Jarní těhulky - Na Nový rok o slepičí krok

Těhotenství

Na Nový rok o slepičí krok nás se to týká hned dvojnásob ? jsme o krok blíže jaru i našemu vytouženému miminku! Doufám, že jste si užily vánočních svátků, že vás nějaký dárek skutečně potěšil a vše se obešlo bez velkých stresů a honění.

Co nás ještě všechno čeká?

Už i my květňulky jsem v polovině těhotenství a prakticky všechny máme za sebou odběry a druhý ultrazvuk. Většina z nás dokonce ví, co se skrývá v bříšku (někdo ví, ale nepoví?.)! Ve druhém trimestru by se nemělo dít nic převratného. Miminka už slyší, cítí bolest, reagují na všechno, co děláme, šplouchají se v plodové vodě, kterou i pijí a hlavně rostou. Kdo nechodí pravidelně do těhu cvičení měl by si najít čas aspoň na 15-20 minut denně. Stačí se natáhnout na bok do stabilizované polohy a prodýchávat do bříška. Dobré je pocvičit i šikmé břišní svaly, zpevňovat pánevní dno a posilovat prsní svaly.

Nastal nám čas, kdy už začíná být i pro naše okolí patrné, že jsme v radostném očekávání. Kromě nákupů pro miminko pořizujeme i větší podprsenky. Právě v pátém měsíci se začínají nalévat prsa, někomu může dokonce unikat v menším množství mlezivo. To mě u prvního těhotenství docela překvapilo, když jsem touto dobou našla na bradavce zaschlou kapičku. Moje starší sestra mě odbyla, že to ještě nemůže být mléko, ale paní doktorka mi to potvrdila. Je na čase nechat si zkontrolovat prsa, většina gynekologů to během těhotenství nedělá. Pokud má některá z vás ploché nebo vpáčené bradavky, je dobré to zjistit, aby se s tím dalo něco dělat. Bradavka vystouplá jen několik milimetrů z dvorce se označuje jako plochá. Může se klidně stát, že jsou bradavky rozdílné. To je i můj případ. S plochými bradavkami se dá kojit, ale může to být poněkud obtížnější, hlavně z počátku, kdy jsou dost nalitá prsa. Na rozdíl od vpáčených bradavek není nutná větší příprava před porodem. Dobré fígle a finty si určitě prozradíme těsně před porodem. Zato u vpáčených bradavek může být problém. Vpáčená bradavka se jeví z profilu jako dolíček, místo aby vystupovala z dvorce ven, je v něm. Pomáhá nošení speciálních formovačů bradavek, stejnou službu mohou udělat i zachytávače mléka, které se hodí i později. Stačí i stará podprsenka, do které se vystřihnou malé otvory pro bradavky. Mělo by jít o příjemný materiál ? bavlnu nebo směsovou látku, další vrstvu by mělo tvořit jednobarevné bavlněné tričko. Bradavky se delším nošením postupně vytvarují. I na vpáčené bradavky se dá vyzrát, jak budeme probírat kojení, ráda napíšu všechna moudra, která jsem v tomto ohledu nasbírala.

Následkem nalití prsů je mohou vytvořit i malé zatvrdlinky, které nás ale nemusí znepokojovat. Další změny můžeme pozorovat na kůži. Může dojít i ke ztmavnutí dvorců a bradavek nebo se dokonce objeví tmavé pigmentové skvrny. Většinou brzo po porodu zase zmizí. Pleť se může zdát na pohmat suchá, určitě si zaslouží větší péči. Na masírování a mazání jako prevenci proti strijím a celulitidě jsem už upozorňovala v předchozích příspěvcích. Nepodceňujte masírování, udělá dobře nejen vám, ale i vašemu partnerovi. Navíc je to dobrý trénink na masírování u porodu. Masáž by měla být jemná, spíše povrchní a měla by se týkat nejvíce ohrožených partií ? prsů, boků, bříška, zadečku a stehen. Vhodná mazadla lez sehnat v lékárně, ale i normální tělové mléko udělá dobrou službu.

Často jsem slyšela od žen, které měly chlapečka, že jim zhrubl hlas nebo jim začaly růst ve větší míře chloupky. Pravděpodobně tu pracují mužské hormony. Já sama na sobě pozoruji tu druhou variantu?

Pokud se objevují bolesti v oblasti bederní páteře a třísel, jde pravděpodobně o zvýšené namáhání děložních vazů. Způsobuje to prudký růst dělohy. Může se objevit i nepříjemné táhnutí nebo tvrdnutí bříška. Většinou gynekolog předepisuje v takovém případě Magnesium.

Náš milý močový měchýř?.! Dostává pěkně na frak! Slouží miminku jako polštářek nebo kopací míč. Pendlování mezi záchodem a ostatními prostory nabírá obrátky?. Pokud se objeví nepříjemné řezání a pálení, jde asi o infekci, která se musí přeléčit. Zvýšená spotřeba tekutin by měla provázet toto období těhotenství. Mohou se dostavit pocity na omdlení nebo závratě. Pomáhá odpočinek s nohama nahoře?.

Kdo trpí na zvýšený krevní tlak nebo má náběh na křečové žíly, měl by informovat svého lékaře. Během těhotenství se doporučuje návštěva praktického lékaře a zubaře. Už jste tam byly?

Pokud se vám všechny výše uvedené obtíže s úspěchem vyhnuly, přijměte mou upřímnou gratulaci! Pak vás čeká jen příjemné vybírání porodnice a dětské výbavičky!

Alice + Jakub 21 tt

Váš příspěvek
alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 30.12.03 12:08

Zapoměla jsem napsat ještě jednu záludnost, která stíhá i mě a to je zácpa. Pěkná protiva…! Dávám si ráno na lačno teplý heřmánkový čaj, snažím se jít „průjmoidy“ jako jsou sušené švestky, datle, jablka, ananas, zeleninu… trochu to pomáhá, ale hlavní problém to neodstranilo.

Pokud je někdo postižený ještě víc než já, chtěla bych varovat před Gutalaxem. Sice se všude říká jaké je to šetrné projímadlo, ale mezi námi děvčaty, je to pěkný driák!! Lepší jsou přípravky, které pouze zvláční stolici. Vlastně ani nevím, jestli se to v těhotenství může, sama jsem se zatím v lékárně neradila. Máte-li lepší informace, sem s nimi!! :o)

Zatím se mějte, novinky z naší rodinky budou následovat, jen co se k nim dostanu.

Alice

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 30.12.03 15:17

Termíny porodů, skóre pohlaví miminek a odkud jsme:

Březen:
Hanča 3.3.2004 (překvapeníčko pro nás, neřeknou a neřeknou:) PLZEŇ
al-ex 10.3.2004 (překvapeníčko -tuší holčičku) Slovensko
Magráta 14.3.2004 (utz -chlapeček) PRAHA
Leena 16.3. 2004 (utz -chlapeček) OLOMOUC
Zuzula 25.3. 2004 (utz -chlapeček) Slovensko
Evásek půlka března (dvojčátka) BRNO
Maxik začátek března (???)

Duben:
Alex 5.4.2004 (utz -chlapeček) USA
Maky 6.4.2004 (utz -holčička)
Růžička 13.4. 2004 (???)
Lentilka 14.4. (holčička) PRAHA
Alfinka 18.4.2004 (???) ZLÍN
Roxana 28.4.2004 (???)

Květen:
Peg 7.5. 2004 (zatím překvapeníčko -tuší holčičku)
Alice 7.5. 2004 (utz -chlapeček) BRNO
Kikinka 7.5.2004 (utz -chlapeček) UHERSKÉ HRADIŠTĚ
Diny 14.5. 2004 (překvapeníčko ? změna, už tuší chlapečka:) PLZEŇ
Netka 15.5. 2004
Vega 20.5. 2004 (utz -chlapeček)
Tanina 23.5.2004 (zatím překvapeníčko)
Beata 24.5.2004 (???)

Fotbalová jedenáctka:

Branka: Jakoubek od Alice
Levé křídlo:
Pravé křídlo:
Obrana: Útok: Kryštof od Margáty
Náhradníci:

Mažoretky: Květinka od al-ex
Rozteskávačky: holčička od Lentilky
Rozhodčí: překvapeníčko od Diny

PS: Nechtěla jsem do tohodle příspěvku motat co je u nás nového, takže je samostatně:) Pokud jsem někde něco přehlídla, prosím těhulky o doplnění pod sekci tohodle příspěvku, v dalším deníčku bude hotovo:)

Diny (21 tt)

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 30.12.03 15:34

Ahojky Alice a ostatní těhulky:)

Děkuji Ali za skvělý deníček, hned jsem si kontrolovala, co mi je a co není, naštěstí zatím většina problémů mě netrápí:) Ali se zácpou ti neporadím, já má spíš opačný problém…

Magratko v minulém deníčku jsem se dočetla, že v nemocnici všechno dopadlo výborně, to je skvělé, jsme moc ráda!!!:) Určitě tomu pomohlo i to, jak jsme tu na vás s Kryštůfkem všechny moc moc mysleli:)))

Vánoce u nás proběhli v pohodě, sice jsem musela po osmé večer ještě jet na pohotovost na krční, protože mě po dobrání antibiotik zase tak bolel krk, že se to nedalo, ale doktůrek mi pomohl, hnisavý čep v krku zlikvidoval a od pátku musím zaklepat, je ta ošklivá angína snad už opravdu pryč:)

Malá byla hotová z dárečků, zavládla u nás Legománie, takže kdybyste k nám přišli, tak nás najdete skoro pořád pod stromečkem, jak stavíme auta, letadla a příšery:) Já jsem taky bylo asi moc hodná, protože mi Ježíšek nadělik fůru knížek (jsem knihomol:), parfémy a pro mimíska spoustu krásného oblečení (od babiček, dědečků a spol.)

A největší novina na závěr:) Včera jsme byli na velkém ultrazvuku!!!

Zpráva číslo 1.: miminko je v pořádku, má všechno co má mít a je absolutně nejkrásnější:))) Zpráva číslo 2.: Máme desetiminutovou kazetku, kde se na mimíska můžu koukat pořád a furt a kdykoliv a jsem už z toho nemocná:))) Zpráva číslo 3.: Pan doktor viděl co máme, ale my jsem vydrželi a nenechali si to říct:))) Tudíž překvapeníčko zůstává, ale je vám jasné, že kdykoliv teď koukáme na kazetku, tak hádáme:)) Jenže na té kazetě to zdaleka není tak vidět jako na PC u ultrazvuku a hlavně, jsme laici a kolikrát nevím, jestli to co vidím je hlavička nebo bříško:))) Ale i tak jsou tam velmi povedené záběry, například jdou spočítat prsíky na nožičkách, je vidět krásně klenba chodidla, komory v srdíčku, žaludek…prostě zázrak:) Nejvíc se mi líbí, když brouček tak líně kotrmelcuje (je to opravdu lenoch, každý pohyb si rozmýšlí, tak vláčně se protahuje a hlavně furt cpe packy mezi nohy a cosi tam štrachá:)))), a když se ručičkou asi škrábe na hlavě, nebo co to tam vyvádí:) Manžílek byl hotovej, asi teprve teď uvěřil, že nás bude za pár měsíců o jednoho víc:)

No tak to jsou hlavní zprávy dne, moc se těším na příspěvky od vás, už dlouho jsem nečetla Peg s Vavřinkou, tak snad dneska už nakouknou:)

Přeji krásný Nový rok, ale já se ještě určitě ukážu:)

Pápá Vaše Diny s překvapeníčkem (21 tt) - na utz potvrzen dle stehýnek a hlavičky termín porodu o 3 dny dříve, takže dnes přesně 20+4 tt)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.03 16:38

Diny my jsme z Prahy-západ :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.03 16:45

ahojte holčičky,

tak jsme zase v domečku a je nám krásně přeci jen doma je doma :-). Měli jsme se sice parádně všichni se starali a starali, ale celkově to bylo dost náročné samé návštěvy a návštěvy. A taky se mi po Vás moc stýskalo, holt jsem závislák :-)

No sice nás opět potrápil nějaký bacil, ale stříkala jsem si Bioparox do krku a po týdnu to docela přešlo, jen se náš ještě drží kašel, ale ten už taky slábne. Vavřinka se má asi dobře protože kope o 106 a to mne velmi uklidnuje.

Pod stromečkem jsem měla hromady dárků takže jsem asi byla hodná a to jsem ráda :-)

dnes jsme jeli nakoupit a s autem do opravy protože se nám po cestě domu pokazila baterka a začla se přebíjet a šuměla a smrděla po zkažených vajíčkách, ale měli jsme štěstí že to nejhorší přišlo až v Praze a my těch 400km zvládli v pohodě. Taky jsme dneska byli v IKEA objednat se na zakreslení kuchynky a taky znovu přeměřit byteček a tak jsme celí unavení a pujdeme asi odpočívat.

Co se dělo tady jdu teprve zjistit papa

Takže všem krásný den
zdraví Peg a vavřinka (21+6)

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 30.12.03 17:59

Holky,

právě jsme na chatu mluvily s Vegou, je v nemocnici, má zánět močáku a ledvin, tak si na ní vzpomeňte. Miminko je v pořádku. Nejpozději v pondělí by jí měli pustit domů.

Alice

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 30.12.03 19:21

ahoj holciny a pupici:-)
konecne jsem se dockala zase te 19.hodiny,no uz jen zitra a budeme mit pevne pripojeni.
jak jsem psala , vcera jsem byla na ko v Motole,pan doktor byl moc spokojeny a uz zase muzu chodit ke sve pani doktorce:-)

Krystufek uz vazi pres kilo,je to proste kus chlapa,pres den pekne chrni ( a ja s nim ) a v noci to rozjizdi. Pristi tyden se pujdu objednat na posledni uZV a ten nam definitivne potvrdi pohlavi.

ALICE - diky za pekny denicek a popisy. Mam pocit,ze nam spotreba toaletniho papiru neuveritelne narusta - mocovy mechyr se cini:-))

PEG - tak jak si byla doma hyckana a co Vavrinec,doufam,ze se mate moc krasne:-))

DINY - taky posilam pozdrav,koukam,ze budete taky tajnustkari:-) Urcite mi pomohlo,ze jste na me myslely a drzely mi palce.Byla jsem vcera strasne nervozni,ale nastesti to dobre dopadlo:-)

KIKINKO - tak jak si dneska dopadla na ko?,doufam,ze ti pani dokotrka moc nevynadala

moc pozdravuji Vegu a preju ji,aby ji to v nemocnici rychle uteklo.

takze zitra si namichame nejaky nealko koktejlicek a o pulnoci na vas budu moooc myslet

pa magrata a krystufek 29+3t.t

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.03 22:20

Ahojky Alice,

nejdříve se Ti představím, jmenuji se Klára a v současné době jsem ve 26. týdnu těhotenství. Stránky emimina si pročítám nepravidelně, na základě přístupu k internetu. Dneska mě velice zaujal Tvůj příspěvek a to z jednoho, pro mě docela důležitého důvodu. Chtěla bych Tě poprosit o bližšší informace a " fígle" ( jak Ty sama píšeš ) co se týče vpáčených bradavek - zřejmě to bude asi můj problém, a pokud bys byla tak hodná a poradila, co vše se s tím dá dělat, abych aspoň trošičku předešla nepříjemnostem, které by mě mohly potkat - mám z toho docela strach. Předem Ti moc děkuji za informace a přeji Ti ( a nejen Tobě, ale i ostatním snažilkám, těhulkám i maminkám ) do Nového roku vše nejlepší, hlavně hodně zdravíčka nejen pro nás ale i pro naše malinkaté štěstíčka, které nosíme pod srdíčkama. Měj se moc mocinky moc krásně.

Děkuji za odpověď

Klára + mrňousek 26. týden ( termín porodu : 25. 3. )

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 31.12.03 10:59

Milá Kláro!

Vítám Tě u nás v jarním těhulkovském deníčku! Doufám, že k nám zavítáš i častěji.

O vpáčených bradavkách jsem napsala článek brzo po porodu, je otištěný zde na emiminu. Najdeš ho zde na tomto odkaze:

https://www.emimino.cz/modules.php?…

Zatím úplně stačí, co jsem napsala - pořídit si formovače bradavek a nosit je. Ostatní Ti ráda napíšu mailem, ozvi se mi na můj mail, je uvedený u článku.

Alice

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 01.01.04 00:01

Takže, milé dámy:

Co jsme si, to jsme si, zapomeňme všechno, co nás tížilo a hleďme optimisticky do Nového roku!

Alice

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.04 10:22

Tak Holkyyyyyyyyyyyy a pupíci kdepak jste?

vítám Vás v roce 2004 plném samých krásných zážitků a důvodu k trvalému usměvu na tváři :-)

Peg a Vavřinka

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 02.01.04 19:21

ahoj holciny a pupici,
pevny internet stale neni.mozna pristi tyden:-(
tak jak jste oslavily posledni den v roce? u nas doma byla malinko dusna atmosfera,manzilek si den pred odskocil na jedno a vratil se ve 3:00. no cely den se snazil,tak proc bych se mracila:-) byla jsem i malinko nostalgicka,uz jenom 10 tydnu a drobecek je na svete.Strasne rychle to uteklo.

jinak doufam,ze se mate krasne a vsechno je u vas v poradku.

dneska jsem jela navstivit kamaradku a to je pohodicka jezdit volnou Prahou,cestu,ktera normalne v zacpe trva hodinu,jsem zvladla za 20 minutek.

posilam vam vsem velikansky pozdrav a hodne stesticka
pa magrata a krystufek zitra uz 30 tt:-)))

Helena24
Povídálka 39 příspěvků 03.01.04 23:17

Ahoj Alice, jmenuji se Helena a dnes jsem 23+0 tt. Občas si pročítám e-miminovské stránky, napíšu nějaký dotaz či komentář. Ráda bych někdy zavítala na váš deníček, myslím, že se svým termínem porodu, se sem celkem hodím - podle PM 2.5.2004, první pohyby 27.4.2004, UTZ 8.5.2004. Doma mám už 22 měsíčního chlapečka Ondráška. Toto druhé mimi by podle UTZ mělo být opět chlapeček - pro tatínkovu radost. Alespoň mám dostatek miminkovského oblečení ve vhodných barvách.
Co se týče problémů, které vypisuješ, mne hlavně trápí již od začátku těhotenství bolesti v křížích a bohužel se občas začíná přidávat i zácpa. Mimi je úžasně čilé a já úžasně unavená. Mám teď moc práce - dalo by se říct „duševní“ - koncem ledna končím VŠ, tedy dělám státnice. Už z toho blbnu, ale snažím si to moc nepřipouštět, abych nestresovala ještě miminko. Tak se odreagovávám pročítánim e-mimina a hlavně sledováním, co to moje mimi už všechno umí, jak je velké a sháním „fígle“ na toho staršího prďolu.
Tak se tedy všechny těhulky mějte a těším se na další deníček.
Pa Helena 23 tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.04 14:40

Ahoj Helenko,

vítám Tě u nás v deníčku, Alice tě určitě ráda přidá do našich seznámků a všechny jsme rády, že se nám to tady rozrůstá a vypadá to že přibyl další fotbalista do týmu.

Já jsem na tom skoro stějně jako ty podle MS a UTZ termín 7.5 a podle pohybů 18.4. Zatím nevíme co to bude, ale chtěla bych holčičku, ikdyž dneska se i zdálo že to byl chlapeček, no tak uvidíme zda tu bude i pár mažoretek :-)

JInak držím palečky u státnic a moc nestresuj miminko, já když si vzpomenu na ty svoje tak to byl stresový děs a hrůza, tak přeji at ti to jde moc hladce.

všechny holčiny mějte se a ozvěte se co je s Váma

Peg a Vavřinka (23tt.)

Tanina
Kecalka 155 příspěvků 04.01.04 18:55

Ahoj Diny,

my jsme z Prahy..takze si nas muzes doplnit :-)
Tanina 20+2tt

Tanina
Kecalka 155 příspěvků 04.01.04 19:17

Ahoj Helenko,

i já tě vítám. Myslím, že se teď máš doma co ohánět, ale určitě to zvládneš. Příprava na moje státnice byl děs běs. Občas jsem hlídala známé její ratolesti a tak asi tuším, kolik toho musíš na jednout zvládat. Ale určitě to dopadne dobře…máme Nový rok a ten má být o něco klidnější než ten minulý (někde jsem to slyšela :-)) U nás zatím začal báječně a tak věřím, že podobně jsou na tom i všichni ostatní.
Měj se krásně Tanina 20+2tt

Tanina
Kecalka 155 příspěvků 04.01.04 19:42

Ahoj holky!!!!!

Tak tu máme Nový rok a já by jsem vám všem za nás všechny doma chtěla popřát vše nejlepší, hlavně hodně zdravíčka, štěstíčka, ať se všem splní, co si přejí, jen ty malé starosti (bez nich to totiž nejde) a spousty radosti. Hlavně všem přeji krásná a zdravá miminka :-))))

V rychlosti proletím, co se u nás stalo mezi svátky. Štědrý den byl moc krásný, spousta dárečků a hlavně hodně radosti. Volala nám moje skoro švagrová, že už také patří mezi těhulky :-) To bylo moc krásné. Za mnou ?zaostává? jen o 10 týdnů. Druhý den jsme jeli k mým rodičům, kde jsme se měli všichni sejít. A opravdu se sešli, ale moje mami si hned ráno po našem příjezdu zlomila nohu nadvakrát v kotníku a tak místo s námi u stromečku byla v Motole na chirurgii. Moc prima :-(?.domů ji pustili před Silvestrem a asi umíte představit tu zábavu s ní doma: ?ještě tohle je potřeba a tohle mi prosím podej, a podlila jsi to maso? Musíš to hlídat, to víš já teď nemůžu.? Ale ne, docela to šlo :-))) Silvestr byl v poklidu a pohodě. Dala jsem si párkrát ?loka? šampaňského a medoviny ..jen na chuť a přiťuknutí. Celou dobu s námi byla i moje neteřinka?holky to vám je poděs?a nejhorší je, že je prý celá JÁ. Už začala chodit a to jí je devět měsíců?ta vám dá zabrat :-)) Jsem moc zvědavá po kom bude to naše malé?..ale novinka !!!! Od 2. ledna kopeme !!! Akorát si říkám, že jsem možná už dříve cítila broučkovo převalování se a prostě jen nepoznala, že už je to ono !!! :-) Ale od ledna už opravdu KOPE !!! Je to tak krásné. Ondrášek každý večer poslouchá a je celý paf, když ho načutne nebo když vidí jak se bříško zavlní.
Tak to je vlastně od nás vše nové.

Alice ? moc pěkný článek?.mě se zatím všechny obtíže vyhýbají (musím to hned zaklepat), akorát od Štědrého dne jsem měla křeče v bříšku, prý to je podrážděná děloha, tedy to jak se roztahuje a tlačí na okolní orgány. Úpony jsou tím namáhané a to bolí. Dostala jsem magnézium, přesně jak jsi psala a za dva dny byly obtíže pryč.

Diny ? gratuluji !!! jsem moc ráda, že je miminko zdravé?.a klobouk dolů..já by jsem to asi nevydržela?.moc se těším až mi řeknou, jestli ten lenoch, co mě už konečně začal okopávat je kluk nebo jestli to je holčička. :-))

Magratka ? tak se dočítám zprávičky, že už jste doma?to je prima viď? Není nad domácí pohodu a klid?.hlavně že jste oba v pořádku, za to ta kontrola v nemocnici stála, ne? :-)) Doufám, že teď už si budete jeden druhého pěkně užívat :_))

Peg ? koukám máte asi pěkný zážitek s autíčkem, ale hlavně že jste dojeli a jste už zdraví. Přestavujete byteček? Určitě to dá zabrat ? my jsme přestěhovali v době kdy jsme se dověděli, že jsme těhu a tak vím co to je?.Chtělo by to tohle a tohle, ale na vše na jednou asi korunky a síly stačit nebudou?takže jdeme na etapy. Teď už nám zbývá jen dětský pokojíček a to snad do května stihneme. Tak ať dobře pořídíte. :-)

Tak přeji všem ještě jednou krásný Nový rok, ať všem vyjde podle jeho představ.

Tanina 20+2tt

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 04.01.04 20:18

ahoj berusky a pupici:-)
dneska tady cely den krasne snezi,kocour rval u okna,ze chce jit ven,tak jsme ho na chvili pustili na balkon a za chvili se vratil cely uknourany a zmrzly.
zitra jedu do prace predat klice a trosku zaucit novou sestricku,budika mam na sestou a tak jsem zvedava jak vstanu:-)

jinak co se tyce krystufka zacina se v brisku pekne roztahovat,Filda se mi smeje,ze mam kazdy rano vetsi bricho. jinak pres bricho mam 90 cm,pres boky 93 ,jsem fakt modelka:-)

TANINO - koukam,ze jste meli take vesele svatky,hlavne ze si maminu nenechali v nemocnici. Co se tyce prcku,tak nam se o vanocich rozchodil synovec ( 10 mesicu ) a je to hrozna sranda ho pozorovat

PEG - doufam,ze v letosnim roce se ti choroby vyhnou obloukem:-))

v utery jdu zase na ko,tak doufam,ze to bude v poradku

mejte se mooc krasne a zatim pa
magrata a krystufek 30+1t.t

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.04 21:11

Magrátko, tak jsi mne inspirovala a změřila jsem se a v 23tt mám 96 přes břicho a 100 přes boky a 100 přes prsa no taky modelka jak blázen :-)

Peg

Tanina
Kecalka 155 příspěvků 05.01.04 18:04

Tak holky na me nemate !!! - mam pres prsa 101cm, pres brisko 99cm a pres boky 108cm. A to jsem pred tehotenstvim mela B a nekdy i A kosicky…o bris­ku a bocich nemluvim…Ach jo :-((

Vložit nový komentář