Jarní miminka- Co s únavou?

Rodičovství

AHOJ! Zdravím všechny Jarní miminka, jejich maminky a ostatní nakukovatelky. Vítám Vás v prvním letošním deníčku. Dlouho jsem přemýšlela o čem bude. Zážitky z oslav Silvestra žádné, co by stály za řeč nemám, předsevzetí si radši nedávám. Trochu bilancovat, co nám uplynulý rok dal a vzal, možná. Dal nám to nejcennější, co si každá máma může přátmiminko. A co nám vzal? První věc, která mě napadla je spánek. A to u mě platí opravdu vrchovatě. Radimkovi je 7 a půl měsíce a za tu dobu jsem spala tahem maximálně 3 hodiny a to jenom asi dvakrát. Z toho pramení permanentní únava. A tak jsem pro Vás, které jsou na tom podobně jako já připravila několik řádků o tom, jak s ní bojovat.

Jste unavená a ještě jednou unavená? Tak to je vše úplně normální? jak to? Protože většina maminek trpí silnou únavou a pocitem totálního vyčerpání. Takže se můžete usmát a říci si, že to zkrátka k tomuto období patří. Samozřejmě existují způsoby,jak únavu zmírnit a jak s ní bojovat. Tady je několik rad.

ODPOČÍVEJTE AKTIVNĚ !
V průběhu každého dne si najděte malou chvilku, kterou můžete věnovat sama sobě. Neříkejte, že to tak není! Zamyslete se, co jste dělala, když miminko spalo?Taky jste se na chvíli natáhla? Bohužel, i když po takovém odpočinku většinou nejvíce toužíte, výsledek z něj nebývá nejlepší. Jste ještě unavenější, protože musíte vstát ve chvíli, kdy byste bývala tak ráda ležela. Mnohem více si odpočinete, pokud budete dělat něco, co máte ráda: číst si oblíbenou knihu nebo časopis, plést nový svetřík, péct bábovku, psát dopis, nebo zkrátka cokoliv, co vás baví. Může sem patřit i poklízení pokojíku, pokud vás taková činnost baví a naplňuje pocitem spokojenosti. Je třeba, abyste k takové aktivitě sebrala všechny své síly (protože se vám nejspíše nebude chtít dělat nic jiného než ležet a ležet), ale uvidíte, že potom se budete cítit ve skutečnosti odpočatější než jen po samotném ležení.

ROZDĚLENÍ PRACÍ A ODPOVĚDNOSTI JE DŮLEŽITÉ!
I kdyby měl váš partner stokrát důležité a náročné povolání, vaše děti jsou i jeho děti. Tak jako on rozděluje svůj čas mezi práci a své záliby, měla byste i vy mít stejnou možnost. Je tedy nesmírně důležité, abyste se podělili nejen o některé domácí práce, ale také o odpovědnost. Zejména pocit, že na to všechno nejste sama, často velice pomůže. Váš partner by měl pochopit, že alespoň jednou týdně máte nárok vyjít si z domova, nechat všechno za dveřmi a věnovat jen sama sobě. (Ať si jdete na kosmetiku, plavání, na cvičení nebo do divadla. ) Takové dvě hodinky jsou opravdu skvělým lékem! A pokud nemáte partnera a jste na to sama? Vaše rodiče většinou uvítají prosbu o pomoc a jednou týdně dítě rádi pohlídají, stejně jako kamarádka nebo přátelé. Ačkoli se bojíte, že budete obtěžovat, opak je často pravdou!
Rozhodně jděte do toho! Uvidíte, že únava ustoupí!

DŮVODY ÚNAVY MOHOU BÝT RŮZNÉ!
Ne vždy je důvodem únavy nedostatek spánku a vyčerpání. Zejména pokud trpíte únavou ihned ráno po probuzení, je velká pravděpodobnost, že se jedná o psychickou zátěž.

  • Stýská se vám po původním zaměstnání, po vaší profesi.
  • Pociťujete negativně nedostatek společenského života.
  • Miminko vám změnilo život více než jste čekala.
  • Být matkou se vám nelíbí tak moc, jak jste původně předpokládala.
  • Partner není tak nadšený, jak jste doufala.
  • Nedaří se vám kombinovat práci s péčí o dítě, trpíte výčitkami svědomí.

V takovém případě je ze všeho nejlepší své pocity ventilovat, svěřit se - mamince, kamarádce, psychologovi nebo praktickému lékaři. V každém případě byste své pocity měla ze sebe dostat ven! Dopřejte si pravidelné posezení u kávy s jinou maminkou, která má přibližně stejně staré miminko jako vy, abyste si vzájemně jedna druhé postěžovaly, zanadávaly si, společně se zasmály. Nejen, že zjistíte, že takové pocity nemáte sama , ale také objevíte, že existuje ještě i mnoho dalších problémů, které naštěstí nemáte!

TEST PRAVDY POUZE PRO VÁS
Odpovězte si na následující otázky a pokud na jednu z nich odpovíte ANO, je čas začít se učit zdravému sobectví.

  • Musíte nejdříve uklidit a teprve potom je čas na vaši kávu?
  • Musíte nejprve nakrmit dítě, uvařit jídlo pro partnera a teprve pak si dáte něco malého k zakousnutí.
  • Všechno musí přijít na řadu dříve než vy, protože vy přijdete na řadu později?
  • Zbyl na vás později vůbec nějaký čas?

Úryvek z knížky FIT MAMINKA Lucie Výborné.

I přes všechnu únavu a jisté nepohodlí budu na rok 2004 vzpomínat, protože se mi splnil můj sen a máme miminko. V tomto novém roce nás ale také čekají samé radosti s našimi zlatíčky. První slova, krůčky, pokroky?
Z miminek se stanou batolátka, máme se na co těšit. Přeji Vám a Vašim dětem hodně zdraví a štěstí. Těm z vám, které plánují snaženíčko, hodně úspěchů a brzké //. Celému deničku Jarních miminek přeji hodně komentářů, aby vydržel i další rok, protože si to bez něho vůbec nedokážu představit. Jsem ráda, že jsem Vás našla.

Vaše Almerka & Radimek

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 02.01.05 16:49

Ahoj Almerko,

pěkný deníček. Únava asi přepadá každou maminku, nevyhnula se ani mně. Pepíčkovi bylo teď 7 měsíců a ze začátku spinkal dobře, do 4,5 měsíců i celou noc. Tak to bylo celkem v pohodě. Ale pak se něco zlomilo a teď se budí po 2 hodinách.
Ale všechna únava a s ní občas i mizená nálada mizí hned, když se ten náš šmudlík na mě usměje od ucha k uchu.
Teď tady sedím a píšu a Pepča je vedle mě na zemi, leze sem a tam a podívá se do všeho, co má nadosah.
Takže určitě nelituju, že se nevyspím a jsem ráda, že ho mám.

I já přeji všechno nejlepší a spokojené maminky všem miminkům.

Ahoj Miroušek a Pepíček.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.05 17:37

Ahojda,
bezva téma :-)! Taky mám nespavce, nespala jsem od porodu víc jak dvě hodiny v kuse a neustále od někoho (hlavně od tchýně) slýchám, že jsem vlastně blbá, protože se malému podřizuju. Mám ho nechat řvát a vyspat se (to je dobrá kominace, že jo?). Problém je v tom, že mně to vůbec nevadí!!! Ale nikomu to nemůžu vysvětlit! Ano, o půl osmé večer jsem takovej tuhoň, že usínám při čtení své starší dceři. To je pravda. Ale přes den jsem v pohodě, a to přes den nikdy nespím, protože Pepino spí pouze v pohybujícím se kočáru, dopoledne chodíme tak čtyři hodiny, z toho asi dvě prospí (přerušovaně), odpoledne jdeme na hoďku a spí už jen půl hodiny. Doma jsem ho měla první tři měsíce neustále na ruce nebo u prsa, jinak plakal. Teď už vydrží chvíli na dece, umí se přetáčet oběma směry, což mu činí náramné potěšení, takže se trošinku zabaví i sám. Pořád jsem ještě blažená z toho, že mám dvě zdravé děti a raduju se z každé minuty, kterou s nimi můžu strávit a pozorovat je, jak se vyvíjejí. Neustále ale slyším: to nemůžeš vydržet, to je strašný, někomu je dej a odpočívej. Ale já nechci!!! Je mi s nima fajn a děsně mě to naplňuje. Přeju všem radost z dětí a hodně sil do boje s únavou :-).

Zuzana a Pepi (ve středu 5 měsíců) - nakukovatelka od Letních miminek

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 02.01.05 20:10

Ahoj Almerko, ahoj holky!

Je to úžasné, tolik deníčků a vždycky se najde nějaké zajímavé téma!!

Dneska budu solidární s tématem - jsem děsně unavenáááá! Asi půjdu hned spát. Ale zítra vám určitě napíšu!

Dívala jsem se do galérky na nové fotky, jsou jako vždy moc pěkné!

Dobrou noc!

Alice

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 02.01.05 20:20

ahoj :)

tak novy rok pro me nezacal nejlepe, od dnesniho poledne chodim na zachod a strkam tam bud horni nebo dolni cast tela. Nekde jsem chytla strevni virozu a je mi tak blbe :((

ALMERKO -moc hezke tema a denicek. Obdivuji te,ze stale zvladas stavat a fungovat

koncim,ona mistnustka me opet vola chjo :((

magrat a delfinek

Mart
Kecalka 456 příspěvků 02.01.05 20:29

Ahoj Almerko,

hezké téma, pro mě taky aktuální. Včera, když jsem si šla v půl jedenácté lehnout, začal se Tomík hlasově projevovat a skončil až ve třičtvrtě na dvě. Mezitím si pobrekával, ale chvílema taky povídal a smál se. Zkoušela jsem chovat, kojit, natírat dásně gelem na zoubky, vzít k nám do postele, všechno marný. Nakonec spal u nás v posteli až do rána a budíček měl v 5.50 a já taky :((. Kupodivu se dneska cítím docela slušně, nicméně v devět preventivně odcházím do postele.

Dobrou noc přeje Mart

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.05 21:07

Almerko napsala jsi super deníček…ta únava je fakt příšerná. Naše holky ze začátku tak od druhého do pátého měsíce spávaly perfektně…usnuly v sedm večer a obě zaráz se vzbudily mezi druhou a třetí na první jídlo a budíček byl okolo šesté. To byla pohodička.
Teď je to příšernost, když spím v noci hodinu v kuse, můžu si gratulovat. Holky se budí opravdu skoro pořád a mám pocit, že je to opravdu čím dál horší…Monča mi vstává skoro každou hodinu…už spí i se mnou v posteli, Terce teď rostou stoličky a tak v noci křičí a křičí (doslova)…ufík…dou­fám, že se to brzy zlepší.
Ale ne, není to jen špatné, holky jsou úžasné a nevyměnila bych je za nic na světě. Na druhou stranu na mě prostě jen někdy padne hrozná únava a vzpomínám na to, že naposledy jsem prospala celou noc v porodnici z 12. na 13. února (12 se holky narodily)…:o))

MAGRAT - včera jsme byli na Vysočině a tak jsem si říkala, že jsem vás mohli navštívit,ale nakonec bylo tak odporně, že jsem jen zalezli do chaty a večer jeli domů.

MONIS - jak ti spávají mončičáci???

ALICE - prosím, chtěla jsem se tě zeptat, jakožto odborníka přes výživu našich prďolek, s čím by bylo nejlepší udělat jáhly nebo pohanku, aby mi to drobci baštily…předem díky za odpověď.

Evásek a kočičáci

Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 02.01.05 21:38

Ahoj Almerko
Moc pěkný deníček.
Já a únava? U mě je to opravdu ta únava z vyčerpání a z pocitu že jsem na vše sama. Terezka sice už nespí celou noc jako dříve ale i tak spí docela dobře. Nejsem nevyspalá ale někdy se cítím strašně unavená. Manžel chodí pozdě z práce a o víkendech hraje a pak noci dospává. Vyrazit si někam? Samotné se mi nechce, kamarádky nemám ve stejném městě a v našem maloměstě všechny kosmetičky, kadeřnictví a tak podobně mají pracovní dobu do 17 hodin. Babičky nefungují jako hlídací babičky. Někdy se to všechno nakumuluje a pak ten pocit že jsem furt sama s malou na mě dosedne ale pak si říkám jaké je to štěstí mít zdravou krásnou holčičku a jak ten čas strašně letí?já jsem ta co vidí první krůčky, slyší první slůvka?na odpočívání bude ještě času ale rok, dva, tři bude našim dětem jen jednou.

Monis ? u nás to bude za pár dní rok. Mamka taky žije jen pro vnoučata. Myslím že zatím ještě není správný čas aby si hledala nového kamaráda ale doufám že se časem najde někdo pro koho bude zase moc žít plným životem. Moc bych jí to přála.
Trávili jsme i se sestrou a její rodinou s mamkou Silvestra a bylo to strašně smutný. Byl to skoro poslední den kdy byl tatínek doma s mamkou. Já jsem s ním tou dobou taky mluvila naposledy. Byla jsem doma a večer jsem jim telefonovala jak se chystají slavit příchod nového roku. Taťka se těšil jak si sednou k TV. Bylo mu tou dobou už špatně ale tvrdil že je mu líp a že už je ta chřipka asi na ústupu. Bohužel to chřipka nebyla :-(. Letošní příchod nového roku byl uslzený. Díky alkoholu padaly emoce a bylo to fakt smutný. Myslím že je to ještě moc čerství. Mám ráda pořekadlo ?a bude líp? ale to tady bohužel neplatí. Snad jen čas to trošku otupí. Máme holčičky a dědečkové na ně tam někde nahoře dávají pozor :-).
Za první Terezčin zoubek jsem si koupila rifle a tričko, co já bych dělala s šaty? Vždyť je neumím ani nosit, maximálně tak v létě. K vánocům jsem si nechala koupit manžestráky a dostala jsem nějaké svetříky?takže šatník obnovuji :-) ale co budu dělat s tím co mám? :-)
Na gyndě jsem nebyla poprvé ale tchyně poprvé od té doby co se Terka narodila měla čas přijet a hlídat. Pozdravuj holky a honem na gynekologickou prohlídku. Po 6-ti měsících je třeba udělat cytologii a tu už máš skoro promlčenou !!!
Na naušničky máme stejný názor. Co se týká té pipinky prý je nutné očišťovat takové to bílé co se tvoří na rodidlech jinak může dojít k zarůstání. Dej vědět co vám řekli na té gyndě.

Makýš ? kousání pomine. Terka to taky zkoušela a když jsem zařvala bolestí tak se mi smála. Ale zkusila to tak třikrát a už je to dobrý. S tím nachlazením je to těžké když si nedokážou říct co je bolí. Terka docela dlouho kašlala jinak nic a u mudr jsme se dozvěděli že kašle protože má rýmu ? tak to poznej.

Dandis nekoukla bys mi do snáře co to znamená když se mi zdálo že jsem otěhotněla a čekám dvojčata??? Gratulujeme k zoubku :-)

Alice ? co říkal Kubík na brokolici?

Jdeme zítra k mudr. Terezka má už 4 týdny rýmu. Z nosu jí moc neteče ale všechno to v ní chrochtá tak mám strach aby to nebylo něco vážnějšího. Navíc jsem ty 4 týdny nebyly plavat a peníze za propadlé kurzy nám vrátěj pouze na základě lékařského potvrzení tak si o něj chci říct.
Tatínek teď uspává. U nás je to uspávání boj :-( nic se nezměnilo.

Maky a Terezka (9 měsíců)

Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 03.01.05 01:13

Ahoj Maky,

stoji to za prd, to Ti povim. Tatka sel takhle se zadama k doktorovi, zada to nebyli a pak priznal, ze uz par tydnu ma ve stolici krev. Kdyby ty chlapy nebyli takovy srabi z doktoru… no nic. Klempiroval rok, tenkrat jsem si rikala, jestli neotehotnet, ze bych mu jako udelala radost vnoucatkem, prisel by na jiny myslenky, ale za prve jsem nevedela jestli bych to „stihla“ a za druhe by to bylo hodne smutne tehotenstvi…

Hele stary satnik nevyhazuj, az otehotnis podruhe, jako kdyz ho najdes :o))) taky moc satova nejsem, presne, rifle a tricko to jistej :o))
Teda, na gynde nedostanu za ucho, ale rovnou na zadek :O S doktorem si tykam, takze to fakt hrozi, jejej.
Pozvanku na gyndu mame, jsme objednani na 11. Na internetu jsem se docetla, ze jsem asi prase a muzu ji za to ja :o(( Ale ze pokud je ta blanka pruhledna, tak se da doma roztrhnout. Takze jsme zahajili s manzelem operaci, ja drzela a svitila baterkou, on roztahoval, me bylo spatne a dite bylo v pohode. No trochu se to pry uvolnilo, ale nic moc, krev ji netekla, mazli jsme to genciankou a slo se do hajan. Rano jsem na tu jeji pipinu koukala jak puk, byla uplne v poradku, dirka presne takova jaka byla driv, no super, takze gyndu odvolam a budu usilovne drhnout :o)) jsem ztastna jako blecha, uz tak mi bylo blbe jeste asi pul hodiny po „zakroku“ :o)
Anezka nam asi zacina lezt, tedy spis pidalkovat. Opre se hlavou o podlozku, zvedne zadek, zasune obe kolinka a odrazi se, rychlost asi 10cm za pul hociny :o)) je tohle normalni postup? Zitra jdeme na cvico a je nam presne 7 mesicu :o))))) a Anezka vazi zhruba 6kg a Babetka 6,30, to jsou cvalici co? Ale nezdaj se mi nijak hubeny a pribiraj pry moc pekne :o))
Dneska jsme byli opet v Ikee a Babetka asi bude po, protoze se ji tam moooc libilo a zniceho nic se zacala chechtat nahlas a vydrzelo ji to doooost dlouho :o)))
Hele Maky, nezdalo se Ti o dvojcatech kvuli nam? Me se pred par mesici zdalo, ze mame po holkach jeste ctyrcata (nejsem zadny troskar), 3 kluky a 1 holcicku, asi aby byl stav vyrovnany :o))) Ale ja na sny neverim, jen na prorocky a ten to myslim nebyl, no uvidime :o))) Teda predstavit si to nedovedu…
Neboj nase holky uz taky chrochtaly a je to ryma, zkus ji odsavat a hodne zvlhcuj vzduch, taky je dobra vincentka, tou jsem nosanky vytirala a nebo morsky kapky, pekne to spusti a pak se nudliky lip odsavaji. Ale je to boj, na to se priprav, me se holky meni v male chobotnicky a kdyz na ne zakleknu, takse tema malejma nozickama velmi cilene trefuji presne TAM.

Tak at vam to dobre dopadne a chrochtani brzy prestane.

Monca a moncicaci

Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 03.01.05 01:23

Evasku, ja jsem od holek asi strasne rozmazlena. Posledni krmeni maji mezi 19-20 vecer a snidaji kolem 8-9 rano. Mezitim tak 1× kolem 4 hod dam Anezce dudlika, ktereho se dozaduje a jinak je pohoda, doufam, ze jim to vydrzi. Uspavaji se taky krasne, pusu, nuchni nuchni, pustim klinkaci zvonecek, chvilku si hraji, popr. prijdu srovnat polohy (ty nase housenky cestuji po postylce i ve spacackach) a uz chrni :o)) Jo Babetka ma jednu specialitu: pred spanim si zpiva :o))))))) V tydnu s nima byla mamka venku (bolelo me v krcku) a prisla s ocima na vrch hlavy, ze to jeste nikdy neslysela :o)))))
Fakticky jsou senzacni a dost toho naspej i pres den, takze ja si fakt nemuzu stezovat :o)))) Nocni mejdany bych spocitala na prstech jedne ruky, posledni teda byl ze Silvestra na Novy rok, probudila se v 6 a vytuhla mi az na ruce kolem 7, nevedela jsem co se deje a usinala ve stoje a kdyby me tak strasne nevydesila mamka, ktera se zjevila neocekavane me za zady, tak by to nijak traumatizujici zazitek ani nebyl, takhle jsem skoro nadskocila, fujtajbl.

Monca a moncicaci

Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 03.01.05 01:25

Magratko nebuuuuuj, tohle ma horem dolem drsnej prubeh, ale rychlej. Do 24 hodin bude po vsem :o))
Zitra uz budes hopkat jako hopik :o)))

Monca a spol.

wej
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 03.01.05 09:02

Ahoj,

mojí malé taky ta pipinka(dírka) zarůstá, chodíme s ní k dětské gynek. a ta mi říkala, že to není špatnou hygienou.(Bála jsem se, že dostanu sprďana, že jí pořádně nemyju). Tím nemytím prý srůstá kůžička vedle poštěváčku k pyskům.

Maruš

wej
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 03.01.05 09:24

Ahoj,

pěkný deníček, to nespaní je fakt hrůza. Neustále mě napadá „Já už se snad nikdy nevyspím“. Když malá začala konečně kolem 1 a půl roku spát, tak jsem byla znovu těhotná a už jsem toho moc nenaspala. A malýmu je teď devět měsíců a kojim v noci každou hodinu. Jsem opravdu jak dudlík a nic nepomáhá. Tak snad to někdy přejde:o))

Maruš a zlobílci

Peg
Kecalka 196 příspěvků 03.01.05 09:49

ahoj Almerko a všechny ostatní

tak téma jak stvořené pro mně posledních pár dní a týdnu jsem jak zombie!!!! Ta moje šípková ruženka se začla budit co 1,5 až 2 hodiny a já jsem hotová!!!!

No nechápu jak to někdo muže vydržet dýl jak 14 dní!!!!

No ted usla tak jdu něco dělat- asi ležet nebo nasnídat nebo tak něco…

Jo máme 2 zuby(to už jsem asi psala) a stoupáme si!!! to asi taky dám fotku do alba

Peg a Anetka

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 03.01.05 11:22

Monis :)

tak dneska uz na zachod nebeham,ale jeste telo nezvladam. Nastesti je doma Filda a vzal si delfinka na starosti

pusu holkam

magrat a deflinek

Jendys
Kecalka 486 příspěvků 03.01.05 11:25

Ahoj Almerko a všichni od jarních miminek,
na tento server se dívám teprve krátce, ale věkem miminka patřím mezi vás, tak si taky dovoluji přidat komentář.
Výborný deníček! Taky si někdy připadám unavená, ale šťastná, taky se mi občas stýská po práci, ale pak si uvědomím, že do důchodu se napracuju ještě dost, ale první roky naší holčičky, ve kterých potřebuje své rodiče (a co si budeme namlouvat - hlavně tu mamku) nejvíc, jsou jen jednou. Takže si to užívám a únavu se snažím brát tak, že prostě je, patří k tomuto období a že se to časem zlepší :-). Doufám. Po 10 měsících si můžu říct, že jsem si už zorganizovala den! Naše čiperka už má taky určitý režim, i když je taky nespavec, prostě si to vychutnávám, co to jde.
Tak ještě jednou zdravím všechny z tohoto deníčku a přeju do nového roku, ať je stejně krásný, jako ten předešlý, kdy se nám ty naše zlatíčka narodily.
Jana + Ema (10 měsíců a 9 dnů)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.05 13:33

MONIS - mám kamarádku a ta má dvojčátka holčičky rok a půl staré…a s tou jednou pořád lítá na gynekologii s tím srůstem co máte vy. Ale neříkali jí, že by to bylo špatnou hygienou. Prostě se to prý někdy stane. Byla s ní na malém zákroku, při kterém jí to spravovali…je to měsíc a už to tam má zase, prý to ale časem odezní…tak nevím. Ale prohlížím holky a děsím se toho, kdy to tam najdu! Tak se držte a bude to v pohodě, uvidíš!
Ještě jsem ti chtěla napsat k naušnicím, že mi taky dr řekla, že je to lepší až okolo tří let.....tak už se těším…naušnice už jsou totiž nakoupené…:o))

MAGRAT - tak už je ti lépe? Já jsem šla na Silvestra spát asi ve tři ráno, ale od čtyř jsem průběžně seděla na záchodě a běhala za holkama a uspávala…byla to parádička. Ale jak to rychle přišlo, tak to rychle odešlo, k ránu jsem hodinku spala a bylo mi zase OK.

Evásek a kočičáci

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 03.01.05 13:40

Evasku

uz je mi lip,ale porad se mi momta hlava. Zacala jsem doplnovat tekutiny,tak snad zitra uz bude lip

s tim spanim ti nezavidim:( a porad jeste kojis? Delfinek se asi pred 14 dny odstavil sam,dostal Sunar a od te doby prso odmital. Ale zase spi celou noc a to je fakt bajo

pa magrat a delfinek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.05 14:25

MAGRAT - právě, že ještě kojím a v tom si myslím, že je ten problém. Na jednu stranu si říkám, že je aspoň v noci mám čím utišit, ale na druhou stranu si myslím, že v tom to je a že až jim dám sunar, tak se to snad zlepší. Takže už to pomalinku připravuji. Protože kromě oběda jsem až doteď kojila pořád…:O((..takže teď je odstavím i u odpolední svačiny a pomalu nastartuju celkové odstavení. To je dobře, že už je ti lépe! Vím jak je to otřesný a ještě, když má k tomu člověk doma prcka, to je mazec…:o)) Prostě nejhorší je nemocná maminka!
Ještě jsem se tě chtěla zeptat co všechno delfínkovi už dáváš, nebo respektive jaké přílohy, mě totiž holky krásně baští jenom brambory, Terka vůbec nechce rýži ani těstoviny…:o((( a tak chci zkusit pohanku a jáhly, třeba to bude lepší…už mu dáváš kousky???

Tak ať je ti brzy líp a těším se na další komentáře.

E.

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 03.01.05 14:45

EVASKU - delfinek uz ji skoro vsechno,davam mu treba kousky chleba + zerve, ostatni jidlo mu uz mackam vidlickou. Basti brambory,ryzi,tes­toviny. On pres den uz kojeni nechtel,takze se odstavoval postupne. Vypije asi 400 caje nebo vody

tak drzim palce a pusu holkam

magrat

Senti
Kecalka 375 příspěvků 03.01.05 14:53

Ahoj Jarňátka,

jak jsem psala, že Karolínka usíná poslední dva týdny až okolo 24h, tak už tomu dávno tak není!!!
A jak jsem to dokázala? Máma mi poradila, že je to tím, že nemám stanovený pevný režim, že se jí přizpůsobuju a pak se stane, že usne třeba až kolem 17h a probudí se až 19h, takže aby šla spát okolo 21h se můžu rozloučit.
A tak jsem si řekla, že to tak už fakt dál nejde a najela jsem na pev. režim.
Ráno vtává okolo 9h, mezi 11-12h spí, potom znovu mezi 15-17h a pak kolem 21h usíná. Do půlnoci se ještě ale párkrát probudí. A jaký je večerní rituál?
Nejdřív se v 20h vykoupe a potom se v obýváku zhasne a my jdeme do postele, kde jí ve tmě a úplném tichu kojím, potom spící Karolínku přenáším do její postýlky, kde se mi ale většinou vzbudí, takže jí pološeptem řeknu pár říkanek a ona znovu usne a takto to praktikuju, vždy, když se večer probudí - v noci se po nakojení a uložení do postýlky většinou neprobudí a když ano, stačí jen chvilku hladit a šimrat nosem po tváři:-)

Takže teď už máme zase SVOJE večery, kdy si na chvilku odpočinem - takže teď už je to MNOHEM lepší Almerko - můžu říci, že nejsem skoro unavená.

Magrátko: to je dobře, že už je ti líp. Tak ať je na tebe Delfínek hodný a ty jsi zítra zase jako rybička!

Zítra jdeme na ko, tak písnu kolik vážíme a měříme.

Mějte se krásně a ať jste hlavně všichni zdraví!

Senti a od soboty 8měsíční Karolínka!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.05 15:09

Ahoj holky ! Almerko, super téma deníčku, pro mě jako stvořené. Už jsem si zvykla, že Jiříček se v noci budí od narození co 2 hodiny, navíc asi měsíc a půl mu lezly zuby (už má čtyři), takže se budil, co hodinu a méně, ale dostaly mě Vánoce. Nejdřív jsme se oba s manželem „otrávili“ burákama, které jsme si 21.12. večer naloupali a snědli, v noci jsem lítala na záchod „horem, dolem“ já a navíc malý se hlásil o jídlo, takže to vycházelo jen tak, tak, abych to na ten záchod stihla :-)). Druhý den to dolehlo na manžele, takže to samý. Žádná chuť na cukroví ani na toho smaženého kapříka. No a do toho se přidal zánět středního ucha, byla jsem ho 27.12 píchat, dostala jsem antibiotika a ležela, jak lazar. Naštěstí byl manžel přes svátky doma, tak se o Jiříka staral on, protože já necítila nic jiného než únavu, ale když se na Vás ten Váš bobíšek usměje, hned člověk pookřeje na těle i na duši. Malý teď ode mě chytil taky rýmu a kašel, radši zajdem k doktorovi, ať mu to nesedne na průdušky. Tak tolik já o únavě, mějte se krásně a ať nám děťátka v tom Novém roce krásně rostou !!!

Alena a Jiřík (7 měsíců 1 týden)

Peg
Kecalka 196 příspěvků 03.01.05 17:04

Tak jsem uspala lumpici :-) a mám chvilku klid

dneska jsme poprvé dali jogurt, mám pocit že je pořád hladová tak jsem se rozhodla přidat něco vyživnějšího takže už máme takový jídelníček

ráno prso svačina jogurt s ovocem, oběd zelenina (za pár dní po jogurtu zkusíme králíka) svačina ovoce druhá svačina prso večeře kaše a v noci prso. No řekla bych že mi mléka výrazně ubylo, takže jsem zvědavá co bude a jak bude protože už tři dny jsme ráno dávali Bebu protože o po nočním 2hodinovém budzení už nic uspokojivého neteklo.

Magrátko a Almerko ta střevní chřipa je prevít fuj nepřeju nikomu ale zase je to hned pryč.

Jinak dneska jsem koupila botičky jak se anetka staví tak aby měla pevný kotníček a nestavěla se na špičky, dělá to jednou nožkou druhou se staví vzorově.

Holky to je hruza za chvili budem mít 8 měsícu toto letí

Peg a Anetka

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 03.01.05 18:58

Ahoj holky!

Téma teda fakt sedí!! Poslední čtyři noci jsem toho moc nenaspala… Kuba sice začal na Silvestra jíst (Maky, nebyla to brokolice, ale cuketa. Brokolici uvařím zítra), ale jí spíš v poledne, večer tomu moc nedá. Takže mezi 22 hodinou a šestou ranní kojíme 4×…

První novoroční dárek byla první opravdu plná plínka…! Zatím jsme měli takové ty málo smuďavé… :o)

Ale i když jsem byla unavená, nechyběla mi taková vnitřní pohoda a radost. Kubíček i Verunka dělají velké pokroky, je to radost je pozorovat. Také je od 31.12. doma táta, tak máme víc času. Když můžu, jdu za Kubou na zem na všechny čtyři, děláme berany duc nebo jiné blbinky… Už krásně sedí a s oporou si kleká. Před děma dny objevil v zrcadle nějakého rozchechtaného mimiše, chodí tam na něj koukat … :o)

Ale dneska jsem to ráno dospala. Táta vzal Verunku do školičky, spala jsem skoro do desíti!! Dobrá věc, mít tátu doma!! :o)

Jednu výhodu to noční kojení má - moje současná váha je asi 63,5 kg. To jsem měla před otěhotněním. A to jsem se ládovala cukrovím a nijak jsem si neodpírala. Kuba má 9,40 kg, délku nemám zapsanou. Doktorka nás žene na odběry, Kuba se jí zdál být moc bledý. Ach jo…! Věřím, že chudokrevný nebude, ale nechat si píchat do mimiše… Kdyby to nemuselo být, budu radši

Verunka nám polila klávesnici Jupíkem, asi tři dna jsem si mordovala prsty, dneska donesl Marek novou a je to jak sen!! Prstíky si lebedí! :o)

Kdo se mě tu ptal na ty jáhly - já fakt nejsem odborník na výživu, jen jsem z různch údajů dala dokupy tabulku. teď taky nevím, jak na Kubu, aby jedl… Sice vím, co asi dávat, ale je mi to houby platné!! :o) Takže mít přehled ještě neznamená znamení úspěchu. Každopádně bych nové druhy obilovin kombinovala s tím, co dětem chutná. Může to být ovoce nebo i zelenina. Z koření se dá použít nasládlý fenikl nebo anýz.

Už musím k dětem. Těším se na vaše zprávičky! Taky se mi po vás stýskalo!! :o)

Alice

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 03.01.05 19:00

Jo - hlava děravá!!

Zdravím nové maminky!!

Komentáře snad zvládnu zítra!!

A.

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 03.01.05 19:28

ahoj

tak jsem dneska skoro cely den spala,tatinek se omluvil z prace a mel na starosti toho naseho raubire hihi

silvestr byl super,mela jsem pujcenou od Missorky cestovni postylku, v osm vecer delfinek dostal sunar a hned to zalomil,prvni vzbuzeni probehlo asi ve 4 ( vzbudil ho tatinek ) ,dostal zase sunar a spal az do osmi hodin. Takze fakt super. Mel tam kamaradku o deset dni mladsi a fakt to bylo legrace,porad se objimaly a pusinkovaly

v sobotu jsme jeli primo do Prahy,sice jsme jeli az vecer,ale dalnice byla docela ucpana

v nedeli dopoledne me zacalo trosku pobolivat bricho a zbytek uz znate. Fakt jsem brecela filipovi na rameni,ze porod byl daleko lepsi. Ted uz se citim lip,ale hlava se mi porad toci

co je u nas noveho? Delfinek zacal delat paci paci,nebo zveda ruce nad hlavu a dela,jak je velky. Obcas se zapomene a stoji bez drzeni. Dneska udelal asi 4 kroky s drzenim za rucicky,tak jsem zvedava,kdy to opravdu vypukne.

Tenhle tyden jdeme ke Kacii na oslavu narozenin Matyska a pak uz jsem na rade my.
Ten rok tak strasne utekl,nedavno to byla mala bezbrana stvoreni a ted hihi :))

budu koncit,reagovat budu zitra,sila nejak ubyva. Chtela jsem jen pozdravit nove maminky a doufam,ze se vam bude u nas libit

pa magrat a delfinek (46 tydnu zivota )

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.05 20:34

Čauky děvčata,

Almerko super deníček, už se jím tak trošku začínám řídit. Domluvila jsem se s kamarádkou, že budeme chodit 2× týdně cvičit. Už se moc těším. A jsem rozhodnutá, že nebudu až tak pospíchat k domovu, ať si tatínek trochu užije.
A co je u nás nového? No fňukáme a fňukáme, ta naše sojka se chce jenom nosit. To asi ty zoubky. Vypadá to, že jí za chvilku vyleze i druhý. A nejlepší kousátko je moje brada, ty kupované moc nechce.
Na kolínkách jí to jde super, dokonce začíná posunovat kolínka dopředu, jenom ručky ty stojí na místě. Už si jednou nabourala nosík, tak si teď už dává větší pozor.
CHtěla jsem se zeptat, Valušce moc nechutná naše zelenina, ale tu ve skleničce od Hami sní všechnu, co mám dělat? Přece jí to nebudu pořád kupovat, radši bych jí dával tu naši domácí.
Dnes jsem si slíbila, že půjdu brzo spát, Valušce se pohoršilo spaní, ale dostala jsem super knížku tak nevím, nevím. Poslední dva dny jsem četla do půlnoci, když já se nemohla odtrhnout:-)

Maky: kukla jsem do snáře, „těhotenství - očekávání od života něco jiného, nebo taky změny v životě, dvojčata - mít je - dobré zprávy“ , takže to nebyl špatný sen.

Opatrujte se babulky a pusinku dětičkám

Dana+Valuška (kňouralka)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.05 20:36

Nějak nám stávkuje počítač, tak je ze mě anonym.

Dana

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 03.01.05 20:51

Ahojda:)

Hezký deníček … já naštěstí takovou tu hnusnou únavu prožila jenom když byla Eliška novorozeně… Pak už to bylo v poho. Jsme obě vysmátý (tedy většinou) a užíváme si života:)
Ale obdivuju matky více dětí (nemluvě o dvoj a vícerčatech…8O. To musí být fuška!

Jinak - od 30. prosince naše Eliška CHODÍ ZA RUČIČKU, dneska už frajeřila bez držení, nebo se přidržovala jen jednou rukou.
A to jsem se strachovala, jestli není opožděná:))))

Adresnější komentáře snad zmůžu později, teď se jdu nadlábnout:)

Zatím pa,

Baghira a chodící šestizubka Eliška (8,5 m.)****

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 03.01.05 21:04

Danus

neboj delfinkovi ze zacatku taky jenom chutnala kupovana,postupne jsem mu tam primichavala domaci a ted sbasti cokoliv hihi
drzim palce,at se zuby brzy vyklubou

magrat a delfinek

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 03.01.05 21:05

tak to je super zpravicka a sikulce Elisce posilame pusinku

magrat

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.05 21:08

Velká gratulace, Eliška je šikulka. Já se taky bála, že bude Val pomalejší, ale teď když vidím jak se snaží, už se tak nebojím.

Dana

Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 03.01.05 21:09

Ahojky Baghiro,

nech si chutnat a velkou pusu a gratulaci zubatemu chodcovi Elisce :o))))
Nase holcicky jsou super, myslim, ze si spousta mono mamin „uziva“ vic nez my :o)))

Peg
Kecalka 196 příspěvků 03.01.05 21:20

Danuš přesně to jsem ti chtěla poradit postupně přimýchávat domácí a zvyšovat podíl domácí až budeš jen na domácí¨.

Peg

Peg
Kecalka 196 příspěvků 03.01.05 21:22

Jéje moc gratulujeme chodicí šestizubce :-)

Peg a Anetka

Helena2
Kecalka 274 příspěvků 03.01.05 23:47

Ahoj Almerko a ostatní maminky,

posledních pár dnů jsem opravdu víc unavená, protože oba naši kluci jsou marodi a to tak, že hodně. Ondra už je na tom lépe, snad proto, že je 14dnů naočkován na chřipku, ale Vojtíšek v tom momentálně lítá. Poslední dvě noci pláče, nemůže dýchat s dudlíkem a dáví ho kašel. Pokaždé se pak rozpláče a nastává nekonečné natřásání a houpání na rukou. Jenomže náš miláček si na to zvyknul a kdeže jsou ty krásné časy samostatného usínání v postýlce. Dnes jsem ale vydržela a za půl hodinky chrupkal sám. Samozřejmě každou chvilku kašle :o(((

Holky, jak mám Vojtu přinutit, aby pil (čaj, vodu)? Máme nějaký granulovaný od Hipp a normální pytlíkový, sladím to i přírodním cukrem, ale žádný úspěch. A dáváte někdo těstoviny? Jaké a jak je připravujete?

Ještě by mě zajímalo, co si myslíte o těch botičkách, co píše Peg. My budeme mít 6.1. osm měsíců, Vojta se staví u všeho co mu postojí, ale myslím, že mu zatím stačí teplé ponožky. Papučky už máme koupené taky, ale velikost 12, což je nám ještě velká a paní říkala, že menší se nedělají. Nepřijde Vám to ještě brzy na boty?

Ještě Vás zterorizuji jedním dotazem. Co můžu dělat s rýmou? Moooooc prosím!

MAGRATKO: už je lépe? To mě moc mrzí, já jsem to měla, když měl Vojta 2 měsíce, ještě jsem kojila, k tomu rozbolavěná prsa, no nic moc :o((( Přeji brzké uzdravení.

MONIS: to máš fakt super, že Ti prďolky tak krásně spinkají. Fotečky máte úžasné, vždy mi utkví v paměti.

MAKY: celkem Tvé pocity chápu, ani jedna naše babička není hlídací, na našem maloměstě se taky všude zavírá v 17h a před měsícem jsme se po dvou letech přestěhovali zpátky sem, takže jsem ztratila všechny kontakty a jsem pořád sama s dětma. Jediné moje povyražení je procházka s kočárkem k mojí matce. Úžasná zábava, co?
Pomalu se těším na to, až bude Vojta starý jako teď Ondra (3 roky). To malé miminko je úžasné, sleduji každý nový pokrok a jsem šťastná, ale dítě, které s Tebou komunikuje jako rozumná bytost (občas) má taky něco do sebe :o))))

EVÁSKU: my jsme od 4M na nutrilonu a pořád krmíme 2× v noci, žádná změna od kojení. Snad to budeš mít lepší.

BAGHIRO: mooooc gratulujeme k chození, Eliška je moc šikovná. Nás to snad taky čeká dříve než v roce, Vojta chce jenom stát a chodí za obě ruce.

Pa, Helča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.05 08:23

Nazdárek v novém roce!!
Almerko, to téma deníčku je opravdu trefa do černého :-) Já už tu o Vašíkově nespavectví napsala romány, takže se nebudu opakovat… Jen tolik dodám, že mnohem horší než to, že spí špatně v noci, bylo pro mě zvyknout si, že nespí ani ve dne, že prostě tolik spát nepotřebuje. Ze začátku jsem vždycky když usnul padala do postele a přesně jak píšeš se probouzela vzápětí poté, co jsem usnula a upadala do deprese. Kolikrát jsem se řvoucím kočárem jezdila po lese a brečela jak želva únavou, a psychickým vyčerpáním. Teď už je líp. Prostě jsem si zvykla a už se necítím unavená ani když se budí v noci třeba dvakrát do hodiny. Vím, že za týden třeba přijdou dvě noci, kdy se probudí jen dvakrát a já se vyspím lépe. Navíc táta pomáhá, jak může, hlavně o víkendech. Vezme mimíse ven třeba na dvě hoďky a já můžu aktivně odpočívat třeba u vytírání, žehlení, pečení atd… :-))))
Jinak Silvestra jsme strávili parádně. Tři matky, dva otcové, dvě tříletá zlobidla a tři mimina ve věku 5-7 měsíců. Otcové se pustili do ?ovocné řady? (od třešňovice přes slivovici a meruňkovici po jánevimco), matky povídali jak jinak o miminech a střídavě kojily, mimina se plazila, ležela vejskala, okusovala hračky, každé podle svých schopností. Mezi 20 a 22 hodinou všechny děti usnuly a my si dole zaply chůvičky. A pak jsme si povídali o starých dobrých časech i o těch současných ještě lepších. Semtam některá z chůviček začla plakat a tak příslušná matka odešla konejšit či kojit. Václav si počkal až na půlnoční přípitek a vzbudil se přesně za dvě minuty půlnoc. Tak jsem se prokojila do nového roku… :-))) Po půlnoci jsme hráli společenské hry a spát jsme šli kolem třetí. Musím říct, že to byl zkrátka bezva Silvestr.

MAGRATKO - Doufám, že už nespotřebuješ tolik toaletního papíru a je ti lépe. Já jsem na WC strávila jeden večer, ale to bylo prokazatelně po paštice. Václav má v současnosti lepší noční období, spí od 20,30 do 6,30 se třema či čtyřma vzbuzeníma. Pro mě je to naprosto idilické. Taky se snažim vynechat alespoň jedno kojení přes den, ale mám ten problém, že on nic jiného nepije. Z hrníčku nám to zatim nejde a savičku u lahvičky jen okusuje. Zkusila jsem mu koupit Magic cup, ale je to totéž. Nesaje, ale kouše. Tak nevím, jak ho naučit pít.

EVÁSKU ? Doufám, že kočičáci začnou spát brzy lépe. Nedovedu si představit, že bych měla doma místo jednoho nespavce dva.

MAKY ? Máš pravdu, Vašek už kouše mnohem méně :-))) Jinak takové to chrochtání známe, nejhorší je to v noci při kojení. Nikdy nic neodsaju, je to až někde v patě… Občas ráno vytáhnu Vendymu z nosíku óóóbrovskou šušeň a říkám si, jak vůbec mohl dýchat. Kamarádka říkala, že její holčička tím trpěla celou zimu, běhaly s tím po doktorech, ale nic nezjistily a s jarem to samo přešlo.

SENTI ? Tak gratuluju k fungujícímu režimu!!! :-) Jó, babičky někdy mívaj pravdu. Já místo říkanek zpívám a Vašík poslední týden usíná do čtvrté lidovky. Ty odpočinkové večery dělají proti únavě opravdu hodně, viď? Pusu Karolínce.

ALICE ? tak co Kubíček, jak baští??? S údivem jsem zjistila, že Vaškovi velmi chutná řapíkatý celer, v čem je, to sní. A nějaké nové Verunčiny hlášky nemáš?

Tak papa a mějte se krásně.

Makýš a Vendulín

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 04.01.05 08:37

Helco
tak doufam,ze se kluci brzy uzdravi,musi to but des :(
s nocnim usinanim - asi pred mesicem jsem manzilka ukecala,ze drzeni za ruku je fakt nezvyk a od te doby usina sam. Strida se obdobi,kdy po polozeni spi a obdobi,kdy vydrzi rvat treba pul hodiny v kuse

delfinka jsem do caje nastesti nutit nemusela,zacal ho pit sam a ani nemusi byt slazeny. Nektere deti vyzaduji treba jen stavicky

boticky - zatim je nemame,doktorka rekla,ze staci ponozky s protiskluzovym povrchem. Prvni botky mu koupim asi na jare

tak mej se krasne a doufam,ze brzy si tam najdes zase zname a bude urco lip

magrat a delfinek

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 04.01.05 08:41

MAKYS - tak koukam,ze silvestra jste si uzili, a jak bylo rano tatinkum :)?
tak to je super,ze Vasik uz spinka lip,aspon si clovek odpocine a nepripada si rano jako zombie

ja jsem koupila delfinkovi hrnecek od Aventu a zacal z neho pit sam od sebe (boze ted vypada ,jak dokonaly chlapecek ).

dneska uz je mi celkem dobre,akorat se mi jeste toci hlava. Spotreba toaletniho papiru nebyla tak hrozna,v teho­tenstvi to bylo horsi hihi

pusu Vasikovi

magrat a delfinek

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 04.01.05 09:17

ahoj ted mi psala SLNIECKO, v nedeli jim exnul pocitac,tak vas mam moc pozdravovat

magrat

Cibulka1
Kecalka 134 příspěvků 04.01.05 09:49

Ahoj.

ALICE- nevím, jestli jsi si toho všimla, ale psala jsem ti soukromou zprávu. Díky.

Krásný den všem přeje nakukovatelka
CIBULKA z Letních miminek.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.05 11:38

Milé Jarňulky:)

Almerko, deníček je suprový a donutil mě se zamyslet, hlavně ty 4 otázky mě dostaly…

Poslední dobou jsem unavená stále a připadá mi, že nepřiměřeně a pak je výsledek ten, že si vyčítám, jak jsem neschopná, seberu rezervy a třeba jdu z posledních sil něco uvařit rodince aby neřekli a večer padám do pelechu v devět totálně odrovnaná a psychicky na dně. David mě potřebuje bez tak hodiny a půl prakticky celý den až do chvíle, kdy jde spát, řeknu vám, jsem s ním radši někde mimo (ve městě, na návštěvách atp.) než doma, tam je to k uzoufání. Už se staví o cokoliv, včera konečně teda začal si ze stoje i sám sedat, ale stejně u něj musím být, co kdyby to nevyšlo…modřinek už máme dost…a to jsem u něj prakticky pořád.

Ne, nebudu si nic vyčítat a udělám si chvilku pro sebe, právě teď, kašlu na nádobí, kašlu na to, že Davča bude spát půl hodiny a pak zase si hrát…uklidím šikovně až bude v židličce a teď budu tady s vámi na netu:)

Magratko, jak je? Už je líp???

Mart, koukám, že Tomášek by si s Davídkem občas mohli podat ruce…s tím nočním povídáním a buzením:) Ta únava pak je děsná…

Maky, taky mě v týdnu děsně unavuje asi i ten pocit, že jsem na malého sama…a čerpám pak sílu z jeho úsměvů, z povídání a říkám si, že je to zdravý krásný chlapeček..ale nějaký funkční babička by mi fakt nevadila…naštěstí o víkendu manža jezdí 2× denně na prochajdu a já si od malého odpočinu…maličko…:)

Senti, gratuluju ke zdárnému zavedení režimu!:) To je paráda, viď, když teď máte s manželem i kousek večera pro sebe:)

Baghiro a Eliško!!!! Velká gratulace k chození, to snad není pravda, už????:)))) Nevěřím svým očím a jsem z toho perplex, fakt, vždyť nedávno jsme se viděli a ty už máš ne miminko, ale chodící batolátko:) Pusinku od tety Diny!!!:)

K botičkám…mě dr. řekla, že v žádném případě, stačí protiskluzové ponožky, Davídek stojí na obou ploškách krásně, tak to dál neřeším:) První botičky koupíme až po prvních samostatných krůčkách:)

Matýsek od Kacii bude mít už vlastně rok!!! Magrát, to je neuvěřitelný…moc je pozdravuj!!!:)

Mějte se krásně, jarňulky, u nás nic moc nového, o tom stání a chození podél postýlky jsem tuším psala, víc taky povídáme, deda, táta, maman, nene, tadleta (to opakuje pořád:))) nejradši ve spojení „tadleta táta“ :)

Páček Diny a stále bezzubec Davídek, 7 a půl měsíce

Peg
Kecalka 196 příspěvků 04.01.05 14:33

Tak dneska Anetka udělala svuj první kruček s pomocí!!! teda rovnou dva

Je to naše šikulka za posledních 14 dní maximální pokrok!!!

Peg a skorochodec Anetka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.05 14:42

DANUŠ - s tou Valuškou a nošením, to bude určitě zubama, znám to, naše Terka byla taky ukňouraná a hotová a jediné co pomáhalo bylo nošení. To cvičení jsi udělala stejně jako já. Od Nového roku jsem si s manželem udělali plán kdy bude chodit on a kdy já a už se nehorázně těším, dneska jdu poprvé. Hurá!!!! Možná ze mě zase někdy bude normální ženská…:o)) myslím fyzicky…:o)) Teď vypadám jako chlap co má nalité břicho pivem…hrůza.

S těmi botičkami, my chodíme s holkama do poradny pro nedonošené děti a chodily jsme i na rehabky (ale ty nám naštěstí před vánocemi zrušili, že už je to zbytečné). A tam nám doktorka říkala, že boty se mají kupovat, až když dítě začne chodit i po venku, do té doby protiskluzové ponožky a potom papučky a botičky na ven.

BAGHIRO - hrooooozně moc gratulujeme k chození, jéje jak já ti závidím, já pořád číhám na první kroky, holky se postaví a obchází vše co najdou, ale pustit se to ne…tak číhám a těším se…no doufám, že nejpozději v létě je shrábnu, vezmu za ruku a půjdeme na zmrzku (kterou si dá ale jen mamka…).

HELENO - no tak to jsi mě moc nepotěšila..:o))­..já si pořád říkám, že pomůže buď odstěhování holek do pokojíčku anebo konec kojení.....ach jo…no tak uvidíme. I když moje mamka prý krmila bráchu do tří let každé tři hodiny i v noci…:o(((

PEG - tak vidím, že vy jste taky obrovské šikulky…to je paráda…musí to být bomba pocit, ale taky si vždycky říkám, že pomalu končí miminkovská doba a kdoví zda ještě někdy nastane…:o)) Tak spoustu dalších kroků přejí kočičáci.

Evásek a spol.

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 04.01.05 16:47

Jéje, já to s tím vychvalováním Elišky nějak přepískla … teď zpětně, když to po sobě čtu, tak to vypadá, že už ani nepotřebujeme kočárek a trénujeme piruety… Omluvte prosím matku - chvástalku, která sedla v euforii k počítači - a přeháněla:)

Pravda je, že Eliška od toho 30. skutečně dělá krůčky - ale držet se musí, většinou za obě ruce nebo nábytku.
Ty kroky jsou tak dva, maximálně tři, pak se poroučí k zemi.
A styl? Jako po osmi panácích:o))))))

To je na vysvětlenou … jsem pitomá.

A k botičkám - je zvláštní, jak každý říká něco jiného. Já taky někde četla, že botky s pevnou podrážkou má dítě mít, až když stojí a chodí, při lezení že mu to vyvrací nohu. Ale moje dr. mi řekla, že už Elišce mám koupit pevné kotníčkové botky a prý v nich má stát (kvůli klenbě, i když ji má dobrou).
Takže botky stejně máme jen do kočárku - neumím si představit, jak to udělat - když se postaví, tak ji honem obout a když kecne na zadek, tak honem zout??? :o))

Baghira

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 04.01.05 16:49

Tak Tys to byla… Věděla jsem, že to byl někdo od dvojčat…! :o)

Jáhly bych zkusila s nějakým ovocem nebo zeleninkou, co jim fakt jede. Pohanka má dost zvláštní chuť, mě jí třeba Verunka nejedla, přiznám se, že nám s Markem taky moc nejede. Asi to neumím dobře připravit. Nicméně děti jsou nevyzpytatelné a jí neuvěřitelné věci. Třeba Verunka velice ochotně dojídá všechny ty nesolené blemty po Kubovi a tváří se, že by si dala ještě… Prostě to zkus a uvidíš.

Už jste měly červenou řepu?

To jsem Ti ale poradila, co?! :o)

Alice

Senti
Kecalka 375 příspěvků 04.01.05 16:57

Ahojky,

dneska jsme byli u pediatričky na 8měsíční kontrole a vážíme 8 880g a měříme 71,5cm!
Doktorka jen koukala, když jsem jí říkala, že Karolínka se hned den po ukončeném 7 měsící postavila. Říkala, že je lepší, když hlavně lezou, že na stání ještě není tělíčko tak uzpůsobené, jenže co zmůžu? Karolínka vždycky děsně rychle leze, ale to jen za účelem, aby se co nejdříve někam dostala, kde se může zase postavit…Dopo­ručovala protiskluzný ponožky a na stání botičky - to pouze, pokud nestojí na celých chodidlech.
Tak to je asi tak to nejdůležitější co mi říkala a hlavně to píšu, protože jste se tady o tom zmiňovaly, tak taky abych i já přidala se svou toškou do mlýna:-)

Včerejší noc nebyla nic moc, sice Karolínka usnula podle plánu:-) Ale celou noc se často budila…no nic, bude líp anebo hůř?:-)

Jo, teď jsem si ještě vzpomněla, že mi říkala, abychom dávali Karolínce pít normálně z hrnečku a je pravda že to už jsem zkusila a mělo to úspěch! Dokonce trošku šťávičky vypila a pořád chtěla usrkávat! Takže flaštičku se savičkou a pítkem můžu rovnou zahodit:-)

BAGHIRO - hrooooozně moc gratulujeme k chození

PEG - i Anetce moooooooooooc gratulujeme - Karolínka občas taky udělá pár krůčků, když jí držím za ručičky, ale je v tom ještě hodně nejistá.

Mějte se krásně.
Senti a Karolínka spící podle plánu:-)

Senti
Kecalka 375 příspěvků 04.01.05 16:58

přesně:-))))))) To mi přijde taky k smíchu!

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 04.01.05 17:05

Gratulujem! Viděla jsem fotky, je to slečna! To u nás to ještě nehrozí, i když náznaky jsou.

Alice

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 04.01.05 17:29

Kuba baští celkem dobře, byla to úleva, když začal sám otvírat pusinku místo prskání. Má za sebou cuketu, mrkev první lžičku, jablko první lžičku a dnes brokolici. Kaše zatím nic moc, z láhve nepije ani náhodou.

Alice

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 04.01.05 17:52

SENTO - Karolinka ma krasne miry, delfinek taky kdyz objevil kouzlo stani na lezeni pomalu zapominal hihi

pusu Karolince sikulce pijici z hrnicku

magrat

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »