Jarní mimińka - aneb - Po kom to naše dítě vlastně je!!!

Rodičovství

Milé maminy ? určitě už jste aspoň jednou slyšeli podobnou hlášku typu: Po kom to dítě vlastně je! Asi mi dáte za pravdu, že tuto větu slýcháme všude kolem. Celé těhotenství mi bylo šeptáno do ouška: ?krásná bude po tobě a vtipná po mě!!!? A jakpak to vypadá dnes?

Naše Julinka samozřejmě krásná je, otázka zda po mě, však zůstává s otazníkem. Zda-li je vtipná se teprve ukáže, i když je pravda, že už teď je vidět, že to bude pořádný kuliferda ? už teď se totiž zubí bez zubů na celé okolí a dělá takové grimasy, že by jí leckterý komik mohl závidět. Obzvláště cviky s vyplazeným jazýčkem doplněné slintáním a pěnou u pusinky. Ale ta pravá dědičnost genů se projeví až později?.uvidíme, zda bude výřečná s citem pro divadlo a fotografování po taťkovi nebo akrobat šplhající po větvích stromů s věčně odřenými koleny po mamce. Zatím se nad tím vším jen můžeme dohadovat a možná každý tajně doufat v to své :-)))

Jisté už ale je aspoň něco. Teda podle babiček a známých ? není vám následují věta povědomá? : to je celý tatínek, kde jen je ta fotka, když mu bylo tolik co maličké. Ten nosánek a ouška, no celý táta?.a bradička ?tu má po dědovi?.a modré oči po mě, protože nikdo v rodině modré kukadla nemá?.taky jste si podobná srovnání vyslechly? Pravda ani my jsme tomu neunikly, i když se mě to nikterak nedotýká. Je mi totiž úplně jedno, komu bude Julinka více podobná. Možná jsem i radši, že je to náš malý Ondrášek s jemnějšími dívčími rysy. Jen ať je taťka hrdej :-)) Dělá mi to pak děsnou radost, když vidím Ondru jak mu to dělá dobře slyšet?.tuhle holčinu teda nezapřeš. Podobu na mě v ní totiž nikdo nevidí :-)) Takže, kde a kdy se projeví ty moje geny? Nezbývá jen čekat a pozorovat :-) ?Ale má to i jednu výhodu ? až bude Julinka rošťačit a určitě i neposlouchat ? můžu pak s klidem říct: Miláčku, ale vždyť ona je celá po tobě!!!

Takže co si udělat malý přehled?..komu jsou podobné ty naše ratolesti? Mamce ? Taťkovi? Nebo jsou od každého trošku?

Tanina a Julinka (v neděli 3 měsíční)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Anonymní  21.08.04 23:55

Tanino, to je skvělé téma. Taky se všichni kolem nás snaží zjistit, komu je náš Jiříček podobný a musím říct, že názory se velmi různí hned po narození, to byl celý taťka, teď zas říkají, že je celý já. Jsou i takoví, co v něm vidí bratra mého manžela, já v něm vidím svou sestru prostě, čert, aby se v tom vyznal :-)). Prostě počkáme a uvidíme. Spousta známých, kteří nevěděli, že máme klučíka zas nahlídla do kočárku a zvolala:„To je krásná holčička“. A pak z toho člověk nemá mít v hlavě guláš. Ale hlavní je, že je to zlatíčko zdravé a spokojené, že ? :-)))
Alena a Jiříček (v neděli taky tříměsíční)

 
kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 22.08.04 13:11

Ahoj holky!

Tak mě Alice i Magrátka upozornily, že jsem psala do špatného deníčku. Místo do jarních miminek, tak do Alicina deníčku o příkrmech. Takže zkopíruju svoje poslední dva komentáře, které jsem psala jaksi „mimo“.

KOSTIČKA

 
kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 22.08.04 13:12

Ahoj holčiny!

Už se pátej den nemůžu napíchnout na net a už mě to vážně štve. Po šesté hodině svěřuju dítko babičce na hlídání a sedám ke kouzelné bedničce, abych si početla, co je emimču novýho a ta telefonní linka ne a ne připojit. Ach jo!!
Co je u nás nového? I bez instruktážních fotek jsem zkusila letadlo ? poprvé z toho byla malá trošku vyhukaná, ale teď už se jí to začíná líbit, hlavičku krásně drží, projdu s ní celý byt a moc se směje. Takže díky těm, které mi tuto metodu poradily. Jinak situace zatím stále podobná - papáme, kakáme, spinkáme, a hlavně strašně si vykládáme a občas se i rozčilujeme. Sem tam popláčeme. Dá se říct, že po třech měsících rozlišuju Elinčin pláč ? nejlehčí je takzvaný pláč spací, kdy se jí přivírají očička, plínku si šťouchá ručičkou na obličej a naříká, že se jí nedaří usnout, jakoby mi chtěla říct ? mami, uspi mě! Pak je takový pláč ?mamo, cvič se mnou, asi mám prdíky, kdy v okamžiku prvního pokrčení nožiček na bříško už se na mě směje na celé kolo. Jsem zvědavá, jaký bude pláč ? mami, rostou mi zoubky.
Jinak příští týden nás v úterý čeká kontrola na ortopedii, tak jsem zvědavá, jak dopadneme.
Včera večer jsem se konečně odvážila přečíst si deníček Smutný porod. Tekly mi slzičky a ty sny, co se mi v noci zdály, ty si ani nepřejte vědět. Elenku mi unesli, spolužačka potratila někdy v poli, no prostě mělo to na mě psychický dopad. Nevím, jestli bych byla statečná tak jako Danka, ale strašně ji za její i manželův přístup obdivuju!!

Komentáře jsou už skoro týden starý, ale přece:

BAGHIRO: můžu se drze zeptat, kolik že křížků má ten tvůj? Píšeš věk skoro dědečkovskej? Jinak také gratulace Elíškovi k pátečním čtyřměsíčninám.

ALMERKO: my koupeme v Linole Fet už od začátku. Naše paní dr. ho všem píše, prý se osvědčila. El měla ze začátku, když jsme přišli z porodnice, suché ručičky a nožičky, kůže se jí jakoby loupala, tak jsme používali leniens mastičku, dostane se v lékárně, je bez vůně a dobře promašťuje. Teď už dlouho nemažeme, ta koupel jí nějak stačí a nebo používám dětské mléko.

DANO: minulý týden jsem sledovala kousek nějakého pořadu, ve kterém dva hluší manželé měli klučíka, který se jim narodil asi se stejnou vadou, jakou má tvoje Valuška. Absolvovali taky tuším dvě operace a dneska je z něho krásný a šikovný dvouletý šikulka. Takže se neboj, držím ti pěsti, ať vám to nakonec taky všechno dobře dopadne.

PETRO: taktéž tě vítám mezi nás.

Pro dnešek všechno, dobrou noc a sladké sny přeje maminkám i miminkám

Kostička a Elenka 14 týdnů + 4 dny

 
kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 22.08.04 13:18

Ahoj holky, holčičky i chlapečci!

Tak jsem to už doma nevydržela a skočila do té naší školičky na veřejný internet, abych si aspoň stáhla nové komentáře. Už mě to vážně štve, telecom mě asi odřízl nebo co?!? Telefonovat můžu, na net se za boha nemůžu napíchnout. Úplně jsem hleděla ? neměla jsem dočtený předminulý deníček, pak jsem propásla jeden celý (o tatíncích) a šup, už je tu nový o příkrmech. No prostě nestíhám :o((((((
Co je u nás nového:
večer a noc z 19. na 20. srpna pro nás byla přelomová ? konečně jsme se rozloučili s plínkama velikosti dvě a přešli na trojku. No upřimně musím říct, je ten skok je docela velkej, Elenka se v těch trojkách trošku utápí. Nevím, jestli je to tím, že to není moc baculaté miminko, že je spíš vytáhlá do délky nebo proč tomu tak je. Záleží asi miminko od miminka, jak mu která plínka sedne.
Co se týče mě jakožto maminky a manželky ? rozhodla jsem se shodit své dlouhé vlasy a zvolila kratší střih s melírem. Jak bude příležitost, budu se muset nechat vyfotit, taky budu muset sehnat fotografa pro naše ?letadlo?, které nám tak dobře jde.

Jestli můžu ještě něco k minulému deníčku ? sice pozdě, ale přece. Můj manžílek je ten typ tatínka, který sice pohlídá, zabaví, uspí, ale co se týče koupání, přebalování ? je takříkajíc v bodě nula. Když kdysi prohlásil, že by už chtěl miminko, říkala jsem si, že už snad dospěl a ví, do čeho jde. Když jsem pak byla těhotná, stále opakoval - do tří let je to tvoje, od tří let se o mimčo začínám zajímat, to už s ním bude řeč. Musel z toho svýho ustoupit, je i jeho už tak od necelých dvou měsíců. Ze začátku měl šílený strach (aspoň mi to tvrdil :-)))), aby El něco neudělal, že je strašně malinká (přes čtyři kila!!! Co by dělal s dvouapůlkilovým uzlíčkem). Teď když ji hlídá a ví, že bude čas krmení, chytne ji do těch svých chlapských tlap a donese mi ji. U koupání asistoval dvakrát ? nechytlo ho to. Teď ví, že to zvládnu sama, tak už ho do koupelny nedostanu. Jo tak koupat manželku ? to by chtěl hned, ale to zvládám taky sama. Jinak Elenka je už pozornější, stále je směje a ho to docela baví ji rozesmívat ještě víc. Taky je výborný uspávač (spolu s dědečkem). Když se chce Elence spinkat a nemůže zabrat, nahodí takový fňukavý plakání, uložím do kočárku a pošlu uspat s tatínkem. Za chvilku je zpátky a malá je tuhá. Když s ní jedu já, pořád ji něco povídám a na spaní jí zabírá akorát Halí belí. Tatínka musím pochválit jako vrchního uspavače, já funguju jako výborná krmička, přebalovačka a koupačka. Jako rozmazlovačka funguje moje mami ? Elenčina babi. Co říci závěrem ? pevně doufám, že tatínek se nám bude zapojovat čím dál tím víc. Uvidíme.

DINY: moc hezky jsi to napsala v tom minulým deníčku o té hormonální smršti, co náma proběhla.

SENTI: moje El mívala pokakanou dříve skoro každou plínku, teď tak jednu za tří až čtyř, ale zato je to nářez, to vždycky čekám, jestli bude ještě přídavek, aby nepokakala zrovna čerstvě přebalenou plínku. Většinou přes noc jenom pročůráme, po prvním kojení chce asi bříško udělat místo, aby uložilo snídani, tak to je nářez č. 1, pak během oběda zase jenom čůráme, no a odpoledne je nářez č. 2. Musím dodat, že většinou je to s patřičným zvukovým efektem. Už rozlišuju, jestli to byl prdík suchý nebo takzvaný mokroš. Karolínce přeju brzké uzdravení.

Zatím mě nic dalšího nenapadá, vždycky, když večer ulíhám, napadá mě spousta věcí, co bych vám chtěla napsat a pak, když se dostanu k počítači, hlava vygumovaná. Takže pro dnešek končím, všem miminkům, i těm ozoubkovaným posíláme pusinku a těšíme se na příště.

KOSTIČKA a ELENKA 106 dní (15 týdnů + 1 den)

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 22.08.04 15:01

Ahojky babulky,

Tanino moc pěkné téma. My máme taky holčičku, a taky většina známých i rodina tvrdí, že je to celý tatínek. Prý jsou děvčátka více do tatínků. Tak jsem celkem zvědavá jak ta naše beruška bude vypadat, až trochu povyroste. Jestli bude opravdu po tatínkovi tak se máme na co těšit, protože Jirka(tatínek) měří 2 metry, takže budeme mít asi košíkářku. A co Jirka na to ,že je mu malá tak podobná? Tvrdí: „vím, že všichni rodiče si myslí, že jejich dítě je nejhezčí,… ale ta naše, opravdu je.“ Tak to je bez komentáře.
Ale už jsem taky slyšela, že je Valerka podobná na mého bratrance. Prostě je namíchaná, ale nejdůležitější je, že je to naše ovečka a nás nezapře.

Jo steh tam pořád máme bylo nám řečeno nechat to tak, ale příští týden jedeme na kontrolu do nemocnice kde nás operovali. Třeba s tím něco udělají, ale moc nerada bych ji nějak trápila, už si zkusila tolik.

Kostičko: na ten pořad jsem se taky dívala, ale ten chlapeček byl tuším na operaci se srdíčkem, aspoň tak jsem to pochopila neviděla jsem to od začátku

Peg: tak jak to dále zvládáte, myslím na vás a přeju pevné nervy

Magrat: kdepak jsi ty nejpilnější pisatelko komentářů

Tak my jdeme papkat a pak na procházku. Mějte se děvčátka hezky a pusinku všem drobečkům

Dana+Valuška dnes 12 týdnů

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 22.08.04 15:12

Zdravím Jarnilky:)

Co se týká tématu deníčku na tento týden, tak náš Davídek je podle mě a širokého okolí hodně podobný na tatínka, má jeho oči, hlavně nos (rozpláclou bambuli:))), vysoké čelo a momentálně i vlásky, jako taťka jich má jen pár a obr koutky, ale na rozdíl od tatínka má velkou pravděpodobnost, že mu ještě nějaké dorostou, hihi:))))

Pusinku má asi po mě, hlavně má po mě ďolíčky ve tvářích, když se směje:) Jenže, kdykoliv se řehní a já vezmu foťák do ruky, tak zvážní a mě se prostě nedaří ho vyfotit s těmi úžasnými ďolíčky a s otevřenou rozesmátou pusinou…snad se to někdy povede:)

Davídek má nádherně modré oči, nevím fakt po kom, já jsem hnědoočka a manžel má barvu čehosi mězi hnědou a zelenou:) I takové věci se stávají ve slušných rodinách:)))

Jinak u nás novinky asi takové, že nás také postihl růstový spurt, kojím snad po 2 hodinách, v noci se budíme po 3, občas večer už není pomalu co malému dávat pít, ale zatím to není tak zoufalé a prostě se to dá zvládnout.

Davídek se už otáčí sám, takže když ho dám na zem pod hrazdičku na záda, a odejdu třeba něco odnést a vrátím se, tak je přetočený na bříšku a vzteká se, protože ho to zatím tak vyčerpá, že sílu otočit se zpátky už nenachází:) A naopak, když odejdu a on pase, tak se přetočí na záda a spokojenost největší:)

Jinak dcerka se mi včera vrátila z tábora a dnes zase odjela s babičkou do Konstantinových Lázní do chatičky, prostě celé prázdniny je v luftě, už se těším, až bude škola a konečně si jí s Davčou užijeme:)

Taky vám tak zlobí prcíci se spaním? V noci časté buzení - to přičítám tomu spurtu, ale i přes den už Davís nechce tolik spát, jsem ráda, když vytuhne 1× denně na víc než hodinu, jinak mu stačí 15 minut chrupky a září odpočatý zas jak sluníčko…ale já ne, neb nestíhám nic pořádně…

No, jdu žehlit, mějte se krásně, u nás právě probíhá rekonstrukce domečku, takže máme živo, ale konečně to vypadá, že budeme mít baráček odizolovaný od spodní vody a navíc jako bonus budou konečně schody před domem, to pořád nemůžu vydejchat, po těch akrobatických kouscích za ty 2 roky, co jsem si zvykla:)))

pápá Vaše Diny a spící Davídek

 
Anonymní  22.08.04 20:18

ahoj :-)

tak u nas je to uplne jasne,delfinek je zmensena kopie tatinka,podoba se nezapre. U nas je matka nejista. Jen doufam,ze to nebude stejny rozumbrada,protoze jinak se postehuji smer Bohnice :-)

my jsme se dneska meli,jeli jsme za Missorkou, ( je tak strasne hodna,protoze se nam cely tyden bude starat o naseho Pana kocoura )dorazila Tana s Julinkou a Fantagiro. Prckove dostali od tety Kacky nadherne oblecky ( jestli to pujde takhle dal ,tak ji pekne zrujnujeme ). Delfinek se predvadel,pysna matka naparovala a pak se Krystufek zamiloval do Julci,lezl za ni,stahoval tricko,bral dudlika a tak. Julcu to za chvili prestalo bavit a dalo mu jasne najevo,ze je na ni moc hrrr :-)). Az uvidi Ondra dokumentaci,mys­lim,ze nas odstreli.

dalsi novinka - delfinek sedi !!!,trva to jen chvili,ale je to tam. Dneska zase dostal mrkev + brambor a tatinek byl pekne nahozenej :-)

DINY - s tim spinkanim te moc nepotesim,kde jsou ty doby,kdy delfinek vytuhaval v kocarku a spal 3 hodinky v kuse. Ted je to tak 20 minut dopoledne,hodinka odpoledne. Dokonce si i zkracuje nocni spinkani a ja se rano nestacim divit.

PEG - moc na tebe myslim a posilame Anetce pusu. Drzime vsechny palce co mame,at prsa uvolni blokaci a Anetka zase muze v poho bastit.

DANO - ted tady cely tyden nebudu,jedu na Vysocinu,tedy to budu mit abstak :-)

musim jit sbalit veci na cestu,koukala jsem na predpoved a konec tydne nic moc :-(. Hm asi to dopadne,ze mu zase vezmu cely satnik.

mejte se mooc krasne a ja se v nedeli ozvu

magrat a delfinek

 
Anonymní  22.08.04 20:44

Ahoj jarňátka,

tak s podobou našich holčiček je to naprosto jasné. jsou celé manžel a hlavně jeho rodina…

Když se narodily, tak Terka byla celá já, Monča celá tchán…:O)))..teď jdou podoby do sebe, Terka je celá manžel, Monča pořád celá tchán, ale má velké oči po mě…alespoň něco. Jinak bych opravdu měla pocit, že vychovávám úplně cizí děti…:O))
Než se holky narodily, tak jsem si vždycky přála, aby byly podobné na tatínka, aby mohl být náležitě pyšný a hrdý na své prďolky a povedlo se.
I když musím přiznat, že někde hodně vzadu ve mě to křičí, a chci aby alespoň jedna byla po mě…ale to už se asi bohužel nepovede, snad jen povahově a to tedy není moc o co stát.....
Povahově se už hodně rýsují, Mončičák je hyperaktivní a zbrklá, Terka klidnější a přemýšlivější…tak uvidíme jestli jim to vydrží.

No musím si počkat holt na toho chlapečka a ten už po mě být prostě musí!!!!

MAGRÁTO - ty se tak máš, že už baštíte mrkvičku apod., my pořád čekáme, jsme o tři týdny nedonošení a tak jsme zatím bez mrkvičky…:o((

MONIS - minule ses ptala na ten zájem a nakukování do kočárků apod., abych řekla pravdu ze začátku mě to docela těšilo, byla jsem utahaná jako blázen a když jsme někam vyrazili a já holky nastrojila a všichni chválili a koukali, tak mě to tak trošku hřálo na duši… Ale teď už nastala fáze, že mi to taky vadí a dost. A nejvíc mě rozčiluje a to všeobecně, když se někdo ptá na kojení.....jako kdyby to byla nějaká zásluha. Není! Buď to jde nebo ne, a naopak si myslím, že maminky, které nekojí, tak jsou daleko větší hrdinky, protože mají miliardu práce navíc......ne­návidím to. A nevím jak dalece je to u vás, ale u nás, když někdo koukne do kočárku, tak hned po otázce na pohlaví (přesto, že je mám v růžové) přijde otázka na kojení....... S tím oblečením.....já si ho chci nechat, plánujeme ještě jednoho svištíka a navíc mám bráchu a manžel sestru, takže to podědí. Tak se nezlob.

Děvčátka a mimísci, mějte se krásně, a my jdeme zítra na půlroční kontrolu, tak napíšeme aktuální váhy a míry..ale jsme hrozní drobci, takže si myslím, že budeme vážít jako většina z vás, přesto, že jsme tu nejstarší…:o))))

Čauky

Evásek a treperendy

 
Senti
Kecalka 375 příspěvků 23.08.04 00:20

Ahoj maminky,

tak jsme se před 2 hodinami vrátili od tchyně.
Manžel se snažil malou uspat, ale nějak mu to nešlo (většinou to ale zvládá dobře - jemně s ní houpe a dělá šššš šššš:-) tentokrát to ale nezabralo a tak jsem musela přijít a Karolínka se hned zklidnila, asi tentokrát potřebovala vědět, že je taky u ní máma:-) Že se jí nikam neztratila:-)
No a teď spí už oba a já za nima půjdu za chvilku:-)

A teď k tématu: Karolínka je celá po tátovi. Zatím jsem neshledala nic ze sebe, no možná ouška…takže aspoň něco:-)

Zítra jedeme do Prahy, protože musíme vyprat a hlavně tu zítra od 8 do 17h nepoteče voda. No a co mi s pokakanou prdelkou bez vody? To zkrátka nejde.

Diny: Karolínka se taky krásně směje a jednou, když jsem si ten její úsměv chtěla taky zdokumentovat, tak hned zvážněla. A mohla jsem na ní dělat všemožné opičky a nic! Ale o pár dní později se nakonec dala překecat:-) Jednu z těch fotek jsem dávala kdysi do galerie Jarních miminek.
Jo a Karolínka už je taky přes den skoro pořád vzhůru. Ale neboj bude hůř:-) Za chvilku budou lézt a všechno zkoumat:-)

Kostičko: máš šikovnýho taťku, takový uspávání miminek není hračka. Pokud totiž nemohou usnout, jsou mrzuté a to teprve je oříšek je uspat.

Magrátko: Delfínek je šikulka! Karolínka se už taky začíná přitahovat za ručičky do sedu a nejradši už by seděla.

Evásku: já se taky nestačím divit…i mně se už stalo, že byla Karolínka v růžovým a nějaká paní mi chválila krásnýho chlapečka:-))

Mějte se hezky a já jdu za těma svejma spáčema:-)

Senti a Karolínka

 
Senti
Kecalka 375 příspěvků 23.08.04 11:38

Haló, haló, kde jste kdo?

V 8 h jsme přijeli do Prahy, Karolínku jsem nakojila, vykoupala - měla hovínka až na bodíčku. Kolem půl desáté usnula a ještě pořád spinká - nevídané! Poslední dobou už přes den skoro nespí - jak jsem se už minule zmiňovala.

Dala jsem konečně nějaký fotky do Galerie Jarních miminek a teď jdu rychle pověsit prádlo, dokud ta malá spinká - a sakra - teď něco brouklo! Tak já pádím:-)

Krásný den a hodná miminka
Senti a Karolínka

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 23.08.04 13:54

Ahojky,

Senti, ta vaše beruška je teda šikulka a krasavička. To nám koníčky dělají ještě sem tam problémy, ale taky se moc snažíme.
Posíláme pohlazení a pusinku

Dana+Valerka

 
Anonymní  23.08.04 19:10

Tak dnes jsme byli na druhé várce očkování v poradně, a naše aktuální váhy jsou - Monča má 6,40 kg, Terka 6,60. A také dnes poprvé jedly mrkev s bramborem…to byla sranda. Monči se to hrozně líbilo a zbaštila toho hodně, zato Terezka…ta u toho dělala takové šílené obličeje, že jsem se musela hrozně smát a přitom si tak zbožně prohlížela můj hrudník…:o)))…asi si říkala…zlaté mlíko…tento blivajs se fakt nedá jíst…:o)) Chuděra, ale potom jsem je i nakojila, takže se dočkala, ale nebyla si moc jistá, jestli k tomu dojde…

Holky ještě se vás chci zeptat, mám docela velký problém s Mončičákem. Je hrozně ukňouraná a musí mě mít pořád na blízku, přes den se s tím ještě dá žít, ale teď se začala budit i v noci, skoro každou (teď už) půlhodinu v noci k ní vstávám…nevím co s tím. Někdo radí nechat ubrečet, ale na to prostě nemám a zvlášť ne v noci, přes den to není problém, ale v noci?? Ach jo, fakt nevím a začíná to být docela pravidlem…já jsem potom přes den katastrofálně unavená a tím i víc podrážděná a prostě to celé stojí za prd…
nemáte někdo podobný problém, nebo zkušenost co s tím??? Ocením jakoukoliv radu.

Děkuji předem a zatím se mějte!

Čauky

Evásek a treperendy

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 23.08.04 20:35

Ahojky Evásku a taky Monis..

doufám, že se nezlobíte..trochu k vám jukám..

Evásku - nebudou to zoubky? u nás takhle nemohla vydržet z ničeho nic Maťka a nic jí nebylo vhod..v noci chtěla pořád naši přítomnost a najednou jsme koukali a on byl zub venku..no jinac nevim..

Monis a Evásku - jsem se moc zasmála nad tím nakukováním do kočáru..to jen tak nepřejde..není den kdy mě někdo nezastaví a přesně: to jste rodila brzo co? jak dlouho jste před tím byla v porodnici? děti neměly ani 2 kg co? ;-))) jak to zvládáte? tak to máte odbytý…uff uff uff už mi z toho kolikrát tečou nervy..jo a taky máme neustále chlapečky…i když jsou v růžovým, červeným, v šatečkách a s naušnicema.­.nejlepší hláška byla:
paní:" to máte krásný chlapce mladá paní"
já: to nejsou kluci,
paní: tak páreček, no, radost pohledět..
já: to jsou holky..
paní: no vidíte, ale to nevadí..... ;-))))))
moc vás zdravím a i ostatní Jarnilky a Jarňátka

Zdenik a M+J od špuntíků

 
Anonymní  23.08.04 21:02

Ahoj Zdeníku,

vůbec se nezlobíme a spíš naopak oceníme někoho zkušenějšího s dvojčátkovou „tématikou“…:o)))
S těmi zuby je to možné, je jim šest měsíců a něco. Ale Terka už má zuby dva a bylo to naprosto v pohodě, přes den si trošku pobrečela, ale noci byly pohoda… Snad máš pravdu, kéž by!!!! Budu číhat a snad to tak bude…jinak už fakt nevím…:o(((
Taky k vám občas nakukuji a ráda se bavím tím, co se u nás bude dít, až budou holky větší…:o)))
Měj se krásně a zase se ozvi.

Evásek

 
Anonymní  23.08.04 21:18

Tak jsem zase online. Včera jsme přeformátovali pC a zjistili že nefungují instalačky k sítové kartě br, fakt jsem z toh byla mimo protožejak je stáhnout z webu když se na něj nedostanu :-) ale zvládli jsme to v práci :-)

No a ted ta dobrá zpráva nechci to zakřiknout, ale asi je to za náma :-) celý den stačilo jedno prso, jen večer před spaním dvě :-) a v pohodě jsme usly. No sice se Anetka začla budit v noci kolem půl třetí, ale to mi celkem neva :-)

A po kom ta naše Anetka je no když jsme viděli její první fioto z 3D utz(26TT) byla to moje kopie :-) a docela mne udivilo že po narození fakt vypadala hodně podobně tomu UTZ snímku. PO narození jsem zjistila že více jak na mne je podobná na mou sestru už jsem tu kdysi dala fotku.

Postupně se ale hodně mění a ted lidi říkají že je po manžovi, ale já stejně tvrdím, že krásná a chytrá je po mě zbytek muže mít po manžovi :-)

Tak dnes jsme měli náročný den hodně jsme toho zvládly :-)

hezký večer Peg a Anetka

 
Anonymní  23.08.04 21:21

JOOOOOOOOOOOO­OOOOOO!!!! :-)

Moc jsem na vás myslela! Jupííííííííííí!!

Jste holky šikulky!!! :-)

Peta od PSTM

 
Tanina
Kecalka 155 příspěvků 23.08.04 21:28

Ahoj Peg,

jsem moc ráda, že se máš mlíčko zpátky. Moc jsme na vás Julinkou myslely. Takže držíme palce ať se to ještě více zlepší.

My teď trošku zápasíme s tím, že ten náš koblížek prostě musí mít mámu u sebe. Je to takový náš závisláček.

Tanina a Julča

 
Mart
Kecalka 456 příspěvků 23.08.04 21:43

Ahoj holky,

k tematu deníčku - Tomášek je podle fotek spíš po mě, Honzík jako miminko vypadal trochu jinak a většina lidí říká, že je po manželovi. Tak to máme rozdělení a nemusíme si závidět.

Evásku, k tomu nočnímu buzení - starší Honzík se začal taky v půl roce v noci budit, musela jsem k němu vstávat, hladit ho, dávat dudlíka a někdy i chovat, ale většinou rychle usnul. Bohužel se budil několikrát za noc. Když to bylo asi šestkrát během noci, skončil v naší posteli. Dodnes (je mu skoro dva a půl) k nám přibližně každou druho noc přeleze ze své postele. Podle mě, když se miminko začne okolo půl roku v noci často budit a nejsou to zoubky, tak provádí kotrolu maminky, jestli je pořád nablízku. Časem to přejde. Nejpohodlnější je nastěhovat dítě k sobě do postele, ale u dvojčat není jisté, jestli byste se tam vešli všichni, až holčičky ještě trochu povyrostou. Přeju ti, ať se to brzy spraví a všichni se dobře vyspíte.

V pátek odjíždíme do Chorvatska, tak tu příští týden nebudu. Ještě sem tenhle týden nakouknu.

Mějte se fajn

Mart a Tomášek, už pětiměsíční

 
jouda1
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 24.08.04 15:23

Ahoj holky,
tak hlásíme uspěšný návrat z týdeního výletu v K.Varech.
Tak jsem jen tak prolítla minulej deníček a nějak se nám tu klubaj zoubky.Takže posílam gratulace.Mi ještě nic ale asi brzo bude.Ondrášek vše strašně hryže a slintá jak oživot.Taky se mi v noci budí a knourá.
Jinak po kom to naše dítě je?No vzhledově po mamince a po babičce.vztekat se umí po dědovi a ksichtíky umí po tatkovi.a chrápat umí taky po tátovi.Jinak je naprosto užasnej po mamince že jo jak jinak :-))
Petra a Ondrášek

 
kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 24.08.04 19:26

Ahoj holčiny!

Doufám, že se mi v dohledné době podaří napíchnout na net, jinak zblázním.
Dneska proběhla poslední :o))) kontrola na ortopedii, jadérka jsou prý vyvinutá a všechno je OK. Zahazujeme kalhotky na široké balení do dálky, hurááááááááááá.

Co se týče podoby ? když se El narodila, byl to celý tatínek, to bylo taky první, co mě napadlo, když jsem ji poprvé uviděla. Tvářičky jako křečík, no prostě celý táta. Postupně se ale začala vytahovat, naducané tvářičky splaskly a prý se začíná podobat už více mě. Teda moji pusu má už od začátku ? to bylo taky jediné, co mi říkali ? celý tatínek, jenom ta pusinka je po tobě. A jak říkala moje maminka ? už je podobná na tebe, ale nesmíme to tatínkovi říct, aby ho to nemrzelo :o)))

TANINO: opět super deníček!!

BAGHIRO: shodou okolností bydlí u nás taky jedna Eliška, co jí začaly růst zoubky ve čtyřech měsících a pokud vím, měla i všechno ostatní trošku dřív. Teď má už přes rok a je to strašně čiperná holčička.

MONIS: moc krásný fotečky v galerce

DANO: nám paní doktorka radila taky ten líh na pupík, když Elence trošku hnisalo to první očkování.

TANINO: tak budoucí manža jel ještě mrknout na olympiádu?

LENKO: já dávám El na zadeček babynol dělaný v lékárně. Když jsem donesla první kelímek ještě z porodnice, těšila jsem se, že jak za dva měsíce projde, začnu El mazal Nelou batole pod plínky (tuším je i s pudrem), ale ouha. Zkoušela jsem to asi jen dvakrát nebo třikrát a El měla pokaždé červený zadeček. Zaručeně jsem to pak vyléčila během dvou tří přebalení Bepanthenem. Koupila jsem si ho na bradavky, teď už prsa nemažu, tak jsme ho použily i na zadeček. Známá používá Bepanthen na zadeček už od začátku. Mě to přišlo zbytečné, kdyby byl pak nějaký problém, aby pak zabral.

Pro dnešek opět končím, mějte se sluníčkově (prý už ho moc nebude), pusinku posílají

Kostička a Elenka 3,5 měsíce

 
LenkaN
Stálice 94 příspěvků 24.08.04 21:22

Ahoj holky Jarnilky,

tak vám nevím, jestli ten spurtík není nakažlivý :)) Přes den kojíme tak co 2 hodiny a jak jsem si pochvalovala, že se Ája nebudí v noci, tak to už taky není pravda. Teď se budí i 2× za noc.

Ale hlavně, že má zatím z čeho pít ? snad to nezakřiknu.
V neděli jsme byli poprvé na procházce s šátkem Vatanai. Bylo to super, Ája hned vytuhla, jen já jsem pořád kontrolovala, jestli není ještě přidušená ;o))

Jinak k tématu deníčku ? Ája je prý zatím dost podobná mně, dolíčky na tvářích má po babičce. Teď jí ještě trošku začly vypadávat vlásky, což by mohla mít taky po mně, protože já jsem byla plešatá ještě ve 4 měsících :). Tak uvidíme…

Jo, a začínám mít doma už pěkného závisláčka na mamině ;o) Dneska jsem na hodinu odešla k holičce, hlídala ségra. Chvíli to Ája vydržela, ale pak spustila takový kravál, že nebylo možné ji utišit. Až jsem přišla, párkrát si cucla z prsu a byl klid.

Diny ? Ája má 2,5 měsíce a už několik týdnů má spánek tak desetiminutový. Jen v kočárku je schopná usnout na třeba na hodinku.

Peg ? tak to je super zprávička ;o) Určitě to teď spoustu holek povzbudilo, aby se při prvním problému nevzdávaly a zkoušely to.

Kostičko ? jéé, vy se máte, že zahazujete široké balení plenek. Nás čeká kontrola na ortopedii za tři týdny, tak snad to taky dopadne dobře. Zatím musíme trpět :-( Na ten zadeček taky občas používám Bepanthen, na prsa jsem ho moc nepoužívala (nebylo třeba), tak ho spotřebujeme na zadeček.

Mějte se krásně a krásné sny

Lenka a Andrejka (2,5 měsíce)

 
Senti
Kecalka 375 příspěvků 25.08.04 12:01

Ahojky,

malá právě usnula a tak jsem si řekla, že vám napíšu.

Včera se jí vyrážka pod kolínkama zase trochu zhoršila, ale to bylo tím, že jsem jí 1 den mazala jinou mastičkou. No uvidíme, v pondělí jdeme na kontrolu k doktorce, tak se jí zeptám, co s tím - doteď nám totiž zatím radila pouze po telefonu. Taky jí musím zavolat, protože se chci ujistit, že nás bude v pondělí očkovat (Karolínce budou ve středu přesně 4 měsíce), protože pokud ano, chci jí koupit šetrnou vakcínu.

Jinak můj táta (Karolínčin dědeček) bude mít 8.9. narozky a tak mě napadl docela hezký dárek - mám jednu moc hezkou fotku, kde je s Karolínkou a tu dám udělat na puzzle. Hodím jí do galerky, aby jste taky viděly, jak jim to spolu sluší:-)

Mějte se hezky
Senti a Karolínka

 
jouda1
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 25.08.04 12:23

ahojky
tak jme dnes byli na očkování.Ondrášek řval jak pavián.
Senti:Ondra má taky vyrážku doktorka nám pořád dává mastičky s kortikoidama(jes­tli se to tak píše) vždy to zabere na dva dny a pak se to vrátí.Byla jsem stim u jineho doktora protože mu praskala kuže a slabě to krvácelo.A dostala jsem nějakou míchanou mast v lékárně a ta mu pomohla bohužel nevím název ale pokusím se to zjistit.
Jak se dostanu na fotečky že bych vám taky jednu poslala.

Petra a Ondrášek

 
Anonymní  25.08.04 15:53

Ahoj holky a mimina,
ozyvam se jen kratce, abyste vedely, ze jeste existuju. Nemame internet, tak ted pisu od Davida z prace, Vasek chrni v kocaru uz 2 hodiny - poprve asi po mesici. Jinak totiz temer vubec nespi. Da si tak 4× pulhodinku pres den a okolo 7 hodin v noci ale s buzenim a brecenim. Je to narocne ne cas. Jsou mu 3 mesice a uz krasne zvatla a saha po vecech. Prdy ho jeste porad nepresly, ted ho trapi hlavne k ranu. Tak ja koncim, detatko se probudilo, jdu ho nakrmit. Mejte se krasne vy i vasi milanci.
 Makys

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 25.08.04 16:17

Ahojky,

já jenom v rychlosti, píšu to s dcérou na jedné ruce.

Peg: tak to máte zdárně za sebou já jsem to věděla, že jste šikulky

Mart: ať se vám dovolená vydaří, my si ji letos musíme odpustit, holt máme zase novou kuchyň

Lenko: my kojíme bežně po 2 hodinách, Valerka si asi míň vytáhne tak je dřív hladová, ale já to neřeším, laktační poradkyně řekla, že se mám řídit malou

Petro: pohlaď Ondráška za mě ať ho to protivné očkování nebolí

Dana+Valerka za pár dnů 3měsíční

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 25.08.04 22:06

Ahojte Jarnilky:)

Zdravíme s Davídkem (ten teda zdraví už ze spánku:), máme docela honičku, dneska jsme byli celý den v Konstantinových Lázních za sestrou, neteřinkou, babičkou a mojí malou Zuzankou, jsou tam na dovče v chatce a užívají si to:) I když počasí teda nic moc nemají…

Máme problémy se spinkáním, myslím s usínáním, David ne a ne usnout v obvyklý čas po koupání mezi sedmou a osmou, natahuje to, jak se dá, dneska vytuhnul až po deváté. Protož také nemám moc času na emimino, protože přes den jsme hodně venku a i když jsme doma, tak většinou už toho moc nenaspí a kinklat se mu u PC se mnou mu nechce:) No a večerní usínání se nám prodlužuje (včera až do půl 11), a protože mám po večerech práci na PC a emimčo jen za odměnu, tak na něj kolikrát ani nedojde:(((

Moc gratuluju Peg a Anetce, že zvládli krizi, moc jsem na ně myslela:) Jste holky velký šikulky!!!:)

Zítra jdeme na kontrolu jizvy po očkování TBC a pak na kyčlíky ve 3. měsíci, prosím o držení palečků, aby Davís nedostal postrojek, to nevím, jak by duševně přežil, když se tak rád vrtí, bylo by mi ho moc líto (a sebe taky…)…

Pak se v Olympii sejdeme s Kacii a Matýskem (z deníčku tuším Brusinčat, ale my se známe z místního chatu:), tak to se moc těším. Mezitím musím ještě vyřídit pár firemních věcí, tak snad to zvládneme v pohodě:) No a nakonec nás čeká nákup na takových 14 dní, asi to v Olympii pořídíme taky:) Nějak poslední dobou ty velký obchoďáky ale nemusím, strašně mě to vyčerpává…

Jarnilky, mějte se krásně, snad se zítra ukážu:)

Diny a 14-titýdenní Davídek

 
Senti
Kecalka 375 příspěvků 26.08.04 14:23

Ahoj Jarnilky,

konečně mám taky chvilku na vás…před chvilkou jsem dožehlila, nakojila a Karolínka usnula.

Vyrážka je lepší, ale stále se nás drží:-( Tak jsem zvědavá, co nám řekne v pondělí doktorka. Budeme očkovaný. Koupila jsem šetrnou vakcínu, tak snad to bude mít klidný průběh - držte prosím palce.

Mirek si bere příští týden dovču, tak by mi jí popřípadě pomohl uklidňovat.

Venku je pěkně hnusně, co? Ale o víkendu se to má údajně lepšit, tak uvidíme.

Petro: Doufám, že Onrášek přežil očkování bez problémů.

Makys:přeju ti, aby začal Vašek v noci lépe spát a i ty prdíky už vymizely úplně

Diny: doufám, že kyčličky a jizva po TBC dopadla dobře.

Mějte se tu moc hezky a já si jdu uvařit špagety.

Senti a Karolínka

 
Anonymní  26.08.04 15:37

Ahojky Jarňulky,jsem od pasažérků možná si na mě pamatujete.Občas jsem k vám psala komentáře,teď když pasažérci zanikli tak není s kým si pokecat a tak se k vám přidávám jestli můžu.Dnes má Hanička tři měsíce.Včera jsme byli v poradně,váží 5950g a měří 61cm.Taky jí už píchali ouška,takže je to parádnice s naušničkama. Peg-Je dobře,že už máš kojení v pořádku.Gratuluju za zvládnutí krize.Dano-My máme taky novou kuchyň,to se to vaří,co?Petro-Jak Ondrášek po očkování?Hanička jde na očkování ve středu 1.9.Senti-Přeju ať se Karolínce ta vyrážka ztratí a ať už jí nezlobí.*Diny-Kyčličky ať jsou v pořádku a ta jizva taky.My tu jizvu pořád mažeme Framykoinem,ještě jí moc zahojenou nemá.**K tomu kojení,Hanička pije z jednoho prsa jen chvíli pak se začne vztekat a chce z druhého,ale zatím ještě plně kojím.Jinak je to celej tatínek po mě má modrý oči,to vztekání má taky po tatínkovi.Tak se zatím mějte.Ahoj Hanula a Hanulka dnes 3 měsíce

 
Senti
Kecalka 375 příspěvků 26.08.04 18:15

To je jasný, po nás můžou být jenom hodný:-))

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 26.08.04 19:24

Ahojte děvčátka,

zítra na nás prosím, prosím myslete jedeme do Brna do dětské nemocnice na neurologicku kontrolu. Jsem z toho už týden nervozní, protože si to pořád spojuju s tím co a nás čekalo posledně - operace.
Tak nám držte pěsti ať je všechno O.K.

Dana+Valerka

 
Senti
Kecalka 375 příspěvků 26.08.04 19:32

Budu moooooc myslet a hlavně držet palce. Tak potom dejte vědět, jak jste dopadly.Určitě to bude vpořádku.
Senti a Karolínka

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 26.08.04 20:31

Zdravím Jarňulky:)

Nejdřív, abych nezapomněla, posílá vám všem pozdravy Alice z tábora, píše že všechno ok, až na ty vosy…Ty jsou problémem snad všude, nesnáším je!!! My snad máme hnízdo někde na půdě nebo co, přímo nad ventilačkou v kuchyni, protože tamtudy pořád lítají…

Danuš, moooc na vás budeme myslet, hned písni, jak jste dopadli, ano?:) Všechno bude ok, v nejlepším pořádku, uvidíš, když na vás myslí tolik maminek a miminek:)

Hanulo a Hanulko, vítáme vás u nás a jsme rádi, že se rozrůstáme:) Koukám, že jste prcíci jako my, paráda, i když…Davča má skoro nejmíň tady od nás (momentálně asi 5.800 gr) a přitom na pohled je to pěkný cvalda…je to divný:)

Hlásím, že kyčlíky jsou huráááá v pořádku, strašně moc jsem si oddechla, tolik jsme se bála dečky, když Davís tak rád blbne a šermuje nožičkama, bylo by mi ho tak líto, kdyby mi ho sešněrovali…

Jizva po očkování také ok, takže 15. září jdem na první očkování…ach jo…pořád se rozmýšlím, jestli mu pořídíme tu šetrnější vakcínu nebo ne. Holky, jste tu některá, co jste jí pořídili a přitom to účinek nemělo?

Jinak dnes v jednu hodinu jsme se sešli s Kacii a Matýskem odtud s emimča v Olympii v Plzni a tak jsme se zakecali a provětrali peněženky, že najednou bylo 6 večer!!!! Bylo to skvělý setkání a téměř osmiměsíční Matýsek je nádhernej chlapeček, takovej pohodovej bobísek, už se moc těším,až Davča bude taky takhle velkej:) Buchli jsme za prcky nějaký prašulky v hračkářství, Kacii měla na kočárku takovej šikovnej řetízek a na něm zavěšenou hračku, takže Matýsek měl smůlu, když chtěl hračku vyhodit, prostě na zem neupadla, to by mě nenapadlo (inu vykojená hlava:))), takže jsme se hned opičili:))) Pak jsme v HM koupili nějaké hadříky drobečkům, já i té své velké kobylce, aby jí to nebylo líto:) No prostě doufám, že Kacii nebude jezdit do Plzně moc často, protože já jsem normálně docela spořivej člověk, ale s ní se tak krásně utrácelo:))))

Jdu mrknout na chat, jestli nebude někdo na pokec, zatím papa a krásný pátek a víkend přeje Diny s Davídkem:)

 
Anonymní  26.08.04 21:26

Ahoj Dano a Valerko,moc na vás budeme myslet,ať vám to dobře dopadne a aby bylo vše v pohodě.Ahoj zdraví Hanula a Hanulka s rodinou

 
LenkaN
Stálice 94 příspěvků 26.08.04 22:01

tak beruška spinká jak andílek a já brouzdám po emiminu ;o)
Včera dostala od babičky a dědy hrazdičku, tak je z toho celá vykulená, ale myslím, že se jí to bude líbit. Taky se mi včera povedlo ji poprvé hlasitě rozesmát, to bylo tááááák supéééér.

Petro ? z očkování mám taky hrůzu, když jsme byli na očkování v 6 týdnech, tak Ája brečela tak strašně, že jsem nebyla schopná ji uklidnit. A jak jsem ji po dlouhé době uklidnila, tak jsem se rozbrečela já ;o)

Hanulo ? tak vítám další pozůstalou z Maličkých pasažérků. Nevím, kam se nám ty holky všechny poděly. Uvidíme, jestli se třeba některá neobjeví po prázdninách. Jak jste zvládly propíchnutí oušek?

Dano ? držíme s Andrejkou pěstičky, ať ta kontrola dopadne na jedničku.

Diny ? tak to je super, že kyčlíky máte v pořádku. My ještě trpíme s balením naširoko, ale pevně doufám, že dečku nedostaneme, když balíme a cvičíme tak poctivě.

Tak vypínám počítač a jdu taky zalehnout

Pa Lenka a slaďoučká spící Andrejka

 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 27.08.04 07:39

Ahoj holčiny!

Tak se hlásím zpátky z dovolené.Přijeli jsme o dva dny dřív,protože od středy na Slovensku pršelo.Vylepšení předpovídali až na víkend a to už jsme měli odjíždět.

Večer už jsem si něco přečetla,neb jsem se nemohla dočkat.Až vybalím a bude trochu klídek,tak napíšu víc jak o dovolené,tak k tématu deníčku.

Zatím ahoj!

Almerka + Radimek

 
Peg
Kecalka 196 příspěvků 27.08.04 08:57

ahojte

hlásím Vám odjezd na 14 dní.

Nejdřívě jedeme na srazík dubnátek do Dukovan a pak na moravu za rodinkou. Držte mnám palce at zvládnem cestu jedu poprvé sama autem s Anetkou takovou dlouhou cestu.

Takže hezky prospívejte očkování zvládněte na jedničky a mějte se fajn.

Až dorazím zase se ozvu

Peg a Anetka

 
Anonymní  27.08.04 11:07

Ahoj Lenko,taky doufám že se snad nějaký pasažérci po prázdninách objeví.Píchání naušniček nic moc trochu si pobrečela,ale jak jsem jí dala venku do kočárku tak hned usnula a spala tak dvě hodinky.Teď jí ouška a naušničky čistím každou chvilku lihem a mažu Framykoinem.Ale jak se říká tak pro krásu se musí trochu trpět.Myslím,že po očkování to bude horší,no uvidíme.Tak zatím ahoj jdu vařit.Hanula a Hanulka

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 27.08.04 15:56

Ahoj maminky,

tak máme kontrolu za sebou. No jak dopadla? Já jsem z toho celkem špatná, i když jsem to víceméně čekala. Valerka je trošku pozadu s vývojem, takže musíme cvičit. Nepase pořádně koníčky a moc propíná nožky. Já vím, že to nic není, že hodně maminek cvičí s dětma. Mám strach z toho, že bude Valuška u cvičení plakat a jestli to já zvládnu. Abych byla důsledná a nepolevovala když se jí to nebude líbit. Byla bych moc ráda kdybyste mi některá z cvičících maminek o tom něco napsala, jak to děti nesou.
Moc děkuji všem, které jste na nás myslely a ještě ve středu vás poprosím, to jdeme zase na neurochirurgii. My toho prostě máme moc. Ale klidně budu u doktorů každý týden, hlavně ať jsme v pořádku.
Jdu si trochu obalit nervy něčím sladkým, abych neupadla do deprese.

Zatím ahojky, ještě se ozvu

Dana

 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 27.08.04 16:53

Ahoj Tanino a jarnilky!

Moc hezký deníček.Holky,kam na ty nápady chodíte?Přitom,když to čtu,tak zrovna tohle téma je tak přirozené,ze života.Zjišťo­vání,komu je dítko podobné,tomu jsme se nevyhnuli ani my.

U nás to bylo navíc zpestřené ještě tím,jestli se bude víc podobat bráchovi nebo sestřičce.A jak to dopadlo?Radimek je kopie svého brášky,když byl miminko,ale v baculatějším provedení.Honzík měl na roce 8,20 kg a Radimek má 6,40 kg už na třech měsících.Tak jsem zvědavá jak to bude pokračovat (s podobou i s váhou)

A jestli je po mně nebo po taťkovi?Podle manželovi miminkovský fotky,to je celý on,ale to byl Honzík taky a teď je víc podobný mně.Bude docela zajímavý to sledovat.Ať je to jak chce,hlavně,že je to veselej šťastnej chlapeček a to je nejdůležitější.

Almerka+Radimek

 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 27.08.04 17:11

Ahoj!
Slíbila jsem,že napíšu něco o naší první dovolené s Radimkem,tak to plním.
Vyrazili jsme v sobotu 21.8 ráno,směr Slovensko,Velký Meder.Cesta trvala sedm hodin i s přestávkami na kojení a obědem. Docela jsem měla strach ,že se Radimkovi nebude tak dlouho v autosedačce líbit,ale většinu cesty prospal.

Ještě ten den jsme vyrazili na termální koupaliště,kde jsme byli až do večera.Druhý den ráno jsme si udělali výlet na Gabčíkovo a odpoledne opět koupání.
Pondělí a Úterý bylo vedro,tak jsme trávili celý dny u vody.Využívali jsme hlavně klidový bazén s teplou vodou a potom plavecký bazén.

Stravovali jsme se buď přímo na koupališti nebo večer někde,kde se dalo sedět venku.Dopřávali jsme si i různé laskominy jako palačinky,vafle,po­háry a ještě jsem tam kilo nechala.Asi to plavání plus dlouhé procházky kočárem.
Ve středu ráno pršelo,že nebylo možné jít ven.Tak jsme se dívali na olympiádu.Na oběd jsme šli do Pizzerie,kde se naštěstí nekouřilo.Odpoledne jsme se jeli podívat do Komárna.

V noci na čtvrtek byla bouřka a slejvák.Ráno stále pršelo.Manžel dal na kočárek pláštěnku a jel uspávat Radimka.
Předpověď počasí nic moc,tak jsme došli k závěru,že na olympiádu se můžeme koukat i doma a než se prcek vyspal,tak jsme měli sbaleno.

Takže první dovolená s Radimkem byla fajn,až na to počásko ke konci.Díky tomu,že jsem neměla co na práci,jsem se pořád věnovala Radimkovi a ten byl strašně hodňoučký.Doufám,že jsme ho tím moc nerozmazlila.
Jo,taky jsme na dovče oslavili první svátek.

Musím Vám taky napsat,že se mi po netu docela stýskalo.Už,už jsem chtěla vyhledat internetovou kavárnu,ale proč zbytečně dráždit manžela,který jinak eMiminu celkem fandí.

Almerka s Radimkem

 
kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 27.08.04 18:46

Ahoj holky!

Dneska jen krátce. Zapomněla jsem se totiž ?pochlubit? tím, jak se manža v neděli věnoval malé El. Moje maminka slavila narozeniny a pozvala rodinu na oběd, manža měl odjíždět po obědě do práce. Lítaly jsme v kuchyni, on byl v pokoji, sledoval olympiádu a občas stál malé u postýlky, protože se jí nějak nechtělo usnout, pak poplakávala. Když jsem ji pak slyšela z kuchyně plakat, nedalo mi to, jak ten tatínek hlídá a letěla jsem za ní. Jaké bylo moje překvapení - než jsem došla do pokoje, manža si ji položil na rameno a utěšoval ji. Dokonce mě vyhnal, že ji bude takhle chovat, ať se věnuju kuchyni, že prý on pojede za chvíli do práce, tak si jí chce užít!!!!! Takže další malý pokrok :o))
Jo a taky ho musím pochválit ? ON naučil MĚ uspávat Elenku. Přiznám se, že by mě to nenapadlo, ale když se jí chce spinkat a ona ne a ne zabrat, pomáhá jí dudlík v pusince a jemně jezdit prstem na čele mezi očičkama nahoru k vláskům a dolů k nosánku. Spokojeně zavře očka a za chvíli je tuhoš. Tak teda zatím uspávám přes den. Večer si chvilku ?povídá? sama a pak usne, aniž by se musela složitě uspávat.
Náušnice jsou vyčištěný a naložený v lihu, čekají na svůj den D v úterý. Jak budu mít nějakou fotku i s nima, ukážeme se ve fotogalerii.
Jinak koníčky stále nepaseme, podle některých miminek z emimča jsme na tom docela bídně. Když lítáme letadlem, hlavičku drží, strašně se řehní a moooc se jí to líbí, ale pokaždé, když ji zkusím dát na bříško, moc dlouho nevydrží, hlavičku nezvedá a začne se vztekat. Dneska jsme se začali poprvé otáčet (ne na bříško, jak by chtěla maminka), ale kolem osy, jak chtěla Elenka. Bohužel, o 180 stupňů to nebylo, protože ji to chudinku tak unavilo, že asi na 120 až 130 stupních usnula s nožičkama mezi šprušlíkama od postýlky. Jak nahraju fotky do PC, taktéž přihraju do fotogalerie.

Mějte se krásně a užívejte posledních letních paprsků, pusinku posílají všem

Kostička a Ellenka (včera už 16 týd

 
jouda1
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 27.08.04 21:28

Ahojky maminky,
TAk nevím jestli to je očkováním a nebo jestli prckovi rostou zoubky ale od středy pořád jen pláče a je děsně protivnej strašně se vzteká a je k neutišení.Nor­málně usnul hned jak jsem ho dala do pelíšku stačilo mu dát plínku a ted děs hodinu ho uspávám a pak spí 10min.Taky jsem si nejdřív myslela že jsem si ho rozmazlila ale když mi pláče i v náručí tak to tim asi nebude.
Jinak se tu rozebírala váha špuntů tak Ondrášu má 64cm a 5.83kg.
Kostičko:mi koníčky pasem jen když se nám chce hlavičku drží hezky ale jinak je to lenoch na bříško se taky neotočí max na bok a to tak 1 za den a ještě u toho funí.
Je mi líto ale musim končit mamža začíná být nervozí že jsem na emimi moc dlouho a že chce taky na PC.
Takže pa a dobrou noc
Petra a už půl hod spící Ondrášek

 
LenkaN
Stálice 94 příspěvků 27.08.04 21:36

Ahoj Kostičko,
vidím, že máme stejnou metodu na uspávání ;o) My hlazení nad nosíkem používáme od začátku a pomáhá spolu s dudlíkem i na ten největší pláč. Jo, jo, ještěže víme jak na ty naše mazlíky vyzrát ;o))

Lenka a Andrejka (zítra 11 týdnů)

 
Anonymní  27.08.04 21:58

Ahoj holky,já taky tak uspávám Haničku když nemůže zabrat.Tak dobrou noc a hezký víkend.Hanula a Hanulka

 
Senti
Kecalka 375 příspěvků 27.08.04 23:06

Ahojky,

teprve před 15 minutami (22:40) se mi podařilo uspat Karolínku. Když jsem jí před 19 hodinou vykoupala, začala plakat a nic nepomáhalo - ani mlíčko. Tak jsem jí šoupla do kočárku a jely jsme na půlhodinovou procházku. Jakmile jsme se ale vrátily, hned se probudila. Naštěstí ale už neplakala - za to si ale pořádně uprdla a pokakala se - plínka byla pěkně těžká:-)
Pak jsem jí nakojila (to už jsem myslela, že stoprocentě usne, protože usíná vždy kolem 21 h, ale to ona ne. Tak jsem si vzala časák a jí jsem si položila na nohy. Já si četla a Karolínka mi po tom chňapala a když to měla v ruce, tak s tím všelijak kroutila a mačkala:-) Pak začala být nevrlá, tak jsem jí dala znovu cecek:-) A přitom usnula. Tak jsem s ní opatrně vstala a uložila do postýlky - a v tu ránu měla očička dokořán! A hlavičku otáčela zprava do leva a zleva do prava - neustále. Tak jsem zapnula chůvičku, zhasla a šla. Samozřejmě asi tak za 10 minut začala poplakávat. Tak jsem k ní šla, dala dudlíka - lačně ho vcucla a chytila mi oběma rukama mou ruku a spokojeně hned zavřela očíčka. Opatrně jsem se vymanila z jejího sevření a potichu odešla - no a doteď pořád spinká, takže už mám asi vyhráno:-) Tentokrát jsem byla na usínání sama, protože manžel přijede až kolem půlnoci (příští týden si bere dovču, tak musí dodělat projekt na kterým pracuje)

Almerko: podle popisu, jste měli super dovolenou, tak ať je Radimek pořád tak pohodovej, jako na dovče.

Kostičko: no vidíš, jakou máš v manželovi skvělou oporu!

Peg: neboj, určitě jízdu sami autem hravě zvládnete a užijete si to.

Dano: uvidíš, že za chvilku nás všechny brzy dohoníte. Nesmíš být nešťastná, když bude malá při cvičení plakat - říkej si, že jí tím hrozně moc pomáháš.

Petro: jak vidíš, ani já to někdy nemám s Karolínkou jednoduchý:-)

Mějte se krásně a přeju dlouhé nepřerušované spaní:-)

Senti a stále spící Karolínka

 
Anonymní  27.08.04 23:07

Ahoj děvčata a špuntíci,

po nějaké době opět zdraví Katka s uchechtaným Pavlíčkem (skoro 5 měsíců) z Hranic. Pročítala jsem si deníček a uvědomuju si jak nám to roste. Za chvilku půjdou všichni do školy!!!

Pavlík je podobný hodně tatínkovi, jen čelo a tvar očí má po mně. To podle našich. Jinak co člověk to názor. Každý v prckovi vidí to co chce vidět. Mně je to celkem fuk, hlavně když je zdravý. On zkrátka bude svůj a pro mě vždycky nejhezčí na světě. Znáte to, taky máte doma to nejkrásnější mimino, ne?

Ráda bych vzkázala Daně, která má cvičit s Valerkou ať se toho nebojí. My s Pavlíčkem cvičíme asi od 6 týdnů (kvůli vybočenému kotníčku) a už mu to tak moc nevadí. Samozřejmě se vzteká, když ho držím jak on nechce, na rehabilitaci taky vždycky hodinu prořve, ke konci usíná, jak už nemůže, ale musíme vydržet. Děcka si nakonec na všechno zvyknou. Hlavně cvičte poctivě, ať si zkrátíte celou dobu cvičení.

Zároveň bych vám všem chtěla pogratulovat k bezproblémovému prvnímu očkování na TBC. Pavlíčkovi se to 2 x zaplnilo, takže nám to paní doktorka propichovala a čistila a pak se mu z toho zvětšily uzliny v podpaží. Teď už druhý měsíc jezdíme do Olomouce k dětskému plícaři. Ten mu to taky několikrát propichoval a čistil, ale teď už se to hojí, takže doufám, že už bude pokoj. S tím debilním očkováním má teď problém hodně dětí. Prý je nějaké špatná vakcína se silnou reakcí. Ten doktor nám říkal, že museli hospitalizovat novorozeně se zduřelýma uzlinama na klíčku. Bobeček malej, má co dělat aby se naučil dýchat a teď ještě nějaké praštěné očkování… Já nevím, že to radši nevylejou někde do kanálu.

Jinak kyčle už jsou v pohodě, takže aspoň něco. Peřinku už nedáváme, ale máme dávat široké balení, což kvůli cvičení nejde, ale to ortoped nemusí vědět. My s cvičením posilujeme kyčle jinak. Aspoň na něco je to cvičení dobré ( samozřejmě kromě zlepšování postavení kotníčku ).

Zoubky nás zatím netrápí, i když občas mám pocit, že mi ukousne palec, když si ho drží u pusinky a to i bez zubů.

Ještě jsem se chtěla zeptat, jak jste na tom momentálně s váhou? Já jsem se v těhotenství nijak neomezovala, přibrala jsem asi 16 kg. No a jak jsem byla tak „rozežraná“, tak v tom stále pokračuju a mám stále 10 kg navrch. Pořád si říkám, že s tím začnu něco dělat, ale když už nekouřím, nějak mi to nejde.

Takže já zase letím. Mějte se všechny a pozdravujte mrňousky.

Katka a Pavlíček

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 28.08.04 00:19

Zdravím jarní miminka a maminky, obzvlášť DINY, která mi zanechala v deníčku milý vzkaz!!!

Já určitě z Emimi neodejdu - to by mě nejdřív museli totiž někde zavřít a vyléčit ze závislosti ne Emimču :o)
Jen nebude tolik času psát pravidelné deníčky, takže neboj !! Určitě tu budu smrdět ještě pěkně dlouho hi hi.
Navíc si přece nemůžu nechat ujít novinky od všech, co mi tady přirostly za tu dobu co sem chodím k srdci!!!!

Sem tam určitě napíšu, jak se nám vede, jak rosteme, zatarasím to tady fotkama mých princezen a spát budu chodit až ve 3.00 hod ráno, jen abych si stihla prohlídnout, jak moc vám ta jarňátka rostou do krásy.

Měj se krásně a po x kuj od nás Davídka, je to šikulka, že už se otáčí !!

Ed a Polly a Daisy (s Y ) :o)

 
Maja80
Kecalka 182 příspěvků 28.08.04 15:40

Ahoj - zdravím všechny holky a miminka z Jarních miminek.
Už téměř rok velice často nakukuji k Vám do deníčku a myslím, že už o Vás mám docela hezký přehled a znám Vás také z fotogalerie. Moc ráda bych se k Vám také přidala, abych se s Vámi mohla dělit o své postřehy a zážitky ze života s miminkem a dozvěděla se potřehy a rady od Vás.

Jmenuji se Marie, bydlíme ve vesnici u Hranic (na Moravě) je mi 24 let a s manželem Tomem máme od 9.6.2004 tu nejkrásnější (znáte to, každá maminka má to svoje miminko nejkrásnější, že?) holčičku Zuzanku. Narodila se nám po asi 2,5 letém manželství a počali jsme ji hned při prvním snažení o ni :-) Je jí tedy téměř 12.týdnů. narodila se s 49 cm a váhou 2860g. Nyní má něco přes 4660g.
Myslím, že je z těch hodnějších miminek a zrovna chrupká vedle v pokoji.
Kojení se nám od začátku daří a mlíčka je (s vyjímkou jednoho týdne, kdy Zuzanka vůbec nepřibrala) stále dost.

Ale samozřejmě máme také problémy jako jsou: špatně prostupné oční kanálky, což znamená kapání do očí už od porodnice, kontroly na očním a 5 x denně masáže kolem nosu, které se Zuzance vůbec nelíbí

Další a větší problém máme s nožičkama - od porodnice jsem musela dávat široké balení po celý den. Také má nějaké napětí v kolínkách, takže je podle ortopeda pořádně nenatáhne a ještě měla při narození křivo stavěné nožičky v kotníčkách a dole trochu zakřivené (prý je to kvůli špatné poloze v bříšku), tak jsem jí také minimálně 5 x denně musela rovnat a natahovat kolínka. Tlapičky už jsou téměř v pořádku a kvůli kolínkům jsme byly na neurologii. Tam zjistila paní doktorka také že velice špatně pase koníčky (strašně nerada bývala na bříšku). Skončily jsme tedy na rehabilitaci a cvičíme 4 x denně něco podle Vojtovy metody a musím říct, že to velice pomáhá.

Dano, cvičte s Valuškou a neboj se toho, protože naše cvičení bylo na Zuzance velice partné už po týdnu, nyní cvičíme asi 10 dnů a Zuzanka z toho, že na bříšku vždycky plakala a cpala si ručičky do pusy a hlavičku zvedla maximálně po koupání na minimální dobu, nyní krásně pase koníčky, ne sice asi předpisově, ale začíná se u toho i rozhlížet a vydrží tak při dobré náladě i několik minut.

Kostičko, já mám takovou zkušenost, že letadlo na špatnou techniku pasení koníčků nepomáhá, protože Zuzanka také dříve při letadle docela dobře držela hlavičku, ale na rahabilitaci mi řekli, že nezapojuje všechny svaly a měla by to zvládat i sama na bříšku.

Cvičení by mělo Zuzance pomáhat také k narovnání nožiček a spravení kloubů, takže široké balení, které prý při cvičení spíše vadí dávám pouze na noc a kolínka už jí také nemusím mordovat natahováním :-)

Také už jsme zažily pobyt v nemocnici asi v jejím 1 měsíci. Zuzanka jeden den začala kakat hlenovitě, zeleně a hlavně s kousíčky krve. Pobyly jsme si tam 5 dnů, nic jí v odběrech nezjistili, vlásečnice krve zmizely a dostala kapky na zlepšení střevní mikroflóry.

A poslední - na krku ze zadu jí naběhly uzliny a má je tam už minimálně měsíc a nemizí. Může to prý být reakce na očkování proti TBC prováděné už v týdnu.

Doufám, že nic z toho nebude mít nějaké následky a už to nesu docela dobře (v porodnici jsem byla z těch nožiček fakt špatná). Zvykla jsem si na to, že i 3 x za týden jedeme někam k doktorce či na cvičení, bez auta bych byla asi ztracená, ale doufám, že toho bude už méně a cvičení jí snad prospěje po všech stránkách.
1.9. jdeme do poradny a čeká nás další očkování, tak doufám, že už to bude všechno v pořádku.
Samozřejmě že máme také občas problém a větříky, pláčem či usínáním, ale z toho si nic nedělám…Jo a taky Zuzanka hodně ublinkává, ne jen po jídle ale skorokdykoliv.

A k dnešnímu deníčku - Zuzanka je prý podobná více manželovi, já to nepoznám, ale má na bradičce stejný dolíček jako on. Oči už jí zřejmě hnědnou, což by měla po mně. A vlásky má už od narození hodně tmavé také po mně, teď jí ale začaly vypadávat a myslím že i světlat, tak uvidíme jaké budou.
Dneska jsme prováděly velké focení, tak se pokusím dát do Vaší fotogalerie i nějaké fotečky.

Jinak musím říct, že ze začátku jsem se snažila všechno doma zvládat (úklid, žehlení, vaření zahrádku…) ale v poslední době jsme moc radši se Zuzankou a na domácnost a hlavně zahrádku, která bývala mou chloubou a odpočinkem po práci teď „kašlu“ a lenivím. Ach jo - jak to je u Vás?

Manžel je moc hodný, ale s miminkem si neví rady a tak raději žehlí a k Zuzance se nehrne a ona na něj není moc zvyklá. A pokud není spokojená dokáže se uklidnit jedině u mě, ani babičky ji nemohou nosit, ale povídat si může s kýmkoli, třeba i s rehabkou, která jí potom „mučí“ :-) a na všechny se usmívá. Zatím se mi ji ale při úsměvu nepodařilo hezky vyfotit, protože jak vidí a slyší foťák, začne ho většinou sledovat a je po úsměvu.

Se svou váhou jsem na tom docela dobře, ze 14 kg, které jsem měla v těh. navíc, mi zbývají asi 2 kg navíc, ale není to nic hrozného.

Taky mě zajímá jek zvládáte různé letní akce jako opíkačky, výlety a pod. Kdy v tomto případě koupete, cvičíte a pod.

Omlouvám se za tak dlouhý úvod, který snad zvládnete některá přečíst a těším se, že mě vezmete mezi sebe do deníčku.
Zuzanka se už vzbudila a naříká, tak ji utíkám nakrmit.
Všem přeji moc hezký den a moc radosti z miminek.
Ahoj Mája

 
Maja80
Kecalka 182 příspěvků 28.08.04 16:25

Tak se mi podařilo dát do galerie nějaké fotky naší Zuzanky.
Dvakrát mi to spadlo, tak se omlouvám za ty nedodělky.
 Mája

 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 28.08.04 17:24

Ahoj,

vítám Máju se Zuzankou mezi Jarní miminka.Ty jo tak dlouhý komentář hned napoprvé,všechna čest.Takové spisovatelky tady potřebujeme.Jukla jsem už na fotky,máš moc hezkou holčičku.

Dano,k tomu cvičení.V červenci měla Mart deníček na téma:Chodíme na rehabilitaci.Tam je dost komentářů od holek,které s miminkama cvičí,tak to zkus vyhledat v archivu.

Dnes toho tady už asi moc nepřibyde,jako vždy,před vyjítím nového deníčku.

Mějte se krásně a opatrujte svoje pokládky.

Almerka + Radimek (dnes 15 týdnů)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama