Jarní miminka - chodíme na rehabilitaci

Rodičovství

Ahoj holky, v minulém deníčku se trochu nakouslo téma rehabilitace Vojtovou metodou, tak my se s Tomáškem taky hlásíme do klubu cvičenců. Začalo to tím, že Tomášek ležel hlavičkou stále doprava a bylo mu jedno, že kouká třeba do zdi. Když se to nelepšilo a táhlo mu na šestý týden, požádala jsem dětskou lékařku o rehabilitaci, že nechci, aby měl jednou Tomášek hlavu nakřivo jako Zeman. Doktorka najednou prohlásila, že je vlastně i dost hypotonický (snížené svalové napětí) a poslala nás cvičit.

Cvičíme stále dvakrát až třikrát denně dva cviky, takže to není ani moc časově náročné a mám dobrý pocit, že jsem nic nezanedbala. Tomášek první cvik zvládá s úsměvem a povídá si se mnou, u druhého řve, ale ta chvíle se dá vydržet. Monis, ty jsi proti mně profesionální cvičitelka, pětkrát denně dvě děti, ale vydrž, to cvičení se dětem opravdu vrátí. Děti, které necvičí a potřebovaly by to, mohou mít později špatné držení těla, bolesti zad a podobné problémy. Doba, po kterou je třeba cvičit je různá, třeba moje kamarádka má 15-ti měsíční holčičku a stále s ní cvičí.

Kvůli Tomáškově hypotonii nám dětská doktorka odložila očkování. Když jsem se o tom zmínila na rehabce, dostali jsme doporučení na šetrnější vakcínu, takže by nám ji měla uhradit pojišťovna. Nakonec tedy jdeme na očkování v úterý ve skoro 4 měsících. Doufám, že to proběhne bez problémů.

Aby těm doktorům nebyl konec, byli jsme už i v Motole na očním. Tomík zatím nemusí nosit brýle jako jeho maminka, ale čistili mu ucpaný slzný kanálek. Vypadalo to trochu strašidelně, čistí se to injekční stříkačkou s dlouhou jehlou, ale doktorka to zvládla na jedničku. Akorát jak Tomášek řval, měla jsem co dělat, abych nezačala brečet taky, přesně jako Peg s Anetkou.

Jinak další novinky z naší rodinky: Honzík začal chodit na nočník, prostě jsem mu sebrala plenu, párkrát se počůral a hned tam začal chodit. Během 14 dní přestal čůrat do pleny venku a teď spotřebuje 1 za den, kterou nosí ven jen pro jistotu a pak ji má na spaní. Když se chystám kojit, tak mu raději sundám kalhoty a nechám ho s nahým zadečkem, abych nemusela Tomáška odpojovat a Honzíka svlékat. Tomášek opravdu nenávidí přerušované kojení. Už jsme taky zastavovali v ostavném pruhu na sjezdu z dálnice, protože se musela jít zalévat travička.

Tomík dneska ležel na bříšku na stole, kde cvičíme a já jsem se ohlídla po Honzíkovi. Když jsem se otočila zpět, viděla jsem, jak přepadává na záda. Takže už ho nemůžu na stole nechat ani vteřinu samotného, mohl by skočit. To přepadnutí na záda není chtěné přetáčení, stalo se to jen náhodou, ale stejně si musím dát pozor.

Taky jsem dneska třídila fotky z digitálu, které budu chtít udělat na papír, a když jsem viděla ten rozdíl, jak Tomášek vypadal před 4 měsíci, měla jsem slzy v očích. Dneska už je ho pořádný kousek, směje se na nás, brouká si, tahá za chrastítka na hrazdičce, a když mu dám nějaké do ruky, okamžitě ho nacpe do pusy a pak si ho začne prohlížet.

Denní režim taky dodržujeme, kvůli staršímu kloučkovi to ani jinak nejde. Tomášek jde spát v osm. Sám už se o to hlásí po sedmé hodině pobrekáváním v denní postýlce v obýváku, vykoupe se, napapá a je položen do noční postýlky v ložnici. Řeknu mu dobrou noc a odejdu. Někdy se musím ještě vrátit a na:,–(it vypadnutý dudlíček, ale do deseti minut tvrdě spí a můžeme jít uspávat Honzíka. Ten zatím sám usnout neumí. Tomášek si při usínání prohlíží obrázky na mantinelu v postýlce. Asi mu ho budu brát s sebou, i když budeme spát jinde, protože mu to opravdu pomáhá usnout.

Ještě trochu z jiného soudku. Jak psala Diny v minulém deníčku, mateřská dovolená je nejen radost z miminka, ale taky docela nápor na psychiku. Když jsem měla jen Honzíka, připadala jsem si často sama, manžel přišel z práce až večer, lehnul si k televizi a moc mi toho za ten večer neřekl. To se nezměnilo, ale mám tady teď celý den dvouletého Honzíka, který tu pusinku nezavře, a tak už si sama nepřipadám. Manžela v tom povídání nepředělám, tak doufám, že si se mnou budou povídat aspoň kluci, i když už budou větší. Teď na mě spíš dopadá ten kolotoč s domácností, a to většinou vařím jen o víkendech. Jenže přes týden dělám skoro všechno sama jak okolo dětí, tak okolo domácnosti. Taky nesnáším ten pohled na manžela ležícího v mém případě u televize a já okolo kmitám mezi dvěma dětmi. Radši se na ten gauč ani nekoukám. Teda Honza každý den koupe Honzíka, abych mu zase nekřivdila, i to je pro mě důležitá pomoc. A dneska (v sobotu), kdy jsme po dlouhé době nikam nejeli, Honza luxoval, žehlil a dokonce upekl bábovku. Tak na co já si stěžuju? Vlastně mám pocit, že ten domácí kolotoč u mě rozvíjí takové manažerské schopností jako je organizovaní času, plánování, stanovování priorit a rozdávání příkazů, takže bych po mateřské měla být žádaným zbožím pro zaměstnavatele. No nedělám si iluze, hledání práce bude boj, ale na to mám ještě tři roky čas, tak se tím nebudu zatěžovat.

Na závěr optimistická Mart a skoro čtyřměsíční Tomášek Vám přejí pěkný týden a ať už konečně přijde léto!

Váš příspěvek
alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 11.07.04 12:56

Ahojte!

Vidím, že v jarních deníčcích opět zavládl zmatek, proto uvádím pořadí deníčků i s datem:

Peg 18.7.
Alice 25.7.
Nezbeda 1.8.
Almerka 8.8.
Diny 15.8.
Tanina 22.8.
Vega 29.8.

Prosím všechny další zájemkyně o psaní deníčku, aby mi napsaly svou mailovou adresu pro další domluvu.

Po domluvě na chatu napsala deníček Peg místo mě, ale když už jeden vyšel, poprosila jsem Zdeňka, aby ho zařadil na příští neděli.

O rehabilitaci a Vojtově metodě bych mohla psát romány, začaly jsme cvičit hned v porodnici, ve třech týdnech jsme začaly dělat Vojtu. Na rozdíl od Tomáška to mám na celoživotní rehabku, protože má Verunka kratší pravou nohu.

Zatím jdu kojit, doufám, že se tento týden ještě k nějakému příspěvku dostanu… :o)

Kojení zdar!

Alice

Peg
Kecalka 196 příspěvků 11.07.04 13:13

Ahojte,

deníček jsem sice sepsala o odeslaa,nic sevšek neděje že bude až příští týden :-)

Snad jen že jsem zvědavá na Vaše reakce a ty si přečtu až o týden později, protože v uterý odjíždím na moravu a nebudu na netu. Tak doufám že se budetet snažit abych se měla na co těšít :)

Peg

Peg
Kecalka 196 příspěvků 11.07.04 13:16

Mart,
hezky jsi to sepsala, co takhle nám nezučastněným sepsat i ty cviky třeba by to taky neuškodilo občas i dětem které to nutně nepotřebují, nebo je to jinak?

My teda cvičit nemusíme, a proto všem co musí přeji aby to co nejdříve zabralo a dítka byla štastná a v pohodě :-)

Co se týče chlapa v domácnosti, ač je ten muj stále v práci, nestěžuji si, protože zrovna ted vaří oběd :) a většinou se snaží starat i o Anetkou ikdyž taky to často končí větou „mámo asi má hlad“ :-)

Peg a Anetkou

Mart
Kecalka 456 příspěvků 11.07.04 16:47

Alice, omlouvám se za zmatky s deníčky, řídila jsem se původní tabulkou, kde jsem na řadě po Magrátě.

Peg, Vojtovka je opravdu spíš pro miminka, co to potřebují, protože při většině cviků protestují a je k tomu potřeba odborné vedení. Ale výborná věc pro všecny děti jsou masáže kojenců. V úterý nás to má naše fyzioterapeutka naučit, tak o tom potom napíšu. Pokud jde o cviky které cvičíme, zkusím popsat ten jednodušší. Tomášek leží na zádech, palcem stlačuji bod mezi žebry pod prsní bradavkou přibližně na úrovni, kde končí hrudní kost. Cílem je aby miminko přitahovalo nožičky k hrudníku. Cvičím souměrně obě strany asi dvě minuty. Druhý cvik cvičíme na bříšku, je to celkem obtížné na popis. Určitě je lepší, když to předvede rehabilitační pracovnice.

Mart

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 11.07.04 17:34

Ahojky Mart a ostatní Jarnilky:)

Mart, díky za deníček, moc jsem se nasmála, jak jsi psala, že se svými manažerskými schopnostmi získanými pobytem na MD budeš poté žádaná zaměstavateli:))) I tak se na to dá dívat, to mě nenapadlo a možná taky proto, že já nějak zapomínám i to, jak se jmenuju, neuvěřitelně komolím slova (neboli KVH funguje), včera např. jsem řekla, že soudum přivezli něco…mělo to být sousedům, malé jsem řekla, než odjela, ať si nezapomene vzít polívku, myslela jsem ponožky, na manžela neuvěřitelně žvatlám a zdrobňuju i taková slova, jako silnice a naopak, včera jsem mu oznámila, že se Davídek krásně „nažral“ - budiž mi omluvou, že jsem v tu chvíli koukala na psy, jak se cpou granulema, prostě myšlenkama už jsem byla jinde a mozek nestíhá třídit podněty:))))

Peg, těším se na další deníček o pláči, stačila jsem si ho přečíst a pak ti do něj písnu, co a jak my:)

Mart, k rehabilitaci nic nemám, s malou jsem před 10 lety chodila asi měsíc, ale už si nic nepamatuju…kaž­dopádně tobě, Monis a všem maminkám a jejim miminkům, co cvičit potřebují, moc přeju, aby to zvládali v pohodě…:)

Tak jsem si včera psala s Baghirou, a protože jedeme za týden na dovču na chatu k rodičům na Pardubicko, tak se asi na 99% sejdeme:) Už jsem koukala na trasu (neboť podé, co Baghira vylíčila své řidičské umění, si jí i Elis nemůžu vzít na svědomí, hihi:))) a od chaty k nim je to 55 km, tak to snad s Davídkem zvládneme, Baghira nás už nalákala na krásné DVA parky a CUKRÁRNU:))) No ale hlavně samo pojedeme pokecat a Davídek okouknot Elííí, zvědavec jeden:)))

Davídek mi vytuhnul při pečení bábovky v autosedačce, sklopené teda na kolíbku, tak snad to moc nevadí…je to poprvé, co jsem jí z auta dotáhla domů, protože brouček prostě v kolíbce sám nebude a chce se koukat. Tak jsem stihla i naložit maso a jednotlivé ingredience jsem mu ukazovala, seděl a koukal, ani nedutal, je to zlatíčko:)
Myslíte holky, že když té autosedačky využiju na vaření tak hoďku denně, že to nevadí na páteř? Nebo mám pořídit to lehátko? Jenže není už pozdě? Přece jen mu už budou 2 měsíce…

No jdu využít toho, že chrupká a jdu připravit všechno na večerní koupání, poklidit ložnici a tak:) Znáte to:)

Přeji pěkný zbytek večera, když vyjde chvilka, hupnu kolem 9 na chat:)

Diny

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 11.07.04 18:44

Ahojda Diny:o))

Zkusím na ten chat taky …ale Elis dneska řve jak pavián, tak nevím…

Baghira

Peg
Kecalka 196 příspěvků 11.07.04 19:31

mart tak to jo, to vám nezávidím, jestli u toho protestují, musí to být dosti na nervíky, ale hlavně že to pomáhá. Těším se na děníček ohledně masáží :-)

Peg

Peg
Kecalka 196 příspěvků 11.07.04 19:31

mart tak to jo, to vám nezávidím, jestli u toho protestují, musí to být dosti na nervíky, ale hlavně že to pomáhá. Těším se na děníček ohledně masáží :-)

Peg

Peg
Kecalka 196 příspěvků 11.07.04 19:32

mart tak to jo, to vám nezávidím, jestli u toho protestují, musí to být dosti na nervíky, ale hlavně že to pomáhá. Těším se na děníček ohledně masáží :-)

Peg

Peg
Kecalka 196 příspěvků 11.07.04 19:34

omlouvám se nešlo to vložit a ted koukám že je to tu třikrát :-(

Peg
Kecalka 196 příspěvků 11.07.04 19:38

Ahoj Diny :-)

Jak víš že je ten deníček o pláči? no už se těším na reakce ikdyž je budu mít až zpětně.

Jinak pěknou dovolenou a setkání s Baghirkou a Eli.

Peg

almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 11.07.04 21:18

Ahoj holky!

Čekala jsem nový deníček až v pondělí(kvůli dovolené).To bylo ráno překvápko,když vidím deníčky hned dva!Nevěděla jsem,do kterého se bude psát,takže jsem počkala,co ostatní.Teď vidím,že to Alice už vyřešila,za což jí patří dík.

Já s Radimkem cvičit nemusím,ale všem maminkám co cvičí přeju hodně trpělivosti a úspěchů.Těším se,na příspěvek Alice,jestli čas dovolí a napíše svoje zkušenosti.

Mart,taky jsem si vybírala fotky z digitálu,nejradši bych měla papírové všechny,ale to by bylo šílené množství,a peněz.

A jak to je u nás s večerním usínáním?Každý den jiné.Snažím se Radimka po vykoupání a nakojení dát do ložnice do postýlky,aby byl v klidu.Někdy usne hned,to je samozřejmě nejlepší varianta:-)ale bohužel ne nejčastější.Jindy dlouho kouká a poplakává,když mu vypadne dudlík.No a nejhorší varianta je nepřetržitý nešťastný pláč.Ten však netrvá dlouho,protože nastoupí maminka,nebo tatínek a chová a chová dokud Radimek neusne.

Tento víkend jsem se taky už trochu vyspala,rozestupy mezi kojením byly sem tam i čtyři hodiny,hurááá!

Ve čtvrtek jsem zažila v dětské nemocnici docela nervy.Výsledky z minulého týdne nebyly dobré.Prý nás musí hospitalizovat,ale v Praze.Pro jistotu mu dělali ještě kontrolní odběr.Ten však naštěstí dopadl dobře.Byla jsem šťastná jako blecha.Ale stejně to nechápu.

Tohle tzv.letní počasí už mě vážně nebaví.Člověk aby se bál vzdálit od domova.Jít ven bez pláštěnky a deštníku je holý hazard.

Přeji Všem hezký týden!

Almerka +Radimek (včera 8 týdnů)

Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 11.07.04 21:49

Ahoj holčiny,

v noci jsem ještě poslala komentář do minulého deníčku, ale asi to nikdo nečetl a ten komentář se celkem hodí i jako reakce na nový deníček tak vám ho sem kopíruju:

Tak jsem pořád četla komentáře, ale nestíhala reagovat a posledních pár dní jsem nečetla ani je, tak jsem to teď obrátila. Do galerie jsem šoupla několik foteček - chtěli jste to tak jich je tam víc :o))) - no jsou z minulé neděle, dřív jsem to prostě nestihla. Ale můj zaujatý názor je, že jsou úžasný :o)))
Ve středu jsme byly zase v porodnici v Krči na odběrech krve, výsledky nám přijdou ve středu, tak snad už to bude v pohodě. Jak jsem tu postřehla tak se chlubíte svýma váhama 5 kg, 6 kg … tak naše aktuální jsou: Alžběta 3070 a Anežka 2600 :o))) Pomalu ale jistě začínáme dohánět normální porodní váhu miminek a už tolik neplandáme v oblečkách. Ve čtvrtek jsme byly zase na neurologii na kontrole cvičení a holčičky byly pochválené, že jsou moc šikovné. Taky jsme si to trochu vyjasnily, takže cvičit máme 4× denně a bude to super (alespoň jedno nám ubylo, juchůůů) a délka cvičení by neměla být víc jak 10 minut, máme vidět tak 3-4 reakce. No my nejdřív počítali 5, 10, 15 kopanečků a pak tvrdě bojovaly celých 10 minut. Uff ufff, docela se mi ulevilo, že to nemusí být tak dlouhé. Ale cvičit asi budeme dlouho, ne kvůli tomu, že by na tom holky byly špatně, ale protože ten mozeček se vyvíjí celý první rok a tohle cvičení podporuje jeho rozvoj. Prý brzy nastane doba, kdy u toho přestanou plakat a budeme si to užívat, no na to už se fakt moooooooc těším, manželovi se to už s Alžbětou povedlo, povídal jí, zpíval, blbnul s ní až si ani neuvědomila, že je nahatá a někdo jí drží za hlavu a něco jí nutí dělat pohyby které nechce :o)) Jinak jsou holky sladká zlatíčka a jsou mooooc hodňoučký. V noci se budí po 4 hodinách, takže se docela vyspím, ve dne je budím po 3. Stejně by se vzbudily a budím je kvůli tomu cvičení dřív než začnou mít hlad.
Venda je naprosto skvělý táta, hned od první chvíle mě v pohodě zastoupil a to ve všem - přebalování, krmení, odkrkávání (to mu jde lépe než mě), koupání, na procházkách se taháme o kočárek, doma o děti. Když je doma, tak automaticky jednoho prcka obhospodaří, někdy i obě, to když se mi povede vytuhnout, vůbec mě nebudí a nakrmí je sám. Teď se ho snažím šetřit, protože se učí na moc těžký zkoušky, pořád je někde na školení a bude dělat brzy teoretické zkoušky a praxi na podzim v Bruselu a je to velkej zápřach, tak ho nechávám ať se učí, ale on se moc nenechá a stejně mi jedno dítě vezme :o))

Magrátko: Od kdy jsi Delfínka dávala pod hrazdičku? Holky zatím skoro pořád spinkají, ale možná už za pár dní by mohly být chvíli vzhůru a hrát si.

Mart: Fakt super deníček, přesně vystihuje to s čím se teď potýkáme, tedy cvičení :o)) Díky.

Tak jsem se trošku vypovídala a půjdu se kouknout na ty naše spokojeně chrupkající mecháčky. Budeme cvičit a papkat.
Mějte se moc krásně a pozdravujte svoje zlatíčka.

Monča a princezny (5 týdnů a 3 dny)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.04 22:47

Ahoj Maminky Jarnulky,

tak som si precitala komentare a novy dennicek a ani neviete ako sa mi ulavilo. Proste mame normalne miminko so vsetkymi klasickymi priznakmi.
Dnes poobede a teraz vecer zacal Lukasek vyvadzat presne ako ste to niektore popisovali. Proste len krical a krical a nic a nikto ho nevedel ukludnit. Teraz uz spokojne lezi v naruci svojho tatky a pije mliecko. Najprv sme si mysleli, ze su to prdiky, potom hlad, potom spinava plienka, potom vela svetla...... ale ked sme uz vsetko vyskusali a on stale krical, pochopila som, ze to je presne ten stav, ktory musime len vydrzat!!!
Co sa tyka cvicenia a otacania hlavicky len na jednu stranu, pani doktorka nam tiez takym niecim hrozi, ale ked vidim, ze to cvicite kazda druha, tak si asi usetrim depku na nieco horsie :o)).
Vcera som si vsimla, ze sa Lukaskovi zacina nejak zapalovat to miestecko kde ho ockovali, tak neviem ci mam ist k doktorke alebo nie. Teplotu nema a vypada, ze mu to ani nijak zvlast nevadi. Nasa ma este tyzden dovolenku.

A ozaj chcela som sa Vas spytat, ci je to v poriadku, ked Lucky nema tu svoju horcicu v plienke aj 6-8 hodin ? Ja nekojim. Lukasko je cca 40 % materske mliecko a 60% Nutrilon. Je kazde 3 hodinky a v noci ma prestavku 4-5 hodin. Cura celkom pravidelne a myslim, ze dostatocne.

Este jeden postreh k dennicku. Myslim, ze mamky na materskej dovolenke maju ozaj velmi dobre organizacne schopnosti a specialne tie s dvoma a viacerymi detmi. To som vypozorovala aj na nasej susedke s dvoma detmi. Ja som pred materskou pracovala v celkom velkej spolocnosti a riadila pomerne velky tym ludi, niektorych priamo inych nepriamo. No a teraz mam ze vraj snahu riadit a organizovat aj nasho tatka, ktory to odo mna berie vyslovene zle. Musim si zacat davat pozor, lebo na to zacina byt celkom alergicky. Asi som pred tym bola samostatnejsia a vela veci som si dokazala zariadit sama, alebo som bola viac unavena. No a ked k tomu este pripocitam ten deficit 10.000 slov za den co vyprodukuje priemerna zena. Proste ked pride tatko vecer domov, ja to na neho spustim a nemozem sa zastavit. On chudak nechape a tvrdi, ze som sa zmenila. Co sa vsak tyka Lukaska nemozem si stazovat, Ales sa on ho vzorovo stara a pomaha co sa da. Len tie ostatne veci nejak nemusi........

Najblizsi tyzden sa asi nedostanem na internet, lebo nas tatko odchadza na sluzobku za velku mlaku. Okrem toho ze tu budeme na vsetko sami (asi nam vy:,–(ia travnik a budeme musiet 2× denne polievat) tak neviem ci bude internet fungovat . Ak by sme sa neozyvali tak zase o 9 dni tu budeme ako na koni.
Ozaj tento tyzden ma termin moja kolegynka z letnych miminiek, tak jej drzim palce.

Krasny tyzden a vela slniecka praje

Slniecko a Lucky

Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 12.07.04 00:13

Ještě dovětek - Mart: cvičíme přesně to samé cvičení na zádíčkách jak popisuješ a ještě občas máme mačkat nový bod na kyčli, na bříšku zatím nic necvičíme.
Teď se nám při posledním cvičení podařilo, že mě neplakala Anežka a manželovi Bětka :o))) že by se nám už blýskalo na pohodovější cvičení bez křiku…:o))?
Jinak tohle cvičení doporučují i preventivně, aby se človíček souměrně rozvíjel, ale je fakt, že by vás to měl naučit doktor, takhle z popisu po internetu by se to nemuselo dělat dobře. Tak to jen tak na okraj.
 M+A+A

Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 12.07.04 00:31

Slniečko,

my máme Nutrilon na 100% a hlky kakají běžně i po 15 hodinách a jsou to už tužší bobíky většinou. No nevím jak to má být správně, ale doktorka mě na nic neupozorňovala, jsem ráda, že se vykakají alespoň 1× denně, většinou to je tedy 2-3× a zatím se mi nestalo, že by vůbec nekakaly tak si tím hlavu nelámu. Ve čtvrtek jdu do poradny, tak se Ti můžu zeptat.
V porodnici, když dostávaly mateřské mlíko, tak Bětka jeden den nekakala vůbec (a to předtím měla nakakáno při každém přebalování, tedy každé 3 hodiny) a když jsem to řekla sestřičce, tak mě uklidnila, že můžou nekakat i 3 dny a je to v pohodě. Jak je to konkrétně u vás, když to máte takhle kombinované, netuším, ale třeba bude vědět někdo zkušenější.

Držím Ti palce, abys to sama doma zvládla, jestli vám budou dělat trávník, tak buď v pohodě, co jsem koukala na předpověď, tak se s tím zaléváním nebudeš muset namáhat, budeš mít ideální počasí :o))) No alespoň někomu to léto-neléto přijde vhod.
Těch 10.000 slov rozděl na třetiny - kus pro Lukáška, kus pro manžela a zbytek pro nás :o))
A cvičení se neboj, je to hodně o Tvém postoji a pohodě, mimi to vycítí, fakt to můžu potvrdit. A je to pro jejich dobro, lepší než něco pokváknout a pak si to vyčítat. Mě se při tom cvičení a přebalování vždycky krásně ohřeje mlíčko, v noci když jenom přebaluju (a někdy ani to ne, protože jsem tuhoš) tak se to nestihne ohřát a tak dávám prso na žužlání. Nebo sem dneska v noci dala hřát mlíčko, holky se užužlaly dudlíkem a všechny jsme vytuhly ještě na hodinu :o))))
Pac a pusu Tobě i Lukáškovi

Monča a Alžběta + Anežka

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 12.07.04 12:50

Zdravím jarňátka:)

Holčičky, snad to nezakřiknu, ale blýská se nám na lepší časy:) Konečně začíná nějaký řád, konečně i já s vykojeným mozkem jsem pochopila, co se mi malý snaží sdělit. když kňourá a tak. Prostě po prospinkané noci nemůžu přece čekat, že mi cca za hoďku a půl vytuhne pořádně, takže už máme přes den dva druhy spánků, takový ten chrupík poo neboli dvacetiminutovka (asi 3× denně) a pak spánek pořádný alias tuhoň a ten nastává skoro každý den kolem 11 hodiny a trvá nejméně dvě hodiny a pak po přebalení a kojení a povídání jsou jeden či dva chrupíky a kolem 16 hodiny nastává tuhoň dvě:) No a v 7 se jdeme cachtat a papkat a spinkat, Davídek je v noci opravdu zlatíčko:) On mi to drobeček naznačuje už asi 14 dní, ale mě to nějak nedocházelo, ale když si to vezmu zpětně, tak jsem ho nutila spát dýl, když byl po velkém spánku a naopak jsem s ním trdlovala, když potřeboval zabrat a pak byl přetaženej…teda, vysokou maminkovskou aby na tohle člověk měl:))))

Právě jsem se před chvílí dozvěděla, že se Pepigabě v děníčku PST narodil chlapeček, tak jsem to krásně oplakala:)

Vítám nové nakukovatelky a přispěvovatelky z Pasažérků, jen pište pište, ať víme něco víc o vás:) Andreo, k tobě jsem tuším přispívala do deníčku o spaní v posteli:)

Peg, jednu chvíli byli na emimču oba deníčky, než ten tvůj Zdeněk stáhnul a nechal do příštího týdne, proto vím, že byl o pláči:) A děkujeme za přání, odjíždíme už tento pátek a já se tááák těším:) Mimochodem uvidíme v sobotu i Marečka, malého manži bratránka, který tu na emiminu ještě před nedávnem malému vedl deníček. Mareček je skoro na den o rok starší než ten náš Kulíšek, už se na něj moc těším a pak tam bude také skoro 3-letý Ondrášek a jeho těhotná maminka (sestřenka), která čeká dalšího chlapečka v září:) Prostě chlapská převaha v Pardubicích:))) Asi se budeme s manžílkem muset postarat o holčičku (Zuzanka už je moooc veliká a ta naše další by ty kluky mohla srovnat:))) Nějak mě to začíná brát, když si tak čtu o těch miminkách, ale spíš proto, že Davídek nějak fakt roste, a začíná si broukat jsou vidět pokroky, prostě už to není jen bezmocné miminko, jak jsem se těšila:) Takže už začínám být ohledně dalšího prcíka pěkně nahlodaná:)

Baghiro promiň, já jsem se večer na chat nedostala a to jen a jen proto, že jsem všichni 3 vytuhli v té naší obr posteli:)))

Monis, strašně tebe a tvého manžílka obdivuju, jak zvládáte ty vaše kočičky, jsou moc krásné, ta fotka, jak chrupkají vedle sebe…to je prostě nádhera, kopa štěstí:)

Almerko, Radimek je taky krásnej, v té osušce po koupání je k sežráníííííí:)))

Vego, ta fotka, jak malej kouká krásně do hledáčku foťáku…to je prostě čumáček:) Má už svůj výraz, klučičí:)

No letím počíst co je tu na emimču nového, než se malý vzbudí, je to paráda, že už stíhám i domácnost i vás, není nad organizac, že:)))

A Slniečko, úplně jsem ti rozuměla, jak jsi psala, že těm chlapům asi připadáme jiné, změněné…já teda nemluvím skoro o ničem jiném než o malém a když vyplodím něco jiného, tak to pro jistotu zkomolím…trotlík hadr, fakt…taky jsme měli doma chvíli dusno, ale už je to za námi, pomohlo si to vyříkat a teď se obas snažíme nedělat to, co druhému vadilo…pomáhá to:) A mimochodem, taťka se daleko víc věnuje Davídkovi a troufám si říct, že se do toho moc nutit nemusí:))) Malý je z něj unešenej, napodobuje ho (no, tak teda trošku, třeba áááá a vyplazuje jazyk:)))) a směje se na něj, z čehož je taťka vyplesklej:))) Prostě akce plodí reakci nebo jak jsme se to učili ve fyzice:)))

Letím ať ještě stihnu něco počíst, mějte se krásně:)

Diny a Davídek (zítra 8-týdenní)

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 12.07.04 15:47

Ahojda Diny:o))

Já taky trávila večer jinak než u počítače:o))
Koukám, že Davídek už je kus chlapa … a mě to přitom přijde jako před týdnem, když jsi rodila … Jojo, rostou nám ty dětičky nějak rychle… :o))

Baghira a Eliška (zítra 13ti týdenní)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.07.04 18:55

Ahojte vsechny maminky a miminka !!!

Pisem po velice dlouhe dobe, ale musim se priznat,ze nova role maminky mi dava docela zabrat. Vcera jsem si zpetne prochazela denicky a docela jsem se zklidnila, ze i nase Klarka ma pomerne stejny rezim jako ostatni miminka. Jednou jsme hladovi, potom zase potrebujem prebalit, potom placem jen tak, a nekdy taky krasne usnem, zrovna jako ted. Od 3 tydnu jsme hodne v noci plakavali, ale ted se to zacina nejak zlepsovat, je to mozna tim, ze si ji take nechavam v posteli a Klarka je mnohem klidnejsi.

A jak Klarka vlastne prisla na svet?
Termin jsme meli v pondeli 24.kvetna. O tyden driv jsem si tak doma odpocivala a najednou jsem citila nejake mokro. Tak jsem si rikala, ze mi asi unika plodova voda, a jelikoz mi zjistili, ze mam streptokoka, tak jsem dostala strach a rekla jsem si,ze teda musime do nemocnice. Zavolala jsem manzelovi do prace, a mezitim nez prijel jsem dobalila posledni veci. Do porodnice jsme prijeli asi po 15.hod a nez mne prijali na pokoj bylo asi okolo 16.hod. Sestricka me zkontrolovala a rekla mi,ze to voda neni, ze mi samovolne unikala moc,a ze jsem otevrena stale jen na 2 cm (uz cely tyden) ale ze si mne zkontroluje jeste porodni asistentka, ktera prijde az v 17.30 hod. Pote co me zkontrolovala porodni asistentka, take potvrdila,ze to voda neni, ale ze jsem otevrena uz na 3.5cm a ze jsem v zacatcich porodu a doporucuje porod vyvolat vzhledem k memu streptokoku. Ja jsem byla docela zmatena, chtela jsem to nechat prirode, vzdyt jsem mela jeste tyden pred sebou. Po dlouhem manzelove premlouvani jsem teda pristoupila na vyvolavany porod. V 20.00 hod me napichli na kapacky, samozrejme na antibiotika take. Potom se dlouho, dlouho nic nedelo, divali se na televizi, sestricka vzdy chodila a ptala se jestli citim kontrakce, ja rikala,ze ano, ale docela slabe, ze mam pocit ze se nic nedeje. Potom,asi mezi 23-24hod. prisla p. asistentka, pichla mi vodu, a zacly ty prave bolesti. Po nejake chvili (cas mi unika)mi dali neco od bolesti, ale to ucinkovalo jen na chvili.
Vzdycky jsem si rikala, ze bych chtela rodit bez epiduralu, ale pote co uz jsem bolesti nemohla vydrzet a sestra mi ten epidural porad nabizela tak jsem svolila, ze ano.Ta nesmirna uleva, ktera nastala, to si ani nedovedete predstavit. Trvalo jen chvili( byla 1.00 hod. rano), prisla p.asistentka a rekla ze budem tlacit a ze za chvili budu mit sve miminko v naruci. Po nekolika tlacenich jsem se stale ptala jestli se neco deje, ze porad tlacim a stale nic, tak mi sestra pristavila velke zrcadlo a ja se mohla pri kazdem tlaceni divat jak se hlavicka priblizuje cim dal tim vic.Byla to pro mne velka motivace. Manzel byl take statecny drzel me za ruku, pri kazdem tlaceni mi tlacil hlavu k hrudniku, pocital a sledoval se mnou jak se nase holcicka tlaci na svet.Proste skvely. A najednou bylo 2.36 hod a nase Klarka vykoukla cela na svet a prisla na svet tvarickou nahoru. Dali mi ji ihned na brisko, manzel prestrihl pupecni snuru a ja byla ta nejstastnejsi maminka na svete, bulela jsem dojetim a stestim. I ted kdyz Vam to popisuji tak si utiram slzicky. Potom si malou vzali na zvazeni a mereni,udelali otisky nozicek, zabalili ji a dali mi zpatky takovy maly uzlicek,ktery neustale plakal a my s tatinkem jsme se na ni nemohli vynadivat.Klarka se ihned krasne prisala a to ji zustalo dodnes, krasne papka a s kojenim nemame zadne problemy.
Po nejake dobe mi ji zase na chvili vzali, prisla p. doktorka, ktera ji okoupala, zkontrolovala a zase ji zabalila do toho uzlicku, a nam sdelila, ze je naprosto zdrave miminko, a ze muzem jet na poporodni oddeleni. Tam jsme si stale tu nasi kopretinku prohlizeli a byli strasne stastni a najednou prisla velka a silna vlna emoci a oba s manzou jsme se nad ni tak rozplakali, ze se to vubec nedalo zastavit.

Takze co k tomu jeste dodat ?Porod byl prekrasny, vicemene bezbolestny a pro mne a pro meho manzela to byl nekrasnejsi zazitek v nasem zivote. Klarka se nam narodila 18.kvetna 2004 v 2.36 rano, vazila 2780g a merila 50 cm a my jsme ti nejstastnejsi rodicove pod sluncem a moc a moc ji milujem.

Klarka je velice hodne miminko, jak jsem psala vyse, sem tam mame nejake ty proplakane noci, ale uz se to pomalu lepsi. Jak psala Diny, taky uz u ni pozoruji, ze si tvori nejaky ten rezim, taky mi spinka kolem te 11.hod a potom odpoledne.Tak doufam, ze se ji to brzy opravdu ustali a ja budu mit vce casu na domacnost, na e-mimino a take sebe (viz jeden z minulych denicku). Stale mam 9kg navic a nejde to a nejde to dolu.

Diny - jak jsi psala, ze davas Davidka do te kolibky, a ze mas strach kvuli pateri. Ja take davam Klarku, kdyz nemuze usnout do takove houpacky,ma polohu jako autosedacka a tam mi vzdy krasne usne a ja ji potom jen prenesu. Taky mam strach aby to nemelo vliv na zadicka, ale tady v USA do toho davaji deti hned, snad hned v 2 tydnech. Ja jsem ji do toho zacla davat az v 6 tydnech tak doufam, ze ji to nejak neuskodi a take ji tam nenecham moc dlouho.Rikam si, ze je to prece tak vypolohovane a ze to muselo projit nejakou normou, tak by to melo byt v pohode. Doufam.

Tak to je ode mne vse, mala si mne uz zada, tak zase do priste.

Ahoj Beata a Klarka 8.tydnu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.07.04 11:07

ahoj holkyyy :-)
tedy mne se po vas tak styskalo, vcera jsem se vratila ze zimy Vysociny,ale musela jsem vybalovat a privitat koblizka,tak jsem ani nemela chvilku vam pisnout

u nasich to bylo prima, Krystufek predvadel co vsechno uz umi,halekal na cely barak a vecer ukazal,ze umi byt i pekne protivnej. No ja si myslim,ze vstrebaval zazitky z celeho dne :-). Jo a taky ukazal,ze se umi smat nahlas,stalo se to ,kdyz uvidel tety psa. Byl z nej uplne hotovej a chechtal se na cele kolo. Byla jsem z toho uplne hotova.
Akorat je na Vysocine strasna zima :-((,delfinek chodil nabalenej,jako kdyby byl duben

V patek bude mit Krystufek 5 mesicu !!,vubec tomu nemuzu verit,nedavno jsem si prinesla maly uzlicek a ted :-)
novinky : 2 x mi sundal bryle,neustale me taha za nausnice,kope ve vode,prevaluje se na bok a pak nastava vztek. Spinka celou noc,pak si jeste chvilku schrupne pres den. Myslim,ze se mi krati chvile s vami,protoze delfienk po mne neustale touzi :-)). Taky uplne neuveritelne slinta,rve si rucicky a cokoliv do pusiny,takze se mozna klube zoubek

ted lezi na brise,zveda zadecek a snazi se posunovat dopredu :-))

na konci srpna zaciname davat prikrmy,tak jsem na to zvedava

holky koukala jsem do galerky a musim vam pochvalit ty vase drobecky :-))

DINY, BAGHIRO uzijte si srazik,tise zavidim

MONIS delfinka jsem zacala davat pod hrazdicku kolem 5.tydnu,nejdriv jenom koukal a teprve pozdeji zacal reagovat

PEG vsechno nejlepsi k svatku

ALMERKO a musite jeste na nejake vysetreni,nebo uz je to v poradku ?

koncim,prdolka si me zada
pa neprihlasena magrat a delfinek

almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 13.07.04 14:42

Ahoj holčiny!

Tak jsem na dopolední procházce pěkně promokla a vymrzla.Teď jsem zalezlá doma a topím v krbových kamnech.

Podle pranostiky jestliže je svatá Markéta uplakaná,bude takový i zbytek léta.No to se máme na co těšit.

Magrato,Peg všechno nejlepší k svátku a hodně zdravíčka.

Minulý týden jsem už musela Radimkovi dokupovat garderobu.To nejmenší mu je už malé a bodýčka větši velikosti máme vesměs s krátkým rukávkem.Tak jsme koupili dvě s dlouhým a budeme pokračovat,protože léto asi nebude.
Taky se mi zdá,že už jsou mu malé plínky „dvojky“.Jsou sice do 6kg aRadimek má5.40 .Kolem nožiček mu jsou,ale asi mu budou krátké.Už se mi dvakrát stalo,že měl nadílku až na zádech.

Na kontrolu do dětské nemocnice jdeme zase ve čtvrtek,tak se už teď bojím,bojím jak dopadneme.

Zatím papa

Almerka + Radimek

kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 13.07.04 16:49

Ahoj holčiny!

Mám na Vás hned v úvodu prosbu: malá má už 9 týdnů a kamarádka mě upozornila, ať nezapomenu cvičit zvedání hlavičky, aby mě paní dr. nemusela zbytečně posílat na rehabku, ale nějak nám to nejde. Ell se u toho strašně vzteká, takže dlouho nevydrží. Ručičky si pořád strká jakoby k tělu, snaží se je připažit místo aby se na nich vzepřela a většinou prstíčky svírá v pěstičky. U kojení je sice otevře nebo když usíná, ale ani se jí nechce do ručiček něco chytat. Co ji nejvíc zaujme, je takové to dětské chrastítko ve tvaru zavíracího špendlíku, za tím se otáčí a pozoruje to, ale chytnout ho snahu nemá. Poradí nějaký fígl, jak si s tímhle pomoct? Podle knížek by už měla aspoň tohle zvládat. Předem díky.

MONIS: ten kalkul, co provozují tvoje neteře s bonbonama a penězma za vysvědčení, ten bych u svých dětí taky nechtěla praktikovat. I když u mých babiček nějaké to odměňování taky bylo, nepamatuju si, že bych si nějaké odměny sama vyžadovala a očekávala, že automaticky něco dostanu. Co se týče širokého balení u nás, z porodnice jsme odcházeli bez doporučení, abychom ho dávali. Naše paní doktorka nám pak řekla, že ho dávat máme, tak jsme poctivě šest týdnů balili a těšila jsem se, že po kontrole se toho malá zbaví. Na kontrole bylo všechno OK, ale i přesto nám bylo doporučeno do další kontroly (ve třech a půl měsících), že máme dávat dvě plínky a pokračovat. Naštěstí to prý stačí aspoň na noc, aby se Ell nemusela teď přes léto pařit kromě papírovky ještě ve dvou látkových.

ALMERKO, MAGRAT: musím se přiznat, že se taky těším, až brusle vytáhnu. Koupila jsem si je loni na narozeniny (1.7.), jezdila asi dva měsíce a pak jsem zjistila, že už nebudu jenom já, ale že jsme dvě, takže jsem brusle slavnostně zase zabalila do krabice a odnesla na půdu. Slibovala jsem si, že jak budu jezdit s kočárem, nazuju brusličky a budu pokračovat ve zdokonalování, ale zatím k tomu ještě nedošlo a nevím, jestli to letošní léto se k nim dostanu.

PEG: musím se pochlubit, že porodné mám už v kapse, myslela jsem, že jim to bude nějaký měsíc trvat, ale překvapili mě, byli docela rychlí. Nesla jsem jim tam ten papír posledního května a 21. června mi už přišla složenka na penízky (po dlouhé době nějaká větší hotovost :o))))) ? jinak všechno chodí na účet). Co se týče boláčku z očkování, taky mě to docela vylekalo. V porodnici říkali, že kdyby se něco objevilo do 14 dnů od očkování, je to v pohodě. My měli měsíc klid, pak to Ell začalo hnisat, nemohla jsem si zaboha uvědomit, do kterého ramínka ji očkovali. Naštěstí jsme asi za 3 dny jeli do poradny, tak se na to paní dr. podívala a říkala, že reakce normální, kdyby se nám to zhoršilo, že máme ještě přijet, ale udělal se jí stroupek, hnis vytekl, pak měla další menší stroupek, ten je teď taky dole, tak doufám, že už se nám to pomalu hojí a bude klid.

Jo. Jinak ještě takový dodatek ? není to ani 14 dní, kdy malá objevila, že už si do pusy trefí ručičkama, takže začala strašně slintat a cpát si pěstičku do pusy, až se z toho někdy chudák nadavuje. Snažím se jí vysvětlit, že z ručičky neteče nic, ani z dudlíku nic, ale z toho se jí aspoň nezvedne žaludek.

To je dneska všechno, ozvu se, až si přelouskám komentáře od minula do dneška a zase písnu.

Kostička a Ell

Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 13.07.04 19:57

Ahojky,

jsem happy, právě jsem přebalila, odcvičila, vykoupala, namazala, učesala, nakrmila, odříhla a uspala a to všechno 2×. No začala jsem ve 6, takže rychlost teda nic moc, v 9 baštěj znova, ale to už bude bez cvičení a koupání. Manžílek je v čudu a já jsem se rozhodla, že holkám dopřeju pořádnou cákandu ve vaničce jinak je většinou když jsem sama doma jen sprchuju. No holky si to užily, akorát Bětka pak už trochu protestovala u mazání, protože už měla hladík, chudinka. Příště to asi budu dělat tak jako v porodnici - rozložím si koupání na dvě krmení.
Ještě musím umýt flaštičky a přichystat mlíčko a pak se chci svalit k seriálu :o)
Takže se prozatím odpojuji a ještě se snad ozvu.
Krásný večer a spící miminka přeje

Monča a chruping duo

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.07.04 20:19

ahoj

tak jsem tady zase,inu projevuje se ten 4 denni vypadek.
pocasi porad naprd,dneska se trosku vyjasnilo,takze jsem vyrazila na brusle a 3 hodiny brazdila Stromovkou. Delfinek to cele prochrnel.
pozor pozor - bela se nam spodni dasnicka,vypada to,ze Krystufek bude jednozubec :-))

MART - kluci s dudlikem nemaji chybu

ALMERKO - budu na tebe myslet,at vam vysetreni dopadne dobre a mate klid.

BAGHIRO - intimni otazecka,uz jste zkouseli sexik? a dobry?

jinak vitam holciny od Pasazerku a tesim se na vase prispevky.

v patek mi psala Lentilka,je v Praze a snazi se dat dohromady s pritelem. Vzal si dovolenou a uci se szit s malou. Tak jim drzte palce.

tak pa
magrat ( blbne mi pocitac a nechce me prihlasit )

kaaci
Povídálka 13 příspěvků 13.07.04 20:46

Ahojky holčinky,

tak taťka právě uspává a zažívá si jednou to, co já už asi milionkrát - našeho uplakánka. Už se moc těším na deníček o pláči, mám v otm zatím docela zmatek. Malý pláče různě, ale zatím nedokážu poznat co který řev znamená až na řev typu - „ať si sousedi užijou taky“.

Co je nového: Lukášek mi dvě noci po sobě spal šest hodin v kuse a minulou noc pět, tak nevím, jestli ho nemám budit na kojení dřív? Jinak už druhý den blinká po každém jídle a docela fest, tak se zítra jdu poradit k doktoru, snad to bude OK.
Už nás nebaví na uspávání drncání, přešli jsme na houpání, které doteď nesnášel, holt život je změna.
Taťka s vervou sundaval kolečka u kočáru, až jednomu sundal pružinku co ho drží aby nespadlo a teď jezdíme a uspáváme po třech než kolečko doneseme spravit… No je to zajímavé :-)

Pokusím se do galerie dát pár fotek, o víkendu tu byl můj mladší bratr, tak mi nafotil drobečka na digitál.

Mějte se fajn, zas esnad písnu

Kačí a Lukášek

kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 13.07.04 22:08

Ahoj holčiny!

Tak dneska ještě jednou: MAGRAT a PEG ? taktéž všechno nejlepší k Vašemu svátku!!!!!

ALMERKO: o problémech s velikostí plínek mi ani nemluv. Už víc jak před týdnem jsem chtěla přejít na trojky, když už má Ell přes pět kilo. Ale po dvou dnech, kdy jí to chuděře proteklo kolem nožiček asi pětkrát (co druhé přebalování) jsem to s většíma plínkama vzdala a koupila další balík dvojek. Kolem pasu je má sice tak akorát (ještě tam vlezu já se čtyřma prstama), ale stejně teď řeším co chvilku prokadění, protože i když je má kolem nožiček docela přilnutý, dvě přebalování je třeba jenom počůraná, a pak začně kanonáda, že ji nemůžu v té plínce nechat celý tři hoďky do dalšího, ale třeba hned po hodince nebo hodince a půl už ji musím přebalit a stejně třeba proteče. Párkrát jsme už protekli i přes zádíčka, ale spíš nám to jde všechno bokama. Má totiž takovou stolici, že není dost řídká na to, aby se vsákla tak jako čůrání, ale ani dost tuhá na to, aby to neprotíkalo. To jenom tak na okraj ? problémy všedního dne :o))

Dobrou noc přeje Kostička a Ell (nakrmená a snad už vytuhlá)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.07.04 22:54

Ahojte!

Tak konečně?! :o)

Mart ? čekala jsem, že v deníčcích budou zmatky, když se střídáme, lepší je, když jsou deníčky dva, než kdyby nebyl žádný. Od teď budu posílat rozpis s datem, kdyby někdo nemohl, může se domluvit s další maminkou nebo mi napsat. Díky za deníček, je to hezké, že sis našla čas.

Kačí ? mě Verunka také ublinkávala, hned zpočátku ne, pak se to drželo asi do půl roku. Kubíček neblinká vůbec!!

Lentilkou mě to moc mrzí, držím jí palce, ať se to nějak vyřeší. Vůbec si nedovedu představit jaké by to bylo bez funkčního tatínka?. Margáto, pozdravuj jí prosím!

Mončo, tak trochu si dovedu představit, jaké to asi je, u nás si většinou vzpomenou obě děti zaráz, takže napřed po:,–(ím Verunku na nočník, pak dám Kubíčka na přebalovací stolek, umyju ho, namažu, utřu Verunku, natáhnu jí kalhotky (pokud to neudělá sama), obleču Kubíčka, dám ho do postýlky, udělám Verunce kaši, nakojím Kubíka, Vezmu spící Verunce láhev, dám jí plínku na spaní a uvažuju jestli se mám raději najíst, vysprchovat nebo si lehnout s dětmi?.

Kostičko, nám zvedání hlavičky jde, ale taky se někdy rozčiluje. Myslím, že se to dá trénovat postupně ? dát několikrát za den na bříško, ale vždycky na krátkou dobu. Já to dělám takto ? Kubíček leží na zádech, dám mu levou ručičku nahoru a přidržím, překřížím pravou nožičku přes levou a otočím ho na bříško. Tato poloha napomáhá, aby se miminko opřelo o levou ručičku. Při dalším přetáčení vyměním strany. Na zádíčka pomáhám s podepřením hlavičky.
Očkování nám hnisalo taky, napřed se objevil červený flíček, pak puchýřek, který se zvětšoval, nakonec se uprostřed objevil stroupek a ten je teď přes celou ranku. U Verunky nebylo nic ? doktorka si dokonce myslela, že se očkování vůbec nechytlo, ale dnes byl manžel na přeočkování a prý je to v pořádku. A to neměla žádnou zjevnou ranku ani flíček, prostě nic!

Almerko ? já už jsem jeden celý šuplík vyklidila, Kubíček nosil zpočátku jen čtyři overálky celé na rozepínání (už jsou mu malé), teď má velikost na tři měsíce. Nosí všechno nové, zatím neměl nic po Verunce. Tetka z Ameriky poslala balík, něco jsem aktivně nakoupila, něco donesly návštěvy a příbuzní? Nemá šanci to unosit, některé věci jsem i s cedulkami hned odložila, protože by mu to bylo malé. Plínky máme už dlouho od 4-9 kg, zatím mu jsou.

Margáto, gratulujeme delfínkovi k pěti měsícům! Už to vážně letí, za chvíli musím vydat deníček o příkrmech!! Jsi velká aktivistka - já bych si na brusle netroufla ani bez kočárku… :o)

Beáto, popis porodu je úžasný! Závidím Ti takřka bezbolestný porod. Kolíbka je myslím dobrá pro miminka, v děloze byly také do klubíčka, jsou tak i v babyvaku nebo v šátku, na páteř je to rozhodně lepší, než je rovnat v kočárku. Já dávám také Kubíčka do autosedačky ? třeba když jsme u švagra. Mám aspoň jistotu, že je ve svém (čistém), že na něj nepoleze kočka a můžu ho houpat, když se vzbudí a přenášet podle potřeby.

Diny ? je to fajn, že už je depka pryč a vy se krásně sehráváte. Člověk by se mohl domnívat, že u druhého dítěte to půjde všechno samo, ale i já zjišťuji, že jsem za poměrně krátkou dobu hodně věcí zapomněla nebo jsou prostě u Kubíčka jiné, než byly u Verunky.

Slniečko ? u kojených dětí je normální, když je stolice třeba i za několik dní. U Verunky byl rekord 10 dní, ze dne na den vymizely smudíci z plínky, byly jen počůrané. Doktorka mi tvrdila, že týden je normální. Kdybych si nedělala poznámky, tak ani nevím, kolik dní to bylo. U Kubíčka je zatím pokakaná každá plínka ? některá méně, jiná víc. Pak nám napiš, co ses dozvěděla!
Taky organizuju?! :o) Chlapi to nemají rádi, manžel si myslí, že dávám příkazy, jenže je to většinou volání o pomoc!! :o) Ale musím říct, že jsem si to zorganizovala tak, že zvládám i když je manžel 14 dní pryč. Když se narušitel vrátí, tak mám většinou víc práce a větší chaos a nepořádek v domácnosti? :o)

Peg, těším se na Tvůj deníček, přiznám se, že jsem si ho ani nestihla přečíst. Jsi šikulka, žes to tak rychle zvládla! Díky! Příspěvky budou, neboj! I kdybych je měla napsat všechny sama!! :o) Kam jedeš na Moravu? Kdyby to bylo přes Brno stav se!

Baghiro, také vlastním šuplíkový řidičák! Manžel se mě už dlouho snaží dostat za volant, leč marně. Naposledy jsem řídila někdy v roce 2001 a to jsem mu urvala chytku na vlečné lano… Je zajímavé, že ho to neodradilo a přemlouvá mě i teď, když máme nové auto… Zatím si netroufám, život našich dětí je mi přednější.

Tanino kde jsi?

Holky, máte úžasný fotky, ani je nestíhám všechny komentovat. Máme krásná výstavní miminka!!

Konečně ke cvičení:

My jsme cvičili Vojtu od tří týdnů a přiznám se, že mě to docela vyčerpávalo. Sice mi každý tvrdil, že to na dítěti nezanechává žádné následky a nenarušuje to vztah k rodičům, ale přiznám se, že mi to nedělalo dobře. Vlastně se naučíte páchat na dítěti násilí (dělat mu to, co nechce i když projevuje svou nelibost pláčem) a tím upadnete do jisté otupělosti nebo prožíváte každé cvičení (bolí vás to za něj). My jsme měli cvičit 4× denně (prý i více, já byla ráda, když se to povedlo aspoň 3×!!) Přestala jsem cvičit při pásovém oparu ? byla jsem ráda, že existuju a jsem schopná kojit, ještě k tomu páchat násilí na miminku, to na mě bylo trochu moc. Po uzdravení jsem cvičení částečně obnovila, ale stejně se mi ulevilo, když přišly i jiné cviky kromě Vojty a Verunka už tak srdceryvně neplakala. Snažila jsem se volit cestu co nejmenšího násilí a cviky provádět i bez hrubého síly. Zpočátku u toho řvala do fialova, že jsem vždycky poslouchala, jestli ještě dýchá! Buďte rády, když cvičit nemusíte.

Osobně si myslím, že se Vojtova metoda ordinuje i v případech, kde to není nezbytně nutné.

Jak jste si asi všimly založila jsem nový rodinný deníček Verunka a Kubíček. Je to občasník a zůstane u toho ? budu psát, jak budu stíhat. Kromě toho se můžete těšit na hubnoucí deníček. Bude pravidelný a můžete se do něj všechny aktivně zapojit. Je určený maminkám, které se rozhodnou aktivně hubnout pomocí uvedených fíglů. Bude obsahovat informace o potravinách, recepty, jídelníčky, cviky a hlavně vaše osobní zkušenosti a povzbuzení pro ostatní.

Zatím se mějte, házím šipku do duchen!!

Alice

Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 13.07.04 23:13

Ahoj Kostičko,

jsem ráda, že má někdo stejný názor na věc jako já. Taky jsem za vysvědčení dostala od babičky 50 Kčs, ale že bys s tím nějak počítala, to teda ne. A že by babička nosila sladkosti v nůších pokaždý když k nám přijela to už vůbec ne. Ale na její žlotkový řezy se zapomenout nedá :o) takový by měly babičky být :o)))

My máme doporučenu jen jednu plínku navíc, ale podle neuroložky jí dávat nemám, no ve čtvrtek jdeme do poradny, tak se zeptám. Ta varianta s širokým balením v noci není špatná, možná, že to tak budeme taky dělat. Na sono jdeme na začátku srpna, tak uvidíme.

Porodný mi už také přišlo, myslím, že včera, ale nechala jsem ho poslat na manželův (tedy náš) účet, tak jsem ho ani neviděla :o))

Na neurologii právě doktorka zkoušela co holky udělají když jim na bříšku dá ručičky podél těla a ony je hned šouply nahoru k hlavičce, takže řekla, že jsou moc šikovné. prý to některým miminkům trvá než jim to dojde, že se nejlíp zvednou, když budou mít ručičky pod sebou. Mám je dávat na bříško po každém cvičení tj. 4× denně, když jsou nahatý a třeba jen na 10 vteřin, tak Ell třeba taky zkoušej dávat na bříško častěji, ale jen na krátkou dobu, až zjistí jak na to, tak se určitě vztekat přestane. Holky u cvičení vřískaly naprosto šíleně, až mi zaléhali uši a teď už je bětka úplně v pohodě a Anežka si někdy trochu zakňourá, ale věřím že taky brzy přestane.

Pěstičkama do pusinky se umějí trefit dávno a když není dudlík, tak si je lehce ožírají a děsně u toho mlaskaj. Zase jim nevypadnou tak jako dudlík a nemusím pořád běhat a nasazovat jim ho. Anežka v noci dudlík vyflusla až za postýlku. Jinak se včera Anežka projevila jako naprosto geniální a šikovné dítě. Manžel ji držel naproti sobě a povídal jí a ona si vytáhla dudlík z pusinky, tak jí řekl ať si ho tam zase zastrčí, no a ona si ho tam zase zastrčila, naprosto samozřejmě :o))))) Zjistila jsem, kdy se na mě Bětka nejvíc směje: když je po cvičení oblečená a přetahuju jí přes hlavu bryndáček :o))))

Tak pro dnešek už taky končím, měj se krásně, pusinku Ell a pozdravy všem

Monča + A + A

Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 13.07.04 23:57

Ahoj Alice,

tak mi to nedalo a ještě reaguji :o)

No moc pěkně jsi to popsala s tím kolotoček kolem dětí, tak nějak to u nás probíhá. A do toho už se mi sem zase nastěhovává moje mamka. Z počátku tu byla 3 dny a pak pochopila, že jí nepotřebuju a teď jí tu mám zase. Byla tu včera a dneska přišla znova, no asi něco vycítila a šla domů už v jednu hodinu, až mi bylo trochu stydno. Jsem asi divná, když odmítám pomoc, co? Ale já fakt zatím pomoct nepotřebuji a to jak mi mamka pomáhá, tak to je úspora tak 10-15 minut, jenom mi jednoho prcka nakrmí a odříhne, nic víc, nepřebalí, nezacvičí, jen mi do toho mluví a to se mi ježí chlupy. Dneska už došlo k tomu co jsem předpokládala - oblékala jsem a ona mi u toho samého dítěte strkala druhou ručičku do rukávu, to jsem myslela že vyskočím. Budu si s ní muset promluvit. Někdy mi uvaří, to je super, ale pokaždý k tomu potřebuje mojí asistenci, nejraději by mě pořád dirigovala. To je samý: dej si prádlo do pračky (mám poloprázdný koš, nebudu přece prát 3 věci) nebo na větu: dojela ti pračka jsem už doslova alergická. Včera k nám přišla a já s holkama spokojeně chrupkala a kočka mi taky spal na bačkorách, prostě idylka, začala mi vytahovat nádobí z myčky a uklízet nákup a dělala u toho tak strašný rámus, že mě probudila, ach jo. Jsem ráda, že jí mám, ale pomalu jí začínám zatajovat kdy jdeme k doktorce, pořád by jezdila se mnou a pomáhala mi. Ale je to taková pomoc-nepomoc. No to jsem sklouzla někam kam jsem vůbec nechtěla :o(.

S těma oblečkama co jsou vám malé se musím smát, to se nám tedy zatím nepodařilo. Ale ráno jsem jim vyndala další 3 overálky, které jim jsou zhruba tak stejně velké jako ty ostatní :o))) Overálek, který by jim byl akorát má každá jeden, máme je půjčené od známé mé kamarádky, které se taky narodilo dvoukilové mimi.

Připojuji se ke gratulaci Delfínkovi k 5 měsícům a Markétkám k svátku.

Přesně jsi vystihla mé pocity z minulého týdne o cvičení, naštěstí je to už vážně mnohem lepší.

Tak teď už fakt končím, čeká na mě studentská pečeť, mám na ní lehkou závislost, za tu dobu co jsme doma jsem jich ztrestala už asi 5! Váhu mám už jako před otěhotněním a na záchodě to taky všechno probíhá hladce, tak snad to neodnesou zuby. No asi jí tělo potřebuje jako zdroj energie :o))

Dobrou klidnou noc

M+A+A

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 14.07.04 12:34

Ahoj vespolek:o))

Tak včera naše Eliška oslavila 3 měsíce a dnes jsme byli na prohlídce a očkování (auauauau:o((

Měříme 64 cm, vážíme 6 540 g (a to jsme byly skoro nalačno:o)). Pasení koníčků jsme předvedly bravurně… a pak to přišlo!

Dostala injekce do obou stehýnek, prala se sestřičkou, strašně plakala, já ji držela za ručičky, pořád jsem ji pusinkovala a řvala jsem jak želva (moje máma, která tam byla s náma, brečela taky! Povedená trojka!).
No prostě - do mě ať si píchají a řežou, …ale jak se sáhne na mou holčičku… Ach jo! Jsem z toho ještě moc smutná, doufám, že ještě nebudou nějaký reakce…

No, jdu si uvařit oběd.

Jo… ještě bych měla příspěvek k minulému Magrátinu deníčku (ani jsem ho nepochválila - byl skvělý, stejně jako tenhle): Já sice nemám prababičku, ale mám tchýni, kterou jako člověka vůbec nemusím! Je to slizoun, na každýho se usmívá, každýho miluje… Ale občas by mě zajímalo, co se v tý její natupírovaný kebulce opravdu odehrává…
Navíc bydlí ve stejným paneláku jako my, na stejný chodbě jen o jedny dveře od nás. A že od nás mají klíče a nezvoní, než k nám jdou (a chodí k nám v každou denní i noční dobu bez omezení), to už vůbec neřeším, jen si nadávám, že jsem se s mužem kvůli tomu nerozešla, dokud jsem byla „bez závazků“ (protože ten můj slaďouš pochopitelně svou rodinu brání zuby nehty a ta divná, které tohle uspořádání bůhvíproč vadí, jsem JÁ!).
No, proč se takhle rozepisuju:
Od Eliščina narození to máme rozdělené tak, že jedna babička vozí dopoledne, druhá odpoledne, já jdu v té době se psem a o víkendu mám Eliš i psa. Jenže to byla Eliška spící rohlíček, kterému bylo šumák, kdo s ním drandí po venku!
Teď už přece jenom vnímá a já chci být s ní co nejvíc (což je snad pochopitelné), takže jsem mojí mamce řekla, že odteď už jim Elišku tolik půjčovat nebudu.
Mamka to vzala normálně, ale když o tom řekla tchýni, tak její reakce byla: „PROČ? JAK TO?!“
(Na to ji moje máma zpražila, že PROTO, ŽE JSEM JEJÍ MÁMA, ale ta kráva se stejně urazila … No tchýni a její rozmary se pokouším už ignorovat. Ale nikomu bych takovouhle tchýni a (bohužel) babičku rozhodně nepřála!!!

Uuuuuuuuuuf, tak jsem si ulevila! promiňte, že si tu ventiluju osobní problémy, ale s manželem jaksi nemůžu řešit, jaká je jeho matka bestie!

Jinak jsem poctivě pročetla všechny komentáře, ale jelikož mám hlavu děravou, tak teď nevím, co jsem komu chtěla vzkázat… Většinou reaguju přímo pod příspěcky, je to jednodušší:o)) Tak se nezlobte:o)

Všechny zdraví a krásný den přejí

Baghira a velká slečna Eliška

DINY: Ten náš srazík platí? Těším se, jako kdybych šla na rande :o))

Andrea24
Kecalka 209 příspěvků 14.07.04 16:12

Ahoj holky,

tak k vam zase neco pisnu. K Vojtove metode teda asi nic, nebot jsem ani nevedela presne o co jde. Tady ve Francii se deti posilaji na rehabilitace, ale asi kdyz je to opravdu nutne. Siroky zabal se tu nedela vubec a sono kycli take ne. Manzel akorat zkontroloval kycle nejakymi „cviky“ a rekl, ze je to OK.

Co je zde ale dobre ohledne ockovani, je, ze vam pediatr predepise naplasti EMLA, ktere se daji hodinu pred ockovanim a miminka to potom neboli.

Jinak zdravim maminky z Vychodnich Cech, ja pochazim z Chrudimi, tedy kousek od Pardubic, za ctrnact dni tam stravime cely mesic. HURAAAA!

Kaci - jen jsem ti chtela napsat k tomu odtekani mleka z druheho prsu pri kojeni - je jednoducha rada, kdyz se ti zacne spoustet mleko, zatlac na chvilku prstem doprostred bradavky a mleko prestane tect ;-).

Chtela jsem se zeptat, zda se vam take stava, ze chodite kontrolovat miminko, zda jeste dycha… Vzdycky, kdyz Amalka spi o neco dele nez obvykle - napr. ve dne i 5h v kuse, tak uz jsem cela nervozni a chodim ji kontrolovat, zda se ji zveda hrudnicek. Vim, ze u Aji jsem to delavala taky a po nejake dobe to preslo - tak doufam, ze me to tedy take ted brzy prejde…

Denicek Pasazerku myslim uplne zanikne, tak bude prima, pokud budeme moci psat k vam. Jste tady parta prima holek.

Mejte se krasne Andrea + Amalka (zitra 2 mesice)

Mart
Kecalka 456 příspěvků 14.07.04 18:35

Ahoj holky,
Včera jsme byli na čtyřměsíční prohlídce a prvním očkování. Tomášek neměl žádnou reakci, asi i díky té šetrnější vakcíně. Hlásíme 6,7 kg a 55 cm.

Peg, včera nám na rehabce ukázali masáže kojenců, ale popis je na delší příspěvek, tak to časem zkusím sepsat.

Diny, ty už uvažuješ o dalším mimi? To jsme tě zatím s Alicí neodradily? Mě náš věkový rozdíl dva roky vyhovuje, ale mít děti třeba po roce bych nemusela. Teď beru exluton a doufám, že nezklame.

Monis, jsem ráda, že se vám princezny zklidnily při cvičení, Tomášek při cvičení někdy dělá zvuky, jako kdyby byl v posilovně. Cvičíme každou stranu dvě minuty, na rehabce říkali, že maximum je 5 minut jedna strana. S rodičema je to u nás zařízené tak, že já chodím spíš na návštěvu k nim. Ale mám je 3 minuty od baráku, tak je jednoduché se tam dostat. Oni sami k nám skoro nechodí, takže vzájemné vztahy se nijak nenarušují. Ale je fakt, že se naši nejdřív divili, že třeba nechávám puštěnou pračku a myčku a chodím ven. Jenže jinak bych se ven skoro nedostala. Zkus třeba mamince říct, že by ti nejvíc pomohla, kdyby uvařila, pak třeba bude mít radost, že je nějak užitečná. A až bude vařit, tak jdi s holkama ven, že potřebují být na vzduchu, nebo si to prohoďte.

Almerko, Kostičko, my používáme pleny trojky od 3 měsíců, kdy měl Tomášek 6 kg, ale na záda se někdy prokadí stejně. To by mu musela plena končit až u krku. Všude s sebou raději vozím náhradní oblečení.

Kačí, Tomášek taky pořád blinkává někdy trošku, někdy víc a klidně i hodinu po jídle a to už mu jsou 4 měsíce. Důležité je, aby mimi nezvracelo obloukem, jak mi řekla moje doktorka. Když toho miminko vyhazuje opravdu hodně a často, dává se na zahuštění mateřského mléka prášek Nutriton (pozor neplést s Nutrilonem, to je sušené mléko).

Alice, taky mám často pocit, že s manželem doma je víc práce než bez něj. Pořád se někde povaluje jeho oblečení a ponožky, obaly od sušenek a čokolád, kelímky od jogurtů. Zatím se nenaučil, co se s tím má dělat.

Andreo, četla jsem, že Češi mají genetickou dispozici k vadám kyčlí, proto tady chodí všechny děti na sono.

Mart a Tomášek za 4 dny 4 měsíce

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 14.07.04 21:00

ahoj
pred chvili jsem koukala na predpoved pocasi a vypada to,ze o vikendu konecne prijde leto a delfinek bude moc delat rostenaka v bodikach :-)
v sobotu mame v planu rodinny vylet,mozna pojedem na Slapy,vezmeme i tchyni ( usmazi nam rizecky ),tesim se tesim.

dneska jsem byla opet bruslit pro zmenu na Letne a fakt super. Dokonce jsem i sjela kopecky a nezapomnela brzdit. Krystufek se pekne vyspi,ja si protahnu svaly.Dokonce i pocasi k nam bylo milostive.Pak jsem to vzala prochazkou pres centrum a hura za manzilkem. Delfinek pak celou cestu metrem juchal a prekrikoval sam sebe.
jo a na Letnou dorazila kamaradka s holcickou o dva dny starsi nez delfinek,po:,–(ily jsme je naproti sobe a to jsme mely videt,jak na sebe cuceli,pak mu Karolinka ukradla dudlik,delfinek nahodil krabici a bylo po pratelstvi:-))

pozdravuje vas Senta,je porad u rodicu a do Prahy asi nepospichaji. Maji se fajn,akorat malou ted trapi prdiky

ALICE denicek o prikrmech uvitam :-))

BAGHIRO ja jsem taky trpela,kdyz delfinka ockovali,je to hruza. Jinak tchyni ti fakt nezavidim,podobny typ je bohuzel Filipova babina,ale ja ji mam nastesti dalekoo. Uzijte si s Diny rande

KOSTICKO na chlapy se fakt musi fikane,Filda taky porad jen asistoval u koupani,jednou jsem „jako“ musela odbehnout a od te doby koupe.

MONIS holcicky jsou fakt nadherne:-)

ANDREO jeste jednou te vitam u jarnatek

tak jdu delat tvarohovy dort,pak masage koblizkovych zad a pak :-))

pa magrat a delfinek (skoro 5 mesicu )

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 14.07.04 21:11

Ahojky Jarňulky:)

Nejdřív odpovím a okomentuju, pak písnu, jak u nás:)

MART - no my bychom rádi měli k Davídkovi věkově adekvátního (to je termín, co?:))) sourozence, beru taky ten Ex…a budu brát tak rok a půl nejmíň, uvidíme, kdy se rozhodneme do toho praštit:) Injekce mi doktor vymluvil, že se zplošťuje děložní sliznice a pak je problém s otěhotněním…
Prosím tě, kde se koupí ta šetrnější vakcína, kolik stojí a v čem je šetrnější, než ta normální? Před 10 lety to nebylo, tak jen koukám:) A gratuluju k 4-měsíčnímu chlapákovi!!!:)

ANDREO - to víš, že můžete tady drbat s námi, já už jsem ti „odpustila“, žes nás předběhla, ale byli to nervy tenkrát v tom květnu, to ti povím:))))) Vaší bývalé šéfové moc držíme palečky, nevíš, jestli není něco nového?

BAGHIR - také Elis gratulujeme ke 3 měsícům!!!:) Teda to je kus baby, aby se jí Davídek nebál, my máme tak 5 kilo a fous:)))) Uvažuju, že bych možná za tebou jela už to pondělí, teď…že bych vzala malou s sebou, ona v úterý už jede do Chorvatska s tchánovo rodinou a kdybych jela ve čtvrtek nebo pátek, tak nevím…Davídek by byl vzadu v sedačce takovou cestu sám, navíc to tam vůbec neznám, takže by se mi navigátorka hodila, co říkáš, šlo by to? Myslím pondělí 19.7. - to nám bude přesně dva měsíce a den:) A jak jí chudinku píchali - myslím Elišku…chudinka malá…ach jo…?::(((

ALI - jsem moc ráda, že jsi si udělala čas a přišla mezi nás:) A tvůj deníček o tvých obou dětech je skvělý:) S Davídkem už jsme fakt sehranější, já mu třeba dřív cpala dudlíka sotva ho vyplivl a nedošlo mi, že ho třeba nechce…prostě trubka…dneska ho má v puse tak desetinu času, co dřív:)

MONIS - já bych být tebou si řekla o vaření, a to ostatní si zkusila zvládat sama, když ti maminka míň pomáhá, než by se zdálo..ale stejně to obdivuju, fakt…na to, že jsi prvorodička a máš hned dvojčátka, kam se na tebe hrabu!!!:)

MAGRAT - delfínkovi k pětiměsíčninám posílám já pusinku a Davídek kamarádský čutaneček:))) Já už jsem to jednou psala, ale fakt se moc těším, až nám budeš líčit jak delfínek prská tvoje pracně a vlastnoručně vyrobené blivajzíky:)))))

KOSTIČKO - náš malý taky ještě neumí uchopit hračky do pacek, ale hodně jsem si s ním hrála Vařila myšička kašičku a rozvírala mu packy…a včera si představ, že zjistil, že má nožičky a hýbal s nima a dotýkal se jich:))) A dneska mi chytal ruku:))) Měla jsem strašnou radost:))) Tak zkuste tohle a jinak…na chytrý knížky kašli, každé miminko je jiné, ten umí dřív to, ta zas tohle…až jim bude patnáct, sotva si budem pamatovat, že Davídek zvedal hlavičku dřív než Ell a že Ell řekla máma o měsíc dřív než Kubík:)))

BEATO - to jsem moc ráda, že jsi se ozvala:) I kvůli tomu, že máme na den stejně narozená miminka:) Popsala jsi krásně svůj porod a Klárka musí být zlatíčko:) Já malého tedy do té autosedačky (typ kolíbka) občas asi dávat budu, protože je zvědavej jak stará Vajtingrová a musí nutně vidět, co v té kuchyni rochním a ležet v postýlce ani kolíbce ne a nebude:)))

Tak jsem snad napsala, co jsem chtěla, co je u nás nového, to jsem v podstatě také vepsala mezi řádky komentářů:))) V pátek ráno odjíždíme a budu bez emimča 11 dní!!! Jak to vydržím to nevím:))) Ale na druhou stranu si hodně odpočnu, budu si užívat servisu mé zlaté tchyně - ona je fakt moc hodná a je poprvé babičkou, tak si to užívá:) No a uvidím se s Baghirkou, tak nebudu vlastně ouplně izolovaná:)

Kočička se mi dneska vrátila z Tuniska, je krásně opálená, válí se teď s Davčou v ložnici a zase mi pomáhala, sebrala prádlo, chovala Davídka, stýskalo se jí, berušce…malej je u ní strašně hodnej:)

Jdu připravit manžílkovi večeři, dneska měl docela honičku, vrací se za chvíli a zítra dožehlím, dobalím a vyrážíme, hurááááá, to jsem tak potřebovala, vypadnout:)))

Papa a pěkný večer přeje Diny, Davídek a Zuzanka

Mart
Kecalka 456 příspěvků 15.07.04 03:49

Ahoj Diny,
tu šetrnější vakcínu jsme dostali na doporučení z rehabilitace zadarmo, jinak stojí asi 1100 Kč jedna dávka. Vzhledem k tomu, že jsou potřeba čtyři, je to dost. Objedná se přímo u dětského lékaře. Má méně vedlejších účinků díky technologii výroby, myslím, že jiná je složka proti černému kašli. Protože se prý vedlejší účinky většinou stupňují s každou další dávkou, je možné začít s tou plně hrazenou vakcínou a kdyžtak přejít na tuhle placenou až v dalším očkování. Honzík byl taky očkovaný klasickou vakcínou, před dvěma lety tahle nebyla. Poprvé měl trochu teplotu a při dalších nic, tak nemůžu potvrdit to stupňování vedlejších účinků.

Ještě oprava textu, Tomášek měří 65 cm.

Mart

almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 16.07.04 10:19

Ahoj holčiny!

Vidím,že tu už dlouho nepřibyl žádný komentář,tak to napravím a písnu Vám jak se máme.

Včera jsme byli opět v dětské nemocnici na kontrole.Zase Radimkovi odebírali krev z hlavičky.Na výsledky mám volat dnes,ale zatím mi to tam nikdo nebere,tak jsem trochu nervózní.Kontrola za týden.Nejspíš budeme takto hlídaní,dokud se Radimek úplně neodžlutí.Už aby to bylo!
Když už jsme byli v M.B.,tak jsme navštívili taťku v práci.Radimek se kolegyním moc líbil a divily se,jak strašně vyrostl,co ho neviděly.Má už 5.60 kg.
Potom jsem se stavila v knihkupectví,to nevynechám nikdy a nikdy také neodejdu s prázdnou.No ,tentkrát jsem koupila knížku Radimkovi.Jeho první knížka!Je to takové to plastové leporelo s obrázky zvířátek.
Doma jsem dala Radimka na bříško a nutila ho na to koukat.Větší radost z knížky měla mamka!

Holky,ve středu mi přišel mail z rodiny,že jsem se stala přítelem Jarnilek.Žádala jsem hned,jak Alice to album založila.Ale nepodařilo se mi tam vložit fotky.
Tak jsem si založila album naší rodinky,tam už nějaké fotečky jsou,tak kdo má zájem může se juknout.

Při té příležitosti se musím přiznat že jsem prohlédla i alba některých z Vás.Máte tam krásné fotky a dětičky jsou úžasné.(I zvířátka-konkrétně kocour Magraty)

Zatím budu končit a ještě nakouknu.Tak pište!

Almerka s Radimkem(včera 2 měsíce)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.07.04 10:52

Ahoj Andreo,nakukuju od pasažérků.Já bydlím v Chrasti u Chrudimi a pocházím od Vysokého Mýta.Mám holčičku Haničku nar.26.5.2004.Tak tě vítám do Chrudimska.Ahoj Hanula a Hanulka

kaaci
Povídálka 13 příspěvků 16.07.04 19:26

Ahojky holčiny,

tak zase písnu, co je nového.

Nevím, jestli je to v pořádku, alel včera mi došla s naším malým trapičem trpělivost a začala jsem ho asi trošku násilím balit do zavinovačky, aby spal přes den alespoň dvě hodinky v kuse - no a po několikahodinovém virválu přerušovaném kojením usnul jak andílek a od té doby spí ve „svěrací kazajce“ pořád a bez křiku. Nevím, jeslti jsem mu nezpůsobila životní trauma, ale já už vážně padám únavou a nevyspáním, tak jsem se aspoň trošku dospala.
Byli jsme u paní doktorky kvůli tomu blinkání, protože blinkal fakt moc, no a ta doporučila zkrátit dobu kojení na 15 minut a pak mu prso vzít, aby se nepřejídal. Je to docela v pohodě, ani se moc nevzteká, že mu beru jídlo dřív, než sám chce. Noa od té doby se blinkání spravilo, Luky přibírá na váze normálně, akorát už mi ani v noci nespí dýl jak dvě hodiny.
Asi jsem hrozná matka, kdo že založil ten klub? Hlásím se jako členka, mám z toho všeho docela smíšené pocity.

No jo, tak další zas epříště, trapič je po dvacetiminutách spaní vzhůru, jdu balit do zavinovačky a znova uspávat…

Kačí a Lukášek 5 týdnů

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.07.04 20:20

ahoj

pocitac me opet bojkotuje a potmesile ignoruje moje pokusy o prihlaseni:-)

vcera jsme byli na grilovaci party u Fildy v praci,Krystufek byl jak u vytrzeni,na vsechny se smal,povidal si ( spis hejkal na cele kolo ),domu jsme dorazili kolem osme,jeste chvili jsme si hrali a pak odpadl. Dokonce si schrupnul jeste dve hodinky dneska dopoledne.
dneska se poprve pretocil ze zad na brisko,desne vykulil oci a prekvapenim upustil i slinu. Pak mel jeste nejake pokusy,ale vetsinou byly ukonceny na boku a s prisernym revem. Je to proste slunicko.

KACI - ja si nemyslim,ze si krkavci matka :-), nektera miminka radi spinkaji v zavinovacce,Krys­tufek v ni tak chrnel asi do 6 tydnu a byl hroozne spokojenej. Jsem rada,ze se to spravilo s tim blinkanim,jeste aby se Lukasek umoudril se spinkanim, Preju pevne nerviky

ALMERKO - jak dopadly testy? Je to v poradku? Krystufek uz ma taky par knizek,ale zatim bavi vic tatinka mu z nich cist

MART - k zitrejsimu svatku vsechno nejlepsi :-)) a jsem ostuda,gratulace k nocniku ( myslim tim Honzika )

dneska psala senta,mam vas moc pozdravovat,kolem 23.7 se vraci do Prahy,tak vam urcite pisne sama

zitra se chystame na celodenni vylet,tak jsem zvedava

mejte se krasne a zatim paaa

magrat a delfinek dnes 5 mesicu :-)))))

Mart
Kecalka 456 příspěvků 17.07.04 10:16

Ahoj holky,
dneska odjíždím s našima na chalupu a příští týden zase na oslavu osmdesátin manželovy babičky k jeho příbuzným až do Třince, tak tady 14 dní nebudem. Těším se na vás po naší „dovolené“.

Magrat, přeju všechno nejlepší Kryštůfkovi k pětiměsíčninám a gratuluju k převalení na bříško. My zítra slavíme čtyřměsíčniny. A tobě zpětně taky vše nejlepší k svátku!

Mart a kluci

dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 17.07.04 12:14

Ahoj maminky,

Tolik jsem se těšila jak budu často psát a chlubit se pokroky naší Valerky, ale teď píšu proto abych vám řekla, že končím. Naší Valerce zjistili „triventrikulární hydrocefalus“, to znamená, že má tři mozkové komůrky zvětšené a jednu normální. V pondělí jdeme na operaci, ale nejhorší je, že nám nikdo nedokáže říct jestli tato oprace pomůže a Valerka nebude nějak postižená. Proto se loučím, nezlobte se nemám sílu. Jsem úplně na dně.
Přeji vám všem jen a jen zdraví ostatní je úplně vedlější.

Dana

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 17.07.04 13:23

Ahoj!

Je mi moc líto, co Valerku a tebe potkalo!!! MOC na vás budu myslet, určitě to dobře dopadne!!!!!!!

Líbá a hodně štěstí přeje

Baghira

Andrea24
Kecalka 209 příspěvků 17.07.04 17:18

Ahoj Dano,

z celeho srdce preji, at vam to v pondeli dobre dopadne!!! Asi tezko te ted cokoliv utesi, ale chtela bych ti rict, ze tady najdes kdykoliv podporu a pochopeni…

jeste jednou drzim moc palce, at je Valerka v poradku

Andrea + Amalka

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 17.07.04 20:47

Dani,
hodně síly pro vás a hlavně Valce…držte se!!! myslíme na vas a držíme všechny palce co se u nás najdou! ještě jednou držte se!!!!!!!
Zdeník a cácorky od Špuntíků

almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 17.07.04 21:31

Ahoj,
vím,že tady slova moc nepomůžou,ale v pondělí na Vás budeme moc myslet a držet všechny palce co máme.Určitě to dobře dopadne.
Almerka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.07.04 22:04

Dano
v pondeli na vas budeme myslet a nejen v pondeli. Valusce drzim palce,at to zvladne a vse dopadne dobre
magrata

kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 17.07.04 23:03

Ahoj holčiny!

Doufám, že budu mít zítra chvilku času na fotky, musím si je stáhnout z foťáku do bedny, abych Vám mohla ukázat takový malý ?srazík?, který jsme uspořádaly ve středu s mými dvěma kamarádkami. Fotila jsem naše děti ? nejmladší je Ell (měla něco přes dva měsíce), pak je Jaroušek (čtyři a půl měsíce, ale narodil se o měsíc dřív) a pak Matyášek (něco přes jedenáct měsíců ? jsou s Ell přesně o 9 měsíců od sebe, ona je 6.5.2004, on 6.8.2003), tak uvidíte srovnání. Jinak konkrétně opět s menším zpožděním:

MONIS: u nás už ten hod dudlíkem na dálku nehrozí, dostali jsme od kámošky na něj řetízek, protože její malý ho za celé čtyři měsíce vůbec nepoužil a učit ho to prý rozhodně nebude. U toho ožírání ručičky ? máš pravdu, že ruka z pusy jí nevypadne, ale ona u toho mlaská tak příšerně, že nemůžu spát, dokud jí tam nedám dudlík, kterej párkrát potáhne a je ticho.

BAGHIRKO: můžu tě ujistit, že nejsi jediná, kdo svou tchýni nemusí, ne že by mi nějak zvlášť vadila, ale MOJE máma je prostě moje a ne manželova. I když i on prohlásil, že se nemůžeme nastěhovat do stejnýho města, protože by byla u nás pořád (bydlíme asi 10 km od Přerova v rodinným dvoupatrovým domku, kde je nás už taky požehnaně) a tchýně bydlí s tchánem ve 2+1 právě v Přerově. Mimochodem, ještě donedávna v tom 2+1 bydlel taky manželův bratr s manželkou a dvěma dětma. A to mají ještě vlčáka!!! Nedovedu si představit, jak se tam všichni snášeli. I když ta Tvoje tchýně hned vedle dveří, fuj, fuj, fuj, asi bych často vyměňovala zámky ve dveřích a nebo tam nechávala klíče zevnitř ? vidíš, zkus to někdy ? když necháš klíč ve dveřích, žádný vetřelec ti zvenku neodemkne ? aspoň u našich dveří to tak funguje, že když nevytáhnu klíč ze zámku, nikdo se domů nedostane :o)))))))

ANDREA24: s tím dýcháním miminka jsem na tom taky podobně, hlavně když se Ell při máchání ručičkama přikryje plínkou, co má pod hlavičkou a udělá ?bubáka? a taky jsem přemýšlela, do jakýho věku může dojít k tomu, čemu se říká náhlá úmrtí kojenců. Jestli třeba až do půl roku nebo dýl?? Nevíte některá??

MART: taky beru Exluton, ale nevím, nepřipadám si ?bezpečně? chráněná, předtím jsem užívala Triquilar a vůbec jsem si nepřipouštěla, že by mohl selhat, ale u toho exlutonu mi ta jistota nějak chybí. Už mám dobraný skoro celý první plato a zatím na sex chuť nebyl. Teda z mojí strany ne. Manža si myslel, že hned po slupnutí prvního prášku na to vlítnem, ale to byl na omylu. Doteď nic, už začíná být protivnej. Ne že by pořád pochtíval, to jsem mu politicky vysvětlila, že až na to budu chtít vlítnout, dám mu vědět. Ale na cokoliv se ho zeptám, odpovídá s nechutí. Že by mu to lezlo na mozek?

ALICE: díky moc za ten fígl s přetáčením na bříško, Ell ani neprotestuje, je to mnohem lepší, než když jsem ji krkolomně přetáčela a rovnala jí ty ručičky, to se pak vztekala hned. Teď už ji opravdu nechám jenom chviličku a zase zpátky na zádíčka, tak ji to docela baví.

ALICE, MART: nemáte snad doma mýho chlapa?!? To s těma ponožkama, to sedí!! Jogurty nejí, ale i tak, je to jako přes kopírák!!

Pro dnešek to bude všechno, doufám, že až si dneska stáhnu novinky z deníčku, stihnu si ho zítra přes den přečíst, abych pak s těma fotečkama přidala i nějaké to písnutí.

Dobrou noc všem přeje Kostička a Ell (už přes hodinu spící, snad zase vydrží do páté)

Andrea24
Kecalka 209 příspěvků 18.07.04 12:34

To s tim nahlym umrtim kojence se stava az do sedmeho mesice, teda jestli si to dobre pamatuji, asi pred tydnem jsem se na to manzela ptala.

Taky jsem si kladla otazku antikoncepce, po prvnim diteti jsem praktikovala metodu plodnych a neplodnych dnu kombinovanou s prerusovanym sexem a bylo to naprosto v pohode cele tri roky, kdyz jsme se potom rozhodli mit druhe dite, vyslo to napoprve. Ted uz se mi to zda riskantni, nebot treti dite chci, ale urcite ne hned. Ale ted jsem se rozhodla pro nitrodelozni telisko, tak doufam, ze s tim nebudu mit problemy. Hormony se mi brat nechteji…

S chuti na sex je to u nas podobne. Taky zatim vyraznou chut nemam, ale myslim, ze se to zlepsuje. Manzel je v tom celkem chapavy, ale na druhou stranu mi taky odpovida na otazky posledni dobou „nevalne“, tak s tim lezenim na mozek - asi na tom neco bude :-))).

Tak pa Andrea + Amalka 9 tydnu

Vložit nový komentář