Jarní miminka-Co bylo před rokem?

Rodičovství

Ahoj všechny,kdo čtete deníček jarních miminek! Tento deníček by se dal nazvat Vzpomínací.Ptáte se proč Vzpomínací?Hned Vám to vysvětlím.

Každá z nás Jarnilek už má svůj pokládek doma,některá dokonce dva a mně nedá nezavzpomínat,co bylo před rokem v tuto dobu.Někomu už se miminko v bříšku klubalo,někdo ho teprve plánoval a někdo třeba ani netušil,že bude mít za rok doma táááák veselo.

Já Vám povím,jak to bylo u nás.Po třetím dítku jsem toužila už dlouho.Manžel taky nebyl zá:,–(ně proti,ale rozumově jsme stále řešili nějaká dilema.Tak uběhlo pár let?Mezi tím naše dětičky značně povyrostly a nám čím dál tím víc začalo doma něco chybět.Ono to přijde samo.Postupně z vašeho domova mizí hračky,ze zahrady houpačka a pískoviště a nakonec i ty děti už mají i plno svých zajmů a věčně nejsou doma.Tak jsme se s manželem rozhodli,že to tak nenecháme a vzhledem k našemu věku máme nejvyšší čas.

Ještě jsme se ani nezačali snažit a já jsem v červenci k narozkám dostala kojeneckou lahvičku a Velkou knihu o matce a dítěti.Ale tajně,děti nesměly nic vědět.Období prvního snažení vyšlo na dovolenkový čas.Ale z dovolené jsme si Radimka nepřivezli.To se u mě neobešlo bez slziček.Příští měsíc se už naštěstí zadařilo a výsledek spí venku na zahradě v kočárku.

Ještě Vám musím napsat,že těhutest jsem si dělala přesně v ten den,kdy šel náš Honza poprvé do tanečních.

Většina z nás tady v deníčku není od začátku,tak myslím,že by bylo fajn,podělit se o vzpomínky,jak to bylo u Vás.

Almerka s Radimkem

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.04 16:14

Ahoj Almerko,
předně Ti přeji móóóc štěstíčka a zdravíčka. A ať Vám roste radimek jako z vody.

A jak je to u mě? My jsme s přítelem (od září s manželem) zatím ještě ve fázi snažení. Snažíme se od května, ale mě to už připadá jako věčnost. navíc si myslím, že to u nás nebude tak jednoduché. Mám po HA vysazené v lednu hodně rozházený cyklus, takže i když na to beru Duphaston, zatím je to nic moc. Taky trpím na závratě, a to jsem se někde dočtla, že to vypadá na hormonální nerovnováhu po HA. Ach jo. Moje paní doktorka na gyndě mi řekla, že počkáme do září a pokud nebudu těhotná, udělá mi nějaké vyšetření z krve… Moc si přeju aby dopadlo dobře, nebo spíš si přeju ještě víc abych na něj ani nemusela. Držte mi prosím pěsti.

Vaše snažilka Lucka

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 07.08.04 17:28

Ahoj Jarnilky a Almerko:)

Super téma a mě napadlo, že nejlepší bude zkopírovat sem, co jsem cítila a prožívala před rokem, je to zkopírované z deníčků Montičky a Fantagiro, kam jsem coby snažilka začala právě před rokem chodit:) Tak tady to máte:) ----------------------------------------------
Snažilkovský deníček - Montička XX. 11.8.2003 Čekání na miminko

Ahojky Montičko a ostatní snažilky:-)

Sice se usmívám, ale je mi maličko smutno, protože ta potvora rudá přišla a přesně v termínu. No nic, příznaky jsem neměla žádný, ani mě to moc nepřekvapilo…ale stejně… Tulíme se obden, tak kde je chyba??? Ovuluju, myslím, že ano, poprvé si asi teď koupím ten testík na ovulaci, ale podle dalších příznaků bych řekla, že bez problémů. Prstíčková metoda tedy napoprvé nezabrala, zatím jsem nedávala nohy nahoru, ale asi začnu:-)

Nebudu tu kazit krásnou letní náladu, jdu pracovat a snad přijdu na jiné myšlenky. Půjdu také malé napsat dopis na tábor, moc se mi po ní stýská, po kočičce:-)

A děkuji vám všem za milé přivítání, ještě se pokusím dnes ozvat a popsat náš víkend, ale teď mi moc do psaní není, nezlobte se…

Diny

--------------------------------------------------
Deníček Fantagiro a ostatních snažilek I - 28.8.2003 Čekání na miminko

Ahojky Fantagiro a ostatní snažilky:-)

Čtu vás od samého začátku Fantagiřina deníčku, mám dojem, že jednou jsem také cosi psala, ale teď už bych se ráda přihlásila napevno:-) Můžu?:-) Chodím ještě do deníčku k Montičce, tak je to také super:-) Tak snad budu stíhat deníčky dva:-)

Jinak něco málo o mě: Jsem podruhé vdaná 3 měsíc a také 3 měsíc jsem snažilka:-) Mám skoro desetiletou holčičku a je to moje láska největší, co mě pořád ukecává na sourozence a já bych jí to přáníčko moc moc chtěla splnit… Nedávno mi bylo 30, tak se bojím, aby ten věk moc výrobu mimíska nebrzdil… Každopádně cyklus mám jak hodinky (klepy klep:-), jsem právě 6 dní po ovu, jsem už týden lítostivá Máňa, nevím, co se to se mnou děje a čekám na 4. září, jestli odletím opět na MS, nebo … snad…ani nedoufám…

Příště napíšu víc, teď jsem se chtěla jen maličko představit a pozdravit vás všechny a hlavně spolusnažilky, všimla jsem si, že je tu nás „tříměsíčních“ docela dost:-) Tak holky, do toho , do toho:-))))))

Přeju krásný večer:-)

Diny --------------------------------------------------
Deníček Fantagiro a ostatních snažilek II Čekání na miminko

Ahojky Fantagiro a ostatní snažilky:)

Musím vám oznámit, že jsem po Kikince druhá, které dnes vyšel // testík:)

Jsem šťastná a přitom se bojím, za týden mě čeká doktůrek, tak snad mi těhu potrvdí.

Jinak jsem testovala hrdinně 2 dny před očekávanou MS a ta těhu čárka tam naskočila okamžitě:)

Brečela jsem, smála jsem se a v podstatě to samé dělám doteď:)

Manžílek je šťastnej, pořád se usmívá, posílá mě odpočívat, na oslavu jsem mu udělala tvarohové švestkové knedlíky a myslela jsem, že je nedodělám, jak se mi houpal žaludek. Stát mě opravdu nedělá dobře:)

Test byl Unimarkt vaničkový, doufám, že je to spolehlivý testík a že neukazuje falešnou pozitivitu, to by mě kleplo. Příznaky mám také…ale psychika dokáže divy, to známe všechny…

Za týden si dovolím vás poprskat, když to dopadne dobře a hlavně…až bude za mnou 12tt, tak si póřádně oddychnu:)

Jo a holky, zatím nechci, ale až to bude jisté, dovolím si založit ten můj vysněný deníček : Květnová miminka:) Kikinko, držte se a půjdem spolu, ju? Kdo se přidá snažilky?:)

No, zatím nebudu předbíhat, držte nám palečky prosím:)

Vaše Diny

… a ještě poslední …

Ahojte snažilky a těhulky:)

Tak jsme se před 2 dny poprvé fotili, Adélka na monitoru kmitala sem tam, dozadu dopředu, nikdy bych neřekla, že ani ne 4-týdenní miminko (počítáno od početí) je tak živé, že měl pan doktor problém zachytit ji v klidu a pořídit fotečku:) Nakonec je na fotce stejně špatně vidět, částečně proto, že to byl asi třetí pokus, kdy se rozhodla zmizet do hlubin gastačního váčku a částečně pro mou schopnost skenovat fotky až do úplného vyblednutí:)

Takže, výsledky z počátku 7 těhu týdne: gastační váček cca 2 cm, miminko 4 mm, vše vypadá v pořádku, za 14 jdeme na kontrolu a budeme čekat na ťuk 'tuk srdíčka:) A také nám pan doktor slíbil průkazku, tak se už moc těšíme…

Jinak mě přestalo úderem 7 týdne chutnat kafe, a to jsem si myslela, že mě se tohle stát nemůže:) A také mi je hůř a hůř…pořád jsem si pochvalovala, jak mě se žaludek moc netýká, ale už to také není pravda…hlavně večerní nevolnosti, to je děs, kolikrát nevím, jak si mám lehnout, jestli mám něco sníst, nebo radši ne…

Jinak už se mě někdo ptal, že stále mluvím o Adélce resp. Aničce (Anička to bude, když mraveneček bude holčička), ale co kdyby to byl chlapeček? No tak to je problém, na jméně se totiž s manžílkem nedokážeme shodnout:) Já od dětství moc chci Davídka, jenže jemu se tohle jméno nelíbí. A tak další tipy jsou : Jakub a Matěj:) No, ale myslím, že když na to dojde a jednoho krásného květnového dne si manžílek poprvé v životě pochová svoje děťátko, tak že mi po zásluze povolí dát jméno jakékoliv:))) Třeba Žibřida nebo Esmeraldu:)))

Jdeme spinkat, dnes nějak přesluhujeme, normální doba na spánek se čím dál víc zkracuje, včera jsme zapadli do pelíšku v půl 9:)

Přeji krásný zbytek týdne a nadějným snažilkám nádherné //:) Ostatní to samé co nejdřív:)

Diny a Adélka (6tt+3)

PS: Kdeže je jméno Davídek, že?:)))))

Přeji krásný zbytek víkendu:)

Diny a téměř 3.měsíční bobík:))))

Vega
Kecalka 177 příspěvků 07.08.04 21:33

Ahojky, tak se taky přidám.
Vlastně už hned po porodu Natálky jsem začala myslet na to, že bych chtěla rychle druhé mimi. Natálku jsem koijla plně a brala jsem Exluton. MS jsem za celoudobu nedostala, takže mě ani nenapadlo doufat.Někde v mobilu mám ještě schovanou smsku od Diny, že je // čárková. Pár dnů po tom mi bylo tak divně, tak jsem si říkala, že by bylo fajn vyzkoušet testík. Ani jsem nedoufala a když se objevila i ta druhá čárka, málem jsem vyskočila z kůže radostí. Těhotenství uteklo jako voda a dneska mi v postýlce spí nejkrásnější kočička Natálka a naše maličké (věkem, ne vzrůstem) sluníčko Adámek. :D
Tímto zdravím jarní spolubojovnice :))))
ahojky Vega+ Natálka 17 m + Adámek 11 týdnů

kvetinka
Povídálka 22 příspěvků 08.08.04 07:10

Ahojky holky!

Almerko moc pěkné téma! Uš pár dní vzpomínkových mám taky! Tak se pokusím napsat jak to bylo.
Mám uš jednu holčičku Verunku 6 let. Po druhém mimi jsem toužila hned po malé, ale manžel nějak nechtěl! Tak jsem ho nenutila a ubehl nějaký ten rok a těhotná jsem byla! Radost byla obrovská! Jenže netrvala dlouho a v 9 tt jsem o miminko přišla. Byla to hrůza dokonce i manžel byl hodně sklamaný. Pak jsme měli alespoń půl roku počkat. Tak se čekání malinko protáhlo, asi to znáte když moc chcete tak se nedaří! No a skoro před rokem se to podařilo a máme krásnou a šikovnou holčičku, která se už umí krásně smát jmenuje se Elenka a moc ji milujeme!!!
Jsem nejštastnější mamina a chtěla bych ještě toho klučinu! jenže manžílek opět moc nechce.....Tak uvidíme co bude za rok…
Zatim pa pa Květinka, Verunka a Elenka 12- ti týdení

kvetinka
Povídálka 22 příspěvků 08.08.04 07:13

A ještě jsem si vzpoměla , že se mi dnes zdál sen jak jsem se potkala v suprmarketu s Diny:-))A dobře jme si pokecali:-))
Tak ještě jednou vás všechny zdravím!
Květinka

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 08.08.04 08:37

Ahojda holčiny:o))

I když se teď neozývám, na emiminu jsem denně několikrát (holt závislačka:o))

Ale tohle téma je tak skvělý, že mi to nedá…

Tak jak to bylo u nás:

Před rokem a něco jsem se rozhodovala, jestli mám se svým tehdy přítelem dnes manželem zůstat, nebo od něj odejít… Už mě to jen ve dvou nějak nudilo a on nechtěl o dítěti (prozatím) ani slyšet. Dala jsem mu ultimátum: buď dítě, nebo zatím psa a o dítě se pomalu začneme snažit. Nakonec z toho byl pes a za měsíc nato, co k nám náš Tomík (labrador) přišel, jsme měli zaděláno na Elišku:O))
Vůbec jsem netušila, že to půjde tak hladce - čekala jsem, že se budeme snažit alespoň rok, takže těhotenský test po prvním měsíci snažení jsem si dělala jen tak pro formu, kdyby NÁHODOU… Objevila se jen I čárka a já test (malinko zklamaná, přece jenom) hodila do koše. Jenomže pak mě osvítil duch svatý či co a asi po dvou hodinách jsem si zabufetila a vyšťárala test z koše (naštěstí byl hned navrchu:o)… a byly tam II :o))
A tak vznikla naše krásná holčička Eliška:o)))

Mimochodem … těšila jsem se na éterickou bytůstku, budoucí baletku nebo gymnastku … a zatím naše Eliška má ve čtyřech měsících 7 a půl kila a vypadá to spíš na SUMÓ :o)))

DINY: četla jsem tvůj příspěvek tak nějak na přeskáčku a od konce … a dost jsem se vyděsila, že už mají Davídek se Zuzankou na cestě dalšího spolubojovníka … I když, mezi náma, kdyby byla Eliška trochu samostatná, šla bych do dalšího miminka od minuty! Jsou ty děti fakt sladký…

Tak …mějte se krásně a užívejte sluníčka

Baghira a Eliška (příští týden 4 měsíce!)

almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 08.08.04 16:08

Ahoj všechny!

Díky všem,které už napsaly,měla jsem z deníčku docela nerva.Nevěděla jsem,jak dlouho vychází po odeslání a tak jsem ho poslala radši už v sobotu.Navíc mi v pátek blbnulo připojení.

Lucko-snažilko,přeji Ti,ať všechno dobře dopadne a brzy uvidíš //.

Baghiro-tak vy jste si pořídili pejska jako takový předvoj?Já znám hodně lidí,kteří se takhle nemohli dočkat a řešili to nějakým zvířátkem.A ty máš hned oboje a to je nejlepší.

Diny-vidíš,to jsem nevěděla,že jsi byla v deníčku Montičky a Fantagiro.Hned jsem jukla do archivu a početla si i něco víc,než jsi zkopírovala.
A už přemýšlíš o dalším dítku?To je super!!
Při kojení otěhotnět určitě můžeš,proto se ten Exluton bere,ne?I když v tvém případě spíš nebere:-))

Vego-Ty už s tím máš zkušenost,mít děti brzo po sobě.Teď je to sice blázinec (viz.Tvůj deníček v červnu),ale potom jistě oceníš,že si spolu vyhrají.Moji hoši asi moc né (rozdíl 17 let).

Květinko-pozdravuj holčičky a třeba časem ten bráška přibyde.Kdo si počká,ten se dočká-můj případ.

Alice-blahopřeji ke shozeným kilům.

Mart-jé,vy jedete do Chorvatska,to se máte.Manžel měl taky cukání,ale já se s prckem neodvážila.I když před rokem tam měli lidi i menší mimina.

Přeji krásný zbytek neděle a pohodový týden.
Almerka s Radimkem (včera 12 týdnů)

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 08.08.04 17:46

Almerko, nestraš!!!

My sice chceme ještě jednoho sviště, ale tak za 2-3 roky, teď bych se zbláznila, sotva stíhám Davču (Zuzanka je teď pořád někde o prázdninách, ta mi spíš jako pomocnice chybí:))) Včera mi po ránu bylo tak zle, blivno, že jsem celý den trnula hrůzou a říkala si, snad nejsem těhotná…ale určitě ne, protože mi stačilo se vyspat a dneska jsem jako rybička:)

Vego, nestraš, Natálce bylo 5 měsíců, když jsi otěhotněla a ještě jsi nepřikrmovala? A jen jednou jsi si zapomněla vzít prášek, nebo se ti to stalo víckrát? Já jsem si dala teď už do mobilu pípání, aby se náhodou nestalo…holky, jak jsem byla před rokem šťastná, tak teď nevím, jak bych to prožívala…moc bych chtěla si Davídka užít pořádně a nejdřív za rok…

Šoupnu do galerie pár nových dnešních fotek našeho Goliáše, mějte se krásně, papa:)

Diny

Kostičko, věřím, že bychom si prima pokecali:))) Teda že se ti o mě i zdá, to ani manželovi se nestává:))))

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 08.08.04 21:16

Zdravím Jarnilky dnes podruhé:)

Tak jsem si dneska brouzdala emiminem a najednou co nevidím, nový deníček Březňačky…nejdřív mi nedošlo, že to jsou nové nastupující jarní maminky pro rok 2005, no fakt ne, říkala jsem si, kdo tam tak asi píše? Řeknu vám, na tomhle deníčku je vidět, jak to strašně letí…nedávno jsme si my ještě těhulky sdělovali, jak je nám zle, jaké bereme vitamínky, neskutečně jsme se celých 9 měsíců těšili na ta naše štěstíčka…a teď už je máme doma, první Jarní miminko Kryštůfek oslaví už půl roku, abych nezapomněla, i holčičky od Eváska budou už půlroční, to je neuvěřitelné a já jen koukám, že další Jarní miminka už se netýkají nás:)

Musím říct, že asi trošku víc i z nostalgie budu sledovat deníčky Jarnilek roku 2005, když Davídek a čas dovolí, a budu s nimi vzpomínat:))) Tak krásně, jako Almerka v tomto deníčku:)

Byli jsme teď s Davčou sami doma dva dny, anýbrž jelikož nám taťka odjel do Pardubic na akci s „klukama“ a zároveň před chvílí vyzvedl Zuzanku od tchána, malá se vrací po téměř 3-týdenní dovolené u moře v Chorvatsku s dědou, už se mi po ní moc stýskalo…

Včera jsem byla celý den jak zmlácená, Davídek špatně spinkal a vstával v 5, já už pak neusnula ani s ním, bylo mi hrozně, měla jsem snad i teplotu, prostě zmačkat se a zahodit…dneska už pohoda:) Včera jsme tudíž nic nedělali, jen se váleli doma, dneska jsme zkoušeli otočky na koberci a musím říct, že z bříška na záda to Davídkovi jde už skvěle a hlavičku udrží…no ne minutu, ale pořád, už mu dolů nespadne:) Děláme hodně letadlo, to je prý také dobré na posílení krčních a zádových svalů a navíc se mu to moc líbí:)

Měla bych prosbičku: úplně mi z hlavy vypadly takové ty jednoduché říkanky pro děti, možná že je ještě brzy, ale Davídek úplně zbožňuje, když mu povídám něco rytmickýho a dělám u toho blbiny a já si vymýšlím a improvizuju, protože hlava děravá a já znám jen Vařila myšička kašičku… Nevíte maminky nějaké říkanky, básničky…že bychom se podělili?:)

Jinak Davídek už měří 60 cm a tipuju, že váží už tak 5 a 3/4 kila (já vím, proti Kubíkovi nic:))), ale já jsem spokojená:) Už vyřazujeme velikost 62, je mi to docela líto…přiznám se, že už ho nerada oblékám do dupaček, nakoupila jsem mu v sekáči (v českém i anglickém) fůru kraťásků a triček a vypadá v tom jak velkej chlap:))) Taky jste některá tak marnivá?:)))

Musím říct, že ty second handy a obchůdky, kde se střídají oblečky pro miminka, že je tam nosí maminky, když děti odrostou, to je mor…Chodíme tam se sestrou 1×-2× týdně a pokaždé něco těm našim broučkům vybereme, i kdyby to měli být ponožtičky za 5 korun:))) Pomalu dávám na stranu věcičky, co si nechám pro další miminko a věci, které odnesu a prodám. Které se prostě moc neosvědčili…

No budu končit, jdu ještě poklidit, roztřídit prádlo a pak čekat na manžílka a malou, přijedou kolem půlnoci…Jsem zvědavá, jestli Zuzance přijde, že Davís vyrostl za tu dobu, co tu nebyla:)

Mějte se krásně a ať vám drobečci krásně rostou:)

Diny a Davídek (za 2 dny 12 týdnů)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.04 21:41

Ahoj Lucko,
já po vysazení HA čekala celých 14 měsíců, než jsem otěhotněla. Je pravda také, že jsem měla cyklus třeba 48 dní. Potom se mi ustálil na mých obvyklých 33 dní, kupovala jsem si asi 3 měsíce ovulační testy a povedlo se. Přeji hodně štěstí a dvě čárky na těhotenském testu.
 Monika

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.04 23:46

CIAO Jarnilky,

Almerka to je super dennicek. Trochu som si zaspominala ako to bolo u nas.
S Alesom sme boli spolu uz tri roky a z toho rok manzelia. Spominali sme na svadbu, ktoru sme mali cez povodne, boli sme vystahovani a vsetko bolo objednane v oblasti, ktora bola zatopene a to bola celkom kovbojka. To by ale bolo asi na iny dennicek, ktory by som nazvala ako usporiadat svadbu za tri dni.
Takze spat k teme. To tikanie prvych biologickych hodin som asi nepocula a presvihla som dobu ked mali miminka vsetky moje kamosky. Ale pockala som si na toho praveho a nejak som sa rozhodla, ze musim porodit do 35-ky (budem ju mat tento rok v decembri). Aleskovi sa spociatku do toho nechcelo.
On stale hovoril o psovi, ale ja som psa do bytu nechcela. Tak asi styri mesiace po svadbe sme sa rozhodli, ze zacneme intenzivne hladat nejake nase buduce hniezdecko lasky a v july minuly rok, sme podpisali zmluvu na nas domcek. Po vzajomnej dohode som vy:,–(ila tabletky a dufala som, ze to do tej 35-ky mozno stihnem. Moc som na to nechcela mysliet, lebo viem, ze ked niekto nieco velmi chce tak to potom nemusi dopadnut dobre a ja nemam rada sklamanie. Ten den s velkym „D“ bol niekde okolo rocneho vyrocia nasej svadby. No a ako sme na to prisli ???

Asi 10 dni po tom dni s velkym „D“ som bola na konferencii a stretla som sa tam s byvalimi kolegovcami zo Slovenska a co to sme aj popili. Na druhy den mi vsak nic nebolo a to mi bolo divne ?? Ved som predsa miesala Teqilu s pivom?
Tyzden na to som cakala na prve mesicky a oni nechodili. Hovorila som si, ze sa nic nedeje a pravdepodobne pridu neskor.
Ked vsak neprisli ani dalsi pondelok, kupila som si testik a ukazali sa nam hned ciarocky. Bol to zvlasny pocit. Ani vo sne som nedufala, ze by to mohlo vyst hned prvy mesiac. Pripravovala som sa na to ze minimalne rok sa budeme snazit a nic …

Asi sme narodeni pod stastnou hviezdou, ale vyslo hned a dnes mame krasneho broucka v postielke. Od zaciatku som vedela ze to bude chlap, ked mu chutila ta tequila. I ked som tajne dufala, ze mozno bude prva holka v nasej rodine prave nasa ( mame samych bratrankov), tak mozno to druhe bude holka.

Jo a toho psa toho stale este nemame, ale je to len otazka casu.

Keby sa niekomu zdalo, ze je nas pribeh podobny tomu grafu z Basnikov, tak len pripajam, ze obaja z manzilkom pracujeme denne s planmi a planovanim roznych vysledkov, ale snad ziadny plan nedopadol tak idealne a s tak krasnym vysledkom ako ten moj posledny :o)).

Prajem vsetkym krasny tyzden a vela slniecka

Slniecko a Lukasek 10 tyzdnov

PS> Ocko uz mame v poriadku, HURAAAAAAAA. U ocneho som stretla jednu mamicku, ktora tu hnusnu proceduru so sondickou uz absolvovala s miminkom 3×.

Radina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.04 16:02

Ahoj Almerko a všechny holky.
Když jsem se tak začetla do vašeho deníčku, nedá mi to, nenapsat vám. Před rokem jsem se poznala se svým manželem. Měla jsem ve všem ú p l n ě jasno. Jedno dítě (tehdy 4 a půlletý syn) mi dával pěkně zabrat, byla jsem rozvedená a možná tak trošku zahořklá. Ne vůči mužům, ale nějak jsem na všechno rezignovala. Do loňských prázdnin jsem se (po rozvodu) marně pokoušela najít přítele a synovi nového tátu. Všechny vztahy ztroskotaly právě na tom, že mám dítě =o((. Sebevědomě jsem tvrdila a byla jsem o tom vnitřně přesvědčená, že už nechci žádné další dítě, i kdybych poznala toho nejfantastičtějšího chlapa pod sluncem. Pak se ale v červenci zčistajasna v mém životě objevil človíček, se kterým jsme se po 3 měsících známosti rozhodli pro miminko. Nechápu kde se to ve mně najednou probudilo? Prostě, abych to zkrátila…slíbil mi holčičku a já na to přistoupila, protože to byla moje životní touha před tím, než se narodil syn z prvního manželství. Zprávu o těhotenství jsme zapili růžovým šampaňským aby to byla tutovka =o))). Před rokem jsem o dítěti nechtěla ani slyšet a dnes mi spinká v postýlce 3 týdenní holčička Alžběta, můj největší poklad, nepočítaje šťastného manžela a spokojeného Bětčina brášku.
Nezbývá než dát zapravdu tomu starému rčení: Tempora mutantur et nos mutamur in illis - časy se mění a my se měníme s nimi =o)))))

kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 09.08.04 18:36

Ahojky holčiny!!

Děda hlídá malou, takže píšu. Almerko, dobré téma na konec srpna, takže co já?
My jsme se s manžou snažili od loňského předjaří. Někdy během února jsem vy:,–(ila prášky, pak paní dr. doporučila ještě jeden měsíc používat kondom, aby se zpevnila děložní sliznice no a pak prý se můžeme snažit, seč nám budou síly stačit. Začátkem března jsem sice přišla o práci, ale říkala jsem si, že mám půl roku čas, co budu na pracáku, abych si našla nové místo, nebo nejlépe abych přišla do jiného stavu. Když už jsme to plánovali, nechtěla jsem to najednou stopnout. Pořád jsem si říkala, najdu novýho fleka a do měsíce budu v jináči. Taky jsem byla zoufalá, když se tuším ještě v červnu objevila menstruace, jeden večer jsme se s manžou chtěli milovat a já najednou začala brečet a nemohla. Manža nevěděl, co se mnou je, no a pak ze mě taky vylezlo, že mě štve, že ještě nejsem těhotná. Moc jsem se těšila. Posledního srpna jsme byli na oslavě u kamarádky, které se 6. srpna narodil Matýsek, dělala se taková dodatečná oslava a známí se mě ptali, jestli taky plánujem rodinu a tak. Vzhledem k tomu, že jsem to měla pravidelně co 28 dní a asi čtyři nebo pět dní jsem už měla skluz, říkala jsem jim, možná už jsem. Pak jsem to nevydržela a asi sedmý nebo osmý den zpoždění jsem koupila v lékárně test, na druhý den ráno proběhlo všechno podle návodu no a objevily se //. První jsem teda volala mé nejlepší kamarádce, byla jsem moc šťastná a potřebovala jsem se podělit o to štěstíčko. Na manžela jsem to nechystala až večer (nemohla jsem se dočkat), je řidič a nechtěla jsem riskovat, že skončí po té novince někde v příkopě a já budu mít pohrobka. No a než jsem mu to stihla vyklopit, pochopil, o co jde a překvapil mě on svou otázkou: Mamuško, my budeme mít miminko? A já jenom kývla a rozbrečela se. Rodině jsme to oznámili až asi za 14 dní, kdy to bylo potvrzené od paní dr. a kdy jsem uviděla ten krásný flíček na monitoru ultrazvuku a bijící srdíčko. Do té doby jsem tomu nějak nevěřila na 100%, ale když jsem to pak viděla na vlastní oči, bylo to stoprocentní a jasné jako facka. Když teď potkávám těhulky ve městě, směju se na ně a trošku závidím to klenoucí se bříško, které už nemám. Tak tak nějak to probíhalo u nás.

Snažilko LUCKO: držím pěstičky, ať to vyjde a do září se ti na tt objeví //.

PEG, MAGRAT: bylo by možné mi názorně vyfotit, jak mám El držet? Nějakou představu mám, ale mám strach, abych El chytla správně. Na bříšku jsem ji ještě nedržela. Když nám v předporodním kurzu říkali, že když bude miminko moc pokakané, dá se klidně pod proud vody a umyje se, děsila jsem se toho, že k tomu jednou dojde a já ji prostě v jedné ruce neudržím. Předem moc díky (budu čekat na fotečku v naší galerii jarních miminek).

ALMERKO: díky za pochvalu mého webového výtvoru. My jsme ze soboty na neděli už vyzkoušeli nové spací místo, a to postýlku. Elenka zatím spinkala v proutěném koši na kolečkách, když večer usnula, mohla jsem si ji odvézt, kam jsem chtěla, spinkala jako zabitá. Jenže košík bude za chvilku malý, tak jsem musela zavčasu zprovoznit druhou postýlku (první je od začátku v kuchyni), aby si na ni pomalu zvykla. Usínala včera trošku dřív, před devátou, a na novém místě, tak ji to chvilku trvalo, ale po půl desáté už si spokojeně chrupkala a vzbudila se ráno po páté. Takže první noc zatím super.

PEG: přeju krásné počasí do adršpachu, jako malí jsme tam s bráchou a rodičema byli, kamarádka tam byla loni i předloni, krásné prostředí, báječná dovolená ? co dodat.

KAČÍ: moc mě pobavilo, jak tvůj manžel vyprávěl Lukáškovi o kolotoči. Svýho manžu jsem zatím tajně neposlouchala, co si s malou vypráví, takže to budu muset napravit. Uvidím, jestli něco zjistím.

ALICE: taktéž gratuluji k přibližování se původní váze

Omlouvám se těm, na které jsem zapomněla, a všem posíláme s Ellenkou pusinku

KOSTIČKA a ELL 3 měsíce + 3 dny

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.04 19:26

Ahoj Almerko,

to je super deníček. Hrozně ráda vzpomínám na to co bylo před rokem. A u vašich příspěvků to jde tak snadno a krásně.
Naše holky jsou z umělého oplodnění, takže to zase takové překvapení nebylo…i když.
Už při stimulaci nám dr nedával moc velkou naději, že to vyjde, spousta komplikací, malá nedozrálá vajíčka, sliznice nenarostla apod… Takže i já jsem celé oplodnění prostě pustila z hlavy, abych nebyla moc zklamaná.
Embrya mi vracely dvě 25. června. Přesto, že se všichni tvářili dost pesimisticky, tak já někde úplně vevnitř tajně doufala, že alespoň jedno to zvládne a uchytí se. 10. 7. jsem si měla udělat test…ale už 4. 7. jsem začala špinit a obrečela své netěhotenství. Nicméně špinění se z ničeho nic zastavilo a nedělo se nic, já to nevydržela a cvičně jsem si koupila těhotenský test, který jsem si 7.7. udělala…a ejhle po drobném přemlouvání se objevily dvě čárky…nemohla jsem tomu uvěřit…nadšená jsem volala hned druhý den ráno, že mám test pozitivní. Tam mě ihned sestřička spražila, že to ještě nic neznamená…:o(((…tak proč jsem si ho tedy měla dělat, že??…no nebudu to rozvádět. Zkrátka 10. jsem přišla na krev a v deset hodin k dr pro výsledky. Už když jsem přišla na kliniku (něco před desátou), tak jsem si nemohla nevšimnout těch tajemných úsměvů na tvářích sestřiček, které se mnou absolvovaly celé oplodnění. Ale nikdo nic neřekl, po nekonečných asi pěti (…:o))) minutách si mě dr zavolal, už mezi dveřmi se pousmál a řekl…ach ty těhotenské testy, nesmí se jim věřit tak naplno (úplně se mi obrátil žaludek, věřila jsem, že test nelhal)…ale ve vašem případě gratuluji paní Michalíková…jste těhotná…Jak to řekl, tak se se mnou všechno zatočilo, začaly mi kapat slzy a absolutně jsem se nemohla ovládnout (jsem hrozná cíťa…). Až jsem se trošku uklidnila, přišla další „pecka“…s největší pravděpodobností podle výšky hormonální hladiny čekáte miminka hned dvě…:o)))…vše se potom potvrdilo na prvním UZV, který se konal 25.7., byla tam dvě malilinkatá embryjka a v nich dvě ťukající srdíčka…ještě teď , když si na to vzpomenu tak se mi chce brečet…jsem hrozná, ale byly to pro mě krásné okamžiky (asi jako pro každou těhulku).
Takže asi takto to probíhalo u nás.....

A dnes máme doma dvě dračice, které nás nenechají chvíli na pokoji…:o)))

Asi nám dávají najevo jak moc jsem je chtěli, takže taky tak moc se jim musíme věnovat…Je to sranda, ale jsem hrozně šťastná, že to tak je!!!

A to ještě musím podotknout, že dle UZV jsem čekali kluky…:o)))

Tak se mějte děvčátka zatím moc krásně, pozdravujte miminka a zase někdy na dočtenou.

Evásek a „kluci jako buci“..:o)) (už skoro 6-ti měsíční)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.04 22:43

Ahoj holky,

Almerko, hezké téma deníčku! Já jsem taky zavzpomínala, co bylo před rokem. My jsem s manželem chtěli děti 2 - 3 roky od sebe, a přestože starší Honzík se povedl na první pokus, měla jsem obavu, aby to druhé netrvalo déle a chtěla jsem se začít snažit co nejdřív. Loni v přeznu byl Honzíkovi rok, od dubna jsem přestala kojit a brát exluton, za šest týdnů přišla první MS od porodu (doufám, že teď to bude taky tak dlouho trvat), v červnu druhá, zrovna, když jsme jeli na dovolenou do Chorvatska. Po návratu z dovolené jsme se začali snažit a v červenci už MS nepřišla. Vzhledem k tomu, že jsem nikdy neměla měsíčky pravidelně a intervaly byly někdy i dva až tři měsíce, tak se považuju trochu za hříčku přírody, protože se mi obě děti povedly na první pokus. V obou případech to bylo brzo po vysazení HA, u Honzíka jsem nechala proběhnout jen jeden cyklus, u Tomáška dva.
Abych to shrnula. Dřív jsem se nebála nechtěného těhotenství, spíš jsem měla obavu, jestli budu moci mít děti kvůli své nepravidelné MS. Teď poctivě zobu exluton, protože sice třetí miminko docela chci, ale nejdříve za tři roky, až budou oba kluci ve školce a já si zase budu moct užívat procházky s kočárkem.

Mart a Tomášek

almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 10.08.04 14:28

Ahoj holčiny!

Původně jsem chtěla psát už ráno,ale po přečtení článku Smutný porod,jsem nemohla.Všechno,co jsem chtěla napsat mi najednou přišlo tak malicherný,zby­tečný.Je mi jich moc líto…

Ale teď už jsem znovu tady,tak snad něco sesmolím.
Jsem ráda,že se deníček líbí a vyburcoval ke psaní i některé nepsavky(to je slovo).Abych to nezakřikla.

Slniečko-Tobě že bude 35 ?Kdo je potom na té fotce s Lukáškem?

Radina-ten Tvůj příběh,to je hotová červená knihovna.

Magrat nepíše,to znamená,že udali kocoura a stanují.Už se těším,až se podělí o zážitky.

Co je u nás nového?Včera jsme si zamluvili dovolenou.Našli jsme ji na netu.Pojedeme na Slovensko,do termálů.Odjíždíme v sobotu 21.8.Bude se mi stýskat.

Zatím papa

Almerka a Radimek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.04 23:16

Ciao jarnilky a jarnatka,

tak som prave dopolievala travnik a popri tom som si citala co sa tu udialo.
Nas tatko ma tento tyzden dovolenku a tak nam nie je doma tak smutno a konecne si mozem nieco aj porobit.
Z velkej radosti som si zacala umyvat okna, ktore boli uz tak spinave, ze sme cez ne ani na terasu nevideli. To ale musim pripomenut, ze sa umyvaly pred dvama mesiacmi, dnes .........a zajtra sa mozu znovu. Dnes poobede stale chodili nejake nakladaky a kombajny okolo baraku takze okna su take iste ako pred umytim. Aspon ze som umyla len polovicu.
Tatko sa vcera opat pokusal rozchodit nejaky novy internet, ale nepodarilo sa mu to na nasom domacom pocitaci, tak ho dnes konecne zaviezol odbornikom a tym nam budu musiet preinstalovat vsetky programi. Potom to uz snad bude fungovat a nebudeme musiet cakat, kedy pride tatko z prace domov a donesie si pocitac.

Vo stvrtok odchadzame na vylet na Slovensko a velmi sa uz tesim. Nebola som tam 5 mesiacov a to uz je co povedat. Niektori stastlivci nas uz navstivili a tak nas videli, ale je este vela tych co LUCKYho a jeho stastnu maminku vobec nevideli, takze sa pojdem pochvalit. Ak nam to vyjde tak by sme ho aj pokrstili, tak sa tesim, ze sa opat zideme cela rodinka a budeme asi opekat.

Almerka - na fotke s Lukaskom som ja. To som tak omladla v tom tehotenstve a to materstvo mi tiez prospieva:o). Dokonca az velmi. Tvar mam sami pupicek, ani v casoch najvacsej puberty som nebola tak obdarena :o((. Ked rozchodime nas pocitac tak dam este nejake fotky do galerky.
Kam ides na dovolenku na Slovensko ?

Krasny slnecny tyzden praju
Slniecko a Lukasek uz skoro 11 tyzdnov

jouda1
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 11.08.04 15:37

ahojky,
už je to strašně dlouho co jsem se vám sem vloupala a četla si vás.včera jsem si říkala že se musim kouknout nemám nikoho s kým pokecat o prckovi.je to moje první mimi a tak spoustu věcí nevím.taky jsme si s manžou povídali jaké to bylo když jsme se dozvěděli že budeme mít koblížka.je to akorát rok a tak se to hodí k deníčku.snažili jsme se už půl roku a já se vždy těšila na test a vždy měla snad všechny těhupříznaky.no a když jsem čekala na 7ms tak jsem měla jen jeden příznak nevešla jsem se do žádné podprsenky a na testu //.a ted mám skoro 4měsíčního klučíka Ondráška.
jestli vám to nebude vadit ráda bych se k vám přidala a občas sem nakoukla.
 Petra

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 12.08.04 08:19

ahojda Péťo:)

Budeš srdečně vítaná (ale vypadá to, že za chvíli sem nikdo nebude chodit - nebo je to tím létem a všichni mají dovolené?)

Naší Elišce budou 4 měsíce zítra (pátek 13. :o)), máme stejně starý dětičky, tak kdyby sis chtěla někdy „pokecat o dětech“, klidně písni na mail a proberem to.
Docela mám strach, že už všechny otravuju tím, že dokola melu o Elišce - jak hezky papá, jak se usmívá ze spánku a jééé, vidíš, jak se teď otočila na bok? :o)))

Takže vítej do klubu a klidně se ozvi a pokecáme:o))

Baghira a Eliška (zítra 4 měsíce)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.08.04 11:25

AHoj Jarnilky,

HURaaaaaaaaaa­aaaaaaaaaa, mame konecne poriadny internet. Dnes nam ho tatko sprevadzkoval a to by ste neverili funguje!!!! Uz nemusim cakat 10minut na otvaranie novej stranky a trpnut ci mi medzitym nespadne pocitac. Takze nechcem to zakriknut ale dnes to funguje super.

Dnes mam celkom perny den beham, lietam, upratujem, periem, balim a chcela by som este zehlit. Dnes vecer konecne cestujeme navstivit moju domovinu. Moc sa tesim, i ked ma zaroven mrzi, ze sa o Vas par dni nic nedozviem. Ale ked to tak vidim, vsetky dovolenkujete a nikto nepise.

Majte sa vsetky krasne a uzivajte si leta, za chvilku bude prsat a to budeme pri pocitaci travit podstatne viac casu ako teraz.

Slniecko a Lukasek (dnes 11 tyzdnov)

PS: My budeme zase on line 23.8.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.08.04 11:49

Ahoj Petro,

vitame Ta medzi Jarnimi maminkami. Lukasek uz pocita s Ondraskom do Futbaloveho muzstva :o)).

Krasny den

Slniecko (Gabi) a Lukasek

jouda1
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 12.08.04 13:19

Ahojky
díky za přivítání.
Slniecko:nechceš přijít uklízet i knám?Mě to v tom děsném horku vůbec nebaví :-)

Baghiro:poslala jsem ti maila.

Petra

dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 12.08.04 14:50

Ahoj maminky jarnilky,

zdravím vás po dlouhé odmlce. Jestli si některá pamatujete, tak jsem se s Váma loučila, protože naší berušce zjistili vadu- hydrocefalus. Teď už máme 3 týdny po operaci a jsem už poněkud klidnější. I když dnes jsem se zase plašila, musím Valerce měřit obvod hlavičky a pokaždé když naměřím víc, než 40cm tak se hroutím a volám do nemocnice. No až čas ukáže jak to s malou bude, ale stejně to bude pořád naše zlatíčko. Zatím nemusíme cvičit jenom hlídat jak se vyvíjí, jestli už nebyl nějak zasažen mozeček.
Jinak vás pořád šmíruju a upřímě závidím ty vaše „problémky“ kolem miminek.
A jak jsme si pořídili děťátko my? Tak trochu mě k tomu donutilo moje zaměstnání, začala jsem denně dojíždět 60km a to se mi nelíbilo, takže jsem taktně naznačila příteli, že moje biologické hodiny už tikají a do půl roku se nám podařilo počít naši Valušku. A musím říct, že kdyby malá nebyla nemocná snad by jsme si hned pořídili i druhé mimi.
Tak děvčátka opatrujte sebe i vaše drobečky, Valerka se už chruje a bude chtít papkat, musím běžet.

Dana+Valerka skoro 11 týdnů

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 12.08.04 14:54

Ahoj Danuško a Valerko:o))

Jsem strašně ráda, že už jste v pohodě, moc jsem na vás myslela!
A je moc dobře, že jsi se rozhodla vrátit do deníčku - tady je spousta dobrých duší, co tě podrží, když potřebuješ:o)))
Valuška bude určitě v pořádku, děti jsou mnohem odolnější, než si myslíme!

Pohlaď za mně berušku a opatrujte se!!!!

Baghira a Eliška (zítra 4 měsíce)

LenkaN
Stálice 94 příspěvků 12.08.04 15:22

Ahoj holky,

nejdřív k tématu deníčku ? já budu mezi Vámi asi výjimka. Já jsem těhotenství vůbec neplánovala a vlítla jsem do toho po šestiletém neperspektivním vztahu s o dost starším partnerem. No, svatba z toho nebyla a já jsem s malou zůstala sama :-( Ale mám super rodinu a tu nejhezčí, nejšikovnější a hlavně zdravou holčičku Andrejku.

Ale co nás teď trošku trápí je úplně zelená stolička. Přitom mléka mám dost a Ája pije tak co 2,5 hodiny, teď v těch vedrech třeba i po hodině a půl, v noci jen jednou. Je ale spokojená a vysmátá a roste před očima, rozhodně nevypadá, že by měla málo. Ale ta zelená barva mě mate. Jestli s tím máte některá zkušenost, tak prosím poraďte.

Lenka + Andrejka (dnes 2 měsíce)

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 12.08.04 15:36

Ahoj Leni!
Měla jsem ten samý „problém“, ale doktor mě ujistil, že to vůbec nic není, když jinak dobře prospívá… ona ta zelená barva vzniká prý i kontaktem se vzduchem. (nebo to může být nestrávené mlíčko, když pije hodně a často, ale to prý taky nevadí).
Nicméně, pro klid duše bych o tom doktorovi řekla, nebo mu zavolala o radu.o))

Jinak tě obdivuju, že jsi tak statečná a vychováváš holčičku sama. Některý chlapi jsou holt divný…
Ten můj taky není táta na jedničku: Má krásný zdravý (ťuky ťuk) dítě, věk skoro dědečkovskej (žádnej mladíček), ale často mi připadá, že ho otcovství moc neovlivnilo a stále jsou na prvním místě kamarádi! Ach jo! (Taky se s ním kvůli tomu obden rozvádím :o)) … a co jsem se už nabrečela… No nic!)

Měj se krásně, pozdravuj Andrejku.

Baghira a Eliška (zítra 4 měsíce)

almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 12.08.04 21:00

Ahoj Jarnilky!

Dneska v těch hicech(údajně nejteplejší den),jsme měli cestovací den.
Dopoledne jsme byli na tříměsíční kontrole.Aktuální váha je 6,40kg !!Očkování máme odložené o měsíc.Kvůli žloutence budeme mít možná šetrnější vakcínu hrazenou pojišťovnou.Paní doktorka slíbila pro:,–(it to před komisí.
Na suchou kůžičku jsme dostali olejovou pří:,–(u do koupele Linola a na promazání Excipial U Lipulotio.

Odpoledne jsme byli na druhé kontrole kyčlí.Je to v pořádku a můžeme i nadále dávat jen jednorázovou plenku.Další kontrola až za dva měsíce.

Na naší blížící se dovolenou jsem Radimkovi pořídila cestovní postýlku.

Slniečko-šťastnou cestu a užij si rodinu.My jedem do Velkého Mederu.

Vítám mezi Jarňátky Petru s Ondráškem

Velká gratulace Elišce od Bagiry k 4měsíčním narozeninám.

Dano-abych si nepamatovala.Byla to pořádná facka,když jsi napsala,že končíš a proč a co Vás čeká.Nejednou jsem si na tebe vzpoměla,jak ti musí být a co Valuška.Držím palce,ať je vše v pořádku.

To je od nás pro dnešek vše.
Mějte se krásně!

Almerka a Radimek

Senti
Kecalka 375 příspěvků 12.08.04 21:35

Ahoj maminky,

tak jsem dneska přijela do Prahy a zítra už zase vyrážím pryč.

V pátek se má konečně ochladit a tyto tropická vedra se už letos opakovat nemají - tak uvidíme. To dnešní horko a dusno zrovna nemusím.

Almerko, toto téma je moc hezký a i já jsem si zavzpomínala.
A jak to tedy bylo u mě?

V květnu roku 2002 mi vynechala MS a tak jsem začala přemýšlet, jestli to něco neznamená…:-) (Tou dobou jsem už 2 roky chodila a už přes rok bydlela s Mirkem) Ukázalo se, že je to jen opožděná MS, ale mě najednou došlo, že bych vlastně moc ráda miminko. Věděla jsem, že Mirka moc miluju a chci si ho vzít a jedině s ním mít miminko. Takže od té doby jsme se o něj pokoušeli. Tušili jsme, že se to nemusí podařit hned a tak jsme ani se svatbou nijak nespěchali.
Protože se ale pořád nic nědělo, nechala jsem se vyšetřit a zjistilo se, že mám nepravidelnou menstruaci,
vajíčka mi nedozrávají,
mám nízkou hladinu estrogenů…
No ale po 5 měsících různých testů a zároveň nasazování léků se POVEDLO!!!
Nebo že by za to mohla svatební cesta, kterou jsme měli 14 dní u moře?
(20.6.2003 jsme se brali)

Takže jsem konečně otěhotněla za rok a čtvrt. A tuto nádhernou zprávu jsem se dozvěděla 1.9.03 -na toto datum nikdy nezapomenu a vždycky budu se slzami vzpomínat…

Dano: držím moc palce, aby byla Valerka v pořádku.
Petro: i já tě tady vítám mezi náma maminama a miminama:-)

Mějte se všichni moc krásně a pozdravujte ode mě svoje pokládky.

Senti a Karolínka

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 12.08.04 22:20

Leni,
někdo někde někdy…mi říkal, že zelena stolička může být od toho jak si mimčo bere hodně předního mlíčka…na žízeň…a to se není v těhle vedrech co divit..holky to měli loni taky tak..
měj se krásně

Zdenik od špuntiku

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.04 11:50

ahoj holciny

dneska jsme se vratili domu,delfinek byl pod stanem super. Popisu vic,ale ted jsem jeste docela v soku,vcera jsme byli na Sumave,prihnala se vichrice a spadl nam strom pul metru od stanu. BlEE,jeste ted se mi chce brecet.
tak jdu vybalit,vykoupat delfinka a asi si pujdu lehnout.

zatim pa neprihlasena Magrat a delfinek ( v pondeli 6 mesicu )

ALMERKO - denicek je moc pekny,urcite neco pripisu

PETO - vitam te mezi nami a pis.

tak paaa,Krystufek uz haleka - bacha ma tri zuby :-)))

Senti
Kecalka 375 příspěvků 13.08.04 14:36

Ahoj Magrátko,
to jsi teda měla strašně velký štěstí! Vůbec se ti nedivím, že jsi z toho pořád vyděšená.
Radši na to ale přestaň myslet, protože by jsi mohla začít přemýšlet, jakým nebezpečím se člověk dneska vystavuje a mohla by jsi se bát i vyjít na ulici.

Tak Kryštůfek už má 3 zoubky? A už jsi mu je začala čistit? Někde jsem četla, že by se už teď měly aspoň utírat ubrouskem.
No nevím, v tomhle ještě zběhlá nejsem.

Měj se krásně a mysli radši na to, jak oslavíš Kryštůvkovi půlroční narozky:-)

Senti a Karolínka

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 13.08.04 15:20

ahoj Magrát, vítej zpátky.o))
Gratuluju K. ke třem zoubkům:o))
Jen se zeptám: Jaké je to při kojení? mám z toho docela hrůzu, že si mě Eliška jednou vychutná…

baghira a Eliška , dnes 4 měsíce

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 13.08.04 17:31

Ahojte!

Právě jsem přelouskala celý suprový deníček. Almerko, klobouk dolů, vybrala jsi skvělé téma. Tvůj deníček je důkazem, že délka neznamená kvalitu…! :o)

Napíšu hned, jak se odmořím, vykoupu, usuším, natřu, navoním, najím, nacpu do pračky… Pokud hned neusnu…! :o)

Vaše Alice

P.S. Díky za gratulace, zatím vyčkávám, jestli má radost není předčasná… Na koupališti jsem si připadala jako hroch.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.04 20:13

ahoj holciny:-)

prvni varka pradla vyprana,zazrana spina vydrhnuta,opalene telo krasne,delfinek spokojene vytuhava v postylce a Filda dela polivku.

a ted neco k dovolene:
patek- prvni vecer bez Krystufka,svagr otvira hospodu a jsme pozvani. Od tchyne odjizdim kolem devate,tisic hubicek a divny pocit. Prvni hodinku jsem nervozni,pak se to tam rozjelo a v pul druhe uz jsem zpatky u sveho mazlika

sobota - velke baleni,nejvice veci ma pochopitelne delfinek,hlavne spacacek a deka. Vyrazime smer Vysocina a vecer jdeme vsichni spolecne na pivni slavnosti. Uzivam si koncert Mnagy,delfinek tuhon v kocarku

nedele vecerni grilovani,posledni noc
v postylce

pondeli a je to tady, v devet hodin vyrazime smer Jindrichuv Hradec,Cesky Krumlov, objevili jsme super kemp,malo lidi,klidek pohodicka. Stavi se stan a hura k vode,delfinek se promenuje ve vodnika a radi. Vecer - Krystufek dostava vrstvy,hali se do spacaku a za chvili je tuhon. V noci se vic budi,ale pricitam to k zoubkum

utery v podstate stejny scenar,pocasi nam preje, vecer vyrazime na vylet do Krumlova

streda baleni a presun smer Lipno,opet hledame maly kempik a po hodinove jizde nachazime. Je to tam super,stan jsme postavili pod stromy a hoveli si ve stinu

ctvrtek porad pohodicka,kou­pani,vychazky a nacpavani bricha. Obloha modra bez mracku. Vecer jde Krystufek spat do stanu,ja s Fildou sedime u ohynku a kolem desate jdu spat. Kdesi v dalce se zacina bourit. Filip spi venku,ale po chvili se souka do stanu,ze asi bude prset. A pak to zacalo. Tma,vitr,vitr,vitr a do toho boureni. Krystufek se probudil a zacal natahovat,beru ho do naruce,Filip drzi stan a najednou hrozna rana, a venku rev. Filip vykoukne ven a na miste,kde jeste pred chvili lezel lezi misto neho strom. Zkratim to, desny sok,ale clovek se musel drzet kvuli prckovi a nepanikarit. Noc jsme preckali na mistni umyvarce,delfinek hyril vtipem a pak tvrde spal az do rana,ja jsem po dlouhe dobe dostala chut se opit. Rano jsme vyrazili smer Praha a ja jsem ted pochopila,ze clovek se ma
fakt vykaslat na malichernosti a uzivat si kazdy den. Predstav,ze by to spadlo na nas mi ale stejne jeste porad nejde z hlavy. Takze jsem doma za magora,protoze kazdou chvili oba objimam a tak :-)). Ale jinak to bylo super,super,super a prisit rok jedu zase .

tak ted to poslu a pak jeste nejake komentare :-))

pa Magrat a delfinek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.04 20:24

a ted neco k denicku :-)

s Fildou jsem od roku 1996, 2000 svatba, pak jsem jeste brala prasky,ale pomalinku me zacina chytat touha po miminku,ale Fildu jeste ne. Unor 2003 se narodil nas synovec a v cervnu 2003 na prani manzilka prestavam brat prasky. Nastal uzasny mesic plozeni :-)) a 7.7. 2003 se objevily // a v unoru 2004 se narodil nejkrasnejsi chlapecek na svete :-))

BAGHIRO - neplakej,ja jsem byla taky jako miminko tlustousek a krasne jsem z toho vyrostla :-) . Delfinek se taky porad cpe,ale uz vyda daleko vice energie a vaha pomalicku stagnuje. Jo a neboj,ja taky porad vypravim,jak delfinek se chechta a blablabla.

SENTI - tak te vitam zpatky,kdy se vracite ?

DANO - jsem hrozne rada,ze si nam dala vedet,jak se mate s Valuskou a drzim palce,at mas zase ty prave rodicovske starosti

ALICE - tak doufam,ze si neusnula a das vedet,jak jste se meli:-))

a co se tyce delfinkovych zoubku, nejsou uplne vyhrezle,ale na pohmat i vid ( to je slovo ) tam jsou. Dasen nabehla jak blazen a slintaaaaaaaaaaaa :-)). Jsem zvedava,az me poprve kousne,asi omdlim.

koncim,projevuje se muj abstak po vas ,a tak bych jen krafala,krafala.

touzi po mne muz a ja po nem,tak pa a pusu vsem prdolkum

magrat a delfinek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.04 21:09

Tak my jsme taky zase doma, povídání o dovče bude na dýl, ale bylo to super Anetka si vyzkoušela cestu do zahraničí, lezení po skalách i pod skalami a taky jsme byli na zvížátkách v Safari. Jo a taky jsme byli pořát praprababičce k 90 narozeninám, řeknu Vám že 5generační rozdíl mi přišel uchvatný :-)

Jinak Almerko deníček super, u nás to taky bylo zajímavý, zkusím taky zkopírovat něco ze snažilek :-) z rodinky.

zkopírováno z mého deníčku na Snaze září 2003 .. září 2003 a já zářím .. Peg

Nevím jak začít, ale chci to ze sebe nějak dostat, aby jst eto vše měly z první ruky.

Začnu v minulosti…

Když jsem začala psát tento deníček, řekla jsem, že se nebudu vracet k tomu co bylo, ale ted mi to nedá. Zdá se totiž, že osud si s náma opravdu hezky zahrává.

Jsou to totiž skoro na den dva roky co jsem viděla první pozitivní testík ve svém, životě, ano přesně dva roky. Dva roky plné smutku a trápení, ale také spousty radostí, vdala jsem se za muže kterého miluji, a konečně jsme začli žít společně. Změnila jsem práci, začla hrát voleybal a nakonec jsem se nadchla pro brusle užasný to sport. Dále nesmím opomenou to co mi dala rodinka, spoustu nových a užasných kamarádek, at už virtuálních či těch opravdových, se kterými se scházím, a vy všechny jste mi hodněkrát moc pomohly. Nebudu jmenovat, abych na některou nezapoměla, však Vy víte jak Vás mám ráda.

V posledním půl roce jsem své snažení přesunula do centra s tím, že mi udělají vyšetření a snad nějak pomůžou. Jak víte z minulých deníčků, měla jsem s srpnu podstoupit první IUI, už když jsem to domlouvala s doktorem, jsem chtěla abychom počkali až po dovolené,ale on mi vysvětlil, že není na co čekat. Tak jsem teda řekla že jo. No osud si opět zahrál a žádný folikul 14DC nebyl, takže v centru rozhodli, že tento cyklus vypustíme a příští to zkusíme s Clomhexalem. No jak vite docela mne to dostalo a měla jsem problémy sama se sebou, a to asi byl ten okamžik kdy tam na hoře někdo rozhodl, že už toho je na mne opravdu moc. Ale k tomu se dostanu.

Takže po té co jsem se potácela sama se sebou se konečně přiblížila vytoužená dovolená, na stejném místě jako před dvěmi lety jen o týden dříve. Dovolená byla super místo opět kouzelné a moře uchvatné, no během dovolené jsem každým dnem čekala že mrcha přijde nabalila jsem kuft tamponu a vložek abych mohl ai přesto trávit spoustu času ve vodě. No mrcha pořád nepřicházela, zato prsa rostla a já si říkala no aspon že mi to v těch plavkách tak sluší :-)

No po příjezdu jsem neodolala (39DC) a udělala testík, pravý duvod byl ten, že jsem brala Wobenzym a chtěla jsem mít jistotu že jej mužu brát dále. Takže když jsem uviděla hned uplně jasnou II šla jsem do kolen a nevěděla co si mám myslet okamžitě jsem šla vzbudit manžílka a ten chudáček nechápal co se děje :-) On sám tomu nevěřil a donutil mne udělat ještě jeden testík, že ten jeden mohl být vadný a druhý byl také II (proto máte na fotce dva).

V pondělí jsem hnedle ráno naběhla k dr. ta mne trochu nalákala na srdíčko a pak byla zklamaná že viděla jenom ernou tečku, tak mi nechala vzít krev na HCG. Ale já jí říkala co bylo v centru a že nemůžu být 5+5 podle MS když 14DC nebyly folikuly. No podle možného tulení jsem nejspíše otěhotněla až 24DC takže jsem o 10 dní méně a to opravdu žídné srdíčko vidět být nemohlo. Ale to mi došlo až doma, byla jsem dost nervozní a čekala na výsledek testu z krve a těšíla se že Vám to v pondělí příští týden po uspěšném, UTZ zdělím. No ale co opět osud nechtěl, dnes ráno Pett oznámila svůj Zázrak a výsledky testu 3277jednotek byly tak přesvědčivé, že jsem to už nevydržela a musela vykřičet to do světa, teda zatím jenom Vám.

Takže teď už to víte a já Vám musím poděkovat, za to že jste a že jste mi tady hodně dlouho pomáhaly, byly to smutné i veselé chvíle a doufám, že těch veselých bude ještě spousta.

Vám Všem moc přeji aby jste brzy měly taky II a aby Váš život byl naplněn tou radostí.

Na všechny hodně bacilkově prskám.

Děkuji Peg

PS:Vím že II jsou jen začátek ale věřím, že to tentokrát vše dopadne jak má, držte nám prosím palce.

PS1: Lynx měla jsi pravdu, opravdu to tentokrát nikdo nečekal :-)

Peg a Anetka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.04 21:13

Teda Magrat fuj no hlavně že to takto dopadlo.

Peg

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.04 21:22

Zdravím Jarnilky a jejich miminečka:)

Koukám, že jste se při pátku krásně rozepsali, tak se také přidám se svou troškou do mlýna.

Momentálně jsem za strašně zlou macechu, protože Davídek řičí v kolíbce, anýbrž jelikož dnešním dnem končí doba válení se uprostřed maminčina a tatínkova lože, už si mladej začal moc vymýšlet a tak padlo rozhodnutí o osamostatnění se:) Já vím, mnohým z vás miminka spinkají sami v kolíbce nebo postýlce od začátku, inu sklízím, co jsem zasela a je to pěkná fuška, toho mýho rozmachánka zvyknout na samostatnost…

Moment, jdu zkontrolovat stav, případně dodat dudlík, vlídné slovíčko a pohlazení, víc nelze, musím být tvrdá, ač to tak bolí…

Tak za dveřmi ticho, netroufla jsem si otevřít dveře a podívat, kdyby ještě nebylo zabráno, tak probudím lva a bude zas vymalováno, tak za chvíli další kontrola:) Pak spustím bonzačku (vysílačka Philips) a jsem zvědavá, kdy dnes bude první noční krmení:)

Magrátko, vítám tě zpátky, s tím stromem jsi mě taky pěkně vyděsila!!! Vůbec se ti nedivím, že na to pořád myslíš a dachmáš ty svý dva chlapy, člověk si fakt až když něco takovýho hrozí uvědomí, jak se zabývá někdy kravinkama…ale máte teda vůbec odvahu s miminkem pod stan, to obdivuju:) S tím naším nervákem bych si teda netroufla ani náhodou:)

Danuš a Valerko, moc jsme na vás s Davčou mysleli a drželi palečky, jsem moooc ráda, že jste zpátky a palečky samo držíme dáááááál:)

Leni, taky míváme občas zelenou stoličku, ale taky myslím, že je to hlavně v horkých letních dnech, kdy Davís pije i po 2 hodinách…vůbec si tím hlavu nelámej, je to v pohodě:)

Ali, doufám, že neusneš a ozveš se nám:) Prosím tě, jsem hlava děravá, kdypak mám deníček já?:) Nebo nevíte to některá, prosím?:)

U nás nic moc nového, Davídek už akorát bravurně přetáčí z bříška na záda, bříško ho prostě moc neba, hlavičku sice krásně drží, i hmatá jednou packou po hračkách, ale prostě další výhody této polohy jsou mu zatím utajeny, takže šup a na záda, tak je to lepší, ale nejlepší je to v tátově náruči a koukat přes rameno, to i největší pláč a bolístka přestane jako mávnutím proutku:)

Za 5 dní nám budou 3 měsíce, neskutečně to uteklo, už to není miminko, je to kluk, lump a na miminko si hraje jen chvílema, když chce být za bezmocného a chce se chovat:)

Jinak pořád někde drandíme, se sestřičkou a neteřinkou, dneska jsme zase byli s manžílkem v Mariánkách, malý to skoro celé prochrněl:)

Jdu zkontrolovat stav našeho spáče a přeju krásný víkend:)

Diny a Davísek:)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.04 22:09

Ahoj holky,
Já se tak moc stydím, že jsem tu u Vás už tak dlouho nebyla, ale je mi jasné, že Vám vůbec nechybím, je Vás tu i tak dost :o))))
Možná jste na mne už i zapomněly a přibyly nové maminky.
Naši kluci právě usnuli, tak věnuji pár minut počítači.

Jak to bylo u nás před rokem? Přestěhovali jsme se s 15-ti měsíčním Ondráškem do nového bytu (bohužel 1+1) a 5.8.2003, jednu z prvních nocí v novém bydlení jsme počali teď tříměsíčního Vojtíška.
Podařil se hned druhý měsíc snažení, i když teď s odstupem času si říkám, že mohl přijít o měsíc později. Bylo by to vše jednodušší. Ptáte se v čem? Nenarodil by se 6.5.2004, ale na začátku června, takže 3 týdny po mých státnicích??
Takže z toho jednoduše vyplývá, že teď zažívám skutečně syndrom ?burn-out?, neboli ?syndrom vyhoření? (to už mi hrabe z toho učení, nic si z toho nedělejte :o))) ), takže jsem opravdu plně vytížená. Ondra má 2,5 roku, začínají otázky typu: ?Maminko, maminko, co to je? Mamko, na co to je? Pjoč, pjoč, pjoč?.?? K tomu malý Vojtíšek, manžel do půl osmé v práci, v Ostravě bydlíme sami, v centru, takže se s dětma sama nikam nedostanu. A já se 26.8.2004 v 8h ráno pokusím složit poslední státnici z psychologie. Myslíte si, že jsem blázen? Já už si to myslím taky.

Co se našeho nejmenšího sluníčka týče, váží skoro 7kg, skoro měsíc nekojím, protože jsem měla zánět prsu, pak pořád dokola praskaly bradavky, takže jsem odstříkávala, dávala z flašky. Vojta přestával chtít pít z prsu a ta bolest už se nedala vydržet, tak jsem řekla A DOST. Žere mne to ještě teď, připadám si neschopná matka (Ondru jsem kojila skoro 7 měsíců), ale odstříkávám co se dá. Dokonce se to i zlepšilo, takže malý má sunar jen v noci a večer před spaním a jinak celý den má moje mlíčko. Kdyby se chtěl znovu ?přisát?, snad bychom začali i plně kojit, ale já ho prsem v jeho pusince vždy jen rozdráždím k pořádnému řevu.

Tak už jsem toho napsala dost, zase mi uteklo půl hodiny. :o)))
Moooc všech maminky zdravím, ať jim jejich miminka jen prospívají, a po státnici se ozvu, jak jsem dopadla a snad budu psát častěji. Možná se i pokusím připojit k pisatelkám deníčků.

Pa, pa nepřihlášená Helča + Ondrášek + Vojtíšek

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 14.08.04 08:29

Děkujeme za gratulaci, Almerko:o))

Pusu Radimkovi od Elišky,

Baghira.

almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 14.08.04 09:04

Ahoj!

Dívala jsem se do minulého deníčku,kde to Alice upřesňovala.Di­ny,zítra máš deníček Ty,za týden Tanina a po ní Vega.

Almerka

jouda1
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 14.08.04 09:22

Ahojky,
ještě jednou vám děkuju za přivítání.Budu se snažit nakukovat a psát často ale bohužel ze mě neni super matka a tak spoustu věcí nestíhám.Nechápu jak to dělaji s dvojčátkama.To bych asi doma chodila pořád v noční košili a všude vrstvu prachu atd.A nebo bych si musela sehnat chuvu já bych to sama nezvládla.No a mít ještě k tomu psa to bych ho musela naučit jako kočku na písek :-)Né zas tak hrozné to semnou neni ale opravdu obdivuju všechny co jsou naprosto v pohodě.
Jinak já se s vámi přišla rozloučit na týden odjíždím k mamče takže se tu mějte fajn at vám špunti jen prospívaj a chlapi at nezlobí nebo ještě uvidi :-)))
Ahojky Petra a spící Ondrášek (zítra 4 měsíce)

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 14.08.04 11:31

Almerko, děkuju, fakt už zítra??? Tak já to musím dnes sepsat, ještě mě nenapadlo témátko…ale já na něco přijdu:)

Maličko jsme s Davídkem ochořeli, má drobeček rýmu a trochu kašle, je mi ho moc líto, ale mrzoutí jen maličko, je to statečný chlapeček. Já mám asi zánět nosohltanu a mrzoutím dost, ach jo…

Asi ta změna počasí, či co…

Mějte se všechny fajn a papa, Diny a spící marodeček Davídek

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 14.08.04 21:11

Ahojky Jarnilky:)

Hlásím, že nový deníček byl před chviličkou odeslán:) Nechte se překvapit, o čem bude a doufám, že toho hodně sepíšete:)

Jdu do hajan vypotit se, choroba mě pořád zmáhá, Davídek spinkal skoro celý den a vypadá už mnohem líp, tak snad to byla jen lehoučká viroza…

Tudíž se i omlouvám, že příští deníček není tak dlouhý, jak jste ode mě zvyklé, ale byl psán s láskou a opravdu v potu tváře, hihi:)))

Páček a pěknou neděli přeje

Diny

Vložit nový komentář