Jarní miminka - jak jsem se dostala k emiminu

O životě

Ahoj holky, dneska chci napsat něco o tom, jak jsem se dostala k emiminu. Internet jsem používala už na škole. Když si na to dneska vzpomenu, přijde mi to jako pravěk a přitom je to jen šest let. Pak jsem se občas připojila v práci, ale opravdu pravidelně jsem začala hledat různé informace, až když jsme se začali pokoušet o miminko. Tenkrát v roce 2001 jsem se někde v novinách dočetla o stránkách Rodina a stala se jejich pravidelnou návštěvnicí. Na emimino jsem už tehdy taky narazila, ale nějak mě to nechytlo. Nepamatuju se ani, jak to tady vypadalo.

Internet mi pomohl najít si porodnici, pořídit kočárek a výbavičku a taky získat maximum informací o porodu, kojení a dalších věcech. Přiznám se, že jak se blížil můj odchod na mateřskou, trávila jsem čím dál větší dobu v práci brouzdáním po miminkovských stránkách a projížděním obchodů s kojeneckými potřebami. Stejně mi šéf dával čím dál míň práce.

Pak se narodil Honzík a pořídili jsem si připojení domů. Sice jen přes telefon, ale pro naše potřeby nám to dlouho stačilo. Mohla jsem být informovanou a tím i klidnější maminkou. A taky maminkou závislačkou na netu. Trvalo to tak rok a pak jsem zase na internet chodila čím dál míň a hledala jen konkrétní informace, třeba jaké vybrat vhodné golfky a pod.

Když jsem otěhotněla podruhé, upozornila mě kamarádka na emimino. Že tam je deníček těhulek s podobným termínem porodu. No nejdřív mě to zas až tak nebralo. V té době jsem na rozdíl od prvního těhotenství četla raději něco úplně jiného, než rady jak nakládat s kojencem. Měla jsem pocit, že už toho vím dost a popravdě už se mi takové stránky i trochu? přejedly?. Jenže termín porodu se blížil a já jsem si najednou uvědomila, že jsem toho dost zapomněla. A navíc emimino není jen o informacích, je to i komunikace a sdílení radostí a starostí s ostatními a tak mě to zase dostalo.

Nejdřív jsem stejně jako většina z Vás jen četla a si šest týdnů před porodem jsem se odvážila napsat. Znovu děkuju všem za hezké přijetí. Postupně jsem přečetla zpětně všechny deníčky jarňátek až do jejich založení v létě 2003 a prozkoumala ostatní deníčky. Dodnes mě baví číst brusinčata, jsou hned před námi, tak sleduju, co nás čeká.

Jenže kde jsou ty časy, kdy jsem byla těhulka s jedním dítětem, které šlo po obědě spát třeba na tři hodinÿ a já jsem mohla číst tak dlouho, až mě z toho rozbolela hlava. Teď už si musím vybírat, co mi opravdu stojí za to. Honzík po obědě nespí a díky telefonnímu připojení mám možnost se připojit jen po večerech a pak přelouskat najednou hromadu komentářů. Manžel mě označuje za závisláka, protože on už jde spát a já ještě zírám do monitoru. Taky kvůli němu si emimino nepouštím každý den, chci trávit večery s ním a ne s počítačem. Ale už se blýská na lepší časy. Od prosince snad budeme mít pevné připojení a já se budu snažit číst Vás průběžně. Jen nevím, jestli mi to dovolí kluci. Teda hlavně Honzík, ten totiž strašně rád mačká všechna tlačítka, co najde a nejraději počítač vypíná. Tomášek je v tomhle zatím neškodný.

Jsem zvědavá, co se mnou pevné připojení udělá. Máte pocit, že jste na internetu závislé? Já někdy jo, tak se trochu bojím, aby se to pak nezhoršilo. No, ale oni si mě kluci určitě pohlídají

Co říct na závěr? Jsem ráda, že tu je emimino a že tu jste i vy.

Mart a kluci (Tomášek 8 měsíců, Honzík 2 roky a 8 měsíců)

PS Moc pozdravuju Alex, zakladatelku deníčků jarňátek, je dobře, že jsi se zase ozvala!

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Peg
Kecalka 196 příspěvků 28.11.04 16:08

Ahoj Mart.

zajímavý deníček domutil mne se zamyslet :-)
Já totální závislačka.

Já si to dneska bez netu nedovedu ani představit, pevné připojení už máme od dob vysokoškolských kolejí a na netuhledám uplně vše od zpráv po zábavu.

Ty 3 měsíce co jsemnet neměla jsem byla jak bez ruky, hlavně protože jsem potřebovala spousty informací a odpovědí na otázky kolem miminka.

Nadruhou stranu můžu říct, že jsou dny kdy na net chut nemám a dny kdy se bez něj neobejdu.

Peg a Anetka

PS: lezeme o 106 a zdvojujeme slabiky bebe, jeje, a taky TATA :-( ale mama neeeeee ;-(

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 28.11.04 22:01

Ahoj Mart,

můžu říct, že už mě taky napadlo, že snad budu na emiminu závislá. Jdu sem skoro pokaždé, když malý spí. Aspoň na chvilku, nakouknout.
Zatím se rozkoukávám a docela často se přistihnu, že přemýšlím o někajém deníčku nebo co bych eventuelně mohla napsat já. Ale zatím jsem se nikam mezi vás nezařadila.

Miroušek a Pepča 6m

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 28.11.04 22:45

Ahoj Mart,
taky se přidám to klubu závislaček.
Emimno jsem objevila v létě 2001, mně zase nesedla rodina. Je to tam pro mě nepřehledné a míň poklidné. Díky netu jsem zjistila co chci a nechci a skutečně se mi podařilo zužitkovat informace a dotáhnout to do přenádherného porodu. Byla jsem ale pořád jenom nakukovatelka. Pak asi v roce Adélky jsem začala mít dojem, že už mě emimino nemá co dát. No a teď jsem tu zas a víc než dřív, naopak zjišťuju jak moc mi sedí a jak je mi s ním dobře. Tak se chystám dotáhnout to s červenčátkama kam až to bude peletonek bavit a pak se uvidí. Už to vidím v živých barvách, jak tady budu bušit do klávesnice co by prababička.
Připojení jsme dlouho měli taky jen z pevné linky. Za hodně peněz málo muziky a skoro to nelezlo. Tak když byla možnost před rokem vyzkoušet mobilní … někdy jsem tu celé dny, někdy málo. Spíš ale hodně. Manžílek se tuhle ptal, co mě tady může pořád bavit? To samé si myslím já o jeho čučení na stránky s nahými babami. Co ho na tom může hodiny bavit? Je to přeci pořád to samé. To emimino, to je jiná káva. Poslední tři týdny jsem emimino moc potřebovala … dík, že mi pomohlo s psychikou.
Taky hledám informace, nakupuju, čtu … nedovedu si představit, že bych neměla připojení a přístup k informacím. Byla jsem po havárii počítače pár dnů bez něho. To byl absťák. Jsem závislák. Ráno sotva rozlepím jedno oko jdu a zapnu rádio a počítač. Potom se připojím podle situace doma a nechám běžet. Většinou co baterka v mobilu vydrží.
Tak dík za vypovídání a přeji krásnou dobrou noc a ještě hezčí ráno. Stefinka

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 29.11.04 08:39

Ahoj holky,
další závislačka do spolku (i když nejsem z vašeho deníčku).
O mně se šéfík vyjádřil, že jsem závislačka, už někdy v květnu…když jsem si vzala volno a odpolko přišla do práce na net!!!
Bez emimina denně ani ránu!!!
KOnečně už mám net i doma, tři měsíce s disketami byly šílené a hlavně na radu jsem musela čekat do druhého dne i déle, což už nebylo aktuální.

Myslím, že velké poděkování patří hlavně správcům Emimina - Šárce a Zdenkovi, díky kterým máme tenhle prostor na drbání…
(jen by mě zajímalo, kdo to financuje… registrace domény, hosting, hardware…)

Díky!!!

Mia z Podzimního očekávání

 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 29.11.04 09:21

Ahoj holky!

Hezký deníček,Mart.
My máme připojení na net od loňských vánoc.Bylo to hlavně kvůli dětem a já ani nečekala,že najdu něco,co by mě tak bavilo.
Stalo se.Ségra kupuje časopis Puls a někdy v únoru tam byl takový sešitek pro budoucí maminky.Tím sešitkem jsem byla podarována a našla v něm adresu na eMimino.Chytilo mě hned.Úplně první jsem četla Štěstíčka okolo ED a byla jsem nadšená.Poton jsem našla Jarní miminka.Od ty doby jsem tu každý den.Porvé jsem napsala asi po měsíci a byla mile uvítána.
Náš účet za telefon povážlivě stoupl,tak jsme si po čase zřídili nonstop připojení.
Když to u nás v deníčku vázne,tak nakukuju i do jiných. Pravidelně k Šulánkovi,k Mis­sorce,k Ed a do ostatních.
Jsem moc ráda.že eMimino je a doufám,že dlouho bude,jsem na něm závislá.

A co je u nás nového.už jsme bacila naštěstí vyhnali.Tento víkend byl takový pracovní-uklízecí.
V neděli večer jsme se byli podívat na slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí.

Zatím papa.

Almerka & Radimek

 
taptap
Povídálka 11 příspěvků 29.11.04 11:50

Ahoj Mart,

vidím, že tato závislácká nemoc u nás vznikala asi stejně. Já jsem s nahlížením do emimina začala v době, kdy jsem zjistila, že jsem těhotná a sháněla informace, jak miminko roste, co se mu právě vyvíjí a tak. Je bezva si pokecat s někým, kdo zazívá právě něco hodně podobného. Ať už starosti, nebo radosti. Teď, když Pavlíček usne, sednu k PC, doma nic moc neudělám, protože než si všechno přečtu a někdy i něco písnu, jsou 2 hodiny v tahu. Však to znáte…

Jinak Pavlíček se v pohodě po:,–(í a teď už se i přitahuje o postýlku do kleku, včera dokonce i vstal úplně sám. Má nezvykle silné ručičky. Asi to bude tím cvičením (já pořád cvičení, cvičení, ale už měsíc necvičíme).

Dneska jsme byli na ko na ušním, už to má dobrý, teď jenom dobereme antibiotika a za 2 měsíce na kontrolu. Já jsem se ale zapomněla zeptat, jestli můžeme chodit normálně ven.
Kačí, jak jste na tom vy? Chodíte na procházky? Už jste dobrali sirupek?

Mrkla jsem do galerky, jak nám ta drobotina roste před očima. Teď už pomalu lezou, za chvíli budou cupitat pod nohama.

Sleduju, že už holky pečete, taky se do toho musím dát. Možná vyzkouším perníčky od Peg. No uvidíme. Jenomže já to upeču a do vánoc možná budu péct ještě tak dvakrát…

Tak letím něco vařit, příště se snad stihnu rozepsat osobně, mějte se, posíláme pusinku všem jarním kamarádům a kamarádkám

Katka a Pavlíček.

 
Mart
Kecalka 456 příspěvků 29.11.04 19:04

Ahoj holky,

včera na mne vlítnul nějaký bacil, bolí mě v krku a mám teplotu. Honzík se odstěhoval do azylu k babičce, maminka leží, a tak se Tomášek trochu nudí a zlobí víc něž obvykle (obvykle teda skoro nezlobí). Hlavně aby to ode mě nechytil, ale zatím vypadá v pořádku. Ťuk, ťuk.

Zdravím všechny závislačky.

mart

 
kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 29.11.04 19:09

Ahoj holčiny!

Tak jsme ukončily deníček o nemocech a co čert nechtěl, od neděle má Ellenka parádní rýmu. Ze soboty na neděli to ještě šlo, sice měla v neděli ráno plný nosánek, ale odsáli jsme a zdálo se to být OK. Když jsem ji večer dávala do postýlky, na vaše rady jsem už měla od rána podloženou matraci, aby měla hlavičku výš. Bohužel, nesehnala jsem ani Vincentku ani nic jinýho a dneska jsem se do města nedostala, tak zítra budu muset atakovat nějakou lékárnu, abych to té mojí holčičce ulehčila. Po dlouhé době jsem zažila takovou docela blbou noc, včera El ulehla ke spánku před devátou a dnes ve 3.15 budíček. Opět jsme zápasily El versus odsávačka, ale po úspěšném boji jsem ji nakrmila a myslela, že krásně usne a vzbudí se tak za dvě tři hodinky. Opak byl pravdou. Sotva jsem šupla do vyhřáté postýlky a poslouchala, jestli beruška usne, začala plakat a ne a ne usnout. Chvilku jsem stála u ní, hladila, držela ručičku, ale nic nepomáhalo. Pak přišel nápad dát si ji k sobě do postele. Taťka už byl v práci, takže jsme měli pro sebe 2 postele. To se jí ale taky nelíbilo, takže poslední nápad byl dát na rameno a chovat. To zabíralo chvilku, nakonec vyhrála varianta, kdy jsem si na posteli zvedla matraci pod hlavou, byla v takovým pololehu, polosedu, pokrčila kolena a malou na ně položila naproti sobě. Když to shrnu, povídali jsme si asi do tři čtvrtě na šest, pak začala zívat a třít si očička, takže jsem zkusila postýlku, pohlazení a za chvilku usnula. Vzbudila se až před devátou, takže jsem se i dospala. Je to zvláštní, ale i když to byla po dlouhé době docela probdělá noc, přišlo mi, že jsem strašně moc šťastná, že tu moji berušku mám a tak nějak jsem si nejvíc uvědomovala, jak moc ji miluju :o))

Ještě k tabulce na kalendář ? posílala jsem ho zatím Diny, Aleně, Katce (taptap), Slniečku, od Peg a od Kačí se mi to asi vrátilo zpátky, tak dejte holky vědět, jestli vám něco přišlo nebo ne? Pro jistotu jsem to zkusila poslat ještě jednou, ale na úvodní stránce jsem musela vymazat tu velkou fotku, aby ten soubor byl menší. Vždycky, když posílám nebo když mi někdo posílá přílohou nějakej soubor kolem 1mega, telefonní linka nestíhá a sekne se mi celá pošta. Je to na prd. Kdybych na někoho zapomněla, písněte mi kdyžtak na: kosticka76@sez­nam.cz.

DINY: když čtu, jak už Davís sedí v židličce a jak řádí, tak si říkám, že jsme nějak pozadu. Uklidňuju se vždycky jedině tím, že každý dítko má individuální pokroky a že k nám to snad už taky brzo příjde.

DANDIS: my bojujem od neděle taky s rýmou :o((. Přejem Valušce, ať se taky brzo uzdraví.

MAKÝŠ: on si asi Vašík vysvětlil to vítání tak, že se mám přivítat s nějakou holčinkou, co mu bude po nějaké paní, kterou si nevezme. To třeba z občanky Kačenky se do budoucna vylíhne potencionální nevěsta, co ty víš?

KAČÍ: El dostala spací pytel když jí byly asi tři měsíce, takže jsem ho hned oprala a už tak dobře dva měsíce v něm spinká. Velkou výhodou je, že se nemůže odkopat, protože to dělala často a hlavně ráda. Já ji přikryla a ona se hned odkopala a měla z toho velkou radost. Teď už nemůže, takže je i klidnější a dřív usíná.

JOLO: pokud jsi antitalent, stačí vybrat i z těch fotek, které normálně fotilas od doby, co se Ondrášek narodil tak jako Senti, zaneseš CD s fotkama do prodejny Fotostar nebo Kodak a oni si s tím už pohrají.

MAKY: přeju víc štěstí při uspávání Terezky

PEG: perníčky jsou mooooc krásný

Pro dnešek končím, budu muset ještě pročíst celý tento nový deníček, pak napíšu víc.

Kostička a Ellenka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.04 19:43

ahoj holky,
tak ked som bola tehotna a bolo mi zle, ze som nevysla z postele, dovliekla som si laptop a stravila pri nom pol dna:)
teraz sa mam co otacat, takze si ho stihnem zapnut mozno na 10 minut denne, ked si precitam, co je u nas nove a hladam rady.
nasa mala bude mat pol roka[neskutocne] a ja som jej vcera dala prvykrat papat mrkvu…teda, tie grimasky boli strasne…dnes ju idem „terorizovat“ zase…
v stredu nas cakaju zase styri pichania do nozicky, verim, ze to prejde bez opuchnutych nozicie, tie mala minule statocne cervene, babika moja:)
majte sa a pritulkajte si svoje pokladiky, kym su este malicke:)
citlivka a lily

 
Maja80
Kecalka 182 příspěvků 29.11.04 21:52

Ahoj holky a miminka :-)

Nějak nestíhám internet, tak jsem vynechala dva deníčky (všechno dočtu).

Mart - já objevila emimino když jsme plánovali mimi a hledala tehdy na Atlasu stránky s těhu tématy. Informace jsem sháněla ještě na 9mesicu.cz, naše dítě, neonatologie, rodina, virtuální porodnici a podobně, ale později jsem zůstala především u emimina, hlavně po narození Zuzanky. Někdy mám dny, kdy jsme na emimiču vyloženě závislá, jindy se dám do něčeho jiného a nestíhám, jako teď. Jsem moc ráda, že se mám s kým poradit a podělit o zážitky s miminkem a další věci. Teď máme připojení přes WIFI, což znamená paušální placení a za 200,–- za měsíc a pořízovací náklady kolem 4.500,–-Kč si tu sednu kdy mám čas :-), fakt se to s dřívějším připojením přes Telecom nedá srovnat. To jsme čekali na 18. hodinu a pak honem honem vše co nejrychleji vyřídit a jak se to táhlo......

Katko - čtu že už necvičíte, moc Vám to přeju. Dnes jsme se rehabky ptala, jak to vidí a prý že se jí Zuzanka zdá už dobrá, tak uvidíme jak dopadneme 7.prosince na ortopedii a neurologii. Třeba nám to taky skončí nebo aspoň ubude.

Kostičko - přejem ať se Elenka uzraví co nejdříve a ať se obě hezky vyspíte.
Nějak mi uniklo, že jsi posílala tabulky na kalendář. Moc Tě prosím, mohla by jsi mi ho také poslat na mberna@atlas.cz ? Já mám sice také nějaký spáchaný, ale ráda bych se ještě inspirovala Tvým, jak se znám, určitě tam mám chyby. Moc moc moc děkuju. A ještě cvičíte?

Citlivko - Vám přejeme, ať jsou píchance bez bolesti :-)

A co u nás nového:
Zuzanka se převaluje jak se jí zlíbí a začala spávat i na bříšku. Asi dva dny se snaží zvedat na kolínkách a trochu péruje. Postrkováním cestuje už docela obstojně po polovině pokoje. Včera poprvé jsem ji koupala ve velké vaně, na zádech na lehátku je to nuda, ale na čtyřech je to velká zábava :-) Dnes jsme byly na RHB a zítra jedeme zase.
Já maluju barvičkama na sklo a Zuzance se obrázky líbí. No a konečně jsme si pořídili trochu lepší autíčko než tu dosloužilou Škodovku, tak teď máme pohodlí, pásy vzadu pro Zuzínka a spoustu místa v kufru na kočárek i další věci. Jo - je to Ford Escord kombi přestože jsme chtěli Felicii, ale jsem zatím spokojená a doufám, že to tak zůstane, protože je to přeje jen ojetina :-(

Prošla jsem fotogalerii, jsou tam fakt úžasné fotečky - všechny. A děti jsou šikulky.
Almerko - ta Radimkova fotka v červeném, to je fakt jako od profesionála, nebudeš se živit focením dětí?

Manžílek dorazil, tak odstupuju…
Ahojky všem a pusinky miminkům.
Mája a Zuzanka

 
LenkaN
Stálice 94 příspěvků 29.11.04 21:53

Ahojky holky,

já jsem narazila na emimino taky v práci, když jsem byla snad ve čtvrtém měsíci. Zpočátku mě taky moc nechytlo, ale pak jsem se postupně začítala do deníčků a už to jelo. Asi po měsíci, kdy jsem si jen četla, jsem se přidala k Maličkým pasažérkům, ale poctivě jsem četla i Jarní miminka. A tak když během prázdnin Maličcí pasažérci postupně utichli, jsem musela svou závislost taky nějak ukojit a přidala se k Jarňátkům. Ale s tou závislostí to tak hrozné asi nebude. Mám možnost jít na internet jen když je doma notebook, takže většinou až večer jak Andrejka usne.

Jinak u nás nic moc nového. Jen už Andrejka mlsně pohlíží na každého kdo něco jí. Ale úplně strašně. Jsem zvědavá, jak se bude tvářit až opravdu něco dostane. Ve středu jdeme píchnou náušničky, tak budu mít doma krásnou princeznu. Snad to přežijem ;o))

Kostičko ? můj email už je vedle přezdívky. Díky moc. Jinak na adventní věnec jsem ještě dala badyán, celou skořici a šišky z modřínu. Dám do galerky fotečku Andrejky na prosinec. Tam je to trochu vidět.

Lenka a Andrejka

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 29.11.04 22:12

Ahojky,

takže něco k témátku. K internetu jsem se poprvé dostala v práci, ale to bylo dost málo, měli jsme to totiž zakázané. Když jsem otěhotněla šla jsem hned na nemocenskou a přístup k internetu padl. Naštěstí jsme si doma pořídili notebook a já hned brouzdala a hledala vše o těhotenství. Ze začátku jsem na emimi četla jenom o porodech a jak miminko roste v bříšku. Ale po čase jsem si našla odpovídající deníček a pravidelně nakukovala. Napsat jsem se odvážila až když se Valuška narodila a já měla nervy v … Ono to naše dítě totiž prvních 6 týdnů jenom plakalo. A teď už si život bez emimina nedokážu představit. Prostě závislačka jak vyšitá.

Senti: Valušce se Kuřátko v obilí taky moc líbí, vždycky ji to rozesměje.

Kostičko: i přes tu pochvalu na RHB cvičit pořád musíme, ale teď u toho Valuška doslova ječí jako by ji chytal amok. Mám z toho děsné nervy, já už nechci!!

Diny: super hlášky v tom minulém deníčku, pěkně jsem se nasmála.

Maky: tak jak jste na tom s usínáním, už je to lepší?

Makýš: teda Vašík to bere hopem, co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš.

Majo: a kdepak jsi ty, už ses dlouho neozvala?

Dobrou noc babulky a dětičky

Dana+Valuška

 
slniecko2
Kecalka 178 příspěvků 29.11.04 23:59

Ahoj Jarňulky,

tak hlasime naše novinky. V sobotu sme mali 6 mesiacov. Lucky dostal novu postielku a nove povlečenie z ktoreho mala radosť hlavne maminka. Povlečenie sa vola Šťastná Krava. No nie je to úžasný názov ??
Od soboty sme k mrkvičke pridali aj brambory (krumple, grule, zemiaky, švabky).
Par dni má Luky opuchnute očka keď sa zobudi. Boli sme u Mudr. a vravela, že to možno bude zapal spojiviek :o((. Mame sa pozorovať, kapať OpthalSept. a keď sa to nezlepší tak pojdeme k očnému.
Tata nam dnes opat odletel za velku mlaku, tak sme zostali sami doma - ja slamena vdova a maly jednozubec.

Do galerky sme pridali par fotečiek, ale na profikov ako Almerka ešte stale nemame!!

KOSTIČKO - Diky za kalendar. Dorazil v poriadku. Ešte otazka, kde si to budeš tisknúť ??
Držíme Ti zajtra palečky, aby ste dobre dopadli. A k otazke na naško taťku. Tak to je „Čehúň“. Tak mi na Slovensku hovorime Čechom. A ako to bolo s nami? S Alesom sme sa poznali od roku 96, lebo sme pracovali pre rovnaku firmu. On v Prahe a ja na Slovensku. V roku 98 sa ta firma rozdelila a kazdy sme skoncili niekde inde. Par mesiacov po rozdeleni firmy som dostala ponuku ist pracovat na centralu do Ciech. Mala som na rozmyslenie rovne tri dni a kedže som nerozmyšlala, ponuku som prijala a od roku 99 som v Prahe. Aleš mal prave namierene do Holandska. Avšak osud znova zamiešal naše karty, Holandsko sa nekonalo, skrižili sa naše cesty a my sme sa dali dokopy.

KATKA - gratulacia Pavlíčkovi k sedeniu.

MART - krasny dennicek. Ja som sa k Netu dostala až ked som zostala doma v 7-mesiaci a okrem abstaku na ludi a pracu som pocitovala, ze neviem nic o tehotenstve a tom čo bude po tom ...... Vedela som že Jířa od Vrabčaku sem pravidelne prispieva a chodi a tak som kukla na ich denniček a bolo to. E-mimino ma chytilo a som tu.
Prajeme aby si sa čim skor vyliečila a poslala bacila niekam k Čertovi.

MAGRAT - diky za info o Čiernom moste. Zajtra sa tam idem pozriet. Je tam aj plavanie kojencov a tak to omrknem.

PEG - nadherne perničky, ako od babičky. Už viem po kom ta Anetka je taka šikulka :o)).

MAJA a Zuzanka - 7.12. to dopadne dobre. Všetci budeme na Vas myslieť.

DINY - krasne sedite v stoličke. Mame čo dohaňať. My krmime zatial len v lehatku.

A ešte jedna otazočka:
Neviete mi niekto poradiť kde by som mohla kupiť plaštenku na športovy kočík Quinny ? Nechcem však tu originalnu. Počula som o nahradnej variante, ale neviem kde ju maju. Diky

Čaueeeeeeeeee­eeeeeeeeees
Slamena vdova a Jednozubec Lucky

 
Senti
Kecalka 375 příspěvků 30.11.04 10:05

Ahoj Mart a Jarňátka,

hezký téma deníčku:-)
Nám v únoru doma udělali pev. připojení na net, takže od té doby se datuje moje závislost:-) Nejdřív jsem byla závislá na netu všeobecně, ale pak co jsem objevila e-mimino, tak už na nic jiného tak často a dlouho nekoukám:-)
Když jsem hledala info o miminkách, navštívila jsem i jiné web. stránky, kde jsem sbírala informace. Pak se mi ale zalíbil deníček, který si vedly těhulky tady na e-miminu, začala jsem psát a bylo to…:-)

Karolínka začíná rychleji lézt, techniku už má lépe propracovanou:-) A když sedím vedle ní na zemi - začne se na mě sápat!
Stav chrupu:0 :-)

Mějte se krásně, posílám pusinku všem mimískům a přeji uzdravení všem marodům!

Senti a Karolínka-30t.

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 30.11.04 11:50

Ahoj vespolek

Jak jsem se dostala k emiminu? Už když se blížilo datum porodu mojí sestry v roce 2OOO tak jsem hledala nějaké info o porodnicích. Pak jsem se odmlčela a vrátila jsem se v době kdy jsme se už pár měsíců snažili o mimi a pořád to nešlo. Díky emimču vím že mít miminko není taková samozřejmost, že existuje milion problémů se kterými se bohužel musí počítat a taky že existuje milion lidiček se kterými ty problémy můžeme lépe zvládnout. Patřila jsem do snažilkovského deníčku Brusinky pak jsem chodila Montičce a pak, když jsem otěhotněla jsem napsala pár svých deníčků a pak jsem odešla na neschopenku a neměla přístup k netu. Díky mobilům a knihovně a manželovi jsem zůstala v kontaktu a teď co máme připojení se snažím nevynechat a být v obraze. Našla jsem tady docela dost kamarádek ať už virtuálních tak i takových se kterými se scházím osobně. Je to fakt prima.

Usínání je stále na nic. Třeba včera manžel Terezku v půl deváté uchoval, usnula, uložil jí do postýlky?v 9 se probudila a nedala se utišit zabralo prso a mámina náruč. Usnula v 10 hodin:-(.

Jídlo ? zelenina pořád nic moc. Od soboty dáváme na noc kašičku a ta jí docela chutná (nezvedá se jí žaludek jako při zelenině) ale sní toho stejně málo jako k obědu. Už to neřeším hold budeme kojit a kojit a kojit? jen mě mrzí že to jídlo uvařím a pak vyhazuji :-(

Včera jsem Terince koupila bačkůrky. Mudr říkala že i na lezení máme dávat kotníkové botičky klidně jen bačkůrky ale kotníkové. No dostane je k vánocům. Nejmenší číslo mají 17 a jsou jí větší tak nevím jestli jí tím nezkazím nožičku. Co myslíte?

A taky jsem včera vyndala z kočárky pevnou korbičku (máme Deltim Skypi). Terka sice ještě sama nesedí teda sedí když jí po:,–(ím ale nesedne si sama, ale v kočárku jen spí a když se probudí tak pláče a to je pak peklo s ní jezdit tak jí tam polopo:,–(im a ona bude koukat a třeba bude spokojenost na obou stranách. Docela mě to rozesmutnilo když jsem tu korbičku balila do igelitového pytle a uklízela do sklepa. Už nemáme doma žádné miminko. To to letí. Ale pořád to je a bude moje malá holčička. Taky vás ty vaše dětičky tak dojímají?

To jsem se rozepsala. Jdu se najíst dokud malá spí pak už nebude čas. Začíná lézt dopředu ale pozadu je to stále lepší a hlavně rychlejší.
Pěkný den.
Maky a Terezka (pořád bezzubá)

 
baghira
Závislačka 2901 příspěvků 30.11.04 14:55

Ahojda Maky:o))

Tak se mi zdá, že ty naše cácorky jsou jedna jako druhá, s příkrmy i s pohybem:o))
Eliška ještě pořád nevzala na milost nic kromě MM.(Jenom my máme o 3 zuby víc:o)) A to lezení - u nás je to spíš přískokem vpřed:o)) Prostě péruje na kolínkách a pak se pustí a hupne dopředu:o)) Už umí šmejdit kolínkama a posunovat se, i se přitahuje rukama … ale dohromady to ještě nejde.
Ale docela jsi mě překvapila s těma botičkama: Já naopak myslela, že dítě má mít PEVNÉ botky, až když se postaví a chodí. Při lezení mu to prý vyvrací a ničí nožičku… Tak já už fakt nevím! Až půjdeme na 8mi měsíční prohlídku (a to bude brzo - 13.12.), tak se na to zeptám, jestli si vzpomenu.

Zdraví Baghira a Eliška (dnes 33 týdnů)

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 30.11.04 15:57

Zdravím Jarňátka:)

Mart, super téma, jsem za emimčo taky moc vděčná a že vás mám, holky:) Hodně z vás jste z Prahy, ale musím říct za sebe, která má Matičku přes 100 km, že díky netu se ta vzdálenost ruší a i s Baghirou, ač jsme od sebe skoro 3× tak daleko, tak tady je to jako bychom kecali naživo, že jo?:)))

Baghiro, když už jsem na tebe a tu tvou princeznu narazila, jedu za 14 dní vlakem s tím mým loupežníkem do Pardubic k manžovo mamce, normálně i s kočárkem, pak za mnou přijede manža a malou, asi za 4 dny…ale tak mě napadlo, neurvala by ses s Elíííš a nepřijeli byste taky tím vláčkem do PB?:) Že bychom hodili minisrazík?:) Hele, vlakem to není žádný věda, stačí si najít spoj, kde je kupé pro mamky s dětma a hned vedle je vagon, do kterýho ti naloží kočárek:) Zjistila jsem si to a už se na tu naší cestu těším, bude to pro Davíse zase něco novýho…přijeďte takýýýý:)

Jinak co se týká témátka deníčku, já jsem emimčo objevila v létě 2003, kdy jsme se snažili druhý měsíc o Davídka. Hodně jsem četla i jiné deníčky, než ty do kterých jsem chodila (chviličku k Montičce a k Fantagiro a pak jsem se hned v začátku přidala k Alex a Alici do Jarňátek:), mými oblíbenými a i dnes navštěvanými jsou Šulánci, PSTM, Brusinčata a když ještě vedla Ed deníček, tak ten:)

Musím říci, že z těhu deníčků si nejvíc pamatuju práci, kterou pro nás odvedla Alice, protože holky, nedá mi to a asi píchnu do vosího hnízda…všimla jsem si jistých narážek tady i jinde na ní…ale co se týká info, ať už máte názor na Alici jakýkoliv a koneckonců na kohokoliv z nás (já asi jsem si všimla prudím s tím, jak tu popisuju, co už David všechno umí a pak třeba Kostička píše, že je z toho špatná a já to tak rozhodně nemyslím a už to radši psát nebudu…), tak právě proto, že Alice je dost vyhraněná osobnost, a leckomu možná nesedne její způsob mluvy nebo radění, nevím jak to nazvat, tak přesto z období těhu nemůžu než být vděčná za to, kolik informací alespoň mě zprostředkovala, kolik si dala práce se svými deníčky, bylo to úžasný a s ní budu mít prostě naše začátky deníčku a pak těhulkovství spojený:) Je ale fakt, že když jsem začala Davču přikrmovat v 5. měsíci, tak jsem z tebe Alice měla normálně strach a nechtěla jsem to ani sem napsat, hihi:))))

No doufám, že mi neukamenujete, musím jít něco dělat, budu dle Šulánků péct linecké ne coby kolečka, ale takové jakoby sirky, ale protože jsem nesehnala takový vykrajovátka, tak to má podlouhlý tvar a nahoře kytičku, no jsem zvědavá, co z toho vzejde:))))

Mizím, mějte se krásně, papa Diny a spící Davídek bezzubec:)

 
Hanyla
Kecalka 162 příspěvků 30.11.04 17:06

Ahoj holky,
já už jsem taky tak trochu závislák na emiminu i když nestíhám psát,ale čtu si každý den co je u vás nového.Na emimino jsem se dostala díky časopisu Betynka,který jsem si začala kupovat když jsem otěhotněla.K po­čítači jsem se dostala až tento rok dřív jsem na něm vůbec nic neuměla a taky jsem se ve škole na něm neučila.Ale je to už let co jsem ze školy.Z počítače jsem měla vždycky strach,ale zvědavost nedala a tak už zvládám internet i nějaký maličkosti.A jsem moc ráda,že vás tady mám a že emimino vůbec existuje.

Teď něco o nás:V neděli se Hanička poprvé otočila z bříška na zádíčka,ale dělá to taky jen na jednu stranu,takže už válí sudy,ale jen do prava.Zítra jdeme na půlroční prohlídku,tak pak písnu jak jsme dopadly.

Diny,do Pardubic nemám daleko a tak bych se připojila k minisrazíku­.Kdyžtak dej prosím vědět kdy a kde.Dík

Už musím běžet,tak se zatím mějte a pomuchlejte za mě mimísky.Zítra písnu víc.

Ahoj Hanula a Hanulka

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 30.11.04 17:41

Ahoj holky!

Vidím spoustu příspěvků, ani to nestíhám všechno číst.

U nás nic moc nového, nemoc pomalu odchází, Verunka už byla ve školičce. Jinak moc ven nechodíme, jen když je přes poledne hezky.

Kuba pořád péruje, ale lezení to není, ani se neplazí. Když měkam chce, většinou tam doválí sudy.

Já v tomhle počasí a stavu nějak nemám energii, těším se, že zas po dlouhé době půjdu zítra do cvičení, jestli vyjde počásko, tak i s dětmi ven. Snad si konečně všechno přečtu a napíšu!

Verunčiny hlášky:

Česká televize uvádí (na procházce!!)

V: Udělej kaši nebo kakajo!
Já: Nemůžu, kojím Kubíčka
V: Polož Kubíčka! Do postýlky!
Já: Nemůžu ho položit, ještě pije!
V: Polož Kubíčka na zem, schovej mlíko!

Alice

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.04 19:59

Ahoj „spolubojovnice“, tak poslušně hlásíme, že jsme byli na půlroční prohlídce a Jiřík má 8 kg a 70 cm. Od předminulého týdne přikrmujem a moc nám šmakuje, už jsme přidali i masíčko a opět velká spokojenost. Taky už konečně usíná sám, protože byl vždycky zvyklý usínat u prsa při kojení. Dva dny jsem ho jen nakrmila a prso schovala, tak byl trošku brek, ale teď už se několikrát stalo, že usnul úplně sám bez mého hlazení, to i večer po položení do postýlky.
Kostičko - kalendář jsem dostala, moc děkuji, už na něm taky pracuju. Ještě mě napadlo, že ho nechám v tiskárně zalaminátovat, ať vydrží babičkám opravdu celý rok.
Jo a já jsem závislačka na emimču hned od té doby, co jsem se dozvěděla, že jsem těhotná. Naštěstí jsem mohla v práci vždycky po ránu kouknout a ze začátku jsem taky hledala informace pouze o těhotenství. Teprve pak jsem objevila tenhle deníček a četla ho už pravidelně a díky, že takové stránky jsou, protože jsem si vytiskla spoustu užitečných rad a receptíků pro špuntíky. Tenkrát mě ani nenapadlo, že budu mít doma taky internet a je to fakt paráda. Manžel se mi už směje, že jsem závislák, ale vždycky taky nakukuje, co si tu furt píšu a čemu se směju, posledně, mě hodně rozesmálo, teď nevím, která z Vás to psala, že jídlo za stálého míchání vlila do záchoda :-)), to taky praktikuju.

Mějte se všechny pěkně a hlavně, ať máme mimísky zdravé.
Alena a Jiříček

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 30.11.04 20:53

Ahojky,

já dneska jenom v rychlosti. Valuška má přesně půl rok, šmankote kdy to tak uteklo? Taky dnes poprvé papkala mrkvičku. Sice toho snědla opravdu málo, ale zítra bude pokračování. A aby toho poprvé nebylo málo, přiznám se jaká jsem děsná matka. Dnes mi spadla z pohovky. Krve by se ve mně nedořezal. A to jsem u ní stála. V první moment jsem nevěděla, jestli jet hned do nemocnice nebo co. Ale ani moc neplakala, spíš se jen lekla. Tak ji celý den pozoruju, snad to bude v pořádku. To jsem ostuda co?

Diny: klidně piš jaké dělá Davídek pokroky, my pomalíčci vám to upřímně přejem. Každá mamka se přece ráda pochlubí.

Haňulo: to je super, že se přetáčíte na zádíčka. Valušce to jde jenom na bříško, ale taky se dočkám.

Jdu zkontrolovat tu naši berušku, pa pa

Dana(matka herodeska)+ Valuška(velká holka)

 
Jola1
Kecalka 197 příspěvků 30.11.04 21:36

Ahoj Mart a jarnatka,

Jsem taky zavislak a to na internetu jako takovem. Uz od skoly jsem tam hledala ruzne informace a taky k tomu prispel manzel, pocitacovy ?maniak?, který mne nutil se s PC vic nez zkamaradit. Odkaz na emimino mi vlastne poslal taky on. Bylo to v době, kdy jsem ještě nevedela, ze jsem tehotna a hledala informace, jak se to pozna ještě před vynechanim MS. :-) Pak jsem se prestehovali z Prahy a asi mesic nemeli doma pripojeni. Ted mame WIFI za pausal, tak to tu brouzdam hodne často (taky mam ICQ). Ctu o Jarnich mininkach vlastne od zacatku, taky jiné denicky (Missorku a spol., Sulanka?), no ale psat jsem se rozhodla az nedavno. :-)) Doufam, ze se casem taky s nekterymi z vas poznam osobne.

Diny ? my taky prikrmujem od 5. mesice kasickama, mliko Ondrasovi uz nestacilo, budil se v noci i po hodine. Ted uz je to lepsi, ale porad chce 3-4 krat v noci pit. Zatím mu porad davam, ale nevim, jestli bych mu nemela dat třeba jen caj. Přes den se koji rano a pak jednou odpoledne, vickrat nechce. Jak jste na tom vy? Davidek je moc sikovny a pis o nem dal, at vime, jak pokracuje (a muzem tise zavidet :-))
Linecke mam taky rada, nedelaji se ty sirky strojkem? Ja si to predstavuju jako linecke bananky, co se prodavaji, jen zmensene. Strojek ale nemam, tak budu klasicky vykrajovat.

Kosticko ? at se Ellenka brzy vyzdravi a zase hezky spinka. Na kalendari zacinam pracovat.

Slniecko ? koukam, ze Luky dostal paradni darky k pulrocninam. Ta ocicka at ho netrapi moc dlouho. Fotky jsou všechny suuuuuuuper, hlavne ta svatebni :-))

Alice ? Verunciny hlasky jako vždy vyborne. Mne to pocasi ted taky nedela dobře, hlavne si nemuzu zvyknout, ze je tak brzy tma a nemuzu byt s kocarem dlouho venku. Nez se po obede vypravime, abych uz sla zase domu.

U nas nic noveho, stále se jen prevalujeme. V poslední době vynechava pozdne odpoledni spanek a byva vecer hodne protivny, zato však usne hned po polozeni do postylky, kolem pul osme. Ale jak jsem uz psala, budi se 3-4 krat za noc a v šest je definitivne vyspany, coz tatinek nese tezce, hlavne o vikendu. :-)
V plavani jsem se zacali potapet, jde mu to dobře, jsem rada, ja se nepotopim ani za nic. Na poslední lekci před Vanocama ma prijit profesionalni fotograf fotit pod vodou, mimo jiné i potopenou maminku s ditetem, tak jsem zvedava, jak to provedem.

Tak zatím ahoj,
Jola a Ondrej (29 tydnu)

 
Jola1
Kecalka 197 příspěvků 30.11.04 21:40

Tak gratulujeme k pulrocninam a mrkvicce :-))
J+O

 
Jola1
Kecalka 197 příspěvků 30.11.04 21:51

Jo, jeste jsem chtela napsat, ze ten pad bude v poho, uvidis, zbytecne si to nevycitej, nejsi prvni komu se to stalo.
Tak zatim, J a O.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.04 22:15

Ahoj holčiny,

dnes jenom letem světem, u nás nic moc nového. V krku má Lukášek nějakého hemophila, který se léčí nějakými strašnými antibiotiky, tak zatím Mudr čeká co se vyvrbí. Máme pořád zvýšené teploty a příští pondělí jdeme na odběry krve (no nevím jak to zvládnu, už teď se bojím až to moje sluníčko budou píchat, ach jo)
Spaní pořád nic moc, ale poslední dvě noci spal 2, 2, 3, 2, 1 hodin tak jsem se trošku „vyspala“.
Pořád se nám odkládá očkování, doufám, že ho nebudou chtít očkovat komplet znova, nevíte jak dlouho se to může odkládat? Je to třetí vakcína.
Když jsem na to koukala, tak už marodíme a bojujeme s bacilama celý měsíc. Jsem z toho strašně unavená i když taťka pomáhá jak může.

Katko: na procházky chodíme, protože bych se doma asi zbláznila a venku přece jen Lukášek líp spí a já si alespoň utřídím myšlenky

Kostičko: díky za kalendář

Ve fotogalerii jsou konečně taky fotky našeho Lukáška, tak se podívejte jaké je další miminko z jarňátek, ještě jsem tam fotky nedávala, neboť jsem je neměla…

Hezké sny všem

Kačí a Lukášek

 
Peg
Kecalka 196 příspěvků 01.12.04 08:55

Gratulujem k pulročninám :-)

A Dano fakt se to s pády stává často, neboj děti jsou v tomhle odolní. Nicméně držíme palečky aby se to už nestávalo.

Peg a Anetka

 
baghira
Závislačka 2901 příspěvků 01.12.04 09:38

Dani, přidávám se, taky jsme už žuchli … :o))

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.04 12:03

Ahojky holky,
Vašek vytuhl zrovna když jsem šla kolem internetové kavárny :-) Takže po dlouhédobě píšu ne přes taťku, ale rovnou. Tak to bych ho měla trošku pomluvit né? Ba ne. Náš taťka je zlatej. Co k tématu? Na e-mimino jsem přišla v práci a dlouho jsem jenom četla, než jsem se přidala do deníčku. Pak jsem měla emimino zapnuté vlastně paralelně s ostatními programy a četla pořád. Když jsme se po porodu přestěhovali na venkov, kde internet nemáme, měla jsem fakt absťák, tak to teď řešíme alespoň přes taťku a jeho internet v práci. Je to sice se zpožděním, ale já jsem šťastná!
Jinak my ted v noci zase hodně ponocujeme. Jsem úplně grogy. Včera Vendy sice usnul netradičně už v osm, probudil se o půlnoci a do dvou jsme byli vzhůru ještě dvakrát. Nechci ho krmit každou hodinu, takže když brečel opět ve dvě, chtěla jsem ho jen uchlácholit, ale prd. Řval až do třičtvrtě na tři, kdy jsem kapitulovala a dala mu prso. Kupodivu pak spal dvě hodiny, ale od půl šesté už se budil po 20 minutách a vstávali jsme v sedm. Já nevim, že by třetí zub???
Ale co se týká jídla, musím ho moc pochválit. Zeleninka mu už vyloženě šmakuje, zbaští na posezení za pět minut celou porci (zhruba odpovídající jedné hami první lžičce). Dneska mu uvařím prvně vícedruhovou zeleninovou polévku. Když jsme u toho, tak dneska jsem potkala maminu, která své osmiměsíční holčičce dává bramborák a kindr bueno. Docela jsem zírala.

Alice - mám dotaz, co příkrmy a mangold??? Já ho měla na zahradě a před mrazama jsem ho podusila, rozmixovala a zamrazila. Myslíš, že ho můžu Vaškovi dát?

Senti - to plavání je mi líto, ale o 400 Kč přijít si nemůžu dovolit. Takže budeme chodit na Pražačku do klubu Vodníček a až to zkončí, tak zkusíme ty pokračovací kurzy u Kenny.

Katko - To jsem ráda, že už je Pavlíkovi líp. ˇAť ho už všechny bacily míjejí obloukem

Kostičko - přejeme Elence brzké uzdravení.

Uff, nestíhám číst, Škoda že to moje dítko spí jen půl hodiny. Takže další adresné
poznámečky až příště. Mějte se krásně

Makýš a Vašek

 
slniecko2
Kecalka 178 příspěvků 01.12.04 13:08

Ahoj Jarňuľky,

dneska je tu celkom klud. To bude asi tym slnieckom co sa ukazuje.
Luckymu sa zhorsuju tie ocicka, tak zajtra ideme k ocnemu na Bulovku. Snad to nebudu opat tie kanaliky. Dnes preplakal a preknural cele dopoludnie. Tak neviem, ci to bude dalsi zubok, alebo tie ocicka, alebo mu je smutno za Tatkom.
A vypada to tak ze ani z poobedneho spanku asi nic nebude, lebo sa prehdzuje na postielke,
takze pisat budem az na buduce.

Majte sa krasne a uzivajte si predvianocnu atmosferu.
Slniecko a uknurany Lucky

 
Hanyla
Kecalka 162 příspěvků 01.12.04 14:12

Ahoj holky,
tak jsme dnes byli na půlroční prohlídce a máme 7.30kg a 66cm.Už budu přikrmovat tak zítra začnu asi mrkvičkou.Doma nějak nestíhám,najednou se to na mě všechno valí.Venku na balkoně mám ještě muškáty,ještě nebyl čas snad dnes a to ještě chci dělat adventní věnec a spoustu dalších věcí.No nebudu vás s těma mojema starostma otravovat.

Slniečko,ať má Lucky ty očička brzy v pořádku.Hanička má taky problém s jedním očičkem,už od narození ji slzí.Máme ještě masírovat a pak se uvidí.

Dano,vše nejlepší k půlročku a jak Valuška po pádu je v pořádku?

Kači,už se uzdravte a jak je na tom Lukášek s imunitou?

Alice,prosím pošli mě tabulku s příkrmama.Děkuji

Jdu dát Haničce napít a pak jde spát.Zatím si hrála s Moničkou.

Ahoj Hanula a Hanulka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.04 15:06

Kačí držíme palečky at se brzy uzdravíte, není ten hemofil to protičemu se vlstně očkuje? mám dojem že něco podobného je v té vakcíně.

Peg a Anetka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.04 15:10

Ahojte holky,

tak dnesk ajsem fakt grogy. Mám Amginu, skoro stejně jako před rokem, možná si to pamatujete když jsem měla pupík bylo to tak někdy v tuhle dobu no a ted zase ale bez pupíku. Dr. mi nechtěl napsat ATB prý až podle zítrejší sedimentace, kvuli kojení.

No tak si tu trpím a čekám na zítra :-(
Anetka moc nespolupracuje ale ted jsme si obě zrovna na hodku zdřímly tak aspon to.

Všem přeji aby se jim bacily vyhýbaly

Peg a Anetka

 
Senti
Kecalka 375 příspěvků 01.12.04 16:36

Ahojky,

Karolínka začíná plazení zrychlovat. Dneska dokonce přelezla i práh a co hlavně - když jsem si nachvilinku odběhla jen pro něco do kuchyně - shodila na sebe kytku!

Alice: Verunčiny hlášky jsou super! Vždycky se u nich krásně pobavím:-) Jinak prosím taky o zaslání tabulky s příkrmama - dík.

Slniecko: přeji, ať se Lukymu ty očíčka brzy zpraví a nemá tak důvod k plakání.

Makýš: to je moc škoda, že s náma nebudete chodit, tak snad nám vyjdou ty další kurzy a budem chodit společně. Jinak až budeš zase v Praze a budeš mít čas a chuť, tak mi zavolej a vyjedeme na hřbitovy:-)

Kačí: ať vyjde dobře odběr krve a Lukášek je brzy zdraví.

Jolo: Karolínka chce zatím mlíčko pořád - k žádné změně nedošlo a když náhodou něco zbaští, chce za chvilku stejně cecek:-)

Dano: neboj, Valuška bude určitě vpořádku, zvlášť když ani neplakala. I nám se to stalo:-( - spadla z postele, která je naštěstí hodně nízká a dole je koberec, takže neměla ani modřinku.

Diny: tak jak dopadlo linecký?

Magrátko: kde jsi?

Tak pa, pa - musím jít - Karolínka už zase divočí:-)

Senti a Karolínka

 
Senti
Kecalka 375 příspěvků 01.12.04 16:36

Ahojky,

Karolínka začíná plazení zrychlovat. Dneska dokonce přelezla i práh a co hlavně - když jsem si nachvilinku odběhla jen pro něco do kuchyně - shodila na sebe kytku!

Alice: Verunčiny hlášky jsou super! Vždycky se u nich krásně pobavím:-) Jinak prosím taky o zaslání tabulky s příkrmama - dík.

Slniecko: přeji, ať se Lukymu ty očíčka brzy zpraví a nemá tak důvod k plakání.

Makýš: to je moc škoda, že s náma nebudete chodit, tak snad nám vyjdou ty další kurzy a budem chodit společně. Jinak až budeš zase v Praze a budeš mít čas a chuť, tak mi zavolej a vyjedeme na hřbitovy:-)

Kačí: ať vyjde dobře odběr krve a Lukášek je brzy zdraví.

Jolo: Karolínka chce zatím mlíčko pořád - k žádné změně nedošlo a když náhodou něco zbaští, chce za chvilku stejně cecek:-)

Dano: neboj, Valuška bude určitě vpořádku, zvlášť když ani neplakala. I nám se to stalo:-( - spadla z postele, která je naštěstí hodně nízká a dole je koberec, takže neměla ani modřinku.

Diny: tak jak dopadlo linecký?

Magrátko: kde jsi?

Tak pa, pa - musím jít - Karolínka už zase divočí:-)

Senti a Karolínka

 
Senti
Kecalka 375 příspěvků 01.12.04 16:41

Ahoj Peg,

to je mi moc líto, přeji, ať se co nejdříve uzdravíš a hlavně nemusíš brát antibiotika:-(
A Anetko ty buď teď na maminku hodná.
Senti a Karolínka

 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 01.12.04 21:27

Ahoj holčiny!

Tenhle týden pořád někde flákám a deníček nějak zanedbávám.Ale můžu se pochlubit,že už máme nakoupenou většinu dárků.V pondělí jsem byla na cvičení dětiček,v úterý na plavču,tak to pak vždy spojím s nějakým nákupem.
Taky jsem už nechala dělat kalendář.bude příští středu.Omylem jsem vlezla do Kodaku a tam chtěli za kalendář 20×30 87,– Kč za jeden list.Krát 12 to vyjde na pěknou pálku.Nakonec jsem našla sběrnu Fotostar a za tu sumu budou kalendáře tři.

Na plavání jsme byli podruhé a už Radima polévali vodou,na signál.Zvládal to na 1*.

Peg,přeju Ti brzké uzdravení a ať to nechytí Anetka.

Lukáškovi ať se co nejdříve zahojí očičko a nejsou to ty kanálky.

Magrát,kde se nám touláš?

Mějte se fajn!

Almerka & Radimek

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 01.12.04 21:49

Zdravím Jarňulky:)

Tak teda jo, já se prostě neudržím a musím se pochlubit, protože jsem dojatá a nějak mě to dostalo, že nemám doma už miminko, ale kluka, který už 3.den … leze:) Regulerně zvedá packy a střídá ruce s nožičkama, dostane se kam chce, pronásleduje vysavač, když luxuju, rychlost zatím mírně hlemýždí, takže odchyt zatím v pohodě:))) Holky, je to strašná proměna a do toho začal i žvatlat (konečně, vy co máte ukecaný miminka, jak já vám záviděla:), prostě ty děti postupujou skokově, je to šlupka, najednou brebentí tatatata, dladladla, lalalala a leze do toho, prská miliony slin naschvál, když nás chce pobavit, dělá berany duc, je to prostě náš kulíšek nejmilovanější a je s ním každý den větší a větší sranda:)))

Almerko, taky jsem dala v pondělí dělat tchyňuli kalendář do Fotostaru, vybrala jsem ten krémový, jaký ty?:) Jsem strašně napjatá, jak se zadaří:) Radimkovi posíláme obr pochvalu, že je tak zdatný plaváček:)

Senti, linecký super, zítra pokračujem:) Karolínka je pěkný šídlo, že už stihne na sebe převracet kytičky:))) A jako u vás- mlíčko také stále vede, i když David baští všechno, prťem nepohrdne nikdy:))) Sápe se na něj už docela slušně a šmatlá mi do výstřihu i třeba na veřejnosti, zálibně mi tam hledí a já mám hrůzu, když ho začne vytahovat:)))

Peg, brzké uzdravení přejeme a děkuju moc za sms o KačceM, kdybys věděla něco víc, tak písni, až ti bude líp:) Jsem moc ráda, že se holčičky dočkali:)

Slniečko, držím palečky, ať očička dopadnou dobře a uzdraví se, chudinka Luky…posíláme pusinku!!!:)

Makýš, gratulujeme k jedlíkovi, mohli by si podat s Davčou packy:))) A s tím kinder bueno, děláš si srandu????

Kačí, taky pomáháme vyhnat bacila, je pěkně drzej, že otravuje takovýho šikulku Lukáška, ach jo…nemoci by neměly bejt…

Jolo, Davís taky v noci občas chce mlíčko, dávám mu napít od sebe, neřeším to čajem ani vodou (tu občas pije přes den). Prostě si myslím, že když děti chtějí, tak se jim má dát mlíčko:) A strojkem by se to mělo dělat, ale já ho nemám, tak jsem vykrajovala:))) Ale povedlo se, teď jen slepit a namočit do čokolády, mňam:)

Danuš, my sice ještě nežuchli, ale vzhledem k tomu, že už lezeme a přitom malej spí ve velké posteli…tak to čekám každým dnem…ale on prostě v postýlce spát nechce a tak doufám, že mě bonzačka Philips upozorní včas, když se tam začne mlít…ach jo…snad se mu nic nestane…

Hanulo, určitě se můžem v Pb sejít, byla bych moc ráda, a Davča určitě rád očíhne Hanulku a zařadí si ji do svého harému:))) Ještě si písnem:)

No loučím se maminky, jsem nějaká unavená, jdu chrnět:)

Pápá Diny

PS: Magrát, kde jsiiiiii?????

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.04 05:14

ahoj vsetci, tak sme to prezili, mala plakala ako za prvu ligu, ale ani sa jej necudujem, hoci dnes to boli „len“ tri davky:(
a este nam doktorka navrhla, aby som ju dala zaockovat proti chripke, vraj ked maly chodi do skolky, moze hocico chytit[prave teraz maju ovcie kiahne:((
mne sa to ale nezda rozumne…dali ste niektora svoju ratolest zaockovat???
prajem pekny dnicek
citlivka a lily[dnes 6m], vaha skoro 7 kil a 69 a pol cm

 
Missorka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.04 05:31

Tady šmírák. :-)

Magratce přepojujou net, ale dneska po poledni by už měla být online. :-)

Peta

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 02.12.04 15:16

Ahoj holky!

Ještě pořád lehce na hromadě a nestíhám…

Kuba se trochu zlepšil, jdeme zítra k doktorce na očkování, tak doufám, že to absolvujeme bez problémů.

Jinak nic nového, snad jen, že jsem včera po měsíci byla opět ve cvičení a Verunka dnes s tátou po 14 dnech v plavání. Kuba neleze a nepřikrmuje se, dnes jsem zkoušela jabko, snažil se to všemi silami dostat co nejdřív z pusy, nakonec se rozeřval. Neměl ani dvě moka lžičky. Tvářil se, jako bychom ho chtěli otrávit… Při dneším přebalování jsem zjistila, že si první příkrm zajistil sám - vypadalo to na papírový kapesníček… :o) To Verunka začala baštit moc pěkně, ta mi už třetí den sama otvírala dokořán pusinku… No nic se neděje, máme čas.

Začínám vánoční přípravy a se zpožděním adventní výzdobu, jen jsem přelítla komentáře, poslala jsem tabulku příkrmů, víc nestíhám.

Mějte se, uzdravte se, zubte se a lezte, papejte, spinkejte - prostě všechno nej…

Alice

P.S. Nevím kdo se ptal na mangold. Je jemnější než špenát, má také dost vlákniny, já bych ho zkoušela kolem 10. měsíce třeba s bramborem. Že je mražený nevadí, ale neměl by být v maráku příliš dlouho, záleží na době sklizně.

 
Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 02.12.04 15:25

ahoj :)

konecne mame doma zase net a ja muzu psat. Tedy musim rict,ze jste mi hodne chybely a styskalo se mi.
Pripojeni pres Eurotel jsme dali tchyni do noveho baracku a sami si poridili net pres Chello,je to fak rychly a stoji to 550 mesicne

Mart, moc hezke tema chichi. Emimino jsem objevila pred 2 lety,psala jsem ( stejne s Maky ) k Brusince,pak k Monticce,ale pak se objevila nase jarnatka :)

emimino mi dalo spoustu bezva lidicek ( treba Missorka,Kaci,Len­tilka , Diny atd.. ),poradila mi a tak :0

omlouvam se ze nebudu dneska reagovat,ale jeste porad mam trosicku skluz

jinak co je u nas noveho? Zuby stale zadne ( mozna az pujde do prvni tridy chichi ), ukroky stranou se stale zrychluji ( obejit postel je otazka vteriny ),ale kdyz ho vezmu za rucicky,aby tapal,dela,ze nevi ,na co nozicky jsou.
spi rano asi 2 hodiny a odpoledne taky,polozim ho do kocarku na balkone a mam chvilku pro sebe. To je lahoda

jinak jsme ted bojovali s nocnim spanim,bylo to sileny. Vzbudil se treba o pulnoci a dve !! hodiny v kuse rval a nesel absolutne nicim uklidnit ( prevlikli jsme mu postel,pyzamko,caj ) na prso byl alergicky. Vcera rano jsem mrtve dosla k pani doktorce, napsala mi homeopatika a na noc jsem mu koupila sunar. Takze delfinek je kojeny uz pouze rano. Dlouze jsem o tom premyslela,ale dnesni noc byla uzasna, spinkal ( vzbudil se ve 3 ) az do 7, dostal prso a spal jeste chvili. Kojeni je fakt super,ale pro me je dulezite mit doma klidne a spokojene mimi.

DINY - gratuluji k lezeni a zvatlani, uz fakt doma nemas mimi

ALMERKO - super,ze uz si bacila vyhnala. A Radimek v cervenym je fakt k sezrani

MAKY - s tim spinkanim drzim palce,uricite se to uz musi zlomit

KACI - posilam pofoukani,koukala jsem do galerky a Lukasek je moc hezky chlapecek

KATKO - gratulace k sezeni

KOSTICKO - drzim palce at se rymy brzy zbavite,musi to byt des :(

pochopitelne posilam pozdrav uplne vsem a ja uz zase budu psat

ach ta zavislost chichi

pa magrat a delfinek ( balkonovy povalec )

 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 02.12.04 17:46

Ahoj!

Magrat,to je paráda,že už jsi na příjmu,taky jsi nám chyběla.

Diny,kalendář jsem objednala taky ten v béžové barvě.Nejdřív mi tvrdili,že na to musím mít fotky a ne CD a potom se jim nezdálo,že to mám na šířku.Ještěže jsem si jejich nabídku vytiskla z netu a měla to s sebou.
Velká gratulace k lezení!Radim zatím neleze,ale kam chce se dokutálí.Přece jen jsme vyšší váhová kategorie:-)

Odpoledne jsem uplácala těsto na perníčky a když Radimek spal v kočárku,tak jsem válela a vykrajovala.Docela mě to baví.Mám toho dvě dávky,tzn. z 1,20kg mouky.

Slniečko,co Luckyho očičko?

Zatím papa

Almerka & Radimek

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.04 17:52

Ahoj Jarňulky,

tak hlasime, ze to s tymi ockami asi nebude tak hrozne. Dostali sme kapecky a za tyzden mame prist na kontrolu.Inak na Bulovke bolo neuveritelne vela miminiek na ocnom a cakali sme 1,5 hodiny. Tie kto ste to zazili tak asi viete co je to pocuvat 1,5 hodiny srdcervuci plac miminiek, ktorym cistia kanaliky. I ked to nebol Lucky aj tak som mala slzicky na krajicku.
Potom sme fujazdili do Karlina zaniest video do opravy. Uz som tam davno nebola ( pracovala som tam pred povodnami), a musim skonstatovat, ze to tam vypada lepsie ako pred povodnami. Akurat tie psacie kopky, ktore su na kazdom kroku sa tazko obchadzaju s kocikom.
Plavanie nam povolili, tak buduci utorok ideme prvy krat na Čierny most.

Majte sa krasne idem sa venovat brouckovi.

Slamena vdova (uz len tri dni) a Jednozubec Lucky

 
Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 02.12.04 18:22

ahoj

ja jdu s temi fotkami na kalendar pristi tyden,tak doufam,ze nebudou tak prudit

pozdravuj Radimka a zatim

magrat a pan uknouranek

 
Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 02.12.04 18:26

ahoj Slniecko

tak to jsem rada,ze to s ocickem neni tak hrozny,huraa :)
to cekani muselo byt silene,chudaci prdolky

uzij si plavani a poreferuj jak bylo

pa magrat

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.04 18:26

Holky!!!

Nedá mi to a musím se rychle pochlupit - jste první, protože manžel je teď na anglině, takže mu nemůžu hned zavolat.

Před chviličkou jsem psala nový deníček - příští týden nebudu mít moc času, tak abych ho měla už připravený - otočím se, abych zkontrolovala tu naší cácorku a co nevidím! Karolínka stojí!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!
Přitáhla se za spodní poličku u skříňky a tak se přidržovala ve stoje!
A to ještě ani pořádně nesedí:-) Zatím je to jen náznak - sedí jakoby na boku, trochu předkloněna do předu a jednou ručičkou drží rovnováhu.

Pyšná matka Senti a Karolínka

 
Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 02.12.04 18:29

ahoj pysna matko :)

tak to moc gratulujem a posilame pusu ( tedy delfinek posila chichi )

magrat a libac protivny

 
Mart
Kecalka 456 příspěvků 02.12.04 18:44

Ahoj holky,

už se mi podřilo vyzrát nad zákeřnou chorobou, a tak bych chtěla popřát Peg a Ellence, ať jsou brzy v pořádku. Taky jsem se bála, aby to nebyla angína a nemusela jsem brát antibiotika, ale bolest v krku přešla za tři dny po kloktání šalvějí a teplota ustoupila v postatě sama už druhý den. Takže jsem k Dr ani nevyrazila.

Slniečko, i Lukáškovi přeju, aby se očičko dalo brzy do pořádku. Na čištění kanálku jsem byla s Tomáškem v Motole, když mu byly dva nebo tři měsíce, tak vím, co to obnáší. Naštestí už jsme tam znovu nemuseli.

Magrat, ten sunar v noci v tomto věku většinou zabírá. Třeba časem bude stačit čaj, dudlík a nebo začne spát celu noc. Podobné problémy řešila loni moje kamarádka. Je to asi o tom, že láhev není tak příjemná jako prso, tak není důvod se na ní budit tak často. Kvůli kojení si nedělej hlavu, Delfínek už je velký chlap. Já bych taky noční kojení ráda zrušila, Honzík se v tomto věku už dávno kojil jen ve dne, ale Tomášek se zatím budí v průměru dvakrát za noc a to je snesitelný.

Ještě tip, pro vás všechny, co používáte láhve od Aventu a nechcete kupovat na zimu jejich drahý termoobal za skoro 5 stovek. Polská firma Canpol Babies vyrábí taky široký termoobal, kam se vejdou i avenťácký lahve. Jde tam s určitým úsilím nacpat i Avent nekapající hrnek. Koupila jsem ho na www.oskarek.cz. Nebo lze objednat i přímo u dovozce na www.malewo.cz, ale to bylo méně výhodné. Mě to i s dopravou stálo 140 Kč.

Mart

 
Mart
Kecalka 456 příspěvků 02.12.04 18:47

Gratulujeme Karolínce!!!! Už jste s delfínkem dva stojící. Tomášek se do vašeho klubu ještě dlouho nezařadí, i když věkově by tam patřil. Zatím se nedostane ani na kolínka.

Mart

 
kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 02.12.04 19:28

Ahoj Jarnilky!

Já a internet ? to je docela zajímavé téma, Mart. Přiznám, že už si ani přesně nevzpomenu, jak jsem začala internet používat. Vím jen tolik, že když jsem v roce 1998 začala pracovat ve skladě o-z, byly na celou kancelář fakturace dva počítače na 5 lidí, na obchodním jeden počítač na asi 9 lidí. Někdy kolem roku 2000 jsem se dostala na obchodní i já, začalo se pomalu komunikovat s mailama a s internetem. Moc jsem to tenkrát neznala. Postupem času jsme měli každý svůj počítač, mailama začalo chodit z naší centrály v Praze snad všechno, každá změna cen, ohlášení akcí, telefonem to bylo neprůkazný a když byla nějaká chyba, každej hned argumentoval: přišlo vám to mailem tehdy a tehdy. Seznámila jsem se s Outlookem a brzo jsme si potykali. Na internetu začali chlapi vyhledávat stránky s ?lehkým? obsahem a netrvalo dlouho, Praha internet zakázala a heslo věděl jen ředitel. I tak jsem ho nevímjak získala a asi první netová stránka, kterou jsem navštívila, byla www.chinaski.cz, protože jsem jejich velkou fanynkou a začala tisknout a stahovat různý info o koncertech, texty atd. Došlo i k tomu, že jsem si založila na seznamu svoji první mailovou adresu, kterou jsem občas navštívila. Pravdou je, že nejvíc jsem net užila až někdy od března loňskýho roku, kdy jsem pořídila domů počítač, napíchla se na telefonní linku a byla online. Na emimino jsem natrefila úplně náhodou, když jsem letos někdy v lednu nebo únoru začala vybírat kočárek po různých obchodech a kámoška se mě ptala, jestli jsem nezkoušela nějaký velkoobchod na internetu, že by to mohlo být levnější. Zadala jsem na seznamu hledání hesla dětské kočárky a pak postupně otvírala vyhledané stránky. Jednou z nich bylo emimčo. Já se začetla, našla spoustu zajímavých informací a našla vás, jarnilky, ke kterým jsem se asi po měsíci ?šmírování? přidala i se psaním. Spojení mám pouze přes telefon, takže využívám hlavně připojení po šesté večer a víkendech, kdy je net levnější. Nevisím na něm od rána do večera, protože platit třeba tisícovku měsíčně si nemůžu dovolit. Dneska už hledám na netu všechno možný, od odjezdu vlaků přes různý stránky (např. Brýdová, Loskuták), ale hlavně mailuju, posílám fotky a sleduju EMIMINO :o)) a letos jsem se překonala a založila na rodině naše internetové stránky www.rodina.cz/nevrivovi. Toť vše.

Dandis, tak my taky ještě cvičíme. V úterý jsem byla s El na kontrole u paní ortopedky. Zlepšili jsme se, v testech před 3 měsíci neprošla ani v jednom ze sedmi bodů, všechno měla s menšíma odchylkama. Teď je prý perfektní ve 3 bodech, ve 2 to není úplně perfektní a ve 2 je ještě problém. Takže z celkového hodnocení 1-4, kdy jsme byli na 3 jsme postoupili na 2. Vzhledem k tomu, že už teď má beruška přes 8 kilo, doktorka říkala, že to nejmenší, co pro ni můžu udělat je ještě ty dva měsíce cvičit, než mě úplně přepere. Kdybychom teď přestali, bude zdravá, ale později by ji mohly trápit bolesti hlavy a špatné držení těla, protože by se hrbila dopředu a hlavu zakláněla dozadu. Teď od pondělka necvičíme, protože nás stále trápí rýmička, trošku kašlík, teplotky nemáme, stříkám mořskou vodu, zvlhčuju vzduch, dávám nosní kapky atd. Snad nás to brzo přejde.

Včera jsem pekla s babičkou perníčky, tak nám to docela šlo rychle, já válela, vykrajovala, babička seděla u trouby a hlídala, El se mezitím krásně vyspinkala :o), jak bude čas, ještě budu muset ozdobit, pak možná vyfotím a hodím do galerky.

Pusinku na dobrou noc posílají Kostička a Ellenka (dnes 30 týdnů ? toto letí?)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »