Jarní miminka - co s načatým dnem

Rodičovství
  • peg
  • 30.07.04

Tak jako každé ráno začínáme přebalováním, no samo Anetka je zlatíčko nezapomněla se při tom počurat tak abych jí musela převléci. Přeci nebudu ve dne v tom stejném oblečení přeci jen už je skrčené . snídaně proběhla v poklidu jak Anetčina, tak naše s manželem. Pak nastal okamžik odchodu do práce, ne já, ale manžel J.

Tak jsme samy dvě a vyvstává otázka „co s načatým dnem“

No venku je krásně doma sedět nebudem, spojím příjemné s užitečným zajedu do Prahy vyřídit nějaké formality se stavebním spořením a pak se poprvé po skoro roce zkusím postavit na brusle. Jo to bude super.

Začíná to tím že je třeba najít brusle jejich polohu odhaduje v celku snadno nachystám také chrániče, kraťasy a tílko láhev vody, obleču a nakojím Anetku a můžeme vyrazit. Hlavně na nic nezapomenout přebalovací tašku, kočár, brusle, batoh s dokumenty , vodu chrániče, oblečení, doklady a mobil snad mám vše do výtahu se jen tak tak vlezu, ale zaplať pán bůh za něj. Jo ještě autosedačku s Anetkou na tu jsem taky nezapoměla. Tak vše dovléci k autu složit kočár, „zase ho tam dávám zabržděnou stranou tak se nadřu“, ale nadšení neutuchá za pár minut vyrážíme. Cestou kolem místního krámku si vzpomínám, že mám odložené bodýčku, na které jsem včera neměla hotovost, s tím že se tam ráno stavím, no nestavím ještě jsem nevybrala z bankomatu.

Cesta tam proběhla vcelku poklidně a za půlhodinku jsme zaparkování v Carefouru a zase vybaluji auto, tentokrát jen kočár s Anetkou a batůžek s doklady a přebalovací tašku. Jedem šup do metra na jízdenku spotřebuji poslední drobné a s ohromným strachem zvládám jezdící schody s kočárem. Pak metro a už jsem na národní, potřebovala bych až na můstek ale tam bych se nedostala ven tak se projdu zahradou a těším se na zmrzku ve Světozoru ejhle zjištuji, že bych musela překonat asi 7 schodu kašlu na zmrzlinu a mířím na hlavní poštu. Jsem tu, fajn jsou tu schody ale i pojízdná plošina, no bud je rozbitá nebo půjdu zahodit svůj vysokoškolský diplom, i po přečtení návodu k použití nejede L. Naštěstí hned první oslovený pomáhá jdu poslat dopis první stojánek na výdej lístečky nefunguje, nevadí další jo a hned jsem na řadě, dám dopis paní za okénkem a vytahuji peněženku uvědomuji si že toho tam moc není mám platit 6,50 a mám jen 6 L. Vyberu v bankomatu a raději koupím známku a hážu do schránky. Ve stavební spořitelni nic nevyřídím chtějí nejen ověřené kopie ale i výpis z katastru a ten nemám, nakojím Anetku a jedeme dál. Chce se mi čůrat co teď, spásná myšlenka v Tescu jsou záchody a u nich vybírá paní snad mi Anetku na chvilku zkoukne, taky že jo tak jsme to zvládly ale stálo mne to 100 za plastový řetízek pro Anetku, nikdy neodolám a musím něco koupit.

Tak zase šupajdím do metra cestou do města jsem zjistila že když tam nacouvám s rukojetí kočár hezky drží na schodech z kopečka tak aby Anetka nebyla hlavou dolu a já dělám záchranu. No dobře jdem na to a zaseklo se mi kolečko gumou o rantl a já už jedu, ale kočár zůstává nahoře tak utíkám po schodech nahoru, no tak děsný to nebylo jen dva schdy J a znovu na podruhé už to zvládám dobře, díky bohu neb už se začala tvořit fronta metruchtivých čumilů. Dorážím do auta naložím a jedu zvládám vzít benzín a natěšená si to řítím k Vypichu na užasnou bruslodráhu. Jsem tu Anetku přebalím naložím do kočáru, chci si obléci tílko a zjištuji že mi jaksi povyrostla prsa a musím ko neskutečně natáhnout abyhc se do něj vůbec vešla, obleču chrániče a brusle a hurá na to, nejdříve pár nesmělých krůčků bez kočáru, jo nezapomněla jsem to tak chytnu kočár a jedu. po prvním kolečku nadšeně beru mobil a volám manžílkovi, ale ejhle ono volat ve dvě hodiny v pátek někomu do pracovního procesu nadšenou zprávu o úžasným bruslení není to pravé ořechové a ač se manžílek snaží nedat to najevo docela mne přešel elán. No co nenechám si to zkazit a vyrážím na další kolo. Nejsem ještě ani v pulce a už se ozývá hladová Anetka na lavičku ve stínu dorážím už docela s hlasitým řevem. Výhoda brzkého odpolene moc lidí tu není, takže nikdo nevolá na sociálku že týrám dítě. Zvládám kojení a znovu se chystám, ale Anetka je nevrlá a pořád mi odkopává plínku kterou jsem jí přidělal ke kočáru aby na ní nesvítilo slunce a nespálila se. Zase kňourá, nic nevídí, víc už boudičku oddělat nemůžu protože by se mi upekla. Odolávám a jedu ještě na jedno kolo, to už ta nuda z kočáru přímo čiší, prostě jí to nebaví je v kočáru a nedrndá to, a navíc nic nevidí. „spát nebudu si nemysli mámo“ Vzdávám to a jdeme k autu nakládám kočár i Anetku a vyrážíme, Zapomněla jsem cumel v kočáru a Anetce se jeho umístění vůbec nelíbí je ospalá a nemůže zabrat tak kňourá, tak zastavuji a jdu do kufru pro cumel, dám jí ho je očividně spokojená a usíná. Sakra to auto nějak netáhne asi po 30 metrech zjišťuji že mám zabržděnou ruční brzdu. No nevím jestli je to tím horkem, ale pádím domů než se stane něco horšího. Cestou stojíme v zácpě z Prahy se divím, vždyť je pátek a všichni mizí. V místním krámku kupuji odložené bodýčko a těším se do sprchy. Konečně parkuji před domem a tím asi vysílám jasný signál Anetce „konec spaní“. Opět vystěhuji plné auto a táhnu vše domu. Lezu do sprchy a přitom hraji divadlo divící se Anetce, aby ještě chvíli vydržela než si ty spocené prsa umyju.

No je pul páté kdo ví jak dnešní den dopadne. Možná je to divné, ale mě se líbil ač jsem nic nevyřídila a ani jsem si neužila to bruslení po kterém se mi tak stýská, ještě na něj asi nedozrál čas, možná až Anetka bude v kočáře sedět a pozorovat krajinu kolem. Ale nevzdám to a budu dál zkoušet.

Přesto jsem šťastná, že jsem to já, kdo má to vý:,–(ní právo poznávat s Anetkou svět. Kdo uviděl její první usměv a všechny její pokroky . Neměnila bych ani za nic.

Peg a Anetka 11 týdnů

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 30.07.04 20:24

Ahoj Peg,

tak to sis hezky užila den, taková hezká mateřská dovolená :-))). S tím vypravováním to bude asi všude stejné, to znám taky.
Akorát já už si nemůžu vyrazit kam chci a kdy chci (teda můžu, ale musela bych si to dopředu trošku zařídit), protože už máme dva cvrčky, 2 roky a 4 měsíce, takže musím aspoň trochu něco vařit a on to synek pak stejně nejí (je živej ze vzduchu), a co pak ještě až budu muset vařit i malýmu, to bude žůžo :-). A taky máme pejska, tak taky musím vyrážet na nějaký venčení.

Tak si to hezky s Anetkou užívejte!

Katka od Filutků

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 30.07.04 21:15

Ahojky Peg a Jarnilky:)

Peg, moc hezky napsaný deníček, docela mě láká popsat ten náš dnešní den (to je výraz…), takhle se neztratí ve víru dní…

Když odbočím, tak koukám, že nějak spíme a nepíšeme, máme málo příspěvků (viz. minulý deníček) jako nikdy dřív…jestli je to tím počáskem…nebo prostě nemáme čas…Když můžu mluvit za sebe, tak to bude asi tím, že se snažím být s Davčou celý den venku, ať už na zahradě, na procházce nebo v Plzni, kde brouzdáme se ségrou s kočárky a je pohoda, no a pak večer nakouknu, co je tu nového a nemám sílu nic napsat…odpadám v deset večer a jsem ráda, že jsem ráda…

Jak tedy vypadal náš den dnes v pátek 30. července?:)

Ráno jsme s Davídkem vstali v 7 hodin, což i na něj je docela pozdě, jeho hodina je spíše šestá. Pak ale ještě dochrupkává tak hoďku a půl…to se dnes nekonalo, neb jsem se chystala do Plzně vyřídit něco v bance, pak ve městě vyměnit dvě knížky za jiné a toto mi zabralo čas až do dvou hodin:))) A tak v půl osmé byl Davídek nakrmený, nastrojený a připravený vyrazit, předán taťkovi a já jsem se šla také odít, připravit auto a do něj složit kočár, tašku s plenkama, přebalovací podložkou Fixis, krémík na zadeček, krémík na sluníčko, nějaká chrastítka, látkové pleny…a samo že jsem zapomněla náhradní oblečení, které vždycky nosím, ale dnes…no mělo se mi to vymstít:)

Kolem osmé konečně vyrážíme z domova, auto v Plzni nechávám chytře u Hypernovy na Košutce, neb se tam chystám jít odpoledne nakoupit a po Plzni budeme drandit s kočárkama a využívat městskou hromadnou (spolu se sestrou a její Štěpánkou). Tudíž si jdeme se sestrou naproti a jdeme do banky, kde z nervů, že za 10 minut nám jede bezbarierová tramvaj vyplňuju špatně příkaz k úhradě…no chytrolín, ale všimla jsem si… naštěstí… Pak už čekáme na tramvaj, bezbarierová se nekoná, ač psaná v řádu, takže dva kočáry po schodech, no radost, vystupujeme ve středu města, hledáme anglický second hand, Štěpánka potřebuje pyžámko a já krátké legíny. Po chvíli hledání obchod nalezen, Štěpánka uspokojená, já neee:)

Vyčerpány si kupujeme bagetu, v parku nejdřív nakrmíme děti a pak sebe, a než oblítáme pár obchůdků a knihkupectví, stihneme sraz s kamarádkou z chatu o hubnutí, podrbeme, dáme kafčo a jdeme buchnout něco za poukázky do DM drogerie. Čas utíká, jdeme k fontáně, kde kojíme prťata (Davídek i Štěpánka po celou dobu vzorná spící miminka, což se úderem poledne změní…), bavíme tím (kojením) dva bezdomovce, kteří když nás uvidí, po:,–(í se na lavičku naproti a mají peep show zadarmo:))) Neřešíme to, stejně přes trika a hlavičky našich zlatíček prd vidí a po nutném přebalení (jednou se pročůral durch Davídek, pak zase Štěpulka) pádíme na bezbariérový autobus, který skutečně bezbariérový je, jaká slast jen si tam tak najet…:)

S malým na ruce nákup v Hypernově na zítřejší oslavu narozenin (budeme grilovat na zahradě:), Davídkovi koupená hrazdička, hodná teta přispěla:), mám pravé bicepsy již vypracované, neb v Hypernově má Davča pokaždé záchvat, takže ho tam nosím a spokojenost největší:) Do kočárku nakládám proviant:) Pak přesun k mamce na lečo, v autě nedýchatelno, do toho parna Davídka dát nemůžu, tak stále s ním na ruce ukládám nákup do auta, pak už to jde a jedeme k mamce, kam ségra dorazí s kočárkem první:)

No a po hodině u mamky se já i manža balíme (mezitím tam přišel také:), a jedeme domů, do naší vesničky střediskový:))) Snažím se Davídka po krmení uspat na zahradě, abych mohla donatřít houpačku, leč malý se ošidit nedá a spát už prostě nebude…takže od zhruba tří nespí, střídavě povídá, střídavě nadává a na 10 minut se nechá zaujmout hrazdičkou:)

Tak to proplácáme na zahradě i doma do půl osmé, kdy je koupání a po nakrmení se stala věc nevídaná, Davídek usnul jako špalíček (poslední dobou prudil i hodinu po nakrmení:))) a já mám konečně čas se podívat sem k vám a i něco napsat:)

Takže suma sumárum, když jsme s Davídkem ve městě (zhruba tak 1× týdně), tak prospí dopoledne v kočárku, část odpoledne také, procházky se mu moc líbí zvlášť spojené s návštěvou babičky…ostatní dny, když jsme doma, tak se pohybujeme spíš kolem domečku a to není rozhodně tak unavený…

Přeji krásný víkend a doufám, že se nám naše Jarnilky ozvou a napíšou, jak se mají a jak utíkají jejich dny:)

Papa Diny a Davídek :)

PS: V 10 týdnech vážíme 5,320 kg:)

 
Peg
Kecalka 196 příspěvků 30.07.04 21:57

Omluvám se té která byla s denníčkem na řadě, já tento článek jako deníček nezamýšlela(Zdeněk ho takto zařadil sám) Prostě jak se to tak dnes událo měla jsem pocit že to musím napsat :-) takže klidně v neděli muže vyjít další :-) berte to jen tak jako povzbuzení v týdnu :-)

Peg

 
kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 31.07.04 14:47

Ahojda holčiny!

Je to hrůza, ale od pondělka se mi nedaří napíchnout se na net a moje závislost na emiminu stoupá :o))))). Nevím proto ani, co jste od pondělka stihly napsat, to zkusím přečíst během dnešního večera nebo zítřka, abych zas mohla reagovat.

Musím si nejdřív postěžovat, a pak vás zkusím potěšit. Co se týče postěžování si, tak je to kvůli malé, byli jsme v úterý v poradně u paní dr., takže aktuální úterní váha je 5750 g a 62 cm. No Alice, kam se hrabem na Kubíčka!!!!!!!!!! se 7 kily. I když ? paní dr. chválila, jak pěkně prospíváme. No ale aby to nebylo zas tak ideální, při poslechu srdíčka se jí to nezdálo, říkala, že tam slyší jasné šelístky a poslala nás na dětskou kardiologii, objednaní jsme na pátého ve čtvrtek, tak uvidím, jak dopadnem. Na jednu stranu se moc bojím, co to znamená, na druhou stranu paní dr. říkala, že kdyby to bylo vážné, tak by Ell tak neprospívala a nepřibírala a že barvu má zdravou. No uklidnila mě ale jen tak napůl.

Abych na to nemusela pořád myslet, zajistila jsem si na pátek večer hlídání a vyrazili jsme s manžou do kina. A čím se rozveselit než nějakou komedií ? Pánská jízda byl můj tip a můžu vřele doporučit. Smálo se celé kino, no bylo to prostě super (není nad to dívat se v kině, jak Ondra Vetchý přebaluje malé mimino a řeší, jak pořádně dle knížky vyprat a vyžehlit papírovou plenku :o))).

No pro dnešek budu končit, vím, že jste si stěžovaly, ať všechny píšeme, že není co číst, ale já si první počtu a pak teprve pořádně napíšu :-)))))

KOSTIČKA a ELLENKA 12 týdnů + 2 dny

 
Anonymní  01.08.04 21:48

Ahojky maminky!!!
Jsem hrozná ostuda, že nejsem schopná nic psát. Vždycky si jenom čtu a pak nejak nevím co psát! Ale dnes není co číst tak to musím nějak napravit.
Právě jsme s Elenkou prožili laktanční krizi ani bych to nějak nepoznala. Byla hodná jako vždy jen nepřibírala. Naše paní dr. nám hnedka nutila příkrmy a tak jsem z toho byla neštastná. Chtěla bych kojit co nejdéle. Tak jsem zavolala laktační poradkyni a ta mě poradila a podpořila , že jsem se opět rozkojila! Jsem ráda, že to tak dopadlo a nenechala jsem se odradit naší paní dr. Uš jedno dítko mám, ale problémy s kojením jsem neměla.
Zatím pa pa a zkusím také častěji něco písnout!!!
Nepřihlášená Květinka a Elenka skoro 11týdnů

 
Anonymní  01.08.04 22:22

ahoj holciny :-)

hlasim navrat z Vysociny,hroozne se mi po vas styskalo.

a jak jsme se meli? Misto v nedeli jsme odjizdeli az v pondeli. Silene jsem se totiz pohadala s manzelem,dokonce jsem i brecela a to se mi uz dlouho nestalo :-(. Za teto situace jsem nemohla odjet,takze jsme to vyresili a v pondeli ( totalne narvane auto ) vyrazili. Praha ani dalnice netrpely nanosem aut,behem hodinky jsme byli u nasich.
Tyden utekl,kazdy den probihal stejne,rano dlouha prochazka,odpoledne na zahrade a vecer nuda. Nasi chodi spat kolem 8 ,delfinek taky a v TV nic. Po dlouhe dobe jsem zase cetla,cetla,cetla. Filda taky pochopil,ze v nedeli prestrelil a volal 2 x denne :-). Prijel za nami v sobotu a ja uz se tak tesila.

Co je u nas novyho? Mame zub !! a konecne se otaci ze zad na brisko. Desne ho to bavi,ale zpatecni otaceni ignoruje a vyrve si otocku. Koupal se v bazenku a desne ho to bavilo,vydrzel tam asi deset minut , malinko mu drkotala brada,ale rehtal se.
za 14 dni mu bude 6 mesicu a pomalicku zacnu davat neco jineho nez mlicko,jsem na to zvedava.
budu koncit,musim jeste ostrikat mlicko,protoze v patek jdu vecer pryc,bude hlidat babicka a kulisek musi mit zajisten prijem potravy :-))

DINY - tedy Davidek je sikulka,takhle krasne se otacet

PEG - delfinka brusleni docela bavi,tak doufam,ze Anetka si to brzy rozmysli,vezmeme Tanu s Julinkou a udelame mega jizdu

koncim,paaaa
neprihlasena Magrat a delfinek ( zitra 24 mesicu )

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 01.08.04 22:33

Ahoooj Magrát a delfínku:)

Nejdřív gratulujeme s Davídkem k prvnímu zubu!!!:) Až se ti zadaří ten bílý pokládek v delfínkově pusince vyfotit, dáš do galerie našeho prvního zubatce, viď:))))

Půl roku už mu bude za chviličku, to snad není pravda…to to tady na emimču pořádně oslavíme:)))

U nás je zase novinka, že Davídek dostal hrazdičku a konečně si už začíná sám hrát:))) Musí to tedy být za a) po nakrmení za b) po přebalení za c) jen na 10 minut a za d) hračky (chrastítka) se musí obměňovat a nejlepší jsou ty, co mají nějaký namalovaný obličej:) Takže když splním všechny podmínky svého náročného synka, mohu počítat s deseti minutami času na umytí nádobí :))))

Holčičky, doporučuju přečíst si nový deníček Missorky, pobavíte se:)))

Přeji krásný nový týden a pište, ať je co číst, já už se taky polepšila:)))

Diny a skoro 11-titýdenní Davídek:)

 
Anonymní  01.08.04 22:47

ahoj Diny :-)

denicek Missorky jsem uz cetla a jedine co splnuji,je ze mam doma plovouci podlahu .

zub se pokusim vyfotit,ale delfinek ho velice nerad ukazuje a neustale ho skryva pod prstiky :-). jinak hrazdicka ho taky bavi asi deset minut a potom mamamamam a musim ho jit bavit.

tak se jdi hezky tulit a pa :-)

magrat ,delfinek a blaznivy kocour

 
Anonymní  02.08.04 00:18

Ciao Mamky Jarnulky,

ALMERKA - to som rada, ze Radimek ma uz dobre vysledky. Drzali sme mu palecky

SENTI - ja mam tiez problemy so zadami a pomaha mi masaz. Dnes som bola uz treti krat a pani maserka ma pochvalila, ze sa to zlepsuje a je to citelne. No priznala som sa jej ze sa setrim a ze napriklad kupe uz dva tyzdne len tatinek. Ales siel na masaz po mne a bolo vidiet ze sa to jemu zhorsuje :-((. No hold prehadzujeme si to medzi sebou. V kazdom pripade mozem doporucit masaz mne pomaha.

Este Vam musim napisat udalost tohto tyzdna a to narodenie maleho Filipka nasej kolegyne z Letnych miminiek. Andy mala termin 14.7., ale Filipkovi sa na svet vobec nechcelo. Tento utorok ju uz zobrali do nemocnice a dali jej nieco na vyvolanie kontrakcii. Takze kontrakcie jej konecne zacali a chudak mala ich cele dva dni. Vo stvrtok okolo 16.00 jej napichli plodovu vodu. Voda, bol ze vraj cira takze sa tam Filipkovi vodilo dobre. Kedze vsak Filipek nechcel opustit svoj bazen ani po vypusteni vodicky rozhodli sa o 19.30, ze to bude cisar a 19.58 sa narodil cisar LEV Filipek. Chudak maminka najprv prenasala takmer 15 dni a k tomu si uzila 48 hodin intenzivnych kontrakcii. To som si myslela, ze ja s tymi 17 hodinami, som mala maly rekord, ale kde sa na nich hrabeme.
Ale su v poriadku a zajtra ich ideme pozriet do porodnice. Srasne sa tesim, ze uvidim zase take male miminko, ten nas LUCKY rychlo rastie a je to uz riadny kus chlapa. No a Filipek s Andy, je ze vraj v tej istej izbe ako sme boli my :o)).

PEG - dennicek je krasny, hned som dostala chut na tu zmrzlinu v Svetozore, robia ju tam ozaj vybornu. Mam rada pohar s horucimi jablkami, vanilkovou zmrzlinou a orieskami … Mnam, mnammmmm

Krasny tyzden a vela slniecka praju

Slniecko a Lukasek

 
Peg
Kecalka 196 příspěvků 02.08.04 10:43

Ahojte :-)

tak nový denníček nevyšel, tak nějak doufám že nejsem příčinou já :-( No tak budem psát tady stejně toho moc ted v létě době dovolený nenapíšem :-(

Koukám že aspon někdo je online :-)

Magrátko takže už máte zoubek a kdo ho objevil? kdo bude mít na šaty?

Společné bruslení mužem vyzkoušet třeba bude legrace :-)

Diny tak Davídek je tkhla náročný? U nás je ted problém " mámo z postýlky nic nevidím a nebaví mne to" Postavili jsme tetiž v obývaku tu přenosnou protože na gauči už Anetku nechávat nemůžu, hrozně se mele a zkouší se otáčet na bříško ještě se jí to nepovedlo a le chvílema k tomu nemá daleko odrazí se na patičce a hup jednou už byla na boku :-). Noa docela uspěch u nás má řetěz z plastových barevnývh trojuhelníčku čtverečku obdelníčku a koleček, ten totiž vždy bezpečně chytne je ho hodně a kde šáhne tam chytne :-) a asi barvičky jí taky zajímají, sice na něm bylo psáno od 12 měsícu, ale to asi na skládání a rozkládání na to naše hraní je perfektní už ve třech měsících :-) teda skoro :-)

Takjsem konečně našla nějaké přijatelné ubytování a v sobotui vyrážíme na týden do soukromí u Adru už se těším a manžílek taky :-)

Takže mějte se užívejte léta

Peg a Anetka

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 02.08.04 15:34

Ahoj holky!

Tak jsem se taky vrátila z Vysočiny, psala jsem SMSku na Vegu, ale zřejmě jí nedošlo, že je to pozdrav pro všechny. :o)

Chatu máme bez elektřiny, takže jsem zapínala mobil jen ráno a večer. Absťák se nekonal, občas jsme poslouchali rádio a pouštěli Verunce písničky.

Příští týden budeme asi ve Zlíně u švagra nebo u našich na chalupě.

Napíšu víc, jak uspím Verunku a vybalím tašky! Třeba se mi poštěstí utrousit nějakou perličku.

Alice

 
Anonymní  02.08.04 16:10

ahoj

hlasim se kratce,cely den jsme venku a za chvili zase padime. Podle predpokladu je prdolka za tyden pekne vynoseny,takze dneska se cely den vzteka,ale zatim vitezim :-)
ted dela duleziteho na zemi a porad mi ukazuje ,jak se umi kraasne otocit na brisko. Nejradeji to dela po jidlo a vysledek si dokazete prekvapit. Nablito vsude :-))

ALMERKO - tak to je super,ze mate konecne dobry vysledky a nemusite se uz nikam hnat

SLNIECKO - na Bulovku chodime taky a zvou si nas po mesici

PEG - zub jsem nasla ja,takze brzy vyrazim nekam do kramu,ale jak se znam ,stejne to utratim za delfinka

koncim,nekdo se mi tady straslive vzteka

magrat a vzteklounek

 
kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 02.08.04 19:29

Ahoj jarnilky!

Náš den začíná každé ráno stejně. Manžel odjíždí přes týden do práce před čtvrtou ráno, někdy se stává, že o něm ani nevím, kdy přesně odjel. Když se Elenka někdy budí dřív, trvá jí to i hodinku nebo hodinku a půl, než se pořádně probere, takže stíhám i ranní manželovo vstávání. Už minulý týden se jí ale podařilo vstávat až kolem šesté nebo po šesté, takže jsem se docela vyspinkala. Když vstávala kolem čtvrté, přebalili jsme, nakrmili a pak jsem ji ještě ?ukecávala?, aby si zdřímla, že si maminka zdřímne taky a pak že budeme vstávat. Ne vždycky se mi podařilo ji takhle přemluvit. Teď už s tím ani nepočítám. Když kolem šesté zvládneme přebalení a nakrmení, vlezu si sice do postele, ale každou chvilku se dívám, co tam malá provádí, protože vydává různé zvuky, takže spíš sedím na posteli a pozoruju. Někdy se jí daří ještě na půlhodinky nebo hodinku spinkat, čehož samozřejmě využívám. Snídani zatím nezvládám dřív než před osmou. Přes den nám vychází krmení 5×, krmíme zhruba po třech hodinách, když El usne později po jídle, nechávám i 3,5 hodinky. Největší problém je ovšem její pozdní jídlo. Nevychází nám to dřív než po osmé večer, většinou až kolem deváté, a to potom malá usíná u jídla. Zrovna včera zvládla patnáctiminutovku jenom z levého prsu, k pravému se nedostala ? usnula. Když se jí to takhle podaří, stihnu se osprchovat a po čtvrthodince ji nacházím probuzenou a připravenou se ?dojíst?. Včera ale odpadla a vzbudila se před půl sedmou ráno. Zatím si nemůžu stěžovat na to, že by nespinkala v noci. Nejmíň spala ještě v porodnici, to měla nejkratší interval asi 4,5 hodiny, teď vydrží přes noc bez jídla sedm, osm, někdy i devět hodin. Rekord z minulého týdne 10,5 hodiny!!!! Ale jak říkám, měla bych nastolit režim, aby se kolem osmé už ukládala ke spaní, ale prostě to nevychází a nevychází.

Jinak se nám blíží tři měsíce a se zvedáním hlavičky jsme zatím moc nepokročili. Zkoušíme to několikrát denně, někdy ještě před krmením, někdy až po něm, ale záleží na Elinčině náladě. I když hlavičku zvedne, nechce se jí moc dlouho držet, zaboří bobánek tu svou otevřenou pusinku do plínky a slintá. Ručičky místo toho, aby se na nich zvedala, tak se je snaží dát do pusinky, takže místo zvedání si ji položí nabok a trefuje se ručičkama. Nevím, jak ji ?donutit? k lepším výkonům. Říkám si, abych nic nezanedbala, že už by koníčky měla krásně pást a ona se k tomu nemá.

Minulý týden jsme si taky krásně ?pokecaly?, jak psala Almerka, že Radimek vydává různé zvuky a tak, tak jsme už taky vydávaly různé zvuky u úsměvu, pak takové to uíííí, agrrrrrr a tak, těším se, že aspoň v tomhle trošku pokročíme :o))

Psychicky se připravuju na čtvrteční kontrolu na kardiologii, takže ve středu si asi odlehčím den návštěvou města. Nevím, jestli odlehčím, protože se chystám poprvé autobusem s kočárkem za mou nejlepší kamarádkou, zatím jsme vždycky absolvovali cestu autem a už teď se tak trochu děsím toho autobusu. No uvidím, podělím se pak o zážitky.

Pro dnešek Vám to snad bude stačit, jdu se napíchnout na net a doplácat nějakým způsobem naše webové stránky na rodině. Ještě nejsou hotový, ale snad je dokončím co nejdřív. Adresa bude http://rodina.cz/nevrivovi. Tak pak kdyžtak mrkněte.

Pusinku chlapečkům a pohlazení holčinkám posílá Elenka od Kostičky (12 týdnů pryč)

 
Peg
Kecalka 196 příspěvků 02.08.04 19:37

Kostičko, naše Anetka taky nerada pase koníčky, takže mě moje segra (ergoterapeutka) ukázala co dělat jako náhražkou prostě ji drž v ruce ve vzduchu jako na břišku ale tak aby měla hlavičku ve vzduchu jako letadlo a ona se bude snažit jí zvedat a protože má tak více rozhled vydrží to dýl než koníky :-) a nebrečí u toho :-)

Zvládněte cestu busem budete dvě tak to snad pujde já zatímjen jela metrem :-)

Peg a Anetka

 
Anonymní  02.08.04 20:16

ahoj Kosticko

co se tyce paseni konicku,tak delfinek byl strasne linej,pak jsem ho zacala nosit na ruce (presne jak pise Peg ) a pohodicka. Hned je z nej pan vycumenej.

ve ctvrtek budem drzet palce a zitra prijemnou cestu autobusem

delfinek posila pusu Elence

magrat

 
Anonymní  02.08.04 20:32

ahoj

tak jsem se rozhodla,ze v tom nenecham Peg samotnou a taky neco napisu.

delfinek lezi v postylce,deku odkopanou,nohy nahore,dudlikem mava na vsechny strany a haleka,ze spat nebude. Ja ho tise ignoruju a delam,ze ho nevidim,neslysim

a jak vypada nas den? Prvni probuzeni je kolem 5 , decentne si cucne,ja na nej nemluvim, odkrkne si a po polozeni do postylky okamzite vytuhava. Probuzeni nastava kolem 8, chvili si hrajeme,chechtame a pak mu nabidnu prso. Dopoledne se vetsinou flakame doma,delfinek asi hodinku spi,potom honem honem na zada,hraje si s hrazdickou a hura ven. Pokud je hezky,vracime se kolem 7 vecer, nastava sprchovani,hra­ni,papani a pak do hajan. Vetsinou usina sam,chvili si pobrukuje a pak uz o sobe nevi. Kojim porad tak po 3-4 hod., caj odmita.

ALICE - tak te vitam a tesim se na dalsi zpravicky

SLNIECKO - a ocicko uz je dobry?

KVETINKO - tak to je super,ze jste se zase rozkojily :-))

KACI - tak gratuluji k ukonceni sestinedeli a hlavne,ze jste to ve zdravi prezili. A jak dlouho bude mit manzel jeste :,-(ru?

tak ted si zamotal nohy do sprusli a revem se dovolaval pomoci,je to moje male pako :-))

pristi tyden se chystame do jiznich Cech pod stan ,tak doufam,ze i pocasi nam bude nakloneno.

holky,taky si to tak uzivate? ja jsem dneska prochodila cely den venku,v klidu,zadne honeni a odmenou mi je usmev meho zlaticko. Fakt je to proste super

tak pa a jdu zjistit,proc me pocitac odmita prihlasit

magrat a velky delfinek

 
Mart
Kecalka 456 příspěvků 02.08.04 22:58

Ahoj holky,
Včera jsme se vrátili z dovolené na chalupě, byli tam i moji rodiče a babička, tak to pro mě byla opravdová dovolená. Během těch 14 dnů jsme ještě zajeli na oslavu osmdesátin manželovy babičky.Cesta z Prahy do Třince trvá skoro 5 hodin, tak jsem se trochu bála, co kluci, ale šlo to. Tomášek skoro pořád spal a Honzík cestou zpátky taky. V Brně jsme dělali přestávku a brali velmi levný benzín v Makru. Je tam snad nejlevnější v republice. Karta Makro není třeba.
Tomášek byl jako vždy hodný, užil si daleko více chování, než zažije doma, ale návrat do starých kolejí se zatím daří. Jen včera první večer doma brečel asi 40 minut než usnul a dneska asi 15 minut, přestože na chalupě i v Třinci usínal sám bez problémů. Běhám k němu každou chvilku, nasazuju dudlíka a doufám, že ho to přejde. Už se taky obrací na boky a brzy asi bude na bříšku jako Kryštůfek. V postýlce rotuje pod hrazdičkou a končí napříč postýlkou s nohama prostrčenýma skrz šprušle. Vedra snášíme statečně, občas si vyžádá kojení třeba po hodině a půl, ale většinou je spokojený.
Honzík provedl také jeden pokrok, zapomněla jsem doma dudlíka, tak jsme ve dvou letech a 4 měsících bez dudlíka na usínání. Hurá! Šlo to hladce. Vzpomněl si na něj jen první večer, ale stačilo mu vysvětlení, že na chalupě není a od té doby jako by dudlík neexistoval. Tomáškův dudlík ho neláká.

Magrátko, gratuluju Kryštůfkovi k zoubku!

Musím končit, odcházím do hajan.

Mart a Tomášek 4 a půl měsíce

 
Tanina
Kecalka 155 příspěvků 03.08.04 12:31

Ahojte !!!

tak jsme s Julčou právě prospali úplně celé dopoledne !!!! Hrůza, ale je mi báječně. Včera jsme byli u známých a zkejsli jsme ta, až do půlnoci. Julinka ležela mezi mnou a Ondrou v tašce z kočárku zabalená do deky a chrupčila si tam od půl deváté jako by se nechumelilo. Nějaká debata, kňourání dětí, že jěště spát nepůjdou a štěkání hafanů jí vůbec nevadilo. Taky tam měli dvě poslední štěnátka hovawartů - asi jsem šílená, ale já chci taky!!! Vzpomněla jsem si jak vypadala Elsinka, když jsem si jí nesla domů. Ti prckové byli úžasní. Pak jsem musela v noci řídit do Prahy - miluju noční jízdu autem. No a dneska jsem celé dopoledne prochrněla. Ráno jsem stihla akorát s Julčou odcvičit těch pár cviků a pak hurá do pelíšku. Teď přemýšlím, co s načatým dnem.
Peg - bruslení je vážně moc prima. Ale já jezdím dole v modřanech podél vody…mám to tam nejblíž…ale klidně dojedem i jinam…tak až bude Anetka potřebovat parťáka na pokec, aby se za jízdy nenudila, tak dej vědět

Tak a jsme vzhůru takže končím a asi půjdeme venčit.....večer jsme stejně samy doma takže nás pak čeká ještě jedno venčení a mezi tím toho asi moc nestihneme.

Zatím Pa Tanina a Julinka

 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 03.08.04 14:29

Ahoj holčiny!

Peg,hezký deníček,pěkně si popsala jeden den s Anetkou.Píšeš,že to ani deníček neměl být.Já mám posílat 8.8.,tak teď nevím,jestli to platí,nebo o týden posouvá.

Děkuju všem,kdo nám držely palce ohledně žloutenky.moc mě to pomohlo a podpořilo.Dík,jste bez­va.

Velká gratulace Kryštůfkovi k prvnímu zoubku!!

Kostičko,ve čtvrtek na Vás budu moc myslet,aby to bylo OK.Taky jsem už omrkla Tvou stránku na rodině.Máš tam krásné fotky a Ellenka je moc roztomilá holčička.

Květinko,máš můj velký obdiv,jak jste s Elenkou krásně překonaly laktační krizi a nedaly na radu doktorky.

Magrato a Peg,tak vy se chystáte na dovolenou?A dokonce pod stan,to jste dobrodruzi.My o něčem taky uvažujeme,ale asi do chatičky.

Tanino,tak Ty bys ráda ještě jednoho hafana?Mně bohatě stačí jeden.

Mějte se moc fajn!

Almerka a Radimek

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 03.08.04 18:34

Uf!

Dneska návštěva o dva měsíce staršího Zdenečka (než je Verunka) a o tři týdny mladšího Martínka (než je Kubíček). Musely jsme s Míšou hlídat starší děti, aby neškodily miminkům. Peru druhou várku v pračce, vybalená je zatím jen jedna taška. Chystám se na příští týden, asi budu zase pryč.

Včera jsem uspávala Verunku, zdřímla na pár minut a Verunka mi zatím vymalovala dveře, postýlku a sebe zubní pastou! Kam se hrabe Picaso!!! :o) Nevíte, kde se prodávají nějaké barevné zubní pasty?

Potěšující zpráva - konečně jsem hnula s váhou dolů!! Mám 71 kg!! Ještě vyrušit sedm kilo, z toho bláta na břiše udělat zase svaly a jsem spokojená!!! :o)

Zato mi padají po hrstech vlasy! A Kubíček začíná pomalu pelichat…!

Všechny zdravím, gratuluji k novým zoubkům, kilům (samozřejmě miminčím!!), vlaskům, prospaným hodinám a tak podobně! :o)

Alice

 
Anonymní  03.08.04 21:02

ahoj

tak ten muj trdlik trenuje otaceni i v noci ( asi se boji,aby to nezapomnel ),takze dneska jsem po dlouhe dobe mela budicek v pul druhe,delfinek se zahaknul nohami a neslo to tam ani zpatky. Pak se vzbudil v pet a ja jsem rano delala mrtveho brouka.
jo a pozor,zacina se rysovat dalsi zoubek,nojo proste mam doma chlapa.

prcham,pece se mi v troube bageta,mnam mnam

vcera jsem dostala od manzilka kytku oranzovych ruzicek ( nepsala jsem to uz ),tedy ja jsem cubrnela.

dneska jsme se zase povalovali ve Zlutych laznich,klidecek a pohodicka. Domu jsme dorazili asi v sedm a pak jsme se prali na posteli. Delfinek je rarasek,akorat prebalovani se stava nocni murou pro Fildu a bude hur

TANINO - ahoooj, hele pristi tyden tady nejsem,ale pak se hlasim na brusle

MART - ja jsem si rikala,ze urcite dovolenkujes. Tak gratuluji Honzikovi k bezdudlikovemu usinani :-)

ALMERKO - no uvidime,jak se nam bude pod stanem darit a kdyz to nepujde,zbabele prchneme do Prahy

v patek budu prvni vecer a noc bez delfinka,tedy mne bude strasne smutno,nedovedu si to predstavit,ale u babicky se bude mit fajn

tak pa magrat a delfinek

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 04.08.04 22:03

Halo, ženské, kde jste všechny?!

Dnes poněkud náročnější den, kolem desáté jsem volala kámošce, co mají s dcerkou v plánu. Prý se vypravují na koupaliště. Nakonec jsem se nechala zlákat a zbalila 3× pět švestek, napchala to do batohu, zanesla do kočárkárny a vrátila se pro děti. Verunka se odmítla nechat napatlat UV faktorem 25. Kubíček se rozbrečel. Takže 10:30 kojo s Verunkou na podlaze dožadující se Krtečka. 10:45 odstavení Kuby, odnesení zmítající se Verunky a odchod z domu. Na schodech prohledávám kapsy a vracím se pro jízdenky. 11:10 zjišťuji před domem, že mám na nohou pantofle. Jedu v pantoflích, ty tři patra jsem prostě už nevyšlápla.

Spásný nápad po:,–(it si Verunku nahoru na kočárek, na koupaliště přijíždíme zírověň se sousedkou, která jela autem.

Po druhé hodině mi vytuhla Verunka na osušce, chvíli po ní Kuba. Ležím na spacáku a čumím na mraky. Těžkej veget… KOnečně obcházím celé koupaliště.

V sedm nás měl vyzvednout Marek. Chvíli předtím mi chcípnoul mobil. Chlap dorazil kolem 19:45.

Kolem deváté jsem doma. Jela jsem trolejbusem neb drahý choť zapomněl vzít druhou autosedačku. Kojím, Marek sprchuje Verunku. 21:10 Verunka si vydyndala Krtečka…

22:00 končí Krteček, Kuba juchá v postýlce, Verunka volá jasným hlasem Krtečka, Krtečka, jsem mrtvá…

Alice

 
Anonymní  05.08.04 09:07

ahoj

tedy kde se toulate? je tady smutno :-(

my za chvili vyrazime na koupak a navrat vidim az tak kolem 7. Delfinek ted pomalicku vytuhava na posteli.
V noci zacal cestovat v postylce,holt je to chlap a chvili mu trva,nez se nejake veci nauci :-) Dneska me ii nechal vyspat,rano ho vzbudily zahakle nohy v postylce. Zachranil ho tatinek.
Objevuje kouzlo vody,v sobotu se rachal v bazenku,v utery jsem ho prdla do bazenku ve Zlutych a tvaril se fakt spokojene.
Otocku na brisko uz zvlada na 1*, ale zpatky ani tuk. Vcera vytuhl na boku,je to moje prdelka. Matka tyranka ho pri tom vyfotila :-)

pridavam se do KVH. Porad tady halekam,jak pojeden pod stan,vcera jsem byla v koupelne,najednou se ozvalo mnouknuti a me v tu chvili trklo,ze nemame hlidani pro Pana kocoura. Tak jsem zvedava,jak to dopadne.

ALICE - vyprava na koupak nezklamala,me taky pekne dlouho trva,nez se vypravime,ale ty to mas 2× :-). Mam prosbicku,vim,ze budes psat denicek o prikrmech,ale kdyby si mela chvilku,mohla by si mi neco poslat mailikem? Dekuju dekuju

tak a ostatni hezky se vratte a neco pekneho napiste

mimochodem koukala jsem do galerky a musim ty nase jarnatka pochvalit :-))

tak pa magrat (porad neprihlasena ) a jednozubec (zatim )

 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 05.08.04 09:21

Ahoj holčiny!

Koukám,že valná většina tráví léto venku a u vody.Aby taky ne,když je tak pěkně.Bylo by škoda sedět doma na netu.

My jsme v pondělí a uterý měli celá rodina,naštěstí kromě malýho,žaludeční potíže.Myslím,že jsme si to přivezli z nedělního výletu,kde jsme se všichni cpali točenou zmrzlinou.

Včera jsme vyrazili poprvé na koupák.Radimek byl vzorňák,takže pohodička.

Dneska jsem chtěla jet k naší doktorce,protože Radimek měl na ručičce nějakou vyrážku.Pupínky a potom suchou kůžičku.Ale už to naštěstí zmizelo,tak to snad bylo proto,že blbá mamka se zapoměla a zobala rybíz.

Radimek se už pokouší překulit.Prohne se,strašně zakloní hlavu a je na boku.K úspěchu mu chybí,jen ten konečný švih.Ale mamka někdy pomůže,aby věděl,co ho čeká,až se to povede.
Taky se pomalu budeme loučit s miminkovským košíkem.Není z něho vidět a pozorovat jen zvířátka na hracím kolotoči je nuda.Takže si dáme do jídelny druhou postýlku,aby byl patřičný rozhled.Jen zatím nevím kam dát kytky,které v tom místě stojí.

To je od nás pro dnešek vše.Mějte se krásně!

Almerka a Radimek

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 05.08.04 17:09

Ahojte!

Kde se zase touláte? :o)

Dnes u nás byl Evásek s dvojčátky a aby toho nebylo málo ještě kámoška ze cvičení s březnovým Štěpánkem. Soumiminí na posteli se nepodařilo vytvořit neb Terinka s Mončou jsou spíš chovací a Štěpánek trůnil v autosedačce. Takže na posteli se rozvaloval jen Kuba… Musela jsem konstatovat, že Kubík Štěpánka pěkně dohnal, při první náštěvě byl výzarně menší, dnes už by nikdo nehádal, že jsou o dva měsíce, na váhu budou mít stejně, Kubík je asi o dva cenťáky menší („baj očko“). Eva mě dojala, dkyž jsem jí chtěla pomoct s autosedačkou dolů - že prý se nemám obtěžovat!! :o) Fakt dobrý! Zvládá to skvěle, holky jí skoro vůbec nespí a chtějí se chovat… klobouk dolů, má to zmáknuté, to se pozná.

Před chvíli mi vytuhla Verunka v náručí, asi hodinku jsem vydržela, zavzpomínala na staré dobré časy a pak jí odložila na postel.

Potěšující zpráva - váha z rána 70,5 kg!!

Příští deníček by měla mít Almerka 8.8. pak Diny 15.8.
Tanina 22.8.
Vega 29.8.

Rozpis na září splodím brzo - hlaste se, kdo máte zájem!!

Létu třikrát ZDAR! :o)

Alice

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 05.08.04 17:14

Rákosníčku, jestli nás čteš, ozvi se! Psala jsem Ti osobní vzkaz a odpovídala do minulého deníčku. Jsem z Kohoutovic a ráda vás poznám.

Alice

 
Peg
Kecalka 196 příspěvků 05.08.04 18:22

Koukám, že všechny někde drandíte, a moc nenetíte, no my to taky nepřeháním, jen dopoledne občas něco pracuju tak koukám, ale většinou nikde nikdo :-(

no my v sobotu vyrážíme na dovču do Adržbachu tak se těšíme akorát ted balím a peru a chystám a to mne neba :-(

Anetka nám krásně rostea přijde mi už moc těžká, ale kdo ví kolik máme uvidíme po dovolené pujdeme na 3měsíční a očkování tak pak poddám zprávu.

hezký týden všem Peg a Anetka

 
Anonymní  05.08.04 19:18

Ahoj holčiny,

tak mám zase chvilku, abych napísla, co je nového. V posledních čtrnácti dnech si Lukášek vybudoval jakýsi pravidelný denní systém. Má to jedinou vadu, přes den spí tak dvakrát půl hodiny a jinak vyžaduje absolutní péči a společnost. Nedejbože, že bych se vzdálila z obýváku do kuchyně ? to je hned stěžování. Zase je pravda, že mezi osmou a devátou večer usne a spí tak těch 5-6 hodin a pak až do rána se budí po 2-3 hodinách jenom na jídlo a vstáváme úplně kolem osmé, deváté ráno.
Když je vzhůru, není možné vůbec nic stihnout, je-li to v jiné místnosti, než je koblížek, no a v sedačce do auta se mu vůbec nelíbí, nějak se mu vůbec nelíbí ani chování v klubíčku nevím proč.
Včerejší den jsem strávila tím, že jsem průběžně kvákala jako žába a pohybovala hračkou jako na divadle před jeho očima. To se mu moc líbí? Pak taky ještě když se točí kolotoč, ale ten se musí roztáčet růčo, takže když se přestane točit, Lukášek projeví hlasitě nespokojenost se situací a vyžaduje nápravu.
Co se týká zvedání hlavičky, tak když ho dám na bříško, chvíli lenoší a pak zvedne hlavu a pokud má před očima něco zajímavého, dokáže jí držet nevím jak dlouho, protože hlavu drží dokud to jde a když to nejde, stejně jí drží, ale řve u toho, no a pak to nevydržím já a otočím ho zpátky na zádíčka. Už se mi stalo i to, že se přetočil sám. Na to ale musí být ve fakt dobrém rozpoložení duševním.

Perlička: poprosila jsem tatínka, jestli by si s Lukáškem chvíli nepovídal, abych mohla umýt nádobí. Odešla jsem a když jsem se vracela, uslyšela jsem: ?Tak ti Lukášku řeknu pohádku o kolotoči. Vidíš, tady je medvídek a tomu ukradli auto, no a tomuhle medvídkovi ukradli uši, tomuhle třetímu, tak tomu někdo ukradl vrtuli a tomuhle někdo ukradl z postýlky peřinku. Vidíš, tady je medvídek na houpačce a tomu ukradli mávátko. Jo, jo synku, narodil ses v Čechách?

Vysvětlivky ? náš kolotoč pro malého je s dřevěnými hračkami a zdědili jsme ho po nějakém dítku v ne docela původním stavu… Jsou tam medvídkové s různými věcmi, v postýlce, na houpačce, v autíčku, na houpacím koni a v letadýlku. Autíčko upadlo a medvídek a koni má ulomená ouška ? jinak je ale kolotoč moc hezký a v pořádku J

Tatínek bude mít sádru až do 12-tého srpna, což už je docela otrava, doufám, že už mu to sundají. Mimo jiné i proto, že nemůže choval malého a Lukášek se stává závislák na mámě a její náruči.

DINY: naprosto tě chápu, Lukášek má poměrně podobný systém jako Davídek? Vydrž, prý se to časem spraví, říkala mi známá, že jim synátor nespal až do roku a půl?

OTISKY RUČIČKY: jsme dělali genciánovou violetí, kterou jsme měli doma na nějaký potvůrky v pusince malýho. Za dva dny se smyla?

ALICE: hlásím se o deníček na září

Mějte se sluníčkově

Kačí a Lukášek 8 týdnů

 
Anonymní  05.08.04 20:23

ahoj

tedy my se dneska meli,cely den jsme se flakali u vody,delfinek se rachtal v bazenku,byl uplne nadsenej a to to tam je pekna ledarna. Taky byl pekne pri chuti a pred chvili odpadl do postylky.

jsem zvedava co budeme delat v zime,protoze Krystufka to doma moc neba,ale nechame se prekvapit.

pristi tyden se chystame na dovolenou,ma byt teplicko,tak by nam to mohlo pod stanem vyjit. Ale zalezi na delfinkovi a taky na tom,jestli nekam udame kocoura.

KACI - delfinka hrazdicka taky moc neba,hlavne ted to konci tak,ze ji na sebe hodi a pak rve. Tatinek taky vypravi podobne pohadky. Drzim palce,at je po sundani ruka v poho

PEG - uzij si dovcu,jedete do chatek nebo jak?

ALICE - gratuluji kle snizeni vahy. Jo a hlasim se na denicek v zari.

ALMERKO - tocena zmrzka a jeji nasledky,hm to taky moc dobre znam

jdu jist,pit a relaxovat

pa a pusu vasim drobeckum

magrata a delfinek

 
Mart
Kecalka 456 příspěvků 05.08.04 22:06

Ahoj holky,
dneska jsem si v tom strašným vedru udělala výlet metrem přes celou Prahu na Jižní město ke kamarádce. Má stejně starého Honzíka, jako je ten můj. Na přestupu v metru mi ráno pomohl manžel a odpoledne přiběhla pomoct moje obětavá maminka, která tam blízko pracuje. Už jsem jednou zkusila jet sama s kočárem i Honzíkem za ruku po schodech, ale takhle je to jistější. Šátek na Tomáška v tomhle vedru nepoužívám, upekli bychom se oba.

Peg, já i po schodech dolů jezdím s kočárem popředu, mám strach, že bych odjela bez něj, kdybych tam chtěla nacouvat. Stojí na kolech u rukojeti a ta přední má ve vzduchu, aby tam Tomášek nevisel hlavou dolů.

Honzík u kamarádky nechtěl spát, tak vytuhnul až v metru. Cestou od metra ho jeho babička tlačila v kočáru, nohy mu visely přes okraj dolů a já nesla Tomáška. Přece jen je lepší vláčet 7 kilo než 15.

Tomášek se včera regulérně přetočil na břicho. Zatím neumí vytáhnout ruku a má ji pod sebou. Začal tedy s přetáčním jako většina dětí v mém okoli, tj. mezi 4. a 5. měsícem. Honzík se začal přetáčet až mezi 6. a 7. měsícem a dneska je to čipera. Opravdu na tom nezáleží, kdy co miminko začne dělat, hlavně že začne.

Magrat, my máme taky nohy ven z postýlky, naštěstí zatím jen přes den.

Hlásím se o deníček koncem září. Začátkem se chystáme do Chorvatska, tak bych vám pak popsala zážitky z dovolené.

Mart

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 06.08.04 18:02

Zase mrtvo?!

Kuba má dnes tři měsíce!!

Odjíždíme do Zlína ke švagrovi, příští týden budu na chalupě u rodičů čili bez připojení. Občas pošlu nějakou SMSku, kdyby jí někdo z vás dostal, prosím o zveřejnění v deníčku. Díky!

Mějte se!

Alice, cvalík Kubík a zlobilka Verunka

 
kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 06.08.04 20:03

Ahojky!!

KVĚTINKO: moje Elenka měla taky problémy, ale už skoro před měsícem a půl, kdy jsem taky kojila a za 14 dní mi přibrala 105 gramů, což se paní dr. taky nelíbilo. Pátrala jenom po tom, jak často kojím a její jediná rada byla, kojit dřív a na kojení i budit. Na druhý den se u mě stavila porodní asistentka, ke které jsem chodila na těhu cvičení a poradila kojit z obou prsů. To jsem udělala a při kontrolním převážení po 6 dnech měla El nahoru 25dkg a za dalších 8 dní 30dkg. A to jsem kojila tak 5-6× denně, víckrát to nevyšlo!! Teď jsme přibrali za 5 týdnů 950g, takže paní dr. se to líbilo. Předtím vyhrožovala, že pokud nepřibereme, taky budeme muset řešit příkrm atd?

MAGRAT: co se týče čtení, nikdy bych se ke knížce nedokopala, ale místo na dlouhé procházky většinou s malou sedím na našem dvorku. Je na čerstvém vzduchu, nemusím hledat stín, nevýhodou je, že se moc nehýbu, ale na druhou stranu si k ní můžu sednout a když usne, vytasila jsem taky knížku. Brácha si zrovna koupil čerstvýho Viewega (nevím, jestli to dobře píšu) ? Vybíjenou, tak jsem to přelouskla a hned jsem si dala nášup ? ještě jednoho, staršího, Povídky o manželství a o sexu, a docela mě to bavilo. Knížku jsem v ruce nedržela roky. Ani jsem netušila, že se to bude tak dobře číst. Můžu vřele doporučit.

Co se u nás nového? Zvedání hlavičky na bříšku stále v bodě nula. Zato jsme pokročili v otáčení, ještě jsme se sice neotočili, ale i v kočárku, i v koši a nejlépe na přebalováku si El otočí hlavičku úplně doprava, skoro by si ji ukroutila a ramínko a zádíčka zvedá od podložky, jako by se chtěla otočit, jenom ty nohy zatím leží a nespolupracují s ní. Tak uvidím, kdy na to přijde a přijde otočka :o)))))

Co se týče naší první návštěvy města autobusem, dopadla na jedničku, troufla bych si tvrdit s hvězdičkou. V autobuse se smála a neprotestovala, jinak spinkala a ukazovala se, jak umí být hodná. U kámošky jsme nakrmili, El se přidávala k nám do hovoru a pak, když jsme opět vyjely směr město, usnula opět v kočárku. Strašně to uteklo, jely jsme ráno po osmé a dorazily před druhou, tak jsme to zvládly tak akorát.
Horší to bylo ve čtvrtek. Elunka nemá ráda autosedačku, není na ní zvyklá, moc často v ní nejezdí. Začátek ? usazení ? zvládla dobře, ale když jsme šly po chodbě, bouchly dveře, ona se zřejmě lekla a spustila hrozný pláč. Ještě že se mnou jela moje maminka, celou cestu s ní seděla vzadu a snažila se ji uklidnit, ale ona jakoby tušila, že ji nic příjemného nečeká. Když jsme dojely do nemocnice, ?hodila? jsem si ji na rameno a uklidnila ji. Pak ji ale čekalo připojení na přístroj, který monitoruje srdíčko a ještě ultrazvuk, což znamenalo studený lepivý gel na prsíčkách a to jsem ještě nezažila ten křik a pláč. Chudinka z toho byla tak unavená, že když jsme se pak stavily u manžových rodičů, cucla si deset minut a vytuhla na křesle. Prostě to nebyl její den. Závěr z toho plyne takový, že kdyby měla nějaký zánět nebo ji něco hnisalo, musím upozornit lékaře, že má nemocné srdíčko a že ji tudíž mají léčit antibiotiky. Uklidnili mě tím, že by se to do 1 roku věku mělo samo spravit. Má tam na srdíčku otevřenou nějakou komůrku mezi pravou a levou stranou v cípu srdce, kterou jí protéká malé množství krve a to prý dělá tu šelest. No jak říkám, v 1 roku jdeme na kontrolu a mělo by to být v pořádku. Z toho křiku mám ponaučení ? posledního srpna se jdeme očkovat proti tetanu a uvažovala jsem, jestli ji mám nechat píchání náušniček až za dalších 14 dní. Teď jsem rozhodnutá, že ji nebudu trápit nadvakrát a vezmeme to jedním šupem, když už má plakat, tak ať to má za sebou naráz. Nakonec jsem byla ráda, že jsme si to v tu středu tak pěkně užily, protože včerejšem nestál za nic.

Nějak moc jsem se rozepsala, pro dnešek končím, pusinku a pohlazení všem posílá
KOSTIČKA a ELLENKA ? dnes celé 3 měsíce!! letí to jak voda

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 06.08.04 20:09

Ahoooj Jarnilky a miminka:)

To máme venku krásně, není divu, že deníček maličko zanedbáváme, je doba dovolených a tak, však v zimě tu zase budeme strašit, to se nebojím:)))

A co je u nás nového? Mám pocit, že den ze dne je Davídek dovědnější a šikovnější chlapeček:) Už krásně používá packy a umí do nich uchopit i tužku (ale tu mu hned vezmu, aby si nevypíchl oko:))), pod hrazdičkou vydrží po ránu i dýl než 10 minut, na dnešek spinkal v noci 7 hodin!!!! a krásně na nás vyplazuje jazyk, když si chce povídat, jinak moc ukecanej není, je to náš filozof:))) Hlasitě se řehní, když ho koušu do chodidel, má úžasný smysl pro humor a začíná poznávat, kdy jde o nějakou bžundu:))) Ale to všechny znáte:)))
Ještě se i umíme otáčet z bříška na záda a převalujeme se krásně na oba boky, myslím, že nebude dlouho trvat a začnem se otáčet i ze zad na bříško, Davídek se umí pěkně mrskat:) Měří už 60 cm a váží asi 5 a půl kila, není to žádný moc velký cvalík, připisuju to tomu pohybu přes den, opravdu se nakope a nařádí dost:)

Ali - užij si dovču na chatě a za týden papa:) Kubík je pěkný cvalík, prosím tě, až tu budeš, písni mi kde máme ty stránečky s fotkama, ráda se podívám a i dám nějaké naše:) A gratuluju ke krásným úbytkům (tvým), jak to prosím tě děláš????

Mart - gratulujeme k přetáčení na bříško, počkej, až ručičku vytáhne a začne „plachtit“, to je nádhera, dneska jsem to viděla u neteřinky, nádherně „létala“:))) A to Chorvatsko si užijte, i když do té doby než odjedete se ještě číst budeme:)

Magrát, myslíš, že kdybych do bazénku dala maličko vody na dno a položila tam Davču, že to není moc brzo? Už mi to napadlo, ale netroufám si…jen na chviličku, aby se nespálil a jasně, že bych mu držela hlavičku…nebo možná by nebylo od věci to koupací lehátko? Poraď nezkušené mamině, prosím:)

Peg - také si užijte dovču a jsem zvědavá, kolik Anetka už má, na fotkách , co jsi dala do galerie je prostě nádherná!!!:)

Kačí, taťka je úžasnej:))) Připomnělo mi to, tuším na rodině jsem četla, jak jiný taťka říkal řvoucímu synkovi pod kolotočem s medvědy : „Se ti nedivím, že bulíš, koukat se na oběšený medvědy“:)))))

Almerko, koukám, Radimek je taky pěkně šikovnej chlapeček:) A ke košíku - jak jsem se radovala z kolíbky, tak bohužel slouží coby skladiště hraček, které střídám na zavěšení na hrazdičku a skladiště oblečení, plínek atp., protože Davís prostě v noci spí se mnou na posteli, ve dne buď v kočárku nebo opět na posteli…to kdybych bývala byla věděla, tak jsem to bývala byla nekoupila…ale je to moje nedisciplína a pro svý a Davídkovo pohodlí prostě postel je postel:)))

Vedle u Šulánku bude další miminko, skoro jsem to obrečela a holky, nějak se těším na to naše další:))) Jen přemýšlím, kdy bude tak nejlepší se do toho pustit, doufám, že už se nestalo, neb jsem si 2× zapomněla vzít prášek…ale ještě jsem nedostala MS, nevíte, dokud ta potvora nepřijde, můžu když kojím otěhotnět???

Tak já končím, dobrou noc a krásný víkend všem přeje Diny a vychrupující Davídek (11 týdnů a 3 dny:)

 
LenkaN
Stálice 94 příspěvků 06.08.04 20:29

Ahoj holky,
opět se hlásím z Maličkých pasažérků, kde je teď přes prázdniny nějak mrtvo. Jen já závislačka se sem tam na emimino podívám.

Moje Andrejka teď zase na chviličku vytuhla v postýlce, tak můžu něco napsat.

Kačí ? Ája má zítra 8 týdnů a s tím spaním jsou na tom naše děti úplně stejně. Přes den když usne, tak vždycky tak na 10 minut, ale když nespí tak je většinou v postýlce strašně hodná a povídá si s nafukovací velrybou, která jí visí nad postýlkou. S tím povídáním to je doslova ? má takovou spoustu různých zvuků a hlásek a každý den přidá něco nového. Je to velký smíšek a ukecánek. Večer ale usíná až tak kolem desáté (krmíme po osmé), spí tak do jedné a pak až do pěti, pak už se budí co dvě hodiny, ale to už spí u mě v posteli, takže jen vleže nakrmíme a spíme tak do osmi nebo devíti. Takže je to super.

Jinak jsem dneska učinila super objev ;o)) Vždycky jsem Áju zkoušela nechat pást koníky na přebalovacím pultu a moc se nedařilo. Teď už vím proč ? přece se nebude namáhat zvedat hlavičku, aby se dívala do zdi ;o) Tak jsme vyzkoušeli radu některé z vás udělat letadýlko a ejhle, Ája držela hlavičku jak divá. Dneska jsem ji teda zkusila položit na bříško na stole a zírala jsem jak se zvedá na loktech a krásně drží hlavičku. No jo, je to taková moje zvědavá Kelišová ;o))

No nic, jdu krmit a uspávat

Lenka a otesánek Andrejka

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama