JARŇULKY 2005: moje poporodní blues přišlo až s druhým dítět

Rodičovství

Ahoj mé drahé Jarňulky Toto je můj druhý deníček v pořadí, nemám moc psací střevo, ale protože teď žiju svým druhým porodem a druhým synem a změnami s tím souvisejícími, pokusím se něco napsat o pocitech čerstvé šestinedělky, tak jak to probíhá u mě. Omluvte možnou zmatenost, doufám že to bude srozumitelné....

Když se Ondrášek před 6ti dny narodil, nebyla jsem do něj zamilovaná hned.. měla jsem to tak i s Lukáškem, přišlo to prostě postupně, poprvé s Lukim už během první noci a prvního ranního přiložení a teď podruhé s Ondrou asi až druhý-třetí den po porodu. Zkrátka, byl samozřejmě krásné miminko, pro mě to nejkrásnější, ale brečela jsem smutkem po Lukáškovi, byl totiž během porodu na hlídání u kamarádky a prý byl smutný - tak to mě dostalo a brečela jsem poprvé.

Pak jsem byla strašně šťastná, když za mnou přišel s tátou na návštěvu do porodnice, že ho vidím, Ondráška vítal nadšeně - jak by ne, když od něj dostal dáreček - obrovské popelářské auto Zkonstatoval, že má hlavu, oči, uši, nos, ruce.. byla jsem naměkko, jak se krásně rozmluvil a jak hladí svýho mladšího brášku.

Potom přišla láska, začla jsem být hotová z Ondráška, prostě najednou jsem ho milovala naprosto a úplně. A tak jsme si to spolu v porodnici užívali. Těšila jsem se domů, jak budeme všichni pohromadě a moje obavy před porodem, že nebudu zvládat, byly tytam.

No a první den doma - katastrofa a strašná bouře v mých pocitech a citech, je to zkrátka šílený, zůstala jsem s nima sama, Radek jel ráno do práce brzo, aby mohl za náma přijet dřív odpoledne a vzít Lukina ven. A já od rána jen brečím a brečím.. je to strašný a myslím, že to tu žádná druhomamina - Jarňulka nepsala, i když si myslím, že to snad taky zažily.. nebo cokoliv podobnýho.

Prostě mám v sobě hroznej zmatek, nejraději bych byla jen sama s Ondráškem, s tím mým kouzelným miminkem, co je nejkrásnější na světěJ a Lukáš je najednou ten velkej kluk, co zrovna prožívá období vzdoru - NE je odpově´d na všechno, skáče po mě když kojím, neposlouchá a zkouší kam až může zajít.. prostě bych ho nejraději dala někam do školky, k dědovi, Radkovi do práce.. kamkoliv, a byla s Ondráškem sama a užívala si to malinký miminečko, z kterýho hrozně rychle vyroste.

Brečím, protože mám výčitky vůči Lukimu, že jsem na něj zase zakřičela a ty jeho obrovský oči se zalejou slzama. Vyčítám si, že moje pocity k němu se tak změnily, že nezvládám s nervama, že si s ním málo hraju, prostě všechno - že nestihnu nachystat snídani, oběd.. prostě každá maličkost mě dostane.

Samozřejmě racionálně vím, že je to tím blbým šestinedělím a prostě nový začátek velké změny v našem životě, protože jsme najednou 4, ale ten pláč se prostě nedá zastavit - teď zrovna brečím celou dobu, co to tady píšu. Vím, že to přejde, že se všechno srovná a potom to bude paráda, kluci budou kousek od sebe a ten začátek bude pryč a budu si pamatovat jenom to dobrý.

Ale chtěla jsem vám to napsat, protože mě zajímá, jak jste to měly vy, - co Borůfko, Kristo, Mako, Klaris, MatoP, Lujo, Moniko, Lído a už nevím, doufám, že jsem na žádnou druhomatku nezapomnělaJ No a taky to píšu pro ty, co je to zanedlouho čeká aktuálně, že i takto může vypadat první den doma z porodnice čerstvé šestinedělky.

To jste asi nečekaly, takovou laktační depresi, poporodní blues nebo jak se to sakra jmenuje, ale snad mi to odpustíte, mě už je lépe teď, když jsem se vypsala a taky máme zase nový deníček a můžem to spustit naplno

Ahoj

iv-ka a Lukin 2roky a 5měsíců a Ondrášek 6 dnů

P.S.: ne že mě budete utěšovat a litovat, to zas budu bulet

P.S.2: už je mě fakt dobře a vím, že rozhodně BUDE LÍP!!! - jo a o tom porodu napíšu něco do komentáře, to ani není na deníček, bude stačit pár řádků - holt rychlovka, jinak to asi neumím

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek
 
skrolan
Extra třída :D 12143 příspěvků 25.07.07 22:58

prvaaaaaaaaaa­aaaaaaaaaaa.

kruci se picnu.
jdu cist.
Eva

 
skrolan
Extra třída :D 12143 příspěvků 25.07.07 23:06

Precteno.

Iv/ko, krasne napsano.
A naprosto te chapu.
To je v pohode. To prejde, dyt to sama pises. Ted proste jen plakej a plakej, ulevi se ti. Me to tedy pomohlo hodne. At uz byl duvod jakykoliv / vyplakat se mi proste vzdy pomohlo.
Ja to mela jinak. Kdyz jsem domu privezla Kubika, Dominika byla naprosto v pohode / byla uz velka. Osm let / to je uz slecna. Proto porad rikam a porad opakuju, ze vas zensky obdivuju, co mate deticky takto po sobe.
Ale ono se to utrepe, sama vis, ze prvni mesic/dva , to byva blazinec i s jednim ditkem, natoz se dvema, ale pak se to vsechno najednou dostane do zabehanych koleji a bude dobre. Uvidis. Takze ted se vyplakej, zanedlouho se na to budes koukat s usmevem.

papa a hoooodne moc trpelivosti
Eva

 
Gabule
Závislačka 3277 příspěvků 25.07.07 23:35

Druhá a už mám přečtěno…

Ivko,zatím mě to druhomateřství teprve čeká ale můžu ti napsat že poporodní blues u Štěpuly stál fakt za to…V porodnici jsem byla euforií zlitá hned od začátku ale cca 4den po porodu to začalo…Štěpula začal prdíkovat a já bulela a bulela,pak žloutenka,nechtěli nás pustit domů,do toho zákaz návštěv kvůli chřipce…no konec.Dojeli jsme domů,já šťastná jak hrom,ale.....prdí­kující kolikující Štěpula který v noci nespal,večery prořval…Blížil se večer a na mně ten splín začal padat čím díl víc,já se toho svého uzlíčku začala bát…samo že ne jeho ale toho že nelze předvídat jestli se vyspím atd…Přišla kámoška na návštěvu a rozplývala se ned malým a já nebrečela dojetím ale vyčerpáním a depkou a styděla jsem se jí to říct,aby si nemyslela jaká jsem nemožná matka!!
No přešlo to,ale zažít bych to už fakt nemusela-člověk se tak nějak celé těhotenství připravuje na porod a na to co bude PO až tak nemyslí ale šestinedělí mi dalo strašně zabrat,na druhou stranu si myslím že mně to pak zocelilo jinak,jo holt hormony jsou sfině :-D

Ivči tak se drž,fakt se vyplač někomu na rameni,povídej o tom a nejlépe ženské která ví o čem mluvíš…tohle pomáhá,teda alespoň mně to pomohlo!!!

Drž se!!!

Gabka 35tt

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 26.07.07 07:48

Ivko mé oduševnělé rady si přečti v minulém deníku… a vítej do klubu - já to teda měla horší u prvního, u toho druhýho jsem depku očekávala ale nepřišla v té míře jak u prvního…  a měla jsem to naopak nejradši bych bývala někomu šoupla Matýna:o)))    Jenže on se nedal a to místo v mým srdci si vybojoval…   

Průser prostě je že i kdyby bylo všechno tak jak sis představovala, tak pod vlivem hormonů tě stejně něco dostane… nic musím  Matýno mě olizuje nohy:o)))    potvůrka malá už začíná bejt rychlej… no a Michal ještě spí:o)

 
iv-ka
Kelišová 5129 příspěvků 26.07.07 08:05

dobré ránko:)  

holky, díky. už je mi fakt líp, v noci jsem se celkem vyspala, svítí sluníčko a Ondráš ještě spí:) takže stíháme snídat.  

Včera přišli kluci domů a Lukin mě hlásí: Mámo mám tě rád!!! samozřejmě ho Radek naočkoval.. no a já ho prostě miluju:)  a vím že je budu milovat oba dva pořád.  

Tak a konec depkám, prostě to budu zvládat svým obvyklým způsobem - budu řešit problémy až příjdou a ne dopředu.  

tak ajoooj  

iv-ka

 
Andrea2
Kecalka 422 příspěvků 26.07.07 09:02

Ahoj Ivko,
ještě nedávno jsem na tom byla hodně podobně. Mám dvě dcery, starší oslavila minulý týden druhé narozeniny a mladší je necelých deset týdnů. Moc dobře vím, jaké jsou ty výčitky, já je měla na obě strany, že se dostatečně nevěnuju starší holčičce, když si to zaslouží, že zanedbávám miminko atd. atd. atd. Často jsem si představovala, jaká by to byla pohoda jenom se starší dcerou nebo naopak jenom s miminkem. Navíc malou donedávna strašně trápilo bříško a já měla chvílema pocit, že to nezvládnu a že mi z toho hrábne.
Ale už teď ti můžu napsat, že bude mnohem ale mnohem líp. Jednoho dne jsem se probudila a zjistila, že to vlastně není tak černé, miminko zesílelo a bříško je mnohem lepší. Už se mi daří si každý den najít chvilku jenom pro starší dceru, naopak když po obědě spí, tak se věnuju jenom miminku a všichni začínáme být spokojení. Ale trvalo to 2 měsíce, než jsme se trochu sladili.
Taky jsem psala holkám o pomoc a rady a hrozně mi pomohlo, ať už od Zebřiček nebo od Štěstíček, slyšet, že je to normální a že to přejde. Takže hlavu vzhůru, uplyne pár týdnů a ty budeš nejšťastnější na světě, jaké máš dva úžasné chlapečky. Vydž to a bude dobře!
Andrea2+Eliška(2 roky)+Kačenka(10 týd­nů)

 
ivous
Ukecaná baba ;) 1934 příspěvků 26.07.07 09:19

Iv-ko
ikdyž jsem tu většinou inkognito :-)) tak mi to nedá a musím napsat. Normálně jsi mě rozbrečela a přemýšlím proč vlastně. Asi to budou ty Lukinovi oči zalitý slzama a to že mně stejně mrzí ,když se mi to podaří s těmi Eliščinými (a to nejsem „druhomatka“). Ale žádná z nás není dokonalá a já když něco nezvládnu a pak mi je to líto, tak si vždycky říkám, že i tyhle drobné křivdy jsou pro Elišku dobré, protože v životě je zažije mockrát a když na to bude připravená, tak jí to pak nepoloží.
A že mám doma pořádnou citlivku, no má být po kom.
Omlouvám se že nereaguju na ostatní, mám vás ráda všechny, ale nějak s tou naší stavbou a dalšíma věcma nestíhám, a psát jen občas mně nějak nejde, tak se vždycky jen vynořím na nějakou tu obr událost.
Což mi ještě připomíná, že musím pogratulovat Petulince!
No když už jsem tady, tak se vám musím ještě pochlubit s jedním svým úspěchem. Eliška byla vždycky potvora na jídlo a ze mě se stala matka hysterka, která věděla že nejhorší je jí do něčeho nutit a stejně jsem to dělala, takže jsem to dotáhla do situace, kdy jsem promluvila o jídle a Eliška už začala natahovat a samozřejmě odmítala polknout cokoliv. To mě probralo, řekla jsem si že jsem fakt  kráva a vymyslela úžasnou strategii. Eliška miluje Míšu a tak jsem si řekla že je to v podstatě „zdravé jídlo“ :-)) a Elišce ho slíbila za 5 soust něčeho co odmítala. Když to zjednoduším, tak po pár dnech, kdy sežrala asi 10 kg nanuků, jsme spolu přestaly bojovat , Eliška začala jíst těstoviny a rýži a začala si sama říkat o jídlo ( asi se jí roztáhl žaludek :-)).  No a Míša se jí už kolikrát do bříška ani nevejde. Geniální…
No tak já zase mizím, do dvou měsíců bychom se už měli stěhovat a tak až to doladíme určitě se vám s domečkem pochlubím a snad se i vrátím do řad pravidelných dopisovatelů.
Ahoj
Iva a Eliška

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 26.07.07 10:14

Ahoj holky,  

na ivku a její deníček ani reagovat nebudu, mluvíme spolu denně, takže si to všechno řeknem:)  

Jen jsem vám chtěla napsat, že se teď zase týden neukážu. Včera jsem sehnala Last minute do Řecka na Kos a dneska už jsme s Vendulou a Matýskem v Praze a ve 20:10 letíme. Takže se teď vypravujeme v Holešovicích a vyrážíme do ZOO. Nepřidáte se některá? Venda vás všechny moc pozdravuje:)  

Musím končit, ti dva se dnaska od rána rvou…  

Mějte se tu krásně,  

ahoj za 8 dní:)

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 26.07.07 10:28

Ahojky,  

predne gratulace Lidunce k Nelince a Ivce k Ondraskovi! At vam deti rostou do zdravi a do krasy!  

K tematu denicku: na me depky v sestinedeli nepadaji. Frederika prisla, jako by u nas byla odjakziva. Byla zlate miminko, nic ji netrapilo, vplula do naseho rezimu bez jedineho problemu. Je fakt, ze Roderick byl v te dobe uz skoro trilety, takze ledacos chapal a dalo se mu vysvetlit. Nastesti nemel zadne vztekaci a odporovaci obdobi :-) Na me depky padly az kolem pateho mesice, to Frederika vstavala v noci hodne casto, byla jsem unavena, poslouchala stiznosti na Rodericka ve skolce a Michal byl ve dne v noci pryc. Pak stacila kapicka,jeho hloupa poznamka a vypenila jsem na nej tak (na MIchala), ze mi chtel volat doktora a brat Frederiku z ruky, abych ji ve svem amoku neublizila. Postupne se to srovnalo, ale taky to nebylo ze dne na den…
Jsem zvedava, co nas ceka priste ;-)  

Jinak u nas nic moc noveho, Roderick klasicky zlobi, dneska hodil po Fredy vagon z vlackodrahy a trefil se do hlavy. Takze dostal bez vystrahy na zadek a musel se jit omluvit. Uz v ni zdatneho partaka na hru, takze si docela vystaci. Fredy uz krasne chodi, na nohach si je vice mene jista, poradne se rozerala (sni vic nez Roderick) a podarilo se mi ji ze dne na den bez jedineho problemu odstavit :-) Roo doufam roste jak ma, za 14 dni jsu na skreeningovy UZV, tak uz se tesim :-)  

Mata

 
Meduza
Ukecaná baba ;) 1235 příspěvků 26.07.07 12:59

Ahoj Ivko,
taky mám doma čerstvé miminko (taky Ondřeje) a dvou a půl roku strého Matěje. Když jsem se vrátila z porodnice, taky mi Matýsek připadal velký, tedy spíš obrovský. Tři dny jsem koukala na mini mimi a teď takovej chlapák.
Sice poporodní blues asi nemám, brečela jsem spíš u prvního, ale brzy jsem si uvědomila, jak se mi Matěj odstavil na druhou kolej, prostě veškerá pozornost se upřela na miminko. Bylo mi to strašně líto, protože jsem to sama na sobě cítila. Tohle ale naštěstí asi za týden přešlo a už je to zase zpátky. Matýsek je naštěstí na Ondru moc hodný, pořád ho pusinkuje a snad tolik nežárlí. Jo, u kojení se po nás taky válí a u všeho asistuje, ale to je ten nejlepší projev žárlivosti, jaký bych si mohla přát.
Co se týče toho zamilování, tak u Matýska to přišlo pozdě, možná až tak v měsíci, a u Ondry nevím. Nedokážu přesně vyjádřit své pocity. Možná je to umocněno i tím, že jsem druhé dítě zatím nechtěla. Když se na něj teď dívám, je mi hrozně líto, jak jsem byla smutná, když jsem zjistila, že jsem těhotná, jak jsem o to těhotenství nestála. První pocit, který jsem měla poté, co jsem našla dvě čárky na testu, bylo, že Matýsek přijde o mojí pozornost a prostě o všechno, co má - spaní s námi v posteli atd. Hrozně jsem brečela a přitom mi bylo Matýska líto. Bylo to brzy ráno. vrátila jsem se do postele, Matýska objala a cítila se hrozně. Jakobych mu ublížila.
No, to je jen odbočka. Teď jsem samozřejmě ráda, že Ondru mám, že budou (doufám) kamarádi, budou mít spolu pokojíček v novém bytě, kam se za dva měsíce stěhujeme. Ondra mi taky hrozně pomáhá tím, že je zatím moc hodný, málo pláče a hezky spinká. Až se do něj úplně zamiluju, jako jsem zamilovaná do Matýska, tak se jen bojím toho, že zase budu brečet nad tím, že jsem ho nechtěla.....  

M.

 
Mava
Generální žvanilka 24687 příspěvků 26.07.07 13:07

Ahojky v novém deníčku,  

Iv-ko napsala jsi to od srdce, to je znát. Sice mám jen jedno dítko, ale přemýšlela jsem, jaké by to bylo s příchodem  druhého. Vždycky jsem tvrdila, že budu mít jedináčka. Měla jsem totiž strach, že pro lásku k jednomu, bych neměla tolik ráda druhé. Jasně je to blbost. Co nám Libinek roste, nějak v srdci se dělá místo pro další dítko a já po něm moc toužím. Já si po porodu připadala nemožně i s jedním. A to jsem u mámy, která mi se vším pomáhá. Ale když Liborek každou noc hodinu i dýl prořval, byla jsem v koncích.
Sama dobře píšeš, budu řešit problémy až nastanou. A já ti přeji, aby jich nastalo co nejméně.  

Jinak samo taky gratuluji Julce k dovolená. Já jsem tu kdysi psala jak se vydáme do Itálie, ale s přibývajícími částkami za přípravu svatby, se Itálie ztrácí v nedohlednu.  

Včera jsme vyzvedli prstýnky. Cena nebyla až tak zlá 4,600kč. Je to kombinace žlutého, červeného a bílého zlata. Musela jsem si je večer dlouho prohlížet.  

Jinak jsme včera zažili infarktový stav, teda hlavně já. Vyzvedli jsme prstýnky a šli městem k autu. Procházeli jsme kolem prodejny OP Prostějov. Tak jsme si řekli, že se tam mrknem na obleky. Neměli jsme vůbec představu jaké se teď nosí a jaké jsou ceny. Prodavčky hned kolem nás začali tancovat. Přítel vyzkoušel několi sak. U něj je problém ja malý vzrůstem, ale má širokou hruď. Nakonec mu jedno pasovalo. Tak vyzkoušel kalhoty, ty se musí zkrátit to je jasný. Pak přišla nařadu košile, odstín žluté přesně jak jsem si představovala a kravata k tomu taky žlutá. Nakonec kožený pásek, pěkně s plnou sponou. S přítele byl ženich k pohledání. Takže si oblek hned vezme. Cena vyšla asi na 5500kč. Neměli jsme u sebe dost peněz, tak že skočíme do bankomatu a dojdem to zaplatit. Já u bank. automaticky dám pin a tím to začlo. Pin špatný, zarazila jsem se, zkusila znovu, zas nic. A teď co, tam na nás čekali, že donesem prachy a my nic. Tak letíme ke spořce, že vyberu na přepážce, zavřeno. Tak zpět do prodejny, dali jsme tam dokopi asi polovinu částky, vzali jen část věcí, a že to zítra dojedu doplatit. Cestou domů mi to vrtalo, proč mi ten pin nešel. Vzpomínali jsme oba, ale na správný pin si nevzpoměli. Asi 6km od města jsem si asi vzpoměla, tak otočka a zpět k bankomatu. Prostě mi to nedalo, chtěla jsem vědět, jestli je to ono. U bankomatu mi automaticky ruka napsala číslo, o kterém jsem neměla ponětí a bingo. Penízky vyjeli ven. Já šťastná, tak zpátky na prodejnu, doplatit a vzít zbytek věcí. Prostě děs běs, navíc nás honil čas a malej kterej chtěl jet do Sparu na autíčka.  

Jé to je dlouhá historka, omlouvám se, že jste to museli číst, ale mě to včera dalo zabrat. Bylo mi z toho až zle, že mi ta blbá mašina nechce dát moje prachy.  

Tady mrknite na ten oblek http://www.beremese.cz/album/album.php?…=

Marťa+Liborek

 
efča
Kelišová 5707 příspěvků 26.07.07 14:12

Ahoj holky,  

Ivko - je dobře, že ses vypsala ze svých pocitů. Já osobně zkušenost s poporodním blues nemám, ale potýkala se s ním moje kamarádka při narození druhého dítka. A přesně, jak psaly holky, za pár týdnů, když se všichni dohromady sžili a nastal řád, bylo všechno v pohodě a ona si konečně začala užívat. Brzy to bude fajn…  

Máťo- mě normálně uniklo, že jsi těhu… :-))))Gratuluju, to je super!  

Včera jsem měla sraz s kamarádkama- obvykle se nás schází 5, ale včera jsme byly 4. Zatímco jsme klábosily a popíjeli vínko,  se jedné z mých kamarádek narodil chlapeček. Měly jsme z toho druhý Vánoce:-) Bylo to překvápko- všichni typovali, že bude mít holku. Takže po zbytek večera bylo téma hovoru jasný:-))))  

Jdu něco dělat, než se vzbudí mládě.  

Krásný den všem!  

E.            

 
sonka
Kecalka 456 příspěvků 26.07.07 18:55

Ivko, tak takhle jsme to přesně měla já s druhým mimi. My se zžili teprve až teď . . . po 15 měsících. . . :))

 
skrolan
Extra třída :D 12143 příspěvků 26.07.07 22:10

Marto , teeeeda to je story. To aby jste se nenudili, vid? hihihi. Ale oblek pekny, kosile s kravatou / naaadhera, ovsem nejvic se mi libi oblicejik zenicha / ten jen tak nekde neuvidis. hihih. dobryyyyyy.

My jsme dneska vyrazili na kolech / jen kousek / na letnanske letiste, ale prijemna podvecerni jizda.
Zitra prijede neter z Moravy na tzdenni prazdniny a v sobotu uz Dominika z tabora. Mooooc se na ni tesime, ale teeeda musim rict, ze byla doma normalne pohoda / s jednim ditkem. Nu, chvili jsem si to vyskousela, a zase hups do reality. ihihi. a clovek by rek, ze s temi starsimi je to uz v pohode a kdyz tu nejsou, tak to je vam taaaakovy klid. hihihi

tak dobrou
Eva

 
Lliduska
Závislačka 3845 příspěvků 27.07.07 11:57

ahojky v novém…  

předně musím Iv-ku pochválit…sotva přijede z porodnice už se činí a píše deníček.....:o)))  

dále reaguji na téma…s Ríšou bylo tenkrát poporodní blues šílený…věčně uřvanej, Richard se střevní chřipajznou já se málem poskládala.....ted s Nikčou sem si svoje užila v porodnici…první rána, Niky měla nízkou porodní hmotnost, druhá rána, je v inkubátoru, další rány přišly, když mi volal Richard že je děsně servanej z malýho a že dokonce šel spát hladovej (on si sotva uměl uvařit čaj…ted je o trošku zkušenejší…každý zlo je k něčemu dobrý…:o))).....já se trápila že s malou budu muset zůstat kdovíjak dlouho v porodnici a oni mi chudáčci doma šíleně zhubnou, rodila sem ve čtvrtek a Richard se zmohl na návštěvu až v neděli, takže sem Ríšu dlouho neviděla…prostě první 3-4 dny sem jen řvala a řvala a trápila se, do toho novorozenci hubnou, takže Niky šla až na váhu 1940g.......ted­......mám vyžehleno, su vyspaná, děti sou spokojený (malej s tátou na nákupech, malá už 2 hodinky chrupká v kolíbce....­.každou chvilku jí kontroluju, jestli vůbec dýchá.....vůbec sem nečekala že může takhle hodný dítě vůbec existovat…su zvědavá jak dlouho jí to vydrží).....u­vařeno, postele převlečený.......a já…v úplné pohodě......prostě sem si to vybrala už v porodnici…takže Iv-ko…připojuju se…bude líp…a co Ondrášek??? jak často papká??? je hodnej???  

Niky sme předevčírem vážily a měla 2200g.....su zvědavá jak na tom bude dneska.....ale je to můj šikovnej žroutek, šípková růženka…až je mi líto, že pořád spí, nejrači bych si jí budila…  

Mavo fakt infarktovej stav…já mám piny všech karet zašifrovaný v mobilu......tak a ted mě můžete okrást, když sem se tady práskla......hihi  

Evi, tak sis užila jednoho dítka a ted budeš mít na krku 3.....doufám že sis odpočinula…:o)))  

tak pááá L+N (15 dní), (kluci tady nejsou, tak nepíšu +2R)

 
iv-ka
Kelišová 5129 příspěvků 27.07.07 12:11

holky moc děkuju za podporu, schválně jsem to psala v tom hrozným stavu, abych si pak někdy přečetla, co se mnou hormony dělaly..
snažím se napsat komentář už třetí den a furt nic:) a zase nic nebude, budí se Ondřej, tak zkusím nakojit a jít si lehnout, Lukin už doufám spí.  

mějte se pěkně, zkusím se ozvat večer  

iv-ka

 
pavča1
Kecalka 300 příspěvků 27.07.07 13:48

Ahojky v novém,

iv-ko - taky nemůžu porovnávat, ale když si vzpomenu, co jsem prožívala prvních pár dnů jenom při Barče, tak vás všechny znovu a obrovsky obdivuju a jak píšou holky, brzy to přejde a pak už si to budete jenom všichni kráááásně užívat :-)…tak ti přeju, ať to přijde hodně brzy :-)

Jinak se moc omlouvám, ale vůbec teď nestíhám, plánujeme přestavbu koupelny, tak jsme teď jenom běhali po bytě s metrem a měřili a diskutovali a zakreslovali, běhali po krámech a vybírali dlažbu, taky oběhat nějakej ten úřad, večer už toho mám vždycky dost,do toho odjíždíme zítra do našich hor, tak zase balení, ale už se těším :-)

mažu něco vyžehlit dokud dítko chrní
mějte se tu všichni krásně
papa
Pavlína

 
TerezkaBrno
Echt Kelišová 8601 příspěvků 27.07.07 13:51

Ahoj Ivčo,  

snad se nebudou holky zlobit, že vám sem lezu, ale ještě jsem ti nepogratulovala k Ondráškovi, takže: POSÍLME VELKOU GRATULACI,  AŤ SE MÁ ONDRÁŠEK K SVĚTU A NEZLOBÍ MAMINKU :-) Marek mi sice utrousil něco o tom, že už jsi porodila, ale znáš ho, vůbec mi neřekl jestli ti za nás popřál :-)  

pa Terka  

 
Pisklatko
Kelišová 6281 příspěvků 27.07.07 15:30

Ahojky babči a malý bobkové,  

tak jsme tu z výletů:-) U tchánovců pohoda, nákupy, prochajdy, Mates hotov z babičky, pivko s kamarádama:-) Co víc si přát?:-)))) U našich taky ok, děda už je doma z nemocnice, ale není mu moc dobře, tak snad bude brzo fit… Na výsledky si počkáme až do 15.8. a pak se dál uvidí, co s ním… V Praze se Máťovi moc líbilo, pořád jsme jezdili tramvajema, chodili po nákupech. Největší zážitek byli hasiči, kteří hasili požár u našich na sídláku (hořela stará samoška asi 10 min poté, co jsme přijeli…), to jsme se prostě museli jít podívat:-) Zubař super, zubařka se mu zalíbila a poslechl jí na slovo:-)))) Takže si nechal prohlídnout zuby a dokonce se nebránil ani tomu šťourátku. Má je zdravý a pěkný a my s taťkou taky, takže se zubařem velká spokojenost:-)))) Dostal obrázky a auto a byl spokojenej:-) Akorát má nějakej ekzém nebo vyrážku ve vláskách, od tý Itálie se to občas ukáže a hlavně když je vedro, tak ho to svědí… Vidět to není, jen když si to drbe… O víkendu jsme ho vzali strojkem a tak to na nás pořádně vykouklo… V pondělí to půjdeme ukázat dr. a doufám, že jsme si od moře nedovezli nějakej sajrajt… Záskok dr nám na víkend doporučil heřmánek a řapík, tak budeme večer polejvat lebku - no to bude paráda, páč mytí vlasů není oblíbená činnost…
Taky jsme druhej den bez dudlíka - utrhl se a prostě jinej není… (teda jeden má maminka schovanej novej, pro jistotu koupenej, ale to se neví…) a je to docela náročný… Mates to teda úžasně pochopil, ale má prostě absťáky… Chybí mu. Občas si na něj vzpomene, tak si popovídáme o tom, jak se utrhl. Sice ho teda chce slepovat a spravovat, ale už pochopil, že to nejde… No je to sranda, ale mé nervy jsou napínány… Kňourá, blbě a dlouho usíná, přes den nespí, dneska teda padl, protože brzo vstává a je nedospalej… No není to ale taková hrůza, tak ještě zkusíme vydržet:-) Kdyby to mělo být horší a horší, tak na to kašlu… Radši pohodový dítko, než ukňouranej uzlíček, že:-))))  

Ivko - krásnej depkoidní deníček:-) Věřím, že to musí být šílenej záhul a moc na vás myslím, ať to zvládnete a konečně si budeš moci říct - mám to za sebou, už je líp:-)))) Ono to přijde, jinak by byly plný cvokárny druhomatek a taky i jednomatek, že:-)))) Jsem ráda, že jsem si mohla počíst pocity čerstvé druhomatky a tím se pokusit se připravit na to, co mě možná taky čeká… Jsi hodná, že jsi je takhle pěkně napsala:-) Já měla s Matesem taky pěkněj hormonální uragán, seděla jsem na balkóně a bulela, co jsem si to sakra provedla se životem apod. Milovala jsem ho od první chvíle, ale byly i chvíle, že kdyby někdo přišel, že si ho chce koupit, tak mu ho dám zadarmo:-)))) No a pak smršť výčitek, jaká já jsem to matka, že mám vůbec takový myšlenky… Klasika… No a u druhýho to bude stereo - zanedbávám jedno a pak druhý a na tohodle jsem byla zlá - bůůůůůůů… Asi mě to nemine, ale třeba se ty hormony nade mnou slitujou. A nad Tebou taky:-))) Tak hodně síly a vydrrrrž:-))))  

Lidko - to je fajn, že jsi se ozvala:-)))) A že už se máte líp:-)))) Super, že Nikča je takový zlatíčko a krásně papá, však ona to dožene ráz na ráz:-))))  

Julko a spol. - krásnou dovolenou, ikdyž už se asi smažíte u moře:-)))) Závidím:-)))  

Jůůůů a já už jsem se tak vypsala, že ani dál nevím, co jsem to sakra chtěla. Tak příště, Maty se budí…  

Krásný odpo  

Pískle a Matěj    

 
Krista
Závislačka 4068 příspěvků 29.07.07 10:28

Ahoj ženy,
tak jsem zpět z pobytu v Brně, sice jsem tam pouze luštila Sudoku a starala se o děti, ale ty noci mě nějak zmohly.  Pan Blecha stále rýmuje a nevím, zda je to rýmou nebo hlady, prostě se začíná budit v noci častěji. Takže tomu dávám týden a pak vytáhnu kaši.  

Zuzanka odjela s babi, dědou a setřenicí a bratranci na dovču, no, švagr vybral opravdu šílený hnusný statek, no, ale snad to bude OK.  Je to asi hnusné, ale tak strašně jsem se na ten týden bez ní těšila… Teď je mi zase bez ní smutno, je to těžké. Ale taky potřebuju někdy oraz.  

A tím se dostávám zvolna k tématu deníčku. Iv-ko, tak já se taky přiznám a napíšu to zcela otevřeně. Když se narodil Tomášek, tak jsem byla bez Zuzanky skoro 3 neděle kvůli těm potížím…brečela jsem furt, hlavně strachy, že to malý nepřežije, jednak se mi stýskalo…no a pak se mi vrátila. Taky mi připadala šíleně veliká, úplně jsem zapomněla, jak vypadá, měla jiný hlas (mluvila jako sestřenice), skoro mě nepoznávala, nechtěla se se mnou moc mazlit a byla zaražená. Po 2 dnech začala zlobit a přišlo, to co píšeš, musím říct, že jsem jí místy úplně nesnášela. Hlavně, když chtěla něco udělat Tomáškovi, nebo když se vztekala, jak ona to umí, občas jsem jí plácla víc, než by se mělo a pak mi to bylo děsně líto, ty její smutný očička…naštěstí jsme tu měli ta'tku na pomoc a pak tu byla dost dlouho babi kvůli operaci, takže jsem se držela před nimi, pak zase tak hrůza, jak to zvládnu s nima oběma sama. Strach, že už nebudu mít Zuzanku nikdy tak ráda, že budu nechtě nadržovat Tomáškovi…  

Ale vše se v dobré obrátilo. Jak praví klasik: v dobrém srdci je dost místa pro všechny lidi dobré vůle… Jednou jsem zjistila, že je miluju oba úplně stejně a to můžu říct s úplně čistým svědomím.  A tak to má být.  

MOc tě obdivuju, že jsi s nima sama doma hned po porodu, to bych asi nezmákla.  

Zuzance pobyt v Brně se staršími dětmi velmi prospěl, hlavně pohybově se značně zdokonalila. Taky docela slušně jedla, ale zase se víc hýbala, takže váhový přírůstek asi nebude nic moc.  

TOmášek roste jako z vody. Je takový veselý bodrý tlouštík, samý úsvěm, spousta řečí…  

Jdeme s ta´tkou na oběd s kočárem, tý brďo, vodvaz.  

Pa

KRistýna a spol 

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 29.07.07 12:21

zdravím  

jen v krátkosti - Michal má rybu jaxviňa - nevím kde na tom byl.. říkal že na schodech:o))))) ale jemu se nedá věřit..  takže je jen otázka kdy a ne jestli to chytne i Mates a já:o(((   

Nicméně závidím Kristě optimismus s Kaší… já už 3 týdny přikrmuju a víc než tři lžičky mi nesní…:o(((( nadavuje to jak blázen… zatím jsem zkoušela jen mrkev, a bramboru a kuku křupky, ale dáví všechno… zkusím dát ovoce nebo něco sladšího.. třeba když mu to bude chutnat nebude to dávit…     takže je to hrůza..:o(
Matýno nám začal taky pěkně hubnout… jednak je furt v pohybu (plazí se) druhak nechce jíst, takže defacto jen kojím a třeťak se vytáhl do výšky, takže už začíná vypadat jako člověk ne jako mišelinka  

Jo Kristo a Matěj se v noci taky budí - někdy jen 3× ale většinou tak 5× a někdy i víc…  mě to teda nijak neobtěžuje , nakojím a spím… ale co mě vyloženě točí je jeho usínání.. ukojím k smrti a za 10 minut je vzhůru a řve a řve, takže já furt chodím a dávám kozu… včera jsem ji nedala a zjistila jsem , že mu jde o přítomnost.. že ani tak nepotřebuje pro usnutí kozu, jak někho kdo bude v místnosti s ním:o(     jenže ten někdo musí dělat že taky spí, páč jinak si chce „vykládat“…  dávám mu dva měsíce a pak mu to přestávám trpět…  

tak zatím - taťka nám vaří masiko na zelenině a víně a už to bude hotovson  

M

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15086 příspěvků 29.07.07 15:40

ahojte všem !!!!    hlásí se vám navrátilkyně od móřa :-))    nový deníček mám přečtený, starý taky a fotečky prohlídlé. všechny dětičky, miminka i maminky jsou krááásné !!:-)  

Iv-ko-  pěkný citlivý deníček. už jsem ti psala sms,ale  ještě jednou- gratuluji k Ondráškovi.  

Lidu- at Nikolka roste a sílí !! :-)))  

dnes v noci  ve 3 hod jsme se vrátili z Chorvatska- Istrie.  už máme celkem vypráno, uklizeno, byli  jsme na obědě i na malém nákupu a ted jsou chlapi u tchýně. btw. ta mne nasr..  hned  jak jsme dojeli. měla  nám chodit  větrat a vidím, že OPĚT mi  hrabala do věcí.přerovnala deky, poštáře a dokonce i vyprané prádlo !!!! manžovo i složila a  pověsila. mé tam samozřejmě nechala  :-(((((((((((((((((((((((((((((((((((  

ale  na dovče bylo kráááááásně. manža - kempař ocenil výhody hotelových služeb,animačních programů i bazenů :-)) jinam už asi nebude jezdit. jídla bylo hodně a velký výběr, vč. zákusků a ovoce. animační programy celý den-chodila jsem aqua aerobic s krásnými cvičiteli :-) a štěpa se vyřádil na dětských večerech. pořád chtěl jít na písničky a za holčičkama- v podstatě se od nich nehnul,žádné jazykové bariery ..:-))) také měl půlhodinové solo na parketu a tancoval :-))) opravdu nevím po kom je, my s manžou jsme stydlivci :-))
pláže byly oblázkové i pískové .a velký hit -( už jsem to zaznamenala před pár lety v Egyptě) 50-60leté baby chodí nahoře BEZ !!!  bohužel i chodí, nejen leží  a opalují se :-((((((((    takže shrnuto- bylo tam moooc fine a jediné negativum, dnes jsme nenašli štěpánovy suprácké plavečky. asi jsme je někdě nechali poslední den u auta či na pláži :-(((    nezaznamenala jsem žádný koment od Borůfky či Brnačky. kdepak jste baby ?? :-)    zatím pa Irias + štěpa

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15086 příspěvků 29.07.07 17:19

uuuuf, tak jsem přes hodinu zprácovávala fotky z dovolené a pár jsem jich hodila do alba :-))    ahojky zítra,Irias

 
Ifca1
Echt Kelišová 8703 příspěvků 29.07.07 22:00

Ahoj,  

nedá mi to nenapsat trošinku k Ivčině deníčku, to je prostě realita a pochybuju, že to někdo s druhým dítětem měl úplně pohodový, já sice na druhý teprv čekám ale když si vzpomenu, jak to bylo s Kubou trošku se děsím dopředu, sice nebyly deprase a podobně ale vztek na to jak nic nestíhám, jak se kvůli horečkám a zánětům prsou nedokážu o dítě sama postarat, byla jsem na sebe naštvaná a bulela bezmocí, naštěstí to trvalo jen dva tři týdny, čím dál míń a pak pohoda, teda nestíhala jsem dál, ale už jsem si to tak nebrala:-)...... …jo a taky jsem si nějak představovala jak mě zaplaví ta nekonečná láska jak svoje miminko uvidím a pochovám, no a když se dva dny nic nedělo, tak jsem řekla, že to je asi kravina a přestala jsem se obviňovat že ho dost nemiluju, to zamilování přišlo postupně spíš tím, jak jsem se o něj začala bát a začalo mi docházet, jak by mi bylo kdyby se nedej bože něco stalo a já o něj přišla, dneska jsou chvíle, kdy se nemůžu dočkat, až si ho někdo na chvíli vezme na hlídání a pak se přistihuju, jak na něj pořád myslím a jsem celá nesvá, že není se mnou, prostě to není vončo, Kuba je prostě kus mýho já…  

Ani se mi teď nechce nic dalšího psát, jen mám pro vás tip na dárek pro ty naše mrńousky, kuba dostal k svátku :,-(u modelín a různým načiním, protláčedlama a podobně, takže každej den děláme špagety, zmrzliny, vafle, vánoční cukroví a kuba to všem okolo nadšeně servíruje, jo a na obalu píšou „nekonzumovat, výrobky vypadají přesvědčivě“.-))) jen doufám, že to je neškodný, páč Kuba si musí tý dobroty vždycky trošinku aspoń líznout… …a dneska máme velkj úspěch, povedlo se mu oblíknout ponožku!!!  

tak dobrou  

ivča a kuba 2roky4měsíce

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15086 příspěvků 30.07.07 09:25

dobréééé ráno,    včera večer mi naši sebrali štěpuna, tak jsem dnes slaměnka :-)) … a tady nikdo na pokec :-(((    

Irias

 
iv-ka
Kelišová 5129 příspěvků 30.07.07 09:29

ahoj holky,  

snídám a pokusím se u toho něco napsat:) furt nějak nezbývá čas.  

Díky všem za komentáře a zkušenosti, tajně jsem si myslela, že to tak u mnohých z vás taky bylo, ale jsou to věci, které se moc nahlas neříkají.. tak se mi ulevilo, že jsem v tom nebyla sama.
Jinak u nás dny zvládám celkem v pohodě, jen noci jsou horší - Ondrášek se budí po 3 hodinách, málokdy po 4, což by ještě tak nevadilo, ale Lukin má nad ránem pravidelně každou noc cca hodinový záchvat kašle, už se to dost vystupňovalo a je to vysilující i pro něj a pro mě taky, když ho slyším, jak se hodinu trápí a nemůže usnout.. no zítra budou výsledky krve, protože v krku se nic nenašlo, tak jsem zvědavá, jak to dopadne, jestli bude nějaká alergie nebo co. Přes den je Luki zatím pořád super, brášku pusinkuje a ukazuje mu svoje hračky, když Ondráš brečí, doufám že to dlouho vydrží:)  

všechny zdravím, mějte se krásně (i přes to zhoršené počasí)  

ahoj
iv-ka, Lukin 2r 5m a Ondrášek 10dnů

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19467 příspěvků 30.07.07 10:25

Jen velmi stručně nestíhám absolutně nic ale přečteno mám
Iv-ko - krásný deníček a neboj ono to bude opravdu jen a jen lepší, jinak to přeci ani nejde ;-)  

Na ostatní si dovolím nereagovat, jen se hlásím, abyste věděly, že taky žiju, mám na týden Anetku u tchýně ale to znamená, že celý víkend jsem uklízela jak divá i prach na horních policích jsem dokonce po roce vytřela, jsem v práci na plný týden, takže si aspoň něco napracuju a možná po práci ještě stihnu doma umýt okna (haha to jsou zas nereálná předsevzetí) :-D
Tak já zas pádim
Páčko Sandra  

P.S.: ze soboty na neděli jsem nespala ani hodinu, do 1h pohoda, ale pak jsme měli „menší“ manželskou hádku až do 6h do rána, no ale hlavně že se všechno urovnalo a už je dobře, vlastně spíš líp než bylo před tím

 
Mava
Generální žvanilka 24687 příspěvků 30.07.07 13:22

Ahojky,  

tak se to ráno u nás vypršelo a teď je krásně slunečno. Bohužel na koupání to není.  

O vikendu jsme byli po příbuzných zvát na svatbu. Takže další povinost je za námi. I když tato povinost, byla příjemná.
Dneska jsem vyrazila ráno do města, bez Libiho. No a konečně nepůjdu na svat. bosá. Koupila jsem si botky přesně podle mých představ. Tak už ani nevím co nám ještě zbývá. Stále nemám domluvenou kytku. A ještě jsem nezkoušela svat. účes.  

HAJDULO ve čtvrtek jedu k sestřenici do Všestar, takže v sobotu nebo v neděli bych mohla dojet do Čerčan. Mohli by jsme se zas sejít, třeba na tom hřišti jak minule. Jen nevím jestli to ještě najdu. Bylo to někde za obchodem u nádraží, ne. Dej vědět. Já bych ti pak písla ještě sms.  

Irias foto pěké, dovolenou jste si aspoň užili. Jo a každá tchýně má asi své mouchy :-(((.  

Sandři pracuj, makej, uklízej. A když budeš mít chvilku, můžeš přijet i k nám. Nějak se mi nedostává času, jsem pořád někde v luftě. Jen za poledne u PC a to gruntovat nemůžu, Liborek spí :-))).  

Jo a už jsme se asi 100krát dívala na naše snubáky, jsem fakt vandná.  

Marťa+Liborek

 
Pisklatko
Kelišová 6281 příspěvků 30.07.07 14:43

Nazdárek,  

Mavo - gratulace k úspěšně zvládnutým předsvatebním přípravám:-)))) Nás čeká svatba mého bráchy za 14 dnů, tak se moc těšíme:-))) Prohlížení snubáků si moc užij, páč až ho budeš mít na prstíku, tak už to nebude tak „předsvatebně“ úžasný:-)))) Bude to sámo krásný, ale před je prostě před:-))))  

Irčo - vítej z dovolenky:-) Fotky jsou moc krásný, měli jste se očividně parádně:-) Plaveček je škoda, jsou fešácký…  

Sandři - jen to prosim Tě s tím úklidem nepřeháněj:-)))) ať si neublížíš:-))) Užívej bez prtěte a hlavně, že je vzduch doma po probdělé noci vyčištěn:-))))  

Víkend u nás super:-) V sobotu jsme vyrazili po nákupech a v pátek dovezou nové postele, matrace, skříňky a knihovničky do dětského pokoje:-))) Huráááá konečně jsme se k tomu rozhoupali:-) Ještě posehnat pěkný povlečení, závěsy+dekoračky okolo postelí, protipadací zábranu a nějaký ty drobnosti a dětskej pokojík bude hotov:-)))) Ještě taky posehnat nějakej malej pc stolek, ať můžeme dát pičítač do obýváku a bude to:-)
Mates je pořád bez dudlíka, už je mnohem lepší, usíná o trochu líp, tak uvidíme jak dál:-) Jsem ráda, že to šlo a pořád jde, jakž takž… Odvaz to teda není, ale totální průser taky ne…
V neděli jsem se pustila do lednice a mám konečně odmrazeno, protříděno a vycíděno, tak jsem taky spokojená:-) Ovšem super odpolko, když jsme vyrazili na rodinnou prochajdu, tak začalo chcát a chcalo až do noci… Takže jsme zkejsli doma, ale byla pohoda, hráli jsme si v pokojíku všichni tři:-))))
Dneska zážitek, ve vedlejším baráku hořel byt…Brrrrrrrrr, chůďata ti lidi… Jsou tedy nějaký pochybný, už několikrát tam zasahovali policajti, drogy, chlast, skoky z okna a tak… ale i tak s nima soucítím… Ještě že se nikomu nic nestalo… Takže Mates naprosto zaujat hasičema a jejich zásahem… už podruhé během 14 dnů, nějak jsou nám ty požáry v patách, nebo co? Taky jsem si hned vzpomněla na Tebe Irčo, jak Ti tudle mrazilo kvůli tomu plynu, mě mrazilo dneska…
Matesův ekzém v hlavě už není vidět, po polejvání heřmánkem se to krásně zklidnilo a taky není vedro… K dr jsme nešli, páč jí ani nemáme co ukázat… Koukala by na mě jak na blázna, páč tam fakt Mates už nic nemá… Tak budeme řešit, až se to zase objeví… tzn. až začnou vedra, tedy jestli nás ještě nějaký léto vůbec čeká… snad jo:-)))  

Tak krásnej den  

Pískle s Máťou

 
Krista
Závislačka 4068 příspěvků 30.07.07 15:35

Zdar ženy,
tak si užívám volna. Zuzanka mi sice chybí, ale na druhou stranu je fajn, že si místo oběda můžu dát párek v rohlíku na ulici, oběhnout si obchody atp  

Pan Blecha mi ovšem ledacos kazí řevem, prostě se dost často  nespokojí s kočárem a chce čučet, takže jsem ho dnes v tramvaji vezla na klíně. Ach jo. Teď se mi snaží mlátit do klávesnice.  

Mako, přestaŃ mě strašit s příkrmama, já už jedno nejedoucí dítě mám, tak doufám, že druhé bude bez potíží.  

Zjistila jsem, že týdenní pobyt v Brně způsobil přírůstek mé váhy o 1 kg. Takže asi budu muset skončit se svýma šlehačkama a špekama. Škoda, bylo to prima.  

Mavo, ty tu svatbu ale prožíváš! To je pěkné  

Iri, vítej z dovolené, je prima, že jste si to užili. Doufám, že ti tam Toma nikdo neznásilnil.  

A jejda, Pisklíkovi jsou bez dudáka? Tak to už bude Zuzanka asi poslední co? Na spaní… no, dáme ho až čertovi.  

Nechám Blechu, a't vám něco napíše:
hn n hjjbj.   jhgvb                       gf                              nbbbbbbbbbbbb­bb                                  bgvfxc                              Šikovný chlapec.  

Zítra začnu plnit své novoroční předsevzetí. Jdu cvičit pilates.  Taťka si zababysituje.
Mějte se krásně!  

Kristýna a pan Blecha    

 
skrolan
Extra třída :D 12143 příspěvků 30.07.07 21:11

Ahoj zeny.
Vitame Irias od mooore. Podle komentu jste si to pekne uzili, vid? To je dobre. Dostala me ovsem tva tchyne / ze se hrabala ve vecech a dokonce poskladala manzovo pradlo a tve ne. Me by asi urvalo. ja bych penila jak besny pec. Do prcic. Svata trpelivost, mas muj obdiv.
No a Stepula / hereeeec. Mozna i ve vas je nekde ta exhibicnost skryta, co? hihihi  

Piskle, Matymu gratulace k nedudlikovani, sikulkaaaa.  

Kristo, teeeeda, pan Blecha je ale spisovatel. Dudel neres, casu dost.  

Od nas:
Mame ted na tyden neter {16 let} . Je fajn. Holky si moc rozumi,k takze prazdniny jsou vzdy fajn. Dominika je jeste v deliriu z tabora, pry si to tam fakt silene moc uzili a klido by tam jeste byla mesic.  Donesla spoustu blbustek a diplomu a zazitku. Tak jsem moc rada, ze si to takhle uzila.
Kubik nam roste pred ocima, ale krucis, mam pocit, ze je to cim dal vetsi raubir. Kdyz je jen se mnou, je to zlaticko, dospelak, rozumny, da si rict, ovsem ted s dvema holkama v pokoji, je to proste kluk, raubir jak das. hihihi  

V patek jedeme na tyden na Slovensko. Uz se desne tesim. Koukneme rodinu a vsechny zname.  

Tak zatim a uzivejte prazdniny.  

Eva a  Kubik a Dominika a Mirka a Standa

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15086 příspěvků 31.07.07 08:10

dobré ráno,    díkY všem za přivítání :-)., stále jsem v aklimatizačním stádiu…  

SANDRO- doufám,že už je pěkně čisto po buřině :-))  

Mavo- jen si užívej předsvateb. příprav a hlavně, že jsi v klidu. fotečky jsou pěkný, vč. obleku !!!  

Pískle-  pak fotečky nového pokojíčku, určitě se musí líbít. a s tím požárem, fuuuuj :-(((( nespala bych  

Kristo-  pan Blecha pěkně píše, je to šikulka :-)           ad dovča- mažnu mi nikdo neznásilnil, byli asi naoboje :-)) ale mne balili domorodci i rekreující,man­ža pak  i žárlil :-)) prý se na ně nemám smát… v mém věku dost uspěch !! :-))    Skrolan- užij si dětiček. já už přemýšlím na září- práce, školka… poslední měsíc volna !!!!    zatím pa,Irias + š.

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 31.07.07 10:59

Ahojky,  

Irco, vitej zpet :-) jak jste uzili pasky?  

Mata

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15086 příspěvků 31.07.07 12:14

 Máto- zkusili jsme je do moře,ale to štěpán řval, že chce kačenu ( nafukovací s křížem),ale  v bazenu měl 1-2 pásky a super. všichni po nás koukali, protože to nikdo neměl. všichni jen nafukovací rukávky.. amatéři :-)))))))))))))) i.

 
Krista
Závislačka 4068 příspěvků 31.07.07 12:50

A jéé, okurková, ještěže je tu Irias!  

Já si užívám, pane, včera jsem toho vyřídila…rodičovský příspěvek(chachá, v červenci jsem fakt vydělala!), kožní, různé nákupy, žehlení, sex (v posteli!)…  

Právě jsem poobědvala polévku Yum Yum. Doufám, že tím neotrávím pana Blechu.  

Dnes jsem zaběhla s malým na ORL, páč máme pořád rýmu…no nic na nás neshledal, udělal výtěry, odsávat odsávat a to pouze vysavačem, pobyt často mimo Prahu (hahá, všechny naše babky bydlí ve městech).  

Tomášek radostně výská a cpe se plínou. Je to jeho nejoblíbenější hračka.  Včera učinil něco jako pokus o otočení. No, neřeším to, vzpomínám na Zuzanku, jak se sotva otáčela a  Erik od Borůfky už pomalu chodil…a dnes je to buřt.
Teda ale piští děsně, ukecanej je, asi po taťkovi.  

Zuzanka si užívá v prasečáku. Švagr sehnal fakt super ubytování, dost jsem se nasmála…prasečí statek. Smrad, bordel, mouchy (Zuzanka hlásila do telefonu)…  

Jo, dcerka mi dost často říká Kristýno nebo teto. Ach jo, pobyt  v Brně učinil své. Já jsem přece MAMINKA.  

Tak jo, jdu přebalit synka a něco zase porobit. Ale fakt se neválím, jsem pilná jako včelka. 
Dnes večer jdu na ty pilates, tak jsem zvědavá.  

KRistýna a panáček        

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15086 příspěvků 31.07.07 13:56

 Kristo- synátor nám BĚŽNĚ  říká Tomiku nebo Irenko :-))))    a jeho nyní nejoblíbenější věta  CO TO ŘÍKÁŠ, MAMINKO ( TATÍNKU, BABIČKO…) ???? I.

 
Borufka
Kelišová 5356 příspěvků 31.07.07 22:28

Ahooooj holky,

tak jsem zpátky z chaty, ještě bysme zůstali ale vyhnala nás zima. Bez vody a tepla to tam už fakt nešlo, koupala jsem je v neckách vodou ohřátou v hrnci a vůbec to byla bojovka jak hrom :-) Výletovali jsme jak se dalo takže zážitků máme spoustu. S Erikem jsme začali hrát Domino a Pexeso, jde mu to super a je při tom sranda, doporučuju. Nemám přečtené komenty tak sorry ale vůbec nevím co se událo za tu dlouhou dobu nového.

Deníček jsem četla, je to citovka :-) Tohle Iv-ko neznám. Zastávám po zkušenostech v okolí názor že nejhorší věk na druhé druhé dítě je mezi 2-3 rokem toho prvního (těhule prominou :-)). Erikovi bylo ani ne rok a půl a ještě ho tak nevnímal jako konkurenci. A Adam byl jako mimčo zlatíčko, zapadl hned a ani já jsem takovéhle pocity neměla.

Zato teď je Adam řvoun a vztekloun. Hned po návratu jsem přestěhovala Adama k Erikovi do pokojíčku a zároveň jsem ho odstavila. No takovou hrůzu jsem nečekala a to jsem kojila už jen večer v noci a ráno. S Erikem nebyl vůbec problém, ze dne na den spal celou noc. Ale Adam řve jak tur, sápe se mi pod triko a když nedám tak je prohnutej v luku a mlátí kolem sebe jak šílenec. Sunar nechce, když už trochu vypije tak ho plive.Je to teprve druhý den, včera v noci jsem vyměkla a dala jsem mu ale dneska nedostane ani ťuk. Jinak je ale prdelka, dává krásně pusinky a strašně rád se mazlíkuje :-)

Jdu ještě něco přečíst a půjdu spát
Borůfka

 
Krista
Závislačka 4068 příspěvků 01.08.07 09:22

Dobré ráno ženy,
tak vida, jsem tu zase skoro sama?  

Jen musím poreferovat o svém včerejším cvičení. No fakt jsem se nasmála. Cvičil s námi Karel, na kterém mi vadily především oholené nohy a pak paní s pěknou postavou, myslím, že se mi představila jako Erika. Oba tak 45-50. Zeptali se, jak se jmenuju a hned si to zdrobněli, takže jsem se stala KristýNkou. Se mnou tam byla taky Danuška a Hanička a jiné paničky, celkem asi 8 lidí, včetně Honzíka.  S Hon­zíkem něco očividně nebylo v pořádku, měl takový ten meditační pohled, no prostě mišuge, takový ten, co hodně medituje, chodí do čajoven, brblá si ooommm a tak.  

Hned začátek cvičení - „Vtáhněte přítelkyni“ - paní Erika se ke mně přitočila a špitla „Vagina!“. Moc mě zajímalo, jak si s „přítelkyní“ poradí Honzík, ale nebyl na to čas.  

Pak už to bylo docela náročné, pořád myslet na vtažené břicho, dýchání a do toho dělat nějaký pohyb. Erika kolem nás poskakovala a opravovala nás, hlavně začátečníky, takže individuální přístup, tak jsem si to představovala. Je to asi přesně to cvičení, co teď potřebuju, žádné poskakování, při kterém mě bouchají prsa do obličeje a zafuním se. To až se dostanu do kondice. Snad mi to pomůže i na bolavá záda, měla jsem z toho dobrý pocit.  

Pan Blecha moje nadšení pro dvouhodinový výlet nesdílel a taŤkovi přes veškerou snahu hodinu řval v náručí. Přesto jdu ve čtvrtek zas.  

Tak zatím pa, dnes mám oběd s jednou známou, snad mi ho mimino moc nepokazí.
Kristýna  a pan Blecha hemžící    

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15086 příspěvků 01.08.07 11:35

ahoj Kristýnko !!!    tak si tu budeme  psát ve dvou nebo si zapni ICQ :-))) jsem dnes zase sama doma,malý je u tchýně, už 3. dne cestuje p babkách  

já  b yla konečně na úřadech a i o prázdninách tam bylo plno,ale šlo to celkem rychle.  ještě nějak ???ukončím  rodičák a pak nákupy věcí do školky. dostali jsme seznam s modelínou , pastelkama a pod. taky si vyřídím šalinkartu a budu už PLNĚ PRACUJÍCÍ  :-)  

Kristo- pobavila jsi mne se cvičením. to byl ten pilátes ? já na něj po porodu též chodila. na začátku jsme se NORMÁLNĚ  rozcvičili aerobicem a pak dali vleže pilátes.. ale bez vagín apod :-))))))))))))))))))  je dobrý ten individuál přistup s opravou chyb,ale uplně NESNÁŠÍM  osobní kontakt s někým jiným. na dovče jsme se u konce aerobicu drželi za ruce a pak si masírovali záda, grrrrrrrrr tohle opravdu nemusím    

jak jsem líná, tedy pohodlná :-)), tak jsem dostala šílenou chut na smažený květák a už se  vaří… na mě velký uspěch !!!    tož bab y, pište…:-)) Irias

 
Kris
Kecalka 355 příspěvků 01.08.07 12:11

Ahoj holky,
tak si tu musím postěžovat - nakazila jsem se tu nákupní horečkou a už jsem na MMB pečená vařená a nakupuju podzimní a zimní věci. Už mám mikinu a zateplené kalhoty a teď jsem Vojtíškovi objednala druhou mikču a zateplený komplet (kalhoty, triko, vesta). Zatím jsem se všema věcičkama moc spokojená. Tu první mikinku už dokonce nosíme, jak se teď ochladilo.

S bytem a stěhováním je to fakt na štíru. Už z toho opravdu blbnem. Je 1. srpna a my furt nevíme, kdy nám byt předaj. Ještě nemáme ani podepsanou kupní smlouvu. Takže asi skončíme na nějakou dobu u tchánovců. :-(
Začínám z toho mít cestovní horečku - pěkně už všechno zas balím do krabic.

Taky zítra máme s manželem to výročí svatby - čtvrté. Nicméně slavit budeme až v pátek - Vojtíšek bude spát do soboty u mých rodičů. Tak si užijeme trochu volna - už se nemůžu dočkat až předám manželovi ten svůj dárek - určitě bude valit bulvy. Zaplatila jsem nám víkend v Londýně, tak snad se mu to bude líbit. Moc touží se tam zas vrátit a já taky.

Joj, to jsem se rozespala. Tak zatím pa
Kris a Vojtíšek (skoro 2 a půl roku)

 
iv-ka
Kelišová 5129 příspěvků 01.08.07 13:09

ahojky,  

dneska se mi podařilo o půl 11 vyjet s obouma dětma poprvé na výlet do města:) snad chytnu cvik a někdy vyrazíme i včas. Chtěla jsem Lukinovi sandále, ale nemají jeho velikost:( nějak z těch prvních vyrostl.  

Zdravím navrátilce z dovolené, Irias i Borůfku, obě dovolené mají něco do sebe, i moře i chata:) k moři snad vyrazíme příští rok s oběma dětma a na takové chatě bez elektřiny a bez vody jsme byli s Lukinem týden, když mu byli 4 měsíce, na Vranovské přehradě a bylo to super:)  

Kristo, dost jsem se zasmála nad tvým cvičením, fakt super, vagína nemá chybu:D já zatím cvičím doma, s pásem přes břicho a to pouze šikmé břišní, musím je cvičit 3 měsíce a pak teprv můžu přímé břišní… uvidíme, jak to dlouho vydržím, ale vzhledem ke stavu mého břicha by to chtělo..  

Nevím jestli jsem to nepsala, ale čeká mě s Lukinem vyšetření na ORL a pak alergologie, ten kašel co má už měsíc, je zřejmě alergický, takže jsem zvědavá, co zjistí a hlavně co nás čeká všechno za vyšetření:(  

končím, kojím Ondráše
ahoj 
iv-ka

 
iv-ka
Kelišová 5129 příspěvků 01.08.07 13:12

jo a Kris, s Londýnem je to super dárek, nejradši mám cestování:)  a s bytem vydrž, pak budete vzpomínat na ty fofry před stěhováním s úsměvem:)  

iv-ka

 
solcka
Kecalka 243 příspěvků 01.08.07 13:35

Ahojky všici,

Ivko: moc pěkný deníček. Hned jsem si ho schovala, bojím se, že se mi za pár měsíců bude moc hodit. Kéž by mě to minulo. A když už to budu muset absolvovat, tak ať se to aspoň zkrátí jen na šestinedělí.

Irias: vítej zpět. Je fajn, že jste si to užili. Na fotečky jsem ještě nejukla, hned jak dopíšu, tak vše napravím.

Kris: napiš jak jsi překvapila. Brácha mě pozval v říjnu do Londýna, žije tam už asi 2. rokem. Dostala bych to jako dárek k nar. včetně letenky, jen Jakub by si to musel uhradit. Moc by mě to lákalo, ale nevím, jestli to můžu v těhu risknout. Můj dr. není těmhle věcem vůbec nakloněn,takže podpora od něj žádná spíš naopak.

Kristo: prima zážitek na cvičení. Docela by mě zajímalo, jak to Honzík vyřešil s přítelkyní. Chvilku jsem tady taky chodila na pilates, ale nikdo nás nechodil kontrolovat, takže si myslím, že většinu cviků jsem nedělala správně. Nějak jsem si neuměla zkoordinovat výdechy a nádechy.

Borůfko: hned jsem se chytla na pexeso a zkoušela jsem ho s O. hrát. Je to nad mé nervy, připadá mi, že je na to ještě malý, nemá na to trpělivost a já potom s ním. Jak jste to s Erikem zvládli?

O víkendu jsme se vrátili z našeho tábora. Pro děcka to bylo super, byly od rána do večera venku. Pro nás už to bylo trochu horší, spali jsme vždy po dvou v chatce, takže jsme se navzájem budili. Kupodivu děti byly v pohodě, ale já jsem slyšela každé zakňourání jednoho nebo druhého, takže jsem o víkendu odpadla a doma jsem všechno naspávala. Včera Ondra dostal teploty, takže jsme strávili den doma. Dneska už nic, tak nevím co to bylo. Pro jistotu jsme ještě dopo zůstali doma, ale odpo. už pomažem ven. Doma to je s ním k nevydržení. Nejhorší je, že stále vstávačka kolem 5:30 a pak celé dopoledne zívá a většinou je protivka. Proč si ráno nepřispí?! Nechápu to.
Začala jsem trochu pomáhat kamarádce v práci, takže přes poledne, když spí, tak sedím u PC. Je hrozný jak jsem odvykla, stále se dívat do čísel a něco kontrolovat. Byla jsem z toho docela zmožená a při tom to člověk dřív dělal každý den.

Jdu se ještě podívat na fotečky. O. spí už od 11:30, takže za chvilku bude asi vstávačka.

Hezký den

Petra

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 01.08.07 13:55

ahoj,

tak se taky hlásím po další dovolený. Byli jsme s kámoškou a jejím raubířem v chatičce na Živohošti a bylo to dost náročné. Mé hodné a klidné dítko (chtěla jsem udělat smajlíka, ale oproti tomu druhýmu klučinovi byl fakt hodnej a klidnej) a kamarádky Kubík - vztekloun a rváč, pořád jsme je musely hlídat. Kuba Ondráše neustále bouchal, štípal, škrtil a to je mladší! Ale pak se to celkem zlomilo, Ondráš mu to začal oplácet, takže už si Kuba tak nedovoloval, ale stejně to byla síla. S kámoškou jsme si to ale stejně celkem užily, pořádně jsme si pokecaly a hlavně si odpočinuly od chlapů a od vaření :-))
Vrátili jsme se už v sobotu, ale v neděli jsme byli s taťkou na výletě, v pondělí jsem vybalovala a prala, a teď tu byla 2 dny moje mamka, aby si užila Ondráše, než zase v sobotu odjedeme.

Taky mi psal šéf z práce, jestli bych nechtěla nastoupit…tak jsem mu napsala, že nechtěla :-))

Lído, popis porodu dobrý, ještě jsem zvědavá na ten od Ivky. Jinak je super, že takhle všechno v pohodě stíháš.

Ivko, jsi kabrňák a všechno zvládáš skvěle a neboj, za chvíli bude fakt všechno úplně v pohodě.

Mavo, ještě jednou se omlouvám a moc mě mrzí, že se opět mineme. Budete to muset naplánovat zase na podzim - další kolo :-))

Kristy, neboj, nejste poslední dudlíkáři. Já chtěla zrušit dudlík asi před měsícem, ale pak jsme odlítali na tu dovču a Ondráš nemohl zabrat, potřebovala jsem, aby spal, tak jsem mu ho šoupla a od tý doby ho má pořád. Asi to vypadá taky na ty čerty… Jo, a že Ondráš mně říká Hani a taťkovi Dane, je úplně normální, děsně se tím baví.
Jo, Kristo, prosím tě, nemáš www stránky na ten obchod s metráží na Nákladovém nádraží Žižkov, jak má tam odtud Lucka ty závěsy v děcáku? Chystám se koupit nový… díky.

tak zase pa
Hanka

 
Pisklatko
Kelišová 6281 příspěvků 01.08.07 14:56

Nazdárek ve spolek,  

Kristo - nebój nejsi tu sama:-))) Se cvičením jsi mě pobavila, hlavně těma lidičkama tam:-)))) Hlavně, že Tě to baví a držím palce, ať dlouho vydrží!  

Irčo - téda, koukám, že už jsi skoro připravená pracující matka:-)))) Tak ať se zadaří i ty poslední přípravy:-)  

Kris - s bytem nebój, pak to bude ráz na ráz a ani se u rodičů neohřejete:-))))  

Ivko - téda ty jsi šikula:-) To my se běžně vyhrabáváme dopo ven kolem 11 a to jsme jenom 2:-)))) Se dvouma si to ani nedovedu představit:-)  

Vítám všechny, co se vrátili z chat bez vody i s vodou:-)))) Jé, taky bych si dala zase pobyt někde mimo:-) Nás to čeká až po svatbě, tj. koncem srpna/začátkem září a zase na chalupě u našich… Ještě si mezi tím asi hodíme prodlouženej víkend v Pardubkách… Ale do tý svatby jsme doma… No ono to počasí zatím nic moc, tak mi to ani nevadí… A Máťa je poslední dobou zatíženej na děti  a jejich společnost, což se dá skvěle praktikovat tady…  

S dudlem to fakt byla náhoda, páč se rozbil a rozhodli jsme se to zkusit a jak jsem psala šlo to… Ve slabých chvilkách jsem vydržela a ten schovanej nedala… Sama jsem překvapená… Taky bychom ho měli pořád, to si nemyslete! A myslím, že i dýl jak do Mikuláše:-))))  

Včera jsme podnikli velkej výlet do Prahy a bylo to super, teda hlavně Máťa byl zlatej. Zařídili jsme všechno, co jsme potřebovali, tak jsem ráda… Byli jsme se podívat na ojetiny do bazaru a měli tam jen shnilotiny, tak to ještě promyslíme… No nic super na to naše rozježdění nechceme, páč to utrpí takovejch šrámů… ale extra hniloba to taky bejt nemusí… No jo ty Feldy prostě hnijou víc…
V noci Matese pokousal nějakej divokej komár na ruce, že měl oteklej celej palec, tak jsme dopolko léčili - chladili mraženou zeleninou, mazali Fenistilem a byla sranda, jak Mates spolupracoval… Teď už je to dobrý… Mě nedávano taky jeden divokej málem sežral jednu půlku zadku… Ještě že neni vedro, to by se asi v plavkách nevyjímalo moc gut:-))) pěkně jsem si to totiž rozškrábala…  

Hajdulo - tak hlavně, že si to nakonec Ondra nenechal líbit:-))) Jó jo, už ti naši prckové nejsou mimina a taky jsem občas jak na trní, když se to na písku mele:-) A také se přidávám s prosbou na Kristu na kontakt na tu metráž… Chystám se taky na ty závěsy a dekoračky do pokojíku, tak ojuknu, dík:-)  

Tak se mějte krásně, M po o nespal a začíná se nudit, tak razíme ven.  

Pískle s Máťou

 
Dana26
Echt Kelišová 9075 příspěvků 01.08.07 19:45

Ahojky,jsem na návštěvě a nestíhám kopírovat.Psala jsem, vám do starého deníčku.V sobotu se hlásím,už je mi smutno

d.

 
skrolan
Extra třída :D 12143 příspěvků 01.08.07 20:08

Ahoj vsem a hlavne navratilcum z dovolenych.  

Standa vzal vsechny deti na bazen, tak mam chvilku pro sebe a pro pradlo a pro vareni a....... ale ne, celkem si to u toho uzivam.  

Irias, nerozmyslis si to jeste s tim CHOZENIM DO PRACE? Kruci holka, co na tom mas? hihihi  

Vem si priklad z Hajduli / strucne, vecne / NECHTELA. Hani, to se mi libilo.
Mimochodem, co postylka, rozlozila se bez problemu? To jsme ale neschopaci, co?
Jo a ten Kubik, nepsala si to o nasem Kubovi, co? Chvilema se mi zdalo. hihihi. Neboj, Ondrasek bude aspon otrlejsi a pak vsichni Kubove: TRESTE SEEEEE.  

Kris. Vydrz. S bytem to nebude urco az tak zle , no a to vyroci, holky nestvete me s tim Londynem, Kris, Solcko, ja chci takyyyyyyyyyyyy.  

Kristyno, pobavil me koment o cviceni. Dobryyyyyy. Ja mam pritelkyni? Slusela jsem hodne nazvu, ale tenhle vede. No, nekdy se jako kamoska fakt netvari. hihihi  

Jdu doveset pradlo, zitra hodime Mirku na vlak, pak vecer pobalim a v patek alou na Slovensko.  

Mejte se krasne, jestli se tu uz nedostanu, tak krasny slunickovy tyden / pristi.  

Evacompany.

 
iv-ka
Kelišová 5129 příspěvků 01.08.07 20:08

dneska ještě jednou já:)   úplně jsem zapomněla na ten můj porod, tak jestli to někoho zajímá:  

týden před termínem mi dr. v porodnici řekla, že je Ondra velikej a bylo by lepší vyvolat porod na termín, když do té doby nic. Změřila Ondru na 3900g. Byla jsem pozvaná na 19.7., tj. den před termínem na kontrolu a případné vyvolání, nebo vyvolání další den.
19.7. mi jinej dr. řekl, že vyvolání není až tak nutné, nejdřív že se přeměří miminko, ale klidně  by to ještě nechal další týden.. no po přeměření změnil názor:) Ondra zase povyrostl, UTZ ukázal 4150g, tak si mě tam nechali. Udělali mi ten den zátěžový test = oxytocin do žíly s cílem vyvolat kontrakce, aby mohli na monitoru sledovat, jak se bude Ondra v břichu cítit při porodu, jestli nebude nějaký problém. Test proběhl v pořádku, akorát mi vyvolal křížové bolesti zhruba 1× za 20min, které trvaly až do večera a byly celkem nepříjemné. Naštěstí jsem tam byla sama na pokoji, takže jsem chodila a nadávala z plna hrdla:) večer jsem si nechala dát čípek proti bolestem, abych usnula a odpočala si před porodem.  

Ráno jsem teda byla nachystanější, ten test tomu trochu pomohl, ale prý nic moc. Takže mi o půl osmé zavedli tabletu na vyvolání s tím, že do půl desáté by se to mělo rozjet, když ne, tak dají další tabletu.
Asi za hodinku už jsem cítila kontrakce v podbřišku, které se celkem rychle zintenzivnily.. v 9 hodin jsem volala Radkovi, aby radši už dojel:) no o té půl desáté jsem měla kontrakce dost hustý, v podbřišku, s asi minutovou pauzou, i když mě přišlo, že skoro žádná pauza není. Tak mi šoupli ještě půl tabletky, prý aby se to nezastavilo:) ale to Ondra nehodlal dopustit:) v deset už jsem byla na pokoji a řvala jak tygr při každé bolesti, byl to hnus. Taky bylo super, že mi porodní asistentka sdělila, že mám sice velký bolesti, ale děloha nic nedělá, prostě jsem se neotvírala.. to bylo v těch deset.
Pak jsem jim zdrhla z monitoru asi na půl hodinky do sprchy, pak klystýr, a najednou v 10:45 maminko jste na 6cm, protrhneme vodu a jdeme na to.. no a v 11 hodin jsem dvakrát zatlačila, zařvala jak tur a Ondra vylítl jak špunt ze šampáňa :) oproti prvnímu porodu s Lukinem mi ho dali na břicho, bylo to moc krásný a protože to proběhlo tak rychle, tak si i všechno pěkně pamatuju, s Lukinem mám ten konec trochu v mlze..
takže v papírech mám překotný porod, protože během hodinky jsem se otevřela až k porodu.  

tak jdu večeřet, zatím ahoj  

iv-ka

 
Borufka
Kelišová 5356 příspěvků 01.08.07 21:41

Čauky,

iv-ko no vidíš, pohodička brnkačka, porod jak víno :-))) Taky mám z druhého porodu vzpomínku že to byla jedna velká nepřetržitá kontrakce bez přestávek, naštěstí taky kratší než první porod ale hoďka to teda nebyla :-)

Solcko mám pexeso s pohádkama, vyberu vždycky jen tak 8 párů, celé je na moc dlouho a to nevydrží. A jinak to jde bezvadně tak 3-4 hry odehrajeme normálně, pak u toho už blbne. Ale fakt si krásně pamatuje co kde je a ty první hry si vychutnávám :-)

Holky pomoc s tím sunarem, měla jste některá problémy že děcko nechtělo UM po odstavení?? Zkoušela jsem banánovej sunar, Nutrilon, z lahvičky s dudlíkem, s pítkem, z Jupíka ale je zaseklej a nedá si.

Dneska jsme po dlouhé době zkoušeli zase kolo a už to vypadá docela nedějně, možná si ještě letos zajezdí.....chacha a Adam už ovládl odrážedlo, budou další zničené boty.

Jdu se vrhnout na manžu, dlouho jsem ho neviděla a mám absťák :-)
Borůfka

 
Olda
Kecalka 356 příspěvků 01.08.07 22:14

Ahoj zase po dlouhé době
Ivko porod super, ale je mi z toho rození nějak nevolno a uplně se mi to dole blokne, takže já jedině císařem, jinak to špatně dopadne. nekecám fakt by do mě tedka nešel strcit ani prst :(
Uplně se mi vrátili už vytěsněné vzpomínky na moje uřvaný období, pač sem se nemohla rozkojit a v porodnici to byla samá kráva samozřejmě.  

borufko ty si měla akci Apalucha? s šípkovým slazeným?
na mlíko se mi Vítek vrhnul až s báječným objevem brčka, obávám se že nezbývá než zkoušet,
ale že se ten tvuj manža má že se na něj tak vrháš ,)ú))  

Irias píšu si istrie do deníčku s tipy na dovolenou :))) foto super ¨

Sandro? jak můžete debatovat 5 hodin  v kuse? Nebo to bylo i s tím domlouváním? :))))  

Já sem ted porád v práci a v neděli se jedeme zase dovolenkovat na týden do Londýna
hlavně tam chci pořádně nakoupit, tak držte palce :))  

ozvu se za týden a čekám samé positivní komentáře, že Ivi? :)))  

Olda    

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama


Reklama