Jarňulky 2005 č.45 Na zdraví :)

Rodičovství

OTUŽOVÁNÍ Nejčastějším onemocněním malých dětí jsou akutní virové infekce dýchacích cest. Příčinou je snížení teploty periferních částí těla ( nos, uši, chodidla, ruce) a dýchacích sliznic. Tím je usnadněno pronikání virů do organismu.Opakované infekce často oslabují imunitní odolnost dítěte a v pozdějším věku hrozí až vývoj astmatu. Jednou z možností jak zvýšit odolnost dětského organismu je otužování. Otužilé dítě udrží vnitřní teplotu při chladové zátěži mnohem déle. Většina dnešních dětí žije v málo proměnlivé teplotě uměle vyhřívaných prostor, chladnému zevnímu prostředí jsou vystaveny jen krátce v dokonale izolujícím oblečení. Proto je schopnost organismu reagovat pohotově na chladové podněty minimální.

Reakce na chladové podněty se u kojenců teprve vyvíjí, stejně jako schopnost udržet tělesnou teplotu. Výsledek záleží na charakteru a frekvenci podnětů. Záměrným trénováním -otužováním- lze dosáhnout vysoké adaptační schopnosti na chlad a tím nepřímo zvyšovat odolnost proti virovým nákazám.
Otužování taky stimuluje metabolismus a zlepšuje chuť k jídlu.

Základní zá:,–(y jsou - zabránit přetápění místností (optimum 22°C), dostatečný pobyt na čerstvém vzduchu (2-3 hodiny denně ), přizpůsobit oblečení dítěte každé teplotní změně.

Otužovací procedury využívají působení chladného vzduchu a vody. Vyžadují pravidelnost a každodenní soustavnost. Důležitá je postupnost, pozvolné zvyšování náročnosti. Ke kontrole jsou nezbytné teploměry. Nikdy neotužujeme dítě přes jeho odpor a postup upravujeme vždy podle jeho reakcí.

Chladný vzduch - jeho vliv můžeme posílit postupným navykáním dítěte na spánek při otevřeném okně i v chladném ročním období. Samozřejmě s přiměřenou tepelnou ochranou lůžkovin a nočním oblečením.

Voda - Při otužování vodou je chladový účinek intenzivnější. Proto se hodí pro zcela zdravé děti a musí být zvyšován pozvolna. Otužování vodou lze začít od 7. měsíce věku, nejlépe potíráním nožiček a postupně dalších částí těla žínkou. Ta by měla být zpočátku namočena v příjemně vlažné vodě (30-34°C) a potírání trvat asi 1 minutu. Teplotu vody snižujeme vždy až po několika dnech a maximálně o 1°C a postupně potíráme i další části těla.

Během 1-2 měsíců lze teplotu vody snižovat až ke 20°C (za pomoci koupelového teploměru)
Dítě zvyklé na potírání chladnou vodou je možné začít polévat nebo sprchovat tak, aby proud vody byl soustředěn pouze na malou plochu těla a nabyl silný.

U dětí, které úspěšně absolvovali předchozí proceduru, je možné použít chladnější sprchu, která stéká rovnoměrně po celém těle po dobu 2 minut.

Po otužování pokožku těla dítěte osušíme a promasírujeme.

POKUD SE OTUŽOVÁNÍ PŘERUŠÍ, ZNOVU JE LÉPE ZAČÍT S TEPLOTAMI PRO DÍTĚ PŘÍJEMNĚJŠÍMI !!!

MUDr. Milan Kudyn Péče o dítě

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
bombardino
Povídálka 25 příspěvků 07.12.05 18:15

Nová a asi první.

Katka a Jaromírek

Jdu číst

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 07.12.05 19:05

chjo tak druhá

jinak julii nevěřte že ji nebo manžu něco bolí, včera jsem je náhodou potkala i s Bertíkem v tom obchodě co byli kupovat sdedačku - a propos koupili jste?? A MOC JIM TO SLUŠELO - VŠEM TŘEM NIKDO NEPAJDAL A DEJCHALI FŠECI

ČUS BUS MLÁDĚ NA KLÍNE

mM

 
Krista
Závislačka 4119 příspěvků 07.12.05 19:30

A jupí třetí!
Tedy, já nevím, jak taťku přesvědčím k nějakému otužování, nejraději by malou ani nepustil ven, aby nenastydla…ach jo.
Kristýna + Zuzanka 9 měsíců

 
Dana26
Echt Kelišová 9105 příspěvků 07.12.05 19:40

Ahojky,
holky,prosím tem odkaz na fotky.Nebo na mě všechny kašlete?
Julka už nepajdá,ale já jo.Mě začal včera bolet palec na noze a dneska už hnisá.Ludra jedna.Manža říká,že už mi ho usekne.
JULI,posílám ti SZ.
Mě vánoční nálada letos vůbec nebere.Nepeču,po­prvé po sedmi letech co jsem se osamostatnila od mamky,tak jsem objednala cukroví.A nějak ani neuklízím.Udělám normál úklid.
Jdu ležet od včera mě boli v krku.Smála jsem se manžovi,že kluci chytnoáu na svátky neštovice a já chřipku.
Snad ne.
 Dana

 
lily
Kecalka 194 příspěvků 08.12.05 09:04

Ahoj všichni,
díky za nový deníček - už ho bylo třeba. A opět je i poučný. My jsme k otužování přinuceni okolnostmi - nevím jak vaše děti, ale naše Leuška nevydrží pod peřinou ani pět minut, takže se vlastně otužuje celou noc:)
Dneska to byl zase horor, že by druhý zub? Nevím, ale spaly jsme asi tři hoďky. Jsem krásně odpočatá, plná elánu a dobré nálady…

Dano, poslala jsem Ti tu adresu na rodinu.

Zatím pa - Leuška mrčákuje

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 08.12.05 09:20

Ahojky,

tak díky všem kteří mi odpověděli na dotaz ohl.vlaku.Zkusím ten invaliďák,a pro sichr mám místenku do velkoprostorového-kdyby bylo narváno,ale to snad nebude.

Vyrážíme dneska ve 13,45h.tak na nás myslete :-))

Štěpík byl včera úžasný,poblbli jsme,řehtal se jako blázínek,je už s ním fakt prča.

Te´d jsem omylem zapnula Kouzelnou školku a malý seděl,čučel a ani nedutal :))

Tož jdu ještě dobalit-ozvu se v neděli večer-hezký víkend ženy :-))

Gabule a Štěpulák

 
Ifca1
Echt Kelišová 8773 příspěvků 08.12.05 09:29

Ahoj,

musím se ozvat do Holenského dvora s tím podzimním termínem, takže nám rezervuju týden v září pro 10 mamin, z toho aspoň 6 samostatných pokojů, takže kdyby nás bylo víc, vlezem se i tak, jo?

Jinak nemám moc času, dítě skučí v ohradě…tak jsem ho přemístila do postýlky, kdyby se náááhodou uráčil spát, asi jsem naivka, ale za pokus to stojí:-)

Bouchla nám TV, tak budem muset pořídit o dárek na vánoce navíc, to jsem nasr…zrovna do toho krámu se mi peníze vrážet nechtějí, říkali jsme si že s tou kraksnou to ještě pár let vydržíme a apk pořídíme rovnou domácí kino, a teď zrovna před vánocema a rozpočet je dost naknop…ach jo…

než jsem se stačila vrátit z ložnice, slyším jak se Kuba hrabe a už stojí, najednou řacha a řev, Kuba leží napasovanej mezi šprušlema dal si pěknou do kebule, ale po chvíli utěšování s kňučením usnul, uffff. Btw včera po dlouhý době bez úrazu si dal hned dvakrát, jednolu se mi vyškubnul z ruky a chtěl si sám dojít ke křeslu, podruhý se s ním ta´tka nevešel mezi futra…holt budem mít praštěný dítě…a jak to tak čtu asi nebude jedinej, že bysme si namluvili stejně praštěnou Bianku?

V tom článku o otužování mě pobavily ty dvě až tři hodiny denně venku, my zvládnem max jedno spaní což je tak na hodinku, bez spaní do kočáru nevleze, na větru ho nechci nechávat sedět a vleže nevydrží, druhý spaní je dopolko v postýlce, kdybych s ním měla jezdit i dopo, tak se ani nenajím, neučešu, nedojdu si na záchod, a nepřečtu emimčo, jinak bude Kuba otužilej dost, topíme tak na 21, ale pořád leze po studený zemi a vypadá, že je v pohodě, navíc jsme přidali to plavčo, což je taky v docela chladný vodě, oproti jinejm bazénům, je tam 28 stupňů,jinde mívaj pro mimča přes 30 a pak tu saunu, tkaže doufám, že zimu přežijem bez větších nemocí.

TAK SE MĚJTE

IVČA A KUBA

 
Dana26
Echt Kelišová 9105 příspěvků 08.12.05 09:37

Ahojky,
Oldo,fajn deníček,ale u nás tak max.Ty tři hodiny denně venku.Někdy i pět.Naše kuře totiž spí nejlépe venku v kočáru.
Děkuji za odkaz na fotky.Všem.Já vě+děla,že si na mě nakonec někdo vzpomenete.Minulý týden se nám toiž smazalo všechno co jsem měla uložené na seznamu.Dokonce ani nešla otevřít Mozilla.Vir prý to nebyl,asi nějaký šotek.Tak dávám pomalu dohromady všechny adresy co jsem tam měla.

U nás nic nového.Pomalu asi začnu balit dárky na vánoce.Snad mě ta vánoční nálada chytne.
Dana Vojtíšek

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15322 příspěvků 08.12.05 09:42

právě jsem spálila bio mrkev pro štěpána .. :-((((((((((((

Lily. posílám ti URGENTNÍ SZ.

irias

 
JanysekC
Povídálka 47 příspěvků 08.12.05 10:16

Ahoj holky,
prima deníček. Tak to snad děláme dobře, doma máme přes den tak 21 a na noc tak 19. Venku taky býváme dost, chodíme každý den, snažím se i když je hnusně a někdy mě to ani trochu nebaví, ale zase - co pořád dělat doma. Teda ale já Honzíka vždycky ven nabalim jak pumpu, se bojim, nedokážu to odhadnou, přece jen já se hýbu, on ne.

Jak jsem psala včera , vyrazila jsem poprvé večer ven - na vánoční večírek naší firmy, bylo to super, zahrála jsem si bowling, napapala jsem se, dostala jsem dáreček, akorát jsem už tradičně nic nepila.
No kluci doma to zvládli výborně - koukali prý na fotbálek, pak Jeník dostal flašku, místo prsa, zjevně mu to bylo fuk a na kojení se vzbudil až ve tři. Takže jsem se i celkem vyspala.
Asi to budu praktikovat častěji - představte si holky, že jsem měla i kabelku. Víte co to je? Takový to, co se nosí přes rameno, vzpomínáte..... :o) ?

Jinak jsem už úplně zrušili kojení přes den, dnes Honzík ráno odmítl prso a kousnul mě a hrozně se tomu chechtal, tak jsem mu dala flašku Nutrilonu a jen se po něm zaprášilo - sem teda trochu uražená..... :o(

Mějte se fain, dnes ke krásně, tedy aspoň v Praze, tak dejte na Oldy slova a hybaj ven otužovat robátka i sebe.

Janýsek

 
skrolan
Extra třída :D 12296 příspěvků 08.12.05 11:19

Ahoj holky.

Gabule, ty jsi z Ostravy??????
Ja se narodila a dvace let zila v Karvine. Tak jsme skoro rodacky, ne? Mam tam segru a casto tam jezdime.

Fajn denicek. Taky jsme to puvodne vzaly za spravny konec. Ale ted, co je Kubik nemocny, tak jsem ho i na doma vic oblekala a i na noc. Nevac se hnedka odkope a jak vstanu na kojo, tak je uuuuplne studeny. Venku jsme taky casto, nekdy vic nez tri hodky a nekdy taky min.

Kojeni - snazim se setrvat sec to jde. Na noc kojime a pak celou noc - tak 4× i s ranem. Vstavame kolem pul osme-osme, ale to uz nekojim - neni co a v devet mame stejne uz presnidavku. No snad mu to mlicko zatim staci.

Janysku, taky se chystam do prace na vanocni vecirek a se siiiilene tesim, ze vypadnu. Takze fajn, ze sis to takhle supr uzila.

Jidlo- mixuju zatim do hladka, pres Kubovo onemocneni nejdu riskovat, jsem rada, ze neco sni. Takze pak se na to vrhnem.

zatim papa
Eva a Kubik 9,5m

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 08.12.05 11:59

Zdar všeci,

já už fakt nepajdám, jen to trochu bolí, když jsem obutá a když dlouho chodím, krvácí to. Ale Jarda se tvářil děsně statečně, odřídil to zpátky s největším sebezapřením a včera byl na RTG a na žádné hory nejede. Takže ho to opravdu bolí, jinak by si to ujít nenechal.

Koupili jsme Maxi Cosi Priori XP v barvě Oceanic Reflection. Moc hezká. Bertík sice prořval skoro celou cestu, ale to proto, že chtěl spát, ale já ho nenechala.

Teď řve v postýlce a čeká na oběd. Dopo nespal, páč jsme vstávali až o půl 9 a tak chci, aby spal poo, neboť jdu konečně po dlouhé době ke kadeřnici.

Letím, vyskakuje z postýlky.

j.

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15322 příspěvků 08.12.05 13:01

dobré popoledne,
oba jsme už po o, tak jsem se trochu uklidnila. to dopolodne bylo něco strašného, něco jako den blbec :-((

Oldo- pěkný naučný deníček.

Štěpán je asi otužilý, doma máme permanentně zimu, přes den tak 19, v noci 17 - umyslně,nemám ráda teplou ložnici. Ven mu dávám jen tři vrstvy- jako já a pak deky. Tchýně šílí, že zmrzne a bude nemocný, nejraději by tak 3-4 pletené svetříky :-))) Ovšem když štěpunu vytáhnu z kočárku, normálně je teplý,žádné prochlazení nehrozí, tak ji jen necháme vykecat a děláme to po svém .

Leo, ta urgentní SZ je tedy už pasé, dívala jsem se, že jsi byla offline. škoda.

Musím se přiznat, že já kabelku tedy pořád nosím a dokonce jsem si koupila další, dostanu ji od Ježíška. A na kočár mám jasnačka, jako správná matka, kojeneckou :-))

Po několika měsích jsem zkusila dát štěpunovi aventácký hrnek a on hned začal pít. takže je to asi věkem :-)) prostě dospěl a vyzrál, panáček :-)

Ivčo, s HD souhlasím,ale zálohu ted ze mě nevytáhnou :-( díky, že to vyřizuješ.

Iv-ko písni, jak jsi ted dopadla u kožní. my ted moooc špatní :-((((

opět přeji všem nemocným brzké uzdravení.

irias + štěpuna

 
gelenka
Kecalka 136 příspěvků 08.12.05 13:23

Ahojky,
prima deníček, my teda otužujem. Přivedli mě na to na plavču, tam nám nabídli otužování po každé lekci. Mají do bazénku zavedenou trubku s chladnější vodou, tu na závěr hodiny pustí a my děti na chvilku přistrčíme. Snažíme se i doma po každé koupačce, ale občas jsem skleroza. Venku jsem určo minimálně ty dvě hoďky i víc, ale stejně jsko Janýsek mám občas problém jak obléknout.

Samozřejmě se přpojujem k zástupu gratulantů Borůfce a držíme palečky.

Janýskovi zas gratulujem, že má tak šikovný kluky. Naše Elí taky včera usla bez prsa, ale pravda je, že ji taťka musel trochu zalehnout, aby se přestala vztekat.

Tak běžíme ven, dokud je tam hezky.

Lenka a Elík

 
bombardino
Povídálka 25 příspěvků 08.12.05 14:16

Ahoj,
my otužujeme při koupání, dáváme vodu 35-36 stupňů. Doma máme tak 21,5, ale jak je pořád při zemi, má tam chladněji. Na vzduchu spí minimálně 4 hodiny denně. Zatím jsme neměli ani rýmu, nechci to zakřiknout, když vidím, kolik z vás rýmička trápí.
Zato máme ekzém. Irias, můžu se zeptat, co používáš? Já dávám do koupele Linolla Fett, promazávám Aderma Exomega nebo Infadolanem a v krizi mám použít Advantan - mastný krém. Myslím, že jsi psala, že jsi kortikoidy ještě nepoužila. Mně pořád doktoři (dětská a kožař) říkají, že se toho nemám bát a v případě nouze máznout, ale…
Jak vy?

Ahoj

Katka a Jaromírek

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19577 příspěvků 08.12.05 15:11

Ahojky,
skoro týden jsem nebyla na emiminu a tak se předem omlouvám za román novinek, který pro vás mám.

v sobotu jsem udělala bio červ. řepu a malý šíleně chutná - jen se po ní zaprášilo, tak je namraženo do zásoby. Kousky občas zkusíme a někdy dokonce i projdou.

V neděli se Tibor poprvé staral 2 hod v kuse o malou bez mojí asistence - hodinku jsem spala a on mezitím nakrmil Anetku a uvařil oběd, odpoledne jsem dělala „cheesecake“ a chystala večeři a nikdo se po mě nescháněl, tak jsem byla náááramně spokojená.

Od pondělka jsem nebyla přes den skoro doma - doktoři, návštěvy, nákupy, fronty - vždycky vyrážíme dopoledne a vracíme se až kolem 5 (dnes výjimečně ve 2). Byly jsme na 8m prohlídce a Anetka opět nepřibrala ani gram a ani nevyrostla, takže míry 9kg 73cm, hlava 46cm a taky slyší na obě uši.

V úterý jsem se byla podívat v jeslích - na Červenym vrchu - jsou sokromý a moooc se mi to tam líbilo a „tety“ jsou taky moc sympatický. Vypadá to, že budu do práce nastupovat od půlky ledna. První dva týdny si malá bude na jesle zvykat. No uvidíme.
Pak jsem šla s Lujou a Hajdulou na pidisrazík - courali jsme v okolí Václaváku a Staromáku a všude davy turistů. Přesto srazík super a na příští týdenjsme se domluvily na ÚTERÝ 14,00 NA HOUPACÍM KONI. Tak se těšíme na hojnou účast. (p.s. beru deku).

Ve středu jsem jela za Pískletem a Matýskem do Odolky a strašně se nám to líbilo - už přemýšlim, kdy podniknem další výlet, nebo kdy pozvem Pískle do toho našeho nepořádku. Bohužel jsem zjistila, že až do vánoc nemám jediný den volno kromě 22. a 23. :-(((( tak asi až v příštím roce.
Večer jsme byla na firemní večeři a bylo to super. Máme tam bezva kolektiv a já se najednou začala strašně těšit do práce (což mě po návratu domů zas přešlo, když jsem uviděla ten můj poklad … asi mě brzo chytne schýza). Tibor si to taky pochvaloval, hlavně proto, že se tam napájel výborným bílým vínkem zadara :-))) a já měla jako obvykle džus, docela jsem mu záviděla a o jídle se ani nebudu rozepisovat - studený a teplý bufet, mňam. Všichni mi chválili nový účes a řikali, jak mi to sluší, což se nádherně poslouchá :-))).
Mezitím kamarádka doma hlídala a dokonce i uspala malou (jen s půl hodinovým řevem). No prostě den na 1*.

Dneska byla Anetka na propláchnutí kanálku. Čekala jsem, že to bude větší děs, ale dr i sestřička byly moooc šikovný. Zavinuly jí do prostěradla, že se nemohla hnout a to už začala řvát, aby si ten zákrok nespojovala se mnou, tak jsem měla za úkol držet se z dohledu (sle stejně jsem šmírovala, co jí dělaji). Sestřička zapla světlo (jak na operačním sále) a držela Anetce hlavu, doktorka vzala jakýsi nástroj (neviděla jsem přesně co) a zasunula to A. do slzného kanálku - ta řvala, ale spíč mi přišlo, že je vyděšená, než že by to bylo bolestí. Pak vzala dr. stříkačku a začala proplachovat - to už asi bolelo, protože pláč se změnil, ale A. to nesla statečně a polykala vše, co jí to teklo dutinama do pusy. Po cca 2 minutách bylo po všem a po dalších 2 minutách se na mě A. smála.
Teď jdu rychle pročíst komentáře a pak musim vyklidit koupelnu - dneska nám přijdou vyměňovat 25let starý bojler a baterii u vany.

Zdraví Sandra a Anetka

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19577 příspěvků 08.12.05 15:46

Deníček super - my neotužujeme, teda ne záměrně, ale máme odma chladno, takže např. v létě jsem malou oblíkala na doma a ven šla jen v bodýčku. Teď má obvykle bodýčko s dl.r. svetr a kabátek, když je zima dávám body s krátkým r. a přesto tričko s dl.r. Manel je zmrlík, stejně jako tchýně, takže by oblíkali tak 2 vrstvy navíc - zatím s nimi úspěšně bojuju a občas ustoupim, ať je klid.

Borůfko - GRATULACE K // obdivuju tě, že do toho jdete takhle brzo, nedovedu si představit, co bych dělala za rok v létě … Anetce 16m a k tomu břicho před porodem. Tak ti držím všechny 4 palce, ať bublinka roste o106 a nezlobí žaludek.
btw. jak se těšíš na časté chození na záchod, masáž hráze, oteklé končetiny, posilování dna … všechny tyhle věci mi připadají táááák dávno a piřitom je to jenom rok :-) Vzpomínáš na cvičená ve Sluníčku a pruhovaný, protiskluzový ponožky? ;-)

Janýsku - to je pohoda vypadnout na celý večer, co? Taky jsem ze sebe udělala dámu a vzala si po roce a něco boty na podpatku
Byla tam i naše účetní, co má 6ti měsíčního Jakuba a stěžovala si, že nespí, nemá zuby, nemluví a že jí ještě zůstalo 5kg navrch. Myslim, že zrovna měla opdzimní depku, tak jsem jí slíbila, že za ní někdy přijedu na návštěvu ale jaksi jsem pozapomněla, že bydlí v Říčanech - tak jí musim aspoň napsat maila.

Jdu nytáhnout dítě zpod stolu a konečně začít něco dělat …
 Sandra

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19577 příspěvků 08.12.05 15:48

..... omlouvám se za všechny překlepy :-) S.

 
Lliduska
Závislačka 3845 příspěvků 08.12.05 17:56

Ahojte…

Takže nejprve bysme popřáli Borůfce k druhýmu svišťovi a vinšujem hodné a zdravé mimi…mimochodem už máte jména???

Dále bych se potřebovala „vyblít“.....
už sem myslela že se přidám k Borůfce…rozhodně sme se chránili…sice kondomy (prej chabá ochrana, dle Dr.)…měla sem zpoždění dneska asi 11 den, prvně sem z toho byla celkem v řiti, páč sem si vůbec nedokázala představit že bych měla takhle malí dva sviště tak brzo, pak se mi ta myšlenka začala i celkem zamlouvat, páč Richard začal vymýšlet jména a byl z toho tak ňák nadšenej…že by mohlo bejt druhý…no a nakonec je z toho cysta jak prase…tak sem dostala dneska včeličku a bolí mě z toho celá jedna půlka.....
Byla sem trochu zklamaná že to nakonec nebyl mimís…ale nechala sem si napsat prášky a rači to zkusíme až později…tohle bych fakt asi psychycky ještě neunesla.....tím skládám poklonu Borůfce…

Loučím se a díky za kýbl na mý „blití“
Jeden malej svišť se rozčiluje v ohrádce.....
Pááá Lída a Ríša

 
pinquin
Kecalka 142 příspěvků 08.12.05 22:18

Ahoj všem,

hned jdu s reakcí na Lídu, my jsme asi fakt popojený, tenhle zážitek jsem měla před 14 dny a pocity stoprocentně sedí… podruhé skládám poklonu Borůfce. Ne že by byl druhý svišť němilovaný, ikdyby přišel nečekaně.

Chtěla jsem toho napsat víc, ale zas jsem to zapomněla. Takže jen k pojídání chleba. Já Matějovi vyberu z půlkrajíce střídu a vrazím mu kůrku do ruky. Miluje to a hlasitě u toho mlaská a dělá mňam mňam…

Tenhle víken se koná naše letitá akce, sjezd Berounky, ale letos tedy beze mne. V sobotu v noci má být -10 stupňů. Kdo ode mne očekává ještě nějaké potomstvo, nemůže chtít abych jela. Dotyčný to uznal, tak si dám odpočinkový víkend doma, Matěje si rezervovala babička, poprvé si ho nechá i na noc. Mám trochu obavy, ale ne o Matesa ale o babičku. Je schopná nespat celou noc a vartovat u postýlky jen aby se malýmu něco nestalo.

Nějak mě dnes bolí hlava, asi půjdu brzo spát.
Pa pa
Jitka a Mates

 
Olda
Kecalka 356 příspěvků 08.12.05 23:59

nazdarek
dneska sem měla super den :)
teda je mi děsně chřipka mě teda total odrovnala … no jako dycky a pejsek ten to na mě dycky pozná, že je mi děsně a měl takovej ten kukuč jako, že půjde ke mě do postele a bude se tam se mnou hřát, no nesmí a on to ví, ale ten pohled byl jasnej. No a moje sluníčko Vítek byl celej den taky moc hodnej, držel se se mnou v posteli a nedováděl jako dycky a odpolko sme si společně zdřímli dokonce na 2h!!!!
Já ty svoje chlapy prostě miluju.

Všichni už zase spí a já zas babóňám, ach jo, ale já když si lehnu do postele, tak ne a ne usnout třeba do dvou.
Máte ještě někdo tuhle „stařeckou“ nespavost?

Někdo jste tu psal o cvičení na záda pro sviště co už stojí a lezou, ale ještě nesedí. Moje fantazie tedy stačí jen na všelijaké pokulování na břiše nebo n zádech, pak nějaké hopsasa, ale tím končím, cvičíte někdo ještě nějak jinak?

Jo a zpátky ke kouskům ve stravě, náš mladej bezpečně pozná i když špatně naškrábu banán :) to je potom rodeo :)

tak já zas mažu nespat
pa Olda

 
Olda
Kecalka 356 příspěvků 09.12.05 00:01

Nějak se mi ztratilo, že to pokulování a hopsasa děláme na míči. O.

 
Dana26
Echt Kelišová 9105 příspěvků 09.12.05 09:34

Dobré ráno,
přeji všem krásný den.
Vojtulka včera usnul kolem deváté hodiny,v jedenáct byl vyspaný a usnul byly tři hodiny ráno.Nepomáhalo nic.Myslela jsem,že ho lepnu.Ráno jsem vstávala strašně nadšená s Mirdou do školky.

Lidko,ať jsi v pořádku.Cysty jsou zákeřný s…ě.Taky s nima mám zkušenosti.
Oldo,pořádně vyležet vypotir,ať jsi zdravá.
A samozřejmě ať se bycily vyhýbají dětičkám.

Dana a Vojtula

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19577 příspěvků 09.12.05 09:49

Dobré ráno,

my cvičíme jednou týdně v MC a pak tak odben, obvykle na míči, ale spíč cvičí malá se mnou :-))))

Hlásím vyměněný bojler - 4 chlapi ho sundavali a snášeli 2 patra, měli teda co dělat, aby to zvládli … a toho svinčíku, co tu zůstalo, zahulená kuchyně, kde jsme větrali ještě 3hod. Byli to Tiborovi známí a mě viděli naposledy s břichem, tak okukovali Anetku a ona je.

Včera Anetka vynechala odpolední sváču - jedla v 9 - 13,45 - 18,30 tak jsem koukala jak blázen. Dneska ráno si taky dala dlouhou pauzu v 4,30 kojo a sváča až v 9. Dneska prvně snědla celý syrový jablíčko (domácí) a to v něm byly kousky - rozmačkala jsem ho šťouchadlem na brambory a k tomu vypila 20ml vody. Jindy do ní dostanu dvacítku za celý den, někdy ani to ne.
Takových změn najednou, že se nestíhám divit.

Venku je hnusně a já budu muset ven - vůůůbec se mi nechce, chjo.

Sandra a Anetka

 
skrolan
Extra třída :D 12296 příspěvků 09.12.05 10:52

Ahoj holky.

Katko, my taky mazem Advantanem - mastny krem - ale taky jen obcas, kdyz je to nejhorsi. Jinak Lipobasi.

JULKO, DANI, vikend je vas, mate svatek, tak krasne oslavy a hooooodne vseho dobreho!!!!!!

Vcera jsem to nevydrzela a sla konecne s Kubou na prochajdu - po tydnu a pul.
Holky, jaka jsou kriteria, kdyz je mimi nemocne, jit ci nejit ven? Kubik nema teplotu, ani kasel, jen jeste trochu rymu. Tak to uz snad muzem, ne? Byl z toho ocividne nadseny.

A chci se zeptat. Urcite se kazda z nas nekdy „nastve“ na toho sveho prdolku. Takze kdy vas ten vas nejvic „rozzlobi“???

Eva a Kubik

 
Krista
Závislačka 4119 příspěvků 09.12.05 11:35

Ahoj ženy,
zdravím vás a jsem nejšťastnější na světě. Zuzanka je úplně zdravá a ten hemangiom je jen povrchový a zmizí. Proklepnutá je horem dolem, UTZ všeho co šlo vidět. Na onkologii nám řekli: Sbohem, už nám sem nelezte. Hurá. Tak teď už budeme chodit jen na kožní.

Asi pošlu nějakou korunu na nějakou charitu. Jako poděkování těm nahoře.

Tak zatím pa. Jdu se radovat.

Kristýna + Zuzanka 9 měsíců

 
pinquin
Kecalka 142 příspěvků 09.12.05 11:51

Ahoj

velikánskatá gratulace Kristýně se Zuzankou. Mám obrovskou radost.

Lído k té cystě. Já jsem si to vytrpěla před otěhotněním. Prý po vysazení antikoncepce běžná věc. A měla jsem jí tak velkou, že mě hnali do Motala do špitálu, prý velice pravděpodobně na operaci. Tam byl super doktor, řekl, že jsem mladá, že je škoda do mě řezat a na:,–(il mi Wobenzim. Tedy, platila jsem ho sama, ale lepší než operace. Za měsíc doma se totálně zmenšila, a za dalších 14 dní zmizela uplně. Musela jsem ale ležet, báli se aby se ta cysta neutrhla a já neměla akutní břišní příhodu.
Ať si brzo fit.

Dnešní noc byl horor. Do tří Mates vyřvával, byl totálně čilý a když jsme se mu nevěnovali, tak řval. V půl třetí to rozříznul manža. Mates putoval nekompromisně z naší postele do své, já spát do obýváku na gauč. Jakub totiž spí ikdyž Mates řve. To já nedokážu. Musím uznat, že jsem byla tak hotová, že nevím jak dlouho ještě Mates vyřvával. Spala jsem skoro okamžitě. Jakub prý taky, sociálka zatím nedorazila, občas se divím, že sousedi nás ještě neudali. Ale všichni mají taky děti, tak asi jsou IN.

Pěkný den všem.

Jitka a Mates

 
skrolan
Extra třída :D 12296 příspěvků 09.12.05 13:25

Kristo, to jsme vsichni moooc radi. Velka gratulace a ted jen sama radost!!!

Lido, jeste k te cyste. Mne se udelala po porodu - mrcha - na krku - na stitne zlaze. Uz mi ji jednou pichli a je tu zase. Potvora.
Fuj vsem cystam, at jsou fuc.

pa a jen zdravicko

Eva

 
Pisklatko
Kelišová 6404 příspěvků 09.12.05 14:07

Ahoj babulky:-)

Kristo - obrovská gratulace a raduju se s váma:-) Je to super, až mi lezl radostí mráz po zádech:-)))

Oldi - deníček je super:-) My jsme se sice nějak účelově na otužování nezaměřovali, ale koukám, že to děláme tak nějak dobře +-. Doma máme 22, na noc tak 20 (manža je zmrzlík, tak jsme udělali kompromis - otevřené dveře do bytu, ať to luftuje, když už ne okno…), ven chodíme denně na 2hod. v létě víc. Občas ho trochu víc navleču, než je třeba, ale lepší než aby mi umrznul…

Cvičení - prcík většinou cvičí se mnou:-))) Necvičíme nějak účelově… Krom řádění, jako letadlo, houpání, hopsání, válení sudů, jedeme na kole apod. Od ledna nás čeká plavčo, tak to bude jako organizované cvičení stačit - tedy mě:-))))

Kousky v papáníčku - nemixuju už tak na jemno, jsou tam trochu kousíčky. Rozmačkaný vidličkou nechtěl, tak zase jindy…
No a čerstvý ovoce bez toho jogurtu ani náhodou:-( Takže se obrňuju a zásobuju špajz přesnídávkama kupovanýma…

Jinak u nás ok. Včera jsme ani nebyli venku (ooo jak procházka chyběla…), kvůli tomu píchlýmu kočáru:-( Nešlo mi to tam samotný nandat, tak jsem musíla čekat na taťku. No a lepili jsme nakonec podruhý, díry tam byly dvě. Nějaký špony:-( Teď už ale kolo zdá se, že drží, tak vyrazíme ven.

Mějte se krásně

Pískle s Matýskem

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15322 příspěvků 09.12.05 16:19

ahoj odpolko,
právě odešla návštěva- sestřenka s malou tříletou Míšou. Pěkně si hráli se štěpánem a ten ji chtěl furt pusnkovat a ta byla nadšená. Její kámoš Ondra se prý totiž vůbec nechce pusinkovat :-).

Kristo- velkááá gratulace ke zdravé Zuzance

Katko, štěpána koupeme jen 1× týdne a bez pří:,–(y. taky něco dostal, ale vždy u toho hystericky řval, tak jsme to vyhodili. Dosud jsme mazali jen nějakýma tukovýma mastma a ted jsem koupila Exomegu, tak uvidíme. Kortikoidy nám dr. dosud nenabídla a já je zatím pořád nechci.Jinak, pořád užívá homeopatika.

Skrolan, u rýmy se naopak doporučuje chodit ven kvůli čerstvému vzduchu,ale tak přiměřeně, ne na 2hodky :-)

Co říkáte na VV ? Michala už delší dobu nesnáším, namachrovanec se základním vzděláním :-(((((((((((((( už jsem poslala nějkolik hlasů hysterce Vladkovi :-)

btw. štěpán je asi od půl druhé ospalý, ale spát ZASE nebudeme :-(((((((((

Irias + neunavný štěpán

 
skrolan
Extra třída :D 12296 příspěvků 09.12.05 17:37

Irias, dik za ujisteni s temi prochajdami, uz jsme to doma proste nevydrzeli.

Eva

 
JanysekC
Povídálka 47 příspěvků 09.12.05 19:31

Moc gratuluju Kristě a Zuzance a samo i tatínkovi, to je moc krásná zprávička, že jste vpořádku, opravdu moc .......

Jdem koupat dítě.

Čau

Jana

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19577 příspěvků 09.12.05 22:36

Kristo i my se připojujeme k gratulacím.

VV … Michal vypad - hurá :-)

Chci se zeptat, jak je to s třešněma? Ptala jsem se už jednou ale nějak to zapadlo, nevíte někdo, od kdy je prckové můžou?
A ještě - používáte už mimískům šampón na vlásky? Já to zatim vždy brala tím samým, co tělíčko, ale už jich začíná mít Anetka hodně tak bych nějaký ráda koupila.

Dobrou noc
Sandra

 
gelenka
Kecalka 136 příspěvků 10.12.05 07:27

Ahoj při sobotním ránu,
dítě je už krásně čilé, mně to ale bude jesště chvíli trvat. Taky jsme ty poslední noci měli trochu krušné.

Kristo není nad to, když jsou ty naše poklady zdravé. Skvělá zpráva !

Sandro, nám byl doporučen šampón na vlásky od Sebamedu, zatím jsem ho použila jen párkrát, ale jsem spokojená.

Evi, ptáš se, kdy se rozlobíme na ty naše zlatíčka. Musím říct, že nejvíc mě vytáčí její usínání, já vím, že za to nemůže, že si s tím prostě neví rady, ale stejně. Často je ukládání horor na hodinu, ona sotva drží oči otevřené, i ze sedu padá, ale spát nechce a nechce. Takže když mě vytečou nervy, nastupuje tatínek :-) Jo a nechat jí uřvat na to nemám, ona to vydrží fakt dlouho.

Tak krásný víkend
Lenka a Elík

 
lily
Kecalka 194 příspěvků 10.12.05 08:33

Ahoj všichni,
Kristo - i my moc gratulujeme ke zdravé Zuzance

Dnes bude „super den“ - manža musel do práce a já mám jít sama s Leuškou na svatbu sestřenici. Malá už se mooooc těší a maminka má nervy na dranc:( Dnešní noc byla také hrůza. Usla o půl deváté (já věděla, že je to brzo, ale co naděláte) o půlnoci byla vzhůru a do dvou juchala. No a vlastně pořádně neusla ani potom. Pořád to svádím na zuby, ale nevím…

Tak jsem si trošičku postěžovala a teď jdu zkrotit mládě, protože v jedenáct tam musíme být.

Všem přejeme krásný víkend, tady zatím svítí sluníčko

L+L

 
Dana26
Echt Kelišová 9105 příspěvků 10.12.05 08:55

Krásné ráno,
Kristo i my se připojujeme ke gratulacím.
Co může být krásnějšího než zdravé dítě.
 Dana

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 10.12.05 11:26

Ahoj kočky akoťata,

dneska tu mám na výpomoc neteř Natálku, tak zrovna maluje vedle mě princezny. Holky s holkama, těšte se, ty holčičky jsou zlaté:)
Taťka uspal na dvakrát lumpačisko a tak jsem stihla dočíst deníček i komentáře, objednat taťkovi k Vánocům hrnek s Bertíkem v Droxi a můžu napsat i něco víc.

Předně Kristy, moc gratulujeme a radujem se s vámi. Hned, jak se Bertík vzbudí, tak mu to nahlásím:) Bude taky happy, že kámoška Zuza je OK. Nám se ten hemangiom vzadu na krku taky má ztratit. Ale zatím mi to přijde furt stejné.

Oldi , díky za deníček. My se snažíme otužovat koupelí. jarda vždycky řve, že to je na onemocnění, když má lézt do vody po malém a já si tam vždycky připouštím horkou:) Ale je to teplejší než na plavání. Myslím, že tam 34 stupňů.
Na venek ho oblíkám do punčocháčů, ponožek a botiček, když je nula, dám rifle, když pod, tak nějaké zateplené gatě, pak body, tričko s dlouhým, flísouvou mikču nebo svetr a bundu. Pak máme fusak, ale ne berana, jen ten Mutsy ke kočárku a tan je z nějakého spšl matroše, je dost tenký, a do toho ještě dám tenkou deku. Mamka šílí, ale Bertík je vždycky teplý. Zatím. Je fakt, že když vidím ostatní baby, jak jezdí s beranem, španělkou a ještě přikrytý kočár nánožníkem, tak my jsme jak na letní dovču. Uvažuju o nákupu teplejšího a většího fusaku. Ale zatím to zvládáme takhle.

Díky za gratulaci k svátku, dostala jsem od Natálky Kinder čokošku a lentilky:)

Krásný víkend, my ztra jedeme na nákupy a Alberta hlídá švagrová celý den. Jsme si to tento víkend prohodili, abychom zvládli nákupy, páč s dětma to fakt nejde, však víte…

Páček Julie a Bertík a Natálka

 
Olda
Kecalka 356 příspěvků 10.12.05 16:58

Ahoj holky,
nejprve štěstíčko Zuzanka :))) moc vám to zdravíčko přeju. Můžu si Kristo, těď když jste na tuty zdravé, zeptat na podrobnosti? Klidně na SZ a jesti to ani teď není příjemné, tak se nezlob.

Sandři my máme na hlavě delši prd, tak pořád mejem tělovým miminkovským.

ke zlobení - stejně jako u Lenky s Elíkem. Usínání, teda spíš neusínání. Teď sem si přečetla deníček o objímání, tak to prubnem.

Irias dej pokoj s Vladkem, ty scény co teď předvádí mě teda dost zhnusily.
Sou to sice prachy vydřený, ale ani jednomu bych je nedala. Mám pocit, že hodně lidí do toho jde dost srdcem a rozum chybí, dodatečně lituju, že je ze hry Martin, Hans a Hanka. To by byl nářez, kdyby to teď Vladkovi někdo vyfouk :))))) Když slyším to jeho „Ty va(o)go“ přepínám :)

Sem ráda, že píšete jak venčíte.
My sme byli týden doma, napůl kvůli Vítkovi a poslední dny hlavně kvůli mě. ale od pátku chodí ven buď s babi nebo dneska s tatkou.
Mylíte teda, že s rýmou můžou na krátkou prochajdu?

zatím pa Olda Vítek 7,75

 
Lliduska
Závislačka 3845 příspěvků 10.12.05 18:31

Ahojte

Díky za podporu s cystou…fena jedna…pořád bolí břicho…hrůza…
Jity byl by gól, kdyby sme i ty druhý děti měli „dvojčátka“…nebo aspon ve stejnou dobu…to už bych možná začala věřit na ňáký zpříznění.....

Kristy velká gratulace že je Zuzík zdravá.....spadl kámen ze srdce co…

Dani, Juli vše nej k svátku…

Ten brněnskej sraz je 15.12 ve čtvrtek ve 13:00????

K vláskům…hned jak budu mít auto, tak jedu nakupovat na vánoce a tak a chci koupit ten Jonson Baby s levandulí..­...i tu pěnovou koupel…schválně vyzkouším jestli mi to to moje dítě ukolíbá ke spánku jak pořád reklamujou…:o))))

Ještě sem to nedostala už aspon 13. den, takže prášky sem zatím nemohla na:,–(it…ale pořád tak přemýšlím…co kdybych je už nenasazovala.­....nejsu cvok????
Prvně šílím že bych mohla být v tom…pak zjistím že je to cysta a nakonec přemejšlím že bych do toho aji šla.....no nevím jestli seberu tolik odvahy.....

Dani jedeš teda na srazík ????

Ríša je poslední dobou zlatíčko…jak s jídlem tak s usínáním a spánkem…a hlavně se na nás pořád řehní…no k sežrání.....kdyby byl mrzout, tak bych o druhým asi ani nepřemýšlela…:o)))
Jinak houpací koník už ho samo omrzel…dalo se to čekat.....

Richard už mě honí, že chce véču, tak du něco splašit…páčko…)
Lída a Ríša.....

 
Ifca1
Echt Kelišová 8773 příspěvků 10.12.05 19:48

Ahoj,

nejdřív gratulace Zuzance a ať je z ní pořádná kočka:-)

Venčení s rýmou kažodpádně, s horečkou bych do toho nešla, ale čerstvej vzduch většinou tu rýmu zlepší, taky je vemku vlhčejc než doma…jinak mě překvapuje, jak dlouho všechny trandíte venku, já fakt zmáknu maximálně to spaní a tak čtvrt až půlhodinku k tomu, pak se Kuba začne kroutit a nadskakovat a je protivnej…taky ho tolik nenabaluju, na ven má bodýčko a mikinu, punčocháčky plus jedny pletený fusekle a na to už jen kombinézu, fusak má zatím jen tenkej, vlastnoručně šitej z dvojitýho fleecu a tenkou deku přes to, nohy měl po vybalení vždycky teplý, telíčko taky, zatím nijak extra nemrzlo, pak jednu vrstvu přidám, ale kolem tý nuly je to akorát.

Dnešní plavání bylo naprosto úžasný, potápění naprosto v pohodě, šla jsem na to pomalu, nejdřív na zvykačku jenom po nosík, ale po chvilce už jsme si ho s vikim pod vodou podávali, měla jsem z toho radost, už jsem skoro to potápko vzdávala, asi jsme se konečně spolu v tý vodě nějak zžili, pak jsme ještě vlezli do sauny a potom do telopučký vířivky, Kuba byl utahanej ale maximálně spokojenej…škoda, že to byla poslední hodina, už se těším až po Novým roce začnem znova:-))) přemejšlím, jestli nejít mezi svátkama jen tak sami, ta sauna mu fakt dělá dobře…

Tak pa, jdu na VV, zaplaťpánpůh že už jsou jenom dvakrát, to už nějak vydržím, včera jsem u těch sestřihů zjistila, že to pěkně bojkotuju, akorát jsem říkala, to jsem neviděla, tohle taky ne, a kdy tohle bylo..fakt eště že už je konec…akorát čekám po vzoru nováckejch silvestrů že bude co jste v sestřihu neviděli, to nejlepší z VV, silvestr s Vv…:-)))

Tak přeju všem klidnou noc a zejtra si na neděli přispěte, já doufám, že se Kuba umoudří a po tejdnu vstávání brzo po 6 hodině si zase hodí jednu aspoň do půl osmý, prosím prosím…

Ivča a úžasnej plaváček Kuba

 
pinquin
Kecalka 142 příspěvků 11.12.05 00:56

Ahoj všem,
ponocuju s pečením, ale už si půjdu opravdu lehnout.

Lído, to by fakt bylo zajímavý, můj Jakub by už si dal také říct, ale já si to nějak nedokážu představit. Prý je to ale s druhým lehčí, kámoška tvrdí, že měla u druhého i víc času a třetího je naprosto v poho…tak nevím. Ňejdřív myslím na jaro léto, +- rozdíl 2 roky…Uvidíme. Prášky neberu (na tu frekvenci se to snad ani nevyplatí…) takže to může být i dřív, že jo :-)

Ivčo taky se mi líbí na plavání. Na druhé lekci byla instruktorka tak nadšená z Matesa, že jsme zkusily i potopení a Mates byl ok. Tak nám doporučila přeřazení do vyšší skupinky. Je fakt že s ním tatínek poctivě trénuje při každým koupání signál a Mates je prostě ryba. Saunu si také pochvalujeme.

Jéžíš to je hodin, musím spát, tak papap

Jitka a Mates (dnes 9měsíců)tedy až v půl jedné po obědě

 
iv-ka
Kelišová 5164 příspěvků 11.12.05 08:37

ahoj holky,
nestíhám vás.. aspoň že jsem objevila nový deníček. Oldi, je super! Díky.

Kristi, zdravíme Zuzanku a jsme mooc rádi!! Lukin posílá pusu.

Irias, na kožním my tentokrát dobrý, máme jen nějakou slabší formu asi.. ťuk ťuk!!!!!!!!!!!! jenom mažem glycerinovou mastí a na noc na červený fleky smradlavou ichtam. nebo jak se to píše mastí.

Sraz je teda ve čtvrtek v 13:00? Kdyby byla změna rači mi pošlite SMS nebo si to nepřečtu.. dík.

Tak zase ahoj, ani nic nenapíšu, musím chystat snídani, fakt nestíhám..

Iv-ka a Lukin

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 11.12.05 10:15

Ahojky,

zdravím z Benešova.
Cesta sem byla super-malý naprosto v pohodě!Pár postřehů:slovenští bratia neposlali vagon pro invalidy-ač měl jet,tudíž jsme se skočárem do uličky nedostali,ale pan průvodčí nám ihned když nás uvidl,otevřel nákladové dveře-kočár jme dali do prostoru pro zavazadla(s ním tam byly ještě 2 krabice)a my jsme si šli sednout do kupéčka pro matky s dětmi.seděla tam s námi jedna holka.Malý naprosto nadšený z vlaku.Dokonce asi hodinu usnul.
Takže cesta dobrá,ALE…
Ač nám mamča nachystala pstýlku a tudíž by měl malý být jakod doma…už tři noci jsme se nevyspali-a je to čím dál tím horší-dneska spal za celou noc asi 1hodinu-po 10minutách!!
Zbytek noci probrečel,pro­rýmoval-vzala jsem ho do náručí-řev,dala jsem ho mezi nás-řev,prso-řev,nebo cucnutí a za chvíli řev,vzal si ho manža MEGAŘEV a sápání se po mně,nad ránem byl už hotový a já taky-bolí mě v krku jak sfíňa,rýmu mám taky.
Malého si v 6h.vzala mamka a já jsem do 8,30h.spala.
Jsem totál K.O.
Vůbec nechápu co mu může být???
Zuby?Asi jo,protože slintá neskutečně,rve si tam celé ruce.Taky ho bolí bříško a to nejí nic jiného než doma!!!

Poraďte,tohle jsem fakt za celý jeho život nezažila :-O

Jinak dneska v 16h.jedeme z Kolína domů,jsem fakt moc zvědavá na cestu,no ale aspoń už teď bude s námi manža :-)

Tak díky předem za odpovědi,papa Gabka(troska)a Štěpán

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15322 příspěvků 11.12.05 10:22

ahojky dopolko,

jsem ted moooc špatná, štěpunka má ten AE zase horší. vždy jeden den dobrý a pak zase slité celé tělíčko. vůbec netušíme z čeho. ani se mi o tom nechce psát, je mi pak ještě hůř.

SRAZ JE OPRAVDU ČTVRTEK 15/12 VE 13 HOD V BABYCAFE.

Dano, vše nej k dnešnímu svátku.

Naše večerní usínání je celkem v poho už delší dobu a uspává tatka. Dáme ho na naši postel a on tam válí sudy tak dlouho než usne ( 19,30-20,00 HOD)

Já ted MS taky nedostala skoro dva měsíce. ale i před těhu jsem neměla pravidelný cyklus, tak jsem si s tím moc hlavu nelámala. Ale udělala jsem si raději těhu testík, byla tam jen jedna /. naštěstí :-) ale stejně už tak 3 týdny vůbec nemám na sex chut ani náladu.

kámoš mi poslal emailem oblíbenou písničku VV na Slovensku MATELKO. Moc se líbí i štěpánovi, pouštíme si ji několikrát dokola a text je opravdu nenáročný :-) Jinak, už před 2 týdny jsme doma začali poslouchat koledy- to je mé oblíbené před vánocemi.

tak pa a budte rády za zdravé děti.

Irias

 
Dana26
Echt Kelišová 9105 příspěvků 11.12.05 10:52

Ahojky,
děkuji za gratulace k svátku.

Juli,opožděně vše nej.Až teď mi došlo,že máme blízko sebe svátek i narozky.

Liduško,na srazík nejedu.Nechám to až na jaro s golfáčem.Teď bych zase muela nahánět autobusy a ani se mi nechce přehadovat s manžou.Takže vás asi uvidím až na Vysočině.

Evi,ty pocházíš s Karviné?Snad si to pamatuji dobře.Já jsem taky ze severu,ale od Frýdku.Z Frýdlan­tu n/O.

Noc celkem v poho.Udínáme mezi 21.00-23.00.Usne,vzbudí se,usne,vzbudí se.Prostě klasika.Dneska jsem mluvila s kámoškou co žije ve Švýcarsku,že je doma a já s ní nemůžu jít ani večer na kafčo.Snad už se to usínání upraví.

Jituš,někomu to připadá s dvěma dětma jednodušší,někomu ne.Kolegyně říká,že jedno a dvě děti jsou rozdíl,ale to třetí iž je v pohodě.
Já jak kdy.Někdy zvládám všechno levou zadní a někdy absolutně nestíhám.

já jsem poslední,které ještě MS nedorazila?Ne,že by mi chyběla.Klidně se ještě obejdu.

Krásný den všem
Dana,Mirda a Vojtíšek(ve středu 8měsíců a první příkrm)

 
Olda
Kecalka 356 příspěvků 11.12.05 11:43

Ahoj,
zdravím Danku, oslavenkyni :)
MS taky ještě nedorazila :) tak si libuju.
Jinak chřipka stále neodchází :( Dneska sem chrchlala do 4.30. ještě že to Vítka nevzbudí a manžu taky ne :)

Ráno na mě byli hodný a šli si hrát o patro níž, ale já stejně nespala, protože sem zase chrchlala. No aspoň sem si trochu odpočala. Je to navztek došli mi totiž Homeo se kterýma to v pohodě zvládám a dokonce i spím celou noc. Asi 14 dní se chystám,že si je objednám a teď pikám.

OBĚĚĚĚĚĚĚĚD!!!!!!
tak já padám pa Olda

 
pinquin
Kecalka 142 příspěvků 11.12.05 23:02

Tak co ženský, co říkáte na vítěze Vladka?Ani nevím komu z těch tří bych to přála nejvíc, možná Jindrovi, na to hospodářství. Ale přeji to i Vladkovi.
pa pa Jitka a Mates (dnes 9m)

 
Dana26
Echt Kelišová 9105 příspěvků 11.12.05 23:20

Byla to síla.Dokonce jsem si pobrečela jak želva.Ale přeji mu to.Mi se Vladko celkem líbil.Možná i proto,že hysterické výstupy mi občas nejsou cizí
Dobrou noc.
 D.

 
Olda
Kecalka 356 příspěvků 11.12.05 23:32

Přála sem to Jindrovi, pravda nedokážu si ho moc představit v luxus bytě na Harfě, ale ty penze by natuty dobře prohospodařil.
Hysterka Vladko nezklamal. Trochu sem postřehla chmury a přemýšlení u Roba, to přivítání V taky odflákl, životního partnera by neměl takhle odstrkovat. No a ta scénka s matkou, doufám, že se to na nějakém fóru vysvětlí.

Vítek dneska prospal skoro celý den. Odploko na procházce asi 2h pak hodku řádil a pak zase vytuh na 2h a to už sem ho teda šla vzbudit, aby taky trochu spal i v noci. Tak se vykoupal najed a zase usnul a natuty vydrží až do rána. Kdybych si nebyla jistá naší zeměpisno šířkou, měla bych podezření na mouchu tse-tse.

Jak sem nemocná, tak sem úplně nemožná udělat cokoliv. Ještě tak uvařit nebo nakojit. Tímto moc chválím manžu, protože je v tomhle úúúúúúžasnej. zítra dokonce slíbil i pomoct uklidit, je tu opravdu obrovský nepořádek.

TAk snad rači brou :)
Olda

 
Ifca1
Echt Kelišová 8773 příspěvků 12.12.05 10:09

Ahoj,

tak jsem včera konečně napekla nějaký to cukroví, no trochu jsem to odflákla, ale ještě vosí hnízda a kuličky a budu mít 6 druhů, což ujde, něco snad dodá mamča, takže ostuda nebude:-)
Viki si vyzkoušel, co to je celodenní péče o Kubíse a byl večer úplně hotovej a to nemusel vařit a krmit…aspoň se oba užili,v poslední době furt někde lítá, tak byly aspoň dva dny v klidu, snad mu vyjde před Vánocema dovča abych stihla ještě ten úklid.
Jinak večer jsme byli vyřízený oba, tak jsem jen zkoukli Jak dostat tatínka do polepšovny, občas přepnuli na VV, ale v 10 jsem u toho vytuhli, takže se až dneska dovídám, jak to dopadlo, překvápko žádný, jen jsem to přála víc Jindrovi, ten totiž bude furt stejnej ať má hovno nebo 11 melounů, Vladko z toho nejpíš fakt dostane mestruaci, to už kdysi trvdil po prvním duelu:-)

Kuba má dneska průzkumnickou, šmejdí po obejváku, tak mám vždycky tak tři vteřiny, než doleze k něčemu, u čeho musím hlídkovat, ale zato ho tak utahalo, že teďka usnul bez protestů na první pokus, to už jsem dlouho nezažila, jo a včera si manža myslel, jak ho krásně neuspal, v ložnici ticho, pak tam nakouk a Kuba stál v postýlce a podržte se - sundal si sám tepláčky!

Jo holky, co byste chtěli za druhý mimčo? Já chtěla už první holčičku, no ale jak se říká - měl ho tam, dneska bych teda neměnila, ale přece jenom bych tu princezničku k tomu našemu raubířovi brala.

Jo v Holenským dvoře máme zapykanej druhej tejden v září, tj.9 až 16, těm co budou mít samostatnej pokoj a dovezou si vlastní postýlku, bude účtovanej jenom doplatek za neobsazený lůžko,(takže těch 825, ale už ne za postýlku 500, což je celkem rozumný, vzhledem k tomu, že si stejně nepůjčíte). Jinak je to na tejden za cenu 5 nocí, takže kdo pojede na kratší dobu, do těch 5 noci je to stejná cena, za míň nocí potom adekvátní část).Ještě mi něco pošlou, takže další info pozdějc…

Už musím jít, vzhledem k tomu, jak je Kuba aktivní, jsem si jetšě ani zuby nevyčistila, takže páček

Ivča a Kuba

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama