JARŇULKY 17. Vyprávění o porodu

Těhotenství

Ahoj holčiny, Tak píšu slíbené informace, které jsem se dozvěděla od kamarádky, čerstvé maminky malé Anetky. Předem Vás upozorňuji, že tento deníček je pohled na porod očima těhotné, tedy mnou :) nikoliv zkušené rodičky.

Navštívila jsem čerstvou maminu Katku a její novorozeně dva dny po porodu na oddělení šestinedělí ve druhém patře Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze Podolí. Na pokoji ležela ještě s jednou maminkou a u svých postelí měly své spící pokládky. Abychom nerušily, rozhodli jsme se, že si půjdeme povídat na chodbu, kde je možnost si sednout. Vzaly jsme si vozíček pro malou, který slouží právě pro ?výjezdy? na chodbu. Pro přirovnání to vypadá jako hodně mělký nákupní vozík ze supermarketu vystlaný matrací. Při jízdě nevržou a vypadají nově :-) .
Malá vypadala jako naprosto hodné miminko, které potřebuje pořád spát. Jako by se potřebovala vzpamatovat z toho dva dny starého traumatu ? porodu. Za celou dobu návštěvy na mě otevřela snad jen jednou své velký oči a dvakrát si pšíkla (asi jí bylo na chodbě zima). Na ručičce jí visela značka s číslem shodné s maminkou. Ptala jsem se, jestli je i pomalovaná na nožičce. Není, v Podolí dávají všem číslo na ručičku.

Moje první otázka jak jinak zněla: co porod??? Odpověď: strašný!! Upozorňuju, že Katka není žádný cimfrdlík, je to taky fyzioterapeutka, už na cokoliv zvyklá.
V pátek měla prohlídku v Podolí (den po termínu porodu) a ten den jí trošku pobolívalo bříško. Vše se zdálo v pořádku, ještě je čas, jí řekly. Jen doma odpočívejte a přijďte v pondělí. A tak přes víkend jen polehávala a v sobotu jí bylo dobře. V neděli už to tak růžové nebylo. Volala do porodnice, co má dělat a po telefonu jí uklidnili, že jsou to jen ?poslíčkové? a když jí bude hůř, ať se naloží do vany. Přes noc nemohla moc spát bolelo ji břicho a záda, ve vaně byla naložená celkem čtyřikrát. Ráno proto jeli raději hned, než až na jedenáctou jak bylo domluveno. A začalo to. Po prohlídce jí paní doktorka řekla, že rozhodně nebude rodit normálním způsobem ale císařem, jelikož má srůsty na děložním čípku po prodělané rok staré operaci. To ji ovšem zaskočilo, protože osobní gynekolog jí celou dobu tvrdil, že je vše naprosto v pořádku a nic nebrání v porodu. Jistě si dovedete představit, co se asi honí prvorodičce, která má určité představy o porodu. Nesměla už nic jíst, musela se odšperkovat.
Nakonec se večer začala otvírat a cítila i tlak. Protože se ale začaly ztrácet ozvy miminka, tak vše bylo nakonec rychle rychle, tlačit, já už nemůžu, sestra tlačí na břicho, doktor kleště za hlavičku?no dovedete si představit, jak mě asi vstávali vlasy hrůzou, když mi to vyprávěla. Manžela měla u porodu, chtěl být i na sále, měl strach o ní i o dítě. Když šlo na nejhorší a šlo o čas, tak tam prý bylo tolik lidí, že manžela odsunuli kamsi do kouta, aby moc nepřekážel. Dle jeho slov byl zoufalý, že nemohl nijak pomoci. Malá byla naštěstí v pořádku, jen jí museli odsávat a tak jí viděla až později.

Poté jí nechali dvě hodiny na sále. Ptala jsem se co po tu dobu dělala (to mě vždycky zajímalo). Manžel tam s ní zůstal, občas přišla sestra jí zkontrolovat, dostali oba jídlo a začali obvolávat příbuzné a známé, že mají holčičku. Takže si myslím, že i když to muselo být trauma, tak se to dá zvládnout, když dovedete už volat hodinku po porodu.

Celkově shrnuje porod, jako děs zážitek. Včera říkala už nikdy více, dnes po dvou dnech, že to sice byla hrůza, ale určitě do toho půjde znovu :-). Přes všechnu tu starost, aby miminko bylo v pořádku si moc ty bolesti z porodu neuvědomuje. Měla komplikovaný klešťový porod a proto jí první noc malou nedali, aby si odpočinula. Malé dělali UTZ hlavičky, zda je vše v pořádku.

Ptala jsem se i na klasické otázky jako jestli je možnost epidurálu. Tak prý je, jí ho nabídli, jestli má velké bolesti. Nakonec si o něj řekla, dost se jí ulevilo. Brnění nohou neměla. Shodly jsme se, že kdyby nakonec měla jít na císaře, tak dostane něco silnějšího, protože ona nohy normálně cítila.
Klystýr: při poradně v Podolí dostává těhotná na předpis nějaké čípky, které si v den porodu bere sebou. Sestřiček se pak ptala, jestli si ho má vzít a ony řekly že nemusí, když nic nejedla. Takže klystýr nakonec neměla.
Nástřih hráze se dělá jen když je potřeba. Jí ho dělali, protože to bylo potřeba. Během našeho povídání seděla chudinka tak napůl židle. Ale na pokoji měla klasický dětský kruh, který si dává pod zadek a s tím je to v pohodě.

V Podolí podporují kojení, sestřičky všechno vysvětlí, jen má někdy v tom trochu zmatek, jak se mění směny a tím i sestřičky, tak každá to říká jinak. Dneska po mém odchodu jí čekalo učení, jak miminko správně koupat.

Též mě zajímalo, co je pravdy na tom, když maminky říkají, že dítě ze začátku mění podoby. Bylo mi řečeno, že se snad mění z hodiny na hodinu. Viděla ji poprvé na sále a pak jí na chvilku přivezli na pokoj v noci. Nevěřila, že je její, musela si ověřit číslo na ruce :-))

Pokud bude vše v pořádku a bude normálně kojit, tak jí domů pustí v pátek, to je pátý den včetně porodu. Malou poveze v hlubokém lůžku (vnitřek kočárku) a v autě.

Tak holčiny, doufám, že jsem na nic nezapomněla z vyprávění, a že to všechno nebudete zas až tak brát vážně?na druhou stranu jste chtěly vědět vše, co jsem se dozvěděla, tak tady to máte :-)

Z porodu mám hrůzu asi jako většina těhotných, ale zase na druhou stranu si říkám: zvládli to jiní, tak my taky!

Zdraví všechny MaKačka + Cipíska 24tt

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Majule
Kecalka 206 příspěvků 02.12.04 21:34

Timto se omlouvam Mate, ale nemohla jsem si nechat ujit byt poprve v zivote prvni v denicku:-)).

MaKacko: pekne jsi to poposala. Ja jen doufam, ze nas neceka takovy slozity porod, ale clovek nikdy nevi. ale jak pises na konec zvladli to jini, budeme muset taky. A navic kdyz se miminko jednou dostalo tam, tak musi i ven:-), jak rika jedna moje kolegyne. Smlula je, ze tam jde jako jedna bunka a ven jako skoro ctyrkilovz macek:-))).

Tak vam preji krasny vecer.

Maja

Radina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.04 22:03

Holky, nebojte se. Mám za sebou dva porody, oba dost rychlé, bez komplikací. Kluk měl 3,5 kila a holčička narozená 5 let po něm 2,5 kila. Jsem si vědomá toho, že jsem měla fakt na porody štěstí. Lékaři se dost divili, jsem poměrně úzká v bocích i přes pánev a říkají že drobek a šlo to skvěle. Jezte měsíc před porodem lněné semínko a jestli to účinkuje na všechny jako na mne, pak si už 15 minut po porodu budete psát SMSky kámoškám. Já si o mobil řekla už při šití =o))). Takže hodně štěstí a málo bolesti

Markina
Kecalka 401 příspěvků 02.12.04 22:45

3. huraaa !!!, a ted jdu cist :)

Markina
Kecalka 401 příspěvků 02.12.04 23:03

No, Kacko, moc hezke povydani…i kdyz teda kamaradka musela prozit tezsi porod, jak pises, tak hlavne, ze vsechno na konec dobre dopadlo a obe jsou vporadku, prejeme hodne stesti, zdravi, lasky a rychlou regeneraci po porodu!
At je jakykoliv porod na to nejhorsi se zapomina nejrychleji, hlavne ze je na konci sladka odmena :).
My uz se se Simonkem nemuzeme dockat, az se „rozdvojime“, vid´, broucku ;).

Krasnou a dobrou noc v Cechach a na Morave
preji Markina & Simonek 26tt.

Borufka
Kelišová 5526 příspěvků 03.12.04 08:15

Ahoj holčiny,

Kačko super, přesně takhle jsem si to představovala :-) Je fajn že se kámoška nakonec vyhla císaři a odrodila normálně, i když to musely být nervy. A jak to tam na Tebe působilo? Asi jsi tam neviděla všechno, ale jsou tam útulné pokoje a vůbec prostředí? Leží na normálním nebo nadstandardním pokoji? Nevíš jak na tom byla s holením? Ráda čtu že dávají na výběr s tím epidurálem a že nastřihávají jen když je třeba. No jdu si to přečíst ještě jednou aby mi nic neuniklo :-))

Borůfka + bobulka 29tt

Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 03.12.04 09:21

Ahoj těhulky,

no MaKačko to nebyl moc hezkej porod - pomoc já furt nevím kam jít rodit jestli k tomu Apolináři a nebo do Podolí já se snad nerozhodnu.......

Já musím říct že jsem teď dost citově zničená od svýho přítele takže nemám moc chuť se tady rozepisovat. Ach jo.

Tak holčinky krásný víkend, opatrujte bříška.

Ahoj Petra + beruška 26tt

Krista
Závislačka 4239 příspěvků 03.12.04 09:27

AHoj holky,
zdravím vás opět utahaná a nevyspalá z práce.

Kačko, pěkně jsi to napsala a i když to asi byla hrůza, dalo se to přežít.

Asi žádná z nás nečeká, že to bude bezbolestná procházka růžovým :,-(em. Bude to bolet a to tak, jak nás asi zatím nikdy nic nebolelo, ale holky, až uvidíme ty naše drobky, určitě na všechny porodní strasti rychle zapomeneme.

Já tedy jsem celkem posera, ale porod pořád beru jako něco, co patří k životu, tak se nějak zatím nebojím. Třeba to přijde.

A mám dokonce kámošku, která se málem rozbrečela štěstím jen při pouhém vyprávění o svém porodu, jak prý to bylo krásné, když mimi vytáhli, jak jí zaplavila strašná vlna štěstí.....prostě každá to vnímá jinak.

Tak hlavu vzhůru, však to přežijem.

Taky moc nechápu ty různé diskuse o klystýrech, holení a stříhání, holím se i normálně (ale už si tam moc nedosáhnu), klystýr tedy rozhodně chci, protože nechci, aby první věc, kterou mimi ucítí bylo moje hovno a nástřih - myslím, že je lepší malý střížek než roztržení od konečníku až po močovou trubici.
Ale každý to vidí jinak, myslím, že když si někdo tyhle věci vyloženě nepřeje, neměl by k tomu být nucen.

Tak jsem se vypovídala, konečně něco jiného než faktury a platební příkazy…

JO a Martino, neboj se ničeho, hodně odpočívej, nemusí to přece znamenat, že budeš hned rodit! Budeme ti všechny držet palce.
Přeju vám nádherný víkend!

Kristýna + ještěrka 26.tt

MaKacka
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 03.12.04 09:31

Ahoj holčiny,

tak jsem ráda, že se vám zatím deníček líbí.

Kamarádka ležela na normálním pokoji ještě s jednou maminkou. Normlně si tykaly, jak jsem si všimla. Nadstandard jsem neviděla. Je to starší budova, ale je tam čisto. Na chodbách nástěnky s rady, jak se starat o miminko, ale to asi bude všude v porodnicích. Na holení jsem se zapoměla zeptat, ale Katka mi o tom nic neříkala, takže asi nebyla holená. Působilo to tam na mě v pohodě :-))

Ještě se ozvu.
Zdraví
MaKačka + Cipíska 24tt

sandrik
Neúnavná pisatelka 19816 příspěvků 03.12.04 09:33

Ahoj všem!

MaKačka - MOOOOOC krásný deníček. Když jsem četla, jaký problémy měla tvoje kamarádka a jak to nakonec dobře dopadlo, málem jsem začala brečet radostí. Jsem v práci a dělám, že dělám, takže by to asi vypadalo divně. Až budeš s kamarádkou mluvit, vyřiď jí přání i ode mě a myslim, že vlastně i od všech jarňulek :-))
Už se těšim, až taky budu mít toho drobečka u sebe, až se podíváme jedna druhý do očí :-) a porodu se zatim zas tak nebojim (však ono to ještě přijde).

Majule: Mě dr. v lékárně jitrocelový sirup nedoporučovala, dala mi nějaký od „S“ - je to homeopatikum z bylinek, ale neni tam jitrocel. Taky jsou dobrý echinaceový kapky - na posílení organismu a imunity. Daj se používat preventivně, nebo jako součást léčby.

Mava: všechno bude v pořádku, neboj - když ti drží palce (všechny 4) cca 20 těhulek a 21 mimísků :-)))

mějte se hezky a pohlaďte bříška
Sandra a Anetka 24+3

MaKacka
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 03.12.04 09:47

Ahoj holčiny ještě jednou,

tak někdo říkal v minulém deníčku, že vkládáme málo fotek. Tak teď jsem na stránky Jarňulek přidala jednu. Takže kdo je zvědavý, jak budu vypadat a miminkem v náručí, tak jukněte… :-)

MaKačka

janat
Extra třída :D 10838 příspěvků 03.12.04 10:09

Ahoj holky, prominte, ze vam „lezu“ do denicku, ale nedalo mi to nereagovat. Pred peti mesici jsem porodila sve prvni dite a tak chapu ten zajem a strach tehotnych prvorodicek, protoze jsem take travila dny na emiminu hledanim vsech moznych popisu porodu a za kazdy pozitivni jsem byla vdecna. Rodila jsem v Thomayerove nemocnici, mela jsem u porodu „sveho“ tzn. zaplaceneho gynekologa a manzela. Obema jsem vdecna a bez nich bych to asi nezvladala tak v pohode. Porod trvla celkem 13 hodin a od prvni kontrakce byly kontrakce po 2min a trvaly minutu (takze zapomente na nejake zkracujici se intervaly vsechno muze byt i jinak :) 9 hodin z toho jsem stravila v porodnici. Nejdrive jsem byla na prijmu- klasika- vnitrni vysetreni, monitor, byla jsem otevrena na 4cm, a tak jsem byla shledana „zralou“ na to jit na tzv. pripravu, kde mi bylo nabidnuto klystyr nebo aplikace mnou prineseneho Yalu, zvolila jsem Yal a musim rict, ze priste jdu rozhodne do klystyru, videla jsem totiz tu ulevu jine maminky-zdr. sestsricky, ktera mela klystyr a citila se o mnoho lepe nez ja. Oholena jsem uz byla z domova, takze me sestricka „nahnala“ do sprchy, prinesla mi tam balon a ja jsem si uzivala kontrakce v horke vode- moc prima, prinaselo me to velkou ulevu. Potom po delsim premlouvani jsem vylezla ze sprchy sla na porodni sal, kde me napojili na monitor a pan doktor vysetril. No cekala jsem vetsi pokrok bylo to jen o cm vic, coz me teda dost zdrtilo a tak jsem si rekla o epidural. V Krci picha epidural soukrma firma Anestar, stoji to 4700Kc a prijdou kdykoliv do 20 minut, vsichni si je moc pochvalovali, ale ja samozrejme mela zrovna smulu a Dr. co prisel byl evidentne zacatecnik a nezadarilo se :( Po asi hodine trapeni, kdy jsem uz nevedela, jak mam tomu anesteziologovi rict s prominutim at se na vy…e, to nakonec ukoncil „muj“ Dr slovy, ze kdyz jsem tohle vydrzela (mysleno hodinu sedet a nehybat se pri kontrakcich-nic horsiho to nebylo, protoze vpichy do zad jsou zneciliveny lokalnim anestetikem), tak klidne uz porodim bez epiduralu a anesteziologa-zacatecnika proste vyhodil ze salu. Razne mi sdelil, ze mam takovy krasny normalni porod. Muzu vam rict, ze jsem se rozesmala, protoze me prislo hrozne vtipny, ze nekdo, kdo v zivote porodni bolesti nezazije me tak presvedcive tvrdi, ze je to v pohode. Ale nakonec musim rict, ze mel pravdu, bolesti pri kontrakcich, hlavne v posledni hodine pred tim nez jsem mohla zacit tlacit, byly opravdu „strasne“, ale uplne jine nez jsem si umela predstavit , rekla bych, ze na rozdil od jinych bolesti (a myslim , ze uz jsem si v zivote nejake uzila) tyto bolesti jsou svym zpusobem krasne a zazit je neni nic strasneho , ani stresujiciho. Verte mi, ze pred porodem jsem neverila, ze bych nekdy neco takoveho napsala :)
Kdyz pak prisel Dr. a rekl, ze sice nejsem jeste uplne otevrena, ale ze vidi, ze uz nemuzu vydrzet netlacit a tak ze to zkusime. Zkusili jsme to, a na tri kontrakce, s obrovskym nastrihem a s pomoci por. asistentky lezici na mem brise byl syn venku, mel temer 4kila a 53cm.- drobecek :), tato faze je sice straslive fyzicky narocna a po tech 13 hodinach kontrakci to je jeste horsi, ale uz vubec neni bolestiva, clovek uz vnima jenom miminko, ktere uz uz bude s nami, a je to uzasnej pocit. Protoze byl tak velikej tak mel mensi problemy to rozdychat, tak mi ho nemohli dat hned na bricho, ale prinesli mne uz otreneho podepsaneho (manzel vlastnorucne, je na to doted pysnej) za pul hodinky na prvni kojeni. Jinak co se tyka kojeni je Thom. nem. jedina Baby Friendly hospital v Praze a pokud si chcete byt jiste, ze opravdu kojit budete tak jenom sem!! My ted kojime sesty mesic bez jedineho problemu!! Diky sestram v Krci! Tu pulhodinku, co byl syn pryc, jsem stravila rozenim placenty a sitim, coz jsem vubec necitila a pratelsky jsem u toho rozmlouvala s Dr. a por. asitentkou jejiz jmeno jsem bohuzel zapomnela, ale ma take velkou zasluhu na celkove prijemnem zazitku z porodu, a myslim, ze ma nekde schovane andelske kridla :) Byla jsem uplne cila a najednou do me vjela energie jako nikdy v zivote a hned jak mi prinesli syna tak jsem u kojeni telefonovala vsem znamym a pribuznym a brecela stestim (tolik odpoved na dotaz, co se dela v tech dvou hodinach na sale :)
Porod byl tim nejuzasnejsim zazitkem, co jsem v zivote mela, hned druhy den jsem sdelovala Dr. , ze s nim a s manzelem jdu rodit znovu treba zitra, moc mi to sice neveril, ale ja jsem to myslela uplne vazne :)
Popravde me to ted trochu preslo, protoze sestinedeli bylo naopak zase nepredstavitelne narocne obdobi, ale to nebylo tematem denicku.
Vubec se nebojte, ta bolest je to nejmensi, teste se na miminko.
Omlouvam se za chyby a preklepy, ale nemam cas to po sobe cist (dite si me uz zase zada) Hodne stesti a jenom krasne a lehke porody. Jana

LUJA
Ukecaná baba ;) 1456 příspěvků 03.12.04 10:42

Ahoj holky,
tak jsem to vsechno precetla. To je fajn, ze tu mame tech liceni porodu vice, diky Jano.
Ja jen premyslim jestli tedy normalni klystyr nebo radeji YAL, zatim jsem vetsinou cetla ze YAL je setrnejsi, ale Jana na to zase kouka jinak, tak jeste nevim. Do epiduralu asi pujdu, uz jsem dala manzelovi za ukol, ze pokud ho budu chtit, bude mit za ukol donutit personal mi ho pichnout. Taky me asi bude muset doma oholit, protoze uz ted mi to jde dost spatne a to brisko jeste poroste. Teda musim se priznat, ze uz bych to mela rada vsechno za sebou.
MaKacko, jako budouci mamince ti to moc slusi. My jedeme o vikendu konecne ven, tak se snad taky necham vyfotit a dam prirustek do galerie.

musim jit predstirat praci, ale jeste se vratim :-)
Lucka 27tt, uz se mi taky blizi zachytny bod!!

PS. Markino: o tom stejnem datumu vim. Muzeme si zasoutezit, ktera to bude mit driv za sebou :-)))

julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 03.12.04 10:44

Ahoj holky a pupíci,

hlásí se ostuda Julie s mrňouskem.
Tak jsme včera absolvovali další kontrolu a vše je v pořádku. Dokonce mi stoupl tlak na 120/70, což jsem ještě v životě neměla. No, je fakt, že se cítím moc dobře. Zkontrolovali jsme čípek, dr. pravil, že je to dobré, že se ani nehne, ale mám přijít ještě jednou před svátky, aby se to potvrdilo, že drží. Taky jsem se ptala na porodnici a prý to zbytečně brzo řeším, takže jsem to odložila na leden. Jediná špatná zpráva je, že musím na ten preventivní zátěžový test na cukrovku. Teda musím, asi kdybych řekla, že nejdu, tak by nikdo nic nenadělal, ale prý mám jít, že je to teď nově povinně pro všechny těhule. No, ale asi to neplatí všude, protože kámošky ze cvičení nebyly. Je to moc hnusné? Vím, že Pražandy na tom byly skoro všechny, ale já jsem to moc nevnímala, říkala jsem se, že cukrovka se nás netýká. U nás v rodině ji nikdo neměl a cukr v moči taky nemám. Ach jo. Já se tam určitě dobliju, nesladím totiž.

Kači - deníček je moc fajn, je potřeba to vidět ze všech možných stránek. Taky jsme se byli podívat v porodnici na mimčo, na toho Ondráška, maminka se taky jmenuje Katka, ale porod měla úplně ukázkový. Je fakt, že to bylo už třetí dítě, ale ono to není pravidlo, že každé další je lehčí porodit. No ale zkrátka jí v jedenáct začly kontrakce po čtyř minutách, tak šla na oběd, udělala s dětmi úkoly a kolem čtvrté odjeli do porodnice, manžel je dost zaměstnaný a navíc by to stejně nestihl. Takže si pochodovala, hopsala na balonu, sprchovala se a pořád se jí nějak nezdálo, že už je to ono. Pak jí píchli vodu a pořád nic. Jenže asi v sedm se to všechno strašně zrychlilo a říkala doslova:
„já si tak stojím vedle té postele, najednou si šáhnu mezi nohy a cítím hlavičku. Tak volám, sestři, ale honem. Vyskočila jsem na tu porodní postel, sestry mi hupsly na břicho a malý byl v půl osmé už i umytý.“ A to neměl způsobně ručičky křížem, ale jednu zamotanou kolem krčku, takže se trošku přibrzdil. Jinak by prý snad porodila ve stoje:) Dobré ne? Takové porody klidně tři do měsíce. Samozřejmě není nastřižená ani sešitá a je naprosto fit, kojila hned druhý den.
Tak to jen tak na ukázku, že i takhle to někdy jde.

Já budu muset končit. Opravují nám střechu a tak strašně tady mlátí, že mám pocit, že mi propadnou do pokoje, tak půjdu radši někam do bezpečí.

Markino, kdy teda přesně budeš na Moravě? Ať to můžem naplánovat. Těším se a doufám, že se ostatní Moravačky pochlapí a taky dorazí.

Jo a někdy během čtrnácti dnů se chystám s manžou do Prahy, takže bych vás Pražandy ráda poznala osobně:)

Papa Julie

Ifca1
Echt Kelišová 8916 příspěvků 03.12.04 10:51

No páni,
utírám slzičky (keště že tu v kanclu teď nikdo není :-) Pokaždý mě tak hrozně dojme, když čtu nebo slyším někoho popisovat porod, nějaký drasťárny mi moc nevadí, to už k tomu asi patří, ale potom když už je to miminko na světě, tak ten první pohled a když ho dají pochovat, no a už zase skoro bulím…

Mec hezký deníček, Kačko chválím chválím a taky díky Janě za její příspěvěk, ještě jsem napnutá, co napíše Máťa…

Myslím, že na porod jsem docela připravená, beru to tak, že se to už nedá vrátit (ani nechci!) a jinak se prostě toho mýho mazlíčka nedočkám. Nemá smysl se nervovat dopředu, ničím si nepomůžem, akorát budem ve stresu a miminko taky. Stejně to pak příjde v těch posledních tejdnech a nakonec by člověk dal nevímco, aby už to mimčo bylo venku. Tak hlavu vzhůru, nastudujme co se dá, ať nás nic nezaskočí, ale nervy pusťte k vodě!

Ivča a Kubíček (22+1 - teď nevím, jestli už nebo teprve 22:-))

LUJA
Ukecaná baba ;) 1456 příspěvků 03.12.04 10:56

Ahoj,
toho testu na cukrovku se zas tak neobavej, ze vseho nejvic je to nuda, kdyz cekas v te cekarne na jednotlive odbery. Ale je fakt, ze nekde te i poslou ven se projit. Ja si tedy cetla. Ta glukoza je opravdu dost hnusna, taky me to nakopavalo, ale vypit se to da. Tim jak te nuti to vypit rychle, tak to mas alespon rychle za sebou. Kdysi mi delali rentgen zaludku a musela jsem vypit :,-(ru smichanou s vitacitem a to bylo jeste odpornejsi.
Lucka
jo az budes vedet kdy budes v Praze tak napis, nejak se domluvime i s ostatnima Prazandama

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.04 11:00

Ahoj těhulky,

MaKačko super deníček, musím říct, že vzhledem k tomu, že jsem si přečetla i hororové vyprávění Eliny v deníčku následujícím, tak jsem na ten můj porod „namotivovaná“. No nějak to budeme muset přežít. Začínám docela uvažovat a nějaké soukromé PA nebo dule, protože mít u porodu „svého člověka, který je v obraze“ je asi fajn.
Jinak už se začínáme zabydlovat, většina krabic už je vybalená a už je to k žití, takže pomalu regeneruju, ale bylo to maso. Ve středu jsem si vzala dovolenou, měla v bytě tři různý řemeslníky a mezi vařením kafe jsem si vyplňovala čas žehlením obravský hory prádla, bezva záležitost. Včera jsem přijela večer z práce a jen jsem apaticky koukala kolem sebe, pak jsem se naložila do vany a v devět usnula. No doufám, že přes víkend s tím ještě trochu pohneme, protože bych přeci jen chtěla už udělat nějaký cukroví, ať už tam začnou vonět vánoce. Holky napište, kdo pečete, svůj oblíbenej recept, já miluju vanilkový rohlíčky a úlečky (vosí hnízda), pro Petra chci vyrobit nějaký dobrý ořechový, ale jinak budu experimentovat, tak poraďťe nějaký mňam cukroví.
Ještě pár statistických čísel: do práce půjdu ještě 23× huráááááá (chtěla bych jít 15.ledna na mateřskou), přibrala jsem zatím 8 kg (ještě tři měsíce přede mnou…:-)), a Elišce zítra bude 27 bříškových týdnů.
Mějte se krásně

Ivča a Eliška 27t.

Ifca1
Echt Kelišová 8916 příspěvků 03.12.04 11:01

A ještě detaily - o epidurál ani neuvažuju, mám skoliózu dolní části páteře, sice jsem se Dr ještě neptala, ale někde jsem četla, že to není možný (asi je to pravda, protože, jestli se má trefit jehlou do páteře a ta neí uprostřed zad ale někde pokroucená na stranu, tak to asi není zrovna nejbezpečnější), holení přenechám manželovi (nejenom že už teď si tam sama nevidím, ale o nějakém dosáhnutí nemůže být ani řeč:-) a klystýr beru, prej to není nic až tak hroznýho a lepší než pak snažit ovládat a stydět se. Nástřih si dopředu nepromýšlím, zkusím masaž hráze, ale když to prostě bude nutný asi na toho doktora těžko budu křičet, ať to nedělá - možná že o tom ani nebudu vědět.

Tak to už je ale vážně všechno :-))

Ivča

Borufka
Kelišová 5526 příspěvků 03.12.04 11:12

Raději čtu takovéhle popisy porodu než ty děsivé jak to příšerně bolí a že už nikdy víc apod. :-) Jsem zvědavá jak si to na jaře pak všechny užijeme :-)

Kde máme tu Máťu? Určitě nám k tomu ještě udělá nějaký zkušený komentář.

MaKačko na fotce vám to oběma moc sluší, takovej malej uzlíček…:-)

Mavo neboj, připojuju se s palcema, určitě to nepůjde tak rychle. Někde na poradně jsem četla že měl porodník rodičku od pátého měsíce otevřenou na prst a donosila to v pohodě do 39tt…

Borůfka 29tt

ZuzkaK
Stálice 86 příspěvků 03.12.04 11:42

Ahoj holky jarňulky,
tak Vás zdravím po téměř 7týdnech?? tak nějak. Nic se nám nestalo, jenom jsem se na nějaký čásek přesunula domů na Moravu a tam nemám net:o( teď jsem u manžela v práci, tak jsem přečetla aspoň poslední deníček, koukám, že nás přibylo, vidím tu nějaká nová jména. Tak já prostuduju ještě ty deníčky předtím..

Kontrolu jsme absolvovali včera, prý mám trochu zkrácený čipek, ale jinak děložní hrdlo dost pevné, tak to snad vydržíme do termínu. Byla jsem minulý týden u kamarádky, které se miminko narodilo ve 29tt a zachránili ho, to jenom abyste byly klidnější. Teď má 5, ale vlastně 2 měsíce, sice potíže s dýcháním a je malinké, ale to všechno prý dožene.

Co se týče porodu, nepatřím zrovna k hrdinkám, ale přiznám se, že se na něj těším. Cvrček v bříšku řádí s neuvěřitelným elánem, tak se už nemůžu dočkat, až ho budu držet v náručí:o) Strašně rychle mi to utíká. Epidurál bych chtěla, s holením si hlavu nelámu, zatím to zvládám sama a pak uvidím, nástřihu se člověk asi nevyhne, když je to nutné, i když masáž hráze chci zkusit, třeba to pomůže. Klystár si většinou všichni pochvalují a určitě je lepší pocit rodit prázdná než se stresovat nějakou nenadálou příhodou…

Vidím že zase plánujete nějaký sraz i s mezinárodní účastí:o), tak jestli budu moct, určitě se přidám, hlavně doufám, že se v pravý čas dostanu k netu a vůbec se o něm dovím…

Tak já jdu studovat ty předchozí deníčky, hlavně Vás všechny moc zdravím a taky Vaše miminka a snad se brzy zase ozvu.

Krásný den a klidnou mysl přeje Zuzka a cvrček 26tt+1

Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 03.12.04 15:51

MaKačko - chtěla jsem se tě zeptat, kolik platíš za to že s tebou půjde lékař z MEDY k porodu, tady ve článcích na internetu jsem četla že 16.000 zdá se mi to teda šílený.

Díky

Petra

Pisklatko
Kelišová 6675 příspěvků 03.12.04 16:10

Ahojky spolutěhulky a bříška:-)))
přeju krásný den:-)

MaKačko - deníček je super:-))) Porod kamarádky sice trochu složitější, ale zvládnutý v pohodě:-))) přidávám se ke gratulantům a mooooc gratuluju:-)))

Porod - zatím obavy z porodu nemám, možná to přijde:-) Je to tím, že jsem si už jeden vyvolaný ve 21tt prodělala. Asi jsem o tom ještě nepsala, ale je to přes 5 let a z genetických důvodů (ta naše hemofilie) jsme těhotenství přerušili. S otcem dítěte jsem už nebyla a všechno to šlo tak rychle, byla jsem mladá a s ničím jsem se nepárala, takže jsem to přežila jak po psychické, tak fyzické stránce. No a všechno zlý je pro něco dobrý, takže teď to dobrý mám v podobě toho, že jsem na porod jakž takž připravená. 3 kg macík je sice trochu něco jiného, ale alespoň něco. Bolest to byla hrozná, ale taková jiná, epidural mi zabral, až mi na pár hodin znecitlivěl i nohy. Holení, klystýr, nástřih o tom v tom stadiu těhu není řeč.
Takže porodu se nebojím, když bude potřeba, epidurál zvolím, holení a klystýr mi vadit nebudou a na Matýska se moc moc moc těším:-))) Taťku u porodu s největší pravděpodobností mít budu, takže doufám, že to všichni tři v pohodě zmáknem:-)))

A u nás nového - kuchyň je smontovaná a je krásná, krásná krásná:-))) Už se těším až v ní budu vařit:-))) Teď ještě probíhají instalatérské a elektrikářské práce a já doufám, že se všechno povede zapojit:-))) No a po nedělním úklidu hurá na vaření:-)))
Jinak se máme ok, Matýsek má zase klidnější dny a já mám dneska lítostivý den… Už jsem stihla dojetím 2× brečet:-)))

Cukrovka - test mě čeká také a asi přespříští týden, tak jsem zvědavá, jaký to bude,,, Snad ne tak hrozný… Ale nevím z čeho mi vezmou tu krev 3× za sebou, protože mám žíly na prd… To bude zase raso…

Tak holky krásný den a hurá je tu páteček:-)))

Pískle s Matýskem spinkátkem 23tt (to to letí:-))))

sandrik
Neúnavná pisatelka 19816 příspěvků 03.12.04 16:21

Ahojky,
tu krev ti budou brát z prstu. Taky jsem se bála, že mi netrefí žílu, ale sestra mě hned vyvedla z omylu :-) Glukóza je hnus, ale čím rychlej to vypiješ, tím dřív to máš za sebou. Já pak hned vypila asi 0,5 litru vody, aby spláchla to sladký z krku.

Pozdravuj mrňouska. Přítele jsem už obeznámila s tim, že je Anetka zasnoubená s Matýskem (fotbalistou, houslistou), smál se a prej že jo :-))))))

Hezký víkend všem přeje
Sandra

LUJA
Ukecaná baba ;) 1456 příspěvků 03.12.04 16:36

0,5 vody??? To mi teda nedovolili, celou tu dobu sem nesmela pit ani jist. Sandro, mozna prave proto jsi mela tak nizke ty hodnoty ?! :-)
 Lucka

Markina
Kecalka 401 příspěvků 03.12.04 16:44

Ahoj Jani,
moc ti dekujeme, za krasny clanek plny rad a informaci.
Prejeme Ti hodne stesti, zdravi a spostu nadhernych chvil s miminkem!

Za Jarnulky preje Markina

P.S. Urcite nam take napis, az ti da malinky trosku casu, jak probihalo 6-ti nedeli z tvoji zkusenosti. Predem dekujeme!

Pisklatko
Kelišová 6675 příspěvků 03.12.04 16:54

Ahoooooj Sandro a snoubenko Anetko:-)))
tak to je skvělá zpráva, že je to z prstu:-))) Já mám totiž všeho všudy jednu žílu, která dává a to by asi nezvládla… No na glukozu se teda netěším… ale zase lepší než aby to bylo hořký…

A konečně jsem se objednala k zubaři a příští týden skáknu na EGK, tak budu mít ty doktory snad do konce roku z krku:-)

Matýsek pozdravuje Anetku:-))) a já taky:-))) Předevčírem Máťa trénoval hru na housle a boxnul taťku do ucha, když poslouchal srdíčko:-))) Teda srdíčko neslyšel, ale rána a bublání bylo pořádný:-))) Bůh ví, co tam ten náš prďolka dělá - aby to nakonec nebyl třeba pozounista:-)))

Krásný víkend

Ahooooj Pískle s Matýskem

Markina
Kecalka 401 příspěvků 03.12.04 17:43

Krasne patecni odpoledne vsem pupikum,

Mava - pridavam se k vetsine a drzime moc a moc pesticky, at vam to s mimiskem dobre dopadne!! Hlavne klid a mysli pozitivne, ze vsechno bude vporadku :).

Maja - naposledy jsem navstivila CR v srpnu tohoto roku (i s pritelem) a tam jsem se take utvrdila, ze je mimisek na ceste za nami :).
Tahle cesta do Cech je vlastne vanocni dar od manzela a jsem mu za nej strasne vdecna!!..co vic bych si mohla prat?!
Doufam teda, ze se uvidime pri dalsi navsteve, budu se moc tesit :).

Darecky - nakoupim u nas v CR, uz mam namysleno zimni pyzamko pro milacka a toaletku, zbytek uvidim az u nas :).

Cukrovi - Ivco, taky mam nejradsi vanilkove rohlicky, uz se tesim, ze je s mamcou budem spolu pect a hromadu si privezu sebou do Mexica. Jinak jsem tak trosku mlsoun a rada delam cokoladky s kokosem nebo oriskama, je to jednoduche - roztopis cokoladu anebo si kup 100% tuk(Iva), nechej rozpustit ve vodni lazni na malem plaminku, pridej kakao a mouckovy cukr poto kokos nebo orisky, taky je to pochoutka s konfleksama a za horka vlivej do formicek nebo papirovych kosicku :). Myslim, ze kazdy zna tento recept, tak to bylo jen pro zajimavost ;).

Porod - od ledna nastupuji na kurz, tak jsem zvedava jak se mi osvedci rady pri porodu, ale take si z toho zadnou hlavu nedelam, ponecham to matce Prirode, verim, ze vsechno dobre dopadne. Klistyr si kazdopadne necham udelat, at nedopadnu tak, jak rika KRISTA ;))), oholena pujdu z domu (manza uz mi slibil, ze mi pomuze:)) a epidural - rikam si, zkusim to bez nej, ale treba o nej budu jeste ve finale prosit.

Krasny a pohodovy vikend vam i mimiskum
preji Markina & Simonek 26+1

P.S. V pondeli jdem na 3D Utz, drzte palecky, at je mimis natoceny hlavickou (zatim je zadama, to by z toho nic nebylo:(,
tak papasek :).

Markina
Kecalka 401 příspěvků 03.12.04 17:57

POZOR !! SRAZIK !!

  • Moravcky a ostatni, jestli byste se chteli scuknout o vikendu 11.12. nebo 12.12, napiste jak vam to vyhovuje.
    Mohly bychom se sejit v BRNE v nakup.centru"SPA­LICEK" ve 14:00 hod. Prosim, poslete vcas informace, kdo se muzete dostavit. Budu se na vas vsechny moc tesit a doufam, ze vas bude v hojnem poctu! :).

Markina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.04 19:10

Ahoj jarňulky,
hlavně klídek - já jsem rodila dvakrát a asi do toho půjdu potřetí :-)! Rodila jsem před šesti lety a teď v srpnu v Motole, oba porody přesně šest hodin, spontánní, nekomplikované, poměrně intenzivní, ale rychlé, pohodoví lidi kolem, zdravá miminka - no prostě samé pozitivní zážitky. Tak myslete pozitivně a budete to mít taky tak, moc vám to přeju!
K tomu pčíkání novorozenců - mně říkala sestra v porodnici, že mají všude plodovou vodu, tak se tím čistí, takže tomu miminku asi nebyla zima. A telefonovat chce každá hned po porodu, ale třeba v Motole je to možné sice hned na sále, ale jen v případě, že neběží žádné monitory, protože jinak je ty mobily ruší (takže manžel doma trpěl, zatímco já už byla vysmátá).
A Julie - ten test na cukrovku se podle mě dá snést úplně v pohodě. Popravdě řečeno - mně to chutnalo :-). Tak zdravé děti a rychlé porody!

nakukovatelka Zuzana z letních miminek (a téměř šestiletá Ema a čtyřměsíční Pepino)

MataP
Závislačka 2619 příspěvků 03.12.04 20:01

Ahojky tehulky,
konecne jsem se dostala k poci, tak vam muzu dat ten slibeny „prvni“ komentar ;-)

Mava: poradne odpocivej a vsechno bude ok, zkracovani hrdla neni petiminutova zalezitost, takze kdyz se budes setrit, tak to do 38tt v pohode zvladnete :-)

MaKacka: denicek je moc pekny, moc mi to propomnelo nas porod ;-)

A ted muj komentar, asi bude dlouhy, jak se rozkecam o svem porodu, je to na dlouho ;-)

Porodu jsem se nebala ani trosku, tehotenstvi bylo v pohode, takze porod pro me byl asi neco jako jit prvni den do skoly. Nevite, co vas ceka, vite, ze to bolet musi, ale tesite se. Kolem 30tt mi podel UZV zjistili, ze prcek se zacina ponekud zpomalovat ve svem vyvoji, z toho jsem si hlavu nedelala, taky nejsem zadny obr a velke dite by se mi do bricha neveslo. Kolem 38tt mi udelali UZV uz v Podoli a zjistili, ze dite je -2 az 3 tydny, odhadovana hmotnost +-2,5kg. Coz mi prislo jako uzasne, nechtela jsem mit vic nez 3kg dite :-) Za deset dni UZv zopakovali, aby videli, jestli dite povyrostlo. Po dvojnasobnem mereni (prvni vyslo jeste mensi minule) ho teda namerili stejne velkeho. Hranicni hodnota RI (prutok pupecnikem), to bylo den pred porodem. Uz 14 dni pred terminem jsem byla otevrena tak na 1 prst, CS asi 6. Pak 25km tury v Krkonosich, do auta jsem lezla s pocitem tehotne rodicky, strasne me vsechno bolelo, sotva jsem dosla (ale to by bylo na dlouhe vypraveni). Na kontrole v Ut mi dr hlasila, tam uz se to teda chysta, CS asi 8 :-) neptala jsem se kdy asi porodim (truhlik). Ve Ct byl zminovany UZV, pak odpoledne 100m Behu pro Paraple, vsechno v pohode. V Pa jsem byla objednana na kontrolu, to bylo 20.6., muj vysneny termin porodu 21.6. se blizil!!! normalni termin byl podle MS az 25.6. Pan dr si precetl nalez z UZV, pak me vysetril. Pry si mysli, ze se v noci rozrodim (ja: super to je na 21.6. akorat jen abychom to stihli :-)) Tak pry ze to muzem trochu postouchnout, tak jsme postouchli, zahrabal tam rukou a ja myslela ze vypustim dusi. Jo od rana mi tvrdlo normalne bricho, jen trochu casteji. A pak jsme se domluvili, ze kdybych behem vikendu neporodila, tak toho 25. v 8:00 na prijem na vyvolavani kvuli tomu RI. A taky ze muzeme zkusit ty prostaglandiny v ejakulatu, ale opatrne, neb na konci pochvy uz je hlavicka!!! Pak jsem sla jeste na monitor, uz v to utery mi tam sestricka rikala, vy mate tak vysoke CS!!! Jako bych snad uz mela rodit ;-) V patek tam byla takova super babca, koukala tam na ten nalez a hlasila: vy mate takove krasne kontrakce!!! neverila jsem ji, vysmata az na pudu. tak prohlasila, ze ted je t o dobre, az pujde do tuheho, smich me prejde. Pak jsem ten nalez nesla na porodni sal, tam mi jen rekli ze je v poradku, tak jsem jela domu. Taky mi mohli rict, ze uz rodim! ;-)) Jen ja prvorodicka frajerka si myslela, ze porod trva minimalne pul dne.

Doma jsem si dala obed, a s myslenkou, ze v noci rodime, se sla na tu drinu poradne vyspat. Po trech a pul hodinach spanku jsem se probudila asi ve ctvrt na sedum a premyslela, co budu delat, asi seberu a vyzehlim. A jak jsem zacala vstavat z postele, tak prisla prvni kontrakce, tak jsem vzala hodinky. V zapeti volal Michal: tak ja jdu na ten fotbal, pak s kamaradkou posedet a nekdy kolem 11 dorazim, jo? Po nekolikerem dohadovani (nejezdi/kluku je malo, boli me zada/to se tehulkam stava, tvrdne mi bricho/no to uz nekolik mesicu) asi pochöpil podle tonu, ze neco neni uplne v poradku a se slovy, ze si teda mam napustit vanu, jestli to nejsou treba poslicky, zavesil, ze teda prijede uz ted. Dorazil kolem 19:15, zrovne jsem prodychavala kontrakci: je milacku, ty uz trenujes dychani? Netrenuju!! Aha, a sel napoustet vanu. Nejak jsem nezvladala merit cas mezi kontrakcema. V osm jsem vyvrhla obed a vlezla do vany. Do toho volala sestra, jak se mame. Bylo tezke telefonovat aby nebylo poznat, ze rodim. Musela jsem se hodne premahat a pak ji na primou otazku zalhat (zarekli jsme se, ze to nebude nikdo vedet!!). Michal zacal merit kontrakce, byly tak po 4-5 minutach. Pak zavelel odjezd do porodnice, ze preci nebudeme rodit doma :-). Nez jsem vylezla, oblekla se, sjela vytahem, trvalo to asi pul hodiny. V aute to bylo k nevydrzeni, nemohla jsem se spravne uvelebit, kontrakce po 3,5 min. Cesta byla nastesti volna. Chvile zdrzeni na vratnici (vratna nas nechtela pustit, pry jestli to mame domluvene) nakonec otevrela. Donutila jsem Michala preparkovat jeste bliz ke vchodu, neb takovy kus do kopce bych asi nezvladala. Cestou v porodnici do druheho patra mi na schodech praskla voda ( to jsem si overila az na prijmu). Po zazvoneni mi sestricka hned otevrela a Michala pustila hned za mnou. Ptala se, jak dlouho to trva. Napred me vysetrila, nechala odtect tu vody, pritom me oholila (dva tahy na hrazi), na klystyr se ani nezeptala, na mou otazku, jestli tam to mimco do zitra vydrzi (bylo neco malo po 21h) rikala, ze uvidime, chybi tak jeden prst pak mi natocila monitor, ale po par sekundach ho zase sundala a zacalo to: polozit, masku s kyslikem, monitor vleze, miminku se pry nedari dobre. Hned tam byla doktorka a dalsich nekolik sester. A jak dlouho to pry trva, no my nevime, pani ted prisla. Rychle me prevlekly a vezly na sal. A jestli pry citim tlak na zadecek, no trosku jo, tak tlacit! No uprimne ani jsem se nestihla vzpamatovat. Michal sedel nekde opodal na zidli a v duchu rad z predporodnich kurzu se snazil neprekazet. Dve mi tlacily na bricho, doktorka udelala nastrih (asi dost, jen to luplo) aprcek byl venku. Fialovy se snurou kolem krku ho hned odnesly vedle do mistnosti. Michal se pry muze jit podivat, mimco je vedle, ja jsem jeste rodila placentu, pak siti. Ani jsem se nestihla zeptat, co to vlastne mame a taky se neuvedomila, ze neslysim zadny plac. Za chvilicku prisel Michal a zacal me utesovat, ze to urcite vsechno dobre dopadne. Mel slzy v ocich a ja jsem nejak nemela pocit, ze by neco melo byt spatne. Az po peti minutach jsme uslyseli plac. A ja zjistila, ze mame kluka. Dali nam ho do ruky jen na pet minut a hned ho odnesli do inkubatoru na nedonosenecke. Prestoze byl v terminu, mel jen 2,23kg a hranicni hypotrofii, apgara 4,8,9. Ale prezil. Dve hodiny na sale utkly jako voda, nez jsme vsem zavolali a napsali, trochu jsme pojedli, uz me prevezli na pokoj a Michal musel domu. Na pokoji jsme byli tri mamky, byl velky, rohovy a krasne prosluneny, vyhled na Vysehrad :-) kazdou chvilku nejaky ohnostroj, krasne teplicko. Rano jsem se zacala pidit po svem mimcu (prvni noc vetsinou zustavaji miminka u sestricek, aby si mamky odpocaly). celou noc jsem nespala. Bylo mi lito, ze jsem si porod neuzila a taky jsem premyslela, co jsem mohla udelat pro to, aby to nedopadlo, jak dopadlo, kdy doslo k tomu momentu zvratu ( v poledne bylo preci v poradku), pochopitelne jsem na to neprisla. Setricky mi rano rekli, ze maly se mnou prijaty na oddeleni neni a ze bude asi na Kacku (nedonosenecke). PO vizite jsem se tam na nej sla podivat, ale minuli jsme se na chodbe (coz jsem netusila :-)) Pak uz jsem ho mela u sebe. Venku bylo 30°C a nas Roderick mel zimni zavinovacku, perovou deku, dupajdy, kabatek a na hlave kuliska :-)) byl moc roztomilej. Meli jsme trochu problemy s kojenim. Sestricky byly ale ochotne, na kazde kojeni nas chodily kontrolovat, Roderick nechtel sat, mlezivo mu prislo tezke na sani a jak byl malinky, tak nemel silu. Navic zacal mit zloutenku. Kazda sestricka mela k detem a kojeni jiny pristup, ale vsechny dohromady na vztekleho Rodericka platily, takze se nakonec rozpil. Pak byl jeste 2 dny pod lampickou. Takze jsme z porodnice odchazeli po 8 dnech, uz bez kuliska :-)) Delali mu i UZV hlavicky kvuli tomu kriseni.

Celkovy dojem z Podoli byl dobry, sice starsi vybaveni, ale vsechno k dispozici. Personal mily (az asi na dve vyjimky). Byla jsem na normalnim pokoji, kdyz se uvolnil nadstandart a prisla mi ho sstra nabidnou (byla jsem v poradi), tak jsem si ho ani nebrala. S mamcama jsme si rozumnela a nechtela jsem byt nekde sama. To jsem si pak trochu slizla od Michala, protoze prisel odpoledne ricny z vedra a chtel se tam osprchovat ;-)) ale moje argumenty ho presvedcily :-)

Takze jsem uz dve hodiny po porodu hlasila, ze bych do toho sla klidne hned znova a ze si to priste opravdu uziju. No to nam moc nevyslo (byla to jeste vetsi rychlovkanez poprve), ale verim, ze PRISTE!!! uz to vyjde opravdu uplne presne tak, jak chci ja! Budu rodit nejakych 8 hodin a vyuziju vsech tech uzasnych vymozenosti v Podoli jako sprcha, balon, zinenka, provaz, sesle a ja nevim, co vsechno ta maji maminky k dispozici. :-))

No to jsem se teda poradne rozepsala, ale varovala jsem vas!!

Takze vam vsem preju pohodove porody kolem peti sesti hodin!!

Mata

kacii
Kecalka 210 příspěvků 03.12.04 22:43

Ahoj jarnulky:o)
V Podoli jsem rodila v lednu (fakt to leti:o), napisu vam sem jen neco pro upresneni:o)
Cislo pisou miminku i na nohu, ale vim to jen diky fotce, kterou udelal manzel. Cislo se totiz brzo smyje, takze ho ani videt nemusite:o)
Epidural se v Podoli neplati, ale v nekterych porodnicich (tusim ze v Krci) se plati, zavisi to na tom, jak to ma ktera porodnice nasmlouvane s pojistovnou a anesteziologem.
U cisare se dela vetsinou spinalni analgezie, je to ten samy princip, jen se picha bliz k mise (nevim presne, ale trochu jinam, nez epidural).
K porodu muzete mit bud klystyr, nebo Yar, coz je gel, je ho min, nez klasickeho klystyru…nekomu pomuze lip, nekomu ne, je to individualni.
Holeni..tak to zalezi v Podoli a asi i jinde, na sestre, kterou vyfasnete. Ja holit nechtela a bylo mi receno, ze poprve se vetsinou striha (!!!) a ze je holeni nutny, ale ze me oholi jen malo. No jestli mi tohle reknou i podruhy, asi budu neprijemna:o))
V Podoli maji brzy otvirat novou budovu, kde bude i vana pro prvni dobu, aspon to bylo v planu:o)

Holky nebojte se, zvladnete to:o) Byl to muj nejhorsi a zaroven nejkrasnejsi zazitek v zivote a ta euforie na konci fakt stoji za to!
Lenka&Matysek od PSTM

Markina
Kecalka 401 příspěvků 04.12.04 02:21

Máti, moc hezky ses rozepsala..zhltla jsem to jednim dechem ;).
Porod jsi mela primo ukazkovy :), jeste ze malinky vse prekonal - snura kolem krku aj. komplikace - je to silny chlap :) ( po mamince ;)!!
A ted hlavne hodne stesti a zdravi v pristim tehu a samozdrejme zdarny a min. 8 hod.porod (jak sis prala ;))!

Markina

Mava
Generální žvanilka 24837 příspěvků 04.12.04 14:34

Ahoj,

díky všem co mi drží palečky. Celý den jen polehávám a posedávám, sleduji tv a jsem ztěch telenovel tak trochu mimo. Do středy je dlouhá doba nevím jak to přečkám, ale pro mimíse bych udělala cokoli.

Zuzko jsme na tom tak trochu stejně s tím děložním hrdlem, jen ti závidím, že ty to vidíš pozitivně. Já si vše hned moc beru.

Markino jestli budu v pohodě tak se na srazík hlásím. Jsem 60 km od Brna a přítel souhlasí, že by se tam semnou vydal.

Budu tu asi až ve čtvrtek, napíšu jak to dopadlo.

Mějte se
Marťa+mimi27tt

Markina
Kecalka 401 příspěvků 04.12.04 18:23

Martinko, to by bylo skvele, hlavne bud na sebe moc opatrna at jste oba s miminkem vporadku.
Pristi tyden ve stredu odletam do CR, tak mi dej prosim vedet (nejlepe do soukrome schranky) jak jsi na tom, dekuji.

Zdravi Markina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.04 09:37

Ahoj Máťo,
popsala jsi to moc hezky, nejdřív jsem se pobavila když Ti Michal řekl že trénuješ dýchání :-)) a pak mi hned na to zatrnulo když měl malej šňůru kolem krku…uff. No hlavně že to všechno dobře dopadlo :-)
Roderik je tedy narozený toho 20. nebo jste to nakonec protáhli na 21. ?

Včera jsme byli nakouknout ve Špuntíkovi, trochu mně překvapilo jak je to tam malinký a hlavně jak strašně moc lidí tam bylo… Ale… máme matraci do postýlky, krásnou autosedačku která se dá použít i jako houpací lehátko na doma a chůvičku od Phillipse :-))

Evulefko ty dneska jako první začínáš s 30tt že jo? Tak velká gratulace :-) My až v úterý a to jdeme i na další UTZ, už nemůžu ani dospat, jsem zvědavá o kolik je brouček zase větší.

Venku je pěkně hnusně, jdu si udělat čajík a vlezu asi zpátky do postele, pustím si Shreka a dneska nebudu vůbec nic dělat :-)

Pohlaďte pupíčky a mějte se krásně

Borůfka a bobulka 29tt

MaKacka
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 05.12.04 13:53

Ahoj Petulinko,

cena přibližně odpovídá. Akorát, že já neplatím za to, že půjde k porodu doktor z Medy, ale za to že budu rodit v Medě. Sídlí v areálu Bulovky a mají od nich pronajaté prostory. Zavčas dostanu číslo na mobil mýho doktora, abych mu mohla kdykoliv zavolat. Takže jistota, že tam fakt bude.
Navíc jsem slyšela, že kdybys kdekoliv jinde chtěla svýho doktora u porodu, tak si musíš taky připlatit. Též připlácíš osobu u porodu, epidurál, když na něj přijde, nadstandartní pokoj když chceš apod. já to už budu mít automaticky.

Znám víc lidí co tam rodilo a byly spokojené. Raději si připlatím, než abych pak něčeho litovala, ale to je každého věc. Kdybych čekala dvojčata, tak jdu automaticky do Podolí.

MaKačka

Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 06.12.04 09:11

Zdravím při pondělku,

MaKačko - tak máš pravdu, psali mi e-mail z medy a naprosto to odpovídá.

MatoP - krásně jsi to napsala, až mi to vehnalo slzy do očí

Včera jsem si zase četla chytrý knížky a vlastně už jsme ve 3tím trimestru - ty jo.První „třicátnice na obzoru“ za chvíli budeme netrpělivě očekávat první porody :-) I když mě se to zdá do toho března stále nějak nekonečné.

Stále scháním tu PA, ještě jen tak okukuju ale neměla jsem odvahu kamkoliv zavolat :-) ale dneska už to asi prubnu :-)
V pátek mě čeká Poradna, a příští čtvrtek DUTZ v Podolí - Borůvko kdy tam jdeš ty ???

Mějte se

Petra + beruška 27tt

MaKacka
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 06.12.04 09:38

Ahoj holčiny,

tak tu máme zase nový týden. Toto letí…
Já jdu na poradnu a UTZ ve středu, už se nemůžu dočkat. Pomalu si píšu seznam otázek pro doktora :-))

Petulinko: ty přemýšlíš kde budeš rodit? Nejsi ještě rozhodnutá?

Od kamarádky jsem slyšela, že dělají dobré předporodní kurzy v A-centru. Nemáte někdo na ně kontakt?

Zdraví
Makačka + Cipíska 24tt

MataP
Závislačka 2619 příspěvků 06.12.04 09:42

Ahojky,
sestricka z prijmu pak prinesla karticku s mirama a hlasila mi, ze mam tu 21 alespon v case :-)

takze byl 20.6. 21:33

Mata

Krista
Závislačka 4239 příspěvků 06.12.04 09:52

Ahoj holky,
zdravím vás při pondělku.

Máťo, to vyprávění o tvém porodu bylo fakt dobrý. Kéž by to šlo vždycky takhle hladce.

Taky jsem si vyslechla různá vyprávění, no, nejvíc mě zničila švagrová, která sice do podrobností nešla, ale zhodnotila to tak, že nejlepší byl plánovaný císař. Kdybyste jí znaly, taky by vás to překvapilo, je to ženská od rány, co se jen tak něčeho nebojí a inklinuje spíš k alternativám a přirozenosti a pak z ní vyleze tohle…a to má za sebou jeden neplánovaný císař a jeden klešťový porod.
Prostě brnkačka to nebude, no.

V pátek jsme byli na koncertě Olympiku. Nijak jsem se toho nebála, na Olympik chodí spíš důchodci, takže žádný kotel nehrozil, nakonec jsem celou dobu seděla víceméně pohodlně na zadku. Akorát ty decibely se ještěrce ze začátku moc nezdály, začala mě strašně kopat, ale časem si zvykla a řekla bych, že usnula.

Dostali jsme spoustu věci na mimino od švagrové. No, asi toho většinu vyhodím…mám jinou představu o tom, v čem chci mít svého potomka, ale jsou tam i věci, co určitě použiju, třeba autosedačka (jen pořád nechápu, jak se to přidělává do auta proti směru jízdy), taky spací pytel a nějaké deky a hračky, no, prostě je toho dost, ale musím se tím prohrabat.

Bože, tady jsou všichni ve stresu, jen mně je práce zcela ukradená…zajímá mě jen ten můj pupek.

Kačko, blíží se nám další kilo navrch…mám tak 7,5-8, ty váhy váží všelijak.

Pěkný den. Ooo, závidím Evulefce a Borůfce jejich počínající 30.týden!

Kristýna + ještěrka 26.tt

Borufka
Kelišová 5526 příspěvků 06.12.04 09:53

Ahoj holčiny,

zase při pondělku…uff.

Peťulinko já chodím na UTZ ke svému doktorovi, do Podolí jdu až na předporodní přípravu v lednu.

Nevíte kdy se začnou zkracovat kontroly v poradně? Zatím chodím pořád po 4 týdnech a zdá se mi to moc dlouho :-)

Borůfka 29tt

Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 06.12.04 09:59

Pořát nejsem no na 90% v Podolí, spíš bych si chtěla vybrat s kým budu rodit. Ale to je potíž, ta MEDA musí být super ale bohužel je to na mě moc penízků, ale kdybych je zbytečný měla jdu určitě tam. Moc se mi líbí co všechno nabízejí.

Takže nezbývá mi než si vzít s sebou alespoň nějákou PA :-)

Petra

Krista
Závislačka 4239 příspěvků 06.12.04 10:07

Mně už se zkrátily, chodím teď po 3, to už se dá vydržet!

Kristýna + ještěrka 26.tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.04 10:27

Ahoj po vikendu,

Luja: tou vodou to nebude, protoze nam rekli, ze pit muzeme a nebyla jsem jedina, kdo to „splachoval“ :-) Kazdopadne pristi pondeli jdu na kontrolu, tak se dr. zeptam.

Dneska odpoledne jdu k zubari. Byla jsem tam uz v zari, ale rekl, ze me chce videt jeste pred Vanocema. Pak se k nemu pry dlouho nedostanu :-)))

Co se tyka vybavicky, na Vanoce se jdu podivat za jednou znamou. Pry nam nejaky veci proda a taky autosedacku. Akorat se bojim, ze to bude vsechno hrozne maly, protoze mela dvojcata narozeny v uz 7. mesici.

Poslal by mi prosim nekdo odkaz na nas seznamek - nemuzu ho najit. Diky.

Zdravim vsechny
Sandra a Anetka 24+6

MaKacka
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 06.12.04 10:32

Jak se zkracují návštěvy je napsáno v chytré knize o matce a dítěti. Tak tam večer jukni (pokud ji nemáš v práci :-))

Kristo: zrovna na to myslím, kolik už máš navrh :-)) Vážím se jen doma na digitální váze a stoupnu na ní jedině hned po ránu a když mám na záchodě po velký… :-))) Jinak bych se asi zbláznila! Ale potěšil mě manžel: prý mám břicho velký (to bude asi tím, že jsem těhotná) ale prý hezký, nepřipadá mu,že bych přibírala i jinde…No jedinou těhotnou kterou mohl sledovat byla moje ségra a ta fakt byla jak koule. On s tím tak trochu počítal, že tak dopadnu. Jenže ještě není všem dnům konec, že jo :-)))

Petulinko: co ti všechno do mailu z Medy napsaly?

MaKačka

MataP
Závislačka 2619 příspěvků 06.12.04 10:45

Ahojky, poslala jsem ti to do soukromych :-)
Mata

LUJA
Ukecaná baba ;) 1456 příspěvků 06.12.04 11:21

Ahoj vsem,
tak zase pondeli. Ale jestli vsechno vyjde podle mych predstav, tak uz pujdu do prace jen 14×. HUraaaaa.
O vikendu jsme byli na chalupe v Krkonosich. Dve tehotny a jedna kamaradka s 19.mesicnich chlapeckem, takze ostatni byli z nasich monotematickych rozhovoru ponekud otraveni. Bohuzel jsem cely vikend trpela nejakou zaludecni kolikou, ci co to bylo. Opravdu dost hnusny bolesti, temer cele dny, ale jen co jsme se vratili do Prahy - zazracne vyleceni. Klasika :-))
Mato, co je to CS?? Jinak ja bych si takhle rychly porod prala, snad jen bez tech komplikaci, ale hlavne ze vsechno dobre dopadlo.
MaKacko posilam web A-centra:
 http://www.materstvi.cz/…vi/index.php?…

mejte se vsichni fajn
Lucka a Melounek- uz 28tt!!!!

MataP
Závislačka 2619 příspěvků 06.12.04 11:26

CS- cervix skore. JE to v prukazce dole u grafu. Zjistuje se stav cipku, mekky, zkraceny a otevirani… kriticka hodnota pro porod je myslis 6 u prvorodicky :-)
 M.

LUJA
Ukecaná baba ;) 1456 příspěvků 06.12.04 11:40

jo aha, diky. Tuhle cast prukazky mi totiz doktorka vubec nevyplnuje, mozna neco pise do zpravy z prohlidky, ale to samozrejme neda vubec precist :-))
 L.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.04 11:57

ahoj těhulinky,

tak jsem zase asi na 10 minut na webu :-)). S vypětím všech sil jsem dočetla minulý deníček, tenhle jsem už nestačila, za chvíli zase musím pryč. Takže se jen hlásím, že ještě žiju :-)). S tím netem to je síla.

Borůfko, dneska mám spicha s Máťou, tak ti snad ve čtvrtek donesu na cvíčo ty rozměry.

Holky, začíná mi celkem dost tvrdnout bříško.. nevím, co s tím. K doktorce jdu až za 10 dní, snad to do tý doby vydrží?

Jinak u nás nic nového, včera jsme se konečně snad dohodli na jménech, takže to bude Ondrášek (Lucko, toho Matěje si prostě fakt asi nepro:,–(ím) a Barborka (kdyby se náhodou doktor seknul :-))

Jen vám ještě musím napsat, že se mi ozval kolega z práce, že mu pan ředitel prodal firmu a že do týdne vypadne a jestli bych nebyla ochotná chodit na pár hodin denně zaučit nováčky… docela jsem z toho byla v šoku, tak jsem mu napsala, ať se mi ozve, až pan ředitel opravdu vypadne a že se snad dohodneme. To je, co?

Jo, ještě novinka - mám už doma postýlku, půjčenou od kamarádky a spoustu oblečení pro piškota, od 3 kámošek po dětičkách. Takže se asi brzy pustím do praní a třídění :-))

Mějte se krásně, opatrujte se, ve čtvrtek jdu cvičit, počkám zase v metru, budou doufat, že někdo dorazí :-)) a na netu budu zase bůhví kdy.

Hanka+piškot 28 tt

julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 06.12.04 12:23

Ahoj holčiny,

zdravím v novém týdnu. Tak na tu cukrovku jdu zítra už na půl sedmé ráno, na lačno, budu muset vypít půl litru glukózy, z čehož se asi pobliju a pak mi každou hodinu budou brát moč a krev. Nejhořší je, že se to dělá v normální labině, kam chodí na odběry všichni nemocní. Ještě, že máme na poliklinice tolik známých. Nebudu muset čekat. Holky mě vezmou hned, jak zaklepu a pak si půjdu sednout na tu hodinu kmamčiné kamarátce na rentgen a tam počkám na ty odběry, ať tam nejsem mezi usoplencema. Fuj, už ať to máme za sebou.

Pražandy - ve čtvrtek bude pravděpodobně v Praze, takže jsem manžela připravila na to, že je možné, že se s některou z vás potkám. Máte někdo ve čtvrtek čas?

Markino - bohužel se asi neuvídíme. Právě v sobotu a neděli je manžel v Hradci ve škole, takže nebudu mít, jak se do Brna dostat. Zkusím, ještě naše, jestli si neudělají výlet.

Zatím se mějte, já jdu zjistit k dr. jestli mám nebo nemám kvasinky.

Páček Julie

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »