Jarňulky 2005-Jak nám děti stárnou(my samozřejmě ne:-))

Rodičovství

Jarňulky a Jarňulátka, Jelikož se náš deníček propadá do propadliště emimina tak jsem se rozhodla že cosi sesmolím aby bylo kde psát. Téma bude OSAMOSTATŇOVÁNÍ NAŠICH RATOLESTÍ.

Jako správná matka-závislačka se musím vždy nějakou dobu psychicky připravit na to,že to naše ,,miminko,,už není miminko ale velký chlap,který objevuje víc a více svět a své možnosti…

Začalo to někdy v necelém roce kdy se ze dne na den odstavil…ač jsem se těšila na prospané noci tak ,,odstávku,,jsem obrečela-vždyť to moje miminko už mně tak nepotřebuje.Bééééé!

Kolem roku a půl jsme začali Štěpulu ,,půjčovat,,tchá­novcům na noc.První bezdětnou noc jsme strávili povídáním o našem chlapečkovi,pomalu v slzách…Chi chi no byli jsme marní!! :-) Štěpík si na nás skoro nevzpomněl,proč taky?Babi a děda se mu věnovali každou pidiseknudu kterou u nich byl,což my jako rodiče nejsme schopni(a ani ochotni) činit .

Teď ve dvou letech začalo stěhování do pokojíčku a do velké postele.Říkala jsem si jak to bude Štěpula snášet,nicméně kovbojku jsme z toho nedělali.Začali jsme týden před přesunem do pokojíku tím,že jsme ho nechali usínat v naší posteli-samotného,aby poznal že má volné pole působnosti a chtěli jsme vidět jak na to bude reagovat.Žádné prchání s postele se nekonalo,usnul mnohem dříve než v postýlce.Taky změnou bylo že začal usínat s otevřenými dveřmi a to mu asi i přidalo na klidu,slyší nás,provoz domácnosti jsme nezměnili takže Štěpík usíná při běžném hluku což se nám doufám bude hodit až se narodí Klokánek!
Přesun do pokoje hodnotím zvednutými palci-je úžasné mít(aspoň ještě chvíli)ložnici jen pro sebe a v klidu si číst.Nemusím se plížit do postele a bát se obrátit z boku na bok!Super! Štěpík má příkaz přijít za námi až bude SVÍTIT SLUNÍČKO.To většinou bývá kolem 7h.Někdy samo doleze už ve 3 ráno ale pokud jsem při vědomí tak ho pošlu do jeho postele a nebrání se!

Dalším mezníkem v osamostatňování se je zbavení se plen.Nočníkujeme už s přestávkami od roku a půl,přes zimu jsme to nehrotili,na jaře jsme se do toho zase obuli a v podstatě jsem plínky vzala na den doma,pak na blízké procházky ven.Sem tam nějaká nehoda ale daly by se spočítat na prstech jedné ruky.Pak jsme zkusili jít bez plíny někam dál na výlet,nedat ji do auta a nedat ji na polední spaní a ejhle.Bez nehody.Tak plínu máme ještě na noc ale už převážně suchou.Nejsem zastánce toho budit dítě v noci na čurání takže dám Štěpu vyčurat než jde spát a pak pokud si řekne sám než usne,vyjímečně v noci přijde že chce čurat ale většinou čurá až ráno mezi 7-8h.a plína je suchá.
Taky mi chvíli trvalo než jsem si dokázala představit že ten můj kluk bude bez plínek…no a během pár dnů,týdnů jsme skoro bez!!

Když to shrnu,suma sumárum…řekla bych že(alespoň u mně)trvá adaptace na ,,nový režim,,déle než u toho prcka-asi to bude tím že oni berou jakoukoliv takovouto změnu jako růst a já taky samozřejmě ale taky mně děsí to že nám naše děti doslova rostou před očima a než se nadějeme řeknou:Ahoj mami,příjdu večer v osm!!!

Budu ráda když napíšete Vaše postřehy jak to vnímáte :-)

Gabka + Štěpula + Klokánek

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
 
Mava
Generální žvanilka 24687 příspěvků 03.06.07 13:30

První  

hurá, jdu číst
martina

 
Mava
Generální žvanilka 24687 příspěvků 03.06.07 13:43

Tak mám přečteno,  

myslím, že tohle téma by si měl přečíst hlavně  můj syn. Což  je bohužel nemožné :-)))   

Osamostňování u nás není moc na programu. Liborek je stále velký závislák na mamince a možná že i maminka na něj. Nejdéle byl beze mě jedno odpoledne. Byla jsem marod a odpadla. Tak ho táta vzal a jeli k babičce. Liborek si na mě ani nevzpoměl. Teda přes den, pokud měl co dělat. Večer se vrátili domů, takže se spaním bez maminky zkušenost nemáme. Ale když má jít s babi nebo dědou někam ven i na delší dobu, tak klidně jde. Když potřebuji něco zařídit ve městě, tak je taky s babi v pohodě doma. Ví a musí to vědět, že se vrátím.  

Večerní usínání sám zatím taky nezvládá. Je fakt, že už párkrát sám usnul, ale bylo to uzřvávací technikou. Prostě se uřval a odpadl. Večer nebo i v poledne si k němu musím sednou a říct mu pohádku. Pak tam sedím a čekám než usne. Když odcházím a on ještě nespí, začne natahovat. Nenechám ho rozbrečet, vrátím se a zachvíli usne.  

Jediné co nám jde jsou plínky. Bez těch je Liborek asi od roku a půl. Ještě nejsme takový borci jako Štěpán od Irias, na spaní plínku stále máme.  

A k tomu celkovému osamostňování. Zatím to nehodlám lámat přes koleno. Do školky se nechystáme, že chce mít maminku u sebe než usne, taky neřešíme. Myslím, že kdyby musel být beze mě, tak by to zvládl. Nic by mu totiž nezbývalo. V tohle je asi po mě. Já taky musela mít rodiče blízko sebe. Cítit to  bezpečí u nich.  

Takže Gabule gratuluji k deníčku, téma je opravdu in.  

Marťa a Liborek /spící/    

 
iv-ka
Kelišová 5129 příspěvků 03.06.07 15:02

druhá:)
iv-ka

 
iv-ka
Kelišová 5129 příspěvků 03.06.07 15:15

Gábi, je to hrozně obehraná věta, jak ten čas letí, ale právě ti naši prcci nám to dávají teprve pořádně najevo.. holt už to opravdu jsou velcí chlapi:)
U nás doma v poslední době sleduju hlavně pokrok v tom zatraceném mluvení.. Lukin opravdu snad začíná mluvit!! Není to nic proti vám všem, ale konečně už skládá víc slov za sebe, je to neuvěřitelný obrat během asi 14 dnů, takže to je momentálně pro mě největší radost. A jelikož je to moje psaní trochu mimo mísu, tak ještě k tomu osamostatňování - přesně jak píšeš, všeho jsem se dopředu dost obávala, ale najednou to bylo tady a tak nějak samo - v 10m jsem utla noční kojení, protože jsem se už nevyspala a ono to šlo.. potom jsem si nedovedla představit, že by usnul jinak, než v kočárku a najednou v 15m usínal i přes den v postýlce - nevídáno!! Noci bez nás nejsou tak často, ale protože nemáme moc hlídání, ale když je s mým taťkou, tak po nás ani nepípne. A s nočníkem - ještě nedávno jsem si nedávala naděje, že to stihne do léta, než bude brácha na světě - a najednou začal chodit a dneska už je převážně bez.. jen spaní po obědě a noční plína funguje, ale to je zas moje lenost - jsem ráda, že mi něco před tím spaním vypije, takže zatím napájím. A zase mám obavu jak to bude, až ho budem učit spát bez plen, ale sleduju už jen ten pokrok, co začal chodit na nočník - pauzy mezi čuráním jsou delší a delší, takže myslím, že to zase prostě jednou příjde.
Takže tak u nás.  

jinak obr gratulace k holčičce Indi!!!  

Kluci odjeli a já jdu ležet do knih, tak mě omluvte, že nereaguju.. mějte se pěkně  

iv-ka

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 03.06.07 15:33

Ahoj holky,  

zdravím v novém. Starý přečtený nemám. Skolila mě angíny, takže jsem si včera jela na pohotovost pro antibiotika. Dostala jsem nějaké na tři dny jednu tabletu a k tomu si sříkám Bioparox a piju Solmukol na odkašlávání. Blbé je, že lehli i oba mí rodiče, ještě přede mnou a Jarda taky není úplně v poho, ale pořád je na tom nejlíp, takže se stará aspoń o Bertíka. Já strašně kašlu, myslím, že k té angíně mám i zánět průdušek, rýmu mám, že nemůžu vůbec dýchat. Snad ty antibiotika zaberou na všechno naráz. Bertík zatím pouze kašle a to už asi 14 dní, tak to snad zvládneme.  

Gabi - deníček je moc pěkný, ty máš vždycky takové bilanční:)
U nás je to osamostatňování se patrné hlavně v prosazování vlastního názoru. S nastoupivším obdobím vzdoru moje nervy pracují nepřetržitě na plné obrátky a dost často mi ulítne ruka(taktéž zdravím Slunce:)), ale jinak je to docela sranda. Ty jeho hlášky mě pokaždé dostanou.
Plínky jsme zabalili hodně brzy, myslím, že v tomhle je Bertík místní rekordman:)  Na hrnec chodil od 8 měsíců, protože začal kadit pětkrát za den a oprudil se, tak jsme to zkusili a šlo to a od té doby jsme měli stejný postup jako Gabka, jen o fous dřív. Odpolední spaní jsme neřešili, protože Bertík nespí od roku a půl a na noc je bez plínky od nového roku. Samozřejmě, že se občas počural, ale to k tomu učení asi patří a nijak mě to už nedeptalo. Nejhorší bylo takové to přechodné období kolem roku a půl, kdy jsem věděla, že už si umí říct a naprosto přesně ví, o co jde, a třeba týden byl úplně v poho a pak se mi za jeden den třeba pětkrát počural. To mě brali všichni čerti. Ale pak jsem si vždycky uvědomila, že se na něho nemůžu zlobit, protože je ještě strašně malý, a začali jsme zase od začátku.
Horší je to u nás s tím spaním. Samostatné usnutí jsem zažila naposledy v šestinedělí:)Ve­čer usíná zá:,–(ně se mnou, pokud jsem doma. U babičky spal všeho všudy dvakrát,  poslední dobou mívá záchvty pláče, když zmizím z domu, ale věřím, že je to přechodné.  

Jedinečnou kapitolu dospívání našeho syna ovšem tvoří jeho hrátky s lulikem:) Neustále si ho šudlí a říká, že ho má velkýho:) Jak jste na tom v tomhle směru vy?  

Právě se vrátil manžel s nákupu, takže musím rychle dolů zase ležet.  

Klaris už je dma, ale už se vám možná ozvala do starého.  

Tak ahoj,  

julie      

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 03.06.07 15:36

Ježišmarja samozřejmě z nákupu:) pardon…

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19467 příspěvků 03.06.07 18:09

PARÁDNÍ deníček - jenže nemám čas psát, ptž manžel potřebuje pracovat na pc, tak větší komentář čekejte až večer nebo zítra … jdu si vypít kafe, co mi manža uvařil (heč) ;-)
 Sandra

 
Olda
Kecalka 356 příspěvků 03.06.07 23:44

Ahoj v novem deníčku, tak trochu se budu snažit spravit si jmeno a taky vam aspon obcas neco o nas napsat.
Nejprve díky brněnskym maminkam, že šli se mnou vyvenčit robata do picošky, jak psala Lidu, byla sem z nich naprosto hyn a kloudné slovo jsem ze sebe dostala až po aplikovanem alkoholu.
Děťátka byla naprosto úžasná a nejvíc mě vzalo, když si nechali od mamek vysvětlit, že je mi děsně smutno po víťovi a tak mi některé i dobrovolně chodili dávat pusu. No moje emoce :))))))
Chápejte, píšu po tom, co jsem se konečně uklidnila po usedavém pláči když Izzie umřel Denny.  

MMCH řekl by mi tu nějaký závislák jak dopadly Gilmourky?????  

Je to pro mě dost důležitá informace, která mi fakt nedá už pěkně dlouho pokoje.  

No a teď novinky
Víťa a nočník :)))) je to mazel, přes den a doma uplně v poho sundá si gaťky a de na hrnec, problémy jsou jen venku když se zabere do hraní, jinak ho učíme na zahradě chodit na kanálek :) přes noc stále plena ale po o je suchej.  

Mluvení je stále po indiánsku, takže mu rozumíme jen my.
Třeba moje oblíbená: " Pi, pi, … havo, havo, mu, mu, di, ........... táááč"
to by mě zajímalo jestli by to tu dokázal nějakej šifrant odhalit. To že je tam něco dvakrát je jen, že Vítek chce aby nabral význam na důraze.  

Spaní jsem tu už taky vytrubovala, že od roka spí sám a bez řečí 20.00-7.00 +/-
No a samostatnost jejdanáku už teď když ho to čapne sbalí si batužek nebo ted frčí kufřík - do něj aspon dvě auta, jedny slipy, pitíčko a řekne mi mezi dveřni pa a odchází. Zatím mě uklidňuje že venkovní branku aspoň do 6let opravdu neotevře :)  

Skrolan chci víc obrázků vašeho skvostného bydlení a vůbec se holky nestyďte a vyfoťte jaký to máte doma hezký, dyť furt někdo něco předělává, já se ráda kochám :)))  

tak stačilo, doufám, že nějaké pečlivky postřehli otázku a tak mi někdo řekne co a jak .))))  

Dobrou Olda  

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15087 příspěvků 04.06.07 06:51

dobré ráno,    už včera večer jsem napsala megakoment,ale někde se dosud toulá po síti,shit :-((((((    Oldo- gilmorky skončily tak divně. „stará“ skončila v posteli se svým bývalým manželem …  

Gábi- pěkný deníček !!!   štěpán býval na 1-denním hlídání už odmala, hlavně když jsem byla nemocná, tak po kojo frčel k babičkám. přes NOC jsme ho tam dávali až po úplném odstavení cca 1 rok, opět bez jakýchkoliv problémů či našeho pláče :-)))))). nyní bývá u našich i pár dní. hrozně se tam těší a nechce se mu domů. v létě plánujeme i týdenní prázdniny ( se doma asi nudou ukoušu :-)))).
ad plíny- nikdy !! jsem štěpána nedávala na nočník, resp. nechtěl tam sedět, tak jsem jej nenutila. ale sám po 2. roce byl během pár dnů bez plín. hned se mu zalíbil záchod, tak na nočník opět chodí vyjímečně. do wc už někdy čůrá i ve stoje :-). za měsíc jsme zkusili noc bez plín a nejprve moc dobrý,ale ted se už 3× počůral. plínu ale nedáváme, vidíme v tom krok zpět a pohodlnost. prostě si musí zvyknout, že plína už nikdy nebude :-))) a musí jít na záchod.  tolik od nás. v podstatě to bylo povzbuzení pro  „plínaře“. děti si fakt řeknou samy, kdy jsou připraveny !! :-)    zatím papa, Irias

 
Dana26
Echt Kelišová 9075 příspěvků 04.06.07 08:08

Dobré ráno,

Gabčo,moc pěkný deníček.
NA hlidani Vojtik ještě sam nebyl.Když nepočitam vzacne chvilky kdy je sam s manželem tak hodinku někde,když jsem nutně potřebovala něco vyřidit.beze mně byl přes noc jednou a to lono když jsem byla za holkama v Brně.Do dnes mně to muž vyčitaa:-(((
Nočnik stale o ničem.Z kojeno se odstavil sam asi v 15mměsicich­.V posteli se nou spi do dnes.Takže u nas samostatnost celkem nula.

Irčo,a kdy k tomu nočniku dozraje????????Už s něj šedivim.

Oldi,že se taky ozveš:-))))))))).Gilmourky nesleduuu,nějak jsem je nestihala.

Dana

 
Kris
Kecalka 355 příspěvků 04.06.07 08:15

Ahoj
co se tyce Gilmorek - taky jsem zavislak, ale uz je to delsi dobu - takze jak presne to dopadlo nevim, ale vim ze to bylo neco neurciteho a muzu te potesit - pry bude jeste jedna rada
 Kris

 
Olda
Kecalka 356 příspěvků 04.06.07 09:14

No super, zabrali jste :)))  

Hele irco a co majitel snacku??? dyt se meli brat ne? vim jen ze to odlozili, a co mlada gilmourka??? chodi jeste s tim novinarskym synkem?  no doufam ze neco pred dalsi radou zopaknou.  

O.

 
Krista
Závislačka 4068 příspěvků 04.06.07 09:36

Ahoj ženy.
Gábi, moc pěkný deníček, též jsem si zavzpomínala…  

Bez Zuzanky jsem byla poprvé přes noc  letos v únoru, když jela na hory, takže až v necelých 2 letech. Ona byla naprosto v pohodě, já jsem napřed řvala 2 hodiny a pak se mi ulevilo a nakonec jsem byla ráda, že si můžu odpočinout.  Podruhé odjela, když jsme rodili + ty následné komplikace s Tomáškem, takže 16 dní a nocí bez ní, vrátilo se mi úplně cizí dítě, vůbec jsme se neznaly, až po 3 dnech se to spravilo…  

Nočník…nevím, zda každé dítě k němu dospěje samo, u nás se vyplatilo mé rozhodnutí, pevná ruka a nepovolit. Ale teprve začínáme, že…po noci ale mívá suchou plínu, takže to nebude problém, venku ale nechce čůrat na žádný způsob, ale jistě se to časem taky poddá. HRa na šišaky u nás vesele pokračuje, bývá jich 3-5 v řadě, každému musíme jít zamávat do záchoda,je to poněkud namáhavé, ale úspěch to je.  

Jinak jsou ty děti už prostě lidi, vždycky mě udiví, jak si to všechno pamatuje a jak je to vyčůrané…  

Ještěže Tomášek je takový zlatíčko, dá se s ním i v pohodě nakupovat, nepláče, jen kouká a pak usne, no prostě zlatíčko. Je to radostné miminko, usmívá se, dokonce se zasměje i nahlas, když mu páčím kyčle, vesele sebou mrská a neustále se rozhlíží, je to kukačka.  

Dnes jdeme zase na kyčle, doufám, že už naposled, zase bychom se zbavili jednoho doktora. Postupně si je odšrktávám a doufám,že nám  zbyde jen pediatr a zubař.  

Já jsem se objednala na gastroenterologii, páč se mi moje břicho prostě nějak nezdá.
Tak pa, reakce až jindy
Kristýna a spol          

 
Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 04.06.07 10:36

Ahoj holky tak se po strašně dlouhé době ozývám, i když Vás občas čtu moc se k nějákému tomu komentáři nedostanu…

Deníček se moc povedl, sama teď hodně často hloubám jak už je ta moje holka veliká a jak moc by potřebovala sourozence… :-)))) zdravím všechny kdo o mě vědí že jsem tvrdila „druhé dítě ani náhodou“.

U Sofi si to uvědomoju především tím, že nám jí přijali do školky a 18.3.2008 nas­tupuje, jo to bude teprve pláč teda asi spíš můj protože malá naštěstí žádnej mamánek není ( i když mě je občas líto že není, že jí vůbec nechybím a tak ale vlastně díky bohu za to).
Bez plen už jsme taky asi jako Julka i přez noc od prosince, občas se také nějáká nehoda stane ale z vyprávění mích kamarádek to se může stát klidně i v 5 letech prostě do 6 má prý dítě nárok se občas počůrat.
Ve vlastní posteli spí asi 1,5 měsíce a je to dobré po pohádce odcházím chvíli si tam blbne a pak usíná.
K babičkám na noc chodí asi tak od roka občas i když k té jedné jí dávám s těžkým srdcem protože jí neskutečně rozmazluje a já jí pak dávám den dohromady.Protože Sofie je hrozně tvrdohlavá a bojovnice,  jakýmkoliv způsobem si prosazuje svou u nás jí to neprochází ale u babičky naprosto a všechno…
Julko taky mi dost často ulítne ruka ale prostě po dobrým to u nás zatím nefunguje i když bych moc ráda.

To je tak asi zhruba jak to vypadá u nás doma.

Moc všechny zdravím

Petra se Sofií

 
Kris
Kecalka 355 příspěvků 04.06.07 11:58

Ahoj holky,
tak, co se týče našeho osamostatňování, tak Vojtíšek spí ve své vlastní velké postýlce. Sice s námi v ložnici, ale to je jen z nedostatku místa. Dokud jsme bydleli v RD, tak spal od narození ve svém vlastním pokoji a až se nastěhujeme do nového bytu, zase bude ve svém vlastním pokoji.
Plínky máme zatím na spaní a na cesty ven, ale teď přes léto to hodlám zredukovat maximalně na plínu na noc.
Jinak Vojtíšek krásně povídá, nedávno začal s těmi krásnými průpovídkami, které děti mívají. Taky pozná čísla od nuly do devítky a spoustu písmenek (ale to už jsem tady myslim psala).
U babiček spí přes noc bez problémů. Na konci léta ho čekají čtyři noci bez nás, tak uvidíme, jak to zvládne.
Jídlo jí taky většinou sám.

Ale holky, mám na vás dotaz, jak jste zbavili děti pití z láhve. Čaj a ostatní šťávy pije normálně z hrnečku, ale mlíko máme pořád z láhve. Ráda bych ho to, co nejdříve zbavila, ale nevím, jak.

Díky a mějte se krásně,
Kris a Vojtíšek

 
Dana26
Echt Kelišová 9075 příspěvků 04.06.07 12:02

Kris,my se lahve taky zbavili až Vojtik přestal mlikovat.A co vim od kamaradek tak to tak bylo skoro všude.Takže až přestane pit mliko,tak se zbaviš lahve.

kamoška s tim bojovala do čtyř let

 
iv-ka
Kelišová 5129 příspěvků 04.06.07 12:18

ahoj, čekám až Lukin usne tak mám chvilku.. nedá mi to a musím ještě reagovat na Julku - s tím LULIKEM :) je to celkem sranda, Lukin si s ním teda zatím jednou u krtka hrál, a asi se mu to líbilo, protože se u toho pěkně smál:) no myslím že to teprv začne, akorát nevím jak mu budu vysvětlovat, že by si měl hrát v soukromí:D - to jsem někde jednou četla.  

Kristo, ať ti dopadne dobře to vyšetření, snad to budou jen rozhozený hormony a postupně se ti to spraví..  

Zdravím Petulinku a Sofinku, je super že máte se školkou vystaráno, já furt slyším, že není místo.. zvlášť když budu doma s miminem. A nastupuješ už do práce, nebo jdete do druhýho teda? :) jsem zvědavá co. No a o rozmazlování - u nás je teda jen jeden funkční děda - můj ta´tka a ten by do něj cpal jen lentilky od rána do večera, takže ho taky musím občas dost důrazně brzdit, ale zase - dědové a babičky jsou od trochu toho rozmazlování, tak občas přivřu oko. Ale chápu, že když je toho moc a musíš pak Sofinku srovnávat, tak to štve..  

Oldo, Gilmorky neporadím,   a kdo to je Izzie a Denny? nějak se nechytám..  a na překlad Víťové věty se taky nechytám:) tak přelož.  Lukin začal skládat věty, takže před spaním se z postýlky ozývá: táto dej ananas , mámo dej koko, auto má kulu (jako tažný zařízení - to je teď velkej hit, každý auto prohlídne jestli MÁ nebo NEMÁ :) ) no a tak podobně..  

a ještě - Kris a co zkusit mu dát to mlíko do nějakýho toho nekapacího hrnku? nebo ti ho pak nevypije? Anebo jak píše Dana, pokud je to jen na mlíko, tak bych to asi neřešila, venku mu stejně mlíko nedáváš a pak začneš dávat ráno ke snídani a zrušíš UM, tak to prostě přejde..  Lukin teda má ty hrnky od Nuku, jeden má na to ranní mlíko a jeden na čaj a šťávu přes den, každej má jinou barvu. Ale je pravda, že jsem flašku zrušila dost brzo a neměl ani dudlík, nechtěl ho, takže nebyl zvyklej..  

tak se mějte, už asi usnul, tak jdu lehnout za ním a pak zas do noci mě čeká učení.  

iv-ka

 
iv-ka
Kelišová 5129 příspěvků 04.06.07 12:21

jo a ještě vám musím napsat - dneska jsem objednala odrážedlo, takový to kolo bez šlapátek, protože motorka už je malá a nechce se mi kupovat ta větší, tak zkusíme letos tohle. Potom by měl bez problémů přesednout na kolo, rovnou bez koleček, že se naučí držet rovnováhu… tak pak podám info.
http://www.mimibazar.cz/foto.php?…  

iv-ka"":[http://www.mimibazar.cz/foto.php?…]

 
pavča1
Kecalka 300 příspěvků 04.06.07 13:19

Ahojky holky,

taky se konečně po delší době  hlásíme, nějak jsme pořád někde, teď nám odjela kamarádka Lenka s Matýskem (byli na Vysočině), tak se nudíme a máme spoustu času :-)

Gabko - deníček je super, taky se teď hodně zamýšlím nad tím, jak nám to dítě strašně rychle roste, ty dva roky utekly jako voda a tak to bude i dál a najednou vyroste a já už jsem z toho smutná teď…

jinak teď máme období, kdy se o samostatnosti moc mluvit nedá, pořád potřebuje něčí asistenci, u všeho, nedokáže si sama hrát, i když jsme jí k tomu vedli a vedem, ale teď od rána jenom slyším mami hrát, tati hrát, maminka taky spinkat, maminka taky tamto a tohleto, pak začne to její kňučení, ale řekla bych, že už se to trochu lepší, asi už si uvědomuje, že tím kňučením si nic nevykňučí…

bez plín se nám daří, to jí musím zase mooooc pochválit, začala si i sama říkat, tak už má plínu jenom na odpolední spaní a na noc, je to paráda, nehody se určitě stávají, ale už jenom málo a někdy taky ještě hodí bobka do plíny, ale to se určitě taky zlepší

u babičky byla poprvé asi v roce, když nám měnili okna, obrečela jsem asi spíš to, že mě vůbec nepotřebovala a je to tak i doteď, máma zmizí z dohledu a je to ok, ale jsme rádi..

starý deníček vůbec nemám dočtený, tak jenom co jsem v rychlosti přečetla tady

Kristo - ať ti to vyšetření dopadne dobře

Oldo - Gilmorky jsem nesledovala, tak nepomůžu…ale to že Izzie umřel Denny, je strašný :-((…včera už jsem neměla sílu to dokoukat, ale tohle jsem nečekala, ach jo…

Kris - Barča taky pije mlíko pořád z flašky, ale nějak to neřeším, doufám, že až vezmu mlíko, nebude ani flaška a už se na to chystám, dojedeme asi poslední balení a končíme

iv -ko - kolo vypadá super, tak jsem zvědavá až písneš, jak na něm Lukášek řádí :-)

jdu žehlit, kouká tady na mě obrovská hromada prádla, tak jí jdu zlikvidovat, ale táááák se mi nechce :-(

papa
Pavlína s Barčou

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 04.06.07 14:33

Iv-ko… ty už jsi ho objednala???? škoda, dá se to naprosto vpohodě vyřešit tím, že z malýho kola vymontuješ ten střed se šlpátkama a máš to nemlich to stejný… u nás tak jezdí každý druhý dítě… :o)  tak snad jsem ti nezkazila radost:o))))

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15087 příspěvků 04.06.07 14:35

   Pavli- u nás se samostatným hraním taky velká bída. každou minutu slyším „maminko, kde sííííí ?“. řeším to tak, že mu zapnu  písničky a leží tu u nich na  zemi, zpívá si a já jsem u pc. ještě, že se na dvd vleze tolik písniček :-))))  

ještě se vrátím k tomu VELKÉMU ČLOVÍČKOVI.  nejvíc jsem na štěpánovi pozorovala, že už fakt není mimino po druhém roce, kdy se hooodně rozkecal, odložil plíny, spává ve velké posteli a  nechce jezdit v kočáře :-).    dnes nám i učitelka v hudebce, že nějak vyrostl. ( prý bude po mamince :-))… nějak nám během měsíce vyrostl ze sándálů a ponožek :-((    dnes  mi došla pozvánka na schůzku do školky, tak asi od  září už budeme velcí chlapi !!! :-)) hrůůůůza.    a že není mimino, jen vítám, mám ráda děti - PAR´TÁKY .  poslední týdny dokonce štěpa poslouchá i venku a je tak celkově hodný, tak je to pohodička :_)))    Oldo- už si přesně konec Gilmorek nepamatuju,ale bylo to takový nejistý. i sama   gilmorka se divila, že se vrátila k bývalému. a mladá , tuším, zůstala s tím bohatým synáčkem . a borec ze snacku se nějak moc začal zajímat o tu svou znovulezenou dceru. ale možná si Maka vzpomene na víc detailů :-)))    zatím pa, jdu na časáky a letáky :-))    irias + ležící štěpuna u cd :-)

 
iv-ka
Kelišová 5129 příspěvků 04.06.07 15:06

Mako, já vím, ale myslím že ho užijem, pokud na něm bude jezdit, tak příští rok ještě kolo kupovat nebudem, vystačí si s odrážedlem, a pak rovnou koupíme větší kolo, než je to nejmenší.. no a pak odrážedlo zdědí Ondra:)  a taky je to super lehký, když pojedu s kočárem, to se o těch malých kolech říct nedá.
 iv-ka

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 04.06.07 15:19

haha Irias - já čumím na takovejch sraček že mám vymytej mozek…  gilmorky byly dobrý, ale kdyby tu někdo nenapsal jak skončili tak nic nevím..  

Iv-ko máš teda recht, že malý kola jsou těžký… dělají všem ocelový rámy, tak je to fakt mazec…     

 
skrolan
Extra třída :D 12143 příspěvků 04.06.07 20:56

Achooooooj.  

Tak koukam kolik se vas objevilo v novem denicku / Petulinka, Olda, no holky kde jinak vezite? Dokonce i ja / i pres tento super rychly internet / se sem dostanu. Je to ale deeeees, jde to siiilene pomalu a ja u toho pomalu sedivim. Ja uz chci normaaalniiii interneeeeeee­eeeeeeet. Prosim, prosim, prosim.  

Ale dala jsem si zavazek, ze ukecam manzu, udelam mu slozku s fotkama / on ji v praci prekopne, zmensi a nejlepe i naseka primo do galerky, at porad nekecam a taky neco ukazu, no ne? Tak snad se zadari, dam vedet.  

Nejprve: Gabko fajn denicek /diky, proste  primo k veci. S prckama je to sila.  

Kdyz kubise shrnu do globalu, je to zlato, obcas tvrdohlave, ale da si vysvetlit. Super se s nim komunikuje, uz solupracuje, takze je to parada. ja to rikala / tenhle treti rok na materske si proste uzivam.
Hrani: hraje si krasne sam. Umi si u toho pekne vykladat. Jen obcas se stane, ze slysim : maminkoooo, ponooooc. To kdyz mu neco nejde. Ale vetsinou slysim: bam, bam / jak do toho mlati. hihihi. nekdy.  

Spani: to u nas bylo od zacatku bez problemu. Parada. usina sam v pokojicku. Dominika chodi az po devate.  

Plinky: sporadicky od roka a pul se jejich mnozstvi zmensovalo, Kubik na nocniku krasne vydrzel, vycural se,  nyni zcela bez pen / a naprosto se na nej uz muzu spolehnout / i venku pri hrani a podobne. Na noc / uz tri tydny sucha plina, ale ja jaksi nemam odvahu ji nedat / jsem desna. Nebojte, dokopu se k tomu.  

Gilmourky: konec me tak desne nasval, ze jsem to vypla asi o stvrt fhodky driv, netusic, ze je to posledni dil. Ale stacila mi maina v postelz s byvalym a vic jsem nepotrebovala.  

A uz zase nevim co jsem jeste chtela psat / na druhe okno si to vubec nelajcnu, to bych tu byla do pulnoci...........
joooo, Indiiii, gratulace k holcicce. No to se vyradis, co? kdyz uz ted o ni pises jako o male paradnici. Supeeer. A pis casteji.  

Kris / co noveho s bytem?  

Dani a co vy a bydlenicko?  

My jsme byli tuto sobotu opet grilovat, ovsem nyni zcela jina spolecnost / ted jsme byli skoro nejmladsi. hihihi. Byli jsme u Standovo kolegy z prace. Ale bylo super. Velikaaa zahrada, kopec zelene, deti se vyblbli.To se musi zopaknout. Kruci vsichni grilujou, to musime doresit......­.......
Na tom nasem balkone mam ovsem zatim pouze tri truhliky surfinek / ale ze se jim tan, holkam libi. Delaji mi radost. No a snad casem bude i nejake posezenicko a pidi gril. Vse je zapsano v poradovniku. hihihi.  

Tak a uz jsem to prehnala, jsem dlouha.
Tak vsem krasny vecer.  

Eva a Kubis     

 
skrolan
Extra třída :D 12143 příspěvků 04.06.07 21:02

Jo, jeste musim napsat k tomu kecani prcku.
Kuba si ted oblibil otazku: Kam jde? A tu proste uplatnuje naprosto vsude.
Jedeme tramvajkou kolem lesa a Kuba: Les. Kam jde les? No co mu na to odpovite?
Pta se kam jde pan na motorce, co kolem nas prave profrcel, kam jde auto na obr plakate / na reklame, kam jde pan ridic, co nas v autobuse veze, kam jde pejsem, co lezi vedle lavicky. No je to proste prdel.
A jeho oblibene slo NEKI / nechci / porad pretrvava. minule vysvetloval pani co k nam nastoupila do vytahu, ze vlastne vuec nastoupit nechtela. Rika: Co to je? a ja: Pani. A Kuba: Kam jde? a ja: ven, asi do prace. A Kuba: pani neke vytahem. A ja: ale chce. A Kuba : NEKEEEE.   .............­..........pos­ledni dve vety opakujeme az do prizemi, nez pani vystoupi / no prdel.    

tak a uz fakt koncim, neb se mi to jeste sesype a budu mit prdlajs a ne komentar.  

Eva

 
solcka
Kecalka 243 příspěvků 04.06.07 21:40

Ahojky všici,

už jsem se opět strašně dlouho neozvala a hned jsem natrefila na nový deníček.

Gabčo je super. Člověka to donutí se zamyslet. Je hrozný jak to všechno letí. Ondrášek už je opravdu samostatný človíček. Občas s ním bojuju, ale jinak si to užíváme. Moc ráda ho pozoruju a říkám si, jak je úžasný. Kéž by nám tohle zůstalo v hlavě, až z nich budou puboši. To nás ještě čekají pěkné věci.

Nočníkování: celkem se snažíme, ale poslední dobou máme občas katastrofu v kalhotech. Připadá mi, že to někdy dělá úmyslně. Teď to ještě nechávám, protože v pátek frčíme na dovču do Chorvatska, takže bude trochu volnější režim, ale pak to nastane. No jsem na sebe zvědavá.

Na noc Ondra poprvé zůstal u babičky někdy ve 14 m. Naši jen čekali až přestanu kojit. Bylo to asi nejhorší pro nás než pro Ondru. Naštěstí v tomhle je Ondra pohodář, ikdyž má občas mamánkovské nálady a všechnu musí dělat jen maminka.

V pokojíčku spí sám asi od 10m, ale stále v postýlce. Na dovču máme ještě sebou cestovní a až se vrátíme, tak bych ráda postýlku definitivně zrušila. U babičky už to bez ní zvládá.

Jinak se vám musím, zatím velkým šeptem, pochlubit - minulý týden jsem se testovala a ty dvě potvory tam byly. Říkám to zatím velmi opatrně, protože to je moc brzy, odhaduju tak 3. až 4. tt. Ale začalo tím moje velké dilema, protože můj dr., kterému jsem volala, mi dovolenou rozhodně nedoporučil. Docela mě tím vykolejil. Možná pro mě některé nebudete mít pochopení, ale rozhodla jsem se jet. Jsem zdravá, s Ondrou jsem neměla žádné problémy. Věřím, že se prďolkovi bude u mě líbit a jestli ne, tak příroda určitě ví co dělá. K doktorovi jsme objednaná až na 26., takže až potom budu moudřejší.

Indi: gratulace k holčičce

Kris: s lahví bohužel neporadím. Ondra jí nikdy neměl. Mléko pije z hrnku od Aventu.

Peťulinko: gratulace k přijetí do školky.  My teprve vyjádření čekáme, ale nedělám si moc naděje.

Kristo: co kyčle? Doufám, že jsi si mohla odškrtnout dalšího doktora. Držím palečky, ať máš brzy za sebou všechny vyšetření a jsi v pořádku.

Oldo: G. děvčata vůbec nesleduju, takže je mi líto, ale holky ti to už asi všechno napsaly. Vítkovu větu jsem nerozluštila. Prosím o překlad.

Julie: koukej se dát rychle dohromady. Hlavně, ať je Bertík v poho.

Už jsem nějaká dlouhá. Mějte se hezky a zas někdy ajoj.

Petra

 
Brnacka
Kecalka 136 příspěvků 04.06.07 23:03
 

Ještě honem písnu do nového deníčku, než natvrdo vypnu na 10 dní pc a odletím za mořem…už se fakt moc těším, všechno sbaleno, zakufrováno, jen odletět…

K osamostatňování dětí - jak vidíte, Nelinka je moc samostatná, žádný mamánek, protože si dovolím odjet na 10 nocí do Turecka a ona je naprosto v pohodě. To já jsem na tom hůř, včera jsem cestou do Brna bulela celých 50 km poté, co jsem ji tam nechala. Dneska jsem ji volala, abych ji ještě naposledy slyšela (bude celou dobu u našich) a ona se mnou do telefonu promlouvala jako dospělá. Říkala mi, že je tam u babičky mucha v obýváku, že se má dobře a věta: „kde je Majtin, mami“, mě opravdu dostala do kolen. Dneska jsem už i já ve větší pohodě.....Mluví moc krásně, supr věty, papá moc krásně, naprosto samostatně (a když mi řekne: „dáš chleba?“, tak letím namazat s medem, což nejvíce miluje, nočník u nás v začátku, ale nenervuju to, byla bych otrok, kdybych ji furt upozorňovala, kdy bude čůrat a jestli bude čůrat, a sama od sebe ji posazovat, když si zrovna maminka usmyslí (souhlasím s Irias, zbytečně nestresovat, ono to přijde, a protože jsme z vás tady skoro nejmladší, tak věřím, že za 3 měsíce už bude jen a jen s tím plínkováním líp)

Myslím, že výše napsané opravdu vypovídá o plné samostatnosti mé dcerky a já jsem na sebe moc a moc pyšná, že jsem si ji takhle vychovala a že není na mě žádný závislák:-))))))). Myslím, že dané osamostatnění prospěje nejen matce, ale i samotnému dítěti. A už dost, už moc se tady zase chválím…:-)))

Takže se tu mějte moc krásně, až přilítnu, tak určitě hodím nějakou fotečku do galerky (ale až budu opálená, protože teď jsem úplnej sejr - teda krom obličeje a rukou).

Pápá, mějte se.  Hana a Nelinka (spící u babičky už 2.noc a ještě dalších 10 nocí bude bez maminky). fňuk fňuk

 
Olda
Kecalka 356 příspěvků 05.06.07 00:19

Ahoj, to koukate jak sem ted poctivá ? :)))
Ivko kolo je super, taky na něj přemejšlím, ale v našem kopečnatém terénu bych Víťu chytala až dole na nádraží. Takže to spíš jen zvážím, zatím sme se aspon rozkývali na cyklosedačku a jezdíme po výletech.  

skrolan nekecej a pošli ty fotky bejváku :)))) a vubec všechny se trochu vzmužte s těma fotama, ne?  

nó a ten překlad Pi, pi, … havo, havo, mu mu di , .....táááč !!!!
pi, pi ....... sakra prší
havo, havo ........ náš pejsku Viki
mu, mu di ......... honem domu
táááááč ..... = tááááák … jako pochvala když je konečně doma a zavře za ní dveře  

Vinnetou je proti němu břídil, přemejšlím, že za chvíli to budou kouřový signály, ale k rozhovoru to rozhodně nespěje.
Jo a to všechno spojuje se znakovou řečí, protože slon je když si sáhne na nos, a králík když se zatahá za ucho a ježek když se píchá do břicha. ........ no comment, jen aby ho chudáka vzali aspon do školky.  

tak brou olda

 
iv-ka
Kelišová 5129 příspěvků 05.06.07 07:23

ahoj,
rychle než začnu pracovat, celý týden mám zorganizovaný, za chvíli vezu Lukina k sousedce na dopoledne, zítra je u dědy celý den a pak má Radek vždy půl dne volno…  

Solcko, tak já potichu gratuluju:) !!!  a myslím, že s tou dovolenou jsi se rozhodla správně, taky jsem toho názoru, že pokud se má udržet, tak to příroda zařídí.. tak si ji pěkně užijte.  

Brńačko, taky si to užijte, Nelinka je fakt šikula, na to že je takovej mlaďoch mezi Jarňulaty, tak je to super.. a není nad ochotné babičky, není to vždycky samozřejmost, takže babička je taky super:)  

Oldo, nad překladem Víti se směju ještě te´d, to by mě fakt nenapadlo ani ve snu:D  ale ono to příjde, co jinýho nám zbývá, než doufat:) a cyklosedačku máme už od loňska, letos jezdí akorát s Radkem.. začínám vážně uvažovat na příští rok nad Croozerem, vozíkem za kolo pro dvě děti:) abych si to taky užila na kole.  

tak se mějte pěkně, dneska to vypadá na krásný den, užijte si ho!!  

jo a Julce posílám uzdravení, pěkně to na ni sedlo, a má veliký úkol se do pondělí uzdravit:)  

a myslím na Klaris, doufám že už je lépe..  

iv-ka

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15087 příspěvků 05.06.07 08:01

bré ráno,  

musím se pochlubit , včera jsem vyhrála svoji první aukci na MMA , ponožky pro štěpu :-))))))))))))))))))))))))) nicméně jedna paní přihodila 2 s !!!!!! před koncem aukce , bylo to napínavé ,ale fusekle jsem obhájila :-)))))))))))))))))))))))    Peti- už jsem ti gratulovala k // i svůj názor ( stejný jako Iv-ka) psala na icq,ale tfuj tfuj…at je vše OK !!!!!  

dnes asi zajedeme do města a do práce, pozdravit kolegy :_)    pěkný sluníčkový den,Irias

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 05.06.07 08:47

Ahojky,  

Hlasim, ze zijem, disertace je odevzdana, ted jeste cekam na skolitelku, az mi zkontroluje autoreferat a budu to mit z krku…  

Koukala jsem, ze resite pindiky. U nas je to jednou za cas aktualni… Obcas na nej narazim, jak si ho v postylce taha a smeje se u toho. Jeho pokusy „maminko, mam velikou pindu, pojd mi ho pretahnout“ naprosto ignoruju a posilam ho do postylky, at si s nim hraje sam … Predvcirem me dostal dobrou hlaskou: Maminko, ja mam pindu a ty mas pindulku a Borek ma taky pindu a Tyna pindulku. Ja jsem Borek a ty jsi Tyna. " Vypada to, ze mu to docela mysli :-)  

Solcko, gratulace k //!  To bude unornatko jako vysite, co?  

Mata

 
pavča1
Kecalka 300 příspěvků 05.06.07 08:51

krásné ráno :-),

hned se jinak vstává, když je táááák krásně

Solcko - taky se přidávám a potichoučku gratuluju :-).....dovolenou si užij a určitě bude vše OK

Brňačko - taky si to pořádně užijte, nás asi čeká týden bez Barči v září, vydáme se na poznávácí zájezd do Normandie, velké přání manžela, ale ještě nevím, jak to dopadne…

Irias - tak gratuluju k vítězství :-)))))

my se asi za chvilku vydáme nakoupit do našeho nového obchodního domu Plus, vystavěli ho kousek od nás, tak jsme rádi :-)

přejeme všem krásný den, dovolenkujícím posíláme krásný počasí, nemocníčkům brzké uzdravení a těhulkám hoooooodně odpočinku…

papa
Pavlína s Barčou

 
Krista
Závislačka 4068 příspěvků 05.06.07 09:12

Ahoj ženy,
Oldo, moc jsem se nasmála u překladu, ani ve snu bych  nepoznala. Však on se chlapec rozkecá, uvidíš.  

Pindíci…jo, to mě čeká až za čas.  

Závidím všem dovolenév cizině, my pojedeme jen do našeho oblíbeného penzionku k Telči, ale budeme tam rádi. Pak objdeme příbuzné a bude.  

Kyčle zatím nic moc, máme ještě dávat 2 plíny po 14 dní na noc a přijít za 5 týdnů na kontrolu. Takže zatím žádný škrt nebude.  

Na kyčle chodíme zrovna v době, kdy spí Zuzanka, takže nám včera hlídala sousedka. Je to super, chce jen 80 Kč na hodinu, to je rozumná cena, že? Budu jí využívat častěji.  

Tak nevím, jestli je nočníkování levnější než plíny. Hodně u nás stoupla spotřeba vody. Dnes jsem spláchla už 8 šišaků (a to nemáme průjem). Zuzanka to prostě pouští po bobkách.  Včera objevila novou hru- čůrání venku na travičku. Jak se jí to jednou povedlo, tak byla nadšená a každých 5 metrů se snažila sundat kalhoty. Je to skoro zázrak, ještě před 4 dny jsme plínovali celé dny. V noci je plína suchá už dlouho a přes den se  odvážím úplně v pohodě nechávat spát bez.  

Ještě jsem vám nepsala o McD. Přiznávám bez mučení, ¨že mám mekáče ráda, tak jednou za 2 týdny si určitě dáme. Aby to malá nechtěla jíst taky, tak jsme si to občas kupovali jen do auta, aby to moc neviděla. Samozřejmě se ze zadu ozývalo: Taky já taky já, takže jsem jí začala kupovat takový ten suchý toust, je to jen houska a sýr a kolečko nějakého salámu, který vždycky vyndavám.  K tomu samozřejmě balonek. Ti darebáci ovšem ví, jak na děti, to jejich logo je prostě snadno zapamatovatelné. Takže při minulé jízdě do Brna se od Průhonic ozývalo ze zadu: JEDEN TOUST JEDEN TOUST. Když se to stalo podruhé za 9 křížema, bylo mi jasné, že viděla u silnice logo mekáče a moc dobře ví, že je na blízku toust a balonek. No, posledně už jedla i hranolky (nebezpečné nadšení matky hubeného dítěte, ale doma jíme skoro zdravě!).  

Solcko, veliká gratulace. Na dovču bych v klidu jela. Pokud je to v pořádku, nic se nestane, pokud není, tak to odejde i když budeš ležet doma na gauči. Jela bych hned! Moc si to užijte.

Večer jdu na to gastro, snad to  bude OK.
Kristýna  a spol  

             
 
Dana26
Echt Kelišová 9075 příspěvků 05.06.07 09:21

Ahojky,

U nas je dnes den s velkym D:-(((

Ráno jsme zaspali do školky,ted jsem si dala vařit kafe a divim se proč se vaři půl hodiny.ONa neni konvice v elektrice.A ve finale jsem vztekle odinstaslovala ICQ,protože mně prostě od včera nejde nahodit.přehodila jsem ho na verzi 6 a nechce se mnou komunikovat.Tak šlo do kytek.A ja jsem bez kontaktu ze světem:-(((

Oldi,věta dobra.To by mně nenapadlo.A s mlu­venim vydrž on se rozkeca.

Kristo,tak ja se přiznam,že na toustu jedem už chvili:-(.Chce to co ma Mirda a než řev tak jsem raději povolila.

Solcko,potichu gratuluju:-)

Dana

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 05.06.07 09:59

Ahoj holky,  

hlásí se prvotřídní lazar.
Horečku sice nemám, ale včera jsem měla celý hrudník v jednom ohni a skuhrala jsem Ivce do telefonu. Dnes už se zdá, že zabraly atb., tak je mi o poznání lépe, takže to s tím pondělím vypadá dobře:)  

Solcko - ahoj a moc gratuluju. Myslím, že na dovču klidně jeď, stejně to neovlivníš, a kdybys nebyla zvědavka, třeba bys to ani nevěděla a taky bys jela. Blbé by bylo, kdyby se stalo něco tam, ale určitě budete dobře pojištění, takže si nenech zkazit dovču:) Když nad tím tak přemýšlím, já jsem vlastně taky byla už těhotná, přesně jako ty, při tom prvním těhu. byli jsme na líbánkách v Řecku a všechno bylo v pohodě. Potratila jsem až 3 týdny po návratu. A rozhodně to nebylo tím, že jsem byla u moře. Prostě genetika nebyla v pořádku a příroda zavelela. S tím nic nenaděláme… Tak krásnou dovču.  

Totéž samozřejmě i Hance a Pískleti a taky Luje a všem, kteří jedou nebo se chystají.  

Irias - gratulace k vyhraným ponožkám.  

jo a říkala jsem vám, že nakonec Bertík do té školky půjde? Minulý týden jsem mluvila s ředitelkou a v lednu se jim stěhuje jedno dítko, tak Bertík nastoupí místo něho a ani nebudu muset platit to školné od září, takže super.  

Kristy - to  je super, ty šišaky:) moc se bavím… a blahopřejeme k venkovnímu čurání. A s mekáčem jsem na tom stejně. Bertíkovi ale ten toust moc nechutná. Ten ujíždí na KFC, už dvakrát s velkým úspěchem obědval jejich dětské menu. Kuřecí popcorn, bramborovou kaši a stoprodžus:) a taky má rád pizzu:) ale jinak taky žijeme převážně zdravě. A Tomáškovy kyčle budou jistě ok a škrtat budete za 5 týdnů.
Máťo - super, že je dizertačka za tebou, konečně budeš mít od školy trochu pokoj.  

Taky jsem vám asi neřekla, že jsem měla u Bertíka podezření na plochou nohu a neše dr. nám to potvrdila a posílá nás na rehabilitaci a pak dokonce na ortopedii. Takže má doma chodit boso a má mít kotníčkové boty! Jdeme zítra poprvé, tak jsem fakt zvědavá. Trochu mě vystrašila, že se teďka na všechno cvičí Vojta, tak to fakt nevím, jak ho udržím.  

už musím dolů, za svým velmi samostatným synem. Včera byl úplně zlatý, jak jsem tu ležela, hrál si sám asi tři hodiny vkuse. A vždycky se jen zeptal, maminko nespinkáš? Odpočíváš? Dneska v noci se mu něco škaredého zdálo, tak jsem ho vzala k sobě a on na mě? Už tě nebolí v krku? Někdy je fakt k sežrání…  Teď ho dole slyším, jak vykřikuje jedeme za Lukáškem, do Brna, za tetou Yvonkou. Moc se těší:)  

Tak se mějte krásně,  

ahoj julie  

 
Klaris
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 05.06.07 10:30

Ahojte,
tak se konečně dostávám k tomu abych napsala, i když doma jsem už od pátku..
sice si mě tam chtěli nechat déle, ale dělala jsem smutné oči že mám dvě malé děti, tak mě při dobrých výsledcích z krve pustili dřív..
a co se vlastně stalo -
minulou sobotu jsme byli u našich, oběd v pizzerce, pak jídlo u babičky, no bylo mi nějak těžko - myslela jsem že jsem se jen přejedla..Jenže pak jsem dostala takové křeče, že jsme šupajdili (v Brně) na pohotovost - tam konstatovali že nejspíš prošel kamínek ze žlučníku a poslali mě s rohlíkovou dietou domů. A že si mám zajít na utz až budu doma. No ovšem bolesti se už slabší vracely celou neděli, v noci jsem hodinu pochodovala po bytě páč jsem bolestí nemohla spát. Všichni včetně tchána dr. usuzovali že je toten podrážděný žlučník. V pondělí ráno bylo dobře, jenže během dne se to opět zhoršilo, jeli jsme na ten utz - prý slinivka vypadá dobře, ve žlučníku máte kameny..takže dieta. Zpět domů, ale bylo mi hůř a hůř, večer už jsem se bolestí nemohla narovnat, tak nám tchán vytelefonoval přijetí na chirurgii.
tak jsme sbalili Joriku, Bianka zůstala u tchánů a jeli do nemocnice. Hodinu a půl jsme čekali na výsledky z krve - a šup zánět slinivky od toho jak ty šutry prošly ven a okamžité přijetí do nemocnice :-( Prý je to vážné a žádná sranda, na zánět slinivky se i umírá..
Takže jsem vydala muži instrukce o nákupu mlíka pro Joriku, vyžádala si odsávačku (kterou jsem si nakonec musela koupit, páč mi ji půjčili jen na den) a nechala se připojit na kapačky..Tři dny jsem byla nonstop na kapačkách a bez jídla.Kojení jsem se vzdát nechtěla, nicméně do čtvrtka jsem musela mlíko vylívat. V nemocnici byli naštěstí všichni hodní, podporovali i mě i v tom kojení, sestřičky až na malé výjimky byly zlaté! Ve čtvrtek jsem dostala poporvé najíst a taky mohla konečně poslat mllíčko domů. No a v pátek mě primář překvapil tím že můžu domů! (původně říkali cosi o 14dnech - to jsem byla v šoku :( )  Mám přísnou dietu, za týden jdu na kontrolu krve a za 6týdnů bych měla jít na operaci toho žlučníku, jinak by se to mohlo opakovat…což teda nechci, nemusela bych z toho vyváznout už tak lacino.
No a kojíím!! plně kojím! Jorika byla 3dny na flašce s Nutrilonem a poslední den i s mým mlíkem, od pátku 14h už na prsu - chytla se i když se ze začátku (někdy ještě teď) vztekala, že jí to málo teče  .Mlíka je sice míň, ale jde to ..chystám se na příkrmy. No a za 6týdnů se pokusím boj o mlíko vyhrát znovu, když to nevyjde, aspoň budu vědět, že jsem udělala vše, co bylo v mých silách…  

tož tolik od nás, Radim je se mnou zatím doma, tak mi pomáhá, ale stejně nemám čas číst co jste napsaly, tak doufám že je u vás vše OK
jen jsem zachytila jednu snad-těhuli Solcku tak potichu gratuluju!!!  

Klaris +Bianka 2r2m a Jorika 5měsíců

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 05.06.07 13:08

ahoj spisovatelky,

tak předně:
Solcko, velká gratulace k //, užij si dovču v klidu.

Klaris, máš můj obdiv, jak to zvládáš. Dvě děti, do toho zánět slinivky a plné kojení! Jsi fakt dobrá, nejsi vychrtlice hubená?

Lído, nad výchovou DVD se poslední dobou taky dost pozastavuju. Ondráš, hned jak se v půl 6 vzbudí, hlásí „mami pusť Tomáše, koukat budu sám“, tak mu ho pustím, ať si ještě můžu ležet. Ale on je schopný koukat 3 hodiny vkuse (to je totiž novinka od minulého týdne) a když mu to vypínám, tak řve jak tur. Fakt by u toho vydržel snad celý den. Trochu z toho mám obavy.

JAK DLOUHO NECHÁVÁTE KOUKAT PRCKY NA TV? MYSLÍM, KOLIK MINUT ČI HODIN DENNĚ?  Já teď asi hodinu až hodinu a půl, ale zdá se mi to moc…

Oldo, konec Gilmourek jsem neviděla, ale u Izzie a Dennyho jsem taky řvala. Ach jo.

Skrolan, u nás zase vede otázka " kde je"? Kde je naposledy? Kde je pondělí? Kde je večer? Taky už z toho trochu šedivím :-))

Sandro, 10 kousků? :-)) Ondráš měl tak 3 a to ještě přidávám :-)) Dělám si srandu, dyť je to úplně jedno, příště sní třeba Ondráš sváču Anetce… i když, když jsem viděla její apetit, nevím nevím :-)) , ale buď ráda, že jí.

K tématu deníčku: Ondráš spí ve svém pokoji od 5. týdnů, ale pořád ještě v malé postýlce, přesun do velké chystám v létě. Plíny - doma chodí bez nich a už jsme skoro bez nehod, na ven mu je snad seberu příští týden a na spaní bez plen si ještě nějakou chvíli počkáme. Nají se sám bez problémů. Je mamánek, ale ne nijak tragicky. U babičky byl na víkend poprvé (a zatím naposledy) ve 2 letech, ale snad to bude v létě častěji. Mluvit sice začal až po 2. roce, ale už mluví perfektně, řekne všechno a krásně ve větách. Uspávání taky ok, přečtu pohádku a odejdu, usne sám a volá nás až ráno (ale většinou kolem půl 6, dneska zase v 5). Hraje si i sám, ale raději s někým…nejraději s babičkou.

V pátek jsme byli na tom dětském dni v Riegráku, jak už psala Sandra, bylo to fajn a počasí super vyšlo. V sobotu jsme byli na dětském dni v Bráníku, to bylo naprosto super, parní vláček (svezli jsme se), parní válec, nový vlak Euroregion, a vůbec samé mašinky, drezína, výstava starých jízdenek, atd. Příští rok tam jdeme zase.

Včera jsem měla málem infarkt.. jeli jsme z hřiště a Ondráš mi ujel na motorce a rozjel se z velkého kopce a na moje volání vůbec neposlechl. Běžela jsem za ním, ale nedohnala ho, vůbec jsem ho neviděla. V půlce kopce je most nad tratí a zrovna jel vlak. Na konci mostu je díra, nedrží tam zábradlí, byla jsem mrtvá strachy, aby tam nespadl. Naštěstí ho nějaká paní chytila a držela, dokud jsem nepřiběhla. Koukala na mě dost vyčítavě, že si jako neohlídám dítě. Já byla ale šťastná, že mu nic není, takže ani nedostal na zadek. Jen jsem mu domluvila. Měl z toho hroznou srandu, ale mě bylo blbě celý večer. Horší bylo, že u toho byla i moje mamka, která do mě pak hučela, ať mu tu motorku seberu a už nedávám. Jenže on na ní jezdí pořád…

Tak, kdo přečetl všechno, je dobrý.
Radši končím, pa Hanka

 
solcka
Kecalka 243 příspěvků 05.06.07 13:23

Ahojky babči,

Klaris: posílám hodně sil. Skvěle jsi to zvládla. Držím palečky, ať se všechno povede i za 6 týdnů.

Kristo: šiškování super. Neboj brzy se to srovná do normálu a už to nebudete počítat na šišky.

Dano: joo, když se daří, tak se daří. Dneska se na všechno vykašly a dej nohy nahoru a k tomu nejlépe nějakou čokošku nebo panáka.

Mato: gratulace k dizertaci. Všechny studující maminy obdivuji.

Ivko: jak ty jsi na tom se studiem? Ještě jsi z toho nezblbla? Přeji vám holky hodně pevné nervy.

Pavčo: kde bydlíte? Shodou okolností u nás taky nedávno otevřeli Plus.

Irias: gratulace k ponožkám. Doposud jsem nepochopila nakupování na mimibazaru, ale aukce už jdou totálně mimo mě.

Brňačko: přeji úžasnou romantickou dovolenou.

Všem děkuji za gratulaci a za podporu. Už se snad zase začínám těšit a přestávám zmatkovat.

Jdu něco podělat, dokud mládě spí.

Hezký den

Petra

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 05.06.07 13:46

Ahoj  

Klaris - super že už jsi doma:o)  jedna holka z diskuse prosinec 2006 taky už byla hned 3 měsíce po porodu na vytažení žlučníku.. a iv-ku to čeká taky ne???
Julie:::::: - vojtovku jo?????????    michalovi náběh na plochou nohu zjistili už v roce… takže žádné volné sandálky - nic vše máme kontníčkové. cvičení spočívalo v mačkání refl. bodu na lýtku - zepředu… jenže se nenechal tak jsme to vzdali s tím že má nosit dobrou obuv chodit po špičkách a v létě pokud to jde, tak bosý.  Když jsem se minulý týden na rhb ptala doktora co se s tím dělá, říkal že u dvouletých dětí mi maximálně můžou ukázat cvičení, ale že se nepředpokládá že budeme cvičit… říkal že je to porostě ten nejhorší věk … ještě si to nenechvají vysvětlit a už je prostě nepřepereme.....   takže prostě hrou můžeme nějaké ty cviky dělat…  jsem zvědavá jak pochodíte…

 
iv-ka
Kelišová 5129 příspěvků 05.06.07 15:48

Hajdulo, to chápu, buď ráda, že ti z toho kopce nespadl na hubu jak Lukin.. motorky jsou pěkně nebezpečný, ale když jsou taaaak oblíbený..  no zkusíme přesedlat na to odrážedlo, to už bude mít helmu, tak zas budu klidnější.  

Solcko, v učení teď ležím, příští týden dělám závěrečky.. to mi připomíná - MatoP gratulace:D  

no a Maka - jo jo, taky mě čeká vytažení, ale uvidím jak dlouho to po porodu vydrží.. chtěla bych kojit aspoń rok a je to komplikace, že jo. Klaris, krásně jste to zvládly obě dvě s Jo, tak ještě jednou a bude to v pohodě!!! Držím palce.  

Jinak Julko, ptala jsem se našeho dr. na tu plochou nohu, říkal, že se to řeší až ve třech letech nějakýma vložkama, zatím prý má mít ty boty, co nosí - takže vysoký kotníčkový a v létě ho nechám bosýho. Taky se mi to cvičení nezdá.. holt koupíš Bertíkovi pořádný boty no:) a ještě tě vyjdou o polovic levněji:D   

tak ahoj, za chvíli je tu Radek, nastupuje směnu:)  

iv-ka

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 05.06.07 16:58

Ivko, jeste neni k cemu, obhajoba bude az v zari… jestli me k ni pusti…
 M.

 
pavča1
Kecalka 300 příspěvků 05.06.07 17:33

Ahojky,

chystáme se na písek, ale pořád se tam nějak honí mraky, tak čekáme, jestli se z toho něco nevyvrbí…

Klaris - tak to je dobře, že už jsi doma, tak hlavně ať už je vše v pohodě a s tím kojením jsi to zvládla skvěle :-)

Hajdulo - Barča teď moc na pohádky nekouká, ale jak bych byla ráda, kdyby alespoň půl hoďky vydržela, ještě tak skousne chvilku kouzelnou školku, ale to musím koukat s ní, teď jsou tam nějaký prasátka a to jí teda chytlo, nebaví jí ani večerda :-(

Solcko - jsem z Jihlavy, odkud jseš ty?

Julko - gratuluju k přijetí do školky a ať vám to zítra s nožičkama dobře dopadne

začíná docela vykukovat sluníčko, Barča už je protivka, tak vyrazíme

papa
Pavlína

 
Kris
Kecalka 355 příspěvků 05.06.07 18:37

Ahoj holky a speciálně Skrolan,

mám úžasnou zprávu. Máme zkolaudováno!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!
Včera nabylo kolaudační rozhodnutí právní moc.
Jupí, konečně se to hnulo.

Kris a Vojtíšek

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 05.06.07 21:49

Ahojte,  

no, nebojte, podám zítra zprávu, jak jsme dopadli. A ještě se vám musím pochlubit, jaká jsem šikovná blbka hospodyňka. Dnes jsem otvírala brutvan s masem a opařila si pekelně ruku. Hned jsem to volala Lily, abych se zeptala zkušené a stejně postižené na krizový plán a s rukou vraženou pod ledovou vodu se dozvěděla, že to mám chladit aspoň půl hodiny. Tak jsem chladila  a chladila a snad se to vyplatilo. Puchýř nakonec splaskl a mám tam červenou skrvnu velikosti dvou mexických dolarů, je to lehce oteklé a naštěstí už to bolí jen na dotyk. No nejsem já debil?
Ale zase musím pochválit Alberta. Teda krom toho, že dostal dnes opět párkrát na prdel za neuposlechnutí, tak byl dneska se sousedkou z vedlejšího baráku a jejím o půl roku starším klukem hodinu sám na písku. Trochu se známe  a včera jsme se potkaly a když viděla, v jakém jsem zuboženém stavu, nabídla mi, že dopo zazvoní a vezme bertíka na dvůr, ať si můžu lehnout. Bála jsem se, že Bertík nebude chtít, ale kupodivu šel, nebrečel ani když jsem odcházela. Všechno jsem mu vysvětlila, že si půjdu lehnout, protože jsem nemocná a on s bude hrát s Pe´tou a tetou a za hodinu si pro něj přijdu a donesu mu Kinderčokoládku.  Hlídkovala jsem z chodbového okna, protože my na dvůr nevidíme a byl úplně v pohodě. Pak jsem šla dolů a hned mi hlásil, že chce tu čokoládu a já na ni zapomněla:) Naštěstí jsem měla doma… no a pak už jsem si jen popálila tu ruku…takže tolik od nás.  

Klaris - jsi šikulka, jaks to zmákla.  

Hanko - u nás je to teď lepší, jsme furt venku, ale přes zimu čuměl na Tomáše a Krtka od vidím do nevidím… tak si nedělej hlavu z hodiny a půl…:) čím ho máš pořád bavit. Já jsem kolikrát ráda, že sedí a půlhodiny se dívá. Když přes den nespí, tak je to jediný způsob, jak je chvilku v klidu a odpočívá.  

Jarda mě žene do postele, ne, že by šel se mnou… a pokousal mě tu komár.  

Tak dobrou,  

julie zraněná, chorá, nemožná…

 
Mava
Generální žvanilka 24687 příspěvků 05.06.07 21:51

Ahojky,   Hodila jsem vám do galerky novinu. Musela jsem se už prostě pochlubit :-))). ****
Jinak se máme fajn, od soboty jsme u tchánovců. Malej jezdí na kole jako drak. Čekáme první větší bouračku, protože nejezdí vůbec opatrně. Každý den tatínka posílám do lékarny pro náplasti, tady u babičky nejsou na malé děti a úrazy ještě moc zařízeni, ale táta stále zapomíná. No snad nebudou potřeba. Libin má na hlavě helmu a já za ním lítám jako drak.  

Taky chodíme krmit kačenky na rybník. Jsou tam už i malé, tak je sranda. Malej tam křičí ,,Požol, požol kacel de", to znamená, že jde na rohlík i kačer.k  

Jinak nic nového se neděje. Denně se nacpu miskou jahod. Libinovi taky moc chutnají. Nejraději by je jedl hned ze záhonu a bez mytí.
Kris gratuluji ke kolaudaci. Teď už to všechno pofrčí a zachvilku budeš jako Skrolan .  

Klaris to je fajn, že už jsi doma.  

Petro tak já taky potichu gratuluji k //, dovolenou určitě zvládnete.  

Tak se tu mějte, všem marodníčkům brzká uzdravení,  

Marťa a Liborek      

 
Gabule
Závislačka 3277 příspěvků 05.06.07 21:58

Marťo gratulujeme!!!!!

 
iv-ka
Kelišová 5129 příspěvků 05.06.07 22:02

já taky gratuluju:)  

iv-ka

 
Borufka
Kelišová 5357 příspěvků 05.06.07 22:29

Ahoj,

Mavo gratuluju :-)

Solcko Tobě taky a ne potichu, určitě bude všechno v pořádku takže já pěkně nahlas :-) A že jsem se docela trefila co? :-))

Klaris jsi vážně dobrá a muž taky!!!

Kristo na Tebe jsem spoléhala že nezůstaneme s nočníkováním poslední ale jak vidím tak asi jo, už i Hajdula píše že jsou doma bez plen :-) Ale ještě mu dávám čas, holt má spoustu důležitějších věcí než myslet na to že se mu chce :-)

Gabule bezva deníček :-) U nás je to podobné jako u všech, Erik spí sám v pokoji od roka a čtvrt bez probuzení, přečtu pohádku a jdu, Adam ještě s náma ale jen do léta, pak poputuje za bráchou. Usíná už většinou taky sám. Přes noc zatím na hlídání nikde nebyl, nebyl důvod a ani žádný velký zájem. Mamánek není ani náhodou, třeba když se někde uhodí a řve tak raději sám v koutku než abych ho pofoukala a pomazlila, to nechtěl od malinka :-) Nají se sám, svlékne se sám, obléknout umí kaťata, bundu a některé boty. Hrát si sám moc nevydrží ale dost se to lepší. Mluvení je paráda, pusu celý den nezastaví až ho musím u jídla okřikovat ať už chvilku mlčí :-)) Vytahuje na mně kousky básniček které jsem mu už neříkala celou věčnost, je vidět že si to ty děcka krásně pamatujou i když se tváří že to jde mimo.

Jsem jen na skok, už druhou noc jsem nespala, Adam někde nastydl takže horečky, rýma a kašel jak hrom ale už byl dneska lepší. Teď přijel manža a je na umření, chytl to od něj, snad zbytek rodiny přežije

Zdraví všem
Borůfka

 
Indi
Zasloužilá kecalka 933 příspěvků 06.06.07 08:17

Hojky holky,
deníček superrrr, ale musím říct že to co psala Mava je jako by nám to z oka vypadlo, jenom to záchodování je zatím čůrání, nějak nám to kakání nejde, ale to taky brzo příjde, pořád se rozmýšlím jestli dát ven plínu, ale zatím nechávám, doma je bez.. samozřejmně i na spaní má.. Ale už sme na dobré cestě..
Sám snad nikdy neusnul, spí s náma v ložnici a zatím ani nepřemýšlím že bych ho měla dávat jinam, pokoj máme docela kus a ještě se na to necítím, i když u za 4 měsíce máme mít Julinku, ale to budu řešit potom, chtěla bych je mít oba u sebe a uvidíme jak bude vypadat nocování.. Ani na noc ještě nikdy nebyl, i když by si ho švagrová vzala, nevím dycky usíná se mnou a ještě mi příjde malý, ale už sme to dost řešily s Hajdulou, sem asi trefená… :-)))) Vím že dycky na noc je maminka a maminka přikrýt a neřeším to, myslím že si to teď i to lepší usínání s ním užívám. Sama ho tam taky nemůžu nechat, bojí se, ale ani bych to neudělala když má strach… no takže nějaké osamostňování příjde myslím později, jinak přes den je to úplný opak, když sám neotevře každé dveře je zle.. nebo záchod, spláchout zhasnout, to je úplně samostatné super dítko..:-))))  

Včera jsme byli na kontrole a všechno je v pohodě, takže je všechno superrrrr…  

Indi+Matyášek+Ju­linka 22tt

 
Krista
Závislačka 4068 příspěvků 06.06.07 09:26

Ahoj ženy,
Mavo, moc blahopřejeme!  

Borůfko, ani nevíš, jak jsem ráda, že jsme vás konečně v něčem předběhli…to je asi poprvé a neposled.  

Koukala jsem na míry prcků z první řady ve 3 měsících a vidím, že Tomášek patří k těm statnějším, ale kam se hrabe třeba na Anetku, že…  

Byla jsem včera na gastru, představte si, břicho mě bolí proto, že mám oslabenou břišní stěnu! Takže cvičit cvičit. Tak budu muset začít. Jen nevím jak. Doma se moc nedonutím a mám strach vyrazit na normální cvičení, bylo by to moc naráz. Asi přihodím nějakou korunu a zkusím nějaké fitko, kde by pro mě vymysleli nějaký cvičební plán. (už vidím, že se nikam nedokopu).  

Klaris, máš můj obdiv, drž se a zkus to mlíko zachránit!  

Rovněž obdivuji Iv-ku, s takovým pupanem se mooc těžko studuje, známe! No a o MateP ani nemluvim, se dvema detma…kdy se proboha učíš? Já bych to teda teď nezvládla.  

Kdepak se nám ztratila Liduška?  

Tak zatím pa. Ježiš, zítra jedeme zase do Motola na chíru s Tomáškem (proto, aby nám řekli:VYPADÁ DOBŘE- to jsem si nevšimla,že).
Kristýna  a spol  

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »