Jarní miminka - Co dětem do pusinky? 1. část Kojení

Těhotenství

Kojení Tolik toho bylo napsáno a vysloveno a pořád existuje spousta mýtů a tajemství! Kojení není žádná věda, ani nejde úplně samo od sebe. Co je třeba vědět? Kojení je nejpřirozenější způsob výživy dítěte. Na světě není nic lepšího, než je mateřské mléko. Svým složením je přizpůsobeno potřebám dítěte. Obsahuje všechny složky nezbytné pro zdravý růst a vývoj dítěte ? bílkoviny, cukry, vitaminy a minerální látky ? a to vše ve vyváženém poměru a přizpůsobené vyvíjejícímu se trávicímu systému kojence.

Výhody

Mateřské mléko je ?živá substance? obsahující enzymy, protilátky a živé buňky zvlášť vhodné pro ochranu zažívacího traktu dítěte. Složení mateřského mléka se mění v průběhu jednoho kojení, od kojení ke kojení v průběhu dne, v průběhu celého období kojení a dovoluje tak dítěti vytvořit si individuální režim příjmu potravy, čímž se podílí i na ochraně před vznikem obezity.
Mateřské mléko má vždy správnou teplotu, nevyžaduje ředění a sterilizaci a je vždy dostupné.
Imunitní systém novorozence je nezralý, a proto obranné látky předávané mateřským organismem prostřednictvím mléka při kojení chrání dítě před působením mnoha virů a bakterií. Kojené děti jsou nemocné méně často a onemocnění probíhá často lehčeji než u dětí živených uměle.
Aby se mohla tvorba mléka plně rozvinout a dítěti se dostalo všeho, co pro ně příroda v těle matky vytvořila, musí mít možnost být stále v blízkosti matky. Celý děj začíná prvním kontaktem s vnějším prostředím v průběhu porodu a bezprostředně po něm, co nejdříve ? nejlépe v první půlhodině. Od té doby musí mít dítě stále možnost být kojeno kdykoliv, bez omezení počtu kojení za den i délky jednotlivých kojení, ve dne i v noci. Dítě má mnoho možností, jak dát matce najevo svoji potřebu sát, jen se matka musí naučit svému dítěti porozumět.
Kojení přináší výhody i matce. Výskyt novotvarů prsu je nižší u matek, které dostatečně dlouho kojily své děti. Využíváním tukových zásob také kojení napomáhá návratu organismu do stavu před těhotenstvím. Stejně důležité jako pro výživu, vývoj a obranu proti infekcím je kojení pro citový vývoj dítěte. Pokud matka kojí, rozvíjí se těsné pouto, které vzniklo už v těhotenství.

Jak se mléko tvoří?

Na kojení se prsa připravují už v době dospívání!! V době puberty začínají vaječníky tvořit estrogeny, které ovlivňují změny. Nejprve se začne zvětšovat a tmavnout dvorec, tvořený pigmentovanou kůží obklopující bradavku. Pod nimi se začne zvětšovat a růst systém vývodů. Začínají se tvořit rozvětvení. Do nástupu první menstruace se obvykle tvoří normální, vyčnívající, pevný, dobře vyvinutý dětský prs. Jak vaječníky produkují progesteron a prsa se vyvíjejí, počnou na konci rozvětvení pučet vývody a tvoří se skupinky žlázek. Tak jsou hotové všechny základní složky dospělého prsu. Velmi často bývá jeden prs větší než druhý, nejčastěji bývá větší prs levý. Pro tento někdy nápadný rozdíl není prozatím známo žádné vysvětlení. Na celkovou velikost prsů má velký vliv obsah tuku. Kůže bradavky a dvorce je promazávána zvláštními mazovými žlázami, jež jsou na dvorci jako drobné výčnělky. V centru dvorce je bradavka, má kuželovitý tvar a 15 až 25 drobných otvorů. Otvory vycházejí z mlékovodů. Pod dvorcem a bradavkou jsou drobné svaly, vyvolávající ztuhnutí bradavky, když je stimulována. Těsně pod bradavkou a dvorcem se vývody poněkud rozšiřují a tvoří tak rezervoár pro mléko.
Prsa se dále formují během těhotenství a při porodu se už skládají z rozvětveného systému vývodů, které vyúsťují do bradavek.
První změny, které jsou během časného těhotenství v prsou zaznamenány, probíhají ve dvorci, ten ztmavne a začne se zvětšovat. Následuje zvýšené pučení a růst žláz a systém vývodů.
Když si představíme kořeny stromu, pomůže nám to představit si, jak to asi funguje v našem prsu. Bradavka je jako vyústění kořenů, od ní se rozbíhají mlékovody. Na rozdíl od kořenů mají malé komůrky, kde se mléko hromadí.

Mateřské mléko

Už někdy kolem pátého měsíce těhotenství můžete na bradavkách objevit průzračné kapičky. Je to mlezivo (kolostrum), první mléko, které vaše děťátko od vás ochutná. Nemá ještě barvu mléka, je to hustá tekutina, která předchází vylučování mléka první dny po porodu i během těhotenství.. Obsahuje oproti mléku větší množství bílkovin, minerálů, tuků, cukru a protilátek, které chrání novorozence.

100ml obsahuje: Mlezivo Přechodné mléko Zralé mléko
Bílkoviny 2,7 g 1,6 g 1,2 g
Tuk 2,0 g 3,0 g 3,5 g
Sacharidy - mléčný cukr 5,7 g 6,4 g 7,0 g
Minerální soli 0,31 g 0,27 g 0,2 g
Energetická hodnota 240 kJ 260 kJ 280 kJ

(zdroj: Ingeborg Stadelmann - Zdravé těhotenství - přirozený porod)

Mlezivo produkují prsy hned po porodu do té doby, než se nalijí tzv. přechodným mlékem. Asi od třetího, nejpozději však od osmého, týdne vzniká v prsech matky zralé (neboli plné) mateřské mléko. Hodnoty zralého mléka, které jsou uvedeny v tabulce se mohou často měnit. Mléko se totiž plně přizpůsobuje potřebám dítěte, resp. tomu, jak často a kolik miminko vypije. Pokud dítě pije jen malé množství mléka, prsy začnou tvořit mléko s vyšším obsahem tuku, aby byly potřeby dítěte plně uspokojeny. Stejně je tomu samozřejmě i naopak, pokud máte nenasytné miminko, vaše mléko bude „řidší“.
Zde je tedy vidět, že uměle vyráběná výživa nemůže nikdy ideálně nahradit mateřské mléko, protože ji nikdy nemůžeme optimálně přizpůsobovat potřebám miminka.

Pro porovnání ještě uvádím složení kravského mléka: 100ml obsahuje 3,3g bílkovin, 3,8g tuků a 4,7g sacharidů. Hodnoty samozřejmě závisí na zpracování mléka, takže jsou pouze orientační.

Odkazy:
http://www.stripky.cz/…_mmleka.html

Průběh kojení:

První přiložení by mělo proběhnout přímo na porodním sále krátce po porodu. Pokud miminko příliš nesaje, nemusíte se znepokojovat, je po porodu unavené a potřebuje si odpočinout. Můžete se setkat s různými názory. První je kojit dítě podle jeho potřeb ? tedy když se vzbudí a pláče. Druhá rada je kojit po třech hodinách, případně v noci nechat pauzu, ale ne delší než pět hodin. Ingeborg Stadelmann píše v knize ?Zdravé těhotenství - přirozený porod?, že dítě nemusí prvních 24 hodin vůbec projevit zájem o pití. Má totiž dostatek zásob z plodové vody. To uvádím, aby nějakou maminku nevyděsilo, kdyby dítě po porodu déle spalo. Je na vás, jestli se rozhodnete držet rady zdravotního personálu a budete dítě budit. Já jsem poctivě budila a výsledkem bylo spící dítě (vůbec se nepřisála) a nevyspaná maminka. Jednou jsem si špatně nastavila buzení a miminko krásně spinkalo celých šest hodin. A já taky!! Žádný úbytek na váze jsem nezaznamenala. Myslím, že plus mínus tři hodiny mezi kojením má každé dítě, někdy to víc, někdy méně, ale není nutné kojit podle hodinek. V noci se může pauza prodloužit. Buzení bych doporučila spíš ve výjimečných případech, kdy se tvoří málo mléka nebo miminko málo saje.
První týdny kojení mohou být problematické. Musíme si uvědomit, že bradavky jsou velice citlivé a jsou dlouhodobě chráněny a hýčkány. A najednou se s nimi začnou dít nepříjemné věci ? miminko je žmoulá, cucá, kouše (i bezzubé dásně dovedou pěkně stisknout, zvláště když je velký hlad!) Výsledkem mohou být bolestivé praskliny, dokonce i krvavé! Důležité je správné přiložení a ošetření bradavek. Kojení by nemělo bolet, ale i miminko se musí naučit jak se správně přisát. Někdy nezbude nic jiného, než vsunout malíček do koutku úst, dítě odstavit a nechat znovu přisát. Po každém kojení nechte zaschnout na bradavce kapičku mléka. Nechte chvíli prsa odpočinout na vzduchu bez podprsenky! Dobrá je mast Bepanthene, dá se použít i na opruzeniny. Jenže ta bradavky spíš navlhčí a pokud si hned dáte podprsenku a prsní tampony, tak bradavky nemají šanci se zhojit. Určitě nezapomínejte větrat a zkuste občas být bez podprsenky.

Po třech až pěti dnech se mohou bolestivě nalít prsa, dokonce v nich můžete cítit i zatvrdlinky. Nemusíte se bát, dítě většinou mléko odsaje a zatvrdlinky zmizí. Jestli vám mohu nějak poradit ? nenechejte si na prsa sáhnout! Nikdo nemá takový cit jako vy samy. Když potřebujete pomoct třeba s odstřikováním, nechte si vše vysvětlit a zkuste to samy pod dohledem sestřičky. Bolestivé pohmoždění prsu vás může odradit od dalších pokusů nebo i od kojení. Jsme jenom lidi a každý máme svůj práh bolesti.

První týdny kojení mohou být problematické, ale většinou se maminka s miminkem dobře sladí a všechno funguje tak, jak má. Při problémech se nebojte vyhledat pomoc. Spíš než zakládat diskuse tady na emiminu nebo se vyptávat spousty maminek je lepší obrátit se na jednu nebo dvě zkušené osoby. Co člověk, to jiný názor. Aby vám někdo mohl skutečně fundovaně pomoci, potřebuje podrobně znát vaší situaci, měl by o kojení něco vědět a mít za sebou praktické zkušenosti. Odkaz na seznam laktačních poradkyň uvedu na konci deníčku.

Asi po třech měsících, u někoho dříve dojde k větší spotřebě mléka. Miminko chce sát častěji, někdy i po hodině a půl, budí se v noci, je plačivější. Nemusíte být nervózní ? je to běžné. Většinou se častějším kojením zvýší během dvou dnů tvorba mléka a vy zase budete mít spokojené miminko a klidné noci. Zaváděním příkrmu se situace jen zhorší ? miminko si zvykne na láhev a vám se mléko postupně přestane tvořit. Platí zde větší poptávka = větší tvorba. Chce to trpělivost a vydržet. Snažte se co nejvíce odpočívat během dne, navařte si dopředu, zapojte rodinu. Hodně maminek přestává kojit při této dočasné krizi právě protože jim někdo doporučí příkrm. Pokud chcete kojit dlouho, rozmyslete si dobře, zda na takovou radu přistoupíte.

Musíme si uvědomit, že pediatr má na starosti dítě a odpovídá za to, aby prospívalo ? tudíž přibývalo na váze. Podívá se do tabulek a zařadí příkrm! Někdy zcela zbytečně. Dítě neroste podle tabulek, každé je jiné, některý měsíc se může víc protáhnout do délky a nemusí moc přibrat. To ještě není důvod k znepokojení ani k zařazení příkrmu. Důležité je spokojené miminko.

Jak poznáme, že dítě netrpí hlady?

Mělo by mít denně 6-8 počůraných plínek, stolička nesmí zapáchat a mít zelenou barvu (tzv. hladová), není zaznamenám váhový úbytek, miminko je spokojené a dobře spí.

Čím je miminko větší, tím lépe a rychleji se přisává. Další podobná krize se může opakovat během šestého měsíce, ale to už začíná většina maminek s příkrmem, takže už to není tak dramatické.

Problémy s kojením:

Příčin může být mnoho. Uvedu zde jen odkaz na stránky Laktační ligy, zkuste zapátrat nebo mi napište, určitě najdeme nějaké řešení nebo aspoň další důvěryhodnou osobu, na kterou se můžete obrátit.

Kdy není dobré kojit?

Jsou však případy, kdy mateřské mléko může dítěti ublížit. Jedním z nich je nebezpečí přenosu závažné infekce z matky na dítě. Jedná se zvláště o virus způsobující nemoc AIDS, kdy HIV pozitivní žena může přenést infekci na své dítě (pokud se již v průběhu porodu toto dítě nenakazilo). Mateřské mléko může například nepříznivě ovlivnit vrozené onemocnění dítěte, kde je porušeno zpracování cukru (galaktóza), jež mléko obsahuje. Tento cukr je však obsažen i v jiném mléce a v těchto případech je proto nutné stravu dítěte dále upravovat.
Mléko matky nedonošeného dítěte je bohatší na některé živiny, zvláště bílkovinu, ve srovnání s mlékem matky donošeného dítěte.

Jak dlouho kojit?

Světová zdravotnická organizace doporučila výlučné kojení do 6 měsíců a kojení s postupným zaváděním příkrmu do 2 let věku dítěte.

Proč řada maminek nekojí?

Myslím, že řadě maminek špatně poradí zdravotní personál. Problémem jsou nedonošené děti, které jsou spavější a mohou mít i zhoršený sací reflex. Někdo zase má extrémně hladové dítě, které se nespokojí s mlezivem a po kojení často pláče?. Velkou chybou je nakrmit takové dítě z flašky a dokonce glukózou? Pokud je nutné dítě přikrmit mělo by to být buď stříkačkou, lžičkou nebo z kádinky, nejlépe odstříkaným mlékem od maminky nebo mateřským mlékem od jiných maminek. Glukóza nebo umělé mléko je opravdu ve většině případech zbytečné.

Další témata, ke kterým jsme se dnes nedostaly:

Dudlík ano nebo ne?

Polohy při kojení

Bradavky

Jak odstříkávat a skladovat odstříkané mléko

Odstavení

Ukončení laktace

Kojení v těhotenství

Tandemové kojení

Časté námitky (většinou od maminek, které nemohly kojit), předsudky a mýty

Nekojené děti nejsou o nic ošizené.

Musíme si uvědomit, že kojení není pouze jídlo, dítě u něj cítí a slyší srdce matky, cítí její vůni, její tělo a je v bezpečí. Maminka zase vnímá své miminko, cítí jak z ní odsává mléko ? jsou to chvíle, které nic nenahradí. Sebelepší náhražkové mléko nemůže nahradit mléko mateřské. Pokud maminka skutečně kojit nemůže, nedá se nic dělat. Důležité je rozhodnutí kojit a udělat všechno pro to, aby to šlo.

Nekojené děti jsou zdravé, i kojené děti bývají často nemocné. (+ vyjmenování všech nemocných kojených dětí z okolí a všech zdravých nekojených?)

Velice častá námitka, jenže? co vlastně posuzujeme? Možná se nám zdá, že nekojené dítě je zdravé, ale můžeme posoudit jeho stav třeba za deset let? Kojené dítě dostává dobrý základ a může být dlouhodobě mnohem odolnější než dítě nekojené. Samozřejmě, že nemoci se vyskytnou i u kojených dětí, ale můžeme vědět, zda by nebyly častější a delší, kdyby dítě kojené nebylo?

Děti dlouho kojení se špatně odstavují.

S títo názorem nesouhlasím. Z vlastní zkušenosti vím, že většina dětí se odstaví postupně sama, většinou do roku a půl. Záleží hodně na přístupu maminky. Mléko se má nabízet, nikoliv vnucovat. Pokud někdo potřebuje s kojením skončit (třeba z důvodů nemoci), je lepší dítě postupně zaměstnat něčím jiným a nabídnout jinou variantu potravy než mu odpírat prso, na které ukazuje. Ze dvou kojení za den se ve většině případech odstavuje velice jednoduše. Myslím, že maminky, které chtějí kojit dlouho nemusí mít strach, když své dvouleté dítě ještě tu a tam nakojí.

Kojení má cenu maximálně do devíti měsíců, pak už ho dítě nepotřebuje.

?Ještě v druhém půlroce a později má mléko pro dítě velký význam i když už není jedinou potravou jako v prvním půlroce. Má ho být asi 500 ml za den a je významným zdrojem jak živin tak vitaminů aj.?

MUDr. Magdaléna Paulová, CSc

Citát jednoho pana doktora: ?Máte málo výživné mléko.?

Málo výživné mateřské mléko neexistuje, jeho složení je vždycky přizpůsobeno potřebám dítěte. Jediné co může nastat je (momentální) nedostatek mateřského mléka. O tom, jak zvýšit jeho tvorbu se dočtete zde: http://www.rodina.cz/LLL

Je kravské mléko vhodné pro lidi?
http://www.ohz.cz/…i/mleko.html
 http://www.zzbrno.cz/…_o_mlece.htm

Seznam laktačních poradců:
http://kojeni.cz/poradci.php

Odkazy:
http://www.levret.cz/…_1_cerna.php

Deset kroků k podpoře kojení:
http://kojeni.cz/10kroku.php

Stránky o kojení:
http://kojeni.cz
 http://www.rodina.cz/LLL

Literatura:
Elisabeth Fenwicková: Velká kniha o matce a dítěti
Ingeborg Stadelmann: Zdravé těhotenství - přirozený porod
Dagmar Schneidrová a kolektiv: Kojení - nejčastější problémy a jejich řešení
Petr Fořt: Moderní výživa pro děti

Alice

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 18.04.04 17:22

AHOJTE!

Tak jsem Zdeňka prosila, abz vložil tabulku o složení mateřského mléka, no místo toho to poslal, jak to leží a běží… Uvidíme, jestli to opraví, pokud ne, pošlu tabulku znova.

Jak samy vidíte, deníček je pěkně dlouhý a to ještě řada neprobraných témat zbyla… Budu je doplňovat postupně podle vašeho zájmu a jak budu stíhat. Ale pokud si otevřete uvedené odkazy, mělo by tam být všechno. Téma kojení bylo také nedávno u letniček, takže informací snad bude dost.

Co nového u nás?

Minulý týden jsem vyklidila přebalovací stolek, v pátek přišel hlídat dědeček, já jsem nacpala plínky do pračky, přeskládala Verunčiny věci k nám do skříně a naskládala dva plné šuplíky miminkovským oblečení. Asi budeme muset Kubíka dvakrát denně převlíkat, aby to vůbec unosil…! :o) Kromě oběda a dalších dvou várek pračky jsem se, bohužel marně, pokoušela zbavit skvrn na oblečení. Ty mrchy nepusitily!! Čím to děláte vy? Ani vychvalovaný Vanish ani odbarvovač nepomohl. Večer jsem doslova v potu tváře žehlila všechno co se dalo. Takže látkové plínky jsou vzorně poskládané v šuplíku, stejně tak šátek na nošení, osušky, žínky a utěrky. Včera jsme vybírali, v čem povezeme Kubíka z porodnice domů. Oblíkali jsme panenku, Verunka ochotně asistovala. Udělali jsme i pár fotek, až to natáhnu, vložím je na stránky.

Marek si včera pohrál a udělal nové stránky s fotkami z podzimu 2003, kdo se chcete podívat, jsou na:

http://mujweb.cz/…ka.sevcikova

Už mám sbalenou tašku do porodnice, Marek taky, ještě chystám tu pro Kubíka a pro Verunku. Dneska jsem sepsala porodní plán, dokonce se mi podařilo najít vonné olejíčky, Marek večer vypálí CDčka do porodnice. Ještě nás čeká zbytek vyřizování (jako na potvoru nemůžu najít oddací list…), musíme dát zklížit postýlku a pak už snad bude všechno nachystáno. Můžu začít vařit do zásoby a gruntovat… :o)

Ještě k poslednímu tématu: Od samého začátku říkám Verunce, že v bříšku je miminko a že mu uděláme malá malá. V poslední době dodávám, že miminko bude brzo s námi a bude spinkat v postýlce. Když objevila nějaké zvířátko na miminkovském oblečení, hned k tomu dodávám, že to bude nosit miminko… Nevím, co si z toho v mé malé hlavičce přebere, ale nemám z toho žádné velké obavy. Dobrý nápad mi připadá informovat příbuzné a návštěvy, aby věnovali napřed pozornost staršímu dítku a pak šly teprve (nanápadně) obdivovat miminko. Také není špatné dát staršímu dítěti dárek „od miminka“. Když přijde hlídat dědeček, spíš mu svěřím kočárek s miminkem, abych měla chvíli času jen pro Verunku. Také jí slibuji, že až bude miminko na světě, budu mít zase mlíčko a může se ode mě zase nabumbat.

To je zatím všechno, těším se na další příspěvky, aktuální seznámek od Diny a nové čerstvá miminka!!!

Alice

Vega
Kecalka 177 příspěvků 18.04.04 19:42

Ahojky Alice, jako obvykle super napsané. Pro nezkušené a pro nás maminy se tam najde spousta důležitých informací. Já teda zatím tašku zbalenou nemám, teprve budu prát dětské oblečky. :) Vega

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 18.04.04 19:47

ahoj holciny

tak uz jsme z Vysociny doma,cesta po dalnici probehla bez problemu,delfinek krasne spinkal. cely vikend byl hyckan a rozmazlovan,nosen a tak :-) Vcera vecer jsem ho koupala v lavoru,byl na vrcholu blaha. Doma na me cekal umnoukany kocour ( Filip je od patku v Polsku ),takze jsem prijela,kocour rval,Krystof rval a vsude kolem se valely tasky. Ted uz je vsechno uklizene ,delfinek ulozenej,kocour uklidneny a maminka vyrizena :-)
Tak dalsi jarnatko je na svete,Diny mi poslala SMS a ja doma bulela . Jinak Lentilka je stale 2v1,sice ji na monitoru nasli kontrakce,ale ona je v pohode

K tomu kojeni,delfinek mel zloutenku,sestry mi ho nosily po 3 hodinach,on byl totalne tuhon,takze se neprisaval,bradavky jen zmoulal a tak jsem mela treti den peknej zanet. Prsa se mi nalila 3 den,byla jak kamen a delfinek mi moc nepomahal. Nastesti tatinek koupil odsavacku,mleko jsem odsala,sestricky ho nakrmily strikackou a bylo. Nastesti prichodem domu se vsechno zlepsilo,kojila jsem podle potreby,mela jsem na to klid a nikdo nas nestresoval a ted v 8 tydnech ma to moje nedonosenatko :-) pres 5 kilo.
Zvirena spi,ja si jdu nalozit do vany,urcite se jeste nacpu svickovou od maminky a pak zemdlena klesnu do postele,aby me po trech hodinach spanku probudilo moje milovane ditko
dneska nereaguji ,ale zitra se 100% polepsim.
magrata a delfinek (zitra 9 tydenni)

Mart
Kecalka 456 příspěvků 18.04.04 19:49

Ahoj jarňulky a jarňátka,
nejprve bych chtěla pogratulovat Baghiře a Kikince k miminkům, hlavně ať jsou miminka i maminky zdraví a těším se, až se s námi zase setkají na emiminu.

Alice děkuji za skvělý deníček o kojení, tolik užitečných informací pohromadě jsem o kojení ještě neviděla. Podle mého názoru je to téma, se kterým novopečené maminky potřebují nejvíce poradit. Bohužel se opravdu nelze příliš spoléhat na zdravotnický personál. Možná i proto jsem někde četla, že statistiky dokládají, že nejdéle své děti kojí vzdělané ženy z velkých měst, které mají přece jen snadnější přístup k informacím.

Já jsem se také snažila získat co nejvíce informací před tím, než se mi narodil Honzík, ale naštěstí jsem neměla žádný závažný problém ani s Honzíkem a zatím ani s Tomáškem. Podle má osobní zkušenosti se více věnovaly kojení sestry v Podolí než před tím u Apolináře, ale možná jsem jen měla štěstí na ty správné lidi a někdo může mít opačnou zkušenost. Podle rady jedné sestřičky jsem si teď zkrátila dobu nepříjemného nalití prsou tím, že jsem začala kojit jen z jednoho prsu hned, jak bylo mléka hodně, u Honzíka jsem začala s jedním prsem až doma. Taky se v Podolí dokrmuje mateřským mlékem a ne umělou výživou nebo glukózou.

Souhlasím s Alicí, že nejdůležitější při jakémkoli problému je obrátit se na opravdové odborníky. Já jsem u obou dětí odcházela do porodnice s telefonním číslem na národní linku kojení 261 08 24 24

Ještě bych chtěla budoucí maminky povzbudit, aby se kojení nebály, se správnými radami to jistě zvládnou. V mém okolí kojilo a kojí své děti naprostá většina kamarádek a známých.

Mart

P.S. Ještě mě napadlo, že zelená stolice nemusí vždy znamenat nedostatek mléka, někdy to může do zelena samo zoxidovat na vzduchu. Měl to párkrát Honzík a taky se to myslím probíralo u Brusinčat.

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 18.04.04 20:27

Ahojky,
tak tě Tedýsku vítáme na světě, ať se i tady líbí a všechno se Ti daří!!! Maminka byla moc statečná, tak na ni buď hodný:-) Šárka & Tedýsek (od Mishicky a Barborky)

Helena24
Povídálka 39 příspěvků 18.04.04 22:15

Ahoj holky,

chci moc, moc pogratulovat Baghiře k Elišce a Kikince k Tedýskovi, ať jsou ta jejich zlatíčka moc hodná a dělají svým rodičům jenom radost.

Kikinko: tak jsme se v porodnici nepotkaly, ale to vůbec nevadí, až tam budu já, dám Ti avízo. Hlavně že jste oba v pořádku.

Já pořád jen čtu a vůbec nestíhám psát. Před pár dny jsem napsala dlouhý příspěvek, neodeslala ho a omylem zmazala. To jsem ale trubka. Tak si hledám čas na nový :o)))
Zatím jsme v celku, dnes 38+1 tt, mám šílené bolesti pánve, ráno to ještě ujde, ale odpoledne už nemůžu pořádně chodit, o vstávání z lehu ani nemluvím. Už se těším na porod. Ani se toho nějak nebojím. Odrášek krásně říká „Votišek“, tak už je snad rozhodnuto o jménu :o)))

Holčiny, moc se omlouvám, že nepíšu víc, ale všechny pečlivě sleduju. Mám čím dál míň času, a bude hůř …
Jo, ještě se musím pochlubit, že jsme si dnes koupili trojkolku od ABC design, tak budeme mít jeden kočárek u rodičů a druhý v Ostravě.

Polepším se, pa pa Helča + Vojtíšek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.04.04 08:57

Ahoj těhulky a maminky,

o víkendu jsem viděla u rodičů to známých miminko (Ondrášek, který se narodil 7.4. u Apolináře, jak jsem psala). Byl tak strašně roztomilej a malinkatej…Když jsem si uvědomila, že už jen za pár dní budu mít něco podobnýho…vůbec jsem tomu nemohla uvěřit, ale zároveň jsem si strašně přála, aby to už nastalo co nejdřív. Samozřejmě ale vím, že čím dýl se u mě udrží, tím lépe, ale stejně…já už se tak strašně na ní těším!:-)

Alice: informace o kojení jsou super napsaný, moc se ti to povedlo. Doufám, že se Karolínka přisaje bezproblémů a vůbec všechna miminka tady, nás budou vysávat o 106:-) Jinak jsem se koukala na Verunčiny fotky - máte opravdu kouzelnou holčičku - hotový andílek.

Kikinko: MOC ti gratuluji k Tadeáškovi a doufám, že jste oba vpořádku. Už se na vás moc těšíme.

Magrátko: doufám, že už je kocourek a Kryštůfek hodný, když jsi tam na ně teď úplně sama. Myslíš, že bych si mohla napsat tvoje čílo do mobilu, abych ti mohla potom napsat SMS, až se Karolínka narodí? Číslo na tebe mám od Alice se seznámku.

Slniečko: s výběrem chůvičky ti bohužel moc neporadím. Já ji mám od sestry, takže jsem se s jejím výběrem nezabejvala. Nemám žádná srovnání, jaké různé chůvičky se na trhu vyskytují. Ta moje je od firmy Mykko a sestra s ní byla spokojená.

Mějte se všichni moc krásně.
Senti a Karolínka

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 19.04.04 09:14

ahoj Senti :-)
budu jenom rada,az mi posles zpravicku o narozeni Karolinky a ja to budu moct dat na emimco:-)
pa magrata a delfinek dneska 9 tydnu

Peg
Kecalka 196 příspěvků 19.04.04 12:25

Ahoj holky,

Tak jsem tu z Motolské poradny, zařadili mne kupodivu do rizikové, ale né kvuli problémum, ale kvuli hemofilii, no aspon že to konečně někdo bere v uvahu, nicméně se na mne dívali jak na exota že jsem odmítla vyšetření ve 12tt.

No a ted k tomu co vás asi zajímá takže užasná novinka rodit mužu do 3-4 týdnu, asi mne klepne čípek sice zkrácen, ale uzavřen a hlavička prý taky relativně vysokoko, pohmatem je to už krásné miminko. No řekla bych že co doktor tojiný míry, principielně jsem ráda že tam mimísek zástane dokud nebude hotov, ale na druhou stranu jak pořád strašili tak už jsem byla docela ntěšená a tedmi ty 4 týdny přijdou docela neskutečný. Za týden jdu na UTZ pro zjištění pohlaví a velikosti, pak na monitor a do poradny. tak to je vš jdu vyhlásit embargo na můj mobilní telefon, nebot 4 týdny to už nevydržím, ho zvedat.

Jinak deníček jsem si zase vytiskla a budu číst až doma v klidu, ale podle ohlasu musí být užasný :-)

Tak já si jdu najít nějaký programna příští 4 týdny protože jenom čekat bych už asi nezvládla.

Pa Peg

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 19.04.04 13:35

ahoj holciny

tak dneska slavime 9. tyden naseho zivota:-) Ja jsem si umyla hlavu a delfinek je od rana strasne protivny,nic ho nebavi a chtel by jen chovat ( to jsou ty vikendy u rodicu ). Ted na chvili zabral,ale uz se zacina vrnet.
Holky :-) on uz se tak krasne usmiva,ja jsem z toho hrozne namekko a porad.
Hodila jsem dve nove fotecky do galerky,tak se mrknete na toho naseho obrika:-)

PEG - uz jste vybrali jmeno? Jinak si myslim,ze zahod telefon co nejdale,protoze jinak se z toho zblaznis:-)

SENTI - verim,ze miminko muselo byt krasne. Ja jsem videla o vikendu 14 denniho chlapecka a Krystof vedle nej vypadal jak obr:-) Ten telefon si uloz a hned pis:-)

HELENO - no uz se ti to taky krati,to je super ,ze Ondra uz umi vyslovit brachovo jmeno :-)

mejte se krasne a pa
magrata a chrnidlo

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 19.04.04 17:11

Ahojky maminky a těhulky:)

Zdravím od pošmourné Plzně, dneska je počasí teda, že by psa nevyhnal…já teda ty své dva vyhnala, hlídají zahrádku, ale asi je vezmu brzy domů:)

Ali, deníček je super, zase jeden archivní, jak já říkám, neboli vytisknout a založit:) Strašně moc doufám, že se nám kojení zadaří, u malé před 10-ti lety na to ještě nebyl kladený takový důraz a hlavně, byla jsem mladá a pohodlná a když malá spala 8 hodin, tak jsem jí nechala a mlíko se pomalu vytratilo…po dvou měsících jsme najeli na feminar a já si dodnes nadávám…

Magratko, delfínek je mrzutý, to bude tím počasím, já jsem taky jako praštěná…fakt…ne­vím, jestli je to tím nesluníčkem, nebo tím, že už jsem pořád unavená, po zavázání boty odpočívám 5 minut, v noci nespím, myslím na blbosti a probírám se kdejakými pseudoproblémy, a ve dne jsem polomrtvá…

Holčičky, ze dne na den mi děloha narostla k prsům, přibrala jsem za 14 dní 2 kila!!!!! David mi očutává levé ňadro když píšu na PC, je to jeho momentálně nejoblíbenější zábava:) Dneska jsem byla zase u sestřičky za mou malou neteřinkou, jsem závislák, ona je tak krááásně vyloupnutá, už je to takový kojeneček, už ne novorozeňátko…snad dá ségra nějakou novější fotečku do galerie:) Dělá krásný šklebíky a když se chce rozplakat, tak 4× popotáhne nosánkem jako králíček a zafuní:)))) Měřili jsme jí chodidlo pravítkem a má skoro 8 cm:))))

Chtěla jsem se zeptat, jak jste na tom vy, květňulky a dubňačky, co jste těsně před porodem, s náladou? Já nemám žádné problémy, které by se daly nazvat problémama, ale náladu mám pod psa už pár dní…nejhorší je na tom, že to vůbec nemám v povaze, jsem spíš uřehtaná…ale teď jsem jak vyměněná a musím se hodně krotit, abych nevyjela na někoho zbytečně…navíc jsem strašně ráda sama doma, sama se sebou…já extrovert…nevím, jsem normální???????

No, jdu pověsit to prádlo, co mám v koši už 5 hodin, umejt nádobí a nechce se mi a nesnáším domácí práceeee…jsem ráda, že vás mám a doufám, že jsem vám svým dnešním příspěvkem nezkazila náladu, to jsem vážně nechtěla…já se polepším, slibujuuu:))))

Pápá Vaše Diny s Davídkem (38tt)

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 19.04.04 17:11

Ahoj vespolek!
Tak už jsme z porodnice doma! Měly jsme jít už v sobotu, jenže malá zežloutla jako citrónek, tak si ji tam ještě dva dny nechali pod sluníčkem:o((
Foteček máme mraky, až si tu odbudu revizi, co a jak se tu dělo za mé nepřítomosti a až bude víc času, tak napíšu, jak probíhal porod (auauau :o((( ) a pošlu fotečku do galerie.

Moc děkuju za všechny gratulace a za to, že jste na nám tolik myslely!!!

Baghira a Eliška (6 dní)

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 19.04.04 17:21

Ahojte holčičky:)

Tak vás moc vítáme zpátky mezi námi, jééé, už jste doma, to je paráda:) Mezitím porodila Kikinka Tedýska, ale to zjistíš, mamino, až budeš mít chviličku a přečteš si nás:)

Moc se těším na fotečky „líné Elis“:)))) Počkej, ta až se dozví, jak jí milující maminka nazývala:))))

Opatrujte se:)

Diny a zakuklený Davídek (já už chci takyyyyyyy:))))

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 19.04.04 18:03

Ahojte!

Diny, mrzí mě, že jsem se na chatu minuly. Já mám zatím náladu dobrou, pomalu se mi daří stíhat vše potřebné, dobře spím a kupodivu snáším lépe i závěr těhotenství.

Vítám Almerku, v Tvém příspěvku mě překavpilo, že se v dnešní době ještě někde rodí v leže na zádech, protože je to ta nejméně vhodná poloha vůbec. Zkopíruji, co mi dnes přišlo z rodiny:

Pokud jde o polohu při porodu, studie prováděné u primitivních kmenů v Africe, na Nové Guinei a v Austrálii ukázaly, že ženy tam rodí v poloze tzv. „na bobku“, vkleče nebo vpolosedě, přidržovány pod pažemi pomocnicemi, někde dokonce zavěšeny pažemi na tyčích mezi stromy. Vyobrazení v lékařských středověkých spisech indických, čínských, japonských i evropských ukazují ženy rodící vsedě, polosedě či vkleče. V bohatých měšťanských rodinách se dědila z generace na generaci nejen kolébka, ale i porodnické křeslo, masivní a zdobené s opěrami pro ruce i nohy, sklopným opěradlem a sedací plochou zpředu uprostřed „vybranou“. Poloha při porodu vleže na zádech nebo na boku byla zavedena poté, co se porodnictví a pomoci při porodu začali věnovat lékaři. Vyplynulo to z jednoduchého důvodu, z potřeby uchránit při porodu hlavičky hráz před trhlinami. Důvody uváděné pro jiné polohy při porodu než vleže na zádech jsou ty, že plod při postupu porodními cestami postupuje dolů a že se přitom využívá gravitace. Naproti tomu bývá namítáno, že při poloze vleže je malá pánev lépe prokrvena než ve stoje či vsedě, kdy naopak jsou překrveny dolní končetiny. V zá:,–(ě však aktuální volba polohy při porodu je podřízena např. průběhu porodu, ochotě personálu porodnice, dohodě mezi rodiči a porodníkem před nástupem do nemocnice, druhu porodnice atp.

Tolik citát. Myslím si, že i na gynekologickém lehátku se dají zvednou záda a snížit nohy, stačí se domluvit s personálem. Já bych se na Tvém místě poohlédla po jiné porodnici.

Zdravím novopečenou maminku Baghíru. Už se moc těším na zprávičky od vás!! Nám také Verunka zežloutla. Dobré je dávat miminko k oknu, aby mělo dost světla, funguje to jako prevence.

Peg jsem se potkali na chatu, s tím termínem porodu je to čím dál zajímavější… :o)! Nakonec odrodíme s Diny dřív než Ty!! :o)))

Margáto, gratuluji k 9. týdnům, v tom věku byla s námi Verunka tuším na dovolené. Užívali jsme si kouzlo Vysočiny na chatě… S těmi náladami se netrap, myslím, že se to časem srovná. Miminka v prvních třech měsících tak nějak dozrávají, jsou labilnější, učitě se tam můžou podepsat prdíky a počasí. Nemáš absťák po kultůře?! :o)

Senti, všechny deníčky jsou i pro mě překvapení, nesypu informace z rukávu, poctivě vyhledávám a pátrám po internetu. Odtud mám většinu informací. Jen tu a tak může přidat něco z vlastní zkušenosti. Právě o kojení se dá psát do nekonečna… Děkujeme za pochvalu ohledně stráneček, manželovi to vyřídím. Verunka je krásná a my furt ještě nechápeme po kom… Asi to má přes několik kolen sečtené dohormady… :o)) Tobě se tu taky krátí, jak se cítíš?

Helčo, s tím psaní jsem na tom podobně, já jsem to dnes stihla jen díky tomu, že ostatní věci doma leží… Taky spíš jen čtu nebo zajdu na chat.

Mart, je fajn, že aspoň občas poradí zdravotníci dobře. Díky za číslo na horkou linku kojení, taky jsem jí tam mohla napsat. Bohužel i tam se může někdo zklamat, třeba přes léto jim to moc nefunguje. Ale jak už sjem někde psala - moje švagrová dělá laktační poradkyni a ráda na ní dám číslo. S menšími problémy bych sbad mohla trochu poradit i já. Hlavně to nevzdávejte, řekla bych, že úspěch kojení spočívá z velké části na rozhodnutí kojit a dobré psyychické kondici.

Vegou se asi nejčastěji vidím na chatu, zdravím i touto cestou. Stejně jsem zvědavá, jak budeš zvládat dvě děti tak krátce po sobě, držím palce, aby to v klidu a pohodě.

Vyhlašuji heslo na květen:

Aspoň pět porodů do týdne! :o)

Další deníček bude o šestinedělí, pak mám v záloze ještě jeden zkopírovaný, další bych ráda věnovala Margátě - jestli můžeš, vem si třeba tu péči o miminko. Uvidíme, jak budu fungovat po porodu…

Mějte se!

Alice

Šárka
Kecalka 418 příspěvků 19.04.04 18:22

Mám teď v práci nějaké problémy, tak jsem tam poslední dva týdny 12 až 16 hodin denně, proto jsou nějaké věci řešeny se zpožděním. Tabulka už je tak jak má být a já zase mažu zpátky do práce :-(

Mějte se fajn, Zdenek

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 19.04.04 18:29

ahoj Alice
po kulture se mi strasne styska,ale delfinek mi to plne vynahrazuje:-). Ale pristi vikend se chystame do kina,Krystufka bude hlidat babicka. Tesim se,ale myslenka budu porad u prcka.
Ten denicek napisu,ale nevim jestli tak super jako ty:-)
jinak heslo mesice kvetna je v pohode,my s krystufkem to budeme odskrtavat :-)
pa magrata a delfinek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.04.04 20:06

Ahoj maminky a spolutěhulky!

Alice,díky za nový deníček,moc hezký.Už jsem si ho vytiskla.
První mimčo jsem kojila jen 3 měsíce.Bylo mi 19 let.Informace skoro žádné.Ještě k tomu se tehdy(1987) razil názor,kojit nejdříve po třech hodinách.Při druhém už to bylo jiné.Po příchodu z porodnice jsem kojila podle potřeb miminka každé dvě hodiny ve dne i v noci,celé šestinedělí.Kojila jsem téměř do roka.Doufám,že teď se mi to podaří také a moc se na to těším.

Diny,náladu mám taky pod psa,hlavně kvůli počasí.Žádné zdravotní problémy nemám,jenom v noci špatně spím,ale to k tomu patří.
Teď se jdu pokochat do fotogalerie.

Mějte se dobře.
Almerka+Radimek 37tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.04.04 20:16

Ahojky maminky i skoromaminky!

Po mých skoro osmi měsících bezproblémového těhotenství se mi začínají pomalu ale jistě nabalovat problémy třetího trimestru. Už si pomalu zvykám na poslíčky, ale co mě nejvíc štve a rozčiluje, je moje doslova belhání kamkoliv. Ať už vstávám v noci na WC nebo kdykoliv se zvednu ze židle či křesla, začínám v té mé pravé noze pociťovat jakoby škubání, než ji pořádně narovnám a rozejdu se. Do schodů chodím první pravou, ze schodů první levou a beru to schodeček po schodečku. Na každý oběma nohama a ještě se přitom držím zuby nehty zábradlí, kdyby se mi náhodou ty moje nožky podlomily. Musím uznat, že je mi teď milejší cesta autem, i když řídím, protože místo si tam udělám a hlavní výhodou je, že si zastavím tam, kde potřebuju. Když jedu k paní dr. autobusem, trvá mi cesta z nádraží cca 20 min stylem kolíbání (dřív necelých 10 min.). Maminka i manža pořád do mě hustí, prý už abych rodila, ať to mám za sebou, jakoby si mysleli, že okamžikem rozdvojení ta moje kyčel naskočí zpátky tam kam má a bude zase všechno OK. Já tak optimistická nejsem, no uvidím. Abych si jen nestěžovala, tak se taky musím pochlubit. Včera jsme konečně do naší koupelny nastěhovali něco jako přebalovací pult, vyráběl budoucí dědeček podle volných a dostupných prostor. Dokonce už u něj mám nachystaný odpaďák na plínky :o)))).

KIKINKO: mooooc gratulujeme s Ellenkou k Tedýskovi, i když mě trošku vystrašilo, že jste měli termín stejný jako my, 7. 5., ale vzhledem k tomu, že jste už předtím navštěvovali nemocnici častěji, mě to nechává trošičku klidnou. I paní dr. nám ještě ve čtvrtek tvrdila, že podle KTG srdíčko OK, pohyby taky dobrý a děložní stahy zatím žádné. I čípku prý máme zatím dost, takže pokud nám nepraskne plodová voda, měly bychom to 2v1 vydržet až do toho května. Ve čtvrtek máme další kontrolu, tak pak napíšu, jak jsme dopadli. Takže ještě jednou hodně zdravíčka, aby Tedýsek rostl jako z vody a dělal Ti takovou radost jako delfínek Magrátce.

MAGRÁTKO: jak vidíš, čas jsem si na emimčo ještě našla, dokud budu moct, budu pravidelně číst a občas i psát, ale je fakt, že od minulé středy jsem na netu podruhé a když se nedonutím za celej den zapnout ten můj kompjůtr, večer už na to nemám náladu. Přemýšlím, jestli zbytek těhu jenom prostojím, abych se nemusela z těch židlí bolestivě zvedat, nebo naopak, jestli si ráno sednu nebo lehnu a za celej den nevstanu. Jedinej problém vidím v tom, že za mě nemá kdo chodit na záchod :-))))))).

DINY: opět se cítím podobně jako ty, ještě včera večer jsem byla u kámošky, která se mě ptala, co nohy, jestli otíkají a já se jí chlubila, že zatím nic, když jsem se dnes před obědem podívala na nohy a ony byly takový větší než obvykle. Nebyly to zrovna konve jak popisuješ, ale i tak nevypadaly zrovna moc dobře. A to jsem nemusela běhat ani po Plzni ani nikde jinde. Takže mi přibyl další těhu problémek.

SENTI: v minulém deníčku jsi psala, že čekáte ještě na digitální foťák, tak jsem se jen chtěla zeptat, jakej jste nakonec vybrali. Asi jste si ho objednávali na netu, ne, že na něj ještě čekáte. Díky předem za tip.

SLNIECKO: přeju Ti, aby vám to stěhování vyšlo brzo a stihli jste se s Lukáškem trošičku zabydlet. Stejně pak budeš vychytávat chybičky a dolaďovat a dolaďovat vše podle svých a Lukáškových potřeb.

ALMERKO: s tím vypouklým bříškem jsme na tom podobně, já přibrala zatím +10kg, ale ten samý případ, všechno mi jde dopředu. To by mi samo o sobě vůbec nevadilo, horší je, že mi tento týden manža objevil na pupíčku jizvičky, Ellenka se začíná tlačit dolů a na moje každodenně mazané a masírované bříško je to už asi moc. Než jsem přišla do jiného stavu, rozhodně jsem ploché břicho neměla a tak nějak mě to uklidňovalo, že když mi tak trošku trčí a že když se do 36. týdne nic nedělo, že u toho i zůstane. Ale ono ne, bříško se rozhodlo, že povolí, tak jsem jen zvědavá, jestli budem praskat dál nebo ne. Každopádně dneska celej den úplně cítím, jak ho mám napnutý, bříško mi netvrdne, ale připadá mi, jako by se Elinka rozhodla, že si ho u pupíky roztrhne, aby se mohla podívat ven.

Pro dnešek už brzdím, všechny pozdravujeme, pohlaďte svoje bříška a miminka

Kostička + El 37+3 tt (už za 18!!!!!)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.04.04 20:17

Ahojky maminky i skoromaminky!

Po mých skoro osmi měsících bezproblémového těhotenství se mi začínají pomalu ale jistě nabalovat problémy třetího trimestru. Už si pomalu zvykám na poslíčky, ale co mě nejvíc štve a rozčiluje, je moje doslova belhání kamkoliv. Ať už vstávám v noci na WC nebo kdykoliv se zvednu ze židle či křesla, začínám v té mé pravé noze pociťovat jakoby škubání, než ji pořádně narovnám a rozejdu se. Do schodů chodím první pravou, ze schodů první levou a beru to schodeček po schodečku. Na každý oběma nohama a ještě se přitom držím zuby nehty zábradlí, kdyby se mi náhodou ty moje nožky podlomily. Musím uznat, že je mi teď milejší cesta autem, i když řídím, protože místo si tam udělám a hlavní výhodou je, že si zastavím tam, kde potřebuju. Když jedu k paní dr. autobusem, trvá mi cesta z nádraží cca 20 min stylem kolíbání (dřív necelých 10 min.). Maminka i manža pořád do mě hustí, prý už abych rodila, ať to mám za sebou, jakoby si mysleli, že okamžikem rozdvojení ta moje kyčel naskočí zpátky tam kam má a bude zase všechno OK. Já tak optimistická nejsem, no uvidím. Abych si jen nestěžovala, tak se taky musím pochlubit. Včera jsme konečně do naší koupelny nastěhovali něco jako přebalovací pult, vyráběl budoucí dědeček podle volných a dostupných prostor. Dokonce už u něj mám nachystaný odpaďák na plínky :o)))).

KIKINKO: mooooc gratulujeme s Ellenkou k Tedýskovi, i když mě trošku vystrašilo, že jste měli termín stejný jako my, 7. 5., ale vzhledem k tomu, že jste už předtím navštěvovali nemocnici častěji, mě to nechává trošičku klidnou. I paní dr. nám ještě ve čtvrtek tvrdila, že podle KTG srdíčko OK, pohyby taky dobrý a děložní stahy zatím žádné. I čípku prý máme zatím dost, takže pokud nám nepraskne plodová voda, měly bychom to 2v1 vydržet až do toho května. Ve čtvrtek máme další kontrolu, tak pak napíšu, jak jsme dopadli. Takže ještě jednou hodně zdravíčka, aby Tedýsek rostl jako z vody a dělal Ti takovou radost jako delfínek Magrátce.

MAGRÁTKO: jak vidíš, čas jsem si na emimčo ještě našla, dokud budu moct, budu pravidelně číst a občas i psát, ale je fakt, že od minulé středy jsem na netu podruhé a když se nedonutím za celej den zapnout ten můj kompjůtr, večer už na to nemám náladu. Přemýšlím, jestli zbytek těhu jenom prostojím, abych se nemusela z těch židlí bolestivě zvedat, nebo naopak, jestli si ráno sednu nebo lehnu a za celej den nevstanu. Jedinej problém vidím v tom, že za mě nemá kdo chodit na záchod :-))))))).

DINY: opět se cítím podobně jako ty, ještě včera večer jsem byla u kámošky, která se mě ptala, co nohy, jestli otíkají a já se jí chlubila, že zatím nic, když jsem se dnes před obědem podívala na nohy a ony byly takový větší než obvykle. Nebyly to zrovna konve jak popisuješ, ale i tak nevypadaly zrovna moc dobře. A to jsem nemusela běhat ani po Plzni ani nikde jinde. Takže mi přibyl další těhu problémek.

SENTI: v minulém deníčku jsi psala, že čekáte ještě na digitální foťák, tak jsem se jen chtěla zeptat, jakej jste nakonec vybrali. Asi jste si ho objednávali na netu, ne, že na něj ještě čekáte. Díky předem za tip.

SLNIECKO: přeju Ti, aby vám to stěhování vyšlo brzo a stihli jste se s Lukáškem trošičku zabydlet. Stejně pak budeš vychytávat chybičky a dolaďovat a dolaďovat vše podle svých a Lukáškových potřeb.

ALMERKO: s tím vypouklým bříškem jsme na tom podobně, já přibrala zatím +10kg, ale ten samý případ, všechno mi jde dopředu. To by mi samo o sobě vůbec nevadilo, horší je, že mi tento týden manža objevil na pupíčku jizvičky, Ellenka se začíná tlačit dolů a na moje každodenně mazané a masírované bříško je to už asi moc. Než jsem přišla do jiného stavu, rozhodně jsem ploché břicho neměla a tak nějak mě to uklidňovalo, že když mi tak trošku trčí a že když se do 36. týdne nic nedělo, že u toho i zůstane. Ale ono ne, bříško se rozhodlo, že povolí, tak jsem jen zvědavá, jestli budem praskat dál nebo ne. Každopádně dneska celej den úplně cítím, jak ho mám napnutý, bříško mi netvrdne, ale připadá mi, jako by se Elinka rozhodla, že si ho u pupíky roztrhne, aby se mohla podívat ven.

Pro dnešek už brzdím, všechny pozdravujeme, pohlaďte svoje bříška a miminka

Kostička + El 37+3 tt (už za 18!!!!!)

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 20.04.04 08:34

ahoj holciny

teda to pocasi me nebavi,ale koukala jsem na predpoved a od stredy ma zase byt slunicko a teplicko. Krystufek dneska v noci delal vzornaka,spinkal do 12 - 4 - 7,probudil se do dobre nalady a rozhazoval usmevy na vsechny strany. Taky zacina vypravet,rozhazuje u toho rucickama a je spokojenej. Kdyz ho polozim na brisko,vzorne zveda hlavicku,ale po chvili mu zuchne dolu :-)) Zitra jdeme zase na ko kycliku,tak nam drzte palce,at uz je to v poho a zbavime se plin.

Psala mi Lentilka,rika­la,ze ukecava Viktorku,aby uz vylezla ven. Ale zitra ma byt krasne,tak ji to slunicko urcite vytahne z briska ven :-)

KIKINKO doufam,ze se mate s Tedyskem dobre a brzy pujdete domu

BAGHIRO vitam te mezi nami,pusu Elisce. Uz se tesim na fotecky

KOSTICKO s tim belhanim s tebou soucitim,pro me byla hruza zvednou se z postele. Ale co bychom pro ty nase kulisky neudelaly:-)

ALMERKO kdyby zalezelo na sestrickach v porodnici,tak bych urcite taky nekojila. Noseni po 3 hodinach je fakt kravina. Nastesti je delfinek silkulka a nenechal si prsicka vzit

tak ja se jdu zase natahnout za prdelkou do postele,dneska ma byt hnusne,tak my se budeme valet v posteli. Tatka nam vcera uvaril polivku,tak nam nic ke stesti nechybi

pa magrata a delfinek

Maru
Závislačka 3427 příspěvků 20.04.04 09:12

Ahojky Alice, moc děkuju za tvé super příspěvky už v mém prvním a hlavně teď´v druhém deníčku. Teda holka obdivuju, kde bereš ten čas na tak nádherné shrnutí našeho snažilkovského deníčku. Je to super pročítat a moc moc děkuju.
Přeju ti pro Kubíčka hodně zdravíčka a tobě bezproblémový a rychlý porod a hlavně ať je všecičko v pořádku.
Mějte se moc krásně a hodně pozdravů posílám i Verunce :-)
Jinak jsi napsala super deníček o kojení, poslal jsem ho Maky. Měli nějkaé problémy s kojením tak doufám,ž e si tam najde co potřebuje.
Ahojky Maru

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.04.04 11:05

Ahoj Jarné Maminky a aj tie Skoro-maminky,

Heslo na Máj je super! Plne súhlasím. Myslím, že v pôrodniciach zažijú veľký nával, tak sa na to musia nie len oni ale aj my psychicky pripraviť :o)).
Hlásim, že za posledný týždeň sme nič nepribrali, ale nohy opuchajú ďalej, v noci ale hlavne nad ránom moc nespíme. Budí nás čúranie a potom mám hlavu plnú myšlienok na kde čo takže od 4.00 väčšinou už vôbec, alebo veľmi málo spíme. Obvyklú vychádzku na 3 hodinky sme museli skrátiť na cca 30-40 minút, lebo viac už nezvládame. A po prechádzke nás čaká 70 schodov bez výťahu, takže domov prídeme vždy úplne vyčerpaní. Ako to stíhate Vy maminky čo už máte doma nejakého drobečka ??
Včera sme konečne zohnali listy Maliníku a tak od dnes pijeme čajík. Hráz už týždeň masírujeme, ale mam podozrenie, že sa nám objavili hemoroidy :o((, tak uvidíme, čo nám povie pani Dr. na budúci týždeň v poradni.

Alice ? Denníček je opäť úžasný. Taktiež som si ho vytiskla a prečítala. Ono sa to zíde, keď už nastúpi tá prax a skončím s teóriou. Ja osobne si občas musím niečo prečítať aj 3× aby mi niečo nevypadlo. Neviem či je to tým tehotenstvom alebo tým, že sme už dva mesiace mimo prace, v každom prípade, mam dojem, že mozog momentálne pracuje na 40% a všetko mi trvá 2 až 3-krat dlhšie. Proste som nejako vypla a relaxujem.
KIKINE a TEDYSKOVI ? prajeme veľa zdravíčka a skorý návrat domov.

DINY a DAVÍDEK ? zlá nálada bude určite tým počasím. Skús si prečítať nejakú dobru knihu alebo pozrieť nejakú komédiu, na mňa to vždy zaberá. Vo štvrtok hlásia krásny slnečný deň tak si to užite :o))
A včera som si ešte urobila radosť tým, že sme boli u kaderníčky ( kto vie kedy sa tam zase dostaneme).

MAGRATKA + KRYŠTUFEK- všetko najlepšie k 9 týždňom. Delfínek rastie ako z vody. Už si začala vyradovať nejaké oblečenie, ktoré je Kryštúfkovi malé :o)).

KOSTIČKA ? bruško mam tiež už štyri dni dosť tvrdé a stále väčšie a väčšie. Dnes si ho prezrieme, či je ešte cele alebo už začína pukať :o((. Ja si všade nevidím, tak keď dnes náš Aleško príde konečne zo služobky domov tak ho poveríme prieskummíckou prácou.

BAGIRO a ELI - vitajte opäť doma. Budeme sa tešiť na správičky o pôrode. Hlavne veľa oddychujte ak to pôjde a načerpajte energiu, ktorá sa vždy zíde.

Ospravedlňte ma ak som na niektoré Jarne maminky nestihla reagovať, ale musíme utekať. Mame nejake vybavovanie ohladom nášho budúceho domčeku a ešte nám aj Tatínek dal nejaké nové úlohy, aby sme sa doma nedudili.
Všetkých zdravíme a pobozkajte jarnátka za nás na čelíčko a skoro maminky prosím pohladiť za nás brušká. Lukáško to má veľmi rád a keď je divoký tak to vždy zaberá.

Slniečko + Lukášek (zatiaľ bez poslíčkov alebo iných príznakov blížiaceho sa pôrodu)

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 20.04.04 12:37

Zdeňku, děkujeme za tabulku, říkala jsem si, že nestáháš a opravíš to dodatečně. Držte se!

Pozdravuj ženu a děti!! (Víš, že jsme chtěli taky Davida?! :o)

Alice

Senti
Kecalka 375 příspěvků 20.04.04 15:51

Ahoj těhulky a maminky,

tak jsem se vrátila od Apolináře, kam chodím teď poslední měsíc každé úterý.
Opět všechno vpořádku:-) Karolínka se při monitorování srdíčka pořád vrtěla a to dělá i teď, co píšu:-)
Ptala jsem se Kolešky, to je doktor, který mě bude rodit, jestli by se neměl udělat ultrazvuk, kvůli plod. vodě, když byla na spodní hranici - tak mě objednali na příští úterý na ultrazvuk, s tím, že to už ale nemusím stihnout:-)) Ale bát se nemusím, protože kdyby měla Karolínka vody málo, tak by se moc nevrtěla. A to ona se teda vrtí skoro pořád:-)
Jinak při monitoru mi zaznamenali stahy:-)
No jsem zvědavá…dneska, zítra, pozítří, za 10 nebo 14 dní?

Diny: tak já špatnou náladu naštěstí nemám, místo toho mám ale často obavy, aby byla Karolínka vpořádku a všechno proběhlo dobře. Jinak jsem ze včerejška na dnešek přibrala najednou 1 Kg, což mě překvapilo, protože teď poslední měsíc mám pořád stejnou váhu a četla jsem, že ten poslední měsíc se už prakticky nepřibere, takže neboj, nejsi v tom sama:-) A ta nálada se zlepší uvidíš, třeba hned zítra, protože to má už být zase hezky.

Baghiro: vítej doma! Už se moc těším na popis porodu - to víš, blíží se mi to, tak mě zajímá každý detail:-))

Magrátko: držím palce, aby zítra dopadly kyčličky Kryštůfkovi dobře

Kostičko: Digitální foťák budeme mít od firmy Olympus, ale jaký přesně typ to nevím, ale rozhodně to není nejnovější model. Objednáváme to přes tátovu firmu. Doufám, že to snad tento týden budeme mít.

Senti a stále ještě zakuklená Karolínka:-)
dnes 39 t.t.

kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 20.04.04 18:58

Ahojky maminky i skoromaminky!

Po mých skoro osmi měsících bezproblémového těhotenství se mi začínají pomalu ale jistě nabalovat problémy třetího trimestru. Už si pomalu zvykám na poslíčky, ale co mě nejvíc štve a rozčiluje, je moje doslova belhání kamkoliv. Ať už vstávám v noci na WC nebo kdykoliv se zvednu ze židle či křesla, začínám v té mé pravé noze pociťovat jakoby škubání, než ji pořádně narovnám a rozejdu se. Do schodů chodím první pravou, ze schodů první levou a beru to schodeček po schodečku. Na každý oběma nohama a ještě se přitom držím zuby nehty zábradlí, kdyby se mi náhodou ty moje nožky podlomily. Musím uznat, že je mi teď milejší cesta autem, i když řídím, protože místo si tam udělám a hlavní výhodou je, že si zastavím tam, kde potřebuju. Když jedu k paní dr. autobusem, trvá mi cesta z nádraží cca 20 min stylem kolíbání (dřív necelých 10 min.). Maminka i manža pořád do mě hustí, prý už abych rodila, ať to mám za sebou, jakoby si mysleli, že okamžikem rozdvojení ta moje kyčel naskočí zpátky tam kam má a bude zase všechno OK. Já tak optimistická nejsem, no uvidím. Abych si jen nestěžovala, tak se taky musím pochlubit. Včera jsme konečně do naší koupelny nastěhovali něco jako přebalovací pult, vyráběl budoucí dědeček podle volných a dostupných prostor. Dokonce už u něj mám nachystaný odpaďák na plínky :o)))).

KIKINKO: opožděně mooooc gratulujeme s Ellenkou k Tedýskovi, i když mě trošku vystrašilo, že jste měli termín stejný jako my, 7. 5., ale vzhledem k tomu, že jste už předtím navštěvovali nemocnici častěji, mě to nechává trošičku klidnou. I paní dr. nám ještě ve čtvrtek tvrdila, že podle KTG srdíčko OK, pohyby taky dobrý a děložní stahy zatím žádné. I čípku prý máme zatím dost, takže pokud nám nepraskne plodová voda, měly bychom to 2v1 vydržet až do toho května. Ve čtvrtek máme další kontrolu, tak pak napíšu, jak jsme dopadli. Takže ještě jednou hodně zdravíčka, aby Tedýsek rostl jako z vody a dělal Ti takovou radost jako delfínek Magrátce.

MAGRÁTKO: jak vidíš, čas jsem si na emimčo ještě našla, dokud budu moct, budu pravidelně číst a občas i psát, ale je fakt, že od minulé středy jsem na netu podruhé a když se nedonutím za celej den zapnout ten můj kompjůtr, večer už na to nemám náladu. Přemýšlím, jestli zbytek těhu jenom prostojím, abych se nemusela z těch židlí bolestivě zvedat, nebo naopak, jestli si ráno sednu nebo lehnu a za celej den nevstanu. Jedinej problém vidím v tom, že za mě nemá kdo chodit na záchod :-))))))).

DINY: opět se cítím podobně jako ty, ještě včera večer jsem byla u kámošky, která se mě ptala, co nohy, jestli otíkají a já se jí chlubila, že zatím nic, když jsem se dnes před obědem podívala na nohy a ony byly takový větší než obvykle. Nebyly to zrovna konve jak popisuješ, ale i tak nevypadaly zrovna moc dobře. A to jsem nemusela běhat ani po Plzni ani nikde jinde. Takže mi přibyl další těhu problémek.

SENTI: v minulém deníčku jsi psala, že čekáte ještě na digitální foťák, tak jsem se jen chtěla zeptat, jakej jste nakonec vybrali. Asi jste si ho objednávali na netu, ne, že na něj ještě čekáte. Díky předem za tip.

SLNIECKO: přeju Ti, aby vám to stěhování vyšlo brzo a stihli jste se s Lukáškem trošičku zabydlet. Stejně pak budeš vychytávat chybičky a dolaďovat a dolaďovat vše podle svých a Lukáškových potřeb.

ALMERKO: s tím vypouklým bříškem jsme na tom podobně, já přibrala zatím +12kg, ale ten samý případ, všechno mi jde dopředu. To by mi samo o sobě vůbec nevadilo, horší je, že mi minulý týden manža objevil na pupíčku jizvičky, Ellenka se začíná tlačit dolů a na moje každodenně mazané a masírované bříško je to už asi moc. Než jsem přišla do jiného stavu, rozhodně jsem ploché břicho neměla a tak nějak mě to uklidňovalo, že když mi tak trošku trčí a že když se do 36. týdne nic nedělo, že u toho i zůstane. Ale ono ne, bříško se rozhodlo, že povolí, tak jsem jen zvědavá, jestli budem praskat dál nebo ne. Každopádně dneska celej den úplně cítím, jak ho mám napnutý, bříško mi netvrdne, ale připadá mi, jako by se Elinka rozhodla, že si ho u pupíky roztrhne, aby se mohla podívat ven.

Pro dnešek už brzdím, všechny pozdravujeme, pohlaďte svoje bříška a miminka

Kostička + El 37+4 tt (už za 17!!!!!)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.04.04 19:47

Zdravím těhulky a maminky Jarňátek:)

Nejdříve poreferuju o dnešním skvělém dni, který jsem si naplánovala, že strávím v poklidu, nohy hore, nejlépe decentně ležící na gauči s knihou v ruce:))) V případě slunečného počasí jsem plánovala gauč vyměnit za houpačku na zahradě:)))

Manžílek ale rozhodl jinak…v půl osmé ráno, když se chystal na schůzku s klientem, jsem zachlechla jakési cinkání o dlaždice…v po­lospánku jsem si řekla, že asi upustil klíče…neupustil klíče, ale brýle, a to jediné, které má (přes mé týdenní urgence, aby si ještě jedny pro „jistotu“ pořídil, kdyby „něco“…), takže můj manžílek zůstal stát uprostřed předsíně téměř slepý (hihi, kdyby to četl, tak mi dá na zadek:))), prostě 4 dioptrie je dost:))) Ještě nikdy jsem nebyla tak rychle oblečená, jakž takž učesaná, protože ona schůzka byla hodně důležitá a musela jsem prostě manžu i přes jeho protesty odvézt já. Nebudu zde líčit jeho argumenty, jak SÁM dojede (13 km do Plzně) a že VIDÍ!!!! To jsem fakt rostla…Představa mladé uslzené vdovy s polosirotkem v náručí (to jsem byla jako já:))) mě hnala netušenou silou a za 5 minut jsme oba seděli v autě, to již manža na:,–(il svůj kamenný výraz, aby mi za 10 minut po výjezdu sdělil, že si zapomněl mobil!!! S klidem anglické lady jsem auto otočila a jelo se pro mobil, protože bez něj to prostě na schůzkách nešlo…manžel v něm má i všechny důležité kontakty…Sluníčko začalo svítit a já jsem se rozhodla, že kamenný výraz mého manžela změním na optimistický, o což jsem se snažila asi 20 minut, než jsem to vzdala, a dovezla ho na první schůzku, pak na druhou a poté jsme jeli do Carrefouru nechat vyměnit skla do brýlí. Tam už manžílek při krmi z McDonalda a po zprávě, že do hodiny bude opět vidět:)))) roztál a já jsem si aspoň nakoupila na 14 dní dopředu:))) Nutno dodat, že obchodní schůzka se vydařila, což jistě také přispělo k tomu, že se konečně ten můj živitel usmál:) No…v poledne jsme byli již doma a já konečně hodila nohy hore a odpočívala:) Tak takový byl můj klidný den na mateřské dovolené:)))

Chtěla jsem ještě konkrétně reagovat, ale koukám s hrůzou na hodiny, písnu zítra, kočičky, manžílek se vrací za chvíli z odpoledních jednání a já mu slíbila nějakou ňamku, takže kvačím ke sporáku:))) Nebo možná ještě večer přijdu:)

Zatím pápá Diny a vrtící se Davídek (začal reagovat při psaní slova „sporák“…asi bude po tatínkovi:))))

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 20.04.04 20:12

ahoj Diny:-)
tak jsem se konecne dockala tveho prispevku a musim se tady hodne smat :-)
Doufam,ze zitra uz prozijes klidny den materske dovolene.
pa magrat
P.S - tak uz jen 20 dni :-))

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 21.04.04 06:55

Ahoj bříška, maminky i miminka!

Dala jsem do fotogalerie tři Eliščiny fotečky - tak jí můžete skouknout:o))
Jinak - včera jsem pracovala na popisu porodu, ale vyšlo mi z toho dost naturalistické, až hororové literární dílko - a mě se nechce strašit nastávající maminky!
Možná to jednou uveřejním, uvidíme (až všechny „jarňačky“ odrodí).
Ale nejdůležitější je poučení z celé té akce:
Bolest byla strašlivá, ale STÁLO TO ZA TO!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!

Baghira a Elinka (na prahu 2. týdne života! Jak to utíká … Za chvíli půjdeme do tanečních:o)))

Tanina
Kecalka 155 příspěvků 21.04.04 08:16

Ahoj holky a jarňátka,

Tak už jsme konečně doma?.v neděli mě hospitalizovali do porodnice s tím, že budou dělat glykemický profil a ještě jeden test na zpětné spalovaní cukrů a v pondělí ráno půjdu domů. No domů jsem dorazila až včera odpoledne?.celý průběh mého pobytu byl totálně začarovaný?..při­jali mě ve špatnou dobu?místo diety mi dávali sladké jogurty a obědy, pak popletli testy?.no a pak jsem celý den zbytečně čekala na výsledky, které nakonec budou až v pátek. Ale něco pozitivního to přineslo také, ležela jsem na šestinedělí s novorozeňaty. Vše jsem si pěkně okoukala a zjistila. Už vím, kde sedí sestřičky, kde dětské sestřičky, znám i pár doktorů, mám pár rad do budoucna od maminek, no co vám budu říkat. A také jsem hlídala jednu holčičku, která byla se mnou na pokoji. Její maminka totiž chodila pořád kouřit na balkon (fuj fuj fuj?nechápu, jak muže někdo po císařském řezu během dvou dnů vykouřit krabičku cigaret, chudák holčička!!!). Ale malá byla tak hodná a sladká. Já jsem tam na pokoji jen polehávala a tiše záviděla. Ale také se už brzy dočkáme?.poslechla jsem si Julinku na monitoru?to vám je jak když dva chlapi řežou pilou obrovskou kládu )))) A jinak jsme v pořádku, hlavičkou stále pěkně dolů, placenta na zadní straně a stále bez poslíčků  Další kontrolu máme až 29.4.

Také jsem moc chtěla pogratulovat Baghiře a Kikince k jarňátkům ? Missorka mi to volala do nemocnice?.přejeme ať se jim mezi námi líbí a nezlobí maminky

Ali ? děkuji za deníček je super, jako vždy :-))) Verunka je veliká šikulka, určitě se už na Kubíka těší :-) už se těším, jak nám budeš líčit,, jak Kubíka hladí a pomáhá oblékat a koupat :-))

Vego ? já tu tašku také ještě zabalenou nemám?.ale aspoň jsem už dokoupila chybějící věci a zbývá to už jen zabalit

Magrato ? Kryštůfek je prostě užasný…je to tak hodné miminko :-)

Helčo ? s tou prací by jsi to neměla přehánět, i když mě také volají z práce denně?dokonce i do nemocnice..jsem zvědavá jestli budou volat i když budu rodit :))))

Peg - do rizikové poradny mě šoupli také a to mi vlastně vůbec nic není?.no ale aspoň si vás tam pěkně ohlídají?..jsme na tom stejně..já teď musím také jen čekat a čekat?.doma už mám skoro vše hotové a nevím co by?..

Diny ? s tou náladou vydrž :-))) už jen chvilku?…já ji zatím mám docela dobrou, ale děsně se nudím?okolo mě už všechny holky porodily (i ty, co měli termín po mě) a tak nevím, co podniknout?.navíc musím být doma a hlídat tu naši háravku

A také všechny ostatní ? přiznám se že nezvládám odpovídat všem najednou..takže vás všechny moc zdravím :-)))

Ještě jsem chtěla jen drobnost…na šestinedělí jsem teď hodně pletla (to bylo asi jediné, co jsem tam mohla dělat) a sestřička mi oznámila ať to nedělám, že pletení dráždí dělohu. Nevím sice čím, ale něco na tom bude, protože se Julie u pletení vždy pěkně vrtěla v bříšku.

Mějte se krásně Tanina a Julinka 36tt

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 21.04.04 11:06

Ahojky těhulky a maminky:)

Tak se hlásím od PC, kde občas něco líně naťukám, aby se neřeklo, že nic nedělám:) Manžílek lítá od čerta k ďáblu, co převzal i mou práci, tak toho má dost, ale která z našich drahých poloviček toho dost nemá, že:))) Jen ať se kluci snaží:)))

Včera jsem měla takové sympatické bolesti v podbřišku, v noci, tak jsem se tak masochisticky bavila, že jako třeba je to začátek…a nebyl:) Jsme pořád 2 v 1 a ještě nejmíň 18 dní asi budeme:) Ráno jsem se probudila do slunečného dne, dobré nálady, takže usuzuju, že ta špatná z pondělka fakt byla z počasí…děkuju každopádně vám všem za útěchu, moc pomáhá, že na nás s Davídkem myslíte:)

Tanino teda vy jste si koukám v té nemocnici užili…ale na druhou stranu jsi viděla novorozeňátka, to musela být krása:) Tu maminu, co chodila hulit … no comment, možná se dotknu kuřaček, jestli tu mezi námi nějaké jsou…ale já to fakt nesnáším…pro miminko přece každá máma chce to nejlepší, ach jo…Jinak co se týká nudy, tak ta mě netrápí, pořád mám co dělat a když náááhodou to vypadá na super nudící den, tak si manžílek něco vymyslí:))) Dneska budu žehlit žínky pro Davídka, poslední věc a včera jsem mu koupila v Carrefouru krásné látkové botičky, jen tak přes dupajdy, takové ty pletené mi přišly moc holčičí:)

Baghiro Elinka je nááádherná, úplně je vidět, že je to holčička:) Takový drobeček mi přijde:) A ten porod sem dej, prosím, aspoň já se přimlouvám, jsem zvědavka zvědavá a každá přece rodíme jinak, podívej na Mart, Lenku, Kikinku… a to že to za to stojí, to všechny víme a jsme ženský, co něco vydrží, no ne?:)

Magrat včera to bylo už jen 19 dní, hihi:))) Začíná se nám ozývat pomalu příbuzenstvo, jako že jestli náhodou už ne, a co Davídek, a jak se cítím…musím říct, že zatím mi to neobtěžuje, možná jsem spíš ráda, že neblbnu sama, když to naše zlatíčko očekávám každý den:) Vždycky večer si říkám, jestli je všechno hotovo, kdyby náááhodou:) A co delfínek? Vždycky když o něm tak krásně píšeš, tak se zase víc těším na Davídka, pořád tak nějak nevěřím, že tu opravdu za chvíli bude:) A moc pozdravuj Lentilku!!!!! , jsem zvědavá, kdy ta její princezna vyleze, už má čas!!!!!:)

Kostičko to je mi líto s těma nohama, mám to podobně, ale ty jsi na tom asi hůř…ale také radši jezdím autem a všude se dovezu, ještě před 14 dny jsem upřednostňovala autobus, nevadilo mi jet z naší vísky do města a tam tramvaje a tak…ale teď už mi to vadí, jsem nemotora, ale spíš než nohy, tak mi píchá Davídkovo hlavička jak asi tlačí na nervíky pánevního dna, je to dost nepříjemné a bolestivé. Jak se rozchodím, tak je to po 10 metrech samé auauau…

Senti máme také Olympus, můžu doporučit, je to skvělá značka, měli jsme předtím jiný, takže můžu srovnávat. Máme myslím Olympus C5050, je trošku profesionálnější, manža ho potřebuje k práci, a já jsem ráda, protože tam je videosekvence i se zvukem, takže až se brouček narodí, budeme ho moct natáčet na takovou videokamerku a posílat příbuzným po netu i se zvukem:) Jinak máš pravdu, nálada se zlepšila, bylo to počasím:))) A jako ty i já si říkám…tak kdy? Dneska už to nestihnem…tohle datum se mi líbí, tohle ne:)))) Je to sranda:)

Slniečko koukám, že domeček úspěšně budujete, to je paráda, písej, co se u vás děje, moc nás to s Davídkem zajímá, takhle jsme se zabydlovali před 2 lety a moc na to vzpomínám:) Přesně 2 roky po nastěhování nám vychází termín porodu, takže Davídek bude vlastně takový dáreček k výročí:) Jinak s tím nespaním jsme na tom stejně, probudím se na záchod ve 4 ráno a už nezaberu do 6, pak usnu do 7, to mě manžílek vzbudí že někam jede a už neusnu…každou noc mám takhle přerušovanou, až na dnešní…zjistila jsem, že jsem jako miminko…jakmile se rozkoukám, zjistím kolik je hodin, napiju se, prostě jakmile udělám něco víc, než se doplahočím na záchod a zpátky, tak se tzv. proberu a už nezaberu. Takže dneska jsem si zakázala jakékoliv rozptylování, v předsíni jsem jen přeskočila oba hafíky, na WC dorazila náměsíčná, zpátky rychle do pelíšku, pohled od hodin na TV stranou, protože jak se podívám kolik je, tak se myšlenky rozutečou…a padla jsem na kojící polštář a do 5 minut spala:)))) Dnešní noci uvidím, jestli to zabere zase:)))

Loučím se kočičky, jdu pověsit prádlo, venku je krásně, asi si dám kafíčko (Caro) na zahradě:)

Diny a Davídek (38tt) … už len 18 dníííííí:)))

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 21.04.04 12:42

Ahoj holky!

V pondělí jsem se dovlekla do cvičení a s vypětím sil vydržela až do konce. Jsem tam další na řadě, ostatní mají termín až po mě. Porodní asistenkta viděla, jak ze mě teče… pak mě potěšila konstatováním, že má účast je hrdinství… :o) Uvidíme, jestli se tam doplížím i příští pondělí! Koupila jsem si dvoje síťované kalhotky, asi to poslední, co mi chybělo do porodnice.

Úterý byl pracovní den, babička přišla hlídat, zastihla mě ještě v županu. Ale stihla jsem neuvěřitelně moc, vyprala jsem dětské do porodnice a Verunčiny věci na ven (jednou se sveze na skluzavce a kalhoty se můžou prát znovu… :o)). Jak usnula, vzala jsem batoh a vyrazila na nákupy. Docela jsem si lízla, ty schody do třetího patra - nic moc…! Vzala jsem dvě kuřata a kuřecí krky, teď mán na mrazáku 3 porce kuřete (pro jistotu jsem dělala dvojnásobné!) a 3× kuřecí vývar se zeleninou. Na oběd jsem vlastně vařila ještě před nákupem - pórkovou polévku, jednu porci jsem také namrazila. Pak přišel Marek z práce a nadšeně mi hlásí, že koupil kuřecí stehna - 4 kusy!! To fakt potěší! Takže ty šoupnu do trouby dnes.

Kamarád mi slíbil, že nám zklíží dětskou postýklu, po Verunčiných horolezeckých výstupech je rozložená na prvočinitele, drží jen na dvou šroubech. Na večer se nahlásil kamarád na pivo, Marek bude hlídat a já půjdu na splka. Doufám, že chytenme nějaký nezakouřený koutek. Mám stejný názor jako Diny a Tanina - kouření nesnáším a kuřáky nechápu. Vadí mi jejich bezohlednost. Myslím si, že nekuřáci jsou v této zemi diskriminování. Kouří se všude, i tam, kde je to zakázané a všude se válí vajgly po zemi. Člověk ani nemůže vypustit dítě na chodník!! Když už někdo kouří, ať tím neomezuje ostatní a nenechává po sobě svinčík

Verunka si právě nazula na nožičky zimní palčáky, vypadá úžasně!

Dnes mám v plánu nachystat tu postýlku na odvoz a naskládat věci do tašek - zatím to mám na hromáce, protože u jedné tašky bylo utržené ucho a zjistila jsem, že na to potřebuji velkou tašku, jinak se tam všechno nevejde. Pojedeme do porodnice jako na dovolenou!! A přitom tam mám jenom věci ze seznamu!

Baghíro, ten popis porodu klidně pošli, aspoň si pak maminku budou libovat, jak to měly jednoduché. Mrzí mě, žes to chytla jako já, ty vyvolávané porody jsou většinou bolestivější. Ale už to máš za sebou a máš svoje zlatíčko u sebe!

Vítej Tanino! Návrat ztracené dcery! :o) Fakt jsi nám chyběla. Podezřelé bylo, že ani manžílek se neobjevil na chatu, i když je tam jinak pečený vařený!! :o) No hlavně, že už jsi doma. Ty zkušenosti z porodnice se fakt hodí, ale člověk tam nesmí být moc dlouho, jinak těch různých story pozná víc než je zdrávo!! Já doufám, že pojedu přímo rodit a mezistanice rizikového nás tentokrát mine. Už jsem 37+5 tt, takže za vodou!

Kostičko - Tvůj popis bezhání se mi něco velice připomíná!! :o) Nechápu, jak se budu pohybovat za dva týdny…

S tím heslem - původně to mělo být Alespoň jeden porod denně! ale když už nám květňulky začaly rodit a po přepočítání v seznámku jsem sama naznala, že je to nereálné! Ale pět porodů do týdne by mohlo vyjít!

Holky, kdo jezdíte autem - poutáte se?! Hodně maminek to nedělá, já se přiznám, že jsem se taky nepoutala, ale co jsem viděla relaci v televizi, tak se poctivě poutám. Miminku to nevadí, ukazovali tam, kde je v bříšku miminko a kde je pás. Ten spodní musíte mít pod bříškem (pod převisem…! :o) a ten druhý až nahoře, prochází mezi prsy k ramenu. Hlavně řidičky by se měly poutat! Je to mnohem bezpečnější, kdyby do vás někdo ze zadu drcnul, skončíte břichem na volantu a to by mohlo miminku uškodit. V pondělí jsem to probírali s holkama na cvičení, máme tam na stěně názorný obrázek.

Vidím, že k tématu kojení skoro žádné příspěvky nejsou. Tak nevím, mám ještě zpracovat další témata ohledně kojení nebo chcete příště už šestinedělí? Pište!

Omlouvám se, že nestíhám reagovat na všechno…

Jdu krmit a uspávat! Mějte se!

Alice + Kubík 38 tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.04.04 13:24

Ahoj všechny maminy,miminka a pupíci!
Dnes jsem byla na kontrole u svého gynekologa.Pře­depsal mi feronat a poslal mě zítra ráno na monitor a sepsaní porodopisu.Pokažé mě i vnitřně vyšetřuje.Ale zatím jsem ještě nikdy po tomto vyšetření nešpinila,až dnes.Nevím,jestli už to není hlenová zátka.Jsem z toho vyjukaná,hned jsem volala manželovi,ale ten mě uklidnil,že je to normální,četl to v chytrý knížce:-)
A to si myslím,jak jsem zkušená mamina.V každým případě mě to donutí dozabalit si tašku do porodnice.
Baghiro,gratuluju k holčičce,je krásná.Já jsem tu nová,přidala jsem se,zrovna když jsi byla v porodnici.

V autě se stále poutám,i když jsem někde slyšela,že při nárazu by pásy mohly uškodit miminku.Ale být nepřipoutaná mi připadá ještě víc nebezpečný.

Foťák máme taky Olympus,C-450.Máme ho teprve od vánoc a zatím jsme spokojený.

Mějte se hezky,já jdu užívat sluníčka.Konečně!!
Almerka + Radimek 37tt

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 21.04.04 20:45

ahoj Holciny

tak jsme dneska byli na tech kyclich,stav nezmenen,siroke baleni ex a dostal decku,aby se mu nozicky poradne roztahly a urychlilo se to. Krystufek tam plakal ( ja jsem plakala tise) pak dostal decku a ted ma nohy jak sportovni gymnasta. Akorat nevim co bude nosit ma sobe:-) Pristi tyden se tam jdeme zase ukazat. Ach jo:-(

jinak zbytek dne jsme si uzivali,navstivili jsme botanickou zahradu,vyuzili jsme otevrenych zahradek a dala jsem si pizzu ,delfinek po prvnim soustu zacal rvat,ze to ho neba,at okamzite jedeme,ze stat se nebude:-) Takze jsem mela pizzu sebou. Pak jsem dosla do lekarny ( byl tam krasny lekarnik ) a koupila si lubrikacni gel ,snad ten sexik dosahne prijemnejsi formy.
Vecer bylo sprchovani,pak mi delfinek plakal na rameni,ze ta decka bleee a ted uz oddychuje v postylce

DINY - ja se taky nemuzu rano koukat na hodiny,jinak chytnu nervika a uz neusnu. Hele podle meho te Davidek skadli priznaky porodu a pak si tam bude lebedit :-))) Nee,delam si legraci

TANINO koukam,ze si okoukla teren a pripravila pudu :-) Drzim palce,at testy v patek dopadnou dobre. Jinak ja jsem driv kourila,ale od te doby co se objevily // je utrum a uz se k tomu vracet nebudu

BAGHIRO uz jsem omrkla fotecky,mala je fakt krasnoucka. A jak ti spinka?

ALMERKO jeste ,ze ty chlapy mame,aby nas mohli ujistit,ze to fakt neni ono:-) A nezapomen,zze si vlastne skoro matka prvorodicka. Jinak ja jsem ke konci tehotenstvi taky po vysetreni trosku spinila

pozdravuji ostatni tehulinky a spolubojovnice :-) a jdu jist,mam ukrutny hladik

pa magrata a deckovy delfinek

Tanina
Kecalka 155 příspěvků 22.04.04 08:23

Ahoj holky,

dnes už můžu hlasitě a s oyvěnou zakřičet HURÁÁÁÁ elsinka konečně dohárala, teda asi ne úplně, ale Assonek už o ní nijaký zájem nejeví a já si můžu konečně vychutnat tu mateřskou :-)))) A taky že jo, děsně se teď nudím. Úklid už mě moc nebaví, s pletením to teď nechci přehánět (pletu, když se Julinka dlouho neozývá a to máte vidět ty její reakce!!!). Takže teď vymýšlím, co by se tak dalo dělat :-))) Dnes večer jdu cvičit, ale asi na tom budu stejně jako Alice…už minule jsem pěkně funěla. Ale ke své objahobě :-) je spíš aerobik naž cvičení pro těhulky. (Teda podle mě :-)))) V pondělí se jdu nechat ostříhat a oživit barvičku. Jsem tuze zvědavá, co se mnou kamoška vykouzlí.

Jinak u nás pořád vše při starém. Jen teď přemýšlím a dumám nad plánem B, kdyby se Julča rozhodla jít ven právě v době, kdy Ondra bude mimo Prahu. Představte si co mi na to řekl! " Okamžitě mi zavoláš a já pojedu zpět (podotýkám, že jede do Budapeště). Takže vážně super nápad, hnát se z Maďarska aby stihnul porod. Je k zulíbání, ale raději ať přijede o den dýl, hlavně celý a živý. Takže začínál organizovat příbuzenstvo, aby se v nejhorším postarali o hafany :-))))) Ještě že máme to příbuzenstvo tak veliké a já můžu dostatečně kombinovast :-)

Tak to je pro dnešek vše
Pa Tanina a Julinka 36tt

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 22.04.04 08:24

Zdravím spolutěhulky a maminky po ránu:)

Magrátko, hladím delfínka, aby mu dečka nevadila, uvidíš, za chvíli bude mít kyčličky v pořádku, brouček, on je to prý docela častý problém, a kdyby se to zanedbalo, tak to není dobrý…je dobře, že to doktoři tak sledujou, i když je to pro ty mimísky možná trochu nepohodlný…

Almerko, to špinění je opravdu normální, asi tě trošku nešetrně vyšetřil, mě se to stalo u malé taky a byla jsem vyjukaná, ale hlenová zátka to nebyla, já si jí totiž vůůůbec nepamatuju, že by tenkrát kdy odešla…asi ji tam mám z minula pořád, takže je David zašpuntěnej na druhou, hihi:)))

Teda Ali, ty ještě cvičíš??? To teda obdivuju, já se nanejvýš někam odkolíbám:))) A jsem ráda, že jsem ráda…o schodech nemluvím, a ještě cvičit…:) Ty porodíš jako nic, v:,–(ím se, Kubík bude do 2 hodin na světě:)

Jo a jak jsem ti říkala na chatu, téma kojení super, deníček se ti fakt povedl, akorát nás tu ještě není dost mamin, abychom si sdělovali zážitky…Magrátka je tu jako mamina téměř osamocená, Mart se ukáže maličko, má toho s těma dvěma raráškama asi až nad hlavu, ostatní asi skoro jen čtou…čekáme na posily Baghirku a Kikinku, ty to tu rozjedou, uvidíš:) A pak my až odrodíme…to bude debata…ale je dobře, že deníček vyšel už teď:)

No u nás byla zajímavá noc:) Strašně jsem si nepřála a do zítřka nepřeju porodit!!! Protože je třeba podepsat důležité dokumenty a ty můžu podepsat jen já (do zítra, kdy konečně manželovi dám plnou moc) a tam musí být ověřené podpisy… a co myslíte…od 10 večer jsem měla asi do jedné v noci bolesti v podbřišku, v kříži…tvrdlo mi bříško, prostě poslíčkovala jsem jako blázen a přemlouvala Davídka, ať si to rozmyslí, že může nejdřív 24. dubna:))) Měla jsem fakt strach…vypadalo to, že jako na potvoru…naštěstí jsem v jednu usnula a zaspala to:) Tak ještě do zítra a fakt pak už budeme připravení:))) Nebo holt někdo dotáhne notáře až do porodky, co by se dalo dělat, že:)))

Jdu kočičky pracovat, vidím to tak na 2 hoďky, víc snad néééé…venku je krásně, sluníčko svítí, musím doma poklidit, hafíci nějak línají, tady to vypadá…mějte se krásně a nakouknu přes den…a piště, ať je co číst:)

Diny a Davídek (38tt) … už jen 17 dní:)

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 22.04.04 08:33

Holky, ještě jsem náááhodou objevila, že je letos zase vyhlášená anketa Český lahváč 2004:) Je to anketa, která nahradila Český zavináč a je to top nejoblíbenějších webů:) Tak když už jsem tam byla, tak jsem tam samozřejmě dala jako první naše e-mimčo:))) Vidět mi manžel, že jsem na první nominaci nedala náš firemní web, tak mám rozvod, hihi:)))) Jsme až třetí:)))) Tak kdo chce, hlasujte, já jsem zvědavá, jestli a jak se tenhle super webík umístí:)

Tady je odkaz: http://www.pooh.cz/lahvac/

Diny a Davídek (38tt)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.04 09:33

Ahoj těhulky a maminky,

v úterý večer nám táta konečně přinesl objednaný foťák! A Diny, představ si, že máme úplně stejný, taky model c5050! Je skvělej, ale ještě jsem se s ním nenaučila zacházet. Těch funkcí a tlačítek…Mirek si s ním hraje celý večer, aby to pak dobře uměl, až se Karolínka narodí.

Mě bohužel od včerejška bolí v krku:-( Tak si říkám, že by už mohla Karolínka ven, tam mezi těma bacilama, to asi není příjemný:-(

Jinak mě taky tlačí občas večer na nervy pánevního dna, ale já automaticky zvednu nohu, na straně, kde tlačí, a ono to okamžitě povolí. Tak to Diny můžeš zkusit. Ikdyž pokud budeš zrovna venku, tak se budou asi lidi dost otáčet:-)

Diny: ta tvoje historka s maželovými brýlemi mě opravdu pobavila, ikdyž vám v v tu chvíli asi moc do smíchu nebylo:-( Vidíš, ale krásně jste to zvládli.

Almerko: když mě doktor před 3 týdny vyšetřoval, tak jsem taky špinila, což se mi předtím nestalo. Bála jsem se, že je to hlen. zátka, ale jak vidíš, pořád mám v sobě Karolínku:-)

Magrátko: pohlaď za mě Delfínka a že mu moc držím palce, aby při příští kontrole mohl odhodit dečku a ty jsi se už nemusela dívat na to, jak tvoje miminečko trpí:-(

Tanino: jen se neboj, užívej si nudy, za chvilku už budeš v jednom kole:-) A My s tebou:-))

Alice: tak to tě teda moc obdivuju. Ve 38 tt. a ještě chodit cvičit! Ale nadruhou stranu si taky myslím, že by ti to mohlo hodně urychlit porod.

Mějte se všichni krásně.
Senti a Karolínka 39 t.t.

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 22.04.04 09:59

Senti:)

Tak to je super, to je nejlepší foťák v té cenové kategorii, jaký znám:) No, zas tak moc jich neznám, ale je fakt super, jestli můžu doporučit, zkuste si nastavit na tom kolečku, jak programuje focení, třeba ten měsíček a vyfoťte si přírodu v noci…a pak to vyfoťte normálně, to je ta značka zelená šipka…uvidíš ten rozdíl, opravdu se vyplatí fotit pomocí těch ikonek:) Nebo je tam obličej, to je na detaily obličeje, krásně to zaostří…já s ním teda taky moc neumím, ale manža fotí dost, nejen kvůli práci a ty fotky jsou jak od profesionála:) Nebo je tam tuším funkce makro, můžeš fotit ze 3 mm a krásně se to zobrazí. A videosekvence se zvukem nemají vůbec chybu:) Hlavně se těším, až takhle budeme natáčet Davídka, protože kameru nevedeme a ani jí kupovat nebudem, krátké video stačí a když je tam ten zvuk a navíc to jde nahrát do PC:)

Díky za radu s tím zvednutím nohy, naštěstí mě to nejvíc trápí jako tebe večer a v noci a to můžu zvedat packy až do stropu:))) Zkusím to a písnu, jestli to pomohlo:)

Papa a Davídek posílá Karolínce mlask:))) (Nevěrník jeden, už si zamlouval včera Elinku, ale jak koukám, rozhazuje sítě na všechny strany:))))

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 22.04.04 10:00

Senti:)

Tak to je super, to je nejlepší foťák v té cenové kategorii, jaký znám:) No, zas tak moc jich neznám, ale je fakt super, jestli můžu doporučit, zkuste si nastavit na tom kolečku, jak programuje focení, třeba ten měsíček a vyfoťte si přírodu v noci…a pak to vyfoťte normálně, to je ta značka zelená šipka…uvidíš ten rozdíl, opravdu se vyplatí fotit pomocí těch ikonek:) Nebo je tam obličej, to je na detaily obličeje, krásně to zaostří…já s ním teda taky moc neumím, ale manža fotí dost, nejen kvůli práci a ty fotky jsou jak od profesionála:) Nebo je tam tuším funkce makro, můžeš fotit ze 3 mm a krásně se to zobrazí. A videosekvence se zvukem nemají vůbec chybu:) Hlavně se těším, až takhle budeme natáčet Davídka, protože kameru nevedeme a ani jí kupovat nebudem, krátké video stačí a když je tam ten zvuk a navíc to jde nahrát do PC:)

Díky za radu s tím zvednutím nohy, naštěstí mě to nejvíc trápí jako tebe večer a v noci a to můžu zvedat packy až do stropu:))) Zkusím to a písnu, jestli to pomohlo:)

Papa a Davídek posílá Karolínce mlask:))) (Nevěrník jeden, už si zamlouval včera Elinku, ale jak koukám, rozhazuje sítě na všechny strany:))))

Diny a proutník:)))

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 22.04.04 10:02

Omlouvám se, zapomněla jsem se podepsat a tak jsem to stopla a je to tam 2×…Diny

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 22.04.04 10:36

Holky,

včera v noci jsem dostala SMSku od Alfinky:

"Elenka je na světě!!! Je krásná a zdravá, 3620g, 52 cm. Na svět vykoukla v 17:05, necelé dvě hodiny po příjezdu do porodnice (to jsem si pořád nebyla jistá, jestli opravdu rodím - měla jsem bolesti po 10 minutách a jen se zkracoval interval a tak až do porodu). Nejsem nastřihlá ani šitá. A cítím se fajn.

Alifinka"

Milá Elenko, přejeme ti radostný start do života, ať Ti chutná mlíčko od maminky, dobře spinkáš a rosteš!

Šťastné mamince gratulujeme ke krásné holčičce a snadnému porodu! Dáváš nám naději, že to tak dopadne i u nás!! Těšíme se na fotky a další podrobosti!!

Já doufám, že už brzo, možná koncem května, seznámíme Kubíka s Elenkou!

Hodně štěstí!

Alice

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.04 10:50

Jůůů, „špionova“ gratulace- od doby, cos vyhlásila heslo jeden porod denně si holky asi daly říct :-))))) Moc Alfince i malé Elence gratuluju, míry krásné, porod rychlý, paráda!
Zdraví
Claudie

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 22.04.04 10:52

ahoj

tak opet bojujeme s prdiky,delfinek nema vubec dobrou naladu a v noci se vztekal. No ja mit nohy do praku,tak taky nejsem dvakrat naladena :-( Ale zase lepsi nez ,aby pak mel trapeni s nozickami. Ted lezi a nadava mi. Odpoledne razime ven,tak se tesim

Jinak velka gratulace ALFINCE - Elenka je pekny cahounek a at dela mamince jen radost

ALICE primlouvam se jeste za druhou cast denicku o kojeni,ja myslim,ze holciny to za chvili oceni.

SENTI i my mame stejnou znacku fotaku a jsme mooc spokojeni. Uz se tesim na fotecky Karolinky :-))

jo a jinak koukam,ze z DAVIDKA se stava Don JUAN a bali tady vsechny zenske :-)) ,tak my si zamlouvame Viktorku a basta :-))

pred chvili jsem mluvila s LENTILKOU zitra jde na ko do Podoli,zacala 41 t.t a zatim se nic nedeje. Rikala ,ze se zkusi dostat na internet a pak vam to sama rekne. Kazdopadne vas hrozne moc pozdravuje

jdu koncit,delfinek se za chvili ubrbla ,tak ho jdu zase na chvili ponuchat a rozmazlinkovavat :-))

pa magrat a delfinek

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 22.04.04 11:12

Ahojky Diny,

diky moc za tuto informaci, uz jsem odhlasovala a zkopiruju tvuj komentar i k nam do denicku!

Uz se ti to blizi, co? JEste chvilicku a uz budete s Davikem 2 oddelene osubky … a prece navzdy spojene. PReju hodne stesticka!

Papa

Sulanek

fantagiro
Kecalka 401 příspěvků 22.04.04 11:46

čauky holky,

tak DINY hlásím, že je odhlasováno :-))) A hádej co jsem dala na 1 místo :-))

No anooooo :-)) je to naše droga EMIMINO :-))

Páá Kačka ..... Pohlad za mě bříško s Davídkem :-)

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 22.04.04 13:25

Tak jsem se právě na Rodině dočetla, že Claire nám ve Vrchlabí porodila Viktora!!!:) Protože tam se miminka po narození neměří (aby je zbytečně natahováním netrápili) tak vím jen váhu, a ta je…pozooor…pěkný kus chlapíka…4010 gramů:)))

Moc moc gratulujeme a také přidáváme další gratulaci Alfince a její Elence!!!:) Teda, dneska je úroda:) Ali, takže dnes už 2 porody:)))

Večer hodím nový seznámek našich těhulek a už miminek, to se musí pořádně oslavit:))) Květňulky, jak se cítíte, také vám je tak divně u srdíčka, že se nám to ale sakra blíží?:) No Kikinka už to má za sebou, včera psala sms, že má už malého u sebe, trošičku si stěžovala na kojení, víc nám řekne, až přijde, doufá, že je zítra pustí domů. Tedýsek je prý hodně drobounký…

Tak já zas pádím něco dělat, od rána jsem se nezastavila, haha, 2 hodinky práce, to joooo, toho se můžu tak bát…ale ještě tak hodinku a balím to a jdu na sluníčko číst si do hupačky:)

Davídek mi dneska okopává, nojo, asi vycítil, že se narodila další princezna:))) A další konkurent, a takový cvalík:)

Mějte se krásně, mám strašnou radost, jak si tu krásně rodííííme:)

Vaše Diny a Davídek:)

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 22.04.04 13:27

Jen pro upřesnění, Viktorek se narodil včera, 21.4.2004 v 17:05:)

D+D

jouda1
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 22.04.04 14:12

Ahojky,
posílám Clarie a Alfince a mrňouskům velké gratulace a přeji jin hodně štěstíčka a zdravíčka.Mě se narodil před týdnem chlapeček Ondrášek.Držím palečky aby vám vše vycházelo a miminka hezky rostly.
 Petra

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 22.04.04 15:18

Tak to je síla!! Ve stejný den a stejnou hodinu - až mě zamrazilo!

CLARIE moc Ti gratulujeme a těšíme se na další zprávičky!! Přejeme mamince i tatínkovi, aby měli z Vikora jen a jen radost!! Viktorku, ať se Ti mezi námi líbí!

Alice

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 22.04.04 15:39

Ahoj holky!

Tak se zdá, že plán plníme na 200% už v dubnu!! :o) To je teda úroda!! Jen tak dál…! Kdo je další na řadě? Lentilka?

Já jsem dnes volala na výsledky stěrů, mám tam opět nějaké kvasinky, ale naštěstí žádného streptokoka. Hned jsem si vyzvedla pilule na přeléčení, do příští středy by to mělo být snad pryč. Poradnu mám v pondělí.

Jinak se máme dobře, sotva funím a děsně se potím, ale jsem v lepší kondici než jsem doufala. Přípravy pokročily, dneska Marek odvezl dětskou postýlku na sklížení, já nabalím všechno do tašek a může to vypuknout!

Dobrá zpráva pro květnové a červnové těhulky - už raší maliníky!! Můžete sbírat lístečky, sušit a popíjet!! Jsou dobré i v šestinedělí!

Příští deníček dojedeme Kojení, mám nachystané Šestinedělí a Práva těhotné ženy, takže do porodu bychom mohly vystačit, pošlu je klidně předem. S Diny jsme se domluvily, že pak si vezmeme deníček opět na střídačku - barvitě vylíčíme naše pocity z porodu. Pak už konečně dostane slovo Margáta. I vy ostatní se můžete o deníček přihlásit, postupně nám přejde do maminkovského a je to tak dobře!!

Dneska je venku moc pěkně. Marek byl s Verunkou v dětské nemocnici, já si zašla na poštu a do lékarny a pak se šourala procházkou přes les domů! Naše děti si vybraly skvěloou dobu - všude to voní, sluníčko hřeje…!!

Mějte se křásně a pište!!

Alice a Kubík 37+6 tt

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »