Jarní miminka 2004 - Tak trochu plavací deníček

Rodičovství

O čem bych mohla asi tak napsat deníček? Tak třeba o tom jak vypadá naše plavací půlhodinka. Takže jdeme na to. 10:45 přesunujeme se do auta a vyrážíme směr okresní město (asi 15km). Terezka po cestě vypráví a už se těší na děti a na balónky.

11:05 zastavujeme před plaveckým areálem a jdeme do šaten. Na zálohu 50,–Kč si vyzvedáváme zámek ke skříňce. Terinka už to tam dobře zná a hrne se tím správným směrem. Plavecký areál je budova ve které je sportovní bazén s hloubkou na jedné straně 1,6m a na druhé 2,1m a bazén pro děti s hloubkou na jedné straně lehce nad kotníky a na druhé straně asi tak do půlky mých stehen. Voda v dětském bazénu má kolem 30 stupňů.

11:10 lehce odsvléci Terezku, v šatnách je teplo. Převléknout se a přitom nespustit oči z Terinky. Její oblíbená hra na vyměňování zámků s jinými dětičkami, nebo zdrhání kamkoliv mě vážně baví. Když mám plavky já, je třeba převléci Terezku do plavací plínky. Šatny jsou uzpůsobeny nedělním dětským kurzům jen tak, že se po zemi válí několik přebalovacích podložek.

11:20 zamknout skříňku a jdeme do sprchy. Tam to většinou šidíme, sprchujeme se v plavkách a jen tak, aby se neřeklo.

11:25 jdeme k bazénku. Plave tam skupinka co má kurz před námi. Terezka chce hned do vodičky, tak jdeme a držíme si u kraje abychom nepřekáželi. Terezka cáká, volá na děti i tety, moc se jí to líbí.

11:30 skupinka před námi končí, my uděláme docházku a začínáme kurz
první abychom se pěkně prohlídli tak beránky. Uděláme kroužek, doprostřed kroužku se dají velké nafukovací míče. Na říkanku „berany berany drc" jdeme do středu a děti drcnou hlavičkou do míčů. A zpátky je táhneme po vodičce na zádíčkách a říkáme kopykopy (aby kopali nožičkama) vše asi 3× zopakujeme.

Další je rozplavání. Pěkně se vymácháme. Chytneme dětičky za ruce a mácháme je dopředu do zadu nebo ze strany na stranu „máme doma hodiny tikají nám celé dny, tiky-taky, tiky-taky, tiky-taky, tiky-tak",

Dáme dětem pásečky na bříško a na ručičky kroužky a jdeme trénovat zplívání. Uděláme řadu asi tak 2m od kraje bazénu, uchopíme děti za skrčené nožičky za holeně a mírně se pohupujeme a říkáme říkanku „hopsasa, hopsasa koníček se natřásá, hop a hop koník skáče přes příkop." A dětičky odstrčíme před sebe a pustíme a dětičky krásně plavou sami některé se snaží vrátit se k mamince. Naše Terezka si tohle užívá a lebedí si na vodičce, nechá se nadnášet, občas namočí pusinku do vody a dělá mňam mňam

Teď necháme pásečky a jdeme do velkého bazénu v rámci otužování. Brrrr voda je na mě studená, ale Terezce to zdá se nevadí. Trénujeme pády do vody, po:,–(íme na kraj bazénu a na heslo instruktorka strčí do vody.

Studené vody už bylo dost vracíme se do malého bazénu, voda je tam teplá jak kafe :-).Sundáme pásečky a zkusíme další pád do vody tentokrát položíme na kraj bazénu na záda a překulíme do vody.

Povinností bylo dost ještě by to chtělo nějakou zábavu.
Do vody letí obruč, děti se chytí a chodíme do kola „ kolo kolo mlýnský za 4 rýnský, kolo se nám polámalo mnoho škody nadělalo udělalo…áááá šup" a děti mizí pod vodou.Mamko tomuhle říkáš zábava?

Tak co třeba tohle to už by zábava být mohla. Instruktorka vysypala do vody spoustu barevných balónků a úkolem dětiček je lovit je a dávat zpět do koše. Tak to nás baví :-) jen nechceme ty balónky nikam odkládat.

A půl hodiny je za námi. Takže zase oblíbení beránci. „Bereny berany drc". Pak je potřeba pořádně naplácat vodičce. Děti plácají ručičkama jak o život, mamky jsou celé mokré a i ty co se s dítkem nepotápěli už mají klasický vodní účes :-). Pak ještě pořádně zakopat nožičkama. A kdo umí udělat jak jsi velký, a teď ještě zamávat plavací tetě a hotovo.

12:00 ještě chvilku se cákáme ve vodě, jdeme se zklouznout na klouzačku ,nějak jsme to v dnešním plavání vynechali a ono nás to tak děsně baví. Můžeme si to dovolit po nás už žádná skupinka neplave ale už je otevřený bazén pro veřejnost a podle toho to vypadá ve sprše a v šatnách kam se za chvilku přesuneme.

12:05 odkládáme plavky a jde se do sprchy. Pořádně spláchnout chlorovanou vodu. Teď utřít a vysušit vlásky. Takový ten velký sušák jede naplno a je u něj děsné vedro. Namazat, na:,–(it plínku a jdeme do šatny.

12:15 první se obleče mamka samozřejmě u toho musí neustále odbíhat a odchytávat Terezku která se seznamuje s kým se dá. Pak obléci Terinku. Většinou se mi po plavání chce strašně na WC, ale Teri tam tahat nechci je tam dost mokro a mám strach, aby neupadla a nikde jinde jí nechat nemůžu takže trpím až domů.

12:25 jsme oblečené. Terezka chce svoje oblíbené MM takže kapku cucnout. Je tááák unavená, že u toho usíná.

12:30 jdeme vrátit klíček od skříňky a jdeme do auta a hurá domů nebo k babičkám podle toho jaký je další nedělní program. Terezka většinou v autě po nastartování okamžitě usíná. Já bych spala taky, ale nemám nárok.

Tak to je naše plavací půlhodinka která bez mála zabere 2hodiny :-). Ale je to super.

Maky a Terinka (18 měsíců)


Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek
 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 23.09.05 20:48

Ahooooj,

že bych byla první?…:-)))))

Miroušek

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 23.09.05 21:03

Skončila jsem u beránků a kopy kopy, je to detektivka, ale sorry, Apollo 13 startuje (a Angelika se nahrává:))) Dočtu později:)

Baghira a Eliška

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 23.09.05 21:32

jsem nečekaně třetí?
maky-u nás hooodně aktuální téma.plavání u nás probíhá téměř stejně,jen při oblékání kačka jí piškot,kukuřičný chleba …ve vodě máme některé hry stejné,jiné jednodušší,ale my jezdíme teprve na druhý kurz.a jediný rozdíl máme v tom,že teď jezdíme 2× týdně.plavání je super a budem jezdit pokud to půjde několik let.

jinak u nás už se spí,ale já tu sedět nebudu,jdu koukat na apollo 13.tak zítra.

miroušku-už vám to funguje?snad to nebude zlobit a těším se,co pepča celý týden dělal.
luka a kačka

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 23.09.05 22:51

Nazdárek babulky,

jedním okem slzím u Angeliky :-)))), druhým hledím na klávesnici :-)))) a ještě sem tam odskakuju na sousto melounu.
No dneska jsem utrácela jako zběsilá, až mám z toho trošku výčitky, že neumím ušetřit korunu :-(((( Takže pro sebe podprsenku, pěkně zvedací (i táta pochválil), pak halenku, pro tátu košilu, pro Val dvoje punčocháčky a roláček (když už má přijít ta zima). Vyzvedla jsem si brýle z opravy, skákla na sociálku, ještě jsem chtěla koupit Val džíny, ale neměla jsem nervy, no spíš Valuška neměla nervy na čekání v obchodě než nás obslouží. Tak jsem to vzdala. A uvalila jsem 2000,– to není tak strašné, ne? Našla jsem totiž nový obchůdek kde mají pěkné věci a ne moc drahé.
Doma jsem trochu poklidila, vyžehlila a v 17. hodin jsme razily s Val a mojí kamarádkou na výstavu obrazů (aktů). Další mojí kamarádce tam maloval malíř obrazy na nahé tělo, tak jsme ji jely obkouknout. Hodím vám jednu hanbatou fotku do galerky.

TOž tak já jsem měla nabitý den. Opravdu jsem měla co dělat. ALe mám super pocit, krásně stráveného dne. Valuška byla skvělá, pořád něco žvatlala a na výstavě si trsla na cimbálku.

Zítra budeme opožděně slavit Jiřího narozeniny. Jenom nevím kam se všichni dáme bude nás 14 a do obýváku se nenacpeme ani ve snu. Takže se asi neozvu nebudu stíhat, udělat nákup na oslavu, chystat pohoštění, pořádně vygruntovat och jaj, to budu zase ulítaná. ALe co bych já pro toho našeho tátu neudělala, že ??? :-)))))))

Maky: super deníček, těžce vám závidím, že tak krásně plavete. Terinka je vodníček jako vyšitý je super, že se jí to plavání tak líbí. Jo a my ten fusak s dírama na popruhy máme a je to super.

Miroušku: no nazdar ty ztracená dcéro :-)))

Luko: tak já jsem opravdu dneska skoro celý den byla v trapu a mám toho plný brýle, nohy mě bolí jak už dlouho ne. A jak jsi ostříhaná, nepsala jsi že to necháváš růst? Nebo si to pletu?

Baghiro: cha, cha, cha žádné tuli tutuli ve 3 ráno nebylo. Vždyť ten náš táta je tak stráááášně nemocný, má rýmu a bolí ho hlava, přeci :-))))) Čučeli jsme, my janci na telku.

Makýš: tak co, roztočila jsem to pořádně? Jéje a tys koupila Jiříčkovi obleček, no to bude parádník :-)))) A prodavačka je kapitola sama pro sebe, my jsme měli dneska kliku na super prodavačky, vůbec jim nevadilo, že tam Val pobíhá a huláká jak na lesy. A na kosmetice jsem si nezdřímla, měla jsem nějakou chladivou masku nebo co a nemohla jsem zabrat :-((

Evásku: na okna se vykašli, ti tvoji rarášci budou potřebovat čupr mamku :-)))

Lenko: tak jaké bylo cvičení s dětma, užili jste si to?

Kostičko: děvčičko, hned jsem si ten tvůj recept napsala a musím ho někdy spáchat. Úplně se mi sbíhají sliny.

Diny: no to je super, jak ti jde váha dolů. Četla jsem že Missorka má dole 7 kg, jste holky fakt dobré.

Pavli: to je dobře, že kontrola dopadla na výbornou. A už budete mít pokoj?

Lentilko: už jsem si říkala kde se touláš. Viktorka je rozená fotomodelka :-))))

Maruš: přeji brzké uzdravení. Už vám to topení zapnuli?

Májo: já mám vlasy taky sestříhané a abych to dala do culíku musím si hlavu celou zlakovat. To potom letí jeden lak za druhým.

Toť vsjo, ná snáď jsem na nikoho nezapomněla.

Jo ještě jsem chtěla napsat Luko, Evásku, Lenko. Máte obrovské štěstí, že i když při porodu museli použít dr. kleště, vaše dětičky jsou v pořádku. Já když ležela s Val na neurologii, tak tam byla jedna maminka s holčičkou, které taky pomáhali na svět kleštěma a ne moc dobře. Ani to nebudu popisovat, jenom jsem si tehdy říkala zlatý hydrocefalus :-((((((( Do dneška na ně vzpomínám.

No nic jdu se dokukat na Angeliku, když se tak dívám na ty její vnady, musím říct, že ta moje nová podrpsenka udělá taky podobný efekt :-)))))))

Dana+Valuška

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 23.09.05 23:35

Tak to byl teda fofr. Poslala jsem deníček v domění že někdy zítra vyjde a on už je tady.

Kopíruji ze starého sms od Juldy
ahoj maminy.Petr ma vysokou zloutenku,tak musime cekat az klesne.Snad nas pusti v nedeli.Kojeni nam jde zatim dobre.Martin to zvlada s tatinkem v pohode.Dnes tu byl a na Petra se i smal a vozil ho.Tatinek ma dnes sud a zapiji, taky bych chtela :-). Snad to ve zdravi prezije a neudela nam ostudu :-).Papa

jdu do hajan.Teri usnula někdy kolem půl 10.
Maky a Terinka

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 24.09.05 06:48

Zdravím kočičky:)

Mládě mě vytáhlo dřív z postele, tak jsem se hned vrhla na nový deníček:)

Maky, teda taky jako Danuška závidím plavčo, krásně jsi to popsala, musí to být zážitek:) My nechodíme, páč bych neměla jak se dopravovat, nemám vždycky auto z té naší vísky k dispozici a aubotus tu jezdí v úterý a v červenci…ba ne, ale není to žádná sláva…

Makýš, ty ses tuším ptala, co je to ten úklid s FL, jestli chceš, písni mi sem mejlíka a pošlu ti ten hlavní mejl, takhle to tady vysvětlovat, to by bylo nadlouho. Je to systém uklízení pro chronické bordeláře a navrch to člověka baví:))) Psala jsem tu i na emimi článek o tom, tady je: FlyLady aneb Uklízíme přes internet [www.emimino.cz]

Jinak to je jasný, že Jiříček si zaslouží pořádný obleček:) Už se moc těším na další miminko:)

Evásku, já nechápu, jak ty to zvládáš, fakt když čtu tvé příspěvky, já tě strašně moc obdivuju!!! :)

Každopádně i další mamky, co maj k těm našim Jarňátkům malá miminka, strašně ráda o vás čtu, jak to zvládáte, moc mě zajímá, jak ty človíčky berou ti starší:)

Ulriko, ještě jsem tě nepřivítala ahoooj:) Pamatuju si na tebe z chatu:)

Jdu juknout do staršího deníčku, jestli jsem ještě někomu něco nechtěla:) Přeju super sobotu pokud možnost s manžílky a paa:)

Diny

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 24.09.05 08:50

Dobre rano u nás budíček v 7 :-( což je teda nezvyk.Včera jsme jí nasilým museli v tuhle hodinu budit dneska tak vstávala dobrovolně.
Taťka spí přijel z hraní někdy po 5 ranní.Půjdeme do města a pojedeme asi k mojí mamce, co doma v jednom pokoji když je venku tak pěkně.

Maky a Terinka

 
E_vasek
Kecalka 436 příspěvků 24.09.05 08:54

MAKY - super deníček, zavzpomínala jsem na to, když jsem s holkama chodila plavat před prázdninama. Bylo to bezvadný, i když to vytáhnutí z vody a následné oblékání se neobešlo bez nějakého jídla v ruce…jinak bych to asi neustála…:o)) Ale bylo to bezva a hrozně mě mrzí, že teď už nechodíme, ale snad začneme po novém roce.

DANUŠ - teda vy jste tak utráceli?? Taky bych potřebovala nové spodní prádlo, ale teď to nemá moc cenu kupovat…tak za pár měsíců…ale taky chci jít dneska na nákup, holky už chuděry nemají co na sebe, takže chci skočit do H&M a do Mothercare do Olympie…a malej taky potřebuje kombinézku a čepice…takže přijede mamča a pohlídá všechny tři breberky a já zatím musím vše oběhnout a doufám, že pořídím…

DINY - tak zrovna dnes v noci jsi mě měla vidět…já jsem včera malýho přechválila…byl táááák hodnej, celej den no a v noci to začalo. Vzbudil se poprvé už asi v půl jedenácté a pak každé dvě hodinky a do toho pořád brečela Terezka…ve tři ráno už jsem to prostě vzdala, Terezka se ubrečela (ječela asi 5 minut…pro mě ovšem neskutečně dlouhých), ale protože jsem zrovna krmila malýho, tak měla smůlu no a malej mě nechal od těch tří spát, ale v pět se nám přikodrcal tatínek a samozřejmě mě vzbudil, musem mi povykládat všechno možné…Jenomže on si pak usnul a já už musela vstávat…tak jsem dneska jako praštěná..:o(( Takže to moc nezvládám…:o))

Tak Martínek po kojo usnul, holky koukají na pohádku a já se jdu nasnídat…a chudák tatínek chrápe o sto šest po celonočním chlastání…ten se taaaaak má…

MAKY - moc pozdravuj JULDU, ať jsou už brzy doma!!! Moc se na ně těším…

E a dravci

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 24.09.05 09:07

Ať pořídíš v HM já tam byla ve středu a abych řekla pravdu tak žádné úlovky nebyly, no možná je to tím že Terka už dost věcí má takže nepořebuje. Mají tam úžasné kabátky a bundičky na holčičky. Na kluky se mi zdá že tam nemají takový výběr. Pak písni co jsi nakoupila.
A tu noc teda vůbec nezávidím :-( nám se taťka taky k ránu vrátil a určitě by taky vyprávěl ale dělala jsem že spím :-)
A jídlo do ruky po plavču u nás nehrozí, u nás jídlo není důležité :-) a nezabírá

Juldě pozdrav vyřídím

Maky a Terinka

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 24.09.05 09:08

včera jsme se na chatu minuly :-( já byla přilogovaná docela dlouho a zrovna když si se tam ukázala tak já jsem tam nekoukala :-( tak příště.
 Maky

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 24.09.05 09:08

tak co Apollo a Angelika ? Nemáš v tom guláš? :-)
 Maky

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 24.09.05 09:09

myslím že na to plavání existují nějaké směrnice proto je to všechno tak podobné :-) u nás jsou kurzy jen do 3 let pak budeme muset individuálně. Pozdravuj vodníčka Kačku.
 Maky

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 24.09.05 09:12

Teda Dani ty jsi to krásně roztočila.
Tyhle nabité dny jsou super člověk má pocit že žije naplno a ne jen že přežívá ze dne na den. Taky jsme včera měli jeden takový den :-) dokonce jsem byla s tchýní na zmrzlině :-)))

Můžeš mi prosím napsat co máte za fusak a za kolik. Vím že to možná zbytečně moc řeším ale no zkrátka jsem nerozhodná v té jeho koupi.

Maky

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 24.09.05 09:15

Davídek taky nemohl dospat rána?
S tou dopravou na plavčo. Auto máme ale je to o tom že Tom s ním jezdí hrát, kdybychom plavat nechodili tak bychom se občas nechali odvést k mojí mamce na víkend a v neděli vyzvednout. Takhle musíme být doma a čekat až Tom přijede z hraní abychom byli na plavání mobilní ale to neva, já o ty víkendy u mamky ani moc nestojím, jsem hrozná dcera :-(
 Maky

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 24.09.05 09:29

Ahoj holky!

Tak už jsme bez táty, večer jsem usnula při kojení a ráno už byl pryč… Včera se vrátil hodně pozdě, ještě vyřizoval fůru věcí a pak dobaloval.

Dneska píšu jen krátce, slíbila jsem Verunce parník, tak balím, oblíknu děti a jdeme na přehradu.

Maky, deníček je moc pěkný, u nás to probíhalo dost podobně, někdy jsme se zasekly v herně i na hodinu. Já chodila do plavání moc ráda, jenže to mělo dva háčky - já se nepotápím a Verunka se zablokovala a nechtěla dělat to, co se po ní vyžadovalo. Takže vodu, básničky a písničky miluje, ale nejeví touhu se potápět. Chodíme občas do bazénu, asi začnu i pravidelně, ale kvůli výsledkům z alergologie nemáme doporučený kolektiv, takže organizované plavání nehrozí. Dost mě to mrzelo, Kubíček se naučil signál velice pěkně, plavat jsme byli asi 3×, než nám to zatrhli.

Už jsem začala s přemísťováním věcí, nábytek přijde na řadu, až ho vyprázdním. Projdu byt s kamerou a foťákem, bay bylo vidět, jaké to bylo před a po. Navíc jsem se dověděla skvělou zprávu - na našem domu se budou dělat dostavby. Ještě nevím za jakých podmínek, ale to by vyřešilo naší bytovou situaci definitivně. Splnil by se náš sen - Marek by zůstal v paneláku (do domečku se mu nechce) a já bych byla konečně v novém. Už žádná rozpadající se koupelna a oprýskané kachličky!! A díky dostavbě dodělají i výtah. Stačilo by sehnat poblíž nějakou pěknou garáž, případně i zahrádku a funím si blahem.

Včera jsem četla, ale na odpovídání to moc nebylo, dohledávala jsem Markovi potřebné spoje a informace. Ale mám natažené fotky a večer se snad dostanu i na chat i sem.

Evásku, volala jsem ti po pár dní po porodu, chtěla jsem se stavit, ale nebrala jsi to, tak jsem nechtěla otravovat. Pokud se chystáte do Brna ozvi se, moc ráda vás uvidím!!

Jo Verunka vymyslela zase nové slovo. Včera měla pitíčko v bumbacím hrníčku (jinak pije z jupíkovek) a propnesla, že bumbá jako od maminky z PRSAVKY!! A to prosím na veřejnosti. Prskala jsem smíchy.

Pěkný den!

Alice

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 24.09.05 09:37

dobré ráno!
napíšu až odpoledne,musím jít pomoct dědovi do aťasu,má 3 svatby.tak si užijte pěkný de,noc byla docela dobrá a kojo zase až nad ránem.asi nám zabírají hutné večeře před spaním.včera měla polívku,pěkně hustou a vyspaly jsme se obě.už je tu babi tak letím.
luka a kačenka

 
E_vasek
Kecalka 436 příspěvků 24.09.05 09:40

No MAKY někdy je to s tím jídlem lepší, že nezabírá…já se nemůžu ani v klidu naobědvat a to nemluvím o tom, když přijde návštěva a dám nedej bože něco na stůl…sní to naše děti a můžu se rozčilovat jak chci, nakonec něco dostanou, aby byl klid…i když vím, že to je špatná cesta…

Taky vždycky dělám, že spím, ale dnes mu to bylo zjevně jedno…a prostě mluvil…:o))

Určitě napíšu co se mi podařilo objevit…doufám, že pořídím valnou většinu toho co potřebuji, nechce se mi už nikde moc lítat.

Pěkný den

E.

 
E_vasek
Kecalka 436 příspěvků 24.09.05 09:43

Jéje…Alice já ani nevěděla, že jsi mi volala…faktem je, že jsem měla na telefonu pořád spoustu nezodpovězených hovorů…měla jsem vypnuté zvonění, ale ráda vás uvidím. Dám určitě vědět, až pojedu do Brna, chci se vidět i se Zdeníkem z dvojčat a špuntíků, tak to třeba můžeme spojit…:o))

zatím čauky a pěkný den na parníku, taky bych šla…bude nádherně!

E.

 
E_vasek
Kecalka 436 příspěvků 24.09.05 09:44

JOLO a ONDRÁŠKU - kdepak vás máme?? Jak se máte? A co váš nejmenší v bříšku?? Ozvěte se, už jsem o vás dlouho neslyšela…

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 24.09.05 09:49

Ahojky,
tak dneska ráno jsme vstávali ve 3/4 na 6. Ale koukám, že vůbec máme všechny dnes ranní ptáčata. Táta venku skládá s Vaškem dřevo a já jsem ráda, že sedím na zadku. Začíná mi bejt dopoledne pěkně blbě. Měla jsem to samý s Vaškem poslední dva měsíce před porodem. Bušení srdce a naprostý pocit vyčerpání, kdy všechny okončetiny váží snad 100 kilo, nemůžu vyjít do schodů a je m na omdlení. Vždycky to trvá tak 2 hodinky, ale stojí to zato.

MAKY - to je moc pěkný popis plavání. My jsme bohužel nestačili to splývání a padání do vody, to možná dělaj teď, ale my už nechodíme. Jednak se nevejdu do plavek a pak prát se s Vaškem po koupání je nad mé síly i doma, natož na veřejnosti. Strašně mě mrzí, že Jiřík bude o plavčo ochuzen, protože prostě hlídání pro Vaška nemám a mít nebudu a dvě děti v bazénu, to prostě nejde…

DINY - já si přečtu ten tvůj článeček. Já tedy chronická bordelářka jsem, ale s trvalou akutní recidivou, takže pro mě je každý pokus o nějaké systematizování úklidu předem ztracenou záležitostí.

DANI - Jo, roztočilas to fakt pěkně :-)

ALICE - tak to se vám ty bydlící plány pěkně rozvíjej. A Verunčiny hlášky prostě miluju.

Jo, Vašek má kromě máma, táta a kolo dvě nová slova. „Kiko“ a „Pipa“. Hádat vás nenechám, neboť se tak absolutně nepodobají originálu, že kdo neví, neuhádne. Kiko jsou klíče a pipa je pecka. Opravdu základní nepostradatelná slovíčka pro batole, že?

Zatím pa, Makýš

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 24.09.05 10:53

alice prsavka nemá chybu :-)

tak už jste bez taťky tak ať se vám moc nestýská a tu přestavbu moc nezávidím.My dělali komplet nové bytové jádro za chodu.Ještě jsme nemeli Terezku, bydleli jsme v jednom pokoji,kuchyň s koupelnou byla jedna velká místnost, bylo to staveniště…no řeknu ti že se mi v tu dobu vůbec nechtělo jezdit z práce domů do bordelu :-( tak ať to u vás zvládnete s větší pohodou.
 Maky

 
Ulrika
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 24.09.05 11:03

Ahoj holky,

u nás je to nějak na levačku. Nejdřív měl rýmu Andrýsek a od včera ji mám já. Blbá rýma člověk je skoro vyřízenej, ale dneska už je to dobrý, to jen ten první den je příšernej. Taťka se teď chodí domů akorát vyspat a i dneska odklusal do práce, takže si ho moc neužijem. Hlavně jsem špatná z toho, že Andrýsek pak k němu večer ani moc nechce, spíš visí na mě a tátovi je to líto. Dneska jsme měli vyrazit se ségrou a její čtyřletou holčičkou za naší babičkou a ségra teď volala, že jede na pohotovost se zubem a neví, jestli pojede. No, snad to zvládnu vlakem s kočárem sama. Pojedu s golfkama a v nejhorším strčím malého do šátku a golfky složím.

MAKY - koukám, že si plavání užíváte! My jsme asi jediní, kdo neplavou. Plavali jsme párkrát doma ve vaně s plavací tetou, ale pak nám to dr. zatrhla, protože se Andrýsovi pořád nehojilo očkování proti TBC. Je fakt, že pak se zahojilo skoro hned, takže to asi bylo od toho dlouhého máčení. Třeba přemluvíme taťku a budem chodit na jaře, ale když ne, tak myslím, že se taky nic nestane.

MAKÝŠ - jejda, to si těď, chudinko užiješ, když Ti už nebude dobře. To si právě nedovedu představit, když budu jednou znova těhotná a malej prostě nebude brát ohled na to, že mi není dobře. Hlídací babičky nejsou a táta je workoholik. No, snad to přežiju, člověk vydrží víc, než si myslí:-). Příšít rok už se budeme muset začít snažit o druhé mimi, abych zůstala doma při jedné mateřské.

ALICE - jů, vy budete výletit parníkem! Vždycky, když vidím na Vltavě parník (a to je často, tady je provoz), tak si říkám, že bychom taky měli vyrazit. Ale skutek utek, naposledy jsem byla na parníku snad první rok, co jsme chodili s manželem, což už je devět let… No, snad nás Andrýsek bude motivovat a příští rok taky vyrazíme.

DANDIS - tyhle nabitý dny jsou nejlepší. Taky mám ráda, když máme na celý den program. Nejhorší je, když třeba v jednom týdnu nemám prakticky nic a vím, že budu akorát dvakrát denně courat po sídlišti:-( Ale teď na podzim se to zlepší, kamarádky dorazí z chalup a budem zas pořádat dlouhé procházky a výlety. Snad ještě vydrží počasí. I když v zimě to u nás je docela fajn, máme tu dva lesoparky a v jednom jsou prima kopečky na sáňkování. Loňskou zimu jsme si užili, doufám, že letos bude zase hodně sněhu:-)

Tak se, holky, mějte! Jdu přichystat Andrýsovi oběd a pak vyrazíme na vlak.

Ulrika

 
E_vasek
Kecalka 436 příspěvků 24.09.05 13:34

Makýšku - teda to je mi líto, že je ti tak zle, ale neboj, už to máš taky v podstatě za pár…a pak už se přitulíš k voňavému miminku a bude jen dobře…:o))

Ulriko - teda vy se máte s těmi lesoparky, to vám závidím…já bych šla sáňkovat hned, ale u nás moc kopečků není, tak budu muset vymyslet náhradní program…a neboj se, až budeš jednou těhotná, tak to zvládneš levou zadní, protože prostě budeš muset, ale fakt to není tak hrozný…

Venku je krásně, holky půjdou ven s babičkou a my jedeme i s mladým nakupovat, tak se těším…

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 24.09.05 15:35

Ahojky berušky:)

Tak jsme se vrátili z výletu:) Nejdřív teda nás manža vyhodil s dětma v Olympii, páč jel do Plzence za jedním klientem, děti šli nadšeně do hracího koutku a já jsem mezitím utrácela, hihi, to se mi líbí:) Koupila jsem konečně super sušák na prádlo a doufám, že se zase nerozbije, už jsem takhle pohřbila asi 3 sušáky za levno, takže tentokrát jsem dala tisícovku a vypadá i bytelně… No je na něj záruka a vypadá i pěkně, tak snad vydrží!! No pak jsem si koupila barvu na vlasy, páč mi včera kadeřnice ostříhala skoro na kluka a rodina to nemůže vydejchat…já taky neeee, takže si dám barvičku, když už vypadám jak přísná pančitelka:) Pak měli v akci super svetříky pro mládě, tak jsem Davčovi vzala a Zuzce kosmetiku, čistící vodu na uhříky a tamponky na pleť, už je to holt slečna. Plus sunar v akci plus ještě něco a další tisícovka byla v trapu. Takže Danuš, vůbec si nedělej nerva, taky to dokážu rozfofrovat ani nevím jak:))))

Pak si nás taťka vyzvedl a jeli jsme na výlet, vzali jsme si Deltima, protože jsme plánovali procházku pod Radyní v lesích a aby se David vyspal. Ten to zalomil krátce po vyjetí a my se šli podívat na domek, který jsme skoro před 4 lety koupili, už jsme měli složenou zálohu, ale majitelka zemřela, takže se to nakonec nekonalo. No byly jsme pak moc rádi, domeček, ve kterém bydlíme teď je 1000× lepší a daleko víc vybavený než tamten. Nehledě na pozemek, ten máme přímo královský. Ale z nostalgie jsme to tam šli okouknout, taky nás zajímalo, co s s tím domkem stalo, paní neměla žádné dědice a šlo to do městké dražby. No co vám mám povídat, asi to nikdo nekoupil (ale divím se, nabízeli to za hodně málo), je to tam obrostlé, dům na spadnutí, hrůza…) Navrch hafo sousedů kolem, pozemek jako dlaň a hlavně domek má i s podkrovím asi 60 m2, to bychom se tam ubili, nám je už našich 90m2 teď málo a chceme ještě udělat podkroví. Fakt jak si člověk zvykne tak už by do menšího nešel…

Pak jsme chodili lesem, ten tam je nádherný, asi 2 hodiny, takže pohyb mám dneska splněný:)

No teď relaxuju a mám dost:) Zuzky táta se dneska stěhuje, jede k němu večer a už se moc těší na pokojíček u něj, doteď spala v kuchyni:) Takže mají taky veselo:)))

Ulriko taky mám ráda, když se toho děje dost, než když se placatím jen doma a po naší vsi, i když to tady mám moc ráda a za město bych neměnila:) Naplánovala jsem si každé úterý (pokud nebude doktor nebo něco důležitějšího) jet do Plzně za kámoškou, co má měsíčního chlapečka a výlety po okolí, jsou tam krásné rybníky, oběd společně v pizzošce, prostě pohoda a na čtvrtek, to zase jezdíme se ségrou a její malou do Mateřského centra na Slovany, je to tam super, pak se cournem po Plzni, no ten den také nemá chybu:) No a dva dny v týdnu mi ve městě bohatě stačí, navíc 1× za 14 dní v pátek razím i se Zuzkou na nákupy, taťka má volno z práce a hlídá šmudlajze, takže máme dámskou jízdu a to fakt taky nemá chybu, teď jsem třeba stihla tu kadeřnici a příště plánuju pedikůru:)

Makýš moc ti přeju, ať je líp, musí to být síla cítit se takhle vyčerpaná…už aby byl listopad a ty měla Jiříčka doma, viď…:) Slovíčka Vašíka se mi moooc líbí, je to šikula:))) Ale hádat jsi nás měla nechat, mě se to strašně líbí:))) Já vám teda dám, co je to „Náka“?:)))))Když se to pokusím přepsat lépe foneticky, tak začíná to hlubokým nádechem a " Nákaaaaaaaaaa­aaaaaaaaaaaaa­aaaaaaaaa" - asi tak:)) Vídáme to venku na procházkách a do přírody se to moc nehodí:))) Jenže David je z toho absolutně u vytržení:)))

Evásku no tak noc jsi teda pravda veselou neměla…ještě jsem se tě chtěla zeptat, co holčičky, vyhrajou si spolu? Jak reagují na brášku? Já jsem si v MC jen na chviličku pochovala miminko a David byl úplně nešťastnej, žárlil a nahlas se litoval, jakej je to chudák, že máma přeběhla k cizímu mímu:)))

Jinak v HM už jsem dlouho nic nekoupila, připadá mi taky, že na batolecí kluky toho moc nemaj…to když byl miminko, to mě museli tahat párem volů odtamtuď…a na holčičky toho mají fakt mnohem víc…

Tak jdu za dětma, trošku stěhujeme pokojík, od podzimu přes zimu tam je pořád sušák na prádlo, tak aby nezavazil do hrací plochy, trošku hejbnem jednou postelí a skříňkama:) A vůbec mě to baví furt něco měnit, hihi:)))

Mějte se krásně a zatím páá:)

Diny

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 24.09.05 16:02

MAkýšku, je mi líto, že je ti blbě:(
Jinak - u nás jsoi klíče „čéče“ :))))))))))))

Baghira

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 24.09.05 16:47

BAGHIRO - Čéče to je fakt dobrý :-)))))))

DINY - Náka - tos mě teda dostala. Snažím se přemýšlet, z čeho je vedle Vašek na procházkách a napadaj mě akorát popelnice a vajgly. Ale obojí je u nás EE. Náka se na to vůbec nehodí. tentokrát se dám poddat. Ale třeba na to některá mamina přijde.

Makýš

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 24.09.05 19:00

ahoj.
máme za sebou moc příjemné odpoledne.byly jsme na dětském hřišti,sešlo se nás tam pár známých mamin,děti hodné a krafaly jsme a jen nás rozhodila jedna mamina,která buzerovala 2 asi 10leté holky,které se klouzaly a houpaly na takovém letadlu.trošku blbly,ale malé děti neohrožovaly a ani nic neničily.jen lezly v protisměru.no a ona na ně zavolala městskou policii…doufám,že ze mě nebude buzerující supermatka s patentem na výchovu a rozum…jdeme do sprchy,obě jsme samý písek a večer budu koukat na vv.

danuš nebo kostičko?-te´d nevím která jste se mě ptala na vlasy.jojo,byla jsem u holičky,ale jen udržet tvar,nechávám to poporůst.mám to postupně celý sestřihaný a mám to lehce polodlouhý,aby to šlo i do drdolu.úplně dlouhý už nechci.a příště asi zase melír.

diny-ať se namáhám jak chci taky mě nenapadá,co je náka.možná minerálka?

baghiro-elišky klíče tedy nemají chybu!

ulriko-já jsem taky nějak nakřáplá a tiše doufám,že kačenku to mine.a můžu se zeptat,co dělá manžel?

alice-tedy prsavka je hláška minimálně týdne.je s těma dětičkama prostě sranda.

maky-jak jste se dnes měly?

evásku-já mám kamarádku a ta první půlrok kojila po hodině ve dne v noci…martínek je zlatíčko,spíš se ti to nahromadilo,teda kecat s taťkou takhle v noci,to jsi dobrá.to u nás bývalo,teď se potřebuju vyspat.i když popravdě občas taky kecám i v noci…

kačka se pokadila,urychleně končím.
luka a kačenka

 
wej
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 24.09.05 19:20

Dobrý večer:o)))

Maky- moc pěkný deníček:o))) My jsme si plavání moc neužili, s Maruškou jsem byla snad jen pětkrát, zbytek promarodila a s Vládíkem jsme nechodili, neměl by kdo hlídat Marušku a s dvěma bych to nezvládla. Pozdravuj od nás Juldu, díky:o))

Diny- jen tipuji, není to náklaďák?:o))

Ulrika- tak jaká byla cesta?

Makýš- ten tvůj popis s akutní recidivou je super a na mě sedí jak ulitej:o))) Je to děsný, když si člověk nemůže odpočinout když potřebuje. Držíme palečky ať je ti lépe. Já vždycky honila Marušku pořád spát, abych mohla s ní:o))) (ale jí se moc nechtělo)

Alice- tak ať vám vyjde ta dostavba:o)))

Evásku- tak vám přeji lepší noci ať se pořádně vyspíte:o)))

Dandis- To byl supr nákup:o))) U nás se stále netopí, a jsem pěkně nasratá, přes den to ujde, ale v noci je zima:o((( Takhle se nikdy neuzdravíme.

Musím končit, jdu uložit ty naše zlobílky:o)) Marodům přejeme rychlé uzdravení(nám se nedaří) a sluníčko ať vydrží co nejdéle:o)))

Maruš

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 24.09.05 20:25

Maruško, bingoooo:))))

Je vidět, že už máš doma rarášky dva:))) A navrch jsi šikula:))) Jé, já jsem ráda, že to někdo uhodl:)))

No jdu za manžílkem, VV nahrávám, ale kolem 10-té skáknu kouknout, jak to vypadá:)

Věra přece nemůže ve vile zůstat…grrrr…př­iznejte se, poslal někdo z vás Vladkovi hlas?:) Já pořád nevím, asi se rozhodnu až podle rozdílu. Jen ale aby byl pro Vladka ten větší počet hlasů. Jo a ještě jsem se chtěla zeptat, co říkáte na tu povídačku Petra, že to jen hrál, věříte tomu někdo?

Tak zatím pááá Diny

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 24.09.05 20:34

Tak ydoufám že Vlaďko se vrátí a Věra půjde domů. A Petrově povídačce nevěřím. Mě stačilo když se obhajoval proč kradl cigarety…prý proto aby je mohl v době nouze přidělovat ostatním hahaha…myslím že jak se tam předvedl takový opravdu je.
 Maky

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 24.09.05 21:52

mě moje holička říkala,že ta petrova přítelkyně hodně vsázela,že prohraje a on to věděl a byla to jejich strategie jak přijít k penězům.no nevím…ještě chci kouknout na někdo se dívá,určitě u toho usnu.

maruš-teda to jseš fakt dobrá,žes uhodla hádanku.

tak dobrou vespolek
luka

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 25.09.05 09:43

dobré ráno,
vstávat,od kdy jsem tu ráno první,hihi?jdeme k našim na oběd.noc zas dobrá,nechci to zakřiknout,ale vypadá to,že se mi blýská na lepší spací doby.večer jsem nám pustila plynový topení,to bylo příjemný.krbovky máme v kuchyni a v ložnici plyn.a u postele už bylo jenom 13st. a to je i na mě málo.kačenka má dobrou náladu a já taky,večer budu mluvit s jardou.za měsíc už budeme všichni spolu.jak se to blíží tak mám blbý sny a nemůžu usnout.to se mi naposled stávalo v těhotenství.tak ať se vám všem vydaří den,má být zase hezky.
luka a kačenka

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 25.09.05 09:45

Dobré ráno
včera jsem to večer zabalila s Terezkou.Byla odpočinutá, spala od 16 do půl 7. V půl desáté sice přišla na mlíčko a že bude spát ale nemohla zabrat. V posteli to vypadalo že usnula ale po 5ti minutách přišla za mnou do kuchyně, tak jsme se došla umýt a šly jsme spát v půl 11.Kojo až někdy po půl 6té ráno a to už se nám vrátil taťka. Teri spala celou noc se mnou ve velké posteli a místem nešetřila-dám do fotogalerky fotku.
Budíček v půl 9.
Včera večer psala Julda že žloutenka klesá, Péťa měl být na noc pod lampou a dneska se dozví jestli je pustí nebo ne.

Na 11jedeme plovat a pak k Tomové ségře popřát synovci (14let) k svátku.
Pěkný den.
Maky a Terinka

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 25.09.05 10:07

Ještě takový děsně důležitý dotaz :-) hihihi
jak je to s dědění barvy očí? My jsme to kdysy brali v angličtině :-) čtete správně :-) že jako když oba v páru mají tokové a takové oči tak dítko je má pak takové a nebo je může mít takové … ale nevím jaké
Já jen že Terezka je hnědoočka a já i manžel máme oči v takové modro, zeleno, šedé barvě … nevíte někdo jak to je? Tak mě to jen tak napadlo.
 Maky

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 25.09.05 14:27

Hej hola ďoučata,

u nás je tak nezvyklý klid. Jirka i Val chrupkají, mamka jela k dědovi a brácha je taky v limbu (přišel z pařby v 7 ráno !!!!!)

Jak jsem předpokládala včera jsem se ani na chvilku nezastavila, ale oslava se vydařila. Bylo u nás 12 lidí a bylo hodně veselo. Málem jsme ale oslavu museli odvolávat. J. brácha zase perlil tím pádem měl J. hooooodně dlouhý telefonát od otce. No můžu vám říct, že i já jsem měla sevřený žaludek. Po ukončení hovoru J. prohlásil, tak to vypadá, že z firmy odejde už teď. Nakonec to dopadlo dobře, ale mám obavu, že to začíná gradovat a konec nebude dobrý.
Při oslavě se Val krásně ukázala, je to taková malá herečka :-))) Byla u nás i jedna nastávající mamina, hoooooolky já jí tak záviděla to bříško. ALe my s naším tátou jsme si zase začali dávat pozor, když je situace ve firmě tak nahnutá. Nedokážu si představit jak by jsme živili dvě děti, kdyby byl J. na pracáku.

Tož tak situejšn u nás.

Maky: o očičkama neporadím. My jsem čučeli jak puci, že Valušce oči začaly světlat a má je modré. My jsme oba hnědoocí, J. rodiče taky, moje máma taky a jenom můj otec měl oči jak chrpy. Takže Val má oči po dědečkovi. Velice nás to těší, zvlášť když táta už nežije. Bereme to jako takový dárek na památku :-(((( Šmankote nějak mě to bere, taky ti to dojde někdy tak hrozně líto? A ještě k fusaku, máme obyčejný šusťákový s beránkem uvnitř a stál kolem 800,– Je tmavě modrý takže se mi hodí i ke sporťáku.

Luko: zítra mám v plánu vařit tu tvoji chřestovou polívku tuším, žes ten racepis psala ty, ne? A na vlasy jsem se ptala já :-))) Super, že tě Kačenka nechá v noci vyspat.

Diny: tak náklaďák by mě taky nenapadl :-)))) Já teda hlasy neposílám nikomu, ale moje kámočka poslala 3 Vladkovi. ALe on byl jasný vítěz naštěstí.

Maruš: to je mrzuté, že se nemůžete střepat toho nachlazení :-(((( ALe prý má být teď hezké počasí a ne taková zima, tak to sand brzo přejde.

Ulriko: jo, jo, přesně jak nemám nic v týdnu v plánu mám z toho depky. Naše pidiměsto mám už prochozené křížem krážem a už mě to neba a Val taky ne. No ale zítra musím zajet zase do vedlejšího města, tu košilečku co jsem koupila našemu tátovi musím vyměnit, on se v ní necítí, chtěl by volnější. Přitom je mu dobře, no nic. Aspoň máme co dělat :-)))))

Makýš: jejda beruško tobě je tak zle, to mě mrzí. Budeš muset víc odpočívat, i když při Vašíkovi se to asi moc nedá, co? Snad se to trošku zlepší a za chvilku budeš mít Jiříčka u sebe.

Alice: Verunka, jako ostatně vždycky zase nezklamala :-))))))

Evásku: tak se pochlub copak jsi těm vašim kočičkám koupila. Já bych v HaM nakupovala jako šílená, mají tam fakt super oblečky, pro děvčátka.

Baghiro: ta moje pomalovaná kámoška teď vypadá jako anorektička. Má jenom 49 kg a to je na její výšku 168cm fakt málo. Pořád jí říkáme aby pořádně jedla, ale ona nemá čas :-((((( Je to janek. Dřív měla tak 5 kg navíc a bylo to lepší.

Tak jdu si dát buchétku, honí mě mlsná. Pěknou neděličku.

Dana+Valuška

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 25.09.05 14:44

ahoj holciny:)

tak jsme se pred chvili vratili domu,jsem uplne hotova ( po dlouhe dobe jsem pila pivo ) a dite se tvari,ze razime ven. Pomooooc nejdu :))

jinak tyden na Vysocine utekl rychle,meli jsme se krasne,az na to vstavani. V patek dorazil tatinek a co myslite? Delfinek zacal vstavat normalne a spal celou noc. Vcera jsme byli na praseti,spoustu deticek jidla piti,proste pohoda :). A bacha delfinek sel spat v 19:15 a vzbudil se az v 9:30!!! normalne jsem se chodila divat,jestli dycha :)

chtela jsem privitat Ulriku :), doufam,ze se ti u nas libi hihi,ale myslim,ze se zname z chatu vid:)

BAGHIRO ty nase sokolko :))), ne ted vazne,mrzi me to s dedou,vim,ze slova ti moc nepomuzou,ale aspon se z toho muzes vypsat

ALICE dodatecne vsechno nejlepsi k narozeninam :)

EVASKU vitej :), tedy ty si uzasna,jak vsechno stihas

MAKY super denicek,povedl se ti

zatim se loucim,musim jit vybalit a naplnit pracku,mozna zaket neco nakoupit a tak

ale KAZDOPADNE hura,ze je Vera z vily ven a dostala fakt hodne hlasu hihi

pa market a delfinek

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 25.09.05 14:50

Maky, sice si nejsem stopro jistá, ale jak si to pamatuju ze školy, barva očí i barva vlasů se dědí několika geny. A každý gen máš ve dvou variantách, a záleží, jak se to při splynutí vajíčka se spermií namixuje. takže těch kombinací je spousta. Obecně jsou tmavé barvy „silnější“ než světlé, takže podezřelé by bylo jen to, kdybyste byli s manželem oba modroocí blonďáci a narodila se vám tmavovlasá a tmavooká Terezka :-)))). Ale vy blonďáci nejste, takže se tam může projevit jakákoliv kombinace barviček, třeba po pradědečkovi nebo po pratetě.
My máme taky s manžou oba zelenomodrošedé oči a Vašík má modré po dědovi.

Makýš

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 25.09.05 14:56

Nazdar předsedo, to jsme rády, že tě tu zase máme. To je prima, že jste se měli fajn, i počasí vám vyšlo.
My to s tim spaním máme úplně naopak. Jakmile táta doma není, Vašek vstává po šesté. Jakmile je víkend, táta doma, Václav se v noci budí se slovem „táta“ na rtech a ráno v pět vykřikuje „táta“ jako budíček. Je teď naprostý tátozávislák, hlídá si ho jako ostříž a jakmile mu zmizí z očí je oheň na střeše, nastává hysterický záchvat dokud se opět táta neobjeví.

Makýš

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 25.09.05 16:50

tedy ja jsem byla pilna ( tyden me nikdo nechvalil,tak mi to chybi hihi ), druha pracka uz visi,hracky srovnane,knihovna uklizena , vysala jsem a ted si davam nohy nahoru a relaxujuuu :))

jeste musim rict,ze jsem hrozne rada,ze denicek se tak krasne rozrusta,proste jsme tady prima parta a fakt super,ze se pridavaji dalsi dusicky :))))

DANUS mrzi me,ze je u vas tak vyhrocena situace,ale taky si myslim,ze nedela dobrotu delat v rodinne firme,hlavne kdyz si toho nevazi

LENI omrkla jsem fotky a Peta je fakt fesak,slusi vam to :)

MAKYS chtela jsem pogratulovat k nocnikovym uspechum :)))))

a nohy nahoru paaa

market

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 25.09.05 16:56

Ahojky,
nic nečtu jen píšu, že jsme teď dorazili domů. Zítra ráno jede manža do práce na 7 dní, tak budu mít víc času napsat a taky vás přečíst.

Všem děkuju za přáníčka, moc jste mi chyběli.

Julda a kluci

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 25.09.05 17:10

Juldo :)))

vitej domaaaaaaaaaa:))))))))))

market

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 25.09.05 18:41

Ahojky
jsme doma totálně přejedení samých dobrot.

Juldo vítej doma. Jsem ráda že vás pustili. Tak až se zajedete tak se těším na komentář jaký byl porod a jak to zvládáte.

Magrat - ahoj předsedo. Dovolenou jste si užili tak to je fajn.I počasí vám přálo co?

Dani - tak to s tím tatínkem - někdy je mi to moc líto, někdy to na mě sedne a i brečím (tajně). Už je to „tak dávno“ a pořád to hodně bolí. Dědeček měl jasně modré oči po něm Terezka hnědookatá není.
Ta vaše domácí situace mě mrzí, snad se to brzy vyřeší ku spokojenosti vaší celé rodinky.
Makýš díky za vysvětlení :-) tak nějak to myslím bylo ale já hlava děravá…
Až Terinka dovolí tak zase šoupnu nějaké plavací fotkyx do galerky.
Maky a Terinka (zítra 18 měsíců)

 
wej
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 25.09.05 19:30

Dobrý večer:o)))

Tak jsme byli s Maruš na pohotovosti, zase jí vyjela horečka a jak jsem si myslela, zase se jí vrátila viróza:o((( My se z toho nevyhrabem, stejně je to kvůli tomu blbýmu topení, spíš teda netopení.

Juldo- tak už jste doma:o))

Magrat- vitej z výletu:o))

Diny- Jé, tak já jsem taky něco uhádla, díky za pochvalu:o))

Makýš- tak my teď doma máme taky pořád táta, táta a když jde pryč, tak se spustí takový křik, že si musej lidi myslet, že ho týrám

Dandis- tak ať se to u vás brzy vyřeší:o))

Tak mizím, musím jít ukládat

Maruš a zlobílci

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 25.09.05 20:54

Ahoj holky,

tak se konečně taky hlásím. Víc jak týden nám nešel počítač, určitě si dovedete představit, jaký jsem měla absťák a jak moc jste mi chyběly.

V ZOO v Praze bylo suprově, ale ani jsme to všechno nestihli projít. Pepčovi se nejvíc líbilo u papoušků, ale kačenky a kozičky taky nebyly k zahození. No a samozřejmě, že ráno, než jsme měli jet měl teplotu k očkování. Tak dostal čípek a jeli jsme. Zvládl to v pohodě.

Jinak jsme chodili dost do lesa na houby a když bylo hezky, tak jsme byli venku.

K deníčku: My plavat nechodíme, takže nemám co srovnávat, ale aspoň jsem si udělala představu, jak to tam probíhá. Myslím, že by se to Pepčovi líbilo.

Moc gratuluji EVÁSKOVI a JULDĚ k mimískům Martínkovi a Petříkovi, na obě jsem myslela, a přeji hodně štěstíčka a zdravíčka, ať kluci rostou jako z vody a dělají rodičům jen radost.

JOLE, JULDĚ a KRYŠTUFKOVI přejeme s Pepčou všechno nejlepší k svátkům.

Pomalu budu pročítat minulé deníčky, tak mě omluvte, že nebudu zatím reagovat jmenovitě.

Mějte se a dobrou noc.

Miroušek

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 25.09.05 21:09

určitě se domluvíme na jindy, já to jen tak zkusila.

Miroušek

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 25.09.05 21:18

Juldo - tak to je super, že už jste doma.

Miroušek

 
kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 25.09.05 22:16

Ahojda holky!

Dneska jsem docela grogy, ale musím konečně napsat, abyste neměly strach, co je s náma. Včera jsme odpoledne s Elčou vyjely na kole a skončily hned za dědinou, protože tam pouštěli modeláři letadla a Elča byla unesená. Dneska se El ráno vzbudila před šestou, docela nářez, taťka mě nechal dospat, nebo spíš vzal po sedmé malou do kuchyně a v osm mě budil, že jede na ryby, ale malá je s babi, tak ať klidně spím. No, dala jsem si ještě hodˇku a po deváté vylezla, přijela ovšem rudá kráva, takže je mi tak všelijak, jen ne dobře, odpoledne to bylo trošku lepší, tak jsme k večeru zašli ke známým, co se včera vrátili po 14 dnech z Chorvatska. Taky se mi zdá, že Elči začalo trochu týct z nosa, takže se přidáváme k rýmařům, jen tajně doufám, že jsme to zachytili v začátcích a nerozjede se to víc.

MAKY, deníček je super, taky bych to brala, takovéhle plavání, kor když vidím v galerce ty spokojené fotečky s Terezkou, jak si to s mamkou ve vodě užívá, hned bych skočila za váma

ALICE, doufám, že ta dostavba vyjde a vy budete mít větší byteček

DINY, neříkala jsi náhodou, že sledování VV tě vyčerpává a že to vzdáváš?? A ty šmíruješ stále :) :) :) Jinak Vladkovi jsem v sobotu hlasy neposílala, protože ten rozdíl byl velikej, věřila jsem, že Vladko vyhraje, ale v duelu s Hansem jsem ještě neviděla čísla a radši tři sms poslala. O Petrovi si myslím, že možná něco hrál, ale i tak je to magor :(, spekulovalo se asi o všem možným, ale faktem je, že ten svůj ksicht proflákl

Jestli chcete hádanku, tak vám jich pár napíšu - Elča rozšířila svou slovní zásobu o slabiky DUDU, ABA, BÝJE, tak hádejte, co znamenají ona tři záhadná slůvka!!

MAKÝŠ, přejeme, aby se ti do porodu ještě trochu ulevilo a Petřík tě v bříšku mco netrápil

ALICE, Verunčina prsavka je opravdu doooost dobrá

PŘEDSEDO, vítám tě z Vysočiny, já nějak nedočetla ten předminulý deníček, tak jsem nějak tápala, kde se touláš, ale holky sem tam něco naznačily a teď když jste se už vrátily, jsem opět klidnější :)

JULDO, vííííííííítej domáááááááá

MARUŠ, přejeme Marušce, aby byla zase co nejdřív zdravá a aby vám konečně začali topit a vy měli doma pohodu:)

DANUŠ, to je blbý, že se to u J. ve firmě takhle zhoršuje, snad to bude mít dobrý konec

Tak pro dnešek stačí, myslím na vás a přeju dobrou noc a sladké sny

KOSTIČKA

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 25.09.05 22:24

ahoj holky,
zase jsem se strašně zakecala s jardou,já nechci vidět účet za telefon,ale nám se tak krásně kecá…ještě měsíc a jsme spolu.kačka mu vykládala cosi po telefonu a pusinkovala ho a jarda to mlaskání slyšel a je z toho hotovej jak se mu stýská.jinak jsme byly u obou babi,s jednou babi jsem měla lehce výchovný konflikt.kačka chtěla vozit v panenkovském kočárku.já řekla ne a babi jo…naštěstí bylo po mém.taky je celý den lehce mrzutá a teď večer měla 37,4.trošku chrčí jako na rýmu,ale taky jí poporůstají zuby tak uvidíme co z toho vyleze.jestli něco jo tak to zítra poznám.v tv nic nedávají,budu si chvilku číst a zítra jedeme plavat.

markét-vítej doma,taky se nám stýskalo a je fajn,že se vysočina vydařila a delfínek se zase srovnal se vstáváním.

maruš-teda ty nemoci vás trápí.chudák maruška,hlavně aby to nechytil taky vládík.u nás už v panelákách topí.já si naštěstí můžu zatopit kyd chci a taky už topím,je fakt večer zima.tak hladíme maroda a přejem ať je to rychle pryč.

makýš-mě ke konci těhu taky bylo blbě,zase jsem zvracela,ale stejně na to vzpomínám moc ráda…

maky.tak na plavací fotečky se těším,na teri je vidět,že si vodu opravdu užívá.

miroušku-už se těším na megakomentář.já si ty 3 týdny neumím bez vás představit,snad tam někomu uloupím net,hihi.

danuš-joj,rodinné vztahy,k tomu pracovní…někdy je to na draka,máme to doma trošku taky tak,ale ne tak blbý jako vy…budu držet pěstičky,aby se to vyvrbilo k vaší spokojennosti a vyšli jste z toho dobře.

už je mi zima,já topím jen v ložnici.jdu zalézt pod peřinu.dobrou noc.

luka a kačenka

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 25.09.05 22:26

kostičko-býje tipuju na brýle a zbytek se nechám poddat.
 luka

 
E_vasek
Kecalka 436 příspěvků 26.09.05 07:52

JULDO - vítej doma!!!!!! to je super, že už jste doma. Moc jsem na vás myslela, vlastně jako všichni tady…tak až budeš mít chvilku, tak napiš…budu se mooooc těšit.

MARKélTKO - hoj, hoj, ahoj…tak už jsi zpátky, úplně jsi mi tady chyběla…tak hurá, že už jsi tu.

Jinak holky v H&M jsem nakoupila trička, manšestráky, mají fakt super věci, hlavně pro holky, ale pro mladýho nic…v Mothercare jsem byla taky, a tam mají i pro malýho, ale je to spíš oblečení na efekt, než praktické, takže kombinézy nemám pro nikoho…zase budu muset vyrazit, ach jo, mě se tak nechce…To je hrůza, na holky mají všechny kombinézky růžové…no copak je v růžové můžu v zimě pustit ven..to už bychom odpolko nikam nešli…byly by jako čuňátka…
DINY - holky nežárlí, jsou na něj moc hodné a zdá se mi, že to zase ať tak moc nevnímají, nosí mu hračky, hladí ho, vykládají mu. No a jestli si spolu hrají?? Jo, jo hrají, ale vytváří spolu většinou činnosti zakázané, že by si spolu třeba četly no tak to nehrozí…to co se nesmí, to dělají spolu a potichounku, ale jinak jen občas vezmou hračky a hrají si spolu…např se honí s kočárky po obýváku a to mám potom pocit, že mi praskne hlava…:O))

No nic, jdu snídat, nejmladší beruška spinká…kupodivu od pátku je hodňousek, ale asi to hraje jen před tatínkem…ten dnes odjel do Prahy, tak jsem zvědavá…:o))

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama


Reklama