Jarní miminka 2004 - Zážitky z cest

Rodičovství

Milé dámy, doufám, že se na mě nebudete zlobit, když svůj deníček pojmu jako stručný popis svých zážitků z naší první společné dovolené „ve třech. Když jsem si přečetla deníček minulý, co psala Diny, chtěla jsem vymyslet něco jiného,ale přiznám se, že mám hlavu ještě plnou Orlíku a taky mých oblíbených Chinasek, které mi od včerejška zní v uších. Takže tady to máte:

Sobota 19. 8.
*Vyr**ážíme po snídani lehce po osmé hodině směr Chropyně, kde dotankujeme plnou nádrž a za Kojetínem najíždíme na dálnici. Skoro celou cestu až do Brna nejezdí žádná auta, po odbočce na Grand Prix jsou už vidět stanové vesničky motocyklových fandů, kteří přijeli na Velkou cenu. Úplně nasávám atmosféru, nejet na dovolenou, uvažovala bych o shlédnutí této podívané na vlastní oči. S Ell v autě zpíváme, říkáme různé říkanky, což ona prokládá hláškami, že se jí chce čůrat. Nějak nechápe, že tatínek nemůže hned zastavit, ale skončíme na nejbližší benzínce, kde vytahuju z auta nočník a ona koná svou potřebu. Naštěstí je to jen dvakrát, pak jí tatínek vysvětlí, že když bude spinkat, probudí se až budem na místě. Nějak se s tou informací smiřuje a za pár minut je už v limbu. Při sjezdu z dálnice u Humpolce si vzpomenu na Magrát a posílám jí smsku. Cesta je mi povědomá, těším se už jako malý dítě. Naposledy jsme tudy jeli před třemi roky, ale tehdy ještě sami s manžou. Lehce před dvanáctou se zastavujeme ve vesničce Chrást v místní restauraci vybudované ze staré školy a iv tomto duchu se nese její vybavení a jiné propriety. Největší úspěch u Elči sklízí tatínkovo nealkoholické pivo, hlášku „mám rád pivo" vůbec používá i po celou dovolenou, hlavně když si ho tatínek objednává před večeří a je plná jídelna. Jíst se jí moc nechce, z celého talíře si vybere jen rajče a okurek. Přijíždíme na místo, vyfasujeme klíče a vynosíme všechny tašky do chatičky. Elča si vyleze na postel u zdi a prohlásí „to je moje postýlka", když k ní posléze přirazíme i další lůžka, aby v noci nespadla na zem, protestuje. Jdeme se podívat k vodě, obhlídnout blízké okolí, po lehké večeři střídavě kreslíme, hrajeme si a blbnem. K uspávání nestačí jen jedna pohádka, takže to vzdávám, postupně se všichni osprchujeme a společně na naší trojposteli usínáme. * *Neděle 20. 8.
*Ráno jsme vyrazili na houby, počasí na koupání už moc není, ale aspoň že ty houby rostou. Najdem většinou babky a pár suchohřibů, které prý teprve začínají růst. Po obědě je očistím a až k večeru, kdy se mi podaří sehnat jehlu a nit, začnu navlékat „houbové korále", které kolíčkama věším na prádlovou šňůru. Elčino sbírání hříbků byla jedna velká legrace, když hulákala po celém lese: hříbci, kde jste, hříbci, vylezte!. Les ji totiž ze začátku bavil, pak už moc ne, tak jsme vymysleli tuhle hru a vždycky, když začala takhle povolávat, nějaké hříbky jsme našli. Odpoledne šla Elča s tatínkem chytat ryby, když odcházeli od chatičky, moc jsem tomu nevěřila, že tam budou dlouho, ale překvapení - když jdu šmírovat, Elča sedí jako přibitá na podložce a pozoruje malé rybičky v kyblíku, které chytili. Když dorazím na nima k vodě, oznamuje mi, že ty rybičky se bojí. Bohužel, při odchodu od vody má smůlu tatínek, který si je nachytal na další lov, protože Elča pláče s tím, že rybičky musí zpátky do vody a že si je chce sama vylít. Večer si chceme s tatínkem aspoň zahrát karty před chatičkou, takže pohádka nestačí jedna, jak to praktikuju doma, ale čtu a čtu a čtu, dokud Elča asi po třičtvrtěhodince neusne. * *Pondělí 21. 8.
*Po snídani se chystáme na výlet a trošku na nákup, zjistili jsme, že přes týden nevaří obědy, takže budem improvizovat. Nakonec vyhraje Písek, toužím opět shlédnout zdejší most a i město se mi moc líbí. Na parkovišti na náměstí zaplatíme na dvě hodinky stání 50 Kč a vyrážíme směrem k řece. Svítí sluníčko, pofukuje větřík a podél vody se dostáváme na malý ostůvek s dětským hřištěm a prolízačkama. Tam se chvíli zdržíme a pak se zase vracíme zpátky k mostu a procházíme město. Na oběd skvělá pizza, Elči stačí suchý rohlík z pekárny a pak i dvě deci jahodového džusu. Musíme se vrátit k autu a zaplatit aspoň ještě hodinku. Pak beznadějně hledáme aspoň malou prodejnu potravin, kde by se dal koupit Elči jogurt a nějaké jídlo. Elča mezitím usne v kočárku, ale při pokusu přehodit ji do autosedačky se probouzí a je bez nálady. Zjišťuju odvrácenou stranu města Písek, v centru samé restaurace, zlatnictví a obchůdky s oblečením, ale jídlo nikde. Naštěstí při vyjíždění z města najdeme směrovku k Hyperce, tak dojde i na ten nákup. Těsně předtím, než dojedeme k chatičce se Ell podaří usnout v autě, takže po příjezdu si sedáme pod pergolu kousek od auta, uvaříme si kafe a čekáme, až se sama vzbudí. Na to, že spí v autě, vydrží kolem dvou hodin, pak ale začne pršet a přes otevřená okýnka se probouzí, nemá čas se ale dostatečně probrat, protože ji mezi dešťovýma kapkama nesu do chatky, kde si ještě hodnou chvíli hraje na protivnou. Večer usíná relativně brzo při čtení pohádky po deváté. Při vínku pak ještě hrajem s manžou žolíka a on mi stále zavírá z ruky, což mě po dvou hodinách už vážně nebaví. Taky mě trošku chce naštvat, protože mi oznamuje, že doma by mě nenapadlo s ním zahrát si karty, že po večerech sedím u počítače. * *Úterý 22. 8.

*Kolem šesté hodiny se probouzím deštěm, venku docela leje a já už přemýšlím, co budem celý den dělat. Chtěli jsme si půjčit lodičku, ale asi to necháme až na zítra. Hrajem karty, Elča čmárá pastelkama, prohlížíme knížky. Když přestane pršet, vydáváme se na výpravu kolem zátoky, protože jsme v neděli vypustili dědovu lodičku a ona skončila na druhém břehu. Lodička nalezena, znovu vypuštěna a znovu se vrací ke břehu. No nic, zkusíme to ještě jednou a přinejhorším opět skončí na našem rybníku. Pak blbnem na skluzavkách a na houpačkách, k večeru jdem s tatínkem k vodě s bábovkama a z břehu si uděláme maxi přírodní pískoviště.
*Středa 23. 8. *Po snídani navrhuju další procházku, tentokrát do vesničky Chrást vzdálené asi 3 km od ubytování, kde bysme v místním koloniálu koupili něco na oheň. Bereme raději golfky a taky že jo, naše dáma se chce vozit, takže do kopečka tlačí tatínek, z kopečka brzdí maminka :-)

* Nakoupíme chleba, špekáčky a projedem až na konec dědinky, kde je u restaurace hrací hřiště, houpačky, pískoviště, prolízačky, při zpáteční cestě to beru chvilku lesem a sbírám ještě pár hub, do oběda jsme zpátky u chatičky, najdem pár klacíků, rozděláme oheň a opíkáme. Pak jde Elča spinkat, tatínek si jde v klidu na ryby, zatímco Elča je už v půl třetí vzhůru, tatínek se přiřítí po páté a diví se, proč jsme za ním nepřišli. Nějak zapomněl, že jsme se bavili o půjčení lodičky ještě před večeří, která je v šest. Nakonec stihnem lodičku i po večeři, jenže Elči se to moc nelíbí, sedět nechce, nejradši by se pořád nahýbala nad vodu a lítala po loďce. No aspoň že jsme vyjeli ze zátoky a bylo vidět Žďákovský most a zámek Orlík, který je normálně schovaný. * Čtvrtek 24. 8.
*Po snídani začínám pomalu balit, Elča asistuje a tatínek pomalu odnáší věci do auta. Uteklo to strašně rychle. Zaplatíme a vyjíždíme, opět v Chrástu zastávka na oběd a vyrážíme směr domov. Elča po chvilce usne v autosedačce. V Brně ukecám manžílka, abychom se stavili v IKEA, nechápe, co chci nakupovat a hlavně, kam to chci v autě uložit. Nakonec se musím hodně uskromnit a tašku si ukládám pod nohy. Když před sedmou dojedem domů, Elča je jak urvaná z řetězu, neví, jestli dřív sednou na motorku nebo naložit písek na kolečka, zkontrolovat slepice nebo honit psa, jako by byla týden někde zavřená bez pohybu. Nechápu. Seznamuje se opět se „svou" postýlkou. * *Pátek 25. 8.

*Večer maminčino podovolenkové povyražení - v šest vypadávám z domu, jedu pro kámošku a společně vyrážíme směr Buchlovice na koncert. Večer je super, dokonce i chvílema zapomínám, že mám doma manžela a dítě :-). Domů dorazím před jednou v noci, babi čekala, až dorazím, dokonce i manža se dívá na telku a čeká. Kontrola ve dvojím provedení. * *A zase je vše v normálu, jsem odpočinutá, vydovolenkovaná, vyblbnutá a nabitá energií snad na celý rok. * *Omlouvám se, že jsem pojala tento deníček jako svůj maxikomentář, ale berte ho jako takový nic neřešící, pohodový, ať máme zase celý týden kam psát. * *Zdraví Vás odpočinutá KOSTIČKA

* *PS: zapomněla jsem napsat, že Elča začala sama děkovat a dokonce jí už jde pěkně K místo T :-)******

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 27.08.06 08:58

Ahoj holky!
Kostičko, hezky jste si tu první společnou dovolenou užili. Je vidět, že i na rodný hroudě se dají prožít hezký chvíle.
My jsme se vrátili už včera, ale je u nás pořád blázinec. Ještě jsem nestalčila ani pořádně vybalit.
Hlavně se nemůžu vzpamatovat z ty zimy tady. Rozdíl je  minimálně 20 stupňů. Doma jsme si hned zatopili.
Až bude čas, tak taky napíšu obr komentář.
Zatím jsem četla jen tak letem světem. Zaregistrovala jsem novou maminku - Camprlinku, tímto ji taky vítám.
Deníček byl taky zajímavý, už se těším,  až si ho podrobně přečtu.
Zatím pa pa  

Almerka & Radimek

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 27.08.06 09:08

Dobré ránko
Kostičko to byla pohodová dovolená :-)))) myslím že jste si to všichni moc prima užili a tak to má být. A ten koncert závěrem… no prostě pohoda.
Elča je ukecánek a pěkný rošťáček že jo? Alespoň se holka neztratí :-)))
Maky a Terinka

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 27.08.06 09:40

KOsticko :)

super popis, myslis, ze jste si to vsichni poradne uzili :)))

ALMERKO vitej doma, ten sok si dokazu predstavit :))

musim se jit pripravit, dneska vyrazime na otocku k nasim

market a krystufek

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 27.08.06 09:47

šťastnou cestu myslím že dneska bude dost provoz :-(
 Maky

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 27.08.06 09:50

prave proto jedu driv, hlavne myslim, ze jedu opacne, vetsina aut jede na Prahu
ale zitra me to uz nemine

market

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 27.08.06 10:06

Ahojky,
tak kluci jeli na parcelu a mně zbylo doma jedno uřvaný protivný mimino.....

Kostičko - přečetla jsem si deníček opravdu s chutí, moc se mi to líbilo, napsalas to hezky a velice čtivě. Paráda, že jste si to tak užili, i když to počasí nic moc.

almerko - vítej doma a těším se, až napíšeš taky, jak jste se měli

Market - jeďte opatrně.

Mankote, ten Jíra ale řve, hrůza, jdu chovat (nevím, jak při tom uvařim oběd, asi si ho budu muset uvázat na břicho)

Makýš a jeden řvoucí Tygr

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 27.08.06 10:55

Ahojky,  

KOSTICKO- zni to jako pohodova dovolena. I kdyz pocasi asi moc nepralo?  

Ja urcite dneska popisu tu nasi dovolenku, ale ted musime vyrazit k tchanovcum na chalupu na obed (vzbudili nas telefonem v 930 se slovy , ze v tuto hodinu preci uz „normalni“ lidi nespi.....)  a od te doby na nas podle me cekaji .....)  

Hezkou nedeli. Pa Jana a Eda    

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 27.08.06 11:13

Ahoj holky,  

po obědě vyrážíme k našim, tak jsem tu jen na chvíli. Manža s Pepčou umývají auto, aspoň je chvíli klid.   Kostičko - moc hezký deníček, je vidět, že jste si to opravdu krásně užili.:-))   Almerko - vítej z dovolené a těším se na megakomentář.   Maky- co koleno a klouby? Už je to lepší? Sukně je moc hezká, jsi šikulka.:-)   Crnkapinko- na fotkách vám to moc sluší, Babu je krásná vlasatá holčička.:-)   Luko - tak jak jsi si to včera užila? A co Kačenka?   

No nic, jdu na ten oběd, abysme za chvíli mohli vyrazit.  

Zatím papa.    

Miroušek    

 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 27.08.06 14:24

Ahoj, vložila jsem do galerky malou foto ochutnávku.
Crnkapince se omlouvám za zkomolení nicku.
Almerka

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 27.08.06 15:36

Ahojky:)   Kostičko, dovolenou jste si krásně užili:) A fakt se teda divím, že v Písku nemají kolem náměstí žádné potraviny…to jsou věci…já tam byla naposledy když mi bylo 18, to bylo krátce po revoluci, a moc se mi tam líbilo, i okolní příroda:)   Almerko, vítám tě také zpátky!!!:) Jak se vám letělo?:) Nezlob se, ale Camprlince jsem se musela smát, to by byl taky hezký nick, třeba si ho někdo dá:)))  

Od nás návštěva odjela, bylo to prima, babička hodně vozila Klárku, takže jsem o ní moc nevěděla (kromě kojení), docela z ní byli hotoví, jak je to hodný miminko:)) Kluci se pošťuchovali, bylo veselo, hlavně včera v ZOO. David se bál jít do Dinoparku, takže jsem s ním a Klárkou byla na statku v ZOO než se ostatní vyřádili u dinosaurů. Se sestřenkou jsme dost pokecali, takový ten ženský podrb mi docela chyběl:) No uvidíme se zřejmě asi až v prosinci, jestli pojedeme teda do PB před vánoci, jisté to není. Je to docela dálka na dva prcky… Dokud byl jen David, tak se to trošku dalo…uvidíme.  

Po mohutném lijavci svítí sluníčko, ale ven se mi už dneska nechce, starší děti si hrajou s legem, Klárka jak jinak..spí a já mám vyžehleno, vyluxováno, uklizeno prostě a nevím co s nedělním odpolednem:) Že bych se šla zachumlat ke Klárce?:))   Markét a co že jedete do Humpolce jen na otočku??? No už asi jsi na cestě, viď…se ptám blbě…  

Tak hezký zbytek neděle všem:)  

Diny        

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 27.08.06 19:31

Ahoj holky,
celý den se pěkně povaluju,ze svatby jsem přišla někdy kolem třetí ráno a bylo to super,nevěta krásná,ženich spokojený a všichni jsme si to užili.Jen se mi jedna kamarádka pořád snažila někoho dohodit a na to fakt nemám náladu.Káča spala prvně u našich a nevyspali jsme tím pádem nikdo skoro vůbec,já nemohla usnout a pořád na ní myslela a hned ráno za ní běžela.Prsa pěkně bolavý a nalitý.U našich Káča usnula v osm večer,ale v půl desáté se probudila,usnula o půlnoci,ve čtyry chtěla mlíko tak řvala,babi jí zpívala tak se tedy jala klimbat,ale babi musela zpívat do šesti jinak byla rotyka a pak vstávali,to se doma ještě nikdy nestalo.Naši tvrdí,že to bylo ok,ale já nevím,Káča sice tvrdí,že to u babi bylo eký-hezký,ale já flámovat hned tak nebudu.Odpoledne spala 3 hodiny,pak jsme šly ven a mě jak jsem ji zvedala ruplo v zádech a nemůžu se hnout a navíc mám rýmu jako trám tak je mi mizerně.Umyjem si vlasy a jdem do hajan.

Kostičko-deníček je kouzelný,virtuálně jsem dovolenkovala při čtení s váma.Svojí dovolenou jsem popisovala v minulém deníčku a byla to první po letech.A že bychom jeli někam ve třech jako rodina?To jsme jaksi nestihli a už ani nestihnem,škoda.

Jano-manuálně je zase Káča napřed,je hodně šikovná na prstíčky a pár týdnů už umí i vyskakovat.Naš­těstí je na sebe sama od sebe opatrná a výškolezec je jen decentní,na hřišti jí stačí u některých prolézaček vysvětlit,že je pro veliké děti.Takže ještě jednou díky za uklidnění a máš pravdu,každé dítě je jiné a všude něco.Mimochodem v tom jejím žvatlání skloňuje bravurně-koncovky  neplete a zájmena taky ne.Jen ta slovní zásoba nám vázne…Už aby mi ta hlava z nich drnčela.

Markét-tak jak jsi dojela?A technická bude určitě ok.

Diny-jestli se nudíš,klidně přijeďte k nám a můžeš nám vygruntovat.Jak se rýsuje naděje na stěhování tak mě přešla jakákoliv  chuť na uklízení.

Holky,leje mi z nosu tak se jdu napařit do sprchy a do hajan,zatím papa a na koho se nedostalo tak napravím zase příště,jo?
 Luka

 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 27.08.06 21:08

Ahoj holky! 

Tak jsem se rozhodla, že napíšu o dovolený co nejdřív, dokud si všechno ještě dobře pamatuju a myšlenkami jsem napůl pořád ještě na tom krásným ostrově jménem KRÉTA.
Váhám, jak moc podrobně psát, aby to nebyla nuda, nebo aby to nevypadalo, že se chlubím.
Raději to rozdělím, kdyby vás něco z toho nezajímalo, abyste mohly přeskakovat.

 

CESTA
Z domova jsme vyjížděli v půl jedné v noci. Radimek spal už ve věcech na cestu.Jenom jsem mu navlíkla zapínací mikinu a přenesla do auta. Cestou se sice probral, ale byl hodnej. Na letišti ožil a pěkně nás tam proháněl. Do letadla jsme mohli nastupovat ve 3.50 a odlétali jsme ve 4.30hod.
Radimek asi půl hodiny po startu usnul a vzbudila jsem ho až na přistání, aby se napil a cucal bonbon, kvůli tlaku v uších. Takže jsme měli klídek a náš první let v životě si náležitě vychutnali. Střídali jsme se u okýnka a pozorovali nejdříve světýlka na zemi, potom rozednívání a nakonec i moře a krajinu.
Cesta z letiště autobusem trvala asi půl hodiny. Potom jsme čekali 20 minut, než nám uklidí apartmán.

 

UBYTOVÁNÍ  Hned na první pohled se nám dům i jeho okolí líbilo. Naše dva pokoje mi připadaly malé. Jsme z domova zvyklí na větší rozeběh. Když jsme si tam dali naše čtyři kufry a golfáč, tak už jsme se tam málem nevešli. Ale golfky jsme pak parkovali pod schodama, kufry vybalili a bylo vše v pohodě. Hned jsem musela vytáhnout plavky a osušky a jít s Radimem do bazénu. Pusu nezastavil a pořád :maminko, koupat! Měli jsme balkon hned nad bazénem. Viděli jsme do venkovního baru. Za barem bylo posezení- pergola a zahrada se skluzavkou, houpačkami, ping-pongem, trampolínou atd. Dále tam byl kulečník a fotbálek, ale to bylo už na mince.
K moři jsme to měli 80 m, ale přes hlavní, rušnou silnici, zároveň promenádou. Ale to je na Krétě normální.

 

KOUPÁNÍ
Původně jsem si myslela, že když jedu k moři, že do bazénu nevlezu. Ale to jsem se mýlila. Byla jsem v něm skoro každý den. Třeba když Radimek spal, tak jsem si četla na lehátku a koupala se v něm. Nebo i večer, když jsme přišli od moře. Než jsme se vystřídali v koupelně, tak jsme vždy někdo šel ještě s prckem plavčit. No, anebo, když jsme přijeli z nějakého výletu a nechtělo se nám už balit věci na pláž. Taky když byly velký vlny (dva dny) a Radimek se bál do moře.
Moře bylo neskutečně teplé, což z Chorvatska neznám. Odhadem tak 30 st. Dalo se v něm být třeba hodinu. Někdy bylo klidné, jako rybník, jindy menší, či větší vlny. Černou vlajku jsme tam neměli nikdy. Jen ty větší vlny. Nejdřív jsme z nich měli radost a vyblbnuli se, ale druhý den nás už nebavily, protože se nedalo pořádně plavat a Radimek se jich strašně bál a nechtěl do moře. Naštěstí trvaly jen ty dva dny.

 

POČASÍ
Celou dobu jsme měli vedro. Podle delegátky jsme tam zažili i nejteplejší , rekordní dny za celou sezonu.39 - 40 st. Večer v 9 hodin bylo 36 st. Bez klimatizace v pokoji by jsme asi nepřežili. Neviděli jsme tam nikdy žádný mráček, nebo bylo pořád krásně azurově modrý. Radimek to teplo zvládal úplně skvěle, jako by se tam narodil.

 

VÝLETY
Plánovala jsem , že si tam půjčíme auto, ale už cestou z letiště (když jsem viděla provoz a hlavně to, jak místní jezdí) jsem si to rozmyslela. Vůbec o nic jsme nepřišli, protože jsme měli možnost dokoupit si na místě výlety a bylo to super. Viděli jsme toho hodně a ještě s českým výkladem.
Na vlastní pěst jsme jeli pouze do Chanie, což je největší město na západě Kréty a tam jsme i přilétali. Jeli jsme tam místním autobusem, je to hned vedle, tak 12 km. Tam jsme se prošli, prohlídli přístav s majákem. Cesta zpět, byla dobrodružství, jelikož jejich autobusák je spíš parkoviště autobusů. Řeckýmu hlášení odjezdů jsme nerozuměli. Kristýnka, která jediná vládne AJ s náma nebyla… Tak jsme tam pobíhali a nakonec do jednoho, jehož řidič nám kývnul na název našeho města, vlezli. Dobře to dopadlo.
Pořádným, celodenním výletem byla plavba lodí kolem nejzápanějšího výběžku severu Kréty.Navštívili jsme pevnost na ostrově Gramvoussa. Tam šel jen manžel s Kristýnku a já s Radimem jsme se koupali. Bylo skoro poledne a cesta na pevnost po strmé kamenité cestě mě s malým nelákala. Potom jsme se vrátili na loď. Než jsme snědli oběd, tak jsme dopluli do pohádkové zátoky Balos. Je tam mělčina, tak loď zakotvila a na břeh nás převáželi na člunech. To byl zážitek! Voda tam byla jako křišťál, písek měl nádech do růžova. Taky ta voda byla o moc slanější, než u nás na pláži. Je to Libyjské moře. Cestou zpět nám Radimek usnul, tak jsme se  střídali v jeho chování. 
Druhý den jsme vyrazily jen s Kristýnkou na další celodenní výlet. do 200km vzdáleného Heraklionu, kde nedaleko leží pozůstatky Minojského paláce Knossos. Měli jsme českou průvodkyni, žijící na Krétě, která byla skvělá. I díky ní byl i tenhle výlet super. Byly jsme i v muzeu v Heraklionu a potom jsme měly rozchod na prohlídku města. Ten den jsme viděly dost velkou část Kréty, i když hodně jen z autobusu. I od naší delegátky se toho cestou spoustu dozvěděly.
Náš poslední výlet byla návštěva aquaparku. Já jsem tam vystřídala všechny atrakce pro dospěláky. Byla jsem i na skluzavce volný pád..Radimkovi se tam taky moc líbilo. Měli tam dětskou část, přesně jak dělaný pro našeho prcka. Ten byl ve svým živlu. Vůbec mu nevadilo, že na něj voda šplouchá ze všech stran. Jen co sjel do vody, tak se hnal hned znovu nahoru a pořád dokola. Nemohli jsme ho odtamtud vůbec dostat, aby si odpočinul a šel se třeba najíst. Nicméně se nám povedlo uspat ho na golfáči. Asi byl hodně unavený, protože tam byl pořádnej rámus. Vyhrávala hudba, plavčíci pískali…Zpátky jsme se vrátili celkem brzo, tak jsme šli večer ještě na pláž.

 

JÍDLO
Měli jsme stravování vlastní. Ne, že bych si nedala líbit třeba  all in­clusive, nebo polopenzi. Ale popravdě řečeno, nedovedu si představit Radimka bez jeho kaší, nás bez ledničky atd. Takhle jsme si snídani dělali sami, měli kde si uvařit kafe, v poledne nějakou polívku, nebo malýmu těstoviny.
Na večeři jsme si většinou chodili do místních taveren. To byl taky zážitek, zejména s naší,  dá se říct nulovou angličtinou. Ještěže nás zachraňovala Kristýna. Našli jsme tam i tavernu, kde měli jídelníček i v češtině. Hodně tam obsluhují Slovenky, takže to šlo.
Já jsem si libovala v tradičních  řeckých jídlech, vystřídala jsem všechny ty známější. Měla jsem štěstí, že mi to chutnalo. Manželovi ale moc ne. Ochutnali jsme ryby  i pizzu a byla výborná. Pokaždé jsme dostali bud před jídlem, nebo při placení rakiji, někde i melouna, nebo dortík. Radimek bombonky. Skoro ve všech tavernách, do jiných jsme ani nešli, mají dětský koutek. Kus oplocený zahrady s kolotočem, hou­pačkami. Radimek už to znal, tak jen co jsme přišli, tak se tam hnal a skoro jsme o něm nevěděli. Bylo tam hodně dětí a krásně si rozuměly, těm jazyková bariera nevadí.
Když už píšu o jídle, tak musím zmínit náš Řecký večer, na který jsme se přihlásili. Krom toho, že jsme tam pojedli speciality o třech chodech,ochutnali tradiční dortík, popili vína, tak jsme viděli i řecký tanec, o který jsme se museli i pokusit. Dokonce jsme „tancovali hada" okolo bazénu.

 

NEZAŘAZENO

 

Na Krétě je o hodinu víc.
Použitý toaletní papír se nesmí házet do mísy, nýbrž do koše vedle. To nám bylo sděleno už v autobuse cestou z letiště. Nejdřív mi to připadalo nemyslitelný, ale zvykli jsme si. Řekové jezdí jako blázni. Pořád troubí. Normální silnici používají jako čtyřproudou. Přechody tam nebyly, lidi přebíhají, kde je napadne. Na motorkách většinou bez helmy.

 

Snad je z mého komentáře poznat, jak moc se mi tam líbilo. Vůbec se mi nechtělo domů. Nebyla to moc válecí dovolená. Z části kvůli výletům, z části díky Radimovi, který nás nenechal. Abych usnula na pláži, jako když jsme ho ještě neměli, to ani náhodou.
Za to, že jsme byli všichni spokojení, můžeme poděkovat i českým delegátům. Fajn sympatickým lidem, na kterých bylo vidět, že je práce baví. Delegátka s námi jezdila na výlety, delegát byl i animátor a barman. Pořádal sportovní klání, větším dětem dělal soutěže atd.

 

Zpáteční let jsem si moc nevychutnala, protože Radimek byl dost protivnej. Nechtěl se připoutat, nechtěl sedět, pořád kňoural. Když mi začal usínat na klíně, tak jsme se museli připravit na přistání a připoutat se. Za chvíli se chytil za uši a začal křičet, že ho bolí. Bonbon, ani pití nechtěl, jen brečel, až z toho usnul. Jediná výhoda byla, že byl den a něco jsme z letadla mohli vidět. Např. pobřeží Řecka, Athény…
No a potom nám už nastala tvrdá realita: cestou z letiště domů jsme dvakrát zmokli, odpoledne byla bouřka, doma topíme…

 

Gratuluju všem, co to dočetli až sem.

 

Almerka & Radimek

 
 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 27.08.06 21:33

ALMERKO - já dočetla až nakonec téměř jedním dechem:)) Přesto, že jsme ještě před tím než jsme měli Pétu jezdili na dovču k moři každý rok, musím říct, že ta poslední byla pro mě ta nejkrásnější.  A byla to zrovna Kréta, i když v trošičku jiném koutě. Tvým vyprávěním jsem si to znova vybavila. Díky.
Jo a v aquaparku jsme byli taky a tobogán volný pád, my měli kamikaze  jsem jela taky. 3 dny po návratu z téhle dovči jsem měla na testíku dvě čárky, takže Péťa už chudák tuhle atrakci absolvoval se mnou:)))
Já doufám, že příští rok už nějaká dovča u moře zase vyjde a moc bych chtěla opět Řecko. A jak si psala s tim jídlem. Tak my měli vždycky všude polopenzi, jen na té poslední to bylo jen se snídaní. Ale můžu říct, že to bylo super a příště bych to chtěla taky tak.  Snídaně byla fajn, pak jsme díky vedru měli hlad stejně třeba až po druhý hodině a když pak měla být večeře třeba v šest, tak jsme ani neměli hlad. Takhle jsme večer vždycky vyrazili někam do taverny a dávali si do nosu.
Jo jo úplně cítím tu chuť gyrosu a palačinek:))))))  

A ty návraty do reality jsou naprd. My snad vždycky přijeli do deště a to jsem se těšila, že budu opálená do šatů:)))    

Lenka

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 27.08.06 21:50

Ahojky  

tak jsme zpátky. Počasí nakonec celkem šlo, pršelo nám jen chvilinku v pátek. Byli jsme na houbách, Péťa se osvědčil jako správný houbař, nosí po celou dobu v lese svůj malej košík:))  

KOSTIČKO - krásně jste si to užili. Můj mužskej taky rybaří vždycky řikal, že si bude brát Péťu sebou. A fakt si ho bere i na celý den a zvládají to tam úplně v pohodě. 
A s tim Pískem si mě docela překvapila, já tam teda byla asi před 8??? lety??? a líbilo se mi tam.  

JANAT - já se těším na popis dovči a stále nic??? Jinak tyhle dny blbec má snad každý.  

Dneska už víc nestíhám, pa Lenka  

PS . Málem jsem opět zapoměla, pozdravit novou maminku v deníčku. Jen ten nick OPĚT nevím:))))

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 27.08.06 22:14

Ahojky,

nějak se mnou nic není…pořád musím myslet na tu dvouapůlletou holčičku, jak jí nechala máma samotnou dva dny doma…to je přesně Kryštofovo věk (od naší Magrátky), nejde mi to z hlavy a je mi jí tak líto:((( Tak jsem si říkala, že sem písnu a třeba ta strašná tíseň ze mě spadne…co ta maličká musela prožívat… díky bohu za ty lidi, co zavolali policii, protože slyšeli z bytu pláč…mohla taky zemřít… Od téhle chvíle si stojím za tím, že není přílišným šmíráctvím a zvědavostí, když někdo takhle zakročí… Nejhůř odejdou policajti nebo sociálka s tím, že se nic neděje, za to dětský život stojí… Co si myslíte vy? Je toho nějak poslední dobou dost…ztrácí se děti, zbytečně umírají a to i u nás, kde je klid a dít se to nemusí… myslím ne jako tam, kde je válka…u zpráv o Izraeli a Palestíně jsem brečela pravidelně, protože je hnus, že tam to nejvíc odnáší normální lidi…mámy s dětma…

Jdu asi radši do postele k těm svým dvěma pokladům, tam je nejlíp…

Dobrou noc všem a myslím na tu malou berušku, aby brzy jestli to jde, zapomněla a už nikdy nezažila být sama odkázaná jen na sebe, na to je příliš maličká…

Diny dneska nějak smutná…asi je proč

 
Senti
Kecalka 375 příspěvků 27.08.06 22:22

Hezký večer:-)
Kostičko: i přesto, že vaše dovolená byla v tuzemsku, MOC hezky jste si jí užili!  

V sobotu jsme tady měli tchánovce, Karolínka se zase vyblbla a v půl sedmý, když chtěli odjet, chtěla jet s nimi. I přesto, že jsme jí vysvětlili, že já a táta nejedeme, že budeme tady a ona bude bez nás - jen řekla ano a z výrazu bylo jasný, že to chápe, že jí to ale vůbec nevadí - přitom když jí babička lákala do Liberce, aby jela s nima, hned se ptala, jestli pojedu i já a táta a když se dozvěděla, že ne, jet nechtěla. Docela mě překvapila, bylo mi to líto…já bych chtěla, aby zůstala pořád závisláčkem na mámě:-)) I přesto, že má svoje někdy děsný náladičky a jsem z ní někdy opravdu hoodně unavená…:-) No, možná to v září zkusíme, přeci jenom za pár týdnů budu v porodnici, tak kdyby už to znala, bylo by to možná lepší…Jenže když já na ní tak hrozně ráda večer koukám, když spinká:-)) A hlavně ona se vždycky jednou aspoň za noc vzbudí a chce, abych jí dala napít, pak se ke mně přitulí, žmoulá mi ucho a teprve usne - copak to někdo jinej zvládne?:-)) Asi není závisláček ona, ale já:-))))
Dneska tu byla ségra a třídili jsme oblečky a já už si dávala stranou ty na toho našeho chlapečka - bášku- jak říká Karolínka:-)) A když jsem viděla ty malilinkatý dupačky, bodíčka, čepičky atd…už se ho nemůžu dočkat!:-))) ** Diny: slibovala jsem, že se k tématu o sockách taky vyjádřím, tak tady je můj názor:
Já jsem ze 3 dětí a jsem za to moc ráda a v době, kdy jsem byla malá, jsem jedináčky spíše litovala, že nemají sourozence, protože si tak doma neužijí tolik srandy a zábavy. Byly samozřejmě i okamžiky, kdy jsem chtěla být jedináček - mít rodiče jen pro sebe a třeba mít něco, na co se nedostávalo, ale rozhodně bych NIKDY neměnila a tím jsem si byla jistá i jako malé dítě. Až budou moje děti chodit do školy, budu se snažit jim taky dopřát to, co mají spolužáci, ale pokud to bude nějaká blbost, rozhodně jim to nebudu kupovat jen proto, aby takříkajíc zapadly......no, uvidíme, třeba o tom tady budeme ještě psát:-))) Rozhodně mi je ale líto, že mají děti na rodiny s více dětmi takový názor…:-((((( Ovšem nejhorší je tzv. zlatá mládež - kdo četl čtvrteční přílohu MF Dnes ví bohužel o čem mluvím - je to hnus fialovej:-((( ** Missorko: popis tvého hledání - nového bydlení  - moc hezký až tajemný:-) Tak ať se vám vše daří, můžete se brzy nastěhovat a v domečku se vám všem nádherně žije! ** Luko: odháním bacily a ať je ti zítra líp:-( ** Almerko: popis dovči je krásný a je vidět, jak jste si to MOC užili! Já jsem tam  taky byla asi tak před 13 lety s rodiči a ségrou - brácha s námi nejel a taky se mi tam moc líbilo - nejvíc výlet na palác Knossos a aquapark:-)  

Všechny ostatní taky zdravím a přeji krásnou klidnou noc!
Senti, Karolínka a Putovníček  

 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 27.08.06 22:26

Diny, teď jsem si to přečetla na seznamu..... Je to hrůza! Je mi ty holčičky tak líto. Tu "mámu by měli  zavřít a taky bez jídla.
Almerka

 
Senti
Kecalka 375 příspěvků 27.08.06 22:33

Diny,
já jsem o tý holčičce taky četla a bylo mi strašně:-((((( Nejhorší je, že teď jako matka to strašně prožívám a je mi těch bezbranných děti strašně moc líto a na ty nezodpovědný rodiče mám hroznej VZTEK!:-(((((
Radši jdi opravdu ke svejm pokládkům a zkus na tu holčičku nemyslet, ikdyž vím, že to bude špatně:-((
S.K.P. 

 
Senti
Kecalka 375 příspěvků 27.08.06 22:35

že to půjde špatně -oprava:-)

 
Maja-80
Kecalka 321 příspěvků 27.08.06 22:47

AHoj holky,
já ostuda se vám hlásím zase asi po týdnu absence, takže jsem ani nestihla napsat do minulého deníčku. Snad mi bude omluvou aspoň to, že se mi několikrát, když jsme měla víc času nešel psát komentář.
A co jsme dělali celý týden? Nic moc, nějaké zavařování (broskve, rajčata, papriky) trochu na zahrádce, za:,–(ila jsem si venkovní Ibišky od mamky a kolem nasela novou trávu… Ve čtvrtek sjem byli konečně v Dráčku (MC) a viděli jsme po delší době kámošky - dvě těhotné a hooodně porostla bříška:-) a Zuzanka zase svoje kamarády :-) Pak jsem zašly (já a Zuzi) na kožní, já mám nějaký malý flíček, Dr. neví co to je, tak mám mastičku a Zuzka horší - ani po týdnu hormonální masti se jí nezlepšil flek na hlavě a prý máme po pauze znovu mazat a já si dnes všimla, že ho má zase větší a dokonce z toho místa jí vypadaly skoro všechny vlásk y :-((((( A pořád ji to svědí, tak se škrábe. Máme v plánu ostříhání na podzim a mám strach, že tam bude mít škaredý holý flek - teď je to schované pod vláskama vzadu. Včera jsem večer byli s Tomem u skorosouseda na oslavě, Zuzi spala doma sama s „bonzačkou“ a dnes u Tomových rodičů. Jiank byl doma do dneška švagr a nějaké návštěvy, tak žádná nuda. Kamarádka měla včera termín porodu a pořád nic,tak skoro denně probíráme co a jak - čekají první mimi :-)
Taky se nám možná rýsuje něco zajímavého, ale uvidíme ještě. Dobrá zpráva - konečně se něco hnulo a moje touha po přestavění zdi v baráku tak, aby z průchoďáku vznikl pokoj a Zuzi pak mohla mít svůj pokojíček a zároveň Tom pracovnu i se skladem se snad splní. Tom to pořešil s chlapama a do 2 týdnů se začíná :-) Teda mám z toho i velké obavy, protože jak často zniňuju, dům je Tomových rodičů a přesto, že oni mají spravené už jinde, moc se netváří na žádné větší úpravy co tady já navrhnu :-( a samo taťku na pomoc potřebujeme.
Takže vlastně k minulému deníčku - Já jsem žila od malička na vesnici, ale měla přes 2,5 tis obyvatel, takže i náměstí, docela dost obchodů a dobré spojení do města, tak mi to ani moc nepřišlo. Tím, že jsme měli takové menší hospodářství, jsem se teda cítila ublížená, protože já jediná (teda i se ségou) jsem musela vždycky domů kvůli řepě, bramborám, senu … Ale po bytě jsem jako dítě nidky netoužila, spíš jsem měla z paneláků strach a hlavně jsme měli super kámoše. Teď bydlíme v rodinném domku ve vesnici s necelými 500 obyvateli, chybí mi tu pořádný obchod (je tu skoro pořád zavřeno, lidi sice pokecají, ale jsou tam větišnou alkoholici, co si tam chodí na štamprlu, když je hospoda zavřená a taky jsem párkát narazila na prošlé potraviny a to fakt nemusím). Takže nakupujeme zde jen v nouzi, jinak v blízkém mětě, což vlastně není moc problém teď, když maža jezdí skoro denně autem a do města je to 8 km. Mám tady ráda klid, jsem ráda, že se známe se sousedama, společně opékáme a posedíme venku kdy chcemě, můžu být na zahrádce se Zuzkou… Ale někdy mám té práce kolem baráku dost, hlavně když Tom nemá na nic čas a plácám se v tom sama a nic se nehýbe. Taky tady není moc maminek s dětmi, takže do Mc jezdíme do města a pak se rády zdržíme celý den a cáráme po obchůdkách, stavujeme se za známíma do práce apod. Na vesnici mi teda vadí, že nemůžu jen tak jít do obchodu kdy se mi zachce. A do budoucna mě mrzí už teď za děti, že bude problém s dojížděním do školy, kroužků, případně lidovky a pod. Ten problém jsem měla totiž i já jako malá a dooteď mě to mrzí, protože nic moc neumím :-( Taky bych ráda na cvičení, do nějakého kurzu, na brigádu, ale to je všechno bez auta časově náročné a s autem finančně, navíc ani ty kurzy v nejbližším městě některé nejsou a jezdit až do Přerova, tak to je miminálně na půjden na cestách. Taky na práci po MD v nejbližším městě  nejsou valné vyhlídky a ten Přerov s dítětem ve školce je fakt nemyslitelný bez auta - s autem zase projedu tak, že můžu radějit ady někde uklízet. Ale zase bydlet v bytě si nedovedu představti. Asi pořádně nevím co chci… Jooo, kdybych byla milionářka, tak si postavím nějaký malý domeček a malou zahrádkou na okraji nebo spíš v klidné částí většího města(což je pro mě klidně i Olomouc, nemusí být rovnou Praha), kde je to jako na vesnici, ale zároveň vše po ruce nebo apoň MHD, která jezdí každou chvilku, všude a za pár kaček.  Nějak plácám pátý přes devátý a cítím se zas jako největší nevděčnice, přitom jsem vlastně spokojená s tím co mám :-))) … tak jdu asi raději spát, Tom už volal :-), zbytek snad zítra.....
Ještě Kostičko - je fakt vidět, že užít si dovolenou u nás taky jde a určitě ve větší pohodě než venku :-)
Zuzka teď přes den většinou nespí, dávám ji sece spát, zůstane v ložnici, ale šmejdí tam a většinou akorát využije plínky na pokakání. Tak se moc na PC nedostanu, tak uvidím.
DOboru noc
Mája      

 
Maja-80
Kecalka 321 příspěvků 27.08.06 22:51

Tak se mi to hnusně zdrclo i přesto, že v náhledu to bylo v pohodě, blééé, to se vám asi nebude chtít číst.
Tak aspoń moc všechny zdravíme
Mája a Zuzanka :-)

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 27.08.06 23:23

Ahojky,  

tak ja zkusim konecne alespon v rychlosti popsat tu nasi dovolenou!
Nejdrive zacnu tim, ze uz od zimy jsme meli v planu v lete jet s Edou poprve k mori.......
V zime me to prislo jako dobry napad, ale cim bylo tepleji a cim vic svitilo slunicko, tim mene se mne chtelo (pro ty co jeste nevedi- ja nemuzu na slunicko vubec chodit :((()
Navic, ja jsem dost akcni typ, a ttak a „valeci“ dovolena stravena na plazi, byla pro me utrpeni i v davnych dobach, kdy jsem na slunicko normalne mohla.
Pamatuji si to stesti, kdyz jsem si jednou vybrecela na rodicich, ze misto s nima v mori, pojedu na pionyrsky tabor do Libohoste :))) (ktery jsem milovala, ja jsem totiz takove „kolektivuchtive“ dite :)))
Zaroven ale nekdy na jare me zaujal inzerat, respektive vlozeny prospekt, v MF Dnes na dovolenou v rakouskych Korutanech- dle toho inzeratu idealni misto pro rodinnou dovolenou. Nadherne zabery zatocin jezer a rek s volavkama, hory, idealni na kolo, rakouska kuchyne, mili lide…no proste se mi to libilo.
Navic jsem uz jednou v Rakousku u jezera na dovolene (i kdyz to bylo na severu u Wolfgangsee) byla, takze jsem si myslela, ze si i umim predstavit.
Takze jsem ty Korutany mela nekde ulozene v hlave a dale v klidu planovala , navic s jednou kamaradkou, co ma stejne stareho syna, spolecnou dovolenou u more.
Byli jsme rozhodnuti najit nejaky „last minute“ nekde, nejdrive jsme chteli na Kanarech, posleze, kdyz na Kanarech nebyly zadne apartmany ale pouze pokoje (coz s Edou, ktery vyzaduje na spani absolutni klid, navic bez kuchynky, podle me nepripadalo v uvahu) jsme zvolili Mallorcu…
A tak nase posledni rozhodnuti tyden pred dovolenou bylo  - tydenni zajezd last minute - Mallorca apartman s polopenzi…
Dalsi vec, kterou jsem zapomnela podoktnout, ze my s manzelem za:,–(ne nejezdime na dovolenou s cestovkou. byli jsme spolu v zivote takhle jenom jednou a to v Egypte s Exim tours (coz bylo teda bez problemu) ale jinak jezdime za:,–(ne sami a ty kolektivni zajezdy nesnasime.
Jenze........pak tak jednou vecer lezime s manzelem v posteli a on zacal „Hele, a tobe se chce tedka v tech vedrech jet jeste do vetsiho vedra k mori , navic na slunicko ty nemuzes?“.  A ja na to, ze teda moc nechce, ale jsem „ready“ se pro ne obetovat.
Nacez mi manzilek sdelil, ze jemu se taktez moc nechce.
A navic v tu chvili me napadlo, ze takovy zajezd znamena „charterovy“ let nekdy hluboko v noci a uz jsem videla nase „na spani zamerene“ dite, jak ho budim, abych pak stravila nekolik hodin  na letisti a v letadle.
A najednou mne doslo, ze tohle by nebyla dovolena ale spis trest......
Takze hned rano jsem zavolala kamaradce, ze my asi k mori nepojedem, at jedou sami.
No, byla pochopitelne nastvana, protoze jet spolecne znamelo mit hlidani na deti, takze vetsi pohodu, ale nakonec odjeli sami do Recka, kam bych ja urcite v tuto rocni dobu nejela. A navic se jim tam strasne libilo, takze nakonec byla spokojenost vsude ;)
No a my jsme nakonec si rekli, proc bychom jezdili v noci nepohodlne letadlem k mori, kam vlastne ani moc nechcem, kdyz muzeme jet nekam autem (to my radi) kdy a jak budeme chtit?
A v ten okamzik jsem pripomnela ten prospekt na Korutany a bylo rozhodnuto :)
Manzilek pres net zarezervoval apartman  s vyhledem na jezero, s polopenzi. A druhy den jsme vyrazili smer Korutany.
Cesta byla v pohode, trvalo to sice 6,5hodiny, ale v pohode, Eda byl celkem hodny navic hodinu a pul z toho spal, takze pohoda.
Pak jsme dorazili na misto a od toho okamziku jsme uz byli jenom nadseni!
Za prve jezero nadherne, nad nim se tycily hory a byly tam ty zatociny s volavkama, presne jako v prospektu :)))))
Okolo jezera byla promenada (presne jako u more, takze jsme vlastne o nic neprisli ;) na kazdem kroku detsky koutek s klouzackou a prolezackami ,a restaurace, stanky.
Ead kazdy vecer drandil s motorkou po promenade a pokousel se „navazovat kontakt“ s Rakusany (cesky pochopitelne;)
Apartman byl super byla to budova v kopci, takze primo z parkoviste jsme mohli bez jedineho schodu najet kocarkem i kolama do apartmanu, kde byly dva balkony (jeden jsme pouzivali jako „parkoviste“ na kola a druhy byl s vyhledem na jezero) navic oba balkony byly uz „v patre“ takze jsme ty kola tam mohli v pohode nechat.
Apartman mel kuchyn, chodbu , loznici a  obyvak s manzelskou posteli, takze  Eda mel i svuj pokoj.....
No lepsi ubytovani jsme si nemohli prat. Kazde rano jsme primo z postele koukali francouzskym oknem na jezero.....
Polopenzi jsme zrusili hned prvni den, ponevadz snidani jsme si delali sami (cerstve housticky , vajicka, slanina- vse pochopitelne v biokvalite - proste Rakousko :))) a veceri jsme obvykle take  varili, kdyz byla ta kuchyne, navic vetsina potravin v Rakousku v supermarketu vyjde levneji nez v Cesku :((
Pres den jsme jezdili na vylety- nepreberne moznosti ruznych zoologickych zahrad, parku s miniaturami slavnych budov, ruznych atrakci, vylety na lodi, samozrejme vsudypritomne detske koutky atd...­..prvne v zivote jsem videla aktivni mambu cernou ze vzdalenosti 10cm a prvne v zivote mi jelen zral z ruky…
Manzel nadseny jachtar mohl obdivovat vsudepritomne jachty a snit , ze jednou…
Kazdy vecer po navratu z vyletu jsme navic vyrazili na kola, do okolni prirody, ktera byla fakt jak z toho prospektu (Eda perfektne ozkousel tu novou cyklosedacku) a pak jeste uplne vecer jsme brouzdali po promenade (Eda tancil u kazde restaurace s zivou hudbou :)))))
Jeden den se navic zrovna konal mezinarodni zavod- beh kolem jezera, tak jsme si s manzelem „strihli“ a on vyhral a prihlasil se (zavod teda nevyhral ;), ale atmosfera byla super)
A nakonec to more jsme si uzili taky, protoze jeden jsem premluvila manzela a vyrazili jsme na vylet do Slovinska do mestecka Piran (na tech 17km pobrezi , co Slovinci maji;) a vykoupali jsme se v mori (Eda ochutnal a od te doby trva na tom, ze bude „papat more, protoze mu chutna“). Poobedvali v romanticke hospudce rybu......  

Proste zaverem tu musim udelat Korutanum reklamu, protoze lepsi dovolenou s Edou jsem si nemohla prat!!!!  

Opet omluva z me strany ohledne delky prispevku, ale ja asi neumim byt strucna ;)  

Dobrou Jana a Eda

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 27.08.06 23:29

Jezismarja!!!! Ackoliv jsem to po sobe fakt cetla, tak ted najednou vidim, ze „co veta  to preklep“.
Takze jeste jednou omluva. Jsem holt nepozorna nepozora;) J.

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 28.08.06 08:57

Jani,  

to je úplná reklama na Korutany, tak si říkám, že bychom tam někdy mohli s dětma zajet:) Kolik dní myslíš je tak optimální? A jak daleko to bylo do Slovinska k moři, kdybychom tam chtěli jet? Nějaké fotky by nebyly?:)  

Diny

 
Mart
Kecalka 456 příspěvků 28.08.06 09:14

Ahoj holky,
hlásím se po delší době, byla jsem s klukama a s našima na chalupě, Honza chodil v Praze do práce. Původně jsme se měli ještě zdržet chvíli na Šumavě, ale to se moc nepodařilo. Nejdřív dostal Honzík v úterý večer teplotu, tak jsem psala Honzovi, že to na nějaké velké túry o víkendu nevypadá. Ve čtvrtek byl Honzík naštěstí už zase v pohodě. Ale pak si Honza stejně zase nemohl vzít dovolenou na pondělí, jak plánoval, takže jsme na Šumavu vyrazili z chalupy v sobotu s tím, že se v neděli vrátíme do Prahy. Ubytovali jsme se a udělali si výlet po okolí Železné Rudy. Před večeří jsem se stavili ještě u vodní nádrže Nýrsko, auto jsme nechali u silnice, kdy jich parkovalo několik, a když jsme se vrátili, tak bylo vymlácený okno u spolujezdce a rádio pryč. :-( No co se dalo dělat, řekla jsem si, ještě, že se nastalo nic horšího. Kluci nejdřív trochu poplakávali, ale pak už byli moc hodní. Celá anabáze s policií trvala od půl sedmé do deseti večer, kluci usnuli na policejní stanici v Nýrsku. Cestou domů se nám z okna částečně odlepily igelitky, tak jsem je pak musela přidržovat a „řítili“ jsme se dálnici osmdesátkou. Doma jsme byli o půnoci, kluci v klidu odešli po svých domů a okamžitě zase usnuli.  Druhý den to Honzík vše dopodrobna vylíčil babičce a dědovi. Prostě kluci měli zážitek. Na pojištění máme spoluúčast 5000, snad nám něco dají.  

V pátek vyrážíme směr Chorvatsko, teď v té zímě se mi tam moc nechce, docela se bojím, aby to tam bylo vůbec na koupání. Tam budeme týden a pak má Honza ještě týden dovolené.  

Jani, z deníčku jsem zatím stihla přečíst jen tvůj příspěvek o Korutanech. Zní to nádherně, možná se ten další týden Honzovi dovolené taky stavíme někde v Rakousku. Já bych teda klidně jela zase na Šumavu, ale loni jsem tam při vystupování z lanovky upadla a mám dodnes jizvy na ruce (zasekla se mi tam přezka z krosny s Tomíkem) a letos zase to auto, tak nevím, jestli tu Šumavu má cenu riskovat. :-(  

Mart

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 28.08.06 10:44

DINY- my jsme tam byli na tyden, domu se nam nechtelo, ale myslim, ze to stacilo, i kdyz asi 14 dni by bylo lepsi, takhle jsme kazdy den porad „neco“ delali, coz manzelk tezce nesl, ale je mozny, ze to nebylo kratkym casem ale mnou, protoze ja fakt neposedim :))))
Jeste jsem zapomnela zminit, ze tam jsou krasne hrady a zamky.
My byli na jednom hrade, byl takovem hodne spicatem kopci, meli tam dalsi Zoo, tentokrat s divokymi ptaky  a konala se tam nekolikrat denne nahore „na cimburi“ show s temi ptaky, bylo to uzasne (manzel na to vyplytval asi polovinu kazety z kamery, jak byl nadsenej)
Pak jsme poobedvali mistni korutanske speciality v restosce primo na hrade s nadhernym vyhledem do kraje.....
No opet reklama :))))  

Do toho Slovinska do Piranu k mori to bylo neco pres 2h, takze se to dalo v pohode- rano tam a navecer zpatky.
 J.

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 28.08.06 11:54

Dobré poledne,    

tada holky Kostičko, Almerko, Janat, ty vaše popisy dovolených mě tak berou :-))))) Jde vidět, že všude je krásně, jak u nás tak v zahraničí, každé má to svoje :-)))))   Já jenom doufám, že my taky na nějakou pěknou dovošku pojedeme v září, jak mi slíbil táta :-))))   Zatím to vypadá na Itálii, no uvidíme.  

My zažili nádherný víkend. Byly u nás totiž Dožínky (pro neznalé slavnostní ukončení sklizně)  a my s Val jsme šly  kroji.   Holky měly jste vidět tu naši sojku jak ta se naparovala a tančila. Byla nejmenší v kroji a naprosto okouzlující. Všichni si nás fotili, natáčeli, protože Valušce to fakt moc slušelo. A to jsme měly jenom pracovní kroj, jinak na hody se chodí ve svátečním (ten je daleko honosnější).  Hodím vám fotku do galerky, jenom se mě nelekněte vypadám tam jak stará babka, to dělá ten šátek :-)))))))
Navečer na zábavě jsme měli s Jiřím co dělat abychom Val odrthli od parketu, dělala tam pořádné divadlo. Parket prázný a Val uprostřed tančila, vrtěla zadečkem, pochodovala (jako mažoretka), lidi okolo se smáli, fak zážitek. Je to taková naše malá hérečka :-))))))  

A večer jsme šli s tátou na zábavu. Já nebyla na zábavě venku snad 7 let a parádně jsem si to užila :-)))))) Dokonce jsem si i trsla s tátou a to byl didv, on není moc velký tanečník.  

Takže mám nádherný zážitek a strašně se těším na říjen, až se zase s Valuškou oblečeme do kroje na hody.  Byla jsem moc pyšná na Val jak jí to sluší a doufám, že jí ta radost z kroje a muzičky vydrží moře let :-)))))    

TO je všechno, omluvám se, že nebudu reagovat osobně a jsem momentálně posedlá pletením tak jdu zase kousek uplést :-)))))) Maky to pochopí,  že? :-)))      

Dana+Val

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 28.08.06 12:00
 

Hmmmm, tak fotky budu později, nemám v počítači nainstalovaný program na zmenšování fotek :-.(((((    Tak až večer.    

Dana

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 28.08.06 12:36

Díky moc za info:) Musím juknout do mapy…a ty fotky, nebudou?:) Nekoukala jsem teda do galerky, jestli jsi náhodou nějaké už nevhodila:)) Nebo můžeš mě na mejlíka, jestli jste teda jen nenatáčeli:)

Diny

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 28.08.06 12:38

Danuš,

hned se půjdu na Valušku juknout, jak jí to slušelo:)) Věřím, že jsi byla pyšná máma, však máš na co!!! A zábavu bohapustě závidím, já bych tak šla někam, kamkoliv, samaaaaaaaaa:)))

Diny

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 28.08.06 12:44

Mart,

to rádio je teda k vzteku…snad vám škodu na autě pojišťovna proplatí…no nenech si zkazit těšení na dovču a taky se moc těším až nám budeš líčit vůní dálek:) Já jsem letos z pochopitelných důvodů uprdelená doma, takže nasávám vaše zážitky jak houba:))

Právě jde v telce medajlon H. Zagorový, já jí teda měla vždycky ráda a ty písničky jsou taaak starý…Stáří, Anonym…fakt se to skvěle poslouchá, jsou to texty o něčem…

Diny

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 28.08.06 12:50

Almerko,

četla jsem jedním dechem, nechala jsem si tvé povídání, protože bylo poznat podle „přečíst zbytek“, že bude stát za to, na poobědové kafíčko:) Tvé povídání o pohádkové dovolené by vydalo na deníček:)) Díky i za NEZAŘAZENO, je to fakt zajímavý, dostal mě ten papír, nevím, jestli bych se sem tam nezapomněla:))

Diny

 
Crnkapinka
Kecalka 150 příspěvků 28.08.06 14:53

Ahojte holčiny,

tento denníček bol zase super, lebo zase vyprovokoval veľmi príjemné komentáre o dovolených.

Kostička : fakt sa to veľmi dobre čítalo, my sme už dávno nikde neboli, plánovali sme toto leto si spolu užijeme ale nejak sa nám do toho „zaplietlo“ naše nové miminko, takže moja dovolená bola v porodnici v Podolí a manžel sa staral o chorú Babu, ktorá mala akurát vtedy 40-tky teplotu.
Tak som si pri čítaní tvojho denníčku vychutnávala tú dovolenku s vami.

Almerka : podobne ako u Kostičky, akoby som tam bola s vami, dík za pekný popis… a navyše aspoň sa inšpirujem vašimi skúsenosťami, aby som bola pripravená, keď sa konečne niekam vyberieme aj my…
A ten skomolený nick sa mi zapáčil viac ako moj vlastný, keby som sa ako  usilovala, tak taký sympatický nevymyslím ;-)

Diny : ja už také hrozostrašné správy o malých deťoch ani nemožem čítať, ako máme Miška, tak to prežívam zase o trochu viac… niektorých ľudí by som dokázala biť čo by mi sily stačili…
Už som sa pýtala tak všeobecne, ale nebola odozva, tak sa začnem nenápadne asi každej z vás osobitne - odkiaľ si ? Kdeže to  máte ten super baráčik ?

Luka : závidím ti, že si si užila svadby, ja by som tiež mala chuť ísť sa pobaviť, ale u nás nič podobné nehrozí… a navyše komu by som pichla tie svoje dve ratolesti… ach jo.

Senti : tebe radím z vlastnej skúsenosti, napriek tomu, že sa ti nechce (čo chápem), aby si Karolínku predsa nechala spať s niekým iným ešte skor ako odídeš do porodnice… Ja som to neurobila a mám pocit, že všetky terajšie problémy, ktoré mám s Babu sú sposobené práve tým, že prvý krát bola bezo mňa na relatívne dlhšiu dobu a zároveň som doniesla domov „votrelca“. Keby sme to praktikovali občas aj pred tým, myslím, že by to znášala podstatne lepšie. Ale mala som rovnaké argumenty ako ty - „keď ona je taká úžasná keď spí a je nám spolu dobre, tak prečo by som ju mala dávať preč ?“

Maja : držím palce, aby Zuzanke vlásky rýchlo narástli a už sa to neopakovalo. A baráčik ti závidím aj keď je okolo veľa driny…

Jani : tvoj popis dovolenky bol takisto super, páčilo sa mi ako ste sa nenápadne v rodine uzhodli, že k moru vlastne nechcete ísť… :-) Moj manža by sa k vám iste hneď pridal - tiež more a slnko nemusí. Raz sme boli spolu v Chorvátsku a zatiaľ čo ja som sa nepohla z nafukovačky v mori, on ležal ovinutý okolo tej tyči od slnečníka, aby na neho nepadol ani jeden slnečný lúč.

Dani : pri popise Val na dožinkách som úplne videla moju Babu. Tá by si podobnú akciu tiež určite užila, miluje hudbu a tanec a predvádzanie sa. Teším sa na fotky - ešte som nekukla, či už nejaké v galerke sú. Takéto malé deti sú v kroji úžasné.

Mart : ako vidno, ani na dovolenke a výletoch sa nám nepríjemnosti nevyhýbajú, ale máš pravdu, kašlať na rádio, hlavne, že to nedopadlo horšie…

Určite som na niekoho zabudla… prebehnem to neskor ešte raz.

Ja veľmi k tejto téme nemám čo napísať, lebo ako som spomínala, už dávno sme žiadnu netradičnú dovolenku neabsolvovali -  u nás je už niekoľko rokov pravidlom, že ako je nejaké dlhšie voľno, utekáme k babičkám a inej rodine na Slovensko. A hoci si to tiež užívame, neberiem to ako klasickú dovolenku ale vlastne sa vraciam domov. Navyše moji rodičia a sestra s rodinou a manželova mama a brat s rodinou bývajú všetci v jednom meste v okruhu asi 2 km. Takže sme vačšinou u niekoho pokope a ani nemusíme podnikať nejaké ďalšie návštevy.
A tu v Čechách nemáme žiadnu rodinu ani známych ku ktorým by sme mohli chodievať a veľmi mi to chýba. Teraz sme v podstate zavretí v byte, pred narodením Miška sme podnikali nejaké výlety, ale len jednodňové a neskor dokonca ani to nie, lebo Babu poobede spí a keď nemože spať je hrozne otravná, takže taký výlet aj tak nemá cenu. Už sa teším, keď deti podrastú.

Crnkapinka

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 28.08.06 15:13

Diny, fotky uz nejake jsou ;) jeste chci pridat nejake dalsi, protoze vcera jsem uz na oci nevidela jak se mi chtelo spinkat :)))) J.

 
Tkanicka-kacka
Kecalka 188 příspěvků 28.08.06 15:13

Ahoj holčiny,
tak to je super, zase to na mě dýchlo dovolenkově, i když my to uý máme za sebou a na nejméně rok.
Jani - teda ty fotky jsou super a nakonec jste byli i u moře, to by se mi taky líbilo, jenom si tam odněkud dojet na 1-2 dny a pak zpátky do hor.  Jak daleko si běžela ten  týdenní běh za Edíkem?
Kostčko - super deníček, nevím jestli bych naši dovolenou taky tak dovedla napsat den po dni, nějak se mi to slévá do jednoho: slunce, odpočinek a voda.
Almerko - ty si teda kočka, nějak tak bych chtěla vypadat tak za 10 let ( i s těma dětma) :)) a dovolená musela být skvělá, kdysi jsme taky chtěli na Krétu, ale nějak to nevyšlo.
Crnkapinko - já sem z Vizovic !!! A máš kráááásné děti, tak ať nezlobí,…   …- ještě jsem něco chtěla, ale musím pro malou do jeslí nebo ji tam zavřou . :))
Matka macecha Tkanička,   zbytek zítra      

 
Maja-80
Kecalka 321 příspěvků 28.08.06 15:53

AHoj holky,
tak jsem něco po druhé uložila Zuzku do postýlky, dneska bez plenky, protože vím, že na ni čeká a pak hned kaká (zato s igelitem a ručníkem na madraci pod prostěradlem). Během chvilky Zuzka vypla hlídačku a slyšela jsem dupot, než jsem došla nahoru, už byla nahatá v koupelně a oznamovala „maminko já jsem se sama vykakala do záchodu“. A taky že jo, jenže si pak asi chtěla sama i utřít zadek a všechno bylo na rukávu od pyžama,tak se vyslíkla pro jistotu do naha. Já jsme ji umyla, převlíkla a oznovu uložila. Už sedím raději nahoře u PC, ať ji mám na dohled. Po chvilce se kakalo znovu - do kalhotek, a doteď byla na WC už asi 5 x - z toho teda 3 x čůrala. V postýlce neleží, u mě v posteli už taky ne, ale vytáhla si druhou madraci a ležela na zemi. A než jsem to popsala, tak mi tady kramuje a: „maminko, já jsem si taky natiskla takové písmenko“ - což znamená, že razítkovala po stole. A asi tuší, že vám tady žaluju, tak mě přišla pohladit po ruce a prý „maminko pomiiiň, pomiň“ ..... tak to bylo pro vás pro představu, ať víte, že na psaní fakt moc klidu nemám.
A nějak si připadám, že se jí moc nevěnuju, ale byla jsem zvyklá mít 2 hodiny pro sebe po obědě a pak mě tolik ani navytáčela. Teď jak nejsou, tak nic nedělám, jen se flákáme obě a kvečeru jsme občas pěkně nervózní.

Dopoledne tu byl Tomův bratranec, co nám bude děla při přestavbě topení a přijde už přístí úterý - já se tak těšíííííím, hurááááá. Zároveň si nechám přidat radiátor do koupelny, ať máme teplíčko a vyměnit ve dvou dalších pokojích. Pak tu byla sousedova přítelkyně, chtěly jsme jít do lesa a pak se tak rozkecaly o klíšťatech, že jsem raději vyrazily jen na hřiště.

Tkaničko - byli jste na Trnkobraní? Ségra mi popisovala, jak to bylo letos i pro děti - s Michalem Nesvadbou a písničkama. Ale když bylo tak nehezky, tak já jsme to vzdala.

Crnkapinko - já tě taky vítám mezi nás i když jsi tu vlastně asi déle jak já :-) Julda dělala seznámek všech a pro všechny, které jí poslaly mailem info o sobě, tak se můžeš zapojit a budeš mít přehled. A vy žijete teď v Praze? Jo a máš supernádherné obě děti. Moc jim to na fotečkách sluší.

Danuš - to u vás musí být ty dožínky fakt hezké - u nás byla akorát tak chlastačka v družstvě a tady snad nic není. A taky jsem si uvědomila, že vy bydlíte kousek od Vnorov? Já z tama znám starého pana faráře, který byl pak v domově důchodců kde jsem dřív dělala, můj brácha ho tam občas vozí na nějaké oslavy a tak.

Mart - teda s tím rádiem by mě to asi naštvalo, ještě že máte aspoň nějaké to pojištění a pak zážitek pro kluky.

Jani - vaše dovolená se teda četla super

Almerko - ta vaše dovča byla taky úžasná.

Holky, já bych taky moc ráda k moři, ještě jsem ani pořádně nebyla, ale snad se jendou dočkám a aspoň se mám na co těšit, že?

Jo a ještě mi dneska psal Tom, že o víkendu jedeme k našim a necháme tam Zuzi a pojedem si někam na večeři nebo tak, ještě něco vymyslíme, tak jsem zvědavá - máme totiž prvního září 5. výročí od svatby a už to mě potěšilo, že si Tom vzpomněl a ještě tolik dopředu :-)

Tak hezký den
Mája a Zuzanka (poobědový nespavec, teď už i počmáraný červenou fixou po rukách)

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 28.08.06 16:05

Májo,  

to ti věřím, že se moc těšíš až budete mít v koupelně teplíčko a na přestavbu, pak musíš hodit nějaké fotky!! Ja a Tom má nezanedbatelné +,je fakt dobrej, to u nás nehrozí. Ještě že má ten můj drahý choť narozky v den, kdy by to koplo každého, nebo by snad zapomněl i sám na sebe, on prostě tohle v hlavě nenosí:)) No ale co v ní nosí, to je taky záhada:)))  

Klárka právě chrupká, dneska se tak řehtala, až si cpala smíchy pěstičky do pusy, v jednu chvíli z ní při tom hýkání vylezlo: o keeeej, a David volal: maminko, maminko, Klárka řekla hokej:)))  No máme doma veselo:) Jinak jsme dneska celý den doma, mám nějakou střevní virozu, netroufám si nikam jít. Snad to bude do zítra v pohodě. Davča ani neprudí, asi je po tom víkendu s klukama rád, že má hračky zase sám pro sebe a že je tu klid:))) Docela si sám vyhraje, teď zrovna na to, že mám u pc záchod, nese si nočník, takže kdyby vám to nebylo jasný, píšu vám z kadibudky:))  

Markét se asi dneska vrátí, jestli jsem to dobře pochňápala??? Nějak tu chybí a to tu není chviličku…  

Diny popíjející kafíčko s mlíkem, mňam:)

 
Maja-80
Kecalka 321 příspěvků 28.08.06 16:32

Diny,
tak to máte fakt veselo :-) Zdravím tě teda do kadibudky, hihi
Já jsem pro změnu teď dostala od Zuzanky prý „takový dáeček“ - ve dvou sáčkách zabalené korálky, drobné a stojánek na mobil:-) No radost obrovská, tak Zuzka nadšená, že mi udělala radost, dostala jsem ještě pusu a prý „všecko nejlepší“ :-)
No fakt nechápu, jaktože v pracovně, kde má spíš všechno zakázané si vyhraje nejlíp.

Mája

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 28.08.06 16:53

No tak se Májo podrž, právě jsem dostala taky dáreček, v papíru na kterém měl mladej vytištěného na přání dinosaura (na googlu v sekci obrázky se vyřádíme)  zabalené ulomené pastelky:))))  

Teda máme to šikulky hodný:)))  

Diny

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 28.08.06 17:17

ahojky

tak uz se hlasim zase v Praze, mam technickou, ale …, v dohledne dobe bude potreba vymenit spojka ( asko kolem 3 tisic ), vybuch prdi, ale viditelna dira tam neni, jezdit se s tim da :)). Sice jsme dneska jeli po okrskach, protoze auto se ted vytahne asi tak 100km/hod a to bych si na dalnici nedovolila :)))

market

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 28.08.06 17:50

jaaa uz jsem tady ty moje slunicko :)))))

tedy prvni Klarky slovo :)))))

market

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 28.08.06 17:54

Hurááá, ahooj:)  

No jo … s autama je furt něco…mě takhle zařvala spojka při mém prvním kině po letech, na jaře…takže mě kino přišlo na 6200,–… zrovna mě se to muselo stát, když s ním jezdím tak málo…  

Je fajn, že jste v pořádku doma:)  

Musím zase, večer, koupání…dneska mi umřel pc asi 4×, tak pokud neodejde navždy, budu tu večer:)  

Diny

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 28.08.06 18:22

Nazdárek,
každou chvilkou se mi vrátí dítě a přiveze objednaná pizza tak na vás jdu taky kouknout.Půl odpoledne tu byla moje kamarádka (ta s tím miminkem,co není) a namasírovala mi ty zablokovaný záda,to je taková úleva.Navíc jsme úžasně poklábosily,ona byla na víkend taky na svatbě,ale svojí ségry.V poledne jsem zavolala babi a dala jí Káču neb kašlu jak tuberák a leje mi z nosu tak nechci moc chodit venku.Tím pádem náš den patří mezi ty meganudné.Navíc já trapka poslední dobou nemůžu v noci spát,honí se mi hlavou stěhování,co si vezmem,co budu pořizovat nové…A ráno jsem jak přejetá válcem,chjo.

Crnkapinko-tedy mě nemáš co závidět,ta svatba byla vyjímka po letech,bez Káči jsem za těch 26 měsíců byla někde tolikrát,že by to šlo spočítat na prstech od ruky…

Almerko-fotky nádherný,k tvojí postavě radši nic neříkám neb bych musela puknout závistí,ale přiznávám,že pro ní celkem nic nedělám…A komentář jsem četla jedním dechem.

Jano-pro tebe platí to samý a jen dodám,že ani mě nebaví válet se na pláži a dovolená chvilku moře,chvilku hory a chvilku zas něco mám nejraději,ale už je to hodně dávno,kdy naposled.Jo a s cestovkou jsem na dovče nebyla (nebyli) nikdy,to taky nemusím.

Diny-Davídkovo výroky mě dostávají do extáze smíchu!!!!Kadibudka nemá chybu!

Májo-Tom si tedy šplhnul,hmmmm,však si to zasloužíš!Pěkně si to užijte a 5.9. je už příští týden.

Mart-s tím okýnkem je to mrzutý,škoda,že mi nějak uniklo,že jste byli na Šumavě…Mohly jsme se vidět.

Danuš-já v duchu Valušku úplně vidím!u nás by to nehrozilo,my máme období nikdo na mě nekoukejte a nemluvte,pokud možno neexistujte.Už aby to bylo za náma.

Markét-jeden z důvodů proč se nehrnu do nového auta je neustálé cpaní peněz.Takhle cpou babičky a já se vozím-ale je pravda,že ne často,co jsem doma tak ho zas tolik nepotřebuju.

tak a jdu chystat penízky na tu pizzu.
Luka

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 28.08.06 18:39

Luko,  

tou pizzou mi děláš nehorázné chutě…naše dědina je od civilizace tak daleko, že firmy odmítají přivézt, jednou jsme byli ochotní zaplatit i cokoliv a ani tehdy se nezachovali tržně…takže mě nezbývá, než si jí udělat:)))  

Jdu vyndat druhé dítko z vaničky, dneska jsem na koupání sama, tak se David cachtá ve vaničce po Klárce, jen jsem mu přidala vodu a koukám na něj od pc, dělá očistu dinosaurovi z plastu. Klárka to zalomila i bez koja v lehačce…pak jdu na kafčo, to bude veget snad tak hodinku, než se můra vzbudí:)  

Diny a za chvíli spící andílci, haha, abych se nedivila…

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 28.08.06 18:49

no ja doufam, ze u me ta cena bude trosku priznivejsi, praci bude delat tata :)
za mesic mu ho vezu, zatim to pry neklouza, takze dobry

market

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 28.08.06 18:51

pizza mnam mnam :)))

ja taky premyslim, jestli auto radeji neprodat, ale dam mu jeste jednu sanci :)))

vubec se ti nedivim, ze v noci nespis, preci jen se ti za:,–(ne meni zivot, ale urcite se vam bude bydlet krasne, aspon nemusis resit topivo letos v zime

market

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 28.08.06 18:59

markét-doufám,že to nezakřiknem a do zimy to fakt bude.

diny-my máme pizzerii 100m od baráku…

a po ochutnání jsem upustila od nápadu nechat i babi a Kačce…SEŽRALA jsem jí sama!!!!Byla se šunkou,cibulí a kysanou smetanou,výborná.
 L.

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 28.08.06 19:03

urcite jo a vanoce budete slavit v novem :))))

market

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 28.08.06 19:04

ALMERKO,JANI cetla jsem popisy dovolene, muselo to byt fakt super, fotecky taky uzasne :)))

market

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 28.08.06 19:32

Ahoj holky,

Pepča je ve vaně, doufám, že dneska brzo usne. Zítra budeme v pokojíčku dělat elektriku, tak musím ještě vyklidit skříň, aby to bylo odkud vzít.
Dopoledne jsme byli za kamarádkou, Pepča samozřejmě na kočárku, ale zpáteční cestu už zvládl bez něj.

Ve čtvrtek se možná staví Evásek, tak už se na ně těším.

DANI - tak to jste si dožínky krásně užili, už se těším na fotečky.

MÁJO - užijte si výročí a nedivím se, že tě Tom překvapil. Oni chlapi většinou na pamatování datumů nejsou.

DINY - snad ti zítra bude líp a gratulujeme k prvnímu slůvku :-))

MARKET - vítej zpátky. Manža dneska ťukl do dveří a zůstala nám tam díra. Tak to vypadá, že se příští rok budeme muset poohlédnout po novém vozítku.

ALMERKO, JANI - popisy dovolené jsou krásné, je vidět, že jste si to krásně užívali. A o fotkách ani nemluvím, moc krásný.

Zatím se mějte, jdu na tu skříň.

Papa

Miroušek

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama


Reklama