Jarní miminka - plavání kojenců

Rodičovství

Ahoj holky! Když jsem přemýšlela, na jaké téma napsat svůj první deníček, napadlo mě plavání kojenců. Snad se budou některým z vás následující informace hodit. Zatím má asi hodně z vás pocit, že si s mimikem bohatě vystačíte sami, případně si den zpestříte emiminem a jinak vám moc volného času nezbývá. Jenže až se koloběh péče o miminko pořádně zaběhne, možná zjistíte, že byste rády podnikaly i něco jiného, než jen procházky s kočárkem. Jedna z prvních aktivit, kterou můžete provozovat už s velmi malým miminkem je plavání kojenců. Teď v červnu probíhá v řadě klubů zápis na kursy začínající v září, takže téma plavání je celkem aktuální.

Následující vysvětlení, co si pod plaváním kojenců představit, jsem si vypůjčila ze stránek Baby klubu Kenny:

Nejde vůbec o to naučit kojence plavat. U nejmenších dětí jde především o radostnou hru rodičů s dětmi ve vodě s využitím kladného vztahu k vodnímu prostředí, ve kterém se vyvíjelo v nitroděložním životě. Přesto však má kojenecké ?plavání? velký význam pro pozdější výuku plaveckých způsobů.

Děti se přirozenou a hravou formou naučí splývat v poloze na zádech i na bříšku, vydechovat do vody, skákat, s úsměvem se potápět a orientovat pod vodou. Především však získají cit pro vodu, který je důležitý pro pohyb ve vodě a nezbytným předpokladem pro pozdější výuku plavání. Plavat plaveckými způsoby učíme děti až kolem čtvrtého roku věku dítěte, kdy dokážou věrněji reprodukovat pohyb.

Ze všech předností, které kojenecké ?plavání? má, je nejhodnotnější psychický a citový dopad tohoto zájmu na všechny členy rodiny. Dítě má z pohybu ve vodě v těsné blízkosti rodiče radost, těší se na něj. Rodiče to motivuje věnovat se dítěti více, než vyžaduje základní péče. Tím se lépe poznávají, získávají k sobě hlubší citové pouto a zájem o sebe.

Děti si postupně a nenásilně zvykají na kolektiv dětí a lidí kolem sebe. Plavající děti jsou v porovnání s dětmi, které neplavou prokazatelně otužilejší ? zdravější, lépe se vyvíjejí po psychomotorické stránce, jsou pohybově zdatnější, bystřejší, vnímavější, lépe jí i spí, trpí méně bolestmi bříška v důsledku odcházení střevních plynů.

Kojeneckým ?plaváním? dosahujeme v kombinaci s rehabilitací velmi dobrých výsledků při léčení tělesně postižených dětí, kojenců s lehkými odchylkami neuropsychického vývoje nebo lehkými mozkovými dysfunkcemi a s chronickým onemocněním horních cest dýchacích.

S plaváním miminek můžete začít v podstatě hned po ukončení šestinedělí, a to buď doma ve vlastní koupelně, kam za vámi bude docházet instruktorka, nebo můžete navštěvovat kluby, které nabízejí plavání ve svých vanách. Pro každé miminko je vana znovu napuštěna, aby byla zajištěna maximální hygiena. Vy budete stát u vany a provádět s mimikem podle pokynů instruktorky různé pohyby ve vodě.

Přibližně od půl roku dítěte, někde již od pěti měsíců, můžete začít chodit plavat do bazénku s dalšími dětmi a rodiči. V bazénku už také nebude voda 37 stupňů, ale většinou něco kolem 30, takže je dobré začít předem miminko otužovat při domácím koupání. Možná vás překvapí, že hrátky v bazénku netrvají déle než půl hodiny. Je to proto, že delší dovádění by miminka příliš unavilo. A nejen miminka, ale hlavně zpočátku i vás. Pamatuji se, že když jsem se vrátila z první lekce plavání s pětiměsíčním Honzíkem, seděla jsem bezmocně v křesle a připadala si jak po návštěvě posilovny. V bazénku se totiž v rytmu písniček běhá, poskakuje, děti se občas vyhazují do výšky a to všechno často děláte v podřepu, abyste byli dostatečně zanoření do vody. Píšu měkké i, protože plavat můžou samozřejmě i tatínkové. Při plavání se používají i různé pomůcky, jako destičky, žížaly, balónky a podobně.

Po skončení lekce se nechodí hned domů, zvlášť v zimě, ale každý slušný klub by měl mít hernu, kde se děti aklimatizují, aby mohly ven bez úhony. V herně můžete také své děťátko nakojit, někde vám i ohřejí dětskou stravu, protože po plavání, jak známo, vyhládne. Herna je také výborná příležitost poklábosit si s dalšími účastníky plavání, navázat kontakty s rodiči stejně starých dětí, případně si někde můžete dát i kávu, čaj nebo něco k zakousnutí. Až se vám děti začnou batolit, i ony budou navazovat sociální kontakty mezi sebou, většinou tedy v podobě přetahování se o hračky, ale to je také užitečné.

Některé kluby mají vlastní budovy, jiné plavou v bazéncích, které jsou součástí veřejných bazénů, případně přímo v mělké části velkého bazénu. Od toho se také odvíjí cena, která ale závisí i na lokalitě. V Praze za jednu půlhodinovou lekci dáte i přes 300 Kč, ale např. v Berouně se loni plavalo ve vlastním bazénku za 180 Kč. Na plavání dětí asi do dvou let přispívají i některé zdravotní pojišťovny, vím o VZP a OZP, zkuste se podívat na webové stránky té vaší.

Kurzy se platí na několik měsíců dopředu a může nastat problém, že na některé lekce nebudete moci přijít. Někde funguje systém náhrad, kdy zameškané hodiny musíte dopředu řádně omluvit, a pak můžete přijít svou lekci nahradit, jen když zase chybí někdo v jiném termínu. Jinde vám povolí v jiném termínu účast navíc vedle pravidelných účastníků. Peníze se vrací většinou jen na prvních pár hodinách po začátku kurzu, když se ukáže, že vaše děťátko plavání opravdu nesnáší, nebo se objeví nějaký zdravotní problém. Pokud musíte přestat chodit plavat ze zdravotních důvodů během kurzu, nikdo vám nejspíš nic nevrátí.

Kontakty na kojenecké plavání najdete tady na emiminu, dále na rodině, zkuste i různé vyhledávače. Když nenajdete nic poblíž vašeho bydliště, zeptejte se třeba vašeho pediatra. V klubech by vám mohli dát i kontakty na instruktorky, které docházejí plavat s malými miminky domů. Kupodivu v pražských zlatých stránkách jsem žádnou rubriku kojenecké plavání neobjevila, zřejmě jsou tam jednotlivé plavací kluby skryty pod jinými různými aktivitami, ale tak to těžko najdete.

Já sama mám zkušenost s Baby klubem Juklík na Praze 13. Byla jsem tam moc spokojená, bohužel jsme mohli chodit jen půl roku, pak už to manžel nechtěl financovat. Chci ale Tomáškovi dopřát alespoň to samé, co Honzíkovi, takže se příští týden půjdeme zapsat na plavání do bazénku od 5 pěti měsíců, které začíná v září.

Hodně zdaru malým i velkým plavcům přeje

Mart a Tomášek s Honzíkem

Váš příspěvek
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 13.06.04 22:12

Ahoj, také chodíme plavat, proto chci jen poslat krátký komentář. Začali jsme se synem ve vaně přibližně ve třech měsících a v pěti jsme šli do bazénu. Baví nás to oba a čím je starší, tím více oceňuji, že se může setkávat se stejně starými dětmi, hrát si s nimi atd. Nejedná se o malou částku, ale tato investice mi připadá smysluplná. Asi dvakrát se mi stalo, že měl Kryštof menší krizi a lekce se mu prostě nelíbila, ale to se stane, celkově z toho mám výborný pocit.
Mějte se hezky
Theo a Kryštof 9 měsíců

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 13.06.04 22:14

Super! Díky Mart za pěkný deníček, také se připojím se svou zkušeností.

Alice

almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 14.06.04 07:42

Ahoj!

Gratuluji Mart k hezkému deníčku.Na plavání se taky chystáme,takže dík za upozornění,že zápis probíhá už teď.Se staršíma dětma jsem nechodila,protože nic takového ještě nebylo,tak si to teď nemůžu nechat ujít.
Už se na to těším a uvítám rady zkušenějších.

Mějte se krásně!

Almerka s Radimkem

Peg
Kecalka 196 příspěvků 14.06.04 09:00

Mart pěkný deníček

my taky chceme chodit, ale až po pul roce a to nám vyjde hloupě na podzim a cykly už budou rozjeté tak snad najdeme i něco do čeho se trefíme. Jinak v Juklíku jsem byla s kamarádkou a je to tam moc hezké. Já ale spíše uvažuji že budu jezdit do kladna kurzy jsou tam prý daleko levnější a časově nás to vyjde asi nastejno. Tak uvidíme pak dám vědět.

JInak už dva dny bojujeme s kojením, měla jsem málo mlíčka, takže ted po každém kojení odstříkávám aby se ho tvořilo více, Anetka totiž dlouho spávala a moc nesála takže se asi začlo tvořit méně, ale už je to lepší a stačí nám, tak věříme že nám to ještě vydrží. Přes den ted kojíme co 1,5 až 2 hodiny tak se to lepší.

Taky Anetka objevila že muže vydávat zvuky tak si dnesk amísto spaní od pul šesté hýká a brouká :-) nejdřív jsem myslela že jí něcoje tak jsem furt koukala ale ona se při tom pořád smála a culila na kolotoč, takže se jí to asi líbí :-)

přeji krásný začátek týdne všem
Peg s Anetkou

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 14.06.04 10:11

ahoj jarnatka

MART - tedy super denicek,diky moc za informace. Jo ,ve ctvrtek ma byt kolem 20 stupnu,takze si myslim,ze ta Parukarka vyjde. Uz se mooc tesime

ja jsem o plavani taky uvazovala,ale nejdrive musim zacit otuzovat toho naseho milovnika horke vody. Vcera jsme mu dali vlaznejsi a ten vyraz :-))

vikend byl super,pocasi se vydarilo,manzilek nezlobil. V sobotu jsme brouzdali ve Stromovce,kamaradka mi pujcila brusle,tak jsem si hned rozbila koleno.
vcera pozde vecer probihalo zurive chatovani,ktere se tykalo ? No preci Superstar :-))), muj typ ,ze pujde Samer vysel,mam radost. Kazdopadne doufam,ze vyhraje Aneta.

Krystufek zacina objevovat kouzlo lezeni na brisku,vydrzi tam asi 10 minut,potom zaryje nos do podlozky a spusti neuveritelny rev :-)), taky strasne slinta,asi si budu muset koupit plastenku:-))

ALMERKO - diky za fotky Radimka,je to fakt moc hezky chlapecek :-)

PEG - uzivas si pripojeni :-)), nedorazite s Anetkou na srazik ?

koncim,slibila jsem delfinkovi prochazku,tk musim padit

zatim paaa

magrat a delfinek ( dnes 17 tydnu )

Tanina
Kecalka 155 příspěvků 14.06.04 11:00

Ahojky,

Mart moc díky za super deníček, jsme zvědavá kolik maminek se připojí se svými zkušenostmi. My plavat určitě chceme jít, ale zatím jsme v půlce šestinedělí a tak jen přemýšlíme od kdy a kam. Julinka zatím vodu ve vaničce miluje tak uvidíme.

Jinak trošku se nám změnil denní rytmus, přes den baštíme po 2-3 hodinách a v noci pravidelně po 4. Mlíčko snad zatím mám, ale je ho už méně než dříve a ani se mi tak prsíčka nenalívají. Takže to budu chvilku sledovat a kdyžtak začnu odstříkávat jako Peg. Praskliny na bradavkách už jsme měla skoro zahojené a včera se Julča zase zakousla a tak je mám znovu a ještě větší.AU AU Naštěstí jen na jednom :)))
Zítra jdeme na kyčle tak nám prosím držte palečky, ať je vše v pořádku.

Tanina a Julinka

Peg
Kecalka 196 příspěvků 14.06.04 11:28

Magrat připojení si užívám o 106 :-)

Srazík myslíš ten na Parukářce? Já vubec nevím kde to je jen tuším že na druhé straně prahy takže nevím jak by jsme se tam dostávaly.

Ještě k plavání je duležité zjistit zda se dají nahrazovat hodiny, nebot nejde o akce nijak levné, takže když je mimi 5 lekcí z 10 nemocné, přijdete o dosti velké peníze, některé kluby to umožnují jiné ne tak pozor.

Taninko, raději začni aspon chvilku třeba 5 minut po kojení, odstříkávat hned at nedopadneš jako já že budete na doraz. Když odstříkané mlíčko nepoužiješ mužeš ho zmrazit na pozdější použití.

Peg

Peg

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 14.06.04 20:02

ahoj :-)

dnesni den byl uzasnej a fakt jsem si ho uzivala. Dopoledne jsme se courali po Bohnicich a delfinek vydrzel 4 hodiny bez jidla. Pak mu to doslo a odpoledne se dozadoval po svych obvyklych 2-3 hodinach. Odpoledne prijela Missorka ( po dlouhe dobe jsem si pohladila pupika ) a Fantagiro. Krystufek delal vzornaka,udelali jsme kratke kolecko po lese a najednou bylo sest.
Ted uz mame po sprse a krystfek chrni zahaleny do plinky.
Zitra chci cestovat MHD a budu se snazit udrzet delfinka v babyvaku,jsem zvedava jestli nekde nepadnu vysilenim :-))

PEG - a kde presne bydlis ?

TANINO - niceho se neboj,nejspis zacina prvni rustovy spurtik. Ja jsem davala Krystufkovi pit klidne i po hodine a mlicka bylo dost a dost. Prsa uz ted taky nemam moct nalita a Delfinek fakt nestrada :-

MONIS - tak co uz si doma? tesime se na zpravicky

DINY, SLNIECKO - jak se mate,kde se nam toulate?

jo a kdyz budete chtit,mrknete na rodina.cz/subrici - jsou tam nove fotecky naseho sumaka

pa,jdu se natahnout k televizi,prinesu si piti a nebudu nic delat

magrat a delfinek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.06.04 20:24

Ahoj holčiny,

tak nás pustili domů z porodnice, ale je to docela fuška, nějak moc nezvládám, nic není tam, kde by mělo a navíc Lukášek nějak málo papká, akže málo přibývá na váíze, doufám, že se to brzo srovná, jinak mi odejdou nervíky na špacír do Bohnic. Ozvu se až se trochu doma porovnáme, mějte se hezky a všem děkujeme s Lukáškem za gratulace.

Kačí a Lukáček 4 denní

Mart
Kecalka 456 příspěvků 14.06.04 22:07

Ahoj holky,
jsem ráda, že se vám deníček líbí.

Magrat, už se těšíme na čtvrtek, taky jsem koukala na předpověď. Minulý týden jsem také podnikla první výpravu se šátkem, jelï jsme busem do Berouna. Tomášek tam byl neuvěřitelně klidný, většinou spal, protože tam byl celý schovaný, aby na něj nesvítilo slunce.

Peg, kojení určitě zvládnete, držím vám palce.

Tanino, Magráta to napsala přesně, s kojením si nedělej starosti, když baští po 2 - 3 hodinách, je to úplně v pořádku. Prsa jsou nalitá jen zpočátku, později se nalévají jen když je spleteš, nebo až začneš po půl roce přidávat příkrmy. Když tak si něco odstříkej pro jistotu, ale není nutné podporovat tvorbu mléka tak, aby byla prsa pořád nalitá, to by taky mohlo způsobit zánět. Peg píše, že Anetka málo jedla a dlouho spala, to je jiná situace, a v tom případě je odstříkávání správné.

Omlouvám se, že tady pořád trousím rozumy o kojení, ale já jsem u prvního dítěte taky byla trochu nervózní, tak jsem pořád lovila nějaké informace.

Krásný týden všem
Mart

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 14.06.04 22:07

Ahoj holky,
nakukuju k Vam do denicku a vzpominam, jake to bylo, kdyz byla Adletka jeste malinke miminko… Ted ji je osm a pul mesice a je to uz velka slecna… Nicmene tema plavani mi neda, abych nereagovala.
Plavat chodime v Ostrave od peti mesicu a jsme spokojeni. No spokojeni, jsme primo nadseni. Takze ode me ted uslysite jen samou chvalu.
Bydlime hned vedle bazenu, kde plave Kenny klub, ale jezdime pres pulku mesta do klubu Delfinek, kde se nam zdaji byl prijemnejsi podminky. A taky opravdu skvela cena. Jedna lekce plavani nas vyjde na 80 Kc. Do kurzu se da prihlasovat postupne, behem dvou tri tydnu jsme byli zarazeni a zacali jsme chodit presne v peti mesicich. Trosku me mrzi, ze jsme zacali tak pozde, protoze zrovna do tohoto klubu se da chodit uz od sesti tydnu.
Pokud budete vybirat, kam chodit plavat, doporucuji se zamerit na nekolik veci:

  1. Cena. To je jasne na prvnim miste. Kdyz ctu, ze v Praze stoji plavani az 300 Kc na hodinu, tak se mi dela zle. A priznavam, ze bych si to asi hodne rychle rozmyslela. Tady u nas se plave od 80 Kc za lekci po zhruba 160 Kc. Presto neni cena tim jedinym hlediskem.
  1. pocet osob v bazenu. Je fakt, ze idealni pocet deti na nas bazen (cca 10×10m) je osm az deset, kdyz se jednou omylem seslo vic deti na nahradu (nebylo to zavinene vedenim klubu) - bylo cviveni mirne chaoticke…
  1. osoba instruktora - Zda se to byt banalita, ale zazila jsme nekolik zaskoku za nasi skvelou instruktorku a nektere zaskakujici nebyly nic moc.
  1. Zazemi. Je skvele mit misto, kde je mozne deti pohodlne prevleknout (v nasem pripade to jsou lehatka), misto, kde je mozne dite odlozit, zatimco se prevlekam, misto, kde si starsi deti pohraji a taky misto, kde je mozne mimco v klidu nakrmit… U nas jsou oddelene satny pro tatinky a i pro maminky, takze ve spolecne mistnosti s luzky se osusi a prevlekne miminko, da se do ohradky a ja se mohu jit osusit a prevleknout do kabinky. Mela jsme z toho strach, ale je to v pohode. Pokud jdou plavat oba rodie, je to jeste lepsi, protoze jeden pohlida, zatimco druhy se prevleka. Taky je dobre si pohlidat, jak je zabezpecene mistecko na kocarek. Nekde se dokonce za uschovu kocarku plati, coz mi prijde docela drsne, kdyz uz se plati za lekce…
  1. Pocet osob na miminko v bazenu. U nas je samozrejme, ze na jedno miminko maji do bazenu pristup dve dospele osoby. Vetsinou chodi maminka a tatinek, ale babicky nebo teticky nejsou vyjimkou. A je to fajn. Vim, ze nekde smi do vody jen jedna osoba a unika mi, jak se delaji nektere cviky? My si s tatkou pod vodou Adu posilame mezi sebou a je to bezva. Ale je fakt, ze kdyz jdu sama, tak se to taky da…
  1. Zpusob omlouvani a nahrady. Vim, ze je tohle v nekterych klubech problem. U nas to funguje tak, ze pokud je miminko nemocne nebo pokud jedeme pryc, nahlasim SMSkou absenci (duvody nijak nevysvetluji) a pokud je to alespon den dopredu, nejsou s tim zadne problemy. Vim dokonce, ze v nekterych pripadech (nahla horecka miminka) maminky omlouvaly sve dite i v den plavani a bylo to bez problemu, ale s tim nemam vlastni zkusenost. Lekci si mohu kdykoli nahradit, ovsem po domluve s vedenim. Neradi pousteji vic jak dve miminka navic. Jednou jsem zazila vpad dvou neohlasenych maminek na kurz na nahradu a nebylo to moc prijemne. Deti bylo moc. Ale to byla vyjimka. Jinak system nahrad funguje proste vyborne.
  1. Bazen. Tenhle bod davam jako posledni, mozna proto, ze plaveme ve skvelem bazenu… Vody je nam asi tak do pasu az po prsa, je vzdycky prijemne tepla (vetrinou neco pres 30 stupnu) a je vzdy krasne cista. Deti nosi do vody plavecky nebo plaveckou plinecku, ale vetsinou jsou tak zamestnane, ze jsme jeste v bazenu kakaci nehodu nezazili. Jen blinkaci, Ada se jednou tak napila vody, ze me nablinkala do vystrihu :D Tak jsme hned padili do sprchy, aby se to nedostalo do vody. A od te doby krmim az po koupani.

Tak, to je zhruba vse. Jen co tenhle svuj prispevek odeslu, urcite si jeste na neco vzpomenu :D To je mi jasne.
Mozna jeste tohle, neni na skodu pozjistovat, co vsechno se deti budou ucit. U nas se postupne prechazi do dalsich a dalsich kurzu a deti se uci dalsi a dalsi dovednosti. Mimuly tyden jsme byli prvne v druhem kurzu (prvni je zacatecnicky) a jeste ted jsem nadsena - predstavte si, ze se deti uci padat do vody. Uci se, jak se zachovat, kdyz spadnou do bazenu. Takze se decko musi vynorit, otocit celem ke kraji bazenu a ruckovat podel sten tak, aby se dokazalo udrzet na hladine. Dokonce se to uci i v satech. Na zaver kurzu se deti navlecou do tricek a sortek a uci se nepanikarit, kdyz jsou ve vode oblecene. Prijde mi to bajecne, ale instruktorka rikala, ze se to moc nelibi hygiene a ze si to musi docela pracne obhajovat…
Tak a to je ai vse… Teda kdo jste precetl cele, tak smekam :D Ale verim, ze Vam to k necemu bude.

Lesina + Adla 8m od Ed.

PS: Urcite chodte plavat, je to super!

Mart
Kecalka 456 příspěvků 14.06.04 22:08

Kačí, tobě taky držím palce, určitě bude všechno v pořádku.

Mart

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 14.06.04 22:16

Holky, omlouvám se, nestíhám… Přibyl mi doma chlap, tak je starost navíc… :o)!

Sepisuju příspěvek, doufám, že zítra bude!

Včera oslavila Verunka dva roky!! Je to neskutečné, ještě před chvílí to bylo malé bezbranné miminko a teď už kouše a tříská s kdečím o zem!! :o)

Mějte se! Dobrou noc!

Alice

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.06.04 21:42

Ahoj holky,
konečně jsem se dostala ke stažení deníčků. Budu pročítat v klidu až do noci. Nebyla jsem tu asi dva týdny.
Chci Vám napsat co je u mne nového.
Pekelně se připravujeme na příchod miminka zařizováním domečku a už se zdá, pokud nepřijde na svět předčasně, že zvládneme i důkladný úklid. Jenže manžel ještě leccos hodlá předělat a vždy, když mi oznamuje, že bude zase sekat, „ale jen tenhle kousek“, raději se odcházím uklidnit ven na sluníčko. Ještě že ložnice, jako jedna z mála pokojů, již má zabudované dveře a prach z neuslálých stavebních prací se tan jakš takš nedostane. Mám tam komplet vypranou a vyžehlenou mimi výbavu a vše co budu potřebovat pěkně při ruce.
Ale byla to fuška. Nábytek do ložnice nám přivezli minulý týden a já od té doby jen peru a žehlím, protože to konečně mám kam skládat. Je pravda, že mě to dost baví. Konečně mám pocit, že jsem připravená na příchod toho malého.
Poslední věc, která nám chybí je připojení bojleru, aby tekla teplá voda. Manžel slíbil, že o víkendu tento detail zvládne a tak se moc těším.
Termín našeho přesídlení do nového hnízdečka jsme stanovili na čtvrtek 17.6.

S miminkem doposud žádná změna. Od 32 týdne se jeho poloha stále nezměnila a čeká mne porod „po zadečku“. Doktor mne příliš nepotěšil, prý mám šancu 50:50 že porodím císařem. Psychycky se na to připravuji a rozhodla jsem se pro spinální umrtvení.

Pro dnešek se mějte krásně a pohlaďte ta svoje vylíhnutá kojeňátka za mne. Těším se na to své moc moc.

Mirka2

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 16.06.04 09:05

ahoj holciny :-)
vcera jsem po dlouhe dobe vytahla babyvak a dojela jsem od nas do Modran a zase zpatky. ( pro mimoprazske - je to pres celou Prahu ), byla to fakt pohodicka,prestupy bez problemu. Melo to jedinou chybicku - delfinek neni nejlehci vahova kategorie :-))

za chvili vyrazime na ko kycli,tak na nas prosim myslete,uz ted mam sevrenej zaludek hruzou.

pripominam SRAZIK - zitra v 10:00 nahore na Parukarce pred tou malou hospodou koukala jsem na predpoved a hlasi 24 stupnu

MIRKO - drzim palce,at mas broucka uz co nejdrive u sebe :-)),hezky odpocivej

reagovat budu az se vratim ,zatim paaaa

nervozni magrat a tuhon Krystufek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.04 10:03

Ahojky maminky i miminka, zdraví vás nakukovatelka od snažilek. Jdu si k Vám pro pár miminkovských bacílků :-D ale hlavně pro radu pro Maky.
Psala mi, že mají problém, že Terezka nechce být v kočárku a tak Vás prosí jestli má někdo problém podobný, jeslti by neporadil. A teD´cituji Maky:
„Naše procházka - Doma Terezka usíná, dám jí do kočárku, začne plakat a pláče miminálně 20 minut, pak na 15 minut usne, probudí se a zase pláče. A to ať kočárek jede nebo nejede, ať houpu nebo nehoupu. Těšila jsem se na prcházky, ale tohle je horor. Jak přijdeme domů je vysmátá. V šátku je to v pohodě.“
Moc Vám děkuju za rady, určitě je Maky přepošlu.

Mějte se krásně a pozdravujte miminka papá Maru

SasaV
Nováček 10 příspěvků 16.06.04 12:36

Ahoj holky,
ja jsem chodila s tim nejstarsim na plavani asi pul roku, pak se mi narodila ta nase cacorka, a pak uz nebylo moc jak chodit - se dvema miminkama. Ale musim rict, ze nas to oba moc bavilo a bylo to super, takze jstli muzete, tak urcite jdete do toho. Jinak mi prave rodi ma velmi dobra kamaradka, tak ted jen drzim palce a doufam, ze se moc netrapi …
Sice jsme strasni nepsavci, ale kdyz to zvladnem, tak se budem snazit zitra dorazit na srazik. Osobne to myslim bude lepsi:)
jinak se musime pochlubit. Monca ma dnes 4 tydny a z porodnich 3120 mela dnes 4005. Vsak uz taky asi brzo vyradim prvni dupacky:)
Mejte se moc hezky a doufam,z e to zitra vyjde, Sasa a jeji SMMMecKa (pokud jsem jeste nevysvetlovala, tak to je S-asa, M-ilan, M-ichal, M-onika, ec, K-atka, a)

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 16.06.04 12:43

Ta zkratka je úúúúžasná:o)))

almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 16.06.04 13:36

Ahoj holčiny!

Kde se všechny touláte?Těším se co je u Vás nového a komentářů pomálu. Že Vy si to šetříte na ten zítřejší srazík:-)

Magrato držím palce,ať jsou kyčle už v poho.Dej vědět.

Sašo my už taky z nejmenších dupaček vyrůstáme a jedno bodýčko s krátkým rukávkem ještě neměl a je malé.

Zatím pa a pište.
p.s. Užijte si srazík a ať vyjde počasí!

Almerka + Radimek(včera měsíc)

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 16.06.04 14:22

Ahooooj:)

Strašně moc se omlouvám, ale fakt nestíhááám. A to mám taťku doma na téměř dovolené, malá pomáhá, ale stejně…mé organizační schopnosti vzali za své a já večer odpadám v devět únavou, jako bych skládala uhlí a ne jen kojila a starala se o Davídka:)

Mart, super deníček, zrovna o plavání uvažujeme, začali bychom ale asi až na podzim.

Magrat, držíme palečky na kyčlíčky, napiš pak, jak jste dopadli!:)

Mirko, krásné datum nastěhování, tak ať všechno klapne, a těšíme se na naše poslední Jarňátko:)

Holčičky, my jsme měli včera 4 týdny!!!:) Nevím, kolik vážíme, protože na posledním vážení jsme byli před 14 dny, ale měříme už 55 cm:) 5 cm jsme vyrostli, to je co?:) Jinak Davídek se 7. června tak pokusně usmál, pak dlouho nic a dneska se culil už úplně jasně, nádherně, i ta kůžička u očiček se mu do úsměvu roztáhla, byla jsem z něj celá „poprděná“:))) Vy my rozumíte:) Nejvíc se culí, když na něj taťka dělá Sámera:)))) Víte, jak se dělá Sámer? To se cení zuby do neodolatelného úsměvu přes celý gesicht a do toho divoce šermujete packou co nejblíž obličeje, aby to prcek stačil svým pohledem obsáhnout:))) Prostě Sámer učaroval i Davídkovi, to se nedá nic dělat:)))))

Chtěla jsem dát novou 4-týdenní fotku do albíčka, ale nějak se nedaří, půjdu přemluvit taťku, ať to zkusí on:)

Pořád čekám, kdy jako začne nějaký řád, ale každý den je tak jiný…

Ale musím Davídka moc pochválit za spinkání v noci…po koupání (koupeme každý den, třeba moc nemydlíme, ale vodička být musí, je to už rituál) se malý napucne a vytuhne a spinká už 4 hodiny v kuse. Pak se probudí, ale jen tak v polospánku nakrmíme, ani se na mě nepodívá, prostě jen doplní nádrž a jede se dál:) Spinká 3-4 hodiny, pak se opakuje papání, ale to už se i mrkne očkem, už i svítá, tak si ho nechávám u sebe v pelíšku a spinkáme další 3 hodinky. Musím říct, že mi to vstávání k němu vůbec nevadí, je to můj koblížek:)

Je mi moc líto, že na srazík nemůžu…je to pro nás moc daleko, až budeme starší, tak ale určitě přijedeme!!!:)

Tak papa, jdu mrknout do galerie na nové fotečky, strašně ráda se dívám na ta naše Jarňátka, hrozně se nám povedla, maminy, fakt:)

Papa zdraví Diny a 29-denní Davídek

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 16.06.04 15:07

Ahoj holky!

Mám za sebou skvělý víkend! V pátek krátce před půlnocí se mi vrátil chlap - asi deset minut před tím jsem zjistila, že Verunka hicuje. Naměřili jsme 39°C. Na pohotovosti nám řekli, že máme srazit teplotu a dát jí paralen. Marek napustil vaničku a Verunka se tam celkem ochotně nechala po:,–(it. Ráno byla normální a zase si hrála. Marně pátráme po zubu či jiné zjevné příčině.

V sobotu šel Kubíček poprvé v životě k volbám - zatím jen jako doprovod… Chlap se mě doma vyptával, jestli mám občanku a pak zjistil, že jí sám nemá… Kojila jsem v autě před Albertem. Po nákupu šly obě děti spát, ovšem uspávání Verunky zabralo trochu víc času… Když kolem třetí Verunka konečně usnula, probrali jsme s manželem pár technických drobností a já se šla chystat na sraz spolužáků. Kubíček se vzorně vzbudil, abych ho mohla těsně před odchodem nakojit. Chlap měl nachystané dvě skleničky s mlíkem a stříkačku, kdyby náhodou…

Na sraz jsem dorazila s půlhodinovým zpožděním, ale nebyla jsem poslední příchozí. Kromě dvou holek jsme byly všechny. (Jedna měla nemocné dítko a druhá byla mimo republiku.) Nejlepší hláška mé kamarádky (na dotaz, jestli už je babičkou ? má 20ti letého syna) : ?No to nevím.. Onehdá jsem posílala SMSku synovi do tmavého pokoje, ať hned vylezou nebo rozsvítí?! ?

V neděli pořádal kamarád tradiční táborák. Verunka kupodivu nespadla do ohně, chovala se celkem mravně, jen furt loudila šampus (Marek jí dal ochutnat s tím, že jí to určitě nebude chutnat?) a kradla neopečené buřty. Stihla jsem je zabavit, než do nich kousla. Kubíčka jsem krátce po příjezdu nakojila, pak spinkal v autosedačce. Nejlepší hláška mé kamarádky, matky tří dětí: ? U prvního porodu se učíš dejchat a cvičíš, u druhýho na to kašleš, protože ti to stejně nepomůže a u třetího požádáš o epidurál už v osmém měsíci.?

Verunčiny perličky:

Čtvrtek 10.6. 2004
Dědeček jí sundal kalhotky a čuchnul si, jestli není pokakaná (byla), načež Verunka vzala panenku, vysvlíkla jí a čuchla si k ní?.
Točí, točí, zatočí

Pátek 11.6. 2004
Ráno jsem jí ukazovala pihy, tak začala říkat ?iha? a ukazuje na ně. Opakuje po mě ?jéjda, jéjda? a děsně se směje!

Pondělí 14.6. 2004
Pokynula jsem Verunce do dveří se slovy: "Račte dámo!? a ona po mě opakovala ?račte?. Je úžasná!! Denně překvapí něčím novým.

**Alice & spol******

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 16.06.04 18:59

ahoj holciny
diky za drzeni palecku,kazdopadne to pomohlo a delfinek je bez decky !!!!. Jsem hrozne stastna a Krystufek urcite taky,jen to jeste nevi :-) Cekali jsme tam tedy 3! hodiny,ale vysledek stoji za to

behem tohodle tydne dite moje milovane zjistilo,ze na zadech ho to neba, brisko jeste nema vypilovane a mamo snaz se. Nastesti mame lehatko a z neho muze cumakovat :-))
zrovna ted jsem ho tam odlozila a on neco horentne vypravi.

zitra se tesim na srazik,poznate me snadno : zeleny Deltim a jasne cervena hlava :-))

DINY - delfinek si zacal vytvaret rezim az ve 3 mesicich,ale stejne me stale prekvapuje. Jinak gratulujeme Davidkovi k mesicnim narozeninam. Rostou nam deti rostou.

ALICE - dodatecne vsechno nejlepsi k Verunce k narozeninam. Delfinek byl s nami taky volit

ALMERKO - ja uz jsem vyradila spoustu obleceni,ale stale pilne plnim skrine:-) Ja proste neodolam a koupim

SASO - takze zitra dorazis? jestli to vyjde,budeme se tesit. Kamaradce drzim palce,at ma svistika rychle u sebe

KACI - vitam te doma,musim rict,ze mas fakt uzasneho manzilka. Mej se mooc krasne

holky koncim,dneska jsem uplne vyrizne a za chvili jde delfinek do sprchy,takze pa a zatim
magrat a delfinek (dneska na den 4 mesice )

Mart
Kecalka 456 příspěvků 16.06.04 22:31

Ahoj holky,

doufám, že zítra najdu tu hospodu a uvidíme se.

Jinak jsme včera byli na 3 měsíční prohlídce, tak hlásíme 6 kg a 63 cm. Očkování nám paní doktorka o 14 dní odložila, protože Tomášek je lehce hypotonický, to znamená, že má povolené svaly, tak mu má nervová soustava ještě trochu dozrát, než se půjde očkovat. Chodíme na rehabilitace, tam jsou s námi spokojeni, tak to snad nebude tak vážné. Honzík byl očkován do ruky na zarděnky, spalničky, příušnice a vůbec neplakal. Když jsem řekla, že přiletí včelička, tak pořád koukal do vzduchu a ptal se, kde ta včelička je.

Mějte se.

Mart

Peg
Kecalka 196 příspěvků 17.06.04 13:18

Tak jsme přišli od paní doktorky.

A máme 4,4kg takže za týden +300g, mám ohromnou radost že i přes to naše bojování takhle krásně přibíráme. Měříme 53 takže prý jen 1cm za měsíc ale to se mi nezdá nebo se oblečky zkracují (peru na 40°C) takže tím to asi nebude.

Jinak ná paní doktorka poslala na kalmetizaci kvuli tomu očkování, na ramínku se to Anetce dosti zarudlo a má tam ve vnitř dle doktorky i bílé, tak at se na to kouknou tak pujdem začátkem týdne at máme výsledek na 6nedělní prohlídku.

Jinak se máme fajn jezdíme po výletech a užíváme si mateřské :-)

Peg a Anetka

Peg
Kecalka 196 příspěvků 17.06.04 19:50

teda kde všechny jste ? pulka týdne a jen 24 příspěvků, co se děje?

Já jsem online a vy jste všechny zaneprázdněny no nedivím se :-) mimi je lepší zábava než počítač :-)

Peg

almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 17.06.04 19:55

Ahoj holčiny!

Jsem natěšená na nové komentáře,jak dopadl srazík a zatím nic.Tak doufám,že nám co ,jsme nemohly jít,nebo to máme daleko poreferujete.Kolik se Vás sešlo?Moc jsem vzpomínala,na příští bych taky ráda šla.Hlavně,že vyšlo počasí.

Já jsem byla s Radimkem v poradně na zvážení.Za týden přibral opět 350 gramů.Už má celkem 4600.Jestli to tak bude pokračovat,bude z něj pěknej otesánek.

Magrato,to jsem ráda,že už má Kryštůfek kyčle dobré a osvobodil se od dečky.

Peg,Anetka moc hezky přibírá,jste šikulky,že jste počáteční obtíže překonaly.

Mějte se krásně a pište.

Almerka + Radimek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.06.04 20:24

ahoj holciny :-)
hlasi se neprihlasena lina Magrata

tedy podle vahovych prispevku tech nasich miminek se brzy prejmenujeme na denicek jarnich otesanku :-))

srazik se vydaril , miminka jsou moc pekna, jeee Mart:-) my jsme ani nic nestacily vyfotit. Kacenka si hezky hrala na pisku a Honzik tam sbalil malou kudrnatou blondynku :-))
pristi srazik jsme naplanovaly na zacatek cervence a pujdeme do ZOO :-)), tak kdo se pridaa

SASO - tak co kamradka,uz :-)

MART - doufam,ze jste dojeli dobre a Honzik ti neusnul v MHD. Kluci jsou fakt fesaci :-)

SENTO - jak ti dopadla prohlidka?

ALMERKO - no Radimek taky pekne basti :-), myslim,ze brzy budes vyrazovat bodika pekne jedno za druhym

PEG - Anetka je sikulka a mlicko ji evidentne chutna. Pujdes s nami do te ZOO?

DINY - vcera vecer jsem ti volala,ale asi jste meli frmol. Jinak Davidek je kraasnej :-))

jeste neco k nam,po sraziku jsem zasla do jednoho sekacku a koupila delfinkovi 4 mikiny ( matka magor ),jedna stala 80,– no nekupte to. Dalsi cesta vedla na obidek,pak dat pusu tatovi,srazik s jinym a starsim Krystufkem a v 7 jsme konecne dorazili domu. Delfinek byl ocividne spokojeny,ale pri vecernim sprchovani mu doslo,ze byl cely den evidentne hodny a spustil svoji sirenu. Ted uz spokojene spinka.
tatinek ma dneska koncert,jsem zvedav,jak si zitra zabali,ale neresim:-)

mejte se krasne,jsem fakt rada,ze jsem vas poznala,akorat to bylo hrozne kratke a rychle to uteklo.

pusu burtikum :-))

magrat a delfinek

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 18.06.04 09:40

Holky, tak se nám rozrodila poslední letní „jarnilka“ ze seznámku!! Dostala jsem od Mirky dvě SMSky:

4:19 „Prdla mi voda - jedeme do porodnice, těším se na mimi. “

5:46 " Jsem na porodním boxu bohužel bez bolestí, čekám, jestli se to rozběhne. Mimi je polohou koncem pánevním, možná mě čeká císař. Mirka2"

Teď jsem jí volala, prý se to stále nerozbíhá, kvůli poloze miminka nechtějí čekat a asi jí porod vyvolají nebo půjde na císaře. Během dne očekávejte aktuální zprávy!!

Alice

Missorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.06.04 09:58

Držíme palečky!!!

P+V

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.06.04 10:23

Ahoj holčiny,

srazík se opravdu moc vydařil. Byla jsem moc ráda, že jsem vás poznala - osobně:-) a určitě se zúčastním návštěvy zoo.

Návštěva doktora dopadla dobře. Bohužel můj gynekolog vážně onemocněl a tak je tam už natrvalo místo něho jiný doktor. Z toho důvodu jsem měla strach, aby to moc nebolelo, svého gynekologa jsem navštěvovala už od 18 let a vždy mě vyšetřoval velmi šetrně. No ale musím říci, že i tento doktor je dobrý. Taky jsem se rozhodla, že svému gynekologovi napíšu děkovný dopis a pošlu fotky Karolínky. Za prvé mu to udělá určitě radost, zvlášť teď ( operovali mu prasklou cévu a teď mu prasla znovu:-(( Prý je to hodně vážný - tak jsem to aspoň zaslechla ze sesterny) a zadruhé, když mi ukázal první ultrazvukový snímek naší Karolínky, kde byla zatím jenom tečka, chtěla jsem mu moc poděkovat, že se nám to konečně díky jeho léčení povedlo, ale on namítl: - teď ne, až se to narodí a bude to zdravé.

Jinak Karolínce teď přelepujeme pupíček, protože ho má hodně vyklenutý a kdyby se to zhoršilo, musela by jít chudinka na operaci:-(( Musím končit, protože za chvilku odjíždím k zubaři.

Nevím, kdy se příští týden tady objevím, protože žádnýho doktora naplánovanýho nemám, takže přijedu, až bude opět docházet prádlo:-)

Moc držím palce Mirce2, aby bylo mimi v pořádku a měla to už co nejdříve zasebou a malého u sebe.

Magrátko: tak to se do toho sekáče taky juknu:-)

Mirko: o plavání kojenců taky uvažuju a s největší pravděpodobností tam začnu chodit. Nejdřív ale musím sehnat kontakt, ale psala jsi, že na rodině, tak se tam podívám.

Mějte se tu krásně.
Senti a Karolínka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.06.04 12:09

ahoj holciny
venku zamraceno,u nas doma zamraceno,hm,fakt me ceka bajecny vikend. Vcera,respektive dnes brzy rano me pekne nastval manzilek,obcas mam pocit,ze ti chlapi jsou uplne jinde. Dneska odjizdime na vysocinu na prasatko,jsem zvedava jak se nam to vyvrbi :-(
delfinek si povida se svoji opickou a za chvili jdeme trenovat drzeni hlavicky:-) Vcerejsi den ho pekne unavil a tak spinkal zase az do 8 s jenom jednou prestavkou. Je to proste zlaticko

MIRKO - zrovna vcera jsme na tebe myslely,drzim palce,at mas koblizka brzy u sebe

SENTO - krystufek mel taky vyspulenej pupik,doktorka rikala ,ze tam ma kylu a zmizelo to samo. Ten sekac fakt doporucuju,ja bych ho nejradeji vykoupila

DINY - Davidek je tak krasne a velkej :-))

mejte se krasne a zatim paaa
magrat a delfinek
je ja jsem neprihlasena

almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 18.06.04 13:45

Ahoj!

Mirko,držíme palce ať máš svůj pokládek co nejdřív u sebe.
Almerka s Radimkem

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 18.06.04 13:47

Tak konečně se dostávám k tématu! V pátek odpoledne… Jestlipak to bude ještě někdo číst?! :o)

O plavání jsem měla zájem a vypravila jsem se na něj poptat a s třítýdenní Verunkou v šátku. Instruktorka v Kenny klubu mi řekla, že se plave od tří měsíců, ale prý můžu přijít druhý den na cvičení! Netušila jsem, že se s tak malými dětmi dá cvičit a tak jsme začali chodit do Kenny klubu - ve středu do cvičení a potom od září i ve čtvrtek do plavání. O plavání se toho ví poměrně dost, ale jak vypadá takové cvičení s miminky?

V té první lekci jsme probíraly polohování miminka - různé držení a přehmaty. Slibované nošení v šátku a vázání úvazů jsem se nedočkala. Asi dvě instruktorky absolvovaly jakýsi kurz, ale už si z toho moc nepamatovaly… To jsme zvládly sami, ale to ostatní se nám líbilo - říkanky, písničky, koulení na velkém balónu, otisk nožičky i malování prstovými barvami. S přibývajícím věkem přibylo i aktivit - navlékání korálků, patlání v hlíně, sypané obrázky, vodovky, cvičení, hudebka…

V plavání nám to šlo střídavě oblačno - Verunce se líbilo ve vodě, ale nelíbilo se jí, když měla dělat něco na povel.

Myslím si, že plavání má větší pozitiva, pár negativ by se možná taky našlo. Některé pojišťovny na to dokonce přispívají, pokud máte trochu času a potřebné finace, tak vřele doporučuji.

Alice

Senti
Kecalka 375 příspěvků 18.06.04 15:21

Ahojky,

tak jsem se vrátila od zubaře, kde jsem byla na konzultaci. Protože se zubama mám pořád boj, bylo mi doporučeno centrum v Českých Budějovicích, které je zaměřeno na komplexní péči o zuby. Už je třeba moje zuby nějak radikálně řešit. Moc se těším, až to bude vše za mnou, protože nic pěkného mě tam nečeká - prý se tam na člověka vrhnou v 8 h a ze zubař. křesla ho pustí až 18h!!! a Druhý den znovu!!!

Za chviličku přijde kamarádka a potom jedeme ke tchýni, kde budeme až do neděle. A pak rovnou zpátky k rodičům za čerstvým vzduchem.

Dala jsem pár fotek do galerky, tak jestli se chcete juknout…

Alice: mohla bys mi prosím poslat adresu, kterou se dostanu do fotogalerie, kterou máme na Rodině? Nějak se tam nedokážu dostat a Mirek mi smazal z PC historii, takže si jí nemůžu ani vyhledat.

Tak pa, pa
Senti a Karolínka

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 18.06.04 20:20

Holky, došla mi nádherná SMSka:

„Narodil jsem se v 18:15, vážím 4,05 kg, jmenuji se JIří Dušák. Šest hodin jsem se rozcvičoval a za 15 minut jsem viděl tenhle svět!“

Zase se mi orosily oči!! Mamince Mirce moc gratulujeme!!

Alice

Peg
Kecalka 196 příspěvků 18.06.04 20:51

Magrat určitě do zoo se snad nějak dostanu autem o prázdninách by nemusel být takový provoz :-) a hlavně vím kede to je :-)

Peg

Peg
Kecalka 196 příspěvků 18.06.04 20:56

Gratuluji k poslednímu jarnímu miminku :-) at se mu na světě moooc líbí :-)

Peg

Mart
Kecalka 456 příspěvků 18.06.04 22:06

Taky posílám velkou gratulaci poslednímu jarňátku!

Srazík se nám moc líbil a už se těšíme na další. Magráta mě doprovodila až k autobusu, ktarý byl nízkopodlažní, na jezdících schodech na Florenci mi jedna paní nabízela pomoc s kočárkem, ale ani to nebylo třeba. Honzík začal v metru usínat, ale podařilo se mi dostat ho domů bdělého, doma potom zase nechtěl jít spát, nakonec usnul asi napotřetí až v 15.15. Odpoledne jsem ještě byla na infomační schůzce Kenny klubu, uvažuju, že budu plavat i s Honzíkem, je to tam levnější, protože se plave v bazénu místního gymnázia. Zatím jsem to ale nekonzultovala s manželem, je to pořád dost peněz, tak uvidíme.

Magráto, já jsem si teď zakázala na čas vstup do sekáčů, protože se tam nedokážu ovládnout. Přeju hezký víkend na Vysočině.

Peg, těšíme se, až tě taky poznáme! Jsem ráda, že Anetka tak pěkně přibírá.

Almerko, snad vám s Radimkem ta ZOO taky vyjde, jinak budou v převaze holčičky.

Hezký víkend všem!

Mart

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.04 15:44

Ahoj holčiny,

Také moooc gratuluji novému jarňátku k příchodu na svět.

My zatím doma hodně moc bojujeme, snad to bude časem lepší. V úterý jsme byli hned u dětského doktora, jestli Lukášek přibírá a… co myslíte? přibral 30 g za den po odchodu z porodnice, tak jsem se docela uklidnila. No a ve středu mě začalo být docela mizerně, bolesti břicha, tak jsme jeli navštívit mojí pani doktorku a skončili na přijmu ve špitále s podezřením na zánět dělohy. Ten se naštěstí zatím nepotvrdil, takže jsme ukecali doktora, že nás nechá doma na antibiotikách.
Kojíme jak o život, ale se spaním je to na štíru. Předevčírem brečel Lukášek od čtyř odpoledne do jedné v noci a byl utišitelný jenom chováním, nebo kojením. Můžu říct, že jsem v tu jednu v noci tak odpadla, že si ani nepamatuju, jestli jsem ho v noci kojila, probudila jsem se až na jeho broukání v sedm ráno. Musím podotknout, že jsem ho měla u sebe v pelíšku, takže jestli se přisál, tak o tom prostě nevím :-)
Teď už výjmečně spinká dýl jak dvě hodiny, tak si to neuvěřitelně užívám.

Mějte se hezky, jdu odpočívat, dokud můžu.

Kačí a Lukášek 9-ti denní

almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 19.06.04 19:09

Ahoj!

Velká gratulace Mirce k chlapečkovi!!Pře­jeme hodně zdravíčka.

Almerka s Radimkem

Vložit nový komentář