Jarní miminka 2004 - Umíte se doma pohádat?

Rodičovství

Ahojda holky! Tak jsem včera nebyla na netu a dneska otvírám poštu a zjišťuju, že není nový deníček, jestli bych se ho neujala já, když ten můj minulý zvládla Luka. V rychlosti se mi hlavou honí, co všechno jsme už probíraly a zjišťuju, že vlastně všechno už tu zaznělo. Jak je mým zvykem, nepíšu deníček přímo o dětech, ale o tom, co se i dětí týká, tak mě napadlo napsat o manželských (i přátelských) hádkách. Četla jsem o tom nedávno a faktem je, že umění manželské hádky prostě neovládám. V tom článku psali, že dobrá a tvořivá hádka je kořením života a patří k uměním, která neovládá jen tak někdo.

A co k tomu píše komentář odborníka, psychologa:
Rozum a emoce patří k člověku od nepaměti - řečeno s klasiky Šimkem a Grossmannem - jako k velbloudovi hrby. Obojí figuruje a značnou měrou se podílí na vzniku, průběhu a ukončení hádek, které mezi lidmi vznikají. Jsou hádky, které mají racionální jádro, ale jsou také hádky vzniklé jaksi živelně a bez zjevného podnětu, pouze z chuti „šlápnout do úsměvu" někomu, kdo má momentálně lepší náladu než mám já. Takové „chuti" s sebou například někdy přinášejí premenstruační tenze nebo i obyčejný bolavý zub. Hádky takto vzniklé mají obvykle rychlý nástup, silně emočně podbarvený průběh, ale i rychlejší konec a tendenci k usmiřování. U hádek s racionálním kontextem je řešení složitější. Pojednání o tzv. racionálních hádkách a způsobu jejich řešení najdete v knihách a článcích zabývajících se lidskou komunikací. Každopádně u nich platí: držet se tématu, nevytahovat staré spory a konflikty a jako příslovečný „zlatý hřeb" pak to, že jako první by se měl začít usmiřovat ten, kdo hádku vyprovokoval (Svět ženy, červen 2005).

Ptáte se, jestli se s manžou doma hádáme a jak takové hádky probíhají? Já bych se možná dobře a tvořivě pohádala, ale roky soužití s mým partnerem zjišťuju, že ani taková, ani jiná hádka s ním není možná. On se prostě moc hádat neumí. Provokovat začínám já, ale ne přímo, s tím, že bych chtěla vyvolat hádku. Ať už je to má zdvořilá prosba, aby si špinavé prádlo dával do koše, aby mi nedělal věci, o kterých ví, že je přímo nesnáším atd. Místo toho, abychom se „chytli", zní mi v uších stále ta samá odpověď: měla sis vzít někoho jiného. Ano, přesně takhle mi manžel odpovídá při každé mé byť i dobře míněné výtce. Nechápe, že ho miluju takového jaký je, ale že jsou drobnosti, které by mohl změnit. I já bych od něj očekávala jeho připomínky, jsem ochotná naslouchat, jen on občas odmítá komunikovat. Naštěstí je to převážně on, kdo pak přijde s usmiřováním a je ochotný alespoň kousíček ustoupit, aby mi „zavřel pusu". Časem si stejně najede na svůj najetý režim, jako by nic nestalo. No prostě starého psa novým kouskům nenaučím.

A co vy, hádáte se doma často, jsou vaše hádky konstruktivní, řešící občas vaše problémy, nebo vaši partneři pouští vaše slova jedním uchem dovnitř a druhým ven? U nás zatím jasně vedou tiché hádky..

KOSTIČKA

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 13.06.05 22:04

PRVNIIIII

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 13.06.05 22:09

tak a ted neco k denicku, u nas doma se nehadame,Filip na to neni a me to obcas vytaci do nepricetnosti :)),resim to tak,ze odchazim do jine mistnosti ( u nas koupelna,ci terasa ) tam zhluboka nedechuji a vydechuji a asi po deseti minutach se vracim. Zjistila jsem,ze pokud neco chci,musit to rict jasne a potom se mi vetsinou vyhovi. Po 9 letech jsem Fildu naucila,ze kdyz pari a nedorazi do pulnoci,musi mi poslat sms,ze zije. Pokud neposle,jsem rano hodne neprijemna :((
jinak tichou domacnost jsme meli snad jednou,jinak se usmiruje hned ( vetsinou ja,filda ma pocit,ze je vse v poho )

zatim pa

market

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 13.06.05 22:29

Omlouvám se, ale celý den jsem se k netu nedostala. Martin by mě nenechal a když spal, tak jsem spala s ním. Od včerejška večer jsem vyprala a usušila 4 pračky prádla - hlavně to poblinkané. Martinovi už je asi dobře, nevím co ho mohlo tak podráždit, nikdy na blinkání netrpěl, ani jako malý.
Odpoledne jsme byli pořád venku, nejdřív na písku a pak na procházce s kámoškou a Davídkem. Večer jsem jela na cvičení pro těhotné, ale moc se mi to nezamlouvá, tak už jezdit nebudu. Hodně tam posilovaly ruce - což já nepotřebuju, když má Martin 10 kg, a vůbec necvičili dýchání.
No a před chvílí jsem přijela a tchýně co hlídala mohla jít domů. Martin prý brečel než usnul, možná zrovna dnes potřeboval mámu. :-)))

Simco - jaképak prázdniny? Vždyť máš už rok dovolenou, ne? :-)))Jsi dobrá, že jsi zvládla zkoušky.

Pavlo - to je dobře, že je Klárka v pořádku.

Píšu do starého deníčku a něž jsem napsala komentář tak je tu nový. A samozřejmě předseda si to po absťáku nenechal ujít. :-)))

Julda

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 13.06.05 22:40

K deníčku. Mám doma kozoroha, který se neumí hádat, prostě se mu nechce, připadá mu to zbytečné. Máte doma taky někdo takového kozoroha. I můj bratr je kozoroh a myslím, že se taky nerad hádá, je kliďas jako můj manža. Takže já se většinou naštvu a pak brečím do té doby než on si mě usmíří a udělá co já chci.

A holky víte co mi řekl včera odpoledne na procházce, když jsem mu řekla, proč mi někdy nepohladí bříško? Že prý ho hladil včera večer (bylo to asi dvě minuty). :-))))) Ach to je romantika, on už prostě má svého Martina a další dítko ho nebude moc zajímat do té doby než s ním bude moct jezdit v traktoru, hi, hi.

Julda

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 14.06.05 06:35

Ahojky Jarňátka:)

Poslední dobou nám zlobí net, teď fachčí, tak snad to byla jen výjimka…máme eurotel data a asi hapruje simka, nebo fakt nevím, ale je to otravný a já závislák mám pak náladu na bodu mrazu:)

Kostičko, super deníček!

Juldo, mám doma také Kozoroha, takže potvrzuju, že ten můj se také nerad hádá, ale docela rád řeší a nemůžu říct, že si o podstatných věcech nepromluvíme, ještě než se to navrší a pak ani není co bouchat. Jediné, co z mé strany je děs, že donedávna nechápal, že celodenní zápřah kolem Davídka je taky dost „šichta“ a neuměla jsem si říct o pomoc. Musím potichu šeptnout, že už se blýská na lepší časy a to z toho důvodu, že má manža dovolenou a vidí to:) No a včera se dokonce stalo nevídané (u nás), synátora jsem předala jako každé ráno v sedm tátovi, ale nešla jsem s hafíkama a tak, ale zpátky do pelechu a chrupala skoro do devíti, to bylo taaaak sladký:))) Kluci zvládli všechno obstarat sami:)

Co se týká pořádkomilovnosti, tak se obávám, že můj muž má trošku vyšší laťku, takže kdyby měly být hádky, tak spíš kvůli mému bordelismu:))) No vím, nešlechtí mi to… Holt výchova jeho maminky nese ovoce, ač by tomu ona sama stěží věřila:)))

Kvůli dětem se nehádáme nikdy, zastáváme docela shodné názory na výchovu a to i v případě naší puberťačky, kde to přece jen možná někdy i napnuté bude, je přece jen moje a manža jí vyženil, ale zatím to tak nevypadá. Tak snad to bude tak v pohodě i nadále:)

Já jsem naštěstí totál bezkonfliktní člověk, takže potřebu pohádat se absolutně nemám a nesnáším jakýkoliv náznak hádky nebo špatné nálady. Jsem na tohle asi taky vadná, ale v minulém manželství jsem si obojeho užila tolik, že mě to asi i poučilo a tak nějak předem se snažím konfliktům předcházet. Naštěstí oba s manželem když to vypadá bledě a na obzoru vypadají že by mohli být nějaké mráčky, umíme přepnout do polohy „sranda“ a zasmějeme se sami sobě. Někdy je to to nejlepší řešení, protože by stejně šlo o prkotinu a kvůli tomu si přece nebudeme kazit den:)

No jsem se nějak rozepsala…to je ten absťák:)))

Magrát, moc tě vítám zpět, jsem ráda, že jsi zase s námi:)

Holky, Vega už ani nechodí myslím, možná by se spíš mohla nějaká dobrá dušička příště s deníčkem přihlásit místo ní, kdo nepíše vůbec…aby se zase nestalo, to co v neděli…

Ali, je mi moc líto Verunky, že si takhle neužila svůj velký den…posílám jí pohlazení a pusinku, přeju vše nej a určitě si to oslavíte jindy, až bude líp!:)

Všem oslavencům které jsem nestihla přeju také moooře lásky a štěstíčka k narozeninám!!!:)

Mládě čučí na Pošťáka Peta, klidně přiznám, že té kouzelné bedýnky sem tam přes den využívám a pouštím mu na videu Kouzelnou školku:) Peta zbožňuje a já mám klid, proč to nepřiznat, ale musím být v té samé místnosti s ním:)

Máme nové slovíčko „leze“, naučil se to, když jsem na něj dělala „leze, leze brouček“ a moc dobře ví, co to znamená, protože to říká a leze po čtyřech po celém bytě:)

Makýš, v minulém deníčku jsi mě strašně rozesmála popisem slimáků!!!:))))

Jinak jsme mluvili se ségrou a klíďo bychom přijeli do Prahy vláčkem s dětma na nějaký ten srazík, nejste pro?:) Nemusela by to být nutně Zoo, třeba jsou v Praze i jinačí místa, co vy na to, Pražandy? Nespácháme něco?:)

Diny a rodinka

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 14.06.05 06:50

Diny :)
ja jsem pro srazik, ta ZOO je super,protoze detsky koutek nema chybu a je tam i sposuta prostoru na hrani :)). Takze ja jsem pro a datum si urci,my jedem na dovcu az v srpnu :))
 market

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 14.06.05 06:55

dobre ranko
tak budicek v 5:30, nasledovala mega posrani a ted kouka na pohadku :). Ja se snazim presvedcit oci,aby se nezaviraly.

dneska moc nebudu,vecer me snad Filda na chvili pusti,tak si beru omluvenku

JULDO - muj bracha je kozoroh,moc se nehada,ale zavira se do sebe,coz je taky des
hihi Filda taky moc nehladil brisko,ja jsem mela tehu hormony = vrazedna kombinace:)))
skoda,ze tehu cvicenoi zklamalo,ale chapu,ze ruce opravdu posilovat nemusis

zatim pa
market a delfinek

 
Missorka  14.06.05 07:30

Jakou omluvenku??? Chceš říct, že až budete u nás, tak nepůjdeš na PC? Nevěřím… :-)

Peta

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 14.06.05 07:37

hihi :)))

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 14.06.05 07:39

KOSTIČKO: prima deníček! u nás je většinou dusno před bouří … a pak Itálie.

MAKÝŠ: Minule káčata, teď slimáci… Tohle mi nedělej, nebo se z tebe p o č ů r á m !!!!

B + E (dnes přesně 14 měsíců, halelůůůja)

P.S. poslední dobou trpím akutním nedostatkem romantiky … tak čumím v jednom kuse na Bridget Jones. A protože se chci i vzdělávat …a po dvaceti opakováních:)) už sleduju pouze v originále:))) A některé pasáže bych už i odrecitovala. Není to těžké, každé druhé slovo v Bridget je FUCK:)))
P.S. 2 - Bridget už mi leze krkem, prokládám to Králem rybářem:) Taky samý FUCK:))))
Změna je život…:)

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 14.06.05 07:53

Baghiro :) - takze pilne rozvijis slovni zasobu co :))))))

market

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 14.06.05 08:06

Hi, hi, to je dobrý způsob vzdělávání.

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 14.06.05 08:11

Dobré ranko,
u nás v noci 2 krmení, od 5,30 už se budil a v 6,30, jsem hotová. :((( Sliny od pusy má Martin jako provazy, ale myslím, že je venku další řezák, hurá. Ještě ten poslední řezák a stoličky a snad bude pokoj. už se těším až usne a já půjdu s ním.

Dnes to vypadá na krásný den, tak si ho užijte.

Julda

 
Simca2
Kecalka 114 příspěvků 14.06.05 09:13

Dobré ráno,
u nás noc nic moc.Mám pocit,že byla snad každých deset minut vzhůru a plakala.Prostě jsem ji utišila a když jsem začala zabírat,tak znovu.Ráno jsem nemohla udržet oči otevřený no hrůza.Až mkoc jsem si zvykla,že malá spí celou noc.
Před chvíli jsem ji měřila a měla 39,5,dala jsem ji čípek a je posraná,něco tu totiž smrdí,takže čípek je zřejmě tatam.Přemýšlím jestli jít s ní k doktorce,nebo asi ji jen zavolat.Malá je totiž teď dobrá,ale rozpálená to je dost.
 Simča

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 14.06.05 09:21

Ahojky,
tak u nás budíček v šest, ale v pět kňoural, což mě vzbudilo a už jsem neusnula.
Ještě musím dočíst komentáře z minula, teď jen rychle k dnešnímu deníčku (nebVašek už samozřejmě zase chrní).

Hádky.....hmmmmmm. Tedy já se hádám velmi nerada. U nás doma byly hádky na denním pořádku a otčím uměl být pěkně hnusnej, máma pak brečela, takže hádka = pro mě něco otřesného a příšerného, co nekončí nikdy dobře.
Ale David je lev, potřebuje, aby bylo vždycky po jeho, takže když chci pro:,–(it svou, hádka jako prostředek je stejně naprosto nefunkční. Nejlépe funguje dobré jídlo následované masáží a sexem. Ale poslední dobou (asi tak rok :-)) alespoň dva body přeskakuji protože prostě nemám sil.
Ale když už u nás k hádce dojde, obvykle ji vyvolává on a příčinou jsem já nebo nějaké mé chování (bordel v bytě, chyba při řízení auta, neschopnost něco zařídit atd.). Občas se cítím nevinně a to se pak snažím bejt tvrdá a čekám, až se začne usmiřovat on. Jenže často má pravdu a to se pak těžko odolává. Navíc má jednu odpornou vlastnost, a to vytahovat na světlo hříchy dávno minulé. A když mu vyčtu, že on taky jednou…, tak prej ať mu řeknu kdy a co. Jenže já taková nejsem a jeho přečiny v hlavě ani jinde nearchivuju. Takže mě tím vždycky dostane. Ach jo.

DINY - já jsem pro srazík všemi deseti, řekni kdy. My jedem na dovču od 16-22. 7.. ZOO je asi nejlepší, jen mi v tom koutku chybí automat na teplé nápoje :-)

MAGRAT - tak vám koukám hapruje budíček. Ale delfínek je hodný kluk, on se zas srovná a nebude trápit maminku.

Zatím pa Makýš

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 14.06.05 09:26

BAGHIRO - neboj, my si zas nějaké zviřátko najdem :-)))
Jo a ze zahraničních filmů se opravdu rozšiřuje slovní zásoba, co :-)))? Když jsme přiletěli do Austrálie, hned první večer jsme se koukali na vídeo na Tenkou zelenou linii. A slůvka FUCK a SHIT bylo to jediné, čemu jsme rozuměli. Nedávno jsem ten film viděla tady a člověče, už mi vůbec tak zajímavý nepřipadal…

SIMČO - třeba to bude jen nějaká ta dvoudenní viróza. Vašek to má občas taky, najednou mu teplota vylétne, je unavenej, ale jinak v pohodě a druhej den už je to OK.

Makýš

 
Simca2
Kecalka 114 příspěvků 14.06.05 09:26

A k deníčku.
KOSTIČKO:u nás je to podobné,i když tedy Dalibor je blíženec,takže žádný ideální znamení a když mu něco vytýkám,jako např-ponožky všude možně,mokrý věci po sguashi v batohu atd…tak jen koulí očima,jako bych byla strašnej pes,ale já mu to tam vážně nechám hnít.No a když se hádáme,tak většinou se za 5 minut usmíříme.

JULDO:no já mám dovolenou už skoro rok a 3/4,ale za posledních 13 měsíců bych to jako dovolenou opravdu nenazývala.

 
Simca2
Kecalka 114 příspěvků 14.06.05 09:42

A ještě jsem zapoměla poděkovat za gratulace k ukončení ročníku tak děkuji a zatím pa pa

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 14.06.05 09:52

ahoj holky!
noc byla u nás už klasická.1,5hod byla kačka ve své postýlce a pak u mě.už tu postýlku asi vážně uklidím,takhle jsme v pohodě všichni.táta byl v kině,prý to bylo „hustý“.pak přišel a šel k nám do postele a až když jsme oba usínali tak se přesunul k sobě.ráno taky šupajdil rovnou k nám tak nevím,co to do něj vjelo,hihi.

kostičko-moooc hezký deníček! a jak je to u nás?většinou si nemůžu stěžovat.ta víc emocionální jsem já,ale jarda se umí omluvit a taky umí přiznat chybu a změnit názor.asi nás trošku poučil náš vlastní rozvod.zá:,–(ně nevytahujeme staré věci.dost našich známých tvrdí,že jsme v sobě každou chvíli.ale my dva ten pocit nemáme.osvědčilo se nám,že když je na obzoru nějaký problém tak to hned rozeberem a k něčemu se doberem.takže diskutujeme a jak se to jeví okolí nám je šumafuk.a ctíme ještě jedno pravidlo,spát jdeme usmíření,ráno se dá začít nanovo,ale noc je u nás klidná.já taky umím bulet vzteky a jsem dost velká herečka a on to ví,hihi.
já jsem z domova zvyklá na itálii a tiché domácnosti a jako dítě jsem si přála,aby se rodiče radši rozvedli a pořád o tom nemluvili…tak se snažím neopakovat jejich chyby…

juldo-jarda bříško taky až tak nehladil,romantik tedy už dávno není.někdy to zamrzí,ale on ty city dává najevo jinak.měla jsem trošku strach jaký bude jako táta a bylo to zbytečný,je úžasnej.

simčo-já bych dr. zavolala,ta teplota je hodně vysoká.ať je berušce brzo dobře!

market-missorka ti to napsala hezky,viď?my tvojí propustku taky neberem doslova,hihi.

jdeme snídat!
luka a kačenka

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 14.06.05 09:57

To je teda fakt veliké překvapení, předsedo!!!!! :o) :o) :o) :o:o)

A.

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 14.06.05 09:59

Čímž jsi mi připomněla, že jsem ještě negratulovala…!!! :o)

JSI FAKT DOBRÁ!! Jsme na Tebe hrdé a statečné!

A.

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 14.06.05 10:05

Škoda, škoda, přeškoda, že jsem si nevšimnula deníčku už včera, mohla jsem tak písnout.

Verunka se vyspinkala do růžova, pro jistotu má ještě dietu, zatím nezvracela. Možná už je to dobré. Teď váháme, jestli jet a nebo to odložit.

O hádání bych snad ani nepsala. Přesně vím, jak se správně hádat, ale mám doma vzteklíka, který v půlce věty vypění a začne sprostě nadávat. Třeba s Kubou na ruce… Takže dost ožehavé téma. U nás to spíš vede u uvolnění emocí než aby to konstruktivně něco vyřešilo. Brali jsme se holt jako hotoví lidé, každy navyklý na svůj režim, něco sladit nebo předělat je dost težké. Ale i voda podemele skálu, že?! :o)

Počásko je dobré, zdá se že přece jen pojedeme. V tom případě budeme bez připojení až do neděle. Pokusím se vlést u švagra na počítač, ale asi nestihnu všechno přečíst. Mě to moc mrzí, že nestíhám, prostě jsme furt někde v luftě…

Alice

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 14.06.05 10:13

Ahojky

První písnu a pak budu číst. Kostičko nadpis je velice zajímaví už se těším na obsah deníčku.

A jak jsme se měli? No docela fajn. V neděli plavčo i s taťkou. V sobotu jsem měla zase nějakou depku že jsem furt sama a že mi nikdo nepomůže tak taťka v neděli po hraní a asi 4 hodinách spánku vstal a jel s náma aby mi udělal radost :-), z plavča domů, pobalit a hurá na oslavu…ta byla taková nemastná neslaná, dobře jsme se najedli k obědu bylo ražničí a odpolko špagetový dort :-). Neděli jsem zakončili u známých abychom probrali věci na tábor a spát jsme šli v 11 včetně Teri ale ona je zvyklá :-)
Včera jsme byly celý den u mojí mamky.Babička Terezku moc hlídá, pořád za ní běhá pořád jí přidržuje…vždycky mě to nenechávalo si odpočinout a nutilo mě to hlídat jí aby za ní nemusela pořád běhat babi ale babi t fakt přehání a už jsem jí to říkala a když si nedá říct tak ať si za ní sprintuje sama. Třeba Teri si hraje na pisku a babi u ní sedí a hlídá aby nepřepadla do pískoviště, aby nejedla písek, aby správně manipulovala s nářadím…já si klidně sednu dva metry od písku na židli a dohlížím a když je potřeba zasáhnu, no jsem zkrátka nezodpovědná matka. Odpol přišla kamarádka s dvouletou Terezkou a holky si docela pěkně hrály a naše babi jim byla stále v patách a my matky jsme si klidně seděli a pily kávičku, myslím že nás pomluva nemine.
Domů jsme se vrátili včera v 8 večer. Terezka před dveřma našeho bytu řekla zřetelně slovo „hračky“ na otázku co že tam za dveřma čeká :-) no pa´k už ho nikdy nezopakovala, ale my jsme to s manželem oba slyšeli :-). Po umytí si hrála. Já jsem si bláhově myslela že když ve dne spala jen od půl 3 do půl 4 a celý den běhala po drvorečku že večer usne. No usnula ve 23:15, do té doby si hrála s hračkama, vybrala celou krabici a každou hračku důkladně studovala a vše komentovala. Byla kouzelná ale to spaní :-(. No vstávala právě před chvilkou. Takže myslím že má na večer zase naspáno.

Po obědě se chystáme ke kamarádce na kávičku a po té k sestře popřát Vítečkovi k svátku a užít si sluníčka a zahrádky.

Krásný den. Maky a Terinka

 
Anonymní  14.06.05 10:48

Dobrý den:o)))

Tak jdu pozdravit a popřát hezký den:o)))

Kostičko moc hezký deníček, u nás jsou hádky vyvolávány většinou mnou, manža se nerad hádá a hlavně u těch větších hádek chce všechno řešit až druhý den a to já v tom vzteku zase chci hned, prostě děsný. A u malých mě nechá vyřvat a pak mi s úsměvem řekne jestli je mi líp:o)))

Musím končit

Maruš a zlobílci

 
pajous
Kecalka 382 příspěvků 14.06.05 11:27

Ahoj,
Kostičko, napsala jsi zajímavý deníček..My se nehádáme, já mám před hádkami panickou hrůzu, užila jsem si jich jako dítě dost takže když už se u nás k hádce schyluje tak z toho radši vycouváme…Příteli pomáhá sport a mě ějaká ta sladkost:) A samozřejmě také dobré jídlo a sex:))

Dneska je nádherně půjdeme s Klárkou do ZOO, už se těším…
Včera jsem byla na návštěvě u bývalé kolegyně a Klárka si pořád chtěla hrát s její kočkou..Kočka nějak neměla pochopení:))

Pavla a spinkálek

 
Anonymní  14.06.05 11:59

Ahojky,

Kostičko velmi zajímavý téma…:-)

My jsme si s Mirkem docela dost povahově podobní - málokdy si necháváme něco, co nás štve pro sebe, takže se o tom ihned bavíme, proto to nemá čas vyústit do nějaký hádky, jedinně snad, že o tom někdy o něco hlasitěji debatujem, ale hádkou bych to snad ani nenazvala:-)

O víkendu Mirek konečně dodělal ty kachlíčky. Teď nás čeká ještě zabudovat lednici do skříně a pak už to budou jen drobnosti - horní lišta, dolní sokl, vyspárovat ještě jeden kousek dlaždiček…

V pátek odpoledne jedeme k strejdovi do Liberce, kde se budou slavit 50tiny manži mámy a do Prahy se budeme vracet až někdy v neděli večer.

Malá se probouzí, takže musím končit. Mějte se krááááááásně!

Senti a Karolínka

 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 14.06.05 12:13

Ahoj holky!

Kostičko, bezva deníček.
My jsme se hádali dost za „mlada“, než jsme se spolu naučili žít a tolerovat se.Většinou to bylo kvůli naprostým prkotinám. Potom byla dost vypjatá atmosféra, když jsme stavěli barák.
Manžel moc hádavej není, to spíš já.Ale většinou se stejně nic nevyřeší, akorát je smutno.
Já si vůbec nedovedu představit, že by jsme měli několik dní tichou domácnost.Naštvání mi vydrží tak dvě hodiny.

Zuby-v minulých dnech se Radimkovi najednou prořezávaly 3 zuby.Dvě stoličky a špičák.Už jsou naštěstí venku, má celkem 13 zubů.

Včera manžel dovezl jahody, tak jsme je večer s Kristýnou zpracovávaly.Teď se ještě chystám udělat piškotovej dort se zakysanou smetanou.

V sobotu jsme byli v Praze na Avon pochodu.Byla jsem už po třetí.V roce 2002 a 2003.Ještě ráno jsme nevěděli jestli jet, protože u nás lilo.Nakonec jsme ani nezmokli,jen mohlo být tepleji.Byla to docela fajn akce.V cíli, na Vyšehradě byl i koutek pro děti, to ale využijem asi až za rok.Hrad, kolotoč, houpačky, divadýlko atd.

Jendys, užijte si hezky dovču!
Na večeři by jste mohli i na Kost, není to ze Žďáru taky daleko.Navíc by jste si tam mohli udělat hezkou procházku údolím Plakánek.Jé teď nevím, jestli tam na jízdu kočárkem není moc kořenů přes cestu.

Zatím papa

Almerka & Radimek(zítra už 13 měsíců)

 
manzelka
Povídálka 31 příspěvků 14.06.05 19:11

Ahoj holky!!
Hmmm dobre tema,my se moc hadat neumime,ja bych asi to zvladla,spis jsem vybusny a hlavne rypavy typ a muj manza ten vzdy jen projde slovy,osud to tak chtel tak to je,nebo jenom to jeho slovaHMMMM:)
Jinak se mame fajn,ted mi uz mala chrupe a ja mam casik tu posedet.Zitra rano jdem na pohadkovy les,tak se moc tesim.Jinak uz cjodime uplne bez optizi uz i venku se rozebehne!!Holky moc zavidim ze jste Prazandy a muzete podnikat sraziky,ja z Trutnova to tak lehke mit nebudu!
Preji krasny vecer a klidnou noc.Misa

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 14.06.05 19:52

hezky vecer

tak dneska jsem mela narocny den,rano k dr na ockovani,delfinek dostal obrazek a smala se urazu.Potom jsem vyrazila smer CM mrknout na nejakou cestovni postylku. Nemeli vunec zadnou,tak jsem aspon delfinkovi koupila ponozky a veci na pisek. Po vymotani jsem zjistila,ze jsem zapomnela zahnout a misto na Mladou Boleslav jedu na Hradec. Nastesti byla brzy odbocka a te me odvezla spravne k Missorce :). Mezitim Krystufek v aute vytuhl,nastesti vydrzel prenos do kocarku a pokracoval ve spanku. U Missorky skritek taky spinkal,tak jsme mohly nerusene kecat,ovsem po 40 minutach se ozvaly divne zvuky z chuvicky a delfinek ukoncil spinkani. Zbytek dne uz byl super,dostal jsem jehodove tiramisu,kluci si krasne hrali spolu a ja jsem relaxovala. Bohuzel jsem musela jet domu,protoze nas cekal nakup sunaru a smazeni kvetakovych placicek . Cestou jsem vyzvedla Fidlu a hura smer Troja.
ted uz smudlik spinka,necham se prekvapit zitrejsim budickem

PAVLI - jak bylo v ZOO? ja jsem dlouho nebyla,ale s Diny to napravime

ALMERKO - dneska jsme s Missorkou rikaly,jak vypadas uzasne,proste krasna mamina :))). A Radimek je uz pekny zubak,u nas porad 4 a dalsi se prorustaji

SENTI - tak super,ze kuchyn se blizi do finise,to jsi rada vid. Uzij si oslavu narozenin

SIMCO - tak jak je Anetce? jeste ma teplotu?

JULDO - doufam,ze te MArtin nechal pres den schrupnout a i dnes v noci bude milostivejsi :))

MAKY - jeee ja jsem rada,ze uz jsi zpatky,bala jsem se ,ze si mi odjela na dyl. A dokolika Terezka rano chrupala? Asi je fakt parmen po tatinkovi,ale musi to byt des,chapu. A jak pokracujete s papanim? Jinak se radim taky mezi nezodpovedne matky,protoze delfinkovi fakt za zadkem nesedim

ALICE - tak si to uzijte ve ZLine a doufam,ze Verunka uz je v poho

budu koncit,za chvili zacinaji RP,tak jdu koukat

market a del;finek

 
pajous
Kecalka 382 příspěvků 14.06.05 20:07

V ZOO to bylo fajn, ale taky tam bylo hodně škol:(, Klárka se strašně bála slonů, nejspokojenější byla u vodních ptáků pořád říkala gagaga:))) takže jsme tam strávily nejvíc času..Teď už pěkně chrupká:))
On bude srazík, nebo půjdete jenom soukromě?

Pavla

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 14.06.05 20:13

ahojky,
jdu se jen pro dnešek rozloučit.tady asi od tří hřímá,honí se to dokola tak radši nemáme zapnutý pc.byli jsme na návštěvě u známých,kačka lezla po záhoncích a schodech.je špinavá a spokojená.jinak se dnes nic nedělo,jen spala dlouho tak čekám pozdní usínání.
luka a kačenka

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 14.06.05 20:14

urcite bude srazik,zalezi na Diny,kdy se jim to bude hodit. Doufam,ze se pridate
 market

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 14.06.05 20:36

Holčičky:)

Já dám zítra večer vědět, dopolko budu se ségruší, tak to proberem a oznámíme, kdy by se nám to hodilo přijet, ju?:)

Diny

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 14.06.05 20:39

Tak se přidáváme k Anetce. Martin v poledne skoro usnul u polévky, přitom dopoledne spal 2,5 hodiny, tak jsem ho dala znovu spát a když se vzbudil, tak měl skoro 39 teplotu. Jinak mu skoro nic není, trochu mu tekly nudlíky a trošku kašlal. Teď večer jsem ho neměřila, ale myslím, že teplota je trochu menší. A má průjem. Tak uvidíme jestli se z toho něco vyvine.

Simco - Anetce už je líp?

Pavlo - vy jste se taky daly na kachny, kachny, kachny? :-)))

Markét - jahodové Tiramisu, to jsi se měla dobře. :-))))

Dnes jsem si dala závazek, že půjdu v devět spát, tak snad se mi podaří. Dobrou, klidnou noc všem.

Julda

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 14.06.05 20:44

Ahoj holky,
musím hned zas letět něco poklidit. A jsem unavená úplně příšerně, páč jsem dnes úplně vynechala spánek s Vaškem. Místo toho jsem mu dopisovala jeho deníček (já ostuda, naposled jsem psala 9.4., a to se toho tolik událo).
Vašek si dnes hrál na hrdinu. V masně se mě stále pouštěl a předváděl, že umí chodit. Pak přišla nějaká holčička, tak se na ní chechtal. Jenže se mu začly rozjíždět nožičky, tak začal řvát o pomoc :-))). Když holčička odešla, obcházel kolem pultu a culil se na prodavačku, která z toho byla úplně naměkko. A dala mi lepší kousek masa :-)
Tak já běžím. Přeju klidnou a dlouhou noc, a speciálně MAKY s Terezkou.

Makýš

 
pajous
Kecalka 382 příspěvků 14.06.05 20:44

Přeju klidnou noc ať je to jenom nějaká jednodenní viróza…
Klárka se už naštěstí skoro odnudlovala tak jsem ráda že to zvládla..No u nás vedou kachny a pejsci:))

Pavla a spáč

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 14.06.05 21:55

Hoj holčiny,

ňák nestíhám nebo co. V neděli jsme byli na oslavě u sestřenky, včera skoro celý den venku a dneska taky. Už chodíme na dětské hřišťátko, které máme tady v ulici a je to super. Scházíme se tam 3 maminy a hafel dětí. Půlku z nich ani neznáme :-))) Valuška jde z ruky do ruky, to dítě se vůbec nebojí. Kliďánko tam zůstane s ostatníma, když musím skočit domů, třeba pro pití. Ani po mě nefňukne, to jsem zvědavá jestli jí to zůstane.
Jinak u nás nic nového, chození zatím nehrozí, ale dneska se 3× zapomněla a chviliknu sama stála. Klubou se nám konečně vrchní jedničky a vůbec to nevypadá hezky. Má to úplně krvavé a jakoby se jí trhaly kousky dásínek :-((( Kupodivu je zlatá, ani moc nekňourá.

Kostičko, tak to je trefné téma, já jsem měla totiž včera chuť se pohádat a taky jsem to udělala. A jak jinak než kvůli kravině. Pak mě to ale mrzelo, Jiří z toho byl pěkně špatný :-((( My jsme se křesali ze začátku našeho vztahu, já blbka jsem nám to trošku komplikovala. ALe časem jsme se pěkně sžili. Ani se moc nehádáme, vím už že jsou určitá témata, na které nesmím šáhnout. U nás začínám s hádkou taky já (všimla jsem si, že ti naši chlapi jsou všichni nehádaví), ale většinou se brzo usmíříme. Aspoň se pročistí vzduch, no a co si budeme říkat, to usmiřování potom :-))))

Jdu se uložit, včera jsem si dlouho četla a plkala s bráchou (tatínek chodí zase do báru) a ráno se nemohla vymotat z postele.

Dobrou noc

Dana+Valuška

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 14.06.05 22:58

Juldo - tak doufam,ze si splnila zavazek a dve hodiny uz chrupes:))
doufam,ze zitra uz bude Martin bez teploty

market

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 14.06.05 23:00

Makys - nepoklizej a odpocivej
hihi tak Vasik dela machry pred holcickami jo :))), hm a nechces mi ho taky nekdy pujcit k reznikovi :))))))

market (chystajici se spat a zaroven tokajici po manzilkovi hihi )

 
Jendys
Kecalka 486 příspěvků 15.06.05 00:11

Ahoj holky,
jen ve zkratce - zatím je to tu báječné, včera jsme byli na Hrubé skále, na Valdštejně a v Sedmihorkách, dneska na Krásné vyhlídce a v Drábských světničkách a v Mnichově Hradišti na zámku, vše se 2 kočáry, jsme nadšení!!
Už jsem se ale dívala na předpověď počasí a vypadá to zítra na hnusně, takže asi pojedeme na Sychrov do zámku.
ALMERKO - díky za tip, tam určitě vyrazíme, jen co se nám vyčasí, už nám o tom Plakánku říkali spolubydlící z penzionu. Jak to máš daleko ty? Myslím, že jsi psala, že sem jezdíváš na kole (doufám, že si to dobře pamatuju). Nechceš udělat výlet (čtvrtek ev. pátek?
JULDO - co to čtu? Martínek je nemocný? Zrovna jsme se usnesli, že ve čtvrtek by byl nejlepší den na setkání. Chlapi chtějí asi na nějaký delší cyklistický výjezd. Ale jak to tak vypadá, štěstí nám nepřeje :-(. Já ještě zavolám, jak to u vás vypadá.

Holky, tenhle penzion je bezva, jsou tu skoro samé mladé rodinky s malými dětmi, resp. momentálně je tu jedno 9-týdenní mimčo (Radovánek od švagrů), 2 15-měsíční (Ema a chlapeček Vítek) a 4-leté děvčátko. Domácí mají půlroční holčičku.

KOSTIČKO - deníček má pěkné téma - u nás je hádavější typ manžel (štír), já (ryba) nemám ráda konflikty, takže se vše snažím řešit smírem, ale někdy se mi to nepodaří a i tak o svými odpověďmi vytáčím. Končívá to většinou z jeho strany, urazí se a mlčí, nebo vybuchne a řekne něco ve smyslu „dej mi pokoj“ a to pak zarytě mlčím já (a jsem uražená). Asi hodinu spolu vydržíme nemluvit a protože naše hádky jsou vždycky o úplných blbostech (v důležitých věcech se naštěstí shodneme), tak to pak už nerozebíráme a bavíme se, jakoby se nic nestalo.
Jejda, to je hodin, musím zalehnout, ať ráno nejsem jak přejetá parním válcem.
Všechny moc zdravím z dovolené
Jendys s rodinou

 
Anonymní  15.06.05 08:30

Dobré ránko:o)))

Jde zase jen popřát pěkný den, i když pěkně deštivý, manža je doma:o(( Včera jsme byli konečně venku a ten vzduch mě pěkně uondal, že jsem šla brzy spát:o)) I děti chrněli celou noc:o))

Mějte se

Maruš a zlobílci

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 15.06.05 08:40

dobre ranko

delfinek mel nocni mury,rano jsem rezignovala a vstaval s nim Filda,ja chrupala asi do pul osme. Pocasi venku nic moc a ja se tesila,ze se budeme valet u vody
musim se jit zkulturnit,za chvili jedem za Lentilkou,tak at se nas nelekne

MARUS - tak soupni zlobilky tatkovi a relaxuj :)

JENDYS - v drabskych svetnickach jsme taky byli,je to tam moc hezke

MAKY - halo halo

zatim pa
market a pan ukecanek

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 15.06.05 08:56

Dobré ránko všem,

u nás je zatím hezky a řekla bych ,že začíná pěkné dusno.

Noc u nás byla trošku neklidná, to asi proto jak jsem Valušku včera chválila před ostatníma maminama, že spí pěkně až do rána.

Jdu něco posnídat a přes oběd se snad ozvu. Budu dělat hrachovou kaši, tu já můžu :-)))

Pěkný den vynšuju :-))))

Dana+Valuška (momentálně čertík blblblbl)

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 15.06.05 09:28

dobré ráno,
o noci se ani nezmiňuju,budíček v půl deváté.venku je docela ošklivě,ale vyluxujem a půjdem ven.za chvíli se vrátí táta,fotí školáčky a pak bude na pc…nevím ,co mám vařit.kačka má ještě polívčičku od včerejška a my tu nemáme nic.

dano-kačenka měla ty dásničky úplně stejné,jen u toho fňukala,valuška je statečnější!

market-vy zas jedete na návštěvu?ty se máš…

jendys-tak pěkně užívejte dovolenou!

simčo-co anetka?

juldo-a martínek?

maky-kdepak se nám touláš?

maruš-tak ti dnes taťka se zlobílkama pomůže,ne?zasloužíš si to!

makýš-se psaním deníčku jsme na tom podobně,hihi.

kačenka je nějak ubulená,to zas bude den.jdu rychle poklidit a ven,to jí spraví náladu.
luka a kačenka

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 15.06.05 09:50

Tak zatím je snad Martin bez teploty, uvidíme co dál. V noci trochu kašlal, v 11 jsem mu dala Brufen a ve 3 jsem si ho vzala k sobě. Poprvé spal se mnou v posteli a vzbudil se až v 6,30, dala jsem mu mléko a spali jsme až do 8,30. Takže jsem krásně vyspinkaná.

Markét - to víš, že jsem šla spát až v 11, byla jsem na chatu a stejně jsem nemohla usnout. Pozdravuj Lentilku.

Dandis - to máš fajn s tím hřištěm, že máte kam chodit. :-))) Snad budou zoubky brzo venku a zahojí se jí to.

Pěkný den všem, bez deště a bez dusna (jako bylo včera, to jsem nesla docela těžce :-))).

Julda

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 15.06.05 09:52

Dobré ráno
Mamka se ted vyhrabala z postele s Terinka zatím spinká :-) ale ty večery jsou u nás děsné tak moc nezáviďte. Usnula po půl 11. Kojo v 5 a od 7 spíme spolu v posteli.

Včera jsme se měli báječně. S kamarádkou jsem byly na staršně dobrém frapé :-), restaurace měla zahrádku tak tam Teri ťapala, sbírala kamínky, mazlila tetu a mamku vůbec nepotřebovala.
Pak jsme se přeunuly k mojí sestře. Mají zahrádku a bazén. Víteček má dnes svátek tak jsme mu byly přát. Koupila jsem mu čokoládového slona a on mi v tom horku v autě úplně roztál :-( takže chudinka dostal jen nezajímavé oblečení.Musím mu něco koupit, byl takový zklamaný :-(
Dali jsme na zahrádce kávičku, bazén byl studený ale Víteček se se svým taťkou koupal a Teri musela smočit alespoň nožičky a nejraději by tam skočila celá :-)

Už je vzhůru, tak já zatím běžím

Maky a Terinka

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 15.06.05 09:53

Ahojky,
tak dneska jsem se sem dostala nějak pozdě. Vašek po mě od rána lezl a pak přišla odshora Lída s Aninkou. děti se rvaly o hračky, to je zajímavé, jak si vždycky obě chtějí hrát s tou samou hračkou… Výhoda je ta, že Aninka je o rok starší, tak máme takovou RVHP (Rychlou vzájemnou hračkářskou pomoc) a směňujeme hračky. A taky jsem zjistila, že Vašek už umí žárlit! a pak že děti do roka a čtbrt nežárlej. Anička si mi sedla na klín a Vašek nejprve zaraženě koukal, pak dotčeně huhlal a nakonec se přiblížil, začal se po mě sápat a Aničku docela hrubě odstrkoval. No to jsem teda zvědavá, jak se bude chovat k miminku…
Taky koukám, že dneska měly dětičky nějakou podivnou noc, to bylo asi tou bouřkou (teda u nás byla bouřka). Vašek měl taky noční můry, naštěstí jen do půlnoci, pak už chrněl až do čtvrt na šest (haha)

DANI - Valuška je hrdinka. Pamatuju, že Vaškovi taky krvácely horní dásničky, když se mu klubaly zoubky. Teď to vypadá pro změnu na levou horní stoličku.

JENDYS - teda po takovém vejletu a ty máš ještě síly ponocovat! Ale tu dovču si koukám krásně užíváte (tiše závidím). Tak ať vám i nadále počasí přeje

MARUŠ - souhlasím s holkama. Šoupni zlobílky hůlevě rodiny a dej si voraz.

LUKO - Já budu dnes vařit zablafuňky. Kopr se mi už na zahrádce urodil.

Zatím pa Makýš a chrňous

 
pajous
Kecalka 382 příspěvků 15.06.05 10:02

Dobré ráno,
tak u nás se už zase spí..Budíček v 6,45..Takže asi definitivně Klárka začíná vstávat dřív, asi si budu muset zvyknout:( naštěstí denní spánky ani hodinu usínání zatím neposunuje:))
Dneska by měla dorazit tchyně a jít s Klárkou ven, ale při mém štěstí bude pršet a tchyně bude rozdávat rady:((

A mám na vás dotázek, nemáte někdo takový ten bazének/pískoviště s krytem? Jestli jo tak mohly byste mi napsat kde se to dá koupit a kolik to asi stojí? Děkuju.

Pavla

 
pajous
Kecalka 382 příspěvků 15.06.05 10:04

Snad už bude Martínkovi dobře..Jestli se uvidíš s Jendys tak pozdravuj:)
No musí to být pro tebe náročné ty vedra s bříškem, ve kterém jsi týdnu, nějak ztrácím přehled…

Pavla

 
pajous
Kecalka 382 příspěvků 15.06.05 10:07

Klárka taky žárlí když chovám nějaké jiné dítě..Ale Vašek si na miminko rychle zvykne, neboj…
A co jsou to zablafuňky?

Pavla

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama


Reklama