JARŇULKY 2005 - 36 - ZAŘIZUJEME POKOJÍČEK

Rodičovství

Dětský pokoj není pouze místností, ale také soukromým světem vašeho človíčka kde spí, hraje si, učí se a roste.Úkolem rodičů je zajistit, aby tento svět byl nejen komfortní, ale i maximálně bezpečný. V mysli nastávající maminky se objevují veselé tapety, postýlka s baldachýny a plyšový medvědi.

Rodiče by se ale v první řadě měl postarat o vhodné vybavení, které možná není vidět na první pohled, ale může znatelně ovlivnit zdraví dítěte. Podle odborníků je nutné dbát na dobrou kvalitu vdechovaného vzduchu.

Vzduch v domácnostech má daleko k dokonalosti. Poletují v něm miliony různých částic, jako jsou prach, bakterie, syntetická vlákna, částice z krášlících, kosmetických nebo čistících prostředků, vysoce toxické a karcinogenní látky, aerosoly apod., které mohou negativně ovlivnit zdraví celé rodiny.
Děti mohou reagovat bolestmi hlavy, nevolnostmi, poruchami spánku, alergiemi a také astmatem.
Nejrozšířenějším „znečišťovadlem" je formaldehyd. Tato látka je součástí mnoha moderních materiálů: koberců, překližek,papíru, tapet, dýh, barev a laků. Proto bychom měli při přestavbách dětských pokojíčků používat ekologické materiály.

Strop, až budete přemýšlet nad úžasnými závěsnými panely se zrcadlem nebo hvězdným motivem, odborníci doporučují obyčejnou vápennou omítku, kterou můžete hezky barevně vymalovat.

Stěny, musí především dýchat, pokud tapety tak jedině papírové. Je to bezpečnější a levnější a i praktičtější. Žádně dítě totiž neodolá, tak lehce dostupné obrovské ploše na malování.
Kdo se rozhodne jen pro malbu, měl by hledat barvy vodou ředitelné, které nepáchnou a jsou ekoligicky čisté. Pozor na Rozpouštědla a amoniakové pří:,–(y, které mohou vyvolat u dětí alergickou reakci. Přesto, že se dětem líbí syté jasné barvy, používejte je jen opatrně. Lépe je mít pokoj pastelový s několika osvěžujícími prvky.

Podlaha, na trhu je nespočetné množství podlahových krytin, proto při výběru budeme myslet na to aby byla podlaha teplá, neklouzala a snadno s udržovala v čistotě, tyto požadavky splňuje například přírodní dřevo, laminátová plovoucí podlaha (????), linoleum (????), nebo korek.
Podlaha by neměla obsahovat polychlorvinyly. Koberec se příliš ndoporučuje. Je sice teplý, ale hromadí se v něm prach. Jen si představte jak ho budete čistit od plastelíny, zaschlých barev a dalších pozůstatků různých domácích činností vašeho drobka.
Vhodnější je umístit do hracího koutku kobereček. Nejlépe na latexové nebo jutové osnově s přírodním nízkým vlasem, z antistatického a ohnivzdorného materiálu.

Světlo, je zbytečné připomínat, že dětský pokoj musí mít okno jako největší zdroj světla zvenčí. Není vhodné ho zakrývat těžkými hustými záclonami, které zachycují prach a omezují přístup světla. Podstatně praktičtější jsou žaluzie v kombinaci s lehkými záclonkami.
Co se týká umělého osvětlení, není vhodné používat příliš různobarevných svítidel. Mohou poškozovat zrak dítěte, proto ho vyžívejte pouze jako dekoraci.
Nejlepší je instalovat svítidla z nerozbitných materiálů. Třeba opatřené mřížkou před zvědavými nezbedy. (??????). pro hlavní osvětlení se hodí lustr se stínidlem z mléčného skla.

Nábytek, jednoduchý nábytek, lehký na údržbu a bezpečný. (????). Neměl by mít skleněné prvky a ostré rohy. V současné době je široký výběr dětského nábytku z přírodního dřeva. Vhodné jsou surová olše, břízy, javoru, borovice či smrku.
Ideální , ale finančně náročný je bionábytek, který je vyroben kompletně z masivu ( včetně vnitřních stěn, poliček a přihrádek.

Nedbejte na vábení prodavaček a přečtěte si přiloženou dokumentaci ke všem výrobkům, které chcete použít v dětském pokoji.
Pokojíček by měl být zařízený alespoň měsíc před nastěhováním dítěte a nechat ho „vydýchat"


Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
skrolan
Extra třída :D 12301 příspěvků 03.09.05 12:49

Huraaaa, jsem prvni, to se mi snad jeste nestalo.
jdu cist.
 Eva

 
skrolan
Extra třída :D 12301 příspěvků 03.09.05 12:56

Tak a muzu reagovat.
Oldrisko, v prvni rade, diky za novy denicek.
A ted budu reagovat, jo, kdyby to tak vsechno lehce slo, jak se o tom pise. Taky jsem za lehke zaclonky a ne za tezky zaves a podobne. Ale jine textilie ten pokojicek tak krasne zkrasli a osvezi, neumim si predstavit pokoj bez koberce, nevim, proste jsem asi stara garda.
Zda se mi, ze ty nase drobky ucime zit dosti sklenikove, ale to je asi vsechno dobou. Urcite bych to ale neprehanela.

Tak zdar krasnym pokojickum.

Eva a Kubik

 
Vidi
Kecalka 177 příspěvků 03.09.05 13:46

Ahojky,

Druhá :o))) No, my ještě pokojíček zařízený nemáme, zatím spí Kristýnka s námi v ložnici. Docela se bojím té naší plovoucí podlahy,až Kristýnka poleze,bude to klouzat…a už vidím,jak ji udržím na jednom malém koberečku :o))).Naučila se převracet na bříško a dělá to pořád.Akorát když se převrátí,tak nechá jednu ručku pod sebou a o druhou se opírá. Říkala jsem to Mudr. už na dvou poradnách a ona se tím zatím nezabývá,že to přijde samo.

Ad minulý deníček - Evo, mi taky občas zvednem hlavičku i nožičky.Prý si tím mimča posilují šíjové svaly.Ale do sedu se musí nejdřív naučit dostat přes bok.Přitáhnout se břišními svaly myslím zvládnou až tak pětiletý děti.

Ad VV - úplně mě dostal Vlado,tak dlouho jsem se už dlouho nezasmála,když si na to teď vzpomenu,pořád mě jímá záchvat smíchu - jak tam házel tou hlavou :o)))).Je fakt,že Regi to přehnala,byla totálně vydepkovaná,ale kdo by nebyl,kdyby věděl,že ho ostatní chtěj mít pryč…Jestli dnes „nepřežije“,tak už to nebude mít takovou šťávu…
Jo a taky mám novinku - po 5 m jsem se konečně přátelsky zblížila s odsávačkou MM,takže to vypadá,že si už brzy budem moct s manžou někam vyrazit :o))) To je tak,když si někdo nepřečte návod.

Hezký víkend všem přeje Vendy s Kristýnkou.

 
Dana26
Echt Kelišová 9105 příspěvků 03.09.05 14:31

Huráááá,třetí.Aspoň jednou mezi prvními.Jdu číst.
 Dana

 
Olda
Kecalka 356 příspěvků 03.09.05 14:41

teda . vždyť sem to sem dala před chvilkou .))))

no u nás bude na zemi korek, vybavení masiv borovice a okna úplně holá. Můžem si to dvolit nikdo nám sem nevidí. Vymalovat chci modro žlutě a přepůlím to nějakou pěknou bordurkou se zvířátky. No a nakonec budeme řešit kolejiště a vláčky, asi uděláme sklopné a obložím to zase borovicí.
Zatím je Vitulka taky s náma v ložnici a stěhovat ho budeme až příští jaro po rekonstrukci. Bude o patro níž, tak s tím nebudeme moc pospíchat, ale už si tam určitě budeme chodit hrát, aby si zvyk.
Na téma sem přišla, protože už teď děsně hltám vše o přestavování a vybavování :)))
Tak mi dem na prochajdu.
Jo a doufám, že ste odhalili mé otazníčky, protože ne všechno co doporučí časopis jo zaručeně nejlepší. Třeba: Ještě sem neviděla teplou a neklouzavou plovoučku, že? apod.
pa Olda

 
Dana26
Echt Kelišová 9105 příspěvků 03.09.05 14:46

Oldo,dík za deníček.Pokojíček u nás byl nedávno velmi aktuálním tématem.Malovali jsme ho Primalexem polar.Je vysoce krycí,vodou ředitelný a hlavně nestíratelný.Mícha­la jsem do něho tónovací akrylátové barvy.Vypadá to super.Neumím si představit pokojíček bez koberce.Mireček tam má ještě poskládané pěnové puzzle.Lehké záclonky ano,ale já chci ještě do rohu nějaké barevné lehké závěsy.Vojtíšek spí zatím s námi v obýváku.Dokud se bude v noci budit,tak ho nechám u nás.

Evi,i Vojtulka zvedá hlavičku jak by do sedu.Prý to nevadí.

Vojtulka přežil svůj pád naštěstí dobře Připomíná nám ho jenom zedřený nos.

Holky,prosím napište mi co dáváte drobkům za gely na zuby.Už jsem opravdu zoufalá.Máme doma už druhý a zase na nic.
 Dana

 
Pisklatko
Kelišová 6406 příspěvků 03.09.05 14:52

Ahoooojky,

přejeme krásný víkend:-)

Oldřiško - pěkný deníček:-) My to s těmi „zdravými a čistými“ věcmi zase tolik přehánět nebudeme, půjdeme na to tak nějak rozumně. Zatím spí Matýsek s námi v ložnici, hraje si v naší obývákokuchyni na zemi nebo na sedačce a je pořád s námi. Jeho pokojíček je zatím skladiště, garáž pro kočárek a PC oddychárna. Zařizovat budeme až během příštího léta…

VV - dobrej kotel, docela jsem koukala a k výstupům Redžííí mi napadá pouze schyzofrenie - jinak si to nedokážu vysvětlit:-)))

Tak dnes papal Matýsek poprvé mrkvičku od Hippu:-))) Holky, on papal!!! Tak jednoduše jsem to nečekala:-))) Zblajznul 60ml a dokonce si ze začátku pomlaskával:-) Pak už se ošklejbal, jako když si dáš panáka něčeho hodně ostrýho… Ale zdlábnul to:-) Otevíral pusinu, polykal - no sranda:-) Jediná nehoda byla vykopnutá lžička z mojí ruky a špinavý bodýčko, jinak poho:-)))) Je to náš šikula:-) Prso potom nechtěl, tak dostal Bebu, vyzunknul 60 a usnul. Teď spí jak mrtvolka, asi ho to hodně zdolalo… Tak máme s taťkou chvilku klídek:-)))

Anetce od Sandry gratulujeme k pětiměsícčinám a krásným mírám:-))) Naše nevěsta bude 2× tak větší než ženich:-)))))) Čím jí to Sandro krmíš, smetanou, ne?:-)

Další dovednosti - vleže zvedá hlavičku, cucá si palec u nohy a konečně se začal řehtat na bububu a baf:-)))

Tak se mějte

Pískle s Matýskem šikulou dnes pětiměsíčním:-)))

 
Dana26
Echt Kelišová 9105 příspěvků 03.09.05 15:00

Holky,co se dělo včera ve vyvolených??Jsem úplně mimo obraz,chystala jsem se totiž s Mirdou na ohňostroj.Ohňostroj nádherný a Mirda nadšený.Dana

 
skrolan
Extra třída :D 12301 příspěvků 03.09.05 15:01

No, Kubik spinka taky zatim u nas v loznici. Ma tam udelany takovy detsky „koutek“ .

Pokojicek mame, ale uz je v nem nase devitileta slecna, takze to zatim neresime. Ale tak o rok a pul bychom se meli stehovat - huraaaa a tam budou mit uz pokojicek spolu. To bude sranda - jak kto vyresit. Ale par napadu uz mame. Tak se pak vyradim - hrozne me to bavi - zarizovat, obsivat vsechno barvama.

gratulace k prvnimu prikrmu!!!

zatim pa Eva a Kubatko

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 03.09.05 15:17

tak mám vygruntováno, nakoupeno, dítě spí.o))

Hlásím pokrok - dnes slupl skoro celou 110 g skleničku Hami (měl v ní tu jejich první mrkev a mou bramboru půl na půl) pak jsem mu koupila kaučukovej dudlík nuk a flašku nuk, když z toho hrníčku to neumí takže vypil tak 50 tku (teda tak 20tka skončila na tričku.o))) tak jsem ho už nekojila - takže u nás
První kojo - v 6:30
2. v 9:30
ve 12:30 oběd
a další kojení až v 15:00 což je príma jelikož už je hlídatelnej na 6 hodin.

novýho nic, jen se víc a víc vzpírá na rukách a chce furt „chodit“ - prostě když mu ukážu svý dva prsty, tak je čapne a vytáhne se s mou pomocí do stoje a drží se jak klíště a tancuje a zpívá u toho . Je to sranda máme ho už i na videu. On u toho fakt radostí jakokdyby zpívá - nedělá to nikdy jen když „stojí“

Jinak Redží je psychopatka jaxviňa ale nechala bych ju tam protože jinak bude nuda.o) - ale jestli tam zůstane tak těm ostatním ve vile nezávidím.

Solcka - posláno

tak ahojky jdu relaxovat k tv
M+M

 
Anonymní  03.09.05 15:27

Ahoj lidi, vy mate vsichni tak velke byty, ze ma dite vlastni pokojicek? Je tu nekdo, kdo ma tranzistorovy byt? Rada prijmu tipy.
Diky Mirus

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 03.09.05 15:31

ahoj holky

tak ještě jednou jelikož předchozí komentář je copy z minulýho deníčku. Tak Michal svůj pokojíček už má. Dodneška ho sdílel s mým manželem (teda na jedné straně postýlka a na druhé pracovná). Od prvního září má manža svůj kancl mimo domov takže zejtra odstěhujeme poslední harampádí" a je celej Michalův.

Je docela malinkatej myslím že tak 4*3m. Ale jelikož je to střešní pokojíček tak je menší tou zkosenou zdí. Má vymalovánu jednu stěnu jemňounce zelenou a na ní má nalepený sundatelný samolepky „Farma“ - takže koník, nad přebalovákem prasátko , kačenky atd. Zatím je tam teda jen jeho postýlka, dřevěná truhla z Ikea na hračky komoda z masivu a přebalovák , jo a stará postel na které ho v noci kojím. Ta přijde vyhodit a už si vybírám postel - strašně se mi líbí z Ikey - „dvoupatrovka“ -ale v postatě hodně nízká jelikož dole na zemi je matrace a nahoře se spí - to nahoře je cca 120 cm od země. Moc se mě líbí, a hlavně to jde i přehodit, takže zezačátku by mohl spát dole aby mi neslít v noci z postele a postupem času jít nahoru. Zdá se mi to skvěle vyřešený jelikož když dítko spí nahře, dole vznikne takovej - no něco mezi bunkrem a válendou - prostě taková zašívárna na hraní a tím pádem to řeší starost s nějakou sedačkou kterou by tam měl mít a která by se tam normálně nevešla…

(jenže jen podělanej rám té postele stojí 4490,–- + 2 matrace jedna nahoru jedna dolů a je z toho pěkná pálka…

Jinak já se taky vyžívám v zařizování, ale doma už krom M. pokoje je zařízeno… a kdo ví třeba se přestěhujeme do baráčku (fiktivně jsme jich koupili už 50 :))) ale zatím na to nejsou peníze

Jo ještě jsem si vzpoměla záclony a závěsy naštěstí neřešíme jelikož všechna okna máme střešní :) takže jsou tam jen přírodní rolety.

tak nic padám jsem se rozkecala

M+spící M

 
skrolan
Extra třída :D 12301 příspěvků 03.09.05 19:07

Ahojjky. Mako velikaaaanska gratulace k odstaveni jednoho koja - to je vaaaazne uspech. Takze fakt gratuluju.

zatim
Eva

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 03.09.05 20:29

ahojky

děkuji za gratulaci, ale zas tak horký to nebude , jelikož moje prsa chtěj kojit …:( takže mě pěkně jedno bolí - no nevím proč, jelikož v noci se někdy ani nevzbudí a pauza je kolem 10 hodin a prsa nezlobí.. tak jsem musela odstříkavat (jo Irias jde mi to ale jen rukou , odsávačkou ani náhodou - nevím proč prostě rukou to jde hezky - ajenže ne do nějaké nádoby aby to bylo k něčemu , takže jen tak zbůhdarma do vany…

Tak uvidíme, ale asi je to zasejc nějakej ucpanej mlékovod (už jsem to měla 3× naštěstí se to během pár dní rozchodilo bez nějakejch teplot…

tak uvidím - jelikož z toho prsa pil 2× po sobě, pak já jsem docela dlouho odstříkávala a furt je tam zatvrdlá bulka..

jo a ochutnala jsem svoje mlíko … nějak se mi do toho nechtělo dřív, ale dnes nějak jo - a je sladký - salko hadra - se nedivím že se na mrkev tváří jak na fujtajbl.o)))

tak dítko spinká a já půjdu za chvilku taky

Pa M+M

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 03.09.05 20:39

jo holky ještě pls radu!!!!!!!

jak dáváme už tejden tu mrkev (ted mrkev s bramborem) tak má Michal tužší kadění. Ted už dokonce kadí bobky, ale je toho strááášně málo - dnes nic, včera jeden maličkej kozibobek, předevčírem nicl… je to normální ????

Krom té mrkve nedostává nic než kojo… nemám třeba něco přidat - neco projímavýho????

díky za rady

Markéta

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 03.09.05 21:28

ahojky,

tak jsem konečně dočetla všechny komentáře (ještě že Ondra spí už od 19:30 h) :-))

Tak jen pár postřehů:
Ondra má svůj pokojíček, spí tam, ale je to zatím něco mezi skladištěm a rádoby pokojíčkem. Chystáme se na to vlítnout co nejdřív…vymalovat chceme modře, a taky fandím kobercům.

K obědu sníme bez problémů 180 ml zeleninky, ale čaj i vodu odmítá, naopak prso musí dostat, jinak šíleně řve. To samý večer s kaší.
Mako, po tý zelenině máme taky kozí bobky, Ondra tlačí jak blázen, celej zrudne, je mi ho líto. Ptala jsem se dr. a prý se to po ovoci zlepší. Dnes jsem mu zkoušela poprvé dát k sváče jablíčko (koupené od Hami), ale moc se na to netvářil, musí si zvyknout.

Už se taky začnu koukat po nějakém sporťáku, jsem zvědavá, co vybereme, zatím nejsem rozhodnutá jestli koupíme bazarový nebo nový.

Jo, Ondra má pochvalu za večerní usínání, už týden usíná sám bez uspávání. Přes den samozřejmě uspáváme uměle na míči, ale ten večer, to je paráda. Snad mu to vydrží.

Kačko, moc ti to sluší v kratších vlasech. Pokud půjdeš v úterý na sraz, tak mi doufám napravíš tu lopatku :-)), někdy to je fakt k nevydržení, v noci to je nejhorší.

Na VV stále nekoukám, asi jediná, co? Ale musím se vám pochlubit, příští sobotu jdu na svatbu Vlastíkovi ze Superstar :-))

tak pa, jdu spát

Hajdula

 
MaKacka
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 03.09.05 23:56

Ahoj holčiny,

super deníček - tohle téma se pro mě zrovna hodí. Míním tenhle podzim dát do kupy trochu byt ještě před vánoci. Tohle mě vždycky bavilo, časopisy si kupuju jedině na tohle téma. Betynka apod. mě pořád nevzala…

Nějdříve obývák - malování a nový nábytek - přestěhování krámů z pracovny do „nového“ obýváku a z pracovny udělat dětský pokojík. Ještě jsem teda na nic nešáhla, ale už mám představu, co kam a jak barevně.
Pokojík bude mít Bára s balkonem do zahrady, takže se vyhne hluku z ulice (a snad i lepší vzduch). Plánuju taky barevné zdi, asi ze spodu oranžová do žluté s přepůlením nějaké pěkné bordury (nebo jak se to jmenuje). Ségra mi říkala, že prý v Praze na Andělu existuje prodejna, kde prodávají takové sety tapet do pokojíků. Např. pruh s medvědy, co mají na hlavě korunky a k tomu spodní tapeta s korunkama…prostě to k sobě ladí. No, zkusím ještě ten obchod vypátrat.
V pokojíku bude mít postýlku, přebalovák, dvě knihovničky se skříňkama vše v borovici masiv. Chystám se dokoupit rozkládací křeslo (pro mé občasné spaní a kojení) a nějakou truhlu na hračky. Hodně toho asi budu kupovat v Ikea - mají tam teď dobré slevy. Např. takový ten závěsný pytel na hračky za 99,–. Taky jsem koukala na textilní hračky na www.dracek.cz. Dobré je, že to strčíte kdykoliv do pračky. Míním dát taky koberec, ale asi jen menší, máme jinak parkety. Ale závěsů se nevzdám, to hodně v pokoji dělá…:-)

Hani, díky za pochvalu ohledně vlasů, zatím jsem spokojená a nelituji! V úterý na sraz nejdu, zítra jedem na týden na dovču na jížní moravu. Takže až to další úterý…Vydrž! A pozdravuj Vlastíka :-)

Add VV: to je teda síla…víc se asi k tomu nedá říct…No lidi mají na co koukat :-))

Tak se mějte tady celý týden hezky, já se jdu uložit. Padám už na „hubu“, celé odpoledne jsem zavařovala se ségrou a mamkou okurky. Ale mám 23 sklenic na zimu! Jé, já už se těším na vánoce - to zase upeču aspoň 13 druhů cukroví…Viď Hani! :-)))

Zdraví všechny

MaKačka s Barborkou

 
skrolan
Extra třída :D 12301 příspěvků 04.09.05 07:46

Ahoj holciny a miminka.

Mako, ja pridavam caj - od Hippu - spokojene brisko. Tedy hlavne proto, aby to kakani bylo lepsi. My bobky zatim nekadime, ale jako jenom kojenej Kubik kadil kazdy ctvrty den, no a ted to zatim taky neni kazdy den - asi uz by to melo, nevim, snad se to upravi. Zeptam se pak dr. Ale pry je dobre dat stavicky - mrkvovou a podobne - to pry urcite zabere. Tak to probni.

MaKacko, krasne sety tapet jsem videla i na Cernem moste - Hornbach, nebo v OBI - na cecku - ted nevim, jak se ta stanice metra jmenuje. Je to na opacnem konci, nezli Ladvi. A fakt se dalo vybrat.
Joooo, pokojicek pro jednoho, to by se zarizovalo, ale co mam delat ja? To tedy bude kumst. Nemate nejake rady od skusenych??? V te dobe bude detem deset a rok a pul. To bude zahul.

Jo, MaKako, krasnou dovcu. Uzij si to.

Eva a Kubik

 
Anonymní  04.09.05 08:02

ahoj holky, Lukinek je nemocnej tak nestíhám ani číst, nějak není nálada.
Má pořád 39, v pátek na pohotovosti nic nezjistili, včera už měl asi průjem a večer jsem nahmatala bulky za ušima - zvětšený uzlinky. Dneska asi jedem znova do nemocnice, prý není vyloučený že nás tam nechají když bude mít průjem, tak jsem z toho hotová.
Lukinek jen pořád spinká, pláče - podle mě ho bolí bříško a nosíme ho v náručí, v šátku - to je spokojenej a usne. Jenom tak kouká a není mu do smíchu. Ani toho moc nesnědl, už mám pocit že ani tolik nevypije z prsa že nemá sílu… snad to bude brzy dobrý. Večer kaši snědl, aspoň něco. Tak nám držte palce a nezapomeňte na nás, když se tak neozýváme:)
Všechny zdraví Ivka a Lukin

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 04.09.05 08:18

Ahojky babule,

Příkrmy-mladej zbaští v klidu 150ml ani nemrkne,jen tam musí být zamontovaná mrkev :-)
Včera jsme byli s kámoškou na oběd v Ikey a koupila jsem tam malém Hipp Jarní zeleninu s rýží a hruška Wiliams a k tomu(měli nějakou akci)jsme dostali 2 krabice mléšné Hipp kaše Ovocné.Tož to potěší-zrovna jsem chtěla malému nějakou koupit,už nám banánová dochází :-))
No a na sváču jsme poprvé zkoušeli ovocnou přesnídávku Hami-první lžička Jablko a moc se teda netvářil,ono je to bez přidaného cukru a tudíž kyselé.Tak dneska zkusíme raději hrušku :-))

V H&M jsem mu koupila gumový bryndák,je dobrý na cesty.A měli jsme premiéru v novém kočáru..je super-lehce se skládá do auta a je lehoučký.Malý se v něm už naučil i spát a poprvé jsem mu přizvedla záda,přikurtovala jsem ho a čučel jak sova :-))

Kafíčko vypito jdu se malovat.

Jo VV-poslala jsem Redží hlas,to bude síííla.

Pa Gabka

 
Ifca1
Echt Kelišová 8776 příspěvků 04.09.05 09:39

Ahoj,

Kubovo budoucí pokojík je zatím bordeliště, počítám, že se do něj pustíme příští rok, aby se naučil spinkat sám, než bude další mimísek tak aby neměl pocit, že jsme ho vyšoupli kvůli němu.
Taky ho chci udělat barevnej, pořád přemejšlím, jak tam namalovat nějaký obrázky, no asi budud muset poprosit nějakýho šikulku, aby z mejch obrázků neměl Kuba deprese:-))
Jinak nábytek - máme dvě komody a skříň ještě ze starýho bytu, nic moc kvalita ani krása, ale na zničení to bude stačit. měla jsem v plánu koupit palandu v Ikea, ale ta se dřevem k tomu vůbec nehodí, tak se spíš podívám po něcěm světlým - pěkně vymyšlenej dětskej nábytek z borovice má Gazel a taky je tu nějaká firma, myslím, že ten nábytek vyráběj učňové truhláři, taky vypadá celekm dobře a ceny dobrý.
Na dracek.cz se mi líbila hrací deka se zvířátkama, asi jí Kuba dostane k Vánocům a pak příjde do pokojíku na zeď jako dekorace.
KOukněte na www.lokki.cz - maj super krásný osvětlení do pokojíčků, sice ceny brrr, ale za kouknutí to stojí…možná se plácnem přes kapsu, jsou fakt nááádhrený.
Jinak je dobrý koupit třeba „rostoucí“ postýlku, co se dá zvětšovat, jak dítě roste, jsou i takový židle a stolky…
A je šikovný mít postýlku s mantinelem na jedný straně, pro menší dítě, aby nespadlo, se dá otočit a mantinel je směrem ven, pozdějc se otočí ke zdi. Myslím, že jsem takovou zábranu viděla i v Ikea, jenom se přidělá tam, kam potřebujete.
Líbí se mi taková samolepící tabule na kreslení, ale zas se asi dost nadělá bordelu s křídama, tak budu muset vymyslet nějaký místečko venku…

Musím končit, asi ještě nakouknu, ale večer máme oslavu manželovej narozenin, tak budu makat na dobrůtkách…

ivča a Kuba

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 04.09.05 10:50

No, jasně, já čtu starý a on je je nový.

Ještě ke starým komentářům.
Mako - Albert dělá to samé, stání je jeho nejoblíbenější poloha:)))) a taky jsme byli na svatbě, vlastně na dvou v jednom dni. Bohužel , jak víte, mám absolutně nespací dítě, takže byl vzhůru od dvou až do půl deváté a neusnul ani jednu cestu cca 30 min. v autě. Jinak jsem zjistila, že svatby ho fakt neberou, a nebaví ho to věčné chování. CHvilku, tak hoďku jo, ale pak si potřebuje narovnat záda a poležet si sám, jinak kňourá a uspat se stejně nedá.

Evi, myslelas asi rady ohledně pití? Bertík pije čaj parádně, vypije celou flašku, pije taky vodu, tu má rád, ale myslela jsem, že když udělalám dětský pytlíkový čaj od Lerosu, který je nepřislazený, tak ho vypije též, a ouvej, nechce ho, musela jsem mu tam přisypat ty sladké granule. Nejradši má ředěnou mrkvovou šťávu od Hippu.

Je vzhůtu. Ještě se vrátím.

Julie

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 04.09.05 13:24

ahojky,

tak opět padla celá sklenička od Hami (ta nejmenší 110 g) má to ale natřikrát - vždycky už vypdá že už nebude, pak si chvilku v židličce pohraje, „napije se“ jestli s e tomu tak dá říkat , tak to znovu zkusím a ještě si vždykcy vezme…

Jinak začal říkat slabiky. Už to není takový to hu hůůůůůůůůůůů ale jsou to slabiky. Včera jsme s toho s manžou byli úplně vodvařený a řehtali jsme se jak koni - doširoka otevře pusu a jede - děďataba… prostě tak to opakujem po něm a on zase něco přidá.o) srandy kopec. Jsme si to natočili na video. Jenže pak celou dobu v kočáře k večeru neusl jelikož si furt musel opakovat slabiky :))) tak už asi vím jjak to bude vypadat když bude mluvit - noo prostě hubu nezavře :))) Dneska už ho asi slabiky neba jelikož za celej den prohlásil jen asi 3… no asi si to schovává do kočárku, ale je fakt sranda ho pozorovat a poslouchat.

Jinak ruším dotaz ohledně kadění - dnes už měl dvě plný plíny..

Jo a to prso naštěstí v pohodě - no v noci to bolelo, ráno už dost a pak jsem našla tu potvoru ucpanej mlékovod, propíchla to a bylo (už se mi to stalo po čtvrtý) poprvý když mi radili at vezmu jehlu a píchnu do bradavky tak jsem málem omdlela, ted už to dělám s přehledem a táááák se mi uleví, mlíko pak začlo stříkat jak zběsilý - jen stačilo lehce stisknout na prso - tak jsem naplnila třetinu malé skleničky… cca 50tku - kdybych to chtěla odsát tak to nevytáhnu ani zaboha..

nic končím z a chvilku jdeme s manžou stěhovat ten kancl.

Pa

Markéta a najedenej Michal

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 04.09.05 15:32

ahoj holčiny,

dneska jsem celý odpoledne bez prcka :-)). V půl jedný si s ním šel manža schrupnout, spali do půl třetí, pak jsem nakojila a hned si ho vzala máma a šli do lesa obhlížet stromečky. Docela to bodne občas si odpočinout. My měli zase dneska „bezva“ noc, spal od 19:30, kojo 22, 00, 01, 02:30 se vzbudil a už nechtěl spát. Usnul až 04 a spal do 06 a konec. Takže sice má velkou pochvalu za samostatné usínání, ale ty noci jsou pořád děs. Jsem fakt zvědavá, kdy se to zlomí!
Marťo, a ty mě necháš jet na tu Vysočinu samotnou, kde budeme spát absolutně nejhůř? Měla bys jet taky, abych si měla s kým postěžovat :-)

Dneska jsem mu zkusila dát jablečnou šťávu od Hami, a trochu něco vypil, tak to budu zkoušet. Ale pil z flašky, hrnek ani omylem!

Ivko, držíme palce Lukinovi, ať je brzy zdravý!

Kačko, to další úterý, až dorazíš na sraz, chtěla jsem tě poprosit, jestli bys mi mohla půjčit tu knížku o barvách v interiéru, jak jsi mi říkala. Taky už to je u nás aktuální.

Borůfko, jak je na lodi? Říkala jsi, že bereš notebook, tak písni, jak je.

JO, chtěla jsem vám konečně dát nějaké Ondráškovi fotky do galerie, když už konečně máme ten digitální foťák, ale brácha zase na pc nemá software na stahování fotek z foťáku!!!! ach jo.

tak pa Hajdula

 
skrolan
Extra třída :D 12301 příspěvků 04.09.05 18:18

Ahoj holciny a miminka.

Ivko, moc, moc drzime palecky, aby byl Lukinek co nejdriv v poradku. Urcite se to uz vybourilo a je lip, co?

A ja koukam kde je Borufka, a ona nekde na lodi? Teeeeda. Supr.

Julko, Kubik toho caje moc nechce, da si tak 20ml a ma dost. Asi ho tolik jeste nepotrebuje.

Maka zrusila dotaz ohledne kakani, ale ja ho vracim: na obed spapame uz celou sklenicku 125ml , ale nekdy kadime porad jednou za tri dny. Bobky to nejsou, ale je to normalni????

Mako, prosim te - posli mi tabulku prikrmu. Diky.

Hoky, co uz davate zeleninu. Pak pridate misto dalsiho koja kasi na vecer, nebo ovoce dopoledne??? Anebo uz jedete zeleninku i kasi?????
My teprv tyden zeleninu v poledne, tak mam s kasi jeste pockat do konce mesice????

Nedockave cekam na rady.

Eva a Kubik 6m a 10d

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 04.09.05 19:38

Evi,
my začali kaší na večer…pak asi za týden jsme přidali zeleninku na oběd a dneska(3týdny po zelenině)jsme dali na odpolední sváču ovocnou přesnídávku.
Tož tak :)
Gabka a Štěpula

 
Anonymní  04.09.05 19:55

Ahoj kočeny,

tak jsem tu po delší době a koukám nový deníček. U nás to na dětský pokoj zatím nevypadá. Bydlíme u mých rodičů, ale nestěžujeme si. Možná do budoucna splašíme něco svýho / což by jsme oba rádi/ nebo z ložnice uděláme pokojík a sami budem spát v obýváků. To je ale jen vize.

U nás nic moc nového. Jen Liborek zlobí se spaním. Večer usíná v pohodě sám kolem sedmé hodiny. Po 3 až 3,5 hodinách kojím, pak až do rána po dvouch. Vstává zas kolem sedmé. Kolem 9 hod jedeme ven a Liborek spí 30 maximálně 40minut. V poledne jde do postýlky a opět jen na 30- 40min. Odpoledne jdem na vycházku v 15hod, a pokud neprojede kolem nás auto, které ho okamžitě vzbudí, tak spí zas jen 40min. Hrozím se toho, že bude hyperaktivní. To by mě asi zničil.

Dnes jsem si pořídila klokanku na malýho. V návodu píši do 10kg nebo 12měsíců. No a já ji musím jít zkusit zítra vrátit. Libor se v 6měsích a 7kg do ní vůbec nevejde. Tak jsem zvědavá jestli mi ji vezmou zpátky nebo aspoň v tý hodnotě tam vezmu jiný zboží. Nebo ji schovám na druhý nebo jako dárek pro nějakou známou až bude mít mimčo. Mrzí mě to. Moc se mi tyhle věci líbí, ale v šátku být nechtěl.

Opakuji ještě svůj dotaz z minulého deníčku. Jak děláte večer kaši dětem? Kolik vody, kolik kaše, aby to nebylo hustý ani řidký.

Teď valím na VV. Ta Regina je pěkná koza. Škoda, že včera nevylítla. Tipuji, že teď půjde Vladko. A fandím Kačce.
Marťa + Liborek

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 04.09.05 20:01

Evčo,

já třeba s kaší vůbec nespěchám, nějak se mi do ní nechce. Dělám mu zeleninu ve dvě a pak v sedm znova a pak jdem hned koupat a po koupačce ho hned nakojím a spí se. Jako kupříkladu teď.:)) Čajík mu vyloženě chutná, jen se obávám, že si navykl na sladky:), ale pije i vodu tak to snad neva a pohybu má zatím ažaž a když se to sečte s nedostatkem spánku přes den, tlusťoch z něj určitě nebude. Jen se trošku bojím o zoubky, ale co se dá dělat, že. Za 14 dní máme půl roku, tak pak začnem dávat na sváču ovoce, to už se taky těším.
Zrovna jsem uklohnila další várku na zítra a přemýšlím, co dám dál. Včera a dnes jsme s velkým úspěchem a minimálními následky zbodli mrkrv, brambor, květák, takže už se těším, že si konečně můžu taky dopřát květáček, kedlubny a podobné prdotvory. Aha! Kedlub mu dám. Sice nemám domácí, ale koupím na trhu od takové babči ta hnojí jen koňským…:) Kedlub a pak celer, petržel a hrášek a kukuřici asi, co vy na to? Jo a jaký mají u vás úspěch kombinace bez mrkve? Chci to zkusit pozítří, ale květák brokolice mi přijde dost velká darda:) Poraďte, fantazie dochází…

Taťka nám do středy odjel do Němec, tak jsme slamění, ale nějak to zvládnem, za měsíc nás čeká opět Čína. Letí to, co? Už je to tu zas!

Tak dobrou, jdu na VV.

Julie

 
Olda
Kecalka 356 příspěvků 04.09.05 22:52

Hoj maminky,
tak sme byly dneska na návštěvě a byla tam překrásná roční holčička a dávala Vítkovi pusinky, je totiž úplně posedlá miminky. Hned jak stáhnu pošlu foto :)
Tak už aby bylo jaro a hurá na brášku :) je to paráda :)

Tak trochu se taky děsím té hyperaktivity Vitas nespí a nespí a kdybych ho celý večer necpala tím co odsaju přes noc, tak snad nespí ani v noci. Poslední tři dny je strašně náladovej a ukňouranej, doufám, že ho to s novým týdnem zase přejde.
Ta roční holčička spí v poledne 2h a večer jde spát v 18 a spí až do 7 s jednou přestávkou na mlíčko. To je vejvar co? Dneska Vítek svítil do 22 a v:,–(im se, že v 6 ráno bude jak kdyby si dal pořádnýho turka.
A spaní má taky dost mělký, ten kluk neumí vůbec odpočívat.

du odsat a spat sem grogy
Olda

 
Krista
Závislačka 4123 příspěvků 05.09.05 09:27

ahoj holky,
Oldřiško, bezva deníček, taky se nad tím zamýšlím. Zuzanka bude mít svůj pokojíček v novém domečku a časem ho bude sdílet s druhým potomkem, až vyrostou, budou mít každý svůj. Bude to mít cca 13,5m2, což je pro nás bývalé paneláčníky dost, samozřejmě vím, že lidé ze starých baráků si myslí,že to je krcálek (viz moji švagři z Brna, tam nemá žádný pokoj pod 20).

Na podlaze jsou staré parkety, asi na to dáme koberec, já na tom nevidím nic hrozného, naopak se mi to zdá velmi praktické, děti se furt válí po zemi a cokoli hladkého mi připadá takové neútulné. Závěs tam určitě bude taky, aspoň kus hadru po stranách na ozdobu. Vymalujeme nějak lehce barevně, taťka to sice nechce,ale nějak ho přemluvím. Nábytek ještě nevím, ten dřevěný je sice krásný,ale strašně měkký, mám to tady doma a jen do toho ťuknu, už je tam ďubka, já nevím, dřevotříska je věčná. Nebo dub, že, ale ten je moc tmavý a drahý.

Včera mě málem kleplo, když jsem se dozvěděla od truhláře, kolik budou stát naše pidischody, to je šílený, já snad vemu sekeru a vytesám si je sama.

Jinak jsme byli na svatbě, Zuzance bylo fuk, když jí choval někdo cizí, spala stejně jako doma, takže jsme si to celkem užili. Bylo tam 7 mimin, pěkně odstupňovaných od pár týdnů do roka, byla to zábava pozorovat jednotlivé vývojové stupně.

Když jsem viděla 7 měsíčního chlapečka, který se nijak nesnažil o sezení, ani lezení ani stání, tak jsem byla spokojená. Tady pořád čtu, jak se vám ty děti plazí, kutálí, stoupají a my nic, tak si vždycky říkám, jestli je to normální a vidím, že jo.

Jinak VV, to je něco, čekám, kdy dojde k nějakému fyzickému násilí, ani by mě to nepřekvapilo. Regina je psychouš, ale divák hyena se baví. Nicméně vítězství přeju někomu normálnějšímu. Vladko je můj favorit, jsem z něj vyřízená.

Dnes jdeme na půlroční prohlídku a druhý píchanec. Taky seberu odvahu a objednám se na náušničky. To si zabrečíme.

Kristýna + Zuzanka skoro půlroční

 
Olda
Kecalka 356 příspěvků 05.09.05 10:01

Kristy to mě zajímá kolik za pidischody? Čekají mě to toiž dvoje schodiště jak kráva.
 Olda

 
Krista
Závislačka 4123 příspěvků 05.09.05 11:09

Bukové bez suků, šířka 90, cca 16 stupňů, 60000. Co mě děsí, že se na tom shodlo několik nezávislých truhlářů. Kdybychom chtěli něco méně kvalitního, třeba smrk, za kolem 40000. Jdu se oběsit.
 K+Z

 
Pisklatko
Kelišová 6406 příspěvků 05.09.05 13:55

Ahoooj mamči a mimča,
zdravíme vás po víkendu:-)

Teď jsem si přečetla novej deníček Missorky - Krátká paměť a roním slzičky (nebojte ty štěstí) :-))) A to nejsem v šestinedělí a jen tak mi nic nerozpláče… Doporučuju si zavzpomínat. Nebo se zastavit a uvědomit si to…

Ivko - moc přejeme Lukinovi, ať se brzo uzdraví. A jak jste dopadli v nemocnici?

Tak mrkvička nás baví:-) Včera zdlábnul zbytek Hippu a dneska ho čeká Hami. Tak jsem zvědavá, jak mu bude chutnat tahle… Jo a mají vaši mimísci po mrkvi brzo hlad? Náš Maťula asi ano, včera po 1,5 a předevčírem po 2hoďkách (to spal)… Jsme zvyklí chodit po o na prochajdu tak na 2,5 hod., ale koukám, že to nebudu moci brát tak daleko, když to na nás přijde… Jídlo se mi s sebou brát nechce… No uvidíme…

Teď prcík překvapivě chrupká už 1,5 hod. Dokonce jsem stihla i složit prádlo:-))) Už Matýskovo prádlo nežehlím… Jen plíny. Žehlíte prcíkům?

Pěkný den

Pískle s Matýskem

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15329 příspěvků 05.09.05 15:35

ahojky,

Pískle - my tak začali od Hippu a dnes snědl celou !!!!! od Hami -je taková tekutější. Pak dávám napít vody,ale bez většího úspěchu. Za 1/2 hod - asi, dávám kojo,ale snažím se jen z jednoho prsu ( jinak dávám kojo z obou). S tou procházkou to taky ted řeším,ale kvůli vaření. Když ted Štěpán jí víc, tak se nevyplatí jíst kupované , tak chci denně čerstvé a holky psaly, že se mrkev vaří i 1,5 hod, to abychom vyšl ven hned ráno :-)) a pak navařit a hned jíst :-)

Prádlo žehlím tak na půl, froté věci a pyžámka ne a zbytek - trička apod. ano.

Irias

 
Borufka
Kelišová 5418 příspěvků 05.09.05 17:58

Ahooooj holky,

tak jsme loď přežili, cesta tam skvělá, jedno buzení a kojo jinak to prospal, na lodi dobrý, trochu vopruz že nemohl přes den ven na sluníčko a musel být schovaný ale ráno a večer koupačka a potápění v moři a to byla bomba :-) Zpočátku byl vykulenej jak je to studený ale během chvilky v pohodě. Trochu ho poďobali komáři ale Fenistyl to za dva dny zpravil. Cesta zpátky nic moc, špatně spal a pořád se budil a brečel takže zastavování, chování, kojo atd. Bylo nádherně, foukalo to takže jsme plachtili jako o život, no paráda.

Teď mám hroznej frmol tak jsem nestačila vůbec nic přečíst co jste napsaly a nevím co je nového. Doma máme všude asi 10 cm prachu, dělníci si mákli, už jsem vyprala 4 pračky a ještě 2 mě čekají, dneska, zítra a pozítří doktory s Erikem (očkování, rehabka a tak). Jedeme příští týden na to plavání tak musím máknout.
Ale ještě se rychle pochlubím, v neděli jsem hned po příjezdu dala poprvé k obědu mrkvičku a slupnul nejdřív třetinu, dneska už půlku skleničky, tak jsem dokoupila další a v bioprodejně na Andělu ještě čerstvou mrkev a brambor tak budu střídat s domácí stravou. Pijeme z hrnku Avent čaj i vodu ale žádná velká sláva, z normálního hrnku mu to jede víc, dneska jsem koupila mrkvovou a jablečnou šťávu tak zkusím naředit jestli to nebude lepší :-) Podle posledních příspěvků jste už zkušené „přikrmovatelky“ a my úplní začátečníci tak jsem z toho celá rozradostněná jak to zatím jde dobře :-)

Uvidím jak zítra stihnu sraz, je zase v jednu Stromovka? No raději se mnou nepočítejte, kdybych to zvládla tak si vás tam najdu.

Běžím, dítě skučí pod skříní

Borůfka

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15329 příspěvků 05.09.05 18:46

Holčiny ( Julko a Borůfko, příp. i jiné), jakou mrkvovou štávu dáváte ?????
Našla jsem na netu od Čajánku,ale tam je laktoza - cukr a kysel. citronová. Mně se s cukrem moc nechce začínat. A vůbec nevím, co ted dát, když vodu ani bylin. čaj moc nee.

Díky Irias

 
Borufka
Kelišová 5418 příspěvků 05.09.05 19:46

Irias koupila jsem tu od Hippu, nějak bych to nehrotila. V tom množství v jakém to vypije a ještě hodně naředěné vodou ten cukr zatím neřeším. Nebo jestli máš odšťavňovač tak zkus naředit čerstvou jablečnou nebo hruškovou.

Vařím mrkev na zítra, psaly jste že hodinu…není to moc? To zabije všechny vitamíny ne? Nakrájela jsem jí na kousky tak to zkusím jen do změknutí.

Pa Borůfka a dneska horko těžko usínajcící Erik

 
Ifca1
Echt Kelišová 8776 příspěvků 05.09.05 21:10

Ahoj,

Borůfko - kde je na Andělu bio prodejna, manžel jezdí asi ob týden do Prahy a často tam parkuje, tak by moh tu zeleniku sem tam přivézt, tady v ČB jsem ještě žádnou nenašla…

Šťávičku dáváme mrkev a jablko, myslím od Hami, přislazený to není, jen obohacený vitamínem C, dost to ředím, dám tak 20-30ml a k tomu 100vody.

Kakání máme občas pravidelný jak hodinky, po mrkvi dvakrát denně, ale te´d začal zlobit, předevčírem nic, včera 2× a dneska zas nic, ale tlačil jak o život, hekal a prd z toho:-( už jsem psala, že nám dr doporučila na zlepšení kakání dávat ovoce, ale teď mi jablíčko došlo a nic jinýho nemám koupený, asi příště vykoupím půl regálu… …jo a střídám šťávičku s fenyklovým čajíkem, jinej jsem zatím nezkoušela.

Žehlení - malýmu kromě ponožek žehlím všechno, mám ty pidi věci nějak radši než to naše dospělácký a to praní a žehlení mi neva…

VV - jsem zklamaná, Redží by fakt měla jít radši na lečení, nemyslím, že tam bude větší sranda, když se vrátila, zejtra je další zúčtování, docela rychlovka, tentokrát to budou mít dost těžký, od minula jiný konflikty nebyly, takže to bude překvápko.

Tak pa, zejtra se asi pojedem s kubou válet na Lipno…

Ivča a Kubíček (už se chvíli udrží na kolínkách v kleče)

 
Dana26
Echt Kelišová 9105 příspěvků 05.09.05 21:21

Ahoj holčiny.
Holky plnokojičky dáváte mimskům čaj z flašky nebo zkoušíte hrnečky s násoskou?Dostala jsem Nuk hrnek,ale když jsem ho zkoušela tak to nešlo vytáhnout ani my.Nevím jak by si s tím poradil Vojtulka.Je tam taky nějaká membrána jak v Aventu?Chci koupit ty pítka na Avent,ale říkala jsem se jestli nepočkám až začnu dokrmovat.
Vojtíšek se už skoro týdem v noci budí asi po 1,5hod.Přemýšlela jsem nad kaší na noc.Tak 10-20ml lžičkou a potom dokojit,ale chci počkat až ukončí čtvrtý měsíc do poradny a uvidím podle toho kolik přibere.
Pískle-oblečení žehlím Vojtulkovi všechno,ale plíny používám už jen na blinkání takže ty už nežehlím,zvykla jsem si na papírovky.Jo pohodlná matka dvou dětí.
Dana a spící děti

 
Dana26
Echt Kelišová 9105 příspěvků 05.09.05 21:26

Omlouvám se za ty chyby.Teď jsem si to po sobě přečetla a zjistila jsem,že to místy nemá ani hlavu ani patu.Má jedenácti letá sestra by to napsala lépe.Doufám,že jste to aspoň trochu pochopily.
 Dana

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 05.09.05 21:49

Ahojky,

ŽEHLENÍ-já žehlím jen to co je moc zmačkané,košile a sem tam kapesníky :-))Radši si dám práci a hezky to pověsím a pak jen skládám…žehlení moc nemusím.

KAKÁNÍ-Štěpula kadí pravidelně ráno kolem 6-7h.a pak ještě během odpoledne nebo večer.V plíně se promítně celodenní jídlo..Třeba dneska kadil 3×.Ráno(klasi­ka),odpol.(ně­co s mrkví)a večer(švestková přesnídávka) :-))
Koljím 1-2× dopoledne,tak 3× odpoledne,večer před usnutím a v noci jak kdy…teď se prořeuávají(hu­ráááá)horní jedničky(jedna už je venku)a tak má větší žízeň,takže v noci zapláče-beru ho,sosne tak 3min.pokládám a spí dál…někdy to je 3Xua noc,někdy jednou..abych se přiznala dělám už to automaticky ze spánku takže fakt nevím.
Dneska se s náma prďolka díval na VV-lezl po sedačce(ještě že ji máme tak velkou),pak se plazil po mně..a strašně se řehtal a pištěl.Byl k sežrání.

Já prostě nevím ale jak byl mimi tak jsem byla ze všeho více vyplašená a tak jsem si to moc neužila.Zato ted je to paráda a jsem nadšená??
A co vy??
Jdu chrnět,paa.

Gabka

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 05.09.05 21:51

Taky soráč za chyby..prdlajs na to vidím :-D

 
Borufka
Kelišová 5418 příspěvků 05.09.05 21:52

Ivčo je to směrem k Arbesovu náměstí jak jezdí na hlavní tramvaj, je tam po pravé straně kostel a hned za ním je uprostřed toho parku barák, v něm restauračka a prodejna Albio. Mají tam i maso tak začnu s tímhle a později přejdu na normální. Tady jsem našla kde všude po Praze jsou:
prodejny biopotravin a přírodní kosmetiky
Truhlářská 18, Praha 1, tel.: 222 325 418, po-pá 8-20, so 9-17,
Dejvická 26, Praha 6, tel.: 224 326 510, po-pá 8-19, so 8-13
Nám 14.října 17, Praha 5, tel.: 255 799 711, po-pá 8-20, so 9-20

 
Pisklatko
Kelišová 6406 příspěvků 05.09.05 23:02

Ahojky:-)

Irias - gratuluju k první zdlábnuté celé skleničce:-))) Dneska měl Matýsek mrkev od Hami a moc mu nejela… Snědl půlku v pohodě, ale víc jí „vypouštěl“ nazpátek… Zdála se mi míň sladká než ta od Hippu - to je karotka, tak asi je to tím… No uvidíme zítra. Pak taťka koupí Hipp a bude to v poho:-) Dneska jí nemohl sehnat - ani v lékárnách ani v drogčách kolem Karláku… Tak snad zítra…

Teď měl prcík docela prudivou, plakal a nemohl zabrat. Dostal čaj, byl pohoupán a vytuhnul během chvíle:-))) Měl asi žížu… No, že mě to nenapadlo dřív… Prso si teď večír nedal, na to byl moc zpruzen, tak to bylo asi tím…

Tak dobrou, jdu na kutě.

Pískle s Máťou konečně spícím

 
Pisklatko
Kelišová 6406 příspěvků 05.09.05 23:06

Jo a k tomu žehlení - taky si dám práci s věšením a je to ok:-) Plíny žehlím blinkačky, jinak používáme pemprsky a občas hagísky (ty ale málo, prudí se nám po nich prdízna a má otlačený místa nad stehnama),

Borůfko - vítej z lodi:-)))

Tak pááááá Pískle

 
Krista
Závislačka 4123 příspěvků 06.09.05 08:03

Dobré ráno,
tak máme konečně za sebou druhé očkování a také půlroční prohlídku. Tak máme 7,9kg a 69,5cm. Čekala jsem těžší a kratší. Doktorka říkala, že klidně ještě můžeme měsíc jen kojit, ale myslím,že už je čas na příkrm, přece jen ten přírustek už nebyl tak velký a už jsme velký holky. Takže jsme dostali brožurku Hami, no nic nového jsem se tam nedozvěděla.

Zuzanka se tedy moc nepředvedla, nechtěla se otočit, doktorka to zatím nechala, ale myslím, že jestli to za měsíc nebude umět, tak pofičíme na rehabilitace.

V čekárně jsme si hrály se skládacím šášou a Zuzanka se hlasitě řehtala, když jsem mu sundavala hlavu.

Po očkování byla moc hodná, než jsme vylezly, tak už nebrečela, reakce nebyla vůbec žádná, takže dobrý. Za měsíc další.

Náušničky jsme zase odložily, že se příště domluvíme.

Taky jsem si řekla o doporučení na kožní do Motola, aby se na ten náš flekanec podíval zase jiný doktor.

Hajdule jsem zapomněla napsat, že hlavičku máme taky placatou a plešatou, ale myslím, že je to normální.

Jo, mluvila jsem s jednou ženou z Brusinčat, taky byli v tom penzionu na Vysočině, moc si to pochvalovala.Tak se těšíme.

Tak zatím čau.Dneska bude mrkev.

Kristýna + Zuzanka skoropůlroček

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15329 příspěvků 06.09.05 08:16

ahoj,

Gabule - souhlasím s tebou, ted je nepopsatelně větší sranda, začíná mě to dost ba,ale stráááášně mooooc a čím dál víc mám o malého strach ( a asi to už nezměním).

Kristi- velká gratulace ke „cvalíčkovi“. Na kožní ale žádné doporučení už netřeba. „jiná doba“ :-)

Danko- jelikož jsme stále plně kojící + něco z příkrmů, tak musím malého naučit jak pít NĚCO jiného nez mléko a i ještě pít z NĚČEHO jiného. Zatím průběžně zkoušíme jak aventák tak flašu. říkám si, až si zvykne na vodu, bude ji pít jen z aventáku,to je můj cíl :-))

Pití s cukrem nechci dávat proto,aby si nezvyknul na sladké a pak nechtěl obyč. čaj, Dnes jdeme do mrkve s bramborem, tak jsem zvědavá. Máti včera koukala,jak Štěpán baští a byla nadšená. Prý co bych chtěla:-)

Irias

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15329 příspěvků 06.09.05 08:18

Jo, ještě k těm Hippáckým přesnídávkám v lékárně, tak mě vždy nabídli, že ji do DRUHÉHO dne objednají. Což se mi líbí a nemusím shánět po celém městě apod. Zkuste to.
 I.

 
skrolan
Extra třída :D 12301 příspěvků 06.09.05 08:33

Ahoj holciny a miminka.

Borufko vitej z dovolene. Mela ses tedy kraaaasne. A taky velka gratulace k prvnimu prikrmu.
Zehleni - ja zehlim vsechno - hlavne kuli ekzemu. Kubik ma tu kuzicku citlivejsi na vnejsi podnety, nezli na potraviny atd. Takze zehlim vsechno a poradne.
Jak jsme treba ted zacali papat prikrmy, a mrkev a to ostatni ma nekdy po pulce obliceji, tak na druhy den ma tvaricky uplne vyhazene. Bobecek malej. Doufam, ze si zvykne a zlepsi se to.

Dnes jdeme na kontrolu na neurologii. Tak jsem zvedava, co nam rekne, ponevac rehabka byla moooc spokojena a rikala, ze uz cvicit nemusime. Tak pak pisnu, co a jak.

Nad kasi na noc taky uvazuju, spime hur a hur. Kdo vi, jestli by to ale ta kase spravila. Moc tomu neverim, podle toho, co jsem slysela.

Tak padim Eva a Kubik

 
Krista
Závislačka 4123 příspěvků 06.09.05 09:19

Evi, kaše u někoho zabírá, u někoho ne. Jak jsem zjistila u kámošek, je to přesně půl na půl. Za pokus to stojí.
 K+Z

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama


Reklama