Jarní miminka 2004- Tentokrát trochu netradičně!

Rodičovství

Ahojky všem v novém Jarním deníčku!! Téma tohoto deníčku už nosím v hlavě už docela dlouho. Vlastně mě na ně přivedlo jednak to moje zlobení s Edovým vztekáním. :( Díky jemuž jsem „nastudovala mnoho odborných i zcela neodborných knih o vztekání se a výchově dětí vůbec. A jednak už samotná existence „emimina. Takže dnešní téma bude z úplně jiného soudku než obvykle.

A to téma? Napadlo mě totiž, jestli v tom dennodenním shonu a starání se o naše drobečky, často úplně nezapomínáme samy na sebe? No ruku na srdce, kdy jste o sobě naposledy přemýšlely, nemyslím teď o tom, jak to všechno zvládáte a jaké jste mámy, ale jenom o tom, co byste rády vy samy, co by vám osobně udělalo radost, co byste chtěly a přály si?

Pokud je vaše odpověď stejná jako ta moje- od narození dětiček snad nikdy, tak se vás to také týká!

A proto tento deníček věnuji celý jenom nám- maminkám!!!!!

Ovšem, odpusťte mi to, nejdříve stejně začnu od dětiček. :)
Jiřina Prekopová ve své knize Malý tyran píše (teď se omlouvám, ale nebudu citovat přesně), že dnešní společnost je tak trošku postavená „na hlavu", a proto se v současné době dějí věci, které se v minulosti nestávaly. A jako nejlepší důkaz uvádí fakt, že dřív by určitě nevznikla vůbec potřeba knihu Malý tyran, která se věnuje dětem a rodičům těchto dětí, které týrají své rodiče svou panovačností, napsat.
Ještě před sto lety kdyby jste někomu vyprávěli, že jednou bude problém, že malé děti týrají své rodiče, tak by vám určitě nevěřil. A proč? Protože dříve byla taková situace nepředstavitelná - maminka měla v první řadě na práci obživu a chod domácnosti, kde si téměř všechno dělala sama, bez pomoci různých přístrojů a „pomocníků" dnešní doby, a neměla tedy čas se věnovat každému hlesu svého dítěte, protože to prostě jinak nešlo. Byla nucena rozlišovat mezi důležitými „vzdechy" a pláčem a těmi méně důležitými. Dítě vědělo, že když jí bude opravdu potřebovat, tak je mu k dispozici, ale ne ÚPLNĚ vždycky, když si třeba jenom tak vzpomene.
Přitom ale dítě nijak netrpělo, ani nestrádalo nedostatkem lásky, prostě se mu jí přirozeně dostávalo tak nějak „akorát". Zatímco my, v době všech možných vymožeností moderního světa, máme většinu dne jedinou činnost věnovat se tomu našemu drobečkovi, a tak se nám může stát, že ho přímo zahrnujeme svou pozorností a péčí, že možná dáváme víc než by i samo dítě chtělo.
A proč tohle celé píšu?
Ono totiž někdy více pro naše děti můžeme udělat, když chvíli nebudeme dělat pro ně vůbec nic a místo toho se budeme cele věnovat sobě. Protože když budeme pořád jenom pozornost „rozdávat" a žádnou „nedostávat", tak se nám může časem stát, že už v sobě nebudeme žádnou mít. (Teď samozřejmě úmyslně trochu přeháním)

No jo, ale jak na to? Nejdříve jsem si říkala, že já na sebe nezapomínám a že se sama sobě věnuji dost. Přeci chodím cvičit, občas si s manželem vyrazíme do restaurace a posedět s přáteli, jezdíme na dovolenou a určitě ještě spoustu dalších věcí..... ale to myslím, že není úplně ono, protože…
Například v průběhu snad celého cvičení nemyslím na nic jiného, než na to, co asi Eda beze mě dělá, jak to udělat, abych zvládla ještě nákup, apod..
A v té restauraci s manželem? Minimálně 90% času mluvíme o Edovi, což je určitě dobře, ale do času, který výhradně věnuji sobě, se to asi zařadit nedá :(.....

Takže kromě těchto „společných" chvilek by asi nebylo občas na škodu mít, třeba jenom půlhodinu, ale jenom a jenom MOJI.

Tak kdybych ji měla- tu hodinu (všimněte si, že už stupňuji požadavky z půlhodiny už je najednou celá hodina;)), kde bych, jako před mnoha a mnoha lety, neměla ještě žádné dítě (zapomenu na to, že si to neumím ani představit a jak strašně by mně chyběl), a možná pro ty radikálnější, kde bych ještě neměla ani žádného manžela (to se teda v mém případě propadám do hluboké minulosti, neboť jsme spolu už od patnácti let):

Tak zavírám oči a představuji si. Jsem to já, třeba v sobotu ráno před 15ti a více lety.......
Co já jsem vlastně asi dělala, na co jsem myslela, co mě přišlo zajímavé a krásné?
První, co mě napadá, že jsem si strašně užívala a prožívala jenom ten fakt, že jsem. Např. mně zničehonic přišlo krásné, že prší a že budou louže, a skutečně jsem dost často neodolala a zula boty a chodila v loužích-v dubnu, klidně ;) (a pak se divím, po kom to to dítě má).
Nebo další věc- trávila jsem každý den minimálně hodinu, spíš více, četbou knížek, u kterých mě dnes nudí už jenom nadpis (například autoři jako Boris Vian mně dnes přijdou asi stejně „záživní" jako učebnice statistiky)

Jedla jsem zmrzlinu tím způsobem, že jsem si jí nandala do misky a míchala a míchala dokud se nerozpustila na „kaši" a teprve tu jsem pak slastně vyjídala (tak tenhle bod dnes nejde, nejen protože by mně to přišlo jako neuvěřitelná ztráta času, ale kdo si z nás dá „jen tak" zmrzlinu, myslím tím bez výčitek a slibů, co všechno pak odcvičíme ;))

Dokázala jsem úplně nečinně, a klidně i několik hodin, když nebylo co na „práci", sedět nebo ležet a opravdu nedělat NIC, a to úplně bez výčitek svědomí, jenom si tak nechat plout myšlenky a představovat si, co by bylo, kdyby bylo :)

Bavilo mě hledat v trávě čtyřlístky a měla jsem vždy ukrutnou radost, když jsem nějaký našla. Ten jsem pak vždycky (skoro vždycky) dávala někomu, o kom jsem si myslela, že ho potřebuje.

Pak jsem si vzpomněla ještě na jednu činnost, kterou dělám moooc ráda, ale kterou si „pro radost" dělám i dneska- já strašně ráda otvírám dlouho zavřené zásuvky, skříně, dveře, kůlny, půdy a prostě cokoliv, a tam pak vydržím hodně a hodně dlouho „krámovat".

A až se dostatečně nadlábnu roztáté zmrzky a rozbolí mě kotníky z ledové vody z louže, otevřu a zase zavřu knihy, kterým dneska vůbec nerozumím, tak se s pocitem „dobře stráveného" času moooooc ráda vrátím k tomu mému zlobičovi, protože cítím, že tohle je teď jediné (největší) moje štěstí :)

Čekám na vaše dnes již třeba zapomenuté „zamilované" činnosti.

Hezkou neděli Jana a Eda

PS A odpusťte mi tu délku, ale přeci mě znáte :)))

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
 
pajous
Kecalka 382 příspěvků 08.04.06 12:47

Jsem prva:)))
Pavla

 
Kaede
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 08.04.06 12:51

To není možný, poprvé v životě jsem první:-) a ještě ke všemu v cizím deníčku. Ale omluvou mi je, že je to krásnej deníček a přesně se trefil o pocitů, který dnes mám. I s tou zmrzlinou a knížkama… Dík!

Kaede od Květňátek

 
pajous
Kecalka 382 příspěvků 08.04.06 12:58

Jani, moc pěkné:)
Právě jsem dala svého tyránka spát a užívám si svoji hodinku klidu, v té druhé budu kuchtit a tak:))
A k deníčku musím uznat že Klárka je daleko lépe ovladatelná když s ní dělám běžné domácí věci ulklízím, věším prádlo a tak…Asi cítí, že si nemůže dovolit úplně všechno:)
A toho Malého tyrana si musím přečíst, každý o tom mluví a já nejsem v obraze:(

Pavla

 
pajous
Kecalka 382 příspěvků 08.04.06 13:00

A ještě přeju Emičce vše nelepší k dnešnímu svátku:) A Klárka posílá pusu a možná prý půjčí i hračku:))

Pavla

 
pajous
Kecalka 382 příspěvků 08.04.06 13:01

Omlouvat se nemusíš, první jsem byla já:))))
P.

 
Mart
Kecalka 456 příspěvků 08.04.06 14:09

Ahojky,
Jani, napjatě jsem čekala, o čem bude tvůj deníček, a opět jsi nezklamala. Moc krásně napsané a skvělé téma. O dětech už toho bylo napsáno opravdu hodně. Nemám moc času, za chvíli odjíždíme s manželem na kolech na Karlštějn (vida, pár hodin budu mít jen pro sebe a na kole se úžasně pročistí hlava), děti jsou u babičky. Takže jen stručně, já jsem kdysi hlavně četla, četla a četla a to už od útlého dětství. Možná proto mám dnes 4,5 dioptrie :-( Pak jsem měla moc ráda procházky starou Prahou. Nevím jestli to je tím, že tam je dneska tolik turistů, ale od té doby co mám děti, už mě stará Praha skoro vůbec neláká. Nějak jsem v sobě ztratila ten cit pro stará zákoutí, staré domy …, najednou mám raději přírodu. Musím končit, ale k tématu se určitě ještě vrátím.

Mart

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 08.04.06 15:01

Jani, opět ses mi trefila přímo do noty!! Holky, jak vy to děláte, že vyberete vždycky nějaké aktuální téma…! Hezky napsané a výstižně.

V poslední době prostě nestíhám - někdy ani číst a vůbec ne dočítat. Moc se omlouvám, nechci aby to vypadalo, že na vás kašlu nebo se s vámi nechci bavit. Ale musím si vybrat - buď se budu věnovat dětem a rodině nebo vysedávat u bedýnky. Tímto ses vámi nechci definitivně loučit, určitě občas nakouknu, když mi to vyjde, tak i něco napíšu. Ale také vím, že občasné nakukování komunikaci moc neprospívá, té internetové už vůbec ne.

Ráda se s vámi uvidím, nejlépe in natura nebo i po netu, můžete se podívat na naše stránky, kam vkládám nové fotky, kontakty na mě máte.

Jako nejbližší vidím srazík v Brně a na Lešné. O Velikonocích jsme ve Zlíně, ale nevím, jestli stihneme ZOO. To si ještě napíšeme. Do brněnské ZOO nemůžu v pondělí a ve středu, jinak zbývající všední dny jsem k dispozici. Marek jezdí občas v neděli do Prahy, pokud se někomu buide chtít třeba do Šárky na procházku, můžu sem hodit termíny, kdy se můžeme svést s tátou do Prahy.

Mějte se krásně, hezké jarní dny vám přeje

Alice a smečka

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 08.04.06 16:54

ahojky

pred 15 lety jsem pomalu vstupovala do taju hospod, klubiku a tak :). Hrozne rada jsem cetla, vzdycky, kdyz jsem u nasich, zalezu do pokoje a ctu ( babicka aktivne jezdi )
ale naucela jsem se, ze jezdim nakupovat sama, krasne si to uzivam, zkousim obleceni a tak, to miluju

jinak tatinek se nam vratil v 8 rano, nebot museli resit dulezite veci ( pochopitelne nad pullitrem piva ), uvaril nam polivku a omdlel. Nechala jsem mu 2 hodiny, pak jsem ho vytahla a vyrazili jsme na prochazku, je tam fakt nadherne :))

co se tyce curani, vcera jsem sve dite precenila :)), dneska se vycural 2 x a ted se tvari, ze to je utrpeni curat do nocnicku:))), ale do leta urco dopilujeme :))

od nas zatim vse, jdu na cokoladu

market a delfinek

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 08.04.06 20:48

Ahojky,

tak jsme se nakonec vratili z te chalupy uz dnes, protoze Eda vypadal jakozeby mohla nastat „krusna“ noc v cizim prostredi, tak jsem radeji zavelala k ustupu :))))
Hlavne protoze jsme rano s manzilkem byli behat (musim se pochlubit, prvne v zivote jsem ubehla 10km!!!!) takze podle toho se ted citim a probdenou noc jsem nezvladla.

Zaregistrovala jsem, ze jste planovali ZOO??? Ja bych moc rada, ZOO miluju!!!!

Jinak jdu koupat. Zatim pa jeste urco juknu Jana

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 08.04.06 20:51

ZOO vypada na patek, dorazi Diny

ale jinak my mame permici, takze jestli se ti to nehodi, muzeme vyrazit i nekdy jindy :)

vloni jsem tam fakt byla pecena varena:))))))

market a spici rodina vcetne kocoura

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 08.04.06 21:32

Nazdárek všici,
Jani, nádherný deníček. trochu jsi mi vyfoukla téma :-)) ale co nadělám, musím vymyslet něco jiného. Mimochodem nevíte někdo, jestli mám příští tejden deníček já nebo ne?
Je mi moc líto, že v pátek nemůžu do ZOO, fakt, ale jedeme už od čtvrtka ke tchýňákům. Já velikonoce nemusím, tady u nás stojej ty tradice za pendrech a rozdávat drobný nebo čokolády (kdepak vejce, o ty nikdo nestojí) hordám dětí pokoušejícím se vyrazit dveře pomlázkami, mě vážně neba.

Market - ten konec dubna kdy jedete do plzně za Diny jsi myslela ten srazík, co se plánoval v plzni nebo máte něco domluvené soukromě?
Diny - já bych vás totiž fakt moc ráda viděla ještě než porodíš, a pořád mi to nevychází, béééé

Dneska ale bylo nádherně co? celý den jsme strávili venku. ráno jsme byli na poště, tam hafo lidu a vašek mezi nimi drandil na odrážedle. Hulákala jsem na něj Vašku dávej pozor, ať do někoho nevrazíš, načeš on žařval na celou poštu : „Tydýýýýt pani!“ a drandil dál.

A k deníčku - Já teda čas na sebe vážně nemám. Vlastně ve chvíli, kdy už by bývalo šlo, aby se o vaška staral taky někdo jinej, než já (myšleno táta, protože nikdo další k dispozici není) a já si mohla někam vyrazit, jsme si pořídili jirku a mám zas nejméně na 1,5 roku utrum. ne, nevadí mito, vážně. Ona to tak ta příroda zařídila, že si matka připadá nedůležitá v porovnání se svými mláďaty. Ale já zjišťuji, že klidně jdu do města s poblinkanými rameny (Jirka), umazaná od mouru (to podělaný topení, sláva jaru) a rozcuchaná. Vážně někdy se ani za celý den neučešu. Ne že bych neměla čas, ale prostě si nevzpomenu, že bych měla, nepřijde mi to důležité, tak na to nemyslím. když se podívám do zrcadla, vidím taam matku dvou dětí, sama na sebe se už nedokážu dívat jako na ženskou. dřív jsem se chtěla líbit, teď je mi to fakt jedno. jak říkám, příroda to tak zařídila, ale v naší nepřírodní době to asi není dobrý přístup, já vím.
hrozně mi chybí, abychom si mohli někam vyrazit sami s manželem. vždyž za ty dva roky jsme byli jednou!!! na plese, toť vše. Vždyť já se na něj taky už dívám skoro výhradně jako na otce svých dětí, než jako na chlapa, ze kterýho jsem byla před lety rozklepaná.
Jo, to bych chtěla. Chtěla bych znovu zažít ten pocit, který jsem měla, když jsem s ním byla před 12 lety. No nebo ještě třeba před pěti… ale to bychom museli být alespoň na chvilku sami, bez dětí. Někdy mám strach, aby nebylo za čas pozdě…
Ale to jsem se dostala zas trochu někam jinam. Co bych dělala před řekněme 14 lety? Cestovala bych stopem po Evropě, hrála závodně softbal, kouřila marjánku a vypila 4 dvanáctky za večer, aniž bych spadla pod stůl.
nejsou to věci, které bych chtěla dělat dneska, jsem skromější. Dneska bych chtěla mít čas na čtení. představuju si deštivý den, za okny šňůry vody a doma teplo, já ležící v peřinách a čtu, čtu, čtu a čtu.
Ale přece jen, víte, když bereme na pumpě benzín a já vidím ty tiráky, vzpomenu si. Vím přesně, jak to u nich v kabině vypadá, jedou někdy tak daleko, na jih, třeba do Španělska… Vím že už nikdy takhle bezstarostně cestovat nebudu a je mi to trochu líto. Ještě stále mám tendenci u benzínek hledat vhodné místo na přespání.

No nic. Jdu něco dělat.
zatim papa
Makýš a Tygříci

 
kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 08.04.06 21:43

ÚNOR

Evásek 12.2.2004 9:15 dvojčátka Monika 44cm / 2450g 36TT a 12.2.2004 9:20 Terezka 44cm / 2250g BRNO

 1. 15.9.2005 2:50 Martínek 52cm / 3450g 40TT
  Magráta 16.2.2004 12:30 Kryštůfek 49cm / 2930g 36TT PRAHA Trója
  Jannyna 23.2.2004 20:55 Klárka 51cm / 3700g PŘEROV
 1. 20.9.1996 Míša 51cm / 3550g Přerov
  Jendys 25.2.2004 3:35 Ema 52cm / 3550g UHERSKÉ HRADIŠTĚ záhlavím spontánně
 1. 30.8.2005 11:00 Alánek 50cm / 3850g UHERSKÉ HRADIŠTĚ do vody
  Jantarka/Lenka 27.2.2004 9:27 Petr 51cm / 3660g 39TT PRAHA (Apolinář)

BŘEZEN

Mart 18.3.2004 5:54 Tomášek 50cm / 3850g 40TT PRAHA 5 Lužiny

 1. 26.3.2002 Honzík 3930g PRAHA Apolinář
  Smokie 22.3.2004 7:43 Tobiášek 50cm / 3450g Praha Podolí přirozený porod
  Maky 26.3.2004 6:45 Terezka 48cm / 2500g 38TT ČÁSLAV

DUBEN

Wej-Maruš 2.4.2004 4:00 Vládík 49cm / 3580g ÚSTÍ N. L.

 1. 20.5.2002 Maruš­ka 50cm / 3530g
  Alex 4.4.2004 10:30 Christian David 52,5cm / 3800g 40TT USA
  Baghira 13.4.2004 14:42 Eliška 50cm / 3600g
  Kikinka 16.4.2004 9:25 Tedýsek 46cm / 2600g 38TT UHERSKÉ HRADIŠTĚ
  Pavla 22.4.2004 2:30 Klárka 49cm / 3050g Praha - Apolinář záhlavím spontálně

KVĚTEN

Senti 1.5.2004 11:16 Karolínka 51cm / 3000g PRAHA
Lentilka 4.5.2004 15:26 Viktorka 50cm / 3430g PRAHA-Podolí
Alice 6.5.2004 7:35 Kubíček 53cm / 3500g 40TT BRNO

 1. 13.6.2002 Verun­ka 47cm / 2650g 36TT
  Kostička 6.5.2004 9:25 Ellenka 53cm / 4090g 40TT PŘEROV císař ve spinální analgezii
  Helena2 6.5.2004 14:01 Vojtíšek 50cm / 3400g UHERSKÉ HRADIŠTĚ
  Jola 10.5.2004 1:45 Ondřej Jakub 52cm / 3900g 38TT VYŠKOV
 1. 27.10.2005 Daniel Jan 52cm / 4050g
  Peg 11.5.2004 10:45 Anetka 52cm / 3630g PRAHA-ZÁPAD
  Almerka 15.5.2004 Radimek 51cm / 3200g MLADÁ BOLESLAV
  Diny 18.5.2004 20:32 Davídek 50cm / 3400g PLZEŇ
 1. 21.1.1994 Zuzka 50cm / 3050g 40TT
 1. TP 15.6. MS / 13.6. UTZ
  Pomyšlenka 18.5.2004 Honzík 52cm / 3560g
  Makýš 19.5.2004 17:58 Vašík 50cm / 3800g PRAHA
 1. 30.11.2005 Jiřík 53cm / 3820g Thomayerova Krč
  Julda 21.5.2004 11:00 Martin 53cm / 3750g TURNOV
 1. 20.9.2005 11:40 Petr 50cm / 4050g
  Tanina 22.5.2004 13:42 Julinka 48cm / 3390g PRAHA
 1. TP 30.6. MS / 9.7. UTZ
  Vega 25.5.2004 4:10 Adámek 51cm / 3500g LIBEREC
  Hanula 26.5.2004 13:00 Hanička 51cm / 3600g CHRÁST U CHRUDIMI císařským řezem
  Slniecko 27.5.2004 17:58 Lukášek 51cm / 3420g PRAHA
  Dandis 30.5.2004 19:58 Valuška 50cm / 3300g KYJOV vyvolávaný
  Miroušek 31.5.2004 22:25 Pepča 50cm / 3500g TŘEBÍČ císařským řezem

ČERVEN

Mája80 9.6.2004 4:39 Zuzanka 49cm / 2860g PŘEROV
Luka 9.6.2004 Kačenka 50cm / 3750g 37TT KLATOVY klešťový porod
Kačí 10.6.2004 8:10 Lukášek 50cm / 4000g KARLOVY VARY

ČERVENEC

Janat 9.7.2004 12:00 Eduard 52cm / 3900g 41TT Thomayerova Krč

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 08.04.06 21:50

Jeee, to neeee!!! :)))))
Ja v patek musim do rachoty :(

Tak to budeme muset nekdy brzo zopakovat :)
J.

 
kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 08.04.06 21:51

Ahojda holky

JANAT, denice je moc pekny, jen budu muset trosku zapatrat v pameti, no mozna mi chybi, kdyz jsem jeste pred lety jezdila s manzou obcas na ryby, on chytal, ja sedela v kresilku u vody, opalovala se a cetla, no ted bysme museli Elcu privazat nekam ke stromu, aby se nam neutopila. Nebo jsme jezdili ke kamaradum na chatu, grilovalo se, pilo se, tancovalo se, to uz dlouho nebylo nekam vyrazit a budu muset neco vymyslet, jak se vyvetrat. To jeste k Magratinymu denicku ohledne dovolene - na posledni dovolene jsme byli snad pred trema rokama, kdyz jsem skoncila v praci a dostala odstupny, tak jsme ho prodovolenkovali, od te doby, co mame Elcu, byl na dovolene akorat loni tatinek tyden na rybach, jinak spolu nikde, jela bych nekam strasne rada, ale zadna chata nikde ve vyhledu, kde bysme mohli byt treba sami a na nejake vetsi vydaje ted nejsou penizky, prijde mi, ze treba za dvacet tisic by mohla byt spousta veci do bytu nebo na neco jinyho nez za 14 dni dovci. Ted budeme mit za 25 tisic ojety auto, aby mel manza cim jezdit do prace, takze o dovci si muzu asi nechat zdat.

Jinak jsem lupla opet seznamek, aby jsme byli nachystani na Elisku od Baghirky.

EMICCE od Jendys prejeme vsechno nej nej nej k dnesnimu svatku :))

Kosticka

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 08.04.06 22:06

Kdyz tak ctu vase „zapomenute“ cinnosti, tak jsem si uvedomila, ze ackoliv ty bary, kluby, koncerty, hospody byly take v te dobe moje „hlavni“ napln ;)zivota, tak vlastne me to asi nikdy moc nebavilo???

Protoze ted pri psani denicku jsem na to doopravdy ani nevzdechla?
Mozna to bylo proto, ze moji rodice (i kdyz oni k tomu meli duvod spis, ze vubec netusili, co bych mohla delat a bylo jim to jedno, pokud jsem je „neotravovala“) me nechavali naprostou volnost - nemusela jsem nikdy prijit domu „do nekdy“ , mohla jsem kdykoliv prespat kdekoliv a delat vicemene cokoliv, mela jsem volnost, ktera ale byla velmi zavazujici, protoze jsem proste vedela, ze je to vsechno jenom na me, ze je jenom na me , co udelam, a ze za to vzdycky budu jenom ja zodpovedna. A tak jsem sice svoje „teenagerovske“ roky travila se spoluzaky po hodpodach a koncertech, jezdila stopem vsude mozne, seznamila jsem se s „ruznyma“ lidma a delala veci- proste pubertalni pitomosti, ze ted se za ne asi trochu i stydim, ale nikdy jsem si nenadrobila zadny „pruser“. Proste jsem vedela, ze je to jenom na mne, ze tu neni zadny „hlidac“, ktery by me ochranil od nasledku mych konani ;)
A jak rikam, moji rodice sice jsou jaci jsou (to by bylo na dlouhe vysvetlovani) a urcite to vsechno nedelali cilene, protoze pro me chteli jenom to nejlepsi, ale tohle zrovna asi delali dobre, a ja se budu snazit -tu svobodu a duveru v neho, predat ve sve vychove i Edovi.
 J.

 
Jannyna
Stálice 81 příspěvků 08.04.06 23:05

Leni,

můj manža je taky děsnej rybář, taky byl na týden na rybách. Na dovolené jsme snad nakonec sami dva byli před deseti lety. A přesně jak píšeš on chytal, já se opalovala, klídek pohoda, zato ted by to bylo absolutně nereálné.

Měj se hezky Jannyna

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 08.04.06 23:20

Jannyno- ja jsem prave chtela tim denickem rici, ze casto to byva nemozne, protoze my samy to ani tak moc „nechceme“ :)))
Ono casto byva pravdive rceni: „Jaky si to udelas, takovy to mas ;)
Ja jsem tomuhle rceni nikdy moc neverila, ale cim jsem starsi , tim vice to chapu. :) J.

 
Jannyna
Stálice 81 příspěvků 08.04.06 23:24

Ahoj holky,

když tak čtu nový deníček, přemýšlím, jestli jsem si za těch pomalu deset let, co je Míša a Klárka na světě udělala čas sama na sebe. Asi ne. Nepočítám do toho sem tam nějakou kosmetiku, kadeřnici. Ale třeba to, že bychom si někam vyjeli sami dva s manžou nebo jenom JÁ. Někdy, když je toho už dost za celý den či týden, tak si říkám, že bych potřebovala oddych. Stalo se nám před asi třemi týdny, že se nám nabídla tchýně na hlídání obou holek, at prý si taky někam vyrazíme atd. Tak jsme si objednali bowling se známými, bylo to super odreagování, ale přesto všechno jsem po návratu domů zjistila, že mi něco chybí, že to není doma ono. Hlídání bylo až do druhého dne do třetí hod. odpolední, tedy po Klárčině odpoledním spánku. Já si říkala hned ve středu, jak nám to tchýně nabídla, že celé dopoledne v neděli budu zahálet, ležet v posteli a třeba si číst, nebo jen tak polehávat. Ale ono to nešlo, já se vzbudila dokonce ještě dříve než bežně s Klárkou a už jsem nezabrala. Vstala jsem a začala drhnout kuchyňskou linku, koupelnu a zastavila se až opravdu v půl třetí. No zvládla jsem toho hodně, pak jsem si říkala, že bych toho s Klárkou stejně tolik neudělala, ale odpočinek nebo čas jen sama na sebe byl tam tam. Místo sladkého polehávání a odpočívání jsem měla doma jako v klícce, ale na jak dlouhou dobu?
Stále brblu, že do nekonečna uklízím a že to není nikde vidět a když to dělat nemusím, tak uklízím. No to je moje odpověd na to, jak někdy bych měla myslet i sama na sebe. Ale opravdu mi to nějak nejde. Chlapi v tomto směru mají opravdu jiné myšlení jako my ženské.

Jinak jsme s chřipky venku všichni do jednoho, dokonce jsme dneska měli i brigádu kolem domu, všichni jsme hrabali a shrabovali, Klárka odhrabovala. Měla svoje malé hraběčky a líbily se jí nejvíce ze všeho shrabané hromádky.
Opravdu bylo dneska krásné jaro, ale aby už zůstalo.

Alice a Kostičko, tak se konečně domluvme na nějakém termínu. Bylo by to bezvadné hned sobotu po velikonocích. Co Vy na to?

Tak jdu spát, holky už chrní od osmi. Já se dívala na Miss a můžu říct, že vyhrála velice šikovna dívčina.

Mějte se hezky a dobrou noc.

Jannyna

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 08.04.06 23:24

Makys- ja myslim, ze nemusis cestovat na jih s tirakem, abys aspon na chvili zazila tu „svobodu“. Podle me staci jenom obcas vyjit ven sama na pet minut a „nadechnout“ se (s tou marjankou ale asi budes muset ale pockat az prestanes slouzit jako „bufet“ :)))) J.

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 08.04.06 23:45

Dobrý večer,

dneska absolutně nestíhám. Dopoledne jsme byli koupit cyklosedačku, pak rychle uvařit a hurá ven. Na 3. hodinu se nahlásila bývalá kolegyně, tak jsme celý den proklábosili venku, Pepča si hrál kolem auta a v autě. No a na závěr jsme konečně vyjeli kousek na kole, tak jsem zvědavá, jak se mi bude zítra ráno vstávat.

EMIČCE přejeme všechno nejlepší k svátku, hodně štěstíčka a zdravíčka a Pepča posílá pusinku:-)))

Deníček si přečtu později, razím už do postele…

Dobrou noc.

Miroušek

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 09.04.06 08:16

Ahojky:)

Tak si tak pročítám Janin deníček, který se ti Jani moc povedl:) a přistihuju se, že kromě čtení a nějakého toho víkendíku jen s manželem mi toho moc nechybí…a nevím, jestli to není chyba???

Knížky jsou moje prokletí už od dětství a je fakt, že když chci, tak si čas umím najít i teď…ale to já radši splknu a relaxuju tady…takže…

Víkend s manžílkem je zatím v nedohlednu, ale plánuje se snad už na příští rok na léto, babička z PB už s tím počítá, jen se mi musí podařit odstavit do toho roka, jak mám předsevzeto:)) No a děti půjdou na chatu k babi a my do nedalekých Krkonoš asi, neskutečně se oba těšíme a jako cvoci si o tom před spaním povídáme a plánujeme, co „fšechno“ budeme dělat (snídaně do posteleeeee, snídat v 11, pak se zase válet, oběd v nějaké prima restauračce, výlet do hor, a zase se válet…no a taky „to“, a pořád a … potřebovali bychom tam být tak měsíc :)))

Já ani manžel jsme nikdy nebyli nějak na nějaké kluby, disco nebo tak, takže tohle nám nějak nechybí…spíš fakt ta příroda, myslím teď pěší turistika…a to je strašně prima, že půjde dělat i s dětma, jen co trošku vyrostou:) Máme v plánu za pár let s dětma o prázdninách vždycky vlakem a pěšky objet a obchodit kus naší země, je tu totiž tak krásně…hlavně žádné auto. Dovolená vloni v CHorvatsku byla sice prima…ale…ani jeden nevydržíme ležet u vody, víc než moře manžu braly hory, které se krásně rozprostíraly skoro hned za penzionem…dovolená byla co se týká financí značně luxusní záležitostí (i kvůli letadlu)…takže spíš nás fakt bere to cestování po vlastech českých…haha a to jsem zabrousila do témátka Magrátina předminulého deníčku:))

Musím teď jít udělat snídani, ještě určitě přijdu během dneška nakouknout, u nás je zataženo, takže čekejte od nás postupující oblačnost, to mi asi poděkujete…uááá…

Diny

 
wej
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 09.04.06 08:55

Dobré ránko:o))

Janat- moc hezký deníček, tu zmrzku takhle rozteklou tu moc miluju:o)) Já jsem nikdy nikam moc nechodila, jsme s manžou spíše domácí typy:o)) I když bych teď třeba ráda vyrazila, ale jsem večer tak unavená, že se mi nikam nechce. Takže souhlasím se rčením - Jaký si to uděláš, takový to máš:o))

Emičce přejeme opožděně vše nejlepší k svátku a posíláme pusinku:o)))

Nějak zase nestíhám, v pátek jsem byla na brigádce, včera jsme byli u našich, a hlavně, manža si pochroumal v práci koleno, takže teď má ortézu a v úterý jde na sono a pak se uvidí. Podezření na utržený meniskus. Je doma tři dny a už si lezeme na nervy:o((

Přejeme hezký den

Maruš

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 09.04.06 09:23

dobre rano

jaro je tady, protoze Fildovi se zase objevila alergie, takze mam doma fakt „prijemneho chlapa“, nastesti toto obdobi trva jen do konce kvetna a pak ma zase klid. Ovsem ted tady chodi, vzdycha a smrka :)))

JANAT se ZOO neni problem, pak si rekni nejaky termin a vyrazime. My ji mame pod barakem :). Jinak co se tyce klubiku, v 18 jsem prisla do Prahy, docela hodne jsem parila, ale vzdycky jsem prisla do prace a i v dobrem stavu :). Ted si nedokazu predstavit, ze mi treba stacily 3 hodiny spanku a vecer znova :)). Co usinani, uz se zlepsilo?

JANNYNO tak snad uz mate nemoci vybrane a muzete si uzivat slunicka :). Jinak s tim hlidanim, delfinek byl jednou u tchyne, ja si malovala, jak budu chrnet, v 7!! jsem byla v vzhuru a jela pro sve ditko

MAKYS vzhledem k tomu, ze Diny dorazi do Prahy, tak se asi Plzen rusi. Nechame to asi na konec leta ci zari, to uz tam bude dinatko osobne:)

MARUS uaaaa jeste nemocneho chlapa na krku, drzim palce, at se diagnosa nepotvrdi a jde zase brzy do prace

MIROUSKU a jak se Pepcovi libi na kole?

KOSTICKO diky za seznamek :))). JInak fotecky moc pekny, z Elenky fakt bude modelka

DINY hihi, co nam to sem posilas za pocasi :))))? ja chci porad slunicko :)) A s tou dovolenou, Filda ma plany, ze za rok taky pojedeme bez auta, neco vlakem neco pesky, musim rict, ze se moc tesim :))

jinak moje dite zacina hlasit curam, ukaze na nocnik, jeste to uplne nestihne a curne do slipku, ale ja to povazuji za valky krok :)))

joo a jeste k tomu volnemu casu, ve stredu vecer mam sraz s Missorkou a ALbi, nejprve pujdeme sve chute ukojit do HM, pak je na rade velky zmrzlinovy pohar :)))

od nas zatim vse, za chvili jedeme ke tchyni, musim nas zabalit :))

market a krystof

 
Mart
Kecalka 456 příspěvků 09.04.06 10:22

Krásné nedělní dopoledne,
ještě nejdřív k deníčku. Souhlasím se rčením jaký si to uděláš, takový to máš. Některé věci z doby „svobody“ mi už taky dávno nescházejí, taky jsem nikdy nebyla příliš dobrodružných typ. Stopem jsem jela snad jen jednou s dvěma dalšíma kamarádkama a to jsme se ještě společně ujišťovaly, že bysme toho vesnického strejdu v případě potřeby snad přepraly.:-) Co mi ale z mého mládí (ha, ha bude mi 31) schází, je takové to nadšení, intenzívní prožívání skutečnosti. Jsem teď daleko realistická a praktická, ale jak píše Makýš, jsou to přirozené změny, které musely nastat, abych byla schopná postarat se o děti. Taky jsem přišla o iluze ohledně dělení práce v domácnosti mezi partnery a poznala, jak je udržování domácnosti vyčrpávající, ale to nechci rozebírat.
Na druhou stranu jsem si díky vašim komentářům opět uvědomila, jaké mám štěstí, že můžu dát pohlídat děti k prarodičům a jet třeba na to kolo, v zimě lyžovat a občas do kina nebo divadla. A číst samozřejmě můžu taky pořád, vždyť čtu skoro každý den emimino :-)
Dnes jdeme na oběd k našim, babička slaví 55 narozeniny, tak už se těším.

Mart

 
Mart
Kecalka 456 příspěvků 09.04.06 10:24

omlouvám se za překlepy, tomík mi zlobí na klíně

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 09.04.06 10:54

Ahojky,

tak oblačnost do razila od Diny až k nám :-(((. Ale hlavně, že neprší. Včera bylo nádherně, tak jsem ani nebyla na netu.

Deníček je super, u mě velice aktuální, protože jsme včera byli s manžou na zábavě - hrál Kryštof !!!!!. Manža nejdřív nechtěl jít, pak že půjdeme jen do hospody na dvě piva. Jenže z hospody nás vyhnali, že jdou taky na zábavu a tak jsem manžu přemluvila a šli jsme. Byli jsme tam do dvou hodin a moc se mi líbilo. Vytáhla jsem manžu tancovat, tak jsme si pěkně trsli jako za mlada :-))). Kdysi jsme takhle pařili pátek, sobotu i neděli. A mě to docela chybí, teda nemusela bych tak často, ale občas :-). A moc ráda se pak vracím domů k dětem a nevadí mi k nim v noci vstávat.

Taky jsem se musela smát, když hrál Kryštof a moje dvě kamarádky, co mají malé děti si začali sdělovat, jak jim děti v noci minulý týden spali :-))). Já jim řekla, že mi přijde divné, že si zaplatí velké vstupné na koncert a pak se tam baví o dětech, když si to můžeme říct druhý den :-))).

Taky občas přemýšlím, co jsem ještě jako svobodná celé dny dělala. Hodně jsem četla, koukala na TV, dělala sport a chodila po zábavách. A taky se někdy jen tak válela :-)). A teď už se nedokážu válet, pořád přemýšlím, co mám udělat za práci dřív a co ještě počká :-))).

Takže teď už jsem hodinu na netu a honem utíkám vařit oběd, abych neměl od manži sprďana :-))).

Julda

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 09.04.06 11:09

Juldo :))

tedy tak to muselo byt vcera super :), ja jdu pari za 14 dni, ale na koncert, kde hraje Filda :))

chci se zeptat, dorazis v patek do ZOO?

market

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 09.04.06 11:51

Bylo to včera fakt super. Musím se smát, dřív jsem po příchodu ze zábavy padla únavou na postel, ale včera jsem po příchodu zkontrolovala děti, udělala Martinovi sunar a pověsila vyprané prádlo :-))).

Do Zoo asi nedorazíme, protože v pátek přijede manža domů z práce a asi pojedeme někam nakupovat jarní oblečení pro něj a možná i pro mě :-)).

Ale já myslím, že nás bude víc, co nedorazíme a tak počítám s nějakým tím květnovým termínem :-))).

A Filda hraje v nějaké známější skupině? Napíšeš jak se jmenují?

Jdeme obědovat, máme zapečené těstoviny, mňam.

Julda

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 09.04.06 17:43

Tak ja jsem asi nejaka monotematicka, ale kdyz jsem vcera v Hypernove koupila kure, tak me ani nenapadlo ho udelat jinak nez v mlece :))
Takze tedka se tam hezky pece!

Akorat ze vubec nemame hlad, protoze jsme, naprosto neplanovane, byli na obede s mymi rodici.
Ale ono se to kure do zitra hezky odlezi a bude jeste lepsi :)
 J.

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 09.04.06 18:59

Ahoj,
jen hlásím,že se žádné překvapení nekonalo a tátu ještě doma nemáme.V práci mají zaplý pc takže zítra asi fakt ještě budou pracovat,byla jsem ráno docela zklamaná.Včera jsme byly popřát mojí matce k narozeninám,večer jsem usnula u tv.Ráno tu byla moje sestřenice,Káča mrzoutila,ale má zarudlé dásně kolem špičáků,poporůstají jí tak aspoň vím,která bije.Odpoledne jsme se šly projít,jsou přeháňky.Káča byla unešená z klouzačky na dětském hřišti,potkaly jsme kamarádku se psem tak jsme se ještě pěkně prošly.K večeři jsem udělala palačinky,Káča měla strašný hlad,ale jak zjistila,že je sladké jídlo jako zázrakem ji přešel a hraje si.A něco k deníčku.Já jsem asi trošku divná,ale vůbec nemám pocit,že se něco v mém životě změnilo,naopak­.nejraději si od mala čtu a to můžu pořád jen oproti mým zvykům občas sáhnu i po lehce oddychové četbě a vybírám tak středně tlusté knížky,dřív co nejtlustší…Dřív jsme jezdili na vandry,ale to za rok dva půjde i s Káčou,voda taky a hospody mě nijak zvlášť nebraly nikdy,kino máme 2min od baráku…Spíš mi chybí ta úplná bezstarostnost,tu bych ještě někdy chtěla zažít,ale to už asi nepůjde…A taky budu vždycky vzpomínat na prvotní zamilovanost,to byly krásný časy…Někdy už si připadám strašně stará a mám pocit,že je vše za mnou,to jsou ty temný chvilky.A čím víc o tom přemýšlím tak si uvědomuju,že úplně sama sobě vlastně nevěnuju ani pár minut týdně.Pokaždé se načapám,že myslím buď na Káču nebo věci kolem domácnosti a poslední dobou taky na náš vztah jako takový.Mým největším snem bylo stát se zdravotní sestrou a dnes jsem natolik realista,že vím,že už se mi to nesplní…Ale kdyby se vrátil čas,chtěla bych to zase.I když je to těžká a nevděčná práce.A můj sen do budoucnosti?Zažít spokojenou rodinu,aby se mnou Kačka vycházela i jako dospělá,abych ten čas neprošvihla a víc si vlastně ani nepřeju a i tohle hodně potichu…

jano-Tímto musím napsat,že deníček je prostě úžasný a donutí jednoho pěkně přemýšlet…A to je dobře!!!

Markét-Jak bylo u tchýně?A Delfínek ve mě vzbuzuje naděje,že i Káča jednoho dne pochopí,k čemu tu ten nočník máme…

Juldo-Tak na Kryštofa bych šla taky a hned.jsem ráda,že jste si to užili a přistihla jsem se,že už nemám takovou potřebu mluvit neustále jen o Kačence.

Maruš-Teda nemocný tatínek je i u nás pokaždé stav přímo děsný.Takže vašeho tátu foukáme na kolínko,aby to nic nebylo a byl zase jako řípa!

Diny-tak podle tvého popisu dovolené mám pocit,že jste naše „krevní skupina“.Navíc máme výhodu,že Šumava je za bukem a venku jsme pořád a stačí vzít jen batoh na záda a jít.Což jsme do mého těhu dělali v každé volné chvilce a nakonec nikdy nejeli jinam,protože tady je tááák krásně.

Miroušku_zajezdili jste si na kole?

Jendys-Opožděně přejeme Emičce k včerejšímu svátku jen to nejnej,spokojené dětství a rodinu!A Káča posílá pusinku.

Ještě musím napsat,že díky radě té mojí kamarádky por.asistentky jsem se od Kačky narození začala držet hesla,že čas,kdy spí,nepatří úklidu a to dodržuju.Snad i díky tomu je Káča zvyklá,že ne pokaždé mám na ní čas a „pomáhá“.Mimocho­dem,nevadí vám oslovení Káča?Už nám pár známých řeklo,že jsme divní jí takhle oslovovat,ale nám to přijde hezké a ne hanlivé(to prý je).A moje kamarádka,která se tak taky jmenuje, má oslovení K8ča taky ráda…Musím jít koukat na večerdu.Zatím ahoj.

Luka a Kačenka(dnes 22m)

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 09.04.06 19:24

Luko - já myslím, že je tvoje věc, jak říkáš svému dítěti a oslovení Káča je přece docela hezké, když se pěkně vysloví :-))). A s tou radou neuklízet, když děti spí, to je zajímavé, zkusím ji občas praktikovat. I když je fakt, že když večer děti usnou, tak už většinou jen sedím na netu nebo koukám na tv nebo si hraju :-)))

Janat - já jsem dělala kuře v mléce včera, poprvé se šalvějí a bylo mňam :-))).

A Emičce přejeme opožděně taky všechno nejlepší a třeba ještě sestřičku :-))

Julda

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 09.04.06 19:25

Dobrý večer,

před chvílí jsme se vrátili od našich, Pepča si to opět užil. Poslední dobou by byl pořád jen v autě a zkoumal všechny páčky a čudlíky.
Doufám, že dneska půjde brzo spát, schrupnul si jen chvilku po cestě k našim a teď už byl pěkně unavený.

Včera se mu na kole líbilo, byl ale taky unavený, tak jsme jeli jen kousek za ves.

A už mě zase volají do koupelny, tak se zatím loučím.

Miroušek a Pepča

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 09.04.06 19:50

Ahojky,

dneska mě asi odvezou do blázince, protože to už není pravda, jak to dítě nezavře pusuuuu!!! Jak jsem si nedávno pochvalovala to jeho mluvení, tak teď už mám hlavu jak pátrací balon, manžel taky, dokonce ho odpoledne vzal sám na motorku ven, ať si odpočnu a že venku třeba na chvíli sklapne…nestalo se tak, prý nezavřel pusu celou procházku a jak jsem slyšela u okna, ani na písku…

Ono je super, že už si řekne snad o všechno, ale on naprosto všechno komentuje a když se mu nedostává slov, tak si slova vymýšlí! Takže se přiřítí, že „má rád maminkuuu“, pak mi řekne jedním dechem, že je moje „batole, láska, Davídek Šimek, milácek, epapulka, dandulka, fundulka, kebulka, šikulka, kapulka…“ Jestli vám nějaká slova něco neříkají, tak mě teprv neeee… Holky, help meeee, já budu muset chodit někam mezi cizí lidi, to je jediné místo, kde je aspoň chvíli zticha…a fakt nepřeháním. Zuzka s ním blbne tak, že na něj mluví kraviny, co nic neznamenají a on to komponuje do normálních vět, má z toho děsnou prču…

Navíc hádejte, jaká je neoblíbenější hra mých dětí?? Hra na Evu a Vaška (jistě znáte z tv reklamy…) Eva (Zuzka) honí Vaška (Dádu) po bytě a vyřvává „Jsem bílá orchidej, tak mě Vašku nechytej“ a Vašek jí s výskotem chytá a řve „Evo, Evo, nezpívej, ticho buď!!!“ a podobně…

Takže taková normální rodinka…do toho jestli to třetí dítě bude taky hlučný, tak víte, kam za mnou na návštěvy…

Teď lump pije sunar a pak bude zase hodinu usínat, fakt nechápu, kde bere tu energii…

Luko, mě se Káča líbí a hanlivé mi to teda nepřijde:) Naopak, já nějak nemusím , když se na děti donekonečna mluví zdrobněle… Já jsem asi trubka, ale mě úplně uniklo, odkud že to jsi přímo? Mohli bychom se v létě srazit, co říkáš, no teda až se zapracuju s mimi, nějak pořád zapomínám, že ho za dva měsíce porodím…jsem nedávno s manžílkem plánovala týden v srpnu, že dáme Davida a Zuzku k babi na chatu…a nějak mi nedošlo, že tu bude ještě třetí človíček:))) A toho asi fakt ještě neudám:)))

Jani, tak jak se kuřátko povedlo? Já ho ještě nezkoušela, chtěla bych s tou šalvějí jak tam má být (doufám, že je to šalvěj teda:))) Škoda, že v pátek nemůžeš, ale Magrát má permanentku a určitě se domluvíte i s dalšíma holkama na květnovém srazíku:) Já budu vědět zítra, jestli v pátek dorazím a budeme to mít holt komornější, Baghir, dorazíš taky???

Jdu dát „eště trošičku sunaru, maminko plosííím“…

Diny

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 09.04.06 19:52

LUKO- a to jsem presne chtela-aby to donutilo se na chvili zastavit , vystoupit z kolotoce a zamyslet se nad necim hezkym, co jsme dlouho nedelaly :))) To je prece fajn ne ? ;)
A Luko, ja myslim, ze kdybys opravdu chtela, tak klidne na zdravku jeste muzes. Ja znam jednu sestricku, co se rozhodla az ve 30 letech a zacala dalkove studovat a ted dela na sale :))) Takze neni vsem snum konec! I kdyz teda neni to zadna vyhra v loterii byt zdrav. sestricka- tezka prace, lidi misto oceneni jsou spis zli a nevdecni :( presto to ale delaji (teda nektere) s laskou a rady za co teda maji muj veliky obdiv. J.
PS Osloveni Kaca mi prijde uplne v pohode a temer vsechny svoje zname „Katky“ takhle oslovuji a nikdy me nenapadlo, ze by si to mohly vzit nejak spatne ;)

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 09.04.06 19:54

DINY- Kuratko jeste nebylo „testovano“, ale podle neuveritelne vune, to bude urcite dobryyy :))))
Hra na Bilou orchidej me opravdu dostala, to jsem se hodne zasmala pri te predstave :))))) J.

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 09.04.06 21:23

ahojky :)

az ted jsme se vratili od tchyne, zapomnela jsem tam klice, takze jsme se museli vracet. Dite tady radi a tvari se odpocate ( spal asi 15 minut ), jsem zvedava, kdy pujde spat:)

jo a bacha, vypada to, ze fakt pochopil nocnik, dneska chodil cely den, jen jedna nehoda do plinky:)), tak snad do leta to vypilujeme k dokonalosti :)))

DINY v patek se s tebou sejdu kdekoliv :), uvidime podle pocasi. Musim se smat te hre na Evu a Vaska, bud rada, ze jeste nezpivaji :))))

LUKO mne se oslovani Kaco moc libi, mam nekolik kamaradek stejneho jmena a taky je tak oslovuji

JULDO jj, srazik bude i v kvetnu, bude bud v po ci utery, jinak je myslim Jana v praci

dam vam do galerky fotecku Barnabaska s delfinkem :))

market a zlobidlo

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 09.04.06 21:37

Cauky Diny,

chapu tvou hlavu jako patraci balon … trpim podobne uz hodne dlouho a nelepsi se to a nelepsi se to:-)))

Jen jsem zaznamenala nejaky planovany srazik v ZOO v patek… nechceme se vtirat, ale ma mi prijet svagrova s detmi a tak jsem myslela, ze ZOO by nebyla spatna akce … a pokud bych vas mohla videt, jeste lepe:-)) TAky jsem jeste pred tim, nez jsem si vsimla vasi organizace rikala, ze bych v patek nalakala kocky a deticky do ZOO z naseho denicku … tak jestli se chcete videt, budeme rady(i).

Papa a pusu vsem narozenym i nenarozenym Dinatkum

Sulanek a Nika spinkalek

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 09.04.06 22:29

Ahojky,

tak jsem se o víkendu také dostala chvíli k PC.
Jani deníček je moc pěkně napsaný a je fakt, že člověk na sebe už tolik nemyslí, protože na to není zkrátka čas. Ale já si myslím, že to zase přijde, takže teď to tolik neřeším. Oni nás ty dětičky jednou ( a nebude to tak dlouho trvat) nebudou tolik potřebovat a ten čas jen pro nás zase přijde.
Ale v současné době je pravda, že to je přesně jak si psala ty, když jdeme s manželem někam na večeři, témata jsou z 90% o Péťovi, když jdu někam sama po nákupech (pro mě úžasný relax:))) taky se musím držet abych místo oblečení na sebe nevybírala pro Péťu, jdeme na kafčo s kamarádkou, opět probíráme děti atd. atd…
Ale abych byla upřímná, tak mě to teda zatím nijak zvlášť nevadí, užívám si toho co teď je. S manželem jsme letos 13 let, takže mám pocit, že ta doba bezstarostnosti, nic nemusení nebyla zase tak krátká, i když je fakt, že si to člověk ani neuvědomil a tím pádem tolik nevychutnával.
Jediná věc kterou jsem moc ráda dělala a teď nedělám je čtení…čehokoliv, to teď fakt nějak nestíhám, nebo spíš na to nemám tu správnou náladu.

Tolik k deníčku, reagovat jednotlivě nebudu, jelikož se mi už dneska chce spát´, pa pa Lenka.

 
Maja-80
Kecalka 321 příspěvků 09.04.06 23:13

Ahoj holky,
teda 2 dny jsem tu nebyla a nestíhám :-)

Jani - deníček je krásný a super napsaný, což se dalo u tebe předpokládát. No mám nad čím přemýšlet, víc napíšu příště.

Markétko - moc gratuluju tobě a hlavně Kryštůfkovi k super zvládnutí nočníku. U nás se poslední 2 dny nic nekonalo.

Jendys - Emičce přejeme opožděně všechno nejlepší k včerejšímu svátku.

Diny - popis hry tvých dětí je super, fakt mě to pobavilo. Naše Zuzka také vykládá skoro pořád a vše komentuje, slova si nevymýšlí, ale spíš se na něčem zasekne a pak tutéž věc komentuje podobnýma větama pořád dokola. Ale já jsem teda ještě pořád ve fázi obdivu, že tak mluví, takže si to užívám … většinou :-)

Luko - Káča je hezké, dneska u nás byly dvě :-) Moje ségra nemá ráda když jí říkáme Katko (nevím proč, líbí se mi to), kámoš jí říká Kateřino a zní to od něj super, jinak mi říkáme Kači a mi se líbí i Kačko, Kačka. A kámoška je od jakživa Kača a teprve nedávno mě napadlo, že by jí to mohlo vadit, tak jsem jí začala říkat také Kači a Kačka. S dlouhým „Á“ se u nás nějak neujalo, nevím proč, ale je to hezké.

Tento víkend byl super!!! Hlavně bylo hezky. V sobotu přijely holky (teda i s jedním chlapem), dali jsme oběd a dobrotky, a jak se Zuzka vyspala, udělali vyházku k rybníku, na hřiště, na ovečky… Dětičky jsme měli jak prasátka, ale jen čisté bláto a prach, tak pohoda :-) Mezí tím přijel Tom za školy, zkoušku uděla, hurááá!A večer s náma poseděl a bavil se, podruhé hurá. Všem se prý u nás dobře spalo a dnes dopoledne jely holky na secvičnou na slet do Hranic a já se švagrem jsem hlídala děti a vařila. Teda spíš jsme hráli hru na netu a děti se hlídaly sami. Tom spal skoro do oběda a teď ulehá, tak snad bude konečně vpohodě.
Zuzanka se Lukáška bála jen trochu, tak si spolu i vyhráli. On teda občas s něčím vyjel, ale je to asi tím, že méně mluví a tak to vyjadřuje přímo ukázkama :-) Zuzka na něj pak občas chodila žalovat :-)

Odpoledne jsme jeli už teda jen s Tomem a Zuzankou testnout tu cyklosedačku a jsem nadšená. Hned první jízda byla hodinová a rovnou do nejvýše položené vesnice v okolí. Ale nevzdala jsme to a vyšlapala. Zuzanka nadšená, pořád sledovala hlavně to, kde je tatínek a když jsme se náhodou zastavili na rozhlédnutí, tak hned mě komandovala „maminko, vlez sem, jeď už …“ Fakt na to kolo sice skoro lezu, protože mám takový polopánský rám, ale zase mu víc věřím. A zadek jsem taky cítila, ale naposledy jsme jela na kole ještě netěhotná a min. rok akorát jednu cestu do Hranic, tak už na to sedlo asi zapomněl :-)

Včera v noci Zuzka vyváděla a nakonec spala celá uplakaná s náma v posteli. Dnes jsem objevila pětku vlevo dole a jednu špičku z pravé, takže lezou stoličky a Zuzka má 18. zoubek na cestě. Tím si také vysvětluju ten zápach z pusy, uff, docela jsem si oddechla, už jsme si myslela, že to bude z té diety, že jí něco chybí.

Zítra jedeme do Dráčku, taky bychom měly zase na kožní, Zuzance dochází Excipial a pokaždé máme přijít, jak něco dochází. Moc se mi tam nechce, ale ten krém asi fakt pomáhá.

Tak jdu za Tomem, dobrou noc všem a hezké pondělí. I když hlásí docela zimu a deštivu, tak po takovém sluněčném a teplém víkendu věřím, že letos ti to léto bude :-)))
Ahojky
Mája a Zuzanka (dnes také 22 měsíční) - tímto zdravíme Kačenku od Luky :-)

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 10.04.06 08:02

Dobré ranko,
jdu jen v rychlosti pozdravit, noc byla otřesná díky Jirkovi, starší brácha spinkal úplně předpisově a vstával, a to se podržte, v půl osmé!!! Jeho osobní rekord.
Jinak ještě pár takových nocí a budu zralá na to, nechat Jirku vyřvat. nekecám, dneska sosal co půl hoďky a ještě při tom řval. v půl třetí jsem se naštvala a prdla ho do jeho postýlky a on tam vážně spal celé 2 hodiny. Ufff.
je pěkně hnusně co? To teda nevim, co budeme dělat.
zatim pa, snad si vás dočtu v poledne

Makýš a Tygříci

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 10.04.06 08:59

Makýš - mě se teda osvědčilo u obou menších dětí, nechat je spát samotné a nejlépe ve vlastním pokoji. I když Martin se stále v noci několikrát budí s křikem a chce pití :-((. Ale zse mu lezou stoličky, tak třeba bude líp.

Julda

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 10.04.06 09:04

Diny, brečím tu smíchy :-))).
Evu a Vaška nesnáším, divím se, že už někdo nesepsal petici za zničení té reklamy. A to na TV moc nekoukám, ale když ji pustím, tak tam vždycky jsou :-). Asi přestanu sledovat ČT :-). A ty chudáku to máš ješte doma živě :-))).

Davídek musí být kouzelný jak povídá, už se taky těším až mi půjde hlava kolem z Martinova povídání. Zatím máme stejný slovník už asi půl roku :-).

Julda

 
Senti
Kecalka 375 příspěvků 10.04.06 09:50

Ahoj holčinky,

v sobotu byla Karolínka poprvé celý den bez teploty, ale ven jsme měli od mudr. zakázáno chodit - jedinně v neděli, ale jen nachvilinku. Využili jsme toho a jeli navštívit moje rodiče - Karolínka byla asi tak hodinku venku - bohužel objevila plast. motorku-odrážedlo a chvíli na něm blbla - měla jsem strach, aby se jí po tomhle ta hnusná teplota nevrátila - ťuk, ťuk, 'tuk - teplotu už nemá, ale občas zakašle, tak jsem jí dneska ráno udělala cibuli s cukrem a medem.

V pátek si bere Mirek dovču a budeme se stěhovat k rodičům za Prahu - jako předešlá léta - ale do Prahy budu jezdit, tak srazíky nevynechám a Makyš s tebou se ráda na příští týden domluvím! Nebo pokud bude chtít i někdo další, budu moc ráda!:-)Akorát tento pátek teda nemůžu:-(

Janat: super deníček, ale od tebe jsem taky nic jiného nečekala:-)) Napíšu k němu ale příště.

Luko: Mně Káča taky nepřijde hanlivé a rozhodně hezčí, než zdrobněliny - ty se hodí nejvíc k malému miminku a to Jarní miminka už nejsou!!!:-)
Mám sestřenku Kateřinu a ta chce být oslovována Kača - stejně jak kamarádka od Máji a mně se toto oslovení taky moc líbí.

Diny: Vaška a Evu nezávidím…:-))) A přeju pevné nervy!

Majo: super, že manža udělal zkoužku - hned je doma příjemněji, viď?:-))

Maruš: držím palce, aby manžovo koleno bylo OK a nemusel na žádnou operaci:-((

Market: super barva vlasů!!!

Hezký, ikdyž upršený den!
Senti a pokašlávající Karolínka:-(

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 10.04.06 10:29

Ahojky
deníček je super. A jak je to u nás? No tak před 15ti lety jsem běhala po diskotékách a zábavách a neměla jsem nike žádný problém :-)
A co mi chybí teď? No asi taková ta spontánost. Sebrat se a jet kam chci. Teď musím vše plánovat tak aby to vyhovovalo nejen mě ale i Terezce. Toma do toho nějak moc nepočítám protože si ho moc neužijeme. Taky mi chybí čas pro sebe. Já vím že Janat taky nemají hlídací babičky a dokážou to zařídit hlídačkou ale ono je to asi trochu jiné v Praze a trochu jiné na maloměstě :-( takže já jsem s Terezkou 24 hodin 7 dní v týdnu a někdy mi to leze na mozek.
V sobotu si jí vzal Tom na procházku, to bylo po hodně dlouhé době že byla venku s někým jiným než se mnou. No jo jenže já mezitím domyla okno a už byli zase doma.
Babičky jsou k ničemu, musím si zase trochu ulevit. Moje mamka hlídá jen když přijedeme k ní a to tak že si s ní hraje a max si můžu na chvilku odskočit do města nebo do knihovny.
Tchýně ta by taky hlídala jen když přijedeme k nim ale teď nemůže protože musí hrabat zahrádku (včera hrabala v dešti a pak hekala jak jí bolej záda). Moje mamka alespoň nic neslibuje, tchýně Terezce furt slibuje jak budou jezdit mašinkou na výlety, jak blablabla … a skutek utek. První je moc zima, pak moc teplo, pak moc práce…a jak já mám pak Terezce vysvětlit že babíčka kecá :-(

No ještě k deníčku. Strašně ráda bych chodila třeba plavat nebo někam cvičit, strašně ráda bych se občas sebrala jako Magrat a jela třeba do Prahy a prolezla krámky, jen tak, vyzkoušela si oblečení, pochodila…čtu docela dost i teď. Čtu když uspávám Terezku u prsa takže toho stíhám přečíst docela dost. Někdy na podzim jsem se vrátila k pletení a ručním pracem to my taky dost chybělo, a zjistila jsem že to lze dělat i s Terkou :-)

A teď ještě jedna pro men dost deprimující věc. Jak jistě víte pořádáme tábor a jarní závody pro děti…včera jsme se byli podívat tam co se tábor koná a málem mne odvezli :-( jedna věc je co zničila voda. Teče tam normálně malý neškodný potok…momentálně je celé koryto zaplavené pískem a potok teče přes celou louku. Louka je plná písku, vody…hrůza. Další věc je co dokáže člověk udělat s krásnou přírodou. To místo kde je tábor je v údolí mezi lesy…nebos píš bylo mezi lesy. Vykáceli tam velký kus lesa. Už to je šok protože najednou je tam děsně prázdno, děsná díra…klády tahaly přes louku kde jsou stany a hříště. Tam je teď voda a k ní spousta roští, větví, rozježděná rozoraná louka…to nedáme dohromady ani za rok. Koncem května měli být závody pro děti. Tak ty jsme už odvolali. tábor má být začátkem července :-( uvidíme co zmůžeme. Ale včera jsem to obrečela. Jezdím tam od školky a tak nějak mi to tam přirostlo k srdci :-(

Jdu se věnovat Terezce, zase si lezeme na nervy a je to tím že jsme furt spolu :-( chjo pak jsem na ní zlá, podrážděná…musím se nad námi zamyslet a začít s tím něco dělat. Janat má pravdu že bychom si měli najít čas i sami na sebe.

Maky

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 10.04.06 10:40

Ahojky pri pondelku,

tak venku je pekne hnusne a ja jsem taky nejaka „hnusna“ :))
Nevim proc, ale mam prisernou naladu, mozna je to fakt tim pocasim, pritom Eda je kupodivu strasne hodnej a sam si hraje-„kramuje“ v bedne na hracky ;)
Odpoledne musime na ockovani proti Hepatitide. Manzel me doclea „pobavil“ rano, kdyz rekl, ze kdyz uz jedu na ockovani s Edou, ze bych mohla vzit na ockovani i naseho psa!!! On se asi zblaznil! Jet s tou obludou velkou cernou strachy ztuhlou na veterinu na ockovani vyzaduje pritomnost nejmene dvou silnych jedincu a on by mne jeste k tomu pridal starost o Edu a jeste mu to prislo jako bajecne reseni. A tro se uz vubec nezminuji o tom, ze veterena a Edova Dr. jsou uplne na opacne strany od domova.....Ja teda nevim, ale ti chlapi jsou nekdy uplne na zabiti
Aspon, ze dnesni veceri mam z poloviny z krku- kure v mlece zbylo :), tak jenom dodelam brambory (asi gratinovane a pak nas budou s manzelem jenom koulet;)

Jinak padlo definitivni rozhodnuti, ze budeme delat rekonstrukci obyvaku (uz 2 roky tam totiz nesvitime…„ceka se“ az „se“ udela podhled a ten zase ceka az „se“ opravi zed (trosku se nam totiz hrouti barak :() a kdyz uz to budeme delat, tak vymalujeme chodby. Bude to hrozny, protoze se bude „bourat“ takze prach vsude a pritom my mame obyvak spojeny s kuchyni…takze vyklidit kuchynskou linku.....pry to bude prace asi tak na tyden, takze rovnou pocitam s minimalne 14dny :( budeme se muset odstehovat na chalupu k mym rodicum (coz neni bez komplikaci-komunikace s mymi rodici..) chalupa je v Nizbore, takze budu muset tam odtud jezdit do prace a nevim kdo bude hlidat Edu?? No je to slozite, ale uz jsme se rozhodli! :)

Eda je protivnik, tak zatim koncim a zkusim ho jeste pred Dr. ulozit, at to zvladneme v klidu.

Zatim pa Jana

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 10.04.06 11:01

MAKY- s tim taborem to je hrozny!! V posledni dobe mam pocit, ze vsechno kolem me se ted strasne meni, k horsimu samozrejme. Ja treba bydlela jako mala v Braniku, driv to tam bvypadalo spis nez jako v Praze, tak jak na malem meste-stare domy, vilky, zahrady, :,-(y, opustene pozemky, kde nikdo nebyl 100 let, obcas teda male „sidlistatko“ s trema panelakama, kde jsme teda bydleli i my, ale porad to bylo takove malebne stare mestecko. A dneska.....same supermoderni budovy at uz kancelare, nebo superluxusni bytove domy, veskere lesiky, :,-(y a zahrady, kam jsme si chodivali hrat uz neexistujou…„po­krok“ se holt nezastavi :(

Jo a s tema hlidacima babickama jsem zjistila, ze clovek musi byt tvrdy a nesmi se trapit zbytecnou „hrdosti“!
Me ted nouze naucila, kdyz jsem mela parkrat krizovku s hlidanim (hlidacka na posledni chvili odrekla) tak jsem to oznamila matce, ze proste jdu do prace a ona se musi postarat o Edu, protoze je doma a nikdo jiny neni…a matka asi vycitila, ze kdyby rekla tedka ne, nebo nejak jinak se z toho vyvlekla, tak ze bych uz ji nikdy Edu nedala a to zase ona se rada s vnukem predvadi, kdyz to nepotrebuji samozrejme. Takze pohlidala, no je pravda, ze cely den stravil, tak jak ja nechci (ani se mi tu nechce vyjmenovavat, co vsechno mu dala a udelala a nechala delat a nebo naopak nenechala delat…:()
A to same tchyne- take jsem ji jednou zavolala, ze proste musi, a taky nejdrive ze to nejde protoze bla bla....., ale pak si to rozmyslela volala zpatky, ze teda jakoze si to zaridi :)

Proc to cele pisu, ze clovek je totiz nekdy zbytecne moc „ohleduplny“ vuci tem ostatnim a vsechny okolo setri a na sebe fakt zapomina. Proste se clovek nesmi ostychat a bat si RICT!!
Koneckoncu neni to preci nejaky nadstadardni pozadavek-chtit po babicce, aby hlidala vnoucka??
Chce to teda „prekousnout“ spoustu veci, ustoupit ze svych pozadavku, asi i ztratit trochu te „hrdosti“ ale na druhou stranu se tim neco ziska.
A dalsi vec je dulezita- clovek pak nesmi byt „prehnane“ vdecny, to by hned zislali pocit, ze udelali neco nadstandardniho, podekovat ale tak nejak „umirnene“ :))))

Maky, treba s tou tchyni az priste bude mluvit o masinkach tak bych ji natvrdo rekla, ze bud se tedka hnedka domluvi na konkretnim „terminu“, protoze se Terazka za prve moc tesi a za druhe by to pro vas byla velika pomoc (to zduraznit jak bude uzitecna:) a nebo at to nikdy nerika, ze to je pak Terezce lito. V:,–(im boty, ze se domluvi na vylete :)

J.

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 10.04.06 11:29

Jani díky máš pravdu. Jsem asi moc hrdá na to se doprošovat a pak moc vděčná když náhodou někdo svolí a Terku pohlídá… budu s tím muset začít něco dělat. Asi jsem potřebovala nakopnout :-)

Já jsem si vždycky myslela že babičky hlídají dobrovolně, že si pro dítko přijedou a zase hod večer nebo třeba až druhý den vrátí…asi jsem si to myslela špatně. Taky jsem si vždycky myslela že hlídat znamená starat se komplet to znamená, přbalit, nakrmit, uspat, obléknout, svléknout…u nás to zatím bylo max o tom že jsem dala Terku nakrmenou, ustrojenou do kočárku a pak si jí zase z kočárku převzala. Tím se nechci litovat jen shrnuji fakta…
 Maky

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 10.04.06 11:34

Jani hnusná nálada bude z hnusného počasí. Přece jen jsme se už naladili asi kapku jarně a venku je spíš hnusný podzim a slibují i sníh :-(
Manžel je šprýmař že? Tyhle bezva nápady taky miluju
14 dní určitě na chalupě přežijete a doma to pak budete mít krásné.
 Maky

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 10.04.06 11:36

Jojo, to jsme zkoušeli už s Vaškem, v 7 měsíci jsme ho frcli vedle do pokojíku. Jediná změna byla, že jsem lítala 8× za noc o 5 metrů dál :-(((. A další pokoj už nemáme, takže kluci spěj spolu. Teda spíš nespěj, páč jirka je u mě. Ale u mě je proto, že jsem dva dny lítala co půl hodinu ke klukům do pokoje, páč Jirka řval.

makýš

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 10.04.06 12:20

Ahoj holky,
přidávám se do klubu blbé nálady.Přičítám ji dešti.Kačka je taky pěkně protivná,lepší to nekomentovat a nechat to být…Byly jsme jen pro oběd,dnes nezabraly ani louže a to je co říct…Jinak díky za váš názor na oslovení naší Kačky,divní jsou naši kamarádi,hihi­hi.Doma jí říkáme:Káčo,Ká­ťo,Kačko,Kačí­.Jen Katka nemá šanci,to se nám nelíbí.Takže ještě jednou díky,díky veliké!!!!

Jano,Maky-Já taky žila a ještě žiju v tom,že babičky(a ostatní příbuzní) si dítě půjčují samozřejmě,do­brovolně a na delší dobu…Moje babi tchýně se poslední dobou hodně polešila a pomáhá mi,ale jsou tam i ta ale…Bere si ji kolem jedenácté,ve dvanáct ji vrací na oběd a spaní mě a kolem 2-3 si ji zase bere.Večer sice pohlídá,ale chce,abychom někam šli před 8 a byli do 10 doma…Naši jsou kapitola sama pro sebe a já si radši poradím sama než bych se někoho prosila o pomoc.Ta je později vždy náležitě předhazována…

Maky-To je děsný…Hledání tábořiště na poslední chvíli známe.Nejvíc zamrzí,že člověk přijde o místo,kde to má rád a je tam zvyklý.

Jano-Tak tohle čekání na čekání až se něco samo dodělá znám.A rekonstrukci nezávidím,my už něco takového dělali a děs běs.Ale když je to hotové,hmmm,to je jiná.Všechno je uklizené a hezké a za to to stojí.Takže pevné nervy a šikovné a rychlé řemeslníky!

Jdu zkusit uspat mrzouta a asi se taky natáhnu.
 Luka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama


Reklama