Jarní těhulky - Jak vybírat kočárek?

Těhotenství

Ahoj holky! Veliká novina Verunka už zvládne procházku bez kočárku! Dnes jsem vezla v kočárku jen batoh a nákup, Verunka ťapkala po svých. Měla z toho očividně jundu. Jenže smůla je v tom, že to pro maminku není žádná velká úleva! znamená to být stále ve střehu, obhlížet terén a usměrňovat po směru jízdy...

Z hlediska vývoje to přišlo spíš později, stejně staré děti chodí na procházky už pár měsíců. Vím, že jsem to přibrzdila spíš já - venku byla čvachtačka a my jsme většinou spěchaly, tak jsem jí raději nechávala v kočárku. Myslím, že i temperament dítěte a roční doba určují nejvhodnější způsob přepravy.

Tím se dostáváme k dnešnímu tématu. Pokud se vám zdá, že už jste následující článek někde četly, tak to není pouhé zdání. Ale jak praví klasik - opakování je matka moudrosti a vy k tomu jistě přidáte své postřehy.

Jak vybírat kočárek?

V jarních těhulkách se objevilo téma kočárky. Pokusím se shrnout, co je třeba si ujasnit, než se dáte do průzkumu po obchodech a internetu.

Jaké mám požadavky na kočárek? Kde s ním budu hlavně jezdit? Jak jsme s manželem velicí? Hrozí nám obřík nebo drobek? Bude po nás aktivní nebo spíš klidnější? Kdy se narodí? (V zimě není problém s malými miminky, Ty to většinou prospí, ale co takové 10ti měsíční mimi, které už se začíná stavět?) Potřebujeme prodloužený široký kočárek nebo nám stačí běžný? Budeme hodně cestovat autem? Bydlíme ve městě a jezdíme pravidelně městskou hromadnou? pak je důležitá váha kočárku.

Chceme hluboký kočárek a sporťák, trojkombinaci nebo všechno najednou i s autosedačkou? V hlubokém kočárku vydrží dítko spolehlivě první tři až šest měsíců. Zvedat záda by se měly až když si začne dítko samo sedat a to je u každého trochu jiné. Záleží na vás, jestli chcete raději pořídit krásný sporťák a koupit hluboký kočárek za pár stovek z druhé ruky nebo vrazit prašule do trojkombinace. Trojkombinace je kompromis, má něco z hlubokého kočárku a něco ze sporťáku. Ale nejdéle budete vozit dítko ve sporťáku ? některé děti se dají vozit i do tří let (dlouhé výlety) Nebo můžete pořídit golfové hole. Já osobně k nim mám averzi, protože jezdíme hodně v terénu, na chatě dokonce v lese přes kořeny, takže jsem golfáče s malými kolečky předem vyloučila. Podle mě se hodí jen na ježdění po rovném asfaltu, všechny nerovnosti v terénu musíte tahat silou. Na druhou stranu jsou skladné a lehké. někomu můžou naopak vyhovovat. Záleží na temperamentu dítěte. To moje by v něm sedět nevydrželo.
Není problém nosit dítě do tří měsíců (samozřejmě i déle!) v šátku nebo v baby vaku. Záleží na mamince a také trochu na roční době. Lépe se dítě nosí na podzim, v zimě a na jaře, v horkém létě se spíš přehřívá a je pohodlnější vozit v kočárku. některé maminky mohou mít problémy s páteří. Lepší je si šátek vypůjčit a vyzkoušet, koupit se dá vždycky, dokonce i ho můžete i samy ušít. Existuje řada výborných sporťáků od tří měsíců, některé dokonce od narození. Prostě musíte dobře zvážit, co vlastně chcete pořizovat.

Nabízí se několik variant:

Varianta Baby vak nebo šátek + ( hluboký kočárek) + sporťák
Varianta hluboký kočárek + sporťák nebo golfové hole
Varianta trojkombinace + golfové hole
Varianta Sada trio (podvozek + autosedačka + korba)
Varianta trojkombinace + krosnička

Další rozhodující otázka: Kolik do toho chceme vrazit?

Ceny (průměrné ? pouze orientačně):

šátek Vatanai 2 000,– až 3 000,– (Pro děti do tří let) www.vatanai.cz
Baby vak 800,– 900 (BABY VAK je určen pro kojence a děti do 14 kg. ) www.babyvak.cz
hluboké kočárky v průměru asi od 2 000,– do 6 000,– (Inglesina klidně za 15 000,–)
trokombinace 6000,– až 9 000,– (od narození)
golfáče od 2 500,– do 7 000,– (nedoporučuje se dřív, než dítě samo pevně sedí)
sporťáky 5 000,– až 7 000,– (od narození nebo od tří měsíců, záleží na zančce)
trojkolky 4 000,– až 8 000,– (jako sporťák)
Sada Trio (podvozek, autosedačka, korba) 12 000,– (Inglesina až 18 000,–) (od narození, autosedačka do 13 kg)
Krosnička 2000,– až 4500,–

Příslušenství:
běžná je pláštěnka, síťka proti hmyzu, taška na rukojeť (u některých značek přímo v ceně), u některých sporťáků slunečník, Deltim Travel má v ceně malý batůžek, dá se dokoupit taška na dítě (pokud chybí v původní sestavě)

Extrabuřty:
Chcete mít zatáčecí přední kola nebo ruční brzdu? Můžete je mít, ovšem za příplateček? Maminky se dvěma malými mrňousky ocení kočárek pro sourozence a maminkám s dvojčátky se nabízí řada kočárků.

Kočárek z druhé ruky? Tak trochu sázka do loterie!
Kdo má štěstí, může narazit na zachovalý kočárek s velice slušnou cenou. Ale nezapomínejme, že je jedná o kočárek opotřebovaný, i když třeba mírně. Záleží, jestli ho pořizujeme jen na jedno dítě nebo v něm chceme odvozit všechny rodinné přírůstky. Kvalitní kočárek vydrží i pro druhé nebo třetí dítě, ale záleží na značce. Tady se velice liší cena kočárku ? za některé dáte 7 000,– ale při druhém dítku už jeví známky opotřebování, jiný za stejnou cenu můžete s klidným svědomím po druhém dítěti ještě prodat? Při koupi se ptejte po materiálu a dobře si prohlédněte jak jsou řešené spoje, pérování, brzdy. Jednoduchou konstrukci vám šikovný manžel nebo tatínek hravě opraví. Drahé značky zase mívají dobrý servis. Záleží na vás, co chcete, aby váš kočárek vydržel.

Takže skoro na závěr jedna dobrá rada ? vezměte papír a tužku a pište si?.

Už dávno jsem psala Zdeňkovi, aby udělal podobné hodnocení na kočárky jako na porodnice. Podklady už má, je to jen otázkou času.! :o) Budu ráda, když napíšete své zkušenosti.

Alice + Kubík 26 tt

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
baghira
Závislačka 2901 příspěvků 08.02.04 09:05

Ahoj holky!
Díky za tohle téma (asi jsem to minule v „plínkovém“ deníčku nakousla já.).
Včera jsme byli na obhlídce po různých supermarketech - s tchánem a manželem. Toho prvního zajímá výhradně cena, toho druhého bohužel to, abychom byli co nejdříve pryč. Takže mi moc neporadili a já jako naprosto nezkušená budoucí matka dál tápu: Čtyřkombinaci (a když, tak kterou značku) NEBO hluboký kočárek a potom sporťák nebo golfáček?
Ach jo, já jsem taková váhavá duše… A navíc naprosto nemám představu, jak dlouho bude dítě drandit v hlubokém kočárku.
No, tohle dilema si asi budu muset nakonec rozhodnout sama. Ale už se těším, na Vaše reakce k tomuhle deníčku - snad potom budu moudřejší.

Baghira + ďáblík 33.t.t.

P.S.Včera se to moje zlobivý škvrně tak šíleně mlelo (mezi jednou a druhou hodinou v noci), že se zase otočilo hlavou nahoru!!! Přestávám věřit, že je to slaďoučká holčička a začínám se psychicky připravovat na pěkného raubíře - kluka. A polohu už neřeším - evidentně tam místo na otočení má, jen mě chce naštvat:o)) Takže ve 38. týdnu jdu na poslední UTZ před porodem - a děj se vůle boží! Stejně to, jak jsem pochopila, neovlivním.
Mějte se všechny krásně - a pište, pište, pište svoje zkušenosti s kočárky. Ať se máme my nezkušené budoucí maminky podle čeho orientovat.

Helena24
Povídálka 39 příspěvků 08.02.04 11:10

Ahojte jarňulky,

já už jsem se o kočárku trochu zmiňovala. Ondra v něm ještě občas jezdí, to když spěchám, nebo jdeme trochu dál a vím, že bych ho musela po chvíli nést. Na cestu tramvají (autobusem, trolejbusem) raději volím cestu bez kočárku, protože podle mne je v Ostravě strašně málo nízkopodlažních MHD a nemám chuť stále někoho otravovat, když vidím, jak jsou navíc všichni ?ochotní?.
Kočárek jsme kupovali v Uherském Hradišti u Aralky v tom velkoobchodě ? to hlavně pro Kikinku, když je z UH (asi měsíc před porodem). Je to trojkombinace, Ondra se v ní vozí od narození. Původně tento typ kočárku stál 7800,–, ale to jsme si finančně nemohli dovolit, tak jsme měli na vybranou ? buď klasický hluboký za 4000,– Kč nebo tento náš taky za 4000,– Kč. Byl veden jako 2. jakost, protože celý potah je prošívaný jako deka a místy se ty švy špatně křížily. Ale sama jsem ty vady musela hledat, běžný pozorovatel si toho nevšimne. Jednou nám praskla jedna pružina, což ale v záruce opravili. Je to prostě sporťák s nafukovacími kolečky, ve kterém je vyndavací taška na zapínání s pevnými zády pro malé mimi ? ty se dají vyndat, když teď Ondra sedí a tašku má jako fusak. Přes to je ještě jeden kryt. Polohovací záda má asi na 4 polohy. Taška byla k tomu. Rukojeť se dá přehodit, ale teď v zimě jezdím raději zády proti větru.
Když měl Ondra rok, koupili jsme golfáček za 2400,–. Hlavně proto, že často přejíždíme se SM na JM a ten velký kočár nám zabere celý kufr. I pro mne samotnou bylo ježdění v MHD snadnější, zvládla jsem nasedat sama. Má skládací stříšku a polohovací záda. ?Ručku? (nevím, jak to nazvat ? prostě to, čeho se malý při jízdě drží) pro Ondru nemá, ale přesně mi na něj pasuje sundavací ručka z té trojkombinace, barevně se taky hodí, tak to střídáme.

Baghirko:
Třeba se zase otočí zpátky! Nic si z toho nedělej. Já jsem dnes 28+1 tt, zatím stále KP, už jsem Ti ale psala, že Ondra se mi otočil v 35 tt.

Nezbedo:
Děkuji za informace o Sandrách, zkusím zajet do Špalíčku (ten vím, kde je).
Jinak s tou mojí porodnicí je to trochu složitější. Chtěla bych nejraději rodit v UH, tam jsem rodila Ondru, a hlavně ? tchyně je porodní asistentka a pracovala tam, takže se tam se sestřičkami zná. Takže je to úplně o něčem jiném, když tam byla se mnou, vypily si spolu kafíčko, a tak jsem měla alespoň jistotu, že personál bude příjemný. Ovšem jeď 170 km do porodnice. Možná budu zrovna u rodičů, tak to vyjde.
Na ostravské porodnice jsem si psala dotaz do diskusního fóra. Jsme v OV krátce, tak nevím co a jak. Rozhodla jsem se pro Porubu, ale pokud tam bude zrovna plno, na 2. místě budou Vítkovice. Zatím ale ani nevím, kde to přesně je. Na Fifejdy dojdu sama za 5 minut, bydlím hned vedle, ale slyšela jsem, že nic moc.

PS: Ještě vám musím napsat, že už jsem měla včera strach, že se nějakou dobu neozvu, protože můj manžílek hrál letecký simulátor a počítač se mu sám od sebe 3× restartoval. Chytla ho jeho cholerická povaha, a pořádně ho nakopl. Načež v našem počítači začalo pípat a vypadalo to špatně. Pak to ale zpravil ? ulomil lopatku od ventilátoru? Tak jsem se radši sebrala a šla si za Ondrou do postele číst.

Tak vám všem přejeme hezký zbytek víkendu, opatrujte svá mimi?
Pa, Helča + Lukášek 28+1 tt

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 08.02.04 12:11

ahoj holciny a pupici:-)
uz jsem se nemohla dockat novyho denicku,protoze co se tyce kocarku,tak hodne tapu.
ALICE - diky mooc, co se tyce kombinaci,pre­myslime s fildou o trojkombinaci a chci si koupit i babyvak. Jak uz jsem psala ,na kocarek se vrhneme az po narozeni Krystufka, autosedacku mame slibenou a tak ho vezmeme sebou a vyzkousime:-)

BAGHIRO - koukam,ze princezna si z tebe dela peknou legraci. Souhlasim s tebou,ze tam ma dost mista a urcite se jeste otoci. To Krystufek ma docela tesno a tak se akorat vybouluje.

HELCO - pocitac a vztekani,no to mi neco pripomina. Manzilek je programator a obcas se tak strasne rozcili,boucha do stolu a rve hodne sprosta slova:-) My se vubec nehadame,ale stejne si sousedi musi myslet,ze mame doma italii.

jinak vikend u nas probehl dobre,pekne jsme si uzivali jeden druheho. Co se tyce me stydke kosti, tak chodim jak nejaka babicka:-(

v patek jsme oslavili rocni narozeniny synovce,kdyz uvidel dort,tak se mu uplne rozzarila ocicka a nadsene tleskal.

pozdravuji ostatni jarnatka a specialni pozdrav posilam PEG a doufam,ze se o ni v Motole dobre staraji

pa magrata a krystufek 35 t.t

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 08.02.04 13:05

Zdravím při neděli, teď jen posílám komentář Alice, požádala mě o to, protože je až do večera ve Zlíně:) Večer se ozvu ještě.:)

Magratko, Peg už je doma, akorát nemá v novém bytečku ještě internet, takže se nemůže přihlásit.

Tak tady je příspěvek od Ali týkající se odkazů na kočárky:

Kočárky - značky

ABC Desing
http://www.detskydum.cz/…pramyset.htm
http://www.baby-land.cz/265x0.htm
http://www.promi.cz/telo.php?216
 http://users.katedrala.cz/…/abc/abc.htm

AGS
http://users.katedrala.cz/…/ags/ags.htm

Asahi (Japonsko)
http://users.katedrala.cz/…hi/asahi.htm

Bambi

Bébé Jou
http://www.ingfiedler.cz

Bebe-Car
Bébé Confort
Bertini
http://kocarky.com/

B&B
Bohemia Patron (Česká republika)
http://users.katedrala.cz/…n/patron.htm
 http://www.patron-bohemia.cz

Cam (Italie)
http://users.katedrala.cz/…nn/camnn.htm

Cardin

Copart (česká republika)
www.copart.cz

Danny
http://kocarky.com/

Dara
Deltim (Polsko)
www.deltim.cz/
http://users.katedrala.cz/…m/deltim.htm

Dema

Fisher Price

Hartan (Německo)
http://www.hartan.de
http://users.katedrala.cz/…n/hartan.htm
 http://kocarky.com/

Hartman
Hauck (Německo)
http://www.kocarky-ruzovypanter.cz
 http://users.katedrala.cz/…ck/hauck.htm

Hoco
http://users.katedrala.cz/…oco/hoco.htm

Chicco
http://www.chiccocz.cz

Ingelsina (Itálie)
www.ingfiedler.cz
http://users.katedrala.cz/…s/ingles.htm

Jané
KALIMERO
http://users.katedrala.cz/…kalimero.htm

Knorr
http://users.katedrala.cz/…rr/knorr.htm

Liberta
www2.webpark.cz/ko­carky-liberta/

Maxi Cosi
Mutsy
MIKADO
Neo nato (Itálie)
 http://users.katedrala.cz/…nn/camnn.htm

Nekko

Peg-Pérego (Itálie)
http://users.katedrala.cz/…r/pegper.htm

Pierre

Philips BabyCare
Quinny
http://kocarky.com/

Roan
http://users.katedrala.cz/…oan/roan.htm

Růžový panter
http://www.kocarky-ruzovypanter.cz

Safety
Sport Lux (Slovensko?)
Trend (Česká republika)
 http://users.katedrala.cz/…nd/trend.htm

V&V

Zekiwa
http://users.katedrala.cz/…a/zekiwa.htm

Všeobecně:

http://www.kocarky.com
http://www.promi.cz/prehled.php

Zatím papa Diny a Davídek (27 tt)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.04 15:52

Ahoj vsechny tehulky!!!

Ozyvam se po dlouhe dobe, a moc se za to omlouvam. Nejak se nam to vsechno nahromadilo a ja vubec nestihala.
Nase holcicka je take pekny raubirek v posledni dobe se jen porad vrti, bouli a poradne kope.Je to nadherny pocit. Jinac uz mame take postylku, a od kamaradky jsem dostala spoustu veci po jejich 2 holcickach. Tak ten jen chodim a prohlizim si ty pidi-vecicky.
A kocarek, ten uz mame taky. Jen doufam,ze nam to neprinese nejakou smulu, jak se pravi v poverach. My jsme nemeli moc na vybirani, jelikoz v USA se moc hluboke kocarky nevidi, jen sportaky s nasazenou autosedackou, ale ja tak dlouho brouzdala na internetu az jsem jeden nasla. Pripada mi, ze je to snad jeden jediny kocar v USA, z ktereho se da udelat i hluboky.
Pred dvema tydny jsem byla na kontrole, vse bylo v poradku, jen p. doktorovi se nelibi moje vaha. Mam uz 12kg navic. Rikal,ze do pristi kontroly muzu pribrat jen 2 kg. A ja mu rikam: p.doktore, ja se tak snazim a on mi rekl: musite se snazit vice.
Tak ted jen chodim a cpu se hlavne ovocem a zeleninou aby to priste bylo v pohode. Jeste se chci zeptat, jestli nektera nevite co znamema bolest v pravem boku, prechazi mi to az do zad, a vcera jsem nemohla vubec vydrzet, radeji jsem jen lezela, bylo to takove pichani a velka bolest. Dnes uz me to tak neboli ale porad to citim, ze to tam mam nejake rozbolavene.Ste­zovala jsem si na to minule doktorovi, ten me prohmatal, rikal, ze to nic neni, ze od tedka me bude bolet vsude, protoze miminko roste. Tak nevim. Jsem z toho docela zmatena. Jestli nektera o tom neco vite, prosim napiste.
Jeste jsem se chtela zminit, jak jste se tady bavili o detske kosmetice, ze Johnson neni vhodna, no jo, ale tady v USA neni moc na vyber. Neporadila byste mi nektera z Vas, ktera zijete v z USA, co pouzivate?
Jeste jedna vec, Diny muzes k nam pridat do seznamku, ze ocekavam holcicku, psala jsem to tady uz nekolikrat, ale asi si to nepostrehla. Tak zatim ahoj a diky za rady.

Beata+ Klarka 25.tyden

Kikinka
Stálice 84 příspěvků 08.02.04 16:01

Nazdar holčiny :-),
opět se hlásíme po delší odmlce, na minulý deníček jsem nestihla ani reagovat :-((. Samozřejmě bych nejdřív chtěla poděkovat Alici za další super super díl, tentokrát co se kočárků týče. U nás už je otázka kočárku vyřešena. Rozhodli jsme se manžílkem investovat do kočárku poněkud dražšího, ale na druhou stranu kvalitnějšího. Jelikož se kočár musí objednat přímo v Německu, je jeho dodací lhůta až 3 měsíce a proto jsme byli nuceni objednávat už v lednu. Konkrétně se jedná o německý HARTAN, je to taky trojkombinace a hlavně doufáme, že využijeme nejvíc kočárek jako sporťák. Zaujala nás trojkolka SKATER XL, u kterého je možné používat kočárek již od narození a později jej využít jako sporťák s otočnou korbičkou. Navíc další plus které kočár má, je jeho váha. Mám pocit že váží kolem 13 kg a dá se perfektně jednoduše skládat, což ocením hlavně já, když bude potřeba hodit kočár do auta. Už jsme zkoušeli jestli se nám tam vejde a bohudíky ano :-)). Kočárků na našem trhu je sice spousta, ale můžu říct, že žádný nás tak nezaujal jako právě HARTAN. Já vím asi si řeknete, investovat tolik penízků do kočáru, navíc když mimís to stejně neocení a navíc se stejně nechce dlouho vozit a jakmile zjistí, že má ruce a nožky, chce ihned z kočáru ven, ale i přesto jsme se rozhodli do kočáru investovat. Stejnou značku má i bratránek, jen ho mají čtyřkolový a jsou nesmírně spokojení. Tak uvidíme?! Snad budeme opravdu spokojení i my?!
Helča: kočárky od ARALKY jsou už přeštěhované u hotelu MORAVA. Kupovali jsme tam nějaké peřiny pro mimíska a nějaké drobnosti. Slyšela jsem že tam na ně hodně nadávají, že kočáry jsou nekvalitní a všechno zboží je údajně z Polska, tak nevím? Ale i tak ceny tam mají vcelku slušné. Mimochodem hradišťská porodnice je teď nově opravená a je to tam údajně super. 25.2. nás čeká prohlídka porodního sálu, tak pak ti poreferuji co a jak. Navíc je tam možnost porodu do vody, o který se celkem zajímám, tak pak dám vědět, o.k.?
BAGHIRA: neboj brouček se určitě ještě otočí, ještě má trošičku místa :-))
MAGRATA: Tedýsek už se začíná taky boulet, tak jsem zvědavá jestli se bude i otáčet. Mimochodem už se vám to krátí co?
DINY: super odkazy, pozdravuj a pohlaď za nás Davídka :-))
Holky Vám všem ostatním těhulinkám přeji krásný zbytek víkendu a zase brzy na viděnou. Hezky se opatrujte a pohlaďte za mě svá bříška.
Paa Kikinka + Tedýsek 27+3 tt

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 08.02.04 17:11

ahoj beatko
s tou bolesti v pravem boku - myslim,ze se proste roztahuje deloha, v tomto obdobi miminka hodne rostou a tak si zvetsuji svuj prostor. Uvidis,ze to bude v poradku.

takze holcicka:-) uz mate vybrane jmeno?
mej se krasne a opatruj se
magrata a krystufek 35 t.t

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.04 17:49

Ahoj Magrato,

pred chvili jsem radeji zavolala doktorovi, jenze muj tam nebyl, takze jsem mluvila s jeho zastupcem a taky rikal, ze to bude asi tim jak mimi roste. Tak uvidime, to vis mam strach.
Jmeno mame vybrane - Klarka, i kdyz vime. ze je ted Klarek hodne, nam to nevadi, proste se nam to libi a hotovo.
Tak jdu volat nasim do Cech - to vis pravidelne volani kazdych 14 dni a potom budu jen odpocivat.
Pa, pa, taky se mej hezky!
Uz se Ti to krati, ze?

Beata

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 08.02.04 19:23

ahoj Beatko,
Klarka je hrozne hezke jmeno,jsem rada,ze te pan doktor aspon trosku uklidnil. Ja se ti nedivim,ja panikarim nekolikrat denne. Obcas me hrozne boli bricho na boku,ale to je tim,ze se Krystof roztahuje:-)
krati se nam to strasne,uz jenom chvilicku a prdolka bude venku
pa magrata a krystof

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 08.02.04 19:48

Milé spolutěhulky a ostatní nakukující:)

Tak je tu konečně slibovaná aktualizovaná tabulka našich termínů, vítám mezi námi Martinu i s jejím Honzíkem a nenarozeným čutálistou:) Beátko, tobě se omlouvám, že jsem hlášení holčičky přehlídla, už tam jste!:)

Tak tady to máme:

Termíny porodů, skóre pohlaví miminek a odkud jsme:

Březen:
Hanča 3.3.2004 (překvapeníčko pro nás, neřeknou a neřeknou:) PLZEŇ
al-ex 10.3.2004 (překvapeníčko -tuší holčičku) Slovensko
Magráta 14.3.2004 (utz -chlapeček) PRAHA
Leena 16.3. 2004 (utz -chlapeček) OLOMOUC
Martina 19.3. 2004 (utz ? chlapeček) PRAHA
Zuzula 25.3. 2004 (utz -chlapeček) Slovensko
Klára 25.3. 2004 (???)
Evásek půlka března (dvojčátka) BRNO
Maxik začátek března (???)

Duben:
Baghira 2.4.2004 (utz ? holčička)
Alex 5.4.2004 (utz -chlapeček) USA
Maky 6.4.2004 (utz -holčička)
Růžička 13.4. 2004 (???)
Lentilka 14.4. (holčička) PRAHA
Claire 15.4.2004 (utz -chlapeček)
Alfinka 18.4.2004 (???) ZLÍN
Roxana 28.4.2004 (???)

Květen:
Helena24 2.5.2004 (utz -chlapeček)
Makys 5.5.2004 (Fazolka?:)) PRAHA
Peg 7.5. 2004 (na 90% prý holčička:)PRAHA - ZÁPAD
Alice 7.5. 2004 (utz -chlapeček) BRNO
Kikinka 7.5.2004 (utz -chlapeček) UHERSKÉ HRADIŠTĚ
Nezbeda 13.5.2004 (utz -chlapeček)
Diny 14.5. 2004 (překvapeníčko ?tuší chlapečka:) PLZEŇ
Netka 15.5. 2004 (utz ? chlapeček)
Vega 20.5. 2004 (utz -chlapeček)
Tanina 23.5.2004 (utz - holčička) PRAHA
Beata 24.5.2004 (utz ? holčička)
Tata_Tom ??? (???) PRAHA

Červen:
Monis 21.6.2004 (dvojčátka:)

Skóre pohlaví miminek Fotbalisti x Mažoretky : 12×6

Takže zatím, jak vidno, chlapečků je 2× tolik co holčiček:) Uvidíme, jak s tím zamíchají překvapeníčka a třeba také my:)) Jestli Davídek na příštím utz nebude třeba Andulka:)

Alice skvělý deníček a skvělý seznam kočárkovských serverů, my už teda máme vybráno, ale opět díky tobě, protože jsi mi na chatu tak doporučovala Deltim, že jsem se prostě do něj zbláznila a už ho máme doma:)

Jestli těhulky můžu krátce k Deltimu, tak jeho velká výhoda je, že je to sportovní kočárek s přehazovací rukojetí (nepodceňovat - opravdu nemilé ve slunečném dni vozit kočárek pozpátku, aby mimískovi nesvítilo sluníčko do očí), ke kterému jsme pořídili tašku na miminko a já věřím, že budeme spokojení:) Kočárek není vůbec tvrdý, jak se o sporťácích píše, naopak skvěle péruje, takže houpáníčko je, nafukovací kola do náročného terénu nemají chybu a design je taky moc pěkný. Fotku jsem dala do naší fotogalerie tady na emimču, tak se můžete mrknout.

Jinak moc děkuju vám všem, co jste mysleli na naše kočičky!!!:) Asi to pomohlo, protože Mourinka (ta „pouze“ vykastrovaná) běhal už druhý den venku a Tygřinka (ten můj drobeček, co přišel o koťátka i následně celou dělohu) se vzpamatovávala sice do dneška, ale už krásně dlabe, tulí se, hrozně se jí líbí, že jí necháváme pořád doma (jinak musí na noc do kotelny a i přes den lítají venku a loví myšky), no zítra asi bude mít první výlet:) Je to snad ještě větší mazlík než dřív a já jsem moc ráda, že se na nás nezlobí, měla jsem strašné výčitky, hlavně když naříkala těsně po probuzení z narkozy…

Baghiro úplně jsi mě rozesmála hláškou, jak manžela na vybírání kočárků zajímá hlavně to, aby byl brzy z obchodů pryč:))) Není ten tvůj brácha toho mého?:) Já mám doma nepřítele všech super a hypermarketů, bohužel, nerad nakupuje i sobě, takže třeba džíny si kupuje už tuším…druhý rok???:) A co se týká polohy miminka…do 35. týdne času dost a … stejně to neovlivníš…já jsem se rozhodla, že se tímhle pokud možno zabývat nebudu a necháme to náhodě…co se má stát to se stane a snad ti naši prckové dostanou rozum a nasměrují se správně včas:)

Helčo co se týká nakopnutí počítače pro změnu tvým manželem, tak je to asi další do party, mám doma zlatýho mužskýho, co ale když ztratí nervy, tak udělá taky takovouhle klukovinu:))) Úplně si dovedu představit, co by s ním 3× restart udělal:))) To nakopnutí by bylo asi ještě hóóóódně málo:))))

Magratko teda, ten Kryštůfek dává té tvé kostičce zabrat…dávej na sebe pozor a radši moc nechoď…jestli to teda jde…

Beato na pověry ohledně kočárku nevěř, já u malé jsem ho měla asi od 5. měsíce a všechno v pohodě, teď už ho máme taky doma, navíc povlečenou postýlku, v ní miminko Chou-chou, kterou v záchvatu mateřských pudů denně přebaluju a převlíkám, pustím mu na zádíčkách spínač a když se nikdo nedívá, tak ho chovám a povídám si s ním:)))) Dneska na něm budu trénovat látkové pleny, i když chci používat papírové, tak přece jen, někdy se to může hodit, že:)))) Takže pověry kšááá, užívej si radosti z těšení se na mimíska a koukání na kočárek:) Nám se v něm už vystřídalo panenek a medvídků…jéje:) Teda, abych fakt nevypadal jak nějaká ujeťačka, tak za vydatné pomoci mojí malé princezny, která už se mimíska taky nemůže dočkat:) A s tou bolestí v bříšku, také jsem to měla vpravo dole asi před měsícem, ale bylo to rozpínání dělohy a už to nemám, tak ti přeju, ať to brzy přejde:)

Kikinko o Hartanech jsem slyšela, jsou to prý fakt dobré kočárky:) A prosím tě, za odkazy neděkuj mě, jsou od Alice, akorát já jsem je na její žádost poslala dneska, protože je pryč.

Tak já končím, to je zase román, u nás nic nového, v úterý jdem na kontrolu po měsíci, jím jak prokopnutá, tak se obávám váhy, to bude něco! Ale tlak a bílkovina už ok, tak jsem klidná:)

Mějte se krásně a Peg, ozvi se:) Je dobře, že už jste doma, holky:)

Vaše Diny a Davídek (27 tt)

MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 08.02.04 20:36

Ahoj holky,
nakukuju k Vám „odvedle“, zaujalo mě téma kočárků. Já bych si snad nedokázala vybrat, ale naštěstí jsme kočár dostali od známých (už po jednom dítěti). Je to KNOR, sporťák s taškou - nemůžu vynachválit. V tašce bylo malý miminko moc spokojený, výhoda byla, že když mi Matěj venku usnul, tak jsem ho v tašce vzala domu dospat, nebo na návštěvách, když se mu chtělo spinkat, tak taška posloužila jako provizorní postýlka. Teď jsou Matíkovi 4 měsíce a tašku jsme zrušili, už měl málo místa v kočárku máme jen takovou vložku, takže z něj není ještě úplně sporťák, ale něco mezi. Nedokážu to moc popsat. Ale - je to přeci jen starší kočár, už ne v záruce a stalo se nám, že začalo padat jedno kolečko a nešlo to opravit (už byla prostě ošoupaná taková osička - ten kočár stál nový asi 16 tis.!!!), takže nám to v jednom servisu natvrdo přivařili, kolečko tedy nejde sundavat. Což nám moc nevadí, ale kdyby bylo potřeba ten kočár dostat např. do kufru felicie, tak nevim nevim.

Tak toliko me zkušenosti
Martina od Ed a štěstíček

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.04 20:36

Skvělý přehled. Pouze bych doplnila, že Trend a Copart nejsou české kočárky. Maximálně by se dalo říci, že jsou „čechopoláci“, ale spíše bych se přikláněla k Polsku. Opravdu český kočár je pouze Patron a Liberta.
 Pavla

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 08.02.04 21:03

Ahoj maminy,
jako dvojnásobná matka (Verunka zrzečka 15m a Filípek 5r - Filutové z chytrálkova) jsem se rozhodla přidat něco o kočárkách.
Já jsem měla hluboký a pak sporťák a nemůžu si tuto variantu vynachválit.(je pravda, že mám podzimní děti) Pokud se rozhodnete pro hluboký kočár pro jarní a letní miminka, vybírejte nějaký s boční ventilací.
Na hlubokém kočárku je největší výhodou odpérování, kterému se nevyrovná žádný sporťák, snad s výjimkou trojkolky I´COO, ta je fakt dobrá, ale stojí 16 tis. Taky mají hluboké kočárky mnohem širší korbičky, takže si v nich miminka můžou dát pohodlně ručičky - v různých kombinacích musí jezdit jen připaženě. Hluboký kočárek vydrží opravku jen půl roku (italské jsou malé - ty ještě míň).Zato se ale míň opotřebují a vydrží vám v podhodě na 2-3 děti. U sporťáků mám pocit, že po jednom dítěti jsou totálně rozvrzané. Proto je taky dobré si hluboký kočárek koupit v bazaru. Sestra si koupila Inglesinu, která jezdila snad jen po terase z 13,5 tis na 6,5 tis.
U sporťáků si rozmyslete, jak často je budete skládat do auta a jakým budete jezdit terénem. My bydlíme na kraji Brna, takže na procházky jezdíme po lesích a polích - velká kola, jinak bychom se nikam nedostali. Po městě můžou být výhodou otočná kolečka, ale jen do té doby, než se vzpříčí třeba v kolejích. To dělal můj první sporťák - dali jsme ho cikánům. Teď máme Aluspacer od rak. firmy Hoco a nemůžu si ho vynachválit. Je úzký, takže projede každými dveřmi (častý problém) i okolo pokladny. Má dlouhé lůžko, takže ani ročnímu dítěti při spaní neklimbají nohy. Dá se položit úplně narovno - to taky nemá moc kočárků, ale půlroční dítě ještě nesedí a mělo by mít rovná záda. Nemá přehazovací rukojěť, ale vystačili jsme si s okýnkem a přendávácí střechou. Je z nepromokavého šusťáku, takže při každé kapce nebo při sněžení nemusíme hned dávat pláštěnku.
Dnešní kočárky už snad všechny mají nastavovací rukojeť.
A ještě pro Brňačky - jestli stále tápete, skvěle a fundovaně vám poradí majitel dětského bazaru v OD Aldiana naproti Semilassu. A nemusíte si tam nic kupovat.
Tak šťastný výběr, pozdravujte mimýsky, Alice, doufám, že Tě na chatu nebudu stále míjet.
Ahoj Jana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 08.02.04 21:06

Oprava - hluboký kočárek nevydrží v podhodě, ale v pohodě.
A gratulace Verunce k šikovným nožičkám
 Jana

Mart
Kecalka 456 příspěvků 08.02.04 23:22

Ahoj všechny těhulky jarňulky,
Nejprve bych moc ráda poděkovala za vaše přivítání a za zařazení do seznamu, jsem moc ráda, že jsem se mohla zapojit mezi vás.

Alice děkuju za téma kočárky, já se o ně stale zajímám, i když už máme dva roky nakoupeno. Uvažuješ o koupi dvoukočáru pro sourozence? Já to nechávám až po porodu jako řešení v případě nouze.

Helčo můj manžel už ve vzteku ukopnul nohu u stolku v obýváku a pěstí rozbil sklo v okně, když na mě volal z balkónu a já ho přes puštěnou televizi neslyšela. Je to holt cholerik. Také se chci zeptat, zda plánuješ dvoukočár?

Baghiro já měla Honzíka taky KP, ultrazvuk ve 30. týdnu mě docela rozhodil. Na můj dotaz co mám dělat mi doktorka řekla, že to není moje starost, ale těch v porodnici. Žádné cviky nedoporučila. Já to tedy nechala být a skončilo to císařem, na uzv měl 4 kg a já jsem dost drobné postavy, tak normální porod hned zamítli. Ale větší maminky někdy porodí KP i mimi přes 3,5 kg, říkaly mi PA u Apolináře. A na pokoji pak se mnou byla maminka, co cvičila a mimi se jí opravdu před porodem otočilo hlavičkou. Tak se na ty cviky zkus tady někde poptat, já mám jen takové nejasné tušení, že to byly mimo jiné kočičí hřbety, ale opravdu nevím. Ale hlavní je se s tím nestresovat!

Dneska bych taky ráda přispěla se svou troškou do mlýna k tématu kočárky, je to ostatně asi nejdražší věc, co pro děťátka pořizujeme do výbavičky.
Nejprve jedna rada. Změřte si všechny dveře, kterými bude často projíždět a pak u kočárku rozchod kol. V případě, že budete jezdit malým výtahem I délku kočárku a délku výtahu. Nezapomeňte změřit i kufr auta, případně tam zkusit kočár uložit.
My máme Inglesinu magnum, což je klasická kombinace na houpacím podvozku hlubokého kočárku, italské výroby. Je tak středně těžký (14 kg) a celkem splehlivý. V reklamě i v obchodech ho vydávají za super kvalitní kočár, ale má taky svoje mouchy. Hodně maminek včetně mě si stěžuje, že nedrží boudička v maximálně napjaté poloze a mimi pak někdy svítí slunce do očí. Nám navíc po jednom dítěti poklesly péra na straně rukojeti, takže na ležení je to nepatrně z kopce (lze samozřejmě nechat vyměnit). Jinak je ale výborně odpružený a dobře se s ním jezdí v terénu. Nemá přehazovací rukojeť, vynička/sedačka lze sice otočit, ale to se těžko provádí při obsazení dítětem. Když Honzíkovi svítilo slunce do očí, tahala jsem kočár za sebou (někdy jsem ho při tom málem vyklopila) nebo jsem na boudu připnula plenu malými skřipečky do vlasů a otevřela větrání v zadní části boudy. Teď uvažuju na léto o koupi slunečníku. Tak od 15 měsíců Honzíka už používám většinou jen golfky, jsou lehké na tlačení do kopce a zvedání do MHD a otáčecí kolečka také šetří síly při jízdě (na asfaltu). Ale do terénu typu polní cesta jsme stále brali velký kočár.
Pokud bych dneska kupovala nový kočár, koupila bych si raději nižší sporťák kvůli zvedání těžšího chodícího dítěte + tašku na miminko. Z těchto kočárků doporučuju Deltim travel jako koupila Diny. Kamarádka je s ním spokojená. Mimi se v něm dá vozit i bez tašky, protože má takové uzavření v nohách. Navíc nemá tak široký rozchod kol, jako některé jiné sporťáky a projede i 60 cm dveřmi, které jsou u nás v paneláku hned v dolní chodbě. Deltim je sice polská značka, ale myslím, že je dostatečně kvalitní, splňují certifikát kvalityISO 9001 nebo jak se to píše.
Pozor deltim dělá ještě jednu kombinaci deltim sport a ten je o pár kilo těžší! Patří mezi kombinace s přehazovací rukojetí a podvozkem do kříže (jako mají hluboké), ty zaberou více místa při složení a jsou většinou dost těžké, ještě např. Knorr Niza nebo Danny sport, ten na svých stránkách uvádí váhu dokonce 19 kg.
Ještě přidám také pár odkazů na dovozce kočárků:
www.darababy.cz (dovozce Danny sport ? polská značka Dorjan, někdy je snaha vydávat ho za český kočárek)
www.depemo.cz (dovozce zn. Knorr a Hoco)
www.bebecar.cz (pozor, dost těžké kočárky, okolo 18 kg i více)
www.agssport.cz (dovozce kočárků Graco)
www.libfin.cz (dovozce Maxi-Cosi, Quinny, Mutsy)
internetové obchody:
www.detskydum.cz
www.spuntik.cz
www.ajuty.cz
www.detskyruzek.cz
 www.detskyraj.cz

Mějte se všechny fajn, ať se daří všem mimískům
 Mart

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 08.02.04 23:57

Ahoj holky,
na Janu nemůžu nereagovat - já jsem ta s tou slevněnou Inglesinou - Sylva od Cipísků s Ondráškem skoro 7 měsíců.
Hluboký kočárek si opravdu nemůžu vynachválit - Ondra se narodil v červenci, do teď v něm jezdí, ve fusaku už je to natěsno, ale pořád ještě není „od hlavy k patě“. Myslím, že měsíc ještě vydržíme - dřív taky sporťák asi nebude - a to Ondra není úplně malej - v půl roce měřil 71cm. Hluboký kočár je opravdu asi nejlépe odpružený, švagrová měla sporťák s taškou na mimi Hauck a nakonec malou vozila v příšerným starým kočárku Liberta, snad rok výroby 1980 nebo tak něco, protože v tom Haucku cítila každý kamínek. Prostě na odpružení pozor.
Teď řešíme sporťák a uvidíme, jak to dopadne, zatím to vypadá na jednu velmi dobře odpruženou variantu s přehazovací korbičkou - mám pocit, že kočárky s přehazovací rukojetí jsou o dost těžší.
A ještě jedna věc - ten bazar z Aldiany je přesunutý do Žabin pod poštu. Janě jsem to ještě nestihla říct, tak proto vás trošku mystifikovala.
Mějte se krásně, vyberte dobře.
 Sylva

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.04 08:07

Ahojda Holčičky!!!
tak teda koukám nový deníček je jako vždy bájekný :-) My měli fakt super víkendík, v pátek jsem byla označena svým přítelíkem za faakt! super hezkou maminu!! tak jsem se rozplývala blahem hmhmhm… Ráno jsem totiž vstala a už jsem nevěděla co s těma mýma chrounama na hlavě, dojela jsem ke kadeřnici a rozhodla se ať mi nedělá melíry, ale ať mě okamžitě ostříhá a je mi jedno jak, takže jsem zavřela oči a klepala se jako osika jak budu vypadat, jestli jako dežo nebo jestli to trefí. Naštěstí to trefila je to za uši ostříhané, ne do culíku ale je to moc hezké takové rozčepýřené a fakt se v tom cítím super a to je hlavní. A údržba je celkem snadná.Tak proto mě přítel tak pochválil:-) Na melíry jdu za měsíc. V sobotu jsme byli v Ikee, koupili jsme přebalovací podložku, vyčíhli si komodu a skříň a koberec (pro to jedeme za 14 dní) teď bychom to doma měli jako po boji, protože musíme ještě vymalovat. Dále jsme si tam vybrali křesílka, a takové maličkosti do kuchyně, a já květináče :-) A máme objednanou postýlku a kokosovou matraci, takže to už si taky škrtám v seznámku výbavičky!! Jo a já si koupila naušnice… to jen, aby se neřeklo, když mám ty nový vlasy.V neděli jsme jeli k našim na oběd.
Diny: Davídek je takový ďáblík a takhle čutá? to je dobře, naše prďolka měla o víkendu asi trochu volníka, jen se převalovala a boulila. S těmi kočičkami je mi to fakt líto a moc!!! My s Elinkou teďka zažíváme taky chvilky, včera nám pozvracela celý pokoj, jenom pláče a je taková celá nesvá:-(
Magrátka: teda koukám a ty už 35 týden, ty se tak máš, ale já už najíždím od středy na 30!!!! :o)Co Fíla vrátil se v pořádku z oslavy?
Tanina: no umím si představit tu radost, při zařizování pokojíčku a výběru nábytečku!!! a modrá šmoulí je náhodou skvělá!
Beáta: co bříško už nebolí?

Tak se mějte všichni moc moc skvěle, na koho jsem nereagovala jednotlivě, tak se moc nezlobte, je toho tady moc:o)
Zdravím všechny!!
Lentilka + brambůrka 29tt

Tanina
Kecalka 155 příspěvků 09.02.04 09:22

Ahoj holky,

přehled kočárků je moc prima, takže jen doplním a upřesním:

ASAHI není Japonsko ale Německo
Stránky firmy se mi nedaří najít, i když už jsem na ně jednou narazila.

Jané - Španělsko
http://www.jane.es/

I´coo - Německo
http://www.icoo.de

Hartan ? Německo
http://www.hartan.de/start/index.php

Všeobecný přehled je i na http://www.handypraha.cz/, kde jsou opravdu velice milé prodavačky a hodně poradí.

Beata - to s tou rozpínající se dělohou bude asi pravda, mě to chytlo o vánocích a jak už jsem psala v dřívějších deníčcích, dostala jsem magnezko a během dvou dnů to bylo pryč; jináč jestli tě to uklidní, já měla +12kg minulou kontrolu ve 24tt?jsem zvědavá kolik to bude teď ve středu to už budeme 26tt..tak pak dám vědět?a mě zatím doktor nic neřekl..jan já si říkám, že už je to hodně a také už se téměř do ničeho nevejdu?jenže mi neroste jen bříško a zvětšuju se prostě všude?.takže začínám shánět trička velikosti XL ne-li XXL ( a to jsem měla M!!! )

Kikinka ? my chceme do kočárku také investovat spíš více, aby nám vydržel i na dalšího drobečka a hlavně jsme omezení jeho skladností a váhou takže jsme pro kombinaci?zatím u nás vede značka Jané, konkrétně typ Forest?má zatím jen jednu nevýhodu?nedá se polohovat opěrka na nohy, ale po veletrhu v Brně se prý mají začít vyrábět. Takže my s jarními miminky by jsme se jich měli dočkat včas. Jinak mě se ještě moc líbí Platon 4 od firmy I´coo ?.je pravda, že je drahý (vlastně snad nejdrazší, ale je prý oceněný jako nejlepsí kočár) a váží 19kg. I když k tomu jsem slyšela, že i přes tu váhu je to úžasný kočár a kupují si ho dost často. Značku Hartan jsem také podrobně zkoumala a viděla je i v obchodě naživo, ale po poznámce prodávající, že je lůžko poměrně nízko (což přišlo i mě a na netu to nezjistíš) jsme jej zavrhli. Navíc se příteli vůbec nelíbil. Takže my teď čekáme na Foresta?.už je asi rozhodnuto :-)))))

Magrato ? když ty jsi pořád tak krásně štíhlounká, se pak nediv, že se Kryštůfek boulí :-))) Miminkám, co mají veliký bazének kolem sebe, se to pak otáčí, zato maminky pak jen funí a valí se :-))))

Diny ? je moc dobře, že se Tygřinka dala zase dohromady. Třeba teď bude o to více přítulná. Jinak jak píšeš s tím pokojíčkem, tak naše Julinka už ho má také hotový?kompletně?už jí chci jen vyšít obrázek s medvídky a pověsit na zeď. Teď se s Ondrou chodíme pořád dívat k ní a díváme se do postýlky, kde bude spinkat. Už aby tam byla. Fotečky brzy pošlu. Také mi už přivezla sestra pár věcí po neteři a dost věcí už mám také po holčičkách které jsem dříve hlídala. Takže oblečení zatím kupovat nebudeme. A kochám se uplně stejně. Mám doma panenku velikosti miminka?.sedí v takové té lehčce :-))))

Lentilka ? tak nábyteček z Ikey ? Tam jsme ho Julince koupili?je to souprava Diktad : komoda, šatní skříň a truhlička?.je to vážně moc krásné?.dej pak vědět jak vypadá ten váš pokojíček pro brambůrku :-))) Jinak náš Assonek je na tom asi podobně jako Elinka?.také si užil průjmu a zvracení. Jen tedy ještě nehárá :-))) Ale to asi brzy za něj dožene Elsina.

Mějte se moc krásně a pěkně se všechny opatrujte
Tanina a Julinka 26tt

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 09.02.04 10:14

Ahoj holky!

Včera večer (spíš v noci) jsme dorazili ze Zlína. Jsem plná zážitků, určitě vám brzo napíšu. Teď jdeme na chvíli za dětmi do Kenny!

Díky za skvostné příspěvky! Seznam kočárků doplním a zaktualizuji. Konečnou verzi dám asi na závěr týdne, ať si to můžete vystiknout nebo uložit.

Mějte se!

Alice + Kubík

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 09.02.04 12:17

ahoj holciny a pupici:-)

jeste jednou se sklanim pred denickem,uz jsem si stahla vsechny adrasy a vcera jsem porad brouzdala po internetu a koukala,slintala a vubec nevim:-) No u me vede ten Deltim,tak uvidime.

jinak vikend probehl uplne super, v sobotu uvaril filda,vcera ja,mezitim jsme odpocivali a tak:-) akorat stydka kost se ozyva a kdyby jste videly,jak lezu z postele. Filip se mi hrozne smeje.
dneska je venku zase odporne,kocour se natahl na topeni a dela mrtvolku:-) ja uz jsem se tesila,ze bude slunicko a zatim.
Zitra moje kamaradka nastupuje do porodnice,cekaji holcicku,termin ma v patek,ale leci se s tlakem ,tak se ji mozna cacorka narodi driv. Trosku ( hodne ) ji zavidim. No ale nam se to taky krati:-)

KIKINKO - jsem rada,ze si se ozvala a ze se mate s Tedyskem dobre:-)

TANINO - dekuji za poklonu. Sice jsem porad stihlounka,ale boty mi stejne zavazuje Filda. Zjistila jsem,ze krystufek bude flegmatik po tatinkovi ,zacina se probouzet az tak kolem desate vecer. Doufam,ze mu to nezustane i po narozeni:-) Co pokojicek,chodis se kochat:-)

DINY - jsem rada,ze uz je Peg doma,kdyz tak ji prosim pozdravuj. A co dela Davidek?
je to krasny,kdyz se brisko vlni:-)

LENTILKO - hm,tak zmena ucesu:-) ,jen at taka vi,ze ma doma hezkou maminu. V sobotu jsem jela ke tchyni kolem vas,tak jsem ti mavala. Nakupovani v IKEE - zavidim,ja bych jela hned. Filda dorazil z oslavy brzy,ale diky tomu,ze jsem tam byla s nim:-) prijeli jsme kolem pulnoci a mela jsem toho dost. Chudinka Elinka,doufam,ze ji to prejde a bude zase vesela,treba fakt,zacina zarlit.

ALICE - jeste jednou diky za vsechny odkazy,vcera jsem na vas myslela,doufam,ze vas vichrice nezastihla na ceste. Urcite nam pak napis,jaky kulisarny Verunka provedla:-) pohlazeni Kubikovi

MART - vitam te mezi nami tehulkami:-)

jezis,ja uz jsem toho zase napsala,budu koncit,mejte se krasne a pa
magrata a krystufek 35 t.t

Makys1
Povídálka 47 příspěvků 09.02.04 16:54

Ahojky po neděli!
Máme tu nový týden. mám tak dobrou náladu, protože jsem si vzala z práce na čtvrtek a pátek volno, takže promě bude ten pracovní týden kratší :-) Navíc dnes večer jdeme do divadla, tak se moc těším. Akorát nevím, jak vydržím bez záchodu, chodím skoro každou hodinu a představení bude trvat dýl.
Víkend jsem si moc užila, udělaly jsme si s mojí mamkou malé „mejdlo“, protože mužíček nebyl doma. Vydal se s partou na šedesátikilometrový noční pochod přes Brdy. Z osmi lidí prý došli čtyři. Dojel v sobotu v poledne a okamžitě zahučel do peřin. Když se probral, tak zjistil, že vůbec nemůže chodit :-) holt nemá trénink.
Fazolka mi dělá radost, pěkně se mele. Ale popravdě moc nekope, spíše se boulí a převrací. Jéje, jak já bych chtěla vidět, co to v tom břiše vlastně provádí!!!
Jak jsme si tak s mamkou v pátek povídaly, tak jsem dostala hroznou chuť na kafe. Já byla vždycky děsně kafová, pět denně nebyl problém. Pak po otěhotnění mě jen vůně kafe zvedala žaludek, ale to je pryč. Řekla jsem si, jedno kafe nám neublíží. Dala jsem si šálek a moc jsem si pochutnala. Pak jsem šla spát. teda chtěla jsem jít spát jenže ouha. Fazolce kofein vůbec nejel tak jako mamince. Celou noc nemohla usnout a dávala mi to pěkně najevo. Kopanec pod žebra - tumáš mami za to kafe. Kopnutí do močového měchýře - vstávej, když já nemůžu spát. Rána pěstí do žaludku - ty sis užila kafíčko, tak tady máš výprask. No teda holky, opravdu slibuju, že kafe se už ani nedotknu, na mou duši, na psí uši na kočičí svědomí.
Jinak:
ALICE: díky moc za další deníček. Kočárky jsou velký téma. U nás se ho ujal manžel, který mi sdělil, že kočár už zajistil. Z druhé ruky, takže je to zatím takové překvapení. Ale nechci mu překazit jeho aktivity, aby si nemyslel, že mu nedůvěřuju. Takže jen tajně získávám přehled, abych byla připravená na rychlou akci v případě, že manželův kočár bude něco nepoužitelného. Ale musím říct, že bych byla móóc ráda, kdybych se nemusela angažovat, ten výběr je tak velikej, že se v tom vůbec nevyznám.

BAGHIRO: Tvoje princezna asi bude pěkná individualistka, co nemá ráda pravidla a autority :-) Ale věřím, že si nakonec dá říct a zjistí, že hlavičkou napřed se na svět přichází mnohem lépe.

HELČO: Tvůj vzteklý manžel mi připomněl toho mého, když se po hádce se svým otcem vrhl na zahradní pergolu a v cuku letu ji rozmetal po zahradě. A to jsme ji stavěli celý den, březové větévky proplétali…No, hlavně, že se mu ulevilo a škoda nebyla vysoká :-)

LENTILKO: Určitě ti to pekelně sluší. Taky mám cukání navštívit kadeřnici. Dělám to tak ostatně vždy před zlomovými životními okamžiky a tím porod bezpochyby je. Takže už jsem byla u kadeřnice asi čtyřikrát v životě:-) mezitím to roste, jak se tomu líbí. Vybírání nábytečku ti závidím. My zatím nemáme nábyteček ani sami pro sebe. Holt nám to zařizování bude ještě nějaký rok trvat. Budou k vidění nějaké fotečky?

MAGRATO: Ty už to máš za pár, jestlipak stříháš metr? Jukla jsem na dřívější fotky tvého bříška ve fotoalbu a zjistila jsem, že já vypadám ve srovnání s tebou jako slon :-) A k tomu slézání z postele - my máme takové to patro se žebříčkem, to se panečku s pupkem leze nahoru a dolů, zvláště v noci na záchod.

No to jsem se pěkně rozepsala. Mějte se děvčata krásně a pozdravujte mimča.

Makýš a Fazole 27 tt

Leena
Povídálka 22 příspěvků 09.02.04 19:51

Ahojte těhulky!
Tak koukám, že jsem hodně zameškala. Jenom přečíst všechno, co jste napsaly, mi dalo pěkně zabrat.
Ještě se vrátím k minulému týdnu, slíbila jsem napsat, jaký byl muzikál. Takže: musím říct, že se nám líbil (byli jsme v Praze na Bídnících). Hlavně pan Korn - exceloval ve své roli. Co se týče Vojtíška, tak 1-ní polovinu začal zlobit až na konci, kdežto v 2-hé to vypadalo, že si prokope přes pupík cestu na jeviště. Střílelo se tam z pušek - a to byly pěkný pecky. Takže jsem seděla v druhé řadě, nohy od sebe, funěla jsem (snažila se prodýchávat) a hladila si břicho, že si myslím ti na jevišti říkali, jestli mi nemají zavolat rychlou… No, přežili jsme vše bez rozdvojení. Další průběh výletu už byl v pohodě.
Za to minulý týden nás vcelku vystrašil. V pondělí jsem se vrátila z těhulkovskýho plavání, které nám dělá moooc dobře, a už odpoledne mi nebylo nadvakrát - cítila jsem se hrozně unavená - tak jsem celý zbytek dne prospala. Myslela jsem si, že ráno bude vše OK, že jsem se prostě hodně unavila. Jenomže v úterý ráno mi zase nebylo dobře a přidalo se tvrdnutí břicha a navíc malej docela řádil. Tak jsem okolo 11-té volala svému doktorovi, ten mi doporučil celý den ležet, brát magnezium, a když mi do večera nebude líp - tak šupem do nemocnice. Postrašil mě, že by to mohlo znamenat počátek předčasného porodu a ráno by už jej nemuseli zastavit. Asi už mě trošku zná, protože kdyby to neudělal, tak bych určitě čekala do rána. Zkrátka večer jsme jeli do porodnice v Olomouci. Napojili nás na monitor (na ozvy) , pak jsme absolvovali prohlídku a...... nenašli nic podezřelého. Tak jsme jeli zase domů. Vlastně něco ano. Od poslední kontroly (asi 12 dnů dříve) malej nabral víc než 1 kg váhy, takže si tento můj stav vysvětluju tím, že se mi asi nestíhá dostatečně roztahovat děloha. Jinak dle platného termínu (28/3) jsem měla být 32+3, ale podle rozměrů Vojty jsem byla 34+0 - což zas ukazuje spíše na původní termín (16/3). Takže babo raď… No, hlavně jsme si oba uvědomili, když jsme se strachem jeli do porodnice, že vlastně nikdy není nic jistý, a že času není nikdy nazbyt. Takže teď urychlujeme přípravy na příchod mimíska a chystám si tašku do porodnice. Jeden nikdy neví… Jenom tak naokraj, už mi zase otrnulo, takže čtvrtek a pátek jsem byla v práci. (Jsem příšerná - já vím.)
No, a teď k hlavní události tohoto týdne. ZÍTRA jedu do PORODNICE do Zlína na čumendu a na lékařskou prohlídku. Hrozně se těším, což moje drahá polovička komentovala slovy: „Jseš nějaká divná, ne?“ Nedokáže pochopit, že už se těším na mimíska, a že už za chvilku bude tady s náma. (Bojí se porodu snad víc než já.) Potom vám napíšu, jak vše proběhlo a jak to tam vypadá. ( V Olomouci se mi nelíbí - především přístup sestřiček… Ale o tom víc, až se budou hodnotit porodnice.)
Ke kočárkům: už jsem někde psala, že jsem si vybrala od firmy Bebecar - plusy převážily mínusy. Definitivní rozhodnutí ale udělal manžílek, který vyhodnotil jako nejlepší Bebecar tracker. Měli jsme štěstí a koupili jej přes internet se slevou (loňský model) - takže byl o 1/5 levnější.
K plínkám: já budu určitě používat jednorázové. (Bavlněné pouze v případě doporučeného širokého balení od doktora, ale to je věc jiná). Považuju totiž jednorázové za hygieničtější, uživatelsky příjemnější a v podstatě i levnější. To nejdůležitější v životě je totiž čas a ten se dá jistě využít lépe než žehlením plínek…
Magrátko: taky mě bolí stydká kost. Někdy nemůžu skoro chodit. Je to příšerný, ale říkám si, že už to brzo přejde. A co bychom pro své drobečky neudělaly, že?
Alice: díky za tipy na kočárky. Možná je ještě využiju - třeba na golfky. Jako vždy dokonale připravená mamka.
Makys: alespoň doufám, žes to byla ty, kdo psal o kávě. Úplně ti rozumím, ze začátku ke kávě odpor a teď bych zas mohla - jenomže Vojta protestuje. Mám teda na tohle fígl: káva bez kofeinu. Mamka si pochutná a mimi neprotestuje. Pokud máš ráda rozpustnou, tak ji najdeš v každým supermarketu. Jestliže máš ráda turečka nebo presso - tak doporučuju zajít si buď do Twinn Café nebo tam, kde dělají Segafredo- mají všechny druhy káv bez kofeinu. Domů jsem si koupila tu, co dělají v Twinn Café - značka illy. Je dražší 125g v plechovce cca 200,–Kč. Ale zas spokojenost mamky je na prvním místě, ne?
Heleno24- jseš fakt dobrá. Já když dělala státnice, tak jsem málem skončila na psychiatrické klinice. Ke státnicím mě museli dotáhnout za použití násilí - prostě mě nacpali do auta - jinak bych nejela… A to ani nemluvím, že teď za těhotna, nejsem schopna pomalu žádné duševní práce. Sčítám pro jistotu 1+1 na kalkulačce… Mít k tomu všemu na starost ještě malého cvrčka - tak nedostuduju.

Jejda, to už je zas hodin. Tak pro dnešek končím. Užívejte si pupíků.

Zdravíme
Leena+ Vojtíšek (asi 34tt - už v tom mám definitivní zmatek)

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 09.02.04 20:01

Zdravím všechny čtenářky a přispívatelky našeho deníčku!

Poslední zpráva o nás byla z pátku. Tak si představte, že Verunka po dlouhé procházce byla s námi večer v Carrefoure, kde jsem jí ke konci vypustily (nedalo se jinak, začala drancovat košík?). To vám byla mela!! Začala pobíhat mezi uličkami, Marek jí honil, brala to jako velikou jundu a výskala na celý obchodňák!! Naštěstí jí víc zaujalo běhání, zboří moc nedrancovala. Popadla jen jakési sušenky (a ohlodala?) ty jsme pak přihodili do košíku. Vyzvedli jsme reklamní kufřík, koupily krosničku na nošení, Verunce papučky k svátku a jinak jen běžný nákup. Do Zlína jsme dorazili za tmy. Verunka si přelezla hned po výjezdu z Brna ke mně na klín a spala celou cestu na mém břichu. Čekala jsem, jestli brácha nezačne protestovat, ale docela se to dalo. Jen jsem byla pěkně ztuhlá? :o)

V sobotu nastala veliká výprava do bazénu ? Verunka si pěkně sama ťapkala? jenže Marek zapomněl doma plavenky a nechal mě tam s ní samotnou? Na schodech už začala stávkovat, musela jsem jí hodně přemlouvat, že půjdeme nahoru a ne nazpět? V bazénu bylo fajn, Verunka se vyřádila a na zpáteční cestě usnula. Opět u mě na klíně? Tak jsem seděla v autě a čekala, jak se chlapi domluví. Chtěli jsme zajít někam na oběd, bylo k tomu hned několik důvodů ? Verunka měla svátek, manžel se švagrem oslaví za pár narozeniny (slaví je dne po sobě) a doma nebylo navařeno. Chlapi nakonec vybrali celkem příjemný podnik, ceny sice žádné lidové, ale co by člověk jednou pro rodinu neudělal, že?! Měli tam i veliké akvárko s velkými rybičkami, v druhém byl krokodýl se želvou (ty Verunku moc nenadchly, skoro se nehýbali) Zato opička jí spravila náladu. Také interiér byl moc pěkný, proklusala ho několikrát kolem dokola. Procházka probíhala už v pološeru, ale i tak se nám podařilo Verunku trochu provětrat.

Nejlepší ze všeho byl hřeb večera ? jeli jsem na ples!! Opřádalo ho rádio, kde jsem dřív pracovala. Poprvé od porodu jsme šli někam s Marek sami a nechali Verunku na pár hodin s někým jiným!! Navlíkla jsem na sebe starou sukni na gumu, kterou už několik let nenosím, vybrala tu nejširší halenku, obula černé mokasíny, nalíčila tvář?. Úplně jsem odvykla sedět v autě vepředu!! Mohli jsme si v klidu popovídat. Na plese byla spousta známých, všichni nás zdravili a vyptávali se, kde jsme nechali dítě… Tančili jsem jen pár kousků ? ploužáky. Marka jsem posílala pro kolegyně, které tam byly bez doprovodu. Tak kolem desáté už mi to nedalo, zavolali jsme švagrovi. Verunka právě usnula. Mohli jsme se zdržet o trochu déle? V tombole na nás čekala krásná ilustrovaná kniha. Na závěr nám udělali kluci ze šatny pár fotek. Po cestě nás zastavila červená baterka. Marek musel dýchat do balónku? :o)

V neděli pokračovalo slavení u manželovi sestry. Domů jsme dojeli za tmy.

Plavání nám odpadlo kvůli mému zánětu, ale do herny za dětmi ? to bych nemohla Verunce odepřít. Poprvé jdeme jen s krosničkou coby poslední záchranou. Verunka cape celou cestu sama. Sbírá spadané listí a hrudky sněhu. V herně skotačí s ostatními. Zrovna se balíme na cestu domů, když se venku rozpoutá fujavice. Odcházíme o hodinu později a brouzdáme se tajícím sněhem. Verunku dávám do krosničky až v trolejbusu, nesu jí jen od zastávky k domu. Tam jí rychle zbavuji promáčeného oblečení a hned padla za vlast. Spala asi dvě hodiny.

Já padnu za vlast za chvíli…! :o)

Alice + Kubíček 27 tt

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 09.02.04 21:01

ahoj DINY,
pred chvili jsem koukala na ty kocarky,ta cena je fakt vyborna.Mam jeste jednu otazku,vy jste si pro ten kocar dojeli,nebo jste si ho nechali poslat?
diky a pozdravuj Davidka:-)
magrata a krystufek 35 t.t

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 09.02.04 22:05

Holciny,hodila jsem do fotogalerie jarnatek par fotek - moje brisko,naseho kocoura a tak
magrata

Doriska
Nováček 1 příspěvek 10.02.04 10:43

Ahoj!
Narazila jsem na Vaše deníčky a chtěla bych se připojit, jestli můžu. Počítám se taky mezi jarní těhule, termín mám 21.5., teď jsem v 26tt a podle UZ čekáme fotbalistu. Taky se tak projevuje.
Jinak už mám 11.letého synka, takže nejsem úplný začátečník, ale valím oči na těch plno novinek co teď jsou k mání pro miminka i maminky. Kočárek už máme koupený, u nás vyhrála trojkombinace Knorr Nizza. Splňovala mé požadavky na nafukovací kola a dobré odpružení (budu jezdit hlavně v terénu po lese), přehazovací rukojeť (co jsem se natahala kočáru za sebou) a kvalitu. Nakupovali jsme u firmy DEPEMO, už se tu o ní někdo zmiňoval, mohu taky jenom doporučit, ceny velice slušné (Nizza nás stála 10.600 v krámě jí mají okolo 13.000) na Hoco a Knorr kočárky mají servis a paní jsou tam ochotné a schopné fundovaně poradit. A ještě ke všemu to máme od nás kousek, no nejeďte tam! :-)
Byli jsme tam jak výprava do hradu, obě babičky a dědečkové a manžel se mnou. Chlapi se trochu nudili, to je fakt, ale byli stateční a když jsme je zaměstnali technickým problémem „Najdi rozdíly mezi Nizzou a Big Footem“ byli i ochotní spolupracovat. Prostě jsme je musely zabavit nějakou technickou hračkou.
Ahoj Doriska

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.04 10:58

AHoj Holčičky!!
Tak je úterý! Já mám za sebou rozhodující testík a myslím, že jsem dopadla dobře, včera jsem se učila do půl jedenáctý tak doufám, že to k něčemu bylo!!!! Včera jsem měla fakt pekelný den, udělala jsem v práci botu jako blázen, špatně jsem odhadla sledovanost Kájínka:-) na vlastní oči, a málem to firmu stálo dost veliký balík, holky jak já brečela a celou noc na dnešek jsem z toho nespala je to moje první takováhle bota jsem z toho opravdu,ale opravdu moc špatná. Přítel mě doma utěšoval jak mohl a nic, cítím se jako přejetá bagrem a zmlácená!!!!! a hlavně se cítím jako blbá káča, která nic neumí!!! Fuj tak to jsem si Vám zase postěžovala, ale vůbec se mi neulevilo, nejraději bych zalezla někam do díry a neukazovala se před lidma tak měsíc!! Ach ten Kájínek:-)… to jsem pěkně začala týden!! Naštěstí v pátek mám dovolenou, ale je mi to k ničemu, protože přítel pracuje celý víkend.

Magrátko: ty fotky jsou super, máš bezva bříško a jsi fakt jinak velmi štíhlá:-) a pan Kocour nemá chybu!!! je to takovej mazlík už od pohledu
Makyš: mě se taky brambůrka jenom boulí a otáčí, nic moc veliké kopy čuty taky nepředvádí:-)
Alice: máš tedy fakt super zážitky s Verunkou, ta se s mamkou nenudí:o)
Leena: už takové jvýjezdy do porodnice? dávej na sebe pozor!!

Jestli jsem na někoho zapomněla moc moc se omlouvám!!!! zdravíme všechny maminy a mimisky v bříšku
Lentilka+bram­bůrka 29tt

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 10.02.04 12:01

ahoj holciny a pupici:-)
tak dalsi noc prevalovani a nespani je za nami. je to sila jak se snazim najit idealni polohu,pak se uvelebim a behem 5 minut se s hekanim zvedam na zachod. a tak to jde celou noc. Jedine co me uklidnuje,ze uz to nebude dlouho trvat,ale pak se zase nevyspim z jineho duvodu:-)
dneska mi psala kamaradka,ze ji z porodnice poslali domu a prijmou ji az v pondeli. Tak oni ji nejdrive vynervuji a pak ji klidne vypakuji

ALICE - koukam,ze jste meli peknej vikend.Obidek bych si taky nechala libit:-) Taky mam v planu chodit s krystufkem do bazenu,tak jsem zvedava. Co brisko,uz ti dalo pokoj,nebo porad tvrdne?

LEENA - musela jsem se smat,jak si popisoval navstevu muzikalu. Potom jsem se uz nesmala, prdolka ti proste dal najevo,ze tolik sportu ne. Koukam,ze ti zase vratili termin porodu,tak jsem zvedava,ktera z nas bude mit stesticko prvni u sebe. Hlavne se ted opatruj.

LENTILKO - nebud smutna z te praci,chybu muze udelat kazdy. Jinak co se tyce kocoura jako mazlika,tak dneska nevim nevim.

DORISKO - ahoj vitam te mezi jarnatkami a vitame i dalsiho fotbalistu:-)

tak ja se jdu zase natahnout,coz je moje velmi oblibena cinnost
zatim pa
magrata a krystufek 35 t.t

Nezbeda
Povídálka 36 příspěvků 10.02.04 14:41

Ahoj Margátko,

zkušenost tvé kamarádky mi připomněla vlastní zkušenost, když jsem čekala svého mladšího fotbalistu. Bylo to v pátek v podvečer, týden před termínem a ejhle - kontrakce, hezky pravidelně, brzy to bylo po 10 minutách, tak jsem si říkala, u druhého to prý bývá rychlejší, není na co čekat a hajdy do porodnice. Malý Míša už spinkal, ani nevěděl, že maminka jede pryč. Když se v sobotu ráno probudil, řekla mu babi, že maminka si jela pro miminko. Zatím v porodnici to mělo následující průběh: příjem, vyšetření, monitor, kontrakce po 5 minutách - šup se mnou rovnou na sál. Tam ale ouha, místo aby se kontrakce stupňovaly, začaly najednou slábnout, po nějaké době na sále mě šoupli na „hekárnu“ tam jsem pobyla do rána a protože kontrakce ustaly zcela, přesunuli mě na pokoj k rizikovým těhulkám, kde jsem strávila celý víkend. V pondělí po důkladných vyšetřeních mě 4 dny před termínem poslali zase hezky domů. Což o to, já byla ochotna ještě těch pár dní počkat, ale doma mě čekalo přivítání-malý Míša se na mě hned ve dveřích škaredě zamračil: „Miminko kde máš?“ Nu a protože miminko nebylo, Míša se se mnou celý den odmítal bavit, žádná vysvětlení nebyl ochoten poslouchat - takové zklamání, odjet pro miminko a vrátit se bez něj, to se přece nedělá :))) Nakonec jsem byla ve středu večer v porodnici zpět - praskla mi voda, malý Janíček se pak prodral na svět ve čtvrtek dopoledne - 2 dny před termínem.

Nu, doufám, že ti naši očekávaní mimísci s námi nebudou podobně žertovat :)

S tím spaním už to asi o moc lepší nebude, já mám docela problémy už těď, a to jsem teprve v 28t. Máme zítra poradnu, tak už se těším , co nového se dozvím.

Krásný pozdrav tobě, Kryštůvkovi i všem ostatním těhulkám a jejich zlatíčkům posílá

Nezbeda a benjamínek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.04 15:57

Ahoj Magratko, mas opravdu krasne brisko!!! A hlavne tak malinkate, to ja mam ted takove a to jsem teprve 25tt+3. Jsi opravdu krasne stihla, vypada to,ze ti asi po porodu nezustanou zadna kilecka navic. Ty se mas!!!
 Beata

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 10.02.04 16:16

Ahojky spolutěhulky:)

Zdravím po dnešní kontrole, jsem moc šťastná, protože tlak byl po dlouhé době úúúúplně v pohodě, 120/75, uznejte, není to krása?:) Bílkovina se také kamsi vypařila (já tuším kam, osobně jsem jí tam několikrát posílala, hihi), takže fakt mám radost:) No a nakonec váha, to jsem se bála, protože poslední měsíc nedělám nic jiného, než že tláskám, na co přijdu, ale přírůstek 2 kilíčka, což prý je v 6. měsíci v normě, celkem tedy mám 4 kila nahoře, dostala jsem pochvalu, teda takovou pochvalu-nepochvalu, abych prý zase nemyslela, ale že tůčkových zásob mám dost, tak tělo nepotřebuje vyrábět další:) Ale i tak mám radost, nebudu po porodu snad shazovat moc úpurně:)

Jinak ostatní vše ok, srdíčko Davídka krásně ťukalo, akorát na brnění v rukou a nohou a na bříško jsem dostala magnezium a thyamin, takže se hlásím do klubu Magneziatek, prý se po něm dobře spí???? No nevím, tuším Magrátka ho bere taky a nespí…tak nevím…

Magratko, ten kočárek jsem si nechala poslat poštou, 150,– Kč poštovné, zabalený byl skvěle, všechno v obalech a navrch obr krabice, trochu jsem se bála, ale fakt se mu asi v tom zábalu nemůže nic stát.

Davídek vám posílá kopaneček, právě se probudil, jdeme na malou procházku a pak jdu uklízet dětský pokojík, když to dneska stihnu, tak ho vyfotím a pošlu na net, ať vidíte, co máme pro broučka připravenýho:)

Tani, taky pošli fotečku, už se moc těším, jak jste to pro Julinku připravili:)

Magrat, na tebe hned juknu do albíka, jsem zvědavá na tvé bříško, mám už také to své vyfocené, ale vedle tebe ho teda dávat nebudu, vedle takové štíhlice:))))

Večer ještě nakouknu, přijdu na chat, tak kdo bude kolem 20:00 na PC, tak přijďte podrbat:)

Pápá Vaše Diny s Davídkem, zítra začínající 7. měsíc těhulkovství:)

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 10.02.04 23:21

Ahoj Diny!
Vím,že budeš psát deníček na téma Porodnice,náhodou jsem při brouzdání netem našla aktualizovaný seznam BFH porodnic.
Je na www.kojeni.cz
Ahoj,pohlaď za mě pupíka Davídka.
Věčná nakukovatelka Hanka a Klárka

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 11.02.04 11:20

ahoj holciny a pupici
dalsi noc za nami,dneska jsem byla jen 4× curat a to je docela uspech:-) Krystof mel vecer skytavku,byla to hrozna legrace,asi se chudinak prebumbal. Klasika - padla desata a prdolka ozil, zacal predvadet jakesi brisni tance a cekal pochvalu. V noci se obcas vyboulil a kdyz jsem si na chvilinku lehla na zada,dal mi jasne! najevo,ze to se mu to vubec nelibi a at se zase vratim na bok:-)

LENTILKO - gratuluji k zacatku 30 tydne:-) Jak si dneska dopadla na ko?

DINY - magnesium bastim,ale ze bych po nem chrnela:-) . Jinak diky za informaci o kocarku, nejdriv se na nej mrknem v obchudku a pak si ho hned objednam.

BAGHIro - co dela akrobatka:-), uz se otocila,nebo si jeste dava na cas?

NEZBEDO - no ja doufam,ze pujdu do porodnice a zadne cekani. Ach ta naivita:-))

ALICE - tak co ten denicek? ja si myslim,ze to je fakt super napad:-)

zdravim i ostatni pupiky
pa magrata a krystof 35 t.t

Tanina
Kecalka 155 příspěvků 11.02.04 11:35

Ahoj holky,

tak si musím dnes trošku ulevit.....od včerejšího večera mě strašně bolí pravé tříslo a stydká kost, navíc jsem měla šílenou depku. Někdo se mě ptal jestli jsem četla Anjeliky…a já blbá jsem si je pak šla přečíst…vážně vůbec to neprospívá číst smutné články, co vše se může přihodit. A tak jsem celý večer byla jak umrlec bez energie a pohody. Ani jsem nechtěla večeřet, usnula jsem také relativně brzy. No ráno Ondra vstával dostio brzy, jel do Ostravy na služebku…mě to ani nevadilo, jen jsem byla šíleně oteklá, jako by jsem celou noc probulila. Na dnešek jsem byla objednaná na kontrolu…tak jsem se šla cachtat do vany a pak ven s chlupatejma. No ale nálada pořád v háji…vůbec jsem totiž od včera odpoledne necítila Julinku. Doktor mě pak uklidnil, že je vše v pořádku, tlak 125/65, bílkoviny nic, mých 13kg navíc mě prý nemá stresovat, to prý je tím, že to bude holka a tím, že jsem vysoká, tak to prý půjde do tří měsíců zase dolů. Na bolesti stydké kosti a třísel prý nic nepomáhá…prý tím trpí tak 20% těhulek a tak 2% jsou na tom tak špatně, že nemůžou bolestí vůbec chodit. Ale pro klid na dušičce mi udělal utz…Julinka sebou strašně šila, takže měl co dělat zachytit srdíčko…prý bije jako zvon…Jsem teď o moc klidnější, ale stejně. Když ona už pravidelně čutala brzy ráno, v poledne a pak večer. A občas mezi tím. Je to tak normální, že se teď skoro vůbec nemele?
Tak moc se omlouvám, jestli jsem sem vnesla špatnou náladu, ale potřebovala jsem se maličko vypovídat. Já vám mám teď takový strašný strach, jak o Julinku tak o svého miláčka. Asi působí ty těhotenské hormony v nadměrné míře. Takže ještě jednou se omlouvám.

Opatrujte svá bříška a hezky je za mě pohlaďte
Tanina a Julinka 25+4tt

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 11.02.04 11:57

ahoj Tanino,
ted jsem ti psala k fantagiro. Vubec za nic se neomlouvej,ja mam obcas taky depkoidni stavy.
Ta stydka kost me boli taky a fakt na to nic nepomaha.jedine co me uklidnuje,ze to po porodu zmizi. Tak hezky si utri slzicky a pohlad za me Julinku
pa magrata a krystof

Tanina
Kecalka 155 příspěvků 11.02.04 12:15

Ahojky,

ani nevíš, jak to potěšilo. Je mi teď i líp, protože se ta naše ospinkalá tulenice už dvakrat otočila. Moc držím palečky i tobě, aby ty bolesti už ustoupily a také aby jsi se mohla konečně pěkně vyspat.

Pa Tanina a děkuju :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.04 13:53

Ahoj Holčičky!!
Tak jsem teprve teďka dorazila do práce, ráno jsem byla u své obvodní na EKG, jsem teda šlendrián, ve 30týdnu a ještě nemít EKG!! no hlavní je, že už ho mám.Pak jsem jela na gynekologii, tam jsem čekala hodinu, brambůrka je v pořádku, a za dva týdny jdeme na UTZ!! Jinak jsem nabrala jen kilo od poslední návštěvy, tak jsem docela překvapená, čekala jsem,že to bude tak šest kilo určitě:o) V práci jsem bez šéfa takže pohodička, ale mé dekpoidní stavy stále přetrvávají…, navíc včera mě v televizi opět neminul Kájínek:o)) achich

Tanino:. copak to čtu? Na nic špatného nemysli, to by si se utrápila!! a to Julince vůbec neprospívá, ona cítí jak Ti je! Takže nic podobného jako jsou anjelíky nečti, všechno bude v pořádku, nic se nestane!! Vždyť za chvíli budete mít tu svojí prcínu doma v pokojíčku se šmoulí modrou a uvidíš jak se jí bude líbit:o)) Tak se jdi pěkně projít s pesánkama, pohlaď Julinku a usměj se:o)
Magrátko: díky za gratulace ke 30!! uffff je to ale štreka:o) KO za mou a vše O.K.
Jo a včera jsem měla večer čokoládu milku, byla taaaak výborná, za to ale dneska funím ještě více než jindy.
Diny: gratuluji k 7 měsíci:-)takže tlak se urovnal? to je bezva!!

Tak holčiny zdravím Vás uplně všechny!!
Lentilka+brambůrka 30tt!!!

NETKA
Povídálka 15 příspěvků 11.02.04 15:49

Ahojky :-)

o našem kočárku jsem už určitě psala. Koupili jsme ho už v prosinci 2003 ze svatebního daru. Pořídili jsme Taifun od firmy DEPEMO - skvělá obsluha i ceny.
Jinak můj M se vyžívá v pořizování věciček na Juniora. Tedy spíše zatím jenom vybíráme a hodláme nakoupit až na veletrhu v Brně. Takže zatím máme ten kočárek a pár věcí, co jsme dostali k vánocům. Mimo jiné také úžasnou basičku s lahvičkami na čaj nebo mlíčko. Do té se M zamiloval hnedka na začátku a tak nám ji hodný ježíšek přinesl.
Poslední objev mého M je kolébka nebo spíš košík, který má světýlko, hudbu a malilinkato vibruje! Chceme to jít ještě k dovozci prozkoumat a pak uvidíme.

NETKA 27tt

Makys1
Povídálka 47 příspěvků 11.02.04 15:59

Čau mamči,
tak jsme dnes byli u doktora. Prohlídka trvala všehovšudy asi 10 minut, jsme úplně v pořádku. Na UZV jdu až za 3 týdny, takže si ještě chvilku počkám, než se dozvím, jestli je Fazolka Vašík nebo Anežka :-) Dneska dr kontroloval akorát jestli bije srdíčko.

LEENO: dík za radu ohledně kávy. Asi to zkusím, i když já mám ke kávě bez kofeinu nějakou skrytou nedůvěru:-) A jak bylo ve Zlíně???

LENTILKO: taky jsem si na tebe včera večer vzpomněla, když jsem viděla upoutávku na Kájínka :-) Nic si z toho nedělej, chyby dělá každej. Já si v té souvislosti vzpomínám na své působení v jedné australské kavárně. Host se mi zeptal, jestli máme záchod. Já anglicky téměř negramotná netušila, co znamená „restroom“ a v domnění, že se jedná o nějaký jídlo, jsem mu na tuto prostou otázku odpověděla, že nevím, ale zeptám se kuchaře. Byl to dost trapas a málem mě vyhodili. Prostě Kájínek nekájínek, nejdůležitější je, abys byla v pohodě a Brambůrka taky.

TANINO: Ty se taky nedepkuj. Jůlinka si prostě občas dává oddech. Já třeba Fazoli necítím téměř nikdy o víkendech. Vysvětluju si to tak, že se nikde nehoním a jsem víc v pohodě než v práci, tak je Fazolka taky v pohodě. S pondělkem se začne ozývat, ale že by byla nějaký divoch, to teda ne. Občas jsem z toho klidu tak nervní, že si šťouchám do břicha, abych ji probudila :-) (ale moc to nepomáhá). Mimochodem, co to vlastně jsou Anjeliky???

DINY: Gratuluju k úspěšné kontrole. Máš poslušné bílkoviny, odejdou tam, kam je pošleš :-) A máš jen 4 kila nahoře… to ti závidím. Já jsem si nadlábla už 7 navrch a začínají mě pěkně bolet nohy.

Tak ahoj děvčata, pěkný zbytek týdne. Já si budu užívat svou dvoudenní dovolenou a zřejmě taky půjdu nakupovat. Teda jestli mužíček dneska přinese vejplatu… :-)

Makýš a Fazolka 27tt

Tanina
Kecalka 155 příspěvků 11.02.04 20:45

Ahoj Makys,

děkuju za podporu, je to příjemné slyšet že mé stavy jsou celkem normální. Jinak Julinka se mi už ozvala, ale je to nějaký lenoch. Takže asi jen reagovala na tu mojí včerejší depku… prý nenám číst podobné články. Jinak Anjeliky (Andělíčci)…vpravo je odkaz na hlavní straně emimina…je to o miminkách, které už bohužel nejsou mezi námi…ale raději to nečti…je to moc smutné a pak se člověk jen strachuje :)

Hezky si užij té dovolené
Tanina a Julinka 26tt

SasaV
Nováček 10 příspěvků 12.02.04 15:33

Ahoj holky,
rada bych se kvam pridala, uz chvilku nakukuju vsude mozne, tak bych se rada zaradila a k vam asi patrim nejspis. Nase brisko je stare 26 tt, termin mam na narozeniny(to bude oslava:)))) tedy 14.5.
Clanek o kocarcich je fajn, ja mam s kocarky uz taky sve zkusenosti…ted uz to moc neresim. Budu mit svuj stary kocarek ( aa nezminila jsem se uz uz mam doma dva prcky- kluka Misu 11/00 a Kacenku 12/01) ale vzhledem k omezenemu poctu rukou bude miminko dost v satku na brisku, kocarek bude pro babicky a na balkon. Misu jsem nosila v satku asi od 4mesicu, Kacenku uz pak od narozeni a byli oba moc spokojeni. Protoze jsou oba zimni, tak vzdycky venku krasne spinkali pod bundou:))
Jinak se mejte krasne a piste :) Sasa

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 12.02.04 15:45

ahoj Saso
tak te vitam mezi jarnatkami, aspon jako zkusena maminka nam muzes poskytnout nejakou radu:-)
ja jsem si satek taky poridila a tak jsem zvedava:-)
uz vite co to bude?
pa magrata a krystufek

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 12.02.04 16:27

Zdravím těhulky a nové spolutěhulky:)

Tak mi to nedalo a musela jsem nakouknout do našeho albíčka tady na e-miminu:)

Tanino Jůlinčin pokojíček je prostě nádhernej, ten koberec, ty záclony, nábytek, fakt se vám to moc povedlo a holčička bude určitě moc moc moc spokojená:) Nedalo mi to a tak jsem konečně pokojíček našich dětí taky vyfotila:) Už je v galerii:) Ale to víš, mám už 10-tiletou princeznu, museli jsme koukat i na její nároky a třeba přebalovák bude na stěně, protože místo už na klasický komodový nebylo. Malá hodně čte, tak jsem radši volila knihovničku.

Jinak Tani , já jsem na Anjeliky narazila, když jsem byla asi v 6 tt…a neměla jsem je číst…jsou to opravdu super stránečky, ale pro maminky, kterým jsou určené. Je skvělé, že si někam můžou jít poplakat maminky, které přišli o své buď nenarozené, nebo už narozené děti…ale my nosíme v bříšku zdravá miminka a určitě nám nesvědčí se trápit možnými „kdyby“… Takže já jsem si prošla pár dny, kdy jsem nemyslela na nic jiného, než na to, co všechno se může stát a nikomu to nepomohlo… Tak neblázni, Jůlinka má teď období nekopací, taky to tak máme, Davídek se asi před dvěma dny neozval celý den vůbec, až večer čutnul 1X!!! A abych řekla pravdu, záměrně jsem to odsunula někam do pozadí, a dobře jsem udělala, protože druhý den mi to vesele vynahradil:) Takže i miminka v bříšku mají svá spací období, jedno je navíc čilejší, jiné zase ospalejší… všechno je v pořádku, nemůžeme je mít všechny podle pravítka:) Tak už se nestrachuj a užívej si nejkrásnější období těhotenství, počkej, jak se ti za chvíli bude po bříšku stýskat:)

A jak je u nás? Všechno v pohodě, dny se prodlužují, takže už mám lepší náladu a strašně moc se s manžílkem a malou těšíme na jaro, a nejen proto, že budeme mít miminko už doma:) Prostě jaro je super roční období, moc se těším jak rozkvete broskvoň a třešně na zahradě, jak se letos kvůli bříšku nezmůžu na žádné sázení, takže budu záhonky jen tak lehce oprašovat a snad mi Davídek dovolí a v létě vysázím aspoň ředkvičky:)))) Jak za:,–(ím do truhlíků v okně kytičky a budu je zalévat a zpívat si u toho: pápápápápápá papapapapáááááá:))) Jejda, už aby byl březen!!!:)

Holčičky, nevíte čí Davídek je v té naší galerii? Ja su tak zvědavá a pořád na něj myslím:))))) Asi se vypravím do Brusinčat a vysonduju, jak mi Ali poradila, jestli není odtamtud:D

No budu končit, jdu za malou do pokojíčku, jestli má uklizenou tašku a sváču, z toho pravidelně šílím:)))

Mějte se krásně a opatrujte sebe i bříška:)

Diny a Davídek (27 tt)

PS: 4. březně tedy za 3 týdny přesně jdeme na poslední velký ultrazvuk, už se nemůžu dočkat:) Připravte se na velký třesk, pokud pan doktor nepotvrdí Davídka, budu mít Aničce co vysvětlovat:)))) A jinak doufám bude brouček v pořádku, budeme zase natáčet na kazetku:)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.04 16:46

Ahoj Holčičky!!
tak za chviličku jdu domů:-)) celý dva dny bez šéfíků mmmmmm to byla parádička a zítra mám dovču, firma jede do Špindlu na víkendík, lyžovačka, squash, bowling, diskotéka, večeře, jeee mě je tak líto, že nejedu, ale nic z těchto činností bych tam nemohla dělat akorát se cpát takže jsem doma :-(( Zítra jedeme s přítelíkem pro postýlku, tak se moc moc těším!!
Tak se mějte nádherně, opatrujte se, hezký víkend
Lentilka + brambůrka 30tt

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 12.02.04 17:18

ahoj Diny
no ja jdu na UZV pristi tyden, tak jsem taky zvedava jestli nam potvrdi Krystofa a nebo to bude Libuska. V 28 t.t mi delali UZV v motole a tam chteli za prozrazeni 300, tak se nechame prekvapit:-)
co delaji kocicky,jeste se valeji v kozesinkach:-) ?

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 12.02.04 17:39

Ahoj holčiny!
Tak ode dneška jsem DOMAAAA (už žádné vstávání do práce! Jupííí).
Jinak co se týče kočárků, tak to asi nechám na brněnský veletrh 17.-21.3. (což bude 14 dní před termínem porodu - doufám, že jim tam neporodím přímo na výstavišti, aby měli živý exponát:o))
Sice - jak už jsem psala - už moc neřeším polohu princezny (stejně to neovlivním), ale stejně… pořád si prohmatávám ty boule, co mi jezdí po břiše a snažím se rozluštit, kterou čáast těla to na mě potomek zrovna špulí. Jestli hlavičku, nebo kolínko nebo prdelku…
Jste schopný nahmatat části tělíčka a POZNAT, CO TO JE?
Já teď totiž nevím (když se ty doktorský názory na to, kde má moje dítě hlavu a kde zadek tak liší) jestli mám začít cvičit cviky na obrácení dítěte: Co když je tam teď dobře a já ho zase otočím hlavou nahoru???
Ach jo!
No, aspoň mám téma na přemýšlení, když teď budu doma.
Jo a ještě k domácím miláčkům: My máme 10měsíčního nádhernýho labradora Tomíka. Mám hrůzu z toho, až přineseme domů mimino - jak se k tomu náš 30ti kilový obřík postaví. Je to takový trdlo a hroznej pohrk. Všechny miluje, na všechny skáče, všechny ožužlává - buď mi to dítě uslintá nebo užmoulá:o))
Píšu nějak chaoticky, radši končím.
Mějte se krásně, dávejte na sebe pozor, ať s sebou někde nepraštíte na ledě (jako dneska málem já).

Baghira a princezna - od zítřka 34.t.t.
(to to letí, panebože)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.04 20:37

Mila Beato,mela jsem naprosto stejny problem minuly vikend jsem myslela ze si mala usmyslela a ze ji to v brisku uz nebavi,neustale s sebou mlela,brisko mi tvrdlo,chvilkama to bylo velmi neprijemne ted uz tyden je klid asi uz si to svoje mistecko roztahla jak potrebovala,ted jsem taky ve 26tydnu.Aicha

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 12.02.04 22:34

ABC Desing
http://www.detskydum.cz/…pramyset.htm
http://www.baby-land.cz/265x0.htm
http://www.promi.cz/telo.php?216
 http://users.katedrala.cz/…/abc/abc.htm

AGS
http://users.katedrala.cz/…/ags/ags.htm

Asahi (Japonsko)
http://users.katedrala.cz/…hi/asahi.htm

Bambi
http://www.veronika7.cz/index.php3?…
http://kocarky.com/

Bébé Jou
http://www.ingfiedler.cz

Bebe-Car
http://www.bebecar.cz/tracker.html

Bébé Confort
http://www.oster.cz/index.php?…

Bertini
http://kocarky.com/

Big Foot
http://www.depemo.cz/

B&B
http://www.detskydum.cz/…buggyair.htm

Bohemia Patron (Česká republika)
http://www.patron-bohemia.cz
http://www.spuntik.cz/page.php?…
 http://users.katedrala.cz/…n/patron.htm

Cam (Italie)
http://users.katedrala.cz/…nn/camnn.htm
http://www.babydirekt.sk/

Copart (česká republika)
http://www.copart.cz/

Danny (firma Dorjan Polsko)
http://www.darababy.cz
 http://kocarky.com/

Dara Baby (Norsko)
http://www.islunicko.cz/…/hluboke.htm
http://www.islunicko.cz/…binovane.htm
 http://www.islunicko.cz/…g/golfky.htm

Deltim (Polsko)
www.deltim.cz/
 http://users.katedrala.cz/…m/deltim.htm

Dema (Polsko)
http://www.promi.cz/telo.php?188

Fisher Price

Graco
http://www.agssport.cz

Hartan (Německo)
http://www.hartan.de
http://users.katedrala.cz/…n/hartan.htm
 http://kocarky.com/

Hauck (Německo)
http://www.kocarky-ruzovypanter.cz
 http://users.katedrala.cz/…ck/hauck.htm

Hoco
http://www.depemo.cz/
http://users.katedrala.cz/…oco/hoco.htm

Chicco
http://www.chiccocz.cz

I´coo (Německo)
http://www.icoo.de

Ingelsina (Itálie)
www.ingfiedler.cz
 http://users.katedrala.cz/…s/ingles.htm

Jané (Španělsko)
http://www.jane.es

KALIMERO
http://users.katedrala.cz/…kalimero.htm

Knorr
http://www.depemo.cz/
http://users.katedrala.cz/…rr/knorr.htm

Latis (Polsko)

Liberta
www2.webpark.cz/ko­carky-liberta/

Maxi Cosi
http://www.maxi-cosi.cz/
http://www.ajuty.cz/…citi_det.htm

Mutsy
http://www.mutsy.cz/ (zatím nejsou funkční)
 http://mutsy.libfin.cz/home.php

MIKADO
http://bemini.cz/c8.htm

Neo nato (Itálie)
http://users.katedrala.cz/…nn/camnn.htm
 http://www.babydirekt.sk/

Nekko
http://www.nekko.cz/

Nizza
http://www.depemo.cz/

Peg-Pérego (Itálie)
http://users.katedrala.cz/…r/pegper.htm

Pierre Cardin
http://www.copart.cz/

Philips BabyCare

PUSHCHAIRS
http://www.mothercare.cz/zbozi.asp?…

Purm
http://www.mhcentrum.wz.cz/…y/index.html

Quinny
http://quinny.libfin.cz/
http://kocarky.com/

Osann
http://www.mhcentrum.wz.cz/…y/index.html

Roan
http://users.katedrala.cz/…oan/roan.htm

Růžový panter
http://www.kocarky-ruzovypanter.cz

Safety
http://www.libfin.cz/safety1st/
http://www.libfin.cz/…ar_mimas.php

Sport Lux (Slovensko?)

Streggi
http://www.steggi.sk/page2.html
http://www.steggi.sk/page3.html

Trend (Česká republika)
http://users.katedrala.cz/…nd/trend.htm

V&V

Zekiwa
http://users.katedrala.cz/…a/zekiwa.htm

Všeobecně:

http://www.kocarky.com
http://www.promi.cz/prehled.php
http://www.handypraha.cz/
 http://www.mhcentrum.wz.cz/…y/index.html

internetové obchody:

http://www.detskydum.cz
http://www.spuntik.cz
http://www.ajuty.cz
http://www.detskyruzek.cz
 http://www.detskyraj.cz/

http://www.aupark.sk/…te_page.php3?…

Seznam není vyčerpávající, práce na něm ovšem ano… :o) Můžete doplnit chybějící údaje.

Ospalá Alice

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 13.02.04 11:02

ahoj holciny a pupici
asi se budu opakovat,ale co se tyce spani,je to docela sila:-( V noci se budim,strasne me boli kycle a zada. Dneska v noci jsem zase cumakovala,pak za mnou prisel kocicak,lehnul mi na zada a tim me uspal:-) Ale zase ten pocit,kdy se clovek probudi a ta pusinka uvnitr briska vas cutne a da o sobe vedet:-))
Jinak Krystufek vecer pravidelne skyta,asi se mi tam opiji:-)

vcera mi manzilek prinesl kufrik,susenky jsem snedla,presnidavku si dam dneska. Dalsi dudlik do sbirky - uz jich mame asi 6, jsem zvedava co na ne krystof:-)

DINY - myslim,ze pokojicek je moc pekny,jak pro malou princeznu,tak i pro Davidka. Jinak zviratka jsou k sezrani:-0

LENTILKO - tak doufam,ze uz mas postylku doma a kochas se. Jsem zvedava co na ni bude rikat Elsinka:-)

BAGHIRO - jak si uzivas prvni den materske? Mne na tom vyhovuje,ze vubec nemusim stavat:-)) Krystof se mi taky bouli,ale jedine co poznam je jeho prdelka,obcas se vynori dalsi cast,ale jestli je to rucicka nebo nozicka,tak to netusim.

TANINO - co Julinka? vsechno v poradku? jinak pokojicek je krasnej a ten koberec nema chybu:-)

ALICE - diky za dalsi odkazy:-)

mejte se zatim krasne a pa
magrata a krystof ( zitra 36 t.t )

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 13.02.04 11:11

Ahoj Magrato!
Je to přesně tak, jak jsem předpokládala: Teď, když bych se konečně mohla vyspat, jsem začala trpět nespavostí:o))
Navíc ve 4 hodiny ráno má můj močový měchýř napilno a v 7.30 se zase budí náš hafan - a ten je nekompromisní:o))
Takže … první den mateřské dovolené jsem zahájila v 6.30 a teď peru a žehlím a gruntuju… a vůbec - užívám si volna:o)))
Ahoj a pozdravuj Kryštůfka
(jsi si jistá, že to nebude Kryštofka? Mé známé totiž TŘI doktoři nezávisle na sobě tvrdili, že bude mít na 100% kluka… a je z toho Nikolka:o)))
Baghira + princ(ezna) 34.t.t.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »