Jarní těhulky - Kila, kila, kilečka

Těhotenství

Ahoj všichni! Další předvánoční týden je za námi. Některé šikulky už pečou cukroví (já ještě nezačala?), někdo už má nakoupené dárky. Já mám za sebou lítání po doktorech. Předminulý týden: pondělí gynda, úterý genetika a odběr plodové vody v porodnici, středa + čtvrtek klid doma, v pátek se mi vrátil chlap z Paříže, sobota vaření + úklid, neděle procházka + mše. Minulý týden: pondělí plavání + rehabilitace, večer trojrozměrný ultrazvuk, úterý procházka, středa dětská nemocnice ortopedie, rehabilitace, genetika + objednání na utz srdíčka, čtvrtek oběd s manželem ve městě, pátek dětské prohlídka v roce a půl, plavání.

O víkendu čekáme návštěvu, mám v plánu něco uvařit, uklidit a v mezičase zabalit nakoupené dárky.

Ale k Vánocům se určitě ještě dostaneme. Mám v zásobě několik receptů, povídání o historii veřejných vánočních stromečků a nějaké vánoční písničky. Napadlo mě vydat Vánoční deníček, kam by mohl každý připsat nějaký recept, zajímavý zvyk, vzpomínku na své nejkrásnější Vánoce nebo třeba básničku či koledu.

Verunčiny perličky:

Abych jí udržela na nočníku, začala jsem jí házet balónek. Moc se jí to líbilo. Po dvou dnech přišla na to, že má z tepláčků hezkou kapsu a začala si tam balónek strkat. Pak se zvedla z nočníku, přidržovala si jednou rukou tepláčky a s holou prckou a balónkem mezi nohama štrádovala po bytě.

Objevila na topení usušené svoje plavky, sedla si na navlíkala si je na nohy ? vždycky na levou a pak zase na pravou a pořád dokola. Nakonec si je natáhla na oboje nohy, ovšem pouze do jednoho otvoru, postavila se a cupitala na místě.

Dneska přebaloval tatínek. Když jsem přišla do kuchyně, byl ohnutý nad stolek a děla kapří pusu, Verunka ho zdařile napodobovala, občas vyprskla smíchy. Na blbinky má zvláštní vlohy?. Že by po mě?!?. :o)

Kila, kila, kilečka!

Znáte to ? vylezete na váhu a vidíte, co byste vidět nechtěly! A v těhotenství to platí dvojnásob! Chceme být krásné a štíhlé a místo toho bachratíme a bachratíme. Útěchou nám budiž, že někde v nás klíčí nový život, naše milované děťátko, které je zatím příliš malé, aby si na nás otevřelo hubu a odeslalo nás do jistých míst?.

Kolik vlastně máme za těhotenství přibrat?

Podle odborníků většině žen zůstane po porodu kilo navíc. Už v duchu slyším vaše vzdechy ? kdyby to bylo jen to jedno kilo?!
Kořeny problému nadbytečných kil spočívají v nevhodném režimu v těhotenství. Dobré je nadměrnému přibírání v těhotenství předcházet. Jenže babo raď, jak?!

Nic se však nesmí přehánět, protože dítě potřebuje pro svůj zdravý vývoj dostatek živin, a ty může získat pouze od matky. Není pravdou, že dítě se chová v těla matky jako parazit. Dříve se předpokládalo, že si dítě bere vše, co potřebuje pro svůj vývoj bez ohledu na zdraví matky. Tato teorie se ukázala být chybnou. Dítě na matčině těle neparazituje. Může si vzít pouze to, co je současně dostupné pro něj i pro matku, a nastane-li nedostatek živin, trpí jím oba stejným dílem. Těhotná žena musí přiměřeně zvýšit denní kalorický příjem a věnovat větší pozornost kvalitě přijímané stravy. Nárůst hmotnosti matky je ve velmi úzkém vztahu k porodní hmotnosti dítěte, a čím nižší je porodní hmotnost, tím častější je výskyt kojenecké úmrtnosti. Lékaři považují za přiměřený nárůst hmotnosti ženy během těhotenství 11,5 - 14,0 kg

Tato hmotnost je rozdělena přibližně takto:
3,5 kg ? dítě 0,5 kg - placenta
1, 5 kg - nárůst objemu krve 1,0 kg - zvětšení dělohy
1,0 kg - plodová voda
1,5 kg - zvětšení ňader
2,5 - 5,0 kg - depotní tuk

Děti s nízkou porodní hmotností se obvykle rodí ženám, které přibraly méně než 9 kg, na druhé straně nárůst hmotnosti o více než 16 kg znamená nadbytečný nárůst tukové tkáně matky. Většina žen přibírá v úvodních 3 měsících těhotenství 1 - 2 kg, některé v tomto období naopak důsledkem zvracení hubnou. V dalším období bývá obvyklý přírůstek 0,5 kg týdně.

Čeho se vyvarovat? Odpověď asi nikoho nepřekvapí, vynechat sladkosti, které navíc působí jako podhoubí pro kvasinkové infekce a baštit víc ovoce a zeleniny. Kdo zobká těhu vitamínky neprohloupí, co je nadbytečné se z těla stejně odplaví. V závěru těhotenství stoupá spotřeba železy, které je nutné dodávat buď dostatečně v baště nebo zase v pilulích. Po porodu vám je většinou stejně naordinují. Co tedy v závěru těhotenství a po porodu baštit? Slunečnicová a sezamová semínky, sušené meruňky, přírodní mandle, pistácie, pražené kešu oříšky, hnědou čočku, špenát, petržel, arašídy a rýži.

Já jsem nakonec přibrala 16 kilo ke svým původním 64 kg, ale z porodnice jsem šla jen s pěti kily navíc. A ty se do roka nějak vytratily?. Jen těch pět centimetrů v pase mi zůstalo?
Jak jste na tom vy?

Přeji vám krásný předvánoční týden a žádné uždibování cukroví!! :o)

Alice + Kubíček 19 tt

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.03 11:45

Ahojky jarní těhulky a bříška,
konečně další deníček, už jsem se nemohla dočkat. Ten název je výstižný…:o)) já letos péct nemůžu, právě jsme se přestěhovali a ještě do března budeme čekat na kuchyň…tak doufám, že se nejdříve narodí kuchyň a ne prckové..:o))
Dárečky nějaké mám, ale je jich spíš méně než více, příští týden to musím napravit.
Ale ještě jsem chtěla napsat další postřeh z těhotenství…ze začátku jsem se hrozně bála porodu. Teď se na něj hrozně těším, nemůžu se dočkat, doufám, že budu moci rodit normálně a pořádně si to vychutnat a taky doufám, že u toho bude moci být i můj manžel…bude to sranda. A na konci toho všeho uvidíme naše prďolky, na ty se nepředstavitelně těším. Kéž už by byl alespoň konec února.
hrozně ráda čtu v deníčcích Brusinky, jak tam pořád někdo rodí, je to skvělý!!!
Nějak moc jsem se rozepsala.....tak se omlouvám a také všem přeji krásný předvánoční týden!!!
Zatím čauky

Evásek, dvojčátka 28 t.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.03 14:34

Hezký den všem těhulkám,maminkám i snažilkám a nesnažilkám.
Alice opravdu moc hezký deníček líbí se mi.Já zatím přibrala v těhotenství 10 kg a zítra začínám 38 tt.Po prvním porodu mi zůstaly 3 kg,tak mám velké předsevzetí,že to určitě shodím na svou původní váhu,no uvidíme.
Vánoce nám opravdu klepou na dveře,já už dárky skoro mám jen příští týden nějaké drobnosti dokoupím a jak bude Deniska ve školce budu balit.Ráda se hraji s balením dárečků.Jinak pro miminko už všechno nachystáno..hu­rá…,byteček vcelku uklizený,tento týden jsem zmákla víc práce jak za celé těhulkovství.Asi hnízdím hi hi.Holky taky to tak máte?Já pořád něco vylepšuju a přeskládávám no náš táta kroutí hlavou,že nic nemůže najít.
Tak to holčata zvládněte tu přípravu na vánoce opravdu v klidu a pohodě a hezký poslední předvánoční týden všem přeje Helča + Deniska + Lukášek 38tt

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 14.12.03 00:27

Ahoj Ali,

tak vám to vyšlo do párečku!!!! Gratuluji, to bude mít Verunka z Kubíka radost :o)

Psala jsi, že jste se o chlapečka snažili - na to existuje nějaký trik? Nebo jste to zkoušeli podle toho, že mužské spermie jsou rychlejší a tudiž tulení přesně v době ovulace??? Ptám se ze zvědavosti :o)

Přeju ať výsledky z amnia dopadnou dobře! Moc na tebe myslím a nadále držíme všechny pěsti!

Zdravím všechny jarní těhulky!!!! Nám se Apolenka narodila v březnu a bylo to super, na léto už byla velká dost na to, abychom se s ní mohli cáchat v moři :o)

Pááá
Ed + Polly + Daisy

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 14.12.03 15:48

Krásnou neděli, těhulky:)

Tak jsem se právě zastavila po náročném předvánočním maratonu, hlavně že jsem si říkala, že letos, letos teda bláznit nebudu:) Jenže to bláznění letos má hodně společného s novým pokojíčkem pro naší 10-tiletou princeznu a ještě nenarozeného broučka - broučkovou, takže veškeré lítání se v posledních dnech týkalo právě přestavby pokojíčku:)

A už máme HOTOVO!!!:) Holky, to je krása:) Když si řeknu, že ve středu ráno tam byl ještě starý pokojík a v pátek večer malá už spala v novém:) Dokonce si i sama vybrala koberec a musím říct, že to dítě má fakt vkus, ladí k ostatním barvičkám a je moc pěkný:) A voníííí:) No a včera a dnes se uklízeli věci do skříní a zařvali všechny skříně v domě, protože prostě když se kácí strom, lítají třísky. Do toho navíc včera byla soutěž, kterou jezdí manža (dřív já) každoročně s malou, je to Jízda o vánoční stromeček, pořadaná plzeňským BESIPEM, plní se různé úkoly na trase dlouhé 30 km, před vyhlášením výsledků si děti v hasičárně zasoutěží, no prostě pohoda, která vyvrcholí tím, že si každý účastník domů odveze krásný smrček nebo borovičku (my borovičku):) Zatím se nám kočička krčí na zahradě, ale snad manžu ukecám a dneska jí postaví do jídelny:) A já budu zdobit a zdobit a budeme to mít v domečku tůze krásný, já jsem chlubivka, co?:)

Jinak včera u Amelie z Montmartru se bříško vlnilo jedna báseň, broučkovi se asi film líbil, mě taky moc, ale v polovině jsme oba vysílením usnuli:) Cítím se těhulky skvěle, je to pravda, že druhý trimestr, kdyby nebylo těch testů a tak, je nádherná část těhotenství:)

A k Aliččinu tématu kilíček…mám zatím navrch jen 2, v úterý jdu na kontrolu, tak uvidím, jestli ne víc, ale je to opravdu tím, že jím málo, a navíc prcík si beze asi ze zásob a já jsem moc ráda, že má víc rozumu než mamina:) No uvidíme na konci, že:))) Ale trágo z toho nedělám, před otěhotněním jsem shodila 18 kilo, už vím jak, takže po šestinedělí se do toho zase obuju:)

Jinak strašně moc piju, mám pořád žízeň a nejradši samotnou vodu, ty sladký džusy nemusím, nebo si je hodně ředím. Nevím, jestli nemám dr. požádat o vzetí krve na cukr, fakt piju hodně a mám pocit žízně pořád…

No půjdu asi péct cukroví, mám tam těsto na linecké a na podvodnice, ale nejspíš se pustím do košíčků, ještě jsem je nikdy nedělala a jsou tak dobré:) Teta mi poslala recepis, tak když se povedou, podělím se o něj:)

Vkládám aktuální seznámek termínů porodů a pohlavíček našich miminek. Abych s ním neotravovala pořád, vložím ho pouze do každého nového deníčku a po týdnu zaktualizuju, souhlasíte?:)

Přeji krásný zbytek neděle a hlavně pohodový předvánoční týden:)

Diny a mimísek (19 tt)

Termíny porodů a skóre pohlaví miminek

Hanča 3.3.2004 (překvapeníčko pro nás, neřeknou a neřeknou:)
Magráta 14.3.2004 (utz - chlapeček)
Leena 16.3. 2004 (utz - chlapeček)
Zuzula 25.3. 2004 (utz ? chlapeček)
Alex 5.4.2004 (utz - chlapeček)
Maky 6.4.2004 (utz ? holčička)
Růžička 13.4. 2004 (???)
Alfinka 18.4.2004 (???)
Roxana 28.4.2004 (???)
Lentilka 28.4.2004 (překvapeníčko ? tuší holčičku)
Peg 7.5. 2004 (zatím překvapeníčko - tuší holčičku)
Alice 7.5. 2004 (utz - chlapeček)
Kikinka 7.5.2004 (utz - chlapeček)
Diny 13.5. 2004 (překvapeníčko - tuší holčičku)
Tanina 23.5.2004 (zatím překvapeníčko ? tuší chlapečka)
Beata 24.5.2004 (???)
al-ex ??? (překvapeníčko - tuší holčičku)
Maxik ??? (???)
Vega ??? (utz - chlapeček)

Zatím utz skóre ke dni 14.12.2003 kocourci x kočičky 7:1 :)

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 14.12.03 19:53

ahoj holciny a pupici
zdravim vas pri nedeli,odpocivam v posteli a z Filipka se stal muz v domacnosti .Je to zlaticko,jeste ze ho mam.Veskery predvanocni uklid vzal letos za sve,dulezite pro nas je,aby si me v patek nenechali v Motole.Jsem takova cela presla mrazem,porad se jen pozoruji a sleduji:((
budu koncit a az nebudu mit tak depresivni naladu,tak se zase ozveme
v patek na me myslete a pa
market a Krystufek 27 t.t

Tanina
Kecalka 155 příspěvků 15.12.03 08:36

Ahoj všechny a vsichni !!

Teda to vá je vstup do novéo dne?právěe si snídám (nechtějte vědet co: dva krajíce chleba a dvě koblihy) a co si při tom nečtu v deníčku !!! KILA a KILA?.úplně mě přešla chuť, jenže uz jsem všechno slupla?. :-) no to jen tak mimo

I já se vrátím k víkendu, zase nám utekl jako voda a my doma téměř nic nestihli?pardon já nic nestihla?..v sobotu jsem jela s čubinkou na Mikulašsky závod od záchranařů (skončily jsme na 13. místě z 32 startujících ?..holky úžasný úspěch!!! Popíšu vám disciplíny, ať se zasmějte:
1 ? Přivolání psa (u Elsy katastrofa i když o nic nejde) ..spočívala v tom, že vám drží psa před rourou, kterou musí pes na povel proběhnout. Vy stojíte tak 100m za rourou, pes vás sice vidí, ale hned u výlezu z roury je nastražená miska se žrádlem, teda masem?..a to vše na čas. Já se snad ani tak nebála te misky, ale čekala jsem, že si z roury bude mazat k divákům a všechny tam šťastně vítat. Překvapila?.me­telila si to přímo ke mně. Miláček můj.
2 ? Aport vajíčka (Elsa vůbec neaportuje..buď aport ze země vezme, ale pak si odnese kamsi v dáli, nebo činku s předsednutím podá, ale nechce ji zvednout ze země)?.takže tady stojíte se psem na startovní čáře a 5m před vámi někdo ukážepsovi syrové vajíčko a položí ho na zem. Psa vyšlete, aby ho donesl?NEPORUŠENÉ !!! ?..bute se divit, ale polovina psů to opravdu zvládla?no Elsina nezklamala?byť byli i tací, co si k vajíčku ani nečuchli, tak ona zodpověďně doběhla k vajíčku, jemně ho uchopila a upalovala si s ním opodál, kde ho v klidu sežrala i se skořápkou !!
3 ? Překážky (Elsinka miluje překážky), ale tyto byly jiné?byly převážně z Agility?.běžela celkem krásně, ale dostat jí pod sušák, aby tím podlezla?no i to se zvládlo?kruhy si krásně proskočila?..zase na čas?.ALE PANIČKA!!! Ta funěla !!!
4 ? Vyštěkání nalezené osoby?.patří mezi zachránařské cviky?tak i tam docela dobré
No psí závody vás asi moc nezajímají, to já jen pro usmátí. Až na ten déšť, bylo dopoledne moc prima. Odpoledne si nás páníček vyzvednul a jeli jsme konečně koupit nějaká svítidla?.Ondra se navíc rozhodl vyrobit do chodby skříň na boty a věšák?.takže si hrál na truhláře?..pane já mám doma ale šikulu?vypadá to líp jak koupené?.pořád je v těch naších miláčcích co objevovat!!
V neděli jsme jeli k mé sestřičce?.tam jsem se rochnila se svojí neteřinkou?.teda to bude dvojka s naším mimískem?.už teď to vidím, jak terorizujou všechny psy, babičky a dědy  Cestou domů jsme koupili stromeček?..stří­brný smrček ?a spustu větviček na zdobení bytu?já vím je to trošku pozdě, ale aspoň teď. Odpoledne Ondra dodělával naší stěnu do chodby a já se dala do mytí skleniček a úklidu vitrín. Večer jsem padla do postele a usnula jak nemluvně. Jinak u nás nic nového není, na kontrolu jdu 22.12. (to mám akorát narozky, tak snad budou všechny výsledky testů negativní a dostanu zprávu, že se mimískovi daří, jak nejlépe to jen jde). A ještě jsem vám zapomněla řící, že fotbalový zápas nám také ještě neodpískali?.zatím mám pocit, že na startovní čáře čekám jenom já. Mimísek je asi ještě někde v šatně, aby protihráče trošku nervově napínal . Myslím že první výkop bude na vánoce nebo na Nový rok.

Alice ? to byl moc krásný článek?.budu se snažit to s tou snídaní tolik nepřehánět?zatím jsem nabrala 6kg a jsem v 18tt?.ale neznám přesně výchozí váhu?takže je to plus mínus?.vše jsem nabrala v prvních třech měsících.

Helča ? já taky pořád přenáším věci z jednoho místa na druhé?..:-) naštěstí teď je to ještě jedno..protože je vše ještě hotové tak na půl a hlavně si ještě pamatuju co kam dávám?.horší to bude, až ta pamět vynechá  a také se mooooc těším na balení dárečků..i když jich letos moc nebude?ale nějaké se určitě najdou ..pár jich ještě chybí, ale už vím aspoň co.

Diny ? ten pokojíček musí být krásný..už se těším, jak se po Novém roce vrhneme na ten náš?.a s tím hubnutím..myslím, že se u tebe po porodu budu hlásit o recepis, jak píšeš..teda na hubnutí 18 kg. Jo a Diny?.kluka u mě tuší, jen ti, co ho chtějí :-))) já neupřednostňuji ani to a ni ono :-))))) jen ať je prosím úplně v pořádku?.

Magratko ? myslím, že tu není nikdo, kdo by na tebe nemyslel a nedržel vám oběma palečky?brzy se zase ozvi

No myslím, že jsem se rozepsala trošku více..takže už jen stručně?..mějte se teď moc krásně?pohlaďte svá bříška a hlavně se mooc a mooc opatrujte..já dnes ráno měla co dělat, abych ubalancovala tu šílenou klouzačku do práce?takže žádné vylomeniny a hezky pomaloučku, ať se nikomu nic nestane

Papa a nádherný den přeje
Tanina a mimísek 17+3tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.03 09:57

Ahojte těhulky:)

Zdravím jen krátce, za chvíli pádím za kamarádkou obhlídnout její měsíční holčičku:)

Jinak mě dnes váha překvapila, když už máme takové krásné téma a to kilíčka:) Manžel mi řekl, že jsem se nějak spadla, tedy na zadečku a v nohách, a opravdu: mám o kilo míň než před měsícem!!!:) Ale bříško je už krásně vidět, takže mimískovi to snad neuškodilo, mám ještě stále dostatek tůčku, z kterého může vesele čerpat a samo že zdravě jím, hlavně zeleninu a ryby:) Takže od začátku těhotenství mám prosím v 19 tt 1 kilo nahoře!!!:) Jsem moc ráda, bála jsem se, že budu jako balon, což sice skoro jsem, takový balonek, ale abych nebyla větší:) Asi je něco pravdy na tom, že když je těhulka silnější, že nutně nemusí přibrat tolik:)

Pádím, letím, mějte se krásně, Magratko, moc na tebe myslíme, Ali, na tebe také, hned jak budeš vědět výsledky, napiš!!!!

Pápá Diny a mimísek (19 tt)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.03 11:58

Ahojky holčiny,

máme tady teda pěkné téma. Kila-no to je postrach snad skoro všech ženskejch. Já jsem si řekla, že během těhotenství si nebudu s žádnýma dělat starosti, to až už bude mimčo na světě a nebudu mu moct nějakou odtučkůrou uškodit, tak si se sebou pak nějak poradim. A to ani nevím, jestli to bude nutný, i když jak se znám, tak nějaký to kilčo se mi určitě nabalí.
S přibýváním teď v těhotenství to mám asi takovýhle, nejdřív jsem trochu zhubla, když jsem ze začátku stravu spíš vyhazovala do křoví atd., pak jsem drobátko přibrala, takže v 19tt jsem měla jenom krásných 3 kila nahoře. Teď jsem v 29tt a mám 9kil. To je co? Ale naštěstí je mám asi jenom v prsou a břiše, protože jinak to prozatím vše vypadá jako dřív, před otěhotněním. Ale u doktora jsem vynadáno nedostala, že bych přibrala nějak moc, nebo tak. Jsem zvědavá na kolika skončím, snad už né o moc víc.
Já jsem o víkendu pekla cukroví a uklízela byteček. V sobotu jsem se tak vyřídila, že jsem myslela, že to snad ani nepřežiju, ale naštěstí jsem se z toho vyspala, takže v neděli jsem v maratonu pokračovala, ale výsledek stojí za to.
Magráto, držím palce, abys byla ty i mimčo v pohodě. Ono v tomhle počasí není polehávání tak špatné, ne? A když máš miláčka, který za tebe všechno udělá, už ti chybí jenom ty vánoční pohádky, co? I když já vím, když člověk musí ležet, není to vůbec takový jako když chce ležet.

Mějte se hezky a venku nepadněte na těch zmrzlotinách, ráno jsem to v jednu chvilku měla jen tak tak.
Hanča 28tt+5

al-ex
Povídálka 19 příspěvků 15.12.03 12:28

Baby jagy…

Najskor Diny upresnim svoj termin porodu, aby som nebola otaznikova :-)
Takze malo by to vypuknut 10.3.2004.
22.12. idem na UTZ v 30-tom tt a mozno sa mi priblizi a mozno oddiali. Ale zatial to vychadza takto.
Inak ja mam presne opacne myslienkove pochody ako Ty. Zo zaciatku som bola skalopevne presvedcena, ze to nechcem vediet a teraz kebyze nemam manzela a tu lepiacu pasku…neviem…ne­viem..
No ale budem si brat z Teba priklad a nejak to vydrzime nie? :-))
Preorientujem sa z oslovovania v dievcenskom rode OPAT na to neutralne stredne, pretoze ak tam „nahodou“ je dalsi hrac, ktoreho dam urcite do utoku, kedze Ali si uz zajednala miesto v branke pre Kubika, mohol by byt z toho smutny.
Hlavne nech je „to“ zdrave a ostatne uz potom dorobime :-))
Deti mam mat 3 (!) :ooo

M+K - Ako sa mame? Dufam, ze lezkame a dobiehame to nase brusko :-)
V piatok budeme na Teba mysliet, tak na to mysli :-)
Ja sa vzdy na zaciatku tyzdna tesim na kazdy novy tehotensky tyzden, ze som uz zase dalej od mozneho nebezpecenstva a potom chcem, aby uz rychlo presiel, pretoze kazdy ten tyzden je stale niecim kriticky, presne ako tvrdi Ali. Najlepsie je vydrzat do konca, alebo aspon do toho 36 tt. Verim, ze Krystufkovi sa u Teba este dlho bude pacit a precka si tam tu zimu, aby ste potom ruka v ruke mohli privitat krasnu slnecnu jar.

Ja som bola vo stvrtok na poradni.
Slubila som vahovy prirastok. Za tento mesiac to robilo +3 kg, takze spolu + 10 nie kileckov, ale kiliskov :-)
No cez vikend som na sebe postrehla, ze zjem menej ako inokedy a dnes som prisla na to, ze som jedno kilo dokonca schudla.
Myslim, ze do konca by som mohla nabrat este nejake tie 3-4 kilecka a aj by stacilo.
Uvidime :-))

Dr. som sa „zmienila“ o castejsom moceni v jednu noc a miernom tlaku v krizoch.
Bol hned aktivny a poslal ma na urologiu.
Tam som mala hned zazitok, pretoze sestricka ani po vyzleceni a vyjdeni na kozu neprisla na to, ze som tehotna a to mam cez brusko 99 (!) cm a neda sa povedat, zeby som bola plnostihla. Isla ma cievkovat a az ked zbadala tmavy ciaru cez pupok, opytala sa ma: Vy ste tehotna?
Zabava…
V moci mi nieco nasli a poslali to na rozbor. Vysledky budu vo stvrtok, kedy si ma objednal aj na UTZ ladvin. Dlhe roky dost solim, takze mi nie je vsetko jedno.
Cely vikend som sa soli ani nedotkla…mozno aj preto to kilo dolu :-)

Takze som z toho bola cez vikend trosku smutna, pretoze v pripade zlych vysledkov bude nasledovat antibioticka liecba a ja sa od zaciatku tehotenstva zubami nechtami stranim vsetkych moznych liekov a vitaminov v podobe piruliek.

No mam aj pozitivne spravy a to, ze 12.1. nastupujem na MD :-))
Doma este nemame PC, tak neviem ako budem riesit svoje silne abstinencne priznaky. Ale ja si nejako poradim :-)

Prajem krasny zvysok dna tehulkam, futbalovej jedenastke a samozrejme nasim hviezdam mazoretkam :-)

Pa

Al-ex + 29 tt Kvetinka

Kikinka
Stálice 84 příspěvků 15.12.03 13:12

Ahojky těhulinky :-)
Sice nestíhám, ale na tento článek prostě nereagovat nelze :-)). Právě se tady cpu, teda lépe řečeno docpávám dnešním obědem. Dneska jsem měla po domácku vyrobenou obrovskou zeleninovou mísu s těstovinou a vše zalité zakysanou smetanou. No to byla dobrota :-)). A já ji „sežrala“ úplně celou. Tady v práci, ale člověk vůbec neví jak to chutná, neboť je neustále v jednom kole, takže než se stačím podívat je to ve mě jako malina…Asi si zadělávám na žaludeční vředy a ani bych se nedivila, kdyby se ozvaly co nejřív :-((. A teď k té váze. Oblíbené téma nás všech, že jo? Jak závidím holkám, které se nemusí hlídat. Ne, že bych na tom byla „bůhvíjak“ špatně, ale těhotenství mi dává celkem zabrat. Jsem ve 21 tt a mám 7 kg nahoru a z toho moc velkou radost nemám ani já, ani má pí.doktorka. Ale co nadělám, vždyť si ani nepřipadám, že bych nějak moc „žrala“ (pardon), ale váha si stejně dělá co chce. Možná je to tím, že dřív jsem byla zvyklá každý den alespoň 20 minut denně cvičit, ale od té doby co jsem zjistila, že čekáme Tedýska, jsem cvičila asi tak 5 krát. Ale pořád si říkám, že už opravdu zase začnu. To víte, ale přes týden jsem ráda, že jsem ráda a o víkendu uklízecí maraton a teď před vánocemi ještě navíc pečení,… Ale pozitivní zprávou je to, že konečně zítra nastupuji do předporodního kurzu, jehož součásti je i cvičení a plavání pro těhotné maminky. Tak doufejme, že se přece jen překonám a najdu kousínek času a začlením se tak mezi ostatní těhotné cvičitelky :-)). Při poslední poradně mi pí.doktorka řekla, že můžu přibrat max.2 kg, že 3 už by bylo opravdu moc! No jo, jí se to řekne, ale neznám člověka co by o vánocích nepřibral alespoň deko a tak si myslím, že na další prohlídce, která mě čeká 30.12. dostanu pěkně vyhubováno :-((. Ale nějak mám ten pocit, že poslední dobou se mi váha celkem stabilizovala a snaží se držet na těch 60 kg. Tak jsem zvědavá co mě vážně ještě čeká?! :-))).

TANINA: holka já jsem na tom nějak podobně, těch 6 kg jsem přibrala během prvních 4 měsíců, teď se mi to trošičku zpomalilo, tak uvidíme co ještě přijde?! :-))

ALI, MAGRATA: holčiny moc moc držíme palečky ať vše dobře dopadne.Dejte co nejdřív vědět ju?

DINY: holka tobě teda závidím, jenom 1 kg, ty se fakt máš. Ale to máš určite z toho jak se pořád honíš, že jo? :-)) Už si mamino zadechni, potřebujete to oba i s mimískem :-)) I když vidíš, já se taky pořád honím a kila mi jdou nahoru :-)))))).
Vám ostatním těhulinkám přeji ať vám krásně rostou bříška a hezky se opatrujte.

Paaa Kikinka 20+4 tt

Lentilka
Kecalka 382 příspěvků 15.12.03 14:50

Ahojda Holčiny:-))
No jo ach ty kila, opravdu oblíbené téma..
Já jsem už o svých kilech tady psala, ale klidně si to zopáknu, ať každého uklidním!!
Moje normální váha už hodně dlouho byla 44kg, mám 157cm, takže jsem nebo , teď už vlastně BYLA drobná, ale je pravda, že jsem vždy denně hodinu chodila cvičit, ale dietu jsem nikdy žádnou nedržela. To, že jsem těhotná, jsem zjistila díky tomu,že jsem začala z neznámých příčin kynout a kynout a pak mě paní doktorka zvážila a já měla 52kg:-)) 8kg navrch!!
Pak mě paní doktorka uklidnila , že mi váhu stejně počítá od 52kg, protože prý jsem byla moc hubená, a miminko by se neudrželo a já jsem potřebovala mít prý zdravou normální váhu. No zdálo se mi to divné, připadala jsem si normální, ale budiž, tak mě sice trooochu uklidnila že mi to počítá tak jak to počítá ,ale stejně, mých 44 kg už asi nikdy neuvidím:-))Je mi to ale fuk, chodím cvičit, a když nejdu do kurzu tak cvičím doma 45min. to se snažím denně. a teď po poslední poradně mám 54kg. Ale i tak holky já vedu!! já to totiž osobně počítám od těch 44kg a to bychom už měli … 10kg hore.
Mimochodem, už se moc moc těším na cukroví … ale asi to taky nebudu přehánět, jo a musím se pochublit , že jsem zvládla perníčky a vanilkové rohlíčky, ale první plech perníčků jsem vyhodila, přitelíček šel totiž kolem trouby a zdála se mu, že je to na málo ,že málo peče tak mi to zesílil a to tedy hodně a to tedy fakt neměl:-) po pěti minutách byly z perníčků černý placky. No,ale nevadí vesele jsem se pustila do dalšich plechů a výsledek stál za to!! Ale obchůdků a centra Prahy jsem se vyhnula, původně jsem měla v plánu vyrazit do města a něco už začít nakupovat, ale odložila jsem to..!
Dneska byl děsný šok to vstávání, navíc ta bouřka v noci to taky bylo príma, byla jsem v noci sama a někdy bývám pěkný strašpytel.
Tanino: to muselo být príma ty pejsánkovské závody nebo jak se tomu říká, já jsem pěkně o víkendu prochodila braník s tou naši malou čtyřnohou slečnou. Ale včera mě pěkně vypekla, nejdříve utekla ráno venku přes silnici , a pak večer mi utekla, když už jsme přišli domů z hodinové procházky tak,když jsem se chystala zavřít dveře, tak naše Eli si prostě řekla, že jí to nestačilo a sebrala roha po schodech dolu, takže já už v ponožkách, jsem vystřelila jako šip za ní, náš vchod je dost rušný a každou chvíli někdo chodí dovnitř, takže jsem se bála, aby nikdo neotevřel a to už bych tu naši buchtinu malou opravdu naháněla ve tmě a to se mi opravdu nechtělo. Takže jsem pro ní běžela, nadávala jako blázen a ona na mě dole kouká, jako co dělám, jestli jsem se nezbláznila a proč jí neotevřu, že by ráda ještě ven:-)) Teď má období, když opravdu neposlouchá, ještě před týdnem jsem jí všude chválila jakýho máme hodnýho pejska, že poslechne na slovo, no zlatý oči!! Ale stejně jsem ráda, že jí máme, možná to bude znít divně, ale ona nám tak změnila život, myslím , že k lepšímu, člověk se nesoustředí jenom sám na sebe, ale už má nějakou zodpovědnost,a zvlášť když jí je zle nebo když byla úplně maličká tak to byly fakt starosti! Asi jsem v tomhle ujetá, ale mám jí moc ráda:-)

Hani: já měla taky celý víkend gruntovací, nejenže jsem pekla, ale i prala, pak vytírala, dávala nové záclony a taky jsem z toho lehla a musela odpočivat!

Diny: ty už máš desetiletou slečnu? to je teda paráda, to už máš praxi pořádnou viď, a jak se těší Zuzanka, ( doufám že to jméno i věk jsou správně, no dyžtak mě oprav) na miminko?

Magrátko: pozdravuj pěkně Kryštůfka od nás a ty pěkně lež, to je dobře, aspoň si odpočineš, a v pátek na Tebe všichni myslíme!!

No holčiny budu pomalu končit, ve středu jedu do poradny tak pak Vám nahlásím můj kilový nárůst:-))
A pak po poradně, jedu hned do Krče na ten 3D UTZ, mimi se teď nějak neozývá tak se fakt bojím jestli je vůbec v pořádku. Naposledy čutal v sobotu a od té doby nic..

Tak pa mějte se všichni moc moc pohodově
Lenka + 20+5tt

Leena
Povídálka 22 příspěvků 15.12.03 14:56

Ahojte bříškandy,
tak jste mě donutili si zase vlézt na váhu. A ouha - už 5,5 kg nahoru… a to jsem do 16tt měla jenom 0,5 kg nahoru. Jejda, toto ale poskočilo… No jo, když ono mám teď zrovna chutná a nejlíp aby bylo všechno sladký. Po vánocích se asi neunesu. Vypadá to sice, že si nemám na co stěžovat, jenomže vzhledem k dřívější hormonální léčbě, jsem hodně přibrala už před otěhotněním. A navíc během našeho pokusu in-vitro jsem přibrala dalších 7 kg - a to jsem nestačila za necelé 2 měsíce (kdy se ohlásilo mimi) zhubnout.
Takže Diny hlásím se do kurzu shazování kil.
Co je u nás nového? Minulý týden si moje tělo definitivně rozmyslelo, že potřebuje vy:,–(it a naordinovalo si pořádný nachlazení, takže ještě teď mám šetřící režim, piju čajíčky a polehávám doma. Což je po předchozím ustavičném shonu vcelku změna. Sice ještě nemám ani uklizeno ani nakoupeno ani nic…(napekla mi naštěstí mamka)… ale v tom mi zase pomáhají těhotenský hormony (alespoň já si to tak vysvětluju) a nechává mě to naprosto chladnou. Tak nějak si říkám, že to hlavní a důležitý je pohoda. Takže teď se vykurýruju v postýlce (alespoň mám čas na čtení o miminkách) a potom teprve beze stresu koupíme kapra a stromek a pod něj si zabalíme pár pus a bude dobře.

Magráto: moc ti držím palečky, a myslím na tebe.
Alice: stejně tak tobě. Tfuj tfuj, ať je všechno OK.
Diny: Oprav mi prosím termín porodu - podle posledního UTZ mi doktor přepsal termín až na 28/3 . Ach jo… A jěště něco, co takhle ještě připsat, odkud jsme? (My z Olomouce). Samozdřejmě jenom pokud by mamky chtěly. A taky mě napadlo (s blížícími se porody :-)) ), kde budem asi rodit, ať se v porodnicích poznáme :-)). To je jenom takový nápad do budoucna.

To jsem se ale rozepsala. Jdu do postýlky - přivírají se mi nějak očka.

Takže se opatrujete a dávejte pozor na naše kopálisty.

Ps: Náš Votíšek bude určitě útočník, vzhledem k tomu, že už teď kope řádsky.

Ahojte Leena + Vojtíšek 27tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.03 15:08

Ahoj tehulky,
tak tady mame opravdu krasne tema. Ach ta vaha. Ta nas opravdu trapi. Ja jsem na tom stejne jak Tanina a Kikinka, jsem v 17 tydnu a taky jsem pribrala z vychozi vahy 53kg, 6 kg. Opravdu v v tech prvnich 3 mesicich to slo rychle nahoru a ted se to trochu zpomalilo. Ale nevim co bude dal, hlavne ted o tech vanocich. Jsem z toho trochu nestastna,a muj pan doktor se na me taky trochu pozlobil, ale co mam delat. Rikam si, hlavne aby miminko bylo zdrave a melo vse co potrebuje. Potom budem asi muset nahodit spolecne vsechny nejakou opravdu funkcni dietu.
Jinac testy z AFP asi pravdepodobne dopadly dobre, nikdo nevolal tak si myslim, ze je to v pohode. Kopanecky taky stale zadne, jak pise Tanina, asi si to mimco schovava az na Vanoce.

Beata

Kikinka
Stálice 84 příspěvků 15.12.03 15:10

Ahoj Leni,
Jak to tak sleduji,tak jsme jen kousek od sebe co? Já jsem dneska 20+4 tt a můžu tě uklidnit, že malému Tedýskovi se taky zrovinka nějak moc hýbat nechce :-(. Jsem z toho docela dost nervózní, ale ve všech knížkách (a že té těhotenské literatury nemám zrovna málo) píší, že pohyby miminka jsou do 24.týdne dost nepravidelné a není si proto třeba dělat zbytečné starosti. Tak jsem si řekla,že se toho budu držet a budu se snažit na to raději nemyslet. I když je to fakticky hodně těžké, že jo? Navíc pan doktor minulý týden říkal, že je to normální, že je třeba si dělat starosti až po 24.týdnu a to za předpokladu, že bych pohyby cítila pravidelně už nějakou dobu. Takže na radu pana doktora a díky podpoře ostatních těhulinek to beru tak, že je zatím vše o.k. Asi se jen prostě našim malinkým nechce :-))). Držím palečky v poradně a pak na 3D UTZ a doufám, že pak poreferuješ, neboť já se chystám 6.1. do Heliosu, tak ať jsem připravena :-)).
Paa a hezký zbytek dne přeje Kikinka 20+4 tt

Lentilka
Kecalka 382 příspěvků 15.12.03 16:11

Leeno,
dobry nápad:-) já jsem z Prahy.
Lentilka 20+5tt

Lentilka
Kecalka 382 příspěvků 15.12.03 16:25

Ahoj Kikinko,
no asi to tak určitě bude, že naši malý šumplínkové stále jen spinkají a nemájí náladu čutat mamku na povel:-) jak já bych si přála, tak si mě trochu utěšila.
Ve středu odpoledne nebo ve čtvrtek ti poreferuji o 3D UTZ a hlavně jak jsme dopadli…
Tak se měj moc príma a pozdravuj Tedýska
Lentilka + 20+5tt

Kikinka
Stálice 84 příspěvků 15.12.03 17:10

Moooooc mooooc držíme pěstičky a ve středu na VÁS budeme myslet.
Paaa a hezký večer alespoň s malilinkatým kopanečkem přeje
KIKINKA 20+4tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.03 19:11

Ahojky, tak první termín mi v poradně vypočítali na 20.5.2003. VEGA

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 15.12.03 19:21

ahoj holciny a pupici
jako na smilovani jsem cekala ,az bude 19:00 a ja budu moci na internet.
dekuji vam vsem za podporu a v patek vam dam vedet.
V Motole jsem pracovala 6 let a to byl i z jeden duvodu ,proc jsem si jako porodnici vybrala Neratovice.Motol je proste fabrika a patecni neprijemne sestricly me v tom jenom utvrdily.Ale zase na druhou stranu vim,ze by tady Krystufkovi pomohli a to je pro me nejdulezitejsi.
Uz se u me zacina projevovat nespavost,vecer se prevaluji a ta dnesni burina byla fakt silena.
Krystufek se krasne prevaluje a bouli,ja ho hladim a premlouvam,at tam jeste chvili vydrzi:-)
Vaha - no,zatim jsem pribrala 7.5 kila,ale vzhledem k valenicku v posteli,navstevam a dobrutkam se nacham na pristi ko prekvapit.
jinak neco prijemneho na zaver,vcera mi psala kamaradka a narodil se ji chlapecek Hynek.zase chlap:-))
omlouvam se,ze dneska nereaguji jednotlive,ale proste vam vsem posilam veliky pozdrav a dekuji za vasi podporu.
pa Magrata a krystufek 27t.t

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.03 20:00

No, ja se s kg toto tehotenstvi tak netrapim. Pri dcerce jsem mela + temer 20 kg a bylo to dole behem 6. nedeli a bez diet. Ted uz mam + 9 kg a jsem 25 tt. Je fakt, ze si dam, co chci - nejak se neomezuji.
Vahou se tolik netrapte. Je fakt, ze musime jist zdrave, ale nijak se neomezovat. Az se vam mimi narodi, tak budete v jednom kole a kg pujdou dolu. Pak budete rady, ze mate zasoby)

Alex, dcerka 2 roky + 25 tt chlapec

Tanina
Kecalka 155 příspěvků 16.12.03 07:40

Ahoj Leni,

tak koukám, máš doma taky pěkný čtyřnohý kvítko…náš kokřík býval úplně stejný…mě se sice stalo jen jednou, že se naše psí slečna rozhodla trucovat a nejít domů, ale zato mi s nervíkama pořádně zacvičila :-)) Mám dotaz…ty bydlíš v Bráníku???? Já totiž nahoře na Lhotce a do Bráníka to mám přes Hodkovičky kousek…pokud se ta vaše kokřice nebojí větších hafánků…mohly by jsme je třebas společně někdy vyvenčit a popovídat o mimíscích :-)))) Čerstvé maminky na povídání sice u nás na sídlišti jsou, ale asi se nám (myslím tím hlavně hafany) trošku vyhýbaji :-)))
Taky mě zajímá ten 3D UTZ v Krči…jak to vše funguje, kde se můžu objednat a co to tak stojí???? Jsem úplně mimo informace :-))) Budeš asi rodit také v Krči že?? Napiš víc…
Tanina a 17+4tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.03 14:36

Ahoj bříškandy a bříška :-)

dneska jsme absolvovali velký UTZ a taky těhotenskou poradnu. Oba s manžílkem jsme byli natěšení že se dovíme co to bude jestli Vavřa nebo Vavřinka, ale popořádku :-)

Tak na UTZ vše zkontrolovali bylo to užasné vidět jak miminko kopek a máchá ručičkama, přesně vidět srdíčko jak krásně pumpuje prostě paráda :-). Vše se zdá být v pořádku 100% to samozdřejmě není, nicméně snad směrodatné. Celkem má naše miminko asi 23cm. Ted už se neměří celé ale po kouskách :-)

No a ted k tomu zda bude holčička nebo chlapeček. Tak to nevíme miminko je fikané a jen tak nám to nechce ukázat. Takže z UTZ jsme odešli s tím že budeme mít miminko :-)

Poté jsem hned šla do poradny a paní doktorka usoudila že zkusí pohlaví ještě ona( potřebujem to vědět kvuli způsobu porodu). Ale ač se snažila jak chtěla miminko drželo nožky hezky u sebe a ne a ne ukázat co tam skrývá za poklad. Jinak je vše v pořádku a jak má být což jsme nesmírně rádi :-)

Jinak co se týče kilíček od minulé kontroly jen 0,3kg celkem tedy 1.9 kg od začátku těhu (celková váha 65,9kg)

no a protože zítra odjíždím k rodičům a nebudu moc na internetu

PŘEJI VÁM VŠEM KRÁSNÉ BŘÍŠKOVACÍ VÁNOCE A PŘÍŠTÍ ROK JEN A JEN KRÁSNÉ ZÁŽITKY :-)

Peg a Vavřa nebo Vavřinka (19+6)

Lentilka
Kecalka 382 příspěvků 16.12.03 14:59

Ahojky Holky!
Teda Peg ty už máš za sebou veliký UTZ to je teda fajn, že je mimi v pořádku, ale je to šibal viď? že se Vám neukázal:-))) aspoň budete mít pořádný překvapeníčko na konci:-) Ještě jsem se chtěla optat, proč musíte vědět co to bude kvůli způsobu porodu?
Krásné vánoce i Tobě Peg, hezky si to užij u rodičů.
Alex: s těmi kilíčky máš úplnou pravdu, moje sestra nabrala 25kg a pak šla z porodnice o 15kg lehčí a to ostatní shodila, když vstávala a lítala k mimču
Magrátko: to jsem ráda, že pěkně ležíš, neboj on se Kryštůfek umoudří a zůstane ještě u mámy teda v mámě:-), držím pěstí na pátek
Kikinka: takže zítra!! mám takový strach, až mě z toho rozbolelo v podbřišku, přitel jede se mnou a těší se , ale já se taak bojím, už aby to bylo za mnou…

Tak se mějte moc príma krásný večer
Lentilka + 20+6tt

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 16.12.03 16:37

Ahoj holky!

Volala jsem na výsledky plodové vody, máme zdravé miminko!

Alice

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.03 16:39

GRATULUJÍÍÍÍÍ­ÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ­ÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ TO JE TEN NEJKRÁSNĚJŠÍ DÁREČEK OD JEŽÍŠKA

PA PEG

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.03 16:45

Lentilko máme hemofilii (špatná srážlivost krve) a pokud to bude chlapeček(u těch se tato nemoc projeví), budem rodit císařem, aby u něj nevzniklo nějaké krvácení následkem porodu. Pokud holčička tak můžeme normálně, protože u holčiček se to neprojevuje.

Pa Peg

Lentilka
Kecalka 382 příspěvků 16.12.03 17:21

Alice!!
To je krááásná zprááávička, moc moc gratuluji, a jak psala PEg, je to fakt super dárek!!!
PEg: to jsem vůbec netušila, doufám,že se nezlobíš že jsem se na to ptala!
Pa Holky a mimískové
Lentilka

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 16.12.03 18:22

Hurrrrrrrrááá­ááá,moc gratulujeme,teď ještě miminko „ukecejte“,aby se narodilo až v termínu.
Pa Hanka a Klárka

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 16.12.03 19:59

Krásný večer těhulky:)

Tak jsem se konečně dnes doštrachala domů, nenudím se:)

Dneska byl tedy náročný den:) Ráno to začalo tím, že manžílek odjížděl na chatu rodičů odpočnout si od práce, od nás, od světa:))) Jednou za půl roku takhle zmizí na 2-3 dny a oběma nám to prospívá. Je to paráda, on se odreaguje a vrátí se nám v báječné hovorné náladě, odpočatý, zregenerovaný, prostě nový člověk a já se oddělám, protože si vymyslím na dobu, kdy tu není spoustu neodkladných činností, různá překvapení a tak, takže jsem uondaná, unavená, zkrátka troska:)))) Jako třeba jsem si dneska vymyslela, že vymaluju předsíň, než se vrátí, protože co jsme se nastěhovali, jsme na ní nesáhli, je to hrůza. A vymyslela jsem to pro změnu složitě, strop bílý a 20 cm pod ním zdi také, pak bordura (tapeta) a zbytek stěn až k zemi krémově hnědé. Kamarádka mi ještě přemlouvá na šmouhy, ale to se popravdě bojím:) Takže…ráno začalo tím, že jsem odmítla jet z naší vísky v té kalamitě autem, tudíž přišel na řadu autobus, já jela k holčičákovi do města a miláček na vlak:) Kontrola dopadla suprově, poslechli jsme si srdíčko, bříško roste jak má, dostala jsem papír na velký UTZ a ještě dopoledne jsem si obvolala skvělého plzeňského gynekologa, který natáčí miminko na video!!!:) Vůbec jsem netušila, že se to dělá i u nás a navíc jen za 200,– Kč:) Takže 29.12. bude ten velký den, kdy mimíska konečně uvidí i manžel, odneseme si kazetku a vůbec, určitě dopadne všechno dobře:) Musí:) No a tím den nekončil, poobědě jsem ukecala kamarádku a objeli jsme spolu Baumarkt, Makro a nakoupili potřeby na malování a dárky a jídlo a pití na vánoce, prostě takový ten nutný nákup a je to za mnou!!!! Tak jsem moc ráda:)

ALI strašně moc GRATULUJU KE ZDRAVÉMU MIMINKU!!!! Ani nevíš, jaký kámen mi spadl ze srdce, pořád jsem na tebe v koutku myslela, jak to dopadne a co bude…Jé, já mám takovou radost!!!:)

PEG tak vy už máte velký UTZ za sebou a všechno je v pořádku, to je skvělá zprávička:) A on se vám brouček ukáže, na utz v 31 tt to většinou prý vidět je, tak neboj, do porodu času dost:) Koukám, zítra slavíte polovinu těhulkovství, tak moc gratuluju, to to letí:) Také ti přeju i manžílkovi a mimískovi samozřejmě krásné svátky, ani nevím, jestli mě ještě budeš číst, kdyžtak ti písnu sms:)

Magratko krásně s Kryštůfkem odpočívejte, opatrujte se:) Neboj, to víš že u tebe vydrží do konce, možná si ještě počkáš, uvidíš, to dělají mrňata schválně, postraší a pak si dají načas:)

Beatkoz váhy si nic nedělej, výchozí váha 53 kilo, to je nádhera, to jsem měla naposled v 7. třídě ZŠ:)))) My těhulky, co jsme podstatnější, prostě přibíráme nebo měli bychom přibírat podstatně míň a to logicky proto, že tělíčko tukové zásoby nutné pro dobu kojení a vůbec pro celé období těhu a už má. Naštěstí je tak rozumné, že to opravdu asi ví:) Já jsem měla hrůzu z toho, kdybych přibírala jako například moje štíhlounká sestra, protože by na konci těhu mohli taky zařvat moje záda, nohy, klouby, všechno… Takže když máš 53 na začátku, tak se vůbec nestresuj:)

Leeno to je super nápad s tím, připsat, která odkud jsme, tak hlašte kočenky, která chcete a já to do pondělí doplním:)

Kikinko víš, to jedno kilo je výsledek toho, že fakt nemám chutě, já jinak normálně jím určitě 2× tolik co teď. Trošku se obávám po porodu, to prý honí chutě i ty maminy, co na to jinak netrpí, ach jo…třeba to naženu pak…Myslím chutě na jídlo, hihi, samozřejmě:D A navíc, koukám, že máš 60 kilíček, to samé jako na Beatu, holky, vy jste štíhlounké, jen se pěkně obalte, budete to potřebovat:) Ne, nejsem škodolibá:))))

Lentilko jejda, praxi bych měla mít, ale ono to tak uteklo a co se týká miminka, budu stejně vyjukaná jako vy:) Vždyť já jsem si mimčo nechovala 9 let, i doktor říkal, že po takové době bude i porod pro mě stejný jako pro prvorodičku. No to mám radost:) Zuzanka se moc těší, je to moje zlatíčko, prohlásila se za vrchní garderobiérku, bude prý miminku připravovat oblečení, aby ladilo:)))) Jinak jestli mám v něčem jako mamča praxi, tak leda v bleskových odpovědích na drzé předpubertální poznámky, v krocení mé ruky, aby nevylítla, když vidím otrávený škleb po mé prosbě o vynesení koše, ve vteřinovém zavření dveří od pokojíku, který se za 5 minut změnil v nepoznání a já to „radši“ nechci vidět…ano, v tom mám praxi, ale u miminka jí snad dlouho potřebovat nebudu:))))

Ještě jsem zapomněla napsat, že jsem nahlásila datum prvních pohybu, 5.12., ale pak jsem sestřičce v obavě, že by třeba porod chtěli vyvolávat kdyby kvůli tomu moc posunuli termín řekla, že pravidelně až od 10.12. A i tak mi 2. termín podle pohybů vychází na 28.4.!!! To se těhulky asi nedá vážně brát, že ne, vždyť já vím, kdy jsme si mimíska uklohnili a můj výpočet říká nejdříve 7.5.2004. Já chci květňátko:) Nevíte, jak vážně se bere termín podle pohybů?

No budu končit, je to zase román, jdu uklidit nákup, nakrmit zvěř, pak si zapálím svíčku a budu relaxovat:) Mějte se krásně, těším se na vaše psaníčka:)

Diny a překvapeníčko (19tt)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.03 20:01

Lentilko v pohodě, já to beru normálně víme to pár let takže jsem s tím jaksi srovnaní.

Pa Peg

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 16.12.03 21:10

aohj holciny a pupici,
posilam vam krasn y pozdrav,dneska jsem hezky lezela a pozorovala,jak venku krasne snezi.Krystufek cely den nekopal,uz jsem si zacinala delat starosti a vecer jsem si precetla,ze miminka ted hodne chrni,protoze rostou az 2 cm za tyden,Taky jsem se odcetla,ze vaha se pohybuje kolem 1240 g.
vcera byl Filipek oslavovat narozeni miminka a vratil se strasne chytry:) Podle tatinka porod probihal uplne v pohode,no dneska jsem mluvila s maminkou a ta mela trosku jiny nazor:-)) Kazdopadne se maji krasne a vsechno je v poradku.

ALICE - tak to je uzasny,strasne moooooc gratuluji.

PEG - tak koukam,ze mate tajnustkare,neboj vsak on se jeste ukaze.Uzij si krasne svatky a nech se hyckat.

LENTILKO - zitra jdes na UZV? tak to budu drzet palce

DINY - mne prcek zacal kopat v 17t.t a pani doktorka mi TP podle toho neupravovala,ri­kala,ze se to urci az podle UZV.

jinak jak uz jsem psala,bydlim na Praze 8 v Troji nad ZOO a tak budeme mit blizko na krasne prochazky.
mejte se moc krasne a pa'
magrata a krystufek 27t.t

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 17.12.03 02:56

Ali,

seznace!!!!
Tak a teď už do konce těhotenství přeju jen krásné zprávy, žádné bu bu bu od doktorů a samozřejmě aby závěr nebyl tak dramatický jako s Verunkou a pěkně jsi si ten porod užila!

Ed

al-ex
Povídálka 19 příspěvků 17.12.03 08:53

Bublinky..

V prvom rade gratulujem Ali k vysledkom. Tak a teraz ked si uz aj tu a este aj s dobrymi spravami, Ti musim poslat ten slubeny recept :-)) Do konca tyzdna sa k nemu urcite dostanem. Nebude ale vianocny a nebude to ani nic sladke. Ja take veci moc „nemusim“ takze Ti poslem co chuti mne a Ty mi potom napises ako to chutilo Tebe. Dohodnute?

Magrato - aj mne sa zda v poslednom case, ze sa moja Kvetinka postupom casu hybe menej a ona vlastne spinka, lebo kazdym tyzdnom dohana tie 2 centimetre.
Cez vikend som ale citila asi paticku. Uz je to ine ako to tuky tuk. Bola to tvrda bublina pod rebrami a pod rukou som citila ako by to bola pata :-))

Inak stikavku som zatial u nej nepostrehla. Baby hovorili, ze potom ich prenasledovala este dlho po narodeni. V bruchu im babatka stikutali aj 3 krat denne :-)

Dost casto sa mi zacalo snivat o vsetkom okolo narodenia. V tychto tyzdnoch je to vraj az do konca tehotenstva bezne.

Diny - mamine sa dnes snivalo, ze som mala dievcatko. Podla cinskeho kalendara to vyzera podobne…Zeby sme predsa len vytvorili ten mazoretkovsky team?

Dnes mame v praci posedenie. Bude ziva hudba, 300 ludi jedlo a aj nejake to vinko:-)
Idem na nove vlasy, tak sa asi moc nezdrzim. Drzte palce nech to chyti tak ako ma.

Zatial pa a pekny den

Al-ex + Kvetinka 29+3 tt.

Tanina
Kecalka 155 příspěvků 17.12.03 09:02

Ahoj bříšandy!

Tak jsem konečně urvala pár minutek v práci?.je to teď děsný kolotoč, jako by nestačil ten doma s přípravama na svátky. Budu jen stručná, ale musím to prásknout?..ať se pobavíte i vy: včera když jsem dívala na krtečka (u mě teď celkem obvyklé koukat se na pohádky) tak přišel můj miláček s tím jestli ještě budu na něco potřebovat ten umělohmotný hrneček, já že ne?.načež mi oznámil, ať příjdu za chvilku na ?vyšetření??..tak já s úsměvem dorazila do pokoje a teď dobře poslouchejte, co mé oči nevidí: červený hrnek na stole s dírou ve dnu?do té díry nacpaný mikrofon od počítače?a přítel, právě se snažící svůj ?stetoskop? zapojit. Já jsem se málem smíchy poč?. ?.no ale budete se divit?ONO TO FUNGOVALO !!!…normálně jsem slyšela, jak Ondráškovi tluče srdíčko?.ale pak pokus na mě už nakynuté těhulce zklamal?.moje srdíčko přes zvětšené poprsí slyšet nebylo a mimísek si asi hrál na schovku?. No za pokus to stálo ne??? Prosím vás, jsou ti vaši miláčci také tak vynalézaví, roztomilí a nedočkaví?

Alice ? MOOOOC GRATULUJI !!!! je to ten nejúžasnější dáreček ?.jen tak dál s dobrými zpravičkami

Peg ? gratulace i tobě ke zdravému mimískovi?..a docela si někdy přeju, aby se nám na UTZ náš drobeček také neukázal?..aspoň by jsem mohla celou rodinu pěkně napínat?.ale ty máš trošku jiný případ a v tom 31tt se určitě umoudří a dá vědět, kdo že ti v tom bříšku spinká

Lentilko ? budu na tebe dnes myslet a čekat na zprávičku ?..už ji úplně vidím: HOLKY JE TO ÚŽASNÝ !!!!! máme krásné a zdravé miminko!!!!
(Nevím, jestli jsem se nebyla moc dotěrná, když jsem se ptala, kde přesně bydlíš. Myslela jsem, že by jsme si jen mohly popovídat a nechat vyběhat psy.. ?no třeba jsi jen ten odkaz nečetla :-))))

Magratka ? to máte krásné bydlení?třeba bude z Kryštůvka veterinář, když bude tak často chodit na procházku do ZOO :-)))) zatím ale pěkně odpočívejte a s procházkami ještě počkejte

Beata ? předpokládám, že se ti také ještě nezvali kvůli AFP a tak doufám, že je tedy s našima mrňouskama vše v pořádku?.už kopete???

Diny ? holka ty se vůbec nešetříš?.neměl by spíš malovat a tapetovat manžílek? Já vzít doma do ruky váleček (a že jsem to zkoušela!!!) tak mě snad přivážou k posteli ?. Těšíš se na to video? Budete to pak puštět i rodině nebo si to necháte jen pro sebe? Promiň jestli jsem moc zvědavá..
A k místu bydliště - hlásím Praha 4 ? Lhotka (nebo Modřany, jak se komu co líbí?bydlíme na hranici :-))))

Tak holky a pupíci mějte se dnes krásně?…a kdo někam odjíždí už teď přejeme nádherné svátky plné zdravíčka, štěstíčka, klidu a pohody.

Papa Tanina 17+5tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.03 09:03

Ahojky Diny,

termín porodů podle pohybů se sice počítá, ale vůbec se na něj nehledí, protože každá cítí pohyby jindy, záleží na tělu v kterém se mimčo nachází, hlavně na síle podkožního tuku. Kdo je silnější, cítí pohyby o trochu dýl, protože miminko musí vyvinout větší sílu, aby ho maminka cítila.

Ty jsi od Plzně? Já jsem z Plzně, to je náhoda, co?
Už máš vybranou porodnici, kam bys chtěla jít rodit? A kdes byla před těmi 9ti lety?
Teda doufám, že ti nevadí, že tolik vyzvídám.

Pohlaďte bříška
pa Hanča 29tt

Lentilka
Kecalka 382 příspěvků 18.12.03 07:41

Ahojda Holčičky!!
TAK TO BUDE HOLČIČKAAA!!!!!!
máme moc velikou radost, a je v pořádku, byl to krásný zážitek vidět srdíčko atd..
a doktor byl taky moc príma. Přitel koukal jako blázen a pak pan doktor povídá: je to holka, krásně se nám ukazuje!!
Takže jsme moc rádi, a hlavně, že je úplně v pořádku!!!
Tanino: já bydlím na Praze 4 Braník, ulice na mlejnku 16, a bylo by príma se sejít,asi jsem zapomněla odpovědět minule!!
Tak holky já se chystám na udělání DC z angl:-) a pak jdu makat,ale ozvu se určitě!!!
Pááááá zdravíme Vás všechny!!!
Lentilka + 21+1 (jo mimi je prý o týden starší takže 22+3, ale já to počítám tak jak to píšu)

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 18.12.03 08:12

Lentilko:)

Moc gratulujeme, překvapeníčko se tetelí v bříšku radostí, že je u vás všechno v pořádku a že posílíte řady holčiček:))) Zařadíme vás do pondělního přehledu, jsem zvědavá na skore:)

Jinak jsem tu jen na skok, letím k doktorce pro antibiotika, když se vrátila z dovolené, tak mi konečně ráčili oznámit, že ze stěrů z krku vyšlo, že mám angínu. No síla, a já že mě ten krk bolí jako čert 14 dní…

Jinak včera jsem vymalovala tu předsíň, holky, ta se povedla, vypadá to kráááásně, manžílek se picne:)))

Letím, mějte se, večer nakouknu:)

Diny a hemžátko (zítra už 20tt:)))

Kikinka
Stálice 84 příspěvků 18.12.03 09:40

Ahoj Lentilko :-))
obrovitáááánská gratulace k holčičce! Už bylo na čase a to jsem vážně zvědavá na to výsledné skóre :-)). Jsem moc ráda, že je vše v pořádku a že se VÁM daří :-)). Mě začínají nějaké problémy se žaludkem, hlavně když se napiju obyčejné vody, mám šílené píchání od krku až do žaludku, tak nevím co se mnou děje? Ale snad to brzy přejde?! Mějte se moc krásně, pohlaď za mě pupíček a napiš jak probíhal 3D UTZ. Budu moc ráda :-))
Paa Kikinka 21 tt

P.S. a co čutanečky, už je to lepší?

Lentilka
Kecalka 382 příspěvků 18.12.03 10:27

Ahojda!
Diny: ty máš teda anginu ? aspoň, že už Ti dali vedět, tak pěkně papej prášečky
Kikinko:Problémy s žaludkem mám stále, jednou jsem trpěla celou noc, funěla jsem jako lokomotiva měla jsem úplné křeče, ale nic mi neřekla doktorka, že je prý možné, že je žaludek stlačen tak prý bolí, no nevím ale bolet nepřestal, ale už nebolí v takové míře.
Jinak UTZ byl príma,akorát jsme tam celkem čekali , byli jsme v Krči.Doktor nám vše popisoval, žaludek, ledviny, srdíčko, mozek!! pááni to byla síííla, fakt mozek, tedy mozeček!!! nožičky, pusinku, oči, no byl to opravdu zážitek, byli jsme tam asi 15 minut , a pak jako nakonec, nám řekl, že je to ta holka, on neřekl holčička, no řekl je to holka, ale mě se to líbilo, řekl to tak hezky:-))) My jsme se na sebe s přítelem podívali a začali se smát jako puberťáci, oba jsme chtěli holku, no bylo to príma, hned po UTZ začala šumplínka kopat jako bláázen, asi se naštvala, že jsme na ní tak dlouho koukali:-) Jinak jsem puvodně 21+1, ale podle toho včerejška je mimi o týden starší. a taky mám přesunut datum porodu na 14.dubna, samozřejmě ,že je to orientačně, ale kdyby to bylo dříve takhle tak jsem ráda.
Jo a zhubla jsem dvě kila, ale paní doktorka byla v pohodě.
Tak holky tak já jdu teda makat:-))
Dneska máme vánoční večirek a musím říct, že se mi tam vůbec nechce,ale mám nové kalhoty manšestráky a jsou fakt pěkný:-) přítel se „plácnul přes kapsu“ tedy peníze máme dohromady,ale řekl ty musíš mít ty jsou fakt pěkný, a tak mě přemlouval až je mám:-)tak mám dneska takový pěkný pocit ze sebe:-)) po dlouhééé době

Tak ahojda všem mimískům v bříškách a maminám taky
Lentilka

Tanina
Kecalka 155 příspěvků 18.12.03 10:48

Ahoj Leni,

MOOOOOOC GRATULUJEMEEEE !!!!! Uzasna zprava. Uz se tesim jak budes vsechno popisovat…my bydlime Rytirova 813…tak az se ti to bude hodit na prochazku…tak treba zavolej : 605 281 984, je to kousek :-))) taky me napadlo jestli jezdis treba na bruslich, ze to pak muzeme vyzkouset s kocarama podel vltavy :-))))

asi te budu hodne zpovidat…protoze jsem desne zvedava :-) ja se do krce uz taky tesim
Takze jeste jednou gratulujeme ke zdrave holcicce :-) Uz ma jmeno?

Pa Tanina

Lentilka
Kecalka 382 příspěvků 18.12.03 11:30

Ahoj Tanino!!
Díky moc za gratulace a taky Vám všem ostatním!!!
No to je príma takže vycházky jo? to se těším, jééé budeme spolu drandit!!!
Muj tel. 776 37 29 27,
Nase „prcinka“ to je děsný název já vím, ale doma tak říkáme naší holčičce tak doufám že nikoho nepohorším… má asi už oficiální jméno Barborka, (ještě váháme nad Kristýnkou, nebo Valentýnkou, ale myslím, že Barborka je pro nás nejlepší)
Musím si tu Tvojí ulici najít na internetu, abych věděla.
Jinak Tanino na bruslích jsem jezdívávala, ale ráda to obnovím:-))
A ty jdeš rodit do Krče? já váhám nad KRčí a Apolinářem a pak ještě Podolí, no jsem z toho nějaká zmatená:-)
Tak zatím ahojky
Lentilka

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 18.12.03 13:09

Zdravím všechny!

Je to hrůza veliká, tenhle příspěvek smolím už od neděle!!!

Děkuji za psychickou podporu i držení palců, doufám, že je nemáte fialové?! :o) Tak nějak jsme s dobrým výsledkem počítala, protože se na ani jednom utz nepotvrdily možné vývojové vady.

Máme za sebou roční prohlídku! Verunka už váží 10,9 kg a měří něco přes 80 cm! Hlavička je akorát na dětskou helmu ? 46 cm. Mezi její nejčastěji užívaná slova patří bezesporu Houpy, houpy, což doprovází i pohybem, ťapy, ťapy neříká tak často, máma, táta je spíš ojedinělé, ale zato hami nebo mňami se ozývá nepoměrně častěji?. Jednoho rána se probudila a řekla velice zřetelně ?kotě?, dívala se přitom na plínky, kde byl k vidění jen nějaký chlapeček a držela v ruce lahvičku na které jsou trumpetky, bubínek s paličkami a noty? S pomocí knížky jsem se přesvědčila, že ví, co je kotě. Pak mi seplo ? to já jí přece oslovuji Kotě!! Někdy se stane, že z ní vypadne nějaké slovíčko, ale pak už ho nezopakuje.

Vítám mezi námi Beatu, která rozšířila řady nás květňulek.

Evásek je dobrý humorista, napíše jednou za sto let a ještě se za to omlouvá! Ber si příklad z Diny, to je aspoň spisovatelka!! :o) Však jsme ženské a třeseme se na každou informaci, tak povídej a přeháněj! Vůbec nám nepíšeš, jaký byl ultrazvuk, co na něm všechno bylo a nebylo vidět, kam půjdeš rodit a takové podrobnosti!

Ed děkuji za povzbuzení. O chlapečka jsem se snažili pouze tím, že jsme vydrželi do ovulace, spíš trochu po ní a vyšlo to?

Diny děkuji za pěkný přehled, trochu jsem to doplnila, snad mě nezbiješ, když to pošlu už teď. Jinak Ti klidně předávám žezlo, jsem ráda, že se toho někdo ujal.

Lentilko, gratuluji k holčičce!! Je to moc pěkné, že vám to vyšlo!

K našemu tématu ? toto mi přišlo z rodiny:

?Než si dáte něco dobrého na zub, určitě zkontrolujte, zda je Váš váhový přírůstek adekvátní pokročilosti těhotenství. Mlsání není zakázáno, pokud ho není příliš, abyste zbytečně nezatěžovala svou páteř i své nohy kilogramy navíc.?

Jenom s tím souhlasím. Já jsem se hlavně v závěru těhotenství dost ládovala a taky jsem měla klid na lůžku, nabrala jsem nakonec 16 kg. Z porodnice jsem si kromě Verunky nesla 6 kilo navíc. A bylo to hodně poznat! Venku bylo parné léto a já se do ničeho nevešla, do třetího patra jsem supěla jak parní lokotka. Už nikdy více!! Trpce jsem litovala každé sladkosti, co jsem do sebe zbytečně hodila. Sice jsem to do roka shodila, ale pár centimetrů v pase zbylo navíc.

Držet si váhu je dobré hned z několika důvodů. Nadbytečná kila zatěžují klouby, páteř, způsobují větší otoky nohou ? tedy žádné příjemné věci. Navíc se můžete cítit unavenější. Výskyt strijí (pajizévek) a celulitidy (pomerančové kůže) je častější u žen s nadváhou. Zbavuje se toho jen těžko, strije jsou na celý život, jen změní barvu, ale už vám zůstanou. Kdo mlsá sladké vystavuje se zvýšenému nebezpečí kvasinkových infekcí, které jsou tak jak tak častější v závěru těhotenství. Mě to způsobilo předčasný porod. Říká se, že kdo kojí, lehko zhubne. Možná ? pokud nenabral hodně. Ale většina holek, co znám, měla se shazování po porodu problémy. Zpočátku není doporučený rychlý pohyb (běh, kolo, aerobic) kvůli kojení. Při spalování tuků se dostávají škodliviny do mléka. Ani ježdění na procházky samo o sobě nezajišťuje snadné hubnutí. Také jsem si říkala, jak to potom shodím? Houby s octem ? byla jsem unavená nejen ze šestinedělí, ale i z vedra a když zbyla chvíle času, raději jsem se natáhla.

Ze svých zkušeností vám mohu jen doporučit, abyste si váhu hlídaly a když vás přepadne mlsná, dejte si raději půl kila ovoce nebo 10 dkg šunky a dvě okurky než dva větrníky.

Jako prevence proti strijím a celulitidě pomáhá pravidelné masírování a ošetřování kůže. Stačí běžné tělové mléko, v lékárně se dají zakoupit speciální přípravky.

Výskyt kvasinek můžete omezit používáním speciální kosmetiky ? například od JUSTu, více na www.just.cz nebo od Karla Hádka (též na internetu), dobré (a drahé?) jsou i výplachy Tantum rosa, dají se používat i po porodu. K zakoupení v lékárně. Samozřejmě pomůže včasné vyšetření a léčba. Jako prevence se dají použít i tablety s mléčnou kulturou (v lékárně) nebo obyčejný bílý jogurt, ale nesmí být doslazovaný (bílé pohlazení od Danone) ? nejlepší je Klasik od Olmy nebo Hollandia. A v neposlední řadě výrazně omezit příjem cukrů v posledním trimestru.

V prvních 3-4 měsících přibere většina žen asi jedno kilo měsíčně, do 8. měsíce je to 1,5 ? 2 kg měsíčně, poslední měsíc nemusíte přibrat vůbec nic, můžete dokonce i něco málo shodit. Kdo má mírnou nadváhu může přibrat méně, než nějaká štíhlule, ale nic z toho není pravidlem.

Takže příjemné pečení a předvánoční přípravy vám přeje

Alice + Jakub 19 tt

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 18.12.03 13:16

Termíny porodů, skóre pohlaví miminek a odkud jsme:

březen:
Hanča 3.3.2004 (překvapeníčko pro nás, neřeknou a neřeknou:) PRAHA
al-ex 10.3.2004 (překvapeníčko - tuší holčičku)
Magráta 14.3.2004 (utz - chlapeček) PRAHA
Leena 16.3. 2004 (utz - chlapeček) OLOMOUC
Zuzula 25.3. 2004 (utz ? chlapeček)
Evásek půlka března (dvojčátka) BRNO
Maxik začátek března (???)

Duben:
Alex 5.4.2004 (utz - chlapeček)
Maky 6.4.2004 (utz ? holčička)
Růžička 13.4. 2004 (???)
Lentilka 14.4. (holčička) PRAHA
Alfinka 18.4.2004 (???)
Roxana 28.4.2004 (???)

Květen:
Peg 7.5. 2004 (zatím překvapeníčko - tuší holčičku)
Alice 7.5. 2004 (utz - chlapeček) BRNO
Kikinka 7.5.2004 (utz - chlapeček) UHERSKÉ HRADIŠTĚ
Diny 13.5. 2004 (překvapeníčko - tuší holčičku) od Plzně
Netka 15.5. 2004
Vega 20.5. 2004 (utz - chlapeček)
Tanina 23.5.2004 (zatím překvapeníčko ? tuší chlapečka)
Beata 24.5.2004 (???)

Fotbalová jedenáctka:

Branka: Jakoubek od Alice
Levé křídlo:
Pravé křídlo:
Obrana: Útok:
Náhradníci:

Mažoretky:
Rozteskávačky:

Prosím, doplňte chybějící údaje!

Alice (s poděkováním Diny)

Lentilka
Kecalka 382 příspěvků 18.12.03 17:50

Ahoj Ali!
tak jelikož naše holčička bude určitě po mě, tak jí řadím už teď mezi roztleskávačky, mezi mažoretkami by měla veliké deprese, No jo já mám nožičky jako mraveneček a vůbec celá jsem taková pidi.No ona si nevybere, jestli bude po svým tátovi, tak bude mít tváře jako křeček:-)) no jo tak uvidíme.

A mimochodem fočus máme moc rádi, tedy hlavně přitel, ale my jezdíme a chodíme s ním, i v Holandsku jsme byli v létě..
Přítel chtěl holčičku ale včera si trochu posteskl komu oblékne ten dresík, který už má nachystaný, tak jsem mu dovolila, že ho Barunce může aspoň zkusit, tak se rozzářil jako sluníčko a já mám klid.
Jak tak na to koukám tak si tady dneska povídám sama se sebou:-)
Mě se totiž nechce vůbec ale vůbec pracovat, za chvíli jdeme na ten večírek, ale já už teď usínám.
Tak se mějte moc hezky
Magrátko: zítra na TEbe budu moc moc myslet, tak pak nám dej vědět!
Ahojda Lentilka + 21+1

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.03 19:04

S tou vahou je to asi hodne individualni. Ja teda osobne si davam sladke denne a nemam z toho spatne svedomi. Nikdy jsem s vahou problemy nemela, zadne diety nedrzela. Pri 1. tehu jsem pribrala temer 20 kg a behem 6. nedeli byly dole a bez diet. Vsechny pritelkyne se kteryma jsem jejich „pribirani“ prozivala jako kamaradka, mely obdobnou zkusenost. Vsechny pribraly vice nez 15 kg a kg bez problemu sla dolu. Osobne neznam nikoho, kdo by pribral jenom tech kniznich 12 kg. Z tehotenstvi mi zadne stryje nezustaly.

Alex, dcerka 2 roky + 25 tt chlapec

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 18.12.03 19:32

ahoj olciny a puici
dneska jsem sama doma,koblizek vyrazil na vanocno besidku a spat bude u svoji maminky:-)
jeho mama,moje tchyne je zlaticko,kdyz jsem ji minuly tyden plakala na rameni,ze Motol je hnusny,ze se mi tam nechce jit samotne a cekat tam cele dopoledne,neva­hala,preorgani­zovala si den a jede tam se mnou.Je to pokladek.
dneska jsem tady mela kamaradku s rocnim chlapeckem (hned jsem si vzpomnela na Verunku) a kocour z nej byl hotovej.Porad ho pronasledoval,pros­te legrace.
pomlicku se mi tvori v zaludku knedlik a zacinam byt nervozni ze zitrka,doufam,ze bude vsechno v poradku.

LENTILko -jsem rada,ze UZV dopadl na jednicku a pochopitelne gratuluji k holcicce.Jsem i rada,ze pritel seka latinu:-))uzij si krasne vecirek. Jinak ja se taky pohybuji kolem P4,tchyne bydli v Machuldove ulici

DINY - no to se ti ozvaly brzy z ATB,hlavne kdyz ti zaberou. taky se opatruj a nepredelavej cely byt:-))

KiKINKo - co dela prcek,uz ta zacal vic okopavat,nebo to je lenousek.

ALICE - jsem zvedava,az zitra vlezu na vahu,protoze mi vsichni nosi dobrutky a ja neodolam:-))

zdravim ostatni pupici a maminy a zitra na me myslete pa
magrata a krystufek 27+5

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 18.12.03 19:45

tak my s Krystufkem si zabirame utok:-))
magrata a krystufek 27t.t+5

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 18.12.03 20:15

Chodíme s Verunkou plavat a cvičet - do cvičení nás chodí asi dvanáct, do plavání deset + další maminky se kterými se bavíme v herně. Většinou neměly problémy se shazováním ty, které nemají problémy ani před těhotenstvím. A právě tyto maminky měly kolem 10-12 kg navrch. Ale znám několik případů, kdy nebyl vysoký váhový přírůstek (kolem 14 kg) ale šest kilo po porodu zůstalo. Je to dost protivné, musíš pak pořídit nový šatník a těžko se na to zvyká. Jsem toho nározu, že pokud se něčemu dá předejít, tak je dobré se o to pokusit.

Tobě gratuluju, taky bych chtěla mít po šesti týdnech původní váhu.

Alice

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 18.12.03 20:22

Ahojky Alex,

já jsem přibrala v těhotenství 8 kg, po porodu byly kila pryč a váha mi ještě klesla.
Kámoška přibrala 27 kg. Zyčátek šel dolů dobře, ale posledních 5 kg nechtělo spadnout, ale netrápila se žádnýma dietama nebo tak.
Přeju vám všem hodně zdravíčka, pohodové těhulkovství a porod. Hodné tatínky, kteří budou pomáhat.

Ajka od Montičky

al-ex
Povídálka 19 příspěvků 19.12.03 09:03

Krasny posledny pracovny den v tomto roku vsetkym bublinkam a ich prckom.

Tak sme sa dockali a je tu konecne piatok.

Svoju Kvetinku v pripade neznejsieho pohlavia ob:,–( Ali do mazoretkovskeho tymu. Kratka suknicka jej sekne, pretoze podla UTZ mala dlhe FL, takze bude nohana po maminke :-)
V pripade silnejsieho pohlavia bude Kvetinka urcite v utoku ako ryba vo vode.

Lentilka - tesi ma, ze posilnujes nas mazoretkovsky team. Dufam, ze si vianocny vecierok prezila, lepsie ako ja. Prejedla som sa a cely vecer ma bolelo brucho :-)

Diny - tak co na to hovoris? Posila pomaly prichadza tusim nas bude viac nez som si myslela :-)

Magrato - tak dnes na Teba budeme mysliet, tak sa drz.

Vcera som si bola pre vysledky z toho mocu. Bol O.K. nastastie..
Absolvovala som aj UTZ ladvin a pan doktor zistil, ze cely plod mi tlaci na pravu ladvinu. Nasledkom toho moze byt tak caste mocenie, ze si nebudem stihat davat dolu a hore nohavice :-)
Az do porodu budem musiet spavat, len na lavom boku a poviem Vam po dnesnej noci …uz to mi robilo problemy, preorientovat sa z brucha na boky a teraz uz len na jeden :-( .....nevadi - prezijeme.

Prajem Vam prijemne stretavky a krasne Vianoce.

Al-ex + Kvetinka 29+5 tt
(tesim sa na oslavu 30-tin )

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »