Jarnulky 2005: Homeopatika / pro a proti

Rodičovství

Ahojky jelikož už je potřeba nový deníček, tak sem se rozhodla napsat o homeopatikách a rozdílných názorech na ně. Článek čerpám z časopisu 21. Století, autorem je Milan Koukal Co je homeopatie? Pojmenování vychází ze dvou slov : homeo stejný, pathos nemoc. Zakladatelem metody je německý lékař a chemik Samuel Hahneman (1755 1834), jenž převzal staré mystické principy starověké a středověké medicíny. Sám pomocí jednoduchých pokusů, bez kontrolních skupin a statistiky, sledoval účinky četných léčiv. Sliboval vyléčení minimálními neškodnými dávkami.

Homeopatie vychází z několika principů:
**1. Projevy nemoci jsou projevem psóry (životní síly).
2. Podobné se léčí podobným.
3. K léčení se využívá přírodních látek v minimálních koncentracích.
4. Léčba je individuální, pokud možno jediným základním lékem.
5. Léčí se podle příznaků, nikoli podle diagnózy.
6. Cílem léčby je podporovat životní sílu, která je schopna povzbudit obranu organismu proti chorobám.
**MUDr. Jiří Heřt, DrSc.,
emeritní profesor anatomie Lékařské fakulty UK v Plzni

**Homeopatie je pseudověda! - **Homeopatii vytvořil Samuel Hahnemann v dobrém úmyslu, ale na základě omylu: Při zkoušce s chininovou kůrou, tehdejším lékem na malárii, na sobě objevil příznaky malárie, tedy opakovanou horečku a třes. Z toho odvodil „zákon léčby podobného podobným". Dnes víme, že chinin má zcela jiné příznaky a že po něm teplota klesá. Hahnemann se asi třásl zimou, nebo trpěl zcela výjimečnou přecitlivělostí, nehledě k tomu, že teploměr tehdy neexistoval. - Život neřídí duchovní síla, něco takového fyzika nezná. Choroby nevznikají působením duchovních „miasmat". Účinnost žádné látky se nemůže ředěním zvyšovat, „potencovat", ale jen snižovat. Když při vysokých „potencích" zmizí z roztoku poslední molekula účinné látky, ztrácí látka účinnost, protože všechny chemické reakce se odehrávají mezi molekulami. -

Přenos účinku „otiskem" na vodu odporuje všem vědeckým znalostem o vodě. Protřepávání, „dynamizace", při přípravě homeopatik nemůže měnit kvalitu roztoku, neexistuje „třepací fyzika". -

Diagnostikovat a léčit chorobu jen podle subjektivních údajů pacienta nelze. Léčba „jedním lékem v jednom čase" nemá nejmenší zdůvodnění. -

Závěr všech exaktně vedených klinických studií na seriózních vědeckých pracovištích byl jednoznačný: homeopatické léky jsou neúčinné, resp. mají jen placebový efekt.. -

Principy homeopatie jsou v rozporu s poznatky současné vědy a jsou s jistotou mylné. Pokud snad homeopaté tvrdí opak, pak ať zodpoví třeba jen tuto otázku: Proč se při přípravě homeopatika potencují a dynamizují jen molekuly zvolené látky, když se k mateřské substanci při postupném ředění přidávají opakovaně spolu s vodou obrovská množství molekul stovek nejrůznějších sloučenin anorganických i organických? Racionální odpověď neexistuje. Tento jediný argument stačí k vyvrácení základního kamene homeopatie!.

MUDr. Jan Hnízdil
psychosomatik, odborník na léčbu bolesti, bývalý lékař reprezentantů ČR v ledním hokeji a cyklistice

**Nejvíc záleží na lidech **+
Nabízím pohled z pozice medicíny komplexní. Homeopatií jsem se před lety teoreticky intenzivně zabýval. Původně jsem ji zavrhoval, ale pozdější osobní zkušenosti vedly ke změně názoru. Často se s ní setkávám ve své ambulantní praxi. +

Základní principy homeopatie posuzované z pozic biotechnologické medicíny, jsou zřetelně nevědecké. Výsledky homeopatické léčby jsou, navzdory vědcům, především u funkčních obtíží skutečně překvapivé. A vědecká medicína začíná mít velké problémy. Přísná orientace na ryze objektivní příčiny zdravotních obtíží a téměř naprosté přehlížení jejich komplexních souvislostí ji zavedla do slepé uličky. +

British Medical Journal publikoval v roce 2001 rozsáhlou studii, ve které se používá termín „medicínsky nevysvětlitelné choroby". Jde o velice rychle narůstající skupinu pacientů, kteří se dostavují k lékaři pro tělesné problémy, jsou pro ně opakovaně vyšetřováni řadou specialistů za pomoci té nejmodernější techniky, avšak bez jakéhokoliv objektivního nálezu, který by příčiny obtíží odhalil. To, co se zdá být z pohledu vědecké medicíny nevysvětlitelné, má však z pohledu medicíny komplexní svoji logiku. +

Proto ani úspěšnost homeopatie není v „zázračných" globulích, nýbrž právě v osobnosti homeopata, v celostním, komplexním způsobu nahlížení zdravotních obtíží, jejichž vysvětlení lze nalézt a řešit pouze v souvislostech pacientova životního příběhu. Homeopatikum pak sehrává důležitou roli symbolického „nosiče informace", směřující od terapeuta k pacientovi. Pokud vědecká medicína nebude schopna takový terapeutický vztah a komplexní přístup pacientům nabídnut, bude vést s homeopaty marný a nikdy nekončící boj. Stejně tak marná je ovšem i snaha homeopatů, probít se na pole současné biotechnologické medicíny, která se orientuje na orgán a nikoliv na „celého" člověka. Pro homeopaty to ovšem má i jednu obrovskou výhodu: Tím nejúčinnějším způsobem likvidace homeopatie by totiž bylo její přijetí za metodu vědeckou a provozování v podmínkách současné biotechnologické medicíny
Tak snad vás deníček moc nenudil, nepsala jsem ho já, jen jsem to zkopírovala, páč jsem neměla čas sedět nad ním a vybrat z něj to nejdůležitější.
Lída a Ríša 17 měsíců

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek
 
Dana26
Echt Kelišová 9105 příspěvků 15.08.06 12:57

Wow,Missorka je rychlík.
Jdu číst

 
Dana26
Echt Kelišová 9105 příspěvků 15.08.06 13:08

Jen jsem to přeletěla.Pořádně to přečtu až budou kluci spát.

Že na homeopatii věřím,to víte.Naposledy jsem homeo použila na opařený břicho.A i přes­to,že to vypadalo děsně tak nemám ani jizvu:-)))

Homeopatika hodně používám pro  Mirdu.Následekem častých ATB mu vznikl imunodefekt.A po jedné dávce homeo jsme od loňského podzimu v podstatě nebyli nemocní.A zimu jsme přežili bez Laringitidy.Máme v KM výborného homeopata.Na podzim se tam chystám znova.tentokrát i s Vojtou.

Ifco,dík za info o myčce.Uvidím­.Pořád mi to šrotuje v hlavě.

Ještě k oblečení.Boty stačí jedny.Zas tolik toho nenachoděj.Boty a sněhule jsem řešila až kolem třetího roku.A když náhodou boty trochu promoknou tak zapnu topení naplno a do odpoledne vyschnou.Ale tak je to ve městě.Nevím co třeba Lída,když Ríša lítá po zahradě.

A kombinézy mám asi dvě.Snad by měl oblíct ještě loňskou.

Já spíš přemýšlím nad tím fusakem.

Sandři,já chtěla prát ručníky dneska a dát je ven.Doma mi neusvhnou a do sušárny se mi nechce.Ale poprchá tak musej počkat

Zatím pa

d

 
solcka
Kecalka 243 příspěvků 15.08.06 13:36

Velmi zajímavý deníček, s homeopatii nemám vůbec žádné zkušenosti. Když O. na Šumavě chytly zuby, tak jsem volala dr., jestli nemůžu použít nějaká homeopatika. Věděla jsem od vás, že něco používáte. Mluvila jsem jen se sestrou a ta mi doporučila jen ochlazovat a prostě vydržet. Žádné tlumící prostředky nepoužívat. Teď půjdem na 18m prohlídku, tak se na to znovu přeptám.  

Petra

 
Olda
Kecalka 356 příspěvků 15.08.06 13:49

Ahoj v novém deníčku!!!
Lidu dík za homeo, já sem na ně narazila když se  mo nedařilo kojit a SUPER!!!!
od té doby je používám na všechno co si smyslím, jen prahnu po nějaké lékařce co se s nima zabývá u nás v okolí a marně :((( no jen co bude ouvej tak se do toho pořádně obuju.  

Musím s politováním oznámit, že to že jsem tak dlouho nenapsala má na svědomí MMB. Propukla u mě naprostá závislost. Prahla jsem totiž po zimní péřovce pro Vituli. od rána do večera jsem jenol refresh sledovala, jestli náááhodou nedá do frcu kousek co by se mi líbil. Jak jinak občas to bylo o minuty, ale furt druhá :(((( Nakonec se na mě usmálo štěstí a máme už poslanou super zelenou péřovku (já mám žlutou, tak budeme na procházkách IN.
No nic teď se zas pídím po oteplovačkách :))) Řeknu vám je to fuška :)))  

Taky sem tím brouzdáním nakoupila jaro podzimní bundičku, několik čepic, několik kalhot ,pro sebe svetřík. Asi si nechám odejmout přístup :((
JInak u nás nic nového, Vítek spí sám v pokojíku a dokonce dýl než obvykle. Ted se začal budit bez pláče a hraje si i 30 minut sám než k němu přes záchod a koupelnu dorazím. To miluju.  

JInak emimi mě moc nebaví, když musím pořád hledat kde sem skončila, vždycky mě to nakrkne a tak po pár komentářích mizím. Už aby to bylo v poho.
jdu ještě mrknout na galerku
tak zas pa Olda  

 
iv-ka
Kelišová 5165 příspěvků 15.08.06 14:05

děcka zdar,
Lidu dík za deníček, už to chtělo novej:) přečtu si ho za chvíli.
Teď vám musím napsat, co jsem právě provedla, já krkavčí matka!! Sbalila jsem Lukina a jeho věci a vrazila ho dědovi do auta a jedou do zítřka na chatu, přijedu za nima zítra večer. Musím totiž zítra do práce tahat nějaký rozumy z PC na tu mou bakalářku, už to musím začít psát. Takže Lukin bude poprvé mimo domov a bez rodičů. Tak jsem na něho zvědavá.
Hned toho využijem a za chvíli jdem do kina:)  

Jinak Gabule, Lukin měl taky rotavirus a ještě k tomu campylobacter, takže vím že to není žádná prdel.. a vůbec jsem nevěděla, že když už jednou rotavirus má, že už ho nedostane!! to mi nikdo tehdy v nemocnici neřekl. TAkže díky za dobrou zprávu a ať to máte brzo za sebou!!  

holky, jdu si přečíst deníček, tak zatím ahoj a napište (nevím, jsem první s dítětem přes noc bez rodičů? Nebo už jste to někdo taky udělal?)  

iv-ka bez Lukina (ale je mi teda už smutno! :((   )

 
solcka
Kecalka 243 příspěvků 15.08.06 14:45

Ivko, tak to já jsme „macocha“ už hodně dlouho. Jakmile jsem přestala kojit, což bylo asi ve 13m, tak si ho naši chtěli nechat přes noc. Ze začátku jsem z toho byla vyvalená, ale musím říct, že Ondra to zvládá oproti svým rodičům naprosto skvěle.
Vždycky se těšim, že budeme mít čas jen pro sebe, ale velice rychle je mi smutno a byt mi připadá úplně prázdný. Strašně se na něj těšim a po půl hodině co je doma, tak už bych ho zase udala.  

Buď v klidu a užíjte si kino.  

Petra

 
iv-ka
Kelišová 5165 příspěvků 15.08.06 14:58

Peto, díky:)
vyrážím. Jdeme na Piráty, uvidím Deepa, to by měly holky z diskuze radost:)))  

iv-ka

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19578 příspěvků 15.08.06 16:26

Ahojky,
ještě minulý deníček jsem měla ve starém formátu a jak jsem pročítala vaše starší komentáře, tak jsem nechápala o čem vlastně mluvíte - už vím a nový styl se mi taky nezamlouvá. Jinak svůj poslední příspěvek vždycky hledám pomocí osobní stránky (mám jí v oblíbených), kde je vypsaných 10 posledních příspěvků a nemusim tak nikde rolovat :-)))  

Lído - deníček super a vůbec nevadí, že jsi to „nepsala“. S homeo nemám valný zkušenosti, jen s Oscilococcinum - na posílení imunity v chřipkovým období, ale letos ani to nepomohlo.  

Tím jsem si vzpomněla na MaKačku - jestli budeš ve čtvrtek na srazíku, tak bych se s tebou chtěla konečně domluvit na tý tvý homeopatičce - jestli na to opět nezapomenu. Sice jsme zatím zdravý ťukťukťukťuk ale obávám se až dorazí podzim, že to na nás opět padne.  

Pročítám starý příspěvky a z toho mála:
Mako - gratulace k Matějovi ať i dál prospívá jak má, 4M jsou super, u nás je to zatím každý písmenko jiný :-)))

Iv-ko - tričko si u mě klidně objednej, jen mi musíš říct jakou velikost, barvu, co na něj chceš a já se pokusim :-))) Btw. Deppa já nemusim skoro by se dalo říct že ho nesnášim, ale každý dle svého gusta, jedna holka zas miluje Orlanda Blooma a to je taky děs … jsem hold moc vybíravá, líbí se mi málokterý herec, z našich Karel Roden (ale  taky ne vždycky)

Gratulace Hajdule a Gabče k narozeninám

Ivo - nemocnice teda děs běs, já bych některý dr. vraždila, když vidim jejich přístup k dětem (naštěstí se ještě nikdy nejednalo o Anetku, ale o děti známých nebo příbuzných)

Oldi - SUPER únos nevěsty, opravdu originální a pěkně všechno klaplo, bude určitě na co vzpomínat i při zlatý svatbě.

Irias a Dani - vy jste si teda „užily“ se zažíváním jen co je pravda.
Víc jsem toho nestihla přelouskat a to jsem teprve u minulýho pondělka :-))))
Btw. teď mi to pořád hlásí, že mám novou SZ a nová zpráva nikde a to jsem to prosím prohlížela dvakrát. Tak já se loučím a třeba zas do večera něco přečtu.  

Sandra

 
Borufka
Kelišová 5417 příspěvků 15.08.06 21:22

Ahoj kočky,

po pár dnech se zase hlásím z bojiště :-) Lído prima deníček, s homeopatiky ale nemám vůbec žádné zkušenosti, ani u sebe ani v rodině, léků moc nebereme tak jsem to zatím neřešila.

Od pondělí má Adam přelepený pupík, je to prodyšná antialergenní náplast která se lepí kolem dokola kvůli pevnosti, ten kýlní pás mi nedoporučila kvůli tomu že se šoupe a uvolňuje a tím neplní dost svou funkci. Sama má zkušenost že u takhle malých dětí se to ze 70% díky náplasti zatáhne tak uvidíme. Prý ho nemám nechávat plakat tak jsem dneska stála u sporáku a vařila oběd, u prsa Adama a na noze pověšeného Erika, do toho se přišel zeptat zedník kam chceme na záchodě kachličku s jablíčkem… Začala jsem se smát, asi trochu hystericky, protože na mně zíral jak na strašidlo. No je to prča :-)) Erikovi rostou zuby, dneska jsem našla prořízlou stoličku dole, tím se vysvětluje ta pruda v posledních dnech.
A už jsme se doma dohodli že kluci na tu dovču pojedou. Překonala jsem sama sebe ale jde jen o týden, Vašek se umí postarat a já si ho pak zase srovnám do latě. Iv-ko to je k té krkavčí matce :-) V každém případě mi bude šíleně chybět ale mám tu ještě tolik věcí na úklid že mi ten týden uteče jak voda.

Musím si jít zítra zažádat o porodné, potřebujeme každou korunu. Představte si že nám ještě nevrátili přeplatek na daních. Kvůli chybě účetní jsme museli ještě doložit nějaké doklady, tím to pojali jako opravu a teď tvrdí že nemají žádnou zákonnou lhůtu do kdy to musí vrátit. Šmejdi, bereme si na ně právníka.

To jsem se teda rozepsala, tak ve čtvrtek se uvidíme, snad nám na sraz vyjde počasí, dneska to tu pěkně fučelo. Což mi připomíná zimní oblečení mám od loňska 2 bundy ale kombinézu a fofrovačky musím koupit. Boty určitě jen jedny, vloni Erik už chodil a taky nám jedny stačily. Fusak určitě ještě používat budu, ušila jsem si návleky na botky aby ho úplně nezadělal ale na procházku bude mít teplíčko :-)

Jdu chrnět, děti v noci trochu zlobí a tak poslední dvě noci ponocuju u telky

Brou Borůfka

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19578 příspěvků 15.08.06 21:33

Teda - kde jste kdo???

Jsem dokoukala RP, u nich zdlábla bramborový knedlíky plněný uzeným a s cibulkou na másle .. dobrota, ikdyž ne zrvna vhodná na večer, ale jednou za čas :-) právě přišel manža a otevřeli jsme lahvinku modrého portugala …

Borůfko - teda holka, máš to krušný, ale jsi šikula, že to tak zvládáš, neboj ten týden to kluci určitě zvládnou a ty budeš mít aspoň větší klídek pro sebe a Adámka. Ať se mu rychle spraví pupík.

Přelouskala jsem zas další staré příspěvky, takže:
Makačko - jsem strašně zvědavá na ty šaty :-)) vyfoťit a do galerky!!!
Sabíku - zdravíme na Šumavu a doufám, že se ukážeš častěji.
Irias - už jsi asi v plném stěhovacím procesu, zajímalo by mě, jak dopadlo to malování, trefili odstíny??? Chybíš tu.
Lído - potěšilo mě, žes mě tu postrádala :-) však vy jste mi taky chyběly.
Gabčo - rekonstrukce je opravdu potřeba dělat pořádně ikdyž třeba na na etapy, ale všechny provizoria jsou na prd, vím, jak to dopadlo u nás na chatě - když jí naši dávali do kupy nezbylo moc financí na koupelnu a zůstala tak už na pořád, teď už má chalupu jiný majitel a co jsem slyšela, koupelna byla na řadě s rekonstrukcí hned po střeše.
Ty obklady i vana jsou suprový, taky bych to brala :-)

Zapomněla jsem vám popsat jednu nehodu z dovolený - seděla jsem v obýváku, Tibor byl v kuchyni a já myslela, že Anetka je u něj, tak jsem se o nic nestrachovala, on si myslel že je se mnou, takže během cca 5min se Anetka dostala do koupelny, kde měla tchýně (tou dobou v práci) prášek na praní … my A. objevili sedící na zemi, okolo rozsypaný prášek a ona se v něm spokojeně přehrabovala … tak jsem zkoumala, jestli něco nesnědla říkám udělej ááá a ona otevřela pusu, nic nevidim, tak jsem jí začla svlíkat a vysypávala z oblečení a ometala z vlasů prášek. Tibor uklízel a já druhou rukou vytáčela toxickou linku, kde bylo obsazeno snad 10min …
Nakonec verdikt takový - asi nic nesnědla, nebo jen trochu, hrozí zvracení a udušení zvratky, dávat pít po troškách vodu nebo rýžový odvar nebo kapky Saab na utlumení pěnění v žaludku. Sledovat a při zvracení otočit obličejem dolů lehce předklonit … No na konec nám Anetka nebublala ani se nenafoukla, asi prášek použila pouze jako pudr a sypký šampón. Ale přesto jsem z toho byla fakt vynervená.

Jsem se zas rozepsala, ale to je tím dvoutýdením absťákem :-)))
 Sandra

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19578 příspěvků 15.08.06 21:57

hodila jsem „pár“ fotek na galerku, snad jsem jí moc nezahltila … ale zjistila jsem že nemáme skoro žádnou rodinnou fotku, budem to asi muset při nejbližší příležitosti napravit. S.

 
iv-ka
Kelišová 5165 příspěvků 15.08.06 22:02

holky, tak jsme přišli s RAdkem domů, Piráti byli super:), cestou zpět jsme to vzali přes KFC a pak jsme zavezli auto domů a vyrazili šalinou (pro pražandy tramvají) :) 4 zastávky do Havany, což je kubánská restaurace a dali jsme si každej jedno MOJITO :))))  

takže to hlídání využiju fakt naplno. Miluju takový akce, kdy se to neplánuje dlouho dopředu, tohle jsem vlastně upekla včera.. Lukin je prej úplně v pohodě, teď už samo spí jak dřevo, je tam silnej vzduch. Je mi fakt dobře, řekla bych že líp než za mlada:) - člověk si nějak víc váží toho času jen sám pro sebe. A taky musím napsat, že mám někdy fakt úžasnýho manžela:) holt je Blíženec, takže někdy je to šílený ale někdy jako třeba dneska je to naprosto úžasný a to vyvažuje ty šílený chvilky.
Chápete ne? :) to mojito mě nějak rozněžnilo a nějak moc mě to kecá:))
tak ahoj a dobrou  

iv-ka

 
Dana26
Echt Kelišová 9105 příspěvků 15.08.06 22:05

Hani,všechno neklepší k svátku.

Asi to chtělo nivý deníček,aby jste se rozepsaly.

Borůfko,představila jsem si tě v kuzchyni s těmy dětma a jsi fakt super žena.Já vím proč mám takovej věkovej rozdíl.I když nedobrovolnej

Oldo,že taky zavítáš.

A samo nevím co jsem chtěla.Tak dobrou

d

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 15.08.06 22:13

hele měla bych dotaz…

tak mě napadlo s zas s těma zarděnkama . jak jdeme na to očkování… dr. říkala že neva že jsem těhu… ale občas plácá pátý přes devátý, tak bych to radši měla potvrzený… takže adresný dotaz na

BORŮFKU, LUJU, MONIKU, KLARIS A KRISTU:O) očkovaly vám v těhu prcky na zarděnky, spalničky a… cosi???? popřípadě budou očkovat??

tak co - jedna z Vás to snad číst bude:o)

 
Olda
Kecalka 356 příspěvků 15.08.06 23:38

Hele Danko a že se na mě zaměřuješ zrovna ty? :)
jak si na tom s naším plánem, nějak dlouho to u tebe vázne :)))  

Borůvko… to musel být pohled pro bohy :)) nejen pro zedníka :)  

Nám přivezli dneska DVD, tak sem zase zahanbovala manžu a krásně sem si to všechno zapojila, naladila a tak přišel když už to všechno hrálo o 106 :)))
Jenže on mě zná, tak si můžu honit triko jen před váma, jaká sem šikula :)  

Sandro jestli ti tady funguje osobní účet, tak bledě závidím, protože mě teda od přestavby ne a pěkně mi to sere. Nezbívá než poslat info k missorce.  

Tak páček a neflákejte to tak nebo dostaneme od Irias Céres  

Olda

 
Dana26
Echt Kelišová 9105 příspěvků 15.08.06 23:47

Hele Oldi,já nevím kdo to tu fláká:-)))))

Jo do konce týdne to snad stihnem a potom pošlu:-)

 
Pisklatko
Kelišová 6406 příspěvků 16.08.06 00:24

Ahoj babky a malý bobci,
tak jsem si vesele napsala komentář do starého deníčku a on je tu nový:-) To by bylo v poho, jenže já se do toho starýho nemůžu a nemůžu dostat:-( Nějak mi to emimi zlobí:-( Tak doufám, že to bude brzo v pohodě…
Takže ještě jednou, psáno znovu:
Hlásíme se po 3týdenní dovolence na Šumavě, zdraví a živí:-) Doufám, že jste tady všichni v pohodě, že se přihodily jen samé dobré věci a taky, že jste na mě nezapomněly:-) Komentáře a minulé deníčky jsem zatím nečetla a jak to tak vypadá, dle mého úvodu, tak se k nim ani nedostanu:-( Pokusím se zítra, ale fakt na to nemám nervy:-)
Zážitků máme dost, hlavně Matýskovu první virózu v životě, kdy měl chudáček 4 dny horečky ke 40, 2× jsme jeli na pohotovost 30km daleko, páč už jsem z toho šílela… Takže jsme si ty poslední dny krásnýho počasí proleželi v posteli… Ale ve velkým bazénu u kamarádky jsme se vykoupat stihli:-) Pak už bylo zimavo a pršavo, ale i tak to bylo fajn:-) Jak jednou psala Hajdula - plná penze u rodičů s občasným hlídáním, bazénem a zahradou:-)))) Do té virózy mu ještě vyrostly snad všechny zuby, co scházely:-) Zatím jsem si netroufla je podrobně prozkoumat, ale nahoře jsou špičáky a stoličky, dole stoličky a možná nějakej špičák:-) Babí a děda si Matýska užili, že se snad i těšili, až vypadneme:-))) Dovču jsme si totiž protáhli ještě o pár dnů u nich doma. S taťkou jsme skákli na Love Planet a já pro čočky, takže hlídání se hodilo. Mates byl prý úžasnej a dokonce větší pohodář, než s námi (?)… Na Šumavě jsem bouchla litránek v sekáči a pořídila Máťovi nějaký ty tepláky, zimní bundu a další potřebný věci, bez kterých by se určo neobešel:-) Jinak si Matýno rozšiřuje svoji slovní zásobu o báječná slova např. holiny (hoiny), koberec (krbrccc), zapalovač (babao), oheň (hohen) apod.:-) A konečně se dostavil další úspěch v mluvení - mluví na požádání (při dobré náladě:-) a cíleně říká máma, táta, děda, babi, teta a Pavlík (strejda) - další členy rodiny či kamarády jsme neviděli, ale hned zítra na písku to prubneme:-)
Pindík zatím ok.
Tak to je tak nějak v kostce, určo mi ještě něco napadne. Teď jdu do hajan, zítra mi čeká fuj - praní, vybalování a další tomu podobné nepříjemnosti.
Pískle s Matýskem 16,5m

 
Borufka
Kelišová 5417 příspěvků 16.08.06 07:23

Dobré ranko,

žeby dneska prga? Když nepočítám noční ptáče Pískle :-)

Mako Erik měl očkování na spalničky v květnu, na tu další kombinovanou vakcínu jdeme až v září. Nebo tomu nějak nerozumím? Jak to souvisí s těhu? Já teda měla nerva aby nedostal zarděnky protože jsem je sama neměla ale dr. mně ujistila že je to v těhotenství nebezpečné jen v prvním trimestru a to bylo úspěšně za mnou.

iv-ko taky se těším na nějaké dobré pití, počítala jsem to že už jsem nic pořádného neměla celých 27měsíců a teď ještě rok koja :-))

Tak hezký den, dneska to vypadá na sluníčko
Borůfka

 
Borufka
Kelišová 5417 příspěvků 16.08.06 07:27

Mako už jsem to pochopila, musela jsem si to přečíst ještě jednou :-))
Očkování prcků na zarděnky v těhu určitě nevadí, jak jsem psala vadí když bys ty dostala zarděnky v prvním trimestru.

Borůfka

 
Dana26
Echt Kelišová 9105 příspěvků 16.08.06 08:39

Dobré ráno,teda Borůfko,ty sis dneska přivstala:-))

Vítám Pískle ze Šumavy.Hlavně,že Matýsek zdravý a nebylo to nic vážnýho.

Pěkný den

Dana a kluci

 
Krista
Závislačka 4120 příspěvků 16.08.06 09:00

Ahoj ženy,
Lído, šikovná holka, deníček je dobrý. Já s homeo nemám žádné zkušenosti.  Moc na to nevěřím. Mám ráda věci, u kterých mám jistotu nebo skorojistotu, že budou fungovat. Prostě když mám horečku a vezmu si aspirin, tak jí v 99% srazí, ale když si vezmu bylinu nebo homeo tak to někdy na někoho zabere a někdy ne… to se mi moc nelíbí.
Gábi, doufám, že už jste zdravější! Počasí se lepší.
Vítáme zpět dovolenkující Pískle.
Solcko, na Vysočině je nás většinou tolik, že na zájemce vychází samostatný pokoj úplně v pohodě. Já bych taky asi nechtěla s někým být v kamrlíku, ještě tak v apartmánu, to by šlo, ty jsou veliké.
Borůfko, to jsem se nasmála, při tvém popisu kojícího a visícího…
Musím říct, že po návratu z Brna je mi zase víc na blití. Je to tím, že musím uklízet hovna, vařit a chodit do ledničky a do myčky.

Jinak jsem jako špek. Na domácí váze +1,8 kg (ve stejné době se Z. -1kg), u doktora +2,8 kg (ale po snídani a oblečená). No krása. Příští čt jdu na ten utz, ani se neptejte, kolik to bude stát, ale dám raději vydělat jinému dr. Jinak jsem taky odhalila, proč jsem tam minule stála jak trubka. Nebyla jsem oblečená a bez kalhotek se fakt blbě argumentuje.
Mako, já myslím, že očkování děcka tobě v ničem neuškodí.
mně emimi funguje celkem normálně…
Tak pa
Kristýna + Zuzanka + Hugo z hor        

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19578 příspěvků 16.08.06 09:46

Ahojky,

Iv-lo hezky jste si ten večer užili :-) mojito mám taky moc ráda, kamarádka mi příští týden přinese čerstvou mátu - původně na čaj, ale asi zkusíme domící koktejl :-D

Pískle - vítejte zpět :-) Matýsek je pěkný šikula a ukecánek.

Oldi - mě emimino funguje téměř bez problémů, teda zatim - snad jsem to právě nezakřikla. Co to s Danou pořád kujete za pikle? Ad DVD - jsi šikula, my o tom nepochybujeme,ne­boj.

Hankám vše nej k svátku

Na očkování jdeme zítra - teda jde tam sestra s prckem na roční kontrolu a vezme s sebou i Anetku, protože já musim do práce, hoří mi tu termín, po dovolený mi to vůbec nemyslí a všechno mi trvá dvakrát tak dlouho :-/

Sandra

 
Olda
Kecalka 356 příspěvků 16.08.06 10:07

Nedá mi to a musím vám říct fór co sem slyšela na letišti.  

Kapitán si pozve k sobě do kabiny letušku a povídá jí, aby nějak šetrně upozornila cestující, že jsou problémy přistáním a je pravděpodobná možnost zřícení.
Letuška tedy přijde mezi cestující a říká:
Vážení pasažéři prosím vás, aby jste si připravili svoje pasy ........
Vyhledali stránku na které je vaše fotografie ........
Tu vytrhněte a smotejte do kuličky ...... ...... to už se začáná několik cestujících bouřit :)))
Tu kuličku si strčte do zadku ..... ..... cestující se samozřejmě už totálně vzbouří a křičí, a čemu nám to vlastně bude dobrý??? … NO VÁM K NIČEMU, ALE ZÁCHANÁŘŮM TO DOST USNADNÍ PRÁCI S IDENTIFIKACÍ !!!  

O.  

 
Ifca1
Echt Kelišová 8775 příspěvků 16.08.06 10:47

Tedaaa OOOLLLDOOOOOO!!!!!! A­le je fakt dobrej, letím ho poslat dál:-)))))))  

Ivča

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19578 příspěvků 16.08.06 11:33

Oldo perketní!!!!!!!!
Mě dneska pro změnu přišel emailem tento:

Starý arab žije již přes 40 let v Chicagu. Moc rád by na své zahradě pěstoval brambory a zeleninu, ale je zde sám a cítí se již starý a slabý. Jeho syn studuje v Paříži a otec se rozhodne napsat mu e-mail: Milý Ahmede, jsem moc smutný, že nemůžu na své zahradě pěstovat brambory a zeleninu. Vím, že kdybys zde byl, pomohl bys mi zahradu zrýt. Mám tě rád. Tvůj otec
Obratem obdrží odpověď:
Milý otče, prosím tě, nedělej v žádném případě na zahradě cokoli!!! Schoval jsem tam „tu věc“. Taky tě mám rád. Ahmed

Jen pár hodin nato obklíčí dům starého muže americká armáda, námořníci, FBI a CIA. Přeorávají a přerývají zahradu kousek po kousku, prohlížejí každý milimetr, ale nenajdou nic. Rozčarováni se opět stahují…
Týž den dostal starý muž ještě jeden e-mail od syna: Milý otče, jistě je nyní zahrada kompletně zryta a můžes zasázet své brambory. Víc pro tebe z takové vzdálenosti nemůžu udělat. Mám tě rád. Ahmed.

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 16.08.06 11:40

Sandro, Oldo, vtipy dobry :-) Namate tam jeste nejaky?  mam nejakou pochmurnou naladu…
 Mata

 
Dana26
Echt Kelišová 9105 příspěvků 16.08.06 11:43

Sandro,Oldo,Super:-))))))))))

Mato,ce se děje,že máš špatnou náladu?

d

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 16.08.06 12:06

Ale, nejake neschody s manzelem.. porad na sebe vrcime, spis ja na nej, protoze je vecne v trapu a kdyz neni tak je desne unavenej… A me uz to doma asi moc leze na mozek…
 M.

 
Dana26
Echt Kelišová 9105 příspěvků 16.08.06 12:17

Mato,tak to je asi všude stejné:-(((

Mně před chvíli volala máti,že mi manža vzkazuje,že neví kdy přijde domů,že nejsou lidi:-((.Poslední dobou mám pocit,že je v práci víc jak doma a když přijde,tak je nejradši když se někde stratíme a má klid

Dneska mě dobíjí aspoň to sluníčko.Konečně peru ty ručníky na který jsem se chystala týden.
A teprve dělám oběd.Nějak se mi nic nechce

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 16.08.06 12:24

taky bych mela jit varit, ale jeste nevim co  :-( A kdyz se zeptam Rodericka, rekne ze pudink nebo tortelinky :-)  

a hromada pradla na vyprani na me taky ceka… tak snad abych sla hnout zadkem… ach ta lenora… :-)  

M.

 
Dana26
Echt Kelišová 9105 příspěvků 16.08.06 12:32

Já jsem si právě nalila gulášovou polívku.Mirda bude mít brambor a zapečený filé,Vojtík tam  má kuřecí prso,já zbytek slípky na paprice a chlapovi musím něco vymyslet.bo přijde hladný jak měch.Šel bez svačiny a na oběd se nedostane:-((

Když se zeptám Mirdy co chce na oběd-večeři tak vždycky párky nebo pizzu.Bude ai tím,že párky kupuju jednou za čas a pizzu zřejmě miluje po mně

 
Dana26
Echt Kelišová 9105 příspěvků 16.08.06 12:33

Jo a do praní jsem se dala,bo to bude snad venku dobře schnout.Mirda má poslední rifle.A ručníky a gatě doma sušáku neposuším.Tak to musím ¨dneska zvládnout

 
solcka
Kecalka 243 příspěvků 16.08.06 13:11

Ahojky,  

Borůfko: klobouk dolů, zvládnout dva mrňousky a ještě k tomu zedníky. O kluky se neboj, určitě to v pohodě zmáknou a ty si taky trochu odpočineš. Říká se jedno dítě žádný díte. Nevím, co je na tom pravdy, zatím nemůžu posoudit.  

Sandrik: opět jsme si uvědomila, jak stačí málo a hned je nějaké neštěstí. Hlavně, že na konec A. nebublala.  

Všem Hankám, Zuzkám Klárkám atd. dodatečně všechno nej.  

Oldo: jseš dobrá s DVD. Já jsem na tohle strašně levá. Hlavně nesnáším čtení návodů. Ať si to naštuduje někdo jiný a pak mi to názorně ukáže.  

Pískle: vítej doma ze Šumavy. Kam jezdíte? My jsme byli nedaleko Sušice. Je tam krásně, ale většinou máme smůlu na počasí. Ať brzy zmákneš vybalování.  

Oldo, Sandrik: super vtipy. Jen tak dál, aspoň se člověk zasměje  

Mato: Nesmutni. Opravdu je to téměř všude stejný. Taky jsem na manžu často nevrlá, vadí mi spousta věcí, které jsem dřív neřešila. Občas mi ty čtyři stěny lezou na mozek, ikdyž se člověk dostane ven, ale většinou mezi maminky a řeší se opět stejné problémy.  Občas bych potřebovala vy:,–(it a bavit se na úplně jiná témata, ale bojím se, že už to ani nedokážu. Můj okruh se značně zúžil.  

Iv-ko: Je fajn, že jste si společný večer užili. Jen tak dál. Podle mě je to pro vztah velmi dobrý.  

Kristo: Moc děkuju za info k Vysočině. Už jsem si myslela, že jste na mě všechny zapomněly. Kdo to vlastně dává dohromady, Julie? A kolik to stojí? Dík  

vaření: co vaříte na zítra k obědu? Teď jsem měla něco navařeno, ale zásoby jsou v tahu a opět nevím, co dělat. A navíc se mi tak neeechce. Taky bych měla mýt okna. Další velmi oblíbená činnost. Někdo psal, že má doma novou myčku, takže teď snad bude mít čas na okna. Já jí teda  mám už dlouho, ale nijak mi to nepomohlo. Okna jsou jako čuně.  

Jdu si udělat kávičku, dokud mládě spí.  

Petra

 
Borufka
Kelišová 5417 příspěvků 16.08.06 13:13

Vtipy jsou supeer :-))) Taky jsem je dneska potřebovala, před chvílí jsem vzdala uspávání Erika a vztekle ho vyrvala z postýlky až má jelito na ruce. Ale po hodině přemlouvání, ňuchání, zpívání a čtení mi vytekly nervy. Prostě jsem to dneska se spaním vzdala, jsem na něj zvědavá jak vydrží do večera.
A největší gól dneška je že bejvalka zaplatila dovolenou u moře zrovna v době kdy měli jet kluci s Vaškem na tu loď takže to nakonec asi dopadne tak že z nich nepojede nikdo a místo nich vezme Vašek nějaké kámoše z práce. Tím pádem mi zůstanou doma obě děti a to už jsem se s tím tak hezky smířila a začala se těšit jak si od nich odpočinu :-)) No ještě to není úplně jisté ale na 99%. Jen doufám že si tam s sebou nevezmou nějaké bokovky, takhle jsme tam totiž byli s kamarádama co nechali doma manželky a jeli s milenkama…

Máťo to mi povídej, ráno jsem se ptala v kolik přijel a zavrčel něco že v půl druhé protože usnul v kanceláři.

Borůfka

 
pavča1
Kecalka 300 příspěvků 16.08.06 13:19

Ahojky maminky, miminka a dětičky,

mám takový, doufám že né drzý dotaz. Mohla bych se k vám přidat? Už jste tu zaběhlá parta, tak to jenom zkouším. Nedávno jsme se přestěhovali z vesnice do města a já tu nikoho neznám. Tak ve volných chvílích brouzdám po internetu až sem našla emimino a jelikož se nám naše mímo narodilo na jaře, konkrétně 29.4.2005, tak sem našla i jarňulky.
Doufám, že se nebudete zlobit.

Pavlína a právě spící Barborka

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 16.08.06 13:47

Ahoj holky,  

trošku vás teď zanedbávám, ale deníček jsem přečetla, i komentáře. Dík za info k homeo, Lidu. Já v tom jedu taky, jak asi vzpomínáte, už od porodu. Je fakt, že ne vždycky to zabere, ale vždycky to aspoň zkusím.  

U nás je jeden nový zub, dvojka vpravo dole, a opět zánět v oku, tentokrát v tom druhém. K tomu taky kvasinky z toho zas… Penicilinu. Asi jste pochopily komu patří který zápis. Dnes jsem byla na očním a na gyndě, zítra jdu na odběry. už mě to fakt štve.  

Jinak, Má´to nesmutni a věz, že u nás je to štěkání a hádání též na denním pořádku. Ale už jsem se obrnila. Však ono to jednou, snad!, přejde.  

Solcko, Vysočinu řeším já, ale momentálně nějak netuším přesnou částku. myslím, že to ale bylo do dvou tisíc i s jídlem. Dám včas vědět podrobné info. Zatím je nás 17, z čehož všichni 100% nepojedou, takže by měl vyjít na každého sólo pokoj.  

Iv-ko - to jste si super užili. Já se taky těším, až si někdy s manžou vyrazíme a taky se těším, až jednou budou naši Alberta SAMI CHTÍT na noc. To se u nás asi nestane. 20. října máme sraz z gymplu a Jarda je v Číně, takže budu potřebovat hlídání na celou noc, ale velmi vážně uvažuju, že dám Bertíka k bráchovi. Od mamky je vždycky strašně rozežraný, jako rozmazlený a už mě to točí.  

Naposledy jsem se ozývala před mou dámskou jízdou. Tak dopadla super. Byly jsme v Potrefené huse a pily víno a kecaly. Samo jsem se prdla a pak dělala oči na Ujfalušiho, který seděl u vedlejšího stolu. Pořád jsem si říkala, co jako je, že nereaguje a on tam měl manželku:)))) Ale bylo to super. Hlavně ta noc bez dítěte. Kluci to zvládli skvěle a já přifičela v jedenáct druhý den. Bertík mi nechyběl ani trochu. Fakt jsem si to užívala skoro jako zamlada. Akorát jsem nedokázala spát v kuse. Budila jsem se stejně, ale aspoň jsem spala po dlouhé době do půl desáté. Častěji prosím:)  

Pavlínko - klidně se přidej. My jsme sice už poměrně zajetý deníček, ale přírůstkům se nebráníme. Jen napiš něco o sobě a ratolesti a tak. Však se časem zaběhneš. A odkud jsi?  

Bertík spí, tak jdu na chvilinku žehlit. Odpo jdeme popřát švagrovce k narozkám a pak přijede na noc Terka s Klárkou, tak tu bude veselo a v pátek tu mám zase tu moji nejkámošku Káťu ze Zlína. Přijedou i s malým velkým Štěpánem. Moc se těšíme, ale zároveň se omlouvám, že asi zase nebudu. Tak next week už to napravím zcela jistě. Fakt!  

julie a bertík

 
solcka
Kecalka 243 příspěvků 16.08.06 14:07

Moc děkuji za odpověď. Pokud to tedy bude možné, tak se k vám moc ráda přidám a když by  k tomu ještě byla samotka, tak už vůbec není co řešit.
Jela bych fafikem. Když dám na střechu rakev, tak by se k nám možná ještě někdo vešel. Kočáry bychom tam snad nějak porovnaly. Musim to ještě vyzkoušet.  

Nějak mi unikla nová dušička Pavlínka, tak vítej a něco o sobě napiš.  

Co se týká hlídání, tak máme opravdu kliku. Naši jsou v pohodě. Mamka mu nedá nic, co bych si nepřála. Samozřejmě, že občas něco zobne, ale je to jen výjmečně. Naši jsou rádi, když mi vypadnem a mají ho jen pro sebe.  

Už mám asi po klidu. Ondra se vzbudil a povídá si. Dneska nějak brzy.  

Petra

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 16.08.06 14:07

Dala jsem do galerky fotky z Lužánek, co fotila Terka. právě mi je poslala.

j.

 
Dana26
Echt Kelišová 9105 příspěvků 16.08.06 14:29

Julko,ať se očka spraví a kvasinky pryč.Nezkoušela jsi výplachy Tamtum verde?Mně moc pomohly.

Pavli,vítej a napiš něco o sobě

 
Monika_M
Kecalka 133 příspěvků 16.08.06 19:03

Cauky holky,
moc ted nestiham, cetla jsem spis jeste ve starem denicku…
Lidusko pokojicek nafotim, ale jeste to neni uplne onco, az to bude dodelane tak vyfotim. A s tim zimnim oblecenim, to vidim asi na 1 kombinezku a 1 bundu s oteplovackama, nejlepe asi ty ksandovy. A boty urcite alespon dvoje. Kdyz bude cvachtacka, tak to bude hned mokry…
Mato zvazuju kdyztak Pardubice, ale dneska jsem byla u doktora a tvrdil mi, ze tam jen malovali, v novinach psali, ze to byl generalni uklid, proste to tutlaj. No hlavne, ze je to uz v poradku a snad uz to nezavrou. Jinak na porod to zatim neni ani nahodou, tak myslim, ze zacatek zari to jisti. Mimi docela casto radi, takovy kopance u Terezky nepamatuju, uz ho to tam asi neba :o) Ale jsem rada, ze o nem vim…
Dneska me Terezka dostala. Muze se utlouct po tresnovych rajcatech. Sedela jsem chvili u PC a davala ji je postupne do pusinky. No a najednou nekam odbehla a za chvili prisla s hadrem na podlahu, tak jsem ji trochu vyhubovala at to donese zpatky. A ona se na me tak divne podivala a zacala utirat podlahu, kde byl rozmatlany kus rajcete, co ji asi vypadl z pusy. Tak to fakt prekvapila :o)
Tak se zatim mejte pekne a ja se zase ozvu…  

Monika+Terezka+mimi 39tt

 
Krista
Závislačka 4120 příspěvků 16.08.06 20:01

Ahoj Pavli, vítej mezi nás, já myslím, že sem vneseš nový, svěží vítr! Něco o vás napiš.
Kristýna + Zuzik + Hugo z hor

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19578 příspěvků 16.08.06 20:43

Ahojky,  

vítám novou jarňulku :-) jistě se mezi nás rychle začleníš
Holky, üvědomily jste i, že některé se tu známe už 2 slovy DVA roky? toto letí …  

Vtipy klidně zas někdy pošlu, po ránu obvykle kolegyně z práce rozesílá nějaký fajn pro zlepšení nálady a zabírá to - aspoň na chvilku:-)
Dneska jsem byla v práci 10h s 30min na oběd :-((( děs a hrůza, ale zvládla jsem to Anetka a kamarádkou a pak s mámou taky a teď už spinká v postýlce, nebo je aspoň ticho. Jsem urvaná a od PC mě bolí oči a čísla mi běhaj před očima :-/ Aspoň, že se to dodělalo a zítra můžu být doma …sice vás to určitě nezajímá, jen jsem si musela postěžovat, hned je člověku líp  

Dani - mě už ručníky uschly, z okna visí ložní a pere se ještě jedna dávka … už teď se děsim toho žehlení.  

Moniko - Terezka je zlatíčko, když už takhle pomáhá, jak jsi jí to prosim tě naučila??? Anetka to akorát rozmatlá a rozšlape …  

Solcko - už se těšim na Vysočinu, snad to nic nepřekazý a jestli se podaří a přijede všech 17 jarňulek bude to bomba :-) Už shromažďuju korunky a tááák se těšim.
Juli - jsi zlatá, že to zas dáváš do kupy, jednání se správcem je asi pořád stejný, tj. na dlouhý lokte co :-)) Už se koukej vyzdravit - posílám spoustu energie na zničení těch mrch bacilů, virů, kvasinek a jánevimčehoještě.  

Manžel ještě nedorazil a pračka uř doprala, tak jdu uklízet, achjo, to mě tak neba. Sandra

 
Dana26
Echt Kelišová 9105 příspěvků 16.08.06 20:50

Sandři,já jsem dneska posušila ty pračky tři.Ale kdo to vyžehlí to nevím:-((((,neboť ve škopku jsou další tři várky z minula.Děs:-(((((

Já jsem s váma sice něco málo přes rok,ale je mi s vámi strašně fajn:-)))))

d

 
pavča1
Kecalka 300 příspěvků 16.08.06 20:52

Ahojky,
tak před chvilkou skončil každodenní večerní maraton s koupáním, večeří, úkládáním do pelíšku, úklidem, ale už je klídek, tak konečně píšu.

Předem chci všem moc poděkovat za hezké přijetí. Ani nevíte, jak mi tlouklo srdce, když sem odesílala svůj první komentář.

Tak něco o nás: Jmenuji se Pavlína a je mi 27 let. Asi před čtyřmi měsíci jsme se přestěhovali z krásné a malé vesničky do města Jihlavy, takže jsme ve fázi zařizování a budování si nového hnízdečka. Postupně si zvykáme, ale je mi tu hrozně smutno. Měla jsem tam své rodiče, kteří bydleli kousíček a hlavně kamarádku, se kterou jsme se scházely témeř denně. Ale město má samozřejmě své výhody.
Máme malého raubíře Barborku, narodila se 29.4.2005 v Ha­vlíčkově brodě.  Měla  50 cm a 3,40. Je to naše zlatíčko, ale poslední dobou je extrémní prudílek, zřejmě jí rostou zuby. Má jich už dvanáct a další se derou ven.
Před mateřskou jsem pracovala jako vychovatelka ve výchovném ústavu, ale po mateřské už mě tam asi nikdo nedostane.
Tak pro začátek to asi stačí, abych vás hned na úvod nezatěžovala dlouhým komentářem.

Ještě jednou moc děkuji, jdeme si s manžou načnout vínečko a zkouknout nějaký dobrý film.
Všem krásnou dobrou noc.

Pavlína + Barborka

 
Mava
Generální žvanilka 24746 příspěvků 16.08.06 21:15

Ahoj,

 

zase jsem tu pár dní nebyla. Měli jsme zavirovanej PC. No už je to v pořádku.

 

Lído novej deníček už byl potřeba. Homeopatika, zkušenost nemám. Teď je zkouší moje ségra na dcerce. Byla pořád nemocná /angíny, chřipky/ a zatím jí to pomáhá.

 

U nás nic nového. Máme tu teď trochu veselo. Jsou tu neteře na prázdninách /10a 6let/. Ještě před chvíli jsem lítala po zahradě v plynové masce a s prostěradlem kolem sebe. Dělala jsem jim stezku odvahy. No byli a možná ještě jsou pěkně pos…

 

Z Lib. se teď stal jedlík. Obědy do něho padají jako do studně. Už docela pěkně sám papá. Víc ho to baví, když může sám. Je sice fakt, že skoro pokaždé ho po obědě převlíkám. Nejradši má, když mu strčím namazaný rohlík s máslem a může si u toho hrát. Chodí si po venku, ukusuje. Viděl to právě u sestřenek a chtěl to tak taky.

 

Nevím co psát, nemůžu reagovat, protože komentáře jsem nečetla.
Mar'ta+Liborek

 
tynda
Zasloužilá kecalka 879 příspěvků 16.08.06 22:48

Ahoj,
já bych se taky přidala,kdyby to nevadilo…
už jsem tím vyhrožovala Daně 26 ,a když se to tak rozjelo.
Já bydlím kousek od Brna.Mám 2 chlapečky, Adámka 5ti letého a Matyáše - dnes 16 měsíců.Na emimino už chodím docela dost dlouho, jenom jsem spíše taková nakukovatelka do deníčků.A taky jsem dřív neměla připojení nonstop a takový přehled.
Před mateřskou a po mateřské asi opět budu pracovat jako speciální pedagog.Učila jsem na speciální škole a dělala jsem tam logopeda.Už ani nevím,co víc napsat.-( tak jestli se vám líbím, jdu k vám!

 
Dana26
Echt Kelišová 9105 příspěvků 16.08.06 23:00

Tyndo,myslím,že si můžu dovolit tě přivítat:-))

 
tynda
Zasloužilá kecalka 879 příspěvků 16.08.06 23:02

jé, to je od tebe tak milé:-D
Když ty jsi mě tak navnadila…že už jsme fakt musela

 
Pisklatko
Kelišová 6406 příspěvků 17.08.06 00:04

Ahooooj babky a bobulky,
díky za přivítání:-)
koukám, že jsem zde nočním ptákem:-))))) Přes den nějako zatím nestíhám… Snad se mi podaří se vrátit do starých kolejí:-))))
Pavlí a Tynko - vítejte:-)
Pořád a stále jsem stíhána vybalovacími záležitosmi, tak se vám  nemůžu věnovat na sto pro:-((Adaptujeme se doma a čítá to vstávání v 9,00, tudíž celej den šouplej minimálně o hodinu a to se to pak moc nestíhá, že:-) Když se jde v 17,30 na písek, tak prostě návrat dřív jak  v 19,00 není možný:-)))) Hmmmm a kdo že to je mým pánem?:-)))))
Tak pá a snad zítra v plné síle myšlenkové… S manžou jest vypito pár skleniček jakéhosi vínka z Itošky, tak možná, že pro někoho jsou  mé myšlenkové pochody nepochopitelné:-)))))
I tak přeji pěknou brou noc a případně i bré ráno:-))))  

A tímto všem, které se snaží o první ranní komentář, ničím sladké iluze:-))))) A sím za prominutí:-)))  

Pískle s Máťou

 
Olda
Kecalka 356 příspěvků 17.08.06 01:46

Pískle seš čajíček, koukni na čas odeslání tohohle komentáře :))))
Takže dobré ráno vám nakonec přeje Olda :)))
Zdravím pavču s barčou a tynku s Maťasem a starším bráchou
pošlete rovnou pár fotek do galerky at víme s kým si píšem :)))
no a když se zajedete, tak si Sandrik vezme vaše míry a šup k nám do tabulky :)  

Včera sem na netu sehnala super konferenční stolek, tak už se nemůžu dočkat až ppl zazvoní u dveří :)))  

Dneska sem si bezva zabušila do pár chlapů, takže se doma žádný tóčo nekoná, samo, že na manžu hudruju, ale on je vláčná pasta, tak mi to nikdy dlouho nevydrží a já se chodim vyřádit na jiný :)) DOPORUČUJU !!!
Jo a tak pozdě píšu pač se vlakem přejela stanici jak sem vášnivě luštila sudoku, abych neusla :))
tak pro mě manža musel zajet.
CHTĚL NA MĚ POČKAT, ALE UŽ SLYŠÍM. ŽE SPÍ
Tak pa Olda
jo Sandro dobrej fórek :)))

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama


Reklama