Jarňulky 2005 č.53-Naše dovolená

Rodičovství

Ahojky Jarňulky a všechňulky :)) dnešní deníček bude ohlédnutím za loňskou letní dovolenou u moře. Jelikož se léto kvapem(ač to tak venku zatím nevypadá)blíží,nutí mě to se ohlédnout zpět a povzpomínat jak to bylo loni a jak tomožná, bude letos.

Takže loni jsme se rozhodli jet do Bulharska,na stejné místo jako předloni:Primor­sko(mimochodem Štěpula už byl u moře 2×-poprvé v bříšku a podruhé jako kojenec).Dovolenou jsme vybírali s předstihem,také proto že mimo nás tří s námi jeli také 2 rodinky přátel.Celkem naše výprava čítala 6 dospělých,3 děti ve věku 6-9let a Štěpula-tomu bylo 5 měsíců.Platba zálohy v cestovce byla také kuriózní,jelikož jsem byla v 9 měsíci těhu a nahlašovala jsem pasažéra,který by byl zatím brán jako pasažér,,černý,, :-))
Nicméně den D přišel a my jsme začátkem července seděli v letadla směr Burgas.Cesta trvala 1,5h.Malý si hověl během letu v autosedačce(va­jíčku).Při vzletu a přistání mi ležel na klíně,zapásaný v pásu.Při cestě tam i zpět se posrajdil :-D Cesta uběhla rychle.Kočár jsme odevzdali zřízenci před letadlem a při vystoupení z letadla si ho manža zase převzal.
Na místo jsme dorazili někdy v noci(z Burgasu cesta trvala busem asi 1,5h.),malý cestu busem prospal.Na pokoji jsme rozdělali cestovní postýlku,odpojili hrčící ledničku a šlo se do hajan.Malý spal celkem dobře(celý pobyt)budil se tak 2× na kojo.Na pláž jsme chodili každý den tak cca od 15-18h.Ráno jsme po vzbuzení šli na dvorek(za penzionkem byl dvorek s posezením)malý byl v kočáru,koukal na pnoucí se víno a byl spokojený.My dospělí jsme si zašli do obchůdku pro ovoce,pití a pečivo a posnídali jsme,pokávičko­vali.Pak jsme se šli většinou projít a na oběd jsme zalizli do nějaké restaurace.Vzhledem k lidovým cenám jsme z domu nic nebrali,kromě plín pro malého(maxi balík nám stačil na celý pobyt)a sladkosti.
Na pláži jsme se u malého střídali.Chodili jsme na pláž kde bylo trochu zeleně,takže malý usnul v kočáru a byl postaven do stínu.Jinak manža je docela suchozemec,ráchání v moři nemusí takže jsem se já vyblbla dosytosti.Tím že nás tam bylo tolik jsme se vždy vystřídali u malého a do moře jsme chodili ve skupině :-)Malý taky okusil slanost moře a byl středem pozronosti,fakt si to užíval.Nepřeháněla jsem to,byl vždy ve vodě chviličku,v bo­dy,pirátce a namazaný :-)
Po pláži jsme se doma osprchovali,os­věžili,popřípa­dě malý schrupnul v kočáře zaparkovaném ve dvorku a šlo se do nějaké restaurace na véču.Chodili jsme různě ale ke konci jsme už měli své oblíbené.
Večery jsme trávili různě.Většinou jsme trajdali venku tak do 20-21h.Pak už malý většinou byl nevrlý a chtěl mít asi svůj klid a pohodičku.Takže pak jsme šli na pokoj a buď jsme si četli,nebo kecali na balkoně.Párkrát jsem vybavena vysílačkou šla se známými na míchané nápoje a tanečky salsy.Vysílačka byla v pohotovosti a jednou jsem musela jít domů,malý si žádal mlíčko :-)
Taky jsme občas udělai večerní sedánek na dvorku na lavičkách.Malý spal na pokoji(bydleli jsme v přízemí)balkon byl 2metry od laviček kde jsme seděli a samozřejmě jsme s sebou měli chůvičky.My jsme popíjeli vínko,kecali jsme a užívali si.
Cesta domů byla podobná jako cesta tam,tudíž v pohodě.Akorát jsme zažili pár turbulencí,což jsem nesla dost nelibě,ale přežili jsme :-))

PRAKTICKÉ POZNATKY:

jídlo-v BLG naprosto v pohodě,koupíte si vše na co máte chuť,ceny jako u nás.Na pláži pivo 15kč,frappé a presso cca 8kč,jídlo 75kč(třeba maso,omáčka rýže),francouzská palačinka s nutelou a banánem 20kč
Malý byl plně kojen,občas jsme mu šoupli kupovanou balenou kojeneckou vodu.
V lékárně jsem viděla skleničky(příkrmy typu Hipp),cenu jsem žel nezjistila ale asi to bylo jen o něco dražší než u nás

plínky-my jsme vystačili s tím co jsme si dovezli ale dají se v pohodě koupit v každé lékárně,marke­tu,drogerii.Vý­hodou je že je prodávají i na kusy-pampersky i jiné jejich plíny,tudíž si je můžete osahat.Kus vyšel tak na 4-5kč.

cesta-letadlem paráda,autobusem bych už s dítětem nejela…max.ještě autem ale jen v noci

zdravotnictví-s sebou jsem vezla malou lékárnu-homeopatika,sirup na teplotu,čípky,ná­plasti,krémy atd.atd.Jednoho z chlapů a jejich malého (6 let)začalo dost bolet ucho.Šli jsme do cestovky,tam jim zajistili doktora,který přijel k nim na pokoj.Prohlédl je a napsal kapky do uší.Prý perfektní,šetrný přístup a malý který se jinak bojí doktorů byl úplně v pohodě.Výhodou je že nic neplatíte.Doktor vše vyřizuje přes delegáty cestovky a vás vůbec nezatěžují.

Už mě nic nenapadá.Kdyby jste měly otázky,ráda zodpovím :-))

Na letošní léto se moc těšíme.Letos pojedeme někam na poslední chvíli,brala bych zase BLG ale tentokrát Sozopol.Větší starobylé městečko,založené Řeky.Dýchne na Vás řecká kutura,protkaná tou bulharskou.Krásný přístav,stánky…pa­ráda :-))
Taky s prckem už to bude jiná zábava,sice větší honička ale budu klidnější a chlapy klidně nechám na pokoji a ráno vyrazím na pláž,beze strachu že malý bude mít hlad nebo žízeň!!

Čekám že taky napíšete své postřehy.

Létu zdar!!!

Gabule a Štěpula-za 13 dní 14 měsíců

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 05.04.06 12:56

první

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 05.04.06 13:01

sice jsem první ale dočítala jsem komentáře ve starým

gabule

NEDÁ...... já tam posledně dojela jen s litrem a pěkně mě vyšplouchli, kartou se platit nedá a bankomat je cca 5 km daleko… v Bystrém… kdyby mi tchán - jako odvoz nedovez prachy tak jsem si pobyt musela odpracovat.....

jdu číst

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 05.04.06 13:06

gabule, my taky uvažujeme o Blg hod mi prosím odkaz na ten hotel kde jste byli??? radši mám něco ověřenýho než do „neznáma“

no my byli v Aparthotelu šumava – a bylo to skvělý,,, jak jinak když celej hotel je baby friendly a mezi pokoji sou tak tlustý zdi, že i kdyby si M. vyřval plíce, tak to slyšet nepůjde:o)))

letos jsem si vydupala möoooře.. taky jsem vodomil a myslím že i m. budee nadšenej:o)

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 05.04.06 13:10

V Aparthotelu Šumava jsme byli na školení z práce a nem§žu si to tam vynachválit.

Penzion v nabídce není myslím že to bylo jen v tištěným katalogu,ale je to klasika…pár poschoďový RD…něco na ten styl.

www.alexandria.cz

G.

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 05.04.06 13:12

Mako něco takového: http://www.alexandria.cz/…0135236.html

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 05.04.06 13:47

No jo a já to můžu hledat jak debil, když hledám v mimideníčcích:)

ještě než to přečtu a dítě se vzbudí, rekapitulace Vysočiny.

Irias, Maka, Krista, Gelenka, Ivouš, Lea - jsou 4 noci na samotce s plnou penzí
Sandra s Pískletem a kámoškou totéž ale v jednom pokoji
Gabka s manžou sami na dvoulůžáku
jerry a Ivka spolu s plnou na 3 noci
Klaris na 4 s plnou vegetariánskou
Lída na 2 s plnou.
Danka na kolik? promiň smazala jsem si to…
a já jedu nakonec ve středu, bo mě nemá kdo vzít zpátky.

postýlku má Irias, Krista Gabka, Danka a Pískle

je to správně? Budu mu volat, tak to potřebuju přesně a všechny další dotazy…

j.

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 05.04.06 13:55

Jo, Gabo, moc fajn deníček, Jste si to užili…

My se letos chystáme v červnu na Rhodos, nějaký last minute, ale all inclusive, pořádný hotel, ať si to užijem se vším všudy, když jsme loni nakonec nejeli. Moc se těším a zároveň z toho mám trochu hrůzu, ale zvládnem to, jako tisíce jiných. Chtěli jsme pak ještě v září na Madeiru, ale po shlédnutí myslím Cestománie jsme to přehodnotili. Ty vlny tam jsou děsné. Takže buď něco jiného nebo zbude víc na stavbu:)

j.

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15327 příspěvků 05.04.06 14:25

tak, Gabka nás povýšila do dětských deníčků !!!

Gabko- pěkný deníček, tedy léto sem a hned !!!!

byli jsme venku a sibiř. fuuuj. fusak stále ODMÍTÁM vytáhnout, tak byl š. v zimních hadrech a dece. ale vydrželi jsme venku max. hodinku a ted tu i prší. ale o víkendu se má opravdu oteplovat, vydržať !!!

ad Vysočina - při představě, že se u správce, který vybírá prachy i na ulici, platí kartou … :-))))))))))
my dojedeme kolem druhé nebo třetí, tak nám, JULKO, budete rezervovat pokoj s postýlkou, žejo ?!!!!!!!!!!!!!!
a další pěkná představa-korzo po dědině. holky,je to hluboký lont, tak bacha, na velkou prochajdu to nebude :-)))

I+ š.

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 05.04.06 14:47

Irias - ted já ti nevím… já prachy co dovezl tchán nechala kuchařce:o))))))))­))

a na procházku se dá - i na delší, ale ne s golfkama páč jsme jeli docela terénem a přírodou:o) vesnice je prošlá za chvilku …

 
Pilatko1
Nováček 1 příspěvek 05.04.06 15:07

Tak mě váš deníček teple naladil, že musím reagovat. My se letos chystáme taky k moři letecky do Stavrosu, s tím, že nám v cestovce řekli, že toto místo je vhodné pro dovču s mimčem. Jsou tam parčíky s listnatými stromy a prolízačkami a houpačkami atd. S jídlem a s plínama to bude asi obdobné jako v BLG (i když třeba už je nebudem potřebovat). Už se moc moc těším, jsem teplomil a tahle zima ze mě vysála veškerou energii.

A dovolenou u moře jsem si letos pro:,–(ila. Po zážitcích z loňské dovolené na Vranovské přehradě, kdy jediná přístupová cesta k chatce byla na lodičce nebo z prudkého kopečka lesní pidi cestičkou … a to na chatce nebyla ani elektřina ani tekoucí voda (ta se musela přivézt zase na lodičce z místa vzdáleného asi 10minut). Zvládli jsme to se dvěma půlročníma mimčama sice v klidu (a hlavně díky hezkému počasí) ale letos si to chci užít … ikdyž nevím nevím … Kuba začíná lítat jako torpédo.

Katka a Kubulka (za 5 dní 14 měsíců)

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15327 příspěvků 05.04.06 15:27

šak sem to říkala, Mako o:)))))))))))))

i.

 
Dana26
Echt Kelišová 9105 příspěvků 05.04.06 15:28

Ahoj,
Julko,já do úterý a na pokoj jsem se domlouvala s Lídou.
Taky bych tam raději dorazila už dopoledne.Chci si vás užít.Ale manža mi asi část dne bude dělat garde.Nemůžu chtít,aby mě přivezl,vy:,–(il a hned odjel.Pokud vše klapne,tak bysme mohli dprazit kolem desáté,jedenác­té.Snad to najdem.
Doufám,že se nic doma nepo…

Tak já počítala 3×320+3×plnou penzi.Proto mi vyšlo takový hausnumero.Ta vaše cena je lepší.Do bazénu nejdu-nemám plavky:-(((

Jak to děláte s jídlem,berete plnou penzi?

U nás je dneska zima jak v Rusku a prší.Fusak nevytahuju,zimní kombinézu taky ne.Snad stačí deka.Prcek spal dneska v kočáru jak batole,zima mu nebyla.

Gabčo,bezva deníček.Pozitivní lákoadlo na léto.

d.

 
gelenka
Kecalka 136 příspěvků 05.04.06 15:46

Ahojky,
Gabule prima deníček, my dovču ještě neřešíme, jen tchyně chce, abychom s nima jeli k moři. Tak to možná radši nikam nepojedem :-)

pro Julku - potvrzuju údaje o Vysočině.
Jinak je mi dnes parádně blbě, dostala jsem nějakou střevní virózku a pěkně se mi dopoledne motala hlava. Eliška je naštěstí zlatíčko, tak jen doufám,, že nic nechytne. Teď už je mi líp, tak myslim, že to bude rychle pryč.

Eliška zkouší chůzi zas o něco víc, tak jsem zvědavá kolik toho ještě do Vysočiny stihne:-)

Klaris, nejsem vegetarián, ale plně s tebou souhlasim.

Tak zatim
Lenka a Elišanda

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 05.04.06 16:03

Danko, všichni zatím mají plnou, ale musíš mi napsat, kdy v úterý odjíždíš, ať to můžu nahlásit.

j.

 
Krista
Závislačka 4120 příspěvků 05.04.06 16:07

AHoj, tak jsme povýšily, co?
Výborné téma, díky Gabule! Dost pořád přemýšlíme, kam letos k moři, takže beru všechny nápady a rady.

Julko, u mě jedna malá změna, nepotřebuji postýlku, koupili jsme si cestovní.

Navštívily jsme dnes doktorku, takže mám to potvrzeno, že jsme nenakažlivé, zato spíše náchylnější k chycení nějaké choroby. Ale risknem to. Jedině, že nepolezeme do bazénu, což mě mrzí. Kdyby mi někdo, kdo nebude plavat pohlídal chvíli dítě, tak bych si zaplavčila sama. Akorát na mě budou viset plavky, tedy na prsou, páč jsou loňské kojící a ty dřívější jsem už darovala.

Prsa se smrskly na původní velikost, zaplaťpánbůh.

Včera jsem zapařila, super. Na Vysočinu beru lahvinku vína.

Klaris, píšu i osobní zprávu s telefonem, ozvi se, dohodneme ten odjezd. Chci jet z Brna skutečně kolem 10, ubytovat se můžeme až později, věci můžeme mít na chodbě.

Kristýna + Zuzanka

 
Dana26
Echt Kelišová 9105 příspěvků 05.04.06 16:14

Kristo,já do bazénu nejdu,páč já zase plavky neobleču:-((,takže Zuzanku ti klidně pohlídám.teda jestli mi ji svěříš

dana

 
gelenka
Kecalka 136 příspěvků 05.04.06 16:28

Ad bazén, chci se zeptat, jestli tam musí mít děti plavací pleny nebo stačí plavky? My totiž normálně plavem jen v plavkách, tak aby nás něco nezaskočilo.
Dík Lenka

 
Klaris
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 05.04.06 16:36

Kristo sorry já už jsem to včera psala ale neodesalo se mi to a dnes jsem zapomněla -to jsme si jaksi nerozuměly - já odvoz z Brna mám, jedu s Ivkou, akorát nemám odvoz zpět - ona jede dřív a bere zpět Jerry..ale to nějak vyřeším tak si s námi nelamte hlavu (naši mají auto , akorát máma je na nemocenské tak nevím jak bude schopna řídit a táta se vrací pozdě z práce, ale ono se to nějak vyvrbí..) Každopádně dík za ochotu a číslo, třeba se někdy bude hodit..

tak a jdu teprv číst :-))
Klaris

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 05.04.06 17:21

Nikdo to tam nekontrolije, pokud nekaká do vody, stačí plavky:)

 
skrolan
Extra třída :D 12299 příspěvků 05.04.06 17:27

Gabule, prima dennicek, jela bych k mori treba hnedka zitra. Jeeeeeeeeeeee!

Tak diskuze k Vysocine v plnem proudu. Hlavne holky nezapomente mimina - cestou tam i zpet a poradne si to uzijte!!!!!

Venku jsme byli poo - v golfkach a jen na chvilku, neb jsme jeli do obchodaku pro pliny. A poo uz spinkal doma. Kdybychom sli ven spat, urcite bych fusak dala. Je tam dneska kosa. Ja ho jeste nevyprla a neuskladnila - clovek pri tech rozmarech pocasi nikdy nevi.

Leni - rychle uzdraveni. Streva jsou mrchy. Fuj, to nesnasim.

Eva a Kubik

 
skrolan
Extra třída :D 12299 příspěvků 05.04.06 19:01

Tak jsem si dala trosku do tela.

Decka maji v pokojiku takove velke zrcadlo a ja jsem se pred nim zacala vlivem hudby nejak vlnit a Kubik se krasne hral a.......nakonec jsem si dala peknych dvacet minut do tela.
A mam konecne zase dobrej pocit. Ale prdel se mi porad pri sebemensim behu poradne trepe. Des.

Eva

 
Jerry23
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 05.04.06 20:05

Zdar baby,
omlouvám se, že se ozývám po takové době, ale nestíhám.
Gabule, díky za letní inspiraci, taky musíme vypadnout někam k moři, už aby to bylo…
Jinak na Vysočinu JEDEME, snad jsem to nezakřikla, protože dosud odolná Kajuša už je třetí týden na hromadě:-(, napřed blicí viróza od brášky, pak rýma a teď od pátku horečky, ze kterých se nakonec včera vyklubala šestá nemoc. Naštěstí od včerejška vyrážka skoro zmizela, ráno jsme byly u doktorky a máme v neděli povolenej odjezd.
Karolínka už od půlky března chodí, ale venku se zatím vozíme na kočáře.
Na neděli se moc těšíme, Lily, určitě platí desátá, však se nějak zabavíme, ju?
Musím běžet, malá se po dvojím uspávání zase vzbudila, kdyby bylo po jejím, trajdá snad do půlnoci:-((( Asi bude po večerech pařit s náma:-)))
Jo, baby, určitě s sebou beru nějakej chlast, asi víno, ať se odreagujeme.
Ještě se ozvu, zatím dobrou, zdravíme všechny!
Jerry + Karolínka (v úterý na Vysočině 14 měsíců!!!)

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 05.04.06 20:30

Jerry, to rozhodně ber:) já se těším, taky vezmu flašku:) nebo dvě?.))))

Představte si, že Jarda byl na služebce v Blavě a dovezl mi večeři, dodavatel totiž počítal, že přijedeme taky, tak v té hospodě objednal víc porcí. Kachnu se zelím a s lokšema a já jsem to teď celé sežrala. Holky, je mi blbě jaxsviňa. Jsem jak sud. CO jsem přestala plně kojit a nechala si napíchat ty hormony, jenom kynu. Ale taky je to tím, že v té debilní zimě se nedá hýbat. Docela se těším, že tam bude zase to jídlo takové a já něco shodím:) Asi letos nebudu brát žádné sladkosti:)

Jdu to sepsat a volám správci.

Čusík, julie

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 05.04.06 20:32

Ahojky,
malý začal kašlat..teda vykašlávat.Sem tam zakašlat a tak podivně mu to tam sípalo,tak jsem mu začala dneska dávat přírodní Hedelix.No a teď se mu i spustila rýma.
Zítra zajdeme k dr,pro jistotu.Já to tipuju na nachlazení nebo zuby(ty spíše).
Tak nám DRŽTE PALCE,abychom nemuseli zůstat doma.Na Vysočinu se moc těšíme.

Gabka

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 05.04.06 20:52

Držíme:)
j.

 
iv-ka
Kelišová 5165 příspěvků 05.04.06 21:21

ahoj
konečně jsem na chvíli připuštěna k netu:)

gabule, moc pěkný, taky bych hned jela.. letos to asi nevyjde, snad příští rok.. jestli teda nebudu rodit:) do Bulharska bych taky jela, slyšela jsem jen samou chválu.

Vysočina:
Klaris, neděla platí, ještě ti zavolám a upřesníme čas, vyhovovalo by mě kolem 10h odjezd. Zpátky psala Lea v min. deníčku, že vás vezme - četlas to? Leo díky:) - prohodíme si pasažéry:)

musím končit R. prudí musí dělat do práce

Ivka

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 05.04.06 21:42

Jerry - tak to bude Michal s tím chozením na tom stejně jak karolínka

po bytě už chodí docela obstojně (nestoupne si v prostoru, musí o něco) takže když gecne, tak už jede po čtyřech… ale už ujde tak 7 metrů a dokonce umí měnit směr a obcházet věci, dřív to hrnul jako bagr:o)

a každej den je to lepší a lepší…

no ale na ven si ještě hošánek počká, včera jsem ho jen cvičně dala na zem (měl obutý botičky tak jsem to musela vyzkoušet ) a šel hned na kolena…

jo holky jak jste docílily toho , že vám prcci nosej botičky??? u nás to bude asik problém. V papučkách doma nejedem takže není zvyklej

 
Pisklatko
Kelišová 6406 příspěvků 06.04.06 00:07

Ahoj babči a bejbátka,
zdravíme:-)
Gabčo super deníček:-) Ouplně mě navnadil na léto:-) Krásně jste to zvládli a dík za info o BLG. Že by příští rok? My se letos chystáme do Itálie pod stany s velkou grupou kamarádů a známých (dospěláků ani nevím kolik, dětí 3 kousky:-) Stany tam jsou postavený celou sezonu, kamarád tam byl, fotky vypadají slušně, tak uvidíme, jak to zvládnem s prďolkou:-) Cesta bude autem přes noc - jináč to ani nejde, že… Doufám, že bude chrupat:-)))

Mako - jéje, s botičkama jsme si užili svý… Jako úplně první jsme koupili bačkůrky - klasický látkový kotníčkový. No a na ně si postupně zvykal, to víš, nechtěl je potvůrka, ale postupně ho to chození zajímalo víc, tak se na bačkůrky vykašlal. Teď je nosí doma, ale ne celej den a s botkama na ven nebyl problém:-)

Vysočina - jéje, já se těším. Hele Juli, když Krista ruší potýlku, můžu jí bloknout pro kámošku? Hodně se nám tím uvolní místo v auťáku, páč má cestovní nějakou velikou… Co říkáš?
Chlast beru i já (nebo zakoupím na místě), v úterý oslavíme moje narozky, což? Bude mi krásných kulatých úžasných třináct:-) Ovšem jednička tam není a za tou trojkou je nula:-))))

Dneska poho den, Máťa byl pohodovej:-) Jen se poslední dobou budí během spánku a chce mě… No tak snad na tý Vysočině zapaříme společně - no při nejhoršim si vezmu flašku nahoru:-))))

Tak pá, jdu do hajan

Pískle s Máťou

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 06.04.06 07:51

Bré ránko,
děkuji za pochvaly,prostě už jsem nás chtěla letně navnadit :-)

Noc oproti očekávání v pohodě.Vzdávám tímto hold zvlhčovačce vzduchu :-)
K dr.raději zajdu na poslech a taky kvůli vám,abychom náhodou neroznášelinějakého bacila..to bych se radši bacila :-))

Včera porodila kamarádka holčičku 2,5kg a 48cm-Tamarka.
Tak jsem se rozněžnila :-))
Hezký den,tady to vypadá na slunce.

Gabka a Štěpíno

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 06.04.06 08:30

Pískle, jasně, už s váme od včerejška počítám a myslím na vás, neboj:) A na oslavu se těšíme. Když teď budete mít místo, nezapomeň na dort:))))))) Vlastně ne, nic neber, držím dietu:)

j.

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15327 příspěvků 06.04.06 08:42

všem dobré a slunečné ráno,

Julko- na dietku se vykašli. drží se vždy až PO dovolené !!!

Gabko- držím pěsti, at jste zdraví. prosím tě, vem mi ty tepláčky. ď.

Mako- s botičkami ti neporadím neb náš štěpán je přímo miluje. sám si je zkouší obout. včera došly nové bačkůrky a HNED jsem mu je musela na:,–(it.

ted se š. skoro každu noc 1× vzbudí a brečí. ouh shit :-(((. samo,že ho necháváme v postýlce, až zase sám usne. ale štve mě to i kvůli Vysočině,at vám nebudí děti. budu se snažit jej hned utišit.

dívala jsem se na předpověd počasí a bohužel změnili jí :-(( z 19 C udělali jen 13 a při slunečním svitu ( tak to psali ) bude 17 C. ale fusak fakt neberu .

I+.š.

 
iv-ka
Kelišová 5165 příspěvků 06.04.06 08:59

Irias,
počítej s tím, že po dovolené se vrátíte kus zpátky v nočním spaní:))
aspoň my to tak vždycky máme.

Už se na vás všecky moc těšíme,
ahoj
Ivka

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 06.04.06 10:04

Tak to máme potvrzené, jenom potřebuju vědět, jestli někdo touží po sousedních pokojích, tak mi to napište během dneška a taky odsouhlasit zahřátí vody v bazénu za příplatek. byla to asi 50kč na každou za celý pobyt. Teď má 28. Já jsem rozhodně pro. Tak pište, pište, ať to máme všechno. jo a taky nemusíte odjíždět hned po snídani, pokud byste chtěly, udělají vám ve čtvrtek ještě i oběd. Vařič nebude, ale dá se domluvit v kuchyni, že nám pro ně nějakou přílohu udělají. That´s all.

julie

 
lily
Kecalka 194 příspěvků 06.04.06 10:11

Ahoj baby a baby,

přestože jsem četla již dříve, tak dnes pro mě poprvé v novém deníčku!

Gabule - já bych se Bulharska podívala hned, ale pro letošní dovolenou jsme zvolili domácí a známé prostředí hotelu Petr Bezruč (po našem - Beznoha:)) v Beskydech. Máme totiž i starší dcerku, které bude za týden patnáct, takže cesta letecky někam k moři plus minus pade:((( Tak jsem objednala dovču za dvanáct pro všechny na celý týden a dalších deset tam můžu tím pádem roztočit!!!! Akorát jsem to ještě nikomu neřekla:o)) To o tom roztáčení - samo:o)
Deníček je moc super a až se budu u Beznohy koupat v bazénu se slanou vodou, budu na to moře alespoň myslet:)))))

Divíte se, že jsem dnes tak pozitivně naladěna? Nebudete tomu věřit, ale podařilo se mi sehnat golfky!!!!!! V sobotu večer mi je osobně doveze zástupce Peg-perega až domů:o))) Jsem to ale holka šikovná…Za odměnu jsem si k tomu doobjednala tašku na madlo:)) A chcete slyšet perličku? Pro celou ČR, přišly po dvou měsících ČTYŘI kusy v této barvě!!!! Takže jestli jsem to právě nezakřikla, na Vysočině budu dělat velkýho machra, protože s nima pojedu úplně poprvé:o)))
No, už dost chlubení…:))))))

Iv-ko - nemáš za co :)

Klaris - Iv-ka Ti správně připoměla moji nabídku na odvoz zpět do Brna. Jelikož jsi na ni nereagovala, myslela jsem si, že pohrdáš mým řidičským uměním:))))) Pokud tedy budou golfky, tak by jsme se měly v poho vejít i s Tvým velkým kočárem, protože můj už bude doma:)))) Však uvidíme na místě.

Irias - díky že sleduješ předpověď:)) Já na ni kašlu a proto jsem včera na prochajdě skoro zmrzla......
A měla jsi pravdu - je to návykové!!!!!!!!

Jerry - pro nás platí co jsme si domluvily - kolem desáté vás vyzvednu. Plus minus, podle toho jak se sbalíme. Každopádně Ti napíšu až budu vyjíždět z Lesné, což znamená, že u vás budu tak za patnáct minut. To aby jste nemusely stát na chodníku jak žňová hlídka:)))

Tak ženy, to je pro dnešek vše - sluníčko svítíčkuje, bude nový kočárek, dítě spinká, přijde tchýně..... ale fuj, teď jsem si to pokazila:))))))))

Mějte se krásně jarně

Lily a Leuška

 
lily
Kecalka 194 příspěvků 06.04.06 10:14

Julie - já jsem rozhodně pro dohřátí bazénu. Leuška by to možná vydržela, ale já ne:o))))

L.

 
skrolan
Extra třída :D 12299 příspěvků 06.04.06 10:23

AHOJKY

Tak jsme dneska vstavali v sest, stihli jsme uz ranni mlicko, poszdni snidani, nakup v Albertu - samozrejme s naseima krasnyma golfkama. hihihi, a ted Kubik usina v postylce.

Lily, tak to si machr! Gratuluju ke golfkam. Ze sis s nima ale dala fusku, co?

Kdo tady psal - ze po ukonceni kojeni ta vaha jde hnedka nahoru? Je to fakt pravda. Taky jsem to pozorovala. Uz si taky nedavam jen tak cokoladu denne. Ale ku podivu, jak nekojim, tak ani nemam takovou chut na sladke a jidlo vubec. Nejak mi v posledni dobe proste nesmakuje. Ze by jarni unava???

Boticky - taky nemame problem. Kubik vi, ze venku je a-a -spinavo - tak musi mit boticky, jinak by ven nemohl a hotovka. Na doma mame papucky - nedavam porad, jen obcas - na prezku.

Tak este poradne doplanovavejte tu vysocinu, at na nic nezapomenete. Ja budu ten tyden, co si budete uzivat, travit vetsinou u zubare. Jdu na ten pevny strojek. Drzte palce - zacinam mit strach.
Ale nevzdam to!!!

Eva a Kubik

 
Ifca1
Echt Kelišová 8775 příspěvků 06.04.06 10:50

nazdar ženský,

no vy mi teda dáváte, já snad na ten hol.dvůr pojedu sama nebo co? Aspoń tři další, prosím prosím!!!!
Přece když jedete na dovču, taky platíte zálohu…zkusím to s tím chlapíkem ukecat, ale asi mívaj dost plno, takže on si nechce asi zbytečně blokovat pokoje… nechci vás přemlouvat do čeho se vám nechce, tak abych to ale kdyžtak zrušila včas…

Dovču u moře jsme odvolali, vzhledem k tomu, jak probíhala cesta autem k tchánům, cca 4-5 hodin, a do Chorvatska je to nejmíň jednou tolik…takže vezmem zavděk českým mořem - Lipnem a něčím poblíž, beztak zase k těm tchánům pojedem a to myslím kubovi bude stačit ažaž…jo jinak je mám tady na víkend, paráda, dozvěděla jsem to včera a prej že to přece dávno vím…no comment

Včera jsme byli na tý endokrinologii, varlátko rozum nedostalo, takže jsme vyfásli tři injekce, každej tejden jednu, chuďátko moje malý, jen pro němusím do lékárny a domluviot se s dr, kdy je bude píchat, auau, asi budu plakat s ním:-(

irias - Kubu nafotím a sestřihem se pochlubím…jenom mě musí Viki naučit stahovat fotky z foťáku, ostatní už zvládám, tohle jediný mě brzdí

kuba se snaží usnout a nějak mu to nejde, tak jdu to kníkání omrknout

ivča a kuba

 
Lliduska
Závislačka 3845 příspěvků 06.04.06 11:18

Ahojky…
Gabule fakt se ti deníček povedl…všechny nás tady navnadil na ty dovolený…

Ifčo nezoufej…my jedem na dovolenou taky ke tchánovcům do Rakouska…takže sme na tom podobně…žádný moře…Tchánovce přeži ve zdravým rozumu…my se do toho dvora taky bohužel nedostaneme, páč je to za a) daleko a za b) moc drahý…na vysočinu jedu jen proto že je to docela blízko od nás…a taky jsem pro aby ste holky co ste ostříhali mrnousky hodily foto…jsem zvědavá jak je to změnilo…

Lili gratulace ke golfíku…jsi holka šikovná…a tchýní si nenech zkazit tu krásnou dobrou náladičku…

všem začínajícím marodů i těm skoro končícím..(štěpík, kája a spol.) at ste co nejdřív ok…at se na vysočině slezeme co v největším počtu…

Klaris, tak prej budeš s náma na pokoji…jsem ráda že mezi těma našima klukama bude i jedna princeznička…snad to zvládneme ne…

Evi co tady píšeš o tloustnutí…po dvou dětech jsi jak proutek…kéž já bych byla taková po dvou dětech…:o)))

už nevím co sem to .......

jdu dodělat oběd…pááá

Lída a Ríša

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 06.04.06 12:01

Ahojky,

tak je to V PYTLI :-((

Je mi to moooc líto,obrečím to ale nemůžeme jet :-((
Malý má antibiotika-zánět nosohltanu :-((
Fakt je to na ho..no :-/
Ke všemu začalo být blbě i mi-bolí mě v krku :-(((

Moc mě to mrzí ach joooo :-((
Bééééé :-(((

Gabka

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 06.04.06 12:51

Jilie - chceme obrovský pokoj s terasou a výhledem na moooooře:o)))))

jo jinak co bylo jen minule blbý bylo to chození po venku:o( pak jsem z toho byla nemocinkaná.. mládě samozřejmě ne:))))))

Gabule - tak to je nám líto:o(((((

Ifčo - my zálohu zaplatíme, chápu obě strany, jednak vidíš třeba u Gabule - dnes jí prcek omarodil a nejedou, tudíž nepřišli o žádný prachy,

my jsme měli jet do tater, manža se tejden dost ošklivě vyboural na kole a přišli jsme o 8 litrů…

lepší je neplatit, ale v současné době to bývá opravdu vyjímka:o)

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 06.04.06 12:55

a řekněte mi v kolik přijedete…jestli tam budete vopruzovat už třeba v jedenáct tak se k vám rádi přidáme.

Beru velkej kočár a fusak taky, dnes tam byla sibérie jak prase takže se… na hrdniství…

na požádání můžeme více odvážným fusak zapůjčit (dle zkušenosti z minula - vycházek bylo minimálně:o)))) tak kdyýž ho nebudeme používat, tak … šak znáte to:o)

Hlásíme se na koupání dopoledne a chceme taky přitopit a doufám že se mi nebudete smát páč já narozdíl od kristy mám plavky co jsem si kupovala před těhu..... a nejsou mi zrovna akorát…

tak pá

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 06.04.06 13:21

Mako, ten pokoj samo zařídím, já ho mám přece taky. Jen jsem chtěla vědět, konkrétně u tebe, jestli chceš ten stejný jako posledně, jakože budeme sousedky.
Já mám sice plavky nové, ale jedu v celkových stařičkých. Teda beru je s sebou. Na cestu se normálně obleču:))))

j.

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 06.04.06 13:24

jo a my taky přijedeme už před obědem, takže nás tam bude na opruz víc:)
 j.

 
Dana26
Echt Kelišová 9105 příspěvků 06.04.06 13:46

Jem rachle.Letím předat prcka babi a za Mirdou do školky.Budeme zdobit vajíčka.

Lily,holka šikovná:-)))).Gratulace ke golfáči.
Plaánuješ dovču na Bezruči?Tam je to super.Potom prosím fotky.Já si nostalgicky zavzpomínám:-)

Gabčo,ať je Štěpulka brzo zdravý

Letím.Večer se ještě ozvu

Dana

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 06.04.06 14:07

Ahojky Jarnulky,

prejeme vam, at si srazik na Vysocine hezky uzijete a mate slunecne a teple pocasi!!

Mata, Roderick a Beda(38tt)

 
skrolan
Extra třída :D 12299 příspěvků 06.04.06 14:37

Lidusko, jeeeee, diky.
Ne ze bych zrovna tloustla, ale vidim to na brise - vydouva se jak po hrachovce. hihihi

Gabule, to je mi moooooc lito. To cloveka dokaze nasr… Tak snad priste.
Me to taky stve, ze nejedu, kdyz tady „vidim“ , jaka je uz ted supr nalada.
I kdybych nemela toho zubare, nejvetsi problem by byl, jak se tam vubec dostat. Jinak by se snad vse zmaklo a Domca by si se Standou vystacili. Jak rikam - snad nekdy priste.

Taky jsem uz Kubika - ostrihaneho - vyfotila. Vecer poslu fotky - pro srovnani. Je to fakt uz jine ditko. Dneska me to tak chytlo a chtelo se mi i pobrecet - ze to tak utika, a ze uz tu nemam to miminko malinkaty prdolaty...... Tak snad zas nekdy to treti.....

Eva

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15327 příspěvků 06.04.06 14:42

Evi,to já určitě nebrečím, že už nemám malušenký miminko. já chci už totiž partáka na výstavy, divadla a tak :-))))) s mimuškama se vyžiju u jiných, bez těch starostí :-)) Ale že nejedeš, ,mne mrzí :-(((

Gábi, to je velká škoda!! ještě že jsme se k vám v zimě stavili !! ale až zase pojedeme z Beskyd, tak se zastavíme a dáme někde v Ově kavčo a vše nám ukážete :-))

Dnes jsem četla deníček Missorky a asi do toho taky půjdu, tedy do romantického víkendu. na manžovi narozky čekat nebudu ( má je až v lednu 2007 !!),ale možná na ty moje v říjnu..... to bude bááájo !!

na fotky se, milé kadeřnice !, moc těším.

I.

 
Krista
Závislačka 4120 příspěvků 06.04.06 16:17

Ahoj ženy.
Tedy Gabule, to je smůla, už jsem se těšila, že tě taky poznám a ono prd. Ale to se nedá nic dělat.

Tak když nevezeme Klaris, tak můžu naložit celý auto bordelu, jupí!

Dano, díky za nabídku hlídání, ráda přijmu. Ještě máme domluvu s Julkou, tak snad aspoň využijem bazén pro sebe, když už tam nemůžu pustit prĎocha.

Julko, tak já chci ten pokoj s výhledem na moře vedle Maky, jako posledně!

Boty, Mako, to u nás vůbec ze začátku nešlo. Koupila jsem bačkůrky na doma, celá nadšená, ale dítě si je rvalo dolů a řvalo. Tak jsem to zkusila za pár týdnů a vytrvala jsem, napřed si je sundavala, ale když jsem jí hned nějak zabavila, tak si jich už přestala všímat. Boty na ven zatím nemáme, páč nechodíme.

Ale dnes pozor, pokrok. Zuzanka se opřela o mašinu a jela s ní několik metrů sama, pěkně si jí tlačila před sebou.

Beru fusak, rozhodně. Auto ho uveze a kdyžtak bude ležet na pokoji, no.

Tak zatím pa, jdu si psát seznam věcí.
K+Z

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 06.04.06 18:19

Julie - koukám že sestava bude stejná, neb jako sousedi jste se mi zamlouvali… takže zdravíme Zuzanku a Bertíka alias sousedy.o))))

doufám že je z toho patrné, že chci ten samý pokoj jak na podzim:o)

Seznam věcí už napůl mám

jo berete vodu?????? já nepřevařuju, ale michalovi furt dávám na pití vodu nebo vodu s nepatrným množsvím šjťávy a furt teda fromin…

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 06.04.06 19:32

jojo, počítala jsem s tím, takže to tak nahlásím. Jinak další požadavky jsou, že bude Ivka s Jerry vedle Irias. Jinak nikdo dál nic?

Bertíka zlobí zuby a dneska celý den pofňukával. Teplotu ale nemá, takže to snad bude ok. Nerada bych byla další odpadlice.

Mako, hoď sem ten seznam:)

Já beru taky i fusak. Správce pravil, že tam bývá kosa. A jak říká Krista, auto to uveze. Taky beru odrážedlo a něco na písek:) Jaké berete hračky?

Omlouvám se všem, že to tady zahlcujeme Vysočinou, ale je to teď holt aktuální. my vám to vrátíme, nebojte:)

Lily - Klaris má taky golfky, takže jste v poho:)

julie

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »