jarní miminka - Co dětem do pusinky 2. Kojení - pokračování

Těhotenství

Kojení ? 2. část Bradavky Je to smutné, že většině žen v těhotenství nikdo nepodívá na bradavky. Prosím všechny těhotné nebo budoucí maminky, které budou tento článek číst, aby si nechaly při kontrole prohlédnout bradavky. Většina žen má normální bradavky, buď drobnější, střední nebo větší. S těmi většinou není při kojení problém.

Vpáčená a plochá bradavka
Vpáčené (jsou místo vystouplé vpadlé dovnitř) nebo ploché bradavky nemusí znamenat pohromu. Dá se nosit tvarovač bradavek, který již v těhotenství pomůže bradavce vykouknout zvědavě ven. O zbytek se postará miminko samo, sáním se bradavka časem ideálně natvaruje. Pomůže i odsávačka či klobouček, někdy stačí párkrát zatáhnout odsávačkou a bradavka je dostatečně připravená pro dětskou pusinku. Taktéž klobouček, stačí na:,–(it ho jen na počátku kojení a když už je bradavka venku mimčo se přisaje jako nic. To je moje zkušenost.)

Vždycky jsem si myslela, že mám normální bradavky ? až do chvíle kdy se mi nalily prsa. Dvorec se zvětšil a vystoupl, takže bradavka se skoro ztrácela a moje dceruška, oslabená předčasným porodem a ozařováním se nemohla přisát. Vyřešila to po svém ? po několika pokusech usnula. Co by se také snažila, když dostávala mlíčko sondou. Jenže já jsme se nedala, chtěla jsem kojit a byla jsem ochotna proto cokoliv udělat.

Zchladit!
Další finty pro vpáčené či ploché bradavky: někdy se dvorec tak nalije, že bradavka úplně zmizí. Pomůže trochu mléka odstříkat (nebo odsát) a bradavku schladit kouskem ledu nebo proudem studené vody. To jde pravda špatně, pokud potomek vříská hlady na celý panelák (*celou vesnici, celou ulici… nehodící se škrtni, chybějící doplň) Dá se na bradavku i foukat, někomu to může pomoct, moje bradavky reagovali opravdu jen na led.

Správná poloha
Vyberte si a v klidu nacvičte vhodnou polohu při kojení, využijte váhu nalitého prsu, položte se polštářem či dekou, aby se vám pohodlně leželo nebo sedělo. Hlad je nejen nejlepší kuchař, ale i nejlepší hledač bradavky. Štěňátka, koťátka a jiná havěť se přisaje i poslepu - bez kloboučku bos… Vřele doporučuji polohu v leže. Stačí si nachystat několik polštářů nebo deku, miminko vypodložit za zádíčky a uvelebit se v pohodlné pozici. Tato poloha pomůže maminkám s velkými prsy.
Vhodné polohy ke kojení by vám měli ukázat už v porodnici. Pokud se k tomu nikdo nebude mít, řekněte si dětské sestře.

Poraněné bradavky
Spousta maminek si stěžuje na bolavé bradavky, u některých to jde až tak daleko, že přestanou kojit. Většina poranění vzniká špatným přisáním miminka. Bradavka musí být až na patře, miminko má v pusince část dvorce. Chce to kus zručnosti a někdy i hodně trpělivosti, někdy je zapotřebí dítě odstavit a nabídnout prs znovu. Požádejte dětskou sestru, aby s vámi zůstala a zkontrolovala, zda je dítě dobře přisáté. Poraněné bradavky se jen těžko hojí a je mnohem lepší zranění předejít.
I tak budou vaše bradavky zpočátku přetížené. Doteď byly hýčkány jako v bavlnce, chráněny před nešetrným dotykem a najednou jsou v jednom kuse v provozu!! Po každém kojení nechte na bradavce zaschnout kapičku mateřského mléka a dopřejte prsům trochu vzduchu. Skvělá je mast Bepanhten, kterou můžete v tenké vrstvě použít po každém kojení. Při větším poranění je nutné nechat si bradavky ošetřit.

Klobouček
Kojení s klobouček by mělo být pouze přechodné nebo tam, kde není jinak kojení možné (což bývá u vpáčených bradavek.) U nás se dá běžně sehnat jen jeden druh, ale existují i vykrojené (poloviční) kloboučky, které umožňují kontakt s prsem. Ten je právě velice důležitý, protože přes bradavku vysílá miminko signál, jaké složení mléka potřebuje. Když jsem tuto informaci slyšela poprvé, užasla jsem.

Málo mléka?
Při tvorbě mléka existuje jednoduchý poměr poptávky a nabídky - miminko víc saje, tvoří se více mléka. Pokud je miminko slabé a saje málo, dá se vypomoci odsávačkou. Nebojte se nechat se vypít do poslední kapky, nechte miminko se trochu namáhat. Vysaje mléko lépe než ta nejlepší odsávačka. I ve zdánlivě prázdných (vypitých, plandajících…) prsou je dost mléka k vytažení. Často se maminky domnívají, že už žádné mléko nemají, ale není tomu tak!! Sama jsem žasla, kolik se moje dítko napilo z prsů, která jsem pokládala za ?vypitá?!

Podpořte tvorbu mléka!
Zvyšte frekvenci kojení, hlavně v noci zkuste krmit po 2-3 hodinách. Nejde to u všech miminek, některá spí velice tvrdě, ale zkuste aspoň odsávat nebo odstříkat.
Množství vypité tekutiny by se mělo pohybovat mezi 2,5 ? 3,5 litru na den ? záleží i na vaší hmotnosti a roční době. Pokud máte s pitím problémy stačí vypít během každého kojení skleničku nebo hrnek tekutiny.
Choďte bez podprsenky! Mléko potřebuje místo! Malá podprsenka může bránit tvorbě mléka.
Dostatečně odpočívejte! Zapojte do práce celou rodinu! Dbejte na pravidelný přísun jídla!

Láhev?
Když musíte přikrmovat, volte nejvhodnější způsob. K přikrmování používejte stříkačku nebo malou kádinku s hubičkou, aby dítě neztratilo chuť sát.. Mléko můžete dávat i po lžičkách. Jak začnete s lahví, většina dětí se přestane namáhat mléko sát a máte po kojení!! Pitím z láhve si miminko osvojí jinou techniku sání, i když uděláte jen malou dírku, mléko teče rychleji a snadněji než u sání z bradavky. Děti jsou pěkně vychytralé (mají ostatně po kom, že?!) hned vycítí, když si můžou něco zjednodušit.

Zachytávat vlastní mléko!
Když už je nutné dokrmovat, dokrmujte mateřským mlékem. Přikrmovat lze jak vlastním tak i mateřským mlékem jiných matek. Informujte se ve vaší porodnici, ve větších městech tato služba funguje.
Pokud nevlastníte odsávačku nebo vám odsávání příliš ničí bradavky a odstřikování vám nejde, pořiďte si zachytávače mléka (ve Velké knize o matce a dítěti jsou vedené jako chrániče bradavek) Jsou v podstatě dvě uzavřené misky s otvorem uprostřed, které můžete vložit do podprsenky místo tampónů. Koupíte je ve zdravotnických potřebách. Více najdete na stránkách výrobce www.medela.ch

Dudlík?
Kojené děti dudlík většinou odmítají. K čemu vlastně dudlík je a kdy by se měl dítěti nabídnout?
Vyloženě nevhodná doba k nabízení dudlíku mi připadají první týdny života, kdy se miminko teprve učí sát. Může se stát, že si dudlík natolik oblíbí, že ho bude upřednostňovat před kojením. Hlad by měl sice zvítězit, ale maminku to může pěkně potrápit.
Dudlík by se měl nabídnout, pokud je dítě neklidné a hned po kojení pláče. Díky silnému sacímu reflexu dítě šidítko přijme a zklidní se. Pro řadu maminek je to veliká úleva. Dalším dobrým důvodem, proč dudlík nabídnout je, pokud má dítě v jednom kuse něco v puse! Tedy pokud si stále cucá prstíky nebo celou ručičku.
Proti dudlíku brojí většinou dentisté ? dlouhodobé užívání dudlíku se špatným tvarem může vést později z zdeformování zoubků. Dnešní dudlíky mají naštěstí dobré tvary (Nuk, Bebejou), ale i tak se objeví nevhodné výrobky ? pozor na ně. Ptáte-li se jestli latex nebo kaučuk, odpověď zní ? podle vkusu vašeho děťátka. Bohužel musíte vyzkoušet, než poznáte, co vyhovuje.
Anatomicky tvarované savičky jsou velice důležité i při krmení umělým mlékem. Pro maminky, které z nějakých důvodů kojit nemohou, je velice důležité, aby vybrali ty nejvhodnější láhve na pití a samozřejmě to nejvhodnější mléko.

Uskladnění mateřského mléka:
Pokud podpoříte tvorbu mléka můžete ho skladovat v čistých vyvařených skleničkách (buď závitových nebo přikrytých čistým alobalem). V lednici vydrží 24 hodin, před podáním přihřejte ve vodní lázni na tělesnou teplotu, v mrazáku vydrží až 3 měsíce. Můžete ho dát do čistých mikrotenových sáčků (nebo koupit sáčky v lékárně) nebo naplňte čisté sklenky od výživy asi do dvou třetin. Pozor - voda se zmražením rozpíná a sklenice může prasknout. Ohřívání v mikrovlnce se nedoporučuje, protože neprohřívá rovnoměrně.

Co nejrychleji přejít na plné kojení!
Dokrmení by mělo pomoci překlenout krizové období, ale hned jak to půjde, pokuste se plně kojit. Co nešlo na začátku, může jít po několika dnech nebo týdnech. Výsledek stojí zato. U řady miminek se sací reflex rozvíjí postupně. Mluvila jsem s maminkou, jejíž chlapeček měl sací reflex potlačený, zlepšilo se to až ve čtvrtém měsíci. Maminka vydržela odstříkávat jen tři měsíce, kdyby vytrvala, mohla kojit klidně do jednoho roku.

Umělá výživa jako poslední řešení
Přikrmování je menší zlo než přejít zcela na umělou výživu, ale nejlepší je stejně plné kojení. Informace o potřebách dítěte dostává maminka přes bradavku, pokud se krmí z lahve nebo přes klobouček je toto přímé spojení přerušeno. Jinými slovy jakoby jste chtěli volat, ale spojení bylo přerušeno. Jenom mateřské mléko má správné složení, které miminko nezatěžuje, nezpůsobuje mu zažívací problémy a dodá mu všechno co potřebuje. V některých případech ale není kojení možné.

Polohy při kojení
Správné polohy při kojení byste se měly naučit v porodnici od dětské sestry. Čtete správně ? ne jednu polohu, ale všechny možné polohy!! V počátcích je důležité přikládat dítě v různých polohách, aby vám odsálo mléko z různých částí prsu. Později si většinou některou z polohy oblíbíte a budete používat při každém kojení.
Udělejte si při kojení pohodlí! Nachystejte si třeba vhodné křeslo, stočte deku obalenou do osušky na podložení miminka nebo vyzkoušejte velký polštář či kojící vak. Maminka by měla sedět rovně, bez ohnutých zad, miminko má být natočené k ní ? bříško na bříško!
Někomu sezení nemusí vyhovovat, zvláště po nástřihu hráze ? vyzkoušejte kojení v leže!

Jak často kojit?
Možná se setkáte se dvěma názory ? kojit podle potřeb dítěte nebo kojit po třech hodinách.
Jenže jak maminka pozná, že dítě potřebuje nakojit? Dětský pláč může znamenat hlad, ale má i jiné důvody. Může jít o plnou plínku nebo prdíky. Pokud dítě pláče brzo po kojení zkuste nejdříve zkontrolovat plínku, stočit do klubíčka a utěšit. Kojení krátce po sobě mohou dětem působit problémy, protože část mlíčka už je natrávená a nové bumbání může přivodit zažívací problémy a další pláč.
Jinými slovy ? dítě může být žíznivé i dříve než za tři hodiny, ale kojení brzo po sobě také není úplně nej. Řada maminek svědomitě plní doporučení kojit podle potřeb dítěte, ale co si budeme namlouvat ? i matka je jenom člověk a má také své potřeby. Někdy je zapotřebí obě potřeby skloubit, i když bude někdo mírně ošizen?

Délka kojení
Také jsem slyšela, že pětiminutové kojení bohatě stačí, ale u nás to zpočátku trvalo i hodinu? U některých dětí se podaří délku kojení zkrátit, jiné si prostě prso vzít nenechají. Nesmíme zapomenout, že pro děti není kojení jen jídlo, ale také pocit sounáležitosti s maminkou, pocit jistoty, uklidnění?

Denní režim
Některá miminka jedou podle neviditelného jízdního řádu, jiná mají každý den jiný. Dětem se dá do určité míry nějaký řád postupně vytvořit. Chce to hodně trpělivost a intuice. Postupně vysledujete jak miminko reaguje a co asi potřebuje. Můžou pomoci denní rituály ? kojení s hudbou nebo na stejném místě, koupání, uspávání s písničkou

Kojení je krásné!
Když se vám to podaří, čeká vás odměna ? spokojeně sající miminko. Nemusíte si dělat starosti s nákupy umělé výživy, máte vždy po ruce dostatek mléka ve správném složení, správném množství a správné teplotě.

Odstavení
K odstavení by mělo dojít, když jsou na něj dítě i matka připravené. Přo dobrém zdraví může maminka bez obav kojit do dvou let i déle. V následujících tabulkách je jakýsi návrh, které kojení je možné vynechat a jak postupovat, když je matka z nějaké příčiny nucena dítě odstavit do jednoho roku nebo do roku a půl. Tabulky jsou podle schématické, každá maminka si je upraví podle svého.

Ukončení laktace
Z důvodu nemoci může lékař kojící matce doporučit ukončení laktace. U některých léků je možné v kojení pokračovat. Informujte se, jaká terapie je ve vašem případě vhodná. Řada lékařů doporučí ukončit laktaci, i když je možný jiný způsob léčby. Při krátkodobém užívání léků neslučitelných s kojením je možné mléko odstříkávat a po přeléčení v kojení pokračovat.

Alice + Kubíček 40 tt

Hodnotilo 1 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 02.05.04 07:03

Zdravím Jarňátka:)

Ali, deníček super, vyčerpávacící, jak jinak u tebe:) Opět tisknu a ukládám:)

Dnešní předpověď mé sestřičky asi nevyjde, na 2. května tipovala i kámoška, budou si muset holky ještě počkat:))) No, je fakt, že co není, ještě může být, ale necítím to tak…Davídek se prostě ukáže nejdříve 6. května, dohodli jsme se, hihi:) Jelikož je to bejček, tak si ale pak možná postaví hlavu a ještě ho budu muset hooodně přemlouvat, bůhví, jestli nebudem přenášet, ale to teď řešit nebudu a věřím, že až jeho čas přijde, tak … prostě přijde:)

Už jsem zjistila, že v den, kdy přišli poslíčci, jsem byla od rána špatná, trpěla jsem v noci nespavostí, bolestí podbřišku, takovou jakoby tíhou na spodek…takže když se ráno probudím a je mi fajn, obvykle se ani nic celý den neděje, až na občasnou bolest od hlavičky na nervíky dna pánevního, což je proti tomu, co jsem třeba měla ve čtvrtek, úplný nic. Proto také dneska usuzuju, že budu v pohodě a že se Davídek zatím ven nechystá:)

Včera jsme měli s manžou takový lenošivý den, až na odmrazení ledničky a mrazáku jsem vůbec nic nedělala, ani zahrádku, nic, prostě jsme si užívali soboty:) Malá šla na procházku s babičkou, vrátily se obě od bláta od hlavy po paty, prý našly zkratku v lese…:) Večer malá odjela k tátovi a my jsme už v půl 7 zalezli do pelíšku a koukali na zprávy a pak na Brigit Jonesovou, pak manžílek zmizel s hafíkama na chvíli ven a najednou nade mnou stál s větvičkou od naší třešně a políbil mě, abych mu neuschla:))) My jsme na to totiž celý den ani nevzdechli a když už jsem byla v pyžamu, tak mi nechtěl tahat na zahradu:))) Větvička je krásná, zblízka je to úplně úžasný, co to jaro udělá za krásný kvítka, mám jí ve váze v kuchyni.

Půjdu ještě do pelíšku, kočičky, opatrujte vy květnové ještě bříška a vy už maminky svoje pokládky:) Krásnou neděli přeje Diny a Davídek, dnes vstupující do…40 tt!!!!:)

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 02.05.04 09:28

ahoj jarnatka :-)

chlapi mi spi,tak to honem vyuzivam k napsani par radku.

kojeni - prvnich 14 dni jsem pouzivala kloboucky,Krystufek v porodnici nemel silu a jak mi zuzlal prsa,udelal se mi lehky zanet. Poloh jsme vyzkouseli nekolik,nez jsme si nasli tu,ktera nam nejvic vyhovuje. Taky jsem mela pocit,ze nedelam nic jineho nez kojim a kojim,ale ted uz se to o hoodne zkratilo. Takze kojime,je to hrozne pohodlne a delfinek roste,jak z vody :-)

trosicku se nam zlepsilo spinkani v noci ( pstttt), vzbudi se tak 2×,dam mu napit,hup do postylky a spi dal. Ted jsem ho naucila spat s plinkou na hlave,vybuduje si tam kryt a chrni tak do 8. Strasne se rozhulakal,hlavne po ranu,je to takove slunicko :-)

DINY, ALICE - tak jdeme do finale :-))
u nas libani taky probehlo doma pod vetvickou

tak a konecne nastala chvile,kdy to tady vypukne a bude se rodit jedno miminko za druhym,uz se hroozne tesime

koncim a jdu si vzit neco k jidlu,mam ukrutny hlad

magrat a krystufek ( zitra 11 tydnu )

 
Andrea24
Kecalka 209 příspěvků 02.05.04 12:19

Ahoj Alice a ostatni tehulky a maminky,

jsem z Malickych pasazerku a pravidelne ctu vas denicek, ktery je vzdy plny uzitecnych informaci.

Jen bych mela malou poznamku k vyberu latexu ci kaucuku. Bydlim ve Francii a muj manzel je pediatr, specialista na novorozence, proto si dovoluji prispet svou troskou do mlyna. Vsem maminkam doporucuje latex - cili silikon (ty pruhledne), nebot pouzivanim kaucuku se muze casem vytvorit alergie. To plati samozrejme jak pro savicky, tak pro dudliky.

Spokojena miminka preje Andrea

 
Anonymní  02.05.04 12:52

Ahoj těhulky,
deníček je super. Rozhodla jsem se, že se s vámi jako matka dvou dětí taky podělím o zkušenosti.
ad správná poloha - opravdu je důležité si najít tu svoji. Pozor na to, že sestřičky v porodnici se vás většinou snaží přimět k poloze vleže. Mně třeba vůbec nevyhovovala. U obou dětí mi při této poloze vznikaly ragády. Pokud vám něco vyhovuje víc, nebojte se udělat si to po svém.
Taky vám STRAŠNĚ moc doporučuji KOJICÍHO HADA. Prodává se v porodnicích, ve zdravotnických potřebách i na internetu. stojí kolem 600,–. Ušetří spoustu problémů. ˇV Brně na Obilňáku ho mají na nadstandartních pokojích.
K poraněným bradavkám - s tím jsem si opravdu užila své, včetně tužky mezi zuby, abych to kojení vůbec vydržela. Je nás víc, komu Bepanthen vůbec nezabírá. Někomu zabírá kalciová mast, ptejte se i v alternativní medicíně (mast Wei-fu-gao). Pokud už máte ragády, rozhodně si je mažte genciánou - desinfikuje. Já jsem to u prvního dítěte podcenila a hned tu byla infekce, mastitida a antibiotika.
ad málo mléka:
Jak píše Alice, nikdy ho není málo. Verunka zezačátku pila i po 8 hodinách a já jsem ji nechala, protože mi bradavky visely opravdu už jen na milimetru. Ztratila jsem mléko. Hlavně v takovém případě neztraťte nervy. Celý den v křesle nebo v posteli a přikládejte po 15 - 30 minutách. Po víc než půl hodině to prý nemá význam. Opravdu jsem se během 12 hodin rozkojila!!! (A to jsem měla z jednoho prsa zákaz kojení, takže jsem ho jen odstříkávala).
Rozhodně vám doporučuji, pokud jste to ještě neudělaly, zjistit si číslo na laktační poradkyni ve vašem okolí. Při problémech ji volejte radši dřív než později, uklidní vás, poradí, pochválí. 3 návštěvy hradí VZP, jinak stojí jedna návštěva asi 300,–.
A na závěr, v předporodních kurzech nám doporučovali, že si rozhodně nemáme domů kupovat krabici s umělým mlékem „kdyby náhodou“. Všechny kamarádky, které ji doma měly, při prvních problémech přestaly kojit. Když doma nic nemáte, tak to prostě rozkojíte.
Přeju vám hodně úspěchů, snadný porod, miminka už krásná máte (i když zatím schovaná).
Ahoj Jana
P.S. Filípka jsem kojila 20 měsíců, Verunku kojím už 18.

 
Anonymní  02.05.04 13:16

Ahoj holky a jarňátka,

tak jsme si užili mocpěkný víkendík. Byli jsme u mých rodičů na baráčku. Hafánci si běhali na zahradě a dalšíma dvěma od našich …teď si spokojeně vrní a chrní na místečkách. Celé dva dny totiž lítali venku. A my také, sešli jsme se celá veliká rodina a grilovali masíčko…mňam mňam. Také jsem se stihla včera i opálit, venku na sluníčku se to totiž spí :-)))
Jinak Julinka je pořád spíš malý zápasník sumo…když už totiž nespí tak se jen boulí a převaluje zleva do prava.

Ali - jako vždy spousta rad…kde na bereš čas? má poklona a veliké díky :-)))

Diny - u nás bylo také líbáníčko pod třešněmi…dokonce pod každou, kterou máme na zahradě…a cumlíka dostala i Julinka a hafani :-)))

Magrato - delfínek je opravdu sluníčko :-))) už se těším až ho uvidím…nejdeš také 9/5 na srazík?

Tanina a Julinka 38tt

 
Anonymní  02.05.04 14:07

Ahoj Maminky a skoro-maminky,

ALICE - denníček vypadá super, už som si ho vytiskla zbežne prečítala a večer si ho pečlivo naštudujem. Myslím, že by si mala tie denníčky zviazať a začať vydávať ako knihu. Píšeš ozaj super. DIKY za čas, ktorý tomu venuješ, určite to mnohé maminky tak ako aj ja ocenia.

Z predchádzajúceho denníčka som vyčítala, že mame ďalšie miminká. Gratulujeme MIRKE a Barborke a SENTI a Karolínke. Ak mi niečo neušlo tak Karolínka by malo byť naše prvé májové miminko. To nám ten čas ale uteká… Veľa zdravíčka, šťastíčka a lásky prajeme obom maminkám a miminkám. Lukášek sa teší, že bude z čoho vyberať :o)).

Takže kto je teraz na rade ? DINY ( Tvoje kontrakcie tomu možno nasvedčujú?), ALICE tiež to máš za pár a si perfektne pripravená (myslím hlavne to cvičenie) alebo KOSTICKA, alebo … ??? Držíme Vám palečky a prajeme pohodový pôrod.

U nás zatiaľ nič nove, v piatok okolo obeda nás trochu pobolievalo bruško a tak neviem či z tých robotníkov, alebo to bol Lukáško. Po dvoch hodinkách to prešlo, vrátili sme sa zo stavby domov do postielky a podarilo sa nám zaspať . Večer sme boli ešte prebrať kuchyňu a hneď nám bolo lepšie. Ešte aj hokej dopadol pre Čechov a Slovákov dobre, ohnostroj v Prahe bol tiež nádherný takže nebol dôvoď na žiadnu depku. Síce nám chýba náš taťka, ale každý deň minimálne 1× zavolá hrá strašne smutného a pošle niekoľko SMS-iek. Dnes nám sľúbil, že keď sa vráti tak nás vybozkáva, aby sme o nič neprišli, tak sa tešíme, že za 5 dní už bude s nami. (Čo iné nám zostáva..) Aj tak mám dojem, že to odlúčenie od nás prežíva horšie ako ja s Lukáškom.
Každé ráno mám dojem, že mám dosť energie ale postupom dňa nejako mizne. Váha sa nám už tri týždne nemení +- nejaké to dkg, ale stále sa držíme na +16kg. Až na to bruško v piatok, žiadne iné príznaky blížiaceho sa pôrodu nie sú. Ideme niečo zbodnúť, lebo sme z toho písania vyhladli a potom si dočítame ešte denníčky a príspevky od ostatných maminiek, čo sme za posledný týždeň zanedbávali.

Pekný zvyšok nedele a krásny májový týždeň prajú
Slniečko a Lukáško ( už len 21 dní)

PS: teším sa na popis ďalších pôrodov od SENTI a MIRKI

 
Mirka2
Nováček 10 příspěvků 02.05.04 14:40

Ahoj čekatelky i maminky,
hlásím se po měsíci zase s příspěvkem. Co jsem skončila s prací a ?ležím? doma, mám pocit, že naprosto nic nestíhám. Už ani emimčo. Jen jednou týdně stáhnu deníček a přečtu vše co se za uplynulý týden událo. Je tu spousta rozdvojených maminek s miminky, kterým upřímně gratuluji a moc závidím. Hltám každý popis porodu, který vždy obrečím.

Byla jsem v pátek na UTZ a dr. mně informoval, že miminko je v poloze KP ?po zadečku?. Brala jsem to sportovně, že jako nic se neděje v 33 tt má ještě čas se otočit. Do soboty pořád dobrá nálada (hlídala jsem neteř a synovce skoro celý den). A večer ve sprše to na mne dolehlo, asi jsem konečně pochopila, že vysněný bezproblémový průběh porodu vůbec nemusí být bezproblémový. Manžílek se hodně podivil jaká hromádka nervů se mu z té sprchy vrátila. Byl na mne moc hodný a nechal mne vybrečet a už je zase lépe. No co, i po zadečku se rodí přirozenou cestou. Mamka tak měla mojí starší sestru, ale nebylo to prý nic jednoduchého. Nakonec se narodila mírně přidušená. Dneska by to asi neprotahovali a šli dříve na císaře.
Pohlaví jsem si stále nenechala říci. Manžel sice stále naléhá, ale už to bude muset vydržet. Také jsem byla poprvé na monitoru. Srdíčko krásně bušilo, jen při pohybech se rytmus změnil, ale sestřička mi vysvětlila, že to je normální.
Chtěli jsme se podívat do porodnice, a tak jsem zorganizovala návštěvu v ČB porodnici. Ve stanovený den v určenou hodinu jsme s Jirkou a dalšími páry zklamaně stáli před porodnicí, kde byl vyvěšen papír, že Dnes z tech. důvodů prohlídka porodnice zrušena. Čirou náhodou tam byly také dvě maminky, se kterými jsem chodila na těhucvičení. Zklamaně jsme se rozešli, ale za čtrnáct dní (další prohlídkový termín) jsme si dali spicha na stejném místě. Bude to už tento týden a tak doufám, že si najdu čas napsat a poinformovat Vás o mých dojmech.

Domeček je stále v neobyvatelné formě, ale děláme velké pokroky. Kuchyň je zařízena (čekáme jen na spotřebiče), světla svítí, voda teče, záchod splachuje. Chybí položit podlahy ve třech místnostech a na poslední květnový týden mám objednaný nábytek do ložnice. Až bude tohle všechno na svém místě hodlám zorganizovat velký úklid. Kamarádky se mi dokonce sami nabízejí a tak jejich pomoci asi nakonec ráda využiji. Doteď jsem vše v pohodě zvládala sama, ale najednou jako mávnutím kouzelného proutku zjišťuji, že leccos prostě nejde. Obzvlášť lezení po zemi a ohýbání je velkým problémem. Na mytí oken si ještě troufnu, ale to zase nerada vidí má rodina, protože mě neohrabanou hned vidí jak z té židle padám. A za měsíc, soudě podle Vašich příspěvků, bude pravděpodobně ještě hůře.

Alice, deníček je krásný. Poctivě studuji a ukládám, aby jsem potom měla kde hledat rady a porady jak kojit. Určitě nechci nic zanedbat, aby se nám to kojení povedlo a oběma líbilo.

V pátek jsem vyrazila na ?májku? neboli ?pálení čarodějnic? a vydržela jsem tam do půl dvanácté. Druhý den jsem musela manžela skoro chytit pod krkem, aby na chvíli přerušil štukování a šel mne políbit pod třešni. Nakonec se mi to povedlo a uschnutí zase rok nehrozí.

Pro dnešek už končím a půjdu asi ven mezi dvěma přeháňkami. Je tu střídavě oblačno a každou chvíli sprchne.

Mějte se co nejlépe a opatrujte se.
Mirka2 + JiříHana 32+3 tt

 
Anonymní  02.05.04 14:50

Ahoj holky,
není pravda, že u nás existuje pouze jeden druh kojícího klobučku. Například AVENT, dělá kloboučky hodně vykrojené (tvar motýlých křídel) pro kontakt s prsem.

A ještě jedna poznámka,. Existuje LATEX což je to samé jako GUMA a KAUČUK (hnědá, neprůhledná, přírodní) a SILIKON (umělá, průhledná). Takže pozor, nepleťe si pojmy.

Jinak přeji šťastné kojení a spokojená miminka!

 
Mart
Kecalka 456 příspěvků 02.05.04 18:38

Ahoj jarňulky a jarňátka,
díky Alice za další krásný deníček o kojení.

My jsme první máj strávili na chalupě mých rodičů, bylo to moc fajn. Byl to vlastně první Tomáškův výlet s přespáním někde jinde a zvládl to v pohodě. Navíc se to hodilo i termínově, na zahradě máme kvetoucí třešeň, tady u nás na sídlišti o žádné nevím.

Gratuluji dalším jarňátkům a jejich maminkám Mirce s Barborborkou a Senti s Karolínkou.

Ke kojení: také doporučuji nekupovat dopředu žádnou umělou výživu, na to je vždycky dost času, já jsem neměla u Honzíka koupené ani lahve, koupila jsem je až později na uskladnění mléka v mrazáku. Pít z lahve jsem mu zkusila dát asi ve 3,5 měsících své mléko, abych zjistila, jestli to bude umět, a pak jsme to párkrát využili, když jsem byla mimo domov za kulturou a tak. Ale rozhodně bych to nezkoušela u novorozence a i později jen občas.
Při podezření na menší tvorbu mléka se doporučuje při jednom kojení vystřídat 4 krát prsa a mezi kojeními odstříkávat. A rozhodně kontaktovat laktační poradkyni. Jak tady jedna maminka psala o přikládání po půl hodině, tak to nejde vždycky, protože mnoho dětí prostě nevzbudíte.

Těším se na další miminka a přeji snadné porody!

Mart a Tomášek 6 týdnů

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 02.05.04 19:38

Ahojky holky,

já jen pro doplnění toho koj.hada v Brně na Obilňáku vám ochotně přinesou na požádání i na normální pokoj!

k poraněným bradavkám - mě nejvíc pomohlo větrat a větrat a potřít mateřským mlékem…

přeji vám bezproblémové kojení a všechno okolo!

Zdeník od Cipísků

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 02.05.04 22:03

Jsme fakt rády, když nám někdo napíše svůj názor, ale proč jako anonym?!! To se fakt neumíte podepsat?!!

Netvrdila jsem, že u nás existuje pouze jeden druh, napsala jsem, že jeden druh je běžně k dostání a to je rozdíl.

O dudlících jsem se zmínila pro úplnost, sama jsem je nepotřebovala, takže nemám přehled o materiálech.

Ráda bych poděkovala o doplnění, ale bohužel nevím komu…

Je mi líto, ale další anonymy budu mazat. Pokud někdo chce přispívat, ať je tak laskavý a podepíše se.

Děkuji!

Alice

 
Dagmara
Nováček 8 příspěvků 02.05.04 22:34

Zdravím všechny jarní miminka,kojím svého syna 3,5 měsíce jen přez klobouček a jde nám to skvěle.První 4 týdny jsem při kojení dost trpěla a každý den jsem chtěla kupovat um. mléko, ale chce to vydržet,vydržet,vy­držet!!! Dagmara a Jirunka.

 
Anonymní  02.05.04 22:36

Ahojky, mě ty tvoje deníčky příjdou naprosto dokonalé, i proto, že si to ještě hodně pamatuju a myslím, že popisuješ stručně a věcně to nejpodstatnější. Na popraskané bradavky mi nejvíc pomohl Bepanthen, co nejvíc prsa větrat a ze začátku hodně měnit polohy. Doufám, že i u Adámka budu moct zase kojit, protže je to mo ckrásné, když se na vás od prsu kouká spokojené a nabumbané miminko. Ahojky VEGA :D

 
Anonymní  02.05.04 22:37

Ahojky, mě ty tvoje deníčky příjdou naprosto dokonalé, i proto, že si to ještě hodně pamatuju a myslím, že popisuješ stručně a věcně to nejpodstatnější. Na popraskané bradavky mi nejvíc pomohl Bepanthen, co nejvíc prsa větrat a ze začátku hodně měnit polohy. Doufám, že i u Adámka budu moct zase kojit, protže je to mo ckrásné, když se na vás od prsu kouká spokojené a nabumbané miminko. Ahojky VEGA :D

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 03.05.04 08:48

ahoj jarnatka :-)

vcera jsem se divala na Superstar a drzela jsem vsechny palce,aby uz vypadl Julian. Tak trosku jsme nepochopili co tam dela,kdyz ten zpev nic moc. To jen tak na okraj.
kino nam bohuzel nevyslo,mama dostala necekany uklid,takze na Kill BILL 2 si jeste chvili pockame. Vyrazili jsme misto toho na odpoledni prochazku,delfinek delal vzornaka,chvili cumakoval na stromy,ale pak preci jen spanek zvitezil. V noci se vzbudil jen ve 3 a pak az v 7. Ze by se zacalo blyskat na lepsi casy:-)))
dneska mu je uz 11 tydnu,neuz­veritelne to utika ( urcite to pisu kazdy tyden ), uz to neni jen to tiche klidne lezici miminko,uz je to nas clovicek:-))) Ted lezi pod hrazdickou a mlati do ni,ale za chvili ho to prestane bavit,takze se asi pujdeme projit.

LENTILKA se mi jeste neozvala,asi se Viktorce nechce moc ven:-((

tak holky,honem kdo bude dalsi? Diny az po 6.kvetnu a Alice:-))) tesime se

tak jdu se venovat sklebounkovi
magrat a delfinek 11.tydenni

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 03.05.04 13:30

Zdravím Jarňulky při pondělku:)

Tak jsem právě téměř odevzdala to, co jsem chtěla mít z krku, takže jsem už zvedla psychicky pomyslnou závoru a dovoluji tímto Davídkovi přijít mezi nás:)))
Obávám se ale, že to asi nebude mít zas tak velký vliv, a náš drobeček si rozhodne sám podle sebe, jestli a kdy:)))

Jinak včera večer maličké bolesti, ale žádná hrůza, při Superstar se stala věc nevídaná, tak se rovnou zeptám, jestli některá zkušená mamina třeba nedá naději, že se něco už bude dít:) Celé těhulkovstí trpím „suchostí“, žádné výtoky, žádné bakterie, vše ok…a včera když zpíval Dolínek (jojo, první co mě napadlo, bylo…co se to děje, ten tě mamino přece vůůůbec nemůže vzrušovat, hihi:))), tak jsem ucítila nějaké podezřelé vlhko. Nejdřív jsem se lekla, že by voda, ale bylo toho na prasklou plodovku málo…no a od té chvíle se mě ten zpropadený výtok nechce pustit a mám pořád takový divný pocit…Volala jsem i na gyndu, a tam mi řekli, že pokud je čistý, čirý a bílý, tak se nemám znepokojovat a na zvláštní stěry chodit nemusím. No a proč vlastně píšu…protože jsem to řekla sestře, a ta mi s jásotem řekla, že to přesně jí postihlo den před narozením Štěpánky:)

Tak bych se ráda zeptala užmaminek, jestli se tohle dá spojovat s blížícím se porodem, nebo neeeee…

Protože jak jsem si dovolila dnešním dnem už porodit, hihi, tak snad bylo lepší, když jsem byla v pracovním stresu, protože pak ty dny utíkali jako nic a já byla ráda za každý, kdy to ještě nebylo…a teď už jsem zas extrémně pár hodin netrpělivá a říkám si, kdy užžžž????:) No jsem normální???:)

Magrát, 11 týdnů, to snad není možný…ty se tak mááááš:) A k tomu Juliánovi, mám stejný názor:) U Superstar se mi skvěle žehlí, máme vyžehleno jako nikdy, dřív jsem to házela do koše a jednou za půl roku to vytáhla a teď pravidelně každý týden jsem vzorňačka:)

No nic, jdu věšet prádlo, večer asi přemluvím manžílka k nějaké taškařici a uvidíme, zda se to hne:))) Davídek silně tlačí hlavičkou na dno, při chůzi to kolikrát bolí jako čert…už by mohl brouček můj vykouknout, škoda že oxytocin není třeba v čokoládě, to bych se ujedla, abychom ho vyprovokovali:))))

Tak kdo další na řadě, holčičky? Peg psala, že včera zase trpěla, ale nic z toho, ta její beruška se snad s Davidem v:,–(ila, kdo bude dýl:))))

Papa zatím a určitě ještě nakouknu, jestli není další Jarňátko:)

Diny a Davídek (40tt) … ještě 6 dní do 1. TP:)

 
Anonymní  03.05.04 13:50

Ahoj jarňulky,

dnes ráno mi to nedalo a psala jsem Lentilce, přepíšu vám odpověď: " Ahoj Tani, jsem úplně mimo, stále nic uz pomalu tři týdny přenáším, mám od pátku bolesti neprevidelně, už ani bolestí nevidím, tak mě Pepa veze teď do Podolí, doufám že nic nezkazí a malá bude ok, ozvu se jak jsme dopadli."

Takže oběma moc držíme palečky, ať jsou v pořádku.

Tanina a Julinka 38tt

 
Mart
Kecalka 456 příspěvků 03.05.04 14:51

Ahoj holky,
už sem lezu i přes den, přestože telekomácký paušál nám platí až od šesti večer. Je to strašně napínavé, kdo porodí další.
Dneska jsem byla u své gynekoložky, tak všechno je v pořádku, vyšetření bylo o něco nepříjemnější než obvykle, ale šlo to. Teď si užívám poledního klidu, Honzík už dvě hodiny spí a Tomášek zvolna vytuhává při kojení, takže zdokonaluji psaní jednou rukou.

Diny, nemohl by být ten výtok pomalý odtok plodové vody? Prý to někdy uniká jen po kapkách.
Magráto, je to fakt neuvěřitelný, jak ten čas letí, ale zastavit se to nedá a za chvíli budou ze sladkých miminek oprsklý puberťáci. Teda doufám, že snad spíš fajn velký kluci.
Držím palce Lentilce, třeba jen špatně spočítali termín.

Mart

 
kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 03.05.04 18:32

Ahojte holčiny, mimísci a pupíčci!

SENTI: velká gratulace k prvnímu deníčkovskému euromiminku ? Karolínce. Ať Vám dělá samou radost, je zdravá a roste jako z vody. Vybrala si moc krásné datum ? svátek lásky. Takové datum chtěl i můj manža, aby si to dobře pamatoval (1. května 1. dítě, 1. června výročí svatby a 1. července moje narozeniny), ale El se na svět nechtělo, takže má manža smůlu :o))))))))))).

MAGRÁTKO: díky, že mi přeješ co nejmíň trápení s tím mým chozením, ale můžu jen zkonstatovat, že je to čím dál tím horší. Už asi třetí nebo čtvrtý den se nemůžu pohybovat mým kachním kolíbáním, ale má chůze vypadá asi takhle: pravá noha kousek vykročí a levou rychle přisunu, abych sebou nešvihla na zem. Taky se pořád o něco opírám a přidržuju, ještě štěstí, že máme doma tolik nábytku, díky kterýmu se aspoň někam doplazím. Děsím se toho, abych někde nespadla a El se něco nestalo. V neděli ráno mě tahle moje neschopnost opět dohnala až k slzám. Když mě viděla moje maminka, navrhovala, ať mě manža zaveze do porodnice a ať tam se mnou něco udělají, ať mi ten porod vyvolají nebo cokoliv, že už nemůžu dál. Ale nevím jakým zázrakem jsem se ukecala, že to aspoň do té středy vydržím, jsem ale nachystaná a na tu kontrolu jedu už i se sbalenou taškou. Buď vyfasuju dvě francouzský hole nebo invalidní vozík nebo mě odtamtud nedostanou :o))). Jo a taky jsem si dovolila uložit si delfínka na plochu, abych měla inspiraci na krásný mimčo (tu fotku s tím zeleným bodíčkem, jak si tam tak lebedí).

ALICE: už jsem Ti ve fotogalerii psala, jak máš krásný hlaďoučký bříško, to se o tom mým nedá vůbec říct. Kubíček je na Tebe moc hodnej, že se zas až tak moc neroztahuje :o)). Jinak opět velkááááááá pochvala za deníček, opět sklízíš můj obdiv!!!!!!

DINY: připojuju se k prosbě Davídkovi, ať to u mámy ještě vydrží. Určitě je mu tam dobře, když se nehlásil doteď. A pak ? dohoda je přece dohoda.

SLNIEČKO: kéž bys měla pravdu s tím dalším porodem na řadě. Už se těším, až budu mít El u sebe (a hlavně, až nebo vlastně jestli vůbec se zbavím těch mých starostí s nohama). S baráčkem přeju, ať vám to všechno vyjde a máš co nejmíň starostí.

Užívejte si sluníčka a krásného počasí, miminka ať vykukují na svět, pohlaďte bříška a pusinku všem jarňátkům posílají

Kostička + ?buřtík? El 39+3 tt

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 04.05.04 09:13

ahoj jarnatka

vcera jsme si s Krystufkem udelali krasny den,koupila jsem mu zeleny sustakovy laclace - je v nich fesak :-) On se mi odmenil tim,ze spinkal az do 5,to bylo neuveritelne

jinak mam pro vas dve zpravicky :

SENTI pise : Karolinka je krasna,porad na ni koukam. Jsem strasne stastna. Ve stredu by nas mely pustit,tak co nejdriv napisu a hodim foto. Vsechny od nas moc pozdravuj Senti

LENTILKA : Tak mam po klystyru!Super jizda,drz pesti - poslano v 6:00

takze dneska se moozna konecne narodi Viktorka :-)))

Diny - ja jsem si taky myslela,ze mam vytok a byl to Krystof:-)

Mart - puberu jeste neee :-)

Tanino - jak se mate s Julinkou?

Kosticko - hezky odpocivej a setri se

koncim,protoze delfinka to neba:-))
pa magrat a uplakanek

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 04.05.04 13:52

Ahojte!

Tak jsem byla včera v porodinci na monitoru. V trolejbuse s nám jela nějaká těhulka, seděly jsme vedle ní. Vysvětlila jsem Verunce, že paní má také v bříšku miminko. Jak uslyšela miminko, začala mi hladit bříško a pak ukazovala té paní na břicho. Verunku jsem předala na Mendláku Markovi a vydala se do porodnice. K mému překvapení mě vzali velice brzo, jenže jak natočili monitor, zůstala jsem trčet v čekárně spolu s dalšími maminami. Už jsem si přečetla celou maminku a začala jsem pojídat oříšky. Dorazil i Marek se spící Verunkou v krosničce a vtom mě volali dovnitř. Paní doktorce se zdálo, že mám na porod ještě čas - prý to bude spíš toho 13.5. jak 7.5..... No já vím své! Ráda bych do konce týdne porodila, ale to neurčuju já, nýbrž náš syn. Je to jeho první samostatné rozhodnutí, tak ho nebudeme do ničeho tlačit. Nicméně máme povolené milování o sto šest, tak si říkám, že od zítřka začnu používat přizrozené prostředky k vyvolání porodu…! :o)

Paní doktorka také změřila miminko a vyšlo jí kolem tří kil. Objednala mě za týden v pondělí - humoristka!! :o) S prohlídkou jsem byla spokojená. Hned po ní začali chodit poslíčci, ovšem velmi mírně a nepravidelně. Byla jsem tak utahaná, že jsem ani do cvičení nešla.

Přemýšlím, jestli jsem na miminko nachystaná já. Sice vím, že už to může přijít, všechno máme připravené, ale najednou mám v sobě klid a připadá mi to, jako by se to ani netýkalo mě. Asi dám dohromady tu postýlku…! :o)

Další hlášení budu posílat průběžně! Jsem zvědavá na Lentilku! Jestlipak tento týden splníme plán?! :o)

Alice + Kubík 39+4 tt

 
Peg
Kecalka 196 příspěvků 04.05.04 14:30

Ahoj Holky

tak jsemzvědavá kdo z nás je teda na řadě, teda lentilka je jasná a kdo dál?

U nás nic nového spíše naopak včera poradna a dr. nás opět setřel slovy no do 3 týdnu porodíte, nicméně vyšetření dopadlo tak že místo abych se otvírala tak sem se hezky zavřela a z CS6 je rázem neporodní nález CS2 krásně těhotenský, asi se z toho zcvoknu, ale co holt máme sice 3 dny do termínu,a le dle dr. to teda ani náhodou nevypadá. ikdyž dneska mě zase bolí v podbřišku a poslíčků jsem si už vytrpěla až až. No uvidíme jstli dnešní uplněk nízký tlak a zatmění měsíce nesehraje nějakou roli.

Tak jsem fakt zvědavájak se to tady rozjede zatím pokud vím, máme jedno květnátko tak kdy přibydou další?

Peg a líná a baculatá holčička 39+5

 
Anonymní  04.05.04 15:07

Ahoj holky,
i ja se zase po nejake dobe hlasim do diskuze:)
Zatim litam jako hadr na holi, vytiram, uklizim zarizuju, ale koupelna uz je snad hotova, loznice bude zachvili a kdyby se nase Monca rozhodla pro lehce predcasny prichod, tak ted uz by se to zvladlo:)
Taky se musim pochlubit, ale uz mam vsechnu vybavicku doma, ted jen peru a cistim a zehlim, ale to uz je dobry, hlavne, ze uz je ten hnusnej stavebni prach pryc. Misovi se konecne zalibilo ve skolce, tak mam aspon na dopoledne jen tu svou berusku a s ni se da delat vsechno, nevim jake mate zkusenosti vy, ale casto mi prijde, ze s holcickama je opravdu mnohe jednodussi..
K tematu kojeni - i ja si myslim, ze clanek je moc povedeny a to uz mam dvoje kojeni za sebou…
Mne moc pomahalo ze zacatku v porodnici, kdyz vzdycky mimca spinkala - mazala jsem do sprchy, jednak kvuli ocistkum a poprve i kvuli siti a jednak kvuli prsum. Jako vsechny jsem je mela bolestive nalita a tak jsem si je vzdycky rozmasirovala do mekka a odstrikala i trochu mlicka - ale ne zas moc, jen tak aby p rave to bolave nabehnuti zmizelo.
Vzhledem k tomu, ze v Podoli byla vzdycky na sprchu fronta, tak mi to vzdycky vyslo, ze jsem se dostala na radu, rozmasirovala a za chvili uz se mimco vzbudilo, chtelo napit a prsa i bradavky uz byly pripravene.
Jinak jeste pred prvnim mimcem jsem mela jednu bradavku vpacenou, ale kojenim se to krasne upravilo.
JInak samozrejme gratuluju vsem stastnym novym maminkam i jejich miminkum a tesim se na nove zpravicky. Poctive si denicek ctu, jen malokdy mam ale jeste silu neco sesmolit…
Mejte se moc krasne, Sasa (Misa, Katka, Monca 39 tt)

 
Anonymní  04.05.04 15:10

Ahoj holky,
i ja se zase po nejake dobe hlasim do diskuze:)
Zatim litam jako hadr na holi, vytiram, uklizim zarizuju, ale koupelna uz je snad hotova, loznice bude zachvili a kdyby se nase Monca rozhodla pro lehce predcasny prichod, tak ted uz by se to zvladlo:)
Taky se musim pochlubit, ale uz mam vsechnu vybavicku doma, ted jen peru a cistim a zehlim, ale to uz je dobry, hlavne, ze uz je ten hnusnej stavebni prach pryc. Misovi se konecne zalibilo ve skolce, tak mam aspon na dopoledne jen tu svou berusku a s ni se da delat vsechno, nevim jake mate zkusenosti vy, ale casto mi prijde, ze s holcickama je opravdu mnohe jednodussi..
K tematu kojeni - i ja si myslim, ze clanek je moc povedeny a to uz mam dvoje kojeni za sebou…
Mne moc pomahalo ze zacatku v porodnici, kdyz vzdycky mimca spinkala - mazala jsem do sprchy, jednak kvuli ocistkum a poprve i kvuli siti a jednak kvuli prsum. Jako vsechny jsem je mela bolestive nalita a tak jsem si je vzdycky rozmasirovala do mekka a odstrikala i trochu mlicka - ale ne zas moc, jen tak aby p rave to bolave nabehnuti zmizelo.
Vzhledem k tomu, ze v Podoli byla vzdycky na sprchu fronta, tak mi to vzdycky vyslo, ze jsem se dostala na radu, rozmasirovala a za chvili uz se mimco vzbudilo, chtelo napit a prsa i bradavky uz byly pripravene.
Jinak jeste pred prvnim mimcem jsem mela jednu bradavku vpacenou, ale kojenim se to krasne upravilo.
JInak samozrejme gratuluju vsem stastnym novym maminkam i jejich miminkum a tesim se na nove zpravicky. Poctive si denicek ctu, jen malokdy mam ale jeste silu neco sesmolit…
Mejte se moc krasne, Sasa (Misa, Katka, Monca 39 tt)

 
Anonymní  04.05.04 15:16

Ahoj holky,
i ja se zase po nejake dobe hlasim do diskuze:)
Zatim litam jako hadr na holi, vytiram, uklizim zarizuju, ale koupelna uz je snad hotova, loznice bude zachvili a kdyby se nase Monca rozhodla pro lehce predcasny prichod, tak ted uz by se to zvladlo:)
Taky se musim pochlubit, ale uz mam vsechnu vybavicku doma, ted jen peru a cistim a zehlim, ale to uz je dobry, hlavne, ze uz je ten hnusnej stavebni prach pryc. Misovi se konecne zalibilo ve skolce, tak mam aspon na dopoledne jen tu svou berusku a s ni se da delat vsechno, nevim jake mate zkusenosti vy, ale casto mi prijde, ze s holcickama je opravdu mnohe jednodussi..
K tematu kojeni - i ja si myslim, ze clanek je moc povedeny a to uz mam dvoje kojeni za sebou…
Mne moc pomahalo ze zacatku v porodnici, kdyz vzdycky mimca spinkala - mazala jsem do sprchy, jednak kvuli ocistkum a poprve i kvuli siti a jednak kvuli prsum. Jako vsechny jsem je mela bolestive nalita a tak jsem si je vzdycky rozmasirovala do mekka a odstrikala i trochu mlicka - ale ne zas moc, jen tak aby p rave to bolave nabehnuti zmizelo.
Vzhledem k tomu, ze v Podoli byla vzdycky na sprchu fronta, tak mi to vzdycky vyslo, ze jsem se dostala na radu, rozmasirovala a za chvili uz se mimco vzbudilo, chtelo napit a prsa i bradavky uz byly pripravene.
Jinak jeste pred prvnim mimcem jsem mela jednu bradavku vpacenou, ale kojenim se to krasne upravilo.
JInak samozrejme gratuluju vsem stastnym novym maminkam i jejich miminkum a tesim se na nove zpravicky. Poctive si denicek ctu, jen malokdy mam ale jeste silu neco sesmolit…
Mejte se moc krasne, Sasa (Misa, Katka, Monca 39 tt)

 
Anonymní  04.05.04 15:18

Ahoj holky,
i ja se zase po nejake dobe hlasim do diskuze:)
Zatim litam jako hadr na holi, vytiram, uklizim zarizuju, ale koupelna uz je snad hotova, loznice bude zachvili a kdyby se nase Monca rozhodla pro lehce predcasny prichod, tak ted uz by se to zvladlo:)
Taky se musim pochlubit, ale uz mam vsechnu vybavicku doma, ted jen peru a cistim a zehlim, ale to uz je dobry, hlavne, ze uz je ten hnusnej stavebni prach pryc. Misovi se konecne zalibilo ve skolce, tak mam aspon na dopoledne jen tu svou berusku a s ni se da delat vsechno, nevim jake mate zkusenosti vy, ale casto mi prijde, ze s holcickama je opravdu mnohe jednodussi..
K tematu kojeni - i ja si myslim, ze clanek je moc povedeny a to uz mam dvoje kojeni za sebou…
Mne moc pomahalo ze zacatku v porodnici, kdyz vzdycky mimca spinkala - mazala jsem do sprchy, jednak kvuli ocistkum a poprve i kvuli siti a jednak kvuli prsum. Jako vsechny jsem je mela bolestive nalita a tak jsem si je vzdycky rozmasirovala do mekka a odstrikala i trochu mlicka - ale ne zas moc, jen tak aby p rave to bolave nabehnuti zmizelo.
Vzhledem k tomu, ze v Podoli byla vzdycky na sprchu fronta, tak mi to vzdycky vyslo, ze jsem se dostala na radu, rozmasirovala a za chvili uz se mimco vzbudilo, chtelo napit a prsa i bradavky uz byly pripravene.
Jinak jeste pred prvnim mimcem jsem mela jednu bradavku vpacenou, ale kojenim se to krasne upravilo.
JInak samozrejme gratuluju vsem stastnym novym maminkam i jejich miminkum a tesim se na nove zpravicky. Poctive si denicek ctu, jen malokdy mam ale jeste silu neco sesmolit…
Mejte se moc krasne, Sasa (Misa, Katka, Monca 39 tt)

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 04.05.04 17:08

ahoj holciny :-)

tak pred chvili jsem se vratila z prochazky,brou­zdali jsme Bohnicemi,lesem a tak. A ted mi Filda napsal,ze utekl nejaky nebezpecny schizofrenik,takze s prochazkami zatim koncim :-((( brrr

dala jsem do galerky fotku delfinka v decce

jinak Lentilka se mi zatim neozvala,moc na ni myslim a doufam,ze budou holky v pohode

SASO - jsem rada,ze si se zase ozvala. Hm,nova koupelna a loznice,to bude Monca spokojene mimico. Jo a taky je super,ze se prckovi ve skolce libi,aspon o jednu starost mene

PEG - taky na tebe moc myslim a drzim palce,at se lenoch brzy rozmysli :-)

ALICE - uzij si prirozene vyvolani porodu :-))

koncim,jdeme naproti tatinkovi
magrat a delfinek

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 04.05.04 19:08

Zdravím Jarňátka!!!:)

Tak jsem se dnes konečně dostala k psaní…ne že bych toho měla tolik, ale ráno jsem maličko pracovala na PC a pak jsem utekla manžílkovi z kanceláře a jela jsem do Plzně za neteřinkou. Holky, ta vám tak vyrostla a jak se krásně směje:)))Má už zase úplně jiný kukuč, člověku je až trošku líto, jak to utíká…Už to není to spací miminko, pořád by povídala, culí se, krásně reaguje, kouká…v kočárku teda zabrala hned, to jí jde nejlíp:)

Pak jsem s maminou udělala velký nákup v Hypernově, protože u nás už nebylo do čeho kousnout, v čem umýt nádobí, čím si vyčistit zuby a tak bych mohla pokračovat…takže pro dobu porodu nebo tak nějak tu je zase jídlo a věci na přežití:)

Samozřejmě jsem neodolala a zapadli jsme se sestrou do sekáče, malé jsem koupila super kraťasy na léto za 19,– Kč a Davídkovi nádherný modrý kabátek s medvídkem, pak takové ty teplejší dupajdy i s košilkou, ale ty mu budou až dýl. Takže za chvíli se poženu to vyprav v Lovele a zítra vyžehlím:)

Peg…také si od dnešného úplňku slibuju, že třeba…a to zatmění měsíce…vůbec konstelace hvězd je prý mimískům nakloněna, tak uvidíme:) Jenže i když jsem docela dneska odpoledne běhala po městě, tak je mi nechutně dobře, teď jsme spucli skvělé kotletky s hranolkama a vidím to na pohodový pelíšek a spánek až do rána, hihi:))))

Jak psala Alice, to se mi moc líbilo, s tím prvním samostatným rozhodnutím našich dětí, takže co nám zbývá, než to nechat na nich, že:) Neboj, dočkáme se, já když jsem dneska přebalovala tu naší holčičku, které bude už za 2 dny 7 týdnů…vždyť to přece strašně letí a my si ty naše čumáčky budeme užívat po zbytek dlouhého života:) Davídek teď vydatně kope, to on vždycky po dobré večeri, labužník jeden:) To ještě neví, že jsem koupila super relaxační pěnu do koupele, to má taky rád, vlnit se v pupendu nad hladinou:) Prostě mamina mu připravila samé fajn věci a když k tomu připočteme, že jsme včera spolu krásně fandili u hokeje a slíbili jsme si, jak budeme spolu chodit na ligové zápasy Plzně…no budeme se prostě mít:)

Holčičky, mějte se krásně, držíme palečky, kdybyste se chtěla některá těhulka tuhle noc rozdvojit, tak do tohoooo:) Bude to magická noc a zítra to krásné datum…hmmm…taky bychom si dali říct, teda já joooo:)

Pápá Diny a Davídek (budoucí hokejista:) 40 tt…5 dní do termínu:)

 
Mart
Kecalka 456 příspěvků 04.05.04 19:44

Ahoj jarňulky,
Dneska jsme byli na šestitýdenní prohlídce a hlásíme 5,16 kg a 58 cm. Ale máme i horší zprávy, Tomáškovi se na hrudníčku objevil ekzém a dostali jsme doporučení na rehabilitaci, protože Tomášek pořád stáčí hlavičku doprava a nepomáhá ani podkládání. O tu rehabilitaci jsem si řekla sama, doktorka doporučovala dávat ho do postýlky tak, aby neměl zprava žádné podněty, ale to už zkouším už několik týdnů a nepomáhá to. Myslím, že cvičení nám neuškodí, vím, že se to dětem moc nelíbí a hlasitě při tom protestují, ale nechci, aby měl Tomášek v dospělosti hlavu na stranu jako Zeman. Ten ekzém by mohl být z pracího prášku, protože manžel vypral Tomáškovy věci s naším prádlem v normální Lanze, jinak pro něj používám Lovelu. Tak uvidíme, dostali jsme mastičku, snad to pomůže.
Další kontrola bude ve třech měsících, čekám, že se to spojí i s prvním očkováním, zároveň je ten den objednaný i Honzík na spalničky, zarděnky a příušnice, tak dostanou píchanec kluci oba, aby se nehádali.
Dneska tam zrovna píchali jedné holčičce náušnice, tak toho jsem ušetřena, i když třeba za pár let zkusíme ještě i tu holčičku, kdoví.

Sašo, také jsem v porodnici u obou dětí chodila do sprchy a masírovala a ostříkávala, opravdu to pomáhá. Teď v Podolí dokonce ani nebyly fronty, ale před tím u Apolináře jsem je zažila taky. Holt ta sociální zařízení jsou slabou stránkou porodnic.

Magráto, pozor na toho schizofrenika, radši nejezdi na žádná opuštěná místa.

Alice, Diny, Peg a další holky, co jste na řadě, jsem zvědavá, na koho zapůsobí ten měsíc a držím vám palce.

Mart s Tomáškem a Honzíkem

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 04.05.04 19:54

holkyyyy
ted mi prisla SMS od LENTILKY :
Market,Krystufek ma kamaradku,ma 50 cm a 3400 g, je uzasna,byl to ale boj 13 hodin

uzasna zpravicka,brecim tady jak zelva

magrat

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 04.05.04 20:06

Strašně moc s Davídkem gratulujeme a brečíme tu taky!!!:) Lentilka si hodně vytrpěla, než se rozhodla ta její beruška vykouknout:) Má nádherný míry, je to super, další jarňátko na světě!!!! Hlásíme se, že chceme taky už brzo do party!!! Maminka přihlašuje Davídka, jde ho teď přemlouvat do vany a pak k taťkovi do pelíšku, hihi, třeba si kluk jeden dá říct a přijdeme v závěsu za Viktorkou:))

Ale zrovna tak to přejeme Peg a Alici, holky, tak co, bude dnešní noc patřit nám?:)

Diny a Davídek (40tt)

 
Mart
Kecalka 456 příspěvků 04.05.04 20:14

Gratulujeme!!!! Hodně zdravíčka Lentilce i Viktorce přeje Mart

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 04.05.04 21:15

No konečně!! Zdravíme další jarňátko! Moc se těšíme na fotečky a nové zprávičky!!

Alice

 
Anonymní  04.05.04 22:43

GRATULUJEM LENTILCE A JEJI VIKTORCE !!!

Ahoj Beata + Klarka 38tt.

 
Anonymní  04.05.04 22:56

Milá Mirko,
jsem ve stejném týdnu těhotenství a mám stejný problém. Miminko je otočené. Doufám, že budeme mít štěstí a otočí se nebo že porod proběhne rychle a bez komplikací. Budu rodit v Táboře,tak jsem zvědavá. Mám již skoro dvouletou dcerku Hanku,ta šla hlavičkou napřed a porod proběhl bezproblémově během 4 hodin. Slyšela jsem, že po zadečku je to opravdu těžší. S kojením jsem měla problémy, protože mám vpáčené bradavky a navíc velká prsa, tak doufám, že to tentokrát zvládnu. Jsem moc ráda, že jsou stránky, na kterých se mohou maminky poradit, když mají nejaký problém. Zatím se mějte, doufám že se na internet zase brzy dostanu. Tel. připojení není právě ideální.
Hodně štěstí a úspěšných porodů.
 Lucka

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 05.05.04 08:22

Ahoj Diny!

Eliška je hodně živé zvířátko (navíc pěkná rozmazlenka, co se naučila, že máma je ta věc, co z ní teče mlíko a co je pořád na dosah a běda, když ji nechám chvilku samotnou…:o)), takže už nemám čas vysedávat na emiminu jako v těhu a sledovat, jak se to s vámi všemi vyvíjí…
Ale občas kouknu, jak jste na tom s Davídkem … a vidíš, ty ses bála, že vyleze předčasně a už jste takhle daleko:o))
Doufám, že bude mít víc rozumu, než naše rozumbradička a vyleze sám (a nenechá se popohánět od doktorů).
Držím pěstičky - tobě i ostatním, které to ještě čeká, ať jste vy i vaši broučci v pořádku a máte rychlé a bezproblémové porody (a zároveň gratuluju všem čerstvým maminkám i miminkům)

Baghira a Eliška - dnes 3 týdny a 1 den

 
Anonymní  05.05.04 08:34

Ahojte!

nejdříve : Leni - obrovská gratulace k holčičice :-)))) moc jsme na tebe myslely a držely palečky.....

Diny, Alice - tak kdo bude starší? Kubík nebo Davídek? :)))

Magrato - Julinka se má báječně…je to spáč…jsem zvědavá jestli taková bude i po narození..jinak k tomu schizofrenikovi - jak včera hlásili tu adresu odkud je..tak je tady u nás přes dvě ulice :(((( ještě že mám ty dva obří hafany :-)))

krátká zprávička od nás - včera jsem byla celé dopoledne v práci - nějak teď nezvládají…tu paní co jsem zaučovala a stresovala se s ní, vyhodili a je tam teď jiná..takže si to představte...­...odpoledne jsem pak byla úplně grogy..spala jsem asi dvě hodiny a ještě večer jsem byla mrzutá..jinak je nám s Julčou báječně a zatím vše v úplném klidu

Posíláme pozdrav i všem ostatním jarňulkám
Tanina a Julinka 38tt

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 05.05.04 08:44

ahoj jarnatja :-)

tak druhou noc po sobe se Krystufek vzbudil pouze jednou na papani ,citim se odpocate. Vyrazila bych ven,ale dneska se couram kolem baraku,uz aby toho schizofrenika chytli :-(
zitra odjizdime na Vysocinu za babickou a dedou,takze kdyby se Davidek,Kubicek nebo prdelka od Peg rozhodli vykouknout,dejte mi to prosim vedet na mobilka :-))

BAGHIRO - to je neuveritelne jak to leti. Mne prijde nedavno,kdy jsme ti drzely palce a Elisce uz jsou tri tydny :-)) Tak ji moc pozdravuj

TANINO - hm,tak to je dobry s tim schizofrenikem,tak skoro soused:-(( jeste ze mas ochrance. Doufam,ze ti z prace nebudou volat do porodnice:-) Ten srazik mi nevyjde,budu u nasich

tak pa
magrat a prisavka

 
Anonymní  05.05.04 08:48

ZDRAVÍME A VÍTÁME DALŠÍ JARŃÁTKO!!!!PŘEJEME VSECHNO NEJ NEJ!!!!!!!!!!
KVĚTINKA A ELINKA 39tt

 
Peg
Kecalka 196 příspěvků 05.05.04 12:03

Moc gratuluji a přeji at to ostatní už boj není :-)

 
Peg
Kecalka 196 příspěvků 05.05.04 12:09

Tak hlásím, že u nás nic, bylo to sice uchvatné ale jsme stále 2v1. jinak mám docela slušný MS bolesti ale jinak nic zvláštv¨ního, klasicky v polozeležícího střelce do hodinyk vše přejde takže jen poslíčci.

Taninko moc to v práci nepřeháněj at julinka moc nespěchá, přeci jen by jste mohli počkat až po nás služebně starších :-)

Diny, Alice tak co jak si rozdělime ty pomyslné stupínky vítězů. Ikdyž mě je to celkem jedno hlavně aby to už bylo :-)

Magrat a Taninko na toho šílence bacha v telce říkali že je fakt nebezpečný, no ještě zítra má být škaredě tak vás to moc ven nepotáhne :-)

Zdravím všechny a přeji hezké rozdvojení a taky hezké chvilky s mimísky těm co už je mají.

Peg a lenivka (asi to prásknu nakonec jsme vyplnili formulář a bude to) Anetka 39+6

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 05.05.04 13:35

Zdravím Jarňátka:)

Tak jako s Peg, ani s Alicí, tak ani s námi měsíc v ouplňku ale vůbec nic neudělal, byli jsme s foťákem pozorovat zatmění, nádhera, manžílek udělal krásné snímky, jeden jsem chtěla vložit do galerie, ale zatím se nezdařilo.

Ani dnešní chaotické dopoledne nevypadá, že by s naším synkem hlo, a to jsem byla vyřizovat povolení a sítě na plynárnách, Telecomu a vodárně, kvůli rekonstrukci domečku…dobrovolně jsem se zhostila tohoto úkolu, matka těhule hrdinka socialistické práce, před chvílí jsem se vrátila uřícená a hotová…ale na úřadech se chovali skvěle, všude mě posazovali, byli ohleduplní, jo, asi si budu vycpávat pak bříško dál, vyplatí se to:)))

No teď jsem zasedla k PC, že vám napíšu, pak přijede kámoška, dáme kafčo na zahrádce a pak budu přesazovat kytičky do truhlíků. Snad se to moc venku nezakaboní, zatím je celý den neuvěřitelně krásně, teplo, sluníčko, mráčky ubíhají někam stranou, ale hlásili ochlazení…

Stejně ty jarní dětičky jsou většinou pěkně houževnatá miminka…nevím jak vy, ale já jsem si myslela, že tak polovina z nás porodí předčasně, před 40 týdnem…ale i sestřička v ordinaci mi řekla,že teď se spíš přenáší…možná ty vitamínky? Nebo ta pohoda tady na e-mimču?:)

Mějte se krásně, strašně se těším na další Jarňátko:)

Pápá Vaše Diny a spící Davídek (40tt) … za 4 dny termín:)

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 05.05.04 14:59

Ahojte!

Zdravím stále v úsporném balení dva v jednom! Žádné muchlování se nekonalo, chlap mě naštval. Vyrukoval s tím, že vůbec nejsme na porod připravení a že mám přece rodit až za dva týdny… (podle paní doktorky z pondělka).

Nechápu, co všechno chce ještě připravovat - tašku do porodnice máme sbalenou oba, nachystala jsem i tašku pro miminko, kde jsou věci, v kterých pojedeme z porodnice. Mám sepsaný porodní plán a rozpis pro aromaterapii, nakoupené čaje a oleje. Mrazák praská ve švech, ve špajzu je dostatek těstovin i rýže, včera jsem sbalila i tašku pro Verunku. Sepsala jsem povídání pro rodiče a pro holky, aby byly v obraze, až jí budou hlídat. Vytvořila jsem v adresáři skupinu na hromadné rozesílání mailů… Manželovi jsem napsala poznámky, aby věděl, co je v mrazáku a v lednici a co je třeba vyřídit během mé nepřítomnosti. Napsala jsem mu adresy všech holek, co se nabídly s hlídání se všemi potřebnými čísly… Zjistila jsem podmínky k darování pupečníkové krve. Včera jsem v potu tváře složila postýlku, zatím co chlap luxovat dvě a půl hodiny u našich auto… A on přijde s tím, že nejsme připraveni!!

Podle něj nemáme nacvičené polohy k porodu, nenakreslila jsem mu, kde holky bydlí (přitom tam Verunku povezeme spolu a na dvou místech osobně byl!!), prý si to musíme dneska projet… A neřekla jsem mu, kterým autem pojedeme do porodnice!! Taková důležitá věc a já na to zapomenu!!! Jo a mám mu sepsat podrobný itinerář, jak to bude probíhat… :o) Taky jsem nenapsala oznámení o Kubíčkově narození… U Verunky to dělal sám. A mám mu zjistit, kolik volna dostane na porod a následující dny…

No nezabily byste ho?!

Zajímavé je, že já jsem čím dál víc v klidu… Vůbec mi to nepřipadá, že bych měla rodit. Jsem sice nachystaná, mám sbaleno do porodnice, složenou postýlku, nachystané dětské věci - a nic … Naprosté vakuum!! Žádné velké těšení ani strachy, prostě jen klid. Nerozčiluje mě, že neznám dne ani hodiny, dělám si věci, co jsou potřeba, chodím s Verunkou na procházky… Vůbec mi to nepřijde, že už dnes večer můžu držet Kubíčka v náručí.

Verunka pěkně lumpíkuje, dneska mi na písku utíkala na prolízačky, nestíhala jsem jí chytat. Leze jak opička. Teď spinká. Doufám, že hlídání i ty dny s tátou zvládne v pohodě.

Tož tak nějak…

Alice + Kubíček

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 05.05.04 20:12

ahoj holciny :-)
tak trosicku vas napnu,neeee, uz vam to pisu.
dneska mi prisla zpravicka od KOSTICKY : Ahojky! Myslete na me,nevim presne cas,ale zitra dopo jdu na cisare.Uz si me tu nechali,lezim na pokoji a snazim se na to nemyslet.Drzte palecky Kosticka.

vzhledem k tomu,ze zitra nebudu na netu,tak az se to narodi poslu SMS Diny a ta vam da vedet. Takze zitra Kosticka :-))

DINY - pri cteni tveho prispevku jsem se musela chechtat. Hm,koukam ze papricky vcera nezabraly:-))

ALICE - zabila bych ho:-))) a uz si mu rekla,kterym autem pojedete :-) ? Jak jste si uzily na piskovisti s Verunkou?

PEG - na vychazce jsem byla s holkama,nabraly jsme uplne jiny smer,ale stejne je to neprijemne :-( Nastesti zitra odjizdim na vysocinu,vracim se v sobotu,tak doufam,ze ho do te doby chyti.
Jinak posilam pohlazeni lenosce :-)

holkyy,paseme konicky. Sice to neni jeste uplne 100%,ale zjistil,ze ma lepsi rozhled,tak se snazi. Dneska tady mel kamosku o dva dny starsi,tak delal machar,jak umi spinkat v kocarku. Hroozne kuli oci,je s nim proste legrace. Hazim dalsi fotecku do galerky

loucim se s vami a doufam,ze az se v sobotu vratim,bude nas tady vic :-))))

magrat a chrnidlo

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 05.05.04 21:13

Ahojky dnes ještě jednou:)

Magrátko, pošli sms, měla bych být zítra celý den doma, tak tu novinku a zprávičky o Kostičce dám na net hned:)

Alice, je to jen chlap, jak říká moje mamka:))) Ten můj pro změnu zase vůbec nic neřeší, nijak ho nevzrušuje, jak to tu půjde, až tu nebudu, já mám pocit, že mu to tu spadne na hlavu, řeším dopředu všechny věci jak co se týká domácnosti, tak firmy…ale ten náš taťka je v pohodě, stejně to vidím tak, že budu lecos zařizovat mobilem z porodky:)))

Jinak sázení kytiček se dnes nekonalo, ze zahrádky nás vyhnal deštík, tak jsem se pustila do úklidu domečku, zastavila jsem se v osm, až když přijel manžílek, mám nově povlečeno v ložnici, vyměněné závěsy, nové v pracovně, vypráno, vyžehleno, poklizeno a navrch jsem uvařila moc dobré těstovinky s chilli omáčkou:) Davídek ale jen šťouchá hlavičkou po dně, jinak se nevzrušuje a já už taky nebudu, těším se na něj sice strašně moc a to zítřejší datum se mi teda fakt moooc líbí, ale každé datum, kdy se ten náš chlapeček rozhodne mezi nás přijít, bude pro mě navždy nejkrásnější:) Koukám na jeho fotečku obličejíčku z utz a úplně cítím, jak se ten den D blíží a možná jednou budu na tohle těšení se na něj vzpomínat nejraději:)

Holčičky, jdu koukat na hokej, fandit, Davídek bude určitě taky, kdyby některá něco a máte můj mobil, tak prosím hlaste, já se tak těším na dalšího jarního broučka nebo berušku!!!:)

Pápá Diny a Davídek :)

 
Makys1
Povídálka 47 příspěvků 05.05.04 21:38

Ahoj holčiny,
doufám že si mě ještě pamatujete, to jsem já Makýš a Vašík stále ještě v bříšku :-) Tak strašně dlouho jsem tu nebyla, že jsem zapomněla heslo na přihlášení, musela jsem to zkoušet 3×. Takže nejdříve obrovské gratulace dalším maminám, ztrácím přehled, páč nestíhám, ale Lentilka je poslední, to jsem zatím pochopila a zítra (?) je na řadě Kostička. Držíme palce.
Venca se mě zatím drží zuby nehty. Dneska jsme vstoupili do 40 tt. Zítra jdu na kontrolu, tak uvidíme, co řeknou. Jinak mě taky akorát bolí v podbřišku, mám pocit, že mi břicho upadne na podlahu :-) Břicho mi tuhne několikrát denně, ale nic nebolí. Dostala jsem do karty razítko „nepřenášet“, kvůli té cukrovce, tak se musím zítra zeptat, co přesně to znamená, zda 12. 5., kdy mám termín prostě řeknou, „tak jdeme na to“, nebo jak to bude. Soukromně se pokouším s Vaškem dohodnout na 9. v neděli, aby ho ven nenutili a taky by se mi líbilo porodit na Den matek. Ale on je Venca dost individualista, nemyslím, že by na svou matku nějak dal. No uvidíme.
Alice, Diny - tak která dřív? Jo Alice - bezva deníček, jako ostaně vždy.
Magratko - abych si nebrala do porodnice moc telefoních čísel, vezmu si tvoje, jestli ti to neva a až bude „hotovo“, využiju tě jako spojku, ju?
Zdravím samozřejmě i všechny ostatní.
Makýš a Vašík

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 06.05.04 01:42

Tak mi právě odtekla plodová voda…

Držte nám pěsti!

Alice + Kubík 39+5 tt

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 06.05.04 01:42

Tak mi právě odtekla plodová voda…

Držte nám pěsti!

Alice + Kubík 39+5 tt

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 06.05.04 02:36

Holky,

poslala jsem nový deníček, další bude možná už popis porodu…! :o)

Mějte se!

Alice

 
Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 06.05.04 06:15

Jejda, to je krásná zpráva!!!
Tak ať máš pohodový porod! Držim palečky a těšim se na zprávičky o Kubíkovi :-D
Kaitlin

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »