Jarňulky 2005- CESTOVATELSKÝ DENÍČEK Z CHORVATSKA

Rodičovství

Milé Jarňulky,   i letos jsme se rozhodli pro dovolenou v Chorvatsku na Istrii. Naše kritéria byla : blízká pěkná pláž, bazen u hotelu, klima a tv  na pokoji a animační programy :). To vše dle katalogu splňoval hotel Laguna.A tak jsme v polovině července odjeli za odpočinkem :) 1.den odjezd v sobotu cca v 0,30 hod. Manža odnosil všechny zavazadla do auta, já delší dobu budila Štěpánka,  převlíkla jej a nasedli a frčeli jsme nach dovolená :). 

Dálniční rakouskou známku jsme již měli koupenou a slovinskou jsme koupili na rakouské benzince. Díky bezcelní zoně jsme v klidu projeli i první dvě celnice. První styčný bod Maribor ( ve Slovinsku), kde loni byly zácpy, byl nyní díky zrušeným cestnicam- mýtným, v pohodě. Dálnice krásně průjezdná, bez kolon. Dalšímu styčnému bodu- hraničnímu přechodu do Chorvatska v Koperu jsme se raději uplně vyhnuli ( loni jsme zde uvízli ve 2 hodin. koloně v pravé poledne, ještě dnes je mi z toho špatně) a jeli přes jiný menší přechod. Cestou jsme několikrát odpočívali, manža si musel jako řidič dáchnout (v Rakousku je spousta odpočívadel),ve Slovinsku jsme dokonce zastavili v restauraci na ranní malé espresso :-) . Po 10 hodinách jsme byli na místě a v hotelu nás hned do 15 min ubytovali, tedy po 11 hod jsme již vybalovali. SUPER !!! Pokoj byl díky přistýlce malý, ale na to jsme byli upozorněny předem v CK. Pokoj byl na začátku chodby v 1.patře s balkonem s výhledem do parku a na moře, ale v klidné zoně… byli jsme spokojeni :-). Hned první den jsme se prošli podél pobřeží do blízkého starodávného městečka Novigrad a pak se šli i koupat do moře.
2.den -hned ráno už svítilo sluníčko, tak rychle na pláž :-). Našli jsme si klidnou část oblázkové pláže a měli až do konce pobytu stejné místo, vč. sousedů z obou stran :-). Vydrželi jsme zde až do odpoledne, samozřejmě částečně schovaní ve stínu. Poslední roky už není trend se opalovat, spousta lidé odjíždí domů jen lehce opálení. V poledne se pláže vyprázdňují a vrací se sem až po 15 hod, také jsou plné píniové hájky.
3.den - ve 3 hod v noci byla děsná bouřka, ale ráno po dešti ani památky, už svítilo sluníčko. Po snídani tedy opět na pláž. V poledne jsme šli na pokoj, dali sváču a koukali na americké seroše,např. Přátelé, Chůva apod.Chorvaté mají jen titulky, tak se aspoň zdokonalíme v AN :-). Po večeři jsme se procházeli po pláži. Štěpánkova perlička- něco jsem mu nechtěla dovolit a on povídá: „Maminko, vždyť jsem tvůj NEJLEPŠÍ SYN „
4.den -opět slunečno. Poznali jsme blíže první sousedy na pláži - rodinu z Bratislavy, hlavně s paní se moc dobře povídalo, byla moje krevní skupina. Škoda jen, že měli už větší dceru ( cca 15 r.), Štěpa mohl mít kámošku :-). Odpoledne jsme si vyjeli vláčkem do Novigradu na nákupy a prochajdu. Pak šli na dětské hřiště. Zde se Štěpánek seznámil s pár klukama, jedním z nich byl 2-letý Ondrášek z Brna :-). Další Štěpova perlička- opět jsem východně působila a on povídá „já se z té maminky zblázním". Tak ho poučuji, že tohle se mamince neříká a on „ Já si to taky říkám JEN PRO SEBE" Když viděl, že se smějeme, tak dodal „ Je to legrace, že ?!„
5.den -opět slunečno a pláž:-). Zde nám už drželi místo naši známí z Bratislavy. Dost foukal vítr, ale my byli schovaní za skálou. V poledne jsme šli na pokoj, kde jsem si i zdřímla :-). Kluci pak šli sami na pláž, kde byli až do večera a já si četla na pokoji. Večer ve 21 hod začala dětská diskotéka. Štěpánek se na ni celý rok těšil ( loni se animátorům moc povedla). Bohužel tento program byl velice slabý, resp. žádný. Animátoři, kterých bylo 7 !!! připravili jednu soutěž a pár tanečků. Dětí tam bylo jako smetí, takže Štěpu by ty větší ( nebo i neukáznění rodičové !) umačkali . Tancoval tedy u našeho stolu a pil dětský koktej a na parket se šel vyřádit až po skončení „programu“, kdy jen hrála hudba. Takže byl nakonec spokojený :-)
6.den - opět slunečno, pláž a v poledne klid na hotelu :-) Štěpa si skoro pořád hrával s Ondráškem, stali se z nich velcí kamarádi. Ondrášek se od Štěpánka naučil i pár „dobrých" věcí :-) Všimli jsme si, že Š. rozlišuje, zda si hraje s mladším či starším dítětem, bývá buď trpělivý a učicí, ale s většíma ten raubíř, co pořád běhá a chce se „bít" .
7.den - ráno začalo bouřit, pak déšt a nakonec pršelo celé dopoledne. Jeli jsme tedy na výlet do Poreče, kde jsem byla asi před 15 lety. Poznala jsem tam jen velký market :-). Odpoledne ale vysvitlo sluníčko a my se vydali podél pláže do Novigradu, dali si pivko, kávičku a koktejlík a opět se procházeli po přístavu. Nemůžeme se pohledu na moře a lodě nabažit :-). Pak jsme byli na dětském hřišti, kde si Štěpa hrál se slovenskýma klukama. Jejich hru vedl právě on a vůbec mu nevadilo, že kluci jsou o hlavu větší. Asi výchova ze školky :-).
8.den - po snídani jsme zabalili kufry a tašky, manža odnosil věci do auta a pak šli na pláž. NAPOSLEDY :-((((. Štěpánek si hrál a plaval s Ondráškem. Ti pak jeli v poledne domů a Štěpánek se rozplakal lítostí. Slíbili jsme mu, že uvidí Ondráška v Brně :-). Odpoledne jsme i my jeli domů. Cesta opět klidná, bez kolon, klimatizace jela na plné pecky. Přestávky jsme dělali jen krátké a tak jsme byli za 7 hodin doma. Ovšem doma nás čekalo nemilé překvapení. V zadní místnosti bytu - obýváku svítila velká lampa. Manža stál i s těma taškama jak přimražený a odmítal se pohnout. Šla jsem tedy dál a viděla, že veškerá elektronika a nábytek je na místě a pomalu jsem se uklid·novala. ASI jsme jen zapomněli před 8 dny zhasnout :-))) Manža -ekonom je z toho doteď špatný :-))

celkové hodnocení :
jídlo-výborné, výběr nejm. z 10 jídel. jediná vada- hooodně špatné kafe, pila jsem raději čaj
dětské vyžití-animátoři, jak jsem psala, nif mof. Ale bylo tam pěkné nové dětské hřiště. Taky dost frčel minigolf, trampolíny a kola.
pláž-plná restaurací, byly zde oblázkové i betonové nebo o kousek dál travnaté.
ceny-byla****úplně zbytečná ta hysterie o oneúnosných cenách v HR. Kafe bylo o dost levnější a pivo a jídlo stálo tak, jako ve větších městech tady. Nakupovali jsme zde potřeby na pláž, boty, kámoška i kabelku :-). I potraviny v obchodech mi nepřišly drahé a výběr jako tady .
Bylo nám tam moc prima a příští rok se už teď těšíme opět do HR nebo Turecka či Řecka :-) ****
Irias + Štěpán 3 r. 5m.

Peletonek :
Ivous - 15.2. Eliška
Kris - 17.2 . Vojta
Gabule- 18.2. Štěpán, 11.9.2007 Emma
Maka- 18.2. Michal, 18.12.2006 Matěj
Irias- 18.2. Štěpán
Borůfka- 19.2. Erik,23­.7.2006 Adam, 6.7.2008 Teodora
Solcka- 19.2. Ondřej, 29.1.08 Martin
Skrolan- 25.2. Jakub,1­.9.1996 Domini­ka
Luja- 26.2. Jakub, 13.7.2006 Kryštof
Hajdula- 28.2. Ondra, TP 17/10 2008
Iv-ka- 28.2. Lukáš,20­.7.2007 Ondrá­šek
Krista- 7.3. Zuzanka, 1.3.2007 Tomášek
Mava- 7.3. Libor
Liduška- 11.3. Ríša, 12.7.2007 Niki
Monika M- 17.3 Terezka, 29.8.2006 Filípek
Petulinka- 18.3. Sofie, 25.2.2008 Evžen
Julie- 19.3. Albert
MaKačka- 19.3. Bára
Lily- 24.3. Leuška
Ifča- 30.3. Jakub, 2.7.2008 Kačenka
Efča- 30.3.Vojta
Pískle- 3.4. Matěj
Sandrik- 3.4. Anetka
Dana 26- 14.4. Vojta,6­.2.2001 Mirda
Olda- 15.4. Vítek
Brňačka- 3.5. Nelinka
MataP- 20.6.2003 Roderick, 24.4.2006 Fre­derika, 16.1.2008 Bea­trica

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 22.07.08 07:57

Ha, prva.
jdu cist.  

jinak dobree raaanoooo.  

eva

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 22.07.08 08:05

ha druhá taky nepřečteno:o)
jinak přeju dobré ráno:o)

 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 22.07.08 08:12

Tak jeste jednou dobre rano.  

Irias, denicek suprovy. Krasne se to cte, kde vsude jste byli, co jste zazili a jek se vam tam libilo.
Je fajn, ze si to i Stepanek takhle paradne uzival, a ze si tam nasel i kamarada  a jak pises, i Kuba rozlisuje vedovou hranici. S malymi detmi se hraje uuuplne jinak / a jsem z toho snad i vic nadsena, nez kdyz raubiri a lita a krici s temi vetsimi. Ale to asi vse proste k tomu patri.
No a ty Stepankove hlasky, co ty deti nevymysliiiii. Take se kolikkrat drzim a snazim udrzet prisnou vychovnou tvar, kdyz kecne nejakou legrandu, ale manza ten se dycky otoci a rechta az nadskakuje. hihi  

No a suma sumarum / dovolena uzasna, pocasko vam vzslo, vsem se libilo, co vic si prat. Snad jen aby i ta dalsi byla alespon tak dobra jako tato.  

A male pozitivum v dnesnim uprsenem dni / od soboty teplo a slunecno. Tedy prej. Tak uvidime.  

Jdeme ke kamaradum na capucinko a hru a pak s detma do hernicky v KIKA, takhle dopoledne ta kor o prazdninach tam nikdo nebyva.  

hezky den  

eva a kubulka, co prave Dominice rabuje suplik a vi ze to nesmi a niky to nedela, je nacase zakrociiiiit. uaaaaaaaaa.

 
iv-ka
Kelišová 5139 příspěvků 22.07.08 09:12

třetííí:)
a jdu číst
iv-ka

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19496 příspěvků 22.07.08 09:38

Čtvrtá a mám přečteno  

Irias - krásný deníček, je vidět, že jste si to náramně užili všichni tři  

Skrolan - doufám, že nějaký ten výtvor pro tebe bude dřív než příští léto :-) počítám s tebou a jsi v pořadí ;-)  

Venku he hnusně a prší, to je léto, chjo, snad jim vyjde předpověď na víkend. Chystáme se do Kadaně, tak abychom taky mohli být chvilku venku.  

Ještě se dneska ozvu, ale zatím je to ode mě vše
 Sandra

 
Mava
Generální žvanilka 24709 příspěvků 22.07.08 10:18

Ahoj,  

Irias přečteno, pěkné. Jsi rozená spisovatelka.

I já se teda pokusím o malý výtah z naší dovolené.  

Jeli jsme ve složení já, manžel, Libča, moje neteř Jitka /12let/, moji rodiče, moje sestřenice s manželem /45let/.
Ubytování jsme měli již dopředu domluvené v apartmánu s kuchyní, vařili jsme si sami.
Vyjeli jsme v pátek kolem 22,30hod. Libču jsem už večer nedávala spát, doufala jsem že bude spát cestou. Hohooo jak jsem se zmílila :o). Liborek usnul až před Vídní a už v Alpách byl vzhůru. Když viděl hory, ptal se jestli jsem zabalila jeho modré lyže. Cesta byla pohodová. Žádná zácpy, nehody a žádné kontroly celníků či policije. Zastavovali jsme asi každé dvě hodiny. Mé sestřenice manžel je invalida, potřeboval se protáhnout. Ráno v 9hod. jsme už leželi na pláti v Caorle. Bohužel jsme museli čekat do 17hod. na klíče od apartmánu. Naštěstí jsme měli slunečník a nějak jsme ten den na pláži vydrželi. Apartmán nás velice překvapil svoji výbavou. Kuchyň velká, veškeré kuchyňské pomůcky, velký plynový sporák, horkovzdušná trouba. V koupelně sprcháč, toalete, bidet, pračka. Dvě ložnice v jedné jsme spali mi s neteří na přistýlce, v druhé sestřenice s manželem, naši na gauči v kuchyni.  U apartmánu zahrádka s houpačkami a na pláž jsme to měli asi 200metrů. Pláž nádherná, písečná. K apartmánu nepatřila lehátka a slunečník na pláži, leželi jsme tedy hned u moře na prostěradle pod vlastním slunečníkem.
První tři dny nás zaskočili obrovské vlny dle odhadu tak 1,2metru. Libča se nejdřív bál, ale když jsme ho s rukávkama po:,–(ili do člunu, byl nad míru spokojený. Neustále měl zavřené jedno oko, tak jsem se ho ptala zda ho štípe sůl z moře v očích. Odvědil, že ne, že je pirát. Člun jsme museli ve vlných pěkně držel, s Liborkem to hezky házelo. Jednou se přes nás převalila pěkně velká vlna. Liborka mi ze člunu srazila, naštěstí jsem ho držela za ruku. Oba jsme byli pod vodou. Libča to zvládl jako pravý pirát, vynořil se, hupl na člun a hurá do vln.
Dny byli skoro stejné. Ráno na pláž, přes poledne domů, uvařit a odpočinout. Libča většinou usnul se sestřenicí s mp3 v uchu. Měla jsem do zásoby nahrané hurvníky. Kolem 15hod. jsme se vraceli na pláž. Na pláži jsme cvičili aerobik /přicházela cvičitelka ve stejnou dobou/ chodili jsme na zmrzky, na trampolíny, skluzavky a trenažéry. Pouštěli jsme draka /dovezli jsme si z domu/, sbírali mušličky a chodili nakupovat k černochům na pláži. Tam se uzavírali senzační obchody. Jen namátkou já kabelku za 2eura, šaty 2eura, manžel s Liborkem brýle 14eur, řetízek na nohu 4eura… a tak dále a tak dále.
Večer jsme vyráželi do města. Jeden večer do staré části, kde je šikmá věž. Něco jako v Pizze. Jsou tam i „oživlé kameny“. To jsou zvířata či lidé vytesaní do kamenů. Jeden den do dětského centra Gomamagica. Vstup byl pro děti 7eur, dospěli zdarma. V centru jsme byli neomezeně. Byli tam nafukovací hrady, skluzavky, hračky, velké stavebnice, autíčka, bazén s kuličkami. Vydrželi jsme tam asi 2 hodiny. Děti se tam vyřádili suprově. Další den jsme byli na diskotéce na pláži. Libča vytáčel a pořád křičel, že je to jak na svatbě. Další večer jsme ochutnali místní pizzü, další si půjčili rigšu /kolo pro 6 lidí/ a projeli město. Jinak jsme korzovali, pojídali zmrzliny a jen tak si užívali.
Počasí nám vyšlo. V noci byla občas bouřka, ale ráno krásně.
Cesta domů super,opět bez kolon či nehod. Liborek usnul kousek za Caorlem. Spal pouze hodinku. Pak chtěl čůrat, ale odmítal čůrat do pleny. Tak jsme za jízdy čůrali do nočníku. No přála bych vám to vidět. Pak už neusnul, snad až za Vídní asi hodinu před domovem.
Jestli za rok vyrazíme nevím, ale už teď bych jela :-)  

Balení: hračky k moři, na aparmán, oblečení dospělí jen letní /neměla jsem žádné dlouhé kalhoty/ Libča měl jednu teplákovku. Nám se hodil Raid a repelnt proti komárům. I tak jsme byli strašně dozobaní. Jinak už nevím na co bych upozornili.  

Irias tobě velký dík za radu prášku proti průjmu. Ještě v pátek před odjezdem jsem ho Liborkovi dala a po průjmu ani památka.  

Pokud jste dočetli až sem, gratuluji a omlouvám se, že jsem se tak rozepsala.
Marťa+Liborek

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15139 příspěvků 22.07.08 12:48

ahojte,  děkuji za reakce na deníček :-)
Mavo-  i vy jste si vše krásně užili a je vidět, že u moře je vyžití všude stejné :-)))) s tím průjmem jsem pak na vás myslela a jsem ráda, že prášky zabraly
ještě před dovčou jsem koupila  DVD Vlaďka, taťka a hádanky ( z Minimaxu). holky to  vychválily v diskusi. Bohužel nám to náš dvd nebere, tak je to nutno pouštět v pc. No, štěpa tam CD napoprvé bez problémů dal a ted si to sám pouští. ještě mne poučuje, že jsem nezapla zvuk. vůbec z toho nejsem nadšena, je na manipulaci s pc malý. odmítáme veškeré gamesky v pc. kdybych to věděla, ani to nekoupím… a navím, bere mi místo u komplu :-)))
ještě, že mi to vynahradí v knihovně, vypůjčil si zase spoustu knížek, fuuuuj pc  

ted mne volá, at jdu předčítat a pak mne čeká postupné žehlení těch 7 praček    pa, Irias

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 22.07.08 13:21

Ahojky,  

nejdřív jsem musela dočíst starý deníček.
Irias, díky za nový. Chválím taky za doplnění pelotonku. Hned bych si s tím mořem dala říct, je vidět, že jste si to holky i s rodinkama krásně užily.  

Včera jsme měli hysterické zakončení dne. Babička s Ondrou přišli oba s pláčem ze hřiště. Ondra si najednou vzpomněl, sebral se a utekl jí, sám z hřiště skoro až domů, je to sice asi jen 400 m přes Stromovku, ale je tam most nad kolejema a pak silnice. Babička za ním letěla a nemohla ho dohnat, volala na něj, ale on se prý chechtal a letěl dál. Pak ho chytila a jak se o něj bála a byla v šoku, tak ho seřezala. Takže Ondra brečel, protože od babičky to nečekal, bylo to poprvé. No a máma brečela taky, protože se bála, že se mu něco stane. Takže se tady pak udobřovali, no to teda bylo!                   
Jó, u nás se taky žehlí, dneska dopo jsme nebyli venku, páč pršelo, tak jsem si dala skoro dvě hodinky u žehlicího prkna a zítra mě čeká asi ještě stejná dávka. A odpo jedeme na nákup do Tesca, není tu vůbec nic.  

Evi, s kuframa by to mělo být, jak píšeš. 20kg na osobu, takže snad pokud budete mít s manžou jen jeden kufr pro dva, může mít 40 kg. Ale myslím, že to nevidí moc rádi. Jinak, pokud by jste měli navíc zvlášť třeba slunečník nebo něco podobného, přepraví to většinou bez problémů a bez příplatku, oni to rozepíší na váhu letadla…
S pitím Ondry.. vypije za celý den tak 1,5 l čaje a ředěných džusů, což si myslím, že je celkem akorát, ne? Plínu právě nemá už skoro měsíc, manža k němu pořád vstává 3× za noc…už mě to ani nevzbudí :-)))    

Hanka

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15139 příspěvků 22.07.08 13:34

Hanko- to byl tedy zážitek s Ondrou, uuuuf  

HOlky, nebyly jste některá ted na něčem dobrém v kině. mám volnáska do Cinemas a nevím na co jít s manžou. co tak Sex ve městě či Wanted ????? Bathory se celkem bojím…      díky,I.

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 22.07.08 13:47

Irias, na Sexu ve městě jsem byla, je to dobrý, ale spíš „holčičí“, tak nevím, jak by se to manžovi líbilo. V celém kině byl jen jeden chlap. Bathory se taky bojím, ale dobrý film bude asi Mamma mia, jen si nejsem jistá, jestli ho už dávají. Jinak já mám ještě zálusk na Jak ukrást nevěstu… to bude asi oddychovka..

Tady začíná bouřit, ach jo, snad nebude slejvák…

Hanka

 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 22.07.08 13:58

Tak odzadu, neb Irias mi kapla na strunu:  

jooooooo, SEX VE MESTE. Doporucuju. Uz jako serial me vedel pekne nabudit a naladit a dycky jsem pak mela dobrou naladu. Videla jsem a supeeeeeeer. Tedy mne se to moc libilo, clovek to samo musi brat s nadhledem, ale splnilo to ocekavani z filmu tohoto druhu.  

Bathory - nevim, nekdo pise , ze krvak, ale urcite bych si na to zasla, videla jsem ted dokument o nataceni, mluvil Jakubisko a hodne pekne a lakave, takze urcite to videt chci, ale musim mit chut a naladu na tento zanr.
Moc se mi libila  v posledni dobe i Chut lasky - ale to na dvd, moooc pekne.  

tolik k filmum.  

joooo, a predevcirem jsem si zgustla dokonce i u TV - konecne - davali Hra snu s Costnerem, ja to jeste nevidela, urco je to proflakle, ale moc se mi to libilo. Zajimave.    

Hajduliku, mooooj nerv, to muselo byt drama. Babicku plne chapu, ja bych ho vycapala jak psa. Uf. Z leknuti dycky stracim nervy a tapu hlava nehlava. No jo, a ti rarsci si ani neuvedomujou, jaky sok nam spusobujou, tak poradnou prednasku, at se to neopakuje. Zbozne prani nas vsech, co?
Kdy prijdete na pokec? Co takhle ctvrtek poo?????? Dej vedeeeeet.  

Mavo, vase dovolena ma take nadech romantiky a pohody. a vidim, zes ji mela pekne promyslenou. Motorka, pousteni draka… no parada.Jooo, letadlem to vsechno nepoberu, ale hracky k mori a nejakou tu knizku urcite vememe. a Alpy s lyzema - dobryyyyy, to jsou rozumbradaca, vid? No a vlny, snad budeme mit na nejakou stesti i my - musi to byt zazitek.  

Nase dopolednednes naprosto paradni. Kamosku s klukama jsem nalozila do auta a jeli jsme v tom necase do KIKA, deti si kraaaasne vyhrali, Kubik propoceny durchunddurch, maminy pokecaly a smlsly vyborny salat a jelo se domu. Tak zitra snad vyraazime do fatamorgany, jestli bude pocasko alespon trosku prat.    

vsem krasny den  

eva        

 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 22.07.08 14:02

joooo, Hani, s tim pitim to tedy mate ukazkove. No toz tak ja nevim. Dej tomu cas, mozna ze proste jednou ze dne na den a bude klid. Ale priznavam, i my jsme ze zacatku budili v noci, stacilo jednou, ale zabiralo to, pak se zacal budit sam a pak vubec a spal celou noc. Tak drzim palecky.  

e

 
efča
Kelišová 5716 příspěvků 22.07.08 15:02

Ahoj holky,  

přišla jsem vás pozdravit do nového deníčku. Iriras, moc pěkně jsi ho napsala, je vidět, že jste si dovču krásně užili.
Komentáře jsem jenom přelítla… Zdravím všechny dovolenkářky. Vypadá to, že se vám všem dovči vydařily- to je super:-) My pořád někde lítáme, střídáme domov a chalupu, jezdíme po návštěvách… O ví­kendu máme v plánu stanování, pak má manža dovču, tak budeme na chalupě.  

Pak už to bude klidnější, tak budu přispívat častěji.  

Jo, taky myslím na Borůfku, snad bude malá Tea v pořádku.  

Mějte se krásně.  

Efča  

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15139 příspěvků 22.07.08 15:08

oni toho o prázdninách v kinech moc nehrají a jsem spíše náročnější divák. jsem zvědav, co vybere manža.    Skrolan-  vy si ale umíte užít den :-)) a btw. štěpa bývá pořád taky spocený, vlasy a „knírek“ uplně mokré :-)   štěpa dnes tak šíleně kašle, na:,–(ila jsem Sinecod, dr. má ode dneška, jako naschvál ,dovolenou. uvidíme …
dnes zase verbálně válel, např. "Ty seš fakt nervozni, maminko "( zř. slova manži :-)
držel v ruce  můj dávný teleskopický obušek ( na sebeobranu) a říká " já ho vždycky držím a říkám si, co to je ? asi pumpička .  A on to je obušek ! "  

ted čtu super knihu o mateřské dovolené se dvěma dětmi. úúúúplně super, řežu se u toho- doporučuji zvláště nám s malými dětmi !  Jmenuje se DENÍK ZOUFALÉHO OTCE a autor : Sam  Holden    jo, včera mi manža neočekávaně donesl 3 růže. ááách, potěšilo :-) i.

 
iv-ka
Kelišová 5139 příspěvků 22.07.08 15:29

Holky, pěkně jste to moře rozepsaly.. super. Musím z toho udělat výcucy co ssebou:)  a do kina, mít hlídání a lístky - BATHORY. A neváhám:)  

víc nestíhám, Ondra je vzhůru a jdu vzbudit Lukina:)
 iv-ka

 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 22.07.08 15:47

Irias, jsem prehledla, ze hledas kino i s manzou. Takze to sex ve meste urcite neeee, to je jen a jen pro zenskeeee! Jak pise Hajdula.  

Jinak kniha vypada dobreeeee. Se asi pujdu juknout do knihovny.  

A i s manzou bych treba sla na : Ja legenda, nebo Ja hrdina - -tak nejak se to jmenuje - paraaadniiii. nadneseny, ale paradni. Will Smith v hl. roli.  

Efco vitej a dal si krasne uzivejte prazdniny.  

Holky, me prijde, jakoby ta Dominika byla pryc uz celou vecnost. Uf. Uz se na ni mooooc tesim, hlavne, co bude vypravet.  

tak zatim, nevim jak v Brne,nebo ve Stromovce, ale tady nas jde odfouknoooouuuuuut. Lomcuje mi mikroventilackama a v digestori je meluzina jako ve starych kamnech - coz je ale vcelku prijemne.  

e

 
Gabule
Závislačka 3277 příspěvků 22.07.08 22:43

Ahoj!!!

Iri a Mavo,koukám že jste si to užily super,já bych také hned jela..jen u nás je podmínka bazén.Neb s těmi dvěmi dětmi než se vykodrcám na pláž…dopol jsme to řešili bazénem a kvečeru pak moře :-)
Mavo s jakou cestovkou jste byli??

Hajduli teda to bych ho taky seřezala,takové situace-se mi ježí vlasy hrůůůzou.Jo máš moc pěkného pupíka!!Nebudeš mít první týden v srpenci čas?Budem v Benešově a ráda bych tě viděla-to platí i pro ostatní Pražské a okolní holky…co Skrolan,nedorazíš taky…kafíčko nebo obídek v restauraci??

No jinak u nás je po klidu,Emmi začala stát-u nábytku a nejvíce ji učaroval skleněný stůl tak celý den zachraňuju a včera večer jsem nestihla tak má zářez mezi očima,pěkné jelítko,no ráno ospalá vypadala jako ze Star treku :-)
Jinak je to pusinka moje milovaná,takový mazlík-k nikomu moc nechce jít,spokojenost je u mámy v náručí-to Štěpula byl do světa od mimina,no ale mi ta Emmčina obezřetnost nevadí-kor u holky :-)
Děkujeme za Vaše pochvaly,že se Vám líbila!!

No nic jdu na kutě tak papa
Gabka

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15139 příspěvků 23.07.08 07:03

zdravím po ránu ,    Gabko- Emm je opravdu kouzelná a štěpík určitě už velký šikovný kluk :-)  

mne od večera bolí v krku, štěpa se taky  nelepší, tak  zkusíme jít k dr. pro OČR a at si jej hlavně poslechne, kašle jak tuberák. Já knedla v krku  ani mluvit nemohu.a to jsem si myslela, jak v lééétě bude zdraví :-((((((((
jo a severák největší je už u nás…
zatím pa, Irias

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15139 příspěvků 23.07.08 07:29

jo a taky u nás začíná hra na pravdomluvnost :-))  měla jsem „krásně“ vypouklé břicho před MS ( nesnáším to !!!! ) a synátor si mne zkoumavě prohlíží " ty máš ale tlusté břicho"
manža se otočil a smááál se    grrrrrrrrrrrrr :-))))))))))))))))))))))))    

i.

 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 23.07.08 09:10

Dobreee raaanoooo.  

Gabko vitej, Emma je kraaasnaaa. No princezna.
Prvni tyden v srpnu jsme jeste doma, je tam par dnu, co je Dominika na Morave, tak dej vedet kde a kdy a jak to pujde a najdu to, tak dorazime urciteeee.  

Irias, tohle o brichu jsem nedavno schytla od Dominiky. Krasne a ciste: mami, ty mas nejak velke bricho, ne? No jsou to nasi pokladici. hihihi  

Hlavne se vylezte, at jste fit. Myslim, ze je to hlavne tim, jak jste z toho Chorvatskeho teplicka prijeli do tohoto Ceskeho fujtajbulu studeneho. Co?  

Praha zatim hlasi slunecno, vitr celkem jde, na balkone ale spoust, jdu na to.  

krasny den vsem  

Eva a Kubulka

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19496 příspěvků 23.07.08 09:21

Mavo - vaše dovolená se taky evidentně vydařila, líbí se mi jak ty děti si hned umí najít kamarády a nezáleží jim na věku a mnohdy ani na řeči :-) a hláška o lyžích - dobrý! Ty naše ratolesti poslední dobou perlí koukám všechny :-D  

Mám návrh pro nový deníček, ale musel by se toho ujmout někdo jiný, já nestíhám - aby každý poslal tu NEJ hlášku (nebo tu, na kterou si zrovna vzpomene) svého dítěte/dětí, ať se všichni zasmějeme, CO VY NA TO?  

Irias - ad filmy neporadím, slyšela jsem, že Bathory je dobrý, ale kniha je lepší, KungfuPanda viděla kolegyně a nifmof, naopak doporučila film s Angelinou Jolie Wanted
Kdyby šlo o film na dvd tak jsme nedávnoviděli NEXT s Nicolasem Cagem, manžel ho sice nemusí, ale z tohodle filmu byl fááááákt nadšenej a já taky, takže DOPORUČUJU  

Hajdulo - teda zážitek s Ondráškem musel být pro babičku dost stresující, to pak má člověk chuť objímat a mlátit zároveň, no hlavně, že to dobře dopadlo  

Skrolan - holka ty si prostě umíš užít den, to je pořád nějaký cestování :-)  

Gabule - Emm je nádherná princezna a šikovná, za chvilku bude lítat jak ratlík po celém bytě :-) a z modřin si nic nedělej, Anetka už má dvě jizvičky na obličeji, jaký je to kaskadér, ale než vyroste, nebude po nich ani stopa  

iv-ko a efčo - užívejte léto a až budete mít čas, tak písněte, ať máme taky nějaké novinky od vás  

Zapomněla jsem vám napsat, že v pátek se nám objevila na vstupu do baráku cedule, že pokud majitel nezaplatí dluh u Pražských vodáren, tak nám 23. vypnou vodu, celý víkend jsem trnula, v pondělí jsem se mu do kanceláře nedovolala, nikdo to tam nebral, v úterý mu už na dvoře parkovalo auto a cedule zmizela, tak jsem pro jistotu vyprala a napustila kýble a ráno světe div se - voda teče!!! ale ty nervy od pátku, uf, dneska večer totiž přilítá sestra s rodinkou z Belgie a prvních pár dní budou u nás, pak u táty a od srpna se stěhují do podnájmu … no umíte si to představit bez vody?! :-) ještě, že to tak dopadlo  

To je zatím ode mě vše
Sandra

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19496 příspěvků 23.07.08 09:24

Skrolan - je vodět, že jste na kopci a ve vyšším patře, v centru se vzduch ani nehne a na sluníčku vedro, uvidíme, co se z toho vyvrbí, jo a včera odpoledne tu byla bouřka, hromy byly jak kdyby padaly celý domy, ale přitom blesk jsem neviděla a deště v porovnání s tím rámusem taky málo, tak z toho pak člověk má být moudrej  

S.

 
iv-ka
Kelišová 5139 příspěvků 23.07.08 09:48

ahoj,  

Ondra právě usnul, je nějakej taky nachladnutej, Lukin se zatím drží. Včera jsme byli na roční prohlídce, tak Ondra má těsně pod 10kg a 80cm, no tak nějak jako Lukin v roce a půl:)  Zítra budem slavit ty jeho narozky, a pak večer nám můj taťka pohlídá a sehnal nám lístky na Shakespeara - Sen noci svatojánské, a v sobotu ještě na jednoho, myslím že je to Komedie omylů, tak jsem zvědavá. Hlavně že pohlídá, půjdu na cokoliv:)
Jinak Gabule, Emm je fakt krasavice, směju se, jak má bryndáček Štěpánek:)  Ondra se před 14 dny naučil vylézt na gauč, naštěstí jsme pak odjedli na tu Šumavu, tam byly v pokoji dva schody, tak si natrénoval slízání a doma hned uměl slézt z gauče, tak aspoň nemám takový nervy, sleze bravurně.  

nic, jdu rychle vařit, dokud aspoň Ondra spí..  

ahoj  

iv-ka  

 
Ifca1
Echt Kelišová 8715 příspěvků 23.07.08 11:19

Ahoj,

teda vy jste ale plodný:-)))čtu komentáře celý dopoledne a už nezbejvá čas na psaní, protože manžel právě přijel s novým autíčkem!!!! tak ho jedeme projet a vezmem to někam na dobrej obídek trochu to oslavit, navíc mi včera bylo 30, tak se to hodí nadvakrát:-))))

zatím…

Ifča.

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19496 příspěvků 23.07.08 11:28

Ifčo - dvojitá gratulace - prvně k 30. narozeninám a taky k novému autíčku! Tak úřeji dobrou chuť, já si taky pádim pro něco, už mi kručí v břiše.  

S.

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15139 příspěvků 23.07.08 13:00

Ifčo- také dvojitá gratulace    tady  ak děsně fičí a ještě k tomu pršelo, že dnes ani nevytáhneme paty.  štěpa nějak nekašle, tak k dr. také nejdeme    závidím čechám sluníčko :-) i.

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19496 příspěvků 23.07.08 13:15

Irias - ať jste zdrávi a ten bacil překonáte  

Holky musim se pochlubit - právě mi přišla smska od sestřenice, že mají malého Tomáška a teď pozor - míry: 4,55kg a 54cm :-) to má na stejnou výšku o půl kila víc než měla Anetka :-))) bude to kluk jako buk, už se těšim na fotky a první návštěvu

 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 23.07.08 13:25

Sandri, hele, tak to pekne kecaa, to neni maly Tomasek, to je pekne velky Tomasek. hihihi. Gratulujemeeee.
A burina a blesky, teeeda, tady vcera nic, ale prselo celkou secteno dost, jen ve veeeelkych prestavkach.  

Dneska je krasne, az na ten fucak, ale  teploucko.
Udelali jsme s detma a kamoskou vylet do prazske botanicke a do fatamorgany. No supeeeer. A musim jim zde napravit reputaci, meli poklizeno, vymeteno, kytky opatrene, no nadhera, tentokrat jsem si to uzila se vsim vsudy a nuzky nechala doma. hihih
Deti se krasne vybehaly , no paradni dopoledne. Tak zitra, jestli bude pocasko prat, pokracujeme / dame Dalblicky haj s prochajdou a drevenymi prulizkami.  

Ifco / gratulaceeeee, takze take konecne v nejlepsich letech? Hlavne nezapomen: „Zivot zacina ve triceti“.
a take gratulace k novemu auti, at dobre slape.  

Irias, tak snad bude Stepik v pohode a posilame veeelkou pusu.  

zatim
eva    

 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 23.07.08 14:44

zeny, tady taaaaak foukaaaaa, kytky mi normalne delaji „roznozky“, ty previsy, jako kdyz vam ve vetru prevrati destnik. No des. cekam, co mi pristane, nebo naopak odlitne z balkonu.
ale jsem kutil Tim a velke kvetinace s tujema a tisem mam bezpecne privazane.  

e

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 23.07.08 15:27

Ahojky,  

tak na Letné se trochu zatáhlo, ale na déšť to zatím nevypadá. Dneska jsem zkusila Ondru nevzbudit uprostřed poledního spaní na nočník, protože včera i předevčírem vyčural jen málo, no a samozřejmě totálně pročuraná postel. No nic…
Dorazil tchán, že vezme Ondru na zmrzku a tak, takže mám volný odpo, ale asi se pustím do tý hory na žehlení.    

Evi, na pokec už se moc těším, ale s tím čtvrtkem ti dám ještě vědět…nevím, jestli nepojedeme na otočku k našim. Buď ti písnu večer sem nebo sms.  

Irias, já jsem se zase dneska od Ondry dozvěděla „maminko, už budeš mít ode mě klid", to když chtěl, abych mu pomáhala na prolejzačkách a já mu vysvětlovala, že ho s tím břichem tahat nemůžu. Pak si sedl a vypadlo z něj toto. Deník zoufalého otce jsem někde zahlídla a říkala jsem si, jestli to bude dobré…takže díky za tip. Brzy se oba se Štěpánkem uzdravte.  

Gabule, první týden v srpnu dokonce plánuju, že asi budeme celý týden u našich (zatím to ale není jisté), takže bych tě taky ráda viděla.  

Ifčo, vše nej k narozkám a gratulace taky k novému autí.  

Přejeme taky vše nej Libčovi k dnešnímu svátku, Kristýně k zítřejšímu a všem Kubíkům pozítří!    

pa Hanka

 
Kris
Kecalka 355 příspěvků 23.07.08 15:35

Ahoj holky,
vubec jsem necetla - net je tu drahej jak svina. Tak vas chci jen pozdravit z Kanaru - jsme vsici ok. slunicko pali jak o zivot, more je nadherne a celkem teple. jsou velke vlny.
mejte se a az dorazime domu, ozvu se.
 Kris

 
Gabule
Závislačka 3277 příspěvků 23.07.08 21:35

Kris užijte si dovču!!!!

Hajduli,tak super,tel máš pořád stejný????Bych ti pak písla a domluvíme se.

Evi-Skrolan,dáš mi na sebe nějaký kontakt?Bych ti taky pak písla a pokud jsi mobilní tak tě moooc rád poznám!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Borůfko,doufám že jste ok,dej brzo nějakou zprávu!

No já jsem lehoučce ovíněná,byla tu kámoška s dětma,tak jsme ppovídaly,tatín odjel do tchńova cosik s PC a děťuchy spí-a ten starší SKORO spí.Doufám že noc bude dobrá,dnešní byla kňučivá,no jo ty stoličky dají Emmulíně zabrat.

Tak dobrooou :-)
G.

 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 23.07.08 23:05

Hooooj.  

tak jeste rychle, prave jsme dokoukali NEXT - mooooc dobryyyyy. Sandri diky za typ, fakt dobry film , t.j. pokoukani i pro me i pro manzu. Ale kruci jak to zaclo byt napinave, tak byl konec. Sakris,j este tak hodku to mohli natahnout, ne? hihih  

Hajduliku, dej vedet jak zitra, neb v patek uz prijede neter a pak Domca a mame plny dum a spuuustu vyletu, takze doma skoro nebudem .  

Gabko pisu ti SZ a budu se tesiiiiit.  

Kris, vyprdni se na net a odpociveeeej.  

tak brou, zitra rano razim s rovnatkama, uaaaaaaa.  

e    

 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 24.07.08 12:26

Ahoj vsem.  

Praha hlasi uprsene a ufoukane pocasko, no des/bes hotovy.  

Mam za sebou ranniho zubare, uf.  

Kubik ted kramari a stavi koleje pro Ondraska, co prijde s Hankou poo. Uz se na vas moooc tesime.  

jdeme obedvat.  

eva a kubasek

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 24.07.08 12:37

Ahojky,  

téda, ta předpověď počasí jim nějak nevyšla… prý od čtvrtka oteplení, zatím je pěkná zima. Dneska máme hoňky, moje mamka měla včera narozeniny, o víkendu chceme slavit a já vůbec nevím, co jí mám koupit, natož - kdy to mám koupit, protože zítra ráno už tam jedeme. Chjo.
Od neděle si bere Ondru na 3 dny tchýně na chalupu, jsem ráda, že Ondra neprotestuje, musím si oběhat doktory.  

Gabule, číslo mám pořád stejné, tak napiš, až budete v Bene.  

Evi, odpo už se těšííííííííme!    

Kde jste všechny?  

Hanka

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19496 příspěvků 24.07.08 14:27

Skrolan - jsem moc ráda, že se film líbil, já si ho asi pustím ještě jednou - se sestrou (ikdyž podruhé už to asi k nebude ono, no uvidíme)  

Hajdulo - s dárkem moc neporadím, ale já mámě obvykle dávám něco z kosmetiky, co používá - na férovku jí zavolám, co potřebuje a když je to moc drahé, tak prostě přihodím svůj díl, aby si to mohla koupit sama no a k tomu samozřejmě kytku nebo lahvinku dobrého vína  

Gabule - v tom Benešově budete od víkendu do víkendu, nebo přes týden? 2. a 3. bych mohla - budeme v Praze a tak bych si mohla s Aný udělat výlet vlakem, nebo kdyby byla Skrolan mobilní autem a nabrala nás, co Evi? :-)))))))))  

Kris - díky za info z dovolené, ale vyprvni se na to :-D radši se plácni na pláž a odpočívej no a taky hodně foť, ať se pak můžeme kochat  

Dneska jsem v práci o něco dýl a zítra budu končit dřív - pojedeme si pro Anetku, která nás od neděle absolutně nepostrádá, švagrové řekla, že u nich už zůstane bydlet … no aby ne, chodí se sestřenicí do stájí, kde mají (tedy sestřenice má) na starosti malého poníka a tak je švagrová vítá vždy jen na jídlo a jinak jsou celý dni u koní. Jednou jim poník prý utekl z boxu a Anetka to komentovala slovy: „dyš von na mě vyčenil žuby a chtěl mě šežrat, tak jsem ho puštila“ :-))))) na vysvětlenou - sežrat jí nechtěl, jen si odfrknul a ona se lekla :-D  

Jo a sestra přijela s krásným pupíkem, moc jí to sluší a Zionek zas o kousek vyrostl, ale pořád je o půl hlavy menší jak Aný v jeho věku, tak je takový víc roztomilý než to moje čertisko :-) No nic. Já se pro dnešek loučím
 Sandra

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15139 příspěvků 24.07.08 15:37

ahojte,  

Sandro- je dobře, je Anetka tak spokojená na hlídání. vidím, že je ted  Anetka pořád v trapu :-))) myk bohužel moc hlídání ( vzhledem k nemoci otce) nemáme,  tak vykrýváme sami a budeme rádi, když nám  vyjdou pár společných dných v Adršpachu
téma k novému deníčku super ! já si je tedy skoro vůbec nepíši a stejně nejlíp vyzní „naostro“  

Hajdulo- taky dobrá hláška na prolízkách :-))) . mamka má narozky  za 3 týdny a plánuje dražší kosmetiku :-)  

Skrolan- co zoubky, dobrý ? :-)    se máte holky, hned bych za váma jela na kafe. snad nám vyjde  Praha aspon koncem prázdnin, uvidíme.  

byli jsme dnes v P.C. špalíčku a už po o tam stála na kino megafronta. btw. potkali jsme se tam s Iv-kou a klukama. Lukin se štěpou se hned začali po sobě opičit a válet po zemi,ale jinak byli hodníííí :-))  

tady už třetí den, vítr, zataženo, déšt. fuj hnus…není mi pořád dobře, jdu zalehnout ke knížce    papa,Irias

 
iv-ka
Kelišová 5139 příspěvků 24.07.08 15:45

ahoj,  

já jsem tu:)  dneska jsem se zdržela s klukama ve městě, tak jsme zašli na polívku do Špalíčku, kde to min. doporučovala Irias - zdravá jídelna a při odchodu koho nepotkáme - no Irias se Štěpulou:) tož tak.
Od rána jsem lítala - spořitelna, zapsat Ondru do pasu, vyzvednout vakcínu v lékárně (rozhodla jsem se naočkovat Lukina na meningokoka), při tom jsme zmokli, ale jen trochu. Pak do knihkupectví - měla jsem od Vánoc 2 poukázky na 500,– a nemohla jsem je najít, no a před 14 dny je RAdek našel a byly jen do 16.6. :) tak jsem tam vlítla, udělala nákup za litr a vzali mě je, naštěstí. Stejně jsem nakoupila ze 2/3 pro Lukina:)  No a když jsme dofuněli v jednu hodinu domů, tak jsem zjistila, že nemám klíče - ráno jsme jeli společně s RAdkem autem, a klíče máme na klíčích od auta a já si nevzala druhý. Naštěstí sousedka, co nám zalívá kytky, tak má náhr. klíče, tak jsme na ni chvíli počkali, než přijede z obchodu a slavnostně se dostali domů a kluci do postele:) Já doteď uklízela a už čekám jen na hosty a na dort a jdem slavit.  

GAbule, jen mě tak napadlo - kolik má Emm zubů? Ondrovi teď rostou dvojky dole, a nahoře má taky jen jedničky a dvojky a ty už píšeš o stoličkách? A co Liduška, kolik má Nikča? Já jen, abych byla v obraze:D  

Taky myslím na Borůfku, doufám že se brzo ozvete holky, že jste OK!!!  

tak ahoj, jdu si chvíli číst, mám nové knihy - znáte někdo 7dílnou ságu Gričská čarodějnice? Mě to doporučila paní v knihkupectví, a zatím je to fakt super:)  

iv-ka a zatím spící kluci

 
iv-ka
Kelišová 5139 příspěvků 24.07.08 15:45

ha Irias mě předběhla :D  

iv-ka

 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 24.07.08 19:17

Tak kluci veceri a ja zasedam na chvilku k PC.  

Hajduline, navsteva suprovaaaa, a opet jsme si stacili prd rict, hihihi.  Musime dat castejci, jasny?
Kluci si krasne pohrali, my zdrbli a Hance to s pupikem mooooooooc slusiiiiiii. Az mi chvilkama bylo za tim mojim smutno. hih  

Irias, dik za optani, zuby jsou opet vic stazene, takze to dost boli, ale na tohle uz jsem si zvykla, tak ti to skoro neresim. Po tech letech. hihi jooo, jsou to presne dva roky.  

Sandri, jestli pojedeme, urcite dam vedet a priberem vas, ale vidim to blede, ja myslela, ze si Gabka udela vylet do Prahy / na nejaky srazik. Jestli ne, tak do Benesova o vikendu ne / to budeme akcni s tatou, a pres tyden by to i autem bylo pres mesto na dobrou hodku, zda ne i vic. No uvidime. Kdyz tak si dame jeste vedet.  

Jinak Any a koneee, no parada. To by se mi taky libilo. Je fajn, jak psala Irias, ze ma tak bohaty program cele prazdniny, paraadniii. My uz take ani pres ty prazdniny nemuzeme s zadnym hlidanim pocitat. Maminky jsou obe zdravotne nif mof. Tak jedine ma segra, ale ta chudam ma take ted se sebou dost problemu, ale Domca letos na Moravu jede a dalsi rok, podle toho jak se bude segra citit, by snad jel i Kubik. No to by byla prda, neb jsme s manzou skoro ctyri roky nebyly sami. To je sila, co? Ale chvilky pro sebe krademe jak se daaaa. To je proste nutnost. hihi  

Irias, vylez se, asi te neco obchazi, aby to nebylo horsi. Od nedele snad slunicko / aaaach, uz se tesim, dneska je to uplakaneeeee od rana.  

Eva    

 
Borufka
Kelišová 5373 příspěvků 24.07.08 20:29

Ahoj,

hlásím se že žijeme a fungujeme v pohodě, jen mám hoňku. Zatím pokračujeme v doktorech, všechna ostatní vyšetření jsou naštěstí v pořádku. Mluvila jsem s endokrinoložkou a pravděpodobně bude mít Tea ten lék už napořád. Je to nepříjemné ale jak mi vysvětlovala tak s tím nejsou spojena žádná omezení, rizika apod. jen je nepohodlné že bude muset každé ráno zobnout pilulku a jednou za čas jít na kontrolu. Ale říkám si že když s tím bude vyrůstat tak bude zvyklá a bude to v pohodě. Blbý je že jak teď rychle roste tak musíme jezdit na odběr každý týden, tam jí měří hladinu toho hormonu a stanoví přesnější dávkování. Jak bude větší tak se budou intervaly prodlužovat a pak se chodí snad jednou za půl roku.

Čtu vás průběžně, nějak jsem nestihla napsat že Kris mi psala SMS že vás zdraví a má se úžasně ale vidím že jí to nedalo a stejně se připojila :-) Tak Kris sorry ale nebyl čas.

Irias vyležte se ať jste OK, od víkendu má být zase tropiko tak ať užijete sluníčko.

Sandro Anetka a koníci super, kluci by určitě pustili všechny :-)

Tak zase běžím, kluci spí a Tea si chce užít maminku. Kdy budu žehlit netuším, usínáme obě kolem desáté :-)
Borůfka

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 24.07.08 21:31

Ahoj,  

za chvíli jdu balit, jedeme zítra ráno k našim, nakonec zůstaneme do soboty a v neděli rovnou odvezeme Ondru k druhý babi na chalupu na hlídání do středy.
Manža má totálně zablokovaný krk a záda, takže se nemůže otočit, masírujeme atd., ale do práce prý zítra musí.
Návštěva u Evy super paráda, jsme se teda dlouho neviděly, ale dvě a půl hodiny jako když plivne :-))) Ondra s Kubíkem si hezky hráli, bylo to fajn. A domácí tyčinky neměly chybu :-)Cestou k Evče jsem dokonce i vyřešila dárek pro mamku - nesmějte se, ale nakonec jsem koupila nákupní tašku na kolečkách, dřív se tomu říkalo u nás na vesnici „bída", ale snad ji mamka použije na těžší nákupy, už o ní mluvila..  

Irias, až budeš v Praze, tak se určitě ozvi! Mohly bychom spáchat minimálně pizzerku večer, co, děvčata?  

Ivko, takovou poukázku do knihkupectví bych si taky nechala líbit. Sakra, asi to někomu nenápadně naznačím jako dar k blížícím se narozkám :-)))))  

Borůfko, fajn, že jsi napsala a že je Tea v rámci možností zdravá.    

Tak pa, se loučím, napíšu zase v pondělí.
Všem krásný víkend
 Hanka

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15139 příspěvků 25.07.08 06:48

dobré ráno,    

Borůfko- je dobře, že má Tea „jen“ endo potíže. držíme pěsti, at je stále líp a líp :-))  

Skrolan- téééda, už to jsou dva roky, co máš rovnátka, to to letí … :-)  

Hajdulo- pokud bych dojela do Prahy, tak určitě se štěpou,musíme to s Kristou nějak vymyslet :-)) ale mám po vás absťák !! .-)
taška- dobrý dárek, tchýně ji taky má a využívá… btw. v Brně ji má spousta důchodců, tahají ji i do šaliny. je to prdel, narvaná taška a nikdo jim nepomůže,ale oni pro ten svůj žvanec musí jet přes  půlku města…  

dnes je m i už trochu líp, štěpa taky snad :-) dnes poslední den dovči, pak do práce. štěpa má jít na týden ke tchýni, budu mi smutno, ale už máme na každý den program,např. čištění koberců a sedačky:-)))) ale je tam i večerní posezení s přáteli, kino…    pěkný pátek a hlavně už sluníčkový :-)  

Irias

 
Mava
Generální žvanilka 24709 příspěvků 25.07.08 08:55

Ahojky,  

tak to sluníčko bych ráda viděla. U nás 17st. pod mrakem. Nějak předpověď nevychází.  

Borůfko tak to zatím zvládáte dobře. A jak píšeš, zobat pilulku si Tea zvykne.  

Irias brzo se uzdravte. Jo práce volá, ale ty se určo těšíš. Jak tě znám.  

U nás nic nového. Tak nějak se nudíme doma, nedá se nikam vyrazit. Manžel je prac. pryč. Snad se dneska vrátí.   Čtu vás denně, ale jaksi psát není co.  

Marťa+Liborek

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19496 příspěvků 25.07.08 09:06

Bré ránko,  

Praha hlásí zataženo a jak před deštěm, no snad se to rozfouká a sluníčko vykoukne.  

Borůfko - jsem ráda, že to skončilo jen u pilulky denně, když to není nic horšího, tak se to dá a ty kontroly, jak jsi sama psala budou postupem času taky méně častý, tak držím palce, ať je to dál už všechno bez problémů a pozdravuj tu svou smečku   
Hajdulo - u manžela v rodině říkají té tašce eRVéHáPé … netuším proč, ale ujalo se to :-) náhodou abyste věděli, tak nejen důchodci, ale měla jí i moje sestra v Belgii, krásně červenou a nevypadala jak ty u nás, hezčí a tak ani nevadilo, když v tom tahala nákupy domů - ona by to jinak neodnosila, mívala problémy se zády a tak nechce riskovat, navíc teď s pupkem :-/ jsou bez auta, tak se jim to hodí, ale přiznám se, že to já na vleký nákup radši vytáhnu pořádnou batožinu a donesu toho jak pro armádu :-D Manželovi snad ty záda brzy povolí a bude mu dobře.
Je vidět holky, že se skrolan jste si prostě sedly :-) vždycky po vašich příspěvcích o sedánkách mám příjemnou náladu, jak to hezky popisujete :-))  

Skrolan - tak ať zuby nebolí, panečku, dva roky, to to letí, kolega je měl 3,5 roku a nedávno dostal takový drát z vnitřní strany zubů, nejspíš na trvalo, aby se mu to nehnulo zpátky, ale říká, že o tom ani neví  

Irias - taky se přidávám na srazík, jestli do Prahy dorazíš, ráda tě uvidim. Snad vám bude na víkend už dobře, ať si taky užijete trochu léta v ČR a nejen u moře
Líbí se mi, jak máte týden bez dítěte už hezky naplánovaný, to my vždycky vymýšlíme vše až v daný okamžik, no aspoń se máš na co těšit  

Iv-ko - jak jsi psala, že jste se potkali s Irias mi připomnělo, že o Praze vždycky říkám, že je to jen velká vesnice, protože taky pořád někoho potkávám nebo v práci mám kolegu se kterým jsem chodila do 1-3. třídy na ZŠ a pak jsme se potkali až tady - prostě svět je malý! hih :-)
Nové knihy závidím, vždycky když jdu do Luxoru jen tak se kouknout, tak tam strávím dloooouho a rozplývám se, co všechno bych si koupila ;-) na dovolené jsem teď přelouskala hned tři knihy ikdyž ne nové :-) a teď budu mít nějaké půjčené od švagrové´, tak se těším  

Mavo - pojem „nudit se doma“ to bych taky ráda někdy zažila :-)) ale nějak to neumim, hih  

Dneska už je pááátek  a od zítra víkend, konečně! :-)
 Sandra

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15139 příspěvků 25.07.08 09:07

Mavo- tady taky  zataženo,ale věřím, že se to k obědu vyjasní a bude pařák :-)))
a do práce se tentokrát netěším :-((( zůstala bych celé léto doma, uvažuju o neplaceném volnu na každý rok :-)))) š. se dívám na pohádku, jdu zpracovat fotky do našeho e-alba i.

 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 25.07.08 09:42

Dobree raano.  

Jeeee, vy jste sikulky , tooolik komentuuuuuu.
Radost cist.  

Irias, jestli opravdu konecne dorazis do Prahy, krucis, doufam, ze budeme doma. Krom more se uz nikam jinam nechystame, moooc rada bych te videla. A nejak to vykoumame, jak pise Hanka, abychom zasli i navecerni dychanek a pizzu. To by to bylo, aby to nebylo. hihih  

No a co se tyce leta / take bych brala dvoumesicni dovcu kazdy rok i jako pracujici. Leto je proste fajn, i kdyz nekdy uprsene, ale my jsme skoro porad v akci, v Praze je proste furt co delat, tak mi to moooc, moc vyhovuje. A sem/tam nudy nezaskodi. Ja dycky beru do rukou casaky o bydleni, nebo knihu, pokud je nejaka rozectena, a delam capucino a uziiiivaaam si chvilku nicnedelani.
Mavo a nevesej hlavu, od nedele ti vsechny budeme zavidet, neb na tom slunicku budes poraaad v bazene. aaaach.  

Borufko, ono je to vlastne super, ze jde pouze o tuto malickost. Ja ty leky beru od patnacti, coz je uz take pekny kousek zivota. A opravdu mi nijak nic neprekazelo, nevadilo, nekomplikovalo. Na ko se chodi pak co pul roku, sem/tam nejake sono a dobryyyy. Proste se to jen musi hlidat. Vic pak v puberte, nebo pri tehu, ale je to v pohode. Toto je vec, hormony, ktere se daji dycky pilulkou doplnit. Takze v sedmnacti / snad ne driv, kdo vi, si ji proste Tea bude brat spolu s pilulkou antikoncepcni. Ani ji to neprijde.
Tak ji za me moooc, moc ponuhnej, ze teta vi, voc kraci a ze ji posilam oooobrovskou pusinku jak je to moooc statecna holcicka.  

Hani, uzijte si to u rodicu a hlavne oslavu a moc pozdravujeme Ondraska, Kubik vsechno vecer vypravel tatinkovi, co vsechno kluci delali, hihi. Jo a Dan se zadama, ze vy jste skouseli nejakou novou polohu, hihihih, nooo, jen aby. hih  

No a ja mam poklizeno, povlecenou postel a periny pro neter, varime a pak , nevim, snad ne, razime asi k dr.
Neb Kubik nemuze doslapnout na levou nohu. Myslim, ze to tu pred casem resila Mava, ze?, ale Kuba rano normalne vstal z postele, presel ke mne, jeste jsme se chvili valeli a vypraveli u nas v postely a pak jsme sli vstat a siiilenej rev. Nemuze dostoupnout. Nikde se nebouchnul, nic, tak nevim. Po kolinkach se normalne presoupne, i si hraje s pokrcenou nohou vse v pohode, jak ma ale doslapnout, tak se mu kolinko podlomi a silene ho v nem zaboli.
Co to muze byt? Ze by jen nejaky priskripnuty nerv a do odpoledne te prejde?
No uvidime co s tim.  

zatim papa a snad se pocasko umoudri a bude slunicko.  

e    

 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 25.07.08 09:47

joooo, jeste jsem zapomnela, porad chci reagovat na Irias / na tu zapnutou lampu. 
Krucis, ja bych sla do kolen. Uf. Cloveka opravdu hned napadne, kdo tady byl. Vid?  

U nas neco podobneho, akorat , ze jsme jeli do Ikei a vratili se asi po dvou hodinach a Kubik ma nad postylkou policku / takove to eL cervene,m plastove z Ikei a nad ni na zdi namontovanou lampicku , ktera se da ruzne natacet, aby videl pri cteni. No a jsme si nevsimli, ze ji zapnul a uplne natocil smerem dolu, na policku a defakto ji na tu policku tim svetylkem pricapnul. Takze jsme prisli domu, hned jsem to zmercila, neb uz bylo sero a policka totaaaaaalne rozpalena / je to plast a tmava na tom miste a s poradnym dulkem. No nechat to tak dele, tak se to snad i vzniti. Moooje nervy. Ale jak to vychladlo, tak tmave kolco nikde, dulek take ne, no policka jako nova. Zeny, tento vyrobek opravdu doporucuji.  

e

 
Mava
Generální žvanilka 24709 příspěvků 25.07.08 10:23

Sandro ta nuda je tím hnusným počasím. Většinou pořád někde lítáme, ale Libča nechce chodit ven. Venku je všechno mokrý, tráva, písek. A navíc jsme se nějak ještě neaklimatizovali, je nám pořád zima. :o)
 Marťa

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15139 příspěvků 25.07.08 13:19

tak hlásím, že u nás kutečně už dopoledne pařák, sluníčko svítí. chystám už 3 pračky na praní ( fanatik :-)))  

Skrolan- snad bude nožka Kubíka jen dočasně  "nemocná " a naše lampa byla ta tlumící, takže dobrý  

my byli dopoledne v Tescu- moc lidí tam nebylo a máme pěkné pyžámka - Cars za 250 kč a Thomase ve slevě za 120 Kč, pak mají hodně triček po 50 kč… pak jsme dali kávičku a buchtičky v Tchibu a jeli zpět.  na  oběd si poručil špagetky s kečupem ( prý to mívají ve školce) , takže nic nenáročného.    odpo se chystáme do botanické zahrady a za tátou…    papa, Irias

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »