Jarní miminka 2004 - Podobají se znamení?

Rodičovství

Zdravím všechny Jarňulky a Jarňátka. Na téma tohoto deníčku jste mě přivedly nedávno vy. A teď už k jednotlivým charakteristikám jednotlivých znamení.

VODNÁŘ (21.1-19.2.) - vnější živel vzduch, vnitřní živel oheň

Vodnář je rozumbrada, vše ho zajímá, všude chce být, všechno chce pochopit, a když je podle něj něco špatné, touží to změnit. Fantazii má bez hranic. Pokud chcete vodnáře zničit, zavřete ho mezi čtyři stěny a dejte mu rutinní práci. Stane se z něj loutka bez života a uteče do vlastního světa. Vodnáři totiž milují svobodu. Musíte ho neustále zaměstnávat novými podněty, dávat mu možnost objevovat sebe i svět. Dopřejte mu ideály, přátele, hry. Nenuťte ho ke stagnaci, tím ho spolehlivě nejdříve rozzuříte, pak frustrujete a nakonec mu přivodíte trauma. Protože jeho první reakce na váš podnět bude „NE“, dopřejte mu vždy dost času, aby si vše promyslel a sžil se s tím. Vodnáře veďte ke sportům, voďte do přírody, hrajte s ním dobrodružné hry.

RYBY (20.2.-20.3.) - vnější živel voda, vnitřní živel oheň

Malé ryby vám mohou připadat jako notoriční snílci. Tu si povídají s vílou, tu se skřítkem. Ale pozor! Ony si nevymýšlejí! Intenzita jejich prožitku způsobuje, že to, co cítí, berou jako realitu a stojí si za tím. Ryby často působí chaoticky, chtějí třeba dvě protikladné věci najednou a vůbec jim to nepřijde divné. Mnohdy se to projevuje nepořádností. Učte je rozlišovat mezi dobrým a špatným, ukazujte jim nebezpečné závislosti a chraňte je před nimi. Vytvářejte harmonické prostředí a pomáhejte jim porozumět pro ně nesrozumitelnému světu. Učte je logice a propojování pocitů s realitou. To, co po rybě chcete, prožívejte a vyzařujte celým svým srdcem. Vycítí to a ihned vám vyjdou vstříc. Učte je zvládat jejich vnitřní chaos, mějte porozumění pro jejich sny a nikdy nepoužívejte násilí.

BERAN (21.3.-20.4.) - vnější živel oheň, vnitřní živel voda

Beran je objevitel, dobyvatel, vůdce. Od malička si chce všechno vyzkoušet na vlastní kůži. Bohužel si tím často ublíží, především hlava je jeho ohroženým místem. Proto odstraňte z jeho dosahu ostré rohy a předměty, při sportu jej chraňte přilbou. Beran je velmi aktivní a obvykle začíná chodit a mluvit dříve, než ostatní děti. Je třeba ho učit odpovědnosti a disciplině, a to laskavě a moudře. Pokud na něj budete tvrdí a drsní, reaguje stejným způsobem, dokonce až krutostí. Nejúčinnějším prostředkem je chvála, popřípadě lehké zapochybování o jeho schopnostech, avšak se současným ujištěním, že i přesto ho máte rádi.To se pak může přetrhnout, aby se polepšil. Dopřejte mu hodně pohybových aktivit a veďte ho k neustálé činnosti nebo sportu.

BÝK (21.4.-20.5.) - vnější živel země, vnitřní živel voda

Býk nenávidí změny, proto s ním každou změnu dopředu konzultujte a informujte ho o tom, co se po něm bude chtít. Potřebuje mít dostatek času, aby se na to psychicky připravil. Pokud ho nemá, zabýčí se a jen těžko s ním pohnete. Rádi soutěží, jsou velmi mlsní a smyslní. Zbožňují mazlení, dotyky, pohodlí, jsou šťastní, když jsou hýčkáni. Milují dobré jídlo a pití. Mají rádi krásu, umění a vyznávají harmonii. Je dobré jim dopřát dostatek uměleckých podnětu a aktivit. Nikdy s nimi nejednejte příkře a ohnivě - uzavřou se a už s nimi nepohnete. Jsou citliví na zvuky a vadí jim, pokud jsou neharmonické a hlasité. Býk se hned tak nerozčílí, ale pokud se už rozzuří, bývá nebezpečný a je lepší mu jít z cesty. Bývají pomalejší a málomluvní, než začnou jednat, vše si pečlivě promyslí a zváží. Hlavně na ně netlačte a nevyžadujte okamžitou reakci.

BLÍŽENEC (21.5.-21.6.) - vnější živel vzchuch, vnitřní živel voda

Co vznikne spojením těchto živlů? Představte si nezachytitelné bubilnky v sodovce. Stejně takoví jsou blíženci. Nemůžete se divit pocitu, že máte doma víc dětí než jedno. Malý blíženec je v neustálém pohybu, bude si stále něco broukat, bude si chtít pořád povídat a bude ho zajímat tolik věcí, že je nemůže všechny stihnout. Jakmile něco započne, málokdy to dokončí. Díky svým přelétavým sklonům si brzo vypracují schopnost dělat několik věcí najednou. V žádném případě je nezavírejte do ohrádky a neomezujte jejich pohyb. Musí se uvolnit přetlak, který v nich je. Veďte je k tělesné aktivitě, sportu. Učte je trpělivosti a smyslu pro pořádek. Dopřejte jim mnoho knih ke čtení a studiu, nechte je hrát na hudební nástroj.

Čerpáno z časopisu „Já a máma“.

Tak co, poznáváte je? Musím přiznat, že já ano. Mám doma blížence jako vyšitého. Už se moc těším na vaše reakce.

Mějte se všichni moc krásně a hlavně buďte všichni zdraví a šťastní.

Miroušek a Pepča (17,5 měsíce)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 13.11.05 12:10

Že bych byla první?:-))))))))))

Miroušek

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 13.11.05 12:13

Ahoj holky,

obídek se dováří, Pepča teď usnul a my čekáme, až dorazí naši. Počasí na kolotoče sice nepřeje, ale nevadí, půjdeme aspoň na procházku.

Dopoledne byl Pepča s tátou na procházce, přišli úplně omrzlí a to ještě nejsou ty pravé mrazy. Nevím, co na něj budu ještě oblékat, aby mu nebyla zima.

Tak se zatím mějte, jdu zkontrolovat plotnu.

Miroušek a chrupkálek

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 13.11.05 12:52

Ahoj:)

Hezký deníček:) Eliška je Beran, sbírala jsem různé beraní charakterisitky a všechny varují před tím, že tyhle děti jdou opravdu do všeho po hlavě a taky mívají častěji než jiné úrazy hlavy:( Jsme toho zářným příkladem, naštěstí to naše páteční extempore skončilo jen boulí a odřeným nosem…!!!

Jo, ještě si pamatuju na rozhovor s kamarádkou, který jsme vedly před lety: zabývá se horoskopy a radila mi, kdy mít dítě. Rok Koně jsem prošvihla, rok Psa v nedohlednu, hlavně ne prý v roce Opice. No, a trefila jsem přesně tu Opici (jinak já jsem Kůň, manžel Pes, tedy podle čínského horoskopu)

Kobyla Baghira a Opice Eliška

 
zizalka2
Kecalka 175 příspěvků 13.11.05 13:44

Ahojky,

Miroušku: Karolínka je rozená 1.1.2004, takže spadá do znamení Býk.

Zatím souhlasí: mazlení a zmlsanost:-)

  • často se s náma tulí, dává pusinky, teď nově i panence:-) V jídle je vybíravá - nejraději sladký:-( Když dostane chleba s máslem a šunkou - sní pouze šunku apod…

Rozhodně nesouhlasí: málomluvnost - jedinně, když je v novém prostředí nebo přijde někdo na návštěvu, tak je dlouho jak zařezaná. Ale normálně pusu nezavře celej den:-))) Nejvíc padají slova: máma, táta bába a ryba - před týdnem jsme dali nízko akvárko, takže na něj krásně vidí a je z něho úplně unešená:-))

Krásný den!
Senti a Karolínka - tohoto času na procházce s Mirkem, tchýní a švagrem:-)

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 13.11.05 15:38

ahojky :))

hlasim navrat zpet, bylo to super, vice napisu pozdeji .

Jinak Mirousku , denicek je super, musim priznat, ze delfinek je fakt vodnar jak vysity :))

BAGHIRO - hihi tvoje psani jsem zaregistrovala az dneska, tam nebyl zadny signal. Jinak Eliska v galerce je uzasna, musim priznat, ze jeji satnik tise zavidim :). Jo a jsem rada, ze pad z kocarku dopadl dobre , uf jsou to horke chvilky vid

zatim pa, musim vybalit a tak

market a delfinek

P.S - jo a podle posledniho vyvoje mezi ni a nami to vypada, ze budeme muset zaplatit jeji dluh ( 30tisic ), protoze ona se k tomu absolutne nema a pak nam bylo receno, ze to nema cas vyridit , protoze pracuje vic nez Filip. jojo at zije rodina :((, Filda je z toho dost spatny , coz me stve nejvice

market a delfinek

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 13.11.05 15:40

Ahoj holky:)))

tak jsme přijeli z té veteriny, vyříznul jí to, říkal že to vypadá na nádor, ale je to na divném místě. V každém případě jí to vyndal, zašil a uvidí se. Jestli se jí to znovu udělá tak to prý asi nemá smysl. Ale prý to vypadá, že to snad bude dobrý. Za 4 dny tam jdem na kontrolu. Teď tu chudák spinká, má na sobě takovej ten síťovanej návlek, no fakt moc hezkej pohled:(((

Ale dost špatné nálady. Deníček je super, já docela hodně horoskopy četla dřív než jsem měla Péťu, teď už na to není nějak čas:))) Co se charakteristiky Ryb týče, tak zatim nejsem schopna to hodnotit jestli to sedí, protože tam píšeš, že ryby jsou snílci, kteří si povídají se smyšlenýma osobama…Tak já zatim bohužel nevim co si Péťa povídá :)))

Lenka a Péťa.

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 13.11.05 15:43

Vítej zpátky, Markétko :)

teda, ta tvoje tchýně je úkaz!!!!! Ach jo, co k tomu říct. a tak to vypadalo nadějně … :((((((((((((

Baghira

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 13.11.05 16:24

Baghiro - já se horoskopy moc nezabývám, přečtu si spíš tyhle charakteristiky a zjišťuji, že docela sedí.
Já jsem podle čínského horoskopu Zajíc.

Hlavně, ať se Elišce ta boule co nejdřív zahojí, posíláme pofoukáníčko.

Miroušek

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 13.11.05 16:27

Leni - neboj, za chvilku Péťova slova rozluštíš :-)))

Miroušek

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 13.11.05 16:28

Market - vítej zpátky. A s tchýní to je síla, ty argumenty taky stojí za to :-(((((

Miroušek

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 13.11.05 16:31

Návštěva odjela, tak teď relaxuju u PC. Manža šel s Pepčou o patro výš, mají tam už 3 návštěvy, tak doufám, že Pepča nebude moc rozjívený. To by bylo zase usínání, nemůžu ho potom uklidnit.
Jsem nějaká unavená, nejradši bych se šla natáhnout, a to jsem ani nebyla na procházce. I když, možná je to tím.

Tak zatím papa

Miroušek

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 13.11.05 17:47

Ahojda Jar'nátka:)

Tak jsme taky zpátky, už jsme teda doma asi od tří, cesta zpátky byla super, lepší než tam, skoro nikdo nejel celou dobu v našem pruhu:)))

Hory byly absolutně super, strašně jsme si to tam všichni užili, fakt nevím, kdo nejvíc:) Asi Davča:))) Už se moc těším na „příště“ a doufám, že bude:) Delfínkovo „co to je“ mi bude znít i ve spánku:)))

Miroušku, k deníčku se vrátím snad večer, vypadá to, že nevolnosti pomaličku odcházejí, ještě ne úplně ale je to mnohem lepší a s tím snad přejde i averze na počítač:)

Po straaašně dlouhé době jsem dala péct koláč, takže asi je to se mnou fakt na lepší cestě, rybízový se smetanovou zálivkou, bude k večeři. A když jsme přijeli, vydrhla jsem Bertíka (auto) i vyluxovala, zasloužil si to kluk, za to že nás v pořádku dovezl domů:) Dokonce i světýlka jsem mu přejela okenou:)))

Jdu se teď na chvíli natáhnout, než bude koláč, děti blbnou, manža meje nádobí, prostě domácí idilka:)

Pusu všem Jarňátkům:)

Diny a banda

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 13.11.05 18:06

Leni
a neposilal to na histologii? uvidis, doufam, ze to bude dobry a uz nic nevyroste

market

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 13.11.05 18:07

Diny

jee tak to jsem rada, ze jste v poradku doma :), jinak bylo to moc kratky, moc jsem si te neuzila

market

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 13.11.05 18:38

Diny - tak to jsem ráda, že nevolnosti už ustupují a Diňátko si dalo říct.
Hlavně, že jste si to na horách užili, odpočinek a změna vzduchu jsou potřeba.

Miroušek

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 13.11.05 18:52

Makrét,

však není všem dnům konec, néééé?:))))

Fakt to byl super víkend, potřebovala jsem to jako sůl, pokecat, zasmát se, aj vypadnout z domu:)

Děti si to užili taky parádně, příště ještě seženem nějakého fešáka Zuzce ke kulečníku a bude:)))

Diny

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 13.11.05 18:55

Mirousku :)

tak jeste porad mate navstevy, nebo uz mas kluci zase jen pro sebe :) ?

market

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 13.11.05 19:56

U nás se už chrupká, manža odjel do práce, tak já se asi naložím k televizi. Kouknu na VV a půjdu do hajan.

MARKET - nakonec jsem stihla návštěvu o pratro výše i já, sice půlhodinku, ale i to se počítá a nemám černý puntík, hihi.

Dobrou noc.

Miroušek

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 13.11.05 19:58

Já hlava děravá už 2 dny gratuluji MARTÍNKUM a pořád se mi nedaří.
Takže všechno nejlepší k svátku, hodně štěstíčka a zdravíčka…

Miroušek

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 13.11.05 21:35

Ahoooojky holky,

to jsem rada, ze jste dojely v poho a hlavne bez provozu. Nam to vcera taky trvalo jenom chvili, cesta domu byla opravdu o hodne kratsi … cim to je:-)))) Jenom kdyz jsem vyvezla mobily na signal, chciply mi obe baterky a ani babi jsme nemohly zavolat ze uz jedeme:-))) Proste ta zima v lese je totalne odrovnala:-)))

Holky, bylo nam s vami moooooc prima, deticky byly totalne kouzelne a k sezrani … v myslenkach jsem se vratila o nejaky rok a mesic zpet na dobu, kdy byla Nika mladsi a poustela prvni sluvka, slezala neustale z kocaru, sla stylem 2 kroky vpred a 3 zpet, kdy byla takovy malinkaty smudlinek jako Valuska atd. Boze, hnedka bych si dala rici o dalsi mimi:-))) Jo a Nika psala na ceste zpet Jeziskovi, at ji prinese taky takove miminko jako je Valuska:-) No dalo mi prace vysvetlit ji, ze zive miminka Jezisek nenosi … jeji ‚PROC NE?‘ nejak nekoncilo a ja se dostala az k vysvetlovani o hledani nejakeho tatinka a tak:-)

A Diny, rada si ctu, ze ti zacina byt mnohem lepe … no kdyz uz se poustis i do peceni a myti auta, tak to uz je vazne:-)))

Mejte se kocky nadherne a tesime se, az vas zase nekdy uvidime nazivo!

Papa

Sulanek a Nika

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 13.11.05 21:45

nam s vami bylo taky fajn :), skoda, ze jste se nemohly o den dele zdrzet

pusu Nice

market

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 13.11.05 21:53

tak delfinek dneska odpadl az kolem osme, je videt, ze jsme mu trosku rozhodili rezim.

jinak na Lucine jsme se meli krasne, dokonce se mi i povedlo nezabloudit v Usti a dorazit v poradku. Na chatu jsme dorazili jako prvni, proviant v nedohlednu, tak jsme vyrazili do jedine restaurace a doufali, ze bude otevrena a vari. Musim rict, ze obsluha uzasna, nejprve prinesli jidlo prckum a teprve potom nam :). Delfinek dostal dzusik s brckem a suverene vypil. Pak uz jsme cekali v chate ( zatim se tam netopilo ) na zbytek osazenstva. A potom uz jsme kecali, hrali kulecnik, popijeli caje a mlsali :). Deticky vyborne ( jen nas chlapecek vstaval v sest blee ) , kazde uplne jine, fakt super. Musim rict, ze jsem si tam odpocinula a ani se mi nechtelo zpatky do Prahy.

bezva naladu mi zkazila jen ma „uzasna tchyne“ , musim rict, ze fakt envim, jestli to nekdy rozdycham ( spis asi ne ). A to je jen prvni pulka problemu s ni

ALICE to je fakt des, nedivim se, ze mas takovy vztek, hlavne, ze chteji penize :(((

jo a videla jsem se na chvili i s Wej, akorat byla chudinka nachcipena, tak se k nam moc nepriblizovala

HELCO jak pokracuje stehovani?

LUKO chybis tady, ozvi se, jak to u vas vypada?

vic asi nenapisu, zatim pa

market a delfinek

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 13.11.05 23:56

Hrozně se vám omlouvám, ale zapoměla jsem vás pozdravovat od Luky. Psala, že mají nějaké návštěvy, Kačenka byla nemocná, ale po víkendu napíše.

Tak se omlouvám i Luce, neukamenujte mne.

Julda

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 14.11.05 00:09

Maky a Dandis, díky za poslání sluníčka, ale zřejmě se někde zdrželo a k nám včera ani dnes bohužel nedorazilo. Včera odpo to byla hrozná depka, normálně jsme šli sami ven a chodili tam ve tmě a mrholení od čtyř až do půl šestý. Tak jsme dnes odpo jely rozvítit opožděně bývalému manželovi nahrob a na návštěvu bývalé tchýně. Odpo jsme zakončily návštěvou a štrůdlem u nynější tchýně :-).
No zítra už zase přijede manža, tak bude veseleji (dokud mě nenase… :-)), minule se mu to podařilo asi třetí den a já to rozdýchávala dva dny).

Taky jsem vám nenapsala, aktuální míry kluků z minulé středy. Takže Martin má na skoro 1,5 roce 11,5kg a měří asi 85cm. On je vlastně docela dost hubený (možná bych mu měla začít dávat nějaké sladkosti :-))). Petr má na sedmi týdnech téměř 6 kg, délku jsme neměřily. Myslím, že Alánek měl taky 6 kg na dvou měsících, pamatuju se dobře, Jendys?

Tak dobrou noc holčiny.

PS: Ještě připomínám, že se vánoce blíží a byl tu nějaký úmysl uspořádat srazík. Navrhne někdo nějaké datum? Co ty na to, předsedo? My se pokusíme přizpůsobit, ráda bych vás ostatní viděla.

Julda

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 14.11.05 08:05

Ahoj holčinky,

tak nejdřív chci pozdravit naše výletníky, je vidět, že jste si to tam užili.

U nás ráno stojí za prd, Terinka(králičice) bohužel do rána umřela…a já jí ještě k ránu chtěla dát vodu a ona už nežila. Já vím, že někomu to může připadat praštěný oplakávat králíka, ale my jí měli přes tři roky, byla ochočená a byla jak pes, chodila si po bytě, ležela na gauči, nechala se v pohodě hladit… no nic, víc toho nenapíšu, jdem snídat, pa pa Lenka a Péťa.

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 14.11.05 08:22

Dobré ránko,

jenom rychle zdravím, mám naplánovánu čistírnu, lékárnu, no prostě nějaké pochůzky.

Víkend byl úžasný víc napíšu přes oběd.

Jenom Jantarko, moc mě to mrzí s vaší králičicí. Já vím jak ti je, já mám zvířata moc ráda a když je náš pes nemocný jsem z toho nemocná i já. Nechci ani myslet na to že někdy nebude :-(((( Králičice měla u vás pěkný život.

Dana

 
Tanina
Kecalka 155 příspěvků 14.11.05 08:26

Ahojky,

Pěkný deníček - pravda není to tak dávno, co jsem asi narazila na stejný článek a opravdu to souhlasilo. Julinka je totiž blíženec a hláška, že zavřít blížence do ohrádky se může jedině pokud máme sousedy hluché nebo vůbec, to plně vystihla. Postýlku se žbrdlinami jsme museli odbourat už před hooodně dlouhou dobou.

Baghiro - doufám, že Eli už boule zmizela.....mohly by jsme taky vyprávět - Juli už si stihla hlavu i rozbít (já byla tehdá zelená strachy a málem jsem omdlela když jsem viděla tolik její krve kolem…naštěstí byly kolem hodné tety a reagovali rychle …a Juli za pět minut o tom nevěděla a běhala dál )

Markét - tak už zpátky? Tiše lituju že nám to nevyšlo, ale pro příště už musí.....jinak nám už zdí domeček a jsou už u oken …tak alespoň malá náplast za lučinu .....však uvidíte až přijedete za nama.....jinak pevny nervy s tchýní.....

Dinny - koukám nevolnosti mizíé i tobě…super ..u mě se to taky lepší, ale nastupuje spíš bolení břicha a strašná lenora…chuť péct mám už dlouho ale jaksi se k tomu nedodkopu…většinu mě předběhne Ondra a něco koupí

Sulanku - myslím že občas čtěš jarňata …protože je to hooodně dlouho co jsem vás viděla tak Nika byla přesně taková..jak nám teď popisuješ naše ratolesti......byla sladká tehdá a užasná je pořád…doufám že vás brzy zase někde uvidím

Zatím papa Julča už je neodbytná
Pusu všem mrňatům Tanina

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 14.11.05 08:59

Ahojky,
tak za prvé vítám naše cestovatelky, je moc prima, že jste si to tak pěkně užili :-)

Po:,–(ila jsem dítě ke krtkovi a tak mám chvíli. Od soboty jsme nějací nachcípaní. Všichni. Rýma, bolení v krku a tak. Vašek má navíc teplotu a průjem. teda měl včera, dneska už to vypadá líp. Ale už tři noci máme mizerné noci. Budí se a řve, kvůli ucpanému nosu. Přitom spí mnohem méně, i v poledne. SENTI, doufám, že jsme vás nenakazili, i když ve čtvrtek mu ještě vůbec nic nebylo.

MARKET - teda vy byste mohly holky s Baghirou sepsat nějaký fejeton o tchýních.....:-(

DINY - jsem moc ráda, že tě nevolnosti přecházejí.

JANTARKO - Je mi moc líto králice. Já jsem taky vždycky ořvala každé zviřátko, i když to byla jen třeba bílá myška.

MIROUŠKU - prima deníček. Náš Vašek teda zatim na bejka vypadá. Zatím se to projevuje hlavně tím důrazem na dobré jídlo a umíněností. Mazlivej moc není, ale přeci jen je to chlap a vlastně - pusinky dává často a rád. A co se týče změn - to zatím nevím, ale pravda je, že jsem se snažila dát mu nějaký režim (jíst, spát, procházky v pravidelné hodiny), a že nám to vyhovuje, zdá se že i jemu.

No nic, odlepim ho od krtka a půjdem se ven provětrat do toho hnusného počasí

Makýš

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 14.11.05 09:02

To mě moc mrzí:(
A úplně tě chápu … když mi umřel můj první pejsek, tak jsem se z toho 2 roky vzpamatovávala … a brečela jsem ještě rok po jeho smrti:(

Baghira

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 14.11.05 09:03

Ne fejeton o tchýních, spíš horor:))))

Baghira

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 14.11.05 09:03

Tak dneska se nám nějak nic nedaří, měli jsme jít na cvičení s prckama, ale kamarádka se mi zatim neozvala, je to od 10 tak to už asi nestíháme, ach jo.

MAKY - kde jsi? Doufám, že tě zase nepřepadla migréna, podle počtu dnů by to tak vycházelo, co?

Zatim Lenka a Péťa.

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 14.11.05 09:11

Tanino,
ještě jsem ti myslím negratulovala k bříšku - takže opožděně moooc gratuluju:)
A s tou Julčou … no je to děs:( Ale nejhorší je, že je od toho stejně neuchráníš, stojíš vedle a stejně se může stát cokoliv:(
A s krví … mně moje krev nikdy nevadila, ale zjistila jsem, že se mi dělá děsně šoufl při pohledu na krev někoho jiného!

Jo, (je to trochu mimo mísu, jen se mi to vybavilo) jednou jsem zažila v Ústí nad Labem děsnou příhodu, maminka šla s kočárkem, kluk (tak ve věku našich dětí běhal kolem. Vešli na přechod na čtyřproudý silnici … a kluka srazilo auto:( no, tedy, jen do něj drclo, nic mu nebylo, okamžitě vstal. Zato mamina, když to viděla, tak omdlela a museli ji křísit:(

Baghira

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 14.11.05 09:44

Ahoooojky Tani,

tak trochu jsem doufala, ze na chate budete taky a pokocham se i malou sladkou Julinkou … ale ona uz je taky docela velka, ze? Jukla jsem k vam do alba na rodine a zahledla jedinou nezamcenou a nemohla uverit, naposledy jsem videla male mimi:-))) a ted tam byla na fotce uz velka slecna v satickach a kloboucku. TAk jsem si pri te prilezitosti pozadala o pratelstvi a treba objevim dalsi slecinky:-)

Pohlazeni brisku a princeznicce

Sulanek a Nika

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 14.11.05 10:53

To mě mrzí :-( a praštěný mi to nepřijde, vždyť to byl člen rodiny a byli jste na ní zvyklí :-(
 Maky

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 14.11.05 11:07

jsem tu :-) migréna zatím není.V sobotu jsem měla takový náběh na bolení hlavy ale asi to bylo z cestování a nakupování.Zatím dobrý ale čekám to každým dnem a bojim bojim :-(
 Maky

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 14.11.05 11:45

zdravíme při pondělku, ještě jsem nestihla prostodovat ani deníček ani komentáře ale téma je super.

sobotní nákupy byly celkem úspěšné, měli jsme z toho dobrý pocit protože jsme nakoupili docela dost dárků. Některé věci chci ještě dozdobit ubrousky, nějaké drobnosti ještě dokoupíme a je to :-) teda snad.
Pro tchána nemáme vůbec nic a nic mě nenapadá.
Tchyně - zlacený náramek, EDT, lak na vlasy, kalendář Terezky (letos budeme dělat sami v zoneru jsou šablony, jednostránkový s 12ti fotkama.V Ikee jsme koupili takový rámeček tak to zarámujeme)

Tomáše sestra č.1 - samolepící fotoalbum, knihu od Herirota, EDT, těl. mléko, šampón, hřeben, kartáček na zuby, květináče (má ještě před vánoci narozky tak něco padne na to)
Její manžel - plyšovou ovci (začal pěstovat ovce), CD
synovec puberťák - nevíme
synovec 9let- hru do PC,puzzle se žralokem, kartáček na zuby, připínáčky na korkovou nástěnku,plyšovou krysu (úlovek z Ikei moc se nám líbila), polštářek (něco bude pod stromem něco k narozkám)
oba dohromady dostanou jednostránkový kalendář s foto kde jsou oni s Terkou

Tomova ségra č.2- lak na vlasy, triko, secret deo
její přtel-balíček od Avonu for men
Jeníček-vkládačku, plastový hrnek, kosmetiku nivea(mýdlo, lotion), maňásek kačenka, omyvatelný bryndák 2ks (H&M), plastové kelímky na pití z Ikei

Moje mamka-povlečení, fleesovou deku, kalendář (viz tchýně), květináče
Sestra moje - dřevěný tác, květináče, svícen, stojánek na ubrousky vše s dekorem slunečnice, kabelkovou verzi její oblíbené vůně od Avonu
její manžel - triko, pirátské CD, DVD
synoveček (4roky) - kufřík „mladý doktor“, k narozkám DVD Garfielda a plyšáka
Moje babička - knížka, k nar. fotku Terezky v rámečku+slaměné ozdoby na stromeček (Ikea)

Sestřenka - stříbrný řetízek Avon

Naše rodinka asi co si kde koupíme.

Pro Terezku máme ZAKO stavebnici, takové velké kostky, hraje si s tím hodně u babi. Kelímky z Ikei a určitě ještě něco koupíme, ale hrozně moc toho dostane od druhých. Vidím to ještě na jednu bednu na hračky z Ikei

Tak tolik inspirace od nás.Vím že to patří do jiného deníčku ale třeba vám to někomu pomůže. Já se musela pochlubit jak jsme to pěkně zvládli :-)

Kamarádky dostanou nějaké ty kalíšky na svíčky, nebo květináč, nebo něco podobného ozdobeného ubrouskem

Jo a sobě jsme si koupila v Ikee vázičku (vlnovku) a bambus ale nevím jak se o to starat poradíte?

Terezka je pěkně vzteklá. včera jsme odjížděli od tety a ona nechtěla, tak jsem jí vzala do náruče a ona mě kousla do tváře, ne moc včas povolila ale i tak dostala „facku“ bolelo mě to víc než jí. Když se jí něco nelíbí tak prská až je celá mokrá, tak jí taky vžydky trochu plácnu po pusince myslím že jí to nebolí ale ona si jinak nedá říct :-( a tohle chápe že něco dělá špatně. Prostě to došlo už tak daleko jak jsem nikdy nechtěla aby to došlo :-( chjo.

Pročtu deníček a napíšu brzy víc.

Maky a Terinka

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 14.11.05 12:20

Dobré poledne,

bundy a kabáty jsou v čistírně, lékárnu jsme vynechala a navštívila drogerii a zbytek peněz jsem utratila za potraviny. A v peněžence mám 3 celé koruny :-))))

Miroušku super deníček. Na Val blíženec opravdu sedí, u ničeho nevydrží pořád pobíhá a zkouší chvilku to a pak zas to.

Takže k víkendu. Bylo to super obě kámošky lítaly, staraly se o Val a já si užívala bezstarostnosti :-)))) V sobotu odpoledne jsme byly ve Vaňkovce a já si po dlouhé době koupila svetříka a jsem z něho úplně hotová. Večer byly obě kámošky hotové z ukolébavky, kterou zpívám večer na usnutí. A jedna dokonce prohlásila, když ji Val před usnutím žmoulala ucho, že nic krásnějšího nezažila :-)))) No už by obě potřebovaly taky miminko, ale jaksi ti jejich partněři stojí za houby :-((((

V neděli navečer jsme jeli už celá rodina popřát dědovi k narozeninám. Přestěhoval se k tetě, aby nebyl v domku sám. Popravdě to s dědou nevypadá moc dobře. Měl slabou mrtvičku, hůř chodí a mluví a dost pláče :-(((( Prostě ho smrt babičky zasáhla až teď :-((((( Mamka má obavu, že tady dlouho nebude, ach jo :-((((

Jinak Val poslední dobou (s prominutím) „sere jak amina“. Každý den 3× asi to budou zuby, ale je fakt že zfutruje na co přijde. Včera u tety ochutnala vanilkový rohlíček a bratránek jenom zíral jak se cpe.

Maky: teda vy jste se v sobotu rozšoupli, ale za to máte nákupy z krku. Tiše vám to závidím, J. nemá teď vůbec čas, já nevím kdy budeme všechno shánět.

Makýš: tak ať vás nemoc brzo opustí.

Market, Diny: určitě jste si to bezva užili na chatě (tiše závidím :-))))), doufám že uvidíme nějaké fotečky :-))

Market: tam kde jste byli se to jmenuje Lučina?? Tady kousek od nás je totiž taky Lučina-rekreační středisko, v létě za bezdětna jsme tam jezdívali randit :-)))) S tchýní mě to mrzí, Jirkův otec se pro peníze rozešel ve zlém se svou matkou, takže já ani Val tuto babičku vůbec neznáme.

Juldo: mně se nezdá, že by Martínek byl hubený, náhodou má pěknou váhu. Já vážila Val a ta nemá ani 10 kg. Jsemezvědavá co nám řekne dr. na prohlídce.

Senti: u nás vede momentálně slovo „teta“ po našem víkednu. To jenom vyřvávala tetooo, tetoooo :-))))

Baghiro: a proč nemít dítě v roku opice, napiš něco bližšího :-))

Toť vsjo, jdu vybalit nákup ještě jsem to ostuda neuďála :-))

Dana+Valuška

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 14.11.05 12:44

tak Dani pěkně vyfotit ve svetříku a ukázat se!!!
Tom na to nakupování taky čas mít nebude, teď měl volný víkend tak jsme to hned využili. Na to že je do vánoc ještě docela daleko tak nápad nakupovat měla snad celá republika. Ikea byla totálně přelidněná. Jsem ráda že to máme jakž takž nakoupené. Ještě čekám balíček s polotovary a ubrousky.Nějak se zasekl nebo co.
 Maky

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 14.11.05 12:49

Opice - charakteristika znamení Člověk zrozený ve znamení Opice je od přírody velmi upovídaný vtipálek a vypravěč všech nejnovějších drbů. Aby si všechny ty informace zapamatoval, má dán do vínku výbornou paměť. Obecně je znám nejen svou chytrostí, ale zejména svou vychytralostí. Dokáže z mála vytěžit maximum. Zejména peníze jsou jeho doménou. Dokáže velice dobře hospodařit, pokud se však dostane na dno, ztratí soudnost a nemilosrdně oškubá i nejlepšího přítele. Ačkoliv především miluje sám sebe, rád pomůže druhým z nesnází.

V pracovní oblasti patří Opice mezi oblíbence. Jednak upevňují kolektiv svou zábavností, jednak dovedou perfektně využít všech svých dovedností i schopností. Často opice ze sebe srší tolik nápadů, že je sami nestíhají zpracovávat, v ten moment se s realizací zbylých nápadů podělí s ostatními. Jinak velice skrytě se snaží postupovat na žebříčku výš a výš. Pokud dosáhnou na vedoucí pozici, veškeré starosti přenesou na podřízené a sami se starají jen o svou další kariéru.

Opice velice neradi navazují trvalé partnerské vztahy. Drží se raději dále od zodpovědnosti, kterou sebou přináší manželství. Ovšem pokud potkají vhodného partnera, lásce a věrnosti se naučí. Opice je velice zábavná a jen výjimečně s ní člověk zažije nudu, proto také o nové objevy nemá nikdy nouzi.

Nejvhodnější partner: Krysa, Zajíc, Drak, Vepř
Koho toleruje: Koně, Kozu, Opici, Psa
Koho nemusí: Buvola, Tygra, Hada, Kohouta

více na
http://horoskopy.centrum.cz/cinsky/

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 14.11.05 12:56

OPICE VE ZNAMENÍ BERANA 20.3. 8h 51min - 19.4. 19h 53min
"Působí zvučně a jasně jako bronzový gong. Takový člověk se umí lehce a snadno vyjadřovat. Využívá své schopnosti k tomu, aby se pro:,–(il, a dychtivě propaguje své myšlenky. Skopec v kombinaci s opicí je duševně zcela jistý a vyrovnaný. Tím, jak skáče z jednoho stromu na druhý, se - obrazně řečeno - účastní všeho. Žádná omezení a zákazy na něj nedělají přílišný dojem, nic ho neodradí a neodvrátí od směru, který si vytyčil. Beran dodává Opici klidný, poctivý výraz; může se vám podívat upřímně do očí. Co jí přitom probíhá hlavou, to už je jiná věc. Ale když vám pevně potřese rukou, všechno jde.

DÍTĚ NAROZENÉ VE ZNAMENÍ OPICE

Dítě narozené ve znamení Opice je úchvatné. Se zářivýma očima a bujnou kšticí, neposedí ani na okamžik. Uličnické, přitom veselé a velice soutěživé, vždy si najde cestu, jak se vloudit do vašeho srdce. Umí chytře a šikovně lichotit a přitom mistrně využít vašich slabostí, takže tato malá nepolepšitelná Opice nakonec vždy dostane to, co chce.

Zvědavé, nevypočitatelné, chytré a vynalézavé dítě ve znamení opice můžeme nejčastěji pozorovat, jak si nervózně hraje s nějakým zařízením a v něčem se šťourá. Proto se příliš nezlobte, když rozbíjí své hračky. Je to prostě tím, že vnější vzhled ho moc nezajímá; věci rozebírá, aby se dostalo dovnitř a mohlo zjistit, co to tam tiká. Důmyslné, pohybující se hračky a různé jiné „vynálezy" ho vždy zajímají, ba přímo fascinují. Neustále na vás bude viset a bombardovat vás otázkami o čemkoli na světě.

A pak jednou, až se rozhodnete vyhodit rozbité, nespolehlivé hodiny, které vlastně nikdy dobře nešly, vaše dítě ve znamení Opice je sebere a obyčejnou vlásenkou je spraví. Nikdy není spokojeno s tím, co má, tráva na druhém břehu řeky mu vždy připadá zelenější. Trvale pošilhává po majetku druhých. Je neustále poháněno touhou po novém, lepším a je pyšné, jak je schopné se rychle učit a jak je šikovné a pohotové. Pouští se nadšeně do nejrůznějších věcí. Dnes může studovat teorii fotografování, zítra se pustí do stavění rádia či vysílačky. Dokáže věnovat pozornost několika věcem současně a přitom je schopno zvládnout všechny. Může být domýšlivé, drzé a nafoukané; svým všestranným důvtipem a inteligencí rádo dráždí ostatní, posmívá se jim a rýpe do nich. Vlastní porážku si však nedokáže připustit. Bude zkoušet a zkoušet tak dlouho, až se mu podaří zvítězit. Dítě se znamením Opice bývá sobecké a o to, co má, se nerado dělí, hračky nechce ani půjčovat, zato si umí šikovně pomoci k hračkám jiných dětí. Sebevědomá a úskočná malá Opice nedbá na žádná pravidla, která by ji omezovala. I když se o něco dělí, velice pečlivě zvažuje, co za to dostane. Už jako malé dítě je schopna pečlivě zvážit všechna pro a proti. jakmile bude mít někdo nad ní sebemenší výhodu, okamžitě začne protestovat, jak je to nespravedlivé, pokud je však něco v její prospěch, očekává, že nad tím přivřete obě oči. Měli byste ji vést k tomu, že život není jednosměrná ulice. Když vaše trpělivost nakonec přece jen přeteče, Opice ihned obrátí. Na:,–(í sladký a nevinný úsměv, z hloubi duše se vám omluví, pofouká vám rány a ještě se třeba postaví na hlavu, jen aby vás rozesmála. V tom okamžiku zapomene na všechna předsevzetí, jak ji tvrdě potrestáte, a stanete se zase jejím dobrovolným a poslušným zajatcem; kouzelná Opice si s vámi opět dělá, co chce.

Sedí to:))

Baghira a Opice:)))

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 14.11.05 12:56

jinak já jsem DRAK a manžel HAD
v klasickém horoskopu jsem BERAN a manžel ŠTÍR

takové ty horoskopy co se tento týden, měsíc, rok stane ty nečtu ale co se týká charakterových vlastností jednotlivých znamení tak to mě docela zajímá. Ono pak je ještě jednotlivé znamení rozděleno tak že je šlověk vlastně např BERAN s vlastností PANNY…to je podle toho v kolik hodin se narodil a tak.
Já myslím že rok opice není zase tak špatný :-) a podle toho co čtu by se ty naše dětičky nemuseli v životě ztratit :-)
A pokud beru Terezku jako berana tak je určitě paličatá a vytrvalá. Náš taťka to asi s dvěma beranama nemá moc jednoduché :-)))

Maky

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 14.11.05 13:14

Jo, a musím se pochlubit: Před chvílí zase říkala čurííí, že chce jít na nočník. tam seděla a vstávala a zase sedala - furt čekala, a nic. Ale pryč jít nechtěla. A za chvilku koukám - v nočníčku je čurání:)))

jo, a hodně zpíváme písničky, tak si vždycky řekne, jakou chce, třeba kojo kojo (=kolo kolo mlýnský), myšiši myšiši (= vařila myšička kašičku) šejí šám (=zajíček v své jamce sedí sám) atd.
Teď máme novou hitovku, Pec nám spadla. V Eliščině originálním podání to je PIČI PIČI Š-Š-Š :))))))))))

Baghira

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 14.11.05 13:16

Kamarádka myslela spíš tu opičí zlomyslnost a vypočítavost:)

B.

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 14.11.05 13:22

já myslím že každé znamení má své kladné a záporné vlastnosti a ty naše sojky se zas tak špatně nenarodily :-)
 Maky

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 14.11.05 13:43

Baghiro i u nás je Pec nám spadla hit :-). ale u nás je to „buch buch buch“. Pak je ještě oblíbená prší prší jen se leje („kuku“) a Kalamajka („mik mik“).

Makýš

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 14.11.05 14:11

Ahojky Jarňátka:)

K deníčku: Miroušku, super téma:) Mám doma jak Vodnářku (Zuzka) tak Býčka (Dádu). Něco na ně sedí, něco ne, asi to ukáže až čas. Mám doma knížku „Sluneční znamení“ a tam jsou znamení tak krásně popsaný, i s takovou citovou omáčkou, doporučuju. Je to rozdělené např. na Býk rodič, býk dítě, býk manžel, býk žena, býk muž, býk nadřízený a podřízený, prostě fakt super a mě pokaždé charakteristika mé rodiny totálně dostane a i si pořvu, páč ta autorka umí uhodit na citlivou strunku a nevím jak se jí to podařilo, vytáhne ty nejzakrytější vzpomínky a i na vaše blízké vám prozradí takové věci, že nevěříte, jak to sedí:)

Na Davču mi sedí hlavně to mazlení, je neuvěřitelnej, v noci (poté, co první půlka noci proběhne v jeho postýlce a v pokojíčku a druhou je u mě) mě objímá a ze spánku hladí a říká „rádiiiii“:))) Holky co byly na chatě by mohli vyprávět, je to šmudlík mazlivej a já si to fakt užívám:) Když jsem byla malá, tak po nějakém nedorozumění s mámou jsme se vždycky objali a říkali jsme si:„My se máme rádi, my jsme kamarádi“ a bylo zase dobře. No a já to říkám jen tak, když se s dětma objímám a Dáda to „rádi“ doplňuje a moc dobře ví, co to znamená:)

Danuš, koukám, že sis s kámoškama užila také super víkend:) Dědečka je mi moc líto…

Teda Maky, ty ses rozjela, z toho výčtu dárků mi jde hlava kolem:))) Já mám akorát dva pro děti, síla…budu muset také začít, ale letos to nepojmem tak děsně jako vloni, tak snad to nebude taková honička a každý dárek koupím s chutí a ráda:)

Makýš, držím palečky, ať jste brzy všichni fit a jen se těšíte na Jiříka!!!:)

Jantarko, vůbec nejsi praštěná…vždyť ty zvířátka jsou jako členi rodiny…není fér, že je jim dáno žít o tolik let míň než nám…

Tani, asi jsem to zakřikla, dneska zase blivno, fakt se doma asi moc pozoruju…a doufám, že ti to příště vyjde!!! Moc jste nám tam holky chyběly…

Šulánku, ty něco povídej, ta tvoje Veronika prostě Nika je tak úžasná pořád, ty její kukadla…když se nípala ve snídani, hihi:))) Bylo to super a ještě jednou DÍK za tu váhu!!!:)

No my chrníme, půjdu se taky natáhnout, venku pošmourno…chjo…ve­čer budu koukat na Výměnu manželek, snad mi to tak nevytočí, jako minule:))) To pak mimískovi asi zvedám taky průtok krve, jooo a musím slavnostně oznámit, že už 4. den nejsme embryo, ale PLOD!!!! Takže velký bacha na nás:))))

Posílám pusinku všem Jarňátkům a když ne sluníčko za oknem, tak aspoň v srdíčkách přeje

Diny a banda hic

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 14.11.05 14:30

Ahoj holky,

ozývám se až teď, protože Pepča usnul až před druhou. Dneska jsme vstávali až v 10, takto máme posunuto.

MAKY - tak to jste teda krásně nakoupili a děkuji za tipy. Určitě něco použiji.
U Pepči taky nejvíc zabírá poplácání po pusině, to už ví, že nesmí. A prskání taky praktikuje, ale ze srandy a nejraději v autě, když někam jedeme. To je potom mokrý a já s sebou musím tahat minimálně 2 bodyčka na převlečení.

JANTARKO - králičice je mi líto a taky bych určitě brečela. Byla holt člen rodiny.

JULDO - užijte si táty a kluci mají pěkné míry.

DANI - to je fajn, že jsi si odpočinula a za ten svetřík se taky přimlouvám.

BAGHIRO, MAKÝŠ - písničky nemají chybu :-))))

BAGHIRO - Eliška je šikulka, takhle krásně zvládat nočník.

Jdu se najíst, vařeno mám naštěstí od včerejška.

Zatím papa

Miroušek

 
Maja-80
Kecalka 321 příspěvků 14.11.05 14:37

Ahoj holky,

tak sotva reakce na očkování přecházela, dostala Zuzka kašel a taky nějak častěji a řidčeji kaká. V noci špatně spí a většinou kolem půlnoci a pak ráno kolem 5 ji suchý dráždïvý kašel budí. Zabírá sirupek a moc jí chutná, ráno jak uklízím lžičku chce ještě mňami mňaminy. Zítra jsme chtěly jít do MC, ale takhle z toho mám strach, jenže tak se asi nikam nedostanem celou zimu :-(. Přes den je v pohodě, ale co kdyby někoho nakazila… Od včerejška už chodíme na chvíli ven, s kašlem to snad nevadí. A k doktorce se s tím asi nechodí, že?

Dneska jsme byly akorát na hřišti a na klouzačku Zuzanka vylezla dřív než jsem se vzpamatovala, byla na hřišti úplně unesená a pobíhala od klouzačky (ťap, ťap) ke „koo, koo“ k „houpy houpy“ a byla strašně veselá a rozpustilá - ale klouzačka vede. Doma začala taky všude lozit, nejradši na stolek v obýváku a z něho dělá „k´ok“ (krok) na gauč a několikrát dokola. S nočníkem jsme nijak nepokročily a zuby si nechá čistit akorát od táty, takže jen občas večer. Taky jsem zjistila, že si od něj veme jogurt nebo něco co jí podá na lžičce, kdežto ode mě většinou ne.

Miroušku - deníček je hezký, ale přiznám se, že se horoskopy vůbec nezabývám, občas si přečtu nějakou charakteristiku znamení jak píšeš ty, ale moc to neřeším :-) Zuzanka jako Blíženec docela sedí, v ohrádce nebyla skoro vůbec :-) Taky je pravda, že musí stále něco dělat, ale to asi každé dítě a že začíná zvládat víc věcí dohromady už jsem si všimla. Třeba včera „řešila“ něco s kamarádem, zatímco já jsme se bavila s kámoškou o něčem jiném, ale ona stihla reagovat i na mě, že šla pro věc co jsem vzpomněla apod.

Baghiro, Makýšku - to teda hledím, jak si vaše šikulky dovedou říct o písničku, u nás je všechno zpívání „na na na“, asi budeme muset zpívat více. A Eliška má slovník opravdu originální :-))

Baghiro - myslím, že to znamení opice asi není špatné (díky za vypsání, je to docela zajímavé) Můžu být klidná, že se Zuzanka v životě snad dokáže pro:,–(it více než já. A s Eliškou to vypadá, že nad čůráním vyhrává, tak moc gratuluju k úspěchům :-))

Maky - nákupy se vám fakt vyvedly. Manža zatím vůbec neřeší co komu dáme, ale bohužel letos toho bude asi tak desetina co u vás, takže na jednu stranu není moc co řešit, ale na druhou je potřeba to pořádně promyslet, když toho bude málo. Nápad s kalendářem na jednu stranu jsem měla také, Corel nějak nezvládám a Zoner studio se nám zatím nepodařilo stáhnout, ale snad to do vánoc bude. To jsi mě potěšila, že tam jsou i šablony na kalendáře, kolikátku máte 8? Taky mě napadlo dát tam asi 5 fotek, dolů kalendář a jednu fotku vždycky Zuzanku s tím, komu kalendář dáme (prababička, pradědeček, naši apod.) Chtěla jsem to dát do skleněneho rámu, ale manža vymyslel, že to necháme asi zalaminovat ve velikosti A3, což se mi taky pozdává :-) A ještě asi blbá otázka - co je to EDT? Poskakuju, poskakuju, ale vedení nic a nechytám se.

Jantarko - králíčka je mi líto, když byla členkou rodiny.

Luko - dobře že jsi se ozvala aspoň přes SMS
Kostičko - a co u vás? Brácha zase blokuje komp, že? :-)

Marketko, Diny a spol - jsem ráda, že se vám víkendík vydařil, Fotogalerie zase nejde, ale čekám, že jak se rozběhne, bude tam spousta foteček:-)

Marketko - ta tvoje tchýně je fakt nepojmenovatelná. Já bych něco takového asi nerozchodila, zvlášť poklud to není všechno co vám vyvedla. A co mamka, už je jí líp? A se štěnátkem to vypadá jak?

DIny - snad to bude s těmi blee stavy čím dál lepší a bude jich míň a míň. „plodečku“ přejeme moc moc zdravíčka a veselou Výměnu manželek :-). Taky se na to chystám, je to pro mě i poučení.

Jo ještě jsem si dlouho nestěžovala na koleno, už se mi daří i dřepnout a natáhnout nohu vodorovně, ale běhat pořád nejde a otok ustupuje, ale když třeba dýl vařím a stojím u linky,¨tak zase nabývá… takže pořád horší než před operací… ale doufám. No a taky snad už 3 měsíce mám ten divně zahleněný krk, se kterým mi ani na ORL nepomohli… no nejsem už do šrotu? Jinak jsem se dala konečně do třídění fotek v kompu a je to teda na dlouho. Jak jsem hleděla na malilinkatou Zuzanku, tak jsem ani nemohla uvěřit jak ten čas letí. Zachvíli budeme prožívat už druhé vánoce s našema Jarňátkama :-)

Určitě jsem ještě chtěla něco,ale radši končím, beztak už jsem to zase přetáhla..
Mějte se všichni hezky
Mája a Zuzanka spinkálek (co už měla taky 17 měsíců)

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 14.11.05 15:30

Majo
zonera máme 7. Poptám se manžela kde ty šablony vyštrachal, on je myslím stahoval z netu. No poptám se a budu dávat pozor jak se co dělá a pak popíšu.
My chceme babičkám dát s 1ěti fotkama pokud možno aby téma souhlasilo s měsícem. Např. červenec - Terinka se koupe v bazénku, září - Terinka a houby, prosinec - Terinka a vánoční stromeček… A synovci jí děsně milují tak dostanou taky kalendář a na něm budou asi dvě fotky kde bude Terka s jedním a s druhým z nich.
Zalaminování jsme taky původně plánovali ale nakonec jsme koupili sklo a takové ty stříbrné spony v IKEE. Balení dvou „rámečků“ na A3 za 79kč, na A4 asi 2ks za 59,– takže to dáme do toho

EDT - Eau de toilette - toaletní voda, prostě voňavka

Maky

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 14.11.05 15:46

Majo jukni do galerky až bude fungovat dám tam prototip kalendáře. Je to děsně jednoduché ani jsme se nemusela ptát manžela jak na to. Tak kdyby tě to zajímalo nějak víc tak písni a poradím. Jestli máš ICQ tak moje je 319-776-817
 Maky

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama


Reklama