Jarňulky 2005-Jak se Emmi vylodila aneb Klokánek přiletěl 11

Rodičovství

Jak všechny víte náš Klokánek byl velký šprýmař a i přes mé domlouvání se nevylodil v den TP,to je 1.9.2007 a ani krátce po termínu.To už jsem chodila 3x týdně do porodnice na monitor,velká to otrava ale co bych pro toho našeho ,,lenocha,,neudělala, že?Pořád jsem doufala v samovolné vylodění prcka,dokonce zkoušela i pár babských rad,ale NIC nebylo účinné a mláďátku se u mě asi mooooc líbilo. Verdikt o indukci padl v pondělí 10.9. a byl stanovený na 11.9.2007.O všem jsem informovala svoji PA,která měla 11.9. službu od 18h.ale byla ochotná přijet do porodnice podle mého stavu i dříve.

Takže v pondělí 10.9. jsme si ještě užili poslední den s bříškem,šla jsem s mýma klukama na plavání,pak jsme udělali zásoby v obchodě aby mi tu neumřeli hlady a večer jsem se snažila usnout ale moc se mi to nedařilo-pořád se mi honilo v hlavě že ZÍTRA zřejmě uvidím našeho Klokánka a pořád mi to ta hlava nechtěla brát,samo se mi různě motalo jaké to asi bude,když to nebude spontánní atd.
Budíček ani nemusel zvonit,byla jsem vzhůru a pomalu se oblíkla,umyla atd.,popusovala kluky a odjížděla jsem autem směr porodnice.Domluvili jsme se že pojedu manžovým autem,že nemá smysl budit Štěpulu,jen aby mě tam odvezli,stejně by tam se mnou manžel zůstat nemohl takže lepší když se kluci vyspí a já pak brnknu až se bude něco dít.

Pomalu a plná nostalgie(v rádiu hrálisamé dojímavé písničky)jsem se dovezla před porodnici,vytáhla tašku a špacírovala jsem si to do haly,kde jsem ke své hrůze zjistila že nemám MOBIL!!!!Co teď??Tašku jsem hodila do auta,naskočila jsem a vyrazila zpět směr domov.Jestli jsem do porodnice jela 15min.tak doma jsem byla za 5minut JZnačku STOP jsem projela smykem a doufala jsem že nejsou poblíž policajti,jinak místo indukce půjdu do vězení J Nakonec jsem všechno stihla,manža se jen mírně vyděsil co tam dělám,ale jinak vše OK!!

Na příjmu jsme byly dvě maminy pozvané na indukci,sepsali s náma papíry,převlíkly jsme se do košil a šlo se na sál.Tam s námi zase sepisovali milion lejster a upozorňovali nás že vyvolávané porody mají jiný průběh než spontánní a že se může stát že porodíme až druhý či třetí den-to jsem zamítla s tím,že JÁ teda rozhodně porodím dneska J

V 7h.nám primář zavedl první tabletu Prostinu a natočili monitor.Řekl mi že nález má maminka vedle maličko lepší-byla jsem na 2cm otevřená,vzadu čípek hmatný.Ještě jsem sestrám řekla že chci nadstandard na šestinedělí,až bude volný.Po přesunech jsme nakonec zakotvily na sále v pokojíku zvaném 1.doba porodní.Fajn jsme si s druhou maminou pokecaly a zasmály jsme se tomu že je 11.9. a ona mamina se jmenuje Buschová .

V 10h.jsem ucítila mravenčení v podbřišku ale žádná bolest.V 11h.byla další kontrola,nález byl lepší-volně 3cm a dostala jsem další tabletu.Od 12h.jsem cítila pravidelné kontrakce v podbřišku co 7-10min.ale nebyly moc bolestivé.Ve 13h.mi bylo řečeno že se uvolnil na šestinedělí nadstandart tak že se můžeme jít přesunout tam.Volala jsem manžovi že může přijet.Ještě než jsem odešla na šestinedělí,ur­govala jsem u sester aby mi napíchly kapák kvůli pozitivnímu streptokokovi(dnes­ka si děkuji že jsem to urgovala!!!)Žílu nechali zajištěnou aby mohli po 4hodinách kapák dát znovu.

Na nadstandardu jsme s manžou vykecávali a kontrakce byly častější ale málo bolestivé-tak co 5min.Zhruba ve 14h.za námi přišla moje PA,podívala se na mně s tím že jsem vysmátá a že to teda nebude asi to pravé ořechové ale že budem vyčkávat.Zkusila jsem sprchu která mi dělala dobře na záda a v 15h.jsem se měla přesunout zase na sál na kontrolu.Tam mi natočili monitor a přišla starší dr.aby mě vyšetřila.Zah­laholila že miminko je moc vysoko,čípek je ještě nespotřebovaný a otvřená jsem stále jen na 3cm!!Jak jsem byla zklamaná!!A to mi ještě řekla že dneska už Prostin nedostanu a bude se pokračovat zítra!!

Moje PA jak mě viděla tak mě začala utěšovat že mám brát dr.s rezervou že ona tam posun vidí jen že to chce silnější kontrakce.Na chvíli se pak PA vzdálila a jen odešla tak mě ochromila taková kontrakce že jsem ji skoro nemohla rozdýchat.Za chvíli PA přišla a když mě viděla tak ji bylo jasné že se něco změnilo.Nicméně mě vyprovodila na pokoj a že mě příjde zkontrolovat.Bylo něco kolem 15,30h.

Na pokoji jsem začala mít opravdu nechutné kontrakce trvající zhruba minutu a byly co 3 minuty.Chodila jsem od nábytku k nábytku a měla jsem co dělat abych je rozdýchala,moc se to nedalo,spíše jsem hýkala a sténala.asi v 15,50h.přišla PA a ptalase jestli chci donést do sprchy balon.Donesla ho aleta poloha do sedu se fakt nedala,myslela jsem že se mi utrhne spodek.Tak mi PA vklidu řekla že se raději přesuneme na sál.Doba mezi kontrakcemi se zkrátila a já tou dobou měla kontrakce asi co minutu a trvaly minutu.Na chodbě u výtahu stál chlápek který namě vyděšeně hleděl a zapomněl kam vlastně chce jet,než se vykoktal tak mě zalomila další kontrakce a já myslela že chlapa roztrhnu vejpůl J Manžovi jsem skoro roztrhala tričko jak jsem ho kroutila.Na sále jsem už nebyla schopná mluvit,jen jsem zaparkovala ve sprše kde jsem se chytila madla a zuřivě ho drtila.Pak mi manža donesl balon a při jedné z dalších kontrakcí jsem na něm skákala a když kontrakce přešla tak se mi podlomily nohy a já se elegantně z balonu svezla na zem,připadalo mi jako bych byla v částečném bezvědomí,neschopná mluvit a ovládat své končetiny.Manža se docela vyděsil a tak mě ze sprchy vytáhnul,rychle přeze mě hodil košili.V tu chvíli jsem ucítila lupnutí a začala mi téct ze spodku krev.Přišla jiná PA která když mě viděla tak mi podala vložku,řekla že :,,Je to moc dobře,,!!
Jen to dořekla,podívala se na mě a ptala se jestli se mi chce tlačit?To už jsem nemohla rozdýchat a tak mi jen řekla ať si lehnu na lůžko do klubíčka a volala moji PA.Ta přiběhla,uviděla mě,běžela ke dveřím kde křikla:Rodíme!V tu chvíli jsem vnímala především ji.Říkala že mám ufoukávat.Dvě­kontrakce jsem ufoukala ale pak už se to nedalo.PA řekla že můžeme tlačit.Cítila jsem že vyteklo trochu vody(manžel říkal že PA malé upustila bazének).V tom jsem si vzpomněla že nemám klystýr a tak jsem to řekla PA,ta se zasmála a ať se na klystýr vyprdnu J Na jedno zatlačení byla hlavička venku,pak na druhé i zbytek tělíčka.Malá vystřelila bez nástřihu,trochu jsem se natrhla ale bylo to asi na 3 vnější stehy.V 16,54 mi na bříško položili naši Emminku 3,45kg a 50cm JPo porodu m imanža řekl že během tlačení mi ještě rychle napíchli kapák(kvůli tomu streptokokovi)-takže fakt jsem si děkovala že jsem to urgovala v těch 13h.

Po ošetření mi malou dali na přisátí a ta tahala asi hodinu,vůbec se prsa nechtěla pustit J
Během té doby za mnou přišla doktorka která mě v 15h.vyšetřovala a byla velmi pobavená že co jsem jí to jako vyvedla,že ona šla jen odvést mediky a já si jen tak mírnyx týrnyx porodím J

Shrnula bych to asi tak,že to byla veliká rychlovka,jsem za ni ráda,sice to stálo za to ale lepší než se trápit půl dne nebo více(Štěpulu jsem rodila 13hodin)

Gabka a spol.

PS-A už se těším až Vám sem za čas budu psát průběh svého třetího porodu

/---div

Ivous - 15.2. Eliška
Kris - 17.2 . Vojta

Gabule- 18.2. Štěpán, 12.9.2007 Emma
Maka- 18.2. Michal, 18.12.2006 Matěj
Irias- 18.2. Štěpán
Borůfka- 19.2. Erik,23­.7.2006 Adam
Solcka- 19.2. Ondřej, TP- 1.2.2008
Skrolan- 25.2. Jakub,1­.9.1996 Domini­ka
Luja- 26.2. Jakub, 13.7.2006 Kryštof
Indi- 27.2.Matyáš, 11.10.07 Julie
Hajdula- 28.2. Ondřej
Iv-ka- 28.2. Lukáš,20­.7.2007 Ondrá­šek
Krista- 7.3. Zuzanka, 1.3.2007 Tomášek
Mava- 7.3. Libor
Liduška- 11.3. Ríša, 12.7.2007 Niki
Monika M- 17.3 Terezka, 29.8.2006 Filípek
Petulinka- 18.3. Sofie, TP -
Julie- 19.3. Albert
MaKačka- 19.3. Barunka
Lily- 24.3. Leuška
Ifča- 30.3. Jakub
Efča- 30.3.Vojta
Pískle- 3.4. Matěj
Sandrik- 3.4. Anetka
Klaris- 7.4. Bianka, 31.12.2006 Jorika
Dana 26- 14.4. Vojta,6­.2.2001 Mirda
Olda- 15.4. Vítek
Pavča- 29.4. Barča
Brňačka- 3.5. Nelinka
MataP- 20.6.2003 Roderick, 24.4.2006 Fre­derika, TP 19.2.2008


Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 01.10.07 14:56

Prga

 
skrolan
Extra třída :D 12141 příspěvků 01.10.07 16:37

Druha a jdu cist.
eva

 
skrolan
Extra třída :D 12141 příspěvků 01.10.07 16:52

Gabuliiine, kraaaaasa.
Ukapla mi slza.
Emma je typicka zenska - proste musi delat caviky a nechat na sebe pekne dlouho cekat. Tak jak se to na damu slusi, no ne? hihihi
Ale kraaasny porod.
Ja Domcu taky rodila 12 hodin - ale celkem pohoda a klid, Kubis byl za tri hodky se vsim vsudy - ale takovy fofr - jakoze minuta stah a po minute, to nebyl. Ja mela dycky minutu klid - mezi kontrakcema - az do konce, ani se mi verit nechtelo.  

Tak zdar vsem porodum a hlavne miminkam. At se dari.  

Jeste ze stareho denicku - Irias - Kubis vydlickou krasne ji uz dlouho, me ale moooc prekvapilo, protoze je nekdy pekne tvrdohlavej - ze kazdy kousek z talirku napichnul a pekne namocil do druhe mysticky s omackou - tak jak jsem mu to vysvetlila, a sup do pusy. Spraskal sam cely obed. Nekdy deti proste prekvapí.  

Eva a Kubís

 
Mava
Generální žvanilka 24685 příspěvků 01.10.07 17:55

čtvrtá a jdu rychle číst, moc jsem se na tvůj popis Gabule těšila

 
Mava
Generální žvanilka 24685 příspěvků 01.10.07 18:10

Ahojky,  

tak to musel být fajn porod. Jen chudák pán, kterého jsi tak vyděsila :-))). Tak holky hlavně ať se vám daří a kluci vás moc nezlobí. A co Štěpula, jak bere Emmu? Nežárlí?  

Já dneska vyřídila nový řidičák a pas. Přepsal příjmení na zdrav. pojišťovně. No ty řidičáky to je fakt vopruz. Každý se je snaží vyměnit, byl tam pěkný zmatek. Jen na řidičák  jsem čekala 1,5 frontu. Odpo. jsme vyzvedli foto od profíka, nádhera. Koupili jsme hned album, tak to tam musím jeden večer nastrkat.  

Libin byl celý den s babi a dědou, vůbec nás nepotřeboval. A prý byl hodný, to my hlásil, jak jsem dorazila domů. Zítra jdeme konečně na očkování. Jo a koupili jsme vánoční dárek, malý traktor a dá se za to připojit 4různý věci.  

Tak jdu ještě zkouknout minulý deníček.
Marťa+Liborek

 
Mava
Generální žvanilka 24685 příspěvků 01.10.07 18:15

ještě k vidličce. Libin jí pouze vidličkou, teda druhé jídlo. A jde mu to. Umí si krásně knedlík nebo brambůrku omočit v omáčce, dokonce i rýži tak jí. Žlící odmítá jíst.  

Co máte s tím BC? Já tam párkrát koukla, ale chyběli jste mi tam vy, přece nebudu chodit na dvoje str.
martina

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 01.10.07 18:26
 
skrolan
Extra třída :D 12141 příspěvků 01.10.07 20:09

Zeny, tak manza uz je ve vzduchu.
Ja jsem z toho vzrušení celý vzrušený!  

Pro nekoho je to asi normalni, ale Standa leti prvne / ja jeste neletela - poslednacek hacek, hihihi/ a jeste ta fobie z vysek, normalne mam tremu za nej. Budu cekat na smsku v jedenact, to by uz mel byt v Barcelone. Bude to urco deeeesne suprovej zazitek.  

Tak jen tolik muj vylev. Jdu kouknout prtata do koupelny, zda ji nevytopily , ulozit je a hodit nohy na stul s capucinem v ruce. Dneska se mi bude tuuuuze tezce usinat, jestli vubec usnu.  

pa a brou
Eva a deti

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 01.10.07 20:14

No tak jde videt, ze i vyvolavany porod muze byt rychly :) tak gratuluju k dceri a chci se zeptat jestli jsi opet rodila ve Vitkovicich a jak se ti libily nove saly?  

Hezky vecer Nat

 
Borufka
Kelišová 5356 příspěvků 01.10.07 20:21

Ahojky,

Gabule to bylo skoro lepší než porod bez vyvolávání :-)) Jak už jsem psala taky jsem měla podruhé pocit jedné dlouhé nepřetržité kontrakce která nešla rozdýchat ale aspoň že to je opravdu kratší než poprvé. Mobil mě pobavil :-)) Zvládly jste to krásně, ještě jednou gratuluju.

Kristo a Mako přidáváme se do lazaretu. Adam už začal chrchlat a Erikovi se spouští rýma. Dneska jsem na umření  i já, hlava jak střep, nos plnej a škrábe mě v krku.  A přitom je venku pořád docela pěkně, nevím že už to takhle řádí.
Julko obávám se že Vysočina pro nás bude pasé, ještě se do konce týdne určitě ozvu jak jsme na tom.

Už jsem tu dlouho neviděla solcku, jak se s pupíkem máte??

Mám druhý týden zpoždení MS a test je opět negativní. Já se picnu, mám z toho nerva jak kdybych neměla doma dvě krásný děti… :-)) Asi zase funguje tajemná psýcha a musím se hodit víc do pohody.

A holky přestaňte zdrhat na babycafe jo?! :-))

Tak jdu do hajan, vysosala jsem půlllitr lipovýho s medíkem a jdu se potit
Borůfka

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 01.10.07 21:14

Gabko tak zkouším psát ještě jednou přes jiný prohlížeč snad se to podaří. Hezky jsem si početla a ještě jednou blahopřeju:-) a jsi dobrá když už teď myslíš na další porod:-) Já se na ten svůj další upřímně moc netěším, ale na mimčo jsem mooc zvědavá:-)

Andrea

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15083 příspěvků 02.10.07 06:47

bré ráno,  dnes jsem jela do práce za tmy, nějak se nám blíží zima :-)) chlapi ještě chrněli… a asi ted ještě spí :-)  

Gabule- tvůj článek jsem už četla na BC, ty kontrakce byly jako živé :-))) ale je vidět, že sis vše užila !  

již 2× jsem posílala opravu našeho peletonku ( který sem Gabule zapomněla dát :-)),ale Lesina už druhý týden „nefunguje“, tak nevím, jak se zase dá do kupy…  

všem marodů hooodně vitamínků !!!!!!!!!!!!!!!!!!    papa,irias

 
skrolan
Extra třída :D 12141 příspěvků 02.10.07 08:16

Dobre rano.  

Tak ja opet prudim s letem, neb jsem vcera opravdu vuuubec nespala. Prvni pulku noci jsem prozivala s manzelem a jeho smskama, a druhou jsem proste nezabrala. Takze jsem rozlamana, nevyspala, ale funguju. Starsi ditko jsem uspesne vyslala do skoly a mladsi ditko juka pohadky - takze jsem rano nejakou tu pulhodinu jeste dala. Tohle vsechno kolem deti dela rano manzel - ja funguju az od jejich odchodu do skoly a prace, ale jde nam to i bez tatinka. Ten byl vcera naprosto nadsenej a hazel jen sama superlativa. Let uzasny, strach prekonal a uzival si to, dokonce meli mezipristati ve Francii, tak si to vychutnal dvojnasob. V Barcelone pry vedro, dusno - 26 stupnu a to uz bylo pred pulnoci.
Snad se ze me nerechtate, ze to takhle prozivam, ale pro me je to take zazitek, uz jen z toho vypraveni. V letadle jsem proste jeste nesedela.  

Tak vsem krasny den  

Zenyyyyy, ja se omlouvam, ale uplne jsem zapomnela na tu fotku se sraziku. Mobil ma manza, takze o vikendu hodim. Soryyyyyy.  

Eva a Kubik

 
Mava
Generální žvanilka 24685 příspěvků 02.10.07 13:25

Ahojky,  

Skrolan vůbec se neomlouvej, já bych to taky prožívala. My s manžou jsme taky ještě neletěli, takže nejsi poslední. Já bych z toho měla nerva týden dopředu:-))).  

Borůfko takže vy už na třetím dítku pracejete? Nějak mi to tu uniklo. No tak snad se tam ty dvě tlustice brzo ukážou.  

My byli ráno na očkování. Před námi píchali naušničky dvojčátkům, takže pořádný řev a stereo. Libin byl strachy bledej. Nakonec to zvládl, no na dvojku určitě. Řval jen když ji dostal do prťky. Dr. zdražil za očkování mimo očkovací kalendář. Takže jsem vysolila 80kč a šli jsme domů. Jsou to vydřiduši.  

Jinak vše při starém. Taky jsem na to BC koukla. Irias my tam přece nesběhnem, neee?  

Marťa+Liborek

 
Pisklatko
Kelišová 6281 příspěvků 02.10.07 16:20

Nazdárek babulky a malý bobulky,  

tak jsme tu z výletu, zmokli jsme, ale i tak jsme tu:-))) Sámo, že jsme si na tu akci vybrali to nejhorší páteční počasí z celého prodlouženého a nakonec slunečného víkendu:-))) Ale akce se i tak povedla, sud se vypil, maso se snědlo a nálada byla i v dešti ok. Naštěstí pršelo asi hodinu odpo, Matýno obdržel teplé fusky, holiny, zimní bundu a pláštěnu a běhal v dešti a zabavil se tak, jak by se za slunečného počasí nezabavil:-) Dopo lilo hustě, ale my začali až po o a to už šlo:-) V chatě jsme topili a tak mohlo oblečení i uschnout a že u kamen schne krásně:-)))) Jen jsme pěkně smrděli od ohně:-))) No a u tchánů bylo taky fajn, nakoupili jsme pár blbostí, bačkory na cvičení (nechce je zout z nohou…). Tcháni si Máti užili a Máťa jich:-) Pohoda:-)
Dneska jsme byli poprvý na cvičení a Matýnovi se to moc líbilo:-) Teda organizované cvičení v kruhu ho nebere, ale balóny, závody, nářadí (trampolína, kladina, tunel, šv. bedna) to jo:-) No vylítal se tam, že byl celej zplavenej a po o usnul jak dřívko:-))) Tak jsme zakoupili permici až do konce roku. A doufám, že z té uřícenosti nebude kašel nebo rýma…  

Gabčo - krásnej deníček, krásnej porod:-) Nakonec rychlovka, jo jo Emma napínala:-) A podobně jsem na tom s kontrakcema byla já, brrr, hrozně jsem nadávala:-) Tak ať je všechno ok a užívejte miminečka, děsně rychle rostou, ale to Ty vííííš:-)))  

Skrolan - jen prožívej prožívej, když už ne na vlastní kůži, tak na tu nejbližší:-)))  

Borůfko - no téda, to je teda mrcha (ta mrcha), takovýhle rodeo… No ale třeba se ještě ty dvě objeví, nebo myslíš, že nee? Třeba jste počali někdy později… Já jsem zvědavá, co my tenhle měsíc. Začal mě pobolívat podbřišek, ale to bylo minule taky… No pro dobrej pocit jsem přestala tahat Matýna…  

Na diskuzi na BC také občas juknu, ale to je tak všechno, ani nejsem zaregistrovaná a rozhodně tam prchat nechciiiii… S váma je mi dobře:-)  

Tak krásné odpolko  

Pískle s Matýnem - zítra přesně 2,5 ročákem

 
Krista
Závislačka 4068 příspěvků 02.10.07 17:38

Ahoj ženy,
tak předně Gabuli díky za deníček. Pěkné, rychlé, závist! Proč jen já musím rodit pokaždé tak dlouho???  Ještěže už je to za mnou, doufám že mi za pět let neprdne v kouli…asi neee, stačí, když se podívám na fotky z nemocnice a to je antikoncepce jako hrom.  

Borůfko, uzdrav se, jo? Tolik jsem se těšila, že se uvidíme na Vysočině…na ty dvě čárky se zatím vyprdni a budou tak hned.  

U nás: Tomášek myslím v pohodě, jen kdyby chtěl spát! Zuzanka má nějak podezřele řídký hovínko, ale zatím jí a trochu posmrkává, takže uvidíme. Já jsem usmrkaná, páchnu česnekem, stříkám si Bioparox, piju litry čaje s medem, ale vzhledem k nevyspání¨je to těžké se léčit. Snad to do pátku zvládnu.  

Pískle, děti jsou v dešti nejš´tastnější, vesele se rochní v bahně a kalužích, to známe.  

Máme nové sousedy. Pěkně hlučné. Zítra se jdeme podívat na jeden barák…ha ha, už jsme se dlouho nestěhovali…  

tak zatím pa
Kristýna a spol            

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 02.10.07 19:10

čauvec - Kristo - vy se budete stěhovat??? nedávno jste dorekonstruova­li????  snad ne taky kvůli sousedům,… poslední dobou jsou lidi jaksi neohleduplní… :o(((  

Jo a kdy jedete na tu vysočinu už tento vikend???  

M

 
skrolan
Extra třída :D 12141 příspěvků 02.10.07 19:27

Teda Kristo, ty jsi pekne akcni. To byla jen legrace s tim stehovanim, nebo ne?
Borufko, tak ted nevim zda chces, nebo nechces. Co? Uz? Nebo jeste ne?  

Piskle - jak pise Krista, deti jsou v desti nejstastnejsi. Kazdy den zvazuji, zda jsem Kubovi nemela koupit  holinky, ale chalupu nemame a tady ve meste toho blata tolik neni - a v desti stejne chodime jen kousek za barak, takze ty botasky to na tu chvili vydrzi.  

Dneska jsme odpoledne stravily v knihovne, tak ted tady je ctenarsky krouzek.
Tatinek prave, /po celem dni stravenem nekde zavrenej / konference// , absolvuje okruzni jizdu Barcelonou - aaaaach.  

Tak zatim
Eva a deti

 
Borufka
Kelišová 5356 příspěvků 02.10.07 19:40

Čauves,

tak jsem si dneska počkala na vydání řidičáku přes dvě hodiny, grrr. Včera jak jsem dopsala koment tak to přišlo takže // tento měsíc už nebudou, bééééé, tzn. Evčo že chci a nejlíp hned teď :-))

Kristo dneska je mi líp, uvidíme jak kluci. Ale vy taky nějak marodíte tak aby to nedopadlo že my jedem a vy kurýrujete :-)

Erik má dvě další často používaná slova z filmu Auta a to „vypadni“ a „to je čurina“. To že pochytil od babičky že někoho zabije mě taky štve. Ale když mu za to vynadám tak ho na to vždycky jen upozorním a používá to pak mnohem častěji. Ale když mi dvouapůl letý dítě řekne „mami vypadni z tý židle tady sedím já“ tak prostě dostal přes pusu ať už ví co to znamená nebo neví. Teda čekají nás ještě pěkný věci :-))

Pračka běží, myčka běží, děti vykoupané spí, uklizeno, muž není doma, co já jen budu dělat?..........jdu žehlit pa
Borůfka

 
Gabule
Závislačka 3277 příspěvků 02.10.07 20:11

Borůfko co budeš dělat??Mohla bys mě nějak povzbudit,že se vyspím co nevidět,že to naše malé kontaktní dítě si taky chvíli vystačí samo  a né mi furt jen ležet na rameni-jakmile ji položím tak je do 10.min vzhůru,pomooo­oc.V noci spím tak že pololežosedím v rohu sedačky a malou na rameni.
Kdy se to srovná? :-)
 G.

 
Borufka
Kelišová 5356 příspěvků 02.10.07 20:46

Gabule až půjde do školy? :-)))) Néé, neboj, uvidíš ještě tak dva tři měsíce, pak bude tak pět měsíců relativní pohoda, pak zase příjdou zuby a pak kolem roku zase pohoda která vydrží až do smrti. A jestli neumřeli, žijí dodnes :-))))) Co Tobě budu druhomamino povídat, vždyť to znáš ne.

Dožehlíno, koukám na RP a půjdu teda asi spát
Borůfka

 
skrolan
Extra třída :D 12141 příspěvků 03.10.07 07:05

Dobreee raaanooo.  

Teda jukam, jak byla vcera Borufka akcni - vyprano, vyzehlino, deti na poradku, .............­.........co toho stihnem, kdyz nejsou muzsky doma, co? hihihi  

Gabule - dej tomu dva mesice. To bude dobryyyyy. Pamatuju sebe u Kubika - v noci krasne spal, jak se najed, zadne vriskani, akorat chtel papat po hodine - dvou - no des-bes. Zombi vypadaji lip, nez ja v te dobe. hihihihi  

Tak dneska nemame zatim zadny plan. Jdu vypravit Domcu a varit a snad neco aspon malo akcniho vymyslim.  

krasny den dnes vsem
Eva a deti

 
Krista
Závislačka 4068 příspěvků 03.10.07 07:37

Ahoj ženy,
tak děti se tváří, že jsou zatím skoro zdravé, doufám, že si to nepokazí v pátek. Já se taky celkem lepším, takže zatím Vysočina stále platí.  

Panáček je legrační. Nejméně 1× za den je ochoten se otočit na břicho. Snaží se posunovat, ale moc mu to nejde. Když ho dám na parkety, tak si tam pěkně jezdí do té doby než narazí na nějaký nábytek.  

Gabule, snad se to srovná, neboj, ale moc si holku nerozmazli!  No jo, mně se to říká, když mi ty první týdny hlídaly v noci sestřičky, co…  

Borůfko, tak se taky uzdravte, ať posílíte pražské zastoupení.  

Dle Borůfky vzoru píšu, jak to vypadá u nás: nevyžehleno, nevypráno,  všude prach, rozházené hračky a papíry, já ležím na gauči a čumím na bednu.  Muž leží vedle mě a nijak ho to neznepokojuje.  

Skrolan, stěhování je hrůza, ale už jsem se stěhovala tolikrát, že mě to přestává děsit.   Ale ty jsi šílená optimistka, ty máš ze všeho srandu!  

K našemu bydlení…máme  pěkné bydlení, sice ještě stále nedokončené, skoro ideální, ale má to pár much, spíše masařek. Nejhorší jsou tenké zdi 30cm společné se sousedy. Prostě jsme s nimi v jednom domě. Musím říct, že si člověk zvykne, takže naše návštěvy se děsí toho, co my už vůbec nevnímáme. Horší je, když přijde změna, jako třeba teď, jak se změní zvuky, člověk to zaznamená a rozčiluje ho to.  Ale když ta poloha je prostě dobrá, nechce se mi někam dopryč za PRahu a na samostatný obrdům u metra prostě ty desítky milionů nemáme. Takže si myslím, že tady zůstaneme.  

Ale dnes se jdeme jen tak pro jistotu podívat na jeden, vypadá moc pěkně, tedy na obrázku, však se jukněte:
 http://www.reality.cz/cgi/detail?…

Tak zatím pa
Kristýna a spol              

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 03.10.07 07:40

Dobré ráno,

tak my jsme dneska vzhůru od 5, taťka jel na služebku do České Lípy a vzbudil nás :-((, ale zase mám přečtený všechny komentáře …

Gabule, super porod. Pořád jsi ale ještě neobjasnila, jak je možný, že jsi nás tahala za nos, že to bude kluk :-))))))

Nám v pondělí namontovali skříně do ložnice, jsou nádherný, jsem nadšená. Ondráše jsme odvezli v neděli k našim a včera jsem si ho jela vyzvednout, takže tam byl 2 dny a 2 noci, což je zatím rekord. Byl prý moc hodný, tak jsem ráda a plánuju ho tam dát častěji. Babička se k tomu nějak moc nemá :-)

Borůfko, koukám, že máme tu mrchu nějak synchronizovanou, já taky včera večer…A taky mě celkem napínala, 22.den jsem začala maličko špinit a pak už nic, tak jsem taky dělala test, ale se stejným výsledkem jako u tebe. No a večer si to přihasila, potvora. Až budeš mít nějaký zaručený recept, jak se hodit do tý pohody, tak mi ho napiš, mně to nějak nejde. Je děsný, že už se vlastně snažíme rok, od loňskýho září, mě asi picne. Nechci být sprostá, ale už se s tím fakt nějak neumím srovnat.....no nic, příští týden jdu na gyndu. Stejně mi zase dá ty hormony a nic z toho :-((((( Bééééé

Pískle, taky hledám cvíčo pro Ondru, mám tu tři adepty, tak to musím obejít a uvidíme.

Tak hezký den
pa Hanka

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15083 příspěvků 03.10.07 08:00

ahojky,    téééda, než se člověk doplazí do práce, tak tu je moře komentářů. to mám ráda, počteníčko :-))  

btw. co ted chodím do práce, tak si vůbec nenařizuju budík, bud se sama vzbudím a jedu brzy nebo štěpán v noci zase zlobí a tak jedu až po sedmé… aspon tady žádné stresy. a tím se  dostávám ke  Gabuli. ptala jsem se kolegyně většího dítka, kdy se konečně vyspím ?!!!!  a její syn za nima chodil do postele ještě v první třídě, ach ty kluci :-))))    Gabule- Lesina se konečně uzdravila a snad i opravila peletonek, tak se mrkni do starého deníčku a nech si jej sem příp. překopírovat a vydržaťtttttt !! :-))  

Kristo- takže to vidím na další hypotéku :-))))))))))))))))) a sem budeme jezdit častěji neb to vidím i na hostinský  pokoj a ta zahrada !!!!!!!!!! pak mi písni,jak s Brnem. není problém se odpolko zbalit a jet se š. za váma na besedu :-)  

psala mi Iv-ka z nemocnice , že to bylo celkem drsný, horší než její dva porody … ale snad už je vše ok -)    Borůfko- když je vše hotovo, tak se přece už nežehlí,ale válí u tv  !!!!!!!!!!!!! :-))))))))))))))))))))))    zatím pa,irias    

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 03.10.07 08:54

Gabule - matýno byl to samý, spal se mnou v posteli a každý pokus ho kamkoli odložit byl korunován huronským řevem…  po měsíci jsem s bolavýma zádama a nevyspaná přišla na to, že jediná poloha ve které je odložitelný je na bříško.. takže jsem ho začla odkládat do postýlky na bříško a byl klid… ne že by se občas nebudil, ale vydržel spát SÁM V POSTÝLCE…
Jinak nevím já dnes vstávala asi 12×… matýno má rýmu… asi nás nikdo netrumfne co:o))))   

tak čau , odevzdávám děti babičce a jedu k zubaři:o(

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 03.10.07 08:57

Kristo koukala jsem na obrázky  a vypadá to moc dobře:o)))  a řeknu ti že kdyby takovej barák stál u nás v kuřimi tak stojí max o půl melounu mín…   koukám že se cenově srovnáváme s prahou:o(

 
Kris
Kecalka 355 příspěvků 03.10.07 09:24

Ahoj holky,

tak předně - Kristo - domek úžasnej a pokud ho vezmete, tak budeme skoro sousedky - my teď taky bydlíme v Čakovicích.

Jinak u nás marodim já - a to asi se žlučníkem - hrozný křeče do břicha, furt lítám na záchod - manžel to měl před časem taky, a dr. mu řekl, že je to nedostatkem žluči.

Vojtíšek je naštěstí u babičky, takže mám celý den klid.

Jinak nic nového.

Kris

 
Krista
Závislačka 4068 příspěvků 03.10.07 09:25

No právě je to podezřele levný a navíc ležák, takže tam bude nějaký podstatný zádrhel. uvidíme.
 K.

 
Lliduska
Závislačka 3845 příspěvků 03.10.07 11:14

ahojky  

Gabule moooc pěkně sepsanej porod…jo vyvolávačka je vyvolávačka, já snad ani jinak rodit neumím…
a k nočnímu spaní…Ríša se mi tenkrát taky budil co hodina a bylo to vůbec děsný…ještě ted se mi budí 2-3× za noc…ale to už sem tady psala…  

dneska bych se vyspala úplně blaze, kdybych byla jen s Nikolkou, šla spát v 7 večer, vypila obě prsa a chrupkala až do 4, vstávačka v 7…jenže včera měl velkej s malým bitku v postely polštářema a mladýmu se o tom asi v noci zdálo a já mám totálně rozkopaný záda, hlavně v oblasti ledvin, rval mi ze spaní pyžamo…no šílená noc…chjo…ještě že aspon ta Nikolka je takovej andílek…ted si krásně leží pod hrazdičkou, něco si tam žvatlá, mlátí do hraček…celí dopoledne prospinkala v kočárku venku na schodech, za to Ríša je na zabití.....oba­lovala sem rybu a strouhanka skončila po celé kuchyni, krmím milostpána,páč odmítá jíst sám, vyžaduje krmení ode mě, jenže nechce sedět na židli a furt někam odbíhá, sní 3 sousta, tak mu vyhrožuju, že jestli nesní ještě aspon trošku, nebude pohádka, 10× mu musím říct ať se oblíkne (krmit, to ještě překousnu, ale oblíkat už ho odmítám, umí to sám, krom trička…).....kojím Niky a skrček po mě cosi chce, tak mu říkám, že až se Niky napapá, musí počkat…„mámóóó, mááámóóó, mááámóóó…“ „Ríšo nech toho, musíš počkat,“…" néééé, mámooomámoooo­máámooo".....pros­tě je to malej sičák, co ví, že když kojím tak na něj nemůžu…:o(…už mě z něj zvoní v uších a bolí hlava…  

Borůfko, Ríša se zase naučil říkat „zabit někoho“ když sem v létě řekla „hele mucha, jdeme jí zabit“…od tý doby když ho naseru tak mi řekne"zabit mámu"…samo že dostane nebo se mu snažím vysvětlit že je to škaredý, leč marně…  

Kristy taky čumím že se chcete stěhovat…ten domeček vypadá moooc pěkně, jen ta cena je šííílená…  

jéjda už nějak nevím kdo co psal, takže se omlouvám že nereaguju…   čau Lída + Ríša sígr+ Nika andílek…

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15083 příspěvků 03.10.07 11:45

   Lído- nemáš to s R. jednoduchý, ale aspon že Niki je takové zlatíčko :-)  

musím se veřejně pochválit :-))  už nakupuji vánoční dárky, tak jdu opět do CaA   a vůbec jsem tentokrát nepáchla do dámského !!!! fakt jsem vybírala jen  pro manžu a pro štěpánka.  kdo shání už na zimu, tak tam mají  čtvery podkolenky  za 65 kč !!, troje punčocháčky za 250 kč a zateplené rifle ( bavlnou) za 198 nebo 450 kč. ty dražší jsou uplně boží, mají i pásek a jsou obšité oranžovou nití. jelikož na MMB prodávají pouze zateplené šustáky, tak jsem hned riflíky vzala.    a nová hláška od štěpána: manžovi večer volali z práce, že má dojet, že něco NUTNĚ  potřebují vydat. tak nám tedy říká, že musí odjet do práce a štěpán na to " TED ?  SI DĚLÁŠ PRČU ?????? "  

jdu písnou manžovi, jak jsem pěkně nakoupila :-))    jo, MAKO-vysvětli mi to BC !!! i.

 
Borufka
Kelišová 5356 příspěvků 03.10.07 12:34

Ahoj,

Kristo domek vypadá krásně, jsem zvědavá jestli se najde nějaký problém protože i cena je na prostory a místo řekla bych nízká. Nemoc nás pořád ničí, Adamovi už kapu Spiropent protože chrchlá hrozně, zatím ale nehážu flintu do žita.

Dneska jsem mluvila s Ivčou a na Vysočinu nepojedou. Jsou částečně sestěhovaní do nového ale jak se dalo čekat tak toho má moc a mají tam ještě pořád dělníky a časově to nezvládnou. Jinak je zatím bez netu, snad se nějak brzo podaří připojit.

Hajdulo já to počítala za posledních několik měsíců a začala jsem na 28 a teď mám už třetí měsíc až po 39 dnech. To snad není normální, manžel se mi směje že jsem už v přechodu, hulvát jeden :-))

Irias a mají tam nějaké pěkné pánské svetry? Už jsem pár obchodů obrazila ale nic co by se mi pro Vaška líbilo.

A dneska Erik nahlásil že jde po obědě spát protože mu není dobře (to slyšel poslední dva dny ode mně :-) a fakt zalezl do postele a spí. Asi mu taky není nejlíp. Takže mám teď ještě dobře hodinku volno, jupíííí.

Borůfka

 
skrolan
Extra třída :D 12141 příspěvků 03.10.07 12:43

Teeeeda Irias - ty jsi jako vcelicka. Ja mam vyhlidnuto a to spouuuustu veciiiii, ale nakoupeno zatim ne. Ale po vyplate na to vlitnu, nerada honim tesne pred Vanocema. C a A me zaujalo - hlavne ty zateplene katata - dik za typ.  

Kristo - domecek jak z pohadky - ale vysvetli : " taaaak levneeee". Mariiiiijo - me by se pretocily panenky a kolena a jeste nevim co vsechno. Ale je pravda, ze na dnesni dobu ....... no co si budem povidat, ta suma jeste ujde.  

Hajduliku neboooj, ono to prijde, jak to budes nejmene cekat a pak budes tvrdit, ze jsi u TOHO ani nebyla. hihihi. Uvidis.  

Kris a vsem marodum hooodne sil a rychle uzdraveni.  

Prte doobedvalo, jdu ulozit.  

Jooooo, jeste spravy z Barcelona: Standa je nadseneeeej, uuuplne to prozivam s nim. Jsem prastena, ja vim, sorryyyy! Poslal mailem par fotek, pry se snad urve i na pul hodky vycvachtat se v mori, neb by bylo trapne takovou dalku letet a ani se nevykoupat, no ne? Ale i tak to maji jeste dobre, ze jim zbyde alespon trosku casu na mesto a tak, kolikkrat nekdo nekde sluzebne leti a ani nevytahne čumák z hotelu - neb není cas, no nemam pravdu?
Jo a je naprosto nadseny z toho „jižanskeho klidečku“ - pry te to uuuplne proplete a jses naprosto v pohode. Ty lidi tam tak pusobi - klidne, v pohode, bez problemu.
Ja chci takyyyy..... No tak mozna v prespristim zivote. Muj zamestnavatel me posle tak maximalne z Pavlaku na Budejarnu. hihihi  

tak pa a dobrou chut
Eva a Kubulíno

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 03.10.07 12:55

ahojky,

my byli dopoledne vyzkoušet mateřské centrum YMKA, celkem to šlo, je malé, ale mají tam i cvičení pro rodiče s dětmi a zpíváníčko, tak tam asi občas zajdeme.
S těma vánočníma dárkama mě neštvěte, musím už taky začít. Akorát pro manžu mám vymyšlenou takovou speciální věc, kterou jsem jednou někde viděla a teď jí nemůžu nikde sehnat.

Borůfko, já začínala na 28, pak se to pomalu zkracovalo až na 18 a teď je to takové všelijaké, že ani nevím, od kterého dne to mám počítat. Hormony beru už 3 měsíce, ale zatím moc nepomohly. Jsem zvědavá, co dr. vymyslí dál.

pa Hanka

 
Mava
Generální žvanilka 24685 příspěvků 03.10.07 13:26

Čauky spisovatelky,
vy teda dneska jedete, ale aspoň je co číst.  

Já dopo. malýmu zas ujela. Musela jsem k dr. na kontrolu a pro další recept antikoncepce. Akce miminko se odkládá až na jaro, snad :-(((. Nechápu jak doktoři můžou tvrdit, že nemají penízky. U doktorky v čekárně nová LCD televizka a pouští nám tam jakýsi pořady pro ženy. Nechápu proč to tam dali. Já tam nikdy nečekala déle jak 20-30 min. No když na to maj, proč ne.  

Byla jsem nechat na pojišťovně proplatit vakcíny na klíšťata. Pozor mají tam nový Bonus program. Za každou preventivní prohlídku se sčítají body a za ty si pak můžete nechat proplatit recepty, platby za ošetření, cokoliv. Jo je to u České národní. Už jsme tam vyčerpali 1500 na očkování /tenkrát az hexa vakcínu/ a dneska 700kč za ty klíšťata, taky dobrý.  

Vánoce, dneska jsem ulovila další dárek. Opět pro malýho a opět hračka. Měly v akci popelářský auto za 150kč, bylo poslední a už je naše.  

Kristi baráček pěknej, koukala jsem na foto. Ta cena mě docela dostala.  

Liduš Liborek se taky v noci budí a spí s náma tak od půlnoci. Už jsem si naštěstí zvykla. Jo holt někteří jednici jsou větší raubíři. Nikča ti to ale vrací, když je tak hodňoučká.  

Evi ať nám manža pošle trochu slunka a tepla, že mu to vzkazuju. Já bych se šla taky smočit do moře.  

Tak pa a mějte se,  

Marťa+Liborek

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 03.10.07 13:27

Kristo - žeby věcené břemeno v podobě neurotického důchodce??? nebo zalitý ukrajinec… hnuté zdi, podmáčené, vlké zdivo… hm hm   :o)  pak dej vědět.. ad 30 tky zdi - to je mazec… to holt máš jak v normálním bytě… naštěstí ten náš má metrovky…a soused ve vedlejším polodomku je kamoš , tak  to bude snad v pohodě..  

Irias - co vysvětli - už jsem ti psala co se mi na BC líbí…  

zatím

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15083 příspěvků 03.10.07 14:54

 nedá mi to hned neragovat ( myslím v prac. době :-))))    SKROLAN- „marijoooo“ …ještě ted se řehtáááám , seš fakt skvělá ! :-))))))  manža si tedy užívá a je jen dobře, jak to s ním prožíváš. známí ted byli v řecku a v turecku a taky je tam skoro 30 C  ve stínu. hned bych se vylepila na pláž :-)  jo a moje prac.cesta je do vedlejší budovy :-)))))  

BORŮFKO - svetrů tam mají dost,ale záleží jaký chceš střih,ale celkem  tam byl výběr  

MAKO- o BC jsi psala komfortnější, tak fakt nevím wo co go… taky tam chodím nakukovat,ale spíš se mi tam líbí system diskusí, holky mnej tam vůbec nezaujaly. doma jsem tady !! :-))  

MAVO - zrovna dnes jsem byla na poliklinice, kde gyndař  měl též plazmu a v čekárně max.jednu kočku.  taky nevím proč chtějí víc vzhledem k jejich DOPOLEDNÍM ord. hodinám berou ažaž :-((((  auto nekupuji žádné, má jich plný pokojík. koupila jsem helmu jako od Bořka, nějaká zvířátka,  možná koupím :,-(u puzle Bořka ( mají krásnou velkou krabici po 4 :,-(ách jen za 240 kč). pak knížky ( určitě příběhy o zvířátkách), hadříky ( ty taky miluje ). taky chce brusle a lyže, tak uvidíme … btw. o Ježíškovi mluvíme dost často    POZVETE LETOS UŽ MIKULÁŠE A ČERTA ?????????????­???????  

My asi půjdeme jen na besídku do školky.nějak se na to v tom velkoměstě, kde žádného „slušného“ Mikuláše neznáme, necítíme. nechceme žádné malé děti ani opilé dospělé. možná  budeme jezdit k našim, kde chodí za Mikuláše synovec.  

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 03.10.07 15:20

Irias - však už jsem ti psala … ty to nečtěš????!!!! :o) - systém diskusí - zobrazení diskusí za celej týden takže nemusíš vyhledávat, jídelníčky novinky  …  

Jinak čtu tam jen sem tam něco, nemyslala jsem konkrétní uživatele spíš systém:o)

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15083 příspěvků 03.10.07 16:04

Mako- sorry,ale fakt jsem tohle přehlídka. jak mám dva pc, tak mi asi nějaký koment uteče :-)))))  btw. o těch diskuzích jsem taky psala, že dobrýýý    a co Mikuláš ? budete zvát ?? :-))

 
skrolan
Extra třída :D 12141 příspěvků 03.10.07 18:56

Ahoj zeny - poo jsem zazila ŠÓÓÓK!
Nefachčil neeeet. Honem jsem nevedela jestli se smat a brat to jako ftip, nebo breceeeeeek jak zelva.
Ale ups - katastrofa behem tri hodin zazehnana, asi jen nekoho pripajeli. hihihi  

No co - ja bych stratila vsecek kontakt se svetem - s manzelem, s vama - no hruza pomyslet.    

Cert a Mikulas - ani jako deti jsme je nepozvali domu, nemeli jsme to radi . Byli jsme tri holky a tadyto jsme proste nesnasely, nekdy se proste nachomejtli straaasni vopruzove. Ale chodily jsme pravidelne na mikulasskou besidku - spis takovy kult. program, nebo spojeny i s lyzovanim , prodlozeny vikend a tak - z tatovo i z ma­mino prace - a to bylo supeeeeeeeeeeeeer.
S Kubikem chodime do moji prace take na besidku. Moc se mu to tam libi a uziva si to. Takze my tak.
Ale jinak bych to domu asi i tak jeste neriskla - radsi nekde ve skupince - nejake m. centrum a podobne, co?  

Kubik dnes dve hodiny lezel v postylce - vykladal si, ale neusnul - to se nam stalo zatim jen podruhe. Vyrusil, ci vzrusil ho Domcin prichod ze skoly - prisla driv, a tak to mel nejak seknute, vedel, ze je doma, tak proste poslouchal a nespal. Mrška. Ale aspon si odpocinul. Tak dneska to zapichnem driv. Ale i tak jsem stihla šmiknout tri kyticky - z kazde jeden odrustek a za:,–(it a jeste udelat novou podzimni radost na stul - ale ta se mi vazne povedla / musim se pochvalit, jak jinak, hihi/, mam tam dyne, kastany, zaludy, sipky, i kycovou keramickou dyni se svickou uvnitr a s poradnyma zubama. Jestli to jaks-taks vydrzi do patku - hodim foto / fotak ma ted Standa/.  

Pozooor - zitra opet razim na Pavlak k spec. zub. - chce videt, jak mi to sedlo - nesedlo, ale joo, jde to - uz tak nesislam a plivu jen malo. hihihi  

tak brou
Eva a prťata

 
Krista
Závislačka 4068 příspěvků 03.10.07 19:12

Čau ženy,
tak máme za sebou prohlídku…ještě nás čeká večer domácí poradní diskuse, ale za sebe mám jasno. Dům se mi líbil, mám ráda staré domy, které mají tak nějak duši. Ty nové jsou prostě takové bezduché. Ale nebudeme to brát.  

Domeček na fotkách vypadá pochopitelně 100× lépe než ve skutečnosti. Je třeba udělat komplet rekonstrukci, okna, podlahy, vodu, elektriku, topení…atd atd. takže asi tak +2 mega. To jsem tak nějak čekala. Myslím si, že na to momentálně nemáme finančně, časově a o silách ani nemluvě.
Všem co se diví ceně: je to opravdu levné a to myslím vážně. Ceny domů v Praze městě jsou prostě hodně vysoko a nejen domů.  
Co se týče čerta a mikunduláše, tak půjdeme do Jablíčkova na besídku a možná nějakého pozveme ke vratům, protože musíme čertovi dát dudana do pytle!  

Tak zatím pa
KRistýna a spol

 
Pisklatko
Kelišová 6281 příspěvků 03.10.07 19:19

Nazdárek babule a malý bobule,  

Kristo - to je přímo vila vilekula:-))) Pěkná a taky bych tam viděla, vzhledem k ceně a „ležáku“ nějakej problém a taky mě jako Maku napadla vlhkost… Ale bydleníčko by tam nebylo špatný:-))) Tak zjišťuj zjišťuj, jsem zvědavka…  

Irčo - zvát letos ještě nebudeme, přijde mi to ještě brzo. Jak jsem dělala několik let Anděla, tak jsem viděla ty hysteráky u malejch dětí a pro jistotu do toho nejdeme… Určitě se zúčastníme besídky na cvičení nebo v MC. Kdyby toto nevyšlo, tak se půjdeme juknout ven a nadílku necháme zase za dveřma jako loni.  

Lidko - tak to je taky pěknej raubíř jako ten náš… Snad se vyblbnou a vyzlobí teď a pak budou sekat latinu - kéž by:-)  

Dnes jsme měli návštěvu - kamarádku a Ondru s kterýma jsme chodili kdysi plavat. Bylo to super, kluci si pohráli, my pokecaly. Matýno měl teda chvíli prudivou a nechtěl půjčovat hračky a i občas bouchnul, ale naštěstí ho to brzo přešlo… Docela jsem si oddychla:-) Z prochajdy po lukách jsme donesli podzimní kytici a máme to tu o kousek hezčí:-)
V pátek jdu pařit:-))) Hlídá taťka. Už se těšíííím:-)  

Krásnej večír jdeme na kutě (teda mladej)  

Pískle s Matýnem dnes 2,5 ročákem

 
Dana26
Echt Kelišová 9074 příspěvků 04.10.07 10:29

Ahojky,jen kratce pišu od kamaradky.
Jsme přestěhovaní a zabydlujem se.zatím s větší časti v krabicich.Vojtik ma trochu problem se spanim,ale to se srovna.
A ja bojuju.

Pisněte mi někdo pls.SZ jak Indi porodí.Diky.

ZAse ozvu.

Dana

Už mam po vas obr abstak

 
skrolan
Extra třída :D 12141 příspěvků 04.10.07 12:29

Ahojky.  

Teeeda tady je mrtvo.  

Kristo - no tak co, tak zase priste, ne?  

Dani - ahoooj, drzime palecky, vydrrrz a bojuuuj. Kluci se srovnaj, to chce zvyk. A pak fotkyyy, jasny?  

Tak jsem absolvovala zubaka - vymenil jen jednu pruzinku, hura, koukli jsme baby v praci - Kubisovi se ani domu nechtelo, dobre se tam vyblbnul. hihihi  

A uz se tesim na capuciiinoooo. Jdu prte ulozit a nohy vylozit.  

dobrou chut
Eva a Kubík

 
Borufka
Kelišová 5356 příspěvků 04.10.07 12:46

Ahoj,

Irias já jsem Mikuláše letos chtěla ale nakonec budu s klukama doma sama tak si nelajsnu vzít sem někoho cizího. Jistí to teda Mikulášská v Sokole, příští rok to snad už vyjde.

Kristo podle fotek bych řekla že je to všechno v super stavu, jsou teda šikovní takhle to nafotit. Já už bych se nestěhovala ani omylem.

Právě jsem objednala přes net pro Erika velkou deku, polštář, prostěradla a dvoje povlečení, doufám že se Vaškovi podaří zařídit v truhlárně tu postel a máme další dar na Vánoce :-) Pak jsem koukala že bych mu koupila nějaké rytíře na koních, takovou tu :,-(u jak je se dají měnit přilby apod. Nemáte to už někdo? U toho by se mohl zabavit.

Borůfka

 
Mava
Generální žvanilka 24685 příspěvků 04.10.07 13:12

Ahojky,  

tak tady je dneska smutno a pusto. Venku je taky hnusně. U nás začalo před chvílí pršet. Naštěstí jsme byli dopo. přes hodinu venku a malovali křídama na chodík. Odpo. budu muset nějak zvíře zabavit, aby neprudilo.
Dneska jsem vytáhla kostky, něco jako lego, ale větší. Je to zbytek po neteřích. Libora to docela bavilo a spojoval a rozpojoval. Takže se ještě po něčem takovém mrknem k vánocům.  

Mikuláše asi domů nene. Možná se domluvím u nás ve školce a půjdem tam. Libor je hroznej strašpyte, nechci ho děsit.  

Borůfko ti rytíři nejsou špatný nápad. Včera jsem na něco takového koukala v hračkárně. Liborka rytíři berou, taky myslím, že by si stím vyhrál.  

Tak se mějte a pište, ať mám během odpo. co dělat.
Marťa+Liborek

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 04.10.07 14:07

ahojky,

já mám dneska radost, konečně se mi podařilo prodat sedačku-vajíčko po Ondrášovi, hurá! Samozřejmě za stejnou cenu jako jsme ji koupili :-)))))
K vánocům už máme koupenou velkou :,-(u vláčků od Lega, plánujeme ještě nějaké ty třípodlažní garáže a pak jen nějaké maličkosti (oblečení, knížky, atd). Rytíři by u nás asi neuspěli, Ondráš je spíš na vláčky, bagry a náklaďáky. Čerty zvát na stopro nebudeme, nechci, aby měl trauma, strašit ho nebudu. Stačilo mi, jaký měl obr hysteráky můj brácha, nejmíň do 10 let…

IRIAS, sííííím, kde mají ty :,-(y puzzle s Bořkem, jak jsi psala? Ondráš teď pořád skládá puzzle, moc ho to baví a Bořka má taky rád..... Já bych to zakoupila k svátku. Díky.

Borůfko, taky se chystáme nejpozději do vánoc Ondráše přestěhovat do velké postele. Zatím teda bude spát na starý po Danovi, neb nám už nezbyly peníze na novou. Jediný, čeho se děsím, že nebude chtít spát a bude za námi pořád chodit do obýváku. Jsem zvědavá.

Zítra jedeme opět vláčkem k našim, tak doufám, že bude o víkendu ještě aspoň trochu hezky.

Hanka

 
Mava
Generální žvanilka 24685 příspěvků 04.10.07 14:12

Hajdulo,  

tak to je fajn, že se obchody hejbout. Mě se taky ozvala slečna, co chce koupit ozdobu na auto. Hodila jsem pár věci do bazaru na beremese.cz. Taky mě těší, že to půjde z domu a nějakou tu kačku za to trhnu.  

Taky plánujeme přesun do velké postele kolem vánoc. Jen mám strach, že bude problém s usínáním a bude zdrahat s postele.  

U nás taky jede puzzle. Teď zrovna nějaký skládá. Bývalá manželova kolegyně z práce, nám jich poslala, že Liborek neví, který dřív.  

Ven nejdem, je tam stále škaredě. To bude dlouhý odpoledne.  

Martina

 
skrolan
Extra třída :D 12141 příspěvků 04.10.07 15:50

Joooo, Haniii, gratulace, pozde, ale prece - ke skrinim. Jsem na ne deeesne zvedava.  

Postel - taky chceme prestehovat deti do velkych posteliiii, kruci, ale kde na ne vziiiiiiiiit????? Takze neprudte, soustřeďuju se, šetřím az se nam z hlav kouřííííí. hihihi  

Mavo - tys psala o ceske narodni zdravotni??? Toz vitaj! Ja tam pracuji. Tedy doufam, ze i po md budu, hih, je mala, ale spolehliva, bezdluzna - proste celkem v pohode, no ne? A akcicky ma taky dobre. To neni nabor! Ja v ni uz pojistena nejsem, neb nasi dr. s ni smlouvu nemaji. Jede spíš víc smerem  na Moravu.  

Domca prave dorazila, Kubis vstava, jdu nakrmit.  

eva

 
Krista
Závislačka 4068 příspěvků 04.10.07 18:01

Ahoj ženy,
tak je rozhodnuto: Vysočina padá.  Děti jsou v pořádku, ale já jsem prostě neschopná, pořád krk, rýma, únava. Takže jsem se rozhodla to vyležet, Dana posílám zítra do Brna se Zuzankou na víkend. Julko, je mi to líto, ale prostě to nejde. Jede vlastně vůbec někdo?  

Jsem mrtva, jdu se léčit.
Pa
Kristýna  a spol

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »