JARŃULKY 2005- DÍTĚ MEZI 12.-14. MĚSÍCEM

Rodičovství

ahoj všem Jarňulkám, Jarňulátkům a nakukovatelkám, tento deníček bude především pro rodiče. Začala jsem číst knížku od A. Bacus Vaše dítě ve věku od l do 3 let, která mi přijde celkem rozumně napsaná a hned mne napadlo srovnání s realitou. tak tady to je :)

OSOBNOST DÍTĚTE -
Po dovršení 1 roku jsou už u dítěte patrné charakteristické rysy jeho osobnosti. Typická je pro děti v tomto období SILNÁ ZVĚDAVOST. Malé dítě se dokáže zaobírat malými předměty, které najde, miniaturními broučky, smetím apod. Dveře od skříně mají silné kouzlo,které ponouká k tomu,aby se zkontrolovalo, co všechno skříň schovává.
realita : potvrzuji slova autorky. mí rodiče říkají, že je Štěpán zvědavý po mně,ale ted už vím, že to jsou VŠECHNY DĚTI :-) hned volám rodičům !!! a to několikaminutové zkoumání malého drobku na koberci .....Jen nesouhlasím s tím, že se dítě chodí do skříně DÍVAT, chodí totiž ty věci VYHAZOVAT !

ŘEČ-
U ročního dítěte se dá hovořit o skutečných počátcích řeči. Dítě nemluví,ale sbírá velmi rychle slovní materiál. Je důležité,abychom na něj často mluvili, komentovali jeho činnost a abychom to dělali jednoduchým,přesným a srozumitelným jazykem. Můžeme také začít dítě učit názvy částí těla apod. Taková výuka by měla probíhat formou hry, nikoli drilu.
realita : zde šlo spíš o rady rodičům.ale je pravdou, že se slovní zásoba rozrostla a názvy těla, je to jediné, co jakžtakž ovládá ( na rozdíl od zvuků zvířat- zde jsme pořád u lva - uááááá ).

SOCIÁLNÍ VÝVOJ DÍTĚTE-
Vztahy s ostatními dětmi nelze brát u ročního dítěte ještě zcela vážně. Dítě se chová k jinému hezky a najednou je schopno ho něčím uhodit. HRAČKY,KTERÉ MAJÍ JINÉ DĚTI,JSOU VŽDYCKY HEZČÍ A LÁKAVĚJŠÍ, než ty vlastní. Dítě se pokouší někdy hračku si přivlastnit.
realita : naprostý souhlas, jen jedna výtka- ne NĚKDY přivlastnit, ale VŽDY !!!

HRY A HRAČKY-
Dospělí a rodiče jsou jednoznačně nejoblíbenější partneři pro dětské hry. Dítěti působí velkou radost, když může utíkat, někoho chytat, schovávat se, nechat se lechtat, skákat do náruče dospělého. Od dospělých se učí odvaze, učí se smát, poznává city. Učí se jednotlivá slova a poznává, co je to žít.
realita: no comment :-))

ZAČÍNÁME S DISCIPLÍNOU-
Až do 1 roku se o disciplíně nedalo mluvit. Po dosažení 1 roku se ovšem situace mění. Chůze dítěti umožňuje prozkoumávat větší prostor a ono se ho vydává zkoumat s velkým nadšením. Přesto je nutné už do výchovy zavádět první pravidla a zákazy. Rodiče si všimnou, že je čím dál častěji nutné používat slůvko NE. Dítě špatně snáší, když se proti jeho přáním stavíte, a neporozumí zpočátku,jaký smysl mají první zákazy. Ve skutečnosti vás dítě také povětšinou zkouší. A pár rad pro rodiče : omezte pravidla a zákazy na malý počet. na druhou stranu dítě naučte, že SVÉ NE MYSLÍTE VÁŽNĚ. Zkuste se ho spíše nasměrovat na jinou činnost např. " Podívej, co je támhle za oknem!"Je také potřeba, abyste dítě odměnili a dali najevo svou spokojenost s tím, že se chová správně.
realita: v podstatě souhlasím, jen musím upravit věk. Štěpán se začal stavět už v 8m a od TÉTO DOBY zkoumal a zkoumal a já musela říkat PEVNĚ NE. To u nás platí dosud a myslím, že jsem celkem důsledná a Štěpán je celkem poslušný ( neodpustím si pozdrav Sluníčku :-))))))))))) ).

Na závěr musím ale napsat, že jsem neskutečně ráda, že jsem to zrovna JÁ , kdo je u synových prvních krůčků, nových slov a věcí, které se za ten náš den na „mateřské“ naučil. A jsem celkem pyšná, že jsem ho dokázala takto vychovat ( od cizích se pochvaly nedočkám !) a naučit ho tolika novým věcem ( za pomoci manžela, že :-D).

Irias + Štěpán - dnes 15 m

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
Olda
Kecalka 356 příspěvků 18.05.06 08:39

PRVNÍÍÍÍÍÍ OLDAAAAA !!!!!!!!

 
skrolan
Extra třída :D 12297 příspěvků 18.05.06 08:40

Ahojky v novem denicku.
Ze by prvni?
A mam presteno.
Irias, super.
Napsalas to strucne, pekne, vystizne. Diky.

Je pravda, ze po prvnim roku nastal buuuuuuum a obrovskej.
A jak jsi, Irias, psala, nepochvali nas nikdo- snad jen fakt dobra kamoska, ktera ma stejne stareho caparta a ví o co jde, takze taky si rikam - jo, neco jsem ho preci jen naucila. A pokracuju dal. Hrame si od rana do vecera a ja na nej porad mluvim a vysvetluju a ukazuju a............az je mi nekdy z toho mdlo - jak ohrana deska. Ale prave o to jde. Kuba to nasava jak houbicka. Je to sikula, i kdyz nekdy prudic, ale nas.

Tak vsem male i vetsi uspechy a krasny den.
pa
Eva a Kubik

 
skrolan
Extra třída :D 12297 příspěvků 18.05.06 08:40

Tak sorry, druha.

 
Olda
Kecalka 356 příspěvků 18.05.06 08:47

To víš my už babóňáme od 5.20, včera od 4.20, tak přemýšlím, že ho zamknu do skříně pujdu to dospat

O.

 
Krista
Závislačka 4120 příspěvků 18.05.06 08:54

Třetí!
Pěkné, moc se mi to líbí a vidím, že nejsme o nic pozadu.

3/4 na 9, dítě ještě spí. Nevím, co to zase má za nápady. Přitom se celkem často budila.

Akce kočár není jednoduchá. Mnou vybraná barva prostě není, napínali mě ale 2 dny. Nakonec jsem ho vyštrachala ještě v jiném obchodě, tak snad do pondělka dorazí.
Pro ivouse: pierre cardin ultralight, www.babycar.cz

Začínám se moc těšit na dovolenou, akorát mi to kazí školní povinnosti, no, snad ten semestr nějak ukončím.

Možná nám o víkendu příjdou vydláždit terasu za domem, tak se těším, jak tam budu mít stolík a židle a večer popíjet vínko.

Oldo, už mě neštvi a koukej počůrat papírek!

Mějte se pěkně.
Kristýna + Zuzanka

 
Klaris
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 18.05.06 09:04

Zase se ti to Irias povedlo :-)
souhlasím ve všech bodech až na tu řeč :-) Bianka sice mele od rána do večera, bohužel celkem neartikulovaně a žádná slova jí nejsou rozumět..

vauúúú řekněte mi že tohle těhotenství nebude tak strašné jak minule, je mi zlééé. Nejenže se mi chce furt zvracet, ale momentálně mám nějakou třesavku, třeští mi hlava a vůbec je mi slabo, ještě že jdu k dr. až odpo, v tomhle stavu bych se tam asi nedoplazila.Já se asi zblázním..O ne­vyspání ani nemluvím, zas jsem k ní 4× vstávala!!

Oldo - tééééést!!!!!

zelená Klaris

 
Olda
Kecalka 356 příspěvků 18.05.06 09:08

Jinak končím všechny dohady, včera jsem počůrala papírek :)
Podle vašeho zájmu, kdybych uzavírala sázky mohla bych na tom slušně zarejžovat :))

Irias, ty máš nějaké plodné období, ale když to budou tak poutavé deníčky jako doteď..... :)))) Super
ted mě napadá, ty se vlastně představuješ jako ukecaná, tak to ty deníčky vlastně sednou :)))
jo a připomínám dotaz na tvoje zaměstnání před mateřskou. Ostatně co kdybychom to na sebe naprášili poctivě všechny? Doufám, že nejsem sama kdo si ve vás chce udělat trochu pořádek :) No a když už nejezdíme na Vysočinu :((

No baby budu končit, měla bych ze sebe konečně stáhnout to pyžamo a najít synkovi boty.
tak pa
Olda a Vítek jedináček

Počkala sem si až přestane pršet a vyrazila do Prahy ( když to vezmu kolem a kolem tak nejlepší byla ta nabídka PPL :) dík )
Ještě že jsou tu soudné maminy jako Julka, která mě nikam nehonila. MMCH kdybych měla volit nad výbavou k moři asi by nám stačil obr slunečník a ochranný faktor :)
Cestou jsem objednala i světla do nového obýváčku, tak po víkendu to už bude náááádherný.

Už sem vám psala, jak sem si odrovnala záda? Tak teď se k tomu přidalo i rameno a loket, prostě celá pravá strana je v pr…
A to mám před sebou nedělní cvičení.

 
lily
Kecalka 194 příspěvků 18.05.06 10:21

Ahoj baby a baby,
tak se vám také hlásíme v novém deníčku.

Irias - máš mou velkou pochvalu:o))) Vidím, že všechny děti jsou opravdu plus minus stejné… A také jsem zaznamennela, že ani vás nechválí, takže je vlastně v pořádku, že jsem se naučila klepat si na svá vlastní ramena sama, že…:o)))))))

My jsme po dlouhé době O.K. Leuška byla v úterý po šesti týdnech plavat a normálně u toho ječela radostí - tak to mě dostalo!!

No a jinak vše při starém.
Vlastně ne - velká novina - dnes je to přesně týden co jsem Leušku přestala přes den kojit. Jsou sice srdceryvné scény, ale musím vydržet - už to tak nešlo dál. V noci ji stále kojím, tak to nemá tak drastické.

Oldo - ty jsi dobrá - jsi hlavním tématem včerejšího dne a pak napíšeš - „počůrala jsem papírek“ - ale s jakým výsledkem??? :o))))))))))))

Tak zatím pa pa - snad dnes bude slunit svítíčko

Lily a Leuška

 
solcka
Kecalka 243 příspěvků 18.05.06 10:23

Ahojky,

než jsem se opět stačila rozkoukat, tak je tu nový deníček. Vůbec vám nestíhám.
Veliká pochvala za deníček- je super. Všechno celkem sedí, až na tu řeč. Ondra má svou hatlapatilku, ale rozhodně to není žádné konkrétní slovo. V kurzu je u nás táta (jak jinak), baf (na pejska), a občas bů.

Přečetla jsem jen pár komentářů z minulého deníčku, ale rozhodně gratuluji dalším těhulkám. Může mi někdo shrnout, kolik už vás vlastně je?

U mě nastala obrovská změna. V prvním roce jsem tvrdila, že druhé určitě ne. Noční vstávání atd. už rozhodně nechci zažít. Asi poslední měsíc si neustále prohlížím fotky, když byl O. malý a je mi moc líto, že to tak rychle uteklo a já jsem si to pořádně neužila, protože jsem měla neustále nějaké depky. Velmi často si pohrávám s myšlenkou, že se už moc těším na další mimi. Pak ale příjde mé druhé já a to mi připomíná, jak jsem vše dost prožívala, mé šestinedělí se protáhlo skoro na rok. Teď se mi také lépe ráno vstává, když je světlo a všechno je optimističtější. Na jednu stranu bych moc chtěla a na druhou z toho mám strašný strach. Je to hrozný boj.

Julie: Jak jste dopadli s očkováním? Chci si o tom popovídat s dr. a asi bych do toho taky šla.

Mládě se vzbudilo, tak musim letět a hurá ven dokud je počasí.

Mějte se hezky

Petra a Ondra (v pátek 15m)

 
skrolan
Extra třída :D 12297 příspěvků 18.05.06 10:41

Petrus, vitej, ze se taky ozvete.

No Oldo - cela ty - ale podle tveho zaveru - Vitek jedinacek - jsem usoudila, ze tehu asi nejsi, co?
Teda, babo jedna!!!

No nic, padim, mam toho dneska hodne.
ahoj Eva a Kuba

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19577 příspěvků 18.05.06 10:44

Irias - deníček nádhera!!! U nás to taky souhlasí, hlavně ty skříně :-))) A tímto chválím sebe a taky jednu každou z vás - jste super mámy, už jenom proto, že vás zajímá, co můžete pro svoje prcky udělat!

Lily - jestli správně chápu, Olda psala „Vítek jedináček“, takže vyšla pouze jedna /.

ad zaměstnání - já to klidně prásknu: jsem ještě čerstvý absolvent ČVUT - stavební fakulty obor Ekonomika a management (v lednu 2005), v praxi to znamená rozpočty, harmonogramy staveb, projektový management, ale taky měření z výkresů a tvorba výkazů výměr … to jsem dělala už při škole na pol. úvazek, v čemž od letošního února zase pokračuju.

Jdu vytáknout dítě z pod sedačky :-)
Sandra

 
Krista
Závislačka 4120 příspěvků 18.05.06 10:57

Tak konečně to z Oldy vypadlo a máme klid.

Mám ovulaci, jen se mi zpozdila o 2 dny, což nezapadá úplně do mého síťového grafu, páč teď budu mít menses v plné síle na ségry svatbě.Ale už mě zas nebude bolet hlava, ta mě bolí jen úplně na začátku. Ale koncem „dovolené v Jugoslávii“ budou opět plodné dny, takže šance tu je. Jsem zvědavá, jestli nám to půjde hned nebo se to potáhne.

Zuzík vyhodil slánku do koše. Asi pokaždé, když budu vynášet odpadky, budu je muset probufefit, jestli tam náhodou není něco důležitého.

Tak čus bus. Musím dnes obnovit podprsenkový park, všechny mě nějak opouštějí.
Kristýna + Zuzanka montér

 
Olda
Kecalka 356 příspěvků 18.05.06 11:02

Bingo :)
Manža je prostě šikulka :)
No musela sem to trochu zašmoulit když teď frčí šifrování podle Leonarda :)

O.

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 18.05.06 11:50

Ahojky kočky,
Iri díky za super deníček,souhlasím ve všech bodech..

Oldi-taky jsem pochopila že // se nekonají ?!

Kristo-jakou barvu teda máte??

Jinak já jsem si taky donedávna říkala že druhé dítě nejdříve za 2-3 roky.Teď to tvrdím taky ale tak moc přesvědčená o tom zase nejsem.Je to ted s prckem mnohem jednodušší,není na mně plně závislý,už se vyblbnou s taťkou,vystačí se beze mně.
Ráno jsem vstala,nachystala sunar,dala ho do termoobalu a předala spícímu manžovi.Pak mazala na solárko.Přišla jsem zpět a stav nezměněn :-)) Akorát dítě bylo přebaleno,napojeno a válelo se samo v postýlce.Prý ještě chtěl dělat nynýý což otec samosebou přijal velmi rád :-)
Pak se tu stavila kámoška,hlídací teta,tak jsme poklábosily a teď jsem dala Pápíka(tak si Štěpík říká)spát a peču mu stehýnko a k tomu bude mít brkaši s cibulkou.
Zítra máme plavčo,pak jdu večer od aquaerobicu já a v sobotu pokud bude počasí jedeme s přáteli na chalupu.Bude tam i tchýně a tchán tak tipuju že bude leháro-Štěpulec bude zabaven :-))
Těhulky-držte se,bude líp…ale nezávidím,myslím ty blééé stavy.Já jsem do konce 4.měsíce blila a bulila se pořád.V marketech jse trávila převážnou část času s hlavou v mražácích(jak jsem záviděla holkám co doplňují mraž.výrobky)

BTW tímto se dostávám k tomu co jsem dělala..byla jse obchodní zástupce a merchandiser pro firmu Philips lighting(žárov­ky,sluchátka,o­vladače,chůvič­ky atd.)+ ještě dvě firmy(jedna sklo,porcelán a domácí potřeby a druhá autodoplňky a autokosmetika).Moje práce spočívala v tom,objíždět každý týden své markety(dané)a starat se o naše zboží,doplnit,ob­jednat atd.
Moc mě to byvilo,dobře placené ale někdy pořádná šichta.V létě leháro,to bylo dané tím že žárovky mají v tu dobu mrtvou sezonu :-)

Tož tolik od nás :-))

Gabka a Štěpula 15m

Jo včera se do Štěpuly v herničce pustil agresivní 4-5 letý kluk(matka si popíjela kávičku a absolutní ignor)když ho nejdříve žduchal tak jsem to neřešila jen jsem zbystřila.Pak ale se přihnal k našemu stolu a začal s malým šarpat,škrábat ho v obličeji a za vlasy.Tak to jsem vystartovala,zař­vala ať vypadne a matku jsem seřvala na tři doby,normálně jsem se vnitřně začala třepat.A to fakt nejsem matka slepičí prdelka.Drobné ž´duchance neřeším,ať si kluk zvyká,ale tohle byl agresivní útok!A nejvíc mě ještě vytočila jeho píííp matka co mi říká:Pchee vy s tím naděláte,si počkjte až budete mít dva kluky,jak se budou mydlit!!! Tak jsem vypálila že já si je na rozdíl od ní srovnám,nebot dítě VYCHOVÁVÁM (a trochu jsem se neovládla-bylo jí kolem 40.ti)a ještě jsem podotkla že až JÁ budu mít dva kluky tak že ONA tady už nebude :-O
No nechala jsem se vyprovokovat ale bylo mi líp :-)
Fuj ještě teď se čílím :-D

 
iv-ka
Kelišová 5164 příspěvků 18.05.06 12:35

ahoj v novém,

Irias, no teeeda, ty seš šikula:)) u nás to víceméně souhlasí, až na ty základy řeči.. Lukášek umí jen jak dělá vrána - krá, no a sice uměl brzo máma a potom táta, ale to teď odmítá, takže to je tak všecko. Ale ukáže všechno v knížce, pozná i třeba pampelišku na obrázku.. no musím se nějak utěšovat :)))

Juli, do konce týdne budem určo doma, Lukin kašle nejhůř večer a ráno, tak to nechci dráždit výletem. Uvidím, jak to bude příští týden, musím zase něco do školy, kdyžtak se ale ozvu. Jo - tetka zatím nikde :)) ještě počkám a kdyžtak po víkendu použiju test, co jsem chtěla poslat Oldě PPLkem:))) a nepřemlouvejte mě, už jsem si jeden dělala, ale buď to bylo brzo, nebo nic. Takže počkám. A BASTA :)

Končím, zdar

iv-ka a Lukin

 
iv-ka
Kelišová 5164 příspěvků 18.05.06 19:04

Co je? tady nikdo nebyl celej den?!! No tohle..

Tak ještě něco přidám já.

Hokej byl super, což? :))) Lukin opět spal ve své postýlce, od 12:55 do 15:15, přešel na svůj jeden spánek denně, je to super, doufám že vydrží hlavně to ráno - konečně vstává až po šesté, dnes o půl sedmé. Takže po měsíci a něco vstávání v 5:20.. to byl fakt mor. Tak snad to bude pokračovat.

Tak zkusím do něj narvat ještě něco kaše, dnes jsem vyrobila z ovesných vloček a neměla jsem nic čerstvého, tak je to ochuceno domácí marmeládou, trochou medu a másla.. je to moooc dobrý. Třeba zbyde:))

Jo už jsem si vzpomněla, co jsem chtěla reagovat: ROZINKY - nemyslím si, že by mohla nějak vážně zaskočit rozinka, aspoň Lukin je dlabe už celkem dlouho, vždy jsem smaozřejmě u něho, kdyby se něco dělo. Od té doby, co jí kousky ovoce a tak, cca od 9m, se mu občas navalí, když mu něco vklouzne kam nemá, ale zvládá to sám.. nemluvím kdyby byl sám, to se může něco stát, ale když jsem s ním, tak bych ho třeba bouchla do zad, nebo pověsila hlavou dolů za nohy ( zní to hrozně, ale pomáhá to )..
oříšky mu samozřejmě nedávám, ale rozinky mi nepřídou tak nebezpečný. Nebo je nikdo nedáváte????

Tak zdar, a dobrou

iv-ka a Lukin

 
skrolan
Extra třída :D 12297 příspěvků 18.05.06 20:04

Ahojky.

Gabko, teda, to bych vystartovala i ja. Taky male „kopance“ neresim, ale tadyto bylo o necem jinem. I kdyby Kubik „napadl“ jine ditko, taky bych ho upozornila a pokarala, tak tu mamu fakt nechapu. Uf!

Meli jsme rodicak - Dominicin - dela nam radost, vse v pohode. Ale holky mezi sebou resi nejake spory.Myslim, ze se jedna o to, kdo bude s kym spat v skole v prirode. No musela jsem se i zasmat, ale coz - my jsme byly v jejich veku asi stejne, co?

Tak pa
Eva a Kubik

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 18.05.06 20:16

Čusbus autobus,

to je teď naše učící slovo:) Zatím na něho dělá ká, ale ono to přijde.

Irčo - super deníček. Autorku znám. Asi ve čtrnácti jsem si od ní koupila knížku Dítě pláče, co dělat. je fakt dobrá:)

U nás to taky v celku sedí, jen to všechno přišlo o fous dřív a asi jsme na tom o něco málo líp s tím mluvením. Náš malý brepta totiž dělá už skoro všechny zvířata a taky říká slova - rodinné příslušníky, kolo, tautú - to je auto, bác, Nany- Natálka, Káka- Klárka, Kakulka se momentálně smrskla zpět na kakul , ale přibyly kulky - kuličky - bu´d losování šťastných deset nebo homeopatika:), papú jsou papučky a je toho víc, ale nebudu už prudit. Musím ale přiznat, že mě to strašně těší, když ho slyším a je fakt, že já si na pochvaly okolí nestěžuji. Ať už je to Klaris nebo Ivka osobně nebo jiné Jarňule nebo lidi kolem, co nás znají. A jak Irias píšeš, že jsi pyšná, tak věř, že opravdu máš na co. ono to totiž není tak samozřejmé, mít takové šikovné děti. Vidím to denně kolem sebe. A tobě se Gabko vůbec nedivím, žes vybouchla. udělala bych totéž!

Manža mě volá na Ordinaci, tak už jen rychle.

Oldo - tak vidíš, gratulujem k /.

Kristy - snad už je dnes lepší den:) Taky už se na tu dovču těším.

ivko - to neva. Bertík má asi virozu. Teplota 37 totiž s očkování nesouvisí. Takže, Perto, očkování zvládl skvěle. Bohužel u dr. něco chytil, takže se kurýrujem jak to jde, ať jsme brzy fit.

že jsem úča se tu už řešilo, ale ještě doplním, že jsem na střední škole a mám aprobaci němčinu a dějepis. Po výšce v Ově jsem nastoupila ve Zlíně na hotelovce a pak jsem se vrátila do Přerova a rok učila částečně na zdravce a na obchodce. Zpět do práce se nehrnu. Spíš teď vážně uvažujeme o té školce.

Musím dolů, tak pa.

julie a zítra 14timěsíční Bertík

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 18.05.06 20:17

Hihi Evi taky bych se bila za to abych měla pokoj blízko tebe :-D :-D

No ale chápu ty holky že v jejich věku to musí být strašlivé dilema :-)

Díky za podporu že nejsem matka slepičí prdelka,ale fakt mě to vytočilo.No už se budeme pomalu připravovat na ty ,,cizí fakany,,na písku,na hřišti atd… :)
 Gabka

 
Ifca1
Echt Kelišová 8774 příspěvků 18.05.06 20:44

Ahoj,

dneska jsem už asi po4 u PC a čtu a čtu, jó za tejden se toho semele…

Takže to shrnu stručně - gratulace těhotným k těhotenství a netěhotným, že nejsou když nechtěj a aby byli jestli chtěj…to jsem to pěkně zmotala, no přeberte si to:-)))

Fakt nějak ten net nestíhám, jsme furt venku, Kuba už ani nezná svoje hračky na doma, ale co, otřebuje se vylítat a na vzduchu je líp. Sice žere písek a hlínu doslova po kiech, sem tam přihodí nějakej šutr, tak doufám, že to bude mít jen kladnej efekt na jeho imunitu:-)
Začínám přehodnocovat svoje chabý znalosti fyziky a myslím si, že voda má nějký magnetický pole nebo co, páč jakákoliv malinkatá loužička, kropáč s vodou, umyvadlo apod. Kubu neuvěřitelně přitahuje a je jak posedlej! Díky tomu neustálýmu ráchání v kropáči jsme akorát doléčili rýmu a kašel:-(
Btw baský rady na kašel, co nám fakt zabraly, jednak pokrájenou cibuli zasypat cukrem a nechat min 4 hodiny až cibule pustí š´távu, pak dávat po lžičce (jenom nevím, jestli to nemá pro toho mrňouse moc velký grády) a druhá věc je teplej obklad na prsa tak na 10-15minut -z cibulky trochu posmažený dosklovata a zabalený do plínky. Jestli máte něco podobný, sem s tím, nějak tomu začínám víc věřit a taky je to většinou poruce, než letět do lékarny a cálovat.

K deníčku - bezva shrnutí, tak jak jsme na tom my:

 • nej je pozorování mravenečků, který se Kuba snaží chytit, ale vždycky mu nějak v ručičce usnou), průzkumničení ve skříních no comment
 • řeč - jak to tak vidím, holčičky a Bertík jsou mnohem šikovnější:-) Kuyba sice rozumí všemu, ale s mluvením šetří, i když občas z něj vypadne slovíčko, že zírám (včera třeba řek krásně „tytyty“, holt co asi slyší nejčastějc, že jo?)
 • tímto zároveń k výchově - dneska mi došlo, že Kuba jaksi neslyší předponu ne, takže když ho varuju aby něco nedělal, na just a honem rychle to udělá, takže začnu vymejšlet, jak mu sdělit správně co se po něm chce, což bude asi fuška, holt už začíná to „diplomatický“ vychovávání. Taky okamžitě odkouká kařdou špatnost, jako třeba máme v hale věž na zemi a párkrát jsme měla plný ruce něčeho a vypínala j nohou, no a milej kuba, když mu nejde zapnout tak do věže vesele kope, takže bacha na to, co děláte, prostě domejšlet, co si z toho to dítě vezme, ufff
 • jinak je ale Kubísek úžasnej, jedinečnej a chci další!

Vzpomínáte na moje „trápeníčko“ s Kubovo jezením, jak se v tom musel odmala rejpat sám? No, tak trpělivost se vyplatila a jsme na tom tak, že se absolutně nenechá nakrmit, odstrkuje mi ruku a papá úplně sám!!! Nejen lžičkou, ale vidličkou, a už zvládá i kaši nebo jogurt a ani tolik nenadělá, fak moc vellej šikulínek:-))))

Tanhle tejden si mateřskou neskutečně užívám, segra je doma po tom IVF, takže máme společnost, vaříme si dohromady, pořádáme minivejletíčky, prostě je s kým pokecat…jinak segra má v bříšku tři emryjka tejden, zatím se držej a segru bolí děsně břicho, což normálka u MS nemá, já to měla taky, pořád jsem čekal, že to užuž musím dostat a pořád nic a pak nejednou //, tak to vypadá nadějně, ´tuky ťuk, abych něco nezakřikla
Jo a irias, já jsem taky moc ráda, že u všech Kubovo „poprvé“ jsem mohla bejt, to mi stojí za jakoukoli obětovanou kariéru, kila navíc neshozená cvičením ve fitku, mírně zanedbanou domácnost a vůbec, šak víte, jak to myslím.....(ale bacha, vbec neodsuzuju ty, kdo to tak nemaj, každej jsme holt jinej, já Račice mám rodinu na prvním místě i v horoskopu:-)

Tak se mějte, budu se nažit nakouknout dřív než zas za tejden, a´t poak nemusíte číst ty moje romány.

Jo a ještě, v „minulým životě“ jsem byla nejdřív asistentka product managera a pak chvíli shelfplanner v Aholdu.

Tak Ordinaci dokoukat a dobrou

Ivča a Kuba

 
skrolan
Extra třída :D 12297 příspěvků 18.05.06 20:54

Tak musim jeste reagovat.

Gabi, tak to nekdy prubnem - vysocina a pod. - ty pokoje vedle sebe, jo?

Julie - Bertik je tedy sikulka v tom mluveni a nejen v nem.
Kubik dava jen takove jednodussi slova - jak jsem psala - Dominika je proste „D“ a hotovo. Ale snaha je a to se pocita.
Ale musim napsat, ze nase Domca byla jako dite v mluvě opravdu prebornik - vybirala si za:,–(ne nejslozitejsi slova - uvedu priklad:
jakozto bydlici v te dobe na Slovenksu, ucili jsme ji po slovenky - u deti je to faaakt moooc roztomile.
tak napriklad

 • ďakujeme - rikala - ďadiťkomeme
 • dědo mráz - rikala - bononač
 • lokomotíva - rikala - kolomotíva
  a to prosim v jednom roce.
  No byl to fakt prebornik.

Ivco - to je Kubik ale sikula, kdyz ti takhle pekne papa sam. To ja to tomu nasemu Kubikovi radsi nedavam ani na dosah, neb to by dopadloooooooo.

Tak uz fakt pa a pekne se vyspete.
Eva a spici Kubula

 
Dana26
Echt Kelišová 9105 příspěvků 18.05.06 21:48

Ahoj,
Irčo super deníček.My s těma dovednostma občas pokulháváme,ale lepší se to.
Akorát ukecanej by mohjl být míň.Ale to má asi po mamince:-).

Dneska šel z obchodu kousek pěšky a musela jsem se smát.Pár kroků,pak si dřepnul,poňuchňal travičku nebo kytičky a tak to zvládal až dom.Naštěstí to byl kousek:-).Byl jak prasátko,ale spokojenej a to je hlavní.Holt už to bude veselejší:-).

Taky jsem ráda,že jsem byla u svých dětí u všeho poprvé.Bylo to sice na úkor něčeho,ale to jedno.Stálo to zato.Ať nekecám pořádně lezl Vojtulka když jsem byla s Mirdou v tanečních:-(.
Snažím si ty chvilky vychutnat,říkám si,že už taky možná nikdy dítě mít nebudu tak ať potom něčeho nelituju.

Gabčo,to bych vystartoval taky.Drobné potyčky neřeším,ale co je moc…
Taky jsem nedávno vyběhla v koutku v Hypce.Kluk šel tvrdě po Mirdovi.Asi stejně starý,ale jednou tak velký.Byl tam s babi a dědou.Tak jsem kluka seřvala a paní řekla co si myslím.

Kidnou noc
Dana

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15323 příspěvků 19.05.06 08:22

dobrý den, celý den, bába leze komínem :-)))

trou říkadel po ránu ..

všem, kdo pochválily můj deníček,samozřejmě děkuji, vždy potěší !!! tento jsem psala opravdu s chutí a velmi spontánně, byl napsaný tak do půl hodiny.

Evi, už včera jsem ti posala SZ. ani nvím,jestli ji máš přečtenou,ještě jsem se nedívala

Ivčo- gratuluju k samojezení :-) štěpa se k tomu taky už propracovává. a taky začal jíst obědy celé !!!

Gabko- já bych dělala taky ostudu a i té mé vrstevnici :-)))

včera jsme byli v Brně zase se upsat na nějaký ten milion :-((

Lily- hned jsem doma vytáhla tu tabulku. a máme ji trošku vymakanější :-) - je tam i fixa s tou hubkou !!! a pak počítadlo. celé to je v takové průhledné aktovce. ale dnes jsem tu tužku uvázala a vydrželo to štěpovi asi 10 min, než to urval :-(( a ten areál se mi moc líbil, budeme vás navštěvovat asi- určitě !!! častěji. a budu si zvykat na pískoviště :-D. rodinku máš opravdu super a doufám,že ses včera moc nenadřela v Bystrci !

musím pochválit taky Leušku- je velice učenlivá-umí velmi precizně hodně zvuků zvířat, vše hned zopakuje…no prostě pilná holčička :-)

jdu zkouknout včerejší VV

Irias + štěpuna 15m+1d

 
skrolan
Extra třída :D 12297 příspěvků 19.05.06 08:44

Dobre raaaano!

Teeeda, Irias, ty ses vyspalala do ruzova, podle toho optimistickeho uvodu, co?
SZ jsem jukla - ja tam totiz moc nechodim, nejak vzdycky zapominam, tak kdyby něco, strč do mě, jo? hihihi

Tak jdu taky prasknout to povolani - jak jste se tady rozepsaly.
Delam ve zdravotni pojistovne - oddeleni smluvnich vztahu. Delame smlouvy se zdravotnimi zarizenimi, nebo je prodluzujem, menime, rusime. Je to celkem zajimava prace, rozhodne me bavi a mame tam supr babinec.

Holky, heč!!! Uz mam udelany vikendovy uklid. Jsem dobraaaaa! Kdo se nepochvali sam.............., vite, jak to chodi, ne? hihihi

tak pekny den. vykukuje tam slunicko.
pa
Eva a Kubik

 
Dana26
Echt Kelišová 9105 příspěvků 19.05.06 09:02

Ahoj,krásné ráno.
Teda aspoň myslím:-)).

Vojtulka dneska zase vstával kolem3/4 na 8.Prostě zlatíčko.A mirda až o půl sedmé:-)).Jen tak dál.

Evi,s tím úklidem jsi dobrá.Já budu asi drabat celý víkend.Všechno mi tady leží tak se do toho dám.Pokud bude manža doma,aby trochu ukočíroval Vojtulku.Protože s ním za zadkem je to záhul.Ale to známe všechny:-).

Danaa a Vojtíšek

 
iv-ka
Kelišová 5164 příspěvků 19.05.06 09:09

dobre ranko

jako vždy jsem úplně zapomněla včera napsat, co jsem byla před mateřskou.. tak já jsem prosím státní úředník, na pracáku. No a proto si dělám dálkově tu školu, je to obor Sociální práce, abych tam neztvrdla do smrti a nestala se ze mě protivná babice :))))

musím končit, našla jsem ráno kus stoličky u Lukiho a je protivka

Iv-ka

 
Krista
Závislačka 4120 příspěvků 19.05.06 09:37

Dobré ráno,
tak předně chválím Skrolan za víkendový úklid a tím chválím i sebe neb mám taky uklizeno. Ale jen proto, že mi přijde za chvíli návštěva.

Zuzanka mi během úklidu vydatně pomáhala a v nestřeženém okamžiku vyhodila do záchodu dálkové ovládání. Už se suší.

Včera byla zase pěkná vzteklina, nechtěla se večer pustit dětí z venku, násilím jsem jí odvlekla domů a umývala špínu až za ušima. Bude to tu mít holka těžké, děti jsou všechny starší a jak lítají, tak jí co chvíli povalí na zem a je řev. No ale myslím, že jí to prospěje.

Jak se tu přiznáváte k práci, tak je asi tak nějak zřejmé, že jsem účetní, dostudovávám si VŠE, což se mi před pár lety nějak nezdařilo. Před mateřskou jsem dělala ve filmové produkci a taky na ŽL. Až dostuduju, vážně uvažuju, že se vrhnu na studium daňového poradenství, baví mě to.
Do původní práce se už asi nevrátím, páč to bylo od nevidim do nevidim a nevím, kdo by se staral o děti.

Tak tóť pro dnešek vše.
Těhulím přeju pevné zdraví a nervy.

Kristýna + Zuzanka

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15323 příspěvků 19.05.06 09:43

k mému dnešnímu spaní :-((((( štěpa řádil od dvou do pěti jak černá ruka- nemohl usnout a řval jak siréna …

něco neurčitého k mému povolání- oblast hlavně práva a děti

i.

 
skrolan
Extra třída :D 12297 příspěvků 19.05.06 10:23

Dani - diky za pochvalu a chvalim timto i Kristu - za ten uklid samozrejme.
Ja si to dycinky vygruntuju takhle rano v patek a pak vim, ze mam cely vikend volno. A Kubikem to celkem jde, pomaha vysavat a utirat prach, a nekdy i to, co nema.........

Kristo jsem se musela zasmat nad tim dalkovym ovladanim.

Irias - co jsi mu provedla, ze takhle rarasil??? Tak se divim tve dnesni dobre nalade - musis byt nevyspala, ne?

Jo, holky, vite, ze ja mela byt puvodne pani ucitelka ve skolce? No jo! Miluju to a uz od mala jsem za tim proste sla.
Na pedagogickou me vzali, ale po pul roce u me objevili nedomikavost hlasivek - hlasivky se mi nedoviraji, tudiz se vice opotrebovavaji a v tehdejsi socialisticke dobe za me preci stat „zbytecne“ nebude platit studia a td…, ze? No hruza, co vam budu povidat, jak ja si pobrecela. Tak me proste soupli kde to slo - na ekonomickou.
Des, co?
Ale je to uz davno a prebolelo to.
V praxi muj hlas vypada - pro me vcelku normalne, /manza rika, ze je sexovni -kluk jeden usata, bude asi neco chtit, hihihihi/, ale kdyz si dlouho pozpivam, nebo moc pokecam s kamoskama, zaflamuju, tak rano proste nemluvim. hihihi

Jsem se rozepsala.

tak zatim pa
Eva a spici Kubulatkorobatko

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15323 příspěvků 19.05.06 10:35

a já chtěla být už od první třídy ZŠ učitelka. přihláška na gymplu vypsaná.. Bohužel, můj kádrový profil nedovoloval, abych vychovávaLA děti :-((( tak jsem ji musela změnit… a osud byl nasměrován uplně jiným směrem a pak jsem v oboru práv poznala mého skvělého manžela…

i.

 
skrolan
Extra třída :D 12297 příspěvků 19.05.06 10:53

Teda Irias, to byla doba, co?
Nejak jsme si to tehdy moc neuvedomovaly - ty souvislosti a tak. Me to vsechno doslo postupne az pozdeji.

No vidis, ale osud te nasmeroval tam, kde jsi mela byt a potkalas manzela.
U me to bylo to same. V tom mesta - kde jsem odesla studovat na ekonomickou - jsem poznala taky sveho manzela. Ja tam byla na intru, on tam bydlel.
Porad si rikam, kdybych dojizdela tu dalku na pajdak - jestli bych ho ja vubec mela sanci potkat. I po jedenacti letech manzelstvi je to porad ten nejskvelejsi chlap na svete a ja ho siiilene miluju.

Eva

 
gelenka
Kecalka 136 příspěvků 19.05.06 10:54

Ahojky v novém,
prima počteníčko, ještě že tu Irias máme, co :-)
Nejvíc mě ale v deníčku vyděsilo, že už jsou patrné charakteristické rysy osobnosti, no těbůch. Náš miláček se pěkně vzteká a ke všemu přistupuje jako správný beránek-nejde-li to, použij sílu a proraž zeď hlavou :-)
Jinak slovíček umí docela dost, jen před babičkama jsou všechna zvířátka bú a bé a tváří se, že nic nezná. Jinak v poslední době má šílenou vášen pro auta (dneska dokonce slovo auto vyslovila), pořád musíme prohlížet časopisy a hledat auta, no díky za spoustu reklam :-)

Ad zaměstnání, taky to klidně přiznám, patřím do škatulky vědecký pracovník:-)) Pracuju v Akademii věd a zároveň dělám doktorát . Můj obor jsou rostlinky a to jak fungují. Prima práce, ale to jak funguje Elišík je daleko zajímavější:-)

A protože si zase nic nepamatuju, gratuluju všem a chválím taky všechny :-) Určitě si to zasloužíte.

Tak zatim
Lenka a Elišák

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 19.05.06 14:33

Ahoj všichni,

Irias - o spaní nám něco povídej… Albert se dnes rozhodl, že už mu nestačí, když ho vezmu do postele k sobě. On, milostpán potřebuje spát přímo na mně!!!! Toleruju mu to, že má tu rýmu a budí ho to, ale jakmile se uzdraví, tak zase bude tvrdý režim. hezky bude spát sám v postýlce do pěti jako obvykle.

Byli jsme u dr. na kontrolní poslech, když se blíží ten víkend a uklidnila mě, že se nemusím obávat, je to opravdu jen rýma. Už si někdy připadám jako idiot, že tam chodím s rýmou, jenže, kdybych tam nešla, v:,–(ím se, že by se o víkendu rozkašlal. No co. Vždyť od toho jsou nakonec tam, že…:)

Absolvovali jsme další „menší“ nákup v DM. Ani nechtějte vědět za kolik… Plínky, přesnídávky, šťávičky a běžná hygiena a tisíce v háji. Naštěstí byla slevová karta.

Kristo - Zazka je přeborník na vyhazování věcí. nemáte konkurenci.

Také gratuluji těm, co mají naklizeno. Na nás to čeká, ale nevím, kdy. Zítra totiž jdeme na svatbu, v neděli slavíme moje narozky a dneska jedeme kupovat pro mě šaty a večer jdu s mamkou do divadla. Tak to bude muset počkat:)

julie

 
Pisklatko
Kelišová 6404 příspěvků 19.05.06 14:48

Ahoj babulky a bobulky:-)

moc vás po delší době zdravíme a dáváme vědět, že jsme zase zpátky z cest:-))) Ani nevíte, jak jste mi chyběly, babky jedny ukecaný:-))))))

Absolvovali jsme nejdřív cca 14 denní pobyt na chalupě na Šumavě s mými rodiči. Počasí nám vyšlo naprosto ukázkově (nechápu:-))) a byli jsme vlastně celé dny venku. Matýsek se krásně rozchodil, terény zvládá bez problémů a pořádně se tam vyřádil, prozkoumal veškerou květenu a zvířenu, co byla na blízku. Absolutně vedou pampelišky a slepice:-)))) A taky kočky, jenže ty zdrhaj:-) Na víkend za námi dorazil taťka a taky teda se strejdou, tak jsme se zase sešli celá rodinka a pogrilovali jsme nějaký to maso a taky vyrazili na diskošku pod širým nebem. Tam jsme se pořádně vydováděli (taky aby ne po litránku na jednoho vína, že…). Matese hlídala babi a děda a docela v pohodě:-)
Hned jak jsme se vrátili, po vyprání a usušení 3 praček, vyrazili do Pardubek za tchánovci a taky na letošního prvního suda na chatě:-) Opět zadařená akce, škoda, že občas pěkně sprchlo… No a předevčírem jsme byli u zubáka, celá rodinka a v pohodě:-) Matesovi se dr. docela líbil a i trošku zubáky ukázal, ale stejně nejlepší bylo rozebírání plivátka:-))) Já zuby v poho (docela úleva) a taťka tam ještě jednou jde na opravu čehosi…

Irias - deníček naprosto super, u nás odpovídá hlavně ta zvědavost a mluvení krom hatmatilky nic výraznýho… A ze skříní rozhodně to vyhazování:-))) A teď začalo přendavání na různá místa:-))))Takže pořád něco hledáme a jeden dudlík už je zašantročen asi nadobro… A taky Ti chválím minulý deníček o nás jarňulkách:-) Moc fajn:-) A dodávám, že Štěpík je super týpek, líbí se mi - však to víš z Vysočiny:-)

Jelikož jsem nestihla přečíst úplně všechny komentáře, jen jsem je jen tak prolítla, tak nebudu reagovat na všechno, na co bych ráda… Tak co mi tak uvízlo:

Klaris - velikánská gratulace k mimískovi v bříšku:-)

Sandro a Anetko - přejeme brzké uzdravení:-)

Mako - držíme palce, ať je mimísek v pořádku a drží se dál jak klíště:-)

Povolání za bezdětna - project manager v reklamní agentuře (hodně velká fuška, ale byl to dobrej flek:-) Bohužel se tam nejspíš nevrátím, páč je to od nevidim do nevidim a kdo by se staral o rodinku… Mám polygrafickou školu a vždycky jsem dělala v oboru (grafická studia, reklamky, tiskárny - vše okolo tisku a předtiskový přípravy).

Tak to je od nás tak zhruba všechno.

Mějte se krásně

Pískle s Matýskem miláčkem 13,5m

 
Olda
Kecalka 356 příspěvků 19.05.06 16:20

Ahoj,
musím vás moc pochválit jak jste se hezky rozepsaly o svých minulých životech :)

Koukám, že jsme tu opravdu elita :))))
Každá umí něco.

Dneska dostal Vítek zase naplácáno, |Sluníčko ty to vidíš :)
Ale už jsem nejspíš odhalila jeho temnou stranu. Mlátí mě vždycky když ležím na zemi nebo jsem jinak menší než on, na velký si to prostě nedovolí. Dneska mě asi 5× za sebou třísknul koníkem až mi vysklil brejli, 4× bylo kázání a domluva s tím, že mě měl pokaždé pohladit, abych se na něj nezlobila no popáté už toho bylo na mě dost. Vzápětí když dostal výchovnounaprdel, šel a vzteky shodil kytku. No kráčející spratek, uplně to se mnou zalomcovalo.

Poraďte jestli máte někdo podobného tyrana, ale mám dojem, že tu jsou samé hodné dětičky jen já mám spraťoura a přitom vypadá tak nevinně. Nehledě na to, že se špracuje snad při všem co jde. Zatím ho přeperu, tak je po mým, ale nebaví mě to. No nemyslete, že po něm chci bůhvíco.
Ael když se v poledne jí a pak spí, musím si stát za svým, jinak by náš pracně vydřený harmonogram šel do kopru úplně.

Ach jo aspon že si mám kde postěžovat.
Večer už mi snad bude lépe, tak napíšu i něco veselejšího.

olda

 
skrolan
Extra třída :D 12297 příspěvků 19.05.06 18:18

Ahojky.

Oldo, nezoufej, on to jen skousi. Bude lip! Stuj si na svem - jak pises, a nepovol. Je to: bud on - nebo ty. Jasne, ze ty, ne? Kazdopadne je to zlaticko, no ne?

Julie, gabi, holky, uz me s temi svatbami nestvete. Ja bych se svatbovala, az bych brecela.
Ale v zari se budu snad taky. Jsme pozvani manzovo bratranci - uz se tesiiiiim. Standa sice zahlasil, ze asi nikam nepudem, neb je to na Slovensko - a ze je to kus a daleko a bla-bla-bla, no v zaaaaadnem pripade si to nenecham ujit, no ne? Takovaaa prilezitost nekam vypadnout........ hihihih

Piskle - tech 14 dni v takovem raji - zaaavidiiim. Musela to byt balada pro prte, co?

tak pa, vecer snad jeste pisnu. Dnes jsem s prtaty sama - manza je na mecheche.
papa
Eva a Kubik a Nikyta

 
Mava
Generální žvanilka 24746 příspěvků 19.05.06 20:12

Ahojky,

dnešní noc byla konečně zas po delší době OK. Malej se stěhoval k nám do pelíšku až po čtvrté. Docela jsem se vyspala.
Jenže ráno jsem zjistila, že je trošku osypaný. Na břiše a trošku na prcce. Nevím co to může být. Dr. dnes neodrinoval, tak musím počkat až na příští týden. Mamka tvrdí, že je to z jídla. Jo měl trošku kyselejší pomeranč. No uvidíme, jak se to přes víkend vybarví. Snad to ráno nebude horší.
Jo a dnes jsme měli převlíkací den. Celkem jsem ho převlíka třikrát. Dvakrát totálně pročůranej, to jak pořád někde leze a plína je mimo. Pak se mi zmáchal, když jsem myla kočárek.

K naší řeči neřeči. Táta říká bezvadně, taky baf baf a číčí, když vidí kočku nebo psa. Dál umý dej, na, ne a přesně ví kdy to použít. Mámu si zkracuje na mam, dědu na děd a bábu vždycky nějak smotá. Ale nejlepší je ta jeho hatmatilka, to mám pocit, že má na jazyku uzel.

Jo povolání, no přijde mi, že mezi vás nepatřím. Jsem středoškolačka obor oděvník, obyčejně řečeno dámská krejčová s maturitou. A moje zaměstnání, dělala jsem v jedný rakouský firmě, seděla a koukala jak se „cosi" vyrábí a sledovala PC jestli se to dělá dobře. Vracet se rozhodně nechci.

Tak všem krásný víkend
Marťa+Liborek

 
Olda
Kecalka 356 příspěvků 19.05.06 20:49

Evi dík :))
Spí, tak mi je už líp :) Do rána se z toho zase vzpamatuju a začnem nanovo. tak já du uklidit ten denní binčus a hurá do pelechu. Dneska mi dobre ucilo venku na lavečce :))

Brňandy, koketuju s myšlenkou, že bych se vám ozvala až tam budu (31.5.-2.6.) Spolubijci na mě prdí, jak s ubytováním, tak s treninkama. V tom připadku si mě nezaslouží a rači pokecám s váma. Nepustili by vás manžové třeba večer na pivko?

Olda

 
Olda
Kecalka 356 příspěvků 19.05.06 20:50

Jo a Mrťo jaký mezi vás nepatřím? zrovna sem chválila že co kus to originál a dohromady umíme všechno :))))

O.

 
Olda
Kecalka 356 příspěvků 20.05.06 00:06

No vy snad všechny spíte či co?

Přesto že nemám //, tak čumím po kočáru no nejsu magor?
ten náš jsme včera prodali a dneska už bych jela pro nový :)))

mrkejte :)
http://www.mimibazar.cz/foto.php?…

A už du spat když se tu se mnou nikdo neba.
O.

 
skrolan
Extra třída :D 12297 příspěvků 20.05.06 07:13

Oldo, ja tu jseeeem!
Sice az rano, ale preci. hihihi

Tak jsme v plne polne - uklizeno, periny na miste, na snidani prostreno.
Nehrabe mi, jen cekame strejdu Radka - Standovo brachu - jen lužkačem ze Slovenska a kazdou chvili by tady mel byt.

Tak zatim pa
Eva a Kubik a spol.

dneska to venku vypada kraaaasne.

 
skrolan
Extra třída :D 12297 příspěvků 20.05.06 07:15

Jinak, Oldo, ten kocarek - naaaaaaaaaadhera. Jeste pouvazuj, jestli //jo, nebo ne.
co???
 e

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15323 příspěvků 20.05.06 07:17

už jsem tu taky !!!

i.

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15323 příspěvků 20.05.06 07:21

taky se pochválím. vstávala jsem už v 5 :-(( a nemohla usnout, tak jsem si šla dát sprchu, umyla vlasy, pochystala něco málo k snídani a peru druhou pračku ( ale je tu dost zataženo ..) chlapi vstávali až v 6 a už taky máme po snídani a hrajeme si. jo a taky jsem shlédla ze záznamu :D VV- PIty dost překvapil- Toníka si vzal !!! no, uvidíme.

Oldo- se mnou na pivo,bohužel, nepočítej. mooooc mě to mrzí, chtěla bych tě vidět a dát řeč,ale večery v Brně jsou pro mne zatím !!! passé. a ten kočárek vypadá skvěle !!!

btw- kde je tak dlouho Borůfka ?!

Irias + š.

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 20.05.06 09:07

Ahojky,
tak chalupa padla,vzhledem k prognozám počasí..no neva.

Oldo-kočár pěkný,znám ale velká chyba,krátká zádová opěrka,nám by byl už malý a to není nejlevnější..spor­ťák koštuje něco kolem 12000

Iri-to jste ranní ptáčata…my jsme rozlepili oko se Štěpínem v 8h.A teď už ho zase bere na spánek…

Holky k té mluvě-Štěpula je teda ukecaný-umí:kravičku,os­líka,koníka,ko­houta,kočičku,ha­da,lva,psa,au­to…všechno ale všechno opakuje,hatmatilku používá minimálně..a dokonce mi včera na plavču málem vypadly oči z důlku a kámošky manžovi co stál vedle nás taky…při nějakém natřásání protestoval a opakuje:Neděděj,ne­děděj…já nereagovala a najednou:MAMI NEDĚDĚJ!!!! No síííla!!!

Včera jsem teda dostala pořádně do těla :-) Byli jsme 2 lekce v bazénu se Štěpánem a pak jsem šla na hodinu aquaerobicu,ten­tokrát to byl větší záhul :-) Ale paráda jsem nadšená,moc mě to baví :)

Tak kočky pište a páááá Gabka a spol.

 
iv-ka
Kelišová 5164 příspěvků 20.05.06 09:21

ahojky,
tak Radek vyrazil do města, konkrétně do Hornbachu :) a Lukina vzal s sebou, tak mám klid.. teda budu vařit, ale stejně je to pohoda, když se mi nebude nikdo věšet na nohy :))))
Zdravíme Pískle a Matýska, musela to být nádhera, Šumavu miluju!!!!! Pampelišky u Lukina taky vedou, pořád na ně ukazuje z kočárku.

Ještě jsem zapomněla - Lukin umí kromě krá taky „není“ - když za oknem není kočička:) a taky když cokoliv není na svém místě. Je to sice neobvyklé slovo, ale JE :)

Oldo, myslím že by mě Radek na pivko večer pustil, klidně se můžem domluvit, možná by zašla i Jerry.. a třeba Lily?? Ale nevím, to se musí holky ozvat.
Mám těch akcí teď sice víc - včera prase s bývalou prací, přístí týden jedem do sklípku do Valtic se školou:) .. no ale vysvětlila jsem mu, že to musím všechno stihnout, než zase otěhotním, no ne? :)))

Zdravíme Maku, doufám že jste OK, kdy vyrazíme do ZOO?? Tentokrát bysme mohli vláčkem, ať nemusíš do kopce :) a určo by se ještě někdo přidal ne?

musím končit, jdu něco ukuchtit

ahoj

iv-ka

 
iv-ka
Kelišová 5164 příspěvků 20.05.06 09:24

Jooo a v pondělí prý má být až 28 !!!!!! Jako stupňů.. to je síla.

iv-ka

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 20.05.06 09:29

Jo a Štěpula z těch běžných slov ještě říká:tady,není,ne,a­no,dík,aoj/ahoj),pa­pa nebo pa,mimi,děti,bag­n(balon),bac,ny­nýý,blik atd.

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 20.05.06 10:50

Ještě jednou chlubilka :-))

Včera plavčo:stála jsem vedle manžy od kamarádky a dělali jsme blbinky s dětma dle instruktorky a Štěpula protestoval…ne­děděj,neděděj…a já nic a on za chvíli MAMÍÍÍ NEDĚDĚJ :-)) málem mi vypadly oči z důlku :-))
Ale je fakt že začíná spojovat slova do souvislostí jako třeba:tady nynýý,tady děti,tady ne atd..
Prostě už se v pohodě domluvíme

 
Ifca1
Echt Kelišová 8774 příspěvků 20.05.06 12:27

Ahoj,

přestante se okamžitě vytahovat s tím mluvením!!!Včrea tu měl kUba kámoše, o den staršího a ten si utrh travičku a povídá KYTI, ach joo, všechny děti mluvěj, jen náš Kuba prd, no dává si načas a asi to fakt bude perla až z něj konečně něco vypadne:-)

tak čus, jdem obědvat, možná večer ještě najuknu, ale spíš až zejtra, plánujem totiž grliovací véču, to mi připomělo, že musím vyndat špekáčky z mrazáku…

Ivča a Kuba

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »