Jarňulky 2005- Náš ,,babinec,, v Egyptě

Rodičovství

Milé Jarňulky, Tak jsem se rozhodla že se s Vámi podělím o naše zážitky z dovči v Egyptě.Jak víte, dovču jsem dostala jako dárek od mojí mamči a jelikož jsem matka závislačka a Emmi dcera závislačka (nejen na koju) tak jsme se domluvily že uděláme ,,babinec,, aneb třígenerační dámskou jízdu...

Výběr hotelu mamča nechala na mě… Měla jsem pár tipů s kterými jsem zašla do cestovky k námi oblíbené paní a nechala jsem si poradit… Výběr padnul na Aqua Blu resort v Hurghadě.
Datum 5. -12. 3. 2010.

Užívala jsem si přípravy, včetně balení. Opravdu je rozdíl balit 4 lidi a nebo jen 2. Navíc oproti minulé dovči u moře odpadlo vláčení cestovní postýlky. Což bylo pro mě velké plus. Měly jsme tašku na kolečkách, sportovní tašku přes rameno, kočár, příruční tašku do letadla…

Na letiště jsme dorazily předpisově - 2hodiny před odletem, ehhm hned nás zpražila paní z CK, že letadlo kvůli mlze nemohlo plánovaně odletět z Hurghady a bude mít tak 2h. zpoždění. No co se dá dělat… Dostaly jsme nějaké kupony na kávičku a nějaké mňamky, takže jsme se rozloučily s chlapama (Štěpkou, Zdendou a bráchou) - ti už se těšili na svoji , , pánskou, , jízdu. A když odjeli, začala nám dovča. Čekání na letišti nás nerozházelo, Emmi si hrála v dětském koutku a nám to uteklo klábosením. Nakonec jsme odlétali místo v 11:05 ve 14:45h. Emmi chvíli po vzletu usnula, takže jsme vklidu poobědvaly a pak relaxovaly. Když jsme nasedaly do letadla v Mošnově, bylo venku nějakých -5st. Když jsme za 4hodiny vysedaly v Hurghadě, bylo venku nějakých 25-30st. - docela síla :-)

Po nezbytných procedurách-pasy, víza, kufry… jsme se dostaly k našemu pidi autobusku, jelo s námi asi 15 lidí. Jely jsme asi max. 15min a byly jsme v našem resortu. Tam nám dali klíče od pokoje, a že máme jít. Kufry nám tam dovezou. Takže jsme šli hledat naše ubytování. Chvilku to trvalo než jsme se zorientovaly ale našly jsme to. V přízemí menší vilky, hned u vyhřívaného bazénu-PARÁDA. Dovezli nám kufry, převlékly jsme se a vyrazily na véču. Dala jsem si hovězí, knedlo a červené zelo :-) Skoro jako doma :-) Trochu jsme prošpionily okolí a šly do hajan. Spalo se nám tam skvěle, žádné rušení nebylo, měly jsme obrovské letiště spojené ze tří velkých postelí :-)

Ráno nás čekala schůzka s delegátkou(moc příjemná slečna), nezbytné info -co kde a jak… a pak po snídani hurá na pláž… Než jsme se zorientovaly musely jsme vzít zavděk lehátky dále od plážové restaurace… moře bylo docela studené, ale byly jsme spokojené že se můžeme vyhřívat na sluníčku a Emmi hrabat v písku :-)Později odpoledne se uvolnily baldachýnové pelíšky u restaurace takže jsme se tam přesunuly a už jsme zjistily kde leží naše , , STRATEGICKÉ, , místo :-) Blízko restaurace, moře, sprchy a wc :-)
Další dny už se jako zázrakem moře velmi oteplilo a Emmi málem narostly blány mezi prstama, byla pořád ve vodě. Jen jsem s ní došla z moře a už naháněla babi, ať s ní jde :-)
Naše , , strategické, , místečko nám , , držel, , klučina co tam pracoval u plážového servisu. Dala jsem mu hned druhý den 2 eura a pak už na nás mával a chystal lehátka , jen jsme vešly k pláži. Úplně nadšená jsem byla plážovou restaurací, dalo se tam výborně najíst a nemusely jsme kvůli žvanci zpět do hotelu :-) Denně byla na pláži pizza, hranolky, nějaká ryba či maso, zelenina, ovoce, zákusky a post mix. Nebo pivčo, víno a nějaký jejich tvrdý alkohol-ten jsem jen jednou ochutnala a ee nemusím!Prostě vždycky jsme našly něco co nám chutnalo a HLAVNĚ -nemusely jsme vařit a to je na tom ta největší paráda :-D
Nebudu popisovat jednotlivé dny, jen své postřehy… měly jsme štěstí na lidi, měly jsme pár svých oblíbenců v restauraci, skamarádily jsme se na pláži, taky s managerem restaurace.. nebyly jsme proto žádné VIP ale bylo příjemné když kolem nás skákali a s úsměvem na rtech :-)
Areál resortu nabízel hodně atrakcí např. dětský klub-2hod. dopol a odpol-ten jsme ale nevyužily, jednak jsme byly pořád u vody a taky Emm je na to ještě malá, to Štěpa , ten by se vyřádil. Mnoho vyžití bylo i u bazénu či moře(aquoš, břišní tance, aerobic, ping-pong aj. )Večer po věčeři jsme se většinou šly někde cournout-na mini disco, disco pro dospělé(tam jsme byly 1× a Emmi řádila s námi), pak byly v amfiteátru nějaké programy-občas jsme šly na chvíli kouknout, poslední večer jsme objevily i divadlo s muzikálem, tam jsme jen nahlídly ale super!
Jednou jsme objednaly taxíka-výhodou bylo že taxichlápek seděl na hotelu a já za ním zašla že chceme ten den odvézt v 17h. do Sakaly a ve 20h, aby nás na tom samém místě čekal a odvezl zpět. Nebyl to žádný problém, pro nás trochu dobrodrůžo ale co… tři blondýny v arabském městě :-D Naštěstí to vše proběhlo v pohodě ale upřímně… byla jsem ráda že jsme v uzavřeném resortu, neb tento blázinec, to nám fakt stačilo jeden večer :-)

Výlet jsme absolvovaly jen jeden a to plavbu na lodi s proskleným dnem. Super zážitek, plavba trvala asi 1, 5hod. takže Emmi to v pohodě zvládla a viděly jsme pěkné rybky (Nemo např.) a dokonce velkého rejnoka a 2 delfíny, takže super. Jiné výlety nás nelákaly, mamka teda už dříve v Egyptě na výletech byla, takže už viděla co chtěla a já jsem byla ráda že se můžu vyhřívat u vody :-)

Faraonova pomsta se nám vyhnula, vybírala jsem pečlivě hotel, dle recenzí na různých webech, v tom našem velice dbají o čistotu - a je to pravda. Dokonce jsme zažili kontrolu z hygieny v jídelně, vše ok. Jako velké plus bylo to, že balená voda byla neustále k dispozici v lednicích u restaurace a mohli jsme si neomezeně brát… Co jsem slyšela, tak někde dávají jen na pokoj a pak je k dispozici jen voda v barelech.
Emmi měla jeden den přeháňku - kadila asi 4× a řídčeji ale přikládám to tomu, že den předtím jsme byly na bazéně a ona ho tam půlku vypila :-) Nasadila jsem jí tedy ten „jejich“ sirup Antinal a další den už měla stolici normální.
Já s mamčou jsme jedly všechno, vyvarovaly jsme se jen ledu a bez problému.

Takže abych to shrnula, dovča se nám moc vyvedla, to že jsme Vám -15st. v ČR nezáviděly, psát asi nemusím, že?? Je super si tu dlooouhou (a letos obzvlášť) zimu spestřit a vyhřát kostičky :-)
Egypta jsem se dříve docela bála, přece jen s malými dětmi… ale Emmi už je dost velká a když se dobře vybere hotel… No prostě, ráda bych se na to samé místo ještě vrátila třeba na podzim, uvidíme jak to bude s financemi, s prací, ale ráda bych mým chlapům ukázala to, z čeho jsme byly doslova nadšené… Věřím, že oni budou taky!!!!

Gabka a tč. marodov

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
 Váš příspěvek
 
Mava
Generální žvanilka 24687 příspěvků 03.04.10 20:30

První,

snad poprvé v životě.

Jdu číst. :dance:

 
Mava
Generální žvanilka 24687 příspěvků 03.04.10 20:34

Gabule jedním slovem, KRÁSNÉ.

Ten teplotní rozdíl, tady a tam. SUPER.

Výlet lodí s proskleným dnem. Muselo to být užasné.

Faraona jste taky zvládli na 1*.

Takže díky za deníček laděn do léta.

 
Borufka
Kelišová 5357 příspěvků 03.04.10 20:37

Druhá :dance: ale mám dočteno :jazyk:

Gabule moc pěkně se to čte, je vidět že jsi z toho fakt nadšená a báječně jste si to užily. Úplně na mě dýchlo to teplíčko a pohodička :-)

My dneska vyrazili s klukama do IMAXu na Jak vycvičit draka a super, doporučuju, kluci nadšený a mě se to taky moc líbilo :mrgreen: Pak jsme zaskočili do Baumaxu pro kytičky a udělali na terasu nový truhlík (zdravím skrolan) :wink: Ještě zítra druhý s bylinkama a pak hodím foto. Jen na Teu něco leze, už potřetí je vzhůru a začíná chrmlat.

Tak už zase, kurňa, mizím
Borůfka

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15087 příspěvků 04.04.10 07:07

také zdravím marůdkova

Gabko- byla to krásná dovolená a ještě bez sr.. :palec:
jelikož jsem v E. taky byla, uměla jsem si tvůj deníček celý představit.

a zrovna mi ted došla fotečka od kámoša z E. mají se opět suprově a je tam vedro :pankac:

pěknou neděli

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 04.04.10 09:18

ahoooojky,

zdravím od našich. Rozhodnutí o odjezdu byla trochu rychlovka. Ve čtvrtek jsme ještě byli v Praze, dopo nákup, zdobení perníčků atd., odpo přišla Lucka s klukama, tak se děti vyřádily. No a večer jsme se dohodli s manžou, že bude lepší, když pojedu s dětma v pátek ráno k našim vlakem, že on potřebuje navečer něco zařídit a neví, v kolik bychom tam dojeli. Tak jsme měli zase výlet vláčkem, děti už jsou zkušení cestovatelé, cesta v pohodě. Tady si užíváme krásné počasí a hlavně lítačku venku, Bára večer nechce jít domů a vzteká se, že chce být ještě venku. :lol: Už máme upečené (a skoro i snědené) 3 mazance, další perníčky. Dneska se chystáme péct beránka a Ondra se těší, že bude s dědou malovat vajíčka.
Baruš má děsnou rýmu, snad se k tomu nic nepřidá.

ad neštovice - jsem ráda, že je máme za sebou, sice je měli vloni v létě, ale už je pokoj!

Písklíku, ano, jdeme do Motola na zubní. Nestačila jsem tam ještě zavolat, tak až v úterý - prosím tě, objednají nás rovnou na šmikání nebo tam budeme muset 2× - jakože jednou že kouknou a objednají a pak až na zákrok? A jak jste to měli časově? Četla jsem, jak jsi to psala, ale už si to nepamatuju detailně. Na Ondru spíš zabere ten dáreček a hlavně zmrzka celé odpo. :lol: Tak ať vám 5tiletka dopadne k vaší spokojenosti! A pc Karel…švagr má zase pc Helenku.
Matýskovi a Anetce vše nej nej k narozkám! :kytka:

Marťo, chudinka Linduška, zánět hrtanu, tak ať se brzy vyzdraví, kočička. :srdce: Jo a Prostřeno jsem sledovala, jen jsem neviděla v pátek konec dílu - museli jsme přepnout na večerníček. Krasavice Mirka měla byt teda luxusní, ale chtěla bych ho pak vidět, až budou mít děti. Prosím tě, kdo tedy vyhrál? Tipuju tramvajačku. Vlastně se můžu podívat na net, jestli už to tam bude. Viděla jsem akorát, jak tam machrovala s tou parní troubou a pak to stejně musela dělat jinak, střevo. :mrgreen: A týjo, taková milostná korespondence. :palec:

Ifčo, nádivku jsme dělali včra, velmi podobnou, z uzeného masa a kopřiv, byla výborná. Vše nej k svátku! :kytka:

Efčo, gratulace Jendovi k prvním krůčkům a přeji, ať se spaní upraví. Bára taky nic moc, Ondra v tomto věku už dávno krásně spal celou noc. Užijte si Velikonoce na chalupě.

Gabule, rozhodně nekoupat, aspoň 5 dní, aby se to ještě více nerozneslo a nerozedřelo ručníkem. Dovču závidím, muselo to být super, jela bych hned. :palec:

Kristo, ahoj, hurá, konečně je duben, viď. Tak můžeme vyrazit do toho kina. :dance:

Včera jsem na zahradě vydrhla kočár - sporťák, dnes snad doschne, nafotíme a pouštíme inzeráty na net, snad se prodá brzy!
Omluva za dlouhý koment, holt jsem tu zase 3 dny nebyla, je to znát.

Tak všem marodům brzké uzdravení. :srdce:

 
Krista
Závislačka 4068 příspěvků 04.04.10 21:36

Ahoj ženy,
tak předně, Gabulce díky za pěkný deníček, nadšení z něj přímo čiší :lol:

Přeji všem krásné Velikonoce!

U nás je vše uchystáno, beran, vejce, letos Zuzanka hodně chtěla zdobit, takže jsem musela plno vyfučet, malovali temperami, navěsila jsem to na větve a je to roztomilé.

Zprávy z minula:

Tomášek. Vztekloun, musí být všude první, kvůli všemu řve. Stále roztomile hází očkem po cizích lidech. Na tříleté zvládl vše, akorát ta báseń, to byl porod, 94cm, 14,6 kg (o 2cm míň a o 1,6kg víc než jeho sestra tehdá :lol: ) Přihláška do školy podána s nadějí, že ho samozřejmě vezmou. Rozhodla jsem,že bude spát bez plíny, koupila jsem ta prostěradla s PVC…úspěch 50:50.

Zuzanka. Někdy rozumná slečna, jindy protivný provokatér. Nevím, co s vlásky. Culík padá pod čepičkami, nechce se mi stříhat :cry: Na pětileté za hvězdu, vše krásně uměla, výborně popsala obrázky, zazpívala 2 písničky, při injekci skoro nezabrečela (ale pak jí to tedy oteklo, fujka), tak jen ta váha…16,4kg a 109cm. Stále má nejraději miminka, ve školce 3 kamarády, jinak se nechce s cizími ani bavit.
Ozmila mi, že až bude teplo, mám pro ní chodit do školky později, že chce být na zahradě. Hm, kein Problem.

O rodičích zase jindy.

Ještě jednou, krásné Velikonoce!

Kristýna a spol

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15087 příspěvků 05.04.10 07:21

pěknéééé velikonoce :kytka:

od rána u nás mokro, už prší.

štěpa mě přišel vzbudit v 7 už oblečen a hned vymrskal. letos jsem nedala pytel sladkostí ,ale tríčo s spidermanem( je tyrkysové, tak jsem spokojo i já :-P ) a kinder. snaží se sbírat šmoulíky,ale hajzli prodejci narvou i jiná témata do šmoulů ( stalo se nám to tak 5× :pocitac: :pocitac: :pocitac: ) tak pak velké zklamání. a dnes z 2 vajec jen jedno se šmoulama,ale velký úspěch :pankac:

štěpa už je lepší,ale zůstane celý týden u babiček.

Hajdulo- užijte s venkovu a vzdoušku

Kristo- pěkný popis dětí, těším se na další :potlesk:

papáááá

Příspěvek upraven 05.04.10 v 07:22

 
Krista
Závislačka 4068 příspěvků 05.04.10 11:50

Ahoj ženy,
doufám,že vás nebolí prdky. Děti tady chodily po koledě, je to tu jak na vsi, tak máme vajec a sladkostí na rok.

Tomáškova koleda: hody hody doprovody, sneste vejce nakreslený… :mrgreen:

Kdepak se ještě chodí na koledu, u Mavy asi, že?

Hajdulo, ty jsi děsná hospodyňka, jak to prosím tě děláš?

Nemoce pryč. A neštovice bez následků!

Irenko, mooooc se těšíme do Lhotky!

Zprávy z minula:

Moje slavná laserová operace…dnes s odstupem měsíce můžu říct, že výsledek je opravdu vidět: JE TO HORŠÍ! Mám tmavý knírek a flek pod okem :cry: . Je to moc pěkné. (Danova nevhodná reakce: hlavně, že to nebyly vyhozené peníze..). I ty žilky kolem nosu jsou zpět. Po přečtení dalších diskusí jsem pochopila, že je to zkrátka smůla a nic než ta vrstva makeupu mi nezbývá- stejně to je vidět. Zkouším teď zesvětlující gel, který sem tam někomu pomohl, ale nedělám si moc planých nadějí.

Tož tak od nás, příště pár srandiček o taťkovi…
Kristýna a spol

 
Mava
Generální žvanilka 24687 příspěvků 05.04.10 14:36

Ahojky,

ano u nás se chodí s pomlázkou neboli mrskat.

Libča se vydal s tátou po 9 hod. na kamarádku ze školky. Už ho čekala, měla nachystané kinder vajíčko. Pak šli k jedné starší paní /moje bývalá uč. ze školky/, dostal nádherné perníčky. Nakonec šli k sousedům, dostal celý balíček.

Na mě stále došlo dost mrskačů, bylo jich asi 20. Rozdala jsem nabarvená vajíčka, i ta čokoládová. Dávala jsem i mašle a kořaličku.

Jsem ráda, že i po té co jsem vdaná na mě nezapomenou.

Kristo takže laser k ničemu. A to jsme myslela, že bych to taky prubla na moje jizvy po akné. Takže snad raději ne. :nevim:

Hezký zbytek svátečního dne a zítra zas do všedního.
Libča po 14 dnech půjde opět do školky. Se mu vůůůůbec nechce.

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15087 příspěvků 05.04.10 17:47

tož u nás se taky chodí koledovat čili mrskat. štěpa už byl o hodně lepší, tak zvládl 90% naší velerodiny. i já byla vymrskaná od všech kluků- chlapů v rodině .
kupodivu byla děvčata rozumná a nemáme plné igelitky sladkostí. máme rodin. tradici se ve velkém sdružovat, takže u mne dobré :pankac:

štěpu jsme nechali do středy u mamky a pak se uvidí, zda u kámošky z It. a pak tchýně.

dálnice dost plné,ale provoz se ještě dal,nicméně bylo velmi znát konec svátků.
pršelo skoro celý den :roll:

Kristo- ani nemluv, o NEtěšení do Lhotky :dance:
a právě jsem tam s tebou chtěla probrat ten laser na mé chlupiska. … :think:

a zítra do rachoty :-?

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19467 příspěvků 05.04.10 18:36

zdravím z domova :)

dočítám jen velmi zkratkovitě a tak nebudu momentálně moc reagiovat, jen nejnutnější

Kristo - s operací to tedy zamrzí, no a Tomáškova koleda určitě slavila úspěch :potlesk: :mrgreen:

Gabule - tak jak se má pupínkovaný marod? doufám, že už lepší :kytka: jo a díky za krásný deníček

ad jména aut - když měl Tibor služební žlutou Fabku, říkali jsme jí po vzoru neteře „vajíčko“ jako že velikonoční :D a tomu Paliu, co jsme po půl roce s úlevou prodali jsme nejdřív neříkali nijak, po 2 měsících se z něj stal Šunt a Křáp :lol:

a zpravodajství z Velikonoc - užili jsme si to krásně, namalovali jsme asi 30 vejec (nově třpytivé barvy v tubách, takže Aný patlala v igelitových rukavicích) dozdobili tchýni byt :-) a oslavili (opět)Aný a moje narozky a dneska jsem byla i vyšupaná. Akorát že letos to bylo chabý, normálně chodí k tchýni i cizí kluci, letos ani jeden, jen příbuzenstvo, ale to neva :wink: :lol:

:mavam: jdu si užít ještě chvilky volna a zítra nástup do práce, já i Aný jsme už zdravý, tak snad na nás zas někdo něco neprskne :mavam:
 S.

 
Ifca1
Echt Kelišová 8703 příspěvků 05.04.10 20:45

Mě dnes ráno taky Kuba překvapil s pomlázkou, měl jí nachystanou u postýlky a přišel za mnou ráno do kuchyně, stál tak za rohem a ještě mi vkládal co se mu v noci zdálo ale jen jak jsem se otočila, tak mě zlískal :lol:

Koledníků přišlo docela dost, některé koledy jsem ani neznala…(třeba kamarád od segry „bum, bum, bum, vejce nebo rum“ :mrgreen: ).s Kubou chodíme jen k jedněm známým a k našim, je stydlínek a před cizíma kníká potichounku a ani sám nechce, i tak toho v košíčku měl mocmocmoc.

Obě děti dnes snědli asi kilo čokolády a jinýcj blbostí, přihmouřila jsem obě oči, ovšem te´d to jdu poschovávat a bude opět jen na příděl…myslím, že Káča se asi tejden nevykaká, po čokošce mívá zácpičku :-(

Já přibrala asi deset kilo, beránek, mazanec, kachna, nádivka, sekanina…a furt to nemůžem ujííííst :roll: Zítra bude dietka!

Borůfko - i moji kluci byli včera v kině na těch dracích, sice jen 2D, ale i tak zážitek, poslouchám to pořád dokola, i ten noční sen byl o nějaký bezzubce :mrgreen:

Dnešní počasí teda hnus studenej, nakonec jsme odpoledne strávili rozkládáním trampolíny u našich, Kuba s Kačou skákali pak jako o život, zpocený až na prdelkách :lol:

Příspěvek upraven 05.04.10 v 20:49

 
Borufka
Kelišová 5357 příspěvků 05.04.10 21:08

Ahoj,

tak jsem taky pěkně vyšupaná, byl tu i Matýsek tak jen doma jsem dostala 4mo, pak přišlo šestero koledníků ve skupinkách po dvou až třech, ještě že jsem se zásobila vejcema :-) A básničky taky pěkný - hody hody doprovody dejte aspoň litr vodky, nedáte-li vodku, dejte aspoň rum, nebo vám podpálíme dům. (asi 7mi letá holčička 8-o ).

Ifčo no jo bezzubka :lol: Nebo taky noční děs, proto asi ty sny :lol:

Kristo já si kdysi nechala upálit červené žilky na nose a u očí a taky bez efektu. Bolelo to jak prase a ještě týden jsem vypadala jak zdrápaná od kočky. Neměla bys pak střídat prudce teploty, chodit do sauny apod. no žádný život :twisted: :wink: Je na to nějaká mast od LaRoche ale nezkoušela jsem.

Hajdulo držím palce s prodejem, já bych se toho taky už nejraději zbavila ale čekáme pořád na švagrovou a bráchu jestli se jim už zadaří. A furt nic.

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15087 příspěvků 06.04.10 06:18

zdravím,
mně se táááááááááák nechtělo. kupodivu jsem celý víkend vstávala až 7 hod. a dnes po 5 :cry:
ale silnice prázdná a tak jsem si dokonce s rádiem zpívala Mama mia :dance:

š. zajímaly jen kindervajca, zda tam budou šmouly, zbytek zabavujeme my a třídíme.

u mrskání říkal krásné 3 říkanky ( dvě jsem ani neznala).
pak nám i zarecitoval dvě nové dlouhé básničky o jaru ze školky. chválím jak štěpu, tak paní učitelky :potlesk: :potlesk:
ještě jsem si včera stihla ponuchnat synovečka, už má půl roku a pěkný cvalík. o lžičku se pere a ted se naučil i pít z aventáku :palec:
vytáhli jsme bráchovy fotky z dětství a jakoby mu z oka vypadl :lol:

tak úspěšný pracovní den :mavam:

 
Krista
Závislačka 4068 příspěvků 06.04.10 08:32

Dobré ráno,
už jsem tu zase, doháním těch pár týdnů :-P

Vidím, že Velikonoce se stále slaví, to je super, je to tak hezké! (Ifčo, ten bumrum mě rozřehtal…:)

Irias, o laseru na chlupy ani neuvažuji, protože ze zkušenosti jiných vím, že to nemělo vůbec žádný efekt :-(

Borůfko, to je škoda, že se Teušce ta štítka nezlepšuje, ale co naděláš, ještěže se to dá substituovat. Asi to je opruz, když roste, tak se to asi musí pořád sledovat a měnit dávky?

Tak jsem zaregistrovala, že Honzíček od Efči už běhá, pořád mi přijde, že se sotva narodil… :-)

Sandro, kolikrát jste ty narozeniny slavili :mrgreen: ? Je to správné, nikdy není dost slavení.

Zprávy z minula:
Dan měl narozeniny. Zpunktovala jsem rozsáhlou akci, požádala jsem o spolupráci jeho kamarády, zjistili mi, co by si přál, sehnali to, tcháni přispěli finančně…super. Dvoumotorové letadlo. Naplánovala jsem to v pořadí: večeře, sex, dárek, nakonec jsme přehodili ty první dva body, ale letadlo mělo úspěch, bohužel tam chyběla výškovka (ocásek), takže reklamace…ovšem ten nadšený výraz!

Jinak muž má problém: firma ho zřejmě vyšle do jedné nejmenované americké firmy, kde mají přísný dresscode. Muž oprášil svatební oblek, který se poněkud srazil :mrgreen: Pokud tam skutečně nastoupí,tak mého homelessa čeká nákup několika sak, kalhot, kravat, bot a ponožek a to jsem mu ještě neřekla, že si přes to nemůže vzít svou bundu…taky se bude muset často holit a stříhat :dance: :dance: :dance: Krom toho musí rychle zapomenout na němčinu a kvapem se naučit anglicky. Chodí teď každý den k naší sousedce na výuku :lol: Jojo, na každého jednou dojde.

Tak toť zatím od nás, mám dnes úklid, ach jo :-x
zdraví
Kristýna a spol

 
skrolan
Extra třída :D 12143 příspěvků 06.04.10 08:43

Dobré ráno.

Gabule - deníček super, už aby bylo léto.

Všechny zdravím po krásném dlouhééém volnu.
Ach.
Přijeli jsme včera večer a zběžně jsem vás přeluštila a koukám, že se svátky zdařili všem a děti si to také užily.
Vede ale Borůfka s tou básničkou sedmileté holčičky. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :potlesk: :potlesk: :potlesk:

Náš výlet supeeeer. Ve čtvrtek jsme za čtyři a půl hodinky / nádhera/ dorazili na Slovač ke Standové mamince. V pátek si ji užili a vzali na výlet k Janince - sestře na chalupu - kousek za hranicemi - pokecaly , posmály se - bylo super - venku se však čerti ženili - snežiloooo - šla jsem do kolen. brrrr.
V sobotu jsme dali vzpomínkový výlet do Prievidze, zašli si na obídek do „naší“ restaurace Desperádo - pořád tam je „náš“ stůl a pořád to dobré oblíbené mexické jídlo a " flambovaný banán s brusinkovou omáčkou a tortilovou slámou" - ženy - to je žrádlo. :pankac:
Pak jsme dali prochajdu kolem Bojnického zámku - nádhera - zavzpomínali jsme na „mládí“ - pod zámkem jsme se Standou bydleli, ještě před svadbou, dva roky.
Počasí bylo jako na objednuvku - nádherně, azuro, ani mráček. No a pak jsme zakotvili u našich nej kamarádů a to bylo pánečku schledání. :pankac: Ani se nám domů nechtělo.
Ach.
Neděle u našich - maminka lepšíííííí, táta horšííííí -zdravotně bída. Brácha poukazoval novou výbavu na motorku - oblečení, rukavice, boty, přilbu..... tak prý do měsíce by měla dorazit. Já byla v tom , že to bude něco jako ten „čopr“, ale nééé - Mavo - tak prý YAMAHA 600-ka, 4 válce a 140 koní - doufám, že jsem to napsala správně. sííííla. Tak snad si na tom kosti nedoláme, tele jedno. brrrr. to už je maso.
V pondělí šibačka a hajde nach Prag. :-)

Kuba šibal o sto péro a básničku krásně říkal, ale jak na mě začal manža lít studenou vodu, tak začal mlátit jeho. :mrgreen:

dnes ráno venku kosa neskutečnáááááááá, ale na nebi vymeteno - bude kráááásně.

hezký den všem.
e

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15087 příspěvků 06.04.10 08:44

jémine, Dan a denně v obleku :pankac: :pankac: :mrgreen:

 
skrolan
Extra třída :D 12143 příspěvků 06.04.10 08:47

Kristo - fajn, že ti to „bláznivé“ období už skončilo a teď máš " pohodu" - super. šikula. A pro Dana by to byla tedy extra změna , budeš mít doma vyšňořeného kravaťáka - nádhera. :potlesk: :palec: je to zase šance, krok dál, tak jen ať tu anglištinu cepuje a hlavně, ať jej to nové " poslání" baví. :pankac:

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15087 příspěvků 06.04.10 08:50

a mezitím i koment od Skrolan

až mne zamrazilo při vzpomínkách- naše rest a náš stůl :srdce:
a polévání vodou, ještě že u nás tento blbý zvyk není :-P
krásně jste si rodiny a přátel užili a rodiče snad budou už jen oba zdr. lepší :palec:

 
skrolan
Extra třída :D 12143 příspěvků 06.04.10 10:43

Irias, bylo to fakt moc fajn.
V Prievidzi a Bojniciach / jsou to dvě skoro spojená městečka - a kráááásnáááá/ jsme strávili 10 let, to neodpářeš. U Bojnického zámku jsme měli svatbu i veselku, narodila se tam Dominika ......těch vzpomínek je toliiiiik. Měli jste vidět ten náš výraz ve tvářích - jak v „jiříkově vidění“ - nádhera. Na spoustu míst si pamatovala i Domča - stěhovali jsme se z tamaď když ji bylo 6 let. :-? :-)
Koukli jsme naše bývalé bydlení, hřiště, cukrošku, …spoustu se toho tam pozměnilo. ach. :-)

zahltila jsem galerku fotkama. hezké má ještě Dominika u sebe vefoťáku - pak je juknu a snad přidám ještě nějakou. :wink:

e

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15087 příspěvků 06.04.10 11:42

krásné vzpomínky a proč jste „utekli“ do čech a zrovna Phy ?

 
skrolan
Extra třída :D 12143 příspěvků 06.04.10 12:11

Standa dostal z Prahy dobrou pracovní nabídku. Tady se mohl „rozvíjet“ a realizovat.
Na Slovači to bylo těžké.
A Dominika mněla jít akurát do první třídy, tak jsme to sekli. A jsme moc rádi. Jsme tu spokojeni. :pankac:

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15087 příspěvků 06.04.10 12:14

sem si asi říkala- za prací :lol:

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 06.04.10 12:59

ahojky,

tak my už zase z Prahy.
Včerejšek proběhl předpisově, chlapci nás vymrskali, dostali sladkosti. Bára měla též svou pomlázku, děsně se jí to líbilo a jela s klukama koledovat. Ondra uměl ze školky krásnou koledu, ale zapomněl ji, tak říkal nějakou klasiku a Bára říkala „hody hody“. U nás byli „jen“ příbuzní a pár známých (takže dohr. asi 30 lidí), ale vajec a sladkostí jsme rozdali mraky. Do Prahy jsme vezli plnou igelitku sladkostí, pak mám držet dietu. :mrgreen:

Kristo, chudák tvůj homeless muž, u nás by to bylo stejné. Do práce chodí zásadně v triku, košile mu visí ve skříni netknuté. Aspoň nemám práci se žehlením :lol: .

Skrolanko, krásně jste si výlet na Slovač užili - využitá každá minutka, viď. :palec: A Bojnice jsou nááááádherné, byli jsme vloni v létě.

Pískle, volala jsem do Motola a prý nejdříve musíme na logopedii, aby nám dali cvičení a pak se teprve objednat na to střihání uzdičky. Takže tel. logopedce, ale ta má volno až za měsíc!! :evil: Tak přemýšlím, co teď. Jestli čekat měsíc nebo zkusit najít jinou logopedii? Chjo! :zed:

U nás svítí sluníčko, Barušák z Opičákovic spí a Ondráš dnes ve školce taky spí, tak mám ještě chvilku pohodu. Ale celé dopo jsem šůrovala, prala a vařila oběd. Až se Barouš vzbudí, skočíme pro čerstvý chlebík a makrelu - udělám pomazánku, abych nějak zpracovala ta vajíčka, mňam!

Tak :mavam:

 
Ifca1
Echt Kelišová 8703 příspěvků 06.04.10 13:05

Skrolan - to mě překvapilo, že Domče bylo už 6 když jste se stěhovali 8-o Krásně jste si to užili, jak jinak u tebe, že? :-D

Irias - Kuba dostal jedno kindervejce a zanadával si taky :mrgreen: stejná kravina, nějaká žába, už jí měl potřetí :evil:

Kačenka má novou frázi „máma plyč“, její obdoba slovíček „já sama“, jako vždy někdy ohromná legrace, někdy :zed:

Dneska jsem byly v knihovně, Kuba už neměl co číst, snad jsme mu vybraly dobře, Kačku jako vždy zajímalo všechno jen ne knížky, na ty dojde vždycky až doma :-)

Dnes krásné sluníčko, sice zatím chladněji, ale i tak to zahřeje, včera jsme dokonce i topili 8-o

 
skrolan
Extra třída :D 12143 příspěvků 06.04.10 13:54

Hani - Barušák z Opičákovic - mě vrhá do kolen - to nemá chybu. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A logopedie - Hani, myslím, že nikde nebudeš mít první návštěvu dřív, takže zbytečně hledat. I já, i Pískle - první návštěva za měsíc po objednání. :nevim: Mno, obtelefonovat můžeš, ale jestli máš echo na dobrou, tak počkej u ní. :wink:

Ifčo - Kačenka si umí už krásně říct, šikulka. proč mluvit jednoduše, když to jde obklikou, no ne? :mrgreen:

 
Mava
Generální žvanilka 24687 příspěvků 06.04.10 15:31

Ahojky,

tak u nás právě probíhá akce OPRAV KOLOBĚŽKU. Pí. uč ze školky mě pořádala, zda by Libor neopravil dětem kolobrndu, obě duše jsou prasklé. Dovedete si představit jak je to pro Libina důležitý úkol. Už nás bolí hlava.

Vybírám na MMB pro Lindu sukýnku, šaty na léto a tuniku, vel. 80. Kdyby jste někdo měl pěkné nabídněte.

Hajdulo též jsem šůrovala. Minule v prostřeno vyhrála ta tramvajačka. Měla to nejlepší.
Tento týden nesleduji, ti „slavní“ mě moc neberou. Jsem na obyč. lidi.

Skrolan fotky nááádherné. Musím klukům ukázat. Velkému ukážu motorku a helmu, malému Dominiku.

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15087 příspěvků 06.04.10 16:49

Mavo- u nás se děti taky perou o ukoly pro RODIČE. peru ubrusy, často ořezáváme milion pastelek … :mrgreen:

že je štěpa drbna, víme… ale už si i domýšlí. tchýni navykládal, že k babičce ( mé máti) chodí Tonda a líbají se. je to kamarád elektrikář, zapojuje ji myčku

a moje mamka mi volala, prý jestli dala Tomovi ( manžovi) prázdnou obálku ke svátku ( bez peněz). říkám, že asi ne. štěpa jí zase napovídal, že mu dala prázdnou obálku A NESMÍME TO BABIČCE říct.
hned to jí vymyšlené samo řekl…

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 06.04.10 17:23

ahojky,

tak jsme odvedli Ondru do sokola a máme půl hodinky než pro něj zase vyrazíme. :lol:

Skrolan, mám reference na dobrou logopedku od jedné maminy ze školky, ale nevím, jestli to není ta samá logopedka, co jsme dostali kontakt od dr. Hodlám to zjistit a dál pátrat nebudu.

Marťo, zkus kouknout ke mně na mmb, ID 44664, mám tam nějaké šatičky. Ve skříni mám ještě jednu džínovou sukýnku s vyšitou kytkou a růžové šatičky, kdybys chtěla kouknout, pošlu fotku mailem. Nechala bych ti to samozřejmě zadarmo.

Irias, Štěpa je dobrej rozvraceč rodiny. :mrgreen:

Jdeme drbat, mám tu kámošku…

 
Mava
Generální žvanilka 24687 příspěvků 06.04.10 19:50

Hani na MMB se mi zobrazuje jen kočárek, klokanka a spacák :nevim:
Ale známá z práce prý něco má, tak jsem zvědavá co mi nabídne :think: Bylo by to dobrý, hned by si to vyzkoušela.
Ale foto můžeš na MMB dodat.

 
Mava
Generální žvanilka 24687 příspěvků 06.04.10 19:51

Hani omluva, jsem trdlo, už tvoje inzeráty vidím :oops: :kytka:

 
skrolan
Extra třída :D 12143 příspěvků 07.04.10 07:18

Dobré ráno.

Tak Štěpánek je pořádnej práskač, nebo výmyselník? No asi bych před ním ani slovo neřekla - radši. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ale užijete si legrace. :mrgreen:

Včera jsme dali s Kubíkem prochajdu a stavili se i v obchodě - měla jsem vyhlídnuté triko pro něj. A byli jsme úspěšní - krásné tričko, rifle a kšiltovku - ze které měl Kubík největší radost, neb „všichni“ kluci ji ve školce mají / jsou asi čtyři :mrgreen: /, ale jsem spokojen, neb si dal říct, že ta se spajďošem vypadá fakt moc dětsky a vybral nakonec suprovou s číslem - taková jakoby „jetá“ . :palec:
A hned si ji, frajírek, nasadil kšiltem dozadu a chodil jak raper Daddy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
prcek jeden.

mě nějak pobolívají nohy od kolen dolu - píšťaly - a chytá mě to sporadicky od zimy - zas to přejde - ale je to divné. ????? nebo je to známka stárnutí a je to normální???

hezký den všem.
e

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15087 příspěvků 07.04.10 07:34

dobré ráno,

svítí mi do oken sluníčko,ale sedím tu ve svetru a šálce. klima , jako každý den, po hodině spustila studený vzduch :pocitac: :pocitac:
ráno jsem škrabala a jela celou cestu v rukavících, chjo­oo

Skrolan- úspěšný nákup :potlesk: a Kubík je parádník :palec:
štěpa pořád rapuje, ten postoj. kšiltovku dozadu či nastranu ani neřeším, ale co já
?i manža rezignoval :-P

oblečení nakupuju v Hm nebo CA,kde jej mohu po vyzkoušení doma vrátit :palec:
dnes se mrknu, zda mají v HM ty tyrkysové kšiltovky. š. je vyloženě pokrývkový typ :pankac: . máme jak se spajdošem, tak i nike , jednobarevné, no spousty, všechny užije

s bolestí nohou neporadím. křeče jsem mívala,ale v kostech nepamatuju :think:

včera manža dovezl kola. ty jsou ale velké, v tom obchodě se to nezdálo… :mrgreen:
zatím stojí opřená v pokojíčku. manža musí přidělat držáky do sklepa. včera si hrál celý večer s krokoměrem( či jak se to jmenuje). prý po tom touží od dětství :-P
btw. mně je jedno, kolik ujedu za rok :dance:

Příspěvek upraven 07.04.10 v 07:36

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15087 příspěvků 07.04.10 07:37

Skrolanko- nemáš foto kubíka v novém ? :lol:

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 07.04.10 08:55

Dobré ráno,

Bára si chvilku hraje sama, tak toho využívám, nevídáno.....
Dnes jsme měly s kámoškou a s dětma naplánovaný „výlet“ do obchůdku, kde jsem kupovala golfáče, já že dokoupím pláštěnku a obě jsme se chtěly pohrabat v sekáči a pak ještě dojet za jednou maminou ze školky, otevírala kus od nás herničku, tak chce i poradit, jak dozařídit a tak. Ale před chvílí psal šéf, že by měl dnes na mě čas, takže změna plánů a jedu odpo do práce, abych konečně předala svoje dílo a dohodla se šéfem tu dovolenou, už chci mít jasno. Tak jsem ráda, že bude vyřešeno. :wink:

Skrolanko, mě zase děsně bolí kolena, nemůžu je pokrčit, hrozně v nich loupe, no jak stará baba. :cry: Ale zřejmě to je nadváhou, musím už konečně začít s tou dietou! Jo, hned jak dojím tu výbornou pomazánku z makrely, která se na mě směje z lednice. :mrgreen: A dnes jsem se vzbudila se zablokovaným krkem. :evil:

Irias, ty jsi taková zběhlá v nákupech…poraď mi - chtěla bych si koupit pro sebe růžovou kšiltovku (abychom měly s Bárou stejnou), kam pro ni zajít, abych neobíhala sto obchodů?

Barouš už řve, tak jdeme něco dělat. Hezký den všem.

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15087 příspěvků 07.04.10 09:13

Hajdulo- jaká stará baba… ale kolena cítím taky, hlavně na cvičení au au :think:

velký výběr kšiltovek mají většinou ve sportech, i značkové, např Hervis, sportisimo. nebo klidně i HM, CA v dětském… velikosti se moc neliší. dobré samo vyzkoušet, hlavně kšilt..dobrý kup :palec:

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 07.04.10 11:19

Irias, díky za radu, dlouho jsem teď žádné obchody neprolejzala, s těma dvěma prckama se to nedá. Asi bude muset manžílek o víkendu pohlídat a já vyrazím… :mrgreen:

Marťo, tak jsem dala na mmb ještě ty dvě věci. Kdyby se ti něco líbilo, tak mi pošli SZ adresu a pošlu ti to.

Bára dneska vstávala před 6 ráno :evil: a normálně mi teď usnula v židličce u jídla. :lol: Tak jsem jí dala do postele o půl hoďky dřív než jsem plánovala a budu trnout, že se vzbudí, až půjdu pro Ondru.

Jdu pobalit, poklidit, ať pak hned vystartujeme do Alexu…

 
Pisklatko
Kelišová 6281 příspěvků 07.04.10 11:34

Nazdárek vespolek,

tak se hlásím opět z pracovního procesu :mavam: Já doma ten pičítač prostě nestíhám :nevim: A vůbec ty Velikonoce jsme měli takové nadupadné a hlavně od neděle mě dostává nějakej hnus bacil s bolením v krku a bolestí kloubů a svalů :roll: Dnes je tedy již lépe, ale pořád jsem jak přejetá, bez nálady :nevim:

Velikonoce jste si koukám všechny užily na 1 :potlesk: To je super, nechyběly pomlázky, vyšupání, vajíčka - super :potlesk: U nás též v pohodě, omlazená jsem, barvení vajec proběhlo, zajíček taky něco donesl.

V neděli oslava Matýnovejch narozek s babičkama a dědečkama super. Dort vynikající (z cukrárny krásně ozdoben), dárečky (Matýno nadšen z bruslí, šel s nima i spát - tedy měl je u postele), nálada fajn, z odpo prochajdy nás vyhnal déšť. Večer jsem padla za vlast… zaslouženě.

Včera dovolená - šli jsme na pětiletou a jsem ráda, že jsem si vzala tu dovolenou, kvůli bacilu.
Pětiletá - 16kg (no je vidět sr..blicí bacil z min. týdne), 108,5 cm (řekla bych spíš 109 :wink: ), vše v pořádku - zrak, sluch, pinďa, poslech srdíčka, obrázky, barvy, básnička. Jen na nohy nekoukala, jakože jestli nejsou plochý… Vaše dr. koukaly dětem na nohy???
Očkování odloženo kvůli neštovicím, které stále očekáváme… Za 14 dnů tam skáknem, případně dřív s neštovkama. Jsem ráda, že mu to dr. odložila, je rozumná.

Dnes má Matýno oslavu narozek ve školce, tak jsme nesli dort (jen ozdobenej kupovanej korpus, fakt nejsem žádná cukrářka…), dětské šampáňo. Tak jsem zvědavá, jak se oslava povedla.

No a co mi tak trochu uvízlo v hlavě, mno věru, moc toho není…

Gabčo - díky za krásný dovolenkový deníček! Měly jste opravdu podařenou dovolenou a krásně jste si jí užily! Povedená dámská jízda. A teplíčko na mě dýchlo 8-) Neštovice se chystám na mmb shlédnout…

Evi - výlet se vám krásně povedl! :palec: Super :palec: Je paráda se takhle pěkně vidět s celou rodinou. Rodičům přeji pevné zdravíííí a ať je netrápí žádné velké neduhy. A kola super :palec: To se bude jezdit :palec:

Hani - taky jsme čekali na první logo měsíc, mají toho teď logopedky hodně… V tom Motole na zubním si ani nepamatuju, že by se nás ptali předem na cvičení na logo, ale já myslím, že jsem to hlásila rovnou, že chodíme a „vytahujeme“ jazyk. Před zákrokem jí to Matýno ukazoval, jak cvičí. Ono by to bylo na prd, kdyby se to fiklo a necvičilo… Je potřeba ten jazyk rozhejbat a pak případně fiknout. Tak dle mého vydrž ten měsíc, co řekne logopedka. Nějakým pátráním po jiné by sis stejně pomohla třeba o 14 dnů, tak jestli to za to stojí, nevím :nevim: Jo a pěkné kšiltovky mají v CA (min. týden jsem tam Matýnovi koupila prďáckou)

Kristo - ááá tak budeš mít doma „nového“ muže :pankac: To je super. Ovšem k tomu ještě někoho na praní a žehlení košil, ne? A naditou šrajtofli na nákup dalších obleků. Tak ať změna proběhne bezbolestně. To je škoda, že jsi s tou kosmetickou operací zklamaná :roll: Čekala jsem nadšení a ono prd 8-o Chjo…

Díky za přání Matýnovi k narozkám :palec: Anetce též přejeme vše nejlepšíííí :kytka: Pozdě, ale přec!

No běžím pracovati, mějte se pěkně a ještě si vás dočtu :wink:

 
skrolan
Extra třída :D 12143 příspěvků 07.04.10 12:27

Irias - kola supeeeeer. :palec: Uvidíš, že tě to chytne.
Foto nemám, ale určitě nějaké pořídím.
A kšiltovky měl dve - takové spíše dětské, ale tahle je parádní. / z HaM / Proti tvému výpočtu jsme však břídilové. :-)
nohy - nejsou to vyloženě křeče - spíše boelst, jako když ti roste noha - asi nějaký jarní záchvěv či co. :mrgreen:
zima v kanclu ovšem na posr… co vám tma s tím dělají? :evil: :roll:

Hani - tak dnes u šéfa přeji dobré pořízení, pak písní co a jak dovolená.
a kolena - děs - to je furt něco, viď? ble. mno nemládneme. :roll:

Pískle - super víkend a taky pětiletka - gratulujeme k mírám. Naše dr. na nožky kouká každý rok. Již ve třech nás posílala na vložky. Určitě se připomenout - pro to držení těla je to hodně důležité. si myslím tedy.

Je mi nějak šoufl. Začala jsem opět po pěti letech brát železo / sem-tam mi ho je nutno trochu doplnit - rodinná indispozice/ a než si zvyknu - fuj, jsou to jiné tabletky a po dvou týdnech klidu jsem včera a dnes skoro hodila tyčku - jdu volat dr., tohle tedy ne, zkusíme něco jinšího. :poblion:

ale nohy se umoudřili, heleďme se, nevídáno. mrchy.

e

Příspěvek upraven 07.04.10 v 12:29

 
Mava
Generální žvanilka 24687 příspěvků 07.04.10 12:30

Ahojky,

Hajdulo máš SZ i vzkaz na MMB. Jsem ráda, že jsem se tu optala. Máš tak hezké věci.

Já s děsem zjistila, že Linda nemá sukýnky, šatičky, nic. No a blíží se léto a já chci tu moji holčičku čančat.

Pískle dr. při pětileté na nožky koukala. Prý má Libča mírně sníženou klenbu, nic však pro nápravu neporadila. Takže koupíme pořádné sandálky, doma má bačkůrky a v létě bude chodit po trávě na dvoře bos. I když já tu nožku zas tak sníženou nevidím :nevim:

Kristo manžel nové obleky, kabát, to bude nákup. Libor má též jen ten svatební, ale na co víc, že… Emh jako cestař si z jedním vystačí :mrgreen:

Skrolan na tebe leze stáří? Dej pokoj! Jsi mladice, kočka. Na té fotce s Domčou ti to báječně sluší.

Gabule co neštovičky? Už se budou loupat?

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15087 příspěvků 07.04.10 13:23

moje nožičky… :cry: jáááá zase byla utrácet, tak dlouho jsem nebyla ve městě, moje Háemko :-P
nakonec jsem ty kšiltovky vzala oboje,jak tyrkys, tak tu jetou, asi ji má i Kubík ( dozelena, tm.modré jsem se bála, hodně se šisuje )

Pískle- taky mne začíná škrábat v krku :roll:
tak at tě to brzy přejde. a doporučuji na tvé problémy růžovou tabletku, měla by zabrat .

Matýno je opravdu drobeček, ten náš pucloň :mrgreen:
a přejeme VŠE NEJ ( nevím, zda jsem už psala, raději ještě jednou ) :kytka: :kytka: :huban: :huban:
a ještě gratulace k výbornému výsledku na pětileté

Skrolan- ad kšiltovky jsem psala hore. štěpa fakt je pořád nosí , tak proto jich má hodně. a celkem vyřazujeme k panu Blechovi, ted tam má jednu carsovou :lol:
ty nohy vím, co myslíš. snad už to bude dobré. a železo - at je brzy lépe ! huš, ještě zvracet :roll:

na kolo se už těším,ale nejprve bez štěpy. a v kanclu, tu klimu pořád nemají vychytanou. normálně tu mám svůj teplomet. ale naštěstí jsem na dobré straně budovy, že mi sem ted nepaří slunko.

 
Pisklatko
Kelišová 6281 příspěvků 07.04.10 13:25

Holky díky za info o nožkách, na tom očku nebo neštovkách se připomenu. Já na to na tý 5-letý zapomněla… Zdá se mi, že jedna nožka je taková jako dovnitř stočená, nevím jak to popsat, ale jen malinko, na první pohled to ani vidět není, případně to vidím jen já… Musím ho zkouknout pořádně, ne jen letem světem, když běží, že…

Evi - tak ať je nové železo lepší a není Ti po něm blivno…

Gabčo - neštovky jsem na mmb zkoukla a jsou teda síííla… A jak je Štěpovi? No netěším se na ně…

Jé, já mám dnes divnou náladu… Pořád mi není dobře… :roll:

 
Pisklatko
Kelišová 6281 příspěvků 07.04.10 13:31

Irčo - jo jo, asi proběhne modafen… Matýno je drobek - váhou po taťkovi a výškou po mě:-))) Ale těch 172 by dle grafu měl pokořit:-) S tou zimou v kanclu je to na štíru… Znám, takhle mi tu byla kosa, když vypli topení, jak se oteplilo a pak zase ochladilo - topení ovšem už nezapli… Též máme teplomet, tak tenkrát jel. Kde prosím Tě kupuješ Štěpovi ponožky? Já nemůžu na kloudné narazit - v Tescu mají jen bez obrázků, v CA a HM se mi zdají hodně umělé… Tak nevím kam dál… Co nenosí punčocháče a chodí ven na písek nám poněkud vzrostla spotřeba a nestíhám práti… Dík za tip.

 
efča
Kelišová 5707 příspěvků 07.04.10 13:43

Ahoj holky,

u nás se marodí- Vojta sice už téměř bez kašle, ale včera ho bolelo ucho. Na pohotovosti řekli, že má začínající zánět, v noci dobrý dneska si taky nestěžuje. Ale vidím na něm, že není ve své kůži.
Zítra máme jít na kontrolu k naší ORL doktorce, tak uvidíme.
Jenda taky kašlal, teď už se mu spustila pořádná rýma a je líp.

Vemku je krásně a my musíme tvrdnout doma…Navíc manžel je už druhý den v práci až do tmy a navíc mu včera ukradli kolo :evil: Ach jo.

Gabule - hezký deníček. Užily jste si to parádně.

Promiňte mi, že víc nereaguju, ale mám náladu pod psa.Kamarádce umřel tatínek (před šesti lety maminka), další kamarádka má velký problémy…

Mějte se!

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15087 příspěvků 07.04.10 13:58

Efčo- je mi líto kamarádky, chjooo. krádež kola :twisted: :twisted: :twisted: :pocitac: :pocitac:
a at jste brzy zdraví

Pískle- ponožky máme bavlněné z HM ,ale z lonska, letos jsem se u nich nedívala . mám z CaA,ale je třeba se tam opravdu dívat na složení, taky se mi některé zdály hodně sítkované .
ale zkusila bych klasiku-švadlenku, ponožkárnu apod.

jen ted š. má blbou velikost, ta 27-30 je tak tak a 31 hodně velká.

Příspěvek upraven 07.04.10 v 13:59

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 07.04.10 19:57

brý večír,

jsem grogy. Letěla jsem pro Ondru do školky, Bára se naštěstí nevzbudila…pak jsme dali rychlý kafe a bonbónky a letěli jsme ke mně do práce a pak ještě do té herničky - doufám, že se pochlapím a od příštího týdne tam začnu chodit cvičit - mají dopoledne s hlídáním dětí. :palec:

Pískle, gratulace k výborné 5tiletce! :potlesk: Naše dr. koukala na nohy kvůli plochým chodidlům a jestli má rovná záda. Zase ale nedala nic nakreslit a jestli umí barvy a jestli slyší dobře se ptala mě. :roll: Díky moc za reference o logopedii. Dnes jsem tam opět volala (byla to ta samá, co ji chválila kámoška) a dohodla s ní, že se zítra zastavím sama bez Ondry, ukáže mi ty cviky, abych mohla to šmiknutí objednat na co nejdřív. A říkala, že to nechápe, že běžný postup je nejdřív ušmiknout a pak logopedie. No nic…na zubní do Motola jsem se dnes nedovolala, protože pracují pouze út a pá. :evil:

Evi, dovolenou se šéfem jsem dohodla jen okrajově, Dan se totiž opět vytáčí, že zase přišel doplatek za plyn, atd a že ty peníze nedáme dohromady. Takže buď počkáme na last minute nebo žádné moře nebude. :cry: :cry: :cry:

Marťo, my naopak máme sukýnek i šatiček dost a kraťásků a elasťáčků máme hory - něco se mi líbí v sekáči, něco koupí švagrová (má dva kluky, tak si vybíjí růžovou mánii na Báře) a většinu mám půjčenou od kámošky. Jsme fakt zásobení jak pro 3 holčičky. :lol: Teď potřebuji koupit letní kloboučky a plavky, ale počkám na příští týden - jdu na návštěvu k půjčovací kámošce, tak uvidíme, co dodá :mrgreen: a co budu dokupovat.

Efčo, ať jsou kluci oba brzy zdraví! Nějak se to sype, tak přeji brzy lepší náladu a vyhlídky! :srdce:

Děti spí, jdu se naložit do vany.

 
Krista
Závislačka 4068 příspěvků 07.04.10 20:43

Hani, včera jsem si zkoušela růžovou kšiltovku v CA.

Toto léto asi budu samá pokrývka hlavy - kvůli tomu flekatýmu ksichtu, tak už jsem to obhlížela.
Koupila jsem si tyrkys k bundě a letním šatům, taky něco bílého…růžová nebyla ten správný odstín, ale taky si pořídím…no možná klobouček…asi mě to bude bavit :mrgreen:

K.

 
Ifca1
Echt Kelišová 8703 příspěvků 07.04.10 21:08

No vidíš Kristo, ještě si z toho uděláš přednost :wink: :lol:

Efčo - to je smutné :-( tak snad se příští týden na cvíču už potkáme a popovídáme, minule jsme to taky zazdili :oops:

Hajdulo - ty seš ale vybavená :lol: , já si ovšem taky nemůžu stěžovat, mám spoustu věcí po neteři, dokupuju minimálně, spíše pro radost, naposledy vyloženě holčičí rifličky, jsou sladké :huban: sukýnky a šatičky nestíháme unosit, v zimě bylo na ně chladno, te´d zas na písek se jaksi nehodí… :nevim:

Irias - mě teda kšiltovka připadá docela nepraktická, hlavu nezahřeje, proti větru neochrání, Kuba jí nosí jen pokud je vyloženě krásně bezvětří teploučko, teď to děláme tak, že ráno jde do školky v čepici a odpoledne mu jí nesu na cestu domů, ale je fakt, že těm klukům fakt sluší :palec:

Pískle, tak zažeń úspěšně bacila! a pokud si nejsi jistá nohama, radši se poptat a nechat zkouknut, naše dr je ale taky nekontrolovala, záda jen v leže na břiše, neteř barča ovšem strašně vtáčí špičky dovnitř a prý jen nedávat sněhhule, ale pořádnou pevnou botu, v těch ale šmajdá stejně :nevim: straším je nočníma botama s tyčí ivko :lol:

Kuba měl pár dní úplně krvavou podlitinku na pindíkovi pod kůžičkou, pár dní jsme na noc mazali, hlásil ale že to nebolí, dneska už to nebylo červené, ale takové suché, jako odtržené po přilepení…co s tím? budu to sledovat a mazat, bylo mu nakázáno se o pindíse pořádně starat…u dr jsme byli před 14 dny a bylo vše v pořádku, je to jen třeba špatným mytím?

 
Gabule
Závislačka 3277 příspěvků 07.04.10 22:48

Čus bus,
tak já jsem ráno byla s Emmi u zápisu ve školce,vyplnila jsem papíry,Emmi si pohrála.Paní ředitelka přesně věděla kdo jsme a ke komu patříme:-D Takže víceméně jsme přijaté,ofiko to bude viset na dveřích tak pak napíšu :-)
Díky za foukání Štěpulovi,byli jsme dneska u dr.na kontrole,tak už není infekční,neštovky už schnou a vyloupávají se,takže máme promašťovat,po­radila nám nějaký gel na jizvy,že prý je super,máme tím poťupkávat ty upadlé neštovky v obličeji…Dneska už jel k babi,doma už mu byla dlouhá chvíle.Máme povoleny procházky,akorát se ještě vyvarovat dětského kolektivu.
Emmi kašle jak tuberáček,minulý týden ji dr.poslouchala jak jsme byly s něštovkama a byla dobrá a pak za den začala úplně chrchlit,ted mívá záchvaty kašle,no děs.Ale zítra půjdeme na prolízajdy,dr­.konstatovala že to byla virozka,kdoví jestli se o ní nepokoušejí neštovky,nedivila bych se.

Irčo,Štěpula kecálista je dobrý,ten náš je na tom podobně :-D

Víc holky dneska nedám,tak dobrou :-)

G.

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15087 příspěvků 08.04.10 06:29

pěkné ráno,

i když skoro 6 C,zase jsem musela škrabat :roll:

dnes už mám letní gatě, at se neupařím odpoledne, má být skoro 20 C :dance: štěpa je dnes celý den u kámošky .o víkendu zase odlítají do IT, tak at se kluci vidí. po práci ji přijedu vystřídat v hlídání, možná tedy posedím i na zahrádce na sluníčku :mrgreen:

Hajdulo- at cvičení vyjde, bude to super relax

Ifčo- no ty klasické kšiltovky nosí hlavně v létě, bez nich ani ránu. ted ráno nosí bavlněné kšiltovky jako ty čepky ( přes uši, určitě víš které :-) )

myslela jsem, že si z toho HM vybere jen jednu. ale né, nechá si obě… naštěstí ta jedna stála jen 99 Kč ( už vidím jak bude zmuchlaná po praní z pračky :roll: )

Gabko- at školka vyjde :palec: ¨

kdepak je Lída a jak se má Maka v prac. procesu :?: snad se brzy ozvou

do prd… půl hodiny v práci a zase jede studená klima, shit :pocitac:

pěkný den :kytka:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »