Jarní miminka 2004 - Vítej, Alánku, mezi nás aneb vítání obč

Rodičovství

Sobotní den tu krásně začal. Od rána svítilo sluníčko, děti se obě vyspaly do růžova. Mě hřála představa, že nemusím vařit. Postupně se u nás během dopoledne sešlo příbuzenstvo čítající 13 dospělých a 5 dětí ve věku 7 měsíců až 6 let a 2 nádherné dorty. Jeden s nápisem Vítaj, Alanko, medzi nás a druhý Blahoželáme Radkovi k 1.narodeninám. A taky samozřejmě dárečky pro oba oslavence.

1.duben byl pro nás slavnostní v tom, že měl Alánek zápis mezi občany Podolí. Někdo možná vítání občánků neuznává, ignoruje nebo považuje za přežitek socialismu, pro nás to byl ale den, kdy se sešla celá rodina, aby mezi sebe oficiálně přivítala svého nejmladšího člena u dobrého oběda v hradišťské restauraci (do poslední chvíle jsme ale trnuli, jestli nám tam objednaný oběd vyjde, protože to je jen kousek od rozvodněné Moravy), a zároveň oslavila i první narozeniny jeho ročního bratránka z Prahy.
I samotný obřad byl jednoduše „zlatý“. V budově místní mateřské školy seděly v první řadě 4 maminky s miminky, za nimi tatínci a další řady tvořili příbuzní, prakticky skoro všichni naše rodina :)). Alánek byl největší (i když ne nejstarší) a nejhodnější! Za celou dobu ani jednou nezaplakal a krásně všechno sledoval. Zpívaly a recitovaly tam dětičky z mateřské školky, jejich básničky mi hnaly slzy do očí a to už mám hrubě po šestinedělí.Moc krásně jim to šlo. A pak ještě na kytaru nebo na housle zahrála jedna asi 17-letá dívčina. Když zpívala, měla jsem chuť se k ní přidat. No ale nakonec jsem se ovládla a nepokazila jí to :)). Samozřejmě nechybělo focení v kolíbce (naštěstí se do ní Alánek ještě vlezl) a podpis do obecní knihy na stránce věnované našemu synkovi. Děti dostaly od obce pamětní list a polštář ve tvaru sluníčka. Paní, která s dětmi nacvičovala vystoupení, mi po vítání nabídla hlídání dětí, když budu potřebovat :-). Je to bývalá paní učitelka z mateřské školy. Musím říct, že se celá akce moc zdařila, bylo to v komorním počtu, ale velmi srdečné a milé.
Jediné, co mě mrzí, že Emička, která jindy přes den nezamhouří oko, celý „obřad" prospala. Určitě by se jí zpívání a recitování líbilo.
Po vítání jsme u nás doma hodovali, hráli si s dětmi, povídali si, prostě pohoda, k domovům se všichni rozjížděli až vpodvečer. Já jsem pak ještě zanesla dortovou výslužku sousedům.

Často přemýšlím nad tím, jak jsou mé děti rozdílné. Nemá se srovnávat a snad to ani nedělám v tom smyslu, že bych sledovala, co které z nich umělo dřív, spíš je to o vzpomínání, jaká byla Emička, když byla v Alánkově věku. V 7 měsících se Slečna Hadimrška začala pohybovat směrem dozadu, seděla, při přebalování se nedala udržet na zádech, začala vyslovovat první slabiku „pa", kdokoliv cizí se na ni podíval, ji rozplakal. Pan Rozvážný opatrně válí sudy, na všechny se vděčně usmívá, brouká a vykřikuje, u přebalování je úžasný, slastně protahuje a zvedá nožičky, nějaké maření přebalování ho ani nenapadne. Jeho půlroční míry jsou až na délku stejné jako u Emičky v roce. Oblečení, které vyřadím po ní, rovnou oblékám jemu :)). Dělá mi dobře pomyšlení, že se mají rádi, je to očividné, stačí se na ně jen podívat. Emička bráškovi nosí hračky, hladí ho, pusinkuje, objímá, říká mu, že ho má ráda a on se rozzáří, kdykoliv je sestřička v jeho zorném poli.

Tak máme jeden krásný a slunečný víkend za sebou, kdyby nebylo těch rozbouřených řek, tak by k dokonalosti nic nechybělo.
Holky, budu se moc těšit na vaše příspěvky o čemkoliv. A budu ráda, když ty z vás, které mají víc dětí, napíší v tomto deníčku třeba víc o těch druhých, „nejarních miminkách".

Jendys a Ema 25 měsíců a Alan 7 měsíců (11,3 kg, 72 cm, obvod hlavy 47 cm :))))

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek
 
Jendys
Kecalka 486 příspěvků 03.04.06 07:01

První!!!! Poprvé v životě a ještě ve svém deníčku!!!

 
Maja-80
Kecalka 321 příspěvků 03.04.06 07:33

Jééé - a já druhá, to se mi taky ještě nestalo.
Jedem do Hranic do MC a odpoledne přijedou naši.

Zdravím všechny, více napíšu později.

Ale hlavně: Vládíkovi přeju ještě všechno nejlepší k narozeninkám! Ať je hodně veselý a maminku nezlobí :-)

Mája

 
Jendys
Kecalka 486 příspěvků 03.04.06 07:40

Tak si moc užijte MC :)).
Jendys

 
Jendys
Kecalka 486 příspěvků 03.04.06 07:43

Dobré ráno,
dneska jsme vstávali hrooozně brzo, Alánek se rozhodl, že se nad ránem vykaká, což vzbudilo mě i manžela :). Eminka ale pořád ještě spí.
Hodila jsem vám nějaké fotky z vítání do galerky.
 Jendys

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 03.04.06 08:12

ahojky

Jendys - krasne poctenicko, musim se priznat, ze vam vitani obcanku zavidim. My jsme taky byli, ale bohuzel zadne basnicky ani nic podobneho jsme nemeli :(((. Na fotecky se jdu podivat

jinak u nas se stav zlepsujem delfinek je uz mega otraveny, dneska jeste zjistil, ze milovany tatinek odesel do prace a je tady jen se mnou :)

jo a Filda se rozhodl, ze sebereme Krystofovi plinu a zacne se poradne trenovat. Ja jeste pockam do soboty a pak se do toho dame, jsem na to fakt zvedava :)

zatim a piste :)))

market a krystufek

 
pajous
Kecalka 382 příspěvků 03.04.06 08:17

třetí:)))
Taky se chystáme do MC, tsk se těším jak si odpočinu:)

Pavla

 
Jendys
Kecalka 486 příspěvků 03.04.06 08:24

Jéé, tak to je jak u nás. Ema je taky značně otrávená, když zjistí, že milovaný taťulda pláchl do práce (ev. po práci na volejbal),ale pochopitelně není naštvaná na něj, ale na mě, že se mnou musí být.
Tak budete natvrdo trénovat? Já to asi nechám koňovi, do školy snad Ema s plenama nepůjde a tím, že má mladšího brášku, nemusím ji to až tak učit např. kvůli školce. S Alánkem to bude jiné, ale to trochu doufám, že odkouká od ségry :)).
 Jendys

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 03.04.06 08:32

ja bych to taky nechala konovi, ale tatinek rekl :), nechame se prekvapit, ja doufam, ze brzy bude teplo a pliny se vyresi sami:)))

na fotkach vam to hrozne slusi

market

 
Jendys
Kecalka 486 příspěvků 03.04.06 08:44

Ještě k tomu vítání - s Emou jsme byli v Olomouci a nedá se to srovnat. Holt velké město, bylo tam snad 50 miminek a všechno hrozně neosobní :(. Tak aspoň nějaké výhody plynou z bydlení na vsi.
 Jendys

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 03.04.06 09:09

Ahoj,
noc nic moc a budíček v 7,15.To naše medvědí dítě asi definitivně přestalo být mědvědem…tenhle stav trvá už 3 týdny,co se dá dělat,vím,že jinde je to ještě horší,ale já prostě nejsem zvyklá,hihi.Večer jsem se začetla a najednou byla půlnoc pryč.dopoledne jsme chtěly být venku,ale zase tam prší tak jsem zatopila a budem to muset přežít doma.Navíc babi si odnesla gumáky a zůstaly u nich.

Jendys-U vás bylo vítání občánků hezké.U nás to bylo jak naběžícím pásu,holky co šly před námi,byly zklamané tak jsme tam ani nešli.Bylo to koncem léta,Kačka stejně spala a my šli radši všichni ven.Navíc poměry na zdejší radnici rozčilují snad každého mimo radničáků,ale to sem nepatří.Jsem ráda,že jste si to tak pěkně užili.

Markét-Tak už je Delfínkovi dobře?To jste si užili víkend,viď?

Jano-I přes drobné patálie musel být ten křest moc hezký.A na vyřvávací metodu tedy taky nemám a lehce uplatňuju při vztekání.Káča se naučila doslova kvičet a čeká co udělám…A svíčková je pro mě taky rychlovka,úplně s tebou souhlasím.

A začínám být zase matka hysterka…Kačenka tady povídá nejmíň a i tady u nás to není žádná sláva…Nějaké věty?Hahahah.Spo­jování slov?Hahaha,jen před návštěvama.Takže mám další úchylku,moje dítě se nenaučí mluvit.(Už neměla,chodit,sly­šet,měla být úplně němá,měla malou pipku…Prostě mi hrabe…).
Ještě napíšu,jdem rychle snídat,byla to přeháňka tak pelášíme ven.
Luka a Kačenka

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 03.04.06 09:17

Ahojky Jarňátka:)

Jendys, to musel být krásný a pohodový den:) A Alánkovi už je 7 měsíců…to je neuvěřitelné, jak strašně to letíííí:) Váží stejně jako Davča,hihi, akorát my jsme delší:))

Magrát, tak taťka na vás vymyslel takový plán joooo?:))) Tak držím palce, u nás většinou máme slipy dopoledne, ale že by to jako nějak pomohlo…když se počůrá, tak si v tom klidně lebedí a je mu to fuk…semtam nahlásí, ale většinou je to o tom, že se ho pořád ptám a vysazuju. David totiž fakt dost pije, takže je jak průtokáč…Je fakt, že se změnil přístup k nočníku, v okamžiku kdy na něj sedne a už se nevzpouzí (jako nedávno), tak to spustí a i kdyby jen kapička, tak něco vymáčkne a pak se strašně moc raduje. Další posun je že přestal vyžadovat odměnu, takže už z toho má radost jen tak, to jsem ráda:) Takže držím palečky, ať se delfínek v sobotu chytne a tatínek nelituje svého rozhodnutí:))

Holky, to jaro tak bujíííí, stačilo pár dní a máme pupeny na třešních, na kdoulovníku (keř), travička se zelená každým dnem víc a víc…včera jsem vy:,–(ila semínka rajčat, paprik, okurek, několika salátů a kedluben do kelímků do skleníku…snad se jim bude dařit a rostlinky za chviličku vykouknou:) Zryla jsem půl záhonku, ale pak mi začalo tvrdnout bříško, tak další půlku zas jindy a o víkendu za:,–(ím mrkev a ranné ředkvičky:) Ještě se ohnu, tak to jde:) Mám vždycky strašnou radost, když ze semínka vyklíčí rostlinka a pak jak roste…ještě se chystám na vý:,–(bu trvalek a cibulovin, které pak pokvetou v červenci a srpnu, ale ještě nemám rozmyšleno … kam… Ti naši dva hafani jsou totiž děsní blbci a moc s nima nejde mít zahrádku s kytičkama… tak snad najdu někde kout, kde to nepošlapou…

No půjdeme se pomalu oblékat a na prochajdu, pak pro oběd, venku je teď krásně, snad se to hned nepokazí. V týdnu se má ochladit, ale hlavně že se už snad nevrátí zimaaaa…brrrr…

Tak hezké pondělí přeje

Diny

PS: Maruško, jak to u vás v Ústí teď vypadá? Ty zprávy jsou strašné…a Hřensko, taková nádherná obec…je prý zase k.o.......ach jo…přijde mi vážně divný, že za 9 let už byly 3× takový povodně…je to tím oteplováním planety nebo nesedí na těch místech, které rozhodují jak to zvládnout, ti správní lidé??? Je mi strašně líto lidí, kteří sotva domečky opravili…tak už jsou zase zatopení…vůbec si to nedovedu představit:(((

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 03.04.06 09:28

Ahoj všem

Vládíkovi přejeme ke včerejším narozeninám všechno nejlepší k DRUHÝM narozeninám
Maky a Terinka

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 03.04.06 09:34

NAzdárek,

já se teda nechystám nikam, ale nejradši kdyby mě odvezli rovnu do cvokhausu. Valuščiny psí dny se neustálu stupňují a je to fakt o nervy :-((((( Kvůli každé prkotině řve, kňourá a tahá to až z paty, aby to mělo patřičnou sílu. Fakt máme doma pohodu.

Jendys: mooooc pěkný deníček. My měli taky takové krásné vítaní, holt malé městečko. Recitace dětí v kroji, zpívání, dárečky, focení. U nás se sešla celá famílie, moc ráda na to vzpomínám. A povím ti tedy, že Alánek je kusanec chlapa. Vaši váhu ještě zdaleka nemáme a obvod hlavičky taky ne :-)))))

Market: u nás je teď doma Jirka a mamka a stejně to Val nestačí. Navíc se teď začíná mračit takže ani ven jít nemůžeme :-((((( Pomóc moje nervy :-))))) Musím si je něčím poořádným obalit a vzhůru na dítě :-)))))

Jdu, slyším Val už zase pokňučkávat, musím rázně zakročit :-)))))

Dana

 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 03.04.06 09:36

Maky, všechno nej…k dnešním narozeninám, hodně zdraví a lásky!

Přejí Almerka & Radimek

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 03.04.06 09:57

Ahojky,

JENDYS- moc hezky denicek, ja jsem takovy typicky „mestsky“ clovek, takze si takovou pratelskou atmosferu vubec ani neumim predstavit :(

Ale ten krest me netere v So byl take pekny, i v kostele, i potom oslava.

Eda vcera poprve po trech tydnech zase vecer usnul „normalne“ tj. asi v pul devate a bez revu a celou noc se neprobudil, nechci to zakriknout, ale snad se to obraci k lepsimu (tuktuk)

Zato manzilek mi nachystal prekvapeni- mezitim ,c o jsem ukladala Edu jsem asi dvakrat zaslechla z kuchyne takove tiche „Janooo, Janooo“, ale protoze to neznelo nijak nalehave a mela jsem zase nervy, jak bude ten Eda spat, tak jsem tomu nevenovala moc pozornosti. Pak asi po deseti minutach prijdu do kuchyne a tam na zemi lezi muj manzel uplne bilej-urizl si kus prstu a on je takovej vegetativne labilni, a tak se mu udelalo z toho soufl a omdlel a protoze ja tomu nevenovala pozornost, tak tam chudak lezel asi tech deset minut :((
Horsi je, ze ten prst vypada zle a on samozrejme odmitl jet s tim na chirurgii, takze nevim, nevim a to zitra by mel jet na sluzebku do Londyna…

Tak tolik zpravy od nas.
Jana

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 03.04.06 10:28

tak nevim ted mi delfinek usnul v naruci, musela jsem mu dat sirupek, chjo a ja uz se radovala, ze je lip :((

reagovat budu pozdeji, ted mam plnou hlavu delfinka

market

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 03.04.06 10:35

tedy brrr :(((, a nemuzes ho nejak presvedcit? chlapi jsou v tomhle horsi nez deti. Pak pisni, jak jste to vyresili

market

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 03.04.06 10:45

Jeje, Markét,

šmudlinka malá, tak ještě není OK. Budeme držet pěstičky, aby to netrvalo moc dlouho. Beru je bez teplotek, noc byla pohodová, tak uvidím, co se bude dít dnes.

papa VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 03.04.06 10:46

Diny!!!

Co reješ záhonky?!?!? Šupajdi odpočívat. No toto!!!! Zmydlím Tě.

papa VABE

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 03.04.06 11:09

Almerko máš super paměť :-) díky moc za přání
Maky

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 03.04.06 11:13

pockam do zitra a jestli to bude stale pokracovat, zajdu k dr
to jsem rada, ze je Beru lip

market

 
wej
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 03.04.06 11:19

Ahojky,

jen v rychlosti, čekáme ještě návštěvu a teď jsme se vrátili z logopedie. Maruška zase kašle, takže školka se zítra opět odkládá:o((

Moc děkujeme za přáníčka, hodně to potěší:o)))

Jendys-pěkný deníček:o)) U nás se vítání nekoná.

Maky- vše nejlepší k narozeninám:o)))

Magrát- snad už bude Delfínkovi brzy lépe:o)

Luko- Maruška taky dlouho nemluvila a musím potvrdit, že se to pomalu učí:o))))))) Ale úplně tě chápu, bylo mi to líto, když všechny děti kolem nás pěkně mluvili a Maruška nic.

Baghiro, tak já ostuda ani nevím, že jsou na Střekově vys. koleje:o)))

Diny- pomalu to Labe pořád stoupá, už zavřeli jeden most a druhý je průjezdný jen po jedné straně, ale slyšela jsem, že zavřou snad i tenhle a bude zase jezdit přes Labe jen vlak. Je to fakt děsný:o((( Těch lidí je mi strašně líto:o)) To stř. nábřeží už bylo pěkně opravený a teď zase znova:o(((

Tak už musím končit, přejeme hezký den:o))

Maruš a zlobílci

 
Mart
Kecalka 456 příspěvků 03.04.06 11:27

Ahojky,
dneska už jsem stihli vyřídit finanční úřad, musela jsem tam ještě doložit nájemní smlouvu k bytu, protože si odečítám úroky z úvěru. Hlavně, že už mi úroky odečítali i dříve a letos, když mají vracet tolik peněz díky společnému zdanění, tak si vymysleli, že chtějí další papír. Takže daňové přiznání jsme sice podali už před měsícem, ale teď mají oni opět měsíční lhůtu na to, aby nám poslali ty peníze :-( No můžeme být ráci, že něco dostaneme, že.

Včera jsme si s Honzou a Tomáškem udělali hezkou procházku na Smíchově, přímo u Vltavy je krásné dětské hřiště, tak se tam Tomík vyblbnul. Honzík byl zatím zase na procházce s babi a dědou, tak jsem si užívala, jak je o samotě Tomík hodný.

Jendys, krásný deníček, zavzpomínala jsem, jak to bylo u nás, obřad byl hodně podobný i když ve větším počtu miminek a kolébku u nás nemají. Ale při recitaci a písničkách dětí ze školky jsem taky musela potlačovat slzičky, já se opravdu snadno dojmu. Alánek je teda obřík. Ale ona ani Emička nebyla žádný trpaslíček, že.

Market, já taky pořád plánuju, že už do toho nočníku praštíme, jenže teď se jednou po spaní nevyčůral, tak jsem ho nechala bez pleny, nočník měl hned vedle se a somozřejmě za chvilku volal, že je louže na koberci. Ale až se venku ještě oteplí, tak začneme. Tomík už přesně ví, co má dělat, občas si i řekne, takže je myslím ten správný čas začít.

Luko, nic neřeš, myslím, že suverénně nejmíň tady mluví náš Tomáš. A to už mu byli dva. Ale někdy je to pro mě i úleva, Honzík, ten pusu nezavře, pořád proč, proč, takže být sama s Tomíkem je pro mě psychický relaxace.

Diny, ty už si buduješ hnízdo, co :-) Četla jsem popis tvého včerejšího dne, to by byl pro mě úkol na týden. Z tvých příspěvků vždycky čerpám energii. Když čtu tvoje popisy vaší jarní zahrádky, tak z nich úplně sálá optimismus a dobrá nálada. Díky

Jani, já jsem asi taky vegetativně labilní, jen jak to čtu, tak se mi svírá žaludek. Hlavně, ať s tím manžel nemá žádné komplikace.

Almerko, Radimek je šikulka, bude to malý čtenář.

Baghiro, jak je v Chocni? Já jsem tam jezdila k babičce a dědovi a pamatuju, jak to v roce 97 strhlo ten starý most. Držím palce, ať voda co jendřív klesne.

Jdeme s Tomíkem obědvat, celou dobu, co píšu, tak sedí před krtkem, jinak bych nenapsala ani řádku.

Mart

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 03.04.06 11:56

zahltila jsem galerku fotkama tak se na mne nezlobte ale já se musela pochlubit.Maky

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 03.04.06 12:11

Veruuu, mě to bavíííí:))) Fakt, dneska jsem si koupila další sazeničky, tak počítám odpolko budu chvíli na zahradě, podle Davídka…je to u něj jak na houpačce…ale hodinka venku mu neublíží, nesmí akorát víc prochladnout…no uvidíme:)

Diny

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 03.04.06 12:17

chápu, že tě to baví, ale poz o r na mimi :-)…em mi do toho zasahuje.

papa vabe

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 03.04.06 12:20

Chudacek Delfinek, tak ho to jeste trapi? No ja bych uz asi Dr. volala, preci jenom ma teploty uz od ctvrtka a stale se vraceji … to je divne!

Pusinku brouckovi

Sulda

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 03.04.06 12:27

ja jsem ji dneska bohuzel nestihla, ma jen do 11
ted uz tady zase radi, fakt stridavo

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 03.04.06 12:38

Maky :)

vsechno nejlepsi, kyticka je nadherna a Terinka taky:)

market

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 03.04.06 12:39

Poledni zpravy:

Eda ma nudle jak provazy a chtel jit na prochazku pouze v kocarku, coz nikdy nechce, takze je asi i hotovej, mozna ma trochu i teplotu, takze to u nas vyoada, ze se ta ryma spis zhorsuje nez lepsi :(((

MARKET- timto zdravime a myslime na stejne zasazeneho Delfinka!
A co se tyka nocniku? Ja byt tebou tak se na nocnik vykaslu. Muj nazor je, ze bud na to prijde sam a nebo to je zbytecna prace :) Uvidis, ze jednou se vycura uplne sam a od te doby bude bez plinek uz nafurt a ty budes bez nervu z treningu.
U nas to ted vypada s nocnikem tak, ze kdyz je Eda u babicky, tak je bez plinek (ma cas ho 20× za den vysazovat na zachod a pri nehode prevlekat) a kdyz je doma, tak ma plinku a obcas kdyz si vzpomenu ho dam na nocnik nebo na zachod, ale pouze pri prebalovani jinak ne a vetsinou tam nic neudela. U babicky si „pry“ rika, ze chce na zachod, ale ja tomu moc neverim, doma si ted nerekne, i kdyz mel takovej svetlej moment asi pred dvema mesici, ze si parkrat rekl. Hovinko probehlo zatim asi 2× do nocniku a trikrat do zachodu, ale pokazde to bylo omylem :)))

LUKO- s nemluvenim Kaci bych si taky starosti nedelala, protoze kazde dite je jine a navic se to muze zmenit ze dne na den k lepsimu. A naopak znam deti, co mluvily ve dvou letech krasne, a pak ve trech nerekly vic nez mama a tata. Takze bych v tomhle byla opatrna porovnavat.
Eda ted sice mluvi docela dost, ale nijak ho nesmim nutit (ucit, opakovat atd.) jakmile ma pocit, ze ho neco „ucim“ tak se zapre a nerekne ani slovo :))) Vcera jsme byli s tema dalsima dvema stejne staryma chlapeckama a musim rict, ze ta jedna maminka toho syna strasne driluje a ta druha to taky spis nechava prirozene, a skoro bych rekla, ze co se tyka aktivniho pouzivani jazyka, tak je ten „neuceny“ chlapecek lepsi nez ten, co ho maminka od rana do vecera nuti opakovat.

JENDYS- Alanek je teda kus chlapa!!! Uz ted ma vic nez Eda :))) To je super, ze si tak sourozenci rozumi, mozna, ze je to i tim pomerne malym vekovym rozdilem, ale mam pocit, ze ja bych to nezvladla :(

Jdu se pokusit neco delat Pan Nudlicka totiz spinka :))) Jana

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 03.04.06 12:40

MAKY -Vsechno nejlepsi!!!! Jana

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 03.04.06 12:48

jani :))

tvuj nazor co se tyce nocniku mi je hodne blizky :), ale ja necham o vikendu tatinka, at se hezky stara a posazuje, uvidim, jak ho to bude dlouho bavit :))

jinak zelena nudle pozdravuje nudle jak provazy, doufam, ze uz brzy bude klukum lip

market a Borkomil

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 03.04.06 12:54

U nas stale vedou Teletubbies :( mne uz z toho ale brzo hrabne!! Eda je ovsem totalni zavislak, rika dopredu, co prijde a kazdy den to musi mit pustene aspon jednou minimalne na deset minut.
Trosilinku ho uz bavi i Krtek, ale kdyz se zeptam, co chce pustit tak rve „baziii bazii“ coz v prekladu znamena Teletubies :( J.

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 03.04.06 12:57

tak jsme pěkně po obědě.Byly buchty,Kačka se zas tvářila,že vlastně ta sladká jídla jí,je to potvůrka malinká.Jinak díky za uklidňování co se mluvení týče…Ona pořád mele,ale tou svojí řečí.Podle babi je Výrazně napřed oproti svým vrstevníkům,je hubená,je nejdokonalejší­.Slepá tedy nejsem.Pozadu snad není,hubená ani omylem.Posuďte samy…90cm a 13,80kg není míra hubené slečny.Venku je tak všelijak.Odpoledne čekáme kamarádku,pro kterou pracuju a přinese penízky.Hned půjdu poplatit složenky,chjo.Kde se pořád berou?!

Danuš-Popis psích dnů přesně sedí na Káču a vzhledem k tomu,že holky jsou od sebe pár dnů tak je to asi věkem…Aspoň se máme na co vymlouvat,ne?A jak je mamce?Doufám,že líp a líp.

Maruš-Pošly nějaký bacily k nám na Kačku,prosííím.Už se děsím toho,že za a)přijede Jarda a onemocníme a za b)odjedeme do lázní,onemocníme a o to nám prodlouží pobyt…Držíme od Vánoc a to u nás fakt není zvykem,však víte.

Maky-My hanbářky taky přejeme vše nejnej a co nejvíc splněných přání.

Markét-Kačce se občas ty teploty taky takhle vrací,musí to být pro tebe náročný,uvidíš zítra u dr…

Jano-Píšu ti sz.

Luka

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 03.04.06 13:03

Jani

mne zase leze krkem Borek, uaaaaaaaaaaaaa :))), mam pro neho i Kocoura Mikese, na to ho rika ne, tak mam smulicku

market

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 03.04.06 13:49

Ahoj holky,

konečně jsem na chvíli tady. Víkend byl fajn, včera Pepča řádil skoro celé odpoledne venku, ani dovnitř nechtěl jít. Ale usnul stejně v 11.:-((
Počasí je tady zatím dobrý, teď se sice zatáhlo, ale i tak zatím dobrý.Doufám, že usuším ještě 1 pračku venku.

Deníček je krásný, u nás vítání proběhlo, i básničky, dárečky a focení, i když se vítaly jen 2 děti.

Ještě si musím dočíst minulý deníček, jak se udělalo krásně, tak nestíhám. Už se nemůžu dočkat přesazování kytek a těším se, až všechno pokvete.

MAKY - všechno nejlepší k narozeninám, hodně štěstíčka a zdravíčka a hlavně, ať tě přestane zlobit hlava.

LUKO - neblbni! Pepča taky moc nemluví, jeho věty vypadají takhle: „táta, nene, to ne.“ nebo „táta pápá auto“. Slovní zásoba mizivá, skoro všechno je buď auto nebo děda. Teď dokonce i jeden z teletabbies je děda.

MARKET - posíláme Kryštůfkovi ozdravnou pusinku a k té dr. zítra radši zajděte.

Teď jdu na fotky, zatím se mějte.

Miroušek

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 03.04.06 14:01

Ahojky,
tak druhé dítko právě zabralo, tak jsem rychle opustila krájení kuřecích jater a vrhla se k netu.
jendys, to je moc hezky napsané a hlavně moc hezky jste si to užili. My byli s vaškem na vítání na Žižkově a myslím, že na to, že je to Praha, se toho zhostili, jak nejlíp to šlo. Brali to po 4 miminkách, takže to bylo alespoň trochu osobní, nechyběla kolébka a recitování dětí. Díky za něj, páč Vašek byl tehdá děsně protivnej a ty dětičky ho zaujaly. Bohužel paní s projevem pak už ne :-(
My si po dlouhé době užili nádherně víkend. Děti obě zdravé a krásné počasí (tedy tady u nás fakt jo). v sobotu jsme byli na zřícenině Valdeku, která je fakt pěkná a na obědě v Hořovicích (tam učil David Vaška bouchat do stolu a křičet „Hospodo, pivo!“, naštěstí mu nikdo nerozuměl, neb ve Vašíkovštině to znělo jako „jokokopijo“).
No a včera jsme byli u našich na svíčkové a potom na vycházce v lese. Nádhera.
Dnes už bylo hůř, šli jsme do MC a Vašek mi půlku té hodiny proseděl na klíně, pak si chvilku hrál a následovně se začal vztekat a řvát a vztahovat ke mě ručky a slzy mu tekly jako hrachy… No teda mamánek jak vyšitej. Ta Mamka, co to tam má na povel dost zírala. Chodíme tam už dlouho, ale takového prý ho nezná. No nedivim se jí, já taky ne.
Noci stále stojej za houby. Dnes Jirka vzhůru už ve 23, pak ve 00,30, pak dokonce dvouhodinový interval do 2,30, poté jsem se ho snažila vrátit do postýlky, hodinu jsem s ním bojovala, pak jsem rezignovala a od půl čtvrté spal do půl šesté, pak další 1,5 hodiny bojoval s prdy a střídavě brečel a klimbal. V 7 se vzbudil Vašek a vstávali jsme. Ach jo.

Jani - Tak ať se Eda brzy vyzdraví. A manželův prst taky. Já jsem taky vegetativně labilní. Jednou jsem si uřízla skoro celé bříško prstu a taky jsem se složila. Jo a docela by mě zajímalo, jak děláš svíčkovou, pᚨč já ji teda považuju za docela "složité " jídlo. Jen očistit a nakrájet zeleninu mi trvá alespoň tu půl hodinu. pak se ta kráva alespoň 3 hodiny dusí, aby byla měkká, pak to všechno propasírovat, dochutit… No u mě je to vaření na dva dny.

Market - delfínek nebožátko, soucítím s vámi a přeju ti pevné nervy. Ať ho to už brzy přejde.

Diny - po přečtění některých tvých příspěvků si připadám děsně neschopně :-) Prosímtě, jak to všechno zvládáš a ještě z břichem? Co dělá mezitím Davča? A jestli mi napíšeš, že si klidně hraje, zatímco ty uděláš takových věcí, které já bych dělala měsíc, tak si jdu hodit mašli…

Almerko - Radim je neuvěřitelný. Teda písmenka ve dvou letech, to myslím, není tak obvyklé. My jsme se s Vaškem zasekli na barvách a přes ně se ne a ne přehoupnout. A čísla taky ne. to ještě ani nezkouším…

Kostičko - dobře, že u vás povodeň nehrozí. A pusinkování by mě taky rozněžnilo. pusinky od Vašíka miluju.

Dandis - tak jste najeli na protivkovské období? Taky s tebou soucítím. Kdybych si stále něčím obalovala nervy, tak mám za chvíli 200 kilo, tak pozor na to, hihi

Tak se jdu vrátit k těm játrům, než se zas někdo vzbudí, ať máme něco k večeři.

Makýš a překvapivě oba spící Tygříci

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 03.04.06 14:22

tak mi tady beha jedno protivne dite, probudil se asi v 11, uz byl bez teploty, krasne se vypotil. Myslim, ze uz ho to se mnou nebavi, no me taky, tesim se, az se vrati tatinek z prace

jinak si musim postezovat, urcite si pamatujete, jak jsem psala , ze se musim jako sestra zaregistrovat. Na jejich strankach bylo napsano, ze registrace probiha do 31.3, dneska tam maji, ze se zaregistruji pouze sestry, ktere poslaly papiry do 28.2, ja je poslala 2.3. Poslala jsem jim mail, protoze jsem zjistila, ze 28.2 jsem s nimi mluvila a nikdo mi nerekl, ze uz to tedy nemusim posilat. Fatk je to vzteku a nechapu, proc je to omezene casem

MAKYS - drzim palce, at uz konecne kluci pochopi, ze spani je nejlepsi vec na svete

market a delfinek

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 03.04.06 14:23

Heršoft, já jsem trumpeta, na to podstatné bych zapomněla.
Opožděně všechno nej nej nej Vládíku od maruš. Hlavně ať už se od vás držej bacili dál a nezlobte se ségrou maminku.
Maky tobě všechno nejkrásnější k dnešním narozkám. pěkně si to užij.

Makýš skleróza

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 03.04.06 14:25

Mankote bacily, ne bacili, nebo že bychom bacily bacili něčím po hlavě?

M.

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 03.04.06 14:31

Maruš, já to asi zvrtala:) Ne na Střekově, ale naproti přes řeku - na Vaňově:))) Ani nevím, jestli je správně ten Vaňov, už je to přece jen pár let, co jsem ze školy venku:)

Baghira

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 03.04.06 14:35

MAKYS- to se musi umet trosku „osidit“ ta priprava :))))
Za prve ji nakladam aspon den predem.
Zeleninu cistim (vzdycky) pouze tou drsnou stranou houbicky na nadobi-uspora casu neuveritelna, pak ji krajim na velike kusy a vsechno rovnou hazim do pekace-cibule, cesnek, mrkev, celer, petrzel, cele zaleju citronovou stavou, popeprim, dam par zrnek noveho koreni, bobkoveho listu, a trochu tymianu, vetsinou jeste tak dve, tri lzice octa. Rukama promicham a pak tam svihnu to omyte spekem prospikovane maso, maso pak cele „obalim“ tou zeleninou a rozpustim osminku masla a uplne na zaver to cele poleju tim jeste teplym maslem, priklopim poklici (mam perfektni pekac od Tescomy, kde se i poklice pak da pouzit jako pekaz pod to maso) a uz na to nesaham :)) Ulozim do chladu a necham odlezet aspon den.
Druhy den to rovnou cele dam trouby a pomalu pecu a pecu, cim dele a na mensi teplotu tim lepe, po dobu peceni se toho temer nevsimam, vyjimecne podliju vyvarem z kostky, ale vetsinou jenom tak jednou za pulhodiny juknu a delam neco jineho :))
Kdyz je upecena tak vyndam maso na horni dil toho pekace a dam ho do trouby se jenom „hrat“. Z te zeleniny vyndam nove koreni a bobkovy list a pak to CELE!! tycovym mixerem rozmixuju do hladka- zadne pasirovani, zadne prelevani do velkeho mixeru, za prve to je pak hustsi a nemusim proto nikdy zahustovat moukou, za druhe to je i chutnejsi, a hlavne to je asi dvacekrat rychlejsi, to cele delam stale v tom pekaci na sporaku (zadne prelevani do jineho hrnce), pak pridam smetanu, dochutim, nakrajim maso a je to :))))
Aktivni priprava (kdyz nepocitam peceni ) je tak 15min nakladani a 10 minut pri peceni a delani omacky. To udelat lasagne mne trva tak petkrat dele :)))
Ja svickovou moc rada, a kdo taky ne, ze jo ;) Jana

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 03.04.06 14:43

ty brdo, to je fakt rychlovka, myslim, ze o vikendu vyzkousime a dam vedet :)

market

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 03.04.06 15:27

A co teda budeš dělat, kdyby tě nezaregistrovali?

Makýš

 
Senti
Kecalka 375 příspěvků 03.04.06 15:27

Ahoj holčiny,

Jendys: vítání občánků jsme měli taky docela hezký:-) Děti recitovaly básničky, myslím i něco zazpívaly, potom se fotila miminka v kolíbce, zápis do knihy, nakonec jsem dostali poukaz v hodnotě 400Kč - na nákup drogistic. zboží dle vlastního výběru -takže už kvůli tomuto to stálo zato:-)))

Opožděně přejeme vše nelepší Vládíkovi k jeho 2letým narozkám!!! Hodně zdravíčka a štěstíčka!!!

Maky: hezkou oslavu dnešních narozenin! Kytky jsou moc hezký! a Terezka měla krááásnýýý dort!

Diny: opožděně gratuluji k Davídkovýmu

  • nočníkování:-)

A myslím na všechny, kdo jste ze záplavových oblastí:-((((

Od všech nemocných odháním bacily!!! Karolínka má od včerejška taky hroznou rýmu-pořád jí teče z nosánku, že to nestačíme utírat - trošku i teplotu má- ale včera jí měla mnohem vyšší, tak doufám, že se už nebude zvyšovat a rýma brzy zmizí, ale to si můžu jen přát…:-(((

Tak a já si vás jdu rychle přečíst, než se mi vzbudí - jak má tu rýmu, je strašně ukňouraná a protivná…:-((

Pa, pa
Senti a Karolínka

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 03.04.06 15:39

senti :(((

tedy fakt vas nechci vitat do klubu marodu, doufam, ze se to zlepsi

market

 
Senti
Kecalka 375 příspěvků 03.04.06 15:44

Já taky.
Karolínka ještě spí, ale ze spaní vykřikovala něco jako:
vodové nudličky pozdravují zelené a dlouhé…:-)))

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 03.04.06 16:24

to netusim:(, ted cekam, co mi odepisou na mail, psala jsem holkam do jineho denicku, a tam jim rekli, ze se maji zaregistrovat do 31.3. Takze se modlim, aby me zaregistrovali

mar

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 03.04.06 17:02

Market- hadej jak jsem vyresila s doktorskou registraci ja? Nikdo mne nebyl schopen rict jestli ji opravdu potrebuji a na co, a taky nebyl nikdo schopen rict, co k tomu potrebuji a dokdy to ma byt? Reseni bylo, ze jsem se na to teda vybodla. A rikam si, ze nejsem urcite sama a ono se to pak nejak vyresi. Nejvic „biti“ jsou vzdycky ti pilni :)))) To je treba mit na pameti. At ziji lemplove!! :))) J.

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 03.04.06 17:07

no ja taky doufam, ze se to nejak samo vyresi, pan ministr vyslovil nazor, ze je to moc drasticky zakon :)). Kdo se budeu chtit vzdelavat, udela to bez ohledu, jestli je registrovany ci ne

co dela pan nudle ?

market

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama


Reklama