Jarní miminka 2004 Vánoce se blíží - tak co trochu malé dárk

Rodičovství
  • peg
  • 09.10.04

Asi si teď ťukáte na hlavu, že jsem se zbláznila a že jsem jak ty supermarkety co ještě ani nezkončí léto a už mají vánoční stromečky a tlučou nám do hlavy co vše je třeba na vánoce koupit a jaké mají zrovna u nich nejlepší dárky. Tak nebojte nejsem žádný agent propagující heslo ?a už jsou tu zpátky, ty komerční svátky?.

Téma jsem zvolila už teď, protože vím že s miminkama tolik času není, tak aby jste případně měli čas nějaké ten nápad zrealizovat.

Tak nejdříve ty dárky, které dělávám každý rok, ale letos vím o lepších, ale to až později.

Tak začneme ubrouskovou technikou. Je to jednoduché koupíte ve výtvarných potřebách speciální lepidlo a rovnou si tam vyberete ubrousky které Vám padnou do oka. Dále pak musíte koupit něco na co ty ubrousky hezky nalepíte takže se nabízí terakotový květináč, svíčka, dřevěný rámeček podobně. A teď jak na to: vezmu ubrousek buď celý, pokud se mi motiv líbí a na předmět se mi vejde, nebo vystřihnu jen jeho část a rozdělím ho na ty nejtenčí vrstvičky, většinou bývají 3 nebo 4, takže stačí oddělit tu vrchní s obrázkem. Ten pak přiložím na lepidlem potřený předmět a znovu přetřu ještě zvrchu a nechám zaschnout ( na závěr můžete přetřít bezbarvým lakem tak kde je to možné). Je to celkem jednoduché a můžete se vyřádit v kombinacích obrázku a podobně. Také mě napadá třeba dřevěný rámeček nejdříve natřít nebo vzít houbičku a lehce ho poťapkat barvou na něj přilepit třeba motýlky nebo kytičky, či autíčka nebo letadla a do rámečku vložit fotku a dárek je hotov. (údajně lze místo speciálního lepidla použít i herkules, ale nemám odzkoušeno)

Trochu finančně náročnější je kresba na hedvábí, ale dnes je vše celkem jednoduché v tom že nám výrobci nabízejí již předpřipravené výtvory a :,-(y. Takže si můžete vybrat ve výtvarných potřebách třeba hedvábnou kravatu, naušnice, šál čí šátek k tomu dvě tři barvičky a už kreslíte. Pozor u šátku a šál se to dobře dělá na rámu. U této techniky (budu popisovat kravatu, na tu nepotřebujete rám) je důležité si předem vše rozmyslet a pak postupovat rychle a to proto aby Vám nezaschla barva a nevytvořila mapy typu uschlá sůl na botech. Upozorňuji na to že barvy na hedvábí se rychle rozpíjí, jde sice koupit ztužovač, ale je to pak zase drahší. No a na ještě neuschlou kravatu můžete nasypat sůl a ta vám do barvy vyžere zajímavé útvary, také se dají koupit kontury tubičky s hustou barvou kterou nakreslíte obrys a tím hezky oddělíte barvy aby se vám nezpily dohromady. Na závěr dle návodu na barvě zažehlíte a lehce přeperete a znovu zažehlíte aby barva zůstala i po vyprání ( teda u zažehlovacích barev!!!!)

No a teď k tomu asi nezajímavějšímu. Všechny máme nejspíše doma hromady fotek našich miminek a ty budou letos asi nej, nej. Takže co s nimi vše jde udělat.

Mnoho kopírovacích center a tiskařských obchůdků kde tisknou vizitky a podobně nabízí spousty zajímavostí. Tak třeba puzzle, z vámi donesené fotografie vytvoří puzzle požadovaného tvaru a velikosti, tady jen pozor u digitálních fotek, na velikost a rozlišení, dobrá rada zkuste si jí vytiskout ve velikosti v které chcete něco udělat a uvidíte zda není pixlatá nebo neostrá. Myslím že by Vám mohly poradit přímo v obchodě.

Potom klasický tisk na hrnky, podložky pod myš, trička (tady jde vše i doma pokud máte tiskárnu dají se koupit speciální papíry na které vytisknete a pak přižehlíte na jakékoliv oblečení).

Tak a další možnost je výroba kalendáře na příští rok, tu hodlám praktikovat já :-). Na webu jde stáhnout předpřipravený kalendář (http://www.timeanddate.com/…tommenu.html?…), teda jako ty dny v týdnu a příslušející názvy dnů. Já si asi vše připravím sama pomocí excelu, protože k určitým dnům chci ještě přidat narozeniny členů rodiny a podobně. V excelu jsou na přiřazení dnů v týdnu k datu funkce, takže by to neměl být problém, a pak ke každému měsíci zkusím vyfotit tématickou fotku s Anetkou. Něco jako Anetka na saních, Anetka na louce, anetka s jablíčkama, anetka ve vodě. No a pak už to jen dám do kupy a vytisknu :-). Sešijou Vám to zse v kopírovacích centrech třeba do kroužkové vazby.

A pak také můžete vytvořit fotku na téma Vaše dítko na Vánoce a posílat místo klasických pohledů :-)

Určitě toho je ještě více, takže piště Vaše nápady a náměty ať to do vánoc hezky stihneme.

Peg a Anetka 5 měsíců

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 09.10.04 12:11

Ahojky jarňátka a Peg:)

Peg, super deníček a skvělé tipy!!!:) Já jsem něco plánovala zařídit s fotkama, ale nikdy by mi nenapadlo tam třeba i vložit narozeniny ostatních, nebo tematické fotky, to je úžasný, na co ty si nevzpomeneš a nevymyslíš:) A díky za odkázek, hned se tam půjdu juknout. Jinak švárovi jsem k narozeninám nechala dělat hrneček a podložku pod myš s jejich Štěpánkou, stačilo to objednat přes net na stránkách www.fotostar.cz a poslat jim fotku v dobrém rozlišení:) Ale ten kalendář je takovej vymyšlenější, moc se mi ten nápad líbí, babičky by byli určitě nadšené:)

No nevím, co se stalo ale mám asi jiné dítě!!! Nejen že očkování proběhlo v pohodě, ale holky, my spíme líp a líp!!!! Dneska spal Davís od osmi večer do osmi ráno jen se dvěma přestávkama, ale jednou stačil dudlík a podruhé nad ránem se maličko napil a zase chrupkal:) Večer měl banánovou kašičku a moooc mu chutnala…a pak obligátní prťo:))) No a v deset dneska zase vytuhnul a spal až doteď!!!:) Nevěřím svým očím, stačila jsem uklidit, vyžehlit, uvařit oběd a ještě skáknout sem:) Malá teď přebaluje a jdem se připravit na odpolední návštěvu neteřinky s rodiči:)

Jsem dneska vyspinkaná do růžova, to je taková paráda:)))))

Tak letím za těma mýma drobečkama, papa a krásnou sobotu všem!!!

Diny, Davídek a Zuzanka:)

 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 09.10.04 12:49

Ahoj Peg!

Super deníček.Vánoce mám moc ráda a na ty letošní se těším obzvlášť.Zrovna včera jsem koupila první dárek.Komu jinému,než Radimkovi.Je to volant,který troubí, startuje a vydavá další zvuky.Kde je moje předsevzetí,ne­kupovat zvukové hračky:-)

Nápad s kalendářem je skvělý.Ale jsem takovej antitalent,že chci-li něco takového zmáknout,tak už abych začala.
Ubrouskovou techniku znám,taky polepuju.Malovat na hedvábí bych chtěla vyzkoušet,moc se mi to líbí.
Jednoduchá je i savová technika.Dobré nápady jsou na adrese www.brydova.cz

To je od nás pro tuto chvíli vše,za hodinu vyrážíme na oslavu narozenin,tak jdu pobalit nějaké věci.

Mějte se krásně.

Almerka & Radimek (dnes21 týdnů)

 
LenkaN
Stálice 94 příspěvků 09.10.04 14:23

Ahojky holky,

Peg - to je super deníček. Tu ubrouskovou techniku musím vyzkoušet. To hedvábí snad ani ne - já jsem takový patlal.

Ale ještě mám jeden nápad na dárky - taktéž ve výtvarných potřebách koupíte barvičky na sklo a ty je možné použít na skleničky, svícny (skleněné kalíšky mají snad všude), vázy apod. Zrovna teď se chystám namalovat jeden kalíšek na čajovou svíčku kolegyni z práce k svátku.

Kalendář s fotkama jsme nechali dělat mému taťkovi k padesátinám. Jsou na něm fotky od narození až doteď a ještě ke každé segra vymyslela nějaký veršík. Mělo to ohromný úspěch.

No jinak mě asi ukamenujete ;o)) ale Andrejka mi dneska spala od 8 hodin večera až do 6 do rána, a to bez přestávky. Zato já jsem měla ráno prso jak šutr. Snad jí to vydrží. Včera večer jsem ji poprvé koupala ve velké vaně (teda kromě plavání s plavací tetou). Ležela si na lehátku, kolem plno pěnových hraček nalepených na vaně a byla nadmíru spokojená. Dneska večer zase zkusíme plavání, tak snad už to bude v klidu.

Jinak ještě k tomu oparu. Jedna známá dětská dokorka říkala, že by to nemělo vadit. V mém mlíčku dostane Andrejka protilátky. Prý ji jen nemám pusinkovat a než si ji vezmu, tak si mám umýt ruce. Tak snad to zvládnem.

Lenka a Andrejka (dnes 17 týdnů)

 
Peg
Kecalka 196 příspěvků 09.10.04 16:08

Ahojte

jsem ráda, že jste mne za téma deníčku neukamenovaly :-)

U nás je jaksi dusno, neb ta naše zlatá Anetka jen pláče a pláče a to nejspíše hlady :-( prsa mám vycuclá, v noci se budí co 3 hodiny a ve dne sosá co 1,5 a já jsem grogy. Jestli to brzy nepřejde asi začneme s příkrmem. Na to fakt nemám nervíky. Zatím to tak nechávám a říkám si že jí trochu diety neuškodí, ale když to nepřejde trápit jí i sebe nehodlám.

Jinak k reakcím. Diny díky za info o objednání přes web to by mne nenapadlo a to je co říct, prostě mě určité věci byly vykojeny z hlavy :-)

Almerko, tak to my máme už jeden dárak asi od března :-) ale možná jej použijem ještě synovci k narozeninám :-). A na odkaz mrknu.

Lenko já věděla že toh dělám více, ale byla jsem líná kouknout do krabice s barvičkama :-) samo na sklo jsou tam také a doporučuji sklenicky na svíčky z IKEA 4 ks asi za 40 korun :-)

A tak mě ještě napadlo, ale spíše na výzdobu domácnosti a to bude možná ještě na jeden denníček až před vánoci. užasné jsou sloupovací barvy.

spoustu předloh najdete tady :
http://www.k-crete.com/…designs.html
http://www.hobbycorner.de/…gallery.php3?…
http://www.fensterbilder-online.de.ms/
http://www.window-color-fun.de/index2.htm
http://www.happy-windowcolor.de/startseite.htm
http://mitglied.lycos.de/lausebengel/
http://www.wyzlic.de/index2.htm
http://www.k-crete.com
http://www.buntefenster.de
http://home.t-online.de/…d/start2.htm
http://www.tweetys-windowcolor.de/
http://www.fensterbilder4free.de/
http://www.roswithaswindowcolor.de/
http://www.hobbycorner.de/home.php?…
http://www.fegerlein.com
 http://www.brydova.cz/

Podobný tip barev existuje i na nažehlování na oblečení takže z obyčejného trička či bodýčka lze udělat parádní originál :-)

No nic ta moje protivka zase knourá tak jdu za ní.

Pa Peg a Anetka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.04 20:14

ahoj

Peg - denicek je super,diky za odkazy,letos se budou hodne hodit. Babicky dostanou delfinka na hrnecku,tak se muzou porad kochat :-))

jinak letos si poprve koupime stromecek,zabalime darecky a tak. Musim rict,ze se hrozne tesim,i kdyz uhlidat Krystufka,aby na sebe nic nestrhl bude legrace

dneska jsme byli u Missorky, delfinek zcela tradicne hejkal na Matyska , Julinka si spokojene hrala pod hrazdickou a skritek se nechaval nosit. Jako vzdy to tam bylo desne prima,akorat Peta z nas dostala zase migrenu.Asi mame nejake divne fluidum.

delfinek se pred chvili dobroukal k uspani,jinak se budi jednou za noc,tak snad uz nenastane zlom.

pristi tyden je docela hekticky, v utery jdeme k doktorce,jsem zvedava,jestli zdolame 9kilovou hranici.

Krystufek us pekne basti, s kousanim je to horsi,obcas predvede davici reflex. K mlicku zacina zaujimat zvlastni postoj,chce ho jen rano a pochopitelne v noci :-))

ALMERKO - mrkla jsem na fotecky a moc ti to slusi . Jaka byla oslava narozenin?

LENKO - tedy Andrejka je mega spac :-)), tak ji dej za nas pusinku

DINY - to je super,kdyz se clovek vyspi,vid. Ted nic nebrani v praci ( chichi ) na druhem mimisku

premyslim jestli prekonam lenost a pujdu si nabarvit hlavu, nebo spis zustanu viset na netu

pa a dobrou

magrat a delfinek

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 09.10.04 21:47

Ahojky kočky a hlavně Diny,

dočetla jsem se u Brusinčat, jak ses ptala na sezení, lezení a další vývoje.

Můžu Ti garantovat, že naše dr. neustále opakovala, že Adámek musí nejdřív lézt, ukazovala, jak se sedá.....a co na to Adámek??? Začal se zvedat a sedat velmi brzo, už nevím přesně kdy, ale dřív seděl, než lezl. Sedal si tak, jak si děti sedat nesmí, a to tak, že se vlastně pomocí břišních svalů a opřením o ruku přitáhl a sednul si. Samozřejmě špatně. Začal chodit dřív než lezl. Naše dr. z toho byla na mrtvici, tak už jsem jí potom nic neříkala. A když začal lézt, vítězoslavně jsem ji zavolala, že leze. Na nějaké další kontrole bylo v kartě napsáno: LEZE!!!

U dětiček je to opravdu velmi individuální. Šulánkovic Verunka dělala vše předpisově, otáčela se, pérovala na kolínkách…to my ne a taky chodíme :-)))))

Mějte se všechny moc hezky

papa Veronika, Adámek a Tečka

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 10.10.04 12:02

Ahoj děvčátka,

já dnes k tématu nic nenapíšu, nezlobte se, ale začínám se zase potácet v depresi. Valuška už 4 dny přestává pást koníčky, zvedá zadeček a na ručkách se nedrží. A já matka hysterka, už to spojuju s tím že jí nefunguje šant a tím pádem jde vývoj do háje. Nevím co mám dělat, hned zítra volám sestře na RHB co s tím. Snad necvičíme špatně.
Ve středu jsme objednaní do Brna na neurochirurgii na kontrolu a když se odpoledne neozvu tak víte co se s náma děje. Strašně se bojím a už pro slzy nevidím, dnes jenom brečím.

Opatrujte sebe a ty vaše drobečky

Dana

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.04 12:19

ahoj Danus

neplakej a neztracej nadeji,treba je jen Valuska unavena tim pocasim. Drzim palce a uvidis,ze vsechno dopadne dobre

Valusce posilam velkou pusu a mamince aspon pohlazeni

magrat

 
Analeh
Povídálka 45 příspěvků 10.10.04 12:52

Peg moc hezké témata na dárečkY:o)
mě ještě napadlo,no spíš se po tom ted pídím,chtěla bych vyzdibit dětem pokojíček obrázky z vlnité lepenky ale nemám žádný nápad potřebovala bych šablonky atd,neznáte holky náhodou nějaký odkaz na obrázky do pokojíčků,jestli jo prosím prosím moc a moc pískněte mi to na meilík at to nemusím v deníčku hledat:o)

Diny spaní Davídka závidím,Lukajda má silnou bronchitidu takže já se asi vyspím až v důchodě jestli se ho dožiju:o) jinak chodíme každý den k dr na kontrolu papká sirupky a pomalu se to lepší snad bude líp.
Všem hezké odpoledne páčko Helča

 
Peg
Kecalka 196 příspěvků 10.10.04 13:42

Dano nebreč, uvidíš že vše bude OK anetka taky nemá pořád chut pást koníky. Držíme palečky!!!!!

Peg a Anetka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.04 15:36

Ahoj holčiny,

dnes je nám 4 měsíce a přesně včera se Lukášek poprvé sám otočil na bříško! :-)) No a dneska se otáčí pořád, moc ho to baví, ale já nedělám nic jiného, než že ho otáčím na záda, aby se mohl zas eotočit na bříško, protože po chvilce se strašně vzteká. Tak to by byly ty dobré zprávy… Ta horší je, že k nočnímu kojení po dvou hodinách se přidala neschopnost večer usnout, takže včera jsem to v devět vzdala a Lukášek byl se mnou vzhůru až do půl jedenácté, kdy byl vítězoslavně ukojen ke spánku…

DANO: neboj, všechno bude OK, držím palečky :-)

DINY: ty přikrmuješ Davídka na noc… Prosím mohla bys mi napsat kdy jste s tím začali a jak to děláš, abys neměla míň mlíčka?

Zatím se loučím, pádím za vzteklounkem

Kačí a Lukášek 4 měsíce

 
Ulrika
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 11.10.04 08:44

Ahoj holky,

já se k Vám vmísím do deníčku, ačkoliv normálně patřím k Letňátkům. Ale jsem blázen jak do ubrouskové techniky, tak do hedvábí. Z hedvábí mám nejradši malování kravat (škoda že nejsem chlap, abych ty svoje výtvory mohla taky nosit:-).

K ubrouskové technice a dalším doporučuji mrknout na stránky www.brydova.cz. Je tam spousta nápadů a dají se tam objednat i různé předměty k dekoraci a vůbec všelijaký sortiment potřebný k výtvarničení. Ale co hlavně - právě u předmětů k dekoraci je tam i spousta ukázek, co všechno se s tím dá dělat. Mimochodem - paní Brýdová pořádá i různé kurzy, což je fajn, když člověk chce vyzkoušet nějakou novou techniku a nechce se mu rovnou kupovat všelijaké barvy a další serepetičky. Takhle si to může zkusit a pak uvidí, jestli by ho to bavilo. Takhle jsem začínala s ubrouskovou technikou.

No, teď je to zatím s koníčky slabší, ale doufám, že časem mi Andrýsek nechá víc prostoru, abych se k nim mohla vrátit.

Mějte se!

Ulrika a Andrýsek (11 týdnů)

 
Peg
Kecalka 196 příspěvků 11.10.04 09:13

Ulriko,

vůbec nevadí že jsi ženská, já kravaty občas nosila a sklidila jsem docela obdiv, ikyž je fakt že ke kočárku asi moc neladí :-)

Děkujem za přispěvek :-)

Peg a Anetka

 
Peg
Kecalka 196 příspěvků 11.10.04 09:17

Holky tak už je to tady, zase je Anetka o měsíc starší, dneska má už 5 měsíců, teda toto letí :-) už nám táhne na půl roku.

Jinak dneska noc v pohodě, a včera jsem s kaší odolala říkala jsem si že nedám at můžeme říct paní doktorce že jsme ještě plně kojeni, dneska jdeme totiž na očkování. Takže jsem ráda a s kaší ještě chvili počkám, třeba se nám povede vydržet do toho ukončeného 6 měsíce :-)

tak hezké pondělí :-)

Peg a Anetka 5 měsíců

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.04 09:26

ahoj Peg

tak prejem Anetce vsechno nejlepsi a co nejmensi ( nejlepe zadnou ) reakci po ockovani

velkou pusu posila delfinek a magrat

 
baghira
Závislačka 2901 příspěvků 11.10.04 09:33

Ahojda holčiny!

Jsem moc smutná - DANUŠKO, moc držím palečky, ať je tvoje beruška v pořádku!!!!!!!!!! Určitě nejsi hysterka, když máš starost o svoje děťátko! Jsi skvělá máma, kterou tvrdě zkouší osud! Uvidíš, že ta tvoje krásná Valuška se ze všeho vylíže!!!! Posílám jí pusinku!!!!

Jinak holky, co řešíte spaní a krmení - držím pěstičky.

Mám kamarádku, která před dvěma dny porodila svoje 2. dítě. Při prvním porodu málem umřela ona i malá (nakonec šla císařem), po druhém porodu začala krvácet (dostala prý 4 litry krve), je pořád na jipce. Ach jo:o((

K tématu deníčku: Krásně jsi to PEG sepsala. Bohužel, já jsem klasický supermarketový nakupovač (vloni dokonce, ještě s bříškem, jsme jeli s manželem nakupovat všechny dárky až 23. prosince!!!). Letos se na Vánoce moc těším - budou první s naší kočinkou. Ale opět je vyřeším komerčně.

Ještě si musím postěžovat! DINY psala deníček na téma Máma je máma, ale co tatínek?
No, náš taťulda ušel od porodu kus cesty, přesto je z něj spíš takový nezávislý pozorovatel, co občas pohlídá, občas si pohraje - a šlus.
Mám neuvěřitelně veselý dítě, pořád kolem něj dělám opičky a vymýšlím lumpárny, jenom abych na té milované tvářince vykouzlila úsměv. Pravda, Eliška se těm mým pitominkám směje, většinou ale tak decentně, občas nahlas.

Včera jsem jí dala pohlídat taťkovi a šla jsem vařit. A za chvíli slyším neznámý zvuk - v pokoji na gauči jí můj manžel vyloženě unuděně dával na obličej polštář a ona se mohla UMLÁTIT SMÍCHY, řehtala se jak kobyla!!!! Manžel na můj vyjevený pohled jenom tak utrousil, že takhle se směje vždycky!

Tak nevím. Je to nějaká spravedlnost? Já se můžu rozkrájet - ale Eliška hází cukrbliky ponejvíce na tatínka (jen ho zmerčí, už je jako sluníčko). Prostě - ještě to neumí mluvit, sedět, lézt, chodit - ale už je to KOKETKA:o))))

Baghira a Eliška (za dva dny PůLROČNÍ!!!)

 
Senti
Kecalka 375 příspěvků 11.10.04 11:50

Ahoj Jarňátka,

Peg: skvělý deníček. Vůbec si nemyslím, že myslet na dárky teď je předčasné a hlavně teď, když máme na starosti péči o ty naše pokládky - s nimi toho člověk zvládne mnohem méně a hlavně všechno strašně dlouho trvá.
S fotkama, jako dárkem k Vánocům, počítám už dlouho, ale třeba ten nápad s kalendářem je - prostě SUPER, do toho se určitě pustím.

Karolínka už začíná používat trošku nožičky - zapře se o ně a zvedá tak prdelku. Jediné, co jí můžu trošku vyčíst:-) jsou noci - tak kolem 2h se vzbudí a dlouho nemůže usnout:-( I přesto, že jí přebalím a nakojím.

Do Prahy jedeme až dneska večer a ještě zítra budeme mít taťku doma a odpoledne půjdeme na poslední kontrolu kyčlí.

Baghiro: Karolínka je taky pěkná koketa:-) Včera se tu u rodičů stavila taky sestra a Karolínka se na jejího manžela pořád culila!

Dano: je mi tě moc líto a Valušky taky, ale třeba to, že najednou nepase koníčky nebude nic vážného znamenat. No, moc na vás myslím a držím palce, aby to dobře dopadlo.

Musím končit - malá se probudila - usnula na hoďku, to ten noční spánkový deficit - a začíná se vztekat.

Senti a Karolínka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.04 12:36

Ahoj Jarnatka a Jarnilky,

prave som dokrmila a docitala dennicek. Nestihame tak komentare poslem neskor.
V piatok som bola na vystave v Letnanoch a kupila som Luckymu obrazok do izbicky, ktory je malovany na hedvabi. Takze pripajam este jednu stranku : www.malovanehedvabi.cz.
To je pre sikulky ako ja co si to radsej kupia v obchode, lebo sami to nezvladnu.
Peg vyborny dennicek, nad tym kalendarom porozmyslam, to mozno zvladnem.

Utekame k doktorke na ockovanie a vecer na nastevu do Pardubic.
Krasny i ked mrazivy den

Slniecko

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 11.10.04 13:25

Milá Peg a Anetko,

děkujeme za vánoční inspiraci!!!Deníček je moc hezký.
Zdravíme ostatní maminky a dítka.
Quatro+Emily od Špuntíků

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 11.10.04 17:03

Ahojky Jarňulky:)

Nejdřív bych chtěla napsat Danušce, aby neplakala a hlavně nepanikařila, protože to že Valuška nechce pást koníčky opravdu ještě nemusí nic znamenat. Je mi jasné, že já bych se bála také, ale Danuš, jak psala Peg, David taky někdy nechce, a místo aby pásl vystrkuje prdku nebo dělá jiné blbiny, když má zvednout hlavičku, tak se děsně rozčiluje…prostě jak má náladu a chu't a tak věřím, že u Valušky to bude také jen neškodné miminkovské trucování…:) Moc držíme palečky a prosím písni, co ti řekla mudr…

Slniečko, já jsem taky taky taková šikulka, že radši ručnoprací výrobky koupím, neriskuju tím úraz a tak podobně…vždycky jsem měla z ručních prací dvojku:))) Jé a vy máte známé nebo příbuzné v Pardubicích?:) My taky:) Posílám pohlazení okatému Lukáškovi a přejeme s Davídkem nižádnou reakci po očkování a ať píchaneček nebolííííí:)

Senti, třeba si chce Karolínka povídat…v noci:) Mě se to stalo párkrát a tak jsem si teda s Davčou tu hoďku než usnul hrála, co se dalo dělat…ale teď už to nedělá a naštěstí spí…a s tím zadečkem to děláme ode dneška, je to sranda, zapře se nožkama a vystrčí prdku do výšky a péruje:)))

Baghiro, teda, to snad není možný, všechno nej nej nej k Eliščinýmu půlroku!!!:) to to neuvěřitelně letííí!!!!!:)

Chtěla jsem ještě reagovat, ale odpo spánek je fuč, a s Davísem na klíně mi to fakt psát moc nejde:))

Mějte se fajn, Jarňulky, padáme si hrát na puzzle:)

Diny a čilouš Davídek (jen to, že jsme konečně začali povídat a nejvíc povídáme: bem, mem, maman, ne:)

 
kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 11.10.04 19:50

Ahoj holčiny!

Peg, super deníček!!!! Taky jsem o tom přemýšlela, jak skloubit dárky na Vánoce s tou naší roztomilou holčičkou :o)) Ptala jsem se na hrnky, na kalendáře a budu muset popřemýšlet. Nevím, jakou cenovou relaci Ti nabídli tam někde u Vás, ale tady dělají hrnky zhruba kolem 300, s dvěma fotkama 400-500, což mi přijde docela drahý. Lepší by byl ten kalendář, ten nápad s narozkama je taky super, to by mi nedošlo. Taky jsem si říkala, vybrat 12 fotek na každý měsíc, ty přijdeš dokonce s nápadem každý měsíc jiný motiv, tak daleko jsem to nedomýšlela, dík za nápad. Nevíš, kolik tak ten kalendář vyjde penízků, paní minule nemohla u kalendářů najít ceny.
Jinak další nápad ? koupila jsem si knížku 101 nejlepších nápadů z přírodních motivů, takže se chystám vyrábět originální zvonkohru s kamínkama nebo s mořskýma mušličkama, kdy základ tvoří květináč, přírodní nebo natřený libovolnou barvou a k tomu navázané na šňůrečky nebo na přírodní lýko kamínky nebo mušličky. Uvidím, jak budu stíhat.
Taky mě ještě napadly gelové svíčky. V obchodech jdou koupit gely různých barev a vůní s knotem + stačí odolná sklenička, aby nepraskla, různé věcičky ? kamínky, mušličky, sušená kolečka pomeranče, skořice, hvězdičky badyánu. Gel se rozehřeje v horké vodě a všechny ty věcičky se zalijou, nechá se to vytuhnout a je to hotové. Když se ti to nepodaří, znovu rozehřeješ atd.

DINY: nečetl náhodou Davís Ellenčin vzkaz Radimkovi od Almerky na konci minulého deníčku? Možná si to chtěl taky vyzkoušet, jaký to je, spinkat celou noc nebo alespoň s minimem budíčků a chtěl vědět, jak se to bude líbit jeho mamince?

ALMERKO: adresu moniky brýdové, co bývá v loskutáku, už jsem taky párkrát navštívila, taky můžu doporučit. Pořád tam nacházím nové a nové inspirace. Zkoušela jsem už i gelové svíčky. Viz popis výše.

LENKO: barvičky na sklo taky znám, zrovna dneska jsem patlala včerejší obrysy. Napadlo mě to, když se malá u přebalování pořád koukala na ty prázdné kachlíky v koupelně, tak jsem podle šablony vytvářela ptáčka, motýlky, kočičku. Uvidím, co dalšího mě napadne.

Hlava už je vykojená, už si nevzpomenu, co jsem Vám všechno chtěla, za chvilku jdu koupat prdelku, tak končím.

Pusu posílají Kostička a Ellenka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.04 20:13

ahojky

venku prituhlo,tak jsem delfinka narvala do vrstev ( byla to fuska,nevim kdo z nas dvou byl vic zpoceny ), dostal deku a dekl pres kocar ( coz ho rozcililo,protoze nevidel ven ). Ale pak spokojene usnul a spinkal dve hodinky,tvaricky cervene

jinak leze uz dopredu a zacinaji pokusy o stoj,dneska 2 x spadl na hlavu,nastesti do mekka.

zitra nas ceka 8mesicni prohlidka u pani doktorky,tak vam pak pisnu vahu,chichi

delfinek zacina odmitat prso :-(, pije chvilicku a pak uz ho to nebavi. Tak doufam,ze se to nejak zlomi,preci jen bych chtela vydrzet do toho roka.

tatinek uspava a ja muzu v klidu psat.

jo a vcera jsem byla v kine,pripadala jsem si jak Alenka v risi divu. Filip si ze me delal legraci,protoze jsem kazdou chvilku myslela na toho naseho drobecka ( tomu pochopitelne bylo fajn a ani nevzdychl po mame )

doufam,ze ockovani probehlo v poradku a bez reakci,mejte se krasne a zitra nezmrznete

pa magrat a delfinek (34 tydnu )

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.04 20:16

ahoj Diny :-)

delfinek taky pekne keca a hadej co rika nejradeji? Jo tatatata a Filip se nosi. Mamam rika,jenom kdyz se nekde zasekne a je z nej nestastna chudinka :-))

pozdravuj spinkace Davidka

magrat

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.04 20:18

ahoj Senti

doufam,ze vam zitra ko kycliku dopadne dobre a uz nikam nebudete muset.
jinak neboj,Karolinku to brzy prestane bavit v noci si hrat a bude zase sladce spinkat

magrat

 
Peg
Kecalka 196 příspěvků 11.10.04 20:29

Ahojte všechny

tak jsme při těch oslavách 5 měsícu navštívili paní doktorku dostali jsme třetí včeličku zvážili jsme se a máme 7,2 a 66cm. Takže jsme za měsíc přibraly jen 0,4 což není zas taková trága, ale je to hodně velký sešup dolů, takže už fakt věřím, že Anetka není MM dokonale uspokojená, tak jsem se pustila do studia příkrmů a pomalu, ale velmi pomalu začneme. No nejdřív si musím nakoupit mixer a nádobíčko a podobně, a pak začneme po 1-2lžičce jakpíšou chytré knihy za týne 4 lžičky a tak dál, no uvidíme jestlimi ta moje hladovka nestráhá ruce ale o teprve uvidíme :-)

Jinak očkování proběhlo v pohodě preventivně jsme dali čípek, a krom lehké protivnosti zatím žádná reakce.

Diny tak vy už takhle perujete no to jste šikulky to my ještě ne, ale i tak dr. říkala že jsme hodně napřed :-) a moc šikovní tak vy dvojnsob :-)

Kostičko, svíčky taky znám, ale moc mne to nenadchlo. A cenu kalendáře nevím ani jsem nezjištovala protože si to budu tisknout doma sama ale lepší papír A4 vyjde tak na 10kč no a k tomu barva do tiskárny pošítám tak na 300 ten kalendář vyjde. Moc mi tu chválité nápad na motivové fotky zatím pořád přemýšlím jak to zrealizovat aby Anetka moc netrpěla až to dopiluju dám vám vědět nebo fotky ukážu :-)

JInak myslím Diny psala odkaz na hrnečky přes net tak bude snad vědět i tu cenu.

Magrátko at dobře dopadne na kontrole a ať Delfínkovi mlíčko ještě chvíli chutná

Pa všem Peg a Anetka

No tak hezký večer

 
Mart
Kecalka 456 příspěvků 11.10.04 21:01

Ahoj holky,
po dlouhé době jsem se donutila zmenšit fotky a hodit je do fotogalerie, tak se můžete mrknout na naše kluky.

Diny, závidím ti, že Davídek tak zabírá na kaši, u nás nemá kaše zatím žádný vliv na kvalitu nočního spánku. Ať dám kaši nebo jen nakojím, když se nechci s kaší zdržovat, tak se Tomík budí pořád dvakrát za noc plus ranní kojení kolem šesté, kdy vstává. Taky máme dny, kdy se budí po hodině, takže mezi kojeními ještě musím dávat dudlíka a chovat. Snad to časem přejde.

Magrat, blahopřeju Delfínkovi k jeho pokrokům. Koukej Delfínku ještě pěkně sosat mlíčko od maminky, do roka jsi kojenec a máš na to nárok. Já jsem taky chtěla Honzíka kojit do roka a vydrželo to. Asi do deseti měsíců jsem ho na snídani a odpolední svačinu jen kojila, aby neměl mléko během dne jen na žízeň, a pak ještě večer po kaši na usnutí, ale to si jen párkrát cucnul. Mezi desátým a dvanáctým měsícem už měl jen tu snídani a uspávací mlíko. Uvidíme, co Tomášek, ten si zatím rád dá i v noci a ve dne zatím vynechávám jen kojení na oběd. Taky už mi párkrát vypil čaj, koupila jsem ten tvůj od Megafytu. Ale zatím jeden den to pije, další odmítá.

Peg, mě se moc líbí věci zdobené ubrouskovou technikou, ale nějak nezbývá čas, abych to zkusila. Třeba až kluci povyrostou, tak se do toho pustím.

Dano, držíme palce, určitě to nic nebude a Valuška zase bude pást koníčky.

Měte se všichni hezky, maminky i miminka!

Mart a Tomášek skoro sedm měsíců.

 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 12.10.04 09:06

Ahoj holčiny!

O víkendu jsme měli celkem rušno.V sobotu jsme byli na oslavě narozenin mojí mamky.Radimek se tam předvedl jako hodné dítko.Ani jednou nezabrečel.Mile mě překvapilo,že se nebál neznámých lidí.Šel z náruče do náruče,až jsem měla strach,že s ním nebude druhý den k vydržení.Nakonec jsme tam byli až do devíti hodin.Cestou domů v autě usnul,takže jsem ho jen přendala do postýlky a tím mi odpadlo dlouhé uspávání.Sice se nekoupal,ale to jsme mu hned druhý den vynahradili.Začali jsme ho koupt ve velké vaně.Jen na zkoušku,ale je tak spokojenej,že už malou vaničku zavrhneme.Je to divadlo jak pro nás,tak pro starší sourozence.

V neděli mě přijela navštívit spolumamina z porodnice s Veroničkou a jejím čtyřletým bráškou.Docela se má co ohánět a ten čtyřletý ji zabere víc pozornosti než malá.

Dnes jedu konečně k holičce,ale mám nerva ,jelikož mi vybouchlo hlídání.Nakonec bude mít Radima manžel v práci a doveze mi ho na kojení.

Včera mě zaskočila ta děsná kosa.Ruce na kočárku mi mohly upadnout,musím vytáhnout rukavice.Jak strojíte prcky,už dáváte fusak?Já zatím jen deku a navrch kočárku ten polstr.

S nočním krmením to je pořád stejné,ale naštěstí hned potom usne, tak už si nestěžuju,to se dá vydržet.

Dano,co Valuška?Už je to lepší?Zítra budeme držet palce.

Mějte se hezky a pozdravujte miminka.

Almerka & Radimek

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 12.10.04 12:08

Ahoj holky!

Omlouvám se, že tentokrát nepřispěju k tématu. Nebylo mi moc do psaní. Kubíčkovi zjistili astma, celý pátek jsme proběhali po dětské nemocnici - napřed napíchali Verunku, pak Kubíčkovi dělali odběr krve, rengen plic - samé chuťovky… Klučík je pořád v dobrém rozmaru, furt se směje, kdyby nekašlal, tak nikdo nepozná, že je nemocný. Doufám, že tentokrát už léky zaberou a ten náš drobeček bude zase dýchat bez chrčení.

Alice

 
LenkaN
Stálice 94 příspěvků 12.10.04 14:12

Ahojky holky,

tak už ani nám se ta pitomá rýma nevyhla. Od včerejšího večera má Andrejka teplotu a chrčí. Tak jsem ji dala půlku paralenového čípku a odsáváme a stříkáme Vincentku. Tak snad to brzo přejde, ať nemusíme letět k paní doktorce. Chci ji zkusit zvednout čelo postýlky ? nevíte o kolik se to zvedá? Takže mi dneska beruška pořád jen spinká a budí se jen na pití. V noci spala dokonce od osmi do půl sedmé, a to bez přestávky! Takže tak moc ji ta rýma snad netrápí.

Teď si v postýlce tak decentně odkašlala, aby upoutala mou pozornost a když jsem se na ni podívala, tak se začla chechtat. No jo, marod ;o))

Dano ? držíme palečky a už neplakej a drž se, Valuška potřebuje veselou maminku ? já vím, to se lehko říká. Ale na zítřek držíme palce!

V mezičase jsem zas Andrejku potrápila odsávačkou, ale teď si zase v postýlce prohlíží knížečku Polámal se mraveneček. Má ji opřenou o šprušle a zírá a zírá ;o)

Kostičko ? taky mám rozkreslený svícen pro kamarádku k svátku, ale to bych se musela být schopná odpojit od netu, abych to dodělala ;o)

Magrat ? jo, je to fuška vymyslet, co těm prckům obléct do té zimy, aby nenachládli, ale zas aby jim nebylo horko… No, Andrejka už to odnesla rýmou. Asi je načase vytáhnout fusak.

Almerko ? taky už jsme začli s velkou vanou. Andrejka si leží na lehátku, na vaně má nalepené ty pěnové zvířátka z puzzle (drží to tam jen namočené vodou) a je navýsost spokojená.

Alice ? Kubíčkovi přejeme, ať se hodně brzo uzdraví.

Lenka a Andrejka (DNES 4 MĚSÍCE!!)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.04 20:17

ahoj

tak se hlasim po 8 mesicni ko, aktualni vaha 9 kilo chichi,vse ostatni je v poradku. Pani doktorka mu pretahla pindika a ted to mame obcas delat pri koupani. Hm,fakt nevim asi to necham na tatinkovi,v tomhle praxi fakt nemam :-)

dneska jsme byli zase venku,delfinek ma krasne cervene tvare,studeny nosanek,ale ruce jsou teple. Premyslim,jestli uz vytahnu fusak,zatim mame v kocarku velkou deku a dekl. Prijde mi,ze bude hur.

Krystufek se plazi po tatinkovi,haleka na cely byt a kocour radeji odesel do koupelny. Nebozak netusi,ze za chvili se tam priritime a bude se koupat,cakat a hlavne rvat :-))

BAGHIRO - deti jsou nevdecne, my nebohe matky kolem nich neustale behame,pak prijde otec zivitel a je konec. Hlasity chechot a opakovani slabik tatatat jsou toho dukazem

ALICE - tak drzim palce,at se vse brzy vyresi a je v poradku. A asthma mu uz potvrdili?

LENKO - podzim a ryma,dve fakt odporne veci:-(, tak at mate pokoj

mejte se krasne,ja snad budu zitra za krasnou,vecer podam zpravy

magrat a delfinek

 
Helena2
Kecalka 274 příspěvků 12.10.04 20:28

Ahoj holky,
posílám vám konečně první aktuální fotečky našeho Vojty. Moc pospíchám, tak se omlouvám, že nepíši víc, ale polepším se.
Zítra jdeme do poradny, moc se těším, kolik jsme přibrali, ale ještě nás čeká jedno očkování, tak zas budou trochu teplotky.

Zatím, pa Helča, Ondrášek, Vojtíšek

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 12.10.04 21:00

Ahojte děvčátka,

děkuju moc, moc všem, že na nás tak myslíte. Deprese mě už naštěstí opustila, prostě nemůžu být pořád jenom ta silná a vše zvládající. Tak jsem se v neděli vybrečela a je mi už líp.
Snad zítra všechno dobře dopadne a večer vám budu moct napsat sáhodlouhý komentář. Myslete na nás.

Dobrou noc

Dana+Valuška

 
baghira
Závislačka 2901 příspěvků 12.10.04 22:17

Držíme pěsti a pěstičky, TFUJ, TFUJ, TFUJ!!!

Baghira a Eliška

(Jak už psaly holky - fakt to nemusí nic znamenat (že nepase koníčky)!!!
Naše Eliš se teď mě se zdá vrátila ve vývoji tak o měsíc zpátky - otáčela se, už se neotáčí, povídala, už nepovídá… Zítra jdeme na půlroční prohlídku a taky jsem napnutá, jak dopadneme… :o((

Určitě zítra napiš, jak jste dopadly!!
A Valušce dej od nás obou velkou pusinku na dobrou noc:o)) Je fakt nádherná!

 
Senti
Kecalka 375 příspěvků 13.10.04 10:02

Ahoj jarňátka,

včerejší ko kyčlí dopadla výborně, takže už na kontrolu nemusíme!
Ale pořád v noci zlobíme:-( Proto dneska jí zkusím dát příkrm až večer - třeba je to tím, že jí moje mlíčko už nestačí - ikdyž to podle toho kolik váží nevypadá:-) Tak prosím držte palce, abychom se konečně vyspali.

Baghiro, Dano, Helčo - držím palce, aby vám dnešní ko dopadlo dobře.

Lenko: se zvednutím postýlky naštěstí zkušenosti zatím nemáme, protože jsme rýmu neměly - ťuky ťuk. Tak ať se z toho Andrejka co nejdříve dostane.

Alice: je mi moc líto, že má Kubíček astma:-( Tak přeji, aby mu aspoň ty prášky co nejdříve a nelépe zabraly.

Alemrko: já už Karolínku koupu skoro 2 měsíce ve vaně a moc se jí to líbí, vždycky u toho děsně kope rukama a nohama:-)

Magrátko: Delfínek má super váhu - ani hubenej ani otesánek - to Karolínce moje máma říká Otík, protože má snad všude faldíky:-)

Tak pa, pa
Senti a Karolínka

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 13.10.04 10:39

Ahojky Jarňulky:)

Bohužel téměř nestíhám…přes den je v pracovně, kde jsou oba PC manžel a to nemůžu rušit a když je mimo kancelář, tak zrovna jako na potvoru Davídek nespí…vůbec se nám spánek přes den povážlivě krátí…No a večer…nějak mi to nejde sedět u PC, když si manža chce povídat a je to jediný čas, kdy můžeme být v klidu spolu…ale to asi znáte každá, to dilema:)

Danuš, myslíme na vás!!!!

Alice, je mi moc líto, že je Kubíček nemocný, už jsem si říkala, že se u vás určitě něco děje, protože tu skoro nejsi…já vím, máš i tak honičku viď…posílám Kubíkovi pohlazení a ať všechno dopadne co nejlíp, je to statečnej klouček!:)

Holky, mě nějak pobolívá v krku, tak doufám, že to přejde…ach jo, já teda ten podzim nemusím, jediné čím se uklidňuju, že už malýmu je za 5 dní 5 měsíců a že už to není miminko, ale takový malý filuta a je s ním sranda a po podzimu bude ještě větší:)

Jinak na posteli už válíme sudy a pěkně rychle, jen na tvdší podložce (pěnové puzzle) ještě ne, tak to holt není měkký a nějak mu nejde přepadnout:) Prostě ještě TO tam není vychytaný, ale přijde to:) Malej se začíná odrážet tak, že legračně zvedne nožky a zadeček, zapře se prstíkama u nohou a posune se dopředu:))) Ale ještě mu hlavička zůstává na podložce, takže se to neobejde bez křiku. Prostě zkoordinovat ruce i nohy, to je velký problém:)))Buď jde jedno, nebo druhé, oboje ani náhodou:)

Ještě vám musím říct, čím žije naše rodinka…manžovo sestřenice měla už před 14 dny termín, ale Lukáškovi se na svět moc nechce…je to její druhé dítě. No v pondělí byla na vyvolávačce, nic, včera také, dostala tuším i tu kapačku, vidíte, jak člověk zapomíná, sama jsem jí měla…oxytocin??? a stále se neotvírala, chudinka…podle měření má malý už přes 4 a půl kila!!!! takže ve čtvrtek je naplánovaný císař…víc nevím, jen co se doslechnu od ostatních, jí samou otravovat nechci, sama si pamatuju, jak to bylo unavující…holky, držme jim palečky, ať to všechno dopadne co nejlíp pro oba…toho císaře jí teda nezávidím…je fakt, že oba jsou velcí a jejich téměř 3 letý první klučina vypadá skoro jako prvňák…tak Luky asi nechce zůstat pozadu…Až na vánoce pojedem do Pardubic, tak mám obavy, že Luky (o 4 měsíce mladší) bude vážit víc jak Davča, pokud bráchu nezapře a to se teda nebojím:))))

Jinak další sestřence se po delší době podařilo otěhotnět, tak jsem moc rááááda a čeká miminko v květnu:) Je to nádhera, až se sejdeme všichni pohromadě (většinou to bývá 2× do roka, kdy můžeme i my) a batolí se to tam, zatím ve čtvrté generaci z manželovi strany jsou samý klučíci, tak třeba to další květňátko bude holčička, aby je trošku srovnala:)

No, Davís usnul, holky, nějak mi zlobí poslední dva dny, asi jsem to zakřikla, představte si, budí se co hodinu tak do 3 a pak teda spí až do 8, ale v noci je to očistec…a nechce pít, nic…jen stačí dudlík a pohladit a chrní dál…ale i tak je to docela síla a jsem jak zblblá…doufám, že ho třeba nebolí bříško z té kaše, ale už jí dostává 3 týdny a snášel jí dobře…a nepláče, jen se probere, rozhodí packy, zakníká a po uklidnění, že tam jsem nebo co spí dál…ach jo…nevím, co s ním…

Jdu něco dělat, je tu jak po výbuchu…Magratko, gratulujeme k 8-měsíčninám!!!:) Kryštůfkovi, samozřejmě:)))

Papa snad ne nastydlá Diny a chrupající Davídek skoro 5-timěsíční:)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.04 10:54

Ahoj Holky,

moc ste mi chybali. Minuly tyzden sme si uzivali tatinka i ked prve dva dni s nim rec moc nebola. Ten casovy posun sa prejavil a cez den spal a v noci bol hore. Horsie bolo, ze sa snazil este chodit do prace, i ked sluboval, ze bude tri dni doma. No co uz narobim… Doniesol nam nejake oblecenicko a hracky do vody ale hlavne dve zrkadielka do auta, aby som na maleho dobre videla ked uz sedi vzadu a je otoceny chrbtom. Vsetko je krasne, len ta velkost nic moc. Asi su ti amici nejaky malinky to co maju oni na 6 mesiacov je Luckymu dobre uz teraz a v 6-tich mesiacoch to bude urcite male.
Este sme absolvovali niekolko nastev a bol koniec narocneho tyzdna. V pondelok sme boli u pani Dr. a aktualna vaha je 6,3 kg. Len ta vyska ma nejak prekvapila 68 cm, ale to sme mali uz pred 5 týždnami. Ockovanie dopadlo v celku dobre. Dostali sme dve vcelicky do zadocku. Az po tej druhej sa strasne rozplakal a kym som vztekajuceho Luckyho obliekla sama som sa spotila. Bol to riadny vreskot. Flasticka mliecka ho vsak ukludnila a potom sa uz usmieval a cestou domou krasne zaspal. Vecer sme boli na navsteve v Pardubiciach.
DINY moj manzilek od tial pochadza a mame tam svagrovu. Jej deti mali svatek a narozeniny, tak sme to chvilku oslavovali. Je to uz super, ze Lucky drzi darecky a moze aj pogratulovat. Akurat nechcel tu tasku pustit a odovzdat :o). Asi si myslel, ze je to pre neho.
Vcera nam domontovavali rolety a tak som musela odpojit pocitac, lebo im zavadzal. No co sa tyka roliet ani sa snad nebudem vyjadrovat, na miesto do 2 tyzdnov bol termin 6 tyzdnov a aj to este nie je vsetko hotove. Tak som sa rozhodla, ze zaplatim, az ked vybavia moju reklamaciu. Je to az hrozne ako sa niektore firmy spravaju k zakaznikom a pri tom je nasa objednavka pomerne velka tak by sa mohli snazit. Asi este nevedia co je to negativna reklama.

Tento tyzden je opat perny, cakaju nas este dve nastevy a dnes by som chcela este stihnut cudzinecku policiu. Ja som vecne problemovy clovek, zase nieco stratili a tak tam mam ist znovu.

MAGRAT - diky za typ na PUZZLE. Kupili sme a uz mame doma.

MONIS -Mas moj obdiv, ako stihas tie dvojcatka. Pred rokom som tajne dufala, ze tiez budeme mat dvojcatka, ale preslo ma to. Som rada ze zvladam Luckyho.

DANO - drzime dnes palecky. Vecer sa budem snazit prist na internet, aby som vedela ako ste dopadli.

PEG- Okrem dennicku ktory je fakt super, diky za fotky zo zraziku. Hladala som fotku, kde je Anetka ako lietadielko aby som to mohla ukazat manzilkovi. A skusala som to sama, teda je to hroza. Anetka je fakt sikulka.

ALMERKO - to je neskutocne vsetci okolo teba rastu a plesiveju, len ty vypadas stale rovnako dobre. Ako to robis ?? Krasne fotecky z vitania obcankov.

ALICE - Kubikovi prajeme aby sa diagnozy nepotvrdili a nech to mate cim skor za sebou.

Lucky je uz hore tak budem musiet koncit. Vsetky Vas moc pozdravujeme a i ked asi nebudeme do konca tyzdna moc aktivne prispievat, budem sa snazit aspon citat, nech vieme co sa s Vami deje.

CIAO a pusinku vsetkym miminkam

Slniecko a Lucky

 
Peg
Kecalka 196 příspěvků 13.10.04 11:58

Alice přejeme at je Kubíčkovi co nejdří dobře a nentí to tak vážné.

Danuško jak jste dopadly pořád na Vás myslíme.

Diny to probouzení má anetka taky říkám si že zuby, protože cumel ji uklidní. Jinak dnes jsme se budili od jedne zase po dvou hodkách :-(

Slniečko, s cizineckou je vždy kříž, no snad už ti dají pokoj :-)

No a my se chytsáme na start s příkrmy, dnes jdeme pro bio zeleninku a v pátekpro mixer a v sobotu asi začneme mrkvičkou.

Tak hezké dny Peg a Anetka

Jo očkování bylo bez reakce takže paráda.

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 13.10.04 16:37

Holky moje zlaté,

tak jsme doma JUCHÚÚÚÚ. Kontrola dopadla dobře a na další jedeme až v březnu, snad ten šant tak dlouho vydrží. Teď se musím jít věnovat Valušce je po všech těch doktorech trochu nevrlá, kdo by nebyl že? Ale večer, až malá usne napíšu podrobnou zprávu. Děkuju vám všem, určitě to bylo i tím, že jste na nás myslely.

čao Dana+Valuška

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.04 16:42

Danus :-)

tedy uzasna zpravicka,hrozne moc moc gratulujeme a poradne za nas Valusku pomuchluj :-)

magrat a delfinek

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 13.10.04 16:43

Danuš a Valuško!!!:)

Ani nevíš, jaký kámen mi spadl se srdce, pořád nakukuju, když to jde, jestli už tu nejsi a nepísneš:) Prosím tě, jen asi jsem chyběla, když jsi to psala, co to je ten šant? posílám pohlazení Valušce a tobě taky za statečnost:)

Diny

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.04 16:50

ahoj

tedy dneska jsem myslela,ze nas to venku odnese, vitr odpornej ,ale delfinek byl pekne zachumlany,jen oci mu koukaly :-))

jsem ostrihana hodne nakratoucko a jsem spokojena,jen jsem zvedava jak se na to bude tvarit Filip,az se vrati domu

dneska dopoledne jsem prepadla DM drogerii a vyjimecne ( chichi ) tam nechala skoro tisic korun. A to toho moc nemam.
pri zpatecni ceste k metru jsem odchytla prodejce novin a dala mu vaznou nabidku, ja si on neho koupim noviny a on mi pomuze dolu s kocarkem :-)). No pomohl a ja byla o 30 kc lehci. Pak se mnou v metru jely tri kravy,bylo jim tak 18 a mluvily o tom,jak matky s kocarkami blokuji metro a schody. Myslela jsem ,ze ji flaknu,ale ovladla jsem se :-))

ditr se mi krasne vzteka,jdu mu dat pusu

pokus nevysel,reagovat budu pozdeji

pa magrat a delfinek

 
baghira
Závislačka 2901 příspěvků 13.10.04 18:38

Ahojda!
Tak to je skvělý:o))
Pusinku Danušce!!!!

Baghira a Eliška

 
baghira
Závislačka 2901 příspěvků 13.10.04 18:40

Ahojda!

Naší slečně je dnes přesně půl roku - na KO u doktora jsme byly moc pochválené (ufff). Vážíme 8 450 g.
Od zítřka se začneme prát s příkrmy…

Baghira a Eliška (dnes přesně 6 měsíců)

 
kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 13.10.04 19:42

Ahojda holčiny!

Tak dneska jenom hlásím další pozitivum ? proběhla třikrát otočka na břicho, zpátky nám to zatím nejde, ale jinak dobrý :o)) Matka je spokojená :-)))

Komentář promiňte všechny ostatní mám jenom k Peg: potřebuju tě vyzpovídat ohledně toho kalendáře. Myslela jsem, že co se týče tabulek a různých blbin, jsem docela dobrá, ale s tím přiřazováním funkcí k datům, to jsi mě dostala. Můžeš mi to pak poslat, aspoň jednu stránku, jak by to mělo vypadat nebo popsat přesněji, jak se to provádí? Kalendář za 300 by se dal, přece jenom by těch fotek bylo 12 a ne jedna. A jakej že to kupuješ papír, klasickej na digitální fotografie? Teď je v Hypernově v akci nějakej fotopapír za 349 korun 100 archů A4 a je k tomu i řezačka zdarma. Včera jsem se dívala na net a doufala jsem, že se na nějakej dopracuju na www. fotostar.cz, ale oni už je asi nedělají, na pytlíku od fotek na to mají reklamu a už to asi zrušili. Jo, ty hrnky už jsem zjistila, u fotostaru mají 1 fotku za 229, 2 fotky za 299. Takže to by taky šlo. Děsily mě větší cenou než jaká skutečně je :o))

Zatím ahojky Kostička a Ellenka

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 13.10.04 19:44

Jarňulky, tak mám tu čest vám oznámit, že jsem už trojnásobná prateta, manželově sestřenici se dnes narodil tolik očekávaný Lukášek, takže CS zítra padl, huráááá:) Má bez 8 gramů 4 kila a 53 cm, je to kus chlapíka:)

Je to skvělý pocit, že je o dalšího mrňouska víc:)

Jinak zítra i s Davídkem jedu ke své doktorce, nebo krk bolí dost a jsem jak mátoha, málem jsem ho neuzvedla z vaničky, kdo ví, kdo toho hnusnýho bacila na mě prsk!!! Určitě někdo včera v Olympii…ach jo…tak ať mi mudr pomůže, ať je ten neřád co nejdřív pryč, na samoléčbu se tentokrát necítím…

Baghiro, Elišce k půlročninám přejeme vše nej nej nej, je to už veliká slečna a vidíš, pořád se tu stresuješ a pak jste pochválený:)))

Ještě…asi nám začínají zlobit zoubky, Davídek ač přes den neplakavé robě, dnes se teda překonával…:( a když jsem masírovala, tak se zklidnil…snad to nebude trvat dlouho a vyklube se, potvorák:)

Dobrou noc, jdu udělat manžovi věčeři a chrupkat, mám dost:(((

Diny

 
Peg
Kecalka 196 příspěvků 13.10.04 19:47

Danuško, to je super moc jsme na Vás myslely a dobře to dopadlo :-)

Vidíš že je Valuška jen lína mamce ukazovat koníky :-)

Peg a Anetka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.04 20:00

ahoj Elisko

tak ja ti preju vsechno nejlepsi k tvym pidinarozeninam a zitra si hezky pochutnej na mrkvicce. Ja osobne mam nejradeji maso :-))

tvoje vaha se mi taky moc libi,ja jsem vazil o 50 g vice

pusu ti posila delfinek

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.04 20:02

ahoj Diny

nejprve prijmi gratulace k tetickostvi :-), Lukasek je tedy kluk jak se patri

jinak doufam,ze se u tebe neklube angina a drzim palce,at se brzy z matoris

hezky se vychrupkej ( Davidku nech mamu spat )

pa magrat

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 13.10.04 20:24

Moje neteřinka má klučíka o 6 týdnů staršího než je moje holčička. Nějak nemůžu přijít na to jak mu mám říkat? Já jsem prateta a on je ke mně co???? A oni dva k sobě???
Víte to někdo??? Ne že by na tom záleželo, je to jen moc zajímavé.
Stefinka

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 13.10.04 21:53

Haló, haló,

Tak se hlásím ještě jednou a teď pořádně. No koníčky, už jsou o něco lepší, sem tam jde prdelka nahoru, tak ji vždycky stlačím dolu a jemně přidržím. Aby si prý malá uvědomila tu správnou polohu. Uvidíme co nám řeknou v pátek na RHB, třeba poradí nějaký fígl. V neděli mi moc pomohlo se vybrečet a vypsat se vám. Opravdu děkuji za Emimino, bez něho nevím, nevím.
Dnes ráno jsem byla děsně nervózní, trochu jsem vyjela na přítele i na mamku, ale naštěstí to brali s rezervou. Prostě nervy pracovaly. Něco po deváté jsme přijeli do Brna a první šli na ultrazvuk a tam to právě bývá nejhorší. Já totiž matka-lékařka (to jako že už mám nastudované všechno o té naší vadě) jsem hned viděla, že má Valuška ty komůrky dost malé. Už to prostě na té obrazovce vidím, ten rozměr a vím jak to má správně vypadat. Naštěstí jsme v papírech měli rozměry komůrek uvedené a lékařka na ultrazvuku potvrdila, že oproti minulému měsíci se to zvětšilo jen o 1mm. To už jsme tušili s přítelem, že máme vyhráno. A na ambulanci nám to už jenom potvrdili. Valuška se opět předvedla jako velký smíšek a na všechny se usmívala. Beruška naše malá. Já jsem tak šťastná jako blecha, ani vypsat to nejde. A přitom nás čeká ještě spousta práce s cvičením a taky ještě dost operací. To když budou měnit ventilek a šant za větší kvůli tomu jak Vakuška poroste.
Teď něco pro Diny: šant (píše se to shunt a vyslovuje šant, ale mně se pořád nechce psát cizí slovo) je hadička, která vede z mozkové komůrky do bříška. Tou hadičkou teče mozkomíšní mok, který tam právě dělá neplechu, protože má někde ucpanou cestičku. Takže má Valuška v hlavičce ventilek (jde vidět jen malý hrbolek vzadu vlevo na makůvce) , který vlastně čerpá mok a ten teče šantem do bříška. Je to ale opravdu věda. Ještě, že něco takového vymysleli.
A v pondělí jdeme zase do Brna, tentokrát ležet. Valuška půjde na magnetickou rezonanci, aby zjistili proč vlastně tato vada vznikla nebo co je její příčinou.To jsem moc zvědavá co nám řeknou, protože tuto vadu mají většinou předčasně narozené děti. Tím pádem se příští týden neozvu nevím jak dlouho si nás tam nechají. Ale hned jak se vrátíme napíšu co a jak.
Tak holčiny moje milé ještě jednou díky, díky, určitě ty vaše myšlenky pomohly. Nebudete se zlobit když vás budu zneužívat častěji, že ne?

A něco k tématu, Peg ten kalendář to je super nápad, mě by něco takového nenapadlo. Snad budu mít chvilku mezi tím naším cvičením abych to spáchala. Fotek máme spoustu. Jinak taky maluju obrázky na sklo to mě moc baví. I když vloni na vánoce jsem namalovala andílky a přítel si ze mě dělal srandu, že jsou to spíš strašidýlka. Neumím moc pěkně malovat, ale je i spousta šablon, které můžu použít, no ne?

Jejda to jsem se rozepsala, padám do peřin ono lítání po nemocnici jednoho utahá. Osobní komentáře napíšu zítra už mi padají víčka.

Jenom Alici: pevné nervíky, ale to bude dobrý uvidíš, léčky zaberou a Kubíčkovi bude zase dobře

Dobrou noc ovečky Dana+Valuška (statečná holka ani jednou neplakala)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »