Jarní miminka - Strach z porodu

Těhotenství

Ahoj holky! Bříška rostou a s nimi možná i naše obavy ? jaké to bude? Poznám, že rodím? Jak to všechno zvládnu?

I když jsme na miminko hrozně natěšené, je normální, že přijdou obavy nebo i noční můry. Každá žena si zakouší úzkost, hlavně při prvním těhotenství se může objevit strach. Ale ani druhorodičky nejsou ušetřeny strachu ? do prvního porodu jsme mohly jít v blahé nevědomosti, dnes už toho víme víc, možná až příliš?. Pokud něco podobného zažíváte, nemusíte se děsit ? je to naprosto normální. Strach je obranná reakce a k životu patří. Kdybychom se nebáli, že se při žehlení spálíme, přestaneme si dávat pozor. U porodu je to ještě něco jiného ? je to cesta do neznáma, nevíme přesně kdy to na nás přijde ani jak to bude probíhat. Jako první je dobré si všechny ty strachy připustit. Je důležité si ujasnit, čeho se vlastně bojím.

Poznám, že to začalo?

Nebojte se, poznáte! Může vám odtéct plodová voda. Nečekejte velkou kaluž, může unikat postupně. Před tím ale odchází hlenová zátka. Pokud najdete na vložce nebo na kalhotkách větší množství hlenu, je možné, že jde právě o hlenovou zátku. Může se objevit i slabé krvácení. Není důvod k panice, porod může začít až následující den. Plodovou vodu nemusíte poznat, většinou uniká postupně. Miminko vlastně hlavičkou zašpuntuje dole dělohu, takže odejít může jen spodní voda. Pokud pozorujete opakující se vlhkost, jde pravděpodobně o plodovou vodu. Stahy ani bolest ještě nemusíte cítit. Máte čas se osprchovat a sbalit tašku do porodnice.
Bolest v kříži ? může přijít dříve než tvrdnutí bříška nebo stahy. Může polevit a zase se vrátit nebo zůstává. Ulevit si můžete sprchou nebo masáží.
Asi nejvýraznějším a nepřehlédnutelným začátkem porodu jsou kontrakce ? stahy dělohy. Můžete cítit bolest, jako při měsíčkách. Pokud se intervaly mezi stahy zkracují a bolest narůstá, je na čase vyrazit do porodnice. U někoho nemusí nastat pravidelné kontrakce, v tom případě je dobré zavolat do porodnice a domluvit se. Pokud se nepravidelné stahy objevují několik hodin a termín porodu je blízko, může jít o jeho začátek. Pomůže vám jednoduchá pomůcka ? zrcátko! Prostě se podívejte nebo nahmatejte, zde se už trochu neotvíráte! Jestli vypadáte dole ?jinak? (otevření o 2-3 cm je už patrné), pak je na čase se balit!! :o)

Bolest

Taky jsem se utěšovala, že existují ženy, které rodí skoro bezbolestně? Už vím, že já k těm šťastným vyvoleným bohužel nepatřím? :o) S bolestí se dá spolupracovat, ale nějaká bude. Myslím, že hodně velkou roli hraje psychika. Může pomoct porodní plán (ještě o něm budeme mluvit), třeba si naplánovat, že vydržím 10 minut hopsat na balonu, pak si dám tak 15 minut sprchu a nechám si namasírovat záda. Nic není horší než vidět před sebou jenom bolest a nevědět, kdy to skončí!! Proto je dobré si dlouhou dobu otvírání naporcovat na snesitelná sousta! Zaměřím se víc na zvolenou činnost, než na bolest. Důležité je nasměrovat se na dobu po porodu. Když bolest právě přichází, nesmím se jí poddat, musím jít proti ní, prodýchávat a hlavně vědět, že to zase přejde. Nepřipouštět se, že se bolest bude stupňovat, ale soustředit se na daný okamžik. Když je tady - dýchám, když pomine ? relaxuji a sbírám síly. Jedna porodní asistentka radila představit si, že jste na rozkvetlé louce a chcete pořádně nasát všechny vůně? Chápu, že
Strach o miminko

Snad nám pomůže jen ujištění, že strachem miminku nijak nepomůžeme. Musíme prostě důvěřovat, stres uškodí spíš nám a porod neurychlí. Jediné, co tu platí je důvěra.

Nepříjemný personál

My závislačky, co chodíme na emimino dlouho jsme četly dost hrůzyplných zkazek o nepříjemné porodní asistentce a nevhodném chování personálu. I když je porodnice sebelepší, nikdo vám nezaručí, že narazíte vždy na příjemného pana doktorka a skvělou porodní asistentku. Navíc máte bolesti a nemáte sílu se o něčem dohadovat! Tady nastupuje tatínek!! Jako chlap je pro personál mnohem větší autorita, je to váš ochránce a oproti vám je ve výhodě ? je silný, netrápí ho kontrakce a může zasáhnout když bude třeba. Už jen z tohoto důvody by měli tatínci být aspoň u první doby porodní. Jak moc pomůže jen včasné zavolání sestřičky, podání ručníku, čaje nebo studeného obkladu na čelo! Chápu, že bezmocnost je pro pány velice nepříjemná! Dívat se jak žena trpí a nemít možnost tomu zabránit? Jediné, cos e dá dělat, je být tam s ní. A o to právě jde. Když si netroufá tatínek, je možné požádat maminku, sestru nebo někoho blízkého, ale je dobré nebýt v takové chvíli sám.
Ale řeč byla o personálu. Na nevlídnost a kousavé poznámky platí kupodivu vlídnost a slušnost?. Nemá cenu si rozházet už dost nepříjemný personál, když jiný není k mání a já tu mám přivést na svět dítě. I nevlídná sestřička se dá trochu naladit a upřímná věta: ?Sestři, věřím, že to spolu nějak zvládnem? může vrátit onu unavenou ženu zpátky na zem. Je to konec konců jenom člověk a nevíte, co má za sebou. Vím, že jednu nepříjemnou asistentku v dobrém dorazil, když jí z donesené termosky nabídnul kávu a domácí koláče! Nálada se jí výrazně zlepšila? :o)

Jak to všechno zvládnu?

Po narození našeho drobečka bude skutečně všechno jinak, aspoň to tak bude z počátku vypadat. Ale ničeho se nebojte, zvládnete to jako spousty maminek před vámi! Jakási síla ve vás pomůže zmobilizovat všechny síly a zorganizovat všechno potřebné. Nebojte se přijmout nabízenou pomoc od příbuzných a zaměstnat kamarádky, které přijdou okouknout miminko!! Hodně odpočívejte a snažte se i přes den dospat, co se nepodařilo naspat v noci. Pavučiny na stopě a prach pod postelí chvíli počkají? :o)

Vztahy v rodině

Další věc, která se změní jsou vztahy. Z chlapa je najednou táta a může ho to třeba zaskočit. Dlouhý půst v milování během těhotenství a v šestinedělí může vyvolat napětí. Jako novopečená maminka budete nejspíš skákat kolem miminka a na drahou polovičku nezbude tolik času a energie. Naše první střety přišly právě po narození miminka. Rozdílné názory, které jsme byli schopni tolerovat v běžných situací, se jasně ukázali nad přebalovacím stolkem. Manželovi se zdálo, že málo mydlí, splachuji a dávám příliš chladnou vodu, mě se nelíbilo časté větrání (většinou hned po koupání?) a tenké oblečení (vždyť je horko!!) Kdo si maluje rodinou idylku, může být zklamaný. Není od věci si o změnách v domácnosti promluvit už před porodem. Sice to neodstraní všechna nedorozumění, ale může to trochu pomoct.
Pokud už nějaký ten poklad máte, znamená to výraznou změnu i pro jedináčka, případně zaběhlé sourozenecké vztahy. Hodně záleží na věku. O tom, jak malému stvořeníčku trochu zjednodušit příchod miminka si povíme v samostatném deníčku.

Strach z neznáma

Do čeho vlastně jdu? Nevím jak vy, já jsem člověk, co chce být na všechno připravený a všechno vědět předem. Život už mě naučil, že to není možné, ale tyhle sklony ve mně zůstaly. Nedá se dělat nic jiného, než to přijmout jako jedno velké dobrodružství! Když jedete na dovolenou do neznámé země tak se asi spíš těšíte než bojíte. Navíc do tohoto dobrodružství nejdete sami!

Přeji všem spoustu optimismu a radostného očekávání! Nebojte se, my to zvládneme!!

Alice + Kubíček 34 tt
alice

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
baghira
Závislačka 2901 příspěvků 28.03.04 09:39

ALICE! Úplně skvělý deníček!!!!! A vzhledem k tomu, že mi do porodu zbývá nějakých 5 dní, tak pro mě je i velmi aktuální!!!
Moc díky!

(Dneska přemlouvám od rána Elišku, aby vylezla - že konečně vykouklo sluníčko…

Strach z porodu teda mám - občas míň, občas se to podbá panice. Jedno je mi ale jasný - NĚJAK se moje dcerka dostat ven musí, takže je zbytečný o tom teď meditovat. Na to, žer to bude bolet jak sto čertů, jsem měla myslet před devíti měsíci:o)))

Pozdravy všem jarním maminkám, miminkům i bříškům posílají

Baghira a Eliška 40.t.t. (TP 2.4.)

Mart
Kecalka 456 příspěvků 28.03.04 12:19

Ahoj těhulinky a maminky,
konečně jsem se dostala k počítači a můžu se vám ozvat. Je to už 11dní, co jsem byla naposledy na emiminu, psala, že porod je v nedohlednu a pár hodin poté se mi narodil Tomášek přesně na den 40+0. Je to moc hodné miminko, krásně papá a zatím hodně spinká, takže mám i dost volného času. Časem se pokusím dostat fotky do galerie. V porodnici jsme museli zůstat osm dní, protože Tomášek měl žloutenku, ale teď už mu hodnoty klesají a získává normální barvu. V Podolí jsem byla maximálně spokojená, jak s lékaři a sestrami, tak dokonce i s jídlem, které bylo na nemocnici neobvykle dobré.
Teď něco k porodu, bude se to hodit k tématu dnešního deníčku a snad to někomu pomůže, zbavit se strachu. Ve středu 17.3. jsem byla v poradně a při 39+6 jsem měla CS 3, na monitoru taky klid. Cítila jsem sice před tím nějaké poslíčky, ale stylem jeden poslíček za den. No a v deset večer jsem vypnula počítač, šla spát a v půl jedné ve čtvrtek to začalo. Pořád jsem nemohla uvěřit, že rodím, čekala jsem, že kontrakce zase přejdou, že jsou to určitě ty poslíčky. Nechtěla jsem, aby mě z porodnice posílali zpátky domů. Ale poslíčky to nebyly. Hned od začátku jsem měla kontrakce po 6-4 minutách a po dvou hodinách čekání, jestli to přejde, jsem zavelela k odjezdu do Podolí.
Cestou v autě už byly kontrakce po 3 minutách. V Podolí bylo kupodivu o půl čtvrté ráno plno na příjmu (mají tam dva monitory), tak jsem musela chvíli čekat na chodbě v přítomnosti dvou dalších tatínků, ale zvládala jsem se tvářit ?slušně? a při kontrakci koukala do země. Pak už to šlo všechno tak rychle, že mám pocit, že už si z toho moc nepamatuju. Monitor, přitom kontrakce nabraly na bolestivosti, vyšetření, otevřená jsem byla na 4 cm, příprava, tj. klystýr (nebylo to nijak nepříjemný, jen byl problém vydržet tu chvilku ležet), pak hodina na přípravně, kdy jsem běhala mezi sprchou a záchodem, naštěstí byly ve vzdálenosti 2 metry od sebe, a pak druhá hodina s manželem na porodním sále. Celou dobu jsem měla kontrakce jen v podbřišku, v podstatě bych to popsala jako hodně silné menstruační bolesti, žádné bolesti v kříži. Na úlevu od bolesti jsem využívala jen sprchu, zkoušela jsem i sed na balónu a pozici na všech čtyřech, ale nevyhovovaly mi. Další monitor mi naštěstí nedělali, jen mi PA na chvíli přidržela sondu na břiše ve stoje. Manžela jsem zkusila zaměstnat sprchováním břicha, ale ukázalo se, že si sama lépe nasměruji proud tam, kam potřebuji. Celou dobu jsem se snažila myslet na to, že bolesti pomáhají miminku na svět. Ne že by to nějak bolest utlumilo, ale psychicky to pomáhalo. Ale přiznám se, že mě napadla i myšlenka, jak to bylo poprvé pohodlné císařským řezem.
Po přibližně 45 minutách kontrakcí, které šly snad po minutě, jsem najednou začala křičet, že musím tlačit a že to nevydržím, protože jsem si samozřejmě myslela, že ještě zdaleka tlačit nemůžu, když jsem v porodnici teprve 2 hodiny. Manžel běžel pro asistentku, vylezla jsem na porodní lehátko a PA mi oznámila, že jsem úplně otevřená a můžeme jít tlačit, jen mi ještě musí píchnout vodu. Strčila do mě něco dlouhého, vůbec nic jsem necítila a najednou skončily bolesti v podbřišku a dál už jsem cítila kontrakce na tlačení jen jako tvrdnutí břicha v těhotenství.
Tlačila jsem co, mi síly stačily, ale bohužel jsem v sobě neobjevila nové zdroje energie, jak občas někdo popisuje druhou dobu porodní. Nejdřív jsem u toho trochu vrčela, ale PA doporučila být zticha a neplýtvat zbytečně silami. Nejhorší bylo, že Tomášek vždy kousek sestoupil, ale pak se zase kousek vrátil zpátky. Mezi tlačením jsem pořád opakovala, že už nemůžu, nicméně jsem zřejmě mohla a po čtvrt hodině práce byl Tomášek venku. PA se mě snažila dole co nejvíc roztahovat a pomoci Tomáškovi ven. Když jsem viděla, že bere do ruky nůžky, na chvilku mě napadlo nástřih odmítnout, ale pak zvítězila touha mít to už konečně za sebou. PA mi pak řekla, že bych se hodně potrhala, že měla problém vytáhnout i Tomáškova široká ramínka. Nástřih nebolel, jen to trochu luplo. Následné šití bylo také v pohodě, anestetikum spolehlivě zabralo. Překvapilo mě i to, že placenta vyšla za chvilku po Tomáškovi, přestože mi nic nepíchli.
Takže když to shrnu, od první slabé bolesti doma byl Tomášek na světě za 5,5 hodiny. Na porodu mi více než bolesti, které byly snesitelné, vadila představa, že to budu muset vydržet ještě mnoho dalších hodin a přitom už jsem unavená a ospalá. Narození Tomáška byl nádherný zážitek, zvlášť když starší Honzík se narodil císařem. Byla jsem vděčná osudu, že se mi napodruhé podařil přirozený porod. Doktor, který přišel až na šití, když slyšel, že doma už máme také chlapečka, navrhoval pořídit si ještě jako třetí holčičku. Byl překvapený, když jsem, řekla, že o tom s manželem trochu uvažujeme. Díky tomu, že jsem nemusela podstoupit druhého císaře, by to i ze zdravotního hlediska bylo bez problémů.
Chtěla bych popřát všem těhulkám, aby měly porod tak lehký, jako jsem měla já, ničeho se nebojte, všechno zvládnete a ten výsledek je nádhera. Asi se to časem změní, ale teď se nacházím ve stavu, kdy si neumím představit, že tohle miminko je moje poslední.

Mart

P.S. Příště napíšu něco o pobytu na podolském šestinedělí.

Senti
Kecalka 375 příspěvků 28.03.04 13:30

Ahoj těhulky a maminky,

nejprve musím pochválit Alici deníček. Informace, které tu získávám mi moc pomáhají. Čím se toho člověk víc dozvídá, tím méně se bojí, protože ví - do čeho jde.

Manžel teď začíná trošku panikařit, že nic nemáme připravené:-) Takže tento týden jsem mu slíbila, že si zabalím tašku do porodnice a začnu se snažit, aby můj seznámek, kde mám napsáno co je třeba ještě zařídit, se postupně ztenčoval:-)

Kikinko: držím moc palce, aby ti co nejdříve klesl tlak a ty jsi mohla být zase doma, kde se člověk cítí nejlépe.

Baghiro: držím palce, aby jsi se už brzy dočkala svého mimíska a měla takový krásný porod, jako Mart

Mart:jsem moc ráda, že jsi měla bezproblémový porod a hlavně jsi mohla porodit přirozeně - oproti prvnímu porodu. a přeju ti, aby brouček byl pořád tak hodný, jak zatím je:-)

Mějte se všichni moc krásně a už se těším na tento týden, který slibuje oteplení a určitě i nová miminka:-)

Senti a Karolínka 35 tt

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 28.03.04 13:45

Ahojte!

Dlouho jsem tu nebyla, bude toho hodně?!

Ještě pořád vstřebávám nová miminka a novopečené maminky! Blahopřeji Maky k Terezce a Mart k Tomáškovi. Úžasný popis porodu!! Dáváš mi naději, já jsem rodila přesně 5 hodin, ale kontrakce byly od začátku velice silné a vůbec jsem neměla pocit, že by někdy ustávaly nebo byly slabší? Takže jisté obavy z porodu mám ? aby se to neopakovalo a aby byl Kubíček v pořádku. Řekla bych, že druhorodičky to mají v jistém ohledu těžší.

Zdravím Baghiru ? tak další na řadě?! :o) Zkuste muchlování, třeba se to rozjede! :o) Snad už se umoudří i počasí a my se budeme za chvíli slunit s kočárky na sluníčku.

Co u nás? V neděli 6.3. jsme byli na návštěvě u Ajky. Kdybych nevěděla, že je těhotná, vůbec bych to nepoznala. Marek se jí ptal, jestli plánují druhé?! Sice ho pravidelně informuji, ale má v těhulkách a snažilkách hokej ? je nás prostě moc. U Ajky jsem stoupla na váhu a ta sprosťačka mi ukázala nehorázných 78,8 kg! Sice v plné polní, ale docela mě to vyděsilo. Tak mi Marek koupil k MDŽ digitální váhu a od té doby se každý den večer a ráno vážím. Večer mám většinou o kilo víc. Je to docela zajímavé pozorovat, jak deka pomalu přibývají. Teď mám 77 kilo čisté váhy, což je 13 kilo navíc.

Ve čtvrtek 11.3. jel Marek s Verunkou do dětské nemocnice a já vyrazila nakupovat látky. Podařilo se mi najít prodejnu s 50% slevou, takže jsem toho nabrala do zásoby. Verunka se po návratu z dětské probudila se zelenýma očima! Ještě se mi nestalo, že by jí takhle teklo z očí. K tomu rýma a pokašlávání no a v pátek to vlezlo i na mě. O víkendu mi nebylo ani trochu dobře, noci jsem spíš probděla, jak jsem si lehla, ucpal se mi nos a měla jsem pocit, že se dusím. Aby toho nebylo málo, kleknul nám počítač hned po odeslání deníčku. Marek s námi zůstal dva dna na paragrafu, v pondělí šel s Verunkou na dětské, já zase ke své dorotce. Choroba se mě držela nezvykle dlouho, většinou to po týdnu poleví. Na ten slavný veletrh jsme nakonec nešli, protože Verunka ještě kašlala a podle zpráv od holek to ani nestálo za to.

Teď už se máme dobře, ale pro změnu to leze na Marka? Takže pořád veselo. Už mi moc chybí cvičení, sice jsem se snažila chodit na procházky, ale potřebuji protáhnout celé tělo.

Vlastně se nacházím v období, kdy jsem rodila Verunku. Tentokrát se neotvírám, žádné divoké infekce nebyly nalezeny. Ve středu jsem viděla Kubíka, je prý hlavou dolů a už tak zůstane. Každý večer se krásně boulí, stačí si sednou do křesla a dívat se, jak se přelévá zprava do leva. Už vím, kde má zadeček a kde nožičky, někdy jsou krásně cítit patičky. Jak trochu vysvitne sluníčko, uděláme další fotečku.

Když srovnám obě těhotenství, tak u Verunky jsem se cítila pořád skvěle, i když jsem se otvírala, neměla jsem žádné bolesti, žáha mě začala pálit dva dny před porodem, ale opravdu jen velice mírně. Teď mám pocit, že se na mě sesypaly všechny možné těžkosti ? bývám dost unavená, poslíčci chodí i několikrát denně, pupek už opravdu tlačí, když se rychle pohnu, tak i zabolí, k tomu to nachlazení? A navíc se pořád koupu v potu. Pořád jsem si myslela, že je to tím nachlazením, ale vzpomínám si, že u Verunky jsem to měla taky. Byl pěkně teplý květen a já se chodila i 3× denně sprchovat. Připadám si jako dobře orosený půllitr!! Stačí vypít teplý čaj nebo sníst talíř polévky a už mi stojí kapičky potu na čele!! O pálení žáhy ani nemluvím, to je tak silné, že se nemůžu chvílemi ani nadechnout! Na druhou stranu je spoustu neduhů, kterými netrpím a když zrovna netrápí něco z výše popsaného, cítím se velice dobře.

Dívala jsem se na fotečky, naprosto sladká miminka!! Přidala jsem dvojčátka od Eváska, slíbila jsem jí to, než nám kixnul počítač.

Zatím se loučím, pokračování příště!

Alice + Kubík 34+2 tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.04 14:39

Ahoj Holky,

Alice moc hezky jsi to napsala a kéž by to proběhlo tak v pohodě a v relativním klidu.

Já se tak nějak porodu nebojím, možná proto že strachu jsem si v těhotenství užila až až a tak už se jen těším, že tu naší malou příšerku budeme mít u sebe.

Taky gratuluji všem maminkám a čerstvým miminkum, Mart měla podle všeho užasný porod a takový přeji všem.

Včera jsme konečně koupili kočárek, měli jsme ho vybraný už od předvánoc, ale koupi jsme odložili na později. Tak jsme jeli docela na jisto do DEPEMO v lochkově a byli jsme zklamáni, že tu naši vybranou barvičku už nemají, a ani mít nebudou nebot v nové kolekci už je jiná kombinace. Ale jak už jsme psala v tomto obchudku jsou maximálně ochotní tak nám zavolali do jiného kam kočárky dodávají a tam ho ještě měli poslední kousek a tak jsme ušetřili 2000,– nebot nnové modely byli již drahší . Jo koupili jsme HOCO Big foot v barvě ZIMT, je moc hezky a jsme moc rádi že jsme ho ještě sehnali.

Jinak se cítím, čím dál lépe začínám mít nějak moc energie tak si říkám, jestli nakonec po těch všech peripetiích třeba nebudu přenášet, no ale to je ještě dosti času zatím jsme v 35tt takže doufám že na svět ještě nespěcháme. Aspon dos tředy to jsme objednaná ke kadeřnici rozhodla jsme se o uplnou změnu image a pujdu na krátko, doufám že seberu dostatek odvahy k uskutečnění.

Kikinko tobě přeji aby Vám oběma bylo o moc lépe a dostali jste se domů a hlavně aby jste byli oba v maximálním pořádku.

Všem ostatním hezký zbytek neděle.

Peg a Verunka 35tt.

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 28.03.04 17:16

Ahojky těhulky a maminky:)

Zdravím od Plzně, Ali, moc pěkný deníček, úplně na mě padá, že se to fakt už blíží, první jarní měsíc za námi, on ten květen není zas tak daleko…a dubnová miminka na sebe nenechají také dlouho čekat, alespoň doufám:)

Jinak moc nepíšu, protože včera jsem myslela, že se mi odloupne snad břicho ze záchvatů kašle, byla to síla, pomohla lidová léčba, odvar z cibule na prsa, takže je mi trošku líp, ale stejně žádná sláva…do středy ještě chci polehávat a nikam nechodit, přehodím si úterní kontrolu v poradně, mám dojem, že vyjít v tomhle stavu ven, tak mi to ještě porazí:(

No jdu zase do pelíšku, Davídek se moc nehlásí, tak doufám, že je v pořádku, měla jsem hrozný noční můry, že z toho kašle se mi tam natřásala placenta a jestli se s ní něco nestalo…no fakt blbnu…tak se kontroluju a mladej jako naschvál pořád spí, čutně jen tak sporadicky a to mi na klidu moc nepřidá…

Mějte se líp než my a nepřeceňte to jarní sluníčko, ať máte na blížící se porod hooodně síly:)

Diny a Davídek (dnes vstupujeme do 35tt)

Vega
Kecalka 177 příspěvků 28.03.04 17:34

Ahoj ahoj, tak se zase po dlouhé době hlásím do deníčku. :) Akorát jsme s manželem dovystěhovali zbytky z pokoje, ze kterého budou dva děcáčky. Fuj, chudák Adam, bude mít z mámy stěhováka. Je to docela rozdíl, s Naty jsem byla pořád v pohodě, bříško v klidu. Teď se při každém uvedení do ležací polohy ozve žáha, bříško dost pobolívá, poslíčci jsou u nás jako doma, už aby to bylo za mnou. Držím nám všem palce, ať jsme v pohodě a bez problémů to doklepeme až k miminkům. :-) Vega

slniecko2
Kecalka 178 příspěvků 28.03.04 18:29

Ahoj Maminky a Maminky zatial cakatelky,

Alice Dennicek je opat vyborny. Pises ozaj skvele. Ja si to vsetko zatial nepripustam, kedze termin mame az v maji. Co sa tyka bolesti myslim, ze ju moc dobre neznasam, ale stale si myslim, ze je to este daleko a nebudeme sa zbytocne stresovat dopredu. Je ale dobre vediet co vsetko nas bude cakat, lebo prekvapenia aspon ja urcite namam moc rada. Som ten typ, ktory radsej vopred chce vediet do coho ide. Takze asi sa zacnem aj ja dusevne a fyzicky pripravovat na ten velky den co nas caka. Mam trochu obavu aj z nemocnicneho prostredia, kedze som v celom svojom doterajsom zivote nestravila viac ako 3 hodiny v nemocnici a aj to boli vacsinou nastevy niekoho choreho. Je ale dobre vediet ze to je len na par dni, takze nieco ako neprijemny letny tabor ( ale letne tabory som mala rada, takze to nebude tak zle).

Mart, podla toho co pises si mala asi skvely porod a k tomu este to nacasovanie 40+0. Ako sa Vam to podarilo, to je skvele planovanie. Gratulujem.
Posledny tyzden som stretla dve zenske, ktore si porod ozaj „uzili“ a este dalsie dva tyzdne po porode stravili na „AR-e“. Je dobre vediet ze su aj jednoduchsie porody. Kedze som od prirody optimista, tak si hovorim, ze aj my to zvladneme. A ako sama Alice hovori nebudeme sa bat ale tesit ved to bude velky den pre Maminky, Tatkov ( na tych nesmieme zabudat ved oni sa teraz mozu citit trochu mimo) a taktiez nase Miminka.

Vsetkym prajem krasny, slnecny, jarny tyzden a tesime sa na dalsie prirastky.

Slniecko a Lukasek 32tt

kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 28.03.04 18:48

Než stíhám komentovat, už je tu zase nový deníček, tak Vám sem zkopíruju svoje poznámky, který se vztahujou k pátku a uvidíme.....

Ahojky těhulky, pupíčci, maminy i jarňátka!

MAKY: velká gratulace k Terince, přejeme hlavně zdravíčko a vzhledem k té ?přiměřené? váze aby měla sílu a velkou chuť k jídlu, aby to dohnala. Do fotogalerie jarňátek jsem přidávala Jarouška, který se narodil kamarádce Pavle, měl 2,45kg, byl to takovej malinkatej mrňousek, ale snaží se a dohání co může.

MIRKA2: souhlasím s tím naťuknutým tématem, co se týče obíhání úřadů. Nebylo by to vůbec na škodu. Já jsem evidovaná přes Úřad práce a vzhledem k tomu, že si od pátku taktéž ?lebedím? na mateřské, byla jsem už odevzdat žádost o podporu v mateřství na sociálce, kde mi milá paní oznámila, že budu pobírat celých 84 Kč na kalendářní den, což činí zhruba dva a půl tisíce měsíčně. Zatím jen vím, že mám po narození donést rodný list jak na sociálku, tak i na pracák (na pracáku mě budou vyřazovat z evidence). Co se týče toho odpočtu na dítě, zjistila jsem od kamarádky, že manžel má nárok na odpočet na dítě už za ten měsíc, ve kterém se mimísek narodí, na mzdové účtárně budou po něm požadovat taktéž RL. Co se týče odpočtu na manželku, to je prý až při ročním vyrovnání. Jinak v ostatních tvých bodech tápu stejně jako ty. Jo a ještě, tvůj mejlík s přílohou cvydri.exe mi nějak neprošel, můj chytrý počítač k této příloze zablokoval přístup pro nebezpečnost.

PEG a Verunka: jsem ráda, že jste holky zatím 2v1, i když by to už nebyl velký problém, ještě to spolu vydržte. Máme stejný termín a moje maminka mi tvrdí, že do května to 2v1 nevydržíme, takže uvidíme, možná se rozdvojíme ještě dřív než vy.

BAGHIRA: nezoufej holka, druhého dubna je tu cobydup a ty se té svojí Elišky určitě brzo dočkáš. Už jsem celá natěšená, až na emimču objevím novou zprávičku o přírustku :-)))))))

DINY a Davídek: přeju malé brzké uzdravení, abyste toho bacila zvládly co nejdřív :o)

MAGRÁTKA: doufám, že jste s Kryštůfkem zdárně přežili cestu do Humpolce i veškeré příbuzenstvo a že se nám zase s tím svým báječným optimismem brzo podělíte o své zážitky :o))

NEZBEDA: nic si z toho nedělej, že zatím nechystáš pro benjamínka pokojíček a postýlku. Do třináctýho máje je snad ještě čas. My máme termín sedmýho a zatím jsme akorát vyprali nějaké oblečky, co jsme zdědili. Další várka je teprve nachystaná na vyvářku (plínky, zavinovačky a podobné), ale čekáme na vhodnější počasí, aby nám to krásně uschlo. A taky košík na spaní pro malou budeme mít doma až po Velikonocích. Ale máš pravdu v tom, že když vidíš na fotečkách ty načinčané pelíšky pro mimísky, hned bys to chtěla mít doma nachystaný taky tak. To jsme na tom stejně. Co se týče oken a malování, zrovna dneska máme doma topenáře, kterej předělává v našem domečku topení, ale vypadá to, že každou chvilku se už zahřejem, no a malování následuje v plánu práce hned poté. Takže to všechno pak bude taky narychlo, doufám, že zůstaneme s Elinkou 2v1 ještě nějaký ten týden.

Ve čtvrtek na apríla jdem k paní dr. poprvé natočit KTG, tak jsem zvědavá, jak to dopadne.
Ještě k porodopisu ? nevím, ale asi jak která porodnice, na ?moje? přerovská si přeje vyplnit porodopisy dopředu, takže mi sestřička doporučila kterékoliv pondělí nebo pátek dostavit se ve 13.oo k jeho sepsání, prý bez porodopisu mě neodrodí. Nevím, co by dělali, kdybych tam dopředu nešla a pak mě přivezli hodně narychlo ? snad by mě nenechali někde na chodbě :o))))))))))

Pro dnešek končím, všechny těhulky a maminy pozdravujeme, pohlaďte za nás svoje pupíčky a svoje zlatíčka

Kostička + El 34+3 tt

Helena24
Povídálka 39 příspěvků 28.03.04 21:37

Ahoj těhulky a maminky,

Alice, máš jako vždy hezký deníček. Já se bolesti u porodu ani nebojím, spíš mám obavy z chování personálu, jestli se dokážeme domluvit. Hlavně proto tam chci mít manžela. Jelikož už jednoho raráška doma máme, neobávám se problému na způsob ? jak pečovat o miminko, aneb každý máme jinou představu :o))
Jen čekám, jak moc bude Ondrášek žárlit na brášku. Asi toho budu mít ze začátku plné ruce, celé příbuzenstvo máme dost daleko, takže manžel 14 dnů po porodu nastoupí znovu do práce a já budu s oběma sama.

Jestli si ještě pamatujete, jak jsem psala, že náš brouček od minulé soboty blinká a má průjem, tak to už je dobré, ale teď začal kašlat, má rýmu a teplotku. Už má o kilo míň, nemohl se dlouho zbavit průjmu, tak papal samé piškoty, rohlíky, brambory? Je bledý, pusinku má osypanou ? zítra půjdeme k doktorce, snad je všechno v pořádku, mám o něj strach.
U mě problém vznikl v tom, že jsem ve středu ráno dostala taky průjem a teplotu, kolem poledne mi začalo pravidelně tvrdnout břicho. Když manžel přišel o půl sedmé z práce, ležela jsem s horečkou v posteli a břicho mi ztvrdlo po 45. Sbalila jsem věci, vyrazili do nemocnice a ve 20.10h jsem na příjmu hlásila ztvrdnutí po 65, pravidelně po 3 minutách. Byla jsem pěkně vyklepaná, bulila jsem, no dovedete si to představit, pořád jsem si opakovala - vždyť má sotva 2 kila?
Napojili mne na monitor, vyplnila jsem porodopis, udělali mi UTZ, vyšetření, odebrali stěry, krev ? všechno to trvalo 2 hodiny. Zjistilo se, že otvírat se naštěstí nehodlám :o)))
Noc jsem strávila s postupně 4 kapačkama v ruce ? glukóza, magnesium. Jenomže ráno přišla vizita, doktor nařídil odpojit kapačku, na:,–(it tabletky magnesia a přeložit na infekční oddělení!!! To kvůli tomu průjmu. Byla jsem blbá, že již tehdy jsem neřekla, že půjdu domů. Chápu jejich postup. Nevěděli, co mi je a přece si nenechají nakazit porodnici. Takže jsem skončila na jednom pokoji se ženskýma, které akutně lítaly na záchod, zvracely. Já jsem ale už průjem neměla, teplota byla taky fuč a doktorka mi oznámila, že co mi je zjistí až za 4 dny!!! Byla jsem celkem v šoku ? přece se tam nenechám ještě něčím nakazit!!! Řekla jsem, že podepíši revers, takže jsme se nakonec dohodli a včera mne pustili domů. Beru 6 magnesií denně, ale břicho mi ztvrdne, i když se jen pro něco ohnu na zem.
V moči jsem ale měla krev a nějaké bakterie, takže zítra jdu do poradny a musí mi poslat moč na kultivaci. No jsem zvědavá, snad to ještě alespoň 14 dnů vydrží?..

MAKY: připojujeme se ke gratulacím k Terezce!!!! Krásné míry, taky bych si přála takové miminko. Hodně štěstíčka, zdravíčka a lásky.
PEG: gratulujeme ke koupi nového kočárku, a je super, že už je vám lépe a jste doma ve svém
BAGHIRKO: držíme palečky, ať máš na porod krásné vzpomínky. A ať vás Eliška nenechá dlouho čekat :o)))
DINY: brzy se uzdrav, my už toho máme taky dost, pošli ten kašel do háje!!! A zlé sny pusť z hlavy, všechno je v pořádku, uvidíš.

Tak krásný vstup do nového týdne přejí
Helča + Vojtíšek 35+1 tt

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 28.03.04 22:40

ahoj holciny
krystof vytuhl u prsa, nasledne odnesen do postele a ted si neco pobrukuje. Vikend u pribuznych je za nami a ja ziju :-) Nee,delam si legraci. V patek ve 4 jsme vyrazili,kocarek se nastesti vejde do kufru a tak mohl Filda sedet vzadu s malym. Cesta byla docela blba,snezilo a dalnice byla mokra. Hlavne jsem mela takovy zvlastni pocit,preci jen jsem vezla maleho poprve tak daleko.
Sobota probehla v navstevnim stylu ,delfinek predvadel hodne miminko,byl obdivovany a dostal spoustu darecku ( ja chci takyy ). Jedina vec, ze ktere mi je smutno,je ze moje babicka trpi stareckou demenci a tak nepoznala me a prcek ji byl sumak.
Dneska jsme se rozloucili,porafali s manzilkem ( koupila jsem mu zmrzku a bylo dobre ) a vyrazili smer Praha. Doma jsem omdlela do postele a odpocivala. Dalsi navsteva je naplanovana za tri tydny,ale to uz budeme jenom u nasich.

Holky,zitra je Krystufkovi 6 tydnu :-)),jsem zvedava jestli nastane nejaka zmena ( pocitam,ze ne ). V utery jsem objednana na gyndu a pak mozna ( uz se hroozzne tesim ) zacnu opet sexualne zit ( doufam,ze jsem to nezapomnela )

ALICE - uplne uzasny denicek. Ja jsem se bala strasne a mela jsem pocit,ze to nemuzu dokazat. Ale pak kdyz to prislo,bylo to uzasne a v pohode. Posilam pozdravy Verunce ( doufam,ze zase napises,co umi novyho ) a pohlazeni brisku

BAGHIRO - pristi tyden ma byt krasne ,tak si myslim, ze i Elisce se bude chtit jit ven

HELENO - jsem rada,ze uz je Ondraskovi lepe.

KOSTICKO - my jsme taky nemeli vsechno pripravene,postylku privezli nasi az kdyz byl Krystufek na svete

MART - tedy,mela si uzasny porod a tesim se na fotecky Tomaska

PEG - zlaticko,jsem rada,ze se zase ozyvas a vsechno je v poradku.

DINY - odhanim bacily pryc a pozdravuji lenocha:-)

koncim a jdu ( mozna ) spat
pa magrata a krystufek zitra 6 tydnu

Mirka2
Nováček 10 příspěvků 29.03.04 13:00

Ahoj holky,
Deníček je pro mne opět sbírkou důležitých informací. Všechno to nechávám prostudovat také taťku, aby věděl do čeho jdeme.
Já se na bolest připravuji podobně, jako když mám jít k zubaři. Vždycky se nechám jen zkontrolovat a na jakýkoliv zákrok se nechám objednat na jiný termín. Když potom jdu podruhé na avizovaný zákrok, jsem už připravená na bolest a kupodivu to skutečně nebolí tolik. Je to má dlouhodobá zkušenost (můj chrup je dědičně v hrozném stavu a pravidelné půlroční prohlídky jsou nezbytností, jinak bych již neměla čím cvakat). Jen pro porod není stanoven neměnný termín, ale myslím, že až se přiblíží můj čas, budu již netrpělivě očekávat každý signál.

Vypadá to tu jako klub marodů. Samá rýma, nachlazení a virus. Ani mě se jarní nachlazení zdá se nevyhlo. Od soboty mě pálí v krku a tak kloktám vincentku FujBrrrrrrrrr. Jen doufám, že poslední tři dny v práci, na které mám naplánovaných několik předávacích sezení, nebudu muset proležet.

MART ? děkuji za popis porodu. To je prima takhle to prožívat. Skoro by se člověk začal těšit i na to nepříjemné.
KOSTIČKO- díky za reakci. Odpusť, ale já jsem Ti na soukromou adresu neposílala (zatím) žádný mejlík. I tak se omlouvám, pokud Ti nebezpečná příloha dorazila z mé adresy, viry někdy umí divy.
ALICE ? díky za seznámek.

Krásný sluneční den a hlavně zdraví Vám přeje
Mirka2

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 29.03.04 21:04

Zdravím maminky a skoro maminky (vypůjčila jsem si tohle oslovení od tuším slniečka:) moc se mi líbí:)

Tak hlásím, že Davídek už zase kope jako dřív, už odkašlávám, rýma také na ústupu, tak to vidím, že do konce týdne snad budu fit. Malá se z toho už taky dostává, naopak marodit nám začíná taťka, ale zatím se drží statečně. Naštěští je to chlap, co nehypochondří, takže zaplaťpánbu za ty dary:)

Jinak v tom marodném stavu co jsem dodělávám ještě daňové přiznání, ano jsem ta ostuda, co to všechno nechává na poslední chvíli, ta, o které se mluví v každých televizních novinách v posledních dnech a je mi jasný, že budu na berňáku otravovat ve středu před zavíračkou:))) Ba ne, zítra to bude hotovo, slibuju, ale když mě to tak unavuje…brrrr…

Baghiro tak na vás myslím, kdy se asi vyklubete, ve čtvtek má být 14 stupňů, ale já si stejně myslím, že to bude v pátek:)

Magrat gratuluju k zítřejším 6-tinedělňátkům Kryštůfkovi a tobě k ukončení jednoho obdobíčka, držím palečky, ať na kontrole je všechno ok a ať se můžete vrátit s manžílkem k radovánkám:)

Mart skvělý porod, moc moc závidím, snad tě budeme následovat:)

Senti také začínáme panikařit, jestli je všechno hotové, takže mezi vyplňováním přiznání žehlím košilky a balím tašku do porodnice, zatím v ní mám jen přezůvky:)))

Vego tak prcíci budou mít každý svůj pokojíček?:) Nemáš fotečku?:) Moc to nepřeháněj s tím stěhováním, ať si neublížíš…

Helčo jak jsem zblblá z té chřipky a čtu Vojtíšek, tak jsi se mi pomíchala s Leenou, ta má už narozeného Vojtíška a s hrůzou v očích jsem četla ty peripetie s průjmem a hlavně, co mě dostalo, bylo to jak papal brambory, rohlíky…já než jsem se dostala do obrazu, tak jsem si myslela, že maličký Vojtíšek od Leeny je takhle kurýrovaný:)))) Je mi moc líto Ondráška, čím musel projít, ale když mi došel ten můj omyl, tak jsem se musela smát, jak jsem si představila to mimčo cpané bramborama…ty se na mě určitě zlobit nebudeš…viď:) Koukám ale , že ty sis taky užila, hrůůza a já si tu stěžuju na blbou rýmu:((((( Tak se šetři těhulko a ani se neshýbej, ať váš Vojtíšek ještě chviličku v bříšku vydrží!!!!

Holčičky, jdu do pelíšku, očka bolí z těch všech zpropadených účtů a čísel, ani si neužívám tu radost ze sluníčka, už se nemůžu dočkat 1. dubna, když to ze mě spadne, zahodím šanony daleko, rýma a kašel budou už taky určitě v trapu a já si konečně začnu užívat tu mateřskou dovolenou a snad i budu moci brzy navštívit svou malou neteřinku:)

Mějte se krásně a opatrujte se:)

Diny a čutálista Davídek (35 tt)

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 29.03.04 21:36

ahoj holciny,maminy a pupici

dnesni den jsem si fakt uzila,cely den jsme se s delfinkem flakali venku a domu chodili jen bastit. konecne jsem se dokopala k tomu dojit na socialku a 20.dubna nam prijde porodne. Pani byla velmi prijemna,vse mi vysvetlila a dostala jsem dalsi papiry :-)
navecer jsme si vyzvedli tatku u autobusu a pelasili domu. Ted Krystufek spi,ale asi se mu neco zda,porad se prevaluje a bruci.
Ve ctvrtek jdeme na ko k pani doktroce,tak jsem zvedava kolik vazi. Doufam,ze zase neco pribral.
Cely tyden ma byt jarne,doufam,ze to vydrzi i na vikend,protoze se chystame do ZOO. pokud nam tedy tatinek neodjede za kulturou.

MIRKO - tak si uzij posledni dny v praci a doufam,ze brzy vylecis nachlazeni

DINY - videla jsem ,ze si na emiminu,tak jsem bezela na chat,ale ty si tam nebyla. Doufam,ze se tam zase nekdy sejdeme a pokecame:-0 Jinak moje tchyne dela danove priznani taky dneska. Kazdopadne vydrz, za chvili je tady duben :-) .

KOSTICKO - tak jsem si precetla,jake velke penize budes dostavat,to je fakt sila

SENTI - co dela karolinka? porad te okopava hlavne v noci?

koncim a jdu se natahnout
pa magrata a krystufek ( dnes 6tydenni )

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 29.03.04 21:57

Ahoj holčiny!

Tak pořád nic! Dneska jsem tak zběsile skákala na balonu,že jsem málem vypustila duši:o))))
DINY: Doufám, že ti ty předpovědi vyjdou - v pátek by to bylo fajn:o))

Baghira + Líná Elza 40.t.t.

Maru
Závislačka 3427 příspěvků 30.03.04 08:43

Ahojky těhulinky,
kdo si pamatuje Maky ještě z deníčku od snažilek, tak jsem vložila do fotoalba jarních miminek 2004 fotečku její Terezky. Měla by se tam objevit během dne. Mějte se moc krásně a opatrujte Vaše zlatíčka Maru

fantagiro
Kecalka 401 příspěvků 30.03.04 09:49

Ahoj holky,

jen nakukuju a chci se zeptat jestli nevíte jak to vypadá s KIKINKOU ! byla dřív u nás ve snažilkovském deníčku :-) je furt ve špitále ????? :-(

DINY : tak co sestřička ????? Jak se má tvoje neteřinka ? :-)

Už se těším na fotečku Davídka ! :-)

Páá kačka

Senti
Kecalka 375 příspěvků 30.03.04 16:01

Ahoj těhulky a maminky,

tak dnes jsem byla poprvé na kontrole u svého doktora, který mě bude rodit. Byl mi doporučen a já osobně z něho mám dobrý pocit.
Včera jsem začala balit tašku do porodnice a ráda bych se vás zeptala, zda uvažujete o koupi prubanových (prodyšných)kal­hotek. Byly nám na kurzu doporučeny PA.

Diny: tak doufám, že to zítra stihneš a ty prokletý daně budeš mít konečně z krku! a už si budeš jenom užívat - musíš načerpat hodně sil, protože nevíš jaký kvítko Davídek bude:-) Snad bude po Kryštůfkovi. Takový zlatíčko bych přála nám všem

Magrátko: Karolínka si zachovává svůj čas:-) Přes den občas kopne, ale zato mezi 23 a24h si to plně vynahrazuje! Chvilku se jí snažím domluvit, že má mámu taky nechat prospat až z toho nakonec usnu:-)

Mějte se všichni moc hezky
Senti a Karolínka 36 tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.03.04 17:21

Ahoj těhulenky, jarňátka a maminky,

Hodně dlouho jsem se neozývala, protože v práci mám docela zabíračku a navíc nejsem u počítače já, ale nová kolegyně, kterou zaučuji. No a večer doma okupuje počítač Ondra. Někdo ty korunky ale vydělávat musí :-)))) Takže jsem minulý deníček ještě ani nezačala číst. A ten nynější jsem teď ztěží přelouskala.
Jinak u nás je pár novinek. Na mateřskou nastupuji 11.4. ? hurá !!!! Už se nemůžu dočkat. Ve středu jsem byla na kontrole na gyndě, kde bylo vše, až na to že už mám +19kg, v pořádku, ale zato výsledky z glykemické křivky mám na štíru. Našli mi cukr v moči a to podle mě dost vysoký (po 60´ -15 a po 120´- 42 jednotek). A také bílkoviny. Včera jsem to večer obrečela, jsem totiž úplně pitomá?máme cukrovku v rodině, takže jsem to mohla očekávat, ale já byla pořád v pohodě a baštila si svoje oblíbené zmrzlinky. Vážně by jsem si nejraději nafackovala. A tak mám teď do porodu zákaz veškerého volného cukru. No nic, budu se s tím muset smířit. Ale dnes už jsem v pohodě :-) před chvilkou nám volali, že už přivezli kočárek a můžeme si ho vyzvednout. Jen večer domluvíme kdy a pak ho odvezeme k mým rodičům.  Také už doma kompletuji výbavičku. Až na pár drobností snad už máme všechno, takže teď pomalu peru a žehlím všechny ty pidioblečky pro Julinku. Je to nádhera :-)))) Obtíže zatím celkem žádné nemám, jen bývám teď maličko utahanější než obvykle a taky asi víc protivná. Chudinka Ondráček, on se pak tak strachuje, jestli mi něco není. Julinka navíc asi zahájila po minulém týdnu, kdy se vrtěla vždy celý den, zimní spánek, protože je teď podezřele klidná. Nicméně se občas převalí, takže se tím nestresuji.
Budu už končit, protože mám večer kurzík.

Každopádně jsem ještě chtěla pogratulovat všem novým maminkám a čerstvě narozeným minkům popřát hodně zdravíčka a štěstíčka do života.

Tanina a Julinka 33tt

leonaw
Nováček 9 příspěvků 30.03.04 18:09

Ahojky Senti i ostatní jarní maminky :o)

Jednorázové kalhotky nám na kurzíku taky vřele doporučovaly a já jsem si 4 kousky koupila - 2 velké a 2 střední. Jsou super - vypadají strašně divně, ale jsou prý moc praktické, dají se ještě tak 4× přeprat a hned jsou suché (mám vyzkoušeno, na vysušení stačí vytřít v ručníku). Tož tak. Já si myslím, že to není špatná investice…i když doufám, že žádné stehy nebudou (masírujeme hráz o 106!), ale co kdyby?

Kikinka se nehlásí, už o ni mám i docela strach :o(

Jo a holčiny, jak poznáte poslíčky? Jaký je rozdíl mezi poslíčky a pouhým tvrdnutím bříška??? Jsem 33+6t a bříško mi tvrdne dost často při jakémkoli pohybu (chůze, ohýbání se, když vstanu ze sedu či lehu…), ale nemám žádné bolesti apod. Beru magnesium, ale to moc nepomáhá…

Všem nemocným těhulkám přeju brzké uzdravení!!

Jo a deníček je špičkový!!! Já z porodu strach nemám…zatím…

Leonaw - Lí

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 30.03.04 19:59

ahoj Senti a zatim spici Karolinko :-)
ja jsem ty sexy :-) kalhotky mela a doporucuji je. Ty prvni dny se hrozne cistis a aspon ti je neni lito vyhodit. A dobre drzi :-)
pa market a krystufek

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 30.03.04 20:03

ahoj holciny
dneska pisi jen kratce,postihla me nejaka strevni viroza od rana nedelam nic jineho nez ze s… a to doslova. Mam za sebou ko u moji gynekolozky,vy­setrila me vsim moznym,pochvalila me a predepsala antikoncepci. No mela jsem z toho vetsi strach. Jinak vaha 55 kilo,takze uz mam nahore jen tri kila :-)
mejte se mooc krasne a nezlobte se ,ze nereaguji,krystufek spi a ja jdu taky
pa magrata a krystufek

Mart
Kecalka 456 příspěvků 30.03.04 20:15

Ahoj holky,
Tomášek zrovna papá, tak vám zkusím jednou rukou něco nadatlovat. Dneska jsme byli poprvé v poradně, Tomášek má 3910 g a 53 cm, Dr byla spokojená. Jinak je stále hodný, v noci se budí jen jednou, tak se zatím docela vyspím. Přes den by někdy spal i déle než tři hodiny, ale to ho budím, přece jen je zatím malý a potřebuje papat. Honzík se k němu chová moc hezky, zatím nepozoruji žádné žárlení a v noci se naštěstí nebudí, když se Tomášek ozve (spíme totiž všichni v jednom pokoji). Já zatím dost odpočívám, moje maminka si vzala dovolenou a vaří, chodí s Honzíkem ven, tak mi ten kolotoč se dvěma prcky začne až příští týden. Už se těším, až bude hezky teplo a my začneme s pravidelnými procházkami.

Baghiro, držím palečky, ať to tenhle týden vyjde.

Heleno, dávej na sebe pozor, Vojtíšek by měl ještě chvíli vydržet u tebe v bříšku. Přeju ti, aby byl taky tak hodný jako je zatím můj Tomášek a zvládala si obě děti v pohodě. Ondráškovi přeju rychlé uzdravení.

Tanino, s tou cukrovkou je to smůla, ale je to už jen na pár týdnů, v porodnici se mnou ležela maminka, co měla před porodem taky těhotenskou cukrovku a byly obě i s holčičkou v pořádku. Holčička měla 4 kg, to není tak hrozná váha, ta paní měla velmi rychlý a lehký porod.

Magráto, taky držím palečky, ať jsi brzy v pořádku, blahopřeji k ukončení šestinedělí, ať vám tulení s manželem funguje jako před porodem, já mám z toho trochu obavy, ale ještě mám čtyři týdny čas. Nástřih teda už necítím, tak uvidíme.

Senti a Leono, my jsme jednorázové kalhotky dostávaly v porodnici, tak jsem si troje vzala domů, je to bezva věc. Opravdu to hned uschne a mám pocit, že dělám něco pro své zdraví (myslím tím to větrání).

Zdravím všechny ostatní těhulky a maminky,
mějte se hezky a užívejte si jarního sluníčka.

Mart

Helena24
Povídálka 39 příspěvků 30.03.04 21:49

Ahoj holky,
ptala jsem se KIKINKY, jak to s nimi vypadá. Tak Vám to přepíši: ?Všechny vás moc pozdravujeme. Stále ležíme v nemocnici, zítra čekáme velkou vizitu, a tak jsem zvědavá, co s námi bude? Na tlak beru léky, které mi ho drží. Jinak mám pocit, že malý je stále KP a nějak nedoufám v jeho otočení! Všechny holky moc pozdravuj a všem VAM moc s Tedikem dekujeme a chybíte nám! KIKI?

Moc Kikince držíme palečky!!!
J

inak my jsme byli včera v poradně, hrdlo mám naštěstí na 3cm uzavřené, tak předčasný porod se zatím nechystá. Dnes jsem nesla moč na kultivaci, za týden bude výsledek, tak jsem zvědavá, jak to vypadá s těmi bakteriemi. Ještě budu muset brát ATB.

Pa,pa Helča + Vojtíšek 35+3 tt

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 31.03.04 12:43

Ahoj holčinky!
Je tu u nás v deníčku nějak mrtvo.....
MAGRATO: Brzo se uzdrav!!! Tu váhu ti fakt závidím…
KIKINKO: Doufám, že bude dobře!!!!
HELČO: Jsem ráda, že jste s Ondráškem v pořádku!!!
TANINO: Těhotenská cukrovka je asi prevít, ale prý je to přechodná záležitost - a když se to takhle brzo podchytilo, tak to na miminko ani na tebe nebude mít žádný vliv!!! (Aspoň se budeš muset hlídat v jídle a nedopadneš jako já - mám před porodem skoro 20 kilo nahoře!!!! :o((
MART, DINY A OSTATNÍ HOLKY, co si na nás občas vzpomenete: Děkuju, je to moc milé!!! :o))

Jinak já dneska (s vydatnou pomocí mojí mamky!!!!) předporodně gruntuju - myju okna (no, spíš je umyla mamka:o))), peru, žehlím, vytírám a tak vůbec: Doháním, co už jsem měla mít hotovo!
Je na to krásný počasí, škoda to nevyužít.

MAGRAT: Co se poporodního sexu týče, mám hloupej strach, že mě to mimčo tam dole roztáhne a napříště už si budu užívat jenom s cuketou:o))) …Snad to tak není a vrátím se na průměr mikrotužky:o)))

Mám pocit, že v životě neporodím! Termín mám teď v pátek - za dva dny. No uvidíme. Kéž by se naplnila předpověď Diny a v ten pátek to vyšlo. V opačném případě jdu příští pátek (opravdovský Velký pátek, hihi) na vyvolávání!

Tak, kočičky, mějte se i se svými miminečky a bříšky sluníčkově jarně - a přispívejte, ať je co číst!!!

Baghira a Eliška, konec 40.t.t.

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 31.03.04 12:52

ahoj holciny :-)
dnesni noc byla hrozna,stridala se mi zimnice a pak zase hrozny vedro. Rano jsem mela pres 38,tak jsem si vzala paralen a je to lepsi. Citim se porad slaba.Delfinek mi odpociva v naruci,pomalinku usina. Zitra jdeme na ko,tak jsem zvedava kolik vazi:-))

Baghiro - budu drzet palce,at Eliska vykoukne uz tenhle patek . Co se tyce sexiku,na jednu stranu se tesim,ale na druhou mam i trochu strach:-))

venku je tak krasne a my musime byt doma,snad to zitra bude lepsi
pa a piste
magrata a kroutici krystufek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.04 16:04

Magratko,
Ty jsi puvodne z Humpolce? Ja takyyyy! Bydleli jsme Na rybnicku haha, uplne se mi po Humpolci zastesklo… Hlavne ted s nastupem starsiho syna do skolky moc vzpominam na svou milovanou zakladku ‚Halkovku‘, hned bych se tam vratila!
 Ajda

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.04 18:10

Ahoj holky,
to je zase novinek. Bohužel se na emimino skoro nedostanu, náš internet doma skoro nefunguje, a když tak děsně pomalu. Každopádně ale na všechny myslím a držím palce ke všem očekávaným porodům.
My jsme dnes byli na dalším glyklemickém profilu a opět byl v normě. Pak hned na UZV a co byste řekli? Vašík se za ty tři týdny diety zhubl :-) Už nemá tak obří pupík, ale je to pěkné 2,5 kilové mimino. Ani nevíte¨, jak jsem ráda. navíc já jsem od té doby, co dietu držím (a opravdu ji držím) nepřibrala ani deko, naopak jsem o kilo zhubla, takže mám teď +8 od začátku těhotenství.
To je taky vzkazík pro TANINU - holka, já jsem informaci o své cukrovce obrečela, ale dieta fakt funguje a do porodu je spousta času, aby se cukry v krvi srovnaly. Stačí skutečně vynechad sladké a jíst vícekrát denně malé porce. navíc jsem si koupila těhotenský čajík na cukrovku, piju 1,5 l denně a věřím, že to taky zabírá. Tak držím palce!!!

PEG - taky jse změnila image a nechala se střihnout na krátko. Jsem moc spokojená, tak vzhůru do toho.

MART - nezbývá mi než přiznat, že bych chtěla mít takový porod jako ty. Gratuluju.

ALICE - krásný deníček, už se začínám těšit :-) mimochodem mužíček téměř každý večer pilně masíruje ono místečko tam dole. Zpočátku to dost bolelo, ale teď je to už lepší a možná to začne být časem i příjemné. I kdyby to nepomohlo od nástřihu, tak to stojí za to.

Jo a ještě, už jsem byla na dvou přednáškách, péče o dítě a kojení. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí, pro spoustu mamin, co už mají jednoho cvrčka doma, je to zřejmě věc normální, ale pro mě to byly novinky, tak jen namátkou:

  • prvních 6. týdnů není dobré, aby mimino trávilo v autosedačce déle než 0,5 hodiny denně, mohly by se mu zkrátit šíjové vazy. Z porodnice a na delší cesty proto raději použít třeba korbičku od kočáru
  • dětská kosmetika by měla být vždy všechna od jednoho výrobce, při míchání různých (např. olejíček od jednoho, krém od druhého) může vzniknout nepříjemná reakce
  • u chlapečků se při čištění pindíka nesmí přetahovat předkožka

a ještě něco ke kojení:

  • mateřské mléko se plně vstřebává, kojené dítě tak nemusí mít stolici 8 aa dokonce i 10 dní.
  • kojené děti rostou spíše do délky, když zpočátku nepřibírají příliš na váze a přitom jsou spokojené a nekřičí hlady, není to důvod pro dokrmování
  • nejvíce mateřského mléka se dělá v noci, proto často mimina ve dne spí a v noci jsou čilá - příroda to tak zařídila
  • když mimčo škytá, často pomůže loknutí z prsu
  • pokud prso a pusinka dobře „těsní“ nemusí si miminko po krmení odříhnout
  • je důležité, aby miminko vypilo vždy jedno prso celé do mrtě (nebo zbytek odstříkad). „staré mléko“ z předchozího kojení a nově vytvořené mlíčko se totiž v žaludku nemusí snést a mimík může blinkat

A to je asi tak všechno, ozveme se zase snad příští týden

Makýš a Vašík 34 tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.04 19:15

Ahojte těhulinky a maminky:)

Tak ufffff…mám to za sebou, já ostuda ostudovatá, daně z krku, ještě příští týden pošlu přehledy na sociálku a zdrávku a doufám, že o těchto institucích dloooouho neuslyším:) Teda řeknu vám, dodělávat daně při rýbě a kašli, nic moc, příští rok to na poslední chvíli nenechám, slibujuuuu:) (No, uvidíme:))))

Ještě pořád ze mě nespadl ten stres, představte si, že jsem tak nezodpovědná, že jsem se úplně zapomněla najíst a až ve 4 odpoledne jsem do sebe nasoukala první jídlo…chudák Davídek…no teď jsem mu to vynahradila ještě jahůdkama a banánem, tak si lebedí a boulí se:) Snad je mi odpuštěno…

Jdu si vás počíst, strašně se těším dneska do pelíšku, pořídila jsem si ten kojící polštář od Dity (www.dita.cz), je super, holky, teď ho používám jako podložku, jako polštář, nemá to chybu, pryč je pálení žáhy, pryč jsou nevolnosti a dýchavičnost, je fakt skvělej, a co teprv, až bude sloužit při kojení:)

Zítra se určitě ozvu víc, naordinovala jsem si dovolenou, nic nedělám, v pátek už zase musím na jednu schůzku, a na kontrolu do poradny, ale pak jdu za neteřinkou a budu vozit:) No a od pondělí zase práce, sice napůl úvazku, ale…jak mě to nebaví, holky, počítám, že se budu snažit hodně ulejvat:))))

Tak zatím papa a opatrujte se a Baghirko, kdyby…tak písni:)

Krásný zítřejší aprílový den přeje Diny a Davídek (35tt)

Mart
Kecalka 456 příspěvků 31.03.04 19:17

Ahoj Makýš,
mám jen jednu poznámku k radám z těhu kurzu. Pozor na odstříkávání po kojení! Odstříkání zbylého mléka po každém kojení se doporučovalo za dob našich maminek, teď už se to nedoporučuje, protože to zvyšuje tvorbu mléka a maminka se může dostat do nekonečného koloběhu neustálého odstříkání, který končí buď nechutí kojit nebo i zánětem prsu. Podle laktačních poradkyň tedy platí, nechat dítě pít kolik chce, tomu se přizpůsobí tvorba mléka, pravidelně odstříkávat jen v době laktačních krizí, kdy se tvoří méně mléka, než dítě chce. Samozřejmě si můžeš odstříkávat mléko do zásoby a zmrazit, výše uvedené se týká pravidelného odstříkávání po každém kojení.

Kojení zdar přeje Mart

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 01.04.04 03:44

ahoj
tedy ten svet je maly:-),ja jsem bydlela nad mototechnou,tedy Na rybnicku jsem mela primo pred nosem. No ja jsem chodila na Podhrad:-)
zatim pa magrata

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 01.04.04 03:47

ahoj holciny
tedy jsem uplne vyrizena,teplota uz ustoupila.ale prujem se dostal do druhe faze. Takze ted nespim a kazdou chvili odbiham. Krystufek taky nemuze zabrat a keca si v postylce. Doufam,ze zitra mi uz bude lip,je to fakt desny :-( Hlavne nechapu,kde jsem to chytla

MAKYS - no tak to ma Vasik idealni miry:-)

DINY - ze by si si zacala konecne uzivat tu materskou :-)

pa musim zase bezet :-(((
magrata a krystufek

slniecko2
Kecalka 178 příspěvků 01.04.04 08:26

Zdravím Jarne Maminky a Maminky čekatelky ,

Dnes ráno sme skoro vstavali, klasicky o 4.45 čurame ( tolerancii každý deň je cca 10 minút). Väčšinou sa vrátime do postieľky a snažíme sa spať ďalej, ale dnes nie a nie zaspať. Najprv začala tŕpnuť ruka, a už to šlo, ďalej pichanie v brušku, problémy s dýchaním a všetko dokola skratka, všetky klasické príznaky tretieho trimestra. Ešte, že ste ich tak krásne popísali v denničku a teda viem že to nie je nič mimoriadne.

Nebola som dva dni na internete a tak som čakala čo ma nove BAGIRA. Držím palečky nech Ti to zajtra vyjde a nech nemusíš tráviť veľkonočné sviatky v pôrodnici. A s tým upratovaním to nepreháňaj, moja mamka si pred pôrodom natiahla sval na jednej ruke, tiež chcela ešte všetko stihnúť upratať. Doobeda jej dali :,-(ru na ruku a večer porodila môjho bráchu. A keďže mala :,-(ru tak ho niekoľko dni nemohla vôbec kúpať a bála sa ho aj chytať do ruky. Tatko to ale manažérsky zaistil, keďže je mamka z veľkej rodiny ( 9 súrodencov), každý deň sa u nás striedala niektorá tetička a pomáhala .

MAKYS písala si o kurze kojenia a starostlivosti o novorodeniatka. Ja som včera tiež jeden absolvovala. Je to super, že pre nás amatérky to niekto vysvetli a otvorí nám oči. Pani ktorá nás školila bola z Krč-skej nemocnice a bola veľmi príjemná. Proste nebola to klasická doktorka, ktorej polku vety väčšinou nerozumiem, lebo používa samé latinské výrazy, ale odbila si teóriu a potom hovorila vlastne zkúsenosti pripadne zkúsenosti od mamičiek z pôrodnice. Dokonca sme mali aj zábavu, lebo vždy kde chytila bábiku trochu drsnejšie tak je odpadla hlavička. Ona síce hovorila, že je to stará bábika a že ju používa už dlho, ale my sme si z toho zobrali ponaučenie ako sa nemá zaobchádzať s miminkom aby sme mu náhodou neutrhli hlavičku. hahaha :o)))

DINY ? nepreháňaj to v práci, kedy si budeš užívať ? Oddychuj, veď už máš na to nárok a hlavne zbieraj energiu na tu ďalšiu etapu.

MAGRATKA ? opatrujte sa. Včera večer mi bolo tiež blbo, ale asi som to mala z toho, že som ráno stala asi hodinu vonku a celkom slušne fúkalo. Dúfajme, že to nebude mat následky. To jarne počasie je krásne ale zrádne. Alebo si dostala horúčku s tej radosti, že už si prežila tých šesť týždňov a máš za sebou gyndu? Ozaj najlepší liek je vypotiť sa na cudzom tele, pokial to už zvládaš. Čo sa týka nášho sex. života, radšej pomlčíme. To tehotenstvo teda nič moc, tak len dúfame, že sa tatko z toho nezblázni a nebude sa obzerať po iných.

TANINA ? s cukrovkou problém podľa testov nemám, takže poradiť neviem, ale pravdou je že sladkého veľa nejem. Mám viac chuť na slane a snažím sa jesť ovocie. Čo sa týka váhy mam +15 kg ( a vypadá to že stále priberám). Trochu ma to mrzí, lebo vždy som bola chudá - teda na papieri len dva roky ( moje priezvisko je Chudá), ale od puberty som bola hubená ( chudá po slovensky).

Budem končiť, dosť som sa rozpísala, ale kde už nemôžem poriadne spávať, a náš budúci Tatka je zase na cestách, tak aspoň takto si musím vyčerpať tých svojích 10 tis. slov denne.
Krásny deň prajeme všetkým a držíme palce Bagire a ostatným maminkám v poradí?? a pište čo mate nove a čo preživate

Slniečko a Lukášek 33tt

PS: dnes sa nam internet spadol len 5×

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 01.04.04 12:09

Ahoj holčiny!

Ještě jednou moc díky, že na nás myslíte:o))
Termín mám ZÍTRA (!!!), ale na blížící se porod zatím nic neukazuje…
Každopádně jelikož celý den visím na internetu, tak zřejmě budete mít první dobu porodní online:o)))) (pokud ty bolesti nebudou moc děsný).
Tak uvidíme!

Jinak všechny, co jste nemocné nebo máte nějaké problémky: Určitě bude líp!!! Těšte se ze sluníčka a z prvních kytiček a myslelte na mimnka v bříšku:o))) (i ta už vylíhlá - Magráto:o))

Zatím ahoj!

Baghira a Eliška

(čím víc mám růžových věciček, tím víc mám pocit, že to nakonec bude Davídek:o))

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 01.04.04 12:48

ahoj holciny
prave jsem se vratila od pani doktorky a delfinek pribral za tri tydny kilo :-),tak ho moc chvalila.Aspon neco positivniho. Mne je porad blbe,tedy spis se citim hroozne slaba,uz se tesim az prijde Filda z prace

BAGHIRO - tesim se na primy prenos:-))

SLNIECKO - dekuji za podporu,uz se tesim,ze mi bude lip

pa magrata a krystufek

Senti
Kecalka 375 příspěvků 01.04.04 13:31

Ahoj těhulky a maminky,

teda já měla včera den!
Když jsem šla na procházku, ucítila jsem, jak mi teče voda - skoro jsem se bála, že budu mít mokrej flek na kalhotách. Tak jsem šla domů a zjistila jsem, že jsem kromě tý vody taky trochu špinila. Samozřejmě jsem začala hned přemýšlet co to může znamenat. Nejdřív jsem si říkala, že to špinění je asi po včerejším vyšetření, protože jsem četla, že se to stává hodně často. Pak mi ale byla divná ta voda. Tak jsem si říkala, jestli to není třeba hlen. zátka - někdy bývá hlen s krví, ale někdy taky to je jenom vodnatýho charakteru. Tak jsem si řekla, že radši zavolám do porodnice a zeptám se, protože jsem si vzpomněla, jak nám PA říkala, že pokud máme pochybnost - máme vzít vložku do porodnice a oni činidlem zjistí, jestli se nejedná o plod. vodu. Tak jsem tam zavolala a přesně to mi taky bylo řečeno:-)
Zazvonila jsem na porod. sál, kde mi naměřili monitor (vpořádku) a činidlem zjistili, že se o plod. vodu nejedná. Potom mě ještě vyšetřila doktorka a řekla, že je všechno v pořádku a že to může být hlen. zátka a nebo po včerejším vyšetření. Já jsem řekla, že to asi bude to včerejší vyšetření, protože, když jsem jela do porodnice, tak jsem ještě trochu špinila a že jsem se dočetla, že hlen. zátka odchází jednorázově. Doktorka ale namítla, že ne, že může odcházet taky jako plod. voda postupně. Tak teď už v tom mám vážně hokej:-)

Dnes jsem měla jít pro jistotu zase na monitor a na ultrazvuk - kvůli plod. vodě. Monitor vpořádku, ale na ultrazvuku zjistili, že mám plod. vodu na hranici. Doktro říkal, že to dědátku nevadí, po vyšetření zjistil, že je vše vpořádku a že to špinění může být jak hlen. zátka, tak po minulém vyšetření. Rozhodně se mám ale šetřit, takže už žádný procházky:-((
Jinak ale podle UZ má Karolínka 2 586 g!! Doktor říkal. že kdyby se teď narodila,tak to nevadí, že jsme dávno za vodou:-)

Ještě včera, po této události, jsem si dobalila tašku do porodnice a mám už taky koupené ty poporodnické kalhotky - dala jsem na vaše rady - děkuju

Magratko: gratuluju k přibrané váze Kryštůfka a tobě přeji, aby ses co nejdříve uzdravila

Kikinko: moc držím palce, aby vás dneska pustili.

Baghiro: jsem už strašně zvědavá, kdy na nás vybafneš, že už to na tebe jde:-) Ale myslím, že to bude coby dup, když tak gruntuješ:-)

Mějte se všichni moc krásně
Senti a Karolínka 36t.t.

Mart
Kecalka 456 příspěvků 01.04.04 21:12

Ahoj holky,
zkoušela jsem dát fotky do galerie, ale nějak se to nepovedlo. Omlouvám se, že jsem to tam zaneřádila šedivými čtverci. Budu muset poprasit manžela.

Mart

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.04 21:35

Ahojte těhulky a maminky, hlásím se od žehlicího prkna, dneska mě tak chytali poslíčci, že jsem málem … se přepůlila, jak to bolelo, tisíce jehliček do podbřišku, intervaly tak po 20 minutách, fakt paráda…takže jsem se dala do žehlení a do neděle chci mít všechny ty pidioblečky připravený, v sobotu přiveze tchán přebalovák na stěnu, budoucí babička peřinky, snad zítra dojde autosedačka a budu mít hotovo, mám takové neblahé tušení, že David vykoukne kolem 25. dubna:))))

Zítra napíšu víc, Magrat, holčičko, ať už je ti líp, co jsi to holka chytla???? Psala jsem si dneska s Peg, taky poslíčkuje, ale drží se holky, ukončili 35 tt, paráda:) Včera jsem si psala s Kikinkou, psala mi to co Helče, chudinka, v tý nemocnici to není žádný med, ale jsou s Tedýskem statečný!!!!

Papa, jdu ještě žehlit, mějte se krásně a opatrujte sebe, bříška a miminka:)

Diny a David (35tt)

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 02.04.04 00:34

Ahoj holčinky!

Tak už půl hodiny je tu den, který mi určili jako TP … a NIC!
Dnes jsem byla na konrotole u doktora - a když neporodím „normálně“, tak jdu příští středu nebo čtvrtek na vyvolávání! (Moc času mojí holčičce na poslední úpravy exteriéru nedali, co:o(( Navíc byl dokrot protivnej jak činže, když jsem si dovolila s ním polemizovat…!

Chtěla jsem se naložit do horké vody - ale vytuhla jsem u TV - a teď už bych tam nejspíš usnula! Tak to nechám koňovi…

Mějte se krásně, Diny, ty si ještě nech Davídka v podnájmu, Magrátko, ty se brzo uzdrav, ostatní se mějte pohádkově!

Jdu do pelechu (musím ještě pohovořit s dcerou na téma „přenášení“ :o// )

Baghira a Eliška, ode dneška 41.t.t

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 02.04.04 00:40

Opravička…
Povedlo se mi z doktora udělat „dokrota“ (to zní jako nadávka:o))

Ale MART, jsi lepší - když musíš POPRASIT manžela :o()))))

(Někdy se ty překlepy tak krásně povedou:o)))))))))

Baghira

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 02.04.04 14:58

ahoj holciny
doufam,ze se mate krasne,dneska mi uz je trosku lip,ale nechci to zakriknout,vecer jsem mela hrozne krece,tak mi filda nahral polstarek a dalo se to vydrzet.
jinak delfinek zacina byt nespavec,proste ve tri v noci se vzbudi a hodinu vydrzi kecat. Dneska to bylo nad moje sily,pak jsme ho vytahla,dala mu cucnout a byl zase tuhon:-) Ale stejne ho miluju

BAGHIRO - tak cekam na ten primy prenos:-))

DINY - takze tuseni rikas:-))

pozdravuje vas Lentilka,ve stredu zacaly s Viktorkou 37 tyden a jsou v poradku

koncim delfinek se rozciluje
market a delfinek

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 02.04.04 17:35

Ahoj!

Porad nic!
Az se neco zacne dit, ozvu se!!!

Baghira

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 02.04.04 17:58

ahoj
kazdopadne na tebe neustale myslime,takze jestli porad skytas,tak ted vis proc :-))
magrata

kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 02.04.04 21:10

Ahojky těhulky, pupíčci, maminy i jarňátka!

Tak se vám musíme pochlubit, jak jsme včera zvládly první KTG u paní doktorky. Byla spokojená, srdíčko je prý v pořádku, pohyby byly taky slušný, takže už se těším na příští týden, to jdeme zase. Dokonce jsme byly s El tak dobrý, že jsme dneska zvládly i sepsání porodopisu v porodnici, takže jsme si udělaly další čárku za splněný úkol. Před týdnem v sobotu jsem byla u kamarádky, která má doma skoro 8-měsíčního Matyáška a chlubila se jí, že už mám pomalu nachystaný všechny věci do porodnice a ona mě tak zblbla, jak to, že to už mám mít dávno nachystaný, že jsem hned v neděli dopoledne úhledně všechno začala skládat do tašky a balit, jako bych už měla jet. No, musím přiznat, že jak ta sbalená taška, tak i ten hotovej porodopis, mě tak nějak uklidňují, a že už před sebou žádný další větší úkoly nemám, jenom užívání si posledních týdnů s bříškem.
Jo, jak jsem seděla v té porodnici a čekala, až přijdu na řadu, objevila jsem tam letáček na Yal, tak jsem vám v dalším komentáři přepsala, co všechno o něm píšou ? aspoň pro ty, co to zajímá (vzhledem k tomu, že mám ekonomku, vzala jsem to jako procvičení prstokladu na klávesnici :o)))))).

SENTI: ještě k tvému dotazu ohledně jednorázových prodyšných kalhotek. PA nám je na kurzu doporučovala taky, mám už je zabalený v tašce, koupila jsem je v lékárně ve zdravotnických potřebách a stály necelou dvacku jedny. Kamarádka, co rodila asi před měsícem, je měla taky, a hrozně si je pochvalovala, vložky prý drží dobře a hlavní výhoda, po přeprání v ruce jsou opravdu suchý za pár minut.

MAGRÁTKO: ó, jak ti závidím těch tvých 55 kilo! Já jsem mívala tak někdy před sedmi lety 65kg, když jsem začala brát antikoncepci, stouplo to za ty roky postupně asi na 75-76kg, teď jsem zatím přibrala +9 a nedovedu si představit, jak bych vypadala, kdybych měla ještě tak deset navíc. Nějak jsem nepostřehla, jak ti dopadla ta kontrola na gyndě, jestli je všechno OK? Co se týče tvýho bacila, pošli ho do háje zelenýho, ať ti dá konečně pokoj :o). Jo a taky díky ti za tvoje hlášky typu: dala jsem mu cucnout a byl zase tuhon ? vždycky mě to rozesměje :-))))))).

BAGHIRO: celej den jsem na vás holky myslela, že jak se večer napíchnu na net, že tam určitě objevím novou zprávičku o tom, že Elis si to konečně rozmyslela a vykoukne dneska ven a ono stále nic. Tak držím palečky, aby se tam nedržela zuby nehty a do toho příštího týdne tě ušetřila vyvolávání a vykoukla sama :o). Jo mimochodem, ty máš taky plus za to tvý přirovnání ?užívání si s cuketou? a ?průměrem mikrotužky?. Dobře že i v těch posledních dnech tě neopouští sranda.

DINY: s tím žehlením to nepřeháněj. Já dneska válčila ještě s ložním, který jsem převlíkala ještě minulej týden (zavčasu, dokud to jde) a s košilkama pro malou, docela jsem si s tím hrála, až mě bolela pravá ruka, tak jsem toho musela po hodince nechat. To, co zůstalo nevyžehlený, má prostě zatím smůlu :-(((((.

Pro dnešek končím, všechny těhulky a maminy pozdravujeme, pohlaďte za nás svoje pupíčky a svoje zlatíčka

Kostička + El 35+1 tt

kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 02.04.04 21:12

No a teď k tomu Yalu:

Roztok k přípravě tlustého střeva (informace pro rodičky)

Vážené nastávající maminky, v období těhotenství jistě přemýšlíte i o průběhu porodu. Rádi bychom Vám Váš nelehký úkol zpříjemnili. Vyprázdnění obsahu konečníku a přilehlé části tlustého střeva klyzmatem je příprava, která předchází valné většině plánovaných porodů a jistě ji nikdo nepovažuje za příjemnou. Německá farmaceutická společnost Trommsdorff přichází s maximálně šetrným přípravkem, který tuto proceduru radikálně mění!
Přípravek Yal obsahuje pouze 67,5 ml sterilní tekutiny (tedy jen o něco málo více než ½ dl). Obsah je pro Vás i Vaše miminko naprosto bezpečný, nedráždí střevní sliznici a má účinnější schopnost odstranit střevní obsah než klasické klyzma. A to vše během 30 minut!

Návod k použití ? čtěte pozorně!

Samotná příprava je velmi rychlá a snadná. Zvládnete ji ve většině případů samy. Před použitím je nezbytné lahvičku krátce protřepat až vznikne pěna. Pro odstranění uzávěru, který lze pohodlně odlomit prosty, nepoužívejte žádné nástroje, aby zde nevznikla ostrá hrana. Lahvička se zavede úzkým dlouhým koncem (zavaděčem) do konečníku až na doraz. Stlačováním plastikové lahvičky dojde k vyprázdnění pěny a roztoku do střeva. Po aplikaci se snažte zadržet nutkání na stolici co možná nejdéle vleže. Po vyprázdnění (tj. cca po 30 minutách) je střevo dokonale vyčištěno a tím je příprava dokončena.
Originální technické provedení lahviček zaručuje pouze jednorázovou aplikaci a Vy tudíž můžete mít naprostou jistotu, že přípravek před Vámi nikdo nepoužil. Navíc, pokud budete chtít tuto intimní záležitost provést v soukromí, bez asistence dalších osob, můžete si přípravek bez problémů zavést samy. Menší balení obsahuje 2 plastové lahvičky: doporučujeme první použít jako přípravu před porodem, druhou můžete s výhodou aplikovat další den jako prevenci před obtížným vyzprázdněním po porodu.
Požádejte svého lékaře, aby Vám tento preparát předepsal ještě před nástupem do porodnice, neboť současná ekonomická situace ve zdravotnictví běžně neumožňuje vybavení všech oddělení tímto přípravkem.
Zdraví, štěstí a rodinnou pohodu do nového života přejí výrobce a zástupce pro ČR

Kikinka
Stálice 84 příspěvků 02.04.04 21:29

Nazdar všechny moje kočenky :o),
tak Vás všechny opět zdravíme i s Tedíkem :o). Tak si představte, že nás dneska konečně pustili domů :o) Jsem nesmírně šťastná a myslím že Tedík s tátou taky :o). Beru sice 2× denně léky na snížení tlaku a taky 3× denně magnézko, ale po těch 14 dnech strávených v nemocnici je to pořád pohoda :o). Nezlobte se na nás, že nebudeme reagovat jednotlivě, ponevadž než přelouskám všechny příspěvky a deníčky, dá mi to ještě pořádnou práci :o)).
Chtěla jsem Vám všem jenom strašně moooooc poděkovat za Vaši strarost a péči a hlavně psychickou podporu, kdy už jsem byla fakt na dně. Jsem fakt ráda, že VÁS všechny mám a nesmírně si toho s Tedíkem vážíme a proto ještě jednou moc moc díky všem.
Snad se mi podaří dostat do nemocnice až budu rodit a neskončíme tam zase dřív?! :o)
Mějte se všechny moc fajn, pohlaďte za mě svá bříška a hezky se opatrujte a dávejte na sebe pozor. (já už se musím taky polepšit jak mi bylo řečeno).

Paaa a krásný večer a dobrou noc Vám přejí
Kikinka + Tedík 35+1 tt

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 02.04.04 21:56

Kikinko a Tedýsku,
ráda bych vám oběma popřála, abyste zbývajících pár týdnů zvládly už doma a bez potíží, aby ten tlak protivnej už dal pokoj (a to všem).
Hezky se opatruj a pohla´d za mě Tedýska a měj se krásně a užívej si ty poslední chvilky:)
Gabča a Tuleňátko 14+2tt od PST

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 03.04.04 10:34

Ahoj holčunky!

Tak asi založím Klub Přenašeček (dneska mám 1. den po termínu).
Pod vlivem rad, kterak porod navodit, jsem se rozhodla skákat 5 hodin na balonu. A skutečně se to podařilo!!! Už po půl hodině jsem to rozhýbala a porodila cosi, co mělo asi tak tři kila… Ale Eliška to NEBYLA :o))))))

MAGRATO: Doufám, že už je ti líp … a delfínek je určitě zlatý mimi (chtěla bych ho slyšet žbrblat:o)))))))

DINY: Neboj, on Davídek ví, kde je mu nejlíp a v bříšku určitě zůstane dostatečně dlouho (jen ti bude asi trochu víc skákat po močáku, když je tak dole:o))

KOSTIČKO: Je ten porodopis opravdu tak podrobný, jak psala Alice? Mám dojem, že jediný manželovy míry, na který si v den D vzpomenu, asi nebudou přesně ty, co po mně budou chtít:o)))

KIKINKO: Drž se, je fajn, že už jsi s Tedíkem doma. Hlavně hodně odpočívej a šetři se.

Ostatní holčiny: Mějte se krásně a užívejte sluníčka a prvních kytiček!

(Joooo, manžel má ze mě a z mého hopsání na míči děsnou švandu: Nutí mě u toho kvákat a nosí mi mouchy:o))))
A pak mě taky na tom balónu obrátil na záda … a já ležela zaklíněná mezi nábytkem jako chrobák a nemohla jsem se zvednout. Málem jsme museli povolávat těžkou techniku, protože i ten můj sportovec měl co dělat, aby mě dostal do původní polohy:o))))

Tak, já si jdu dál vesele přenášet…
Mrška Elis se rozhodla, že do maturity se z břicha vystrnadit nedá!!!!

Mějte se fajn

Baghira a Elis (mám pocit, že jsem těhotná už 100 let:o((( ale technicky jsem asi 40+1

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 03.04.04 12:53

ahoj holciny a cekatelky:-))
tak dneska hlasim prvni den bez prujmiku,to bylo rano radosti na starem belidle :-) Teplota je fuc,takze za chvili vyrazime do ZOO
delfinek se dneska dvakrat vyblinkal,pak se rozcilil,museli jsme ho nosit a ted cestuje v postylce.

KOSTICKO - tedy koukam,ze kamaradka z tebe udelala pripravenou matku :-)). Tak je super,ze si muzes uzivat briska

KIKINKO - zlaticko, vitam te doma z nemocnice.To jsem hrozne rada ( ty urcite vic ). Pohlad Tedyska a at jeste chvilinku vydrzi

BAGHIRO - podle meho to dela Eliska tchyni najust :-)). To by me tedy zajimalo,co si porodila:-))))

jdu bastit polevku,co uvaril muj uzasny manzilek a pak hura mezi lidi.
jeste jsme dneska mrknu :-))

pa magrata a krystufek

Helena24
Povídálka 39 příspěvků 03.04.04 13:41

Ahoj holky,
je tu nějak mrtvo? Občas nakouknu a máme zprávičky většinou od Magrátky a Baghirky.

Magrátko: my byli v ZOO ve čtvrtek, Ondra byl v golfáčku, ale vozil ho Jirka. To bylo něco na něj, neumí se trefovat nohama mezi kolečka, tak o ně pořád zakopával. Až bude i ten druhý chlap, golfáč budu vozit já a Jirka Vojtíka.
Ondra už dobral ATB, teplotka už je taky pryč, po průjmu ani památky. (Musím to zaklepat). Manžel si ze mne dělal srandu, jestli jsi to nechytla od nás? :o)))) Hlavně, že už je líp?

Baghirko: už aby to bylo, co? :o))) Snad Ti to vyjde, abys nemusela na vyvolání. Když jsem byla poprvé těhotná, měla jsem jít vyvolávat 11.3.2002, ale Ondra vykouknul nakonec sám 8.3.
Ale jelikož teď bydlíme v 5. patře bez výtahu a denně jdu alespoň jednou ven (což je 90 schodů dolu a pak nahoru), častokrát se sebou vleču i Ondru, tak snad přenášet nebudu :o))))

Kikinko: vítáme Tě doma. Dávej na sebe pozor. Já už si říkám ? ještě alespoň týden, pak už budu snad klidnější. Až pojedu do porodnice, napíšu Ti. Snad to stihnu do UH.

Tak jdu uspávat Ondru, možná si schrupneme všichni tři.

Pa, pa Helča+Vojtíšek 36+0 tt

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »