Jarňulky 2005 - BELLA ROMA

Rodičovství

Dostali jsme nabídku strávit pár dnů u kamarádky a její nové rodiny v Římě. Letenky od léta koupené a my minulou středu konečně mohli vyjet :) Opět jsme vyjížděli za hnusného počasí, navlečení v bundách. Nejprve vlakem EuroCity do Bratislavy. Vlak pěkný, čistý, spokojenost. Tady si to hlavně užíval manžel ( nejel vlakem od mládí... :)

Ovšem bratislavské Hlavní nádraží a zastávky MHD před ním… No, jako v Rumunsku. Pak dojel bus MHD na letiště a takovou herku jsem dávno neviděla, u nás už takové busy ani nejezdí. Letiště malé, pěkné, nové. Štěpánek se nejprve bál letadla, ale pak byl nadšen ( klasika:-) Ještě v letadle jsme všichni vypnuli světýlka a kochali se nočním Římem. Na letišti nás čekala kámoška, takže hned k nim domů. Petra bydlí v luxusní vilové čtvrti, kde jsou palmy, velké zahrady, ale vše obehnané vysokými zdmi. Je zvykem, že bydlí široká rodina pospolu. My jsme bydleli v malém apartmánku v jejich domě, super. Jen Štěpa spával s Danym v jejich pokojíčku, skoro jsme o nich nevěděli, nemohli se sebe nabažit.

První den jsme chodili s manžou sami, Štěpa zůstal s Danym celý den. Jak jsem už popisovala, Petra nás musela dovézt na první zastávku metra a pak už jen my sami. Metro super, vše se dá zvládnout a dokonce jsme i rozuměli „pánovi“, co hlásí zastávky :-).

Že je Řím nádherný, nemusím ani popisovat. Všechny památky jsou skvostné, nádherné, velkolepé, nevejdou se na jednu fotku… byli jsme nadšeni ( manža už tu jednou byl, ale víc jej to baví bez průvodce, tedy jen s knižním a mapou :-).

Jen ve zkratce památky z tohoto dne - Nám.Popolo (Piazza Del Popolo), Španělské náměstí (Piazza di Spagna) a zde známé španělské schody hodně zfilmované, Fontana Di Trevi, Pantheon (bohužel jen z venku, byla tam nějaká velká akce), Nám. Navona (Piazza Navona) - krásné velké podlouhlé náměstí s mnoha kašnami a je zde plno malířů a okolo restaurace, kde se jen kocháte a jíte či popíjíte a pak nakonec Benátské náměstí (Piazza Venezia). Odtud jste mohly vidět několik fotek - velký kruháč a pak monumentální renezanční palác.

Centrem jsme chodili jen pěšo, bylo to super, vše prohlídnout a nasát. Tedy nelze nejít nejdražší ulicí Via del Corso (Gucci, Prada aj všechny známé značky). Oběd jsme dali v klasické it. restauraci a pěkně jejich dva chody a džbáneček vínečka :-). Při cestě zpět jsem zahlédla obchod HaM a MUSELA tam vejít. Bylo tam plno lidí, zejm. mladých a jaksi jiný sortiment než u nás (a bohužel si nic nevybrala).

Druhý den jsme si vzali na památky oba kluky. První cesta vedla do Vatikánu. Opět, to se musí vidět, obrovské náměstí (Piazza San Pietro) s nádhernou známou Bazilikou sv. Petra. Zrovna jsme zde museli vystát asi kilometrovou frontu ( ale šlo to rychle), kde nás po bezpečnostní prohlídce pustili do baziliky. Pak jsme došli na Andělský hrad. Tady to kluky začalo bavit, vyšli jsme až nahoru, byla tam krásná vyhlídka a na hradě i děla a jakoby vězení. Poté následoval oběd opět v klasické restauraci se džbánečkem vínečka ( tak na tohle bych si zvykla, nejm. hodinový oběd a pak dlouhý pokec :-). Nabrali jsme síly a hurá na Coloseum. Snažili jsme jej celé projít, vč. výstavy. Myslím, že to i kluky hodně zaujalo, byla to bomba!

Třetí den nás Petra zavezla na soukromou pláž k moři kousek od Říma. Naše pláž byla téměř prázdná, kluci si krásně vyhráli v písku nebo pak na pěkném hřišti s atrakcemi. Manža se i koupal (moře bylo teplé) a já si dala na pláži masáž od Číňanky ( óóóó ). Tento den jsem měla narozky, tak to bylo velmi příjemné :-). Italové sem jezdí třeba jen na oběd ( furt žerou ), pak se lehce projdou kolem pláže, ani se nemusí koupat ( už vůbec ne začátkem října :-) )

Hřeb dne byla návštěva vyhlášené restaurace, kde se výborně vaří. Claudio se na tohle nejvíc těšil, no Ital :-) Jeli jsme hooodně dlouho ( já bych to nemusela, oni sem jezdí tak 2× měsíčně) až k moři a tam jsme měli prostřeno v rybí restauraci na zahrádce na pláži. Předkrm byly mušle ( vynikající !), pak jsme dali jen jeden chod- těstoviny a poté hřeb grilované krevety ( 6 pidikousků za 20 E). Já si ještě poručila kávičku ( ty všude vaří bezkonkurenčně nej) a domácí tiramisu ( mňáááám). Tady se jinak starají o hosty, usadí vás, pan majitel se též přišel zeptat, zda je vše ok, pořád kolem nás kmitali, ale nebyli vlezlí. Tohle je můj sen tady u nás.

Čtvrtý den jsme jeli na procházku do přístavu, k moři a pak do jejich obchodního centra. Hrozně jsem chtěla ty jejich krásné plavky, ale bohužel tento sortiment se už neprodával, i zde vybalili zimní bundy, škodaaaaa. Tady jsme se nečekaně zdrželi, tak pak fofry na letiště. Ale Italové mají na vše čas, takže letadlo mělo zpoždění ( tedy to nebylo klasické zpoždění, oni nás prostě nestihli včas odbavit, klasika ). Letěli jsme v letním oblečení, protože v neděli bylo opravdu vedro. Po přistání v Blavě jsme málem umrzli. Museli jsme se převlíct hned na letišti a navléct do bund, já i kapuci, jaký byl vítr, hnus hnus…Z Blavy jsme jeli busem Student agency ( taky zajímavé, slečna stevardka byla hodná ) a po 21. hod konečně doma.

Pár postřehů o Italech. Jak jsem psala, žijí často široká rodina spolu. Nejinak tomu bylo u „naší“ rodiny. Ty snídaně a večeře u velkého stolu se mi moc líbily. Jeden den přišla i babička ( upravená pěkná dáma a měla skoro 80 let, s tou jsem ráda pokecala). V jejich domě ještě bydlel bratr Claudia s rodinou a v sousedních v domech jeho bratranci s rodinami.

V Itálii to všude voní, v domě, v metru, dokonce i na veřejných záchodcích TOI TOI ( fakt !)
Samozřejmě voní i Italky a Italové. Italky jsou velmi elegantní, sportovně chodí oblečení jen teenegři, pak všechny podpadky, velké tašky, topíky, svetříky a kabátky a šálky (hned bych zde zůstala). A byli jsme trochen šokováni, Italové se oblékají podle ročního období, nikoliv podle počasí. Tedy, je říjen, tak vždy dlouhý rukáv a další vrstvy. Nebylo vyjímkou v baloňáčku a šálce. Turisté (vč. nás) byli hned poznat.

A Italové jsou národ košilářů, jak poznamenal manža. Chlapi nenosí nic jiného, max. v létě ohrnout rukávek. Krátké kalhoty nosí JEN na pláž, jinak tenší dlouhé kalhoty a tenounké podkolenky, aby nebyly vidět chlupiska a vždy uzavřené boty (tohle je jejich letní ! oblečení). Měli jsme celkem strach z ukřičených temperamentních Italů, ale ltalština je pěkná, zvučná a Italové (vcelku) hodní.

Bylo nám tu moc krásně, nechtělo se nám vracet (už kvůli teplotě) a byli jsme opět pozváni, takže

ARRIVEDERCI, ROMA

Irias + Štěpa

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
 Váš příspěvek
 
Irias
Neúnavná pisatelka 15083 příspěvků 05.10.10 06:18

zdravím jako první po ránu a v novém deníčku :mavam:

je to rozdíl vstávat 5 nebo po 8 hod jako v IT 8-o

 
skrolan
Extra třída :D 12141 příspěvků 05.10.10 07:05

Dobré ráno.

Irias, krásně napsáno, úplně jsi mě navnadila. Zapisuji do našeho soukromého seznamu - co máme s manžou v plánu obcestovat. :wink:
Užili jste si to každopádně krásně - až koukám kolik jste toho tedy stihli. Super. Obr pochvala. :palec: Já si říkám, kolikkrát by mi stačilo jen si sednout někde do kavárny a sledovat ten mumraj kolem, ale člověku to nedá , viď? A v Římě je tolik k viděnííííí.
A italská móda - mám kolegyni, která je v Itálii každý druhý měsíc - má tam rodinu, a věru je to na jejim stylu oblíkání znát - :potlesk: :palec:

Tak jen více takových skvělých výletů. :wink: 8-) :pankac: :pankac: :pankac:

U nás včera prochajda a pak přišli kamarádi na capučínko a hru a večer nohy na gauči, zapálená spousta svíček a nasávali jsme atmošku u dobrého filmu. :-D

hezký den dnes všem.
e

Příspěvek upraven 05.10.10 v 07:05

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15083 příspěvků 05.10.10 08:09

Skrolan- my se zase chystáme na tu barcelonu :wink:

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15083 příspěvků 05.10.10 08:13

jo a capuccinko..jak jsem ti už říkala,jen dopo na spravení žaludku…tam jsou narvané kavárny od rána. taky jsme s P. v jedné ráno byly, to je zážitek…

celkem jsem byla za exota. říkám, vždy jsem černovláska. ale prý jsem na IT moc vysoká, tak koukají a zkoumají :wink:

no a dala jsem si tedy taky jejich capučínko. ale to je jiná než u nás, žádný mega hrnek. pěkně ten menší,ale ta lahodaaaaa :pankac:

celkem jsem pochytila pár IT slovíček ( z rodinných rozhovorů) a tak jsem se musela IT domluvit s čínankou na pláži u masáže ( to byl zážitek, masáž i všech prstů :mrgreen: )
jinak ale všude bez problémů AJ

 
skrolan
Extra třída :D 12141 příspěvků 05.10.10 10:05

Italština je hezky zpěvavá, dá se dobře naučit. A už máš základy, tak šup šup na slovník a knížku a máš další jazyk zmáknutý. :wink: :pankac:

a masáž na pláži musela být božííííí. ach. takový relax. :lol:

a Barcelona - náááádhera - jsem navnaděna manželem. aaaaach.
božínku, máme toho tolik v plánu - Kalifornie, L.A., Belgie-Nizozemsko-Lucembursko- Velká Británie, Řím-Benátky, Barcelona....... šmarjáááááá. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ale je to moooc fajn takhle plánovat. no ne?

e

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15083 příspěvků 05.10.10 10:09

plány máte velké :palec:

chce to levné letenky, ubytko a pak mapu a jde se

 
Mava
Generální žvanilka 24685 příspěvků 05.10.10 11:30

Ahojky,
Irčo máš jedničku. Krásně napsané.

Jojo italština je lehčí jazyk. Libor se učil asi rok a dneska se domluví. Jeden čas tam dost jezdil. Nikdy sem to tu moc nepsala, ale jo domluví se.

Italská moda je velmi, ale velmi elegantní. Turisté jsou k rozpoznání hned. Já moc zemí neprocestovala, ale itálie jasně vede.

 
efča
Kelišová 5706 příspěvků 05.10.10 12:25

Ahoj,

Irias - díky za deníček - úplně se mi vybavily Andělé a Démoni :lol: Většina zmiňovaných památek tam byla zmíněna. Taky se do Říma chystáme, no, navnadila jsi mne :wink:

Skrolan - krásné plány máte a jak tě znám, určutě je uskutečníte :wink:

Mavo- taky mám moc ráda Itálii a Italština je kouzelná. Nepřijde mi těžká, ale ti Taliáni táááák rychle melou :mrgreen: A manža je dobrej, že se po roce učení takhle domluví :palec:

Když jsme u těch jazyků- dnes máme anglinu. Musím ještě dodělat úkol :lol:

Zatím papa.

 
Mava
Generální žvanilka 24685 příspěvků 05.10.10 12:38

Jo málem jsem zapoměla. Libča měl včera prní sportovní kroužek. Docela jsem měla strach, jak to zvládne, ale v pohodě. Vyhrál dokonce i nějaký závod v běhu. Je jich tam asi deset, všichni předškoláci z jiné školky, ale budoucí spolužáci. Uč. je taky fajn. Jsem ráda, že ho to baví.

Ifco nutnost znát jazyk ho donutila, učil se a hlavně mluvil tam. To se učí hned rychleji. Nenapsal by ale nic.

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 05.10.10 13:02

ahojky,

u nás dnes celkem pohodička, oběd jsme ohřáli ze včerejška a kolik toho děti snědly! Dopo jsem třídila dětem oblečení, co komu vrátit, co kam půjčit a co se může prodat, tak mám zase provětranou skříň. Odpo se chystáme do Sparkys, Ondrášek chce sám vybrat a zaplatit z pokladničky dárek pro Barušku k narozeninám.

Včera se mi rozbil mobil, spadl mi na zem a od té doby nezvoní. Telefonovat můžu, vše ok, jen prostě když někdo volá, nezvoní to. Manža se na to prý večer podívá, jsem zvědavá, jak to dopadne. Nový by se hodil, ale před vánoci se to jaksi finančně nehodí… :roll:
Večer jsme byly s Luckou v kině na Klamači srdcí, super film, doporučuju, dost jsme se nasmály. :palec:

Irias, krásný deníček, díky, úplně na mě ta atmoška dýchla. :palec: A vše nej k narozkám! :kytka: Kámoška, původem z Čerčan, se provdala do Itálie, do Livorna. Jenže manžel debil, rozvedli se a ona tam s 5tiletou holčičkou zůstala, že prý už tam mají zázemí. Teď jsem s ní dlouho nemluvila, tak 4 roky, tak nevím, jak se mají…
A že jsi MOC vysoká? Kolik měříš?

Evi, ad Báry spaní - já vím, Dan je taky pro tvrdě a nekompromisně, jenže třeba dneska v noci jsem tedy chtěla, aby nelezla k nám a po hodině a půl řvaní jsem to vzdala a stejně ji k nám vzala…takže kdybych to udělala hned, ušetřila jsem si nervy…prostě z toho bude muset vyrůst. Jsem měkkoň, ale nechci ji nechat řvát celou noc, i když vím, že by to byly třeba 3 noci a byl by klid, ale to prostě nevydržím. :nevim:

 
Pisklatko
Kelišová 6281 příspěvků 05.10.10 13:09

Nazdárek vespolek v novém deníčku:mavam:

téda Irčo to je parádní deníček :palec: Krásně napsáno, spoustu zážitků a už se těším na fotky v galerce (hned zkouknu) :pankac: Řím je krásný, byla jsem kolem dvacítky 2× za sebou :pankac: Nejkrásnější byl zážitek v 6 ráno na tom jednom náměstí, úplně sami, ticho, naše kroky se rozéhaly, vycházející slunce, no labůžo :wink: A jednou to bylo v nějaký termín, kdy vstupy byly zdarma, tak jsme toho zkoukli hodně :wink: Akorát těch lidí :roll: A hodně mě taky zaujaly skůtry a kola na kterých hodně jezdili. Je to tak pořád? Všude zaparkovaný řady těch skůtrů a kol?

Skrolan - jéééé tak Ty jsi mohla být italka :pankac: To je dobře, že jste se rozhodli pro Prahu :pankac: A máte krásný plány na cestování, tak ať brzo vyjdou :wink: Zážitek s kabelkou dobrý :palec: Tak to už se těšíš na Ježucha, že :wink:

Hajdul - jéje to Barči spaní je teda hustý… Vydrž no…

Sandři - užívej dovolenku v Kadani :pankac:

Ifčo - s tím Ferdou je to nemilé… Teda mohla by mít pochopení a nechat vás alespoň v té šatně… Lidi jsou divný…

Víkend u nás paráda :palec: Počasí se nám na Šumavě povedlo - tedy sluníčko nee, ale nepršelo :pankac: Takže celé dni venku, sekání zahrady novou sekačkou (paráda), houby (2 plný koše, Mates nosil po hrstech a volal - já už nechci sbírat houby :dance: ), návštěva kamarádky, vínko s mamčou, zpracovávání těch hub do půlnoci, dělání dříví. Mno byli jsme v jednom kole a bylo to fajn :palec: Fakt škoda, že je to tak daleko… Byli bychom tam pečení vaření :mrgreen: Naši měli radost, že tam za nima konečně někdo dorazil, bráchovi to 2× za sebou nevyšlo… Žijou tam jak poustevníci :wink: Jé, to jsem vám asi nepsala (nebo jo… už nevím). Táta má po poslední chemošce, PSA nestoupá, takže super, bude dál sledován. Cítí se dobře, už mu roste na hlavě nový porost, jen občas to trávení pozlobí, ale to se myslím si, upraví :pankac: Takže z toho mám velkou radost a ťukám ťuky ťuk, ať to ještě nějakej ten pátek vydrží :pankac:
V práci máme hodně práce :roll: Ani jsem včera nestihla napsat… O víkendu nám nepřišel tiskař a nevytisknul co měl a tak byl šrumec, posunutý termíny, nestíhačka… Dnes jsem i pomáhala ve výrobě. Ale už je dohnáno a zase bude normál :wink:

Tak se mějte, musím běžet :mavam:

 
Mava
Generální žvanilka 24685 příspěvků 05.10.10 13:12

Hani dneska v noci jsem na tebe myslela. Linda si vybrala svoji chvilku do 2 do 4. Kdybych ji nechala přisátou u prsa, spala by. Ale já už nemohla, tak holt řvala a lezla po nás.

Hoď na MMB co máš na prodej. Třeba se mi zas něco zalíbí pro Lindu. ZADARMO TO NECHCI.

 
skrolan
Extra třída :D 12141 příspěvků 05.10.10 13:24

Hani - píšeš to dobře, přesně jak to má být , možná by řvala tři dny, ale pak by jsi měla klid.
nooo, jenom že jsi prostě měkooooooň. :evil: :-D

Iriaaaaaaaaaa­aaaaaaaaaas, no jooooooooooooooo, já jsem úplně zapomněla - Tvoje narozeninyyy!
Všechno nejlepšííííííí, hodně zdravíčka, štěstí, lásky, pohody, sexuální svěžesti :lol: a radosti. :kytka:
Už jsi kulatáááá? myslím jako věkově. Nějak jsem to přestala počítat. :wink:
Jestli tedy jo, tak to musela být mega oslava, co? Nebo bude????? Písni, písni víc!

A tuším, Hani, že Irias má tak o dva cenťáky víc než já?
teď nevím přesně, Irias, 175 jsi myslím psala?

Mavo - Libor super s jazykem a takto je to nejlepší - „hodit do vody a plav“. :palec:

Evi - kdo má anglinu? Prcek, nebo ty? Nebo oba?
A s těmi plány - jooo, krásně se to plánuje a ještě krásněji uskutečňuje. Nějak nás to s manžou chytlo. Jak začal i Kubík od předloni jezdit na prázdniny, tak využíváme a taky „jezdíme na prázdniny“ :wink: :-D .

Dnes dáme knihovnu a pak honem domů - dělám řidiče - Dominika je v Klubu mladého diváka / v rámci školy/ a dnes první představení v Divadle na Palmovce.
Už se moc těší, hlásila jsem se jako náhradník, kdyby někdo onemocněl, ale marně. :mrgreen:

Včera jsem se musela smát, přijdu do pokojíku, hudba na „plné gule“ a Dominika cvičila kankánové kroky na kroužek a Kubík to mastil s ní - no pohled pro bohy. :mrgreen:
Mít větší pokojík, tak jim tu jednu stěnu udělám zdrcadlovou - myslím, že by se opravdu využila. :pankac: :pankac:

e

Příspěvek upraven 05.10.10 v 13:25

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 05.10.10 13:26

Písklíku, to je super, že je taťkovi takhle dobře! :palec: Jen tak dál. Víkend jste si krásně užili, jako vždy, tak to má být.

Marťo, věci na prodej nesu k nám do sekáče, je to pár bodýček, triček, džíny, soupravy a boty, ale vel. tak 74, 80, to už by Lindě nebylo. Bára vše nosí dokud jí to je, takže teď ještě nosí pár triček vel. 9-12 měsíců. :mrgreen: Proto jsem ti ani nic nenabízela, vše je hodně prťavé. Na mmb pak budu dávat nějaké hračky, Fisher Price atd., ale nevím…jak jsou holky skoro stejně staré, tak mi přijde, že už ani Linduš by si s tím nehrála. Až to vložím, dám ti vědět, ale převážně to jsou takové dražší hudební hračky…no kdybys chtěla, napiš, poslala bych mailem rychleji.

Jdu na kafíčko..

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15083 příspěvků 05.10.10 13:27

tak tu čtu, že hodně třídíte oblečení :palec: .
já se do toho dala už zač. září a musím se pochválit,skoro vše na MMB během pár týdnů prodáno ( něco pak Tomáškovi a něco na charitku pro dobrý pocit, i Next tam dávám )

Mavo- ano, IT je krásná,ale opravdu psaný projev jinačí. a to nemluvím o gramatice, mají více časů než AJ

Hajdulo- že by nakonec opravdu NOVÝ mobil ? :mrgreen:
na Italku jsem prý vysoká ( a mohu potvrdit, celý národ je menší ). měřím 175 cm a Petra v podpatcích ještě více
a má hodného chlapa, mám rád obě její děti :pankac:

Pískle- ano, prázdno je tam jen časně ráno. některé památky jsou prošli dopo a pak i cestou zpět a to bylo děsné, nával ještě větší.

ach skutry, stojí všude v řadách a dostávají i pokuty ( viděla jsem ). je to tam v podstatě nutnost. jak jsem psala, žádné parkování a stálé zácpy.
to mi připomnělo, stojíme na červenou a předjedou ( jak jinak) nás dva skutry. na jednom otec, za ním malé ( !!!) dítě ( toto mělo přilbu,ale skoro vždy bez helmy :cert: ) a na druhém skutru matka ( samo v podpatcích a sukni a kabátku). no, hazardéři. Claudio kámošce skutr zakázal, prý jde o život, zlaté auto

kola jsem v římě neviděla, asi přesedlali na ty skutry

a víkend plný hub :pankac:

a jsem zvědavá, jaké páčo naroste po chemošce tatínkovi :palec:

btw. kámoška měla včera druhou chemošku a nechala se už uschopnit ( po necelých 2 měs.)… nechce se jí být doma,ale blázen :think:

Příspěvek upraven 05.10.10 v 13:42

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15083 příspěvků 05.10.10 13:31

tak mne skrolanka předběhla, přesně jsi mne výškově odhadla :pankac:

děkuji za gratulace k narozkám. mám 41 r. :oops:

zatím žádná oslava, nebyl čas. nicméně dárečky jsem už dostala a oslava s rodinou bude tento a př. víkend ( je nás jako hadů :lol: )

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15083 příspěvků 05.10.10 13:31

a kánkánové děti - pohled pro bohy :pankac: :dance:

 
skrolan
Extra třída :D 12141 příspěvků 05.10.10 13:37

Tak ještě Písklátko napsala.

Peťo - ja to říkám pořád - ty vaše úžasné víkendy. No a na Šumavě - parááááda. Krásně jste si to užili, a ty houby , nádhera. Celý den venku - ach.
Takhle jsme to kdysi mívali u našich, ale co je táta „svůj“, tak už to není ono. No co nadělám, stárne a nějak mu víc pracují nervíky. :wink:
Peťo - co měl tvůj táta diagnostikováno za nemoc? Asi jsi to psala, jsem ale hlava děravá. Každopádně super, že se vše zlepšuje, jen tak dál. je to bojovník ! A výpadky už dobrý? Pamatuje si?

 
skrolan
Extra třída :D 12141 příspěvků 05.10.10 13:42

Irias - proč to :oops: , Standa říkal už na grilovačce, že teda 40 by ti určitě nehádal. Vypadáš moooc dobře, ženo. :wink:
A dnes jsem četla článek, že ženy si nejlépe užívají sex po čtyřicítce. :wink: :pankac:
a prý jak hadů :mrgreen: :mrgreen: , to bude, páááánečku, oslava. Pořádně si to užij.

 
Pisklatko
Kelišová 6281 příspěvků 05.10.10 14:11

Tak ještě než budu mít padla :wink:

Hajdul - taky jsem byla a byla bych měkoň, nejsi v tom sama :wink: Tak vydrž prťka vydrž… Snad jí to brzo přejde… A mobil pod strom ne? Sice dřív, ale jako pod strom :wink:

Evi - kankánové děti super, to musel být pohled :wink: Má rakovinu prostaty, dg. před 2,5 lety… Dva roky prášky a teď po chemo… Nějaký metastáze tam taky má, ale daří se je těma chemkama hodně brzdit… Drží se skvěle, je to šikula :palec: S hlavou je to na štíru (paměť, občas paranoia, je zlý na mamku), ale zatím se to nezhoršuje, tak snad to takhle ještě chvíli vydrží… Jo jo, jakmile přijdou takové a podobné nemoci, už to nejsou ti rodičové, co to bývali…

Iri - vše nejlepší k narozkám :kytka: Hodně zdraví a samé sociální jistoty do dalších let :pankac: Tak možná, že to tenkrát byly taky jenom skůtry, ale pamatuju si ty řady :pankac: A přesně - v kostýmku s kabelkou :pankac: Petra měla štěstí na italskýho chlapa, to je super :palec: Jo a táta má zatím jen takové to chmýří a u hlavy se cosi klube, je to bílé :wink: Bude asi bělovlasý děd :wink:

Tak papa :mavam:

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15083 příspěvků 05.10.10 14:23

Skrolan- děkuji Standovi :lol:
jj,jako hadů nebo ježků ( či Italů :-P ) slavím s mojí blízkou rodinou- mamka, bráši s rodinama a pak moje sestřenky s manželama a dětma… to se musí na 2× :lol:

Pískle- děkuji za přání. sociální jistoty jako st.zaměstnanec ted pozbydu ( pokud jsem tedy nějaké měla) :pocitac: :pocitac: :pocitac:

a s taťkou se držte, ta psychika je mazec

letím se umýt, vyčurat a pro štěpuna :mrgreen:

 
efča
Kelišová 5706 příspěvků 05.10.10 16:13

Irenko - Všechno nejlepší!!!!!!!!!!

 
Dana26
Echt Kelišová 9074 příspěvků 05.10.10 18:57

Irčo,opožděně vše nej :kytka:

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15083 příspěvků 05.10.10 19:38

holčinky, díky za přání, je to moc milé :huban:

já byla dnes na první hodině ZUMBY… a jsem plná rozporuplných pocitů :think: :dance:

proto prosím Ifčo- o pocity při první a pak druhé či třetí lekci.

já mám zaplacený kurz do prosince, tak z toho nějak nechci vycouvat.
je to takový hit a prý tanec s aerobicem. no..... aerobicu tam není skoro nic, samé vlnění boky, ramena
v ŠÍLENÉM rytmu.

přivítala nás mladá holčinka severského typu, ale lítala tam a skákala jak o život. zrovna se vrátila ze španělska, kde předcvičovala celé léto…

počítala jsem s tím, že budu spocená až na pr.. ale nějak těch tanců a kroků je tam tolik a tááák hrozně rychlé. no prostě tanec opiček či Kubánek

furt nad tím přemýšlím a nejvíc mi vadí, že to neumím. já se totiž uvolním a cvičení si užiju,když vím, jak na to a jde mi to.. ale tož toto nevím.
jediné mne utěšuje, že uplně dřevo jsem nebyla a všechny jsem tam začátečnice.

zkusím něco pohledat na netu a doma něco nacvičit( ty boky bych možná dala ,ale ramena jsem nikdy sexy neuvolnila :roll: )

Skrolanko- nemáš doma něco norm ze zumby ? nebo i DVD, hned bych si jej nechala poslat, já to chci taky umět :mrgreen:

 
skrolan
Extra třída :D 12141 příspěvků 05.10.10 20:57

Irias - :mrgreen: :mrgreen: , neboj to se poddá. Chce to pochytit pár „grifů“ a hned to půjde líp. Ono i záleží jaká to je ZUMBA - tedy, každá cvičitelka to vede jinak. Já obkoukávala pouze na youtube a teď si kroky hážu sama. Ale někdy jsem kroutila hlavou nad tím blafem, co tam předcvičovali - :poblion: :poblion: .
Někdo to vede víc moderně, někdo víc aerobikově, někdo vyloženě latino. Děsně se to liší. Takže opravdu záleží na jakého cvičitele natrefíš a jestli ti právě to jeho cvičení sedne.
Dej tomu čas a nestrácej trpělivost, chytne tě to, uvidíš. Jukni na yuotube - stačí zadat Zumba a vyjede ti toho spousta. Kroky jsou zhruba z pěti latino-tanců a pak se to různě dookola opakuje a kombinuje.
Jo, a jestli ti ten či onen pohyb nejde, nebo ti připadá „trapný“, dej si tam něco jiného . „poIriačť“ si ho. :wink:

Možná dojdeš k závěru, že tohle tedy ne a dáš se na jiné cvičení.
Ale naše dancestep cvičitelka dycky říkala novým holkám na první hodině ať se nenechají odradit, že jim nešly kroky, nebo nestíhaly, že ono se to po třech hodinách poddá. a většinou měla pravdu. :wink:

:pankac: :pankac: :pankac: :pankac: :pankac:

Dali jsme dnes tu knihovnu, pak prochajdu parkem - bylo celkem příjemně. Ani nefoukalo a ani zima nebyla. Nevídáno. Jen je pořád jako před bouří, zamračenééééé celé nebe.
Zavezli jsme pak s Kubíkem Dominiku do divadla - vyparáděnou jako na rande. :lol:
a za chvilku pro ni pádíme. Jsme obadva v pyžamech, jen navlečeme tepláky. Snad mě nikde nestopnou policajti, měli by děsnou čurinu. :mrgreen:
Doufám, že Dominika každou chvilku prozvoní, neb Kubík už klimbá u televize, chúdě, snad mi neusne. :roll:

tak zatím.
a brou.
e

 
skrolan
Extra třída :D 12141 příspěvků 05.10.10 21:47

Tak jsme doma a Kubík už spí / během minuty tvrdýýýý/. Naší „noční akci“ jsme zvládli bravůrně. :pankac: :pankac: :pankac:

Pískle, táta je tedy fakt šikula, drží se. To je fajn. Ono to není lehké, tak se člověk nemůže divit těm změnám povahy, že. A mamina by zasloužila určitě metál, že to všechno snáší a utáhne - jeho nálady, emoce, stavy…, viď?
 chjo.

no nic, jdu do hajan. manžu asi nemá cenu čekati, vidím to tak na jednu ranní. :mrgreen:

:mavam:
e

 
skrolan
Extra třída :D 12141 příspěvků 06.10.10 07:42

......aaaaaaa­aaaaaaaaaaaaa pokračujuuuuu­u......

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Dobré ráno Elmoooo!

Praha - v noci déšť, ráno nif-mof, ale nefouká. :palec:

Dnes nás čeká prevence u zubaře - děti a odpoledne Sokol.

mějte krásný den.
e

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15083 příspěvků 06.10.10 08:13

zdravím,

u nás odvčera inverze jako prase a husté mrholení, stále mokro

dnes o trochu lépěji, leč předpověd na př týden byla stále o inverzi..... jedeme hromadně do Spa do IT :dance: :dance: :dance:

Skrolan- díky za info, o yuotube jsem také uvažovala,nicméně to nejde vypálit na tv…kdyby někdo měl v okolí dvd ZUMBY, koupím, díky :wink:

prostě jsem ráda, když aspon základy zvládám a netrdluju tam.

tak, už nám začíná plný pracovní týden.
pon- štěpa plavání, já cvičení

ut- já zumba, manža večer hokej

stř- volno, příp. kosm,ped :lol:

čt- štěpa angličtina( hned po školce) a pak večer sport.cvičení

pá- manža fotbálek

1× za 14 dnů musí být štěpa asi 10 min. sám doma, kdy odcházím na cvičení a manža je déle v práci. je poučen a zatím to dobře snáší… trenuje :palec:

Příspěvek upraven 06.10.10 v 08:15

 
Mava
Generální žvanilka 24685 příspěvků 06.10.10 08:37

Ahojky,
u nás též mrholí. Ono vlastně od neděle ještě nepřestalo.

Irčo super týden, skoro každý den akcička. A zvykání na Sám doma, super. Libča by se zbláznil. Nechce být sám doma ani na zahradě či dvoře.

My zatím jen v pondělí cvičení. Angličtina se rozběhne každým dnem a možná dojde i na tu flétnu, jen to nezakřiknout.

 
skrolan
Extra třída :D 12141 příspěvků 06.10.10 08:55

Do It jedu taky. :lol:

Irias - téééda, vy jste akční. Trénování sám doma na pár minut - super. :palec: Taky to takto někdy řešíme. Maximálně pár minut, Kubík je šikovný, dá si vysvětlit. Jinak se to prostě někdy nedá. Je nás doma fúru a každý má své kroužky a zájmy, že.

Mavo , jsem zvědavá na flétnu. :wink:

Jééé - a já jsem prý Kelíšová. :lol: :lol:
ovšem Mava - Echt Kelíšová - to nemá chybu. :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15083 příspěvků 06.10.10 09:08

ukecaná Mava :pankac:

a čerstvá kelišová Skrolan :potlesk:

 
skrolan
Extra třída :D 12141 příspěvků 06.10.10 09:21
:mavam:
 
Mava
Generální žvanilka 24685 příspěvků 06.10.10 11:45

Skrolan gratuluji :kytka:

No já jsem matka doma, že jo, tak krafu a krafu. :jazyk:

 
Ifca1
Echt Kelišová 8703 příspěvků 06.10.10 12:48

Teda ženský, vy jedete, no to se ale o vás o ví, že jste ukecaný jak papoušci :mrgreen:

Irias- tak ta „moje“ zumba je taky víc taneční, někdy dá nějakou písničku víc aerobikovou a to mě docela štve :mrgreen: , jinak jede pořád stejné písničky, víceméně - základ stejný plus dvě tři nové, takže se dá choreografie zapamatovat, na dalších hodinách jsem se chytala fakt víc. Jo a stoupám si dozadu, takže i ty prsa rozvlním, když na mě není vidět :mrgreen: stejně při tom fofru není čas někoho okukovat, tož doufám, že ani nikdo nečučí na mě. Tempo je fakt rychlé, po třetí písničce se už otírám ručníkem, na konci jsem durch až na spoďáry :dance:
Jo a vždy říká těm novým, že se kroky nevysvětlujou, hudba nezastavuje, jde o to si zablbnout a pobavit se , užít si to :pankac: Tak nevzdávej, ono to půjde! Jak říká skrolan, když nevím, hodím si tam něco svýho do rytmu :wink:

Máme za sebou plavčo, byl supl, ale docela dobrý.

Včera jsme byly s Kačkou na gastroenterologii, tak máme nafasovaná projímadla a lactulosu, prostě se musí naučit kakat každý den, ztratit ten strach z tlačení, i za cenu uměle vyvolávaného průjmu za začátku :-( , dnes jsem jí teda ráno nedala, do bazénu se mi srajda jaksi nehodí že, takže od zítra. No a včera zas 4 den nekakala, v břiše prý tvrdé jak kameny, tak kdyby nekadila do čtvrtka, pomažem na klystýr :roll: , k tomu naštětstí nedošlo, dala jsem jí doma glycerínový čípek, měla ho v sobě asi dvě vteřiny a jak ho chtěla vytlačit, tak se rovnou i vykakala, ufff. Za tři týdny kontrola, ale prý je to stropro jen psychického původu.

Myslíte místo do tábora do itošky? no tak to beru :mrgreen:

Kuba jede zítra s Vikim k druhé babičce do šumperka, V. pak pojede do Ostravy něco popracovat u strejdy a v sobotu jeho segra má narozky, tak budou s Kubíkem slavit. Ráno jde do školky akorát na angličtinu, hrozně se na ní těší, včera furt chtěl dělat úkoly (žádný nemají :-D ) a opakovat. K tomu na ně učitelka během dne mluví i německy, tuhle na mě vybafnul Es ist Herbst :mrgreen: , tak doufám, že se mu to všechno dohromady nepoplete.

 
skrolan
Extra třída :D 12141 příspěvků 06.10.10 13:22

Ifčo - do Itošky a i do Tábora. Nebudeme troškařit, ne? :lol:

Téééda, koukám s těmi jazyky ale jedete. super. Neboj, ono se na ně něco nalepí a pak jak by to našli, prcci. :pankac:
CHůdě Kačka, každoádně vyšetření super - je to „jen“ psych. původu. Pořád lepší než nějaké vady " v bříšku", takže na tom zapracujete a bude dobře. neboj. Kačka je ještě malinká, ono se to poddá. :wink:

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 06.10.10 13:27

ahojky,

my ráno byli vyzvednout kámošce těhotenský pás do auta, kousek od nás, hned jsem si udělala radost v sekáči a koupila Báře krásný džínový šatičky. Odpo asi vyrazíme do Stromovky, pak přijde tchýně.

Irias, tak z nového mobilu opět nic nebude. Manža ho večer rozebral, vyčistil a dal do kupy a zase to funguje, achjo. :lol: Přeji hezkou oslavu narozek. My teď už slavíme fakt v nejužším kruhu, takže babičky, dědové a bráchové s rodinama. Sestřenky a bratrance už ne, to by nás bylo 50. :roll:

Pískle, díky za podporu s měkkoňstvím. :mrgreen: Jinak jsem celkem přísná a důsledná, ale nemůžu jí v noci ve tmě nechat řvát tak dlouho…holt se mi chce řvát s ní. :cry:

Ifčo, chudák Kačka, myslím na ní, ať se to brzy spraví. :srdce:

pa

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15083 příspěvků 06.10.10 13:40

uuuf, jsem zpět z dlouhého a velkého nákupu. šla jsem ověnčená taškama jako v Pretty women :lol:
ale mám kozajdy vysoké na podpatku / už slyším manžu DALŠÍ ????????!!!!!­!!!!!!! :roll: / ale já takové OPRAVDU nemám.

a pak zimní kratásky aj. celkem na zimu vybavená :palec:

Ifčo- my jsme na zumbě samé začátečnice, tak mi celkem vyhovuje, že se to učíme a první hodinu po blocích a zákl. kroky. asi bych nechtěla nastoupit do rozjetého vlaku a neumět to vedle ostatních :oops:
a já jsem zase Hujer, takže v první řadě, abych viděla a hned se učila :lol:
a opravdu se moc po sobě nekoukáme, není čas. max. v zrcadle něco shlédnu nebo na nás kouká ta ŽIVÁ instuktorka.
a Kačenka- lepší varianta psychika.. to půjde :-P

hajdulo- tak nový mobil nic, škoda :think:
a gratulace k pěkným šatičkám :palec:

a oslava- začali jsme opět v posledních letech se scházet s dětma, není nás 50 ,ale plný byt to jo. naši to taky taky dělají, dokonce i svátky, tak udržujeme rodin. tradice, at si pokecáme a vidíme. moc se nám to líbí :pankac:

Příspěvek upraven 06.10.10 v 13:42

 
skrolan
Extra třída :D 12141 příspěvků 06.10.10 13:41

Hajdulíku, já jsem asi šťoura, ale musím na tebe myslet - ono to asi nebude až tak zlé s tím spaním, když máš ještě sílu vyměknout. :wink:
Já si pamatuji - v tom roce - byla jsem tak hotová - zombí hadra - vstávali jsme skoro co hodinu!!!!! - až takhle se to postupně zhoršilo. Tak jsem to prostě musela utnout. Nemohla jsem vůbec fungovat.
Tak tři dny vstával Standa. A tu první noc, jak jsem Kubíka slyšela v ložnici hodinu a půl plakat, tak mi ho bylo děsně líto, ale představa další probděné noci byla ještě horší, takže jsem zaklapla uši a neposlouchala ani manži vzdychání - zda je to vůbec dobrý nápad.
A si piš, že to dobrý nápad byl!!!!! :-)

To jen taková vsuvka.
U každého to funguje jinak, to je jasný.

Užijte si dnešní prochajdu, je tam celkem příjemně. :wink:
 e

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15083 příspěvků 06.10.10 13:43

kde je Sandra, Krista, Borůfka…
dámy ?!

 
skrolan
Extra třída :D 12141 příspěvků 06.10.10 13:44

Irias - „ale já takové opravdu nemám“ :pankac: :pankac: :pankac:

  • tak pakupky mega super úspěšnéééé. :palec: :palec:


gratulaceeee.
Tohle mám ráda - když už jdu a scháním, tak ať i seženu, že. :potlesk:

 
skrolan
Extra třída :D 12141 příspěvků 06.10.10 13:45

Krista, Borůfka - nevím,
ale Sandra je v Kadani - tuším na 10 dní?

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15083 příspěvků 06.10.10 13:51

ajoo, já myslela, že jen na víkend odjela

ted mi píše manža, že jsem paní utrácelová s vykřičníky :-P

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15083 příspěvků 06.10.10 13:52

Skrolan- nešla jsem až tak cíleně, jen se kuknu, zda mají …a měli :palec:

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15083 příspěvků 06.10.10 13:55

nechtěla jsem moc vyjadřovat k nočnímu buzení,ale jsem též za vyřvávací metodu. jinak se nevyspí ani dítě ani rodiče… a do 3 dnů je klid :pankac:
pevné nervy, mne pomohlo, že jsem byla na š. tak naštvaná, že ZASE řve, tak mne to tolik ani nebolelo. btw. v jeho 11 měs.

 
skrolan
Extra třída :D 12141 příspěvků 06.10.10 14:05
  • já byla přímo nasraná. :evil:


Jasně, že mi ho pak bylo líto, ale vydržela jsem!
Bylo to pak jako zázrak. nepřeháním. najednou prostě spal celou noc. ach.

To jsme ti Hani moc nepomohly, co?

Irias - pani utrácelová!!!!!!!!!!­!!!!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Život je nutno si užít - a proto jsou tu pakupky a fúra dalších nezbytných zbytečností. :pankac: :pankac: :pankac:

a že né cíleně? tak potom ještě lepší!!!! :wink:

Příspěvek upraven 06.10.10 v 14:06

 
Pisklatko
Kelišová 6281 příspěvků 06.10.10 14:09

Zdar vespolek :mavam:

tak dnes v práci nemáme šéfovou :pankac: I jsem se jala na mmb pořídit pro Matese zimní výbavu a světe div se, mám vybráno u jedné prodávající všechno :wink: Odpo si jen poměřím dítě a večer spolu objednáme - budeme mít zábavu, taťka nám razí sportovat :wink: Včera jsem totiž navšítvila obchody u nás a nic nic nic… Takže mmb to jistí :lol: Od punčocháčů, pyžama, po zatepl. kaťata a oteplováky - super, mám radost :palec:
Jinak na mě opět sedá blbá nálada - sakra už by to sluníčko na chvilku vykouknout mohlo, ne?! :think: A taky únava a pocit, že doma nestíhám (Dan říká, že jo - zlatíčko)… No o víkendu budeme doma, tak si odfrkneme a trochu zmenším seznam restů… A bude líp :pankac:

Ifčo - tak to je super, že je Kačka po té fyzické stránce v pořádku :palec: Halt ten blok je nutno překonat - držím palce, ať projímadla zaberou a povede se to :palec:

Irčo - nakupování super :palec: „Tyhle kozačky opravdu nemám“ - super! :palec: Zumba se určo utřepe, uvidíš. U nás od MC se taky jedná o večerní nedělní hodině, tak bych do toho i šla :pankac: Uvidíme :-)

Hajdul - však ono se to s tím spaním nějak utřepe, snad… A přitvrdit můžeš vždycky, no ne? Mates spal vždycky dobře, jen to usínání :roll: Uspávali jsme ho do tří let 8-) Ale pak to šlo samo, hned, bezbolestně… S mobilem smůla, tak si vybereš od Ježucha něco jinýho, ne? :wink:

Skrolan - gratuluji ke Kelišce :pankac:

Tak hezký den :mavam:

Jo jo Sandra je v Kadani na týden. Holky ostatní, copak je s vámi?

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15083 příspěvků 06.10.10 14:21

Pískle- také gratulace k nákupu..,

mne dnes došla z MMB celkem drahá bundoška pro š.a budu jí vracet… klasika jako nová, leč já mám jiný názor. snad paní bude svolná :think:

 
skrolan
Extra třída :D 12141 příspěvků 06.10.10 15:09

Pískle gratulace k nákupům.
Kolikrát se mi tam něco líbí, ale jak neznám, tak se bojím objednat - nerada se bavím s vracením.
ale třeba tepláky už odzkoušeny - tak ty kupuji ráda. :-)

Vrátili jsme se s dětmi od zubaře - vše v pořádku, dostaly oba obr pochvalu a Kubík i obrázek. :wink:

Tak na hoďku spočneme a razíme na cvičení.

zatííím :mavam:

e

 
Mava
Generální žvanilka 24685 příspěvků 06.10.10 19:57

Hani já taky vstávám noc co noc.
Někdy ji řvát nechám, ale ona se z toho až poblinká. Pak ječí Libča, že nemůže spát. Vzdychá Libor, takže jdu a dám ji zas k prsu. chjooooooooooooo

 
efča
Kelišová 5706 příspěvků 06.10.10 20:15

Hani, Marťo - i já v noci vstávám :roll: jeden čas to vypadalo, že už se budit nebude, ale zase začal. Ale u nás chce mlíko. Vyžunkne flašku a zase spí…
Zato mně trvá zas hodinu než zaberu…Zkoušela jsem nechat vyřvat- to se nedalo (asi jsem taky měkkoň), dala jsem jen vodu, ale za hodinu se vzbudil zase. Má asi fakt hlad. Flašku vždy vyexuje. Kdyby byl oplácanej, tak to utnu, ale ten náš hubeňour to asi potřebuje. Vojta se takto taky budil.

Iri, Pískle - gratulace k nákupům :wink:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »