Jarňulky 2005 - Jak se rodí na Silvestra

Rodičovství

Jakse rodí na Silvestra, aneb do nového roku, pane doktore, fakt nevydržím Ták konečně chvilka klidu, starší poklad je na procházce s babi a mladší vrní u mě na břiše v babyvaku. Takže chtěli jste porod, tak ho tu máte :) Omlouvám se, že jsem nestihla referovat online, ale když ono to bylo zas taková rychlovka ..(naštěstí! Příroda ví, že jsem zbabělec a déle bych to nevydržela, tímto smekám před všemi s dlouhými porody..)

Ve čtvrtek před Silvestrem jsem ještě byla na prohlídce u doktora a ten se tvářil , že se vůbec ale vůbec nic nechystá a ubezpečil mě, že do nového roku určitě vydržím a objednal mě na za týden..Inu i mistr tesař se utne, aneb naše dítko má od začátku jiný názor na to , kdy je správný čas (narážím na to, že Jorika není až tak úplně plánovaná :-) )

Takže na Silvestra jsem se vzbudila do normálního dne , s normálními pocity těhule v třetím trimestrujako vždy, nic zvláštního se nedělo. Normálně jsme vstali, nasnídali se, hráli si s Biankou. Akorát pak jsem se cítila trochu unavená, tak jsem si lehla na gauč a snad jsem i usnula - nevím, Bianka do mě chodila pořád šťouchat. Oběd vařil Radim a při něm jsme ještě v pohodě konverzovali, co budem dnes dělat.. Plánovali jsem být pěkně doma, pokoukat na nějaké filmy, pojíst brambůrky, olivya popcorn a tak dále..Prostě pohodový Silvestr :-)

No a takhle kolem třetí odpolední náhle krátká křeč v břiše, a za 10minut zase. Říkám si, že by poslíky? O tom, že by to bylo k porodu mě ani nenapadlo uvažovat - vždyť mám termín až za 10dní ( bláhová druhomatka - ale Bianka byla v termínu,no..) Jenže ono to nepřestávalo, pořád po deseti minutách, slaboučké bolesti, ale byly tam!

Přijeli ještě tcháni na skok a tchyně na mě podezřívavě upřela oči a prohlásila, že si to myslela :-) (Radim jí předtím volal, že nepřijedem, že jsem unavená a Bianka má rýmu) a že jestli skutečně naznám , že rodím, tak u nich máme Bianku vyhodit. Poslali jsme je zatím domů s tím, že se ozvem.

Tak jsem se šla naložit do vany s tím, že se to buď rozjede nebo to přestane. Umyla jsem si i hlavu (jako posledně :-) ) a jako posledně teplá voda udělala své - kontrakce trošinku zesílily a už byly po 5-7minutách, bylo půlšesté .. Tak povídám Radimovi, že už to mám po pěti a že tedy asi opravdu rodíme. Dobalila jsem tašku do porodnice (poslední důležité věci jsem koupilateprv před dvěma dny..ještě že tak..)..No a mezi kontrakcema jsem ještě stihla umýt nádobí (neb mi bylo jasné, že pokud to neudělám, tak tu bude tři dny stát), no a taky upéct štrúdl (opět jako posledně - že si ho vezmu s sebou, neb určitě mi zase nedají najíst a já do rána umřu hlady. O tom, že porodím ještě dnes už jsem přestávala pochybovat).
Ještě sbalit Biančiny věci na spaní, sunar a tak.. a odchytit Bianku, která se právě rozhodla, že přebalovat a oblíkat se nebude a mohli jsme jet. Bylo něco po půl sedmé. Malou jsme vyhodili u tchánů ve vedlejší vesnici, ani mi potvora nezamávala, jak se těšila na babi..

A jeli jsme dál :-) Radim kontroloval jestli mám ještě pořád kontrakce a jestli pořád po pěti. Bohužel se vždycky trefil s dotazem přímo do kontrakce, takže odpovědí mu bylo jen funění :-) Do porodnice jsme dorazili krátce před sedmou. Převléct a šup na stůl na monitor. Holení jsem odmítla, načež sestra prohlásila, že to pan primář nepřipustí (v duchu jsem si pomyslela, že tady snad rodím já!) a prohlásila, že posledně to taky šlo a basta. Sestřičky pořád koukaly na výpis z monitoru a zdály se jim ty kontrakce nějaké prý slabé (cha!) a takse mě ptaly, jestli nevydržím do prvního ledna, že tam už dlouho neměli první dítě roku. Ubezpečila jsem je, že to tedy rozhodně ne, v tu chvíli byly kontrakce už po 2-3minutách a prodýchávat je připoutaná na monitor už bylo dost hustý..Nicméně zatím to stále šlo :-) Po půl osmé přišel primář a opět nadhodil dotaz, zda to přece jen nevydržím. Pak mě vyšetřil (otevřená na 7) a naznal, že to bude ještě letos :-) Sestry mu požalovaly , že nechci holit, tak prý že mi to promine, když jsme pravděpodobněto poslední dítě v roce (nikdo jiný v tu chvíli nerodil).Pak se opatrně zeptali, jestli tedy klystýr jo, tak jsem kývla (a byla jsem ráda, popisovat nebudu :-) )

No a hurá na porodní sál, to už přišel i Radim v zeleném mundúru. Můj první dojem ze sálu byl - studený (a to doslova, neb tam byla pěkná kosa) a co tady budu dělat? :-) (posledně jsem si ho ani prohlídnout pořádně nestačila, to jsem totiž rovnou lehla na křeslo amaminko, rodíme.. ). Tak jsem si pěkně přečetla návod na úlevové polohy k porodu a šla zkusit balón.

Jo a ještě perlička - o jménu pro dítě jsem se dohadovali ještě cestou v autě, nějak jsme to pořád odkládali a já prohlásila, že to musím rozhodnout rychle, neb na porodním sále o tom diskutovat už nehodlám :-) A tak jsem se bavili ani nevím o čem - jo už vím, stále jsem prohlašovala, že já přece teď nemůžu rodit, že nejsem -psychicky -vůbec připravená.Pak Radim ještě pustil CD, co tam někdo jiný nechal (relaxační hudba) neb hudba linoucí se z jakéhosi rádia mi šla na nervy a ta hudba mi pomohla se víc uvolnit a připustit si, že tedy skutečně rodím.

Ještě jeden monitor, další vyšetření primářem - a matinko, za chvíli už to bude a nechcete jít ještě na záchod? Sice se mi moc nechtělo, ale vyrazili jsme, Radim mě podpíral, kontrakce byly už snad po minutě. Sedla jsem na záchod a v tu ránu jsem z něj byla dole a na všechčtyřech, neb tahle kontrakce se v sedu fakt zvládnout nedala. Radim se, myslím, docela lekl, jak rychle jsem z toho záchodu skočila směrem dolů :-) Říkám jdem zpátky a rychle..Na pokoji jsem si ještě klekla na zem, hrudníkem opřená o žíněnku (Radimův dotaz zda mi nemůže nějak pomoci mě skoro rozesmál..), dvě kontrakce a ta druhá byla taková, že mi hned bylo jasné, že je to TADY! I PA na mě koukla a zavelela na porodní křeslo! Najednou se tam všichni seběhli (bodejť, neměli co dělat, když nikdo jiný nerodil) a začali mě povzbuzovat a „chystat" k porodu jak prohlásila PA. Takže nohy do opěrek a až příjde kontrakce, tak maminko tlačíme. (Z tohohle okamžiku jsem měla největší strach, posledně mi to tlačení moc nešlo) Ale teď jsem se do toho opřela a svět div se - ono mi to šlo (primář - hezky tlačíte..) a dřív než jsem čekala, tak byla hlavička venku. Akorát v tu chvíli mi zrovna došel decha přestala jsem tlačit, ale to samozřejmě nebylo dobřetak šup rychle znovu - noprotlačit ramínka skrz byl nejhorší okamžik porodu - sestra mi myslím i trochu přitlačila na břicho a já si poprvé a naposled zařvala :-) A pak už křičel někdo jiný - máte HOLČIČKU! Přesný čas 20.48. Viděla jsem jak ji PA ošetřuje dole pode mnou, ale na břicho mi ji bohužel nedali a hned ji odnesli a začali vážit a oblíkat a ona vřískala a já otočenou hlavu na stranu na ni koukala a mačkala jsem Radimovi ruku a jen ať nám ji už dají. Když se Radim ozval, proč nám ji hned nedali, tak řekli že to nešlo a že navíc ji musí zabalit, neb je tu opravdu kosa.
Mezitím se ještě ptali na jméno a nad Jorikou dost kroutili hlavou (prý jim má Radim napsat jak se to píše, ale já odmítala pustit mu ruku.. ) Pak nám konečně naši holčičku dali, překvapilo mě jak je hodně fialová, jak má šišatou hlavičku a že je prostě úplně jiná než byla Bianka. (jak jinak, každé dítko je přece originál :-) ) Sestra pak cosi později prohlásila něco neurčitě o zamotaném pupečníku, ale kde byl skutečně problém jsem se nedozvěděla a Apgara měla Jorika ve všech časech 10..

A bonus nakonec - žádné nastřižení ani natržení, tudíž žádné šití a já si ihned po porodu mohla sednout! Soucítím se všemi co nemohly (a moc dobře si vzpomínám na sebe před necelými dvěma lety- au , au..)

No a toť vše :-)
Od začátku bolestí do konce za necelých šest hodin s tím, že opravdu mocbolestivéto bylo skutečně až ke konci.. Kdybych vše měla tak pohodové jak porody, tak bych se vůbec nezlobila :-)
A pak jsem ležela v posteli, na pokoji sama, Radim už byl pryč, Jorika na novorozeneckém a venku začaly bouchat petardy. A tak jsem si připila vodou z flašky a aspoň vzala mobila a popřáll svému muži a otci mých krásných dvou dětí báječný nový rok - už ve čtyřech!!!
Takového Silvestra už asi těžko někdy zažiju :-) :-)

Klaris+ Jorika 6dní + Bianka zítra 21měsíců

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek
 
Irias
Neúnavná pisatelka 15089 příspěvků 06.01.07 17:54

jupííí,prva !!!

 
MaKacka
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 06.01.07 17:56

Ty vogo, druhá! To se mi ještě nestalo…
Ty vogo, Klaris porodila!!!! To jsem asi poslední kdo se to dozvěděl…Gratu­luji!!!!!!!!!

MaKačka

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15089 příspěvků 06.01.07 18:02

klárko-pěkný popis , měla jsi fakt sqělý porod :-))) hlavně, že to nádobí a štrůdl jsi stihla !!!:-))) ať se Jorice daří  

I.

 
Gabule
Závislačka 3277 příspěvků 06.01.07 18:05

Klaris,krásný popis,zamáčkla jsem slzu dojetí!!!Ještě jednou velká gratulace k Joríkovi a k tomu jak to šlo vše rychle a krásně.
Měla bych i jeden technický dotaz.Jak to teď probíhá u Vás doma,jak to vše zvládáš?A co v porodnici,byla za Tebou Bí?A nesmutnila moc??
Pusu holkám!Gabka+Ště­pulík+klokánek 5+6tt

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 06.01.07 18:23

Bramborova :-)  

Klaris super denicek!!!! Normalne mam slzy v ocich…  Jsem rada, ze nejserm jedina, kdo rodi rada a rychle :-)  

Jestli to nebude tim, ze se mi zdalo o mem budoucim porodu celou noc… Asi bych se mela otestovat, nejak moc znameni kolem… ;-)  

U nas jsme se malinko posunuli, -frederika hicovala celou noc, rano jeste dostala cipek, sopli hrozne, teplota uz klesla a koukala jsem, ze ji zacal rust prvni zoubek, teda do proriznuti je to jeste daleko, ale uz jsme o kousek bliz :-)
Roderick mi tu sedi na kline, zacina mit teplotu a pokaslavat, takze nasi tridenni horecku evidentne pochytil taky :-( se picnu…  

Jo mate nejakou nasi novou fotku v galerce ;-)  

Mata a marodi

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 06.01.07 18:24

Kacko, takova informatorka! ;-) Ale omlouva te, zes byla mimo ;-)
Uz je Barce lip?
 M.

 
Dana26
Echt Kelišová 9075 příspěvků 06.01.07 18:31

Klarko,ja tu slzim jak želva:-))
Opravdu pohodovy porod a těmi štrudly budeš pověstna:-))).A co tak foto Joriky,nebylo by?

tak jsme svuj nahromaděny vztek vybila uklidem.Mam vydrhlou kuchyň i s mikrovlnkou:-)).teď ještě udělam večeři a odstrojim stromky.

Dana

 
iv-ka
Kelišová 5129 příspěvků 06.01.07 18:32

ha jsem mezi prvními:)
Klaris, krása, já to měla podobně, taky nějakých 6 hodin a jen konec byla hrůza, ale to už je dááávno zapomenuto. Asi proto se opět na porod těším:) a taky si o tom ráda čtu.
ale byli to vtipálci, prý nevydržíte do Nového roku, dlouho tu nebylo první dítě roku:) a ještě: prozradíš jaký jste měli jméno na kluka? Jorika mě taky dostala :)  

no a jen krátce - vypadá to, že mé obvyklé chutě jsou zpět, byli jsme na procházce a dala jsem si v hospůdce palačinky s nutelou a teď do sebe cpu salám s cibulí a octem, prostě jsem dostala na to šílenou chuť :)
tak to je zatím vše, ahoj
 iv-ka

 
iv-ka
Kelišová 5129 příspěvků 06.01.07 18:53

jo a ještě k min. deníčku - Ifčo, jak psala myslím Skrolan - modrá indulona je super, to mi říkala taky kožařka, že v pohodě. Lipobáze je opravdu na předpis, ale pokud by se to Kubovi horšilo, je lepší zajít na kožní a nechat si něco napsat, určitě ne k obvodnímu. Excipial a kalciovka taky dobrý, ale třeba já měla atop. ekzém celej život a v těhu jsem na tyto dvě masti chytla alergii nebo co - prostě jsem to musela vy:,–(it.
no a Dani - jak psala Irias, ta manž. poradna není tak úplně od věci, já na ni nedám dopustit :) mám své vlastní zkušenosti a rozhodně všem doporučuju.
tak ahoj
iv-ka 

 
Pavlička
Kelišová 5058 příspěvků 06.01.07 19:50

no já jsem to přečetla a na konci mi to vehnalo slzy do očí…holky, to je tak krásný…jsem ve 31. týdnu, tak už hltám každý článek o porodu a doufám, že to bude taky zažitek, který vám tady pak popíšu…gratuluju k miminku a šťastný nový rok.

 
Klaris
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 06.01.07 20:03

máte nějaké fotky tady v albu  

Klaris

 
iv-ka
Kelišová 5129 příspěvků 06.01.07 20:35

už jsem viděla Joriku, heeč :) je slaďoučká. A podle mě má teda pusinku stejnou jako Bí :)
 iv-ka

 
Krista
Závislačka 4068 příspěvků 06.01.07 21:14

Ahoj ženy,
taky jsem si poplakala, úplně se mi vybavilo, jak jsem prvně hladila Zuzanku po tvářičce…Jooo, kéž bych měla takový porod, už se začínám zase chystat na ty beznadějné hodiny kontrakcí, bolestivá vyšetření, po kterých mi oznámili: moc to nepokročilo…no, ale jsou lidi na tom mnohem hůř, věřím, že podruhé to bude kratší. Je mi to vlastně jedno, hlavně, a´t je dítě zdravý, všechno ostatní přežiju.  

MOje rýma je fakt super, já starý feťák si nemůžu kápnout do nosu, takže super noc. Navíc jsem byla v noci pěkně nafouklá nebo co, břicho mě bolelo, až jsem dostala hrůzu, jestli nerodím, znáte to, jak je v noci všechno horší než ve dne.  

Malá taky blbě spala, trápily jí záchvaty kašle, má je pouze v noci, takže od rána byla protivná a šíleně vzteklá, když jsem jí odvedla z ložnice, aby se táta mohl dospat, tak chytla záchvat vzteku, mrskla na zem s ručním vysavačem, což jsem nerozdýchala a seřezala jí a seřvala. Za 10 minut se uklidnila, měla jsem výčitky, že jsem hysterka (zdravím podobně postižené), ale omlouvá mě snad, že jsem taky jen těhotný člověk­. Tyhle její vzteklé výlevy prostě nesnáším, jak hází s věcma. Mám strach, aby nám nezabila Huga.

Na druhé straně je třeba říct, že k miminkům - panenkám se chová vzorně, pečuje o ně, kojí, obléká a svléká, dává dudu, snad bude jako Bianka.    

Dnes jsem vyhrabala mimin­kovské věci po Zuzance. Zjistila jsem, že toho máme opravdu dost, takže Hugovi mnoho nového kupovat nebudu. Ale aspoń jeden nový obleček mu dopřeju, bude jistě rád.  

Irias, já věděla, že štrůdl se ti bude líbit!  

Tak zatím pa
Kristýna + Zuzanka 22 měsíců + Hugo 31+0        

 
skrolan
Extra třída :D 12145 příspěvků 06.01.07 21:15

Ach Klaris, ja jsem slzu nezamackla, poradne mi potvory tekly a jeste tecou.
Moooc krasny porod a krasne napsano.
Jeste jednou hodne zdravi vsem clenum rodinky a jen a jen krasne zazitky.  

Jo a MaKacko - haaa, haa - jsem se fakt zasmala. Tys to opravdu nevedela? To je perla tydne!  

Brou
Eva

 
Borufka
Kelišová 5357 příspěvků 06.01.07 21:57

Ahojky,

Klaris to je nádhera, taková pohodička a Jorika je podle mně Biance hodně podobná :-) Tak ať máte doma stejnou pohodu :-) Začínám se těšit na další porod a miminko, jen mi začíná být trochu líto že to bude už naposledy a taky bych přeskočila aspoň poslední 3 měsíce těhu ..... (no jo, já vím, jsem magor :-)).

U mně pořád zataženo, nálada na bodu mrazu. Dneska jsme poprvé plavali, oba kluci po sobě s půl hodinovou pauzou na oblečení a nakojení. Erik hysterák, Adam pohodička, já servaná jak kůň a manža v prd…  Ale co bych pro ty moje zlatíčka neudělala. Erik od Vánoc dost zlobí, asi zase období vzdoru (nebo je moc citlivej na moje nálady, nevím), Adam začal blbě usínat, řve klidně hodinu než vytuhne a mně už docela tečou nervy. Zatínám zuby a utěšuju se že bude líp i když všichni tvrdí že bude ještě hůř až bude taky chodit..... (tolik povzbuzení pro druhorodičky :-))).

Z jiného soudku - nekoukaly jste ve středu na Primě na Neuvěřitelné životy? To jsem ještě neviděla, lidi si nechávali dělat plastické operace aby se podobali zvířatům. Byl tam jeden jako ještěrka i s tím rozeklaným jazykem a pak chlap jako kočka, ten měl i zuby pryč a místo toho implantáty jako kočičí…no úchylka největší. Teď bude ve středu nejsilnější dítě, 11 letej kulturista…

Hajdulo na Vysočinu jsem se zatím s nikým nedomlouvala, jestli bude ještě sníh tak autobusem určitě nepojedu, jinak mám volných 5 míst.

Tak jsem se tu zase vykecala, trochu se mi ulevilo a  jdu to zalomit če jsem totálně vodvařená

Borůfka

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 06.01.07 22:01

GABI: blahopřeju k těhotenství:-) jak se cítíš? Napsala bych ti sms, ale dnes už je na to pozdě:-)  

Jinak hezký popis porodu. Blahopřeju celé rodince. A omlouvám se, že jsem k vám vlezla.  

Andrea a Adámek

 
Borufka
Kelišová 5357 příspěvků 06.01.07 22:05

Kristo jsem ráda že jsi napsala jak se Zuzka vzteká, že nejsem sama které občas prasknou nervy. Dneska mi 3× vylil celý hrnek schválně do jídla, koukal na mně a co já na to… 2× jsem to uklidila ale pak jsem řvala něco o tupounech a dostal, asi jsem řvala hodně Adam se z toho rozbrečel a s Erikem to absolutně nehlo. Nebudu psát jak mám černé můry z toho jak se mi bude časem smát do obličeje, tohle měl můj brácha, máma o něj zlomila vařečku a on stejně neudělal co chtěla a ještě se jí smál, byli mu 4 roky…
Už blábolím, jsem hotová, brou

 
Ifca1
Echt Kelišová 8703 příspěvků 06.01.07 22:10

Ahoj,  

teda Klarko, další spisovatelka…a taky bulím, ten konec mě dostal......  

Holky, dík za rady na mazadla, indulona mastí dost ale nelepší se to, naopak fleky přibejvaj, tak jsem doufala, že máte v rukávech nějaký tajný triky, určitě vyzkouším, co jste radily…ještě zajdu k dr, jesli přece jen něco nepředepíš, nebo nás nepošle pro jistotu na kožní…ach jo, nenávidím doktory, ale co bych kvůli Kubískovi neudělala, že jo?  

Dneska jsme neplánovaně zkoušeli dopoledne bez plíny, kuba si sám řek že plínku nechce, no a jak to dopadlo? Jedny tepláky pročůraný a flek na koberci, druhý politý čajem když spad z gauče a převrhnul hrnek, třetí opět pročůraný asi metr od nočníku, ale už jsme to fakt nestihly, no a čtvrtý…před jídlem jsem ho ještě chtěla po:,–(it vyčůrat a jak stahuju trencle, ejhle jeden bobek v trenýrkách, druhej v tepláčkách a další dva pod stolem, prostě propadli nohavicí, rozmázlý po nožičkách a ještě rozšlápnutý na bačkorách, legrace kopec, vyměkla jsem a na:,–(ila plínu:-(((ale mlaďoch pochopil, že se zlobím, seděl jak zařezanej, až mi ho bylo líto.....tož tak u nás bylo dneska. A poo se nespalo, sám nechtěl a řval, ani se mnou mu to nešlo, ale ráno spal do půl devátý, tak mu to odpouštím:-)))zdravím ty, co si libují, že vstávají AŽ v půl sedmé, hihihi, ale vůbec nejsem škodolibá;-)  

Dneska jsem sirotek, děcko je na noc u babičky a manžel v Praze, tak jsem odstrojila stromeček a zlikvidovala výzdobu, je to tu nějaký smutný a prázdný…asi si naleju frťánka a půjdu do hajan, tak brou noc  

Ivča a Kuba        

 
Dana26
Echt Kelišová 9075 příspěvků 06.01.07 22:21

Ifčo,když občas experimentuju nez pliny tak mam vyhodu,že mně mladej ještě obleče dupačky a mame kalhoty s ťapkou.Takže naštěsti nepropadne nic.Čištěni koberců už jsem začla nenavidět.
Padaj ně vika,ale čekam až chlap uspi prcka.

d

 
Casiopea
Povídálka 36 příspěvků 06.01.07 22:42

Klaris, OBROVSKAAA gratulace k Jorice.   

Moc hezky denicek jsi napsala, jak to tak ctu, tak bych taky hned rodila. Tento mesic jsme uz mysleli, ze jsme tehotni, ale nakonec  to byl plany poplach :( Tak snad nam tento rok prinese stesti.
Jinac vas vsechny Jarnulky a jarnulatka zdravim po dlouhe dobe z nemecka a preji samozrejme vsem co se chystaji rodit krasny porody a zdrava miminka a vsem ostatnim hodna ditka. Nase Monicka je maly certik, a dokaze maminku pekne pozlobit, ale nevymnenila bych ji za nic na svete.
Krasny novy rok

Leni & Monika (21 mesicu)

 
Gabule
Závislačka 3277 příspěvků 06.01.07 23:31

Ajjo,
díky za přání.Cítím se netěhotně,fakt úplně normálně,trochu mně pobolívá břicho a pleť se zhoršila ale jinak zatím nic!
Těhotenství je neplánované a o to více překvapivé,kvůli Štěpíkovi jsem absolvovala léčbu…A jak se máte vy??Papa Gabka,Štěpula 22m a klokánek 5+6tt

 
Klaris
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 07.01.07 08:45

děkuji všem za gratulace :-)  

Ahoj Casiopeo, už jsem si myslela že ses nadobro ztratila, tak napiš něco víc, myslím, že mnohé si tě už ani nepamatují..ale vlastně tys nás založila, že?  

Jinak u nás to zvládáme celkem v pohodě, ale bude to tím, že tu mám teď tři chůvy - naše a Radima. Takže v podstatě jen kojím, máma zvládne přebalit obě dítka, umýt nádobí i uvařit (i když včera jsem vařila  i já). Ale neflákám se úplně, cítím se docela fit, takže včera jsem i dala prát dvě pračky, vyžehlila plíny a tak :-) , táta blbne s Biankou, takže se z ní pak asi zblázním, jestli takové blbiny bude chtít po mě :-) a Radim se stará o teplo rodinného krbu (doslova :-) topíme ostošest , je tu 25stupňů a mě je vedro, ale mamka prohlásila, že mimi musí mít teploučko..)  

tak zatím, Jorika se ozývá, bude baštit  

KLaris

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15089 příspěvků 07.01.07 09:11

     ahojte,    Klaris- vidím, že se tvoje mamka nakonec trochu umoudřila :-)). fotky krásný. a Bí jaký má už dospělácký účes  

Ifčo- bobky po bytě mě pobavili. takhle odvážná nejsem,jedeme v plínách a čekám,až přijde čas, kdy si řekne :-))))    Borůfko- na zvířata-lidi jsem koukala,hnus fialový. nemají to hlavě v pořádku. nevdržela jsem se dívat do konce :-((((  

ale holky, BORŮFKA a  KRISTA  jsou v naší rodině v zory KLIDU.takže klííííd, baby jo :-))))  

irias    

 
Mava
Generální žvanilka 24687 příspěvků 07.01.07 09:46

Ahoj holky,
omlouvám se za výpadek. Tentokrát nejsem na vinně já, ale máme problémy s nete. Doufám, že se to už příští týden vylepší.
Klaris gratuluji k Jorice a k rychlému porodu. Umýt nádobí, upéct štrůdl a od rodit, to umíš jen ty :-)))
Casiopeo vítej zpět. Taky jsem pro aby jsi napsala něco víc. Matně, ale přece jen si tě tu mezi náma pamatuji.
U nás vše při starém. Jsme zdraví. Z Lib. se stal poslední dobou jedlík. Sní vše co mu nachystám. Jsem ráda, aspoň se nemusím s jídlem zlobit. Stále si stěžuji na spaní. Od 22 hod je u nás v posteli. Spí neklidně, pořád sebou hází a mluví ze spání. Já se vůbec nevyspím. Ale pořád nemám sílu, abych ho nechala řvát v postýlce.
Včera jsme byli s tátem na hokeji. Táta hrál mi fandili. Lib. bavil celou tribunu. Neustále řval goool, tleskal a chtěl jít na led. No sranda, chlapi kolem nás z něj měli srandu.
Dneska se chystáme do Brna. Manža do nem. na návštěvu a my s ¨Lib. prolezeme nějaké obchody.
Tak pa vše, doufám, že to připojení bude příští týden lepší
Marťa+Liborek  

 
Dana26
Echt Kelišová 9075 příspěvků 07.01.07 09:47

Ahojky,nalada dneskla trochu lepší.Asi to bylo včera i tim,že mně vytočil hned rano.Zase jsme ho strašně obtěžovali a tahlo se to zbytek dne.Dnes už jsem v poho.
Rano jsem zaperlila.Chystala jsem snidani,čaje,ka­fe.A jak jsem lila citrn do čaju tak jsem ho hodila i manžovi do kafe:-))).Ptal se jestli jsem normalni.Už jsem fakt asi přepracovana.
A vezmu si teda přiklad s Kristy a Borufky co se klidu tyče:-))

Klaris,takže zatim idylka:-)),ať to vydrži:-)))

Dana

 
skrolan
Extra třída :D 12145 příspěvků 07.01.07 12:17

Ahoj vsem pri nedeli.  

Take obdivuji maminy jako je Borufka, Krsta, Lucka, Maka a dalsi co mate dve ditka.
Urcite se opakuju, ale holky jste dobre.
Jinak - dotaz - holky, zvladaly by jste to tak dobre i kdyby kolem vas nebyla pomoc treba babicek, dedecku, tet, sester a podobne? Ja si to proste nedovedu predstavit.
Dost je kolotoce kolem Kubise a jsem rada, ze mam chvile pro sebe - to uz se u tech prtat proste da, ale kojit a prebalovat  a ........ dalsi prte - to bych byla jako štovík. Jste fakt dobreeee!
 Eva

 
Noggie
Ukecaná baba ;) 1660 příspěvků 07.01.07 12:42

Klari, tak ještě jednou - gratuluju! Já vím, jak je supr mít to hned všechno za sebou, já to stihla za 3,5 hodiny a už tak mi to připadalo dlouho… Ještě omrknu fotky :-)

 
Indi
Zasloužilá kecalka 933 příspěvků 07.01.07 12:53

Klaris,
Krásný deníček, dycky když si čtu ¨jak se rodí nové mimi brečím jako krokodýl a přitom je to tak krásné, nevím proč bulím........­...Beee..Ať se Vám daří.. A taky mě zajímá jak to všechno zvládáte…  

Borůfko a Kristo, vidím že ujíždíme stejně, taky si kolikrát připadám jako histerka a nejvíc kdy jsou takové dny kdy dostane desetkrát za den na zadek a ještě přidává, místo aby přestal zlobit. Asi před měsícem jsem každému říkala jak je super s ním chodit ven pěšky, že když vidí vodu a bahno. Řekne dycky čap čap a ba(bahno) a obejde to velkým obloukem a teď?? Všechno vymetá schválně a ještě se mi směje. No na nervy a teď si už venku hačá, že nikam nejde… No teď už zase bez kočáru ani ránu.. Vyndám ho, ale když je zle jde zpátky!!!  Jo Borůfko na ty neuvěřitelné příběhy jsem se dívala, dokonce až do konce. No řekni že ten poslední kocourek nebyl krásný?? Taková miloučká kočička,.....hi hi A jaké měl fousky… A ten s tím jazykem… Takový jazýček co by dokázal?? hi hi
Zatím pa pa Manža už tady cosi brebentí že tu sedím dlouho, no myslím že on toho nasedí kolikrát ví než já..  

Pa pa Indi

 
Lliduska
Závislačka 3845 příspěvků 07.01.07 13:00

no jéje, před chvilkou sem dokoukala na Pearl Harbor a ještě s uslzenýma očima četla tu nádheru od Klaris a už zase nevidím na klávesnicu…ty hormony se mnou teda cvičí.....  

jinak všem ahoj v novém deníčku.....Klaris je to krásně popsaný…a Jorika je nádherný miminko…  

Evi já nemám nikoho kdo by mi pomohl skákat okolo dětí…resp. ted okolo jednoho dítěte.....Richard bývá v práci do večera, asi sem se zbláznila ale na druhý mimi se neskutečně těším…zvládnout to budu muset…  

hlavně když vidím ty fotky loňskejch miminek…takže máme skóre 4 kluci a jedna holčička.....jak to bude letos???? co Kristy, Iv-ko, Hajdule a Gabule??? jak to vidíte??? já bych si dovolila tipovat si holčičku, páč mám mastný vlasy hned den po umytí…s Ríšou sem je měla ukázkový klidně tejden neumytý…pleť mám jak miminko, s Ríšou sem chtěla nosit na hlavě pytel, jak sem byla beďaratá…dásně vůbec nekrvácí…s Ríšou tomu bylo naopak a další a další odlyšnosti..... jako čokoláda mi vůbec nejede, u Ríše sem jí žrávala po kilech..... tak uvidíme…  

Gabule tak co? ještě máš hnědej výtok??? ale bereš to hodně sportovně, to já jak si pamatuješ šílela…přeju at je vše ok…kdy deš na kontrolu???  

MatoP, at už ste konečně zdraví…moc držím palce…  

Dani držím pěsti at je to doma zase jen lepší…  

Borůfko, bude líp…  

MAvo at je net brzo bez problémů a můžeš se ozvývat častěji…Ríša je v noci na tom furt podobně jako Libča…:o/  

chtěla sem reagovat víc, ale už nic nevím…  

jo vztekací děti......já to u R. ignoruju.....náký házení věcma (na vánoce dostal mašinku s vagonkama, mašinka už je 4× lepená sekunďákem)…prostě mu to zeberu a dost…jak psala Krista…bojím se že by mi tím zabil Bohouše a tak se snažím být hodně klidná abych nepotratila..­...celkem velká motivace.....a zabírá to.....jak vidí že mě tím nevzruší, tak se zklidní a jde si po svým.....  

ad plínky…zkouším furt, ale většinou mě odradí čistit ty koberce od čůránků…hrozně to smrdí…občas stíháme jen ale, když zavelím jde se na nočník.....sám hlásí jen kakáje…a valíme kadit.....to jo.....už dlouho se nestalo že by se pokadil do plínky…takže aspon malej úspěch.....  

no a ted už fakt čau…
Lída+Ríšové+Bo­houšek od zítřka 9.tt          

 
Gabule
Závislačka 3277 příspěvků 07.01.07 13:02

Hihi a vy se mi divíte že chci koupit sourozeňák??Drapnu dítě,připásám a páá páá kaluže :)) Ne fakt,na procházku v pohodě ale úprkem prk k dr.,na poštu,do obchodu a podobně budu ráda za kočár.

Dneska jsme byli se Štěpuldou na nákupu v Tescu,klasika žrádlový nákup a v lékárně jsem koupila Priorix,Štěpula pobavil lékárnice když říkal:Pich ne ne,Štěpánek hodný a přitom se hladil po hlavě :-))
Na oběd jsem spáchala obalované kuřecí kapsy,plněné šunkou a sýrem.K tomu brambory opékané s bylinkama.Jelikož ve slavné, Tescu neměli obyčejné brambory tak jsem koupila ty vakuované už uvařené(za 10kč/půl kila-no nekupte to!!)a opekla jsem je!

Jo a ještě pochválím prdelku-dneska opět usnul krásně sám v naší posteli,bez muknutí si vzal své saky paky a šel :))

Papa Gabka,Štěpula a klokánek 6+0tt

 
Casiopea
Povídálka 36 příspěvků 07.01.07 13:59

Ahojky Jarnulenky,
tak ja vam neco malo prozradim jak se nam zije v nemecku :) Co je Monicka na svete tak jsem si tu nasla i 3 kamaradky ktere maji stejne stare holcicky jako je Monca. Schazime se pokud to jde kazdy tyden, pokazde u jedne z nas dopoledne na par hodin. Deti si hraji a radi jak draci a my maminy klabosime o zivote a vymenujem zkusenosti a stezujem si jedna druhe jake mame zrovna trapeni nebo co nas tesi… proste prima sraziky. Jsem moc rada ponevadz moje kamaradky jsou vsechny v cesku a tak si sem tam pisnem emailik nebo prijde dopis ale to by se dalo spocitat na prstech jedne ruky… docela smutny, clovek se odstehuje a vsichni na nej prdi.
Jinac se mame dobre, sice jsme na vanoce vsichni marodili, ale ted uz jsme zase fit a dneska se chystame az se Monca vyspi ze si pojedeme zaplavat… v Bad Homburku coz je asi hodina cesty autem je wellness spa, termalni bazeny, whirpoolky, sauna masaze, a maji tam mnamky papku v restauraci, je tam i kino kde hraji odpoledne pohadky a vecer filmy ;) no proste se potrebujem po tech vanocich marodeni trosku zrelaxovat a Monca tam vzdycky radi ve vode, je to nas maly vodnicek.  

Mluvim na ni cesky i nemecky, cesky mi sice rozumi ale zatim rika jen nemecke slovicka. Ve vetach zatim nemluvi ale uz se tesim az se ji jazycek rozvaze a budeme spolu zpivat a povidat. Desne rada zpiva a tancuje pritom po celem byte, miluje pohadky medvidka pu, a koukala by na ne nejradsi celej den, to ale nepripada v uvahu, jsem to ale zla maminka hehehe. Posledni dobou mam pocit ze se trochu uklidnila a tolik se nevzteka jako pred mesicem, ale co neni muze zas prijit. Necha si taky spoustu veci vysvetlit, s cim valcime je jidlo. Nase princezna je desne vybirava a nenecha si do niceho co se tyce jidla mluvit.
Kdyz si usmysli ze neco nechce tak ji nepremluvim ani kdybych se na hlavu postavila, coz je nekdy dost frustrujici, abych vam to priblizila tak nase mala nebude za zadnou cenu jist brambory, v zadne existujici forme, ani v polivce ( drive se nechala jeste oklamat a ja nejakou tu bramboru schovala do polevky a rozmixovala ale ted uz to na ni nefunguje) pak vsechno co je kasovite si muzu strcit za klobouk, takze jogurty, pribinaky, kasicky at uz sladke nebo nesladke nepapame. Zelenina ji taky nic nerika ani varena ani syrova, jediny co ji jsou rajcata a posledni dobou i nad tema ohrnuje nos, vajicko do ni cas od casu dostanu kdyz ho rozkvedlam do polevky ale i tak se u toho tvari jako bych ji davala neco zkazenyho.
Musim vam rict, ze je to vazne frustrujici. Jo takhle cokoladky a gumove medvidky to by bastila na kila, to se pak vzteka kdyz ji zakazu cokoladu pred obedem… hruuuuza. No doufam, ze se to srovna a casem se nauci jist co ji clovek nachysta na talir. Nejvic me vytaci kdyz ji dam na talir jidlo ona ho dosune s tim ze NE ja to jist nebudu, a pak prijde Jürgen ( muj drahy manzel ) a ja mu dam na talir to samy a najednou mlada musi hned jist co ma tatinek. Bohuzel ne pokazde se podari ze jime vsichni spolecne a tak je s tim jezenim u nas pekne nepravidelny.  

Se spanim to poslednich par tydnu je taky bida… odpoledne mi spi jen nekdy a po hodinovem neustalem premlouvani at zustane hajat v postylce… museli jsme vyndat 3 sprusle z postylky aby mohla sama vylezt nebot nam vypadla kdyz se naklanela pres okraj… tak ted sice vi ze  muze sama vylezt z postylky, ale taky toho patricne zneuziva potvurka.
Na nocnik zatim nedavame… co vim tak se dvakrat vycurala sama od sebe na nocniku, pokazde kdyz jsme koupali, tak jak vylezla z vany ,sla a sama si sedla na  nocnik a vycurala se. Jinac nocnik mame v koupelne vedle zachodu, a kdyz jdu na zachod tak mala jde vzdycky se mnou hehehe, ale zatim je to pro ni jen hra kdyz ji po:,–(im ze budem delat pipi ( curat ) tak nic, No nenutim ji, bez pliny ji taky jeste nenechavam, ale zacnu hned v lete. Odbornici rikaji, ze to neni zadna tragedie kdyz se zacne pozdeji, pred 18 mesicem zivota ditete se nema zacinat vubec pry do te doby je vymesovani reflex a dite nerozumi tomu ze musi na zachod… ale jsou samozrejme vyjimky :) Gratuluji timto vsem maminkam co maji deticky uz bez plinek a tem ostatnim drzim palce at jim to brzicko klapne stejne jako nam. Uz se tesim az si mala sama rekne ze chce na zachod, zatim hlasi jen kdyz uz to je v pline hihihi.  

No jinac je Monika hodne sikovna, co se tyce manulani cinnosti, je desne pecliva a kdyz sklada panenky na sedacku nebo knizky do policky tak musi vsechno byt na spravnem miste a ve spravnem poradi, no je to puntickarka, taky je hodne vnimava, skoro kazdy den nas prekvapi necim novym. Posledne jsem byla u tchyne na navsteve a oni jsou oba tchan i tchyne cukrovkari, a musi si tudiz pichat pred kazdym jidlem insulin. Mala si to proste vypozorovala a jak jsem tam posledne byla tak zrovna bylo pred obedem a mala bezi k polici a uz nese dedeckovi tasticku s insulinem, to jsem myslela ze padnu jak hned vedela, ze nejdriv leky a pak jidlo hehehe. No a toho je vic, v kuchyni musi byt vzdycky vsechny skrinky zavrene jinac hned bezi a jde je zavrit, a taky uklizi nesmirne rada, doufam ze ji to hodne dlouho vydrzi hehehehe.  

Jinac si vas ctu Jarnulenky, cas od casu sem zabrousim a mrknu jak se vam dari a jak vam deti rostou, zjistila jsem kolik tu je novych miminek a musim rict ze bychom taky radi brzo jeste jednoho kulihraska. V Listopadu jsem vy:,–(ila antikoncepci a ted vzhuru do dalsiho snazenicka… ale neberu to nijak tragicky ( teda zatim hehe ) kdyz to neklapne ted tak snad pristi mesic. Tak na me myslete a drzte palecky jo? :)
Budu se pro dnesek loucit, jdu nachystat jeste rucniky na to plavani, mala bude brzo vztavat. Mejte se krasne a pohodovy zbytek vikendu preje  

Leni & Monika (21.m)

 
Borufka
Kelišová 5357 příspěvků 07.01.07 15:23

Ahoj holky,

tak už mám jednu z příčin mizerné nálady, přijela tetka, zase po 15 měsících je tu, potvora taky mohla ještě počkat. Vašek přijel domu až ráno, prý spal po parkovištích jak byl hotovej tak nevím, nějak mi to neštimuje a už je zase v tahu (teda v práci…?). Ve středu odlítá a vrací se až v neděli a ten další víkend jede na školení do Brna ale hlavně že bude mít v lednu volněji že.

Evi já bych bez hlídání nemohla chodit s klukama plavat, Erik mi tam samotný půl hodiny neposedí, to je jediné hlídání které začnu pravidelně využívat, buď manža nebo babička. Ale je to jen na nejnutnější dobu takže to vypadá tak že Adam to tam prosedí v sedačce než odplavu Erika, toho pak oblíknu a někomu předám a jdu plavat Adama. Jinak funguje hlídání tchýně když je nejhůř a skolí mně choroba jako před svátky. Sokola, doktory, nákupy apod.  zvládám většinou s klukama o chodu domácnosti nemluvě. Dneska jsem dost nalomená že do třetího už nepůjdu, s dvouma dětma to ještě sama zvládnu ale jak budu chodit plavat a cvičit a vůbec se třema takhle malejma to si neumím dost dobře představit a připravit je o to nechci. Ještě bych jedno moc chtěla ale mám jen dvě ruce a s tou podporou a pomocí co mám doma.....

Liduško nechci Tě zklamat ale já měla obě těhotenství taky jiná, i pupek byl jiný a nakonec z toho byl zase kluk :-)

Aaaa,kluci se budí
Borůfka

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 07.01.07 20:57

Ahojky,  

tak me uz deti spi od sesti hodin :-) to jsem sikovna mama, co? ;-)
Dneska jsem nasla Fredericin prvni zoubek :-) Konecne se prorizl, tak ta horecka mozna byla i od zubu…  

Borufko, tak tetka uz dorazila.. Ja jsem ji vyhlizela kolem prvnich prikrmu jako s Roderickem a ona porad nikde, tak to s tim sourozencem asi nepujde tak rychle…  

Hajdulo, dneska jsem byla v Delvite a meli tam pekne vymeteno :-( nakoupila jsem sotva pulku veci, co jsem potrebovala :-( Uz aby to predelali na tu Billu.  

Lidu, zapocitej do seznamku i Frederiku a hnedmas dve holky ;-)  

Hezky vecer  vsem!  

Mata a spaci

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19467 příspěvků 07.01.07 21:45

Ahojky v novým deníčku,  

Klaris - nádherně jsi to popsala a ten štrůdl a nádobí mě pobavil, že jsem to musela přečíst i manřovi :-) Takový porod bych si taky přála, je bezvadný, jak ti doma pomáhají, aspoň máš čas dát se do kupy a připravit se na frmol kolem holek. Jorika je překrásná!  

Casiopeo - vítej zpět, pamatuju si tě a jsem ráda, že ses ozvala, to Mončino uklízení ti závidím, ale zas máme navrch s ukecaností Anetky (ikdyž nevim, jestli je co závidět, malá dneska nezavřela pusu, kromě 1hod spánku).  

Borůfko - nač tak černý představy o manžovi  

Indi - nic si z toho nedělej, já poslední dobou taky bulím jako želva a manža už si na to začíná zvykat :-D co mu taky zbývá že  

Gabule - hih prý „pich ne ne“ :-) Štěpula je boží  

Lído - mě zas každý řákal, že budu mít kluka a (až na tu čokoládu) jsem měla úplně stejný příznaky jako ty - krásnou pleť i vlasy, zdravý zuby a neboj Bohušek se drží a jen tak se takový mámy nepustí - nejdřív +/- 6 měsíců ;-)  

Máťo - gratulace k prvnímu zoubku, tak aspoň bude na další šaty :-))))  

Hajdulo - jak se vede? co tchýně a co špinění?  

Dani - kdyby tak byly nějaký prášky na podobnou alergii, to by šly na dračku ;-) každopádně citron do kafe - dobrýýý, já zas jednou místo cukru dala manžovi do kafe sůl ( a hned 2 vrchovatý lžičky) … ještě, žes tam nedala něco hořkýho a neřekla: „… odkud by bylo .. od Žida“ :-))))  

Kristo - naprosto chápu, žes vybuchla, která z nás ne … nic si z toho nedělej, horší bývá, že si z toho děláme my víc, než prckové, kterým by to mělo určit meze  

Tak v ložnici je konečně! ticho
Ano, mohla jsem jít, vzít malou  (která si v postýlce hodinu povídala, volala nás a zpívala si) a uspat jí v náručí, ale my s manželem jsme řekli NE! Když usnout tak sama :-))))))))) no a podařilo se
Klidnou dobrou noc a pohodový příští týden
 Sandra

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 07.01.07 21:46

Nazdárek,

tak jsem vás o víkendu zanedbávala, ale na poslední chvíli si to neodpustím :-)))
Ondráš spí pořád stejně blbě, budí se 1-3× za noc, naposledy kolem páté ráno a i když potom ještě zabere, já ne :-(( S uspáváním je to o maličko lepší, pořád chce, abych mu zpívala, tak zpívám šeptem tak 5 min, pak jdu vedle, on začne brečet, já na něj mluvím z vedlejší místnosti a většinou se hned uklidní a do 15 min spí. Takže snad se zase dopracujeme postupně k tomu, jak usínal sám předtím. Stejně vůbec nechápu, proč zničehonic ječí :-(((
Já mám asi těhotenskou demenci, včera jsme byli na nákupech, tak se mi podařilo v keramice bundou shodit hrníček, bohužel to byl set 2 hrnečků a 2 talířků, takže jsem platila 100 Kč za blbost! Za 10 min od tohoto incidentu mě málem naboural „myč podlah“, takový to autíčko v obchoďákách, holt jsem zase čuměla jinam, ještě že mě Dan odtáhl :-(((, teda jsem hrozná!
Musím tentokrát veřejně pochválit manžu, včera i dneska dopoledne vzal Ondráše na vláčky a na kačeny a já měla čas na vaření a uklízení.

Klaris, super deníček, máš pochvalu za sloh i za rychlý super porod, šikulka.

Borůfko, nestraš se sněhem v dubnu! :-)) S tím třetím prckem máš celkem pravdu, pokud budeš chtít chodit plavat a cvičit s Erikem i Adamem, tak by to asi byl pěkný záhul. Ale jak tě znám, tak na podzim už budeš dávno těhotná :-))

Indi, právě řešíme stejné problémy s kočárama a loužema :-)) Do teď Ondráš louže vzorně obcházel, od včerejška v nich řádí :-))

Gabule, o Tescu mi ani nemluv! Včera neměli kuřecí prsní řízky! Vůbec-v celém Tescu, neměli ani chlazené kuře, takže jsme nakonec museli koupit mražené a vykosťovat, blééééé!

Máťo, o Delvitě to samé. Ale už jsem si všimla, že vždycky v neděli jsou vymetený. Já naštěstí chodím teď tak 3× týdně, tak to jde :-)) Roderick je boží na těch fotkách s flíčkama u žehlicího prkna. Je to fakt šikula.

Jo, u nás novinka, Dan naučil Ondráše, kde je pravo a kde levo :-)) Mluvit moc neumí, natož barvy, atd, ale už umí pravou a levou :-))

Jsem dlouhá, tak pá zítra
Hajdula+Ondráš+pí­ďalka (jsem zvědavá, na kolikátý tt mi to dr ve středu spočítá :-))))

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19467 příspěvků 07.01.07 21:51

Jé Lído, jsem ti mále zkrátila těhu … mělo tam být +/- 7m (jestli teda dobře počítám) :-))
Jo a už druhý den mě zlobí emimi, strašně pomalý, kouše se a neotvíraj stránky, tak jak maj, tak jsem z toho lehce otrávená
 S.

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 07.01.07 21:52

Sandro, ten konec byl bóóóží :-)) Tchýně přijde zase ve středu, tak čekejte nadávky :-)) a špinění bylo jen jeden den, je už pryč, tak snad bude vše ok, ve středu jdu na kontrolu-jak je napsáno v papírech-na prosperitu gravidity :-))
A co nového u tebe v práci? Držím pěsti, ať jsou na tebe hodnější!
pa Hanka

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19467 příspěvků 07.01.07 22:20

Co a jak v práci uvidím zírta - ikdyž jsem na neschopence, tak musim na dvě hodiny do práce, malou bude hlídat babička, protože máma je taky marod :-/ psychicky se na to snažim připravit, ale už teď z toho mám nervy jak …
V úterý mě pak čeká kontrolní rtg dutin a uvidí se co dál. Jsem zvědavá, jak to zvládnu, jestli tam půjdu, protože i po operaci budu muset mít klid a dávat pozor na námahu a zvýšení tlaku, tj. nic nezvedat a pro manžela to znamená ještě jednu tragedii, žádný divoký sex :-))) to bude pro něj asi nejhorší :-D horší než přebalovat pokakanou Anetku (což poprvé od jejího narození zvládnul včera s velkým sebezapřením, hold chlap, má na to slabý žaludek)
 S.

 
Indi
Zasloužilá kecalka 933 příspěvků 08.01.07 08:58

Ahojte maminy,  

Hajdulo s usínáním mi ani nemluv, k žádnému normálnímu jsem se ještě za ty tři měsíce nedostala. Předtím to bylo samozřejmně u prsa… U nás to funguje i pres den tak, že jdeme spát s řevem. Když se řekne spát tak Matyášek řekne ne ne ne!!!! Stejně ho do postýlky musím vzít tak i tak. Chodí většinou spát kolem půl desáté večer. Usínání trvá dycky přes půl hodiny a někdy i hodinu, děs. Musím být taky u něho.. Sám ani ránu, nebo by se mi v postýlce domlátil o ty šprušle… Přemýšlím jestli nepořídit normální postel…A přes den je to ještě horší, protože je světlo…Ten než zavře ty očička, no síla. Ale porád se uklidňuju jak tady holky říkaly, je to jenom přechodné období, ono to jednou příjde… V noci se taky budí dvakrát a někdy třikrát, ale oproti dřívějšku je to super. Dřív to bylo mnohem horší…S tu nocí sem teď spokojená jako blecha..
A kaluže ani nemluvím, vidím že nejsme jediní, superrrr!!!!!!!!­!!!!!!!  

Indi+Matyášek

 
Dana26
Echt Kelišová 9075 příspěvků 08.01.07 09:15

Ahoj,
kdybych nemusela do školky tak ještě spím.Asi bych se měla naučit zase chodit dřiv spat.
Ja všude chvalim Vojtika,že se začina chytat na hrnec a on se rano po… do pliny:_((.Ale teď truni.A do školky jsme šli s dudlem.prostě jsem si nevšimla,že ho ma.No ostudy.

Zjistila jsem rano,že ti moji kluci bez sebe nebudou.Vojta nechtěl jit ze školky.Pry za brachou.Po vikendu je to děs.Jsou dva dny spolu a pakse nechcou oddělit.Možna je to tím,že je každy jiny.Mirda je takovy otloukanek.neumi se branit.A Vojtik se neda.Spíš mám pocit,že bude Vojta chranit Mirdu.Ale,že na sebe tak vazani mě nenapadlo.

Kaluže obchazime.Ale to je tim,že moc pěšky nechodime.raději jej naložim do kočaru.Ať tam ještě přes zimu vydží

Jdu ho zkontrolovat.

dana

 
skrolan
Extra třída :D 12145 příspěvků 08.01.07 09:17

Dobre rano.  

Tak jsem vcera chytla uklizeci manii nejvetsi - jooo, pri nedeli. A to z jednoho jedineho duvodu: Kubis nam v sobotu vecer zvracel, v nedeli uz to bylo celkem v pohode a vecer znova. Tak jsem nejdriv chytla amok a poradne se vybulila.
Si rikam, v cem to je, sakra!!!!!
Minuly rok jsme byli skoro cely naprosto v pohode, snad jen na tu hnusnou strevni virozu v rijnu, no a ted? :na Vanoce chytil od Domci tu rymu s kaslem a jednodenni horeckou - necele dva tydny jsme byli v poho a ted tohle. Ja se asi picnu!
Tak jsem vcera vsechno vypulirovala, vycistila, vyzametala - proste velikanskej uklid. Standa byl akorat s Kubisem na chvilku venku. Udelala jsem siiiilenej pruuuvan. Kde kruci ten bacil je? Proc se to tu ted tak toci? Do toho jeste „nejaka“ reakce na ockovani, kterou pry mame cekat. No holkyyyyy, sorry, ze se tady tak vylivam, ale fakt me to uz ser..
Uf.  

Takze Kuba je zas jak blato, cucime u pohadek a knizek a ani do nej nic neleju, at se zase nepoblije. Kruci, kruci, kruci.  

Ani nejdu reagovat, nemam naladu, ale precetla jsem vas vsechny a vitam Casiopeu, i kdyz ja jsem z tech pozdejsich, takze si te holka nepamatuju, ale moooc, moc zdravim.  

Zatim ahoj, jdu se v tom „ňahňat“.  

Eva a Kubula

 
iv-ka
Kelišová 5129 příspěvků 08.01.07 09:58

Evi, treba mu jen neco nesedlo.. zkus černý čaj s glukopurem a dietku, průjem nemá? Třeba si střeva odpočnou a bude líp.  

Jo a Borůfko, ono to asi není žádnej med, když je manža furt pryč.. rači nic nevidět a neslyšet, jestli máš nějaký černý myšlenky, tak se dej večer když bude doma do gala, nech mu děti a vyraž si na tajemnou schůzku s kamarádkou, to taky někdy zabírá, třeba ho to trkne..  

dělají nám teď na půdě topení, to jsou zase rány, naštěstí jen do středy. Jinak Lukin opět vesele sere do plíny. No nic, aspoň už nedělá scény když si sedá a ví že má tlačit. taky pokrok. Tak se mějte
 iv-ka

 
Indi
Zasloužilá kecalka 933 příspěvků 08.01.07 10:49

Evi, teď sem si psala s kámoškou a říkala, že neví co je že malá jí zvrací, je to asi nějaká viróza. Jak psala Ivka zkus ten čaj a malému jsem dávala akorát rohlík.. Hlavně klid ono to určitě přejde, je to asi ve vzduchu, kdyby mrzlo jsme všechny ok. Tohle počasí je prostě svinstvo..  

Indi

 
Lliduska
Závislačka 3845 příspěvků 08.01.07 11:36

ahojky…  

tak zase četuju s Hajdulí, která ještě stíhá kecat s Indy, ale písnu sem páč se stydím za to že sem vynechala Frederiku, takže skóre z loňska je 4 kluci a 2 holky…Mato sorry, to je tím že byla narozená jako první.....a abych to napravila tak gratuluju k prvnímu zoubku…  

Sandři drž se…a pak dej hned vědět jak jsi dopadla u doktorů…  

Evi Kubíska je mi tááák líto…Indy má pravdu, je to tím zasr. teplem, když má mrznout…držím pěsti at je to co nejdřív pryč a at už se to nevrací…  

Borůfko snad není manža záletník ne??? ......a díky za vrácení zpět na zem…je to jasný…bude to kluk.....:o))))…a nebo holka…další varianty snad už nejsou.....:o))))  

Casiopeo…vítám a zdravím, i když jsem taky z pozdějších příchozích...­..přeju at je snaženíčko příjemný a krátký.....tzn. at sou na testu co nejdřív koleje jak blázen.....    

Dani ale to je přece krásný když sou na sobě bráchové závisly ne??? aspon víš že kdyby něco tak maj jeden druhýho, že nikdy nezůstanou sami......(jako já…jedináček)  

jdu dodělat oběd.....tak pááá  

Lída+Ríša+bohouš 9tt

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15089 příspěvků 08.01.07 11:54

   ahojky,    tak jsme zpět z hudebky. je moc znát, jak děti rostou. dnes jsem dělala lokomotivu všem dětem. byla jsem pověřená pí čelkou a Lea se mi smála.děti to tak žraly, až se mi chtělo smát i brečet dojetím… :-)))    Skrolan- držíme pěstičky at je líp !!!  

Indi- nechci brát iluze,ale 3 měs. nejsou přechodná doba a opravdu budete asi muset být důslednější. a velká postel to určtě nespraví, bude ti z ní utíkat…    štěpa zase maluje všem v Tv programu brýle :-))) jdu za ním…    papa, Irias

 
skrolan
Extra třída :D 12145 příspěvků 08.01.07 11:57

Tak jsme se prave vratili z prochajdy. Byli jsme vylozene jen na 15 minutek - provetrat se. Minule mu to pri tehle potizich hoodne pomahalo. No a vytuhnul mi v kocarku uz v jedenact - tak jsem vylozila, prevlikla do pyzamka a chrupka dal. Prdola.
Holky, diky za povzbuzeni.
Ono cloveka ani tak nestve, ze to ditko neco chytilo a je nemocne - to je preci normalni.
Ale je toho proste  moc.
Nepamatuji si, ze by za „ery“ Dominiky byvali takove svinstva jako ty strevni mrchy a podobne. Kdyz tak sup jeden den a hotovo, ale je to od roka na rok horsi a horsi. Nemyslite? Prave jsme to rozebirali s kamaratkou, ktera ma jedno ditkostare jako Dominika - taky vubec zadne nemoce, a ted to druhe male - porad v necem lita - no des-bes. Je to asi dobou.  

Srajdu zatim nemame, ale desim se, ze to zase nabehne treti den, jako miluje. Chjo. Dneska jenom pijeme, nic nejime, ani nema chut. No a rano mu skusim dat ten ryzovy odvar  s trosickou sunaru a glukopurem.
Aby nebylo horsiho. Tuky-tuky-tuky.  

Borufko - no prave, nekdy proste to pohlidanicko clovek potrebuje, aby „neosidil“ jedno ditko, nebo to druhe od danych aktivit. I tak to zvladas perfektne, jeste k tomu manza porad v praci. Jses dobra , rikam to porad! A mozna to treti ditko prijde akorat kdyz uz bude Erik ve skolce a to je zase o pomoc vic, no ne?  

Ja si to eventualni treti schovavam na „stara kolena“ , jako tresnicku. Bude, bude, nebude, nebude. Uvidime.  

Lidu, no joooooo, jses sice jedinacek, ale mas tady preci naaaaaaas, no ne?
My jsme tri holky a jeden kluk a to byla teprv legrace. Drzime porad spolu, i kdyz je kazda v jine republice / a bracha letos maturuje/, ale je to fajn.  

Hani - ten ubrus je moooc pekny a „servis“ taky. Fakt se to povedlo. Mozna bych volila jednobarevne prostirani, kdyz je ubrus kosticka, ale takto to vypada zase moooc utulne a teple, jak uz psala Irias.  

Tak zatim papa a fuj nemoce!
Eva

 
Kris
Kecalka 355 příspěvků 08.01.07 12:40

Ahoj holčiny,
ty vaše deníčky jsou tak krásný. Tenhle jsem obrečela komplet i se všema předchozíma komentářema.
Dneska mám opravdu den D - den debil. (omlouvám se za ten výraz, ale fakt to jinak nazvat nejde)
Před chvílí jsem se vrátila od svého gynekologa s jobovou zprávou. Nejprve jsem dostala vynadano, že jsem si po minulé preventivní prohlídce nezavola pro výsledky cytologie. - Holky, já tam fakt volala a oni mi řekli, že je všechno ok. - Ale není. - Podle toho posledního vyšetření mám nějaké změny na děložním čípku. Dneska mi teda gynekolog udělal kontrolní odběry (se skoro ročním zpožděním) a teď budu dalších čtrnáct dnů čekat na výsledky. Prý jestli to budou podobné hodnoty jako minule tak budu muset na biopsii. … no, hrůza. Jsem z to ho celá rozklepaná. Málem jsem nemohla cestou domů ani řídit. Ostatní řidiči ze mě museli být na mrtvici, protože jsem jela snad celou cestou třicet - jak jsem skrz slzy neviděla. Je mi 26 a doma mám ani ne dvouletýho chlapečka a teď ještě tohle. Rakovina děložního čípku - prý zatím jen podezření, ale to stačí.
Omlouvám se, jestli jsem vám to tady nějak nabourala, ale potřebovala jsem se někomu svěřit.
Mějte se krásně a přeju hodně zdraví do Nového roku
Kris a Vojtíšek (22 měsíců)

 
Dana26
Echt Kelišová 9075 příspěvků 08.01.07 12:49

tak Vojtik spi po obědě.
Holky,on je tak vychytraly.Prostě zjistil,že když je na nočniku tak nejde spát.A pravidelně před spanim hlasi aa a odmita plinu.Tu teda odmita i tak

Lidu,to víš,že jsem rada,že jsou na sebe kluci tak vazani.taky jsem v podstatě jedinaček.Tak proto jsem taky chtěla velkou rodinu.Ale jestli někdy bude?
manža včera brbla,že nechci antiko.tak jsem ho uklidnila,že stači když si da pozor.že si myslim,že po těch problémech před prckem a teď po te cystě by bylo dalši mimi scifi.

Evi,taky nemam pocit,že by za segry bylo tolik střevnich potvor apod.Vždy´t i ve školce je pořad něco.Teď aktualně vši:-(((.taky vždycky trpim,když je Vojtik nebo Mirda nemocny.Tak nemoci pryč

Kris,co napsat.Te´d tě asi neuklidnu nic.Ale mám dvě kamaradky,které měly změny na děložním čipku a normalně odnosili a odrodili děti.A jsou v pořádku.
Snad je to jen plany poplach.Držím pěs­ti.

Mato,gratulace frederice k zubu.

Vojtik už ma prořezané tři trojky.Už jen jedna spodni.U nas taky pokorok

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19467 příspěvků 08.01.07 12:54

Kris - to bude v pohodě, uvidíš … budeme na tebe myslet, ať je všechno ok, navíc ani to, že tě případně poženou na biopsii ještě neznamená rakovinu, takže se holka drž a mysli na něco pěknýho  

Skrolan - ať je Kubíkovi líp, snad se to obejde bez průjmů  

Irias - tys dělala lokomotivu? tos lezla po čtyřech a dělala šššhů nebo co? :-))))  

Lído - neboj určitě to bude holka … nebo kluk :-) btw. necháte si to říct, nebo to necháte jako překvápko?  

Indi - Irias má asi pravdu, tři měsíce nebudou přechodný období, bude to chtít nejakou metodu na uspání  

Dani - mě se náhodou líbí, že jsou kluci takový velký kamarádi, to je jedině dobře, že drží při sobě a ani bych neměla strach, že to je nějak moc, ono se to s věkem určitě vyvrbí … a počkej, jak na tohle budeš vzpomínat, až se budou rvát jak koně v pubertě :-D  

iv-ko ať máte brzo doma klídek .. mě tak napadlo - třeba si s tebou někdo povídá morseovkou  

Tak já se jdu oblíct a razim do práce :-/ malá spí už hodinu, tak doufám, že se co nejdřív probere, ať jí můžu předat bábi.
Pa Sandra

 
Krista
Závislačka 4068 příspěvků 08.01.07 13:00

Ahoj ženy,
koukám, že se nám vrátila ztracená dcera Casiopea, taky si tě pamatuju, vítej a občas se ukaž.  

Jsem ráda, že Zuzanka není jediný vztekloun a já jediná hysterka. Borůfka je pro mě též vzor matky, takže jsem ráda, že i ona občas vyjede, akorátže má k tomu „lepší“ podmínky - dvě děti a často bez manžela.   

Irias, mě si prosím opravdu za vzor neber, kdybys mě viděla poslední dobou…ječím co chvíli.  

Dnes je holčička ovšem zlatíčko, dokonce snědla můj vegetariánský oběd, pusinkuje mi břicho, mě taky a hladí mě.  V 5 ráno záchvat kašle, ale ještě usnula, bylo mi jí líto, je to takový ten kašel, jak nejde zastavit. To zas máme na několik týdnů.
Teď tančí dupáka na melodie z mého mobilu, které si sama pouští. Mám 5 minut klidu.  

Jinak u nás Krtek až tak nefrčí. Momentálně nejoblíbenější jsou Teleblbies, je to příšernost nad příšernosti, ale co bych neudělala pro 20 minut klidu.  

Včera jsme si zautráceli. Vyjeli jsme kupovat cosi plánovaného, nakonec jsme koupili něco úplně jiného, mnoho tisíc zahučelo, ale mám překrásnou deku k televizi, po které toužím již mnoho let, Zuzanka má zábranu do postele a stoleček a židle do pokojíčku a ještě pár maličkostí jsme pokoupili. Zuzanka byla důležitá jak rádio, napodobovala mě, ohmatávala tisíce dekoraček a dek v Kika, fakt prča. Pro Huga jsem koupila aspoň pár bodýček a jedny dupačky, aby neřekl, že na něj prdím.  

Těhotenství mě zmáhá čím dál víc. Váhu mám celkově jako když jsem rodila Zuzanku, tak se ani nedivím. A ještě 2 měsíce před sebou. UFFF.  

Je tady příšerný smrad, takže to jdu uklidit.
Pa
Kristýna a spol        

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama


Reklama