Jarňulky-2005-39-Otravy a jiné záludnosti v domácnosti

Rodičovství

Ahoj Jarňulky,nedávno jsem vám slíbila nový deníček a tady je.Asi před čtrnácti dny jsem ve školce absolvovala přednášku na téma Bezpečnost v domácnosti.

Bohužel jsem si uvědomila,že jsem naprosto nezodpovědná matka.Ty čistící prostředky,které používám denně mám v koupelně na zemi a léky máme v kuchyni ve skříni.Taky u země.Takových se nás tam sešlo více.Naštěstí Mirdu tady tyto věci nikdy nezajímaly,ale kdo mi zaručí,že Vojtíšek bude stejný?

Léky,čistící prostředky,jedovaté květiny a vše čím by se mohlo dítě přiotrávit uklidit mimo jeho dosah.Minimálně 1,5metrů od země. Žádné volně visící šňůrky ze záslon,závěsů a ozdob hrozí nebezpečí udušení.
Uklidit z dosahu všechny drobné věci,které by mohlo vdechnout nebo si zasunout do ucha nebo nosánku.V takovém případě vyhledat lékařskou pomoc.

OTRAVY:V případě požití jakékoli těkavé látky benzín,kyseli­na,prostě to co mají chlapi v garáži dáme napít mléka a okamžitě vyhledáme lékaře.NEVYVOLAVAT ZVRACENI
V případě otravy léky,rostlinama vyhledat lékařskou pomoc.VYVOLAT ZVRACENI
Nedávat černé uhlí.Zkresluje výsledky rozborů.
V nemocnici se provede výplach žaludku a vzorek se posílá na rozbor.
Nedopalky od cigaret:Nevyvolávat zvracení,zvrací se samovolně.I tam by se měla vyhledat lékařská pomoc.
V případě akutní otravy volat:TOXIKOLOGICKÉ INFORMAÆNÍ STŔEDISKO tel:224919 293 nebo 224 915 402.A na­konec má osobní rada.Mirda měl v roce a půl záchvat.Začal se s ničeho nic klepat a nevěděl o sobě.Chytla jsem ho za nohy hlavou dolů a plácla trochu po zádech.Po chvíli to pomohlo.Strávili jsme tři dny v nemocnici.
Na můj dotaz co dělat v takovém případě mi doktor odsouhlasil můj postup.Prý se to nemá,ale je to účinné.Jinak při takových záchvatech vlhký ručník na hrudník.

Doufám,že tyto poučení nebudeme nikdy potřebovat.
Dana,Mireček a Vojtíšek

P.S. Vpřípadě otrav se řídíme poučením na obale a obal bereme s sebou do nemocnice.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Olda
Kecalka 356 příspěvků 18.10.05 08:31

Prvniiiiii !!!!!!! Už zase !!!!!!
Olda

 
Olda
Kecalka 356 příspěvků 18.10.05 08:42

Už je to tady, píšeme si sami, sirotkové :)
Danko a co ti řekli jako příčinu Mirdova záchvatu?

Jen bych k deníčku přidala, že neexistují více a méně škodlivé léky ani chemikálie. Setkala jsem se s názorem, že není třeba dávat pozor na vitamíny nebo Paralen..... CHYBA!! Oboje může vyvolat vážné zdravotní potíže.

Pochválím se, přestože Vitulka ještě moc nešmejdí, už máme koupené a instalované záslepky do el. zásuvek a bezpečností zámky na šuplíky a dvířka. Lékárničku jsem z preventivních důvodů už při zařizování bytu dala na chodbu do nejvyšší skříňky. Po ruce mám jen náplasti.

Trochu se bojím léta, protože máme na zahradě krásný durman. Doma nic jedovatého nemám, ale jestli mi to bude syčák plenit, tak se postěhujou.

Tak já zas padam
Olda

 
Uživatel je onlineDana26
Echt Kelišová 9105 příspěvků 18.10.05 09:14

Na ten Paralen jsem se ptala a je stelně nebezpečný jako ostatní léky.Může dokonce vyvolávat vnitřní krvácení.
Durman he také jedovatý,mluvilo se o něm,ale nevzpomněla jsem si na název.

Nevzpomněla jsem si na všěchno,takže budu reagovat postupně.

U nás dnes noc celkem v poho.2× kojo čal.Takže celkem v normě.Jediní výhoda t+ch nocí co jsme nespali je,že jsem zhubla.Dnes jdu k souosedce na váhu tak jsem zvědavá.Manže teďchtěl Vojtíška nakrmit rohlíkem.Zabiju.

Oldi,jestli se večer dostanu k počítači,tak se ozvu.Manža má dovolenou,tak nevím jestli mě pustí.
Dana a Vojtíšek

 
Uživatel je onlineDana26
Echt Kelišová 9105 příspěvků 18.10.05 09:17

Ten Mirečkův záchvat uzavřeli jako afektivní záchvat s cyanózou.Snad to píšu správně.Bylo to spůsobené hyperaktivitou­,která se prokázala na EEG.Děti prý jsou hodně rychlé a mozek někdy nestíhá.Naštěstí byl jen jeden.

 
MaKacka
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 18.10.05 12:10

Ahoj holčiny samotinké,

vítám v novém deníčku.
K tématu: já si byt prolezla po čtyřech a naprosto tu nevyhovuje. Ale díky malování jsme se dali do přestaby bytu, nábytek apod., takže to už přispůsobuji dítku. Záslepky do zásuvek jsem už koupila, ještě se chystám pořídit zarážky do šuplíků. Hlavně v kuchyni. Bacha - co máte v dolních šuplících? Já třeba ostré kráječe od robotu!

Tak já nevím, já mám snad podzimní depku…A před chvilkou mi volala Peťulinka a mají se tam na Vysočině dobře, trochu hukot z těch dětí, ale je to tam fajn…ach joo…

MaKačka s Barborkou (zítra 7 měsíců)

 
MaKacka
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 18.10.05 12:11

Teda já nevím, ale já mám na monitoru čas 10:12 hod…

 
Ifca1
Echt Kelišová 8773 příspěvků 18.10.05 12:23

Ahoj,

píšu s dítetem na klíně, takže to bude rychlý:-))

Po nkupu v Ikee jsme vybavený zarážkama do skříněk a šuplíků a záslepek do zásuvek, tak jen co se Kuba rozleze, okamžitě instaluju! Ještě musím dokoupit chrániče na rohy, máme všechno děsně hranatý, auuu.
(Jo a koberec na lezení neměli, prej až za měsíc, tak ať si trhnou…)

VYsočina mě taky moc mrzí, už se poohlížím po nějakým penzionku tady blíž, třeba kolem Třeboně nebo na Šumavě. Akorát potřebujem, aby půjčovali postýlky a byly tam židličky pro děti a nějaká to mikrovlnka, no požadavků je to celekm dost, uvidíme…

Musím se věnovat žížalce…

Ifča a Kubík

 
Uživatel je onlineDana26
Echt Kelišová 9105 příspěvků 18.10.05 12:01

Ještě jsem zapomněla,dopo­ročují ohrádky na sporák.Prý je mají v Ikee.Mirdu to nukdy nenapadlo,až teď,šel chytnout plechový hrnek na hořící plotýnce.Naštěstí jsem hned pochopila a usměrnila ho.

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15322 příspěvků 18.10.05 13:12

ahojky,
trochu jste mě vystrašily s tou bezpečností. Ale vzhledem k tomu,že máme velmi málo nábytku se šuplíky, tak nám leze jen do výšek :-(
ale ted jsme byli v Ikee a na sporák jsem nic neviděla ( myslím,že je to ted brzy ) a taky tam neměli a to ani v nabídce chrániče na rohy. Ty bychom tedy dost potřebovali. Když tak dejte typ na nákup, u nás už aktuální !! Jnak měli v Ikee popruhy na staré jídelní židličky, už jsme taky na:,–(ili, Štěpán vylízá i z jídelní sesle :-((

Dne jsme byli na 8m kontrole. Dr.mi „radila“ chléb s máslem ( to asi rozmixovaný :-(( ), piškoty, máčky - koprovou a špenátovou a samozřejmě maso. Jo a ještě jedna rada, nemá se po TOM osypat :-((( no comment. už se s ní nehádám. Jinak, štěpán moc nepřibral. Mysleli jsme,že bude mít podle faldíků tak 9 kg, má jen 8kg a 71 cm. Přibral tedy 0,5 kg. No,ale vypadá dobře živený :-))

Irias + štěpán 8m !!!!!!!!

 
gelenka
Kecalka 136 příspěvků 18.10.05 21:42

Ahoj,
tak jsem právě udolala Elíka, nevím, jestli to tak taky někdy máte, ale Eliška teď předvádí strašný scény při usínání. Taťka začal ukládat v osm, po půl hodině řevu jsem ho vystřídala a teprve po další řvavé půlhodině Eliška konečně usnula. Moc nevim, co s tim, ale je to dost náročný.

Deníček je príma a dost aktuální. My zatím nemáme moc nábytku, jsme v tom zařizování trochu líní, ale ve všem, co teď vymýšlíme, už počítáme s nenechavým svištěm.
Co se týče otrav a s tím spojených nebezpečí v domácnosti, našla jsem docela vyčerpávající článek na http://www.zdravcentra.cz/?…

Tak zatim, jdu si užít chvilku klidu
Lenka a nespavec Eliška

 
JanysekC
Povídálka 47 příspěvků 18.10.05 21:50

Ahoj holky sirotky,
hlásím se opět po delší odluce - taťka instaloval antivir a zrušil na týden počítač, ale už zas jedem.....
Tu Vysočinu taky holkám závidim, ale typuju to na docela „velikej hukot".
Jinak deníček chválím, ale mi stále zatím jen ležíme, překulujeme se ve pouze ve výjimečných situacích - tak jednou denně Jeníka najdu obráceně, než jsem ho položila - takže zatím zachovávám klid. Jsem, přiznávám, trochu matka hysterka, takže až vyvinem pohyb, budou velká opatření.
Slíbila jsem Sandře míry a váhy, pošlu je. Zatím jen oznamuji, že v 6 měsících a 14 dnech měl náš drobeček 9 kg a 76 cm. Ale fakt ho ničim nepovoleným nedopuju… :o). Jsme trochu baskeťácká rodinka.
Zítra jedu na dva dny k našim, už se moc těším.
Pa Janýsek a Jeník

 
JanysekC
Povídálka 47 příspěvků 18.10.05 22:13

To jsem ještě já inspirována novým deníčkem.
Zrovna koukám po bytě a vidim, že máme dvě kytky v květináči na zemi, tak tu jednu zvednu a pod ní je v koberci vypálená žehlička. Tak jsem si vzpomněla jak šikovná Janička jednou žehlila a hrozně jí to nebavilo, tak si otevřela lahvičku vínka a pěkně se u toho žehlení zbourala (upozorňuji - nejsem notor) a ta žehlička jí nějak vypadla z ruky na úplně nový koberec. Málem jsme se rozváděli.....
Tak teď nevím, čim tu hrůzu zakryju, když na zemi nic nesmí být a s kobercem nehnu…

Ale mám dva nové poznatky:
1. Asi to bude s novou organizací bytu složitější, než jsem si myslela!!!!!!
2. Rada hodící se do našeho deníčku: nikdy zároveň nepijte a nežehlete v blízkosti
potomka..... :o)

Dobrou noc přeje trochu rozčarovaná
Jana
Janýsek

 
JanysekC
Povídálka 47 příspěvků 18.10.05 22:14

To jsem ještě já inspirována novým deníčkem.
Zrovna koukám po bytě a vidim, že máme dvě kytky v květináči na zemi, tak tu jednu zvednu a pod ní je v koberci vypálená žehlička. Tak jsem si vzpomněla jak šikovná Janička jednou žehlila a hrozně jí to nebavilo, tak si otevřela lahvičku vínka a pěkně se u toho žehlení zbourala (upozorňuji - nejsem notor) a ta žehlička jí nějak vypadla z ruky na úplně nový koberec. Málem jsme se rozváděli.....
Tak teď nevím, čim tu hrůzu zakryju, když na zemi nic nesmí být a s kobercem nehnu…

Ale mám dva nové poznatky:
1. Asi to bude s novou organizací bytu složitější, než jsem si myslela!!!!!!
2. Rada hodící se do našeho deníčku: nikdy zároveň nepijte a nežehlete v blízkosti
potomka..... :o)

Dobrou noc přeje trochu rozčarovaná
Jana
Janýsek

 
Olda
Kecalka 356 příspěvků 19.10.05 00:24

Ahoj :)))
Doporučuju skouknout A je to!
Tam ten koberec vystříhli a dali tam pneumatiku s květináčem :)))))

Možná by byla vhodná i skříńka :))))

Pa zlomyslná Olda :))

 
Uživatel je onlineDana26
Echt Kelišová 9105 příspěvků 19.10.05 08:38

Ahoj,
dnes jdeme do poradny tak potom písnu jak jsme dopadli.
Jani,pokud ta kytka není jedovatá,tak bych ji na té zemi nechala.Ale při Mirdovi,taky dávala všechny kytky nahoru a likvidovala i květinový stolek.
Pa opět nevyspalá Dana a prudící Vojtík

 
MaKacka
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 19.10.05 09:13

Ahoj holčiny,

co se týče kytek co jsou na zemi: pokud jsou veliké a jejich lístečky jsou vysoko, ale bojíte se, že dítko bude hrabat ve hlíně, tak mám tip: normálně do květináče dejte velké těžké kameny. Takhle to řešila ségra a prcek jenom po těch kamenech hrabal a zjistil, že s nimi nic neudělá :-))

Dneska mě v noci zase začínalo bolet v krku a probudila jsem se s bambulí u nosu :-(( Ach joo…

MaKačka s Barborkou (dnes 7 měsíců!!!)

 
skrolan
Extra třída :D 12295 příspěvků 19.10.05 14:15

Ahoj holciny a miminka.

Barů gratulujeme k sedmi mesicum a Irias k osmimesicni prohlidce. My jdeme presne za tyden, tak jsem moooc zvedava.
Novy denicek super. Bezbecnosti neni nikdy dost. Ja mam jeste jednu kytku jedovatou na koberci - priznam se - ale v miste, kde Kubik vubec neleze - zatim. Uz ji ovsem pripravuji na cestu a poputuje manzovi do prace, mrska jedna.
chranice do zasuvek musim koupit - u nas aktualni tema a zarazky na supliky taky - tez aktualni. No nejak jsem to podcenila a nejsem vubec pripravena. Zatim ale malokdy necham Kubika jen tak bez dozoru, kdyz uz potrebuju na zachod nebo povesit pradlo atd.......... davam ho do ohradky. To je zatim nejbezpecnejsi.

Predchvili me prcek prekvapil a moooc mile. Davala jsem ho poo spat a sedla jsem zase jako vzdy na mic a houpala a pak si rikam, je uz velkem, lehnem si spolu do postele a budem lezet, mozna usne. A to zlaticko si muchlal svoji milovanou plinku s medvidkama a koukal a koukal az se mu zavreli ocicka a spal. Normalne jsem nechapala.

Vecer jinak usiname bez problemu a v noci taky. I v kocarku. Jen doma chce pohoupat.

tak zatim pa, dneska je tam kraaaaasne.

Eva a Kubik

 
Uživatel je onlineDana26
Echt Kelišová 9105 příspěvků 19.10.05 14:39

Tak jsme tady s půl roční prohlídky a zase mám depku.Váží 7600g,což prý je krásné,máme ještě minimálně měsíc jen kojit.Ale zase máme problém s pohybem.Vojtík se otáčí jem na jednu stranu na druhou vůbec a když jsme ho chtěli přetočit,tak se bránil.Anapíná kolínka,nechce je krčit.Má naplé svaly v nožičkách.Ukázal nám cviky,máme 2×-3×denně cvičit a když se to nespraví,tak jdem na rehabku.Já nechci.:-(((((
Minulou poradnu nás chválil jak jsme šikovní a teď je zase problém.
Ale musím Vojulku pochválit.Máme za s sebou třetí očkování a ani nepípl.Je to kluk statečná.Teď se probudil,tak jdu za ním.
 Dana

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15322 příspěvků 19.10.05 16:34

ahojky,
hlásím se jako velký poblitec .-( problila jsem celou noc, připadala jsem si jako v těhu, a do toho ještě migrena.

ráno manža odvezl Štěpána ke tchýni do Brna. Už když vyjížděli, se mi stýskalo. To bych neřekla. Přes den ho mám plné „brýle“ ,ale jak je pryč,už na něj pořád myslím.

Našla jsem pár stránek s bezpečností pro děti: w. mysacek.cz a w.kojenecke.cz.

Danko, raději cvičte několikrát denně,je to lepší a vyplatí se. bude za chvíli dobře,uvidíš. Ohledně dr. jsem ti psala na ICQ- musíš to zkoušet .

Psala Kristýna,že se mají na Vysočině opravdu super. To jsem ráda, jen teplo má být až o víkendu. Chceme vzít štěpána poprvé do ZOO.

papa, Irias - bez chlapů :-)

 
gelenka
Kecalka 136 příspěvků 19.10.05 20:05

Ahoj holky,
tak Eliška už spí, no zázrak a bylo to bez řevu, tak jsem zvědavá, co chystá na noc.

Dnešní krásný den jsme strávily z větší části u mě v práci. Eliška celou dobu předváděla to nejhodnější mimino a tak jsem se naparovala, coby pyšná matka, jak ji všichni chválili. No, dneska bych ji nevyměnila ani za nic (pravda je, že bych ji nevyměnila ani v jiné dny, však to znáte :-)

Abych nezapoměla, Eliška objevila nové možnosti pohybu. Pochopila, že do jejího oblíbeného sedu se dá dostat přes bok, za pomoci ruky, ještě se jí to nepodačilo úplně, ale pilně na tom pracuje. Připomínám, že jinak se přetáčí pouze na břicho, zpět jen vyjímečně a neleze. To sezení je její vášeň.

Všem marodům přeju brzké uzdravení.

Dani, neboj, to cvíčo určitě zabere a jsem ráda, že taky vydržíte s kojením. My zatim pořád jen kojíme a Elík (6,5 m) vypadá, že jí to pořád stačí.

Mějte se, jdu si užívat, že mám tak brzo volno.
Lenka a její miláček Eliška

 
Ifca1
Echt Kelišová 8773 příspěvků 20.10.05 09:25

Ahoj,

zrovna čtu, že má být o víkendu až 19, to bude paráda, musíme naplánovat nějakej vejlet! Doufám, že to není poslední hezký počasí, ještě aspoň na dušičky…

Včera jsem po dlouhý době měla kulturní zážitek, segra nemohla do divadla, tak jsem rychle chňapla lístky na Máj s Bárou Hrzánovou, bylo to super představení, všem doporučuju, i když to člověk ze školy zná, tak mě hrozně překvapilo, jak je to dobře napsaný.

JInak mám doma zmlsanýho malýho prevíta! Přesnídávku do něj cpu násilím a výsledek je tak půl skleničky (tý malý skleničky!), prostě ho to nějak přesatalo bavit, jó ale sladkej banán, to si mlaská holomek. A včera mě dostal u oběda, udělala jsem brambro s brokolicí, sněd mi asi 3 lžičky a šlus, zavřel pusu a finito, tak jsem to ještě zkoušela, už jsem oba skoro buleli, pak jsem vyměkla a ohřála půl sklínky mrkve, to vymlasknul během minuty! Prostě si semnou dělá co chce a já si říkala jak budu tvrdá, že jíst se bude co se uvaří a hotovo, jó pěkný prdlajs, to bych musela bejt dsná a vzít ho do tý židle za hodinua zas mu nutit to samý,to bych se z toho zcvokla, ach jo…no mrkve je zdravá, tak jí budem kupovat na metráky asi, když mladej pán bez ní nic nechce (je fakt, že jsem si to zavinila sama, vždycky jsem mu do všeho aspoň dvě lžičky tý mrkve namíchala…)

Tak já se jdu ještě po ránu zkulturnit, Kuba na chvíli usnul, jindy to nestíhám.

Pa

Ivča a mlsnej Kuba

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15322 příspěvků 20.10.05 12:19

ahojky,

tak jsem dnes zase sama a řeknu vám,je to super si takhle odpočinout. Dnes je mi mnohem lépe a tak sedím od rána u PC a brouzdám na netu,ale odborné diskuze, žádné objednávání :-(

ale mám dotaz. Navedla mě na něj, tedy spíše předběhla Gabule (která se ted dlouho neozvala !!:-)). Chceme koupit Štěpánovi zvlhčovač vzduchu a zároven čističku vzduchu. moc se v tom nevyznáme, jen za to nechceme dávat majlant :-)

Máte některá zkušenosti či typ na nějakou slušnou ???????????? Síííím :-))

díky Irias

 
iv-ka
Kelišová 5164 příspěvků 20.10.05 13:51

AHOOOJ sirotky:))

Vidím že jsem první z nás co byly na Vysočině, tak toho hned využiju, než mě někdo předběhne:)

Byla jsem tam s Lukinem jen do středy, tak podám předběžnou zprávu.

BYLO TO NAPROSTO SUPER. Nechci vás štvát, MaKačko, Jerry, Lujo a Ifčo - vy kdo ste nemohly ze zdravotních důvodů, ale určo pojedete příště, domlouvaly jsme se někdy třeba v půlce června nebo tak někdy. Mooc jsme na vás myslely…
Mluvím teď za sebe, byla jsem naprosto unešená, když jsme jely na prochajdu - 12 kočárků, roztažených po celé silnici ve třech řadách… úžasný pohled, taky jsme se fotily dohromady, to je super fotečka a hlavně když jsme fotily mimina… no comment. Pokusím se něco šoupnout na rodinu. Byla to strašná prdel. S jídlem naprostá spokojenost (ale to je u mě normální, sním všecko a chutná mi všecko), ubytování taky dobrý, bazén vynikající, dětičky si pořád hráli v herně, všichni tam vysypali svoje hračky a hromadně si hráli společně. Docela mě mrzelo že jsem musela jet už ve středu, ale my jsme dneska prodávali auto a kupovali jiný, tak jsem musela zpátky. Z Brna je cesta úplně pohodová, kolem 1 hodinky, z Prahy to měly holky těžší.
Všechny mimina od Jarňulek jsou naprosto úžasný, krásný, šikovný… prostě nej!!!

Všechny zdraví nadšená
Iv-ka a Lukin

 
Uživatel je onlineDana26
Echt Kelišová 9105 příspěvků 20.10.05 14:02

Ahojky,
iv.ko,vítej zpátky.Na příští mega srazík se už určitě přidám i já s klukama.Je fajn,že jste si to užili.

Zdá se,že Vojtíšek snáší cvičení líp než já.Doma mu jde dokonce i to,co v poradně neukázal,a proč máme cvičit.Ale zanedbávat to rozhodně nebudu.

Teď chvíliu spí,tak jdo nachystat věci ven,potom pro Mirdu a Do města podívat se Mirdovi na nějaky zimní boty.
Dana a budící se Vojtík

 
skrolan
Extra třída :D 12295 příspěvků 20.10.05 14:27

Ahojky Ivko, taaaak jsi me navnadila, a i kdybych mela pro manzu a Domcu najat chuvu, tak v lete jedu s vama. hihihi

Dani, ja chodila na rehabku celkem rada, byla tam uuuuzasna sestricka a nakonec jsem si tam zacvicila i ja par cviku na zada. V peti mesicich jsme tam uz nemuseli.
No uvidim, co nam rekne na osmimesicni ko. Kuba je sikula, ale na ctyri se mu nechce. Ma jeste cas???? Splha se a taha vsude smerem nahoru, nekdy s uspechem, nekdy ne. No uvidime jak bude dal.

Eva a Kubatko skoro 8m

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15322 příspěvků 20.10.05 15:26

Iv-ko, jsem moc ráda, že si vám tam líbilo. už jsem myslela, že jsem divná :-)

Ty fotky jsou super. Naprosto úžasná je ta s těma mimčama při pasení. bohužel, štěpán už by byl při focení někde metr vepředu :-))).

Evo- nedávno jsem se dívala na video,kde byl i dr.Matějček. Dost dobře mluvil o mimčách a hlavně: až teprve v 1 a1/2 roce se vývoj u děti srovná. Máte čas :-)

i.

 
iv-ka
Kelišová 5164 příspěvků 20.10.05 16:59

Irias, s Borůfkou jsme se shodly, že to muselo být tím, že ten pobyt měli přes plavání, říkala, že jídla bylo teď mnohem víc.. je to síla takovej rozdíl.

Jdu uklízet, je to tu jak po bombě

Iv-ka a spící Lukin

 
Mava
Generální žvanilka 24746 příspěvků 20.10.05 19:40

Ahoj Jarňulky,

dlouho jsme tu s Liborkem nebyli. Tak trochu jsem se na vás zlobila. Nikdo si nás tu v poslední době nevšímal. No nic stejskalo si nám po vás, tak jsme vám to odpustili :-))).
Doufám, že i vy nám odpustíte naši absenci.

A co je u nás nového. Liborek byl trochu nachlazený. Už je to za náma. Baštíme pěkně zeleninku a ovoce. Kojím už jen v noci, ale stále po dvouch hodinách. Nevím kdy to skončí. A asi máme zoubek. Nevím to jïstě, nenechá si tam šáhnout. Ale něco se tam bělá. Vážíme 7,5kg a měříme 70cm a za čtrnást dní už nám bude 8 měsíců. Děs jak to utíká.

Dnes končím, přečtu nový deníček a zase se přihlásím.

Marťa+Liborek

 
Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 21.10.05 10:10

Ahoj holky zdravím po delší době :-)

Musím taky pochválit Vysočinu i já s Monikou jsme byly unešený, jídlo v pohodě ubytování v pohodě bazén super, herna skvělá :-) No nechci Vás teda štvát ale v červnu si to vynahradíte !!!! :-)
Dětičky byli skvělý a moc se nám tam líbilo.Přijeli jsme taky ve středu.Do Prahy je to teda cesta daleká no ale stálo to za to.

Já jsem se Sofčou zalehla máme rýmu a kašel… v noci jsem jí musela 2× kapat do nosu… chudák malinká.

Tak to je moje zpravodajství :-)

Mějte se krásně pá

Petra + Sofie 7M

 
gelenka
Kecalka 136 příspěvků 21.10.05 10:11

Ahojky,
Ivko ty fotky jsou prostě úžasný, zřejmě to bude tím, že jsou na nich samá úžasná mimina a jejich úžasné maminky :-). Fakt krásná skupinka.

U nás nic moc nového, já válčím od včera s migrénou, a tak jsem taková nanicovatá. Dnes jsem si chtěla jít teď s Eliškou lehnout, ale jak to bývá, sotva jsem zabrala, hned jsem měla několik telefonů a tak jsem to vzdala. Odpoledne vyrazíme na nějakou prochajdu, tak to snad rozchodím.

Mějte se
Lenka a Eliška

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15322 příspěvků 21.10.05 10:20

ahojky,
Nemám moc náladu, jsem naštvaná na Štěpána ,začíná se pěkně vztekat a nechce přes den spát :-((

Ale chci odpovědět Mavě. Vím,že jsi to psala se smajlíkama. Ale já taky píšu pořád i když na MNĚ A ŠTĚPÁNA t.č.nikdo nereaguje a dala jsem už tolik dotazů, naposledy včera a fakt na ně nikdo neragoval. ale nějak mi to nedá a píšu dál. myslím,že je na tom skoro každá z nás :-)

a já ti už několikrát chválila podobu malého s tatkou :-))))

Jinak, štěpán už dělá ručkou „taktakvšelijak“, dělá „pápá“ a s někým „pacipaci“.

Ráno jsem došla z kuchyně a našla jsem štěpána stojícího v postýlce, drží se jednou rukou a druhou vyhazuje věci z kapsáře,který je na druhé straně postýlky. Už nevím, kam ho dát .. :-))

Lenko,seš dobrá, že migrénu rozchodíš, já umírám vždycky a ty tlaky do očí, brrrr :-((

Irias

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15322 příspěvků 21.10.05 10:23

opravuji, samozřejmě tam patří : na MĚ :-)

Holčiny z Vysočiny :-): už jste se ptali správce na volný termín ?? on má opravdu dost plno skoro do konce srpna 2006 !!

I.

 
gelenka
Kecalka 136 příspěvků 21.10.05 11:04

Ahojda,
ještě jednou já. Jen komentář k tomu, že na sebe nereagujem, ale ono je to podle mne těžké, je nás spousta a každá si tak trochu potřebujem pokecat. Jenže odpovedět každé je fakt náročné.
Uvádím příklad sebe, dívala jsem se pro Irias na ty čističky vzduchu do časopisu dtest a na www.spotrebitel.cz, ale nikde jsem jejich testování co do kvality nenašla, tak jsem nic nenapsala. Sama o nich bohužel nic nevím. Takže pokud mě nenapadne žádná informace či vtipný komentář, nepíšu nic.
A tak mějme se rády !

Ještě pro Irias, soucítím s tebou ohledně spaní, jak pořád píšu, u nás je boj na tohle téma neustále.

Lenka a nějak dlouho spící Eliška, jdu se na ní kouknout.

 
Ifca1
Echt Kelišová 8773 příspěvků 21.10.05 11:05

Ahoj,

mě ta Vysočina mrzí, ale 4 hodiny cesty je na mě moc, natož na Kubu, navíc pak poslat na otočku tátu zpátky…příště to ale nějak vymyslíme…

Dneska jsem na svačinku vyměkla a vytáhla Neslé Baby susešnku a rozmočila mu jí do jablečný přesnídávky. To jsem aso první kdo mrňousovi nacpal lepek, co? Mám výčitky, sice na krabici je od 6 měsíců a Kubovi je 6 a 3 neděle, ale měla jsem v plánu počkat až tak do 10 měsíce, ach joo jsem měkota, ale on ochutná jednu lžíčku, zašklebí se a drží pusu fest, že buch se mu tam nevpáčita ani heverem..a když pak vidím, jak to pěkně spapal…
Má tu někdo taky takový problémy se zmlsaným jazýčkem? Mám takový tušení, že to je od tý doby co ochutnal slaďoučkej banánek, tak bacha na to! Jó, jak ví, že to jídlo může bejt i lepší, tak zkouší, jestli se s tím nedá něco udělat. Včera zas k obědu jsem mu musela do mrkve s bramborem a lžíčkou brokolice namíchat nejmíň 30 mlíka a pak to jako polívčičku laskavě sněd, ale předtím jsme se prali, než jsem do něj nacpala dvě sousta…

K tomu má zas rýmu, večer byl protivnej, vytuhnul už v 7, pak se za necelou hodinu vzbudil a kňučel a pafňukával, tak jsem vytasila tymiánovej čaj na rýmu, no nakonec jsem mu dala i Brufen, bo se mi zdál dost horkej, pak se najed, pohráli jsme si, myslím, že k tomu ho bralo i bříško nebo zuby, no takovou protivku už jsem dlouho nezažila, nakonec jsem ho unosila asi v půl jedenáctý a zkusmo dala do postýlky, sice usnul, ale spal hrozně trhaně, každou hodinu jsem podávala dudlajs, v 6 další bašta apak vydržel krásně do půl devátý, tak jsem to trochu naspala.

Dneska nám naši půjčili koberec co ujž nepoužívaj, tk budeme mít parádní lezící plochu!

Jdu vymejšlet nějakej oběd, já se něčím odbudu, ale co milostpánovi, to ví panbůh…

Ještě kouknu na něco k tomu lepku, nikdo v rodině alergie nemá, tak to snad bude v poho…já myslím už dávno baštila piškoty a ty jsou navíc i s vejcema.

Ifča a Kuba

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15322 příspěvků 21.10.05 12:13

Ifčo, štěpán moc mlsnej není,ale taky nemáme moc velký výběr jídla, takže moc neporadím a to už máme přes 8m. A s protivkou si rady nevím už vůbec, jsem z toho na nervy,když je to víc jak hodinový řev. A spí v noci už skoro pořád s náma v posteli, aspon se vyspíme a nemusíme vstávat, krom 2 koja.

Lenko, my se máme rády :-)) já si ale nestěžovala, jen vysvětlovala :-) a díky za typ na spotřebitele. už jsem něco vybrala,ale ještě chvíli počkám,než objednáme.

i.

 
Monika_M
Kecalka 133 příspěvků 21.10.05 12:19

Cauky holciny,
jak uz Iv-ka a Peta psali Vysocina byla super a tesime se na dalsi.
Iv-ko jestli se ti nekde podarilo zachytit fotakem Terezku, az ti to vyjde posli mi ji prosim. Davam ti do soukromy adresu, diky. Ja mam taky jednu Terezku s Lukaskem :o)
Na nas taky moc nikdo nereaguje, ale Lenka ma pravdu. Kdyz vidim nejaky dotaz, se kterym muzu poradit, tak rada napisu, ale kdyz take nevim, tak nereaguju.
Naucila jsem Terezku po obede spat v postylce. Ani jsem netusila jak to lehce pujde. Zaciname si zajizdet docela fajn rezim. Ale taky to nefunguje vzdy, bohuzel… Kdyz je idealni den tak vstavame kolem 7:30 pak spi chvilinku kolem 10h pak po 12h a kdyz se to podari na chvilku i kolem 16h, tak je to super a mezi 19-20h jde spat. V noci se budi 2-3× ale nekdy taky kazde 2h.
Tak se mejte pekne, o vikendu ma byt docela teplicko, tak nekam vyrazte :o)

Monika a Terezka (7 mes.)

 
Krista
Závislačka 4119 příspěvků 21.10.05 14:47

Ahoj ženy,
hlásí se další navrátivší z Vysočiny. Stručně: bylo to bezvadný. Víc napíšu zítra, mrně řve, neb mu chybí noví kamarádi.

Zatím pa.
Kristýna + Zuzanka řvounek

 
iv-ka
Kelišová 5164 příspěvků 21.10.05 18:31

ahoj, Moni, nemám teď moc času, tak po víkednu určo pošlu!!! neboj, mám Terezku - mimo jiné.
Ifčo, já dávám Nestlé sušenky už asi 14 dní, Lukin má skoro 8m. Občas si myslím, že to moc žerem, ty lepky a doporučení… já to dodržuju tak zhruba. Kdyby měl Kuba potíže se střevama, tak by to mohl být problém (celiakie), ale myslím že se nic nestane. začla jsem Lukinovi dávat sušenky do jabka když mu samotný nestačilo, je to hutnější a líp se z toho nají.

Všechny zdravím a utíkám k plotně, vařím Lukinovi přesnídávky - 2,5kg jablek, troška kys. citronové aby nezhnědly, 30dkg cukru (mám Glukopur) a když se to rozvaří tak banánovej puding. Pak to mixnu a zavařím 20 min při 100 C. Cha, jsem velká kuchařka:))

ahoj Iv-ka a Lukin

 
Mava
Generální žvanilka 24746 příspěvků 21.10.05 19:37

Ahoj

a dík všem co mi odpověděli. Nemyslela jsem to zle, to jste doufám pochopili.:-)))

Stejně jsem nějak nestíhala. Liborek byl tak trochu marod.

Mám novinku a to zoubek. Ještě není vidět, ale už se to tam bělá. Jsem zvědavá na ty šaty co dostanu.

Irias vím, že jsi mi chválila taťku tak speciálně pro tebe jsem Ti na rodinu poslala foto. Tak se koukni.
Jen mi tam skočilo věk 7 roků. Samozřejmě ani Liborek ani taťka není sedmiletý.

Jsem zvědavá na zážitky z Vysočiny. Mrzímě, že jsme se nepřidali. Příště si to ujít nenecháme.

Vidím, že tu řešíte lepek. I mě se povedlo už mu ho dát. Občas nám nějaká tetička koupí přesnídavku. I když je tam psáno od 6,měsíců, lepek to obsahuje. Přiznám se, že každou lahvičku nekontroluji. Co vím, tak nikdo alergii v rodině nemá, tak snad to bude v poho.

Zatím
Marťa+Liborek

 
gelenka
Kecalka 136 příspěvků 21.10.05 20:35

Ahojky,
už jsem tu zas, no, ale co dělat celej večer, když dítě opět usnulo v osm :-)
Ovšem pokud to bude jako minulý večery, tak od devíti do desíti jí chlácholím každých deset minut. (Chyba už jsem k ní běžela teď)

Irias a Marti já jsem to všechno pochopila, já taky psala spíš pro vysvětlení a s trochou nadsázky. My jsme totiž všechny prima holky :-)

Má někdo spočítaný, kolik by nás bylo, kdybychom se sešly opravdu všechny? Možná to bude vlastně vědět Sandra podle tabulky. Možná, že kdybychom vyrazily s kočárkama na silnici, hlásili by v Zelený vlně na daném úseku minimálně stupeň 4 :-)

Tak zatím a pěkný víkend
Lenka a Eliška

 
Uživatel je onlineDana26
Echt Kelišová 9105 příspěvků 21.10.05 20:46

Ahojky,
k tomu lepku-možná mě ukamenujete,ale já jsem dávala Mirdovi občas piškoty do přesnidávky od 6,5měsíců.Nenapadlo mě tenkrát,že existují nějaké bio potraviny.Myslím,že pokud nejsou nějaké alergie v rodině,tak by to nemělo vadit.

Evi,díky za uklidnění.Cvičím s ním ráno a večer.Pokud se to úplně nesrovná tak se nechám poislat na tu rehabku.Asi jsem to měla udělat hned,když nechtěl točit hlavičku.

Dobrou noc všem
Dana a koneřně spící děti.

 
Slunicko1
Povídálka 27 příspěvků 21.10.05 21:36

Ahoj holky!
MOC PROSIM O RADU!!! Ty, co maji kluciny. Dnes jsem mela rozhovor s mym otcem, a docela me rozhodil. Holky, prosim vas, pretahujete miminkam predkozku???
Diky za pomoc.
Slunicko

 
iv-ka
Kelišová 5164 příspěvků 21.10.05 21:54

Slunicko, nemělo by se to, mám pocit že min. do 1,5r. nebo tak nějak. Víc by ti měl říct tvůj dr. Ale nemá se násilím přetahovat, určitě. pokud to nejde, tak se řeší chirurgicky, někdy kolem 2-3 let. je to ambulantní zákrok a nic na tom není, prý to má hodně kluků a naši známí taky byli s klukem a je to v pohodě.
ahoj Ivka

 
Uživatel je onlineDana26
Echt Kelišová 9105 příspěvků 21.10.05 22:32

Slunicko,
přethuje se až kolem roku spíš roku a půl.Přetahuje se při koupání ve vodě.Synovi to šlo těžko a dr.říkala,že se to má spravit do 6let.Do té doby,že má čas.Dnes je mu 4,5roku a je to úplně v pohodě.Jde mu to krásně.
 Dana

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19577 příspěvků 21.10.05 23:07

Ahojky holky,

hlásím, že i já jsem nadšená z hromadný „dovolený“. Vzhledem k tomu, že Anetce se tam evidentně taky líbilo, tak už se nemůžem dočkat dalšího.
Cesta byla dlouhá, ale naprosto v pohodě. Děti byly zlatý - všechny čtyry a tímto bych chtěla poděkovat řidičce Borůfce za rozvoz :-) mohla by ses kdyžtak živit jako taxikářka.

Dneska odpoledne se Anetka po:,–(ila a hned 3× za sebou. Takže spousta radosti a hned telefonování tátovi :-) Zato večer si vybrala svou dávku zpruzenosti.
Nejdřív jsem jí uspávala jako obvykle, ale po 10min se probudila s histerickým řevem a ten trval 15min bez ustání a musel budit sousedy i ve vedlejší ulici, pak konečně po půl hodině usla, ale po chvilce zase to samý - zase řev. Asi zuby či co, byla jak šílená.

Tak mě napadlo, že ta scéna byla taky proto, že se jí stýská po Matýskovi, asi si na spolunocležníka už zvykla a nechce usínat sama v pokoji.

Vyprávění o Vysočině bych asi nechala nějaké pisovatelce, aby dala do kupy deníček - která se toho ujme?
Dobrou a snad už malá bude spát až do rána
 Sandra

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19577 příspěvků 21.10.05 23:13

Ještě k deníčku, téma je výborný.
Akorát mě utvrdil v tom, že polovina bytu je pro dítě nevhodná a ta druhá nepřístupná, protože tam jsou psy. Nechce se nám do žádných obrovských úprav, protože byt neni náš a ani nevíme, jak dlouho tu budem. Ale krytky na rohy už mám koupený a nalepený, stejně tak zarážky na šuplíky už jsou rozmístěný. Nejspíš uděláme něco jako plůtek na rozdělení obýváku, aby se Anetka nedostala k počítači a kabelům.

teď už vážně končím :-) Sandra

 
Slunicko1
Povídálka 27 příspěvků 22.10.05 08:18

Ahoj!
Moc jste mi pomohly, uz jsem se bala, ze jsem neco zanedbala. Take jsem nekde cetla, ze se to nema, ale buhvi kde. A tata me tak zblbnul, ze jsem se vazne zacala bat, ze neco delam spatne. K doktorovi jdeme az buhvi kdy, protoze maly marodi, tedy ma rymu uz dva mesice, sice neco 2× dostal, ale ustupuje to strasne pomalu, tak se mame ozvat, az bude v poradku na ockovani.
Tak jste me uklidnily.

Jinak take cekame na lezeni, ale nejak nam to nejde. Nozicky se nemuzou dohodnout s rucickama, tak nase pokusy konci bud na nosanku, nebo prevalenim na zada.

Zdravi vas
Slunicko a Wilik 7m.

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 22.10.05 09:48

ahojky

se nám po vás stýská:))

bysme tam ještě zůstali, teda kdyby mě nebolelo v krku a Michal má asi rýmu - teda asi určitě - slabou.

večer měl zvýšenou teplotu a zřejmě soucítil s Anetkou v jejím stesku po Matýskovi, jelikož řval jak zjednanej že jsem poprvý v životě uspávala na balonu a myslela jsem že dojdu ještě pro fén (že julie:)) ale pak usnul a budil se po 30 minutách až hodině a to do půlnoci… no pak už jsem usínala a zase kňourání, tak jsem vypnula chůvu, abych nebudila taťku, no a náhle konec kňourání, tak jsem čekala a čekala až jsem z toho čekání usla no a chůva byla celou noc vypnutá a vzbudil mě až řev v 5:30 - takže doufám že to byl první řev a že si třeba to naše chůďátko usoplený nestěžovalo už v průběhu noci.

Jinak bolest v krku u mě přetrvává (chjo) M. je vcelku v poho akorát se nudí..

Jo gratulace Anetce k sezení - však na to už měla náběh na vysočině - no Michal začal „krokovat“ rukama - vždycky je dával dopředu zaráz a ted jednu pak druhou pak zase tu první, bohužel nohy tuto novou dovednost ještě neokoukaly, takže jsou to vždycky jen 3 „kroky“ rukamka a pak už zase leží a plazí se ..

tak se jdu nějak kurýrovat…

jo a dnes ráno jsem zkusila jogurt - teda trošku a taky šmakuje:)

tak pápá

M+M

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 22.10.05 11:34

Ahojte všichni,

zdravím Vysočinu a obzvláště ty, co musely zůstat doma. Litujte holky, bylo to fakt super.
Já teda bohužel musím konstatovat, že jídlo bylo hrozné, ale podle mě se neřiďte. Jsem docela frfňa, že nejím moc masa a ono tam bylo skoro pořád a navíc s Uhem:)
Ale jinak jsem taky nadšená z bazénu i ubytování a taky jsme si přivezli nachlazení. Počítám, že to budou mít všichni stejně. Bertík pčiká i ze spaní, teče mu z nosu a pokuckává, ale k dr. nejdu, zkusíme to zvládnout sami.

Ještě jsem nestihla nic přečíst, mám plnou koupelnu prádla, bo jsme byli na cestách všichni, tak jsem začla teprve dneska prát a není tam k hnutí. Dneska máme návštěvu, tak vůbec netuším, kdy to všechno udělám. Mluvila jsem s Lenys a trojčátka jsou zatím OK. Mají 1550, 1200 a ten maličký 500. Všichni jsou v inkubátorech a ti dva větší už dostávají MM. Držte jim palce, hlavně Malému Marečkovi, snad se bude vyvíjet a všechno to dožene.

Končím, jdu dělat oběd.

Zatím pa

Julie a Bertík, který se taky nudí, chybí mu děti, hračky a hodné tety Jarňulky.

 
Krista
Závislačka 4119 příspěvků 22.10.05 14:38

Ahoj ženy,
tak mám zase chvilku, malá usnula, snad vydrží aspoň půl hodinky. Chválím Daně téma deníčku, tohle je fakt strašně důležité.

K tématu: u nás je nebezpečí momentálně všude, neb jsme v malém a napůl rozkopaném bytě. Všude máme nacpané kytky, některé budou jistě jedovaté, např.fikus, v koutech nacpané věci, abychom se sem vůbec vešli…v novém to už bude lepší. Ale nevím, čím zatarasíme schody, to abysme ještě koupili troje vrátka.

No a včera…přijedu domů, otevřu mrazák a co myslíte - vyletěla na mě flaška plná zmraženého moštu a sletěla na zem. Šíleně jsem zprdla manžela, který to tam tak blbě nacpal, odluka neodluka, protože kdyby tam dole seděla malá v sedačce, tak je po ní.

Dnes hlásím rovněž první pád, ale jen malý. Zuzanka provedla skok plavmo z autosedačky po hlavě na zem, když se sápala po hračce. Trochu si odřela nos o koberec, byly z toho dvě kapky krve a trochu řevu. Nebyla přikurtovaná, takže od teď už jí budu přidělávat.

Ještě jsem chtěla říct holkám, co probíraly to reagování…je to fakt těžký. Člověk je rád, že to stihne přečíst, pak se chce hlavně „vyblít“ no a přitom zapomene, že chce vlastně ještě reagovat na ostatní. A Mavo, na vás vzpomínám často, hlavně kvůli vašemu taťkovi, vždycky si říkám, ten by se nám hodil na stavbě…:)!

Jestli se nikdo nehlásí, tak sesmolím deníček o Vysočině, chcete-li.

Kristýna + Zuzanka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama