Jarní miminka: Porodní plán - příprava na porod

Těhotenství

Milé rodičky!! :o) Tento deníček bude úzce navazovat na ty dva předešlé. Něco si zopakujeme, některé informace přidáme a hlavně se zaměříme na praktickou část. Termín porodu

Každá z nám má v těhotenské průkazce dvě data ? jedno datum podle posledních měsíčků a druhé podle ultrazvuku ve 12. týdnu. Někdo ještě připisuje datum podle prvních pohybů, ale jako směrodatné se bere datum podle utz. Ale možný termín porodu je od 38. ? 42. týdne!! Za nedonošené je považováno dítě narozené před 37. týdnem s menší hmotností než je 2,5 kg!! Pokud jste dosáhly 37. týdne, jste schopné porodit zdravé dítě s normální porodní hmotností! Proto se rozhodně vyplatí mít nejpozději od 37. týdne sbalenou tašku do porodnice a nachystané věci na miminko!

V ?termínu? rodí jen malé procento žen. Asi 46% žen přenáší (hlavně prvorodičky). Pokud je ve vaší rodině běžné přenášení, měly byste upozornit svého porodníka. Už je možná pozdě na radu, ale lepší je neříkat příbuzným a známým datum předpokládaného porodu. Může se stát, že budete přenášet a brát denně telefony začínající:? Tak co? Už máte miminko?? když už po něm sami toužíte a jste netrpělivý, kdy to vypukne?. To vám na psychice nepřidá! Jako je těžké čekat na potvrzení těhotenství, tak je těžké čekat na porod, protože skutečně neznáme dne ani hodiny? Berte to s humorem a nadsázkou ? miminko prostě ven půjde, jen zrovna nevíte, kdy to bude?.

Bílkoviny a uhlovodany

Od 38. týdne má těhotná ženy snížit obsah bílkovin v potravě a zvýšit příjem uhlovodanů. Stačí vynechat jednu porci masa, sklenici mléka nebo jeden jogurt.
Komplexní uhlovodany (polysacharidy, složené cukry) jsou potraviny s vysokým obsahem kyslíku. Patří sem zelenina, celozrnné výrobky, semínka a ořechy. Ovoce splňuje klasickou definici komplexních uhlovodanů, ale obsah jednoduchých cukrů v ovoci je vysoký - velmi vysoký. Ovoce nemá stejnou hodnotu jako zelenina a celozrnné výrobky, které obsahují energii.
Hlenová zátka

Hlenová zátka bránila celou dobu těhotenství přístupu infekce k plodovým obalům do dělohy. Může odejít i deset dní před porodem, ale může odejít až na porodním sále! Každopádně je dobré si poznamenat, kdy odešla.

Poslíčci

Jako poslové dobrých zpráv nás upozorňují, že se porod blíží, ale co si budeme namlouvat ? jsou to mršky nepříjemné!! Podobají se menstruačním bolestem, v závěru těhotenství se mohou nepravidelně objevovat.

Hygiena

V závěru těhotenství i v šestinedělí můžete pozorovat větší pocení. Je důležité používat neparfémovaná mýdla i své oblíbené vonidla nechte raději stranou! Miminku mohou vadit! Je lepší, když voníte mateřským mlékem a třeba i vlastním potem, než nějakou cizí vůní. Rozhodně nepoužívejte Anti- Prespiranty! Ucpávají póry a škodliviny nemohou spolu s potem odcházet z těla. Mohou se dostat do mléka a usazovat v prsních uzlinách. Vlastně by je ženy neměly používat vůbec (nebezpečí rakoviny prsu), ale při kojení to platí dvojnásob. Mnohem lepší je se několikrát denně umýt nebo osprchovat.

Kdy začíná porod?

Porod může začít z několika důvodů:
1. Odtok plodové vody Protržením plodových obalů - blan dojde k odtoku plodové vody. Většinou jí bývá takové množství, že budoucí maminka nepochybuje, že je to plodová voda. Někdy může voda jen prosakovat, takže si ji mohou maminy zaměnit s močí. Vždy je však třeba přijet do porodnice, aby se zjistilo, zda se jedná o plodovou vodu. Protržením vaku blan a odtokem plod. vody dochází k otevření porodních cest a možnému nebezpečí vstupu infekce k děťátku, a proto není vhodné vyčkávat příliš dlouho doma.
2. Pravidelné děložní stahy (kontrakce) - bolesti Nejdříve může maminka vnímat bolesti jako pobolívání v podbříšku ( asi jako při bolestivých měsíčkách) nebo bolest v zádech v oblasti kříže. Bolest je doprovázena ztuhnutím dělohy - bříško je na pohmat tvrdé. Stahy jsou z počátku nepravidelné - interval se počítá od začátku jednoho stahu do začátku dalšího stahu. Takže mohou být stahy po 10 minutách, potom např. po 20 min atd. - interval není pravidelný. Většinou při těchto stazích maminka sice pociťuje již mírnou bolest, ale nijak ji neomezuje v normální činnosti. Stahy začnou zesilovat, interval mezi jednotlivými stahy se začne zkracovat. Jakmile jsou už stahy nějakou dobu pravidelné a stále zesilují, přijede maminka do porodnice.
3. Do porodnice je vhodné přijet i tehdy, když se nebudete cítit dobře a nebudete moct identifikovat svůj nepříjemný pocit, ale budete cítit, že něco s vámi není v pořádku. Vždycky se řiďte heslem: „je lépe přijet 3 x zbytečně, než jednou pozdě“.
4. Důvodem k příjezdu do porodnice je také krvácení (červené - asi jako při měsíčkách). Znamenalo by to pravděpodobně předčasné odlučování placenty.
5. Odeslat do porodnice vás může váš lékař, pokud přenášíte nebo se vyskytnou nějaké anomálie.

PRVNÍ DOBA PORODNÍ

  1. Počáteční fáze první doby porodní

Jste doma, poslíčci se objevují stále častěji, dochází k tvrdnutí bříška. Zatím je zbytečné panikařit nebo volat sanitku. Zaznamenejte si hodinu, kdy bolesti přicházejí pravidelně. Máte ještě dost času, můžete si dát sprchu, překontrolovat tašku do porodnice, něčím se posilnit, zavolat manželovi. Dejte si dvě deci červeného vína! Můžete si zajít na krátkou procházku (pokud možno s mobilem v ruce a v dosahu domu) Pokud byste dorazily do porodnice v této fázi, pošlou vás pravděpodobně domů! Otvírání porodní branku musí postoupit, měla by být otevřená asi na 2 cm!

  1. Aktivní fáze první doby porodní

Kontrakce zesílily, jsou po pěti minutách a trvají skoro minutu ? je na čase vypravit se do porodnice. U příjmu řekněte, jak dlouho kontrakce trvají, v jakých intervalech a v jaké intenzitě. Dostáváte se na porodní sál. První doby porodní trvá u prvorodiček kolem 6-8 hodin, nejdéle však 16 hodin. Pak se porod ukončí jako nepostupující. Při delší době by se maminka příliš vysílila a neměla sílu tlačit.
Druhorodičky odjíždí do porodnice, když jsou stahy po 10-15 minutách.

První doba porodní je otevírací a může být hodně dlouhá. Z 90% záleží na psychice rodičky!! Měly byste dbát na pitný režim ? nezapomínejte pít a také chodit se pravidelně vyprázdnit! Aspoň 1× za hodinu by se měla rodící žena vymočit. Zní to jako samozřejmost, ale při dlouhých bolestech člověk na řadu samozřejmostí nemyslí?.

Jak tlumit bolest?

Pohyb ? pomáháte miminku dostat se dolů! Kdo navštěvoval těhotenské cvičení, má napůl vyhráno!! Může hopsat na balónu, uvolňovat pánev a pánevní dno.

Nejvhodnější úlevová poloha ? zatím nehledáme vhodnou porodní polohu, ale hledáme, jak je nám nejlépe. Můžete se opřít o partnera, kleknout si na zem, obejmout balón nebo si zajít do sprchy.

Vhodné polohy:

Stojíte před partnerem, ruce mu položíte kolem krku, pod:,–(íte pánev, hlava je v prodloužení páteře. Při bolestech společně prodýcháváte, když odezní, odpočíváte opřeni o partnera.

Sedíte do široka rozkročeni na balonu, partner nám ze zadu masíruje krční páteř. Při bolestech prodýcháváte, když odezní, odpočíváte opřeni o partnera.

Klečíte před balónem, který objímáte rukama, záda jsou rovná, hlava směřuje dopředu, očima se díváte pod sebe.

Klek na podložce, nohy trochu od sebe, lokty se opíráte o zem, hlava je položená na rukách, dýcháte do bříška.

Komu se podaří udělat dřep s nohama co nejvíce od sebe, významně si ulehčí a zkrátí otvírání. Bohužel je tato poloha dost náročná a nepříjemná, většinou se v ní nedá dlouho vydržet, ale za zkoušku to stojí.

Partner si sedne na židli, nohy má mírně roztažené, rodička si sedne na jeho stehna a přidržuje se kolem krku. Tato poloha je vhodná k samotnému porodu.

Pokud si chcete odpočinout v leže, lehněte si na bok, spodní nohu nechte pokrčenou a druhou položte na balón. Když dáte nohy k sobě, utěsňujete v sobě miminko a zabraňujete mu, aby postupovalo ven.

Voda ? vana nebo sprcha, cokoliv, co vám pomůže. Voda by neměla být teplejší než 37°C. Můžete si vzít do sprchy balón a pustit proud vody kam právě potřebujete.

Prodýchávání . dodáváte sobě i miminku potřebný kyslík., Každou kontrakci prodýchávejte hlubokým břišním dýcháním. Pomůže vám to odpoutat se od bolesti.

Relaxace mezi jednotlivými stahy ? když bolest pomine, snažte se co nejvíce uvolnit ? zavřete oči, opřete se o partnera, poslouchejte hudbu, usmívejte se!! Když se usmíváte, automaticky uvolníte obličej a s ním celé tělo! Můžete si lehce promasírovat tvář!

Masáž ? masíruje partner, vy sedíte na balónu nebo na vaku či porodní stoličce. Začíná se krouživými pohyby od hýždí a postupuje až ke krční páteři. Neváhejte použít třeba tenisový míček nebo plastovou láhev naplněnou teplou vodou!!

Hudba ? vyberte si příjemnou hudbu, kterou máte rádi. Pro miminko bude rozhodně příjemnější spíš uklidňující relaxační hudba nebo nějaké techno? :o)

Aromaterapie ? kdo máte a používáte vonné olejíčky, nezapomeňte s sebou přibalit!! K porodu je vhodná levadnule, grep, mandarinka nebo pomeranč!

Myslete na děťátko!! Zkuste si představit kde má hlavičku, zádíčka, ručičky, nožky? hlaďte si bříško a mluvte na něj!

DRUHÁ DOBA PORODNÍ

Sláva, už je to tady, porodní asistentka vás vyzve, že můžete tlačit!! Když nenastaly žádné komplikace, vede i druhou dobu porodní asistentka. Pokud jste si zatím nevybraly porodní polohu, měla by vám asistentka poradit. Asi nevhodnější a nejoblíbenější je poloha v sedě ? ať už na vaku, na porodní stoličce nebo na porodním lůžku.
Při kontrakci vás porodní asistentka vyzve, abyste zatlačily. Po hlubokém nádechu zavřete oči i pusu, zadržte dech a vší silou zatlačte na konečník. Druhá doba porodní trvá asi půl hodiny, tj asi 20 kontrakcí.

TŘETÍ DOBA PORODNÍ

Na třetí dobu porodní by měl přijít lékař. Po aplikaci oxytocinu Chvíli po narození miminka odchází placenta. Kontrakce už nejsou tak silné, placenta vyjde většinou na první zatlačení. Můžete si jí na pořádání prohlédnout. Placentu by měl zkontrolovat jak lékař, tak i porodní asistentka. V případě, že by kus placenty zůstal v děloze, znamenalo by to další bolestivé stahy a další zákrok! Tato část porodu je nejkrvavější, ale tatínkové většinou sledují ošetření miminka, takže jsou pohledu na krev ušetřeni. Placentu si můžete odnést domů (někdo prahne po tom zakopat si jí na zahradě a vy:,–(it na ní strom?) V tom případě musíte mít s sebou nádobu s uzavíratelným víkem. Jinak dáváte písemný souhlas se zpopelněním.

Pupečníková krev

Co je u nás několik let nové ? každá maminka může darovat pupečníkovou krev!! Ta bude zakonzervována a použita pro její dítě (a děti) k případné léčbě různých onemocnění. Odběr a konzervaci provádí firma Eurocord-Slovakia. Za odběr, zpracování a konzervaci se platí částka 21 000,– a to buď jednorázově nebo ve třech měsíčních splátkách po 7 000,– Odebírá se 40 ? 120ml pupečníkové krve. Z odebraného vzorku je možné vypěstovat větší množství kmenových buněk, které umožní léčení závažných onemocnění. Počet úspěšně léčených nemocí se pohybuje kolem 90, ovšem do budoucna to může být podstatně více. Odběr se neprovádí v případě pozitivního nálezu HIV a žloutenky. Více informací získáte na telefonním čísle a dole uvedeném odkazu:

Bezplatná info linka: 800 900 138

http://www.cordbloodcenter.com/cz/default.htm

Táta u porodu

Stále se ještě najdou tatínci, co považují svou přítomnost u porodu za zbytečnou. Co vlastně takový táta u porodu dělá?

Komunikace s personálem ? Tatínek je pro maminku i porodní personál kontaktní osobou číslo jedna. Maminka má většinu bolesti a už není tak schopná komunikace. Navíc parter je pro rodičku tím nejbližším, který zná její zvyky, reakce, potřeby a může tak zprostředkovat rychlou pomoc. CO si budeme namlouvat ? koho se rodící žena v bolestech rychle dovolá? I když fungují zvonky, porodní asistentka může být u jiného porodu a jediný, kdo zůstává po celou dobu s rodičkou je právě táta.

Podpora manželky ? Už jsme si řekly, že při překonávání bolesti může tatínek výrazně pomoci. Kromě úlevy při masáži může být doslova oporou při různých polohách, které by rodící žena sama nemohla zaujmout. I podání osušky nebo výměna mokrého ručníku či podání tekutiny je v této chvíli neocenitelná pomoc. Je zapotřebí vyměnit kazetu, pomoct ženě do sprchy nebo zavolat uklízečku, aby utřela mokré ťápoty?.Uvědomte si, milí tatínci, že první doba porodní může trvat řadu hodin! Stupňující se bolest zbavuje rodičku síly a kdo jiný by jí měla povzbudit, než ten nejbližší? V závěru první doby porodní můžete prodýchávat spolu s partnerkou. Dávejte pozor, jestli partnerka dostatečně pije! Zvýšené bolesti může způsobit plný močový měchýř, připomeňte to své ženě! Možná vás bude odhánět, nenechá na sebe sáhnout, ale věřte, ví o vás a počítá s vámi!

První kontkat s dítětem - Budete to vy, kdo uvidí jako první narozené miminko, vy můžete přestřihnout pupeční šňůru, být u prvního ošetření miminka, zatímco maminka bude rodit placentu! Vy můžete napsat dítěti na nožičku jeho jméno a můžete se ho dotknout dřív než vaše žena! Pravděpodobně to budete vy, kdo dostane miminko jako první do rukou! První doteky jsou velice důležité! Dotýkejte se miminka a mluvte na něj!!

První přiložení

Někde se dostane miminko k matčinu prsu ještě spojené pupeční šňůrou, jinde až po ošetření. Jedno je ale jisté ? k prvnímu přiložení by mělo dojít už na porodním sále. Nedivte se, že miminko pije málo nebo se brzo pustí. Je unavené, Muselo se samo otočit a prodrat ven a dalo mu to pořádnou fušku! Navíc musí samo dýchat, chybí mu plodová voda, na kterou bylo zvyklé, všude je najednou spoustu světla a neznámých věcí? Jediné, co důvěrně zná je tlukot srdce maminky a její hlas. Brzy se stane důvěrnou i vůně mateřského mléka.

ČTVRTÁ DOBA PORODNÍ

Lékař zkontroluje, zda se maminka nenatrhla a není zapotřebí šití. Děťátko zatím chová tatínek. Dále se zkontroluje, zda nedošlo k poranění v pochvě a na děložním čípku. Je potřeba ošetřit všechna poranění, protože by mohla maminka zbytečně ztratit spoustu krve a neošetřená místa by mohla být zdrojem pozdějších komplikací (např. zánětů apod.). Je potřeba také zkontrolovat výšku a průběh zavinování - smršťování dělohy, krvácivost z dělohy (z rané plochy po placentě) a celkový stav rodičky. Většinou tuto dobu tráví na porodním sále. Potom se maminka vyprázdní a sprchuje. Následuje přesun na oddělení šestinedělí.

Péče o děťátko

Asi hodinu nebo dvě zůstává miminko spolu s vámi na porodním sále. Pak si ho vyzvednout sestry z dětského oddělení a odnesou ho na zvážení a další ošetření. Asi 4 hodiny po porodu se miminko poprvé vykoupe. U koupání můžete být a nejen to ? můžete si miminko sami vykoupat. Jen musíte říct, že to chcete.
Když je miminko pryč, dostává maminka něco k jídlu. Ale nemusíte čekat tak dlouho

Porodní plán

Co by v něm mělo být? Doma si v klidu můžete promyslet, co je pro vás důležité a co byste u porodu chtěli nebo naopak nechtěli Pokud nechcete být oholená, nechcete nástřih, potřebujete poradit s dýcháním nebo různými polohami, manžel chce přestřihnout pupečníkovou šňůru a vykoupat miminko? . Všechno si pečlivě sepište. Při samotném sepisování se mohou vyskytnout další otázky, které by vás jinak nenapadly. Porodní plán má sloužit pouze jako podklad, nejde o to, ho pak do písmenka zachovat. Může se stát, že jste třeba nechtěli epidurál, ale porod se protáhl a vy pak s úlevou přijmete nejen epidurál, ale i nástřih hráze, tedy úkony, které porod výrazně urychlí. Je důležité, abyste k porodnímu plánu měli s partnerem stejný přistup. Je dobré připustit i variantu císařského řezu, aby vás pak nenadálá situace nezaskočila.
Porodní plán můžete v písemné podobě předat své porodní asistentce, případně s ní přímo prokonzultovat.

Plán je dobrá věc, ale ve skutečném životě může dopadnout všechno jinak. Neměli byste být zklamaní, že nevyšlo všechno podle vašich představ, důležité je, že jste se snažili co nejvíce připravit.

Je toho ještě moc o čem by se dalo psát, ale to až zas někdy jindy!

Ještě užitečné odkazy:

http://www.rodina.cz/clanek2530.htm
http://www.brisko.cz/…rod_priprava
http://www.lekarna.cz/detail.php?…
http://web.quick.cz/…/1_lekce.htm
http://ecn.cz/?…
http://www.porod1.cz/
a Téma Porod na eMiminu

Alice + Kubík 35 + 2 tt

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
slniecko2
Kecalka 178 příspěvků 04.04.04 20:36

Ahoj Alice,

clanok je opat vynikajuci. Prave som si ho vytiskla a dam ho precitat aj nasmu buducemu Tatovi. Pred chvilkou som poslala komentar este na predchadzajuci dennicek a uz mame novy.
To je výborne, zase mam nove informacie a hned je to cakanie prijemnejsie, ked viem co ma nasledovat. Neznamo ma vzdy desilo.

Chcem sa este spytat, kedy asi prichadzaju poslicci ? V ktorom tyzdni priblizne ?

Krasny jarny den a vela energie praje

Slniecko a Lukasek 33tt

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 04.04.04 20:42

Ahoj :-)

ALICE - denicek je opet na jednicku s hvezdickou,ale udelaej si na nas zase trosku casu a napis jak se mas a co Verunka

DINY - ten chat jsme nestihla,ale to si urcite poznala :-) Ja si rikam,ze ted mozna ty tri dny malinko stradal a ted to dohani,aspon doufam. Vytuhne mi akorat v aute,takze mozna budu jezdit v noci kolem baraku jak blazen :-)

KOSTICKO - ja jsem si koupila jeden balik tech podlozek a davam je treba na postel a na ne polozim naheho delfinka. jedna me stala 9.90 a mam jich 10

SLNIECKO - to mi uplne uniklo s tin barackem,tak to moc gratuluji. Takze s prdolkou do novyho,to bude super

BAGHiROpreji ti klidnou a krasnou noc , at se ti zda neco krasneho :-0

za chvili jdu napustit vanu a az se kulisek probudi,tak si spolu zaplaveme.

jinak zitra ma byt zase hnusne a destivo, a to me neba :-(((

pa magrata a krystufek****

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 04.04.04 20:48

je videt,ze mam mozek na dovolene,dneska doslova :-) Priste to bude cerne vsude :-))))
 magrat

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 04.04.04 21:47

Ahoj holky!

V pátek jsme byli s manželem na předporodním kurzu - výsledek vidíte samy… :o) Verunku hlídal asi od čtyř dědeček a zvádl to výborně. Jenom ta poslední plínka byla obrázkem dozadu, ale Verunka neprotekla a to bylo hlavní. Když jsme se kolem desáté dostali domů, už spinkala.

Sobota byla výletní, jeli jsme i s dědou k Hustopečím, přesně za Kurdějov, kde je lokalita konikleců a hlaváčků jarních. Bylo tam nádherně, pěkně jsme se prošli, vyfotili kyti a poleželi na sluníčku. Na zpáteční cestě jsme se stavili na faře. Je tam jeden můj kamarád a ukázal nám tamní podsvětí - únikové podzemní chodby. Verunce se líbily kamínky u restaurace, dke jsme obdědvali - strkala si je do kapsičky, vyskládávala na lavici, nosila zase zpět… Pak velice juchlala nad plošticema - broučci se jí vůbec velice líbí, jako všechno živé, co se hýbe. Reagovala i na kytičky, ale víc jí zaměstnávaly ulity od šneků. V podzemních chodbách se vůbec nebála, utíkala mi dopředu, natahovala se po svíčce a jako jediná se neumazala… :o)

Od minulé neděle říká: „Jéééé“, takové to krásné, překvapené krtečkovské… A samozřejmě přitom ukazuje prstíkem. Dneska jí přibylo nové slovo: „Jo!“ Konečně pochopila, že ty dveře neotevřeme, kazetu nepusíme, křupíky a čaj nepodáme, dokud si sama neřekne…

Margáto - velice ráda bych reagovala na každý příspěvek a psala třeba i denně, ale v poslední době spím po obědě zároveň s Verunkou na k počítači se dostanu spíš na skok. Většinou jsem na chatu, příspěvky přečtu, ale nějak není energie na reakce. Spíš bych potřebovala pomoc s deníčky. Nechceš si vzít nějaký třeba Péče o miminko nebo tak něco? Dost by mi to pomohlo.

Diny, ozvi se mi, probereme aktuální seznámek a další deníčky, byla bych ráda, kdyby sis ten další vzala zase Ty.

Já připravím další deníčky o kojení a šestinedělí. Pokud by se někomu chtělo vypracovat ty potřebné věci ohledně úřadů, matriky, přídavků na děti… budu moc ráda.

Kiki, drž se, myslíme na Tebe!!

Baghiro, dej vědět, jak to s vámi vypadá, čekáme to každou hodinou, tak nás moc nenapínej!!

Kostičko - obešli jsme se bez podložek, brala jsem všuce buď plínku nebo froté ručník. Ale na cestování jsou asi dobré. Nůžky jsem si sice koupila a jsou skutečně na pr… Stříháne normálními manikůrkami, při troše opatrnosti se to dá zvládnout. U malých miminek a rozpustilých batolat je stejně nejlepší stříhat nehtíky ve spánku. Pereme v Noritu, je na jmené prádlo, to první balení mi koupila ségra a už sjem u toho zůstala. Lovela mi moc nevoní. Myslím, že prášků je na výběr dost, důležité je rpádlo dobře vymáchat. Můj manžel je maniak, přidává trojí máchání a do posledního přidává trochu octu. Podle mě úplně stačí dobře odstředit a přidat jedno máchání navíc. Však jsi z Brna, tak se někdy stav a proberem to osobně…

Peg, vydrž ještě chvíli v úsporném balení, ať můžeme rodit zároveň! Stejně jsem zvědavá, která z nás tří bude rodit jako první…

Alex byla na chatu a psala, že má domluvený termín 4.4. tak se snad někdy ozve.

Jinak už vážím 15 kilo navíc, taška se krčí v koutě, mám vytištěný seznam a občas do ní něco přidám. Pochlastávám čajík z maliníku, je velice lahodný. Zato masáž hráze nic moc, vydržet se to dá, ale žádné slastné pocity z toho nemám… :o)

Minulý pátek dovezl Marek nové postýlky, vlastně matrace, máme je na zemi (aspoň nám nebude Kubík padat z postýlky…). koupila jsem k nim nové povlečení a látku na jedno další, jen nestíhám šít.

Nafotili jsem břuch, ale zatím nemáme naisntalovaný program na fotky, až to Marek zprovozní, dám to na web.

Alice + Kubík 35+2 tt

 
Anonymní  04.04.04 23:03

Ahojky mamko, jako vždy super výtah. Sice jsem sotva vyšla z porodnice a tak bych to měla mít v čerstvé paměti, ale jak koukám, je moc fajn si osvěžit pamět. Jen tak dál. :)
Ahojky VEGA

 
Anonymní  04.04.04 23:05

Milé maminky a skoromaminky:)

Další jarňátko je na světě:) Vypátrala jsem, že Alex to má za sebou:) Chlapeček se narodil císařským řezem v 10:30, váha 3,80kg a 52,5cm. Jmenuje se Christian David a prý má plno vlasků:)

Moc gratulujeme s naším Davídkem, doufám, že se nám Alex alespoň maličkým vzkazíkem sama ozve, až bude moci:)

Jdu koukat na Tele tele, to je náš večerníček pro dospělé:) Jinak pokojíček hotov, zítra hodím fotečku toho nového přebalováku do galerie a taky budu reagovat na skvělý deníček a na vás:)

Krásné sny a dobrou noc přeje Diny a David (36tt)

 
Senti
Kecalka 375 příspěvků 05.04.04 09:38

Ahoj těhulky a maminky,

o víkendu jsme byli u mých rodičů. Každý víkend to spravedlivě střídáme:-) Jeden víkend u našich a druhý zase u Mirkových.

Já jsem vždycky šťastná, že vypadnu z bytu, kde jsem 5 dní skoro sama, než přijde manžel. Jsem proto ráda, když vypadnu pryč nebo když mě v týdnu někdo navštíví. Ještě před týdnem jsem navštěvovala sestru a její od včerejška 8měsíční Andulku a kamarádku s 2měsíčním Filípkem - teď už ale se mám šetřit, jak říkal doktor, tak aspoň ty víkendy si dopřávám. K oběma rodičům je to cca 30 minut jízdy autem, což není tak strašný.

Jinak si brzy pořídíme digitální foťák. Chtěli jsme počkat, kvůli údajnému zlevňování po vstupu do EU, ale brácha, od kterého jsme si chtěli foťák mezitím půjčit, ho bude v době porodu potřebovat.
O víkendu mě, Karolínku a Mirka vyfotil, takže se dneska pokusím nějaké fotky dát do Jarních miminek, snad se mi to podaří:-) Máma mi namalovala na bříško obličejíček, protože můj pupík vypadá jako opravdickej nos:-)))

Jo a už mám pár dní občas menstruační bolesti:-)

Alice: moc chválím deníček, hned ho přepošlu Mirkovi, aby ho vytiskl a uváděné polohy při porodu, si budeme, až to začně, zkoušet v porodnickém boxu:-)

Magrátko: jsem moc ráda, že už jsi zase fit - to počasí má být takovýhle ještě pár dní:-((

Helčo: jsem ráda, že i tvůj Ondrášek je taky zase zdravý.

Diny: docela ti závidím tvou energii, já byla totiž celý víkend desně unavená:-(( a přitom mám taky jinak plno energie.

Alex: MOOOOC gratuluji k mimískovi. Krásná váha!

Baghiro: myslím na tebe. Neboj, už se to určitě brzy rozběhne:-)

Senti a Karolínka - zítra 37 t.t.

 
Senti
Kecalka 375 příspěvků 05.04.04 10:03

Ach jo, ostatní obrázky -zrovna ty nejzajímavější, se mi nedaří nahrát. Pořád mi to hlásí chybu! Ještě to budu chvilku zkoušet, ale asi budete muset počkat, až se vrátí Mirek z práce:-)

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 05.04.04 10:11

Hooooolkyyyyy, já jsem snad zašpuntovaná, nebo co…

Dneska po obědě jdu na kontrolu ke svému gynekologovi. Až se vrátím, tak vás bdu informovat, co a jak (přesněji řečeno KDY nastupuju do porodnice).

Zatím ahoj (musím pochválit deníček!!!)

Baghira a Elis

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 05.04.04 10:42

Teď jsem ten deníček teprve pročetla pořádně…
Já mám v průkazce jen JEDEN TP (dle poslední menstruace). Podle pohybů mi termín vycházel na 13.dubna (!!!), což se nehodilo do krámu, tak mi to tam sestřička ani nenapsala, jen mi to sdělila.
Podle UTZ u mého doktora to časově vychází zhruba na toho 2.4., ale byla jsem u jednoho primáře a ten mi řekl, že mimi je o týden „mladší“!. Což by odpovídalo, protože v době početí jsem měla menses nikoliv předpisově po 28 dnech, ale po 45!!!! (Na to se mě ale nikdo neráčil optat).

Takže možná Elišku chudáka budou pudit z bříška, i když tam ještě regulérně může bydlet:o((

No, nemám chuť se s někým dohadovat! Snad ten vyvolávaný porod nebude taková hrůza (i když bude dost možná zbytečný)

Vůbec můj pan doktor je svéráz! Nevím, jaká je běžná praxe, ale z toho, co jsem se tady a na rodině dočetla, je běžné, že rodičku pár týdnů předem lékař posílá do porodnice na monitor - a vůbec, že ji tam předává ke sledování.
Když jsem to nadhodila tomu svému, tak mi řekl, že když jsem zdravá, tak nikam jezdit nebudu!!!!

Jaká je vaše zkušenost?

(Ať je to tak nebo tak, jsem rozhodnutá po porodu změnit lékaře. Ten můj má neustále puštěnou televizi (v ordinaci), vyšetření u něho trvá cca 1 - 2 minuty (jen mi změří břicho metrem a vteřinu poslechne ozvy) a pakuje mě ze dveří (asi je v TV dobrej program:o))

Pánev mi doteď neměřil, vnitřní vyšetření už skoro dva měsíce taky nedělá (prý kvůli zavlečení infekce. Potom ale nechápu, jak někdo může znát před porodem hodnotu svého CS … a že už to tu některá holčina zmiňovala…)

Omlouvám se za tyhle plky! Já mám jen prostě trošku vzteka, jsem taková plánovačka zvyklá držet se termínů. No - a teď to jaksi nezávisle na mé vůli nevychází a tak mám tendenci „hledat viníka“. Jsem husa.

Jenže on o tom se mnou ten doktor vůbec nepromluví: prostě mi suše oznámí Přenášíte, ve středu nastupujete na vyvolání! A šmytec!
Přitom se všude píše, že porod v termínu je od 38. do 42. týdne! A já jsem teď 40+3.

Jsem z toho zmatená, fakt.

Každopádně jelikož „babské rady“ nezabírají, tak soudím, že děvenka má ještě čas a ví to. Škoda, že pro našeho doktora je pohodlnější tenhle postup.

No nic. Nezlobte se na mě za tyhle litanie!!!! Samozřejmě na vás všechny moc myslím, na vaše miminka, zbrusu nové pokojíšky, cukrovky, obrácené polohy, vysoké tlaky a podobně.

Jen jsem si potřebovala zahartusit… :o))

A taky by mě zajímalo, jak je to s tím odesíláním do ambulancí při porodnicích a s těmi monitory…

Mějte se všechny krásně, budu vás průběžně informovat o situaci.

(A kdyby ne já, tak DINY je styčný důstojník a dá vám vědět:o))

Baghira a Eliška

 
Vega
Kecalka 177 příspěvků 05.04.04 10:58

Ahojky Baghiro, z toho, jak popisuješ vyšetření mám pocit, že chodíme ke stejnému doktorovi. Moje gynekoložka sice televizi nemá, ale pokaždé se krmí nějakým salátem, jenom mi změří vf a poslechny během 30 vteřin ozvy a jdu domů. Ani u prvního těhu jsem neznala stav čípku, ani teď jí to nějak nezajímá. Držím palec, ať ti porod vyjde co nejlépa.
Ahoj Vega 33 tt

 
Anonymní  05.04.04 11:02

Ahoj holky, ja jen nakukuji od Pasažérků a hlavne ted sleduji, kdy Baghiro porodis. Ja jsem 33 tt a na monitor me doktor posila zitra. Zda se mi to brzy, ale aspon se stara. Pristup tveho doktora je tedy fakt laxni a asi by ses mela ozvat. At te posle na vysetreni do porodnice. Vnitrni vysetreni mi dela doktor vzdy. Proste chce to si to pohlidat a ne jenom pritakavat. Rekla bych mu to tak jako jsi to napsala nam.
Tak se holky opatrujte a ja zase nekdy napisu.
Jana + beruška 33 tt

 
Anonymní  05.04.04 11:36

Ahoj Baghiro,

taky nakukuju od Pasazerku a jsem cela napnuta, kdy tedy Eliska vykoukne na svet. Musim tedy rici, ze pristup tveho doktora je opravdu nehorazny a nesmyslny. To, ze by zavlekl do pochvy infekci je nesmysl, vzdy ma pouzivat sterilni rukavice a v tom pripade infekce nehrozi. Mam na neho hrozny vztek, nebot on si pocita u tve pojistovny za to „dvouminutove vysetreni“ peknou castku a timhle tempem si samozrejme vydela daleko vic… Nicmene o stavu tveho cipku takhle nemuze vedet naprosto a zhola nic :-(. Ja byt tebou, tak si zajdu se poradit s jinym doktorem jeste pred porodem. Vyvolavat porod takhle brzy se mi zda opravdu naprosto zbytecne, nebot vypocty terminu byvaji casto nepresne a kazde dite ma svuj rytmus vyvoje a pokud nehrozi bezprostredni nebezpeci, ona vi, ze je ji tam nejlepe. Takze naprosto tve pocity chapu.

Ja bydlim ve Francii a meri mi cipek vnitrnim UTZ kazdych 10-14 dni, nebot se mi zkracuje. Kdyz uz ta technika je dostupna, mela by se i vyuzivat…

Jen by me zajimala takova veci mozna trosku mimo. Nevim, jestli verite na horoskopy (ja sama moc nevim), ale jak se potom muze vypocitat horoskop ditete, kdyz je porod vyvolany??? Nevite to nekdo? Slysela jsem, ze je to pry zasah do osudu ditete - ale do jake miry? To jen takova mala polemyka, sama nevim, cemu mam verit.

Kazdopadne ti preji, at vam to s Eliskou dopadne co nejlepe. Drzim vam palecky!!!

Andrea24 31tt

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 05.04.04 11:40

Ahoj Jano!

Asi jsi to špatně pochopila… Já NEJSEM TUPÁ OVCE, co všechno odkývá! Proto taky vyvíjím vlastní iniciativu a třeba na ty monitory jsem prostě chodila sama od sebe do jedné nemocnice (i na některá jiná vyšetření).

Jenomže: čekám první dítě, medicínu jsem nevystudovala, proto přesně nevím, co je v které situaci standartní postup a co mohu (nebo mám) vyžadovat!

Hezký den!

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 05.04.04 11:46

Ahoj Andreo!

Moc ti děkuju za tuhle reakci!!!!
On mi už i manžel navrhoval, že do té nemocnice zajedeme už dnes a poradíme se tam. Já to odmítla (vpodstatě jsem už tak trochu smířená s osudem).
Ale ty jsi mi zas vlila energii do žil:o))

Měj se nádherně,

Baghira

(Za chvilku jdu na kontrolu, uvidíme, co mi pan doktor poví… Podle toho se pak zařídím.)

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 05.04.04 11:48

Huráááá, nechodím k jedinýmu gynekologovi - ignorantovi v ČR. Má kamarádku:o))))

Měj se krásně!!!

B.

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 05.04.04 11:55

ahoj BAGHIRO
hele tedy tvuj doktor je docela otresny a zaslouzil by :-(((
do porodnice se posila ve 36 t.t a tam si te prevezmou do pece. Je to i lepsi,protoze pak nejdes rodit do neznameho. Jinak me doktroka vysetrovala vnitrne pokazde a melo by se to delat.
Jen jsem ti chtela napsat k tomu vyvolavani, mne Krystufka taky vyvolavali a bylo to v pohode. Jen mi strikli dovnitr gel ( vubec jsem to necitila ) a do 5 minut mi to zacalo :-)
Mam navrh,dame si srazik, vtrhneme k doktorovi,sva­zemeho a televizi rozbijeme

drzim ti palce,at eliska vykoukne na svet dobrovolne :-)
magrata

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 05.04.04 11:57

Ahoj Baghiro,
nemá smysl Tě teď nějak strašit a taky myslím, že na změnu doktora teď není vhodná doba.

Já jsem v obou případech byla svým gynekologem (pokaždé jiný) odeslána od 36. týdne k lékařům do porodnice, ve které jsem chtěla rodit. Tam jsem chodila na vyštření (vždycky vnitřní), monitor a ultrazvuk.

No ale porod budou případně vyvolávat v porodnici a ne pan doktor u televize, tak jim zkus říct o délce mens. cyklu před početím a třeba rozhodnutí tvého pana doktora přehodnotí a nechají Elišku ještě chvíli v bříšku.
Ahoj Esterka (Honzík a Kája) od Sulanka a Veroniky

 
Anonymní  05.04.04 12:18

Jenom bych Te chtela uklidnit, ze jinde nez v Cechach se ta vnitrni vysetreni moc nevedou. Mam dve deti a pokazde jsem byla vnitrne vysetrena az pri porodu, v tehotenstvi vubec. Na monitor se tu chodi az pri prenaseni.
Jinak se v nemocnici zeptej, zda je nejaky problem s miminkem ci s placentou a pokud ne, tak se nenech :o). Hodne stesticka a pohodovy porod!
 Ajda

 
barbucha01
Kecalka 105 příspěvků 05.04.04 12:26

Milá Baghiro,
jsem od Montičky a ráda bych ti napsala pář řádků. Mám dvě děti a tak o tom trošku už něco vím a protože ti přeju,aby u tebe vše proběhlo co nejlíp,myslím,že bys měla zkusit ještě všechno probrat přímo v nemocnici.40 tý týden si myslím ještě opravdu není na vyvolání porodu, pokud je s tebou i Eliškou vše v pořádku.Snaž se je o tom přesvědčit,vy­volávaný porod není nic moc,v žádném případě tě nechci vystrašit,všechno probíhá stejně,jen já mám tu zkušenost,že mojí Barunce se opravdu ještě nechtělo a tak to trvalo dost dlouho než jsme jí přemluvili.
Přeji ti ze srdce ať všechno proběhne hladce a ať brzy držíš v náručí ten krásný uzlíček.
Ahoj Eva

 
slniecko2
Kecalka 178 příspěvků 05.04.04 12:36

Ahoj Baghira,

nevzdavaj sa. Viem ze teraz je kazdy mudry, ale urob co ty uznas za vhodne a spravne pre Teba a Tvoje mimco. Podla toho co pises, ziadne ine problemy nemas sa snad nemas coho bat.

Ja som sa pytala mojej doktorky, od kedy mam zacat chodit do porodnice na prehliadky a ona povedala, ze je to na mne. Ze mozem az do konca chodit k nej, ale je dobre sa zaregistrovat cca 4 tyzdne pred terminom v porodnici aby ma pripadne neodmietli, ked uz to na mna pride. A asi aj koli tym vsetkym papierovym formalitam, ktore si musime pred prijmom odbyt.
Ked som bola piatok u Apolinaře, pytala som sa to priamo tam a oni mi potvrdili ze od 36 tyzdna mozem nastupit na poradnu k nim ( ak budem u nich rodit), ale musis doniest od svojho gynekologa vsetky vysetrenia ( zapisy). To iste mi potvrdili v nemocnici v Krci.
Ak sa rozhodnes chodit k inemu doktorovi je to ciste tvoje rozhodnutie a doktor Ta nemoze nijak obmedzovat. Nastastie dnes uz si mozeme doktora vyberat sami :o))
Ja by som asi zavolala, do porodnice kam chcem ist rodit a poradila by som sa s nimi.

Pekny den
Slniecko + Lukasek 33tt

PS: nenechaj si zneprijemnit tie posledne dni a hodiny, nestoji to za to.

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 05.04.04 14:21

Ahoj holčiny!!!
Moc děkuju za tu podporu!!!!!

Nicméně - jdu zrovna od doktora - a ZÍTRA NASTUPUJU DO PORODNICE (budu 40+4, celé těhoteství bez nejmenšího problému!!!)

Jsem z toho ještě lehce v šoku, jdu se naobědvat a nějak tu informaci vstřebat.

(Taky jsem nepochopila, proč zítra nemám jíst ANI PÍT - doufám, že kdybych šla na císaře, tak by mi o tom někdo řekl!!!)

No - zkusím si o tom s nimi v té porodnici promluvit. Snad posoudí tu situaci objektivně a nebudou moje dítě vyhánět na svět jenom proto, že se nedrží časového harmonogramu:o((((

Ještě sem večer nakouknu, teď to jdu rozdýchat:o((

Ještě jednou moc díky - a myslete na nás. Dám zprávu, co a jak - osobně nebo přes Diny!

Baghira

 
Andrea24
Kecalka 209 příspěvků 05.04.04 14:30

Ahoj Ajdo,

muzu se zeptat v ktere zemi zijes? Predpokladam, ze v Anglii, tam jsem slysela, ze se vnitrni vysetreni moc nevedou.

Ale nemuzu potvrdit to, ze se jinde, nez v Cechach nedelaji. Bydlim ve Francii a jsem podruhe tehotna. Vnitrni vysetreni mi dela doktor pri kazde kontrole, pravidelne i vnitrni UTZ, jinak bezny UTZ trikrat za tehotenstvi. Kazdopadne by to tak melo byt vsude, urcite by se predeslo spouste predcasnych porodu. Takze za tuto „specialitu“ budme rady.

Andrea 31tt

 
Andrea24
Kecalka 209 příspěvků 05.04.04 14:36

Budu na tebe zitra moc myslet. Nevim, jestli se ti podari lekare jeste zitra presvedcit, bohuzel se obavam, ze ne. Ale at to bude tak nebo tak, snaz se zbavit neprijemneho pocitu a tes se na miminko ;-). Rikej si, ze uz zitra tu svoji princeznu uvidis!!! Jeste si dneska poradne odpocin, at jsi zitra ve forme a mas dost sily.

To, ze nemas ani jist ani pit se mi take moc nezda, myslim, ze neco lehciho bych rano preci jenom zdlabla (to te nechci navadet ;-) ). Pri porodu vetsinou daji kapacku, takze hlad nemas, ale do te doby? To ja bych s sebou sekla zustat jen hodinu o hladu…

Tak jeste jednou ti drzim pesticky

Andrea24 31tt (od Pasazerku)

 
Senti
Kecalka 375 příspěvků 05.04.04 14:36

Ahoj Baghiro,

všichni na tebe budeme moc myslet a hlavně držet palce, aby vše proběhlo tak jak má.
To znamená pokud bude pro dětátko lepší, aby už vykouklo - tak ať mu doktoři pomůžou, jinak ať ho pouze bedlivě pozorují a nechají ho ještě odpočívat:-)

Senti a Karolínka

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 05.04.04 14:43

Ahoj!

Prosím Tě, rozhodně nebuď smířená s osudem, ale ozvi se!! Musíš jim říct, že byl cyklus po 45 dnech a že napřenášíš!! Vyvolávaný porod je pěkně hnusný a v Tvém případě není vůbec nutný!!!

S tou hladovkou je to taky blbost, ráno se najíst můžeš i kdybys šla na císaře, stejně to bude trvat několik hodin, to bys pak neměla sílu. Já osobně bych se normálně nasnídala. Určitě si můžeš dát slazený čaj a nabalit pořádnou sváču s sebou, tím nic nepokazíš. S lékaři určitě promluv a přímo se zeptej, jestli je vyvolávaný porod opravdu nutný. Když budeš pod kontrolou, můžete klidně ještě pár dní počkat!! Rozhodující je nález podle utz, trvej na tom, aby Ti ho udělali a změřili miminko!

Teď si vzpomínám, že při přenášení se chodí každé dva dny na kontrolu a porod se vyvolává 41 + 0!!

Holka, držím Ti palce, večer se určitě ozvi a skoč i na chat, budu tam! Je moc dobře, že ses ozvala a popsala nám své trable. Tu výměnu lékaře Ti schvaluji! :o)

Alice

 
kvetinka
Povídálka 22 příspěvků 05.04.04 15:08

Ahojky holčičky!

Baghirko držíme ti pěstičky at´ti to zítra dobře dopadne. Třeba Elinka vykoukne v noci ještě sama. Jinak já jsem chodila v loni k doktorovi, který byl taky takový bez zájmu. A bohužel těhu. skončilo potratem. Nechci tě strašit, ale až se mimi narodí tak si najdi raději jiného. Já jsem dr. změnila a tet´jsem spokojená.
Tak si pěkně odpočiň at´máš hodně energie a mysli jen na svou holčičku.
Pa pa pa
Květinka, Verunka a Eluška 34tt.

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 05.04.04 15:29

Ahoj Baghiro!
Chci se připojit k holkám s radou,aby ses nenechala.Lékaři v porodnici určitě řekni o delším menstruačním cyklu,je to dost důležité.A ne­boj,určitě Ti hned po příjmu nenarvou infúzi nebo něco podobného.Většinou to dělají tak,že Tě přijmou a budeš několik dní čekat,co se bude dít,každý den budeš chodit na monitor a až bude tak 10 dní po termínu,začnou porod vyvolávat.Ještě se dá vyšetřit kvalita plodové vody tzv.amnioskopií a pokud nebude zkalená,asi Elišku nikdo nebude násilím cpát ven.
Nemůžu souhlasit s Alicí,vyvolávaný porod není zas tak hnusný.Znám pár holek,které ho prodělaly a bylo to v poho.Já sama to mám za sebou.Můj gyndař mě poslal v 41+5 tt do porodnice k vyvolání,normálně jsem se nasnídala,oni mě přijali,šupli na postel na šestinedělky,ještě mi dali oběd a pak tabletu do pochvy(prosta­glandin,zvláč­ňuje čípek a vyvolává děložní stahy).Za hodinu jsem cítila jakési lechtání v podbřišku a bylo jasné,že je to tady.Prvních 6 hodin byla brnkačka,jen bolesti hned po 2-3 minutách,ale dost slabé a otevírala jsem se vzorně o 1 cm za hodinu.Pak už to bylo horší,ale po dalších 3 hodinách se mi na pár zatlačení narodila zdravá holčička.Měla už zkalenou plodovku,ale prý je to celkem časté.
Držím palce,ať to uhádáš a když ne,ať máš tak pohodový porod jako tehdy já.
Hanka od Šulánka a Veroniky

 
Anonymní  05.04.04 15:41

ahojky,
jen sem obcas nakouknu, ale ted bych si dovolila kratkou reakci.
ad. pupecnikova krev - pred nedavnem zde na emiminu vysel clanek o darovani pupecnikove krve versus komercni odbery…tak zbytecne nevyhazujte penizky
ad. tata u porodu - samozrejme je to idealni pripad, pokud si prejete,aby s vami byl u porodu tatinek miminka a kdyz i on chce. Obecne to ale nemusi nutne byt tatinek, stejnou roli muze zastat i jina blizka osoba (Moc doporucuji precteni knihy Partner u porodu). Jo a btw: tatinek nemusi byt nutne manzel, ze…ale to je nepodstatne…
Preji vsem prijemne ocekavani
Misulka

 
kacii
Kecalka 210 příspěvků 05.04.04 16:12

Baghiro, drzim palce, at to jde samo! Pit ani jist nemuzes, protoze u vyvolavanych porodu je vetsi riziko cisare…ale neboj!! Me porod vyvolavali a pit jsem mohla…
Kacii+Matysek 12t

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 05.04.04 16:36

ahoj slunicko :-)
zitra na tebe budeme s Krystufkem mooc myslet. Niceho se neboj,vsechno bude v poradku. Ted to jeste poseptej Elisce do briska a treba te v noci mile prekvapi
magrata

 
Anonymní  05.04.04 16:48

Ahoj Baghiro, opravdu jsi to spatne pochopila. Skoda, projevila jsem zajem a vubec jsem to nemyslela zle. Uz mam nejake zkusenosti, o 1 miminko jsem v cervnu prisla a mozna, kdybych se drzela vice sveho rozumu a intuice, mohla jsem ted mit krasneho chlapecka. Jen jsem chtela rict, ze na tebe myslim, i kdyz te vubec neznam a tve clanky uz tu ctu aspon 14 dni.
Jana + beruska 33 tt

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 05.04.04 16:59

Tak teda ten můj vyvolávaný porod opravdu nepříjemný byl. Poměrně silné bolesti nastaly pět minut po zavedení pilule a pak už se jen stupňovaly celých pět hodin. Že bych si mohla třeba jen na minutu oddychnout - o tom jsem mohla jen snít. Nikomu bych to nepřála. Naše porodní asistentka říkala, že se to u vyvolávaných porodů často stává. Hanka holt měla veliké štěstí.

Alice

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 05.04.04 17:12

Císař se dá dělat v epirurální anestezii a před ní se může jíst i pít. Pokud by šla Baghira na plánovaný císařský řez, tak musí podstoupit předoperační vyšetření, takže zítra s největší pravděpodobností pod kudlu nepůjde. Na akutní případ zrovna nevypadá. Je to mánie obvodních lékařů posílat lidi do nemocnice na lačno… Nikdy jsme nikoho neoperovali stejný den, co byli přijati, pokud nešlo o aktutní stav. Dělala jsem tři roky na chirurgii a vím o čem mluvím.

Naopak, kdyby byl porod vyvolávaný, může trvat několik hodin a rodit na lačno nikomu nepřeju. Z čeho by měl potom člověk brát síly?

Alice

 
kacii
Kecalka 210 příspěvků 05.04.04 17:19

Ja rodila vyvolavane 26 hodin…stahy po dvou trech minutach..... ale nechci strasit, ja jsem exot:o))) Pak davaji epidural a to je pohoda, tesim se na druhy:o)
Kacii+ Matysek

 
kacii
Kecalka 210 příspěvků 05.04.04 17:24

Alice, uz jsem ti odpovidala v chatu, ale pro ostatni…treba…:o) Pri vyvolavanym se nikdy nevi, jestli to neskonci cisarem, je tam vetsi riziko…a pak je fofr, daji celkovou narkozu…a jidlo dela problemy. Ale byla jsem na vyvolavani s nekolika maminama a na cisari jmsme neskoncily zadna, takze klidek:o)

 
Peg
Kecalka 196 příspěvků 05.04.04 17:36

Ahoj holčičky

Tak jsem tu zase, dneska Kontrola u dr, proběhla v maximální pohodě CS6 otevřená na jeden prst prý to odpovídá stavu ve kterém se nacházíme dr. byla docela nadšena a velmi spokojena. A tak já se mám taky dobře a jsem OK :-) ještě v jdu v po na poslední kontrolu a pak už do porodnice(teda na prohlídky)

Baghiře přeji at se v nemocnici nějak rozumně domluví, a případně jí vše vysvětlí aby věděla proč tk chtějí činit.

Mějte se všechny Peg

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 05.04.04 18:52

ahoj holciny a pupici
tak jsem zjistila,ze se vetsina z vas ocitla kolem 36 t.t a my se z delfinkem zaciname tesit na vase pripadne rozdvojovani

dnesni rano probihalo ve stylu "prsa ven,mam hlad a porad ",ve 12 jsem ho ukecala,sla si umyt hlavu a pak jsme vyrazili na prochazku. Prekvapilo nas dubnove pocasi a utok krup (kroup ) ze vsech stran (plastenku jsem pochopitelne nechala doma v predsini ). koupila jsem krystufkovi bozi trico za 89 ,–, bude v nem fesak.
jinak dneska jsme zacali 7.tyden a pokroky jsou znacne,zacina se usmivat (tedy pokud ma v te chvili plny bruch), zacina se pomalicku zamerovat na veci a brouka. Tedy v nasem pripade chrochta. V noci jsme se zhorsili (ja bych vydrzela ) a vstavame po tech 2 hodinach. no az mu bude 15,ja ho taky budu rano budit :-))
Ted je spokojeny,protoze ho tata drzi v naruci a on muze cumakovat po byte.
tak jdu to poslat a jestli nekdy nastane chvile a nas pokladek usne,jeste se tady ukazu
pa magrata a vykoupany,spokojeny delfinek

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 05.04.04 18:54

Ahoj holky!

Protože se diskuse rozbíhá směrem, který mě spíš děsí než uklidňuje (myslím ty popisy vyvolávaných porodů), tak se s vámi tímto rozloučím.

Všem, které nám budou držet pěstičky a budou na nás myslet, dopředu moc děkuju:o)))

Mějte se krásně,

Baghira a Eliška (40+3)

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 05.04.04 19:14

Ahoj Ali!
Já to nemyslela nijak zle,vím,že pokud porodní cesty ještě nejsou úplně připraveny,může se vyvolaný porod pěkně protáhnout.To asi bylo v tvém případě,myslím,že Ti odtekla plodovka,viď?
Ale když se mimi přenáší,v podstatě se mu jen trochu pomůže.To jsem to asi napsala dost chaoticky,tak se nezlob.
Možná jsem opravdu měla štěstí a hlavně jsem byla v sladké nevědomosti,že se hned porod rozběhne a všechno bude OK,což nakonec bylo.
 Hanka

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 05.04.04 20:49

Nebudeme se škorpit:o))
Jsi moc hodná, že na nás myslíš…!!!
To víš, nervy mám na pochodu!

měj se krásně!

Snad nám to dobře dopadne…

Baghira

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 05.04.04 21:40

ahoj
dneska jiz ponekolikate :-) delfinek kolem osme vytuhl a zatim se jeste drzi,ja misto toho,abych se natahla vedle neho,cumakuji na netu :-)

SENTI - videla jsem fotecku briska a vypadas fakt super

BAGHIRO - preji ti klidnou noc a zitra at tam jsou na tebe hodni.Ale ty se nedas

DINY - ty bolesti jsem mivala taky,doktor mi rikal,ze je to tim,jak je delfinek nizko

ALICE - ja klidne napisu nejaky denicek,ale urcite to nebude tak podrobne,jak od tebe.:-)

jinak opet jsem zahltila galerku jarnatek foteckami Krystufka,dokonce jeden akt :-)

pa magrata

 
Anonymní  05.04.04 21:59

Holčičky, já jsem poslala ten aktuální seznámek k dnešnímu dni do starého deníčku, tak ho znovu vkládám sem, fakt už blbnu…nemohla jsem ho najít, říkala jsem si, jestli se mi to nezdálo, že jsem ho tu viděla…no jsem normální???? Takže přeposílám doslova, co bylo v minulém,ale psané dnes ve 20 hodin večer…ach jo…:)

Milé maminky a skoromaminky:)

Posílám aktuální seznámek již narozených jarních miminek a i těch, co ještě čekají v bříšku na svůj den.

Baghirko, četla jsem tu až teď večer to tvé trápení?budeme ti zítra moc držet palečky, aby v nemocnici byli rozumnější než tvůj doktor a aby všechno udělali nejlíp pro tebe a tvou holčičku. Prosím, písni sms, ať víme, jak vypadáte, já to holkám sem napíšu, budeme všechny moc moc na vás myslet!:)

Ali, klidně si další deníček vezmu, ale vůbec nemám nápad, o čem psát:) Ty už jsi o porodu snad všechno super vyčerpala:) Tak hoď nějaký tip, jen ne ty úřady, z těch mám osypky, sotva jsem odevzdala jedno lejstro, musím s dalšíma a ještě o nich psát?brrrrr?.

Peg, to je paráda, že jste holky v pořádku a že se občas ozveš:) Jsem zvědavá, kdo z nás bude dřív:)

Chtěla bych se zeptat, mám poslední 3 dny docela problém, hlavně večer, s dost nepříjemnou bolestí v podbřišku. Nejdřív jsem si myslela, že jsou to také poslíčci, ale když tak nad tím přemýšlím, tak mě napadá, jestli mi David nedráždí šešulkou nějaký nerv tam dole?Prostě najednou třeba 3× po sobě v nějakém intervalu mě začne strašně bolet hodně nízko, je to fakt jak drnkání na nerv, je to docela intenzivní bolest, vůbec ne menstruační, taková?jiná?píchá to jak tisíce jehliček a pomůže, když změním polohu, ale někdy taky ne, prostě to musí odeznít?A taky to spíš přijde, když chodím nebo stojím, ale ani vleže se mi to nevyhýbá, hlavně kolem 11 v noci, kdy David řádí?Tak nevím?nemáte to některá nebo nevíte, co by to mohlo být? Je to tím, že jak je lumpík už nízko, že občas zatlačí na nějaký nervík? Nebo jsou tohle poslíčci???? Moc děkuju za případné reakce a rady?

Tak tady je ten seznámek:)

Papa Diny a Davídek (36tt) -----------------------------------------------
Narozená jarní miminka:)
Evásek 12.2.2004 dvojčátka 9:15 Monika 44cm/2450g a 9:20 Terezka 44cm/2250g 36TT
Sevca 15.2.2004 Nelinka 46cm/2550g TP 4.3.2004 38TT
Magráta 16.2.2004 12:30 Kryštůfek 49cm/2930g TP 14.3.2004 36TT
Primova 8.3.2004 10:50 Pavlík 50cm/3750g TP 14.3.2004 40TT
Mart 18.3.2004 5:54 Tomášek 50cm/3850g TP 18.3.2004 40TT PRAHA
Leena 18.3.2004 16:00 Vojtíšek 51cm/4100g TP 28.3.2004 38TT OLOMOUC
Lenka 18.3.2004 16:55 Štěpánka 49cm/3100g TP 21.3.2004 40TT PLZEŇ
Maky 26.3.2004 6:45 Terezka 48cm/2500g TP 6.4.2004 38 TT
Alex 4.4.2004 10:30 Christian David 52,5cm/3800g TP 5.4.2004 40 TT USA

Termíny porodů, skóre pohlaví miminek a jména, odkud jsme:

Duben:
Baghira 2.4.2004 (utz ? holčička Eliška)
Lenka 8.4.2004 (utz -překvapeníčko) ZLÍN
Katka 11.4.2004 (utz ? chlapeček) HRANICE na Moravě
Růžička 13.4. 2004 (???)
Lentilka 14.4. (holčička) PRAHA
Mirka 14.4.2004 (utz ? holčička Barborka)BRNO
Claire 15.4.2004 (utz -chlapeček)
Slávka 15.4.2004 (utz ?holčička Barborka)
Alfinka 18.4.2004 (utz ?holčička Elinka) ZLÍN
Martina 24.4.2004 (utz ?holčička Terezka)
Roxana 28.4.2004 (???)

Květen:
Gio 1.5. 2004 (utz ?holčička) PRAHA
Helena24 1.5.2004 (utz ?chlapeček Vojtíšek)
Senti 4.5. 2004 (utz ?holčička Karolínka) PRAHA
Makys 5.5.2004 (utz ?chlapeček Vašík) PRAHA
Peg 7.5. 2004 (utz - holčička Verunka) PRAHA - ZÁPAD
Alice 7.5. 2004 (utz ?chlapeček Kubíček) BRNO
Kikinka 7.5.2004 (utz ?chlapeček Tedýsek) UHERSKÉ HRADIŠTĚ
Kostička 7.5.2004 (utz ? holčička Elen) PŘEROV
Diny 9.5. 2004 (utz ?chlapeček Davídek) PLZEŇ
Nezbeda 13.5.2004 (utz -chlapeček)
Sasa V. 14.5. 2004 (utz ? holčička Monika)
Leona 14.5. 2004 (utz ? holčička Sonička) UHERSKÉ HRADIŠTĚ
Pomyšlenka 15.5. 2004 (utz ? překvapeníčko, spíš chlapeček Honzík)
Netka 15.5. 2004 (utz ? chlapeček Nikola)
Vega 20.5. 2004 (utz ?chlapeček Adam)
Doriska 21.5. 2004 (utz -chlapeček)
Tanina 23.5.2004 (utz ? holčička Julinka) PRAHA
Slniecko 23.5.2004 (utz ? chlapeček Lukášek)
Beata 24.5.2004 (utz ? holčička Klárka)
Jana 20.5.2004 (utz ? holčička)
Květinka 20.5.2004 (utz ? holčička Elen)BRNO
Alena 27.5.2004 (překvapeníčko?:))
Aicha-Iva 30.5.2004 (utz ? holčička Ivanka)

Červen:
Monis 21.6.2004 (holčičky dvojčátka:)
Petronella 23.6.2004 (dvojčátka:)
Mirka2 26.6.2004 (překvapeníčko:)Dou­dleby u ČB

Skóre pohlaví miminek (všech ? narozených i těch v bříšku:) Fotbalisti x Mažoretky : 17×24

Překvapeníček bez udání pohlaví je ve hře ještě 8!!!!!!

PS: Možná mi ukamenujete, ale už nedávám do seznámku holčiny, co měli v březnu termín a neozvali se už pár měsíců. Když se ohlásí, tak je moc ráda zase vrátím:)

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 05.04.04 22:34

Diny, s tím seznámkem jsi to udělala správně, už jsem Ti to chtěla navrhnout. STejně počítám s tím, že po narození miminek se k nám přidají další maminky, takže se bude seznámek rozšiřovat.

Co se témat týče kromě péče o miminko (to jsem navrhovala Margátě) a těch protivných úřadů mě momentálně taky nic nenapadá. Snad ještě něco o prvorodičkách a vícerodičkách nebo o přípravě souhrozence na příchod miminka. Hned na začátku o tom psala Alex, ale myslím, že pro nás je to aktuální spíš teď. Ale deníček vůbec nemusí být nějaký „vzdělávací“ ani mít konkrétní téma, stačí napsat nějaký příjemný povídací. Aspoň si oddechneme!! :o)

Já chystám šetinedělí a kojení, dál uvidíme. Napadá vás někoho, co jsme ještě neprobraly a probrat mohly?

Alice

 
Senti
Kecalka 375 příspěvků 06.04.04 09:04

Ahoj Alice,

co třeba kojení? Až se mimi narodí, je důležité zvolit správnou techniku a bylo by dobré, kdyby nám maminky napsaly, čeho se třeba máme vyvarovat.
Senti a Karolínka 37 t.t.

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 06.04.04 09:55

Holčičky, přeposílám sms, co přišla právě od Baghiry z porodnice!!!

" Ahoj. Podrž se! Nepřenáším, dokonce mi do termínu (dle utz) chybí týden!!! Ale protože mě sem doktor POSLAL, tak mě chvíli budou zkoumat a pak asi půjdu ještě domů!"

Další přišla teď: "Je to tu hrozně fajn a personál příjemnej, a ROZUMNEJ!!! Mýho doktora tu dobře znají (a koulí očima!!!). Měj se krásně a pozdravuj holky!:)

Tak to jsou zprávičky od Baghiry, super, ne?:)

Já letím na ouřady, opatrujte se, papa:)

Diny a Davídek (36tt)

 
Senti
Kecalka 375 příspěvků 06.04.04 10:30

Diny,

děkujeme za SUPER zprávu!

Baghiro: tak teď jsi si konečně pořádně oddychla, co? Hlavně si pečlivě vyber nového gynekologa!!! Nejlépe na doporučení třeba od kamarádek.

Senti a Karolínka

 
slniecko2
Kecalka 178 příspěvků 06.04.04 14:21

Ahoj Maminky a aj tie Skoro-maminky,

To je fajn, že Bagira nakoniec našla aspoň dobru pôrodnicu, keď už nemala šťastie na gynekológa. Držíme Ti palce, prajeme pevne nervy a veľa energie .

Chcela som sa s Vami len podeliť o jednu informáciu a to o staro-novom programe na CT 1 Pre Vás čo ste TV-maniačky, dnes začal opäť program na CT1 12.30 a vola sa Sama Doma. Bude každý utorok v tu istú hodinu a na budúce majú mat tému kojenie a výživa deti ( okrem iných menej čí viac zaujímavých tém.
Dnes tam hovorila jedna doktorka o tom čo s miminkom keď sa vrátime z pôrodnice a potom tam ukazovali, ako si uviazať šátok na nosenie miminka. Ten šátok bol celkom zaujímavý a asi si ho poriadime.
Doktorka čo tam bola povedala, aby sme si detskú doktorku ( pokiaľ ešte nemáme) vybrali zo Zlatých stránok, alebo že v pôrodniciach majú zoznamy. Môj problém je, ale že sa budeme sťahovať na miesto kde nikoho nepoznám, a tak by som radšej potrebovala zohnať nejaké referencie ( nech nedopadneme ako Bagira so svojim gynekológom).

Poznáte niekto a môžete doporučiť dobru detskú doktorku v H.Počernicích, alebo na Čiernom Moste ?

Lukáško včera a dnes nacvičoval sťahovanie národov. Bruško sa nám cely deň presúvalo z prava do ľava a späť. Zajtra ideme k doktorke a uvidíme čo nám povie. Tiež mam občas a hlavne pri chodení veľmi divný pocit, až bolesť, na pravej strane niekde kde končí bruško a začína stehenný kĺb.
Všetkým Vám prajem krásny deň ( i keď vonku to tak nevypadá) a veľa energie

Slniečko a Lukašek ( futbalista) 33tt

 
slniecko2
Kecalka 178 příspěvků 06.04.04 14:41

A este som nakukla do forogalerie.

SENTI - maš nádherne bruško. Tiež si doma s krémom kreslíme očička a ústa každý deň keď si mastíme bruško, ale Tie Tvoje fotky su oveľa lepšie. No proste Karolínka bude herečka. Je to super nápad a ešte k tomu ten Taťka - to je na fotku do súťaže.

MGRATKO - Kryštufek je roztomily a je neuveriteľné ako rýchlo rastie. Za chviľku budeš musieť nakupovat vačšie velikosti.

Tak pohladte za nás svoje miminka a bruška
Slniečko + Lukášek 33tt

 
jouda1
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 06.04.04 17:06

Ahojky Slniečko,
ja k vám jen nakukuji a všimla jsem si že máš stejný problém jako já.Mě začal už hned na začátku těhotenstí.Mám na mysli ty bolesti na pravé straně.Odpvědi jsem se od doktora proč to tak je nedočkala a tak jsem tě chtěla poprosit když jdeš zítra k doktorovi jestli bys to nemohla zjistit.Snad máš lepšího doktora než já.někdy mám ty bolesti dost silné a normální mi to nepřijde.
Předem ti moc děkuji a přeji ti hezký zbytek těhotenství.
Pa Petra a koblížek 38+4tt

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »