Jarní miminka 2004 Porovnání aneb Dříve a dnes

Rodičovství

Zdravím všechny jarňátka a jejich maminky! Luka mi před týdnem vyfoukla všehochuť, tak musím zapojit mozkové buňky . Taky stále čekám, že mě něco napadne, ale myšlenky se mi v hlavě nerodí jen tak....Za to děti se mi narodily, ani nevím jak. A o tom by mohl být tento deníček. Jak jsem vypozorovala, jsem v našem deníčku druhá nejstarší, ale jistojistě mám nejstarší děti. Tak mi nedá, abych neporovnávala, jak to bylo dřív a teď.

Poprvé jsem otěhotněla neplánovaně v 19 letech. Informace jsem čerpala z knížky prof. Josefa Švejcara Péče o dítě. Něco o porodu, o dýchání atd. mi měla říct sestra na gynekologii, ale nějak se na to zapomnělo a já jsem se styděla se přihlásit. Říkala jsem si, že když porodilo tolik ženských přede mnou, tak to zvládnu taky. No zvládla jsem to, musela. Honzík se narodil v lednu 1987. Neexistovaly ani návštěvy v porodnici, natož tatínek u porodu. Mobily nebyly. S manželem jsme komunikovali dopisy, které mi posílal po zřízenci za tučné všimné. Děti nám vozili na kojení většinou spící, po 3,5 hodinách.
Taky to kojení pak dopadlo. Kvůli nulovému příbírání na váze jsme museli na:,–(it Feminar a potom Sunar. V té době k dostání jen v lékárnách na lístky od pediatra.
Kočárek a většinu výbavičky jsme si přivezli z NDR, jak bylo v té době zvykem.

Za čtyři roky jsem rodila po druhé. Mezi tím jsem si vyzkoušela, jaké to je, mít dítě ve školce a chodit do práce. Nic moc. Bydlíme od začátku sami a prarodiče v té době byli také ještě pracující. Takže jsem byla ráda, že můžu jít znovu na mateřskou. Otěhotněla jsem na poprvé. Kristýnka se narodila v únoru 1991. Sice bylo už po revoluci, ale v porodnici se nic nezměnilo. Dokonce si pamatuji, že i v této době byl problém sehnat vložky, nebo prášek na praní. Kočárek jsem měla stejný, až později jsem si koupila nový sporťák Hauck, sice v moderním designu, ale hrozný kostitřas. S kojením to bylo lepší, ani nevím, jestli zkušenostmi, nebo už nějakou osvětou.Kojila jsem skoro rok. Zapomněla jsem napsat, že s mrkvovou šťávou se začínalo kojení- nekojení na šesti týdnech. Na druhé mateřské jsem začala hodně šít. Jezdit do NDR se už nevyplatilo a oblečení ve zdejších obchodech se mi nelíbilo. Tak jsem hodně šila(i zimní bundy a kombinézy) a pletla.
Plíny jsem používala látkové. Jednorázové začaly, až když jsme je skoro nepotřebovali.
Na nočník jsem děti učila už když začaly sedět, ale stejně byly bez plín až ve dvou letech na den a do dvou a půl, i víc je měly v noci.

No a nyní zbývá popsat jak to bylo do třetice. No ale to už vy všechny, které jste o tolik let mladší znáte a berete to jako samozřejmost.
Radimek se nám povedl na druhý pokus. Narodil se v květnu 2004. Kočárek, postýlku i výbavičku jsme nakoupili zbrusu novou. Doteď se nemůžu nabažit toho, že je k mání tolik nádherných věciček pro malé děti.
Těhotenství jsem si užívala. Líbí se mi a vyhovuje dnešní těhotenská móda.
Mám Radimka na fotkách z ultrazvuku. S manželem jsme absolvovali kurz „tatínek u porodu". Knížek s touto tematikou je nepřeberné množství.
Radimek se narodil už v jiné porodnici, než jeho sourozenci. Na svět ho přivítal tatínek. Byl s maminkou na pokoji, kam se mohli přijít podívat i brácha se ségrou a babička s dědou.
Kojit jsem tudíž mohla, kdy bylo potřeba. Dokonce jsme už v porodnici spali v jedné posteli a to nám vydrželo dodnes. Máme možnost používat jednorázové plínky.
Když si nevím s něčím rady, stačí zapnout PC a připojit se na internet. Je toho hodně, co je nyní jinak.
Když si čtu některé články na tomto serveru, tak si čím dál víc uvědomuji, jaké jsem měla v životě štěstí, že mám děti, že jsou zdravé a mým největším snem je, aby to tak zůstalo. Moc si toho vážím a přeji to všem maminkám.

Almerka & Radimek (ve středu už 22 měsíční)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek
 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 18.03.06 09:57

prvniii

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 18.03.06 09:59

ALmerko :)

moc krasny denicek, uplne jsem se rozneznila, pisu velkou jednicku :))

market

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 18.03.06 11:22

Almerko, to je krásný deníček. Mám slzy v očích.

Musím letět vařit oběd, takže víc nenapíšu.

Julda

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 18.03.06 12:43

Ahoj,
jen nakukuji od květňátek 2005. Musím Ti dát za pravdu. Já jsem rodial porpvé v roce 92, pak vroce 2001 a 2005. Srovnání přesně jak u Tebe. S dnešními vymoženostmi si to třetí mimi tak užívám, až se trochu stydím jestli jsem si tu prvná cácorku užívala taky tak.
Je všechno jednodušší, dostupnější. Lepší. Maminky mají na mimča víc času a ví možností jak s nimi trávit volný čas mimo domov. S tou nejmenší chodím plavat a jen zírám jak jsou děti v té vodě šťastné.

Přeji hodně štěstí Hamina

 
Senti
Kecalka 375 příspěvků 18.03.06 13:03

Ahoj Jarňátka,

ve čtvrtek se mi vrátila Karolínka až v 20h! Už byla i vykoupaná, tak jsem jí jen převlíkla, dala jí napít a do chvilinky už mi usínala na klíně:-))
Největší sranda byla, když se jí moje teta zeptala na co se nejvíc těší, tak odpověděla: papu!
Jen co dorazily k babi domů, zasedly s Andulkou ke stolu a celej den do sebe něco praly - jako bychm je doma týraly hlady:-))
Karolínka byla dokonce v jídle rychlejší a když se Andulka otočila nebo někam odběhla ukradla jí jídlo z talíře, dala si ho na svůj talíř a dojedla:-)))

Dneska jsme u tchánovců, odpoledne jedeme na návštěvu k Mirkovu strejdovi , kde budou s námi i tchánovci a domů se vracíme až v neděli odpoledne - toť náš víkendový program:-) Karolínka si to krásně užívá a my máme super veget:-))

Almerko: moc krásnej deníček! Jsem ráda, že jsem mohla rodit v této době a ne za -totáče- podmínky byly fakt hrozný:-(((

Opožděně přejeme také vše NEJ Elence k svátku!

A Edovi k dnešnímu svátku: krásný den plný úsměvů, hraček a dobrůtek:-)

Makyš: tak co kdybychom příští týden daly srazík i s Mart a pro změnu v dět. kouktku v Paláci Flora? Třeba by se přidaly i další pražandy:-) Celý týden mám ale plnej a jedinej pátek je volný…hodí se?

Lentilko: krásně si to v Belgii užij a už se těším, až nám budeš vyprávět - tedy psát:-)) jak jste se měli!

Diny: pokojíček je suprovej! Ale teď hezky odpočívej a ať jsi zase zdravá jako rybička! A buď prosím na sebe opatrná!!

Všechny ostatní moc zdravím a hezký víkend!

Senti a Karolínka

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 18.03.06 13:54

Krásné odpoledne,

Almerko - deníček je moooc krásný, já mám srovnání zatím jen jedno, ale musím říct, že s personálem v porodnici jsem byla moc spokojená. Bavlněné plínky si tak nějak nedovedu představit, jednorázovky jsou určitě pohodlnější. A mateřskou si taky užívám a začínám se pomalounku těšit na tu druhou.

EDOVI taky přejeme všechno nejlepší k svátku.

A TOMÁŠKOVI taky všechno nejlepší k narozeninám, hodně štěstíčka a zdravíčka.

SENTI - užijte si víkend, k nám jsou tchýňáci „nahlášení“ dneska.

Teď jdu zadělat na štrůdl, tak se zatím mějte.

Miroušek

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 18.03.06 13:54

Super,

nový deníček už je tu!! Vrátili jsme se z plavání, dneska jsme byli všichni v vodě. Teprve budeme obědvat, pak se ozvu.

Alice

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 18.03.06 14:11

Edíkovipřejeme všechno nejlepší k svátku. Mamka ti jistě připraví nějakou dobrůtku k svátečku.

Elence dodatečně taky přejeme vše nejlepší k svátku.

Julda

 
Alte
Kecalka 423 příspěvků 18.03.06 14:14

Ahojky Almerko,

taky nakukuju z Květňátek, jsem tam nejstarší mamina :-). Moc hezké zamyšlení :-))). Tak já jsem otěhotněla neplánovaně v 17 letech, rodila jsem v roce 1985, taky jsem louskala Švejcara. Já měla to štěstí, že jsem rodila v ivančické porodnici, kde už tehdy byl rooming-in. Ale coby madá a nezkušená jsem měla problémy s kojením a tenkrát taková podpora kojení nebyla, takže dcera už v porodnici baštila Feminar. Ještě chci podotknout, že jsem hned po porodu koukala, jestli má dcera ruky a nohy jak mají být, protože bez UTZ nikdo netušil, jestli je vše OK. Nezapomenu na tebou zmiňované lístky na Sunar. To fakt byla síla! A ještě navíc, když jsem si lístky zapomněla, tak se se mnou v lékárně vůbec nebavili a marně jsem je ujišťovala, že jim lístek donesu dodatečně. Sporťáky byly nedostatkové zboží a já byla vděčná za příšernou hnědou koženkovou Libertu.

Druhé dítě jsem porodila v únoru 1990. Vzpomínám, jak jsem stávala frontu v Textilu, když dostali zboží a já se těšila, že snad ještě urvu něco pěkného na děcka. Ultrazvuky už jsem prošla, ale ten neosobní přístup jednoho MUDr. v Brně na Obilňáku mě málem rozbrečel, bral nás těhulky jak na běžícím pásu. Během vyšetření s námi sám od sebe nepromluvil jedinné slovo! S tímto přístupem jsem se u lékařů setkávala i později. Teď mám Kubíka na fotečkách z UTZ, natočeného na video a u amniocentézy mně bylo vše vysvětleno.

Potřetí jsem rodila v dubnu 2005. Teď teprve jsem si to všecko okolo mimi pořádně vychutnala. Kupování oblečků, vybírání kočárku, trojrozměrný UTZ, taťka u porodu atd. atd. Je to krásný dar, mít děti, a já jsem moc vděčná, že díky současné zdravotní péči (v roce 1985 jsem byla vyšetřena lékařem jenom při zjištění těhotenství, pak se chodilo jen do poradny), máme našeho benjamínka Kubíka. Začal se mně totiž ve 20. týdnu zkracovat děložní čípek a kdyby byl systém prohlídek jako tenkrát, předčasně bych porodila. Omlouvám se za můj vpád k vám do deníčku a tak dlouhý příspěvek, ale skolila mě nostalgie :-))))

Mějte se moc hezky a užívejte si mateřství.

Zdraví Alte z Květňátek

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 18.03.06 14:38
 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 18.03.06 15:10

Ahoj v novem denicku!

Nejdrive omluva, ze jsem predtim odeslala prazdny komentar, ja nejak uplne blbnu v posledni dobe ;)

ALMERKO moc hezke zamysleni. Musim se priznat, ze obcas me taky chytne zachvat „uzivani si“ toho jake je to ted prima a pritom vzpominam na anabaze s koupi „vlozek s folii“ , na to jak se chodilo do kramu pro rohliky rano, pro chleba odpoledne a pro jogurty jednou tydne, ale nikdo nevedel dopredu kdy :)))))
Vubec si ani radeji nepredstavuji jake by to bylo mit v te dobe dite :(

Jinak ja vcera uplne odpadla hned po Karusovi ( ze by to vinko :))))) tak uz jsem ani nejukla.

A dneska rano jsem rozhodla, ze kdyz ma Edacek ten svatek (DEKUJEME VSEM ZA PRANICKA!!!!!!), tak pujdeme do Edenu do Clovickova. Moc si to Eda uzil, je teda trosku jiny nez ostatni deti (nelita, neskace, neleze na klouzacky, spis ma radeji „bezpecne“ zabavy- jako sebrat vsechny houpadla, postupne je odtahnout stranou „mit“ je a hrat si s nema SAM, taky stravil pulku te doby jezdenim s kocarkem s panenkou a neustale se presvedcoval jestli „nana“ hezky „haca“, doufam, ze to je normalni , aby si kluk hral s panenkama :)))

Vecer prijde na veceri kamarad z gymplu a pomuze mi neco se statistikou k te dizertaci, tak doufam, ze nerekne , ze to nejde a cele, ze je pitomost, to bych si pak sla hodit masli :(

DINY- musela jsem se smat jak jsi psala, ze ti ke mne nejde ta pizza z mrazaku a ze si ji urcite vylepsim :)))) Cetla jsem to az dneska. Hadej , co jsem vcera totiz udelala......no vylepsila ji, protoze jsem na ni tak koukla a rikala si, co kdybych ji trosku prizdobila tou susenou sunkou, a po chvili -anebo jeste rajcatko, a co takhle papricku......az jsem tam navrsila cely obsah lednice :)))))
Jak jsi se ptala na tu omacku na testoviny, ja jsem po letech jezeni italske kuchyne nakonec pokorne pristoupila na italsky zpusob testovin, ze jsou spis jenom ochucene (bylinky, pesto-to si vetsinou delam sama v mixeru z ceho mam zrovna chut, parmezan) nez s omackou. I kdyz nekdy omacku delam taky :)))) treba predevcirem, jsem delala steaky z tunaka a vzhledem k tomu, ze jsem mela v lednici nacatou smetanu a zampiony, tak jsem rozhodla, ze to musim nejak zkombinovat. Sice mne moc neslo dohromady ten tunak se smetanou, nejak se mi to nezdalo, ale pak jsem rekla, ze to zkusim. Udelal jsem lehce ochucene a zprudka opecene steaky z tunaka, vyndala je z panve a pak jsem do toho vypeceneho oleje pridala cibuli, cesnek najemno, pak ty zampiony, podlila trochou bileho vina a pridala smetanu, bylinky-oregano, tymian, bazalka, sul , pepr a nechala jeste lehce vyvarit, mezitim jsem udelala tagliatelli, ty jsem polila tou smetanovou omackou a navrch dala ten steak a posypala petrzelkou. Vypadalo to i chutnalo uplne dokonale a pritom jsem fakt jenom vyuzila zbytky z lednice a ani jsem to nijak neplanovala :))
Jeste jak jsi se ptala, tak revmatologie, je opravdu ten obor kam se chodi, kdyz ma nekdo neco z rukou, bohuzel dost casto ten duvod, proc ma neco z rukou je, ze ma nejakou vaznou poruchu imunity -autoimunitu a krome toho, ze ma neco z rukou muze mit i „neco“ s ledvinama, plicema, srdcem, mozkem......bohuzel casto to postihuje i hodne mlade lidi a s lecbou to neni moc ruzove, protoze se stale jeste nevi proc takova nemoc vznika a tak se taky ani moc nevi jak ji vylecit :(
Na druhou starnu, ale soucasti revmatologie jsou i takove „nemoci“ jako artroza (coz je „regma“ co mivaji babicky :) a to uz neni tak smutne, nebo taky osteoporoza se leci na revmatologii.

SENTI- ono obcas si vydechnout bez deticek je ási hodne dulezite :)))) doufam, ze sis to nalezite uzila :)

MARKET- vzala jsem to tak , ze jsi si vcera se mnou aspon symbolicky pritukla tim vinkem :)))))

JANTARKO- jak jsi psala o tve mamce jak ma zanet slach a leky na zanet ji zhorsuji cukrovku, tak takhle to je v medicine porad :( nic neni jednoduche. Vubec to neni tak, jak jsem si predstavovala, kdyz jsem byla mala-ze musi doktor poznat, co ma pacient za nemoc a na tu mu pak dat lek. Protoze ve skutecmnosti pacienti maji vetsinou mnoho nemoci a leky na jednu zhorsuji tu druhou. Ale na druhou stranu je asi prave tahle slozitost to , co je na medicine tak zajimave a krasne. Ja to delam rada :)

JULDO-my mame taky autosedacku Maxi Cosi Priory XP a jsme velice spokojeni, ve svem aute mam tu levnejsi Maxi Cosi SPS a musim rict, ze to neni moc veliky rozdil oproti XP, jsou dobre obe.
Jo a to vinko vcera k te pizze jsem mela cervene, to ja asi totiz radeji :)))

Musime jet ted na nakup na vecer a taky uz nakoupit neco na hory (jedeme snad v Ut do Rakouska kdyz do toho manzilkovi nic nevleze v praci)

Zatim pa Jana

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 18.03.06 15:11

JANTARKO- jak jsi psala o tve mamce jak ma zanet slach a leky na zanet ji zhorsuji cukrovku, tak takhle to je v medicine porad :( nic neni jednoduche. Vubec to neni tak, jak jsem si predstavovala, kdyz jsem byla mala-ze musi doktor poznat, co ma pacient za nemoc a na tu mu pak dat lek. Protoze ve skutecmnosti pacienti maji vetsinou mnoho nemoci a leky na jednu zhorsuji tu druhou. Ale na druhou stranu je asi prave tahle slozitost to , co je na medicine tak zajimave a krasne. Ja to delam rada :)

JULDO-my mame taky autosedacku Maxi Cosi Priory XP a jsme velice spokojeni, ve svem aute mam tu levnejsi Maxi Cosi SPS a musim rict, ze to neni moc veliky rozdil oproti XP, jsou dobre obe.
Jo a to vinko vcera k te pizze jsem mela cervene, to ja asi totiz radeji :)))

Musime jet ted na nakup na vecer a taky uz nakoupit neco na hory (jedeme snad v Ut do Rakouska kdyz do toho manzilkovi nic nevleze v praci)

Zatim pa Jana

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 18.03.06 16:31

Almerko to je bezvadný deníček!! Já tu asi nestarší jsem, ale mám děti až teď, takže už jsem zažila veškerý komfort. To co popisuješ znám od sestry, ta rodila tesně po revoluci, kdy to bylo ještě hodně po staru.

Edovi všechno nej k svátku!! Mamka Ti určitě nachystala nějakou dobrůtku, hezky to oslavte!!

Senti to je naprosá klasika, já když jdu kamkoliv s dětmi, tak působí dojmem, že je trápíme hlady!! Karolínka prostě ví, jak na to, ta se v životě neztratí!! :o)

Janat Ty mi pokaždé děláš chutě!! to bys mohla do každého deníčku dát ze tři recepty, aby si tak líné maminy, jako jsem já nemusely lámat hlavu, co budou vařit!! Mě vaření nevadí, ale jedu osvědčené jídla, mám jich několik a furt je točím dokola. Už tam přibylo i pár receptů od Tebe. Tak ještě přihoď nějaký na hovězí maso, mám pěkný flák v lednici a zatím nevím co s tím. Jinak skončí na cibulce podlité bílým vínec s novým kořením a pepřem v papiňáku!

Jannyno pojedeme 1.4. do Zlína, můžeme se stavit v najkéké kroměřížské cukrárně na kafe - jestli chceš.

Jolo Ty určitě čteš, ale nepíšeš, tak se zase ozvi, ať víme, jak se vám daří!

Evásku, už jsme zdraví, takže jestli chceš a chystáš se třeba do města nakupovat, můžeme se sejít třeba na Vaňkovce, ještě jsem tam nebyla.

Kostičko chválím Tě za jarní výzdobu, my se na to taky chystáme. Blbneme teď s VErunkou, vystřihujeme, skládáme, když jí to kreslení moc nejde. Musíme sehnat nůžky na levou ruku. Elenka si určitě svátek pěkně užila, také dodatečně gratuluji a jsem ráda, že mám zase zprávičky od vás.

Dneska jsem si opět dobře zaplavčili, měla jsem v bazénu napřed Verunku, pak mi Marek podal Kubíčka a vzal si Verunku stranou, byli s námi v bazénu, ale jen se cachtali. Verunce to už dobře jde, krásně splívá s destičkou, namáčí si hlavu, co má brýličky, tak jí k tomu nemusím vůbec nutit, dělá to spontáně. Zase vylovila hračku od dna, jen jsem jí trochu přidržela. A baví jí to, bude moc šikovná.

My jsem po obědě, mám tu nějaké praní a snad pohnu i trochu s domácností!

TAkže zatím, možná ještě nakouknu.

Alice

 
Jannyna
Stálice 81 příspěvků 18.03.06 17:00

Ahojte všichni,

nějak v poslední době nestíhám, ale dnes jsem zaregistrovala, že je nový deníček. Almerko je krásný. Já jsem taky rodila své dvě holky daleko po sobě. Míša - ta starší- se mi narodila v mých dvaceti v roce 1996. Já vím, je to zase rozdíl od roku 1987, ale tenkrát jsem dávala také bavlněné plenky, protože ty papírové byly šíleně drahé, jedna vyšla snad na 13 Kč, tak jsem je dávala jen k doktorce a na procházky. Pravdou je, že na nočník chodila brzy a v roce a půl už byla bez plen.S kojením to nebylo jako dnes, nikde nic nikdo neřekl, neporadili ani sestry v porodnici a na kojení se nikdo tak nezaměřoval, jako dnes. Ale i tak jsem kojila skoro tři měsíce, což je nic. V poradně mi dětská dr. řekla, že Míša málo přibívá, tak jsem musela dokrmovat Sunarem.
Navíc v dnešních porodnicích je už skoro všude „modré světlo“, ale Míša tenkrát dostala hned po porodu silnou žloutenku a musela být převezená na speciální oddělení do Olomouce. Mě šupli hned po porodu na gynekologii, protože jsem ji u sebe neměla. Rodila jsem v Přerově. Nikdo si mě tam jako prvorodičky nevšímal, na pokoji byly starší ženský s gyn. problémy. Záchod a koupelny byly pro všechny společné a já se bála, abych ještě něco nechytla. Do Olomouce jsem za malou jela až čtyři dny po porodu a ještě se stehama, v Přerově mi je ani nevyndali. Jak říkám, nikde nikdo neporadil, a já mladá a hloupá se bála zeptat.

Klárku jsem taky rodila v Přerově, ale už v nové porodnici a krásně vybavené a navíc se jako první zaměřovalo na kojení. Sestry radily. pomáhaly a bylo to úplně o něčem jiném. A to bylo v únoru 2004, osm let po starší dceři.Taky jsem si mohla vybrat, jak chci rodit, jít se podívat v těhu na porodní sál. Bylo to zcela na mě. Ale dřív se o takových možnostech mohlo nechat jen zdát. I s oblečením, kočárky to bylo a je jiné. Ted si to druhé dítě asi více vychutnávám a přemýšlím, jestli nebude i třetí.

Také jsem ráda, že mám dvě zdravé hezké holky. Jen mi je líto, že jsou od sebe daleko a nemůžou si spolu hrát tak, kdyby byly jen třeba dvouma rokama od sebe.

Jannyna a Klárka s Míšou

 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 18.03.06 17:20

Ahoj holky!

Díky za reakce na deníček. Měla jsem trému. Bylo by toho i víc ke srovnání. Potom mě ještě napadly autosedačky. Když děti neseděly a já jsem jela sama, tak jsem je vozila v korbičce od kočárku na zadním sedadle. Pro Honzíka, když seděl, jsme měli turistickou krosnu, popruhama zaháknutou za sedačkou. Pro Kristýnku už autosedačku, která se vzhledem celkem podobala těm dnešním, ale nebyla vůbec bezpečná, protože to celý i s dítětem bylo připásaný. Žádný pětibodový pásy. Sloužilo to spíš k tomu, aby dítě nelítalo při jízdě po autě. Teď máme Römera a Radimek sedí vždy v sedajdě, ani 100metrů bez.

My jsme byli dnes v Praze. Přestože se manžel zařekl, že už s Radimem nikam nepůjde, tak jsme jeli vymetat obchoďáky, především Ikeu a Giga sport. Na rozdíl od Juldinýho manžela, ten můj na to je, skoro víc než já. Dali jsme si i v Ikee obídek. Manžel s Kristýnou se nestačili divit, jak Radim řádí v dětským koutku u jídelny. Samozřejmě jsme ho odtamtud nemohli dostat, tak jsme odcházeli s řevem.

Teď šli kluci na prochajdu, trochu se vyvětrat a já mám zatím uklidit počítačovej stolek. Místo toho píšu. Nejstarší tu má dívku, má novou. Kristýnka jela na noc ke kamarádce, půjdou do kina na Gejšu. To bych taky ráda viděla.

Zítra nás čeká oslava svátku. Mám pro manžela tu kuchařku, thermo prádlo Moira a víno. Původně jsem mu chtěla koupit nehmotný dárek-Thajskou masáž, ale když jsem to šla objednat, tak jsem zjistila, že masérka odjela na 3 měsíce domů.

Edovi přejeme k dnešnímu svátku vše nej… a hodně zdraví. Dodatečně to samé i Ellence a Pepčovi zase k zítřejšímu svátku.

Almerka & Radimek

 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 18.03.06 17:37

Tomášku od Mart, přejeme ti všechno nejlepší k druhým narozeninám!

Almerka & Radimek

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 18.03.06 18:20

ALICE- Co takhle zkusit to ragu, jak jsem psala v minulem denicku? ;) To bys vyuzila i ten papinak :))))) Pak jeste delam hovezi zavitky na zazvoru a bilem vine (uvnitr „zavinu“ trosku nasekaneho cerstveho zazvoru, tymian, potru trochou horcice a dam kousek okurky sterilovane), taky to delam v papinaku a kdyz jsou hotove tak prileju trochu smetany a udelam omacku, jime to s ryzi anebo s testovinami (ty my radi :)), ale nevim jestli je ten tvuj „flak“ vhodny na zavitky, myslim, ze to ragu jisti :))) J.

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 18.03.06 18:57

Almerko - to je fajn, že jste si dnešek užili. A děkujeme za přáníčko, my budeme trošku slavit zítra, dneska se nahlásili tchýňáci, ale vzhledem k tomu, že dorazili z procházky v 6 hodin, tak už to na nic nevidím.
Já mám pro manžu jen „lepší“ tričko, kolo si nadělil už v únoru a malému jsme koupili dřevěnou vkládačku se zvířátkama, autobus a něco na zub.

Miroušek a Pepča

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 18.03.06 19:00

Jani - Pepča si taky hraje s panenkama, říká jim „mimi“, vždycky je uloží do postele, lehne si k nim a vydrží s nimi asi tak 5 vteřin zakrytý. Ono ani není divu, když má 2 sestřenice.

A koukám, že Eda si svátek opravdu užil :-)))

Miroušek

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 18.03.06 19:01

DINY - ještě jsem ti chtěla moooc pochválit pokojíček, je náááádhernej. Ta síť nemá opravdu chybu.
A už je ti líp? A co Davídkovi?

Miroušek

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 18.03.06 19:49

MIROUSKU- tak jsi me trosku utesila. Prislo mne , ze se ty okolni matky chlapecku, kteri tam ridili ty auta, divali trosku skrz prsty, kdyz jsem se Edy ptala jestli by si „nana“ nechtela hajnout :))))) J.

 
Jannyna
Stálice 81 příspěvků 18.03.06 20:37

Ahoj Alice, ještě se domluvíme přesně, ale jsem pro. Jen nevím v Kroměříži, kde je nějaká cukrárna, moc tam nejezdím, ale poptám se, kde je nějaká dobrá.

Diny - pokojíček mě nadchl, ta sít je bezvadná. A abych se „opičila“, taky jsem si ji objednala i s doplnky, ale ty jsou jiné, než máš, to abych se zas už moc „neopičila“.

JANNY

 
Jola1
Kecalka 197 příspěvků 18.03.06 20:46

Ahoj holky,

musim se priznat, ze jsem vas uz vic jak 3 tydny vubec necetla, sem tam jeste stihnu zkouknout fotky. Ondra je zase nemocny, po 14 zdravych dnech se mu kasel vratil se vsi paradou, hlavne v noci, to se z nej uz asi trikrat i pozvracel. Dany zacina „zlobit“ :-), hracky ho zabavi jen na chvilku, hodne vyzaduje pozornost, tak stale vymyslim, jak zabavit oba kluky najednou, kor, kdyz Ondra je lakomec a Daneckovi nechce nic pujcit, bere mu dokonce i jeho vlastni hracky. Ale jinak ho ma rad, porad by ho pusinkoval, coz mu ted v nemoci zakazuju.
Dany je uz taky skoro zraly na nejakou tu kasi na vecer, mm mu prestava stacit. V osm ho davam spat (min pul hodky ho musim drzet za ruku, nez usne) a v devet uz rve zas hlady, nakojim a zas pulhodka drzeni za rucicku, to pak nestiham ani poradne poklidit a nic. A tak vzpominam, jak Ondrasek vzdy vytuhnul hned u prsa a neprobralo ho nic az zas hlad. :-))

Almerko - hezky denicek,moc si to nedovedu predstavit, jak bych to delala, kdyz bych musela jeste prat plinky. Navic to kojeni je i hodne pohodlne, vubec se mi nechce zacinat byt jen s vecerni kasi, je to prace navic :-))

Ediku, vse nej k svatku!

Tomaskovi prejeme ke dvema rokum.

A taky prejeme vsem, ktere jsme prosvihli a omlouvame se moc.

No nic, prcham, musim zkontrolovat, jestli Dany nema zas hlad. :-)

Mejte se hezky.

Jola a kluci

 
Mart
Kecalka 456 příspěvků 18.03.06 20:53

Ahoj holky,
včera jsem měla trochu divoký den, teda na můj vkus poklidného stereotypu na mateřské. Měla jsem tu kolegyni Šárku z práce, obě máme čtyřleté Honzíky a řešili jsme nabídku, jestli se tam obě vátit na poloviční úvazek, takže bysme tvořili jedno místo dohromady. Volala jsem do práce vedoucí toho oddělení, pak mi zase volali z personálního, na mě moc velké vzrušení. Nicméně je toho hodně proti proč tu práci nevzít. Tomík by musel ve dvou a půl letech do školky a taky nevím, kolik by za to bylo peněz, aby se to vůbec vyplatilo. Přišli bysme tím o společné zdanění manželů a ještě by to byla tisícovka měsíčně za školku. Ale i kdybych to nevzala, tak ta nabídka mi dost zvýšila sebevědomí, do teď jsem si myslela, že bude hledání práce horor a skončím někde na poště.

Almerko, moc hezký deníček, je zajímavé, že ještě v devadesátých letech se uplatňovaly postupy jako v letech sedmdesátých. Pamatuju se, když se narodila ségra v roce 78, jak jí maminka lisovala mrkev přes hadřík a dávala malému miminku mrkvovou šťávu. A pak vzpomínám, jak na začátku devadesátých let byla v televizi často reklama na plenky Bobi s krtečkem.:-)

Děkuju za přáníčka pro Tomíka. Dneska jsem si zavzpomínala na nádherný slunečný čtvrtek před dvěma lety. Vzpomínám, jak jsem stála na balkóně jen v županu a mávala návštěvě a vůbec mi nebyla zima. Oslavu jsme přesunuli na příští týden, oslavíme dohromady Tomíka i Honzíka. Tenhle víkend měli přijet tchánovci, ale jaksi se jim to nehodilo, vymluvili se, že je moc sněhu. Prý nepřijedou ani příští týden, podle manžela si chtějí udělat výlet do Prahy, teprve až bude hezky, narozeniny, nenarozeny :-(

Mart

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 18.03.06 21:15

TOMASKU vsechni nejlepsi k narozeninam, doufam, ze si dostal spoustu darecku a dobry dort :)

jinak, az ted jsme se vratili od tchyne, miminko je krasne, hodila jsem fotecku k nam, tak se mrknete, jak mi to s nim slusi :)))

vice rano, mam sluzbu, tak se ozvu brzy rano :))))))))

market a delfinek ( prave sedici na nocniku )

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 18.03.06 21:17

Ahoj holčiny,
tak my jsme byli až do včíra v Praze a na net se dostávám až teď. Ještě jsem nedočetla minulý deníček a už je tu nový.
Ale hlavně:
TOMÁŠKU od Mart všechno nejlepší k narozkám, škoda, že jsem se do kalendáře nepodívala dřív, mohli jsme ti popřát osobně :-)))
a Edíku všechno nej k svátku.

Almerko - moc pěknej deníček. Je dobrý od někoho zvědět, jaký to bylo. Člověk si pak víc váží toho, co má teď. Já mám mladší bráchy, jeden je 1979 a druhej 1981 a pamatuju, jak jsme s taťkou chodili do Londýnský ulice v Praze koukat na mámu, která nám je ukazovala z okna…

Dneska byl nějakej divokej den. Jirka večer prořval a Vašek taky kňoural a strašně se chtěl tulit. To mám pak plný ruce práce, nevím, koho konejšit dřív. A manžel dělal poličky v klučičím pokoji. Tenhle víkend tam šupneme druhou postýlku a Jirka se postěhuje k Vaškovi. Mít ho u postele je hodně pohodlný, ale do košíku už se nevejde. Je větší než Vašek.
Ve středu jsem zase byla cvičit. Jak jsem si minule to hlídání pochvalovala, tak tentokrát to nějak nevyšlo pěkně. Jak jsem šla ze cvičení pro kluky, vidím Vaška sedět v ohrádce, celej rudej, uslzenej a škytal od pláče. Hlídací teta vypověděla, že Jirka začal řvát a nebyl k utišení (to je jeho novej fígl. Opravdu není k utišení, je děsně vytrvalej, pomůže akorát prso), a to jedl před hodinou. Děti jsou děsně chytlavý, tak prej postupně začaly řvát všechny. A bylo jich tam tentokrát dost, Asi osm. A řvaly celou tu hodinu. Když jsem vlezla dovnitř a Vašek mě uviděl, začal zase strašně brečet, pověsil se mi na krk a odmítal se pustit… Tak nevim, jak to bude příště.

Diny - ten pokojíček je fakt moc pěknej. Motivuješ mě, taky s tim něco uděláme.

Senti - Já příští pátek nemůžu :-(, musíme v úterý na kalmetizaci s Jurou, takže jedem už v úterý a zůstanem do středy.

No budu končit, musim ještě pověsit prádlo. holky takovej bordel, jakej tu máme dneska, jste ještě neviděly…

Makýš a Tygříci

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 18.03.06 21:21

Tak napíšu něco k deníčku. Já jsem rodila Tomáše v roce 1995. Protože moje sestra, která bydlela jako já u našich byla taky těhotná o dva týdny dýl, tak jsme těhotenství probíraly spolu. Ona si koupila knížku Velká kniha o matce a dítěti a já z ní studovala. Teda dýchání k porodu jsem nějak podcenila, naštěstí jsem měla u porodu PA moji spolužačku a ta mi moc pomáhala. Návštevy v porodnici už byly možné, ale otec u porodu ještě ne.
Malého jsem nedostala po porodu na bříško a kojila jsem ho poprvé až po několika hodinách po porodu. Samozřejmě jsme začali brzy přidávat mrkvovou šťávičku a čajíky, bylo tenkrát horké léto :-). A taky brzo rýžový odvar na noc a pak kašičky. Takže jsem kojila jen do 4 měsíců, ač si pamatuju, že mlíka jsem měla dost, ale malý nechtěl tahat, když objevil lahev. Mléko dostával Nutrilon a byl volně prodejný.
Taky měl hned z porodnice dudlík. Jednorázovky už tenkrát byly, ale dost drahé, takže jsme měli látkovky. Kočárek jsem měla koupený Libertu trojkombinaci, to bylo tenkrát něco, ale protože bylo málo peněz, tak byla z druhé ruky :-).

No a s Martinem 2004 a s Petrem 2005 to už bylo něco úplně jiného. Těhotenství jsem brala hrozně vážně, pořád ležela v Betynkách nebo visela na netu. Tatínek byl u obou porodů, i když tvrdí, že tam byl zbytečný, že to byla brnkačka :-). Oba kluky jsem dostala hned na bříško, mám to vyfocené a občas se těma fotkama kochám. Kojila jsme oba kluky do půl hodiny po porodu. Plíny používáme jen jednorázovky, dudlíky kluci nemají, kojíme ostošest.

Janyno - radím ti jdi do třetího. Já i manža jsme moc rádi, že jsme se rozhodli mít ještě třetí dítko. A nakonec jsem ráda, že jsou kluci tak brzo po sobě. Těhotenství bylo trošku náročné, ale to jsme nějak přečkali a teď už je to pohoda.

Almerko - to máš hezké dárky pro manžu, škoda, že nevyšla ta masáž :-). Musí to být krásné, když máš takové šikovné děti, všechny tři.

Pepčovi přejeme vše nejlepší k svátku, nějaké hezké dárečky a ať si to pěkně užije. A ostatním Pepíčkům taky. Já mám Pepu tchána, ale myslím, že žádná oslava asi nebude, tchýně nic nehlásila, tak se nechám překvapit. Ani jsme nic tchánovi nekupovali, přinejhorším to zítra spraví lahvinka.

A dodatečně taky přejeme všechno nejlepší k narozeninám Tomáškovi. Mart napiš nám, co dostal Tomášek za dárečky a jestli proběhla nějaká oslava. A s tou prací napůl by jsi to měla určitě šikovné.

Julda

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 18.03.06 21:22

Jolo :))

koukala jsem na kluky, jsou moc krasni :)))), zbavte se vsech nemoci a brzy zase ahoj:))

market

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 19.03.06 00:23

Ahoj,
nevim jestli tu jeste nekdo strasi jako ja :))))
Ale prave ted odesel nas kamarad a spoluzak statistik , ktery mne pomahal s tou dizertaci a jsem (prekvapive ) celkem dobre naladena, tak jsem jenom chtela dat vedet :))))
Zitra prijde tchyne s tchanem rano hlidat a my pujdem s manzou do posilovny, a pak bude spolecny obed ( v planu je „krenova“ br. kase, uzene a rajcatovy salat), tak doufam, ze vse vyjde podle planu ;)
Dobrou noc. Jana

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 19.03.06 07:48

Ahoj,

u nás je pracovno:)))) tak jen v rychlosti…

TOMÁŠKOVI - vše nejlepší k druhým narozeninkám:))

PEPČOVI - užij si dneska svůj svátek.

Oboum posíláme obr pusu.

Lenka a Péťa.

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 19.03.06 08:11

Jani :)))

tak to jsou fakt super zpravicky :))))

uzijte si dnesek, my mame v planu kino :)

market

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 19.03.06 08:20

dobre ranko :)

tak nase mimi si dalo budicek lehce pred sestou, fakt nechapu, spal se asi kolem 10 a ja se nechala unaset predstavou, jak si rano prispime. ALe jednu dobrou zpravu mam, vcera jsme nechali dudlika Bernabaskovi a zatim dobry :))). Jsem zvedava, kdy si na neho vzpomene, ale v noci spal jako dudek
dneska si razime pro postel, ale podle poslednich zprav tady asi tyden budeme mit postele dve, protoze moje tchyne ( chce starou postel ) nezajistila odvoz. Jeste, ze mam naplanovano spoustu aktivit:)

MAKYS myslim, ze knourani je proste ve vzduchu, potrebuji byt venku a poradne radit. JInak Jirik je pekna nasoska co :)))

JULDO dekuji za pochvalu ucesu :)))

MART obcas ty babicky s dedou nechapu, vzdyt detske oslavy jsou preci nejhezci a oni to ignoruji

ALMERKO z detskych koutku odchazime za:,–(ne s revem, nesnasim soucitne pohledy spoluobcanu :)

Jannyno treba si spolu holky jeste vyhrajou a nebo, jak rika Julda, si poridte tretiho prcka :)))

PEPCO vsechno nejlepsi k svatku :))))

zatim vse, krasny den

market a delfinek

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 19.03.06 08:21

misto prohlidnou jsem odklikla poslat, a uz vidim hrubice
spal se asi = spat sel asi

 
wej
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 19.03.06 10:11

Dobré ráno:o))

Pepčovi přejeme vše nejlepší k svátku, taky Tomáškovi k narozeninám a Elence a Edovi k svátku:o)) Hodně štěstíčka a ještě více zdravíčka:o))

U nás je vše při starém, děti jsou opět nachlazené a já beru antibiotika na zánět dělohy a nějak pořád není nálada:o((((

Přejeme všem hezký den:o))

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 19.03.06 10:30

Dobrý nápad, zázvor mám i ostatní věci. Na to ragú by mi toho chybělo víc, hlavně to červené víno…

Jsi hodná, díky moc!!

Al.

 
Mart
Kecalka 456 příspěvků 19.03.06 11:28

Dobré dopoledne,
já jsem dneska s klukama na oběd u našich, což je 5 minut od nás, domů jsem jen zaběhla pověsit prádlo, tak si musím užít klidu u počítače i přes den. :-) Teda holky, já mám najednou nějakou dobrou náladu, když jsem věšela to prádlo, tak na balkóně krásně svítilo sluníčko a možná, že to prádlo dokonce i uschne a ne jen zmrzne, jako při mých minulých pokusech.

Popčo, vše nejlepší k svátku, hlavně to zdravíčko.
Edo, tobě též moc moc zdravíčka, máš svátek na narozeniny našeho Tomáška, to si budu hezky pamatovat.

Maruš, jaro je za dveřmi, tak celé tvé rodince přeju, ať se všichni co nejdřív uzdravíte a můžete se radovat ze sluníčka. Zánět dělohy, to není žádná sranda, drž se.

Market, dvě postele, to bude mít delfínek velkou plochu na skákání. Gratuluju k dudlíku, u nás odstavení od dudla zdaleka ještě nehrozí. A máš fakt supr vlasy, to jsi si barvila sama?

Senti, Makýš, až se vám to bude hodit, tak se domluvíme a určitě se sejdeme.

Jinak dárečky dostane Tomík až příští týden společně s Honzíkem. Už se těším na oslavu.

Mart

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 19.03.06 11:42

Ahojky,

Almerko, moc hezký deníček:) Je vidět, že si to své třetí maminkovství užíváš nejen jako třetí s benjamínkem, ale i po té stránce, že jsou dnes úplně jiné věci a všechno k sehnání a tak krááásnýýý:)

Zkusím písnout k tématu večer, v jednom deníčku ale nedávno jsem tuším popisovala rozdíly mezi mými těhotenstvými a i mezi tím, jak a co cítím:) Takže to vezmu jen tak okrajově:)

Jen jsem přišla oznámit, že žijem, Davča je už téměř v pořádku, mě se to dneska zlomilo a je mi o hodně líp, před chvílí jsme domalovali Zuzky pokojíček, tak čekáme, až to uschne, pak strháme pásku a čeká nás úklid, mytí, položení koberce, lišt na strop (máme tam palubkový), stěhování nábytku a pak té kupy věcí…no samá pozitiva, fakt se těším… Barvička vypadá, že se povedla, bude taková světle oranžová, ale jen tak na 1/3 pokoje, zbytek je bílý. Je to jediná místnost, která má okno na sever a navíc ke skále, takže by nebylo rozumné to tam barvama moc zaplácat…

Musím, je tu bordel, do toho peču bábovku, odpoledne razíme do sběrného dvora odvézt bordel po topenářích, pak do OBI, musím koupit tyčku na závěsy…a neděle bude v čudu…vlastně celý víkend…uááá…proč to tak utíká??? V týdnu zase nebudu mít manžílka k dispozici, tak ho musím na nejtěžší práci urvat ještě dneska, asi bych nepřemluvila zase elektrikáře, aby si k nám přišel zastěhovat s nábytkem…

Hezkou neděli všem:)

Diny a děti vč. mimi 28tt

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 19.03.06 11:49

ahojky
tak super, z uz te je lip :))), jinak tesim se na fotecky pokojicku, musi to tam byt uzasne

market

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 19.03.06 11:55

jasne, delfinek uz na postelich radil :)), kocour taky nadseny, ja mene :)

jinak vlasy jsem barvila sama, na moji delku se to dela super

s dudlikem jsem rada, kdyz uz nocnik nevysel, tak aspon neco hihi

market

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 19.03.06 11:57

posilam slunicko a lepsi naladu

market

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 19.03.06 14:46

markét a jakou to máte postel, myslím, že jste ji chtěli kupovat v Ikee, ne?

Julda

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 19.03.06 17:16

Ahojky,
jenom rychlovka, protoze dnes musim „vazne“ pracovat na te dizertaci, v Ut to musi mit skolitel opaet prepracovane a zitra totiz toho moc nestihnu nebot budu asi nakupovat a balit na ty hory a v Ut jedeeem!!! (Teda zatim aspon to tak vypada, vse se muze zhatit zitra u manzilka v praci :(()
Zatim teda moc pripraveni nejsme- potrebujeme si nekde pujcit rakev na auto a udat psa (asi psi hotel, ale bohuzel ten jediny osvedceny a dobry je az pod Bezdezem :((( takze pekna dalka a zatim ani nevime jestli budou mit volno)

Eda dostal k svatku dve „jarnejsi“ bundy (obe babicky mely stejny napad ;) ale zvlast ta jedna je super „letecka“ khaki Eda v ni vypada jako peknej „borec“ :)
Takze jsem neodolala a dala jsem mu ji dneska odpo ven na prochazku........a to nebyl dobry napad, protoze celou prochazku chtel jit louzema a kdyz nasel tu nejbahnitejsi a nejvetsi , tak do ni celej zahucel :(((

Ted jdu nakrmit hladovce. Dneska od rana toho uz snedl tolik, ze uz jsem uplne ztratila prehled a porad vykrikuje „mamaaaa ham??“

Ahoj Jana

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 19.03.06 18:45

hlasim navrat z kina, byli jsme na Ruzovem Panterovi, docela dost jsem se nasmala :)). Krystufek byl na hlidani u kamaradky a vubec nechtel s nami domu :))

jinak denni spanek tez bez dudliku, snad se uz k nemu nevratime

market a delfinek

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 19.03.06 20:34

konecne odpadl, doufam, ze se zase sspani vrati do normalu, jinak mi hrabne. Sice rval,ale na dudlika si nevzpomnel

market a odpadlik

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 19.03.06 22:31

Dobrý večer,

Pepča spí už od půl 9, ale manža mi odjel do práce s kartou na net, takže jsem musela čekat, až se vrátí.:-((
Naše oslavy proběhly úplně v pohodě, včera se tchýňáci zastavili asi na půl hodinky, bylo to v poklusu. A dneska jsme byli u našich, Pepča chtěl být pořád v dědovým autě, vydrželi tam hodinu a pak už přišly na řadu babička a prababička. Zaměstnal zase všechny. Domů jsme se vrátili o půl 7, pak na 10 minut přišla pogratulovat ještě švagrová a švagr, tak si říkám, proč vlasně něco chystám, když se gratulanti nezdrží.:-((
Všem děkujeme za přáníčka.

MARUŠ - snad se vám už ty nemoci vyhnout, ta chvíli už tu musí jaro být. Našim už na zahrádce raší sněženky, tak už je určitě ve vzduchu.

MARKET - to bych řekla, že se postele Kryštůfkovi i kocourovi líbí. Je to určitě super zábava. Gratulujeme k oddudlíkování a fotka s Barnabáškem je krásná.

JANI - snad ty hory vyjdou a pak dej fotku Edíka v nové bundičce do galerky.

DINY - opět se opakuji, Zuzanka bude mít nádhernej pokojíček. A jsem ráda, že už vám je líp. Jo a nepřeháněj to s tím stěhováním, taky odpočívej.

MART - to je hned lepší nálada, když vysvitne sluníčko, že?

No nic, jdu se věnovat manžílkovi.....

Dobrou noc.

Miroušek

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 20.03.06 08:23

Dobré ranko,

všechny ještě vyspáváte? Já nemůžu poslední dny nějak spát a dnes jsem byla vzhůru skoro od půl šesté, co vstával manža a v noci jsem taky po nakojení nemohla usnout. Martin 2× za noc zase řval, ještě že ten Petr je tak hodný a na kojení ho musím vzbudit, abych neměla mokrou postel od tekoucího mlíka :-).

Market - ta vaše postel vypadá super. A jaký potah máte? A vejdete se do vašeho bytu, když tam máte postele dvě :-)))) ?

Miroušku - Pepča si tu svoji oslavu teda super užil. Možná, že by to bral častěji, že?

No musím za robátkama.

Prý je tento rok první jarní den už dnes. Ve vzduchu to už je cítit, jen ten sníh kdyby už roztál. My ho máme okolo domu 0,5 až 1 metr :-((.

Julda

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 20.03.06 08:27

dobre ranko :)

tedy tady vladne nekazen, to je hruza :)))))

hlasim dalsi bezdudlikovou noc, budicek v 7, takze jupiiii. Za chvili jedeme do Ikey, musim koupit jiny potah na postel, odpo dorazi kamaradka, ceka nas pekny den :)))

MIROUSKU - apson, ze si Pepca uzil oslavu u vasich, ale chapu, ze to zamrzi. V kolik oslavenec usnul?

cekam nejake zpravy od Luky, Danus a Maky, nebo bude sekec mazec :)))))))))))))))

market a krystufek

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 20.03.06 08:39

ja jsem tady :)))

jinak mame cerveny potah, tedy dnes si pro nej jedu :)))

hihi, vejdou se nam sem obe, my mame ten byt fakt nafukovaci :)))

na dnesek hlasi az 7 stupnu, treba vam zacne snih pomalu roztavat, u nasich na Vysocine jsou na tom podobne

market

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 20.03.06 08:53

Ahojky,

Markét, úplně jsem zapomněla poblahopřát k oddudlíkování, to je úžasný, jste oba šikulky!!!:)

Ikeu závidím, jela bych hned takyyyy:)

Já se hlásím z nového pokojíčku, právě jsem si sama, ha já technický antitalent, zapojila pc i připojení na net, je vidět, jak se pozná závislák, v normálním stavu bych toho nebyla schopná a musela počkat na manžílka:)))

Malej kouká na Sezama, pak půjdu poklidit, na prochajdu, pro oběd - je tam sluníčko tak si procházku doufám užijeme. Ukážu se jestli lump usne, poslední dobou spánek obden bojkotuje…grrr…

Pak vás i dočtu, teď mám frmol a do toho uklízím šanony,skříně, bordelinec co je vytahanej ve starém pokojíčku.

Páček zatím

Diny

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 20.03.06 09:01

Diny:)

zadny antitalent :))), jsi sikulaaaa
posli trosku slunicka, tady je prd a mlha

market

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama


Reklama