Jarňulky 2005 - 40. Výlet na Vysočinu

Ostatní

Ahoj ženy, tak tohle je stručné vyprávění o zájezdu na Vysočinu. Omlouvám se, jestli jsem na něco důležitého zapomněla, možná mi něco uteklo a nebyla jsem při všem. (Pozn. budu psát li měkce, neb bylo mezi námi 6 chlapáků.)

Dlouho jsme se těšili a hurá, už to bylo tu, akce roku 2005 - Vysočina. Do penzionu se nás sjelo téměř naráz celkem 12+12: Julie s Bertíkem, Maka s Michalem, Krista se Zuzankou, Peťulinka se Sofií, MonikaM s Terezkou, Klaris s Biankou, Iv-ka s Lukinem, Borůfka s Erikem, Hajdula s Ondrou, Sandrik s Anetkou, Pískle s Matýskem a Ivous s Eliškou. Takže 6 holčiček a 6 chlapečků. Předsvatební smlouvy uzavřeny, pokud vím, nebyly. Zatím.

Dorazili jsme v pondělí po poledni, domluvili se s vydřiduchem na vytápění bazénu a vyrazili ve flotile na vycházku po okolí. Byla z toho hotová zácpa na silnici. To víte, když vyrazí dvanáct krásných žen s dvanácti kočáry… To bylo jen jedenkrát, že jsme vyjeli všichni naráz, prostě se to už nikdy nedalo tak zorganizovat, každý máme trochu jiný režim. První cesta vedla ke krámu se smíšeným zbožím, protože žádnou z nás nenapadlo zabalit si řízek a do večeře bylo ještě daleko. Pokud vím, někdo nás na té silnici fotil.

Poté jsme se scházeli hlavně v herně, velké místnosti s kobercem a podlahovým topením.Tam jsme rozházeli hračky a děti. Ty tam pak lezly jedno přes druhé, vzájemně si braly a oslintávaly hračky a části tělíček. Nejodpornější hračkou se brzy stalo chrastítko opice, které mělo látková ouška. Každé dítko do oušek vypustilo slinu a pak jí sálo zpět. Dovedete si představit, jak to vypadalo koncem týdne.

Bazén byl výborný. Nechaly jsme si ho ohřát na 32°C, měly jsme rezervovanou hodinu dopoledne i odpoledne, takže jsme se střídali, jak to komu vyhovovalo. Měli jsme s sebou i vodolepky, kruh a pěnovou rybu, takže nuda ve vodě nebyla.

Snídaně byla v 8, oběd ve 12 a večeře v 6. Myslím, že většině jídlo celkem chutnalo, samozřejmě ne všechno všem a vždy, ale čekala jsem to horší. Pití jsme si kupovali v krámku.
Děti stolovaly s námi, ty pokročilejší už v erárních židličkách, ostatní v autosedačkách na židlích a stolech.

Večer jsme objevily,že si není kde sednout, protože i ve zdejším penzionu se vyskytuje stará česká nemoc „strach z tržeb“. Prostě po večeři zavřeli jídelnu a šlus. Takže v pondělí jsme o vodě a sušenkách seděly na zemi v herně. Další večery už jsme pochopily, že je třeba se zásobit ještě před večerkou, takže nějaké to pivo jsme nakonec společně popily. Trochu se nám rušily chůvičky, které téměř všechny měly stejnou značku a pouze 4 kanály, ale nakonec to fungovalo. Děti usínaly různě, matky proto neustále vybíhaly uspávat a sem tam nějaké to dítko zapařilo s námi. Probíraly jsme vše kolem dětí, porody a tak, jak se dalo čekat, ale došlo i na osobnější věci.

Ještě je třeba zmínit poslední večer, kdy se stala nehoda Matýskovi. Houpal se přikurtovaný v sedačce na židli a spadl i se sedačkou na hlavičku. Bylo z toho hodně křiku a trocha krve, hodně strachu a nervů, sanitka dorazila sice až za 20 minut, ale to už byl malý v klidu. Doktor ho prohlédl, zkusil reflexy, zapsal zprávu. Celá posádka sanitky se se zájem dívala na zástup prázdných láhví od gambáčů, které se tam na týden nashromáždily­.Určitě si mysleli, že se matky pořádně zkalily a hází dětmi na zem. Ať si mysleli co chtěli, všechny jsme byly rády, že je Matýsek v pohodě, jeho maminka samozřejmě nejvíc.

Za sebe musím přiznat, že jsem byla ráda za samostatný pokoj, ve dvou a více by to asi bylo horší,i když ti, co byli po dvou byli taky spokojení. Dětem se to určitě líbilo, protože už na sebe trochu reagovaly, braly si hračky, sledovaly ostatní tety. Vždycky se našel někdo, kdo vám chvilku pohlídal dítě, někdo na povídání nebo na vycházku. Pořád někdo kojil, krmil, přebaloval.

Nevím, jak vaše, ale moje dítě je doma pěkně protivné a vyžaduje pozornost určitě větší než před odjezdem. Nemá koho pozorovat.

Shrnutí: byla to super akce, která určitě nebyla naše poslední. Doufám, že se nás příště sejde ještě víc. Máme moc krásná miminka.

Mějte se hezky, těšíme se na příště!

Kristýna + Zuzanka

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
MaKacka
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 23.10.05 20:24

Jsem první jsem první jsem první!!! :-)))

…a jdu číst…

MaKačka

 
MaKacka
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 23.10.05 20:30

Kristo, krásné!

Já si to příště vynahradím minimálně dvojnásob! A Bára taky…nemoc nenemoc :-))

MaKačka s Barborkou

 
gelenka
Kecalka 136 příspěvků 23.10.05 20:48

Ahojky,
Než jsem dočetla, už je první MaKačka :-)
Pěkný deníček, vyvolal ve mně jen jednu myšlenku: JÁ CHCI TAKÝÝÝ :-) Tak příště.
Ráda bych se přidala i na nějaký pražský srazík, jestli neva, tak dejte vědět.

Víkend byl v celku pohodový, v sobotu jsme trochu rodinkovaly, neb jak zmińovaly některé z vás, ani my moc taťku nevidíme. Dnes byla na programu tchyně s tchánem. Docela v pohodě.
Jinak jsem dnes začala dávat mrkvičku. Eliška měla už podle mne hlad, jedla v poslední době čím dál častěji. Mrkev dvakrát oblízla a dost, uvidíme, jak si na to zvykne.No, za 10 dní máme sedm měsíců, tak jsme vydržely kojit dost dlouho.

Pohodový večer přeje
Lenka a Eliška

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 23.10.05 20:58

nazdárek holčiny,

tak se taky hlásím po návratu z Vysočiny. Mám na net asi tak 10 minut, takže jsem nečetla komentáře, jako vždy :-))

Vysočina byla skvělá skvělá skvělá! Bylo teda trošku náročný tahat dítě neustále s sebou celý den, kam se člověk vrtnul… přeci jen, doma si s ním chvilku Dan pohraje, vykoupe, atd… ale to byla maličkost. Jinak vše naprosto skvělé. Ubytko, bazén, herna, jídlo. Fakt jsem byla nadšená. A taky jsem teda ocenila, že nám dal pan správce samostatné pokoje. S naším nespavcem by to asi ani jinak nešlo. Cesta, který jsem se trochu obávala, byla super. Borůfka řídí jako čert a dobře.

Jen, jak Ondra prospal celou cestu zpět, tak mi celou noc vstával po půl hodině a to jsem ho ještě pokaždý uspávala na míči :-))

Jo, taky novinky. Ondra si z Vysočiny dovezl brilantní lezení. Tam se vůbec neprojevoval, ale jen jsme přijeli domů, skočil na kolínka a od tý doby pořád leze. Je rychlej jak blesk a přeleze celý byt během chvilky, takže už na něj musím fakt dávat majzla (ne jako na Vysočině, kde mi spadl z postele na zem, že :-(( ). Taky se docela rozpovídal, mně nic neříká, ale hračkám pořád něco vykládá.

Taky musím pochválit našeho taťku, který na nás čekal čerstvě oholen, nakoupil mi nové věcičky do kuchyně a dneska celý odpoledne uklízel, tak mi udělal radost.

Dopoledne jsme byli v Tescu, tak už máme nějaké vánoční dárečky pro Ondráška.

Tak já končím, na net se zase dostanu snad příští víkend. Jdu se ještě podívat na fotečky na rodinu.

Mějte se fajn

pa pa Hajdula a Ondrášek

 
Jerry23
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 23.10.05 21:19

čau holky a mimuša,
to mi teda nedá, abych se konečně neozvala! Jen stručně na vysvětlenou - od září chodím čtvrtky a pátky do práce, Karolínku hlídá babi a zvládají to perfektně.
Navíc se po večerech učím na dost náročné zkoušky, které mě čekají v červnu, tak proto jsem se dlouho /tuším od července/ neozvala.
Na emiminu jsem však pečená vařená, čtu vás skoro každý den, jenže u toho držím Karolínku na klíně a to se psát nedá vůbec a číst dost obtížně:-))
Samozřejmě mě děsně mrzí, že jsme nebyly na Vysočině, psala jsem Iv-ce, Julce a Kristě, že na vás každý den vzpomínáme. Příště se určitě přidáme, pokud to bude později než v červnu. Pak mě omlouvá leda smrt:-))))))
Jinak Karolínka už má 8,5 měsíce, myslím, že jsme tady vlastně nejstarší (kromě tuším Evulefky s Vašíkem, která sem myslím dlouho nepsala).
Je to velká divoška a pěkně s náma všema motá:-), sice ještě neleze po kolínkách, ale mám dojem, že to možná vynechá (jako můj brácha). Plazí se všude možně, strašně ráda sedí a v ohrádce i jinde (hlavně na klíně) si pořád stoupá. Dělá tany tany, aby tak z ní nebyla Regina:-))) Taky umí nenenenene, může si hlavu ukroutit, pacipaci, kopykopy, taktakvšelijak a pápá. Šijou s ní všici čerti, doma jí často říkáme „terminátor“, protože fakt nějak nepotřebuje spát!!!! V noci kojím třeba šestkrát, přes den naspí 2× pár minut až půl hoďky. S jídlem pohoda, v 6 ráno kojo, v devět výživa+sušenky Hero, v poledne zblajzne velkej masozel. Sunárek, odpoledne výživa nebo ovoce a večer kaše /ta s mírným odporem, který postupně lámu:-)/.

 
Jerry23
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 23.10.05 21:32

Omlouvám se, nějak se mi to omylem odeslalo bez rozloučení.
Snad nás přijmete zpět do klubu:-)))), my zase brzy napíšeme.
JInak ještě vzkaz pro Irias - kdybys náhodou mířila ke tchánům, dej vědět.
jo a číslo icq mám 122969841.
Tak se mějte všichni krásně, moc ráda vás čtu!!!! A problémy řešíme úplně stejné, až se tomu někdy směju.
Pa, Jerry a Karolína

 
Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 23.10.05 21:47

Ahoj holky no tak chlapi teda néééééé aby jste mě neukamenovali byl to jen nápad :-)))))

Mám ale dotaz postrádáme kousátko - je modro růžovo zelený ve tvaru oválu a ze dvou stran jsou
takové vlnovky… jestli jste ho náhodou někdo nenašel byla bych ráda ho měla zpět neboť bylo jediný který Sofii zachutnalo :-(
No ale možná jsme ho taky nechali na pokoji no…

Díky všem

Petra

 
Pisklatko
Kelišová 6404 příspěvků 23.10.05 21:54

Ahoooj baby,
deníček krásně napsaný Kristýno, díky:-) Jéjé, já vzpomínám:-))) Bylo to fakt super:-) A Matýsek taky vzpomíná, dneska odpolko měl prudící, tak mám pocit, že mu chybělo pozorování a „šrumec“ v herně:-) A samozřejmě ouška od opice, že:-))) Asi mu zase o kousek popolejzaly zoubky… Venku zatím nejsou… Usínání bylo delší než obvykle, ale zmákli jsme to a prďolka chrupká:-)))
Neděli jsme měli pracovní, stůl a židle jsou už smontovaný a máme to tady zase o kus krásnější. Zítra mě čeká úklid. A holky, taška z Vysočiny se mi ještě válí v předsíni:-( Sice skoro prázdná, ale není síla na její otření a úklid:-))) Takže jsem vlastně ještě jednou nohou na Vysočině:-)))
Jinak trošku povysvětlím k Matýskově nehodě - v té sedačce měl za úkol být hodný a koukat, jak máma balí - kontrola stability proběhla jak ode mě, tak od Sandry. Prostě nechápu, co udělal za pohyb, že spadnul. No, velké toť poučení a už jsem zrušila jakýkoliv (a v čemkoliv) pobyt ve výškách.
A pokroky z Vysočiny vnímám taky (nebo si je víc uvědomuju):-) Sice nelezeme jako Ondrášek od Hajduly, ale Matýsek je takovej veselejší, upovídanější a všímá si věcí, kterých si před tím moc nevšímal, kontroluje každý můj krok a víc se mazlí:-)

Tak se mějte krásně

Pískle s Matýskem

 
Dana26
Echt Kelišová 9105 příspěvků 23.10.05 22:09

Ahoj holčiny,
zdravím všechny navrátilce s Vysočiny.
Dneska jsem byla s Mirdou v divadle na pohádce a bylo to super.Prostě Plaváček,klasika.
S Vojtíškem cvičím poctivě,ale dnes se mu to nelíbilo,tak se vztekal a já brečela nad ním.Ráno i večer.Doufám,že se nám vyhne Vojtovka,to bych asi nezvládla.Zatím je to jen protahování,jestli to pomůže.

Slunicko,vítej mezi nás a napiš něco o sobě.Já mám taky dvě děti a holky mě přijaly.Mirda má 4,5roku a Vojtík 6měsíců.Jak jsi na tom ty?

Mavo,já už jsem jednou psala,že doufám,že mě neukamenujete,ale že jsem u Mirdy jídlo nějak neřešila.Piškoty měl v přesnidávkách od 6měsíců.Dr.ří­kala,že pokud nemá nikdo v rodině potravinové alergie a alergie na lepek,tak je to v poho.Objevila jsem i bezlepkové piškoty,nedívala jsem se na cenu,ale prý mezi 50-100,–kč.To dám radši normální.I teď v poradně říkala sestřička,že lepek nevadí.

Jerry,já problémy se spaním u Mirdy řeším dodnes.V půl roce spal jednou za den a od roku vůbec.A to do tří let vstával co dvě hodiny.Neurolog říkal,že jsou děti,které spát nepotřebují.Když to bylo neunosné tak mi psal Sedatif PC.Jsou to homeopatika.Ale používala jsem je vyjímečně.

Jdu skontrolovat děti.
Dana

 
zdravicko
Kecalka 184 příspěvků 23.10.05 23:10

Ahojky,

Tak koukám, jak jste se měli parádně, hlavně, že je Matýsek v pořádku.

My jsme se vrátili od moře, nemělo to chybu, plavali jsme v bazénu 2* denně, no paráda, Matýsek zvládnul letadlo bravurně, skoro celou cestu prospal, přeci jen jsem měla strach, jak to bude vypadat.

Tak v neděli opouštíme tento byt, a konečně se stěhujeme, do pokojíčku jsme to nechali vymalovat do zeleno-žluté, stejné záclony a rolety, prý se teď vrací, už se šijí a měli by je tento týden dodat, budou tam dva kluci ( máme ještě 9-ti letého Martina z manželova prvního manželství), tak, aby jim tam bylo fajn.

Tak všem mimiskům a maminám moc pozdravů

Zdravíčko a Lachtan Mates

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15324 příspěvků 24.10.05 07:37

ahojte všem,

Kristi - super deníček - pěkné stručné info :-)

Pískle, jsem ráda, že je Matýsek OK, pak mrkni níže,co dělá náš Štěpán se sedačkou :-))

Lído - vítám tě zase zpátky, nenech se :-), musíš se vždy ozvat ! já si na tebe několikrát vzpomněla, ale myslela jsem,že máš nějaké problémy a nechce se ti psát ( každý není tak ukecaný jako já :-))
díky za typ na Bionic, hned jsem se tam dívala, vypadá to dobře, musím to zkonzultovat s manžou. My chodítko určitě nebudeme kupovat, stejně budě štěpán tak do 2 m. sám chodit :-(

Mavo, o sportu my ani nemluv ! jsme celá rodina sportovci, a manža hrál hokej ještě nedávno v lize a švára hraje dodnes exraligu , můj mladší brácha doted závodně hraje floorbal,tak se všichni perou, CO bude štěpán dělat a nejlépe hned ted. U šváry už má hokejku, co se narodil.Pro rodinný hokej moc nejsem, stojí tolik peněz, že to není normální. I sám švára a manžou to uznali.

Hajdulo, CO JSTE KOOUPILI na vánoce jako klučičí dárek ???, já mám jen tři a už žádný nápad
Jerry, písneme si na ICQ

Zdravíčko, ž ti závidím moře ani nemusím psát a nebudu asi jediná :-))) se máte !!!

VŠEM gratuluju k úspěchům dětiček a všemu, co už umí a taky k jejich prvním zoubkům.. Osobně vše vyjmenovat je nyní nad mé síly :-))

Já si ale musím postěžovat na Štěpána. že stojí,jsem už psala.ALE on se ted i postaví k našim nočním stolkům, kde jsou ostré hrany ( už jsem objednala kryty ) a vše chyta a shazuje - telefon, hrnek s čajem, lampu … :-(( a taky se naučil vlézt celý do autosedačky ( jeho oblíbená hračka) a ted si tam i stoupne !!! je jasné, že se sedačka převáží :-((( Poprvé to udělal,tak naštěstí byla sedačka opřená o židli, kde jsem seděla. JE TO FAKT SÍLA !!!

ad MEGASRAZ NA JAŘE :
já rozhodně jsem pro BEZ CHLAPU !! chci si užít vás a pak zvlášť manži. nechci se o vás dělit. to by nebylo ono !!! Jestli nás tam chlapi zavezou a zůstanou tam den, kvůli vzdálenosti, to je normál,ale celý pobyt nee.

Jen se mrkněte na ty stránky a když tak dejte nové typy. Ten Permoník se mi fakt moc líbí a i z Jižní Moravy je to daleko :-) ale budeme tam nejm. 5 dní, tak mi to neva a já se na vás těším a tam je to takové všechno jen pro děti… hm hm..... :-)) Jen tam není bazen,ale to mi tak neva - jsme atopici :-) V těch ostatních dvou hotelech,jak jsem psala, jsou bazeny- moc pěkné,ale vše je to tam větší a taky asi větší luxus. No,však mrkněte a napiště svůj názor.

uuuuf, Irias + štěpán 8m +6d

 
Krista
Závislačka 4120 příspěvků 24.10.05 07:55

AHoj holky,
tedy, nevím, proč se tohle zobrazuje jako článek, měla jsem zato, že jsem to nazvala správně. No, hlavně, že je to v miminkovských.

No Jerry se konečně zase ozvala! Sláva. Chápu, že toho máš moc.

Zdravíčko, kdeže jste to byli na dovolené?

Mavo, takže na víkend čekáme vašeho taťku, potřebujeme vyštukovat pár stěn:)))

Přátelé, dítě mi ještě spí, je skoro 8! A to šla spinkat normálně v 7.

Ač se to nezdá, Zuzanka zase trochu pokročila. V pohybu tedy ne. I když sebou mele v náruči mnohem víc. Víc dovádí, vykládá a pohyby jsou koordinovanější. Asi na ní měly ostatní děti dobrý vliv.

Peti,koukala jsem, jestli jsme nesbalily to kousátko, ale nee, máme vše a nic navíc.

Dnes jdeme zase plavat, to bude se nám bude voda zdát studená.
Taky zavolám doktorce kvůli náušnicím, když jsem viděla, jak to sluší Sofince.

Tak zatím čau.
Kristýna + Zuzanka 7,5 měsíce

 
iv-ka
Kelišová 5164 příspěvků 24.10.05 08:07

no Kristo, velkiká pochvala, úplně se mi ty tři dny vrátily.. bylo to fajn.

Někomu jsem odvezla malý barevný balonek, asi byl u bazénu, zapadl pod Lukina v autosedačce, čípak je?

Hlavně píšu, že jsme se domlouvaly s Jerry, že by mohl být zase srazík v Brně, jednak když bude škaredě, tak buď na té Lesné - Babycafé, anebo ještě Pohádková hospůdka, to je naproti koupališti na Dobráku, taky je tam místo pro děti. Když bude snesitelně, navrhuju opět Lužánky, myslím že je tam krásně.

Tak podejte návrhy na termín, čas apod. Jerry může každý druhý týden, jednou je v Brně jednou v Hranicích. Napíšu jí a zjistím týden, nejlepší je asi středa??

Zdravím, Iv-ka a Lukin (objevuje nové dimenze u odpadkového koše)

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 24.10.05 09:34

Ahojky všem,

vidím že ani ,,odvozci,,nejsou vítaní :-( No tak to je mi moc líto ale určo bez taťky nedorazíme.Máme to od nás dost daleko a aby nás taťka odvezl a jel zase domů,to by asi nešlo.Mimochodem stejně by byl pořád v pokoji napojený na notebook :-)
No nic tak to zvládnete bez nás a určo si to užijete :-))

Jinak Štěpula taky stojí opřený o cokoliv-vyhazuje věci z podstolu,z noč­ního stolku atd.Naštěstí ne inkriminovaných místech nemívám nic nebezpečného.

Dneska v noci se v 1hod.postavil v postýlce azačal se vztekat že ho neberu,tak dostal plácanec na prdel a položila jsem ho(poté co dostal nabídnuté jedno a pak i druhé prso)a nic,vzteklina.Po asi 10min vřískání jsem ho vzala,přisál se snad ještě za chůze a vytuhnul,pak se vzbudil kolem 5hod.na kojo a pak budíček v 8h.

TIP na dárky-holky jukněte na www.dracek.cz-my jsme Štěpkovi objednali vázací polštář-želvu MAXI.Čekáme ji každým dnem.

Jo hodila jsem nějaké fotky do galerky,konečně i sebe ať víte s kým ,,máte tu čest,, :-D

Tak papa a pište Gabka a Štěpán rychlonožka

 
gelenka
Kecalka 136 příspěvků 24.10.05 10:00

Ahojky,
tak zase místo abych žehlila, jsem na netu, no hrůza:-)
Jen stručně k nabídce hotelů. V diskusi na rodině doporučovali aparthotel Šumava, ale je to dražší, záleží na sezóně. Možná by ale byla nějaká hromadná sleva. Moc nevím, jaké ceny jsou běžné. Jinak jsem objevila zatím jen to co Irias, tyhle objekty jsou ale hojně využívané pro akce agentur pro děti jako infodomecek a plaváček, tak tam asi vždycky bude trochu problém s volným místem. Asi bychom to opravdu musely domluvit co nejdřív.

Končím a pádím na to žehlení.
Lenka a Eliška

 
Jerry23
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 24.10.05 10:29

ahooooj všichni,
tak jsem se rozhodla přes časovou tíseň, že si vždycky najdu chvilku a napíšu sem, protože je mooooc fajn, když mi někdo odpoví a tak. Kdyby mi někdo na vejšce, kde jsem měla byt sama pro sebe (samo s chlapem, ale ten se ve zkouškovým doma moc nezdržoval:-), vykládal, že se budu učit s dvěma prckama, tak bych myslela, že se zbláznil. Ale co si kdo nadrobil, to si taky sní, že… Naštěstí se vždycky můžu vrátit na mateřskou, kdybych nezvládala, to mě uklidňuje.
Jinak jsem včera zapomněla napsat, že naše Karolína začíná být těžkej závislák s taťkou, což mě veeeeeeelmi těší a dojímá. do půl roku totiž řvala, kdykoli jsem se vzdálila z dohledu, a taťka měl pocit, že něco nezvládá, takže s ní nechtěl být o samotě. Teď mám pocit, že za chvilku se beze mě úplně obejdou:oD))) a je pravda, že holky jsou kokety odmala, když vidím, jak po tátovi loupe očima a kmitá řasama…
Holky brňandy a ostatní, už se mooooc těším na sraz. Teda je mi trapný, že vám mám určovat, kdy to bude (Ivi, dík), ale pokud se můžu vyjádřit, tak můžu po-st (7.-9.11. a pak zase21.-23.11., případně i víkend před těmito dny. Jinak jsem u tchánů v Hranicích a učím se do zblbnutí.
Irčo, už jsem ti poslala autorizaci, napíšu hned, jakmile budeš online.
Jo, Lído, tuším, že bydlíš v okrese, kam se výhledově chceme přestěhovat a postavit domeček, máme tam chalupu.
Musím končit, Kája se začíná vztekat v ohrádce. Mějte se všichni co nejlíp. zkusím ještě poslat foto malé.
Pa, Jerry a vzteklinda

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15324 příspěvků 24.10.05 10:34

Jerry, už přišla autorizace,ale ted žehlím a uklízím :-((

já na sraz nejl. v uterý, i tu středu bych zvládla a nejl. po 14 hod,ale vždy se domluvíme.

btw. štěpán už OPRAVDOVSKY říká MAMA :-)

Souhlasím s Lenkou, že ty objekty co jsem našla jsou p lně využívané maminami na MD, takže fakt se rozmyslete, BABAY !!!

zatím pa, jdu dožehlit tu kupu prádla

i.

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15324 příspěvků 24.10.05 10:35

vypadá to vtipně,ale má tam být BABY :-)

i.

 
gelenka
Kecalka 136 příspěvků 24.10.05 10:43

Už zas nežehlím :-)
Jen vzkaz pro Jerry, obdivuju tě a držím palce, ať to zvládneš. Moji oba rodiče vystudovaly vysoké školy při zaměstnání a to už měly mě i bráchu, nechápu, jak to dokázali. Ostatně oni tvrdí, že to taky nechápou, ale povedlo se. Já mám na vejšce rozdělaný doktorát a pokaždé, když pomyslím, že bych se k tomu měla vrátit…, No, zatim na to tu sílu nemám.

Tak se drž.
Lenka a vstávající Eliška

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 24.10.05 11:36

nazdárek

tak mám penoš:( Michal naštěstí zatím v pohodě… no možá by mi ten penoš nedal a dal mi něco jinýho ale prej když kojím tak je to to nejmenší svinstvo co mi může napsat - a fakt že v příbalovým letáku je psaný že ho můžou i těhu a kojící - což je u málokterýho léku.

JInak nějakej pokrok u nás… no jak jsem psala začíná regulérně lézt ale vždycky jen tak dva tři kroky a pak se stejně doplazí páč je to rychlejší. Jo a je z něho taky větší závislák na mě…

Jinak Aparthotel Šumava - je skvělej ale fakt drahej (byli jsme tam na dovolené s manžou) navíc jsme tam jeli přes 5,5 hodiny což je fakt dost a je to jen se snídaní…oběd a večeři musíte vyřešit v okolních hospodách. S manžou bych tam jela hned znovu ale na sraz bych si představovala něco míň drahýho a vzdálenýho… no za jednu osobu za 6 dní 5800,–- to by mi doma neprošlo..

jinak přece ten správce říkal že na 4 dny tam volno má… Ne???

tak zatím jdu si lehnout

pápá

 
Lliduska
Závislačka 3845 příspěvků 24.10.05 13:32

ahojky,
hlásím že gel na zoubky Mundisal gel opravdu zabírá cirka na 4 hodky, takže se v noci vyspíme celkem, ale nejde mi do hlavy jedno, já myslela že to dítě bolí jen než se zub prořeže, ale mám pocit že ho to bolí pořád a to už jsou oba zoubky krásně vidět. Co myslíte je to možný????
Jak to tak vypadá tak chodítkujeme jenom my…nebo se mýlím je tady ještě někdo kdo dá dítěti chodítko???

S výletama to u nás bude mizérie, asi s váma nikdy nikam nepojedeme, páč nejsou finance, což mě mrzí, skoro živoříme:o(((. Ráda bych poznala aspon holky tady z mýho okolí…tuším že Maka, Irias…no nevím kdo ste ještě brňandy a okolí. Jestli bude ňákej srazík ráda bych se přidala.

Sandri, do minulýho deníčku sem psala ty naše rozměry z 6. měsíce, jestli se ti nechce hledat tak znova: 68cm a 8,12kg.

MaKačko, add chodítka a chození s děckem za ručičky a aby si nestoupalo.....to má pořád jen ležet nebo co? nevím, ale odjakživa se děcko šuplo do chodítka a chodilo se s nima za ruky a najednou se to nesmí???? Samozdřejmě že v chodítku nenechávám Ríšu dlouho, tak max. 1-2 denně. No ale každej má svůj názor že. Nic proti.

Irias k Bioniku…jestli se to rozhodnete koupit tak dej vědět jestli to fakt funguje…

Zatím Pá
Lída a Ríša momentálně šmejdící v chodítku po domě 7,5m

 
Lliduska
Závislačka 3845 příspěvků 24.10.05 13:34

MaKačko : oprava 1-2 hodiny denně

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 24.10.05 13:47

Ahojky Jarnulky,

hlasim se zase po hodne dlouhe dobe :-). Jsem ted trochu mimo, tak jsem ani nemela co pripsat.

Mela bych pro vas tip na ubytovani na srazik. je to Hotel Druzba, Horni Mala Upa, Krkonose. Je to jen par kilometru od toho Permoniku. Byli jsme tam uz dvakrat s Vodnickama, vetsinou je v hotelu volno. Je k dispozici mistnost s TV, ktera se da vyuzit jako herna, na zemi je koberec. Nekouri se tam. Pokoje jsou s umyvadlem s teplou i studenou vodou, zachody a sprchy na patre. K dispozici je bazen. Kousek pres ulici, asi dve minuty pesky, je detske hristatko. V prizemi v restauraci se da objednat plna penze, vyber ze tri jidel den dopredu.

Jinak u nas je vsechno ok, kdyz tentrokrat vsechno dobre dopadne, tak sem pribude dalsi jarnatko ;-)

Hezky den vsem

Mata a Roderick

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15324 příspěvků 24.10.05 13:48

jé, tak to já se přidám : MaKačko- odbornice :-) , dr. nám říkala,že štěpán nemá ted stát,ale jak TOHO MÁM DOSÁHNOUT, když má tak silné nohy a sám vstává a udrží se ??? čemu to škodí, klenbě chodidla ? víc mě nenapadá.

shrnu ty typy na celostátní sraz :

http://www.hoteljasmin.cz/
http://www.permonik.net/
http://www.halva.org/hotel/info.html

Irias

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 24.10.05 13:49

Ahojky Liduš,

taky se přidávám k Markétě…nic proti tvému chodítku :-))Ale je fakt že zjistili že to není to pravé ořechové pro dětská záda..prostě by se měl respektovat přirozený vývoj dítěte a tudíž až si samo sedne tak si sedne(mimochodem tato věta tchýni dohnala až k hysterickému smíchu!!!opravdu ji někdy ,,miluji,, :-O)a až bude samo lézt poleze a až bude chodit tak bude chodit.Prostě tímto postupným vývojem se postupně zpevňuje zádové a jiné svalstvo a nehrozí předčasné skoliozy(jiná věc je dědičnost)
No tolik o chodítku,nechci tu v žádném případě mentorovat.každý si to přebere a samo si zvolí co jemu jest.
A zabavení dítěte?To je zase jiná věc,ale určo bych to chodítkem neřešila.Už ne kvůli obitých rohů :-)
Prostě se fakt tomu našemu dráčkovi musím věnovat více ale já si to užívám,vždyť jsem ho přece chtěla :-))

Tak papa Gabka

 
MaKacka
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 24.10.05 13:49

Lído, to jsou jen moje rozumy ještě z dob přednášek fyzioterapie :-)) Myslím se, že je to každého věc, jak si bude počínat s dítkem. Však mě to taky láká nechávat stoupat Barů…

Holky, je zítra sraz u Špuntíku zase ve dvě?

Zdraví všechny

MaKačka s Barborkou

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 24.10.05 13:51

OpRAVA_přidávám se k MaKačce :)

 
Lliduska
Závislačka 3845 příspěvků 24.10.05 18:18

to ste se do mě teda pustili…já samozdřejmě taky věnuju hodne pozornosti Ríšulkovi, to chodítko nemá protože bych ho chtěla zabavit…taky si ho užívám (Ríšku), chtěla sem ho a miluju ho nade vše. Jen sme ho prostě koupili, že se líp naučí chodit..teda mysleli sme si to.....asi na tom ale něco bude že to ničí záda a tak,… ale já v tom odběhala taky pár měsíců a záda mám naprosto ok, jen ted mě občas trošičku pobolívaj když musím drobka uspávat na míči. Ale to chodítkem určitě není…:o))

Nechci se s vámi hádat…co máma to názor, jen jsem chtěla zjistit co ostatní mamky a chodítka…tímto bych to teda asi uzavřela…chodít­kujeme sami

K tomu uspávání…než Ríšovi začali růst zoubky tak jsem podložila nohy postýlky do uhlopříčky tak aby se trocha kolíbala a malej mi v tom „kolíbátku“ do deseti minut usínal…to jen typ pro uspávačky balonačky…třeba to taky zafunguje…
bohužel začali zoubky, drobeček prudí a v postýlce už prostě usínat nebude.....doufám že je to dočasný…

Lída a spící Ríša

 
Pisklatko
Kelišová 6404 příspěvků 24.10.05 18:32

Ahoj mamuši,
zdravíme vás:-) Tak dneska se Mates ve spánku přímo vyžíval - celkem naspal za den 4hod. To bude večer rodeo s usínáním a stejně nakonec bude s námi flámovat do desíti… Taky jsme dneska zkusili na sváču švestky od Hippu a moc mu teda nejely. Mě teda chutnaly a zůstal na mě i nějakej zbytek:-)))

Lído - my taky chodítko nemáme a mít nebudeme. Než se začalo mluvit o jejich škodlivosti, tak v nich chodítkovalo spoustu dětí, takže nemusíš mít strach. Když se to nepřehání, tak to bude v poho. Mé kámošky kluk taky chodítkoval a je v pohodě, jsou mu sice 2roky, ale žádný postižení z toho zatím fakt nemá…

Jdu mrknout na ty penziony.

S fotkama z Vysočiny mějte strpení, nějak nestíhám…

Pěkný večer

Pískle s Matýskem 6,5m

 
Jerry23
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 24.10.05 19:08

čau baby,
moc děkuju za milé přivítání, fakt mě to potěšilo. díky tomu se ze mě stává opět pravidelný člen-korespondent (snad na úkor šůrování, někde ten čas přece musí jít ušetřit:-)).
Jen ještě k diskusi „chlapy s sebou x chlapy nechat doma) - určitě obojí má své výhody, ale zřejmě bude lepší samotnej babinec, teda aspoň můj drahý choť by byl dost otrávenej, že tam nikoho nezná. On se spíš nemůže dočkat, až budeme konečně aspoň pár dnů sami, o ničem jiným nemluví. Už aby to bylo… (snad mě militantní matky neukamenujou:o), ale když vám popíšu, že spíme v ložnici s malou, která vstává tak 4× za noc i víc, poprvé večer kolem jedenácté, 2 x za noc přijde nachlazenej Mates, že chce pití (asi v noci netrefí do kuchyně:-) a do toho z obýváku 3 noci v týdnu chrápe přes zatahovací dveře babička, tak je to fakt síla. Máte to taky tak???? Myslím, že jsme děsní hrdinové, když se na něco zmůžeme dvakrát týdně.
Jo ještě zpátky k chlapům (jsem chytrá, když jsem tam nebyla a v červnu taky nebudu, že?) - myslím, že když ho někdo s sebou vezme, tak ho nikdo nevyhodí, Gabule, tak neboj.
Leni, díky za podporu, každej pozitivní příklad potěší. Mám pocit, že jestli zvládnu tohle, tak rigo už bude "brnkačka“.
Ještě jsem se chtěla zeptat Lídy, jestli si dobře pamatuju, že je od Lomnice? Já pracuju v BK.
Dnes jsem si dala voraz, tak jsem si zdatně dopisovala s Irčou na ICQ, zato jsem ani nestihla odepsat na mobilu Iv-ce, neboť se mi vybil. Takže Ivi, termíny jsem vypsala výše, v jejich rámci se moc ráda podřídím, jinak přifrčím příště.
Musím končit, zlobivka mi tancuje na klíně.
Zítra jdeme na 8měsíční kontrolu, pak pošlu míry.
Mějte se všici!
Jerry + Karolína (8,5m)

 
MaKacka
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 24.10.05 19:58

No já si říkám, že tu Markétu ani snad nemáme :-))))

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 24.10.05 21:43

Jerry,

ty se mi líbíš :-))

Tak záleží na holkách jestli našeho taťku pustí mezi sebe…tedy fakt spíše k pc)kde by furt seděl)Chápu že z toho nechcete dělat rodinný sraz,ale u nás to žel jinak nepůjde…No nechám to na vás,zda nás chcete poznat…my bychom vás poznali rádi :-))

Tak hlasujte…tři,dva,j­edna…START :-))
(to je jako u DUELU :-))

Tak paaa Gabka

 
zdravicko
Kecalka 184 příspěvků 24.10.05 23:53

Olá,

Holky, já bych asi také bez chlapa nejela, kdyby mi to vyšlo a vyrazila s váma, my jsme na sebe tak....., prostě by se mi stýskalo.....­........

Jinak, byli jsme na Kanárech, v hotelu plném německých důchodců, kteří si přijeli odpočinout, tak jim to tam Mates dost osolil, neustále nám říkali, jak je syn temperamentní :o)))

Ad chodítko a hopsátko, měla jsem názor, že v žádném případě, ale začínám vzhledem k jeho temperamentu někdy dost polevovat, že si klidně za čas dokážu představit, jak ho vyndávám z chodítka a šoupu do hopsátka, no zatím se ještě držím :o)))), jinak Makačka má naprostou pravdu a jako zdravotník to naprosto chápu, ale jako matka živého dítka jsem benevolentnější.

Tak zatím

Zdravíčko + signore temperamento Mates

 
iv-ka
Kelišová 5164 příspěvků 25.10.05 07:46

ahojky, no Gabule, Zdravíčko - nemyslím že tady někdo psal, že si nikdo nesmí vzít svoje chlapy ssebou! Spíš mám pocit, že se každej vyjadřoval ke SVÝMU chlapovi - jak jsem psala, ten můj by do babince a mimince nejel, a v tom smyslu myslím psaly i ostatní… takže samozřejmě přijeďte i s chlapama.

Jerry, stíhám net i SMS:)) Tak co 8.11. úterý ve 14:00, podle počasí buď v hospodě (viz výše) nebo v Lužánkách?
Mako to už by si mohla být zdravá, btw přeju uzdravení dříve!! :)) No a MaKačka asi neví, že jsi Markéta:)))

Jdu snídat, ahoj Iv-ka a Lukin

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15324 příspěvků 25.10.05 08:00

ahojky,

Iv-ko, datum si píšu.

Včera jsem objevila první zoubek, jednička vpravo dole :-)

jinak nic nového a dnes zřejmě, pokud to vyjde, jedeme na návštěvu k Jerry a Karolínce, což se moooc těším. a možná, to velmi nepříjemné, budume muset na kožní, zhoršil se š. atopický ekzem. Z toho jsem zase na nervy.

A klidně piště dál svoje názory, lepší než stojaté vody. Každá jsme jiná a máme jiné zvyky a názory. viz já a zdravá výživa, že baby :-)))

tak zatím papa, už mi píše Krista :-)

irias + štěpán 8m+ 1t

 
Krista
Závislačka 4120 příspěvků 25.10.05 08:09

Ahoj holky,
tak ještě k těm chlapům. Gábi a Zdravíčko a kdokoli,klidně si je vemte, ale my jedeme rozhodně samy, právě, abychom z toho neměly rodinnou dovolenou.

Včera jsme byly na plavču, no malý se to vůbec nelíbilo. Za prvé jsem jí těsně předtím musela budit a za druhé byla voda určitě o 4 stupně studenější než na Vysočině. Takže byla trochu protivná, moc se jí to nelíbilo.

Ve středu jdeme na píchnutí náušnic. Budeme plakat spolu, ale malá bude ještě krásnější než teď:))).A nikdo jí nebude říkat ty kluku, když nebude v růžovém.

Ach jo, zas tu nemáme nic k jídlu, já nevím, kam se to furt ztrácí. To budou ty taťkovy teplé večeře.

Kristýna + Zuzanka 7,5 měsíce

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 25.10.05 08:26

nazdárek

Iv-ko dděkuju za přání brzkého uzdravení - to úterý můžu a těším se - a doufám že se z těch srač.. vyhrabu do konce týdne… je to nahov.. a ještě mě nejvíc se.. ta rýma… Michal neustále průzkumničí po celým bytě, takže za chvilku dojde bába a bude si s ním hrát jupí… a pak si ho vzeme na celý vodpoledne… není mi tak zle že bych se o něho nedokázala postarat, ale fakt nechci aby to ode mě chytl, takže když tu ta možnost je , tak ať se radši projíždí na čerstvým vzduchu s máti než aby tu byl se mnou a bacilama zavřenej.

Ad chlapi¨… každej jak chce. Já stopro ne, jelikož bych na vás neměla tolik času a myslet si že se M. postará o M. abych já se mohla bavit je poněkud utopické. Takže bych možná byla spíš nasraná… a myslím že manža o to ani nestojí, on je rád že vypadneme a myslím že nám oběma to dokonale prospěje (nebo prospělo..) no a kdyby to bylo někam dál - třeba do krkonoš, tak by si holt musel udělat do těch míst služebku… to už si nějak zařídím… Já ho teda moc miluju a myslím že je to stále vzájemný ale prostě chci čas i jen sama pro sebe a kamošky :o)) nedělám si iluze, že u nás to zase nebude jeden mejdan za druhým… ale ať si užije (vždycky to po sobě uklidí.o)))

Kristo - nám taky mizí jídlo - žere nám ho asi skřítek - ten stejnej co vždycky zacáká zrcadlo a rozkope boty…

nic končím zvíře je u kejsny tak aby mi ten PC náhoudou nevypl…

M6+M

 
Dana26
Echt Kelišová 9105 příspěvků 25.10.05 09:08

Ahojky,Srazík v Brně by byl super.Ale jak už jsem psala tak Brne vůbec neznám,tak byste ti mi prosím musely polopaticky popsat,jak se kam dostanu a nebo bych si dala s některou z vás scuka na Zvonce.Doufám,že se to nějak vyřeší.

Chlapi a mega srazík:nevím jestli se přidám,jestli budou penízky,ale ráda bych.Pokud to bude někde dál,tak sice nevím jak to vyřeším,ale určitě bych jela bez manži.On by jel rád,ale je prudíč a já bych pak byla protivná celou dobu.
Ale snad už příští rok bude nějaké auto a já si udělám papíry:-(
a bylo by to vyřešené.
Utíkám se chystat,do práce.Volá mě dnes oriflame.Vojtíka si beru s sebou,tak jsem zvědavá jak to zvládnu.A co na to lidi,že tam bude se mnou malý dítě.
Zatím pa.
 Dana

 
Slunicko1
Povídálka 27 příspěvků 25.10.05 09:18

Ahoj holky!

Docela vam zavidim, ty vase sraziky. Uz ty schuzky tehulek musely byt bezva. Skoda, ze jsem tak daleko.

Dani, ja nevim, co by te zajimalo. Jsem vdana (jako asi vsechny tady), tva jmenovkyne (proto to Slunicko, prezdivka, kterou mi dal jednou jeden muj ctitel). Pred par dny mi bylo dvaatricet, mam dcerku Veruncu, ktere budou v unoru tri roky a synka Wilika 7,5 mes.
Bydlim ve Svycarsku a je mi smutno po Cechach. Mam ale manzu, ktereho miluji, tak to me tu drzi nad vodou.
Uz vas ctu od zacatku, ale nejsem na psani. Jak rikam vsem, i pohled k Vanocum mi dela problemy. I kdyz bych strasne rada, proste to nejak nejde. Ale zacnu se trochu vic snazit.
Kdyby te jeste neco zajimalo, pisni.

Musim prebalit, straaaaaaasne to tu ......

Pa vsem!
Slunicko

 
Slunicko1
Povídálka 27 příspěvků 25.10.05 09:30

Ahoj holky!

Docela vam zavidim, ty vase sraziky. Uz ty schuzky tehulek musely byt bezva. Skoda, ze jsem tak daleko.

Dani, ja nevim, co by te zajimalo. Jsem vdana (jako asi vsechny tady), tva jmenovkyne (proto to Slunicko, prezdivka, kterou mi dal jednou jeden muj ctitel). Pred par dny mi bylo dvaatricet, mam dcerku Veruncu, ktere budou v unoru tri roky a synka Wilika 7,5 mes.
Bydlim ve Svycarsku a je mi smutno po Cechach. Mam ale manzu, ktereho miluji, tak to me tu drzi nad vodou.
Uz vas ctu od zacatku, ale nejsem na psani. Jak rikam vsem, i pohled k Vanocum mi dela problemy. I kdyz bych strasne rada, proste to nejak nejde. Ale zacnu se trochu vic snazit.
Kdyby te jeste neco zajimalo, pisni.

Musim prebalit, straaaaaaasne to tu ......

Pa vsem!
Slunicko

 
Slunicko1
Povídálka 27 příspěvků 25.10.05 09:36

Ahoj Dani,
odpovedela jsem Ti nahore. Jeste musim zjistit, jak to tu vsechno funguje.

Pa!
Slunicko

 
Slunicko1
Povídálka 27 příspěvků 25.10.05 10:10

Jeste pro IRIAS!

Nam doktor rikal, ze mame nechat deti delat to, co chteji.
„Umi Vase dcera uz chodit v 8.mesicich? Tak ji nechte. To co umi, umi.“

A vse je v poradku. Holt, nektere deti se vymykaji tabulkam. Rozhodne se nesmi brzdit, ci nejak zase do neceho nutit. Odnesly by to i psychicky.

To jen z vlastni zkusenosti.

Pa!
Slunicko

 
skrolan
Extra třída :D 12298 příspěvků 25.10.05 10:46

jeeeezisi, holky, vy jste ale spisovatelky.

nestiham cist stary denicek a uz je tu novy.
uf.
fotky z Vysociny jsou naprosto uuuuzasnyyyy!!!!!!
jen zavidet.
krasa.
mam pocit, ze vsechny deticky uz lezou, my se uz tri mesice jen plazime. je to normalni??????
na ctyrech se sem-tam pohoupe, ale zase sups na bricho a plazi se, jde mu to opravdu rychle.
nemam mu nejak pomoct, nejak motivovat, cvicit???
vim, ze pisete, ze az si budou chtit zalozit, tak budou, ale nema se jim to nejak ukazat, nebo co?
Domca mi lezla uz v peti mesicich.

Eva a oslavenec Kubik, dnes presne 8m

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 25.10.05 10:58

Čaute baby,

vůbec nestíhám, teď jsem dočetla, tak jen rychle. Sraz v Brně bude super, nevím, jestli dorazím, ale budu se snažit.
Megasraz - já teda vyloženě trvám na bazénu, asi jsem vymyslo, ale prostě Bertík je plavec, tak ať si to užijeme. A co se týče chlapů. Já toho svého klidně vezmu, když jich tam bude víc, oni se nejak zabaví, pokud tam bude hospoda…:) a třeba tenis nebo nějaké jiné vyžití. Náhodou to může být fajn. Něco jsem mu naznačila a bral to spíš s humorem a hlavně se ptal na tu hospu. Ale klidně dojedem i sami. Už to máme nacvičené:) A když tak nás hodí, třeba zůstane jednu noc a pak pofičí do práce. To se mi zdá jako takový rozumný kompromis.

BErtík má čím dál větší problémy se spaním přes den. Fén je v neustálé pohotovosti. Ale v noci už naštěstí spí líp. Dnes se vzbudil o půlnoci, v půl třetí, a pak ještě dvakrát a vstávali jsme o půl osmé.

Nevím, jestli má smysl ještě se vracet k chodítku, takže my nemáme mít nebudeme a nedoporučuji.:)

Albert se evidentně také doma nudí a chybí mu ten frkot z Vysočiny. Po obědě jdeme ven a já na dvě k zubaři. Docela se těším, protože mi mezi těma nově zpravenýma zubama furt zůstává jídlo, bez zubní niti se nehnu a někdy to bolí a určo se mi to tam i kazí, takže čekám hrůzu, ale chci to mít za sebou.

Je posraný, tak končím.

Páček

Julka a Bert, stále bezzubý

 
JanysekC
Povídálka 47 příspěvků 25.10.05 11:00

Ahoj holky,
tady je zase komentářů, jak to stíháte? My teď máme období „sám ani ránu", takže jsem ráda, že si umyju hlavu, když mufík spinká.

Deníček je krásný, asi by se nám to taky líbilo, tak možná příště s Vámi vyrazíme.

Add 1 - Jerry, obdivuji tě, jak to stíháš? Ale je to asi trochu zpestření, co?

Add 2 - Chodítka - jak říká pan prezident: „Jen se usmívám", páč Jéník stále ani neleze a ani se o to nepokouší, natož aby chodil, takže tohle opravdu neřešíme. Holky, nejsme divný, že ještě nezkoušíme lézt? Možná ale taky lezení vynecháme.

Já jako notorický příručkář a tabulkář, taky tohle nářadí nepořídím, ale naši dávali bráchu do hop:,–(la i chodítka od 8m, protože byl pošuk a už chodil a jinak se neunavil a následky nemá. Dřív se to tak neřešilo. A Lídu chápu v tom, že občas je fain, když si od robátka můžem orazit, i když je milujem nejvíc na světě.

?Holky (asi spíš pražský), mám dotaz, chtěla bych nechat na Vánoce udělat pro babičky portrétní fotku malýho, takový ty kýčový fotečky alá námořnický obleček. Nemáte s tím někdo zkušenost, neznáte někoho, kdo to dělá?
Předem děkuju za radu.

Jana a Honzík (zítra 7 m)

 
Jerry23
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 25.10.05 11:41

čau babuldy,
opět jsem tady, stávkuju s učením:-) a čekám na Irias (aspoň mám důvod pro přestávku) a malá KONEČNĚ usnula. Teda vidím to maximálně na 20 minut a finíto.
Janýsku, děkuju za poklonu, ale už jsem psala Kristě, že mám bezva podporu celé rodiny včetně babiček a dědečků, tak vše plácám jak se dá a ostatní se podřizují. Však jsem jim pořádně vděčná.
Jinak Evi, naše Karolínka taky neleze, různě se plazí, ráda sedí a všude kouká, na kolenou se houpe už od půlky září a lezení furt nikde. Zato pořád stoupá na nožky - na klíně i v ohrádce už se začala zvedat. Myslím, že budeme rády vzpomínat, až se nám prcci rozlezou:-))) Naše malá mi připadá jako nějaká primadona, na zemi furt ječí - jako vemte si mě, nudím se, navíc plovoučky i dlažba strašně kloužou na to lezení. Kdyžtak je dáme dohromady, ty naše plazivce:-)))))
Sraz 8.11. vypadá tedy nadějně, už se těšíme!
Zatím pa, jdu se chvilku učit, hryže mě svědomí:-(

 
Jerry23
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 25.10.05 11:45

Chacha,
nějak jsem to přehlídla, Janýsku, my jsme dostali od hranické babičky jako překvapení fotku Karolínky od místního fotografa, no nářez:-))))))))))))) Karolína je ve fleecové kombinéze a čepici, tváří se vyděšeně, sedí na proutěném křesílku, před ní sedí velikej plyšovej čáp a vše korunuje tmavě tyrkysové pozadí. no,kýč jak vyšitej, dost jsme se nasmáli:-)

 
Pisklatko
Kelišová 6404 příspěvků 25.10.05 12:25

Ahoj mamči,
zdravíme a přejeme pěkný den:-) Tak jsem koukala na ty penziony a Permoník je moc pěkný, jen škoda, že tam není ten bazén. My se přidáváme k Julii a Bertíkovi:-) Jsme taky plaváčci a když už, tak už, že:-))) Až bude chvilka, tak se po něčem taky mrknu…
Manžílka bych s sebou nebrala, jak už se tu psalo, tak by se z toho stala rodinná dovča a tu si užijeme samostatně:-) Takhle budeme mít čas jen a jen na vás:-)))

Matýno teď spinká, tak jdu na haldu prádla a trošku tu pofackovat ten ranní výbuch:-)))

Janýsku a Jerry - taky chceme příbuzenstvo obdarovat fotkou nás-mladé rodinky. Snad se nám podaří vyfotit nějakou pěknou fotečku:-) a snad nebude tak kýčovitá, jako z aťasu. Ale ono se to těm babičkám prostě líbí:-))))

Matýsek dneska ochutnal rybilku:-) Je to šikula, protože si jí sám odšrouboval a najednou koukám, pusina celá upatlaná a on jí normálně cucal… Ani nevim kolik toho vycucal, ale za chvíli se ublinknul, tak snad se toho do něj moc nedostalo:-) Včera pecka do hlavy o zem…
Holky, já se z něj jednou osypu:-))) Se musim na ty nehody nějak psychicky připravit…

Se mějte

Pískle s Matýskem 6 a 3/4

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19577 příspěvků 25.10.05 13:50

Ahojky,

tak jsem tu nebyla dva dni a nestíhám číst.

Liduško díky za míry, našla jsem je už v minulém deníčku. Stejně tak děkuju všem co poslaly. Koncem týdne čekejte tabulku na rodině - teď neni čas.

megasrazik - mě se moooc líbí ten permoník, sice bez bazénu, ale snad bychom to přežili :-)) Odvoz bych řešila asi manžou - přivezl by mě, udělali bychom si procházku a jel by zpět. Ostatním vůbec nebráním v tom, brát s sebou chlapy. Ten můj by stejně nejel.

Janysku - jak je to s cvočením tenhle týden? Předpokládám, že kvůli svátku není, ale radši se ptám.

No nic. Přišla ségra a prckem od doktorky (2m a týden a váží 5,4kg a cca 54cm), tak vyrážíme za pražandama do stromovky.

Sandra a prudící Anetka

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19577 příspěvků 25.10.05 13:52

samozřejmě tam má být „cvičením“ ne cvočením :-))))) S.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »