Jarňulky 2005 č.48: SPOLEČNÉ ZDANĚNÍ MANŽELŮ

Rodičovství

Milé ženy, tohle není zrovna čtivý deníček, ale snad se vám bude hodit. Doma nemáme mnoho příležitostí, jak vydělat peníze. Stát nám ale nabízí možnost získat zpět část toho, co vydělaly naše drahé polovičky prostřednictvím společného zdanění manželů. Pokusím se zde stručně objasnit, o co jde a jak to udělat, aby nám finanční úřad poslal peníze zpět. Upozornění: nejsem daňový poradce, popíši jen způsob, jakým to udělám já.

Princip je jednoduchý: když jeden vydělává nic nebo velmi málo a druhý víc, sečte se to a rozdělí na půl, dostanete se do výhodnějšího daňového pásma a vznikne vám přeplatek na dani, který vám úřad vrátí.
Budeme se zabývat případem, že manžel je zaměstnanec a vy jste na rodičovské dovolené, za loňský rok máte příjem jen za pár týdnů ještě před odchodem na mateřskou nebo jste čerpaly dovolenou.
Do vašich příjmů se nepočítá nemocenská (peněžitá pomoc v mateřství) ani rodičovský příspěvek. Veškeré údaje ale dostanete na podkladech od zaměstnavatelů.

Základní podmínky: manželství a k 31.12.2005 mít v péči alespoň jedno dítě do 26 let.

Papíry, které si musíte sehnat:

  • formulář Přiznání k dani z příjmů fyzických osob. Dostanete ho na každém finančním úřadě nebo si ho vytiskněte z webových stránek http://www.mfcr.cz/…skopisy.html. Pozor - k základnímu formuláři si vytiskněte i přílohu č.5! Taky si vezměte pokyny k vyplnění.
  • Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti a funkčních požitků. Tenhle si vyžádejte u svého zaměstnavatele a pan manžel rovněž.
  • Pokud platíte hypotéku nebo úvěr ze stavebka: potvrzení o zaplacených úrocích. Banky zasílají poštou.
  • Pokud si platíte penzijní připojištění: potvrzení o zaplacení, vydá příslušný penzijní fond. Použitelná je částka do 12 000Kč ročně na osobu.
  • Pokud si platíte životní pojištění:potvrzení o zaplacení, vydá příslušná pojišťovna. Použitelná je částka do 12 000Kč ročně na osobu.
    Tohle jsou ty nejběžnější odečty, ale je toho víc, např. studium, invalidní důchod, atd. ale nechci zabíhat do podrobností. Každopádně na všechno musíte mít potvrzení, že jste to zaplatili.

Vyplnění formuláře :
Neděste se, má to sice spousty stránek, ale vás se týká jen pár řádků. Vy vyplňujete jeden formulář, druhý manžel.

Strana 1 - vyplníte název finančního úřadu, dle místa bydliště (např. FÚ pro Prahu 1), rodné číslo, v ř.03 zaškrtnete „řádné„, V ř. 05 a ř.05a, zaškrtnete „ne, v ř.05b zaškrtnete „ANO“. Pak už jen rok, jméno, adresa. Dole zaškrtněte, že nejste spojení se zahraničními osobami.

Oddíl 2 - ř.31 opíšete z „Potvrzení o zdanitelných příjmech" (hrubý příjem) ř. 32 opíšete z „Potvrzení o zdanitelných příjmech" ř. 34 = ř.31 minus ř.32 ř. 36, ř.42, ř.45 = ř.34(prostě to pořád opisujete dokola)

Oddíl 3 - tady vás zajímá až řádek 61, kam opíšete číslo z ř.526 přílohy 5, viz dále. ř.62 - zaokrouhlíte na stovky dolů číslo z ř.61 ř. 63 - daň. Daň vypočtete z tabulky, kterou najdete na straně 3 „Pokynů k
vyplnění ".
Pak už se zase opisuje ř.63 = ř.64 = ř.66

Oddíl 6 - vyplňte jméno dítěte, r.č. a počet měsíců, které bylo v r.2005 na světě. Počítá se i započatý měsíc. (Pokud se narodilo 12.3., napíšete 9)

ř.74 počet měsíců z tabulky vynásobte 500 Kč a zapište. ř.77 = ř.74 ř.78 - podívejte se do „Potvrzení o zdanitelných příjmech", pokud jste
zaměstnavateli nahlásili potomka, tak manželovi každý měsíc
odečítali oněch 500 Kč z daní, takže by to mělo být stejné číslo
jako na ř.74 a 77 ř.79 = ř. 77 minus ř.78 (nejspíš to bude 0, ale nemusí) ř. 80 opište z „Potvrzení o zdanitelných příjmech". ř.86 = ř.76 minus ř.79 minus ř. 80. Tady by vám mělo vyjít kladné číslo a
manželovi záporné.

Poslední strana - zapište do tabulky, kolik papírů má každá vaše příloha. Datum, podpis.

Příloha č.5
Nahoru rodné číslo, údaje o manželovi/man­želce. Ř.501 - vyplníte totéž co v ř.36 za sebe i za manžela Ř.506 = ř. 501 Ř.507 sečíst vše na řádku 506 Ř.508 vyplnit částku 38 040 do obou sloupců.
Další řádky vyplňujete jen v případě, že se vás týkají (např. úroky z hypoték do ř. 515 atd.)
Do ř. 519 posčítáte celý sloupeček. Ř.520 - posčítáte řádek 519 Ř.521 = ř.507 minus.520 Ř­.522 = ř.521 děleno dvěma Ř. 526 opíšete ř. 522

A teď jak je to s penězi.
Vám vyjde, že byste měly něco zaplatit, manželovi vyjde, že by mu měli vrátit. Z manželova přeplatku se jedna část použije na váš nedoplatek a druhá se vám vrátí na účet - TO JE TO KVÚLI ČEMU TOHLE DĚLÁME!!!
Do manželova formuláře je třeba dopsat na poslední straně formuláře Žádost o vrácení přeplatku. Začněte bodem 2, tam dopište částku, kterou byste měly zaplatit vy. Dopište kód vašeho finančního úřadu (k nalezení na www.statnisprava.cz) a své rodné číslo. Do bodu 1 pak zapište zbylou částku (ř.86 manželova přiznání minus částka z bodu 2).

Možná jste četly v novinách o tom, že vám hrozí penále zato, že jste se vlastně dostaly dočasně do nedoplatku (vy máte zaplatit hned, ale přeplatek se vrací manželovi až za měsíc). Tak s tím si nelamte hlavu, byl vyhlášen generální pardon na penále, takže nám nic nehrozí.

Udělejte si kopii z vašeho i manželova přiznání. Na finanční úřad to můžete donést osobně do podatelny, dostanete razítko na kopii, nebo poslat doporučeně poštou.

Na závěr: ničeho se nebojte. Když to vyplníte špatně, nic se neděje, úředník je na to zvyklý a buď si toho nevšímá nebo vás pozve k opravení.

Snad vám to bude jasné, až pojedete po jednotlivých řádcích. Doufám, že jsem na nic nezapomněla, píšu zase ve spěchu…Pokud byste si nebyly jisté, nebo mi tam našly chybu, napište mi SZ.
Díky.
Kristýna se Zuzankou

Zdroje: Zákon č. 586/1992 Sb. o daních z příjmů
Formulář daňového přiznání k dani z příjmů fyzických osob
Pokyny k formuláři
Společné zdanění manželů - sdělení MF k postupu při jeho uplatnění

Hodnotilo 2 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek
 
Pisklatko
Kelišová 6403 příspěvků 22.01.06 23:01

uáááááá - první:-)))) To je úplně poprvé:-)))
Tak jdu číst

Pískle s Matýskem

 
evitka
Kecalka 409 příspěvků 22.01.06 23:08

Jé, zrovna tohle téma je teď u nás aktuální! Chci se na to také vrhnout, akorát manžel má příjmy ze živnosti a ne ze závislé činnosti, ale snad to bude hodně podobné.
Takže děkuji moc Kristýně za článeček!
nakukovatelka Evitka z květňátek 2005

 
Pisklatko
Kelišová 6403 příspěvků 22.01.06 23:32

Ahoj babulky:-)
tak mám přečteno, tedy krom řádků:-))) Ty budu číst, až to budeme vyplňovat.
A hlavně - Kristo - super super super:-))) Díky moooooc, jsi šikula:-))) Přesně to jsem potřebovala:-))) Na Vysočině máš u mě panáka nebo něco lehčího:-)))

No a zdravíme skoro po víkendu:-) Jsem i v tuto noční hodinu docela čilouš, chrupkala jsem dvě hoďky odpolko - zázrak:-))) Matýsek byl v péči taťky a já si dala pořádnej oddych:-))) S manžou se totiž o víkendu střídáme ve vstávání s Matýskem (vstává v 8,30, takže to není taková hrůza) a ten druhej chrupká ještě alespoň hoďku. No a tenhle víkend jsem si to nevybrala, tak jsem dostala „volno“ odpolko:-))))
No a dneska ten náš prcík si dal chrupa přes den od rána až v 16,00. Docela výdrž, jsem koukala a mám takovej pocit (uvidíme dle dalších dnů), že se pomalu blížíme k jednomu spánku přes den… Ale uvidíme, poslední 3 dny si ten dopolední posouval po obědě a pak odpol. další… No není se čemu divit, když spí od 21 do 8,30, že?:-))))
Víkend jsem měli návštěvní, co taky jinýho v mrazech dělat, že… V so jsme byli u známých a jejich roční holčičky Kristýnky. Bylo to fajn, Mates teda není žádný gentléman - furt jí bral hračky, tahal za tričko, za ruku a ták. A ona mu chtěla dávat pusinky!:-)))) Je zvyklá na starší děti, takže docela koukala, chůdě malá:-))) No snad se Mates časem trochu pochlapí a nechá si dát alespoň tu pusu:-)))

Evo - tak to jsem ráda, že je to s moučnivkou takhle. Já jsem taky u dr. nebyla, jen jsem jí volala… A dávám to stejně jako Ty, tak dobrý:-) Matesovi fialka moc chutná a baví ho aplikace:-))) To je fajn, protože při čištění, teda spíš šmrdlání, zubů se s ním peru. Nastavuje pusu a mlaská:-))) Natírám mu to tyčinkou do uší… Myslím, že už to tam nemá, ale natírám poctivě dál, až do středy. Už toho mám požehnaně fialovýho, ale bráním všechno seč mi síly stačí:-)

Jo a Odolena Voda hlásí -11. To jde… U Sabika a u Klaris to bude asi víc…

Tak se mějte a nezmrzněte

Písklata

 
lily
Kecalka 194 příspěvků 22.01.06 23:56

Ahoj baby a baby,
tak to se mi ještě nestalo abych psala hned z kraje:)
Kristo - obdivuji Tvoji trpělivost s vypisováním toho všeho… Škoda že nejsem vdaná, hned bych to podle Tvého návodu uvařila /> No nic holky, tady v Brně je teď už -19, takže doufám, že vám nezamrzne připojení, protože zítra se všechny sejdem tady - kdo by v tom mrazu chodil ven:)))))

Přejem dobrou noc
Lily a Leuška s teplotkou od zoubků:(

 
skrolan
Extra třída :D 12295 příspěvků 23.01.06 08:21

Ahoj hoky.

Velikaaaanske diky za dennicek, moc, moc fajn. Hnedka se na to vrhnem.

Dneska o ranu prvni? Ani se vam nedivim, ze nevylejzate z posteli.
Z Prahy hlasim -15, zatim. No des-bes.

Vcera jsme s Kubou venku nebyli a myslim, ze ani dneska nepudem a mozna tak i cely tyden. Hruuuuza.
Ale jak ma jeste tu rymu, tak to urco nebudu probovat.

Holky v kolik rano prckove vstavaji?

U nas to bylo driv do pul osme-osme, ale jak spi celou noc, tak je to uz v pul sedme. Nekdy dele.

Eva a Kubik

 
slunik
Závislačka 3661 příspěvků 23.01.06 08:36

Tak trosku k vama nakukuji a zajimalo by mne jak jsou stanovena ta danova pasma.slunik

 
pinquin
Kecalka 142 příspěvků 23.01.06 08:48

Zdrávín všechny v novém deníčku,

Krsti, je to super, hned to předložim manžovi.
Vrátili jsme se od babičky z Teplic a Matěj je zvyklý na 100% pozornost, takže od rána „srovnávám do normy“. Babíčka nedovolí, aby si kňournul, natož poplakal. Je fakt, že já si dost odpočinu, ale je to vždy něco za něco.
No odpolko zas letim na 3 hodky do práce, tak bude změna.

Bude zítra srazík Praažaček?Kde a kdy? Dík

Jitka a Mates

 
iv-ka
Kelišová 5164 příspěvků 23.01.06 08:49

Dobré ránko mezi prvními:)

Kristo, moc děkuji, nám se bude deníček určo hodit.

Jen zdravím a jdu si ho v klidu přečíst. Tady u nás v Brně Líšni máme -17 takhle poránu, jen tak pro info. Vůbec si takový mráz nepamatuju, asi proto, že mě to bylo jedno, zatímco teď se musím hlavně ohlížet, aby Lukinovi neomrznul nos:))

Ještě mám jeden dotaz: kdo uvažujete o koupi krosničky, případně jste už pořídili, napište reference o zn. Tatonka, nebo kterou máte vy.. a ceny.. samozřejmě nejlevnější, akce a tak.. díky mockrát!

ahoj Iv-ka a Lukin

 
skrolan
Extra třída :D 12295 příspěvků 23.01.06 09:10

Ahoj Iv-ko,

my krosnicku mame po Dominice. Ma sice devet let - takova ta sustakova, jak byly ty prvni, ale je naprosto v poradku, takze novou porizovat nebudeme. I kdyz ty jsou ohodne vymakanejsi.
Dominiku jsme v tom unosili hodne a u Kubika se nam na leto taky hodne sikne.

Zalezi, jake mas naroky, jakou schanis. V inzeratech jsem videla i ty novejsi typy za celkem slusne penizky. Pohledej.

Eva a Kuba

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 23.01.06 09:13

Ahojky,díky za deníček.Nám to spol.zdanění naštěstí bude dělat sestřenka ale myslím že bych to zvládla i z tvého návodu :)

Noc byla fajn..2× kojo a to druhé bylo nad ránem.
Vstávali jsme v 8h.a teď jsem dala Š zase ležet ale nevím nevím-na spánek je nějak moc divoký.

JO už je ve fotogalerii naše složka,tak dávejte fotky,JU?

Gabka a Štěpík

 
LUJA
Ukecaná baba ;) 1456 příspěvků 23.01.06 09:28

Ahoj po ranu,

Kristo, super denicek. My do toho jdeme, tak jsem zvedava, kolik nam vrati. Doufam, ze to alespon bude na tandemovy kocarek :-)))
tak Kubicek je snad uz konecne zdravej se vsim vsudy, uz se chova jako driv. UZ si i hraje sam. Nastesti. Jen je po nemoci stale jeste pohublej, ale snad to casem nabere zpet.
U nas ve Strasnicich je -10. Mrazy pry maji trvat cely tyden. Mne asi hrabne, 14 dni doma. POmooooooc

Prazsky sraz: Kacko, domluvily jste neco??
ALe my asi zustaneme stejne doma. Jednak ta zima a taky bych nerada aby Kubik zase neco chytil, pred odjezdem na hory. Btw. jedeme teda??????? Co Borufko???

tak zatim a nezmrznete

Lucka, Kubula a mimi

 
Krista
Závislačka 4119 příspěvků 23.01.06 09:37

Dobré ráno,
tedy, u nás je -16, už to ale stoupá.
V tomhle mrazu s malou ven nepůjdu, chodím jen do -10. Tak snad odpoledne. Jen nevím, kam jí dám spát, chce se vozit v kočáru.

Zuzanka učinila zá:,–(ní pokrok: leze a to čím dál rychleji. Je to blbý, protože jsme stále na staveništi, což je pro lezoucí mimino velmi nebezpečné. Takže jsem odstranila co se dá, místo dveří jsem postavila krabici atd atd. No, znáte to. Už si taky přiskřípla prsty do zásuvky, ale to je jen dobře, rozhodně nebudu nic zadělávat, není to moc nebezpečné a jistě brzy pochopí, že se to nemá otvírat. Zásuvky máme bezpečné v přízemí, nahoře jsem je musela zadělat…jsou strašně lákavé.

Holky, co děláte s drátama? Ty se nedají nikam schovat.

Aaaa, dítě právě vysypalo hromadu papírů a rozhazuje je po podlaze.

Mako, buď v klidu, já myslím, že na Vysočině bude Michal už dávno běhat, ale Zuzanka teprve chodit kolem stolu.

Nechce mi jíst jogurty, z ničeho nic. Pít nechce. Vypije toho strašně málo. Přes den se jí snažím dát Hamilon, ale chce ho jen lžičkou a to tak jen trochu. A oslazenej. Ach jo. Snad až přestanu kojit po nocích, tak se to spraví.

Tak jsem si postěžovala a hurá do DPH.

Kristýna + Zuzanka 10,5 měsíce.

Čekám na truhláře, ale někde zamrz.

 
Olda
Kecalka 356 příspěvků 23.01.06 09:44

Ahoj
Kristi jednička s hvězdičkou za deníček:))))

Už se těším až to budu vyplňovat s tvojí radou to půjde jako po másle :)))

Přečetla sem si 58-hodinový porod a je to trochu šok. Kamarádka na tom byla podobně po dvou dnech když šla úplně zdevastovaná na císař, tak holka byla celá zasukovaná ve šňůře. Po dvou dnech jí totiž udělali UZ, ale mám podobný názor jako v komentáři, prostě každý porod je jiný. A hlavně i každý doktor je jiný a má jiné zvyky. Jsem moc ráda, že mě nenechali tak dlouho trápit a šla sem na C „už“ po 14h.
Musí to být hrozný pocit zjistit, že mimísek není v pořádku a chápu i nejistotu manžela, ten můj se o mě dověděl až druhý den odpoledne, domů vez jen zprávu o zdravém synkovi.
Ach jo to sou zase vzpomínky..... včera, když jsme zase plánovali dětský pokoj a variantu více dětí, se manža zase ujišťoval, jestli opravdu trvám na třech dětech a abych se s ním třeba nerozvedla, kdyby byl výrazně proti třem, že by stačili i dvě :))))) no není sladkej?

U nás je -15°C a zase sem po ránu fénovala okna, máme na nich asi 2cm ledu jak zamrzne odtokový kanálek.

Zatím pa Olda a Vitulka co stále pokořuje překážky (kytky už sou o patro níž)

 
Olda
Kecalka 356 příspěvků 23.01.06 09:46

A pozdravuj truhláře :)))
o.

 
Lliduska
Závislačka 3845 příspěvků 23.01.06 10:26

ahojte po víkendu do mrazivého pondělka…
u nás bylo ráno -18.....ted to stpuplo na -16..
potřebuju jít nakoupit…nemáme doma ani kousíček chleba.....takže doufám že odpoledne už to bude kolem -10…jinak nevím co s klukem…

Kristi teda klobouk dolů…super deníček…

Lili to jsem ráda že nejsem jediná nevdaná…už sem se bála že su snad poslední svobodná matka v Jarňulkách.­....nám asi teda nic nevrátěj…bohu­žel…snad příští rok…svatba je v plánu na léto…a 2. snažení taky…:o)))

o víkendu tady byli zase tchánovci z rajchu…tak má Ríšule zase pár novej hadříků a super trojkolku…hodím foto na emimčo…:o))…pořád by se v tom chtěl vozit…naštestí je to nenáročný…

kruci…Ríša spí a od vedle štěká ten pošahanej čokl…už mi po Ríšulovi 2× vystartoval…jestli mi ho jen jednou kousne tak ho vlastnoručně zabiju.....to sme teda chytli…sousedku s hysterickým čoklem co nemá rád děti…

Ještěže naše Sindy je na Ríšu v poho..klíďo si nechá tahat uši a ocas a když se jí to nelíbí tak zdrhá…ale super je když si spolu hrají… Sindy běhá za Ríšou se svou pískací mrkví a snaží se mu ji vnutit a ten se řehní jak hloupej…no super podívaná…tak akorát natočit a poslat Rychlímu…

už vením co dál psat…tak pááá

Lída a Ríša tříkolkář…

 
pinquin
Kecalka 142 příspěvků 23.01.06 10:39

Ahoj,
ad krosničky: Manža se strašně těšil až bude moc Matesa nosit na zádech, tak hned co si sedl, jsme zakoupili po delších úvahách krosnu Koala os Salewy. sme s ní spokojeni, má stříšku a pláštěnku, perfektně vyhovuje upínání. Dá se nastavit na moje i Jakubova záda. Sama jsem v ní nosila Matesa na plavání. Mates v ní i v klidu spinkal. Stále přes net 3100Kč, ale kámoš, co jí také jí prý koupil v nějakém obchodě za 2700Kč :-(, a to my zlustrovali co se dá. Manža totiž toužil po Deuterovi, ale to je finančně opravdu mimo nás (cca 7tis) a zaplatit jen za značku, na to nemáme. I tak je to dost velký výdej, ale s tím, co produkuje třeba chicco se to nedá srovna. S touhle krosnou můžeš i na celý den a nezničíš si záda sobě ani prtěti. Ikdyž my to ještě nezkoušeli. Kámoška ano a prý OK.
My ji máme z Bart sportu.
Kdybys chtěla víc info dej vědět. Asi ji budu taky brát na Vysočinu, pokud tedy Mates moc neztloustne :-)

Jitka a Mates

 
Lliduska
Závislačka 3845 příspěvků 23.01.06 10:55

tak se mi povedlo dát 2 fotky na emimčo…ale su kopyto…jednu sem omylem vrzla k brusinčatům a k nám sem zase dala 2 stejný…tak soráč…

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15321 příspěvků 23.01.06 11:02

ahojky,

Kristi, opravdu díky, zbytek po ICQ :-) a gratulace k lezkyni Z.

hlásím od Brna ráno -19 C :-((((( ted asi -16 C

vstávání : nejčastěji kolem 7,30-8 hod, což je dle mě super.. dnes ale už před sedmou

jídlo : Kristi, zkus Sunar, je fakt nejoblíbenější… ale pokud kojíš, nic nepočítej a neřeš, vše máš v mlíku a dej jí čas.. Lea by mohla vyprávět s malou :-((

už jsem vypozorovala co má štěpán po rodičích : vezme ovladač a namíří k televizi a pustí ji - po mamce :-)
vezme šroubovák a klepe jím na sáně - po tátovi , zrovna spravoval sáně … jojo, je opravdu chytrý a vše má do života :-))

jeho nyní nejoblíbenější činnost- vezme knížku, sedne mi na klín a já musím do mého zblbnutí číst a vydávat zvuky zvířátek. odmítá slízt a jít si hrát, tak musím dělat furt to stejné dokola..:-(( snad bude alespon velký čtenář po mamce.

Iv-ko,jak píšeš s tím spaním, chce to opravdu vytrvat . denně se budí a knourá-někdy víc někdy míň,ale vůbec k němu nejdeme. a já už několik dní nekojím, huráááá. jen to mlíko už by mohlo uplně zmizet, chci novou krááásnou podprdu, prsa už jsou asi o číslo menší ( ale nestěžuji si, měla jsem čtyřky, ted asi trojky).

zatím pa, Irias + štěpán

 
Klaris
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 23.01.06 11:10

tak já taky zdravím v mrazivém ránu,
teplotu nesdělím - zamrz nám teploměr, je totiž je do minus 20 :-))
ad krosna - my máme teda Chicco Caddy a i když se zatím v ní Bianka nosila jen po doma, tak jsme spokojení, má polstrovaný bederák, stříšku, pláštěnku na zip, ledvinku, kapsu na mobil, je do 15kg. Stála po slevě 1700 (v Brně na Lidické)

no nic dítě mi piští pod nohama jdu uspávat
Klaris

 
bombardino
Povídálka 25 příspěvků 23.01.06 11:13

Ahoj,
tak zase po dlouhé době pár řádek od nás.
Kristo, super deníček, určitě využijeme.

Jitko, zajímaly by mě detaily ohledně té vaší krosničky. Salewa je super značka a celkem bych se k ní přikláněla. Pošleš odkaz na web, kde se dá vidět?

Jinak v Mostě po ránu -14,5 , jsme proti vám žabaři.
Jaromír má už druhý zub, už mi je i otiskl na předkloktí, když se zahryzl.
S nočníkem jsme neúspěšní, nechce tam sedět ani za boha.
V noci kojo tak minimálně 4× a už si ho zase beru k sobě, protože nemám sílu a usínám u toho.
Neměl byste někdo recept na dort pro děcko s alergií na vejce? Z ovoce dáváme zatím jenom banány a asi by snesl i rozvařená jablka.

Dík a mějte se

Katka a Jaroušek

 
-eva-
Kecalka 322 příspěvků 23.01.06 11:21

Ahoj,
nevíte někdo, jestli je mateřská zdanitelný příjem? Mám žádat od zaměstnavatele výpis příjmů, když jsem loni brala pouze mateřskou a ne plat? Vím, že rodičovský příspěvek se nikam do daňového přiznání nepíše, ale jak je to s mateřskou nevím.
 Eva

 
gelenka
Kecalka 136 příspěvků 23.01.06 11:22

Ahojky,
zase se hlásím po týdnu. Měla jsem muže na služebce, a tak jsme prchly k našim. Od soboty je zas doma, tak je veselejš.

Kristo, perfektní, právě se na to chystáme. Úžasnej přesnej návod, já jsem totiž taky z práce zvyklá, že mi přesně ukážou, co kde vyplnit, jinak by to se mnou byla katastrofa.

Jo, pražský srazík, je vyhlášen opět ve 14.00 v úterý ve Človíčkově v Edenu. Je to tam fakt príma.

Novinky od nás.. Snad jen, Eliška dělá od minuleho týdne paci, paci, a to zejména pokud se ji snažim nakrmit :-). Jinak statečně obchází nábytek, včera sebou ale bohužel švihla parádně o dlaždice v koupelně, no naštěstí ty jejich hlavičky dost vydrží.

Co se mrazů týče, tak já matka saďour, jsem ji včera v -10 stupních poslala s mým bráchou a jeho ženou na hoďku ven. Bylo to poprvé, co jela s někým sama na prochajdu a úplně v pohodě. zabalila jsem jí jako medvěda a pořádně namazala a bez problémů. Jen to není na dlouho.

Jo taky jsem konečně našla chvilku a prohlídla tu nabídku kočárů. Ale pořád ještě nevím, hlavně to budem muset testnout v reálu, protože mám dvoumetrovýho muže a jak jsem četla, dlouháni maj s golfkama často problém. Každopádně pokud některá něco koupíte, určitě pište zkušenosti. Dík.
Krosničku taky budem kupovat, ale zatím jsem to nestudovala.

Tak dost psaní, jdu si užívat, že dítě spí, máme zase katastrofální noci, tak jsem hotová. Kojíme sice „jen“ dvakrát nebo třikrát, ale Elík se budí každou chvíli.

Mějte se
Lenka a Eliška

 
iv-ka
Kelišová 5164 příspěvků 23.01.06 11:44

ahoj, jestli myslíš mateřskou jako PPM - peněžitou pomoc v mateřství, tak to je nemocenská a nepočítá se do příjmů a jestli myslíš mateřskou jako rodičovský příspěvek, tak se taky nepočítá do příjmů :)
 ahoj

Iv-ka

 
iv-ka
Kelišová 5164 příspěvků 23.01.06 11:48

díky za tipy na krosničky, chtěla bych nějakou dobrou a za málo peněz :))) no budu se muset poohlídnout.

tak ahoj, Radek je v Praze do zítřka a já už zase od rána surfuju.. Lukin spí a oběd mám navařenej.. abyste si nemyslely:)

Kristo, teď ti to teprvá začne:) gratulace Zuzance!

Iv-ka

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 23.01.06 11:51

Holky fakt bacha s tím chozením ven teď.Moje teta je jí 40 let šla včera na 20min ven a má omrzliny na tvářích-a byla řádně namazaná.Prý jí to dost bolí.

Tak fakt OPATRNĚ

Gabule

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 23.01.06 12:13

ahojky

no my ven jdeme - jsme tak trošku za vodou, jelikož M. nechtěl usínat na zádech, tak ted už ho v do kočárku dávám rovnou na břicho:o)))) obličej mu určitě neomrzne, páč mu nejde ani vidět:o) má ho zabořenej do fusaku… vypadá to jako že se v kočárku vozím jen voblečky… tudlevá sousedka čuměla do kočáru a furt kde ho mám… jí nedošlo že má xichtík zabořenej ve flísu:o)

tak pápá aktuální teplota -14,8

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15321 příspěvků 23.01.06 12:13

jojo, my určiťo ven nepůjdeme.. a pak ze mě nemá být závislák na PC :-))

ted měl štěpula poprvé maso- kupovaná polívka s jarní zeleninou a krůtím masem. byla tekutá jak sviňa a zasraní jsme oba, grrrr. ale vše snědl, celou 200. aspon tak

já si dala těstoviny s kuř. masem a sýrovou omáčkou - mnou dělanou !! a decánko červeného. za chvíli - hodku a půl to vidím :-) si dám dortíka a kávičku, jako každý den mlsání. se musí, když jsme na mateřské !!!

Jo,Mako,teda ten porod ti nezávidím..jsem ráda za můj „klidný“..

I+.š

 
sabik
Kecalka 132 příspěvků 23.01.06 12:29

Ahoj v novém!
Kristo jsi prostě jednička!! Děkuji moc, použijeme. I když, nám stát asi moc nevrátí, ale co.
Teplota, nevím psi nám rozkousali teploměr, ale v zatáčce se nelámou, tak je to do -20C.
Hrozně ráda bych se vymluvila na teplotu a seděla doma, ale je tam taaak krásně, že musíme na sluníčko. Neviděli jste včera televizní noviny na Nově?? Varování pro maminky kojenců??…už při -4C můžou mít děti omrzlinky atd… Nova mně nikdy nezklame…
To já asi nemám doma kojence. To my se namažeme, zabalíme a jdeme …
Hlásím, že se mi malá trochu pomlátila v postýlce. Má škrábanec pod očíčkem a na bradě…vůbec nevím co tam vyváděla. Naučila se nás ráno terorizovat. Stoupne si do postýlky a křičííííííí…snažím se nereagovat no a pak to takhle dopadá.
Začínám uvažovat o nějaké té nekojící metodě, teda spací metodě. Myslíte že to má u nás cenu???? Malá se budí tak třikrát za noc na kojo, ale jak jí nakojím, vrátím do postýlky a spinká. Tak nevím?? Bylo by ale příjemné nekojit v noci, alespoň bych mohla taky někam vyrazit. UM jí ale dávat zatím nechci. Poradíte mi??
Děkuji.
 Sabik

 
-eva-
Kecalka 322 příspěvků 23.01.06 12:35

Díky moc za odpověď.
Eva

 
skrolan
Extra třída :D 12295 příspěvků 23.01.06 13:01

Ahojky holky.

Irias, tak Kuba mel dneska taky kupovanou a taky zeleninu s krutim masikem. Dala jsem mu do toho jeste testoviny, tak to tolik neteklo.

Jo a hlasim, ze jsme nekojici noci nakazily dalsi maminku. Kamaradka porad ze ne, ze ten jej prcous silene v noci rve, kdyz mu neda prso a ........, no a po dvou nocich s trochou revu , uz treti spala celou. Tak ze nam vsem mooooc dekuje a pozdravuje.

Eva a Kubik

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 23.01.06 13:34

Ahoj v novém

Kristy, nezklamalas, díky. Všimla sis, jaký je zájem od nakukovatelů? Budeš na emimču populární:)

Teplota - asi s Klaris vedeme. Nám totiž teploměr nezamrzl a ráno v devět bylo -23!!! Takže Přerov a okolí zatím suveréně největší Sibiř!

Ráno jsem byla na masáži a budu teď chodit pravidelně. Mám totálně ztuhlé šíjové svalstvo z toho, jak pořád kojím po nocích a spím v poloze skrčence, prptpže princ Albert se roztáhne po celé posteli.

Krosničku nemáme a asi ani nebudeme kupovat, máme známe, kteří mají nějakou hodně dobrou, tak si ji kdyžtak půjčíme.

JDu za uplakánkem, právě se dole s babičkou do něčeho praštil.

Jo a obr novina - Ne, těhule nejsem. Ale pořád jsem vyhlížela tu druhou jedničku nahoře, už je úplně vidět, ale zatím necinká. A včera se mi zdálo, že se mu dělá aftík na dolní dásni a pak si říkám, zkusím cinknout. A ejhle. On je to zub. Vypadá to ale úplně jinak, než když se klubou ty horní. Takže hlásím už v jedenáctém měsíci 2.ZUB.

Tak zatím, dnes tu budu taky furt:)

julie a bertík

 
Dana26
Echt Kelišová 9105 příspěvků 23.01.06 14:01

Ahojky,
Vy jste spisovatelky.Člověk tu dva dny není a nestíhám číst.

Kristy,bezva deníček.

Oldo,hračky na písek jsem kupovala Mirdovi na první narozeniny,ale spíš jsem si s nima hrála já:-)).Ho v tu dobu spíš zajímalo odrážedlo.

Holky,můžete prosím pro nás nechápající vložit kuchařku,jak se vkládají fotky sem na emimi?Díky

Mirdu v neděli přivezla švagrová.Byl rozdivočený,nechtě­lo se mu moc poslouchat,nakonec začal strašně odmlouvat tak jsem odpískala večerníček,přečetla jenom jednu pohádku a šel spát.

Ten článek o tom porodu jsem četla taky a pokaždé se divím proč to nechávají zajít tak daleko.Snad vidí jestli to jde nebo ne.Taky jsem šťastná,že se u Mirdy rozhoupali „už“po 16 hod.Kamarádka rodila 27.12 po prvním CR ji te+d nechali 22hodin od toho co ji odtekla vodaMyslela jsem si ,6e ja to specialita u nas.

Sorrz,n2jak jsem si p5ehopdila kl8vesnici.Musim p5ijit na to jak ji spravit.

Dana

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 23.01.06 15:00

Tak holky,

mám info o Vysočině, takže účastnice zájezdu, napněte zrak, čeká nás nekolik změn.

  1. nebudeme platit žádnou zálohu, což je pozitivní informace.
  2. poplatek za pokoj v hlavní budově zdražil o 40Kč.

3)všechny pokoje jsou přístupné přímo všude, prý to tam nějak probourali, takže už se nemusí nic obcházet. 4)Za neobsazené lůžko na dvoulůžáku je příplatek 100Kč na den. To je pro nás asi ta nejdůležitější a nejméně radostná informace, takže hlaste, kdo připtatí za samotku a kdo bude s kým na dvoulůžáku. 5)Vedlejší budova zdražila o 20Kč, ale tam jsme nikdo nebydleli, to bude asi ten domeček naproti přes cestu.

Ještě mám trochu strach o ten termín, protože jsem chytla správce v hospě v Praze na koncertě DM a vyděsil se, když jsem řekla 9.-13.4., že tam má někoho jiného. Ale nevěděl to jistě. Věděl jen, že nás tam určo má napsané a počítá s námi, jen nevěděl ten termín. Takže bude zítra volat. No, snad to tam má napsané, ale kdyby přece jen byla nějaká změna, tak nás to, doufám, neodradí a pojedem i jindy, mluvil o květnu. Zítra podám podrobné info.

julie

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 23.01.06 15:11

Juli tak si piš…Gabule a spol.berou dvojlůžák a plně ho ob:,–(í.

Nevím jenom zda budeme celých 5 dní…kdy to potřebuješ vědět nakolik dní přesně?Nebo je to jedno??
 Gabka

 
Klaris
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 23.01.06 15:33

Juli - tak my jedem tentokrát na celý týden a spíme kdekoli - nejlépe s někým kdo už v noci nekojí :-))))) třeba to Bianka odkouká, ale ne dělám si srandu, je mi to jedno - kdo chce být s námi na pokoji?
postýlku berem svou..jídlo plná penze (+musím se domluvit s paní z kuchyně že jsem veg., posledně mi to říkala že půjde zařídit veg - jídlo)
Jo a jak to uděláte se stravou prcků? mě Bianka skleničky nejí, tak nevím jestli by se nedala objednat nějaká mini porce pro malého jedlíčka, jde vlastně jen o oběd, večer máme kaši..
Klaris a Bianka demolující byt (už mám vytahané hrnce, vysypaný batoh, vybraná cedečka,shozené oblečení ze židle, rozsypané prázdné petky, za chvíli tu nebude kam šlápnout, ale hlavně že se dítě baví. Tyhle mrazy jsou fakt za trest, ven teda nejdem ale se tu asi zblázním)

 
Klaris
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 23.01.06 16:11

chichi právě jsem obalamutila dítě které vypadalo že ne a nechce spát, až najednou začalo řvát a já věděla že je zle - tak jsem jí normálně oblíkla, trochu míň než obyvkle, strčila ji do kočáru, chvíli pojezdila v chodbě (tam je tak +10st) a už se spí!!!uvidím jak dlouho jí to vydrží.
Ven se fakt nedá, strčila jsem tam nos a kromě toho že je tam kosa radši ani nevím jaká, tak tam šíleně fouká. Jen za oknem to vypadá idylicky - celý den jasno a slunce svítilo
asi si jdu taky schrupnout
pá Klaris

 
Dana26
Echt Kelišová 9105 příspěvků 23.01.06 16:16

Ahoj,
před chvíli jsem dopvedla Mirdu ze školky a jsem zmrzlá jak h…o.
Aktuální teplota -18C.
Vysočina:Julko,pro:,–(ila jsem si,že jedu bez Mirdy.Takže budu klidně s někým na pokoji.Je mi jedno s kým.Ale zřejmě budeme ještě v noci kojící.
A budeme chtít půjčit postýlku.

Vojtík skleničly jí.Snad mu to vydrží.Ale braly jste posledně dobrou vodu prckům z domu nebo jste ji tam někde kupovaly?

Jdu se mrknout do pokojíčku.Kluci jsou spolu a jetam podezřelé ticho.
 dana

 
MaKacka
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 23.01.06 16:41

Ahoj holčiny,

tradičně to tu nestíhám číst, ale nový deníček jsem přečetla, jelikož je to u nás fakt aktuální a tak: KRISTO DÍÍÍÍÍK MOC!

Oldo, v minulém deníčku jsi Mace chválila pokojíček…Jestli to bylo na mě, tak dík a jestli ne tak pardon :-))

Julko: Vsocinu beru kdykoliv a dvojlůžák s příplatkem! Postýlku mám…Díky!

Lucko, taky se mi do zimy nechce, nebudu riskovat před horama…Jinak hory platí, ale prý má Hanka nemocnýho kluka a snad nejede. jo a dnes jsem přes net koupila saně s ohrádkou! Zítra je přivezou :-))

Zdraví všechny

MaKačka s Barborkou

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15321 příspěvků 23.01.06 17:13

Juli, ještě jednou , raději :-)
dvoulůžák a s příplatkem za samotku + postýlku půjčit
děkujííí.

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 23.01.06 17:14

ahojte

tak já chci bejt taky sama samička na pokoji:o))) obávám se že by to M. jinak neudejchal… dnes se mnou spal od 5 v posteli a každý mí pohnutí bylo odměněno nesouhlasným bručením:o( no což tak připlatíme…

MaKačko to určitě byl váš pokojíček - náš je samozřejmě taky krásnej ale zelenej s farmou… ale neházela jsem sem foto,))

Venku jsme byli hodinu a něco - z toho převážnou dobu spal, musel aj sem ho budit…

Bylo to príma ani mi nepřišla taková kosa - a když jsem se vrátila domů tak bylo -14

termín nám je vcelku jedno, správce je pořád dobře zmatenej …

Kristo - sem si říkala že si koupímˇÚZetko a naštuduju daně, ale prd… napsala jsi to tak polopaticky že na to prdím a budu se řídit instrukcema - ach ta lennost

tak pápá

Markéta a Michal co nemá omrzliny :o)

 
ivous
Ukecaná baba ;) 1974 příspěvků 23.01.06 17:31

Zdravím po děsný době, číst jsem stíhala ale protože jsem pořád trčela na MMB, mailovala a jezdila na poštu, tak jsem nestíhala psát.
Bezva deníček, ale Kristo nenašla bys v zákonech nějakou kličku pro ty nemanžele :-))? Žertuju…
Julie já se hlásím taky na dvolůžák s příplatkem, protože madam v postýlce nespí, takže potřebuju manželskou, na jedný posteli to s ní nejde, to bych musela taky shánět maséra. Já zítra na sraz jdu teda jestli tam nebudeme samy, jedu autem, takže to Eliška přežije, ale taky doufám, že nic nechytíme.
Novinky od nás: už umíme skoro minutu stát v legrační pozici sjezdaře, místo hůlek před sebou drží hračku. Jo a taky paci paci. Zuby máme pořád dva dole a ty horní zjistímasi až vyrostou, protože Eliška se chová jak piraňa.
Jí už občas se mnou, těstoviny, brokolici nebo špenát s bramborem a rizoto s masem. Baští chleba a začala jíst i kaše, ale cokoliv do ní dostat je děs, protože jen jíst jí nebaví, takže to je vždycky na půl hodiny a víc, navíc se semnou začala rvát o lžičku, takže výsledek si umíte představit.
Jdu dělat sklapovačky než se vzbudí, tak zatím

Iva a Eliška 11 a kus

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 23.01.06 18:06

asi je to jedno, upřesním zítra.
j.

 
sabik
Kecalka 132 příspěvků 23.01.06 19:27

Ahoj,
se mi povedlo vrazit jednu aktuální fotku naší rodinky na Rodinu. Teda ale bylo to o zdraví!! Dvakrát mi to shodilo mé super líné připojení.
Prosím, už tu někdo žádal. Jak se dávaj fotky na emimino?? Na Rodinu nemám nervy.
Teda ale ty Vaše děti jsou tak sladkýýýýýý.
 Sabik

 
Mava
Generální žvanilka 24746 příspěvků 23.01.06 19:45

Ahoj v novém deníčku,

Kristo dala jsi si práci. Nám je to zatím na nic, neb nejsme manželé. Doufám, že i to se časem změní.

U nás /jižní Morava/ do rána -18,3st. Přes den -14, ven jsme se rozhodně nevydali. Je fakt, že toho za den naspal míň /je zvyklí na kočár/, ale před 19hod my už usnul. Snad mu to vydrží co nejdéle.

Zkusily jsme metodu V noci se nepije. Výsledek nic moc. Poprvé to zabralo, druhý den už s námi oral. Já ale nemám pořád sílu, nechat ho řvát déle jak deset minut. Hned pak vyměknu a pochovám. První polovinu noci se budí častěji než tu druhou. Nevím jaký fígl na něj ještě zkusit.

Sledujete některá Manželské etudy po 20letech na čt2. Je to docela fajn pořád. S velkým Liborem se docela bavíme. Jiná doba, jiný mravy. Viděla jsem zatím dvě manželství a bohužel se oboji rozvedli. Jestli jste neviděli, tak to zkuste, teda pokud jste na dokumenty.

Liborek už dělá krásně Paci, paci a Vařila myška kašičku. Dnes obešel celou ohrádku a ani jednou sebou nepleskl. A čím dál častěji se pouští. Mohl by už brzy chodit. Z toho vodění mě šíleně bolí záda. Taky bych potřebovala masáž. Chystám se ale do sauny, jak přijede sestra, vyrážíme.

Taky neustále brouzdám na MMB. Ani jste my snad tu adresu neměli dávat. Zatím jsem ale NIC neobjednala. Pátrám pouze po lacláčích. Taky jsem tam omrkla golfy. Nějaký splaším asi jen po bazaru. Myslím, že nám budou stačit starší.

To jsem se rozepsala. To ani není možný. Musím omrknout ta fota na emimču a taky něco vložit.

Marťa+Liborek

 
LUJA
Ukecaná baba ;) 1456 příspěvků 23.01.06 20:33

Ahoj jeste jednou,
vracim je jeste k tomu spolecnemu zdaneni. Jen tak kdyby se jeste chtel nekdo privzdelat:

http://fincentrum.idnes.cz/fi_osobni.asp?…

A je tam i kalkulačka: http://podnikani.idnes.cz/manzele.asp

Lucka

 
zdravicko
Kecalka 184 příspěvků 23.01.06 20:51

Ahojky,

Napsala jsem dlouhý komentář a opět mi vypadl net, tak jen krátce, než to zase vypadne.

Matesovi se klube pátý zub, chodí stále jen kolem nábytku, sám stál jen chvilinku, hlavně, že jsem mu koupila boty na zimu :o)

Golfky mám peg per. Aria a jsem s nima moc spokojená, je to lehoučké ovládání, je to rozdíl, než se tahat s kočárem, co má 22 kilo, používám je jen na nákupy do auta.

Manželské etudy sleduji, máme se dneska lépe, co?

Perfektní deníček, už to také propočítáváme.

Jdu zkusit vložit fotečku

Dobrou všem
Zdravíčko

Jo a Matýsek se budí různě, někdy v šest, jindy v půl osmé........

 
makina
Neúnavná pisatelka 15324 příspěvků 23.01.06 22:13

Jen upřesnění:
Peněžitá pomoc v mateřství a nemocenská není zdanitelný příjem, ale je příjmem z titulu uplatnění odpočitatelné položky na manželku (tj. je to její vlastní příjem, ale není zdanitelný). Makina

 
pinquin
Kecalka 142 příspěvků 23.01.06 22:41

ahoj,

chápu dobře, že pokud jsem strávila celé těhotenství na neschopence, není to částka, kterou budu uvádět v daňovém přiznání?
 Dík

Jitka

 
Pisklatko
Kelišová 6403 příspěvků 23.01.06 23:30

Ahoj baby a baby,
tak dneska jsme taky ven nevyrazili. Sice u nás přes den pouhých -9,5, ale vzhledem k Matesovýmu chrapotu (už o hodně lepšímu) jsem to odpískala… Půjdeme na chvíli zítra:-)

Julko - Vysočinu bereme kdykoliv. Jestli se vejde ta kámoška, tak dvoulůžák s ní a jestli ne, tak s kýmkoliv:-))) Nevím, jestli pojede Sandra, tak případně s ní a Anetkou… Postýlku si půjčíme (případně i ta kámoška) a obě plnou penzi. Děti budou jíst skleničkový… Holky, doufám, že jste v pohodě s tou kámoškou, ale já bych se tam neměla jak dostat:-( Tak díííík. Těšim se mooooc.

Tak já letím do hajan, mějte se krásně

Pískle s Matýskem

 
skrolan
Extra třída :D 12295 příspěvků 24.01.06 08:13

Vsem dobre rano.

Tak hlasim v Praze zase -16.
Ven zase nepujdem.
Jen doufam, ze ten blbecek, co tady v baraku cely den vcera do neceho bouchal, dneska nebude.

Tak co, uz stradate darecky k narozeninam? Mate nejake extra napady?
My bychom chteli kouknout nejake pekne odrazedlo, nedate typ?

Eva a Kubik doruzovavyspany a zitra jedenactimesicnak.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »