Jarní těhulky - těhotenské cvičení

Těhotenství

Ahoj babulky těhulky! Tak chci mezi nám ještě jednou přivítat Kláru, doufám, že se Tvůj zájem neomezí jen na vpáčené bradavky a že dáš o sobě ještě vědět!! Vítám též další květňulku Helenu!! Jsem ráda, že k nám zavítala další maminka!! Je nás tu víc, co čekáme radostnou událost podruhé. Těšíme se na další příspěvek od Tebe a držíme palce, ať se státnice vydaří a paměť nezklame!! Jsem ráda, že se opět ozvala Beáta a doufám, že něco uslyšíme i o dalších těhulkách. Maky mi psala SMSky, podle všeho leží doma a je bez připojení, dají se jí posílat maily. Jsou v pořádku, jen má u doktora vyšší tlak. Alfinka byla teď s námi na chatu, je doma a leží.

Chtěla jsem zmínit, co se stalo Pusince. Všechny to nechápeme (byla přece na dvou utz a není možné, že by si nevšimly tak malého plodu nebo kdyby netlouklo srdíčko!!) a taky nás to všechny zaskočilo. Myslím si, že je to spíš ojedinělé a že se nemusíme bát, že by se to opakovalo právě v našem případě. Jsme přece jen o kousek dál, zatím všechna vyšetření dopadla dobře, tak není důvod se zbytečně trápit. Také je docela normální, že miminko čutá nepravidelně a někdy si dává dlouhý oddych. Miminka jsou ještě malá, většinou dlouho spí a melou se jen když je něco probudí ? náš pohyb, hluk nebo nevhodná poloha ? třeba, když je tlačí naše páteř (proto se často melou, právě když uléháme ke spánku!)
A teď k našemu tématu:

Těhotenské cvičení

Ve cvičení pro těhulky nejde jen o to, protáhnout si tělo, ale připravit se na porod a posílit ty části těla, které mohou být těhotenstvím namáhány. Tohle mi při prvním těhotenství jaksi nedocházelo? Chodila jsem sice do tří různých cviční, každé bylo trochu jiné, ale vlastně mě to na porod nepřipravilo. Až teď ve Větrníku (kde jsem byla v předešlém těhotenství jen dvakrát?) mi to konečně dochází. Některé cviky mají zpevnit svaly a pomoci v těhotenství, jiné jsou přímou přípravou na porod.

Co konkrétně procvičujeme?

Správné držení těla, posílení břišních a zádových svalů ? tyto cviky se provádí buď ve stoje nebo na míči.
Cviky:
1. Postavíme se rozkročmo, mírně pod:,–(íme pánev a pohupujeme se zprava do leva.
2. Roztáhneme ruce, v loktech je ohneme směrem nahoru , protáhneme nad hlavu a opět vrátíme do původní polohy. Můžeme cvičit i za chůze.
3. Zapažíme ruce dlaněmi dopředu, stáhneme lopatky k sobě a mírně kmitáme dozadu

Uvolnění krční páteře
Cviky:
1. Sedíme rovně na balónu nebo na židli, pánev je mírně podsazená, nadechneme se, dáme hlavu k pravému rameni a s výdechem pomalu kroužíme k levému rameni, kde se nadechneme a celý cvik opakujeme.
2. Levou dlaň položíme na pravé ucho, mírně přitáhneme hlavu do leva, hlavou tlačíme opačným smerem do dlaně. Povolíme a dotáhneme hlavu k levému rameni. Opakujeme na druhou stranu.

Nožní klenba ? můžeme cvičit ve stoje nebo v sedě, jednoduché cviky, snadno proveditelné i v zaměstnání nebo doma u televize
Cviky:
1. Ve stoje stoupáme na špičky a vracíme se těsně nad zem.
2. Sedíme rovně, chodila jsou na zemi, přitahujeme palce k patě
3. Sedíme rovně, chodila se opírají vnějšími ranami o zem, děláme mističku, narovnáme palce a píďalkujeme dopředu

Technika dýchání ? tohle je velice důležité jak pro těhotenství, tak i pro porod.

Hluboké dýchání do břicha ? cvičíme v sedě na balónech nebo v leže na boku (lze i na zádech). Tímto dýcháním dodáváme kyslík sobě i miminku, v těhotenství při něm relaxujeme, při porodu prodýcháváme v první době porodní bolestivé stahy. Doporučuje se procvičovat od začátku těhotenství i několikrát denně.
Cviky:
1. Ležíme na boku ve stabilizované poloze, nadechneme se zhluboka nosem a pomalu hlasitě vydechujeme ústy. Cvik několikrát po sobě opakujeme, můžeme jím prokládat celé cvičení.
2. Všechno jako ve cviku číslo 1. jen se nadechujeme co nejhlouběji, chvilku zadržíme dech a pak co nejdéle vydechujeme.

Krátké (psí) dýchání do hrudníku ? trénujeme pro první dobu porodní. Pokud nás už miminko silně tlačí, ale nejsme ještě připravené rodit, ulehčujeme si v předklonu právě tímto dýcháním.
Cviky:
1. Klečíme na podložce, hlavu si opřeme o ruce na podleze, zhluboka se nadechneme do hrudníku a pak pomalu přerušovaně vydechujeme.

Posílení šikmých břišních svalů ? pocvičování bříška, je to dobré i na záda.
Cviky:
1. Ležíme na boku, dáme ruce za hlavu a přitahujeme levé rameno směrem ke kolenům. Zakmitáme asi desetkrát, prodýcháme se do bříška a opakujeme. Potom vyměníme strany

Posílení prsních svalů ? jak nám postupně rostou melouny, potřebujeme nejen pevnější podprsenku, ale i silnější prsní svaly.
Cviky:
1. Cvičíme v sedě nebo ve stoje, položíme obě dlaně k sobě, palce směřují k prsům, nadechneme se, zatlačíme dlaně proti sobě a vydechneme
2. Propojíme prsty a zaujmeme podobnou polohu jako u prvního cviku, zatlačíme dlaně proti sobě, pak ruce o kousek zvedneme, opět zatlačíme, zase o kousek zvedneme, zatlačíme a vracíme se zase dolů.

Uvolnění pánve ? uvolňujeme krouživými pohyby ve stoje, na míči nebo v kleku na karimatce.
Cviky:
1. Stojíme s podsazenou pánví, kolena jsou mírně pokrčená a kroužíme boky doprava. Potom změníme směr a kroužíme doleva.
2. Stojíme s podsazenou pánví, kolena jsou mírně pokrčená a boky děláme osmičky, napřed na jednu, potom na druhou stranu.
3. Klečíme na zemi jako u psího dýchání a kroužíme pánví na obě strany.

Posílení a uvolnění pánevního dna ? zatímco do 32. týdne těhotenství pánevní dno hlavně posilujeme, od 32. týdne pouze uvolňujeme. Aktivní příprava pro první dobu porodní. Právě tyto cviky nám významně ulehčí porod, urychlí první dobu porodní a zmírní bolesti. Trénujeme v leže i v sedě, několikrát denně.
Cviky:
1. Ležíme na zemi, zvolna se nadechneme a při výdechu vtáhneme konečník a pochvu dovnitř. (variantu tohoto cviku můžeme procvičovat při milování, myslím, že to partneři velice ocení!! :o))
2. Celý cvik provádíme jako v prvním případě, jen vtahování provádíme na tři doby, pokaždé zatáhneme o kousek a stejně postupujeme i při uvolňování. (Lze cvičit i při čůrání ? v průběhu třikrát zastavit a zase pokračovat!!)
3. Uvolnění: Ležíme na zemi, zvolna se nadechneme a při výdechu vtáhneme mírně konečník a pochvu dovnitř, při nádechu uvolníme a mírně zatlačíme.

Relaxace a kontakt s miminkem ? důležitým zakončením celého cvičení je relaxace. Pokud jsme dosud cvičily bez hudby, nyní se zklidníme při poslechu příjemné pomalé relaxační hudbě. Doporučuje se volit hudbu pro miminka. Dítě od 18. týdne slyší a na to, co posloucháme v opakovaně těhotenství si snadno zvykne. To nám pomůže dítě zklidnit nebo uspat po narození. Nepodceňujme tuto chvilku, nemusí být dlouhá, stačí 5-10 minut, ale měla být pravidelná. Měly bychom se zklidnit, odmyslet si celý svět a věnovat několik minut jen sobě a svému dítěti.
Provedení:
Relaxovat můžeme ve stoje, v sedě na zemi i v leže. Technik je několik, důležité je uvolnit celé tělo. Skvěle se hodí právě prodýchávání do bříška.

Čeho se vyvarovat?

Nepředklánějte se! Když vám něco upadne, jděte do dřepu! To stejné platí o vysávání a podobných činnostech!
Nevstávejte přes bříško! Zbytečně namáháte přímé břišní svaly! Napřed se překulte na bok a ručkujte do sedu!
Nezvedejte těžké předměty. Pokud máte dítko, využijte jeho šikovnosti, dřepněte si k němu, nechte se chytit kolem krku a zvedejte ho celým tělem.

Těhotenské denní minimum:
Aspoň jeden cvik od každého, lze rozdělit do celého dne. Večer určitě posílení pánevního dna + dýchání do bříška.

Jen tak mezi námi děvčaty ? mě se denní cvičení nedaří, ale vím, že by to bylo potřebné. Tak se třeba i s vaší podporou k tomu dokopu!!

Sportu zdar!!

Alice

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 11.01.04 10:57

ahoj holciny a pupici
ALicE - klobouk dolu,dekuji za pekny denicek:-) cvicit nemuzu,ale posilovani panevniho dna a prodychavani budu urcite nacvicovat:-)
jinak hrozne me boli zada,jedine co mi pomaha je,kdyz me Filda jemne hladi po pateri.Kulisek zrovna ted spinka,obcas na me vybouli nejakou cast sveho tela:-)
v utery jdu na ko, tak doufam, ze bude vsechno v poradku.
takze holcinky hezky se opatrujte a posilam vam vsem pozdrav
magrata a krystufek 31+1t.t

 
claire
Stálice 63 příspěvků 11.01.04 14:57

Ahoj jarni tehulky, hlasim se do vasi sbirky jarnich tehulek, muzete si me pripsat do vasi databaze miminek. Mimiska cekame v pulce dubna a bude to chlapecek Viktor. Ahojky vsem. Claire 25+2 tt

 
Anonymní  11.01.04 16:40

Zdravím těhulky moje:)

Musím letět za malou zkontrolovat školu, tak teď jen krátce, zítra se ozvu víc a pošlu aktualizovaný seznámek:)

Do fotogalerie jsem dala novou fotečku z poslední vteřiny (skoro) naší UTZ kazetky, holky, já to tam vidím!!!! Takže nebudu prozrazovat co, kdo chcete , podívejte se a budu moc ráda, jestli tam uvidíte to co já, že to sem písnete:) Vyhlašuju tipovací soutež na překvapeníčko:) Výsledek ovšem zaručen až za 17 týdnů:)))

Opatrujte sebe a bříška, letííííím:)

Vaše Diny a ??? (23 tt)

 
Vega
Kecalka 177 příspěvků 11.01.04 17:00

Ahojky Alice, je super si takhle přečíst, jak cvičit, snad překonám svoji lenost a konečně se k tomu také dokopu. :-)) Jinak včera se poprvé pořádně ozval prťousek, tak alespoň vím, že je ok. :-))
Držím palce všem těhulkám, aby bylo všechno v pořádku,
Ahoj Vega + 22 tt Adámek + Natálka

 
Anonymní  11.01.04 18:14

Ahoj!
Díky moc za popis cviků - snad se donutím cvičit pravidelně (už bych skoro měla:o))

Baghira 29.t.t.

P.S. termín porodu mám 2.4.2004 - takže snad rozšířím klub jarních miminek:o))

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 11.01.04 20:16

ahoj holciny
hodila jsem na jarnatka dalsi fotku naseho bricha,no krasne roste

DINY - mrkla jsem na fotecku,ale zatim nevim,ale ja to rozlustim:-)

pa magrata a krystufek 31 t.t

 
Tanina
Kecalka 155 příspěvků 12.01.04 08:43

Ahoj holky a bříška,

Alice děkuji za ranní rozcvičku…právě jsem se v práci příjemně protáhla a vyměnila židli za balon. :-) Po ránu je to vážně prima..
Jinak u nás téměř nic nového…malé se jen občas převalí a zašplouchá (ozývá se hlavně v autě…asi se mu jízda líbí :-))) nebo je to naopak??? )
No ve středu jdu na kontrolu a hlavně na konečně vytoužený ultrazvuk, takže pokud se do té doby neuslyšíme…tak nám prosím držte palečky, ať je naše potápka v pořádku.
Také jsem se chtěla jen zmínit…včera jsem viděla malého Matýska od Kacii…je prostě úžasný…takový maličký…porod v Podolí byl prý dlouhý, ale přístup prý na jedničku. Kacci pozdravuje a prý se uslyšíme na chatu.

To je dnes vše…opatrujte se teď obzvláště…venku nám taje sníh obrovskou rychlostí a pěkně to tam klouže…
Pa Tanina 21+3tt

 
Lentilka
Kecalka 382 příspěvků 12.01.04 09:10

Ahojda Holky!!
Alice: fakt skvělý popis cviků, mě se zatím daří každý den cvičit, ale začínám být línější a línější, takže to za chvíli utnu a budu se jen válet:-)
Celý víkend jsme byli u rodičů, bylo to fajn. A pěkně jsme si odpočinuli, ale to dnešní vstávání, fakt hrůza!!!!! ALe mám v plánu čtvrtek, pátek dovolenou, tak se utěšuji, že to není tak hrozný ty tři dny, ovšem jestli tu dovču dostanu!! Ale ráno mi zvedla náladu Marty s malým Patrískem, když jsem četla, že už je na světě!! Moc jí to přeju!!
Magrátko: Takže se chystáš do Neratovic? Tam je to asi opravdu dobrý, rodily tam teďka moje dvě kamarádky u pana doktora Chlebečka a byly moc moc spokojené. Já jsem zavrhla Apolináře, a asi skončím v Podolí. Je to přeci jen nejblíže od nás domů.
Viděla jsem fotečku s bříškem, moc hezký, Kryštůfek povyrostl chlapák jeden:o))
Diny: já to možná viděla!!! je to asi klučínek viď? vidím správně, luštím to tu po ránu a mám dojem, že tam vidím pinďíka:o))
Tanino: Od rodičů jsme se vrátili včera dost pozdě, takže jsem se pak už neozvala, abych zbytečně neobtěžovala, ale ráda bych se domluvila na jindy. a já jdu taky na kontrolu ve středu ráno, tak si dáme vědět.

Tak se mějte holky všechny moc moc príma a pozdravujte mimísky !!
Lentilka + 24+5tt

 
Lentilka
Kecalka 382 příspěvků 12.01.04 09:28

Ahoj Holčiny!
tak píšu ještě jednou, můžete mi některý z Vás poradit, co byste dělala? teď jsem na diskuzích tady četla o kopání miminek, a píše se tam, že když mimi moc nekope je to špatné!! Já už jsem se tady zmiňovala o tom, že moje mimi vážně moc nečute poslední dobou, třeba celých 15hodin nic a pak si zakope, děsně málo!
Mám zavolat lékařce?
Díky moc a doufám že Vás moc neotravuji
Lentilka

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 12.01.04 09:40

Lentilko
miminka pry v techto tydnech hodne spinkaji, a proto se ozyvaji tak malo. Ale pro svuj klid klidne zavolej svoji pani doktorce. Ja si pamatuju,ze krystof taky malo kopal i ted to neni zadny fotbalista

 
Anonymní  12.01.04 12:00

Ahoj holky,

Alice pěkně jsi to sepsala, já bohužel ale nesmím cvičit :-( takže se chystám že tak koilem 32tt bych pomalu začla snad už budu moci a když ne doufám že toho mimíska ze sebe vytklačím.

Tak dneska jsem byla na kontrole u dr. a vše sezdá být v pořádku. A pohlaví, no jsme tajemní, ale dr si myslí že tak na 80% to bude holčička, ale jsitě se nám zase neukázala :-(.

Lentilko myslím, že některý mimiscijsou linější, ale když se ozývá apon někdy je to dobré, dr. klidně zavolej uvidíš co ti řekne.

Jinak všechny zdravím pa Peg a snad holčička

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 12.01.04 16:33

Milé spolutěhulky:)

Zdravím při pondělí:) Hned na začátku mám krásnou zprávičku, moje sestra, která je dnes ve 31 tt, bude mít holčičku!!!:) Já vím, ona by to byla krásná zpráva, i kdyby to byl klučík, ale já mám prostě velkou radost a jsem zvědavá, jestli budeme mít teda páreček nebo to budou dvě sestřeničky - princezny:)

Jinak zatím k tipování, já prozradím, co tam vidím já:) Vidím také chlapečka, ještě jsem včera koukala znovu na video na ten záběr a i podle toho, jak se prcek mele…tak je to prostě uprostřed mezi nožičkama a mě to nepřipadá jako kávové zrno - holčička, ale jako jasný pytlík, tedy chlapeček. Jediné, co mě mate, jestli vůbec ve 23 tt už může mít sestouplá varlátka, protože na té fotečce jsou vidět ty kuličky tak krásně, že by je sestouplé už mít musel. No stejně to bude dohadování až do konce a nakonec to třeba bude krásná Anička, že?:))))

ALI super deníček, děkuju moc za návod, haha, já jsem ale děsnej lenoch na tohle, chodíme každý den na procházku a uvažuju o míči a cvičení na něm, ale jinak jsem děsná ostuda…

PEG tak na 80% holčička? To by bylo asi lepší, myslím kvůli způsobu porodu, nepletu se?:)

LENTILKO k tomu kopáníčku. Mám to samé. Prcek se někdy neozve celý den, a večer? Rozhodně to není žádná fotbalová liga, taky jsem se tím trošku potajmu trápila, večer jsem s napětím čekala…spíš mi tak lehce ťuká, omlouvala jsem si to silnější břišní stěnou. Pak jsem četla taky tady na diskuzi to, jak jiné holky skoro nadskakují a tak jsem dostala strach. Tak jsem si vzala odborné knížky k ruce a četla. Nemám se bát. Každé miminko je jiné, každá z nás má jiný poměr plodové vody, asi patříme k těm těhulkám, které jí mají dost a ta voda prostě nárazy tlumí:) Nebo jsou naši mimísci lenochodi, to moje rozhodě rádo spí, když si vzpomenu, jak ho museli na UTZ budit:) A pak tam kopalo, mávalo ručičkama, ale tak pěkně rozvážně, jako by si každý pohyb promýšlelo. A i když se opřelo o stěnu dělohy a párkrát koplo, což bylo jasně vidět, tak já při tom vyšetření NIC necítila:) Takže…nic si z toho nedělej a pokud přece jen, zeptej se na kontrole. Určitě je všechno v pořádku:)
Jinak děkuju za tipování, taky tam vidím chlapečka:) Musím si někde zjistit, jestli ale je možné už v tomto týdnu vidět ty kuličky, to mi vrtá hlavou:)

MAGRATO Máš krááásné bříško:) Kryštůfkovi a tobě to moc sluší:)

TANINO Jé, ty jsi viděla Matýska?:) Povídej, přeháněj, popiš ho maličko, já ti tak zááávidím:) A co Kacii? Jak to zvládla, holka naše?:) Už se nemůžu dočkat, až pokecáme na chatu:) Nevíš, kdy je pustí domů?

CLAIRE Vítám tě mezi námi a hned tě do seznámku píšu:) Pošlu ho aktualizovaný zítra:) Můžeš nám ještě napsat, odkud jsi?:)

BAGHIRO Také tě doplním, ty jsi také brzká jarní maminka, to bude aprílové miminko, ne?:) A zatím nevíte, co to bude, nebo si to necháte také jako překvapení?:) A odkud jsi, jestli to teda chceš doplnit do tabulky?

Tak těhulky, jdu si namazat chlebík s lučinou, mám nějak poslední dobou hlad, asi jak prcík roste:) Nakouknu ještě a zítra pošlu aktuální seznámek:)

Pápá Diny a zlatíčko (23 tt)

 
Kikinka
Stálice 84 příspěvků 12.01.04 17:22

Nazdar těhulinky :-),
opět se hlásím jenom v krátkosti, poněvadž fakticky moc nestíhám, i když se snažím přispívat samozřejmě co nejvíc :-)).
Taktéž děkuji Alici za další díl super super deníčku, nechala jsem se inspirovat, i když jsem (jako mnohé z vás jak tak sleduju) pěkný lenoch a začnu pomalu s cvičníčkem taky. I když, řeknu Vám, nechce se, nechce :-)). Jsem ráda, že se o deníček tak skvěle staráte a když mám nějaký problém, můžu hnedle nakouknout do vašich příspěvků a zkontrolovat, zda-li podobné pocity zažívá ještě některá z VÁS :-)). Tentokrát jste se holky trefily úplně přesně!
DINY, LENTILKO: jsem na tom s těma pohybama úplně stejně, až mám někdy pocit jestli malému něco není a má se u mě v bříšku dobře, ponevadž poslední dobou se mu kopat moc nechce. Mám pocit, že dřív jsem jeho kopanečky cítila přeci jen o něco víc?! Teď je to jenom takové to slabé ťukání, přesně jak popisuje Diny. Ale dám na Tvé rady a problém s kopáním budu přisuzovat silnější břišní stěně :-)). Takže holky, nezbývá nic jiného, než hlavy vzhůru a smířit se s tím, že máme asi malé lenochy, kteří si hoví i bez toho, že by kopali jako o závod, že jo? :-))
DINY: právě jsem okukovala fotečku, myslím, že tam vidím taky kuličky, ba naopak větší než ty, jaké jsem viděla u Tedýska? :-))) Takže, že by přeci jenom další klučík? :-)) Tak ho za mě pohlaď a moc :-))
CLAIRE, BAGHIRO: vítám vás mezi námi jarničkami :-)) Jsem ráda, že se tak krásně rozrůstáme :-)).
MAGRATKO: překrááááásnýýýý pupík :-)) Zajímalo by mě, kde se maličký Kryštůfek schovává? Vždyť já jsem ve 24 tt a takové pupendo mám už nyní :-( Ve 30 tt se budu asi koulet :-)). Hezky ho za mě pohlaď, ju? :-))
PEG: jsem ráda, že u dr. bylo vše v pořádku, já jdu zítra na krev, opět testy na toxoplazmózu a kontrola mě čeká až 27.1., tak snad bude vše taky o.k.?
ALI: moc moc díky za další krásný díl deníčku :-)) Vrhám se do cvičení :-))
Všem ostatním těhulinkám přeji hezký zbytek večera a pohlaďte za mě své zlatíčka.
Paaa Kikinka + Tedýsek 23+4 tt

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 12.01.04 21:02

ahoj holciny a pupici
doufam,ze se mate krasne.

ja zacinam byt trosku ( trosku vic ) nervozni,protoze zitra jdu na ko, tak mi drzte palce at to dobre dopadne

Lentilko - tak co prdolka, uz se ozval. Doufam,ze uz te netrapi a za chvili te poradne cutne:-)

Diny - no ja si taky myslim,ze to bude chlap. nechame se prakvapit,ono uz to dlouho trvat nebude:-)

Peg - takze holcicka :-) ?

Kikinko - kdy jdes na ty odbery? ja jdu zitra,takze si vzpomenu jestli i tebe zrovna v tu chvili netrapi:-)

takze pa a zitra na me myslete
magrata a krystufek 31+2

 
Helena24
Povídálka 39 příspěvků 12.01.04 23:59

Zdravím všechny jarní těhulky, dnes jsem tady u vás teprve podruhé a tak se cítím tak nějak divně. Prolítla jsem si vaše příspěvky a nevím, nevím - vy se všechny tak znáte…Přijde mi, že bych vám to snad neměla ani nabourávat.
Alice, máš moc pěkný deníček - no, čte se to hezky, ale s realizací u mne to zatím vidím bledě (alespoň do státnic, pak se snad polepším).
U nás vznikly trochu komplikace, snad je tomu na vině i můj stres. V pátek jsem volala sestřičce u doktora a ještě ten den si šla pro recept na magnesium. Při prvním těhotenství jsem problémy s tvrdnutím břicha neměla, tak ani nemám žádné zkušenosti. Jenomže ono mi netvrdne normálně během dne, ale jenom když se s manžílkem milujeme. Má s tím někdo zkušenost? To budeme mít do konce těhotenství tu radost zakázanou? Na kontrolu jdu až v pondělí a s doktorem jsem o tom zatím nemluvila, tak jsem tedy zvědavá. A dnes mi ztvrdlo jednou i během dne. Sestřička mi jenom řekla, ať zatím „držím klidový režim“ a beru magnesium. Tak by mne zajímalo, co můžu v rámci klidové režimu vůbec dělat. Můžu chodit ven, vařit, … a nebo musím jenom ležet? (o tom, že za 18 dnů dělám státnice a doma mám ještě 22 měsíčního Ondráška raději ani nemluvím). Tak nevím, jsem z toho taková nervozní. Zvažuji, jestli mi ta škola vůbec stojí za takové riskování…
Asi můj malý příspěvek není zrovna vhodný, ale budu ráda, když se se mnou někdo podělí o radu.

Pa, Helča + chlapeček 24+2 tt

 
Lentilka
Kecalka 382 příspěvků 13.01.04 07:46

AHojda Holčiny!!
Musím Vám všem moc poděkovat, že jste mi tak krásně radily, co se týče toho kopání, opravdu díky!!! Někdy si připadám jako hypochondr, který si jen vymýšlí, jen ho trochu pobolí bříško.
Takže lékařce jsem volala, zítra jdu na k.o. (jak říká Magrátka:-)) a vysvětlila mi, že můj prcek je otočen podle posledního UTZ směr k páteří obličejíkem, takže to kopání moc necítím a i kdyby nebylo tak otočené tak hodně spinká teď ( přesně jak říkala Magráta a Diny) a je možné, že za celý den se na ty kopance moc nesoustředím, takže je moc nevnímám.Takže jsem se hodila do klidu, a uvidím zítra!! Ještě jednou moc moc díky. Ale musím podotknout, že od té doby ta moje malá prcina kopala včera celé odpoledne, asi slyšela jak se mamika bojí, tak jí to chtěla vynahradit!!
Tak dneska je úterý, ještě zítra a pak budu mít možná dva dny volníka navíc, už se těším. Ráno mi moje bambitka Elinka (hafánek) plakala, když jsem odcházela, tak jsem jí vysvětlila, že maminka musí do práce, aby měla penízky na Elinčiny piškotky, tak doufám, že nezbořila barák, svým štěkáním… ale táta jí za chviličku přijde :o) ale nevím nevím jak se bude chovat až bude mimi …
Magrátko: tak nám dej vědět jak si dopadla na kontrole
Kikinko: s těma kopancema už jsem fakt klidnější:o) holky nám poradily viď?
Helča: myslím, že se nemusíš bát sem psát:o) a co se týče tvého problému, hm máš to těžké, prcek doma, státnice před TEbou a mimi v bříšku, no já myslím, že nejdůležitější je mimísek, ale klidový režim nevím co přesně znamená, asi si zavolej ještě panu doktorovi, jestli myslel, že máš ležet doma v klidu jako to musela př. Magrátka, anebo můžeš dělat i jiné věci.
A ty státnice odložit nejdou? to je asi blbost viď? jenom jsem myslela, aby si se zbytečně nestresovala víš?
No moc jsem Ti neporadila, ale ozvi se jak si dopadla, jak s klidovým režimem tak s tou zkouškou
Tak holky ženu na angličtinu, samozřejmě bez úkolu.o))
Tak se mějte, krásný den Vám přejeme
Lentilka + 24+6tt

 
Tanina
Kecalka 155 příspěvků 13.01.04 08:27

Ahoj bříšandy!!!

Tak si můžeme odstřihnout zase jeden pomyslný dílek z metru, končící někde na jaře. Musím se přiznat, že většinou hned jakmile dorazím do práce, otvírám deníček a snažím se hned odpovídat. Vždy mi zvedne náladu a hodně mě vaše příspěvky uklidňují.

Lentilko, Diny, Kikinko ? i já patřím k těm, které mají asi pěkného lenocha v bříšku. Nebo to není žádný troškař a zařídil si pořádný bazén z mamina bříška, které tedy za malé nepovažuji. No každopádně mimíska cítim jen velice slabounce, většinou při jízdě autem, nebo občas večer když si Ondra položí hlavu na bříško a trošku prcka ?zalehne?. Jinak přes den je to spíše náhodné a opravdu spíš zalechtání někde hluboko uvnitř. Zítra se na to kdyžtak zeptám, jdu totiž na ten vytoužený UTZ. Snad nám tam odhalí, kdože se to v bříšku skrývá. Jen doufám, že je malé v pořádku (nechci se tím nijak stresovat, tak na to raději moc nemyslím). Určitě pak dám vědět. Jinak Diny ? Matýsek je okouzlující, je tak drobounký a sladký ?..vůbec nebyl pomačkaný a Kacii říkala, že ani hned po porodu nebyl zmuchlaný nebo zarudlý..no prostě krásné miminko hned od začátku. Domů by je měli pustit snad dnes, pokud malý pěkně přibírá. Mají trošku problém s kojením, malému teče mlíko všudem kolem a pije prý dost dlouho, ale to bude chtít Lenka asi popsat sama. Myslím, že už o sobě dají brzy slyšet. Jo a ještě maličkost ? fotečky jsem samozřejmě viděla, ale přiznám se že nevidím vůbec nic?možná zítra, kdy už budu mít svůj utz za sebou a naučím se v něm orientovat. Pak budu možná moci přidat svůj tip.

Magrátko a Kryštůvku ? vám to bříško nádherně sluší, je přímo kouzelné?..také jsem chtěla být tak štíhlounká a mít jen bříško ven. No místo toho jsem jak dělová koule zvětšující se úplně všude. Začínám uvažovat jestli na konci vůbec najdu dostatečnou velikost oblečení.

Claire, Baghiro ? já vás minule úplně zapomněla přivítat. Takže to činím dodatečně ? vítejte mezi námi?.už víte jestli posílíte řady v útoku nebo řady roztleskávaček?

Vego ? gratuluji ke kopanečkům. Jak se jinak máte?

Peg ? takže holčička? Tu jsi si přála, že?
Tedy pokud si to dobře pamatuji, jestli ne tak mi prosím promiň.

Helčo ? vůbec nevadí, že jsi teprve podruhé. Jsme tu přeci od toho, abychom si navzájem mohli poradit a pomoci si. S tím tvrdnutím bříška by jsem asi neváhala a zeptala se na to doktora, mě můj řekl, jakmile se tvrdnutí objeví, ať se hned ozvu. Za zavolání nebo optání přeci nic nedáš. A totéž i s tím klidovým režimem?.myslím, že je to odlišné. Já měla doporučený klidový režim, když jsem měla křeče v podbříšku?ale mohla jsem normálně na vycházky. Asi záleží v jakém stavu právě jsi. Zkus toho doktora. S tím stresem to bude asi horší rada ? sama si pamatuju jak to bylo náročně období učit se na státnice a ty máš k tomu ještě malého Ondráška a kulaté bříško. Nemohl by si vzít třeba manžílek dovču a vzít malého k babičce, abys měla klid doma na učení? Předpokládám, že by jsi ty státnice chtěla udělat do porodu.

Zatím pa a držte nám zítra palečky
Tanina 21+4tt

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 13.01.04 08:40

ahoj Helco
hele jaky nabouravani,vitame mezi nami kazdou novou maminku a i dalsi ktera podpori nas klub chlapecku :-))))
jinak s tim tvrdnutim,nevim jestli te potesim,ale ja to mam od 26 t.t a doktor mi veskere radovanky zakazal. Klidovy rezim - no mne pan doktor rekl,ze mam hodne polehavat a nedelat zadne domaci prace. Drzim palce at vsechno v pohode zvladnes a doufam,ze nam napises jak si dopadla.
pa magrata a krystufek 31+3

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 13.01.04 12:39

ahoj holciny
tak jsem byla dneska na ko, no nic moc. Cipek je pry prakticky vyhlazeny a prcek je hlavickou moc dlouho. Posila me zase do nemocnice,tak jsem se ji sverila,ze do Motola nechci. Rekla ,ze to chape a tak jdu zitra k Apolinari. Jsem z toho cela presla,tak na me zitra myslete a drzte mi palce,at si me tam nenechaji.
zatim pa magrata a krystufek 31+3

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 13.01.04 13:02

Ahoj Diny a ostatní jarní těhulky!
Termín porodu mám 2. dubna 2004 (uvidíme, jestli se mimčo třeba netrefí na apríla:o))
Pohlaví zatím nevíme - mele se to ve mně - nejdřív jsem to vědět chtěla (celou dobu jsem přesvědčená, že je to kluk), pak zas ne, že to aspoň bude překvápko. No, jenomže teď se chystám začít kupovat výbavičku a zjišťuju, že zelený, žlutý a bílý dupačky nejsou nic moc - a slintám nad růžovýma a modrýma:o)) Takže při posledním ultrazvuku (aspoň myslím, že bude poslední) si to nechám říct (posledně to stejně nebylo poznat - ten stydlín se nám prostě ne ane ukázat:o))
Mějte se všechny krásně, zdraví Baghira 29.t.t.

 
Lentilka
Kecalka 382 příspěvků 13.01.04 13:27

Magrátko!!
Neboj, vše bude dobréé!! zítra na Tebe budu moc myslet, ozvi se nám jak to jen půjde ano?
Lentilka

 
Anonymní  13.01.04 13:50

Magratko, držím palečky at je to jen lepší, ale asi si tam budeš muset chvíli poležet, a dři, udělají vše proto bay tam mimísek zustal conejdéle, neboj to zvládněš máš přeci důležitý cíl.

Myslíme na Vás Peg a vavřinka

 
Kikinka
Stálice 84 příspěvků 13.01.04 14:02

Ahoj Magratko!
Držíme Ti i s Tedýskem všechny palečky co máme, hlavně ať VÁS pustí domů a moc VÁS netrápí. Neboj se, hlavně, když bude Kryštůfek v pohodě a zůstane v mámině bříšku pěkně až do konce. Moc ho za mě pohlaď a hlavně se držte. Moc na VÁS myslíme, paaa
Kikinka + Tedýsek 23+5 tt

 
Kikinka
Stálice 84 příspěvků 13.01.04 14:17

Ahoj Magratko!
Držíme Ti i s Tedýskem všechny palečky co máme, hlavně ať VÁS pustí domů a moc VÁS netrápí. Neboj se, hlavně, když bude Kryštůfek v pohodě a zůstane v mámině bříšku pěkně až do konce. Moc ho za mě pohlaď a hlavně se držte. Moc na VÁS myslíme, paaa
Kikinka + Tedýsek 23+5 tt

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 13.01.04 14:30

Ahoj Margato!

Raději, ať si Tě tam nechají a miminko je v pořádku! Já jsem spěchala na propuštění a pak sjem rodila předčasně. Vydrž aspoň 4 týdny a hezky poctivě lež!!

Alice

 
Anonymní  13.01.04 15:26

Magrátko,

s naším překvapeníčkem ti moc moc držíme palečky, aby bylo všechno v co nejlepším pořádku, aby, když si tě tam nechají, tak aby to bylo pro dobro tvoje a miminka, kočičko, já jsem musela s mojí dnes už 10-tiletou holčičkou také před porodem ležet v nemocnici a bylo to jen a jen dobře, není to tak hrozné, jsou tam těhulky, nejlíp se tam o vás postarají a kdyby se něco mělo dít, umí doktoři okamžitě zasáhnout. Takže jim věř a nebuď smutná, pokud si tě tam budou chtít nechat, však to může být třeba jen na týden a uvidí se , co dál. Nejdůležitější je, aby Kryštůfkovi dorostlo všechno co má, aby se dovyvinul, ale to ty víš:)

Diny a mrňousek 23 tt

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 13.01.04 20:49

ahoj holciny
dekuji vam vsem za podporu a slibuji ,ze dam vede,jak jsem dopadla.
pa magratka a krystufek 31+3

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 13.01.04 21:24

Ahoj holky!

Tak jsem byla včera opět ve cvičení, ale začnu pěkně po pořádku!

Minulé pondělí letěl Marek do Paříže, ale stihl s námi ještě ranní plavání. Po plavču jsem byla s Verunkou na očkování a v dětské nemocnici na utz srdíčka. S panem primářem jsme si dobře splkli, ptala sjem se ho, co všechno na ultrazvuku neodhalí. Říkal že nepozná, co by se mohlo ještě vyskytnout do porodu a nevidí drobné vady, které nemají vliv na zdraví jedince a neohrožují ho na životě. Ale zmínil i možnost, že po porodu nemusí srdíčko naskočit jak by mělo. Zbývá tedy ještě malé procento srdečních vad (nebo spíš onemocnění?) po porodu. Pravidelné ultrazvuky se dělají od roku 1986. Doma jsem zjistila, že nám nejde počítač! Večer hlídal dědeček Verunku a já byla cvičit.

Ve středu přišel kamarád juknout na počítač, takže jsme vynechaly cvičení s dětmi.

V sobotu se stavila kámoška z porodnice, ležely jsem tam obě před porodem na rizikovém těhotenství, ona pak rodila pět dní po mě. Její Martínek pěkně vyrostl, s Verunkou si hezky zalumpačili!!

V neděli jsem podnikla tůru po Brně s Verunkou v batohu!! Jela jsem k našim. No uznejte ? jak má cestovat těhotná ženská s dítětem vážícím 11 kg, když má vidinu šesti nastupování a vystupování z dopravního prostředku a venku je pěkná břečka?! Verunce se v batohu velice líbilo, zase mi to potvrdilo teorii, že je to pohodové dítě se smyslem pro každou blbinu?. Lidi se začali v tramvaji usmívat, když zjistili co nesu, Verunka vytušila srandu a jukala na ně z batohu jako čertík z krabičky?

V pondělí jsem byla v poradě u nové doktorky. Je skoro stejně stará jako já, má tam i ultrazvuk tajně jsem doufala, že mi ho udělá. A taky že jo!! Miminko se hezky mrskalo! Mám přijít za tři týdny. Večer bylo opět cvičeníčko a zase tam bylo moc fajn. Verunku hlídal dědeček.

Dneska jsme doma, potřebuju si dáchnout.

Jsem moc ráda, že nám opět přibyly nové těhulky! Vítám Kláru (claire), doufám, že toho o sobě utrousíš příště víc!! To víš, jsme ženské zvědavé! :o)

Baghíra nám toho také moc neprozradila, možná bychom měly udělat všechny seznamovací kolečko, aby i ty nové těhulky o nás něco věděly. Nebo udělat podobný seznámek, jako jsme měli u snažilek. Každá o sobě napsala pár řádků, já to hodila do wordu a posílala všem mailem. Pokud něco podobného chcete, můžeme to udělat. U mě to bylo s výbavičkou naopak ? růžovou moc nemusím, bleděmodrou také ne, kupovala jsem spíš ty neutrální věci, protože se mi nejvíc líbily?.

Pak se u nás možná ani Helena nebude cítit cize? Neboj se nás, všechny se známe jen odsuď a určitě mezi nás zapadneš!! Tvrdnutí bříška po milování je dost časté ( v prvních měsících se může objevit i slabé krvácení nebo spíš zašpinění). Dobré je zůstat ležet v klidu a pěkně to rozdýchat, jak to popisuji v těhu cvicích. To pomáhá. Myslím, že omezovat kvůli tomu milování nemusíte. No když se na to zeptáš na gyndě, tak Ti to spíš nedoporučí? ale kdo to má vydržet, když je chlap nadržený a na ženskou jdou taky chuťky?.! :o) V závěru těhotenství může bříško tvrdnout i několikrát za den, chce to jen se zklidnit a hezky prodýchat. Kdyby to bylo víc než 10× za den, tak to rozhodně konzultovat s lékařem. Do státnic přejem pevné nervy a budeme držet palce!!

Na Margátu taky myslíme, ať jí to v nemocnici rychle utíká, čípek se už nezkracuje a miminko hezky zůstane aspoň do 37. týdne!! Nech si donést televizi a video, abys neměla absťák a miminku nechybělo vzdělání! Hlavně si nepouštěj žádné horory!! Když mi sem manžel napíše na Tebe mobil (nobo ho pošle mailem) budu Ti posilat novinky SMSkou.

Milá Diny, ať koukám, jak koukám, na fotce z utz nic vykoukat neumím! Takže to i pro mě zůstává překvápko!! Ale máš moc hezký kočárek? Asi Ti někdo dobře poradil!! :o)

Vego, to je pocit, když je něco pohne, co?! Já vím, že poprvé to pro mě bylo jako dotyk z jiného světa!! Jen si to hezky vychuntej! Mě se po tom čutání po porodu stýskalo!! No však to znáš sama!

Tanina: Díky za zprávičky od Kacii!! Kde je Matýsek k vidění?

Lentilko, o čutání nebo spíš nečutání jsem psala hned v úvodu, jukni tam. Až ke konci těhotenství se miminko ozývá častěji, slábnoucí pohyby by mohly značit něco divného, ale v našem stádiu se to může stát.

Peg, i když nesmíš cvičit, dýchání do bříška nemůže ničemu uškodit, spíš naopak. I nožní klenbu a pánevní dno můžeš procvičovat. Zákaz cvičení se vztahuje hlavně na zbytečné zatěžování a dráždění, tohle jsou cviky převážně uvolňovací. Já jsem byla na rizikovém a pravidelně jsem cvičila.

Kiki, jestli tady někdo nestíhá, tak jsem to já!§ tenhle příspěvek už smolím od včerejška?.!! Jsem ráda, že jsem se trefila do vkusu! Jsi snad jediná, která se tu do cvičení přímo vrhá!! Tak ať Ti to vydrží! :o)

Tak a jdu spát!! Jestli to zítra stihnu, anpíšu vám další super cviky do zásoby!!

(s)Mějte se!

Alice

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 14.01.04 10:25

ahoj holciny
tak jsem dneska byla u Apolinare a muzu rici,ze jsem maximalne spokojena. Konecne mi nekdo neco vysvetlil. Takze, predcastny porod mi nehrozi,pan doktor mi vysvetlil,ze cipek je v poradku a vse co to mohlo zpusobit,je neleceny zanet v pochve.Pristi tyden tam jdu zase na ko, udelaji mi tam ruzne vysetreni a tak. klidovy rezim zustava
mejte se krasne a dekuji za palecky
magrata a krystufek 31+4

 
Anonymní  14.01.04 10:58

Holčičky - všechny zdravím. Nemám bohužel moc času a tak ani na net moc nechodím. Jenom v rychlosti přečtu.

Magrato - jsem ráda že jste v pořádku. Tak ať Kryštůfek jenom prospívá. A hlavně ať tě žádné záněty nezlobí.
Martina (Norreen)

 
Tanina
Kecalka 155 příspěvků 14.01.04 11:31

Ahoj holky!

tak uz mame dnesni utz za sebou - A MAME KRASNE A ZDRAVE MIMINKO !!! Asi si umite predstavit jsk jsme stastni. Vylicit pocity, tak tu sedim do zitrka :-))))) Videli jsme uplne vsechno…srdicko do detailu..vcerne sini a komor, toku krve, ostatni organy, ocni vicka, nosni chripi, vsechny prstiky a take sladke tajemstvi, jestli je to holcicka nebo klucina :-)) jenze vam to sem nemuzu napsat…takze az se uvidime na chatu..tak dam vedet. Chceme aby to pro rodinu bylo prekvapko a svagrova sem obcas zabrousi :-)

Diny, Lentilko, Kiki - Ale ptala jsem se na to kopani - je to pry tim, ze stena delohy je jeste silna a tak malicke citime jen slabe nebo skoro vubec.. pry je to uplne normalni.. Problem by pry byl, kdyby nekopalo vubec.

Magrato - to je skvela novina…takze pekne v klidu odpocivejte :-)

Alice - teda uplne vas v tom autobuse vidim…obdivuju jak to zvladas…ale Verunka je asi opravdu bajecna a pro kazdou blbinu :-) coz je dobre

A po dnesku mam termin porodu dle pohybu na 22.5.2004 dle MS 23.5.2004

Pa musim uz letet
Tanina 21+5

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 14.01.04 11:40

ahoj Tanino
to jsem rada,ze UZV dopadl dobre a mimis se ma fajn. jeee,takze uz vis co to je. Kdybychom se nevidely na chatu,tak mi posli osobni zpravicku
pa market a krystof

 
Anonymní  14.01.04 11:43

Zdravím těhulky:)

Jsem ostuda ostudovatá, nějak nestíhám, slíbila jsem tabulku, nevadí, že bude zítra? Večer jí dodělám a pošlu:)

Jinak včera jsem byla na kontrole v poradně, všechno ok, až na tlak, někdo mi říká, že je vysoký, někdo, že nemám šílet, že to může být tím, že jsem vždycky nervozní, jestli bude všechno v pořádku. Takže jsem měla 150/80, nevyznáte se v tom některá?:)

A další zpráva dne: máme doma kočárek!!!:) Je náááádherný, manžílkovi se moc líbí, já jsem z něj prostě unešená, pořád ho různě rozkládám a skládám:) Zkusím vám sem dát fotečku, jestli se mi to povede:) Je to Deltim Travel modrooranžový.

MAGRATKO - tak to je super zprávička!!!:) Jsem moc ráda:)

TANINO - také gratuluju ke zdravému miminku a jsem celá napjatá, co v bříšku schováváš:) Snad se na chatu potkáme:)

ALICE - teda Verunka je pěknej lumpík, úplně ji vidím, nemáš nějakou fotečku, jak vykukuje z batůžku?:D

Těhulky, letím, musím rachotit, dneska se vrátím až kolem půl deváté večer, ach jo…pořád honička, kdy už to skončííííí?

Pápá Diny a mrňátko (23 tt)

 
Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 14.01.04 11:51

Ahoj holky s jarňátky,
tak jsem trochu zmatená a nevím kam se vetřít. Čekám dvojčátka a termín porodu v průkazce je 21.6.2004, ale znáte to budou se strkat kdo tam bude dřív a pak budu viset hlavou dolů a přemlouvat je, aby ještě chvíli v bříšku vydrželi. Jsem v seznámku u letních miminek a je to tam moc fajn, ale jsem tam „služebně nejstarší“ a přece jenom bych toho chtěla co nejvíc okoukat od starších. Jen nevím jestli pro vás není 17+2 moc málo a jestli mě vezmete i k sobě :o) když jsem u letňásků. Tak co?
Přeju vám i miminkům v bříšku hodně pohodičky.

Monis a housenky (17+2)

 
Lentilka
Kecalka 382 příspěvků 14.01.04 12:29

Ahojda Holky!!
Tak jsem teď dorazila do rachoty, jsem normálně utahaná a padá na mě almara:-) asi tady usnu. Také mám za sebou kontrolu, vše je v pořádku!!
Magráto: to je fakt moc príma, že jste v pohodě, a jsi hezky doma a odpočíváš!!
Alice: To si Verunka užila legrace v batůžku:-) viď?
Tanino: mě taky pošli osobní zprávičku(jestli budeš moci) jsem zvědavá, jestli to je prcík nebo prcinka:-) a byli jste v té Krči?

Tak se mějte všichni moc hezky
Lentilka

 
Anonymní  14.01.04 12:38

Ahojky tak jsem tu taky :-)

takmáme středu tot uřední den tak jsem to vzala hopem přes spoustu uřadu a do obchudku, ale už jsem doma, dneska jak svítí to sluníčko jsem jaksi plná elánu, zato včera bylo hnusně a já byla jak mrtvolka dokonce jsem po dlouhé době i odpoledne usla :-)

Monis s Housekamajak píšes samo, že tě vemem k nám a přeji ti aby se ty dvě miminka moc nepraly o to které bude na světě dříva a vydržely tam aspon do konce května :-)

Holky já Vám závidím že víte co pod srdíčkem nosíte, já to chcio takmoc vědět ( a taky potřebuji) a ta naše přišerka pořád drží nožky u sebe, sice dr. tipuje spíše holčičku, ale stále je to jen tip :-( No stejně jsme jí už začli říkat jménem, akorát si děláme srandu že nám ten kluk co vyleze hnedka vynadá a bude se nám řechtat :-) jak nás dostal.

Jinak Magrátkojsem ráda, že je to na dobré cestě a Kryštufek tam ještě hodnou chvíli vydrží.

Taninko moc gratuluji k UTZ taky mě nejvíce dostalo to srdíčko s komorama, přišlo mi to až neuvěřitelné že to můžeme vidět :-)

Dinyhonem se seznámkem, ted jsme se rozrostly a potřebujeme vědět co a jak :-) Tímto také vítám další nové těhulky Baghiru, Claire a Helenku

Alice no to je fakt že to posilování pánevního dna se snažím občas dělat, ale žádná pravidelnost v tom nebude, musím se polepšit.

Lentilko a ostatní, jen jste tady začly probírat to kopání, moje do té doby až moc aktivní mimi se dost zklidnilo, ale je fakt že několikrát deně se ozve takže to mne uklidnuje, ikdyž musim se přiznat že mi to docela chybí :-), holt se asi otočilo na druhou stranu.

Tak to je zatím vše nové u nás, snažím se pomalu třídit ten náš kutloch a vyhodit vše nepotřebné at to nemusíme stěhovat, no zatím je to tu jak když bouchne bomba :-) už at jsme v novém, zítra je kolaudace tak držte palečky :-)

zdraví Peg a Vavřinka 24+0 :-))

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 14.01.04 13:34

Ahoj Monisku!!

my tu nikoho nevyhazujem, holky, co jsou na konci jara a začátka léta chodí do obou deníčků. Už tu máme jedna dvojčátka od Eváska, jenže tam sem teď dlouho nezabrousila (nebo zabrousila, ale nic nenapsala). Máš nějaký kontakt na Klub dvojčat a vícerčat? Vím, že to např. v Brně dost dobře funguje, rodiče si vyměňují nejen zkušenosti, ale i autosedadčky, ohrádky, oblečení i kočárky…

Můžeš u nás klidně zůstat, i když budeš rodit v termínu!! :o)

Mějte se pěkně a opatruj miminka!!

Alice

 
Kikinka
Stálice 84 příspěvků 14.01.04 13:34

Ahoj pupíci :-)
opět nestíháme :-((. Chci jenom v rychlosti poblahopřát Magrátce,Tanince, Lentilce a Peg k jejich úspěšným kontrolám a ultrazvukům :-)). Jsem moc ráda, že je vše v nejlepším pořádku a miminka i jejich maminky jsou spokojení :-)). Já byla dneska konečně na tu krev, opět zkoušky na toxoplazmózu, tak držte palce, ať je vše o.k.?! Výsledku budu mít až 27.1.04, kdy mě čeká další kontrola u pí.doktorky. Holky chtěla jsem se zeptat, jak často chodíte na kontroly, já po měsíci, je to dostačující? Připadá mi to, že jste tam nějak častěji než já a proto mám celkem obavy, jestli jsme s Tedýskem v pořádku??? No nic, fakticky nestíhám, mějte se moc a moc krásně, pohlaďte za mě pupíky a ve chvilce volna se zase ozvu,
paaa Kikinka + Tedýsek 23+6 tt

Mgartko, Lentilko: moc se vám omlouvám, že jsem vás nestihla na chatu :-(((.

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 14.01.04 13:35

Ahoj Monisku!!

my tu nikoho nevyhazujem, holky, co jsou na konci jara a začátka léta chodí do obou deníčků. Už tu máme jedna dvojčátka od Eváska, jenže tam sem teď dlouho nezabrousila (nebo zabrousila, ale nic nenapsala). Máš nějaký kontakt na Klub dvojčat a vícerčat? Vím, že to např. v Brně dost dobře funguje, rodiče si vyměňují nejen zkušenosti, ale i autosedadčky, ohrádky, oblečení i kočárky…

Můžeš u nás klidně zůstat, i když budeš rodit v termínu!! :o)

Mějte se pěkně a opatruj miminka!!

Alice

 
Lentilka
Kecalka 382 příspěvků 14.01.04 13:59

Kikinko
Já chodím také jednou za měsíc, takže se nemusíš obávat, že je Tedýsek zanedbáván:-) a budu držet pěstí na výsledky toxoplazmozy, vy máte doma kočičku, že musíš na takové testy, mě na takové testy moje lékařka neposílala.
Monis: myslím,že je fajn, že tu máme další těhulky a zase tak o moc za námi nejsi:-)

Tak Pa
Lentilka

 
lulu2
Nováček 1 příspěvek 14.01.04 14:07

Ahojte tehuľky.ja som tu nová..čakám svoje prvé mimi v máji 10teho.Zatiaľ mám bezproblémové tehotenstvo a som veľmi rada,že je to tak.Vy už viete čo čakáte?
ešte sa tu musím zoorientovať..

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 14.01.04 14:34

KIKINKO
ja jsem taky chodila na ko 1× za mesic a az kdyz nastaly problemy,tak me zvala po tydnu
pa magrata

 
Kikinka
Stálice 84 příspěvků 14.01.04 14:44

Ahoj Lentilko :-)
Kočičku doma nemáme. Jsou to testy, které se údajně opětovně dělají ještě ve 24.týdnu. První krevní testy mi dělali na začátku těhotenství a teď se musí pravděpodobně opakovat. Posílá nás tam všechny maminy, které jsou nyní 24 tt. Tak nevím, jsem z toho docela jelen? :-). Každopádně díky za podporu, jsem ráda, že nejsem zanedbávána :-).
Paa Kikinka + Tedýsek

 
Tata_Tom
Nováček 2 příspěvky 14.01.04 18:26

Ahoj Těhulky :-) Obdivuji vaše komentáře a postřehy a díky tomu, že má partnerka je též ve stavu naprosto shodném s Vaším, rozhodl jsem se, že Vás zde občas navštívím a podělím se o své dojmy ze strany otce:-) Snad mě mezi sebe pustíte, snad nebudete zavrhovat názory a postřehy z „druhé strany barikády“ :-) Začnu dnes hned jedním dotazem. Dole vaše podpisy obsahují dovětek např. 12 t.t. + 2. t.t. si dovolím odhalit jako těhotenský týden, číslo před tím je doufám číslo týdne, ale co je to + .. ? To vážně netuším a rád bych se poučil :-) Těhulky milé, děkuji Vám a pokud Vás někdy mé příspěvky zaujmou není to tím, že bych je zde tendenčně psal tak, aby byly líbivé. Vždy to bude pouze pokud možno otevřené vyprávění prožitků nadcházejícího otce v rovině naprosté upřímnosti. A závěrem něco o mně, aby jste měly povědomí, kdo že vás to bude zahrnovat pocity a dojmy :-)) Tomáš, Praha , 35 let, podnikatel, hudebník. Pokud mě chcete i shlédnout pak mě najdete na www.funky-beat. Takže se zatím mějte krásně a očekávám spolupráci při řešení mých pocitů, Vás je na to dost .-))))

 
Anonymní  14.01.04 19:21

Aho Tome

myslím, že nám nevadí, že nám napíšše někdo z druhé strany, myslím, že někdy by to mohlo být i kupospěchu věci :-)

k Tvému dotazu 22+3tt znamentá delka těhotenství 22týdnů a 3 dny(většinou počítáno od data poslední menstruace) tudíš miminko je zhruba o 2 týdny mladší.

Měj se a pozdravuj svou těhulku

Peg

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 14.01.04 20:45

ahoj Tome:-)
tak te mezi sebou vitame a jsme rady za nazor druhe strany
magrata a krysta 31+4

 
Tanina
Kecalka 155 příspěvků 15.01.04 07:39

Ahoj Tome,

také tě u nás vítám. Vždy když vidím zájem budoucího tatínka o bříško a pochody v něm, tak mě to potěší. Mám doma totiž také takového a proto vím jak krásné je pak těhotenství pro tu samotnou těhulku.

Přeji vám nádherné těhotenství
Tanina a 21+6tt

 
Lentilka
Kecalka 382 příspěvků 15.01.04 07:39

Ahoj Tome!
Myslím si, že je skvělé, když budeme mít mezi sebe tu „druhou stranu“ :o) Tak Tě tu vítám!!
Lentilka 25+1tt

 
Lentilka
Kecalka 382 příspěvků 15.01.04 07:41

Kikinko,
co se týče těch odběrů krve,tak mě brala pouze ve 12týdnu a pak v 16týdnu na AFP testy, nic více. Ty si psala,že Vás tam posílá všechny maminy. Já se na to tedy za měsíc optám..
Tak se měj krásně
Lentilka

 
Kikinka
Stálice 84 příspěvků 15.01.04 07:52

Ahoj Lentilko :-)) úvodem přeji krásné čtvrteční ránko. Abych pravdu řekla, zatím jsem se s tím taky nikde nesetkala, a že literatury mám doma spoustu… No, každopádně budu ráda, když to dopadne dobře a testy budou negativní. Kočičky doma nemáme, taky se jim zatím vyhýbám, tak snad bude vše o.k.?! Máme doma pouze pejska, ale myslím, že ti tuhle chorobu nepřenáší?! Budeš moc hodná, když se zeptáš ještě u své pí.doktorky…
Mějte se moc moc krásně a pohladkej za mě pupíček.
Paaa Kikinka 24 tt

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »