Jarní miminka aneb Kde číhá nebezpečí

Rodičovství

Ahoj maminy, Naše miminka se pomalu dostala do věku, kdy před nimi nic ležícího, stojícího ani schovaného není bezpečné. Ale na druhou stranu ona sama jsou ohrožována vším možným a paradoxně nejvíce nebezpečí na ně číhá doma.

Více než polovina dětí předškolního věku se zraní právě tam. Zvláště první děti jsou prý ohroženy nejvíce, neboť na nich se dospělí svému rodičovství teprve učí a leccos je nenapadne.
Přiznám se, že já to doma s tou bezpečností dost pytlíkuju… Samozřejmě máme záslepky do zásuvek, udělali jsme plůtek kolem počítače a v kuchyni mám ohrádku. Vyklápěcí zásuvky jsme přilepili průhlednou izolepou, takže pokaždé, když tam něco potřebuju, hystericky s tím lomcuju a divím se, proč to sakra nejde otevřít. Takže následující řádky nejsou příkladem toho, jak jsme na tom s bezpečností my, ale spíš taková směs toho, jak by to vypadat mělo. A zajímalo by mě, jakpak jste na tom vy? V některých komentářích už jste například zmiňovaly zábrany ke krbovkám… Máte nějaká zajímavá, vtipná, levná a fungující řešení jak zabránit dítěti aby se dostalo do zásuvek, skříní, odpadkového koše, aby rozebralo video, televizi či počítač? A spešl otázka pro rodiny se zviřátkem, která mně vážně vrtá hlavou. Asi se vám nepovedlo přesvědčit dítko, aby vyhazovalo granule z misky (že Magrato a Baghiro?). Ale jak se vám podařilo přesvědčit ho, aby je nezaměnilo s fajn příkrmem??
A teď k některým tipům, jak zvýšit bezpečnost domova:

ELEKTŘINA. Nepochybuji o tom, že každá z nás už má doma kryty v prázdných elektrických zásuvkách. Ale víte, že ostré dětské zoubky jsou schopné přehryzat například šňůru lampičky (počítače, televize atd.)? Takže jak vyzrát na elektřinu:

 • ochranné kryty do zásuvek
 • uložit fén či holicí strojek mimo koupelnu
 • šňůry pod proudem vést za nábytkem, aby na ně dítě nedosáhlo a ani je nevidělo
 • nefušovat do řemesla elektrikářům a opravářům různých spotřebičů
 • nekupovat dětem hračky, které jsou napájeny ze sítě
 • nepoužívaný elektrický přístroj odpojit ze zásuvky

LETY a PÁDY. Nebezpečné jsou zvláště pády na hlavu. Pokud dítě hned po pádu začne brečet, staví se na nohy a v maminčině náručí se uklidní, je to dobré znamení. Při pádu z vetší výšky je však i v tomto případě záhodno volat doktora. Jak omezit nebezpečí pádu??

 • pokud možno nenechávat dítě samotné
 • podlaha nesmí klouzat, utírejte hned všechno, co rozlijete
 • zajistit aby okna šla otevřít jen po určitou mez
 • ukládat hračky tak, aby na ně dítě dosáhlo a nemuselo si na nic stoupat
 • velké hračky a polštáře nedávat do postýlky, dítě by si na ně mohlo stoupnout a přepadnout
 • na horní i dolní konec schodiště umístit zábrany
 • příčky zábradlí (balkónu) musí mít takovou vzdálenost, aby dítě nemohlo propadnout
 • na leštěných podlahách nenechávat dítě běhat v ponožkách

POPÁLENINY. Víte čemu lékaři říkají ?syndrom nedělního odpoledne?? S dítkem navštívíte známé. Je krásná neděle. Rodiče spolu probírají novinky ze života, děti si hrají. Prostě idylka, dokud ovšem hostitel nepostaví na kávu… Nuže jak zabránit popálení?

 • pokud je to možné omezte pohyb dítěte v kuchyni (ohrádka)
 • používejte zadní plotýnky sporáku
 • rukojeti pánví, uši konvice otáčejte směrem dozadu
 • uvařenou kávu nepokládejte na kraj stolu ani na ubrus (nejlépe ubrusy odstraňte)
 • držíte-li šálek, nedržte zároveň dítě
 • nedovolte dítěti přiblížit se k horké troubě (krbovým kamnům, atd.)
 • horké radiátory zakryjte (stačí přehodit třeba osušku)
 • než dáte dítě do vody, vždy zkontrolujte její teplotu

OTRAVY. Otravy tvoří necelé procento všech dětských úrazů, což je ale na tisíc otrav ročně. Většinou naštěstí končí bez následků, smutnou výjimkou jsou otravy fridexem. Jak zabránit otravě?

 • všechny léky, čistící prostředky i koš na odpadky mějte zavřené ve skříňce, kterou dítě nedokáže otevřít.
 • zamkněte všechny přípravky na hubení hmyzu, plevele, hnojiva, přípravky do automobilu
 • pozor na některé jedovaté pokojové a zahradní rostliny. Zjistěte si, co vám roste v obýváku i na dvorku.
 • nepřelívejte chemikálie do lahví s etiketou, která by mohla dítě zmást (např. od limonády)

OSTATNÍ.

 • ostré nástroje ukládejte do zásuvky, která nejde otevřít
 • nábytek v dětském pokoji by měl být pevný, s kulatými rohy (existují plastové chrániče na rohy stolů, ale jsou dost drahé)
 • nejméně do dvou a půl roku nenechávejte dítě samotné ve vaně
 • nenechávejte nikde ležet cigarety, zápalky, alkohol, šicí potřeby a mince
 • na skleněné výplně dveří nalepte barevné obrázky, aby dítě vidělo, kde je sklo
 • nenechávejte dítě hrát si samotné v blízkosti bazénu či brouzdaliště
 • sud s dešťovou vodou zakryjte nebo oploťte
 • nenechávejte v blízkosti dětí igelitové pytlíky
 • než začnete couvat s autem, přesvědčte se, kde dítě stojí. Pokud je přímo za autem, v zrcátku ho neuvidíte.

Tak se pro dnešek loučím s pozdravem: Bezpečnost nade vše!!!

Makýš

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
kvetinka
Povídálka 22 příspěvků 22.01.05 08:59

Ahojky Holky!
Makýš super téma, mám už starší hoku tak jak píšeš už bych to měla mít zmáknutý, ale jak to tak čtu tak jsem toho dost opoměla! Je teda fakt , že je Verunka už větší, ale někdy má taky divný nápady. Třeba bydlíme v rod. domě a klidně lezla z okna na dvůr! Hrůza by byla kdyby to chtěla udělat u babičky v paneláku! Je potřeba mít oči na stopkách pořád!!
Taky když byla menší tak nám narvala do videa angličáky, peníze a jiné drobnosti asi co našla tak to rychle uklidila:-))Tak jsem všechno co bylo v dosahu 1m dala víš. Na nože mám stojan na zdi kam i já sotva dosáhnu:-))Na dvířka od kuch. linky jsem na úchytky dávala gumu. A vaření jen z ohrádkou! Tak zatím pa pa a dávejte pozor na mimíse!!!
Kvetinka

Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 22.01.05 10:37

Ahoj Makýš,

pěkný deníček, hned jsem si ho vytiskla, aby si to přečetl i manža. Všude na ty naše drobečky něco číhá a pro ně je všechno tak nové a zajímavé. U nás už taky máme záslepky v zásuvkách, dneska budeme zakrývat šňůry od PC. Ještě bych ale potřebovala vyřešit tu ohrádku před krbová kamna, to bude asi nejhorší. Koupit se snad asi ani nedá, jedině nechat udělat na zakázku nebo mít šikovného manžela nebo dědečka. Zatím teda Pepču hlídám jako ostříž. A to zatím jen leze. Až začne chodit, to snad abych měla oči i vzadu. No vyřeším to tím, že budu zamykat. Snad to trošku pomůže.

Miroušek a Pepča.

Tuli
Kecalka 125 příspěvků 22.01.05 14:06

Ahojky,
tak tohle tema je u nas ted obzvlast aktualni. Nase Any ma spaleninu na obliceji od koberce, jak se stremhlav vrhla vstric dobrodruzstvi­............ myslela jsem, ze me odvezou. Nastesti jsme ve zdravi prezily obe, ale je pravda, ze ted mam pocit, ze neni v bezpeci nikdy a nikde - napr. ohradku tak okusuje, ze si dnes skoro vyrazila svoje 4horni zuby. Kdyz nemuze strkat prsty do el.zasuvek, vyuzije kazde prilezitosti, aby je strcila aspon nekomu do nosu :-) Odlepila nam v kuchyni lino z podlahy a zjistila, ze ji naramne chutna.......­.atd. atd.

Takze nase bezpecnostni opatreni spociva hlavne v tom, ze ji nesmim spustit z oci. Radsi nevarim a moc nejim a ona dostane Hipp, nez abych behem vareni jako minule zjistila, ze se ji podarilo vysroubovat sprusli z ohradky a cpe si ji do krku.............

Mate taky tak „akcni“ deti? Ja ted prozivam docela hororove obdobi. Uz aby z toho vyrostla!

Zdravi Tuli

dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 22.01.05 14:27

Ahojky,

Šmankote, to je deníčků, teď nevím rychle kam psát, tak píšu do nejnovějšího.

Makýš tak toto je určitě momentálně velice aktuální téma. Aspoň u nás, protože ta naše chobotnička (jinak se snad ani nazvat nedá), se snaží všechno prozkoumat a tak odstraňujeme a zabezpečujeme co se dá.

V pátek jsme byly na RHB, musím říct že mám zase trošku obavu o náš vývoj. Ne že by nás nepochválili, ale Valuška prý upřednostňuje pořád levou ručku a nožku. Ä taky nám sestra dala nový cvik na posílení nožek když je máme slabší. Navíc mi ta naše sojka začala při cvičení utíkat, protože já matka nezkušení jsem jí málo mačkala body na těle, protože jsem měla strach. Takže musím řádně přitlačit a to je řevu. Zase to na mě padá. Já vím, že to bude dobré, aspoň tomu věřím, ale přece jenom červíček obavy hlodá. Navíc máme omezené množství cviků, které jdou cvičit na nožky, kvůli tomu zatrolenému šantu. nemůžu třeba Valušce přitlačit hlavičku břichem a zpracovávat nohy, aspoň tak to tvrdila sestra. Takže mám samozřejmě obavu, aby ty cviky které cvičit můžeme, pomohly. Tak to byla trocha pesimistické nálady, když já se ,ale z toho potřebovala vypsat.

No dítě mě volá, zbytek příště

Dana+Valuška

Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 22.01.05 15:33

Ahoj Dani,

určitě se to Valušce spraví, cvičení dělá divy. Já bych určitě taky byla měkká, nechápu jak ty sestry můžou děti tak „lámat“. V porodnici se mnou byla mamina, který chlapeček byl nožičkama dolů a měl je pěkně do O a ještě levá nožička mu uhýbala. No a ortoped říkal, že cvičením se to dá krásně spravit. Tak cvičila už v porodnici, chlapeček plakal, ale jakmile přestala, tak bylo ticho. Říkali, že ho to ani tak nebolí, spíš je to něco nového, na co nebyl v bříšku zvyklej a otravuje ho to.
Hodně štěstí při cvičení a neutíkající Valušku.

Miroušek a Pepča.

Maja80
Kecalka 182 příspěvků 22.01.05 17:43

Ahojky,

Makýš - téma deníčku je teda fakt aktuální. Já pořád doma chodím a vidím ty „nástrahy“, ale nějak nevím co s tím. Co jsem zatím vyřešila je otevírání šuplíků v obýváku - odšroubovala jsem na všech úchytky, stejně byly hodně hranaté a hrozily i rozbitím hlavy. Taky jsem vyprázdnila spodní poličky. Problém a velký mám s květináči - mám spoustu kytek (kolem 40 ks) některé na zemi, to není tak hrozné, ale některé třeba v kuchyni na nízkých poličkách, tam mám strach, ať to Zuzanka na sebe nestrhne, ale fakt nevím kam s nimi. Další a asi nepřekonatelný problém u nás jsou všude se vyskytující kabely - pořídili jsme aspoň koberec do pokoje kde je PC, tak některé půjdou pod něj a manžílek dal PC a tiskárnu do skříně, tak trochu ubylo, ale atejně je jich pořád dost - hlavně k bedničkám a tak - to mám taky strach, ať si to nestrhne na hlavu. Další problém je v ložnici, kde cvičíme a mám tam dva přímotopy (oblíbené Zuzčiny hračky) a samozřejmě opět nějaké káble a prodlužky. Nemáme zatím ložnici, takže lapmičky a ostatní je provizorní a v obýváku to není o moc lepší. V manželově rodině to bylo totiž normální - všude káble a prodlužky - neměli moc ve zvyku dát to aspoň pod koberec nebo přidělat zásuvku, tak zatím čekám a Zuzanku hlídám :-(
Zaujal mě sloupeček OTRAVY - budu muset přestěhovat některé skříňky v koupelně a kuchyni. Zuzanka sice zatím nic neotevřela, ale myslím, že to není daleko :-)

Holky, máme návštěvu, tak končím a zase se ozvu.

AHoj Mája

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 22.01.05 20:21

Ahoj holky!

Já ani nestihla udělat nějaký přehled v minulém deníčku a už je tu nový!! :o) Jo svět jde dál… Ale klidně pište dál info do starého, já to třeba koncem týdne shrnu. Hlavně napište v kterém týdnu to bylo, nestíhám přepočítávat údaje 6,5 měsíce…

K nástrahám - je tu vůbec někdo, komu ještě nespadl mimiš? Mě Kuba hupnul jednou přímo z klína, prostě sebou mrsknul a už byl na zemi. Stihla jsem pouze zmírnit trochu pád, sice řval, ale ne moc dlouho. Ze sedu a ze stoje padá snad každý den, už jsme ho prohlíželi, jestli nemá v zadu placatou hlavu… .o) Nemá… Konstatovala jsem, že kdybych měla já stejné množství pádů jako on, tak z toho mám otřes mozku. Je fakt, že je to z malé výšky a většinou na koberci, ale i tak.

Někde jsem sepsala seznam jedovatých rostlin, podívám se po tom a zkopíruju sem. Všeobecně se neradí mít květináč na zemi - i když kytka není jedovaná, může být v zemině hnojivo nebo chemikálie proti plísním, pokud tam není ten sajrajt, může tam být zase ta plíseň…

Jinak hlásím stále jistější chození kolem nábytku. Baštění se nám také spravilo, nejela mu výživa s meruňkou (manža zapomněl koupit jablečné), na kaši se také moc netvářil, ale něco snědl v obou případech.

Měli jsme jet do Zlína, ale nakonec z toho nic nebylo - počasí nic moc na cestování, příbuzní v trapu…

Pod silnými dojmy z Waldorfské školky, jsem uklidila plyšáky a vytáhla přírodniny, dneska s vyšly na světlo Boží probrala šutérky z dovolené - poskládala je do dřevěné misky. Verunka je vybrala, dala do plastového kyblíčku a do misky naskládala plastová zvířátka… :o) :o:o)

Jdeme uspávat!!

Alice

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 22.01.05 20:24

Zcela Tě chápu, já jsem nakonec cvičení zabalila v těhotenství. Už tak mi bylo dost blbě a ještě páchat násilí na dítěti… Stejně jsme přešli na normální cvičení, Vojta má cenu hlavně v prvních měsících. Myslím si, že maminky mají ze cvičení větší depku než děti. Zkus se zeptat jsetli se nedá stimulovat i jinak - třeba akupresurou.

Alice

Mart
Kecalka 456 příspěvků 22.01.05 21:45

Ahoj Makýš,

téma pro nás je velmi aktuální. Sice máme byt přizpůsobený už od dob, kdy začal šmejdit Honzík, ale steně to nejde zabezpečit dokonale. Takže u nás nikde nenajdete kytky na zemi, ubrusy a dečky neznáme a na rozích nábytku máme nalepeny kulaté rohy z Ikea. Tam nejsou ani tak drahé. Nicméně přestaly lepit původní lepítka, protože Honzík je s gustem stále odlepoval, tak je máme už dva roky přilepené poněkud neesteticky průhlednou izolepou.
Musím se přiznat, že nezvládám Tomíka neustále sledovat, přece jen se snažím udržovat i domácnost. No stane se, že vařím v kuchyni a kluci si hrají za stěnou v obýváku. Ale máme to propojené a já se orientuju i podle zvuků.
Tomík zatím nemá zuby, tak snad nehrozí prokousnutí kabelu, který je pod počítačovým stolkem. Pro jistotu před ním máme nastrkané takové Honzíkovy hračky, které nechávají Toma v klidu. Ale máme navíc ještě jedno nebezpečí - staršího bráchu. Honzík do Tomáška občas neúmyslně strčí, ale to se nestává často. Horší je, že nese velmi nelibě, když mu Tom něco sebere nebo zbourá a pak trestá. Sem tam nějaký pohlavek, to Tomáškovi zas tak neublíží, ale před pár dny mu chtěl Honzík vrazit prst přímo do očička. Pořád vysvětluju, kotroluju, občas musím dát na zadek, no snad to co nejdřív nějak výchovně zvládnu. Až bude Tom schopný se bránit, to budou teprv boje :((

Ještě novinka. Tom už regulérně leze! Ještě to střídá s plazem, ale lezení už je skoro půl na půl. Dneska jsem byla u kamarádky, kde mají jezevčíka, tak tam proti sobě vyrazili oba po čtyřech a Tomík dostal psí pusinku. Chtěl se hned kamarádit a chytil pejska za kůži na krku, asi si myslel, že je to plyšák. Když se vytáhnul pytlík s piškoty, to žebrali oba dva a museli se rozdělit. Prostě dvě zvířátka.

Mějte se fajn.
Mart

Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 22.01.05 23:51

Ahoj Danusko a Valiku,

jste holky statecny obe dve. Vim o cem mluvim, presne takove chobotnicky mam doma dve. My cvicime prave tu polohu na brisku kdyz jim primacknu hlavicku brichem a drzim rucicku a nozicku - teda drzim - snazim se ji chytit, uz se to fakt moc neda. Prinutit chobotnici aby si dala chapadla v bok by bylo snazsi, a to mi potvrdila i ve stredu rehabka. Proste uz jen docvicujem co se da, jakoze se toho uz moc neda. A pak taky masirujeme zadicka a brisko mickem. Jo a jeste mame jeden cvik na boku - vytahujem hlavicku - no a to se taky kroutej. Z bricha se snazej dostat na zada, z boku zase na bricho. A kdyz jsme cvicily na zadech tu hrudni zony (vzdycky tam mely ode mne bily puntik po prstu :o)) tak to zase zacaly nadskakovat zadeckem a mostovat a to pry taky neni dobre.
Uz se moc tesim az cvicit prestaneme, ale presne jak pises, ten cervicek hloda a vycita vsechny ty cviceni ktery jsme kdy flakly :o( Cvicime uz jen 3× denne ale je to fakt boj, jsem z toho kolikrat vecer vic unavena nez kdyz holky spolupracovaly a cvicily jsme 4× denne. Hlavne Babetka ma neuveritelnou silu, to uznala i rehabka a Anezka to zase dohani mrstnosti, tak to si clovek nevybere. Jinak zvladam kompletni prebaleni ditete na brisku, jen kdyz ma vepredu knofliky, tak to jeste nemam zmakly a hrkam jim chrastitkama abych odpoutala pozornost od tech strasne zajimavejch flasticek co mam v krabicce na prebalovaku. Zatim vede olejicek - jeste se jim ho nepodarilo vyndat, a notysek, ten uz trosku dostal zabrat :o)) Ale vlastne si vubec nestezuju, mame vesele a mrstne deti, co chtit vic :o))))
Jen aby se vsechno srovnalo tak jak ma, totez preju i Tobe s Valuskou. Drzte se holky :o))
Monca a moncicaci 7,5m

Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 23.01.05 00:03

Teda Makys,

klobouk dolu, takhle to dat do kupy.
No asi me ukamenujete, ale jeste nemame ani spunty do zasuvek. Pod stoleckem s Tv, vezi a akvarkem vede neuveritelna zmet dratu (ktere tam pochopitelne byt nemusi) a jeste je tam male akvarko s rostlinkama a vodou ze ktere si dava do nosu kocka :o)) V koupelne pod umyvadlem mam plastovou krabici s cistidly, v kuchyni pod linkou mimo krabice s kocicima pytlickama jeste krabici s igelitovejma taskama :o( Skrinky nezajistene, topeni odkryte a klasicke panelakove, okna nezajistena, noze v zasuvce, atd. atd. Asi se budeme muset prestehovat..... (tedy zrovna toto tema je u nas dost aktualni, prachy nemaje zvazujeme ci byt nebo postaveni domecku :o))
Proste v kazdem odstavci jsem se poznavala, hruza, snad jen ten balkon ze nema sprusle ale sklo. Piskvorky zatim jen couvaj a stavej se na vsechny 4, jeste nevedi jak na to aby se dalo tryskomysit vpred, ale to je asi otazka dnu, max. tydnu nez na to prijdou a zacne pozdvyzeni. Uz tak je obcas nachazim na prahu dveri do predsine nebo s kabelem v pusince. A jak se zachovaji ke kocicim mistickam a zachudku radeji nedomyslim.....

No asi je predemnou bezesna noc :o)

Monca a pidalky 7,5m

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 23.01.05 11:14

Ahojda jarňulky:)

Teda Makýš, super deníček, právě tisknu a večer budeme číst spolu s manžou a napravovat, co jsme zanedbali…:)

Teda venku je tak nááádherně, už třetí den u nás padá sníh, taťka se právě vydal na procházku s Juniorem, Zuzanka je na horách (zaplatili jsme jí kursík lyžování na Šumavě) a já netím, neboli odpočívám:)

Davídek se dneska rozhodl prudit už od půl 6, takže si nějaký ten relax tady plně zasloužím:))

Včera začal povídat už cíleně máma a táta, otočí se vždycky na toho, na koho to je a nebo od koho něco potřebuje:) Mama - nakrmit, pochovat, pomazlit, tata - vysvobodit ze sedačky a nosit na ramenou, vozit v autě, případně dělat další a jiné blbiny:) Je super, že už to evidentně rozeznává a začíná se mi zdát, že napodobuje nějaká slovíčka, ale to nevím, jestli nepřeháním…např. když si hraje s autem a táta pořád opakoval „auto“ tak po chvilce řekl Davča „ajtí“, už krásně při tak tak všelijak při kroucení ručičkou říká do rytmu „ta ta“ a někdy se mu podaří i to k na konci a to je strašně super, sám se to mu pak řehní:))) Kočičce říká „ka“ , začal taky říkat „bába“ a vůbec, začíná pěkně brebendit:) Musím říct, že mě docela překvapilo, jak brzy, a to jsem se bála, že vůbec nebude ukecanej:)

Včera jsme měli oslavu Zuzanky narozenin, bylo to super!! Kočička dostala od nás a babičky a tety a strejdy co si přála (Lego, knížku, oblečení atp.) a my jsme dopoledne připravili všechno pohoštění, takže poo jsme šli na krásnou procházku, děti se vychrupali a odpoledne pak bylo pohodový:) Děti myslím ne Davídka a Zuzanku, ale Davídka a Štěpánku, o dva měsíce starší neteřinku než je Davča:) Zuzka blbla s bobama a strejdou ve sněhu a když jsem na ní koukala z dálky, tak mi přišla tak velikáááá, strašně vvytáhla…bééé, už mám velkou slečnu doma, strašně to uteklo…

Monis to víš že neukamenujeme, já teda ne, my totiž máme jen ty špunty do zásuvek, jinak jsme toho moc pro bezpečnost neudělali, ale po deníčku od Makýš musíme!!! Je teda fakt, že nejvíc si hrajeme s Davídkem v herně (nemáme klasický obývák, ale vedle dětského pokoje, který je zatím spíš Zuzančin, ložnice (která je moje a Davčovo, hihi) a manžovo pracovny, je tohle nejlepší místnost na hraní, není tam skoro nic, cíleně nevlastníme obývací stěnu, cíleně tam není televize, je to prostě 20 m2 velká místnost s kobercem, starými křesly po babičce a houpacím křeslem, to je tak všechno, co se v té místnůstce nachází (jo, ještě harmonium) a tady si hrajeme a lezeme a blbneme, tady se i po uspání dětí s manžou scházíme každý večer a popíjíme občas vínko a povídáme si, je tam úžasná klidná atmosféra, ticho, klid…:) Jo a samo že tam jsou hračky, když je to herna:)))

Mart moooc gratulujeme Tomíkovi k lezení!!!:) Setkání s jezevčíkem muselo být prima, i když já bych se asi maličko bála, mamka má starou jezevčici a to je taková nevrla nevrlá, bude jí v létě 15 let a obávám se, že podobné setkání u nás by nepřežil Davídkův nosánek:))) Přinejmenším:)

Danuš nebooj, to bude v pohodě, Davídek taky daleko víc používá levou ruku, určitě to nebude nic strašného!!! Valuška je úžasná šikulka, krásně všechno zvládá a to že ti zdrhá při cvičení, to je vidět, jaký je to pérko a uvidíš, všechno bude dobrý!!!!!:)

Letím vyndat prádlo s pračky, ať aspoň něco udělám, než se kluci vrátí:)

Mějte se prima:)

Diny a Davídek

almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 23.01.05 15:31

Ahoj Makýš a holky!

Po obědě jsem napsala komentář, a když už jsem ho měla skoro celý,tak mi Radimek vypnul počítač.To znamená,že náš příbytek není lezoucímu drakovi zatím vůbec přizpůsoben.A už je nejvyšší čas.Deníček je opravdu aktuální a já zjistila,že v bezpečnosti domova opravdu pokulháváme ve všech bodech.
Všude kabely a nezakryté zásuvky. Čistící prostředky pod dřezem ve skříňce,kterou už hravě otevře.
Krbovky ještě stále bez plůtku.Žadný není k sehnání.Manžel bude vyrábět,ale kdy?Topení v nich omezujeme.Vše zatím řeším tím,že Radimka nespouštím z očí.
Moc toho s ním neudělám.V postýlce hned stojí,ale jak se ještě brdlá,tak často spadne.Kolikrát se už uhodil do hlavičky.
Včera jsme měli už první krvavý úraz:rozražený ret.Taky se mu už povedlo přicvaknout prstíky do šuplíku u komody.

Diny-Davídek je šikulka,jak už povídá.

Mart-gratuluju Tomáškovi k lezení.

My jsme byli v pátek na plese,Kristýna hlídala.Zvládli to spolu skvěle.V 8 jsem Radimka uspala, v 11 ho přijela nakojit a znovu uspat.To se povedlo rychle.Mile nás překvapil,další probuzení bylo až ve dvě,tak jsme si tam pobyli proti očekávání.Ráno tedy vstával v 6.30.Do ty doby ještě 2× kojo.
Noc na dnešek byla děsná.Vzbudil se snad 6× a po nakrmení nechtěl vůbec spát:o((

Už musím končit,čekáme návštěvu.

Zatím papa

Almerka & Radimek(včera 36 týdnů)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.05 17:43

Ahojky,
chci podat krátkou zprávu. Vaškovi se včera proklubaly dvě horní jedničky a vypadá to,že horní dvojky budou následovat. Takže už je čtyřzubec. Jinak jsme měli pěkně smolný pátek. David ztratil hodinky a když jsme odjížděli z Prahy, zjistili jsme, že nám z auta ukradli ty ozdobné poklice na kola. Tak jsem očekávala, co bude ten třetí průšvih (vždycky chodí ve třech ne?) a nedal na sebe dlouho čekat. Přijeli jsme domů, David zapojil počítač do zásuvky a za chvíli smrad se linul domem. Odpálili jsme zdroj. Naštěstí nebyl počítač zapnutý, takže nic jiného to neodneslo a v sobotu jsme koupili za šest stovek nový. Takže teď snad máme od trablí na chvíli pokoj.

Dandis - Neboj, s Valuškou bude všechno OK, Vašek taky trochu preferuje levou půlku těla.

Mart - gratulujeme Tomíkovi k lezení

Diny - teda David je ale ukecánek, když takhle brzo začal, jak bude pokračovat???

Holky pá
Makýš a čtyřzub Václav

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.05 19:26

Ahoj holky, teda Vám řeknu, Jiříček ještě neleze (naštěstí), protože jsem ještě totálně nepřipravená a vůbec nevím, jak to zvládnu s bezpečným domovem. Jsme všichni v jednom pokoji, v něm je velká obývací stěna a knihovnička s prosklenými dveřmi, která stojí přímo na zemi a není ji už kam dát, manželova pracovna s šíleným propletencem všech možných kabelů od PC a pod., do kuchyně se žádná ohrádka nevleze, protože je uzoučká, no prostě, bude to hodně zajímavé a budu muset mít oči i na zadku. Snad to zvládnem bez větších karambolů. Jinak Jiříček měl teď zánět průdušek, bohužel musel jíst antibiotika, ale už je to, doufám, dobré. Má čtyři zuby a náběh na další dva nahoře a včera měl osm měsíců. Zatím neleze, ale s chutí se pořád přetáčí ze zad na bříško a zpět, jo a začal se mi před spaním vrtět. Nevíte, proč to některé děti dělají? Prý to dělal i manžel, jak byl malý, že by to bylo dědičné? Tak zatím pa a díky za radu

Alena a Jiřík

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 23.01.05 22:28

ahoj :)

tedy moc hezky napsany denicek,u nas doma jsem poridila jen krytky do zasuvek,jinak skrinka v koupelne je zagumickovana . Filip kabely nechal volne pod stolem a pro delfinka uz ztratily kouzlo zakazaneho ovoce :)

jinak se tesim popaleni,zacala jsem varit na zadnich plotynkachmcaj davam za:,–(ne nahoru na polici a odnaucila jsem se ho nechavat na zemi

lety a pady - i mne delfinek bohuzel spadl z postele,potom ,nez se naucil sedat za stoje bylo tech padu nepocitane. i ted obcas ztrati rovnovahu a ja ho proste nechytim

kocouri misky ho lekaji stale a nevim jak to zmenit,protoze tytyty vyvolava vybuch smichu

jinak na Vysocine jsme se meli krasne, v sobotu probehlo kino,Snowboardaci nemeli chybu,delfinek nas pak i nechal vyspat. Dneska tam cely den snezilo,cesta klouzala,hodila jsem asi 2 x smyk,nastesti dalnice byla sucha a i ostatni ridici jeli opatrne.
Behem cesty se delfinek totalne posral (smrdel ukrutne ),mel to chudinka az na lopatkach,tak rovnou putoval do vany.

komentare si necham na zitra,jsem nejaka unavena

ALMERKO - tak to je super,ze jste si ples uzili :)

jdu spat

magrat a delfinek

wej
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 24.01.05 07:56

Ahoj,

pěkný deníček. U nás je asi největší nebezpečí pro Vládíka naše Maruška. Nejde jí uhlídat, pořád ho pošťuchuje a strká do něj, ztratí balanc a už padá chudinka rovnou pozadu na hlavinku. A taky jsem zjistila, že když se nedívám, tak ho schválně učí věci, jaké mají zakázané.(Bouchat do skla u balkonu aj.) Je to malá mrška. Jinak krytky máme taky, rohy na stůl jsme taky pořídili, ale ty hned odtrhali.

Toho opaření se bojím taky, někde jsem slyšela, že plná rychlovarná konvice může malé díťe zabít, a proto se můžu zbláznit když manžel nechá v konvici zbytek vody. Jo, a taky jsem zjistila:o) , že co mám děti tak moc nepoužívám friťák.

Tak už jsme konečně zdraví, snad už nám to vydrží, ten sníh čekal určite na nás:o))
Jinak Vláďa se pořád v noci budí po hodině a chce nakojit, už je toho na mě fakt dost, nevím co s tím. Přes den chce taky pořád být u prsa.

Mějte se Maruš a dva zdraví zlobílci

Mart
Kecalka 456 příspěvků 24.01.05 08:33

Ahoj Maruš, u nás je to hodně podobné, kluci jsou od sebe dva roky. Jak jsou od sebe Maruška a Vládík? Jinak buzení v noci je u nás taky děs, dneska v noci povykoval asi hodinu, včera dvě v kuse. Asi by pomohlo nechat pořádně vyřvat, ale právě, že tam je i starší Honzík, tak si to nemůžu dovolit. Newjhorší je, když Tom neusne po kojení, nebo se do půl hoďky vzbudí. To pak střídám chování v různých polohách, stěhuju ho do naší postele, když usne, tak zase zpět do postýlky a takhle pořád dokola, až usnem oba.

Zdar a sílu nevyspalým matkám!

Mart

Hanyla
Kecalka 162 příspěvků 24.01.05 09:42

Ahoj holky!

Makýš,dobře napsaný deníček.Tak už Hanička začíná lízt a všechno prozkoumává.Nějaký kytky jsem už odnesla do pracovny,začala je otrhávat a ochutnávat.Záslepky do zásuvek taky dám,ale ještě na ně nedostane.Postupně budeme zabezpečovat dům,chceme taky dát ke schodům nějaký zatahovací dvířka.Časem se ukáže co je ještě třeba udělat.

NOVINKA,máme od soboty první ZUB.
Dnes v noci se Haničce taky nechtělo moc spát.Od půl desátý byla vzhůru do dvanácti a pak se často budila i potom na kojo.
Chrapot už přešel jen ještě trošku pokašlává.Ale snad to už bude dobrý.

Už týden jí Hanička přesnídávky s piškotkama,ale jogurt do ní nedostanu.Jak jí ho chci dát,tak zavře pusinku,šklebí se a kroutí hlavičkou jako že ne ne.

Zatím se mějte a opatrujte sebe i mimísky.

Ahoj Hanula a Hanulka

wej
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 24.01.05 09:56

Ahoj Mart,

Maruš s Vládíkem jsou od sebe taky 2 roky. Taky ten starší tak žárlí a vědomě ubližuje mladšímu? Maruška je fakt někdy dost hrozná.
Já bych ho vyřvat nechala, Maruš spí vedle v pokojíku a nebudí ji to, ale Vládík při řevu modrá a přestává dýchat, tak ho nemůžu nechat se vztekat.

Tak snad se někdy vyspíme:o))

Maruš

Lentilka
Kecalka 382 příspěvků 24.01.05 10:12

Ahoj Holky,
tak to je téma opravdu trefné!! Viky mi včera poprvé žuchla z pohovky na parkety, střemhlav dolů!! A to jsem seděla přímo vedle ní, no ale trochu jsem jí zachytla takže to bylo jen takové lehké žuch.A odpoledne den blbec pokračoval, VIky u jídla dělala kravinky a zapadlo jí hamání a začala se mi dusit, holky ještě teď to mám před očima, je mi z toho blbě, jsem fakt matka hrozná!! obrátila jsem jí a nic stále se mi dusila, tak jsem jístrčila prst do krku a jídlo vytáhla!! a pak jsme šli ven, no to jsem byla totál už hotová, ujela jsem s tím naším kočárem pár metrů, v tom sněhu nedoporučuji golfky:-) hrůza, pak jsem dorazila domů, pustila si piráty z karibiku, větší hovadinu jsem neviděla.. toť naše neděle:-) jo spát se šlo v 11:00 !!!
Holky tak se mějte krásně všechny!!!
Lentilka

Jola1
Kecalka 197 příspěvků 24.01.05 10:28

Ahoj Makýš a holky,

díky za to nejaktuálnější téma, protože HURÁ HURÁ HURÁ Ondra se od soboty konečně plazí!!! Mám z toho velikou radost!!! Alespoň nebude na srazíku úplně za outsidera, i když jak tady čtu, Kubíček je zas o dva kroky napřed :-)))
Zásuvky máme naštěstí se záslepkama, počítač v pokoji, kam Ondra nechodí, ale v obýváku nemáme stěnu, takže kabely od televize není zatím kam schovat. Taky v kuchyni nemám zabezpečeno vůbec nic o o schodišti ani nemluvím. Čeká nás ještě mooc práce. Popáleni se taky bojím, nedávno jsem zahlídla nějaký pořad o dětských úrazech a tam říkali, že u kojence je popálení 15% těla už kritický stav, přičemž 5% představuje plochu dlaně dítěte.

Diny ? Davídek je teda pěkný ubreptánek. Mně se taky zdá, že Ondra začíná rozpoznávat a na mě volá mamama, a taky když ho oblíkám do kombinézy, tak hlasitě protestuje nenenene. :-)

Alice ? v kočáře jezdíme ještě pořád v leže, obvykle v kočáře spíme. Asi dvakrát, když bylo hezky jsem ho dala do polosedu.

Dano ? hlásíme se o tu Valuščinu pusinku :-)) a mooc se těšíme na sobotu!

Už musím letět, ještě napíšu, doufám, že server neodstaví na dlouho.

Jola a Ondrášek plazivec (dnes 37 týdnů)

elda
Ukecaná baba ;) 1700 příspěvků 24.01.05 10:42

Wej správně podotkla, že chybí upozornění na nebezpečí rychlovarné konvice. Aby dítko zabila, nemusí být zdaleka plná. Bratrancův klučík si prošel syndromem nedělního odpoledne se vší parádou (vrtulník, transplantace kůže…), strhl na sebe kávu, cca 1,5 dcl a popáleniny na 15 procentech. Když si představíte, že by na sebe vylil 1,5 litru vařící vody… Takže bacha na konvici, a nejen nedávat na kraj, ale zamyslet se nad tím, kudy vede šnůra do zásuvky (nedosáhne na ni dítě?) a počítat s tím, že dítě roste rychleji, než nabírá rozum, tudíž se po přistrčené židli dostane snadno až ke konvici, i když je vzadu na lince…
Laickým odhadem si myslím, že konvice je potenciální zabiják č.1, společně s hrncem vařící vody na kraji plotny a nezajištěným oknem ve druhém patře a výš (to okno se týče spíš dětí starších). Vše ostatní je nebezpečné, ale ne tak okamžitě destruktivní a životu nebezpečné, jako výše jmenované.
Už jsem na emiminu psala o manželovi, který v ranném dětství krom otravy prošel vším a nebylo to nic příjemného (tchýně :„hlídala jsem manžela, aby se neoběsil“ - po pádu 4 letého kloučka z balkonu, naštěstí přežil). Přeju nejen vám, ale i sobě, abychom nic podobného řešit nemuseli.

elda+lída

Senti
Kecalka 375 příspěvků 24.01.05 11:09

Ahoj Jarňátka,

já jsem konečně od čtvrtka zdravá, ale ta naše malá chytla od nás hnusnou rýmu:-( Zatím to vypadá, že by to mohla být jen ta rýma, protože kdyby se k tomu přidal i ten krk, kdy jsem nemohla 2 dny ani mluvit…:-(( To bych asi nepřežila. Tu rýmu má od včerejška, ale je zajímavý, že jenom ráno - to má totálně ucpaný nosánek a po vyčíštění je celý den vcelku dobrý. Tak uvidíme, třeba se to nezhorší - to by bylo SUPER!

Makýš: skvělé téma! A opravdu velmi aktuální. A hlavně výborně napsaný!

Já už mám doma delší dobu krytky v zásuvkách (o tom jsem se ti ostatně zmiňovala, když jsme se viděly:-)) Ale na saponáty, různá čistidla atd. v koupelně jsem úplně zapomněla! Takže dneska hned ráno jsem vše uklidila do komory do horní poličky! Šuplíky nijak chráněný nemám, ale kdybych měla na všechny dávat gumičky, tak to bych se asi zbláznila:-) Jinak jsem asi před týdnem uklidila všechny léky na bezpečný místo - měli jsme je v jenom šuplíku, který byl Karolínce krásně k dispozici…

A co je u nás nového?
V pátek jsem byla u ségry a moc jsem si to užila - bylo to po dlouhé době, kdy jsem mohla konečně vypadnout z bytu. Andulka je moc roztomilá - chtěla si s Karolínkou pořád hrát a dokonce jí i dávala pusinku:-) Ségra se už snaží o druhé, tak jí držím palce, aby jí to brzy vyšlo - kdyby se to teď v blízké době povedlo, byl by mezi dětmi 2letý rozdíl a to mi přijde tak akorát - taky to tak plánuju - ale kdoví, jak to vyjde mě - já měla totiž problém otěhotnět.

Hanulo: velkáááááá gratulace k 1. zoubku!

Lentilko: to byl teda den:-( Hlavně ale že všechno dobře dopadlo!!!

Mějtě se krásně a pozor na sníh, aby jste s mímískama nikde neuklouzly! Ale je to super, že tu máme sníh, co? A když k tomu ještě svítí sluníčko, jako právě teď…co víc si přát. Takže až se ta moje kočička vzbudí, tak sní hned vyrazím na prochajdu!

Senti a Karolínka

Senti
Kecalka 375 příspěvků 24.01.05 11:13

Velká gratulace Ondráškovi k plazení!!!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.05 12:07

Ahoj Holky,

Makýš krasny denniček, presne tuto temu som chcela tiez opisat. Myslela si vsak aj na veci, ktore ma vobec nenapadli.
Minuly tyzden som zhanala po obchodoch co sa da pretoze Lucky uz ohriza kable ( V IKEA com nasla celkom dobry chranic cierna plastova trubka), skuma zastrcky, otvara zasuvky a v kvetinach tiez uz bol.

Takze sme pred par dnami urobili mensiu prestavbu obyvaku. Kvety ktorých mam tiez pozehnane sme tiez zatarasili sedackou a postielkovu do jedneho rohu, kam zatial nemoze. Este stale nemame stol a stolicky ale ked to tak vidim, tak sa ponahlat ani nebudem Lucky ma aspon dost priestoru na lezenie. Zatial lezie ala Meresiev (zadok nedvíha). Rychlost je vsak uzasna 4 metre za 15 sekund ak je za cim sa ponahlat.

Momentalne ma vsak uz treti den silnu rymu a tak odsavame 6× denne a je toho hodne. Ani neviem kde sa to v nom berie. Spanok vdaka rýme nic moc, ale zlepsuje sa to. Doktorka mi dnes vravela ze opat zuri nejaka viroza tak si davajte pozor nech Vas ta mrcha neprepadne!!

A este jedna novinka minuly tyzden som bola hrozne ulietana a tak som ledva stihala citat dennicek a dovodom okrem choroby a inych vybavovani bolo nove auticko.
Konecne som opat mobilna !!! HURaaaaaaaaaaaa.

Ozaj nemate problem dostat sa na e-mimino ?? Dnes sa mi to podarilo az po 2 hodinach ??? Asi to bude tym novym serverom co pisala Sarka.

Majte sa krasne skladajte basne a uzite si snehu

Slniečko a Lucky

Mart
Kecalka 456 příspěvků 24.01.05 14:22

Maruš, s tím ubližováním je to u nás stejné. V pátek Honzík Tomíkovi málem vypíchnul oko, běžně ho vezme hračkou po hlavě, takže Tomík má občas i šrámy v obličeji. Honzík za větší útoky dostává na zadek, jinak jen domlouvám. Kamarádka má děti rok a půl od sebe a taky si tím musela projít.

Hanylo, gratuluju k prvnímu zoubku, u nás stále nic.

Jolo, gratulujeme k plazení.

Slniečko, ať je Lucky rychle zase jak rybička!

Nakonec Honzíkovi veselé výroky za poslední dobu:

Dědu mu řekl ?ty jeden vlku?. Honzík odpověděl ?já nejsem zvíře, já jsem dítě?
Chci aby se sám najedl. Dozvím se ?já nemůžu, nemám ruce? a schovává je za zády.

PS Zatímco píšu, přetáhnul Honzík Tomáška po hlavě dětskou plastovou židličkou, chudák náš otloukánek :(((

Mart a Tomášek

Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 24.01.05 16:13

Ahoj holky,

u nás nic moc nového. Dneska jsme byli na zimní procházce a zvládli jsme to mezi chumelením. Pepča spal v kočárku, ale moc dlouho to nevydržel, jen asi tu jeho půl hodinku. Doma všude vleze, pořád je na kolínkách.
Dneska v postýlce už vydržel pěkně dlouho stát - takže stání 35. týden.
V sobotu jsme zvládli dát do lišt nějaký ty kabely, tak už to tady máme trošku bezpečnější. Kytku jsem měla na zemi jen jednu a ta už minulý týden putovala nahoru, protože to byl pořádnej magnet na Pepču. Ostatní kytky mám na oknech a to je zatím dost vysoko.
No a včera jsme byli u našich, tak mi taťka slíbil, že tu ohrádku před krbová kamna udělá sám. Tak mám radost, protože sehnat se opravdu asi nedá.

Alice - doplňuji ty týdny:
otáčení - 22. týden
sezení z bříška - 28. týden
lezení - 28. týden
stání - 35. týden
Jak jsem se tak dívala do minulého deníčku, tak mi tam ulítl asi půl měsíc.

Diny - Davídek je šikulka, musí to být perfektní pocit, když ti řekne máma. Já na to pořád ještě čekám, ale určitě se taky dočkám.
A takovou místnost na hraní bych taky potřebovala.

Almerko - ať se Radimkovi brzo zahojí rtík.

Hanulo - Hanulce gratuluji k zoubku

Jolo - Pepča taky protestuje při oblékání, křičí takový to „uuuu“, který jde až z krku.

Zatím ahoj.

Miroušek a Pepíček.

dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 24.01.05 16:39

Ahojky babulky,

Valuška spí, Jirka, který před chvílí přišel z práce taky, tak toho musím hned využít.

Naše novinka, máme druhý zoubek a musím říct, že celkem bez problémů. Kňourala tak minulý týden, asi ji tlačil, ale teď už v pohodě. A taky nám začalo chutnat. Tak krásně otvírá pusinku až se mi tomu nechce věřit. Taky už musím vařit větší porce, protože toho sní daleko víc. Ještě jsem nezkoušela červenou řepu, nemůžu ji u nás sehnat. To mě celkem mrzí, když píšete jak dětem chutná.

Miroušku, Alice, Monis, Diny, Makýš… holky, moc děkuju za psychickou podporu. Na mě to někdy tak padne a je fajn, že se vám můžu vypsat.

Mart: gratulujeme Tomáškovi k lezení a psí pusinky moc dobře známe. Když Valuška není dost rychlá, už ji má, ale stejně nedá tomu našemo hafanovi pokoj.

Haňulo: vám gratulujeme k zoubku, já jsem byla z toho prvního úplně unešená, už to není takové bezzubé mimi.

Jolo: a vám gratulujeme k plazení. Aspoň si ty naše děti můžou dát v sobotu závody.

Lentilko: to sis to teda ale v neděli užila. A pád už máme taky za sebou a taky jsem byla přímo u Valušky.

SLniečko: super zpráva, nové auto, tak si ho užij.

Alice: posílala jsem ti e-mail.

Aleno: o vrtění před spaním můžu psát romány, poslední dobou ne a ne usnout. Pořád cestuje sem a tam, staví se na hlavičku a nožky, vydělává si dudlík, no síla. Já si myslím, že když je přes den pořád v pohybu, nemůže ty svoje končetiny najednou zvládnout a uklidnit.

Magrat: šmankote 2× smyk, to bych se strachy po…, ještě že jste dojeli v pořádku .

Toť vsjo, opatrujte se

Dana+Valuška (včera 34 t.)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.05 18:20

Ahoj Dani, tak to jsi mě trošku uklidnila, taky si říkám, že přes den má tolik energie, tak to potřebuje ještě večer vybít, no, lepší než kdyby plakali, že ?
 Díky

A.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.05 18:23

Ahoj Lrentilko, tak to teda fakt byl den blbec. Jiřík mi už taky jednou spadl, byli jsme i v nemocnici (radši), naštěstí vše v pořádku. A jídlem se mi dusil ixkrát, ale naštěstí jsem ho ještě nemusela otáčet. Jo a Piráti z Karibiku je opravdu hovadina, viděla jsem to asi před rokem a na to, jaký byl kolem toho humbuk, nic moc.

Ahoj a přeju lepší dny

Alena

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 24.01.05 18:24

Danus - tak gratulujem k druhemu zoubku a taky k rozpapani :)

jo a delfinek taky posila pusu

magrat

kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 24.01.05 19:36

Ahojda holky!

Nějak mě to přes víkend skolilo, že jsem na net ani nepáchla, ale dneska jste mi už moc chyběly, takže mi to nedalo a musela jsem aspoň na chvilku, hihi.
Ellenku už teplotky opouštějí (jen večer lehce přes 37), kašle sice ještě pořád, ale snad to brzo přejde. Dneska jsem musela volat ráno na rhb, že nepřijedem, že jsme pořád nemocní a příští týden jdem na KO, tak nevim, nevim. Já mám pořád strašnou rýmu, šišku v krku jako blázen, ale vzhledem k tomu, že kojím, tak toho moc nemůžu. Na bolení hlavy beru Paralen a to je tak všechno. Hnusný počasí a bacily ve vzduchu, to je děs. Brzké uzdravení všem a mě též.

MAGRAT: upřímně tě lituju, já se taky vždycky neba, ale teď s malou to neba moc dlouho nejde

BAGHIRKO: nic si z toho nedělej, že neděláš domácí nudle atd., v životě nejde o to strávit ho u plotny u vaření :o). My když vaříme přes týden omáčky apod., taky kupuju knedlík v obchodě a jen ho ohřívám, to samé nudle. Knedlíky z pytlíku vaříme v neděli, aby byl čerstvý, ale to jen přidáš vodu, vytvaruješ, uvaříš, taky žádná piplačka. Manža by měl opravdu na převýchovu.

LENTILKO: vidíš, jak je postýlka užitečná, hlavně, že Vikince se tam líbí

ALICE: právě proto, že jsem Chýlkovou taky moc nemusela, tak jsem byla zvědavá a moc mile mě to překvapilo

LENKO: tak to máš stejně jako já, taky čtu a rovnou píšu komentáře do Wordu, ze kterýho je pak kopíruju. To se týče srazíku, musím mrknout, kde je Ústí a pak napíšu. Musela bych půjčit auto, ale to by nebyl snad velký problém. Jenže tím, jak jsme už od začátku roku nemocní, mám naslibováno tolik návštěv a nějak ještě nestíhám. Takže bych to viděla až tak nejdřív za měsíc, dva.

MAKÝŠ: vím, že to nebyl účel deníčku, ale úplně jsi mě vyděsila, na co všechno myslet. Hned sepisuju, co ještě koupit, na co jsem zapomněla. I tak je tento deníček určitě přínosem, myslím, že se povedl a moc Ti za něj děkuju.
Co se týče otevírání skříněk u kuch. linky, babča pořád říká Ellence, prej jak bude chodit, že se těší, jak bude kramovat hrnce a bude s nima třískat.
Smůlu máte snad vybranou na dost dlouho, jak tak čtu :o))

Pádím, musím chystat koupání

Kostička a Ellenka

Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 24.01.05 20:01

Ahoj Kostičko,

Ellenka ani nemusí chodit a už může kramařit hrnce. Náš Pepča mi dneska „pomáhal“ s vyndáváním nádobí z myčky a ty hrnce se mu zalíbily taky. Hned jsem měla 3 z police na zemi. Ale mně to nevadí, aspoň má zábavu.

Ať jste už brzo jako rybičky a ať kontrola dopadne dobře.

Ahoj Miroušek a Pepča.

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 24.01.05 20:10

KOSTICKO - tak uz se brzy uzdravte,pocasi jde pod nulu,tak se snad i zbavime bacilu.
jinak v aute se ted bojim desne,protoze vsude jezdi spousta debilu a neberou ohledy :((
jinak hrnce u nas moc uspechu nevzbudily,protoze si je hodil na prsty a to bylo revu hihi

zatim pa a bacilum skon hip hip hura

market a delfinek

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 24.01.05 20:26

ahojky :)

tedy my se dneska meli uzasne, delfinek tady mel Julinku od Tani a Matyska od KAcii,takze se ani chvili nenudil. Matysek uz krasne stoji bez drzeni a vypada to,ze delfinek to od neho odkoukal,protoze vecer fakt chvili stal. Hrozne jsme mu tleskali,tak se na nas za odmenu chechtal :)
v ramci nacviku jsem vytahla nocnik ehhm, delfinek si ho dal na hlavu a bylo po vychove hihi

za chvili si jdeme pustit Uzasnakovi a mozna si i pak udelame uzasnakovy vecer :)

SLNIECKO - tak gratuluji k novemu auticku :) a co jste si poridili,jestli muzu byt zvedava

MAKYS - i my jsme byli nuceni si poridit novy zdroj. S temi poklicemi je to pech,ale porad lepsi nez kdyby vam ukradli cele auto. A Vasikovi gratulace k zoubkum. Projevilo se to aspon na lepsim spinkanim

MART - trpelivost,urcite brzy nastane doba a kluci si spolu budou krasne hrat a nebo jeste chvili a Tomasek Honzika prepere :)

DANUS - delfinek taky vice pouziva levou ruku a doktorka rikala,ze si to deticky casem srovnaji sami

JOLO - tak gratulujem k lezeni , i kdyz ted uz si asi moc nepokecame hihi

ALENO - delfinek se pred spanim taky vrti,vzdycha a heka. Mozna znovu proziva cely den a vzpomina :). Jinak neboj,ja si myslim,ze se rozleze a jen tise budes vzpominat na miminko lezacka :)

WEJ - tak si asi budes muset poridit zabrany na Marusku :)

HANYLO - tak gratulujem k prvnimu zoubku :) a kdo dostane na saty :)?

LENI - delfinek se casto dusil rohlikem a pokazde se jeste deset minut klepu:(. Hlavne ze to dobre dopadlo.
Pristi tyden v po mas cas? Chceme jet za Kacii,tak se pridej :)

SENTI - tak drzim palce,at se segre brzy zadari a mate zase mimi v rodine :). A Kaje drzim palce,at se rymy brzy zbavi

MIROUSKU - tak vitam Pepcu mezi stojice obecny :)

budu koncit,jdu se venovat manzilkovi

joo a zitra vecer jdu na koncert,ja uz se tak tesim :)

pusu prckum posila magrat a delfinek

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 24.01.05 21:04

Ahojda Jarňulky:)

To pondělí nějak uteklo…už je zase večer, vedle mě tady chrupčí to naše mímo, pohodička:) No jak dlouho, že:)))

Hani, gratulujeme k prvnímu zoubku, tak jste nás taky předběhli:) My stále nic, ani náznak, že by něco nabíhalo, nic, nic a nic…

Magrát, to jsou chlapíci šikulkové, že je nožičky tak poslouchají!:) Už se moc těším , že je za necelý měsíc uvidím!:)

Pak písni, jací byli Úžasňákovi:)))

Kostičko, už se holky pořádně uzdravte!!! Jaro by to chtělo, že jo…:) A k těm komentářům, já si otevřu emimčo ve dvou oknech, v jednom čtu a do druhého rovnou píšu:)

Danuš, gratulace k 2. zoubku, zvládáte to krásně, závidím:) Valuška je beruška, že to snáší tak dobře:)

Miroušku, je to fakt super, navíc, dneska přišel taťka docela pozdě z práce, malej už šel spinkat, celý den brebentil „máma máma“ tulil se, a táta nás překvapil na odchodu do ložnice ve dveřích, úplně vypískl nadšením „táta“, no měli jsme oba na krajíčku a to manža není žádná cíťa…:) Takže spát se šlo o hoďku později, kluci ještě řádili v herně, kdeže bylo spinkání:))))

Mart, Honzík má super hlášky, jen je sem hrň, já to strašně ráda čtu:)

Slniečko, gratuluju k autíčku, to musí být prima pocit:) Tak hlavně hooodně moc šťasných a bezpečných kilometrů!!!:)

Letím za manžou, zbytek zítra:)

Pápá Diny

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 24.01.05 21:23

Doufám, že vás moc nevyděsím…

Jedovaté rostliny:

Oleandr obecný Nerium oleander 5-8 listů, vyvolává: zvracení, závrať, křeče, smrt zadušením
Břečťan popínavý Hedera helix, vyvolává: průjem a zvracení
Rhododendron (pokojové Azaleaa), vyvolává: zvracení, slinění, závrať, křeče
Pryšec překrásný Euphorbia (Poinsettia) pulcherrima, vánoční hvězda, vyvolává: zvracení, průjem, delirium, zveřejněna smrt dítěte
Kroton Codiaeum variegatum, vyvolává: kontaktní ekzémy, pálení sliznic, podráždění v ústech
Fazol obecný Phaseolus vulgaris syrové fazole!! , vyvolává: zvracení, křeče, průjem, cirkulační kolaps
(nedoporučuji ani syrové zelené fazolky, vždy dobře povařit!!!)
Oxalis Šťavel, vyvolává: způsobují ledvinové kameny, koliky
Pivoňka lékařská Paeonia officinalis, vyvolává: zánět trávicího ústrojí, kolika, průjem
Primula (jen pokojové prvosenky, ne divoké) , vyvolává: rozsáhlé dermatitidy
Oměj Aconitum, vyvolává: obsahuje akonitin, jeden z nejprudších jedů mravenčení, pocení, zvracení, průjem, pokles teploty, poruchy srdeční činnosti, smrt zástavou dechu
Orlíček obecný Aquilegia vulgaris, vyvolává: křeče, dušnost, srdeční slabost
Mandloň, meruňka, broskev - jádra z pecky Prunus, vyvolává: bolest hlavy, závrať, slinění, zvracení,růžová kůže, dušnost, ztráta vědomí
Tenura páskatá alias tchynin jazyk Sansevieria trifasciata, vyvolává: zvracení, bolesti hlavy, trávicí potíže Řemenatka oranžová alias klívie Clivia miniata, vyvolává: slinění, zvracení, průjem, ochrnutí centrální nervové soustavy, kolaps
Sněženka podsněžník Galanthus nivalis, Bledule jarní Leucojum vernum a Narcis bílý Narcissus poeticus, vyvolává: slinění, zvracení, průjem, slabost
Aronovité (Aron, Calla atd.) , vyvolává: podráždění pokožky a sliznic, otok, zánět
Diffenbachia, Philodendron, Monstera, Zantedeschia, Anthurium, vyvolává: svědění, otoky, slinění, při vyšších dávkách útlum dechu, křeče, smrt
Konvalinka vonná Convallaria majalis jedovatá je i voda z vázy, vyvolává: dráždí trávicí ústrojí, popsána i smrt
Tulipa gesneriana Tulipán, vyvolává: slinění, ochrnutí senzitivních nervů

Příště snad něco příjemnějšího…! :o)

Alice

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 24.01.05 23:06

Ahojky,

tak po přečtení výčtu kytek jsme na tom snad dobře, z těchto máme snad jen vánoční hvězdu.

Jinak máme záslepky v zásuvkách, kabely jak kde, čistící prostředky schovaný nahoře, kytky na zemi už taky nemáme (oba naši chlapečci se tam s oblibou hrabali ve hlíně).
Takový menší nebezpečí je u nás obývací stěna, skříňky máme sice svázaný šňůrkama, ale je to spíš proti otevření a krámování, ale Tobík to stejně malinko otevře a párkrát si tam už přivřel prsty :-(.

Jinak pády jsem taky ani nepočítala, jak si začal stoupat a nedržel se pořádně, tak vždycky letěl dozadu na hlavičku. Teď už padá mnohem míň, ale občas ještě spadne. A hlavně mi taky padal z postele, spíme spolu a ráno, když se probudil tak, že neprobudil mě, utekl mi a párkrát z tý postele spadl. Naštěstí ji nemáme zas tak vysokou, asi jen 20cm, ale i to stačí. Teď už se to konečně naučil slejzat pozadu :-)

No jinak myslím, že snad máme „celkem“ bezpečný domov, uzpůsobovali jsme to už Kubovi a už to máme naučený, že některý věci nemůžeme volně nechávat a tak podobně. Ale musím taky říct, že Tobíka takový věci jako kabely a zásuvky až tak nezajímají, spíš ho kupodivu zajímají hračky :-).

Jo a jedna aktualitka, včera jsem Tobíka ostříhala, mašinkou, vypadá úplně jinak, plešounek můj, už to měl dost dlouhý, všude mu to lezlo.

Akoj Katka a Tobík

Lentilka
Kecalka 382 příspěvků 25.01.05 08:00

Ahojda Holky!!!
Jsem opět v práci, tééda,ale včera jsem to vykoumala, strčila jsem Makýšu :-) Vikýšu k babi do postele, a sama jsem si šla lehnout do ložnice :-) Juu to byla pohoda, a musím řict, že Viktorka byla s babi moc moc hodná, Jinak babu jí naučila novou kravinu, řekne jí Ahoj a podá ruku, a VIktorka jí taky podá svojí ručičku a říká ÁÁÁÁÁ a obě se tomu hrozně smějou!! a podávají si ruce jako soudržky:-) pozor, ale mamka nebyla soudržka, tak nevím co jí to napadlo:-) NO musím řict, že když mi to včera předvedly, smála jsem se jako blázen, je to fakt vtipný.Jinak se s golfkami v tomhle sněhu nehnu, dnes si půjčuju od kamarádky, starý hluboký kočár a budeme s ním drandit po braníku, fakt nemám ráda zimu a ani sníh!!!
Markét: máš mejl:-) a jinak v pondělí se ráda moc ráda připojím!!!! a jak se k Lence dostanu? jaký byl užasňákový večer?
DIny: jsëm ráda, že Zuzanka měla pěknu oslavu, psala jsem, že sestry holčička bude taky Zuzanka?jo a gratuluji Davídkovi k povídání a žvatlání!!
Kostičko: přeji, aby byla Ellenka už uplně fit, mohu se optat? Ellenka je jméno Ella? jak jste na něj přišli ? je to moc krásné jméno!!!
Dano: gratuluji k 2.zoubku, a jak jste dopadli na kontrole hlavičky?
Senti: hlavně ať je Kája zdravá!!
Hanula: 1.zoubek teda!!!! mámo co sis za to koupila?
a jako obvykle v galerce máte moc krásné fotky mimišů,já tam taky něco hodila
Tak holky všechny Vás moc zdravím!!!
Lentilka s Viktorkou

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.05 08:39

Teda, klobouk dolů Magrat, jak stíháš všem odepisovat, fakt zírám. Díky za útěchu, jsem ráda, že nejsem sama, komu před spaním malý dělá lotroviny. A taky si ještě užívám posledního klidu před tím, než malý začne lézt a všechno prozkoumávat.
 Alena

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 25.01.05 08:57

ahoj

jenom kratce,na zemi se vali vzteklid a dava najevo,ze pocitac fakt ne hihi

jinak Uzasnakovi me malinko zklamali,ale jinak se na to dalo koukat a obcas jsem se i zasmala. Romanticky vecer se malinko zvrtl,neb Subr usnul v kresle a po ukonceni produkce se pouze presunul do postele. Tak mozna priste.

jo a rano mi delfinek zuchl z postele :(,fakt jsem to nestihla

koncim,dite mi visi na noze a silene rveeeeee

magrat a delfinek rvounek

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 25.01.05 09:36

Holky, asi vás nepotěším - Kuba začal opět kašlat a teče mu z nosu. Nejhorší je asi ta rýma. Takže i když mě to moc mrzí, musím zrušit sobotní srazík u nás. Buď vymyslíme náhradní termín, nebo se můžete sejít někde jinde.

Alice

kvetinka
Povídálka 22 příspěvků 25.01.05 09:59

Ahojky Alice,
Plala jsem ti mail taky kašleme:-((
Tak se sejdeme jindy. At´ se Kubík brzo uzdraví!!!
Kvetinka

Senti
Kecalka 375 příspěvků 25.01.05 10:29

Ahojky!

Karolínka včera řekla baba !!!!!!!!!!!!!!!
a pak ještě několikrát!!! Takže 1. nebylo mama nebo tata:-) Ale i to má po manželovi, protože jeho první slovo bylo taky baba

Byla jsem z toho celá dojatá…a Mirek samozřejmě taky:-)

Senti a začínající breptálek Karolínka

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 25.01.05 10:52

tak gratulujeme k prvnimu slovicku a k uspesnemu rozpovidani :)

magrat a delfinek balkonovy

Mart
Kecalka 456 příspěvků 25.01.05 13:56

Ahoj holky,

u nás krásně nasněžilo, asi jako všude. Tak jednou rukou tlačím kočár a druhou za sebou tahám boby. Ale je to lepší než loni, když jsem tahala boby s břichem. Letos si to aspoň pořádně užívám a jezdím i s Honzíkem, Tomík nás sleduje z kočáru a bavíme se všichni.

Gratuluju všem k novým slovům a novým zubům. U nás se zatím trénuje máma, táta, bába, ale nemá to vztah ke konkrétním osobám, tak to jako slova nepočítám. Pro zajímavost Honzíkovo první slovo bylo auto. Ukazoval z kočáru a volal ?ato, ato?.

Mějte se a užijete si sníh.

PS Ale s golfkama to fakt moc nejde. Já jsem vždycky aspoň zaaretovala kola.:-)))

Mart

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.05 15:08

Ahoj Jarnulky,

zima je krasna ked sa pozeram von oknom ako krasne snezi a broucek spinka v postielke. Ja mam nohy na radiatore a tukam si do pocitaca. ACH JO ta zima je ozaj krasna a biela.
Aj tak sa uz tesim na jar, ked budeme moc byt vacsinu dna vonku na prechadzke.

Kedze som uspesne dobehla precitanie dennicku tak par reakcii.

KOSTIČKA - skoro sa uzdravte. Ryma je hnusna potvora a aj nas uz par dni trapi. A dnes som zacala smrkat aj ja. Este som Ti pisala e-mail ci by sme si nemohli vymenit dennicky ??? Ja budem asi na Slovensku a tak by som nestihlala reagovat ani citat. Ja mozem poslat dennicek tuto nedelu a ty by si to potom mala tu nasledujucu. Co ty na to ???

MAGRATKO ? kupili sme si Opel Astra. Je to o nieco mensie ako som mala pred tym ale hlavne to ?žerie? vyrazne menej ako RAV4. Lucky bol nadseny z nastevy v autosalone a dokonca si sam vybral pneumatiky a radio. Kedze som si nevedela vybrat ja tak on ukazal na jedno a to sme si vybrali.

MART ? to musis vypadat uzasne s tymi bobami a kocikom. Vidim, ze si tu zimu pekne uzivate. Na buduci rok to budes mat jednoduchsie. Jedny velke sanky a zveziete sa vsetci :o)).

HANI ? gratulujeme k prvemu zubku. Kup si rychlo tie saty, lebo skoncis ako ja a ani po dvoch mesiacoch som si este ziadne nekupila.

ALICE ? tak mozem Ti povedat ze ten vypis kvetiniek ma celkom dostal. Myslela som si ze som bola volakedy celkom dobry Mičurin ale vidim, ze mam velke mezery.
A prajeme skore uzdravenie.

DINY ? tak Davidek uz žvatlá. To je šikulka. Myslim, že bude vyhravať vo vačšine disciplin ktore vyhlasila Alice.

SENTI ? už mate prve slovíčko BABA, to je užasne. Luckyho každý den trapim ale okrem výskania a kričania žiadne zrozumitelne slovko nevydava. Zato hlas ma tak silny, ze kazdy sa za nami obzera ked si začne výskat v obchode.

Budem musiet končit niekto sa k nam hrnie

Pa, Pa

Slniečko a Lucky

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 25.01.05 18:30

holky tam je tak krasne
odpoledne jsem sla s kamaradkou na prochazku,vzali jsme to pres botanickou,Stro­movkou,huste snezilo,delfinkovi koukal jen nos a pak to radeji zalomil a chrupal.
pristi rok uz vyrazime na boby ci sanky tesim se tesim :)

za chvili razim do Rockaficka na koncert a pokecat,kluci budou spolu doma,uz se moc tesim

SLNIECKO - ryma je previt,ale nam pomahalo chodit ven a i doktorka to doporucuje. A co v noci spinkani,je to uz dobry ?

MART - ty budes hotovy kulturista ,tahnout takovy naklad :)

jdu se upravit,ale pripadam si jak snehova koule,proste nic moc :(,myslim,ze ten pocit znate vsechny proste grrr

tak holky hezky piste, ALMERKO - koukala jsem na fotecku Radima,jak stoji v postylce,fak­t super

zatim a rano chci komentare hihi

magrat a delfinek

almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 25.01.05 19:00

Ahoj holky!

Posledních pár dní jsou noce k nepřečkání.Ra­dimek nejen často jí,ale potom nechce třeba dvě hoďky usnout.Je pořád na břiše,leze mi po posteli atd.Mám strach, že mi žuchne z postele.Tak ho začínám pomalu učit do jeho postýlky.Včera jsem po dlouhé době dala na noc rýžovou kaši, ale stejně už byl v půl jedenácté vzhůru.

Včera jsem už vozila Radimka na bobech, koukal jak puk.

Dneska jsme měli předposlední plavčo, ale už jsme si zaplatili dalších deset lekcí.
Byli jsme tam jen tři dvojice, tak jsme si potápění dosyta užili.

Slniečko, přeju Lukáškovi, ať se rýmy brzo zbaví.Gratuluju ke koupi autíčka.

Almerka & Radimek

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »