Jarňulky 2005 - Pojednání o nezdravé výživě

Rodičovství

Zase jsem ho snědla. Podráždil mi žaludeční sliznici, zalepil mi střeva, slinivka se zapotila, glykemický index byl špatný. Co na tom,že byl voňavý a čerstvý a že mi chutnal. Byl totiž bílý. Byl to ten zlý hnusný špatný ....normální chléb!

Nebylo to však to nejhorší, co jsem ráno pojedla. Namazala jsem si ho pěknou vrstvou toho odporného tuku. Jmenuje se máslo. Znáte? To je taková nedobrá věc s 82% tuku a hrozné je, že je živočišného původu. Je to moc špatné pro zdraví.

Tím ovšem výčet všeho špatného nekončí. Zapila jsem to mlékem. Mléko je vůbec to nejhorší, co můžete ráno vypít. Hleny, alergie, špatné trávení, to všechno to způsobuje. A můžou za to naši předci, darebáci. Ani nevím, proč před desetitisíci lety domestifikovali krávu. Co je to proboha napadlo, copak nevěděli, jak je to špatné? Že oni měli hlad a chtěli si to zjednodušit! Kruci. A to ani nezmiňuji, že to mléko bylo plnotučné. Fuj.

Ke svačince byla kávička, hmm, voňavé pressíčko z čerstvě namletých zrnek. Žaludek a játra se svírají v křečích. K tomu koláček od babičky. Jasně, že nebyl z pohankové mouky. Byl z bílé pšeničné a taky z másla a cukru a vajec a jiných zakázaných ingrediencí.Babička to ani jinak neumí, to je pořád sádlo, máslo, vejce, mouka, mléko, olej… Vysvětlujte jí, že je to špatné, když se ve svých 81 těší dobrému zdraví a jediné, co jí trápí jsou kyčle! Pro lepší pocit se zakousnu do jablka. Je sice malinko moučné, ale dá se to přežít, když si uvědomím, že je to přece zdravé. Co na tom, že bylo pečlivě chemicky ošetřeno, aby přežilo ve skladech až do jara.

Je mi prima, pěkně se mi pracuje. Jediné, co mi trochu kazí radost je další článek o zdravé výživě, který na mě bliká na titulní straně na internetu. Ohání se stravovacími návyky našich předků. Že by babička nebyla můj předek? Raději jí to nebudu říkat.

Článek nečlánek, přinesla jsem si krabičku s obědem, tak jí přece nevyhodím. Copak to mám dobrého? Brambory. Hm.Jestlipak je jedli naši předkové? Pár set let nazpátek jistě ano, ale před Kolumbem asi dost těžko. Jsou pro nás brambory taky špatné? Jistě,co s nimi, samý škrob. Pak je tu kotletka. Na sádle a cibuli, velká lahůdka, babiččin recept. K tomu trochu zeleného hrášku a kukuřičky. Vepřové je zlo samo, to víme všichni.. Tuk tuk a nic než tuk. Sádlo je tuk, odporný, živočišný. Je to osolené. Sůl, další zbytečný nešvar. Hrášek byl zmražený a kukuřice z plechovky. Ale to bude jistě zdravé, ne? Žeby naši předci měli mrazáky a plechovky? Prasataasi nechovali či co. Ještěže to zachrání cibule. Aaaa, jak to pěkně voní, mňam.

Odpoledne vyrážím do supermarketu s odhodláním zakoupit si konečně kus opravdu zdravého pečiva na svačinu. Jsemvyzbrojena informacemi z internetových článků a vím, že celozrnný není totéž co vícezrnný. Pečlivě procházím koše s pečivem. Pšeničné, vícezrnné (=normální bílé s 5% semínek), tmavé (=obarvené)…kdepak je tedy ten vyzdvihovaný pravý celozrňák? Aaaa, už ho mám. Je to ten malý balíček hnědých tvrdých placiček, který stojí tolik co dva pecny normálního chleba. Čtu si složení a jsem spokojena., celozrnná mouka je na prvním místě. Ale ale, copak to tu je? KONZERVANT? Ale co, je to přeci mnohem zdravější než nějaký obyčblbý bílý chléb, který jím od mala.Rodina se odmítá do hnědé věci zakousnout, hrdinně tedy žvýkám s vědomím, že je to velmi zdravé a jednou se mi to vrátí. Dá se to přežít.Se závistí sleduji muže, jak si pochutnává na křupavém bílém posoleném rohlíčku.

Který lump to vlastně vymyslel bílou mouku? Copak nevěděl, že připraví oloupáním zrnko o tu nejhodnotnější část? Proč to kruci udělal? Aha, už to mám, ona ta bílá mouka víc vydrží! Tak to zase byl nějaký mazaný obchodník. Vůbec nepomyslel na zdravíbudoucích generací. Asi se mu prostě nechtělo část špatných zrn vyhazovat. Ono to s tím klíčkem taky dost rychle plesniví, že . Celozrnná mouka vydrží v létě dobrá asi 3 měsíce. Jak to ti předci asi dělali? Museli mít nějaký fikaný způsob skladování.Nebo se na to prostě vyprdli a jedli to plesnivé? Možná to ti dnešní zdravojedlíci jedí taky plné plísní . Jsou malinko karcinogenní a jinak patogenní, ale je to in. Každopádně mě se to netýká, protože já jsem s bílou moukou absolutně out.

Dám si tedy alespoň nějakou tu zeleninku na večeři. Copak takhle v červnu už jedobrá, ale v zimě nemá žádnou chuť, vůni a někdy ani barvu. Přemýšlím, jak to ti předci dělali s čerstvou zeleninou a tu mě polívá hrůza! Že oni celou zimu neviděli kus čerstvé zeleniny! Není divu, že se dožívali v průměru 40 let! To oni asi jedli jen co, co vydrželo nebo se dalo usušit nebo jinak uskladnit. Je mi opravdu líto mých praprababiček, že si nemohly v prosinci dát vyhnojený, skleníkový, bezchutný zelený salátek. Je přeci tááák zdravý.

A víte co, vlezte mi všichni na záda. Ať si říká kdo chce, co chce, nemyslím si,že na másle, vejcích, mase, mouce a dalších jednotlivých základních potravinách je něco zlého, jak se mi snaží namluvit tisíce odborníků na zdravou výživu. Pro mě jsou mnohem horší všechny ty hotové a upravované věci plné všech těch barviv, konzervantů, stabilizátorů a jiných aditiv. Úplně mě ničí lidé, kteří by si nikdy nedali kus hovězího, ale kupují si všelijaké sušenky plné umělých tuků, konzervantů a barviv. Nepřipadá mi normální jíst „čerstvou" zeleninu v lednu, když v mírném pásu, kde žiju, mrzne. V létě se klidně nacpu třešněmi, jahodami a rybízem, klidně i dovezeným bůhvíodkud,budu jíst luštěniny a sezónní zeleninu, i bílou mouku, dám si ráda i celozrnný chléb, bude-li opravdu celozrnný a čerstvý, dám si maso jakékokoli druhu, když mi bude chutnat. V zimě si raději otevřu sklenici červené řepy nebo sterilovaných okurek od babičky. Raději se napiju klasické cocacoly (dívali jste se někdy na složení? co je tam tak šíleně jedovatého?) než podivného oranžového sirupu „bez umělých pří:,–(„.Nebudu nic přehánět, ani s tuky, ani zeleninou, ani s masem či pečivem nebo cukrem, od všeho trochu, budu číst obaly od kupovaných potravin a budu se snažit vyhnout „éčkům“.A i když si občas dám buřta, bude mi prostě fajn.

Takže mi dejte pokoj se „zdravou výživou". Jdu si zakrojit plátek našeho čerstvého chleba a namažu si ho pěknou vrstvou kachního sádla a rádně posypu cibulí.Nedivte se,tohle jedli moji předci.

Zdraví Kristýna + Zuzanka 4a1/4 + Tomášek 2 a 1/4 ****
Peletonek :

Kris - 17.2 . Vojta
Gabule- 18.2. Štěpán, 11.9.2007 Emma
Maka- 18.2. Michal, 18.12.2006 Matěj
Irias- 18.2. Štěpán
Borůfka- 19.2. Erik,23­.7.2006 Adam, 6.7.2008 Teodora
Solcka- 19.2. Ondřej, 29.1.08 Martin
Skrolan- 25.2. Jakub,1­.9.1996 Domini­ka
Hajdula- 28.2. Ondra, Barborka10.10.2008
Iv-ka- 28.2. Lukáš,20­.7.2007 Ondrá­šek
Krista- 7.3. Zuzanka, 1.3.2007 Tomášek
Mava- 7.3. Libor, 15.3.2009 Linda
Liduška- 11.3. Ríša, 12.7.2007 Niki
Monika M- 17.3 Terezka, 29.8.2006 Filípek
Julie - 19.3. Albert
Ifča- 30.3. Jakub, 2.7.2008 Kačenka
Efča- 30.3.Vojta, 5.3.2009 Honzík
Pískle- 3.4. Matěj
Sandrik- 3.4. Anetka
Klaris- 7.4. Bianka 31.12.2006 Jorika
Dana 26- 14.4. Vojta,6­.2.2001 Mirda

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19497 příspěvků 02.06.09 19:34

Ha první!!!! :-)))  

Kristo - perfektní deníček!
Právě jsem u toho povečeřela, dneska i celkem zdravě, ikdyž ne zcela podle představ odborníků na výživu:
měli jsme chléb (Šumavu!) s pomazánkou z 1 polotučného tvarohu (chtěla jsem původně ten plnotučný, ale aniž bych tušila, jaký deníček mě na emiminu čeká, řekla jsem si, že budu volit „zdravější“ variantu), do toho vmíchaných 150g taveného sýra (samozřejmě smetanový, tuky v sušině ani obsah soli radši kontrolovat nejdu), naředěné třemi glo octa „di vinno rosso“ a půlkou šťávy z konzervy ananasu. Samozřejmě i ten ananas jsem přidala, hezky nadrobounko nakrájená půlka plechovky mňam (aspoň ta trocha vlákniny vyvažuje éčka a sladidlo) :-) no co vám mám povídat - zdlábla jsem dva veliké krajíce a Anetka jeden. Jak to tak píšu, jdu si udělat pauzu abych mohla u pc dojíst zbývající ananas ;)  

jojo „Všeho s mírou“ platí nejen v jídle a až si zas jednou dopřeju trochu doma škvařeného sádla se škvarky na čerstvém chlebu určitě z toho můj cholesterol bude bláznit, ale mě bude dobře a budu vzpomínat na dětsví, kdy jsme to jídávali v zimě na horách a navrch ještě se sirovou cibulí ;-) :-)))  

Tak jdu napustit vanu a vykoupat Anetku.
Pěkný večer
 Sandra

 
efča
Kelišová 5716 příspěvků 02.06.09 19:41

Ahoj,  

druhá:-)))!!!!!!!!!!­!!!!!!!!  

E.

 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 02.06.09 19:48

třetííí, jdu číst.
e    

 
efča
Kelišová 5716 příspěvků 02.06.09 19:55

Kristo, perfektní deníček- tleskám!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!! Mluvíš mi z duše.  

Já dneska měla k obědu kančí gulášek (ze svatby)  s bílým chlebem a k večeři brambory na loupačku s tučným tvarohem a máslem. Za chvilku si načneme s manželem lahváče- už se těším:-))) Ale někdy jím vyloženě zdravě:-) Řídím se svou chutí a zastávám názor, že tělo si samo řekne. Ačkoli, když o tom tak přemýšlím, tak kančí guláš a svatební k tomu, to přece není nezdravé jídlo:-)) Kanec pobíhal po lese a nikdo do něj necpal hormony:-))) Tklže berzu zpět a dnes jsem vlastně jedla taky zdravě:-)))))))  

Ne, opravdu, nic se nemá přehánět a taky nevidím nic divnýho na koláči od babičky z domácích vajec, másla a třeba jitrničkách ze zabijačky. Začala jsem je jíst ve chvíli, kdy jsem se zabijačky zůčastnila a viděla, že se tam dávají jenom samé dobroty:-)))U kupované bych asi byla obezřetnější. Na rajčatech si pochutnám pouze v létě, kdy si je jdu utrhnout na chalupě a jím je často i neumyté, stejně tak jako jahody a rybíz.nejsou chemicky ošetřovasná tak nevidím, důvod je pokaždý umýt, když mám na ně takovou obrovskou chuť:-))) To by bylo zdržování. Rajčata kupovaný mimo jejich sezónu mipřijdou bez chuti, akorát cherry ujdou a jahody jakbysdet- ty jsou zase divně  kyselý a tvrdý… Takže já v zimě konzumuju jablka a kysaný zelí:-))) Jo a řepu taky můžu, taky od babičky:-))  

Mám vás pozdravovat od Ifči- děkuje za podporu. Zítra mají mít výsledky nějakých vyšetření na alergie (takže přece jenom možná…) Kačence je líp, už prý baští s chutí:-)  

Hezký večer ! E.

 
efča
Kelišová 5716 příspěvků 02.06.09 19:58

Moc se omlouvám za překlepy, ale píšu to ve spěchu. Honzík se každou chvilku vzbudí na jídlo a pak se bude koupat a oblíkat…No, zkrátka musím rychle:-)))  

E.

 
Flyingfrog
Extra třída :D 12003 příspěvků 02.06.09 20:13

Ahoj, moc se omlouvám, že vám lezu do deníčku, ale moc a moc se mi líbil :-) Přesně nesnáším ty články o „zdravé výživě“ a co všechno mi zakazují a ono je to tak dobré. Opravdu moc díky, článeček mě pobavil :-)

 
Mava
Generální žvanilka 24709 příspěvků 02.06.09 20:27

Kristo super!!!!!!!!!!!
Né že bych holdovala éčkům a konzervantům, ale zajímalo by mě, co jedí ti, co tu zdavou stravu propagují.
Já jsem vyrostla na mouce, mléku a zatím dobrý, žiju. :-)
A taky mám ráda ovoce a zeleninu přímo ze zahrádky. A taky s každou jahodou neutíkám pod kohoutek :-)
A k večeři jsem měla kakao z toho alergického a zahleňujícího mléka a k tomu chleba s máslem a debrecínkou. Libča měl to samý, jen s kedlubnou z naší zahrádky.  

Dobrou chuť a dobrou noc
Marťa  

 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 03.06.09 06:50

Dobré ráno ženy.  

Včera jsem se už nedostala.
Kristo - supeeeeeeeeer. Brilantně napsáno, talent nezapřeš. A slintám tu, neb po Sandřině komentu mám děsnou chuť na ten chleba se sádlem a cibulí - jako díte jsem to jedla pořád! Domácí vepřové sádlo - mňamóoozníííí. ach.
Tak ještě jednou tleskám - perfektníííí!  

Zeny s tim dnesnim obedem, jestli náhodou plánujeme, nechci být za jeidnou prudnu, ale kruci, nepresunem to na patek, nebo pristi tyden  utery, ci ctvrtek? omlouvam se. ale jak se mi blizi to zubní finále, tak jsem porád u nejakého zubare. ku prikladu muj dnesni plan, co musím stihnout pres poledni prestavku:
jít k ortodontistovi pro hotové otisky,
zanést je implantologovi, vyrovnat platbu za předimplantační analýzu a vzít si od něj CD s mojim 3D rtg.
to zanést na stomatochirurgii, at se na to dr. jukne a posoudí, zda vše v pořádku. / doufám, že bude/.
no nádhera nádherná a to mám štěstí, naprosto náhodně, že tito tri zubní dr. jsou všichni tady kolem na Pavláku - jen treba o uličku, dvě , nad sebou. Se mám. Neumím si to jinak ani představit.
Jooo a mimo to pořád ještě nemluvím, takhle dlouho jsem bez hlasu jeste nebyla. hmmmmm. k zamyšlení. to bych si  moc nepokecala.
výchova dětí vázne, nemuzu na ne kricek, hih. manzela ignoruji zcela, neb komunikovat v tom kraválu/děti/  proste nesvedu. No jako na bojišti. hih  

hezké úterý
e            

 
Uživatel je onlineIrias
Neúnavná pisatelka 15142 příspěvků 03.06.09 07:09

dobré ránko,    čtu jedním vrzem , supeeeer :-)  

Kristo- vůec jsem netušila o tvým odborných znalostech z oblasti  potravin a historie :-)) a taky, že se snažím jíst zdravě. resp. o Ečkách vím,ale ty a jen černý chleb ?! hm hm :-))) krásný  deníček !!!!!!!!!  

k tématu-  přidávám se  VŠEHO S MÍROU. pokud mohu, volím zdr. variantu a vyhýbám se pouze paštikám a uzeninám ( krom dětské šunky).
byly doby ( začátky osvěty po komunismu), že jsem jedla JEN zdravě,ale postupně   jsem dostala rozum a hlavně s příchodem manži do mého života jím normálně  až i nezdravě :-))  

ale úplně  mne vyděsil rozhovor s jednou cvičitelkou aerobicu, že by NIKDY A V ŽÁDNÉM  případě nesnědla např. TATRANKU, tolik hnusu v ní, vč. tuku a cukru. prostě na ní nemůže mít ani chut, musela by pak celý den cvičit navíc apodobné kydy. tak  jsem si tehdy  řekla ( když jsem také sladkosti nejedla), že sem se až dostat nechci a začala jíst i čokotyčinky :-)))    světe div se, ráno u nás sluníčko !!! štěpa jedou se  školkou na celodenní výlet, tak doufejme, že počasí vydrží. na hrad ě a v lese bude zima. mají se vrátit až v 16 hod.    

pěkný den ( vždy mne tu napadne DNÍČEK či DNÍK , jak si píši v komentíčkách denně !!! na MMB ) irias

 
Uživatel je onlineIrias
Neúnavná pisatelka 15142 příspěvků 03.06.09 07:41

Kristo- samozřejmě, že se snažíŠ jíst zdravě…    Skrolan- dnes má svátek TAMARA :-)) at brzy najdeš hlas a u zubáka pořiď :-)

 
Mava
Generální žvanilka 24709 příspěvků 03.06.09 07:47

TARANKU klidně si dám dvě. :-) Cukry, tuky jsou přece v tatrance táááák dobré :-)  

A dobré ráno,  

my šli opět s pláčem do školky. Prý už včera plakal, dneska opět. Ještě v šatně dobrý, ale pak stál v okně a řval. Uč. říkala, že je takový citlivý. Včera mu prý jeden kluk řekl, že mě odnese čert a už řval. Manža mu včera domlouval, ať není taková baba, že má klukovi říct, že čert odnese jeho. Je asi po mě, hned ho všechno rozpláče. To nechci vidět jak to bude v září.  

Evi věta děti manžela zcela ignorují, mě rozesmála. Je to jak u nás. :-) Na Liborka platím já, můj zvýšený hlas, popřípadě výhružka. Z manžela si dělá houby.  

Linda usnula v mé posteli. Byla nějaká studená, tak se hřeje v mých peřinách.  

Hezký den…
Marťa

 
Uživatel je onlineIrias
Neúnavná pisatelka 15142 příspěvků 03.06.09 07:56

tak to já k výchově musím přidat- přísní jsme oba,ale přiznám se, občas říkám--- to kdyby viděl táta !…  nicméně štěpánovo knučení manžu  již dohnalo k tomu, že BÝVAL klidas a už TAKY křičí  :-))))
nicméně š. respektuje oba.

 
Krista
Závislačka 4080 příspěvků 03.06.09 09:10

Ženy, dnešní oběd tady odpískávám, je toho tu prostě moc.
 K.

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19497 příspěvků 03.06.09 09:58

Ahojky,  

Ok, dnešní oběd se ruší a od tohodle týdne můžu už jen od pondělka do středy, protože Čt a Pá budu dělat  jinde, takže nemůžu.  

Chtěla jsem napsat hned ráno, kdy jsem četla předchozí komentáře, ale vběhla mi do toho prýáce, takže jsem vše zapomněla a omlouvám se, dneska ode mě žádný sáhodlouhý příspěvek nečekejte.
Venku je krásně, ráno bylo trochu chladno, ale sluníčko to ohřeje, takže se už těším až v poledne vypadnu z kanclu.  

Pa Sandra

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 03.06.09 10:20

ahojky,

nestíhám nesnídám nesvačím, já nic prostě nestačím :-)))
Fakt nemám ani 10 min, abych zapnula pc, to je hrůza. Tak rychlovka od nás: v sobotu jsme byli v Jindřišský věži na výstěvě vláčků, byly pěkný, ale málo, za ty prachy za vstup fakt slabota. Pak jsme byli na poháru ve Světozoru, jak říká Ondra s taťkou - u pana Hájka :-))
V neděli jsme byli v Braníku na dětském dni, svezli jsme se parní mašinou a drezínou. Na regionovu Ondra už nechtěl, že prý příště. Ale bylo to moc fajn, jen by to chtělo trochu renovace, mají to každý rok nemlich to samý.
V pondělí jsme byli s Luckou a klukama na dětském dni ve Stromovce, moc pěkný. Hasiči měli starou stříkačku, tak pumpovali a děti stříkali. Byli tam vojenský džípy, rybáři, kreslilo se na zem, pak ovečky, kozičky, trampolína…no přišli jsme domů vyblbnutí, děti si to fakt užily.
A včera jsem dopo lítala uklízela, odpo jsme tu měli opět Ondrovýho školkovýho kámoše Tomáška, tak si hezky hráli, pak jsme byli venku a pak přišla maminka, tak jsme pokecaly a odcházeli v 6. Je to moc fajn, protože Ondra se zabaví, vyhrajou si a poslouchají…asi si ho budeme brát každý týden :-))

A novinky od Barušky: od neděle sedí! Umí klečet na kolínkách, houpe se, ale neleze. Ovšem doplazí se všude. No a v neděli si sedla. Zuby nula.
A spaní bylo nadále příšerné a v noci z pátku na sobotu jsem už ve 2 v noci padala na hubu (jinak už se to říct nedá), tak jsem ji nechala řvoucí taťkovi v ložnici - tomu to nevadí, on spí - a přestěhovala jsem se do obýváku. Tak holčička jednu noc prořvala a od té doby se budí 2× za noc - kolem 23 a 3:30. Taťka spí s ní a já v obýváku a jsem vyspaná!!!! Na včerejšek jsem spala luxusních 7 hodin. Takže v tomto modelu hodlám pokračovat :-)

Musím jít, Baruš je vzhůru, opět si dala svých oblíbených 30 min…
Omlouvám se, že nereaguju, ještě jsem vás nestihla dočíst, ale doženu, slibuju.

Hanka

 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 03.06.09 10:23

Mavo - blbě jsem to asi napsala.
chtela jsem tim rict - ze manzela ignoruji já - neb nemuzu prekricet deti - aby me slysel on, abychom si neco rekli, takze tak. Deti ho poslechnou hned, taky nekdy rikam - jak psala Irias , „to až uvidí táta........, nebo to kdyby videl táta.....“ Manzel ma dost velke slovo, ale nez se deti narodily , taky vubec nekricel. hih  

dnesni zubni maraton bude jako pohádka o kohoutkovi a slepičce. hih  

Kristo, Sandro - tak patek, nebo přístí utery, ctvrtek?????  

e  

 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 03.06.09 10:27

Sandri , Kristo - tak příští utery???????  

Hani - teeeda, to byla rychlovka. Barů gratulujeme, je to sikulkaaaaaa.  

e    

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19497 příspěvků 03.06.09 13:02

Tak jsem byla něco vyřizovat a pak rychlý a nezdravý oběd (v KFC) 8-O a pak jsem stála 10min na zastávce tram a protože venku fouká ledový vítr, tak jsem začala klepat kosu jak ratlík, jak zaleze sluníčko, tak je zima, kdo by to byl řek, z okna kanceláře to venku vypadá na léto..
No musím se dostat do provozní teploty, tak mám aspoň chvilku čas na nějaký ten komentář, abyste neřekly, že vás zanedbávám :-)  

Hajdulo - gratulace Barče k sezení a hlavně k vyřešení spánkové situace!  

Skrolan - příští úterý by mělo být OK, takže s tím budu počítat a pak se domluvíme na detailech ;-) už se těšim!
takže říkáš, že u vás doma je tedy „tichá domácnost“ tedy myšleno mezi tebou a manželem jo? To pro něj musí být nezvyk :-)))))  

Mavo - taky bych si teď nejradši zalezla do peřin ;-)  

Irias - no nechápu, že někdo může prohlásit něco tak negativního o tatrance :-)) je mi té paní/slečny líto, připravit se dobrovolně o tolik lahůdek - to určitě nejí ani takové nezdravosti jako fazolky na smetaně nebo grilovaná krkovička ;-)  

Tak já jdu zas pracovat
Sandra

 
Pisklatko
Kelišová 6321 příspěvků 03.06.09 13:25

Ahoj babulky a malé bobulky,

Kristo - téda to je krááásnýýýýý deníííík:-))) Super téma a ještě víc super napsaný:-))) A úplně mi mluvíš z duše! Nedávno jsem se zhrozila právě nad tou zprávou o kravskym mlíce (a skvělý zdůvodnění - že prý žádnej dospělej savec nepije mlíko jinýho savce…)… Už to nějak ti zdravoušové přeháněj… Ale naštěstí se tím tedy fakt neřídím a přesně tak - všeho s mírou:-) Pravda při redukční dietě/úpravě stravovacích návyků z důvodu snížení váhy, musím dávat bacha, abych to s těma normálníma věcma nepřeháněla, ale rozhodně jsem se jich nevzdala - to by právě bylo na mě moc násilný a to bych dlouho nevydržela.. Takže malinko, často a klidně i tu krkovičku, sádlo a bílej rohlajz:-)))
Takže Kristo díky za super deník!

Efčo - tak svatba se povedla, to je super:-) A teda štěstího budou mít habaděj:-)))) A kančí gulášek, ňam:-)))

Ifčo - moc moc držím palce, ať se ta diagnoza Kačence nepotvrdí a je to „jen“ alergie!!!!!!!!!!!­!!

Evi - téda to jsou procedury s těma Tvejma zubama… Ještě, že máš ty mudry na jednom místě, to je fakt klika:-) Vozit to přes celou Prahu, tak to aby sis na to brala dovču…

Irčo - tak paní tatranková cvičitelka je hustáááá:-)))) Chůdě malý neochutnala takovou dobrotu:-)

Mavo - to bude u Libči zase období, bude zase dobře:-) Nebo dneska byly nějaký erupce, páč Mates byl ráno jak mátoha a taky zkoušel brečet, ale ukecala jsem ho - jakože jsem mu nedala prostor k pláči:-)))

Hajdul - jé vy jste měli akční víkend, super!:-))) Obrovská gratulace k Barčinýmu sezení!!!! To je šikula!!!:-) A hlavně taky k vyřešení spánku. To je vážně skvělý, tak ať to vydrží!!!!:-)))

U nás dobroš. Včera jsme nakoupili pantofle u ťamanů na doma (máme oblíbené a vcelku vydrží), jenže Danovi jsou malý, tak tam musíme skáknout vyměnit. Máťa si vybral ťamanský crossky na zahradu na Šumavu k bazénku a je z nich nadšen. Já už míň, páč doufám, že ho v tom babi nenechá lítat celý dny…
Dnes se chystáme na kolo, tedy Mates, tak si zaběhám:-)))))
Jinak u nás nic nového.

Mějte se krásně

Pískle

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 03.06.09 13:41

ahoj,

tak jsem konečně dočetla starý i nový deník. Kristo, velká pochvala, fakt jsi opět nezklamala. A máš pravdu - není nad čerstvý chlebík, klidně jen s máslem, mňam!

Evi, s těma zubama tě obdivuju, mě už by vezli do Bohnic.

Sandři, Anetka je šikulka, jak to zvládla… a ukřičená, jó, to známe. Ondra, co chodí do školky, tak nemluví normálně, ale jen křičí. A je moc dobře, že máš z čeho vybírat - myslím tu práci.

Efčo, chudák Vojtík, dostat pecku, brrr. Ale svatbu jste si užili… já nebyla na žádný svatbě ani nepamatuju a můj bratr se nechce rozhoupat, chjo! A moc pozdravů Ifče a Kačence, ať jsou brzy doma!

Irias, „to kdyby viděl táta“ :-)))) jo jo, taky občas používám. Přísní jsme oba, ale taťku poslechne víc, nechápu proč :-)

k anketce - Ondra teď nejvíc Požárníka Sama, Tomáše, Bleska…vlastně to samé jedeme už snad rok, nic nového nemá :-) Z hraček pořád vedou vlaky od Lega Duplo, už má doma všechny mašinky, které vyrábějí :-) No, jsem ráda, že ho zatím nebere Spiderman a podobný blbosti, lebky a tak. Rytíře a dinouše taky nezná. Máme nějaký omezený obzory :-))

Už jsme s Ondrou doma ze školky, Ondra si hraje (s vlaky, jak jinak), Bára spí v kočáře na chodbě a  já si vychutnávám kafe a margotku (tatranku bych si dala taky). Venku je hnus, proč jsem minulý týden kupovala Ondrovi ty sandály? :-) Po čtvrté hod dorazí tchýně, musím si vymyslet nějakou práci, abych ji nemusela poslouchat…

Hanka

 
Pisklatko
Kelišová 6321 příspěvků 03.06.09 14:44

Tak jukám, než půjdu z práce a zapomněla jsem na anketku:-)
Tak u Matěje frčí stále auta, auta, autíčka všeho druhu a velikosti:-) Sem tam to proloží motorkou. Leží, jezdí a povídá si tu toho, že jede třeba do servisu, k benzínce, na nákup, otevírá a zavírá dveře - no sládě:-) I do vany si bere auta:-) Tam je pro změnu sprchuje, myje, mydlí, no sranda:-) V TV si oblíbil Air Bad - hranej film o retrívrovi. Mamka mu dovezla ze Šumavy půjčených 16 filmů od kamarádky na dvd a oblíbil si tenhle. No naštěstí je už odvezla, jen tenhle jsme si půjčili na dýl.

Hajdul - nebój sandálky ještě užijete, snad bude nějaké to léto, ne?:-) A dinouše a spajdroše taky ještě nebere, tak v tom nejste sami:-)))

Papa Pískle

 
Dana26
Echt Kelišová 9077 příspěvků 03.06.09 21:02

Ahojky,jen vas zdravim v novem deničku.
Až budekklidněji tak snad i dočtu.

D

 
Uživatel je onlineIrias
Neúnavná pisatelka 15142 příspěvků 04.06.09 07:18

zdravím,  dnes ráno zima, brrrr
včera bylo slunečno celý  den,ale ten VÍTR, hnus. prádlo- ručníky mi uschly za 1-2 hod. jsem nechápala :-)  

Danko- nenervač se, prostě to vem jako  fakt , smiř se s tím a řeš:-). spec. škola bude lepší varianta, určitě dětem pomáhá !! :-))
kámoška má dost post. dceru, chodí na Kociánku. mladší syn-zdravý tam chodí do školky. kdybys chtěla info, dej vědět a klíííííd :-)  

Hajdulo- tak ses konečně vyspala, jupííí, jen tak dál :-) sandálky užijete, př. týden má být až 26-7 C !  

a co by to bylo za ženskou, kdyby nejedla čokotyčinky :-)))))))))))))))))))))))))))))))))  

včerejší výlet ve školce byl zř. pěkný, celý den na hradě s atrakcema a dílničkama. příští středu máme rozloučení s předškoláky a školkou, opět asi venku s divadlem.    pěkný den,Irias

 
Uživatel je onlineIrias
Neúnavná pisatelka 15142 příspěvků 04.06.09 07:57

Pískle- s tím sprchováním hraček, většinou  má ve vaně dinouoše a malé postavičky.. .  

ale včera jsme leželi odpo a š. si vzal panenky ( po mě) a dělal, že je  sprchuje, mydlí, utírá, oblíká a pak ukládá ke spánku a pořád si s nimi povídal jako rodič :-))) to byla prča i dojemné, jak ty jeho neobratné prstíky oblíkají malé kalhotky panence, no máme trochu nemotoru,ale zvládl to :-)) nakonec jsme dali i plíny ( kapesníky)… zřejmě jej insipirovaly jeho lásky- kámošky ve školce

 
Mava
Generální žvanilka 24709 příspěvků 04.06.09 08:37
 

Ahojky,  

dneska jsme šli opět se řevem. Asi mě zněj klepne. Začal až v šatně. Uč. mu ukazovala, že mu koupila repelent proti klíšťatům. Jdou dneska do lesa a Libča jí včera řekl, že se bojí klíšťat /to má odemně/. No a uč. šla a koupila mu ten spej. Jenže náš Liborek dneska začal řvát, že do žádného lesa nejde. Tak jsem ho rychle oblíkla a vyslala do třídy. Uč. už si s ním prý poradí. :-)
Půjdou prý po značkách a budou hledat poklad. Na konci prý čeká sladké překvapaní. Tak jsem zvědavá. No a stejně ho prohlídnu, jak příjde domů. Pro jistotu.  

Hajdulo tak už se vyspíš, super. A Dana malá vůbec nevzbudí nebo je mu fuk, že  řve. Libor taky zaspí každý noční kojení. To spíš Liborek se někdy vzbudí. Taky bych chtěla mít takový spánek, ale mě vzbudí kde jaký šustnutí.  

Dneska je tu nějak pod mrakem, achjooo.
Marťa

 
Krista
Závislačka 4080 příspěvků 04.06.09 08:44

Ahoj ženy,
zdravím vás s protivnou rýmou. To je tím debilním počasím. Snad už se konečně oteplí.  

Irias, Tomášek si taky hraje s panenkama a kočárkem. Když nepočítám, že mluví v ženském rodě, je jinak úplně normální kluk, má rád vláček  z Dupla:)  

Pískle, s tím mlíkem mi argument o savcích přijde dosti zcestný. Pochybuji, že jiní savci v dospělosti jedí hormonální antikoncepci (nepočítám gorily v zoo), oblékají si oděvy, bydlí v domech, malují si obličeje, používají kosmetiku z ropy, chemii, jedí tepelně zpracované potraviny atd atd. Člověk už nežije ani trochu jako kdysi před tisíci let, tak proč se dnešní vědci soustředili zrovna na to mlíko??? 10 tis let je to v pořádku a teď najednou ne? Tak proč se některé kmeny dali na pastevectví? Nedává mi to prostě smysl. Chápu, že když někdo netoleruje laktozu, tak je to jasné, ale jinak…
samozřejmě, jak je dieta - jakákoliv, zdravotní nebo redukční - tak je potřeba se přizpůsobit, ale i tak lze jíst „normálně“.  

Zuzanka nemá žádné nejoblíbenější hračky, možná plyšáky, které oblíká do svých ponožek a kalhotek a krmí je „pečivem“ se slaného těsta, co jsem vytvořila o Velikonocích. Hodně teď u nás frčí takové ty úkoly pro předškoláky, hledání rozdílů, vybarvování políček, spojování atd. Už jsme jednu knihu dotvořily a jedeme další.
Děti mě pěkně štvou s oblečením.  Tomíš ráno zahodí ponožky, že jsou fuj a chce jiné. Zuzanka si odmítá brát nízké ponožky, protože jsou malý! Ach jo, hlavně, že jsem jich nakoupila asi 5 párů.  

Irias a Skrolan, je tu malé ohrožení naší akce, ale kdo ví, jak to bude. Zuzanku jsme v úterý poslali na nakážecí návštěvu neštovic. Mám obavu, aby to pak někde nechytla před dovolenou, takže jsem si řekla, že je nejvyšší čas a potřeba využít příležitosti. Vloni to nechytla ani od dětí ani od bratra, tak kdoví, co bude letos…  

Jdu se  učit likvidovat společnosti. Pa
Kristýna a spol      

 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 04.06.09 10:51

Ahoj ženy.  

Právě jsem tu měla pánskou návštěvu. hih
aaaaale, to jenom prisel pán - hoch - na reklamaci - na balkone se nam - jak to jeste pracuje - trochu odchlípnul soklík z dlaždic a jak byly ted ty šílené dešte, tak nám zateklo do zdi a je to znát i uvnitr - flek a spuchřelina, tak to juknul a  v pondelí to prijdou spravit.
Pán byl vsak unesen - moc se mu líbil balkón a obývák s kuchyní  - teda pochvala od chlapa potěší, ze? A na balkone porad otálel a kochal se výhledem a kytkama a kruci ja uz skoro mrzla - normalne mi začaly klepat zuby - věšela jsem totiž akorat prádlo - jednou ruchou jsem se drzela zábradlí a druhou jsem věšela - aby mě neodfouklo. hihi. sušák mám privázaný , aby nevzal roha i s tim prádlem - to jste jeste nevidely. Ale jak psala Irias - první pracka za hodku suchááááá - nevííídáááno. druha bude brzo taky. super.  

Hani - to je to co clovek potrebuje - pořádně se nasr… a pak je odstaveno na noc hned. Super, tak vytrvej a nepovol a ukáž Bárů - kdo je tady pánem. lumpíci jedni, normálne by s náma zametaly, vid? ale kdyz oni to umí tááák sladce.
a výlet  superrrr. Taktéz u Mavy - ta prochajda do lesa s hledanim pokladu - to bude Liborek urcite nadsen a brzo zapomene na slzicky, uvidis, ani pamatovat si je nebude. prďolka.  

Kristo - zensky rod je klasika - u nas dosti dlouho. to se spravi. a neprud s nestovicema, ty nech v Brne, jeste si s nima dame rok čas. jasny?  

u nas taky soplavo. Kuba zacal vcera kýchat, ale smrkne jen sem-tam, tak sel do skolky. Standa finišuje a Dominika si pomohla včerejším plaváním k soplum vetsim, no je to prdel. počasí naprosto otresné. ten vítr je taaaak studený - normalne jsem Kubíkovi vytahla teplou bundu, co uz jsem mela odlozenou na podzim. fuj.  

e      

Irias - Kuba si vcera na spaní vzal k sobe panenku. den pred tim to bylo samozrejme auto, dnes to asi taky pochlapí tím autem, ale zítra to vidím opet na panenku. hih

 
Uživatel je onlineIrias
Neúnavná pisatelka 15142 příspěvků 04.06.09 12:00

Skrolan- pozor na pána :-)))
a š. taky už dva týdny nosí teplou vestu nebo zateplenou bundu, je to na prd…  

Kristo- nes.. s neštovicema ! a š. taky mluvil v ženském rodě , to je norm, brzy přejde :-))  

I.

 
Pisklatko
Kelišová 6321 příspěvků 04.06.09 13:58

Ahoj babulky a malý bobulky,

tak se hlásím a posílám jeden studenej pozdrav z Vršovic. Brrrr, tam je kosa:-( Já chci léééétoooooo!!!! Kdé jsi?

Dani - ahój a brzo písni, co nového. Posílám kus síly, ať to všechno zvládnete!

Irčo - jé to je dobrá zpráva, příští týden teplo, no už aby to bylo:-))) Tak Štěpa panenky, jééééé to muselo být dojemný ta péče:-))) Mates občas s mojí mamkou jedou plyšáky, je to jejich vstávací rituál, kdy se mamce nechce z postele, tak si tam hrajou s plyšákama:-)))

Mavo - úči si určo s Libčou poradily:-) A věřím, že se mu v lese nakonec líbilo:-)

Kristo - přesně tak, nechápu… A ještě horší to udělají média, který něco vytrhnou z kontextu, uveřejní a lidi jsou z toho pak tumpachový… Poslední dobou mě média pěkně lezou na nervy… Svět se ve velkou pr.. obrací… Doufám, že stihnu odejít do věčných lovišť, než se tak stane:-)))))) A štvaní s oblečením, to máme taky… Tydle ponožky néééé, tohle triko nééé, někdy je to na bednu… Zvlášť pořád dokola vysvětlovat, že sandály do tohodle počasí fakt nee…:-))))

Evi - tak chlap jóóó:-))) Se máš:-)))) A ještě chválící typ, hmmm:-)))) Matěj taky začal kýchat, ale rýma zatím nic velkýho… Hmmm týden ve školce…

No takže Mates pšíká a doufám, že se z toho nic nevyvrbí, to by mě vážně mrsklo… Po 14 dnech týden ve školce a zase něco? Jéžiš, už aby bylo pěkně, sakra…
O víkendu vyrážíme na brigošku na Šumavu za našima:-) Těším se, jen to počasí mě štve… Budeme skládat uhlí, štípat dříví a já stříhat živej plot okolo půlky zahrady. Bude to pročišťovací víkend:-))) Brácha s rodinou nepojedou, malá nudlí, škoda. Ale jsem ráda, bude čas na práci a hlavně mě neba skákat okolo plotny pro tolik lidí - vždycky se s mamkou střídáme nebo pomáháme a je to docela fuška… No a jsem zvědavá jak pokračuje story brutus rozvod té mé kamarádky… Mluvila jsem s ní o víkendu, tak nic moc novýho, manžel s nima nebydlí, bydlí u sestry, sem tam zajde za malým a nakecává mu bludy o novejch tatíncích a tak. Už asi nedělá takový scény, ale prej se s ním nedá mluvit… Teda asi dá, když nějak převedli účty a splátky, ale žádná sláva to nebude. Kámoška zjišťuje jestli je vůbec rozvedou, když mají takové dluhy na baráku… No nic…

Jdu makati. Mějte se krásně:-)

Pískle

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 04.06.09 20:16

ahojky,

dneska jsme tu měli celý den babičku. Dávaly jsme si do nosu…k obědu šopský salát a bramboráky (obojí jsem snad rok neměla), snad se Bára nezblázní :-)) A odpo ke kafi maxikremrole, jsem jak sud.
Ondra přišel ze školky s teplotou, tak celý odpo koukal na dvd a pak na hodinu a půl vytuhnul u nás v posteli. Teď má 38,5 a je vidět, že mu je fakt špatně, celé odpo nic nesnědl. Doufám, že se mu z toho nevyklube nějaký hnus, ve školce přímo u nich ve třídě jsou neštovice, chjo!
Bára je taky protivka, už zase dvě noci pořád vstává, střídáme jsme se s manžou… Dneska přes den spala 3× 20 min, hrůůůza. Ale přes den je hodná.

Marťo, pokud jsem v ložnici a vstávám k Báře, tak Dana řev nevzbudí. Ale jak jsem pryč, tak k ní vstává, dává jí dudlíka a když Bára pořád řve, vezme si ji do postele. Bára ječí a Dan u toho pospává a mě přijde vzbudit jen 2× za noc. Na dnešek jsem ale spala v ložnici, páč jsme na noc dali péct chleba v pekárně, a ta dělá takový rambajz, že jsem nemohla spát v obýváku :-))

Skrolan, Irias, Kristo, jakou máte akci v sobotu?

To jsou výhody těch, co mají balkon…uschne prádlo. Mně doma schne min. 2 dny.

Jdeme uložit Ondru.
pa Hanka

 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 05.06.09 06:40

Dobré ráno.  

Jsem totálně nevyspalá. Standa ma nejakou hnus rýmu, uz mu skoro končila, včera dobrý, ale dnes se mu totálne ucpal nos - a dýchal tak hlasite, ze se u toho proste nedalo spát . chudák, porad chodil smrkat, naparovat a do obyvaku, aby me nerusil, no je mi ho líto. nalehala jsem na nej, at dnes zustane doma, ale pry maji nejakou dulezitou schuzku......chjo.
Kuba taky smrka vic, zatim se to ale da ukočirovat, tak snad dnes ve skolce ok a o vikendu se " léčí celá rodina". dominika uz skoro bez rýmy, jak to to díte delá. (?)
Hani - pradlo - no super - je to jak ze susicky, ani zehlit nemusis. parada. skoda tech nad vami - zahrada je pekna, to by se sušilo, viď? kruci.
Pískle -  uzijte si víkend, aaach Šumava - to bude krása, i to dříví pujde od ruky, vid?  

jdu rabotat, at to dneska brzo zapíchnu.
hezky den.
 e

jooo - a hlas pořád prd, včera jsem zacala mluvit - ale mutující puberták má proti mě hlásek jako samet.

 
Uživatel je onlineIrias
Neúnavná pisatelka 15142 příspěvků 05.06.09 07:05

zdravím :-)    dnes jsem opět mále umrzla, zasr… počasí. příštý týden teploty zase  dali níž, už jen 21*24 C, tak uvidíme …  

ve školce všichni kašlou,  jeho kašlající kámoš ale chodí do školky v tomto počasí v krat asec a tričku :-(((( štěpa se zatím drží, ťuky ťuky, jsem zvědav, na jak dlouho  

Hajdulo- když dlouho prší, tak suším doma,ale mám to suché do rána. snažím se tedy večer prádlo převrátit,ale fakt to dlouho netrvá.  jak je Ondrovi,líp ?  

Skrolan-  hlasitě dýchal znamená chrápal ? :-))) znám ten pocit, kdy člověk leží a dusí se :-((( snad to aspon přes víkend vyleží. a  tvůj hlasek,kde je ? :-))  

nějak se mi poslední dobou hromadí tisíc nepříjemných věcí, od šaliny počínaje, v práci konče…
chci teplo a sluníčko !!!!!!!!!!!!!!!!!     pěkný poslední pracovní den,irias  

a btw. baby, pište :-)))))))))))))))))))

 
Uživatel je onlineIrias
Neúnavná pisatelka 15142 příspěvků 05.06.09 07:51

jo, zlá můra vyčtená z netu je i u nás :-))    včera v MHD- mamíííí, ten pán má stejnou kšiltovku Adidas jako tatínek … a mamííííí, ten má je tlustej, má velký břicho !!!!  

věřím v jeho inteligenci , že už tohle říkat nebude. dostal velké poučení , vč. toho, zda tohle říká  i o babičce ( tchýni :-) nejlepší je zářný příklad, ne :-)))) I.

 
Krista
Závislačka 4080 příspěvků 05.06.09 08:33

Dobré ráno,ženy,
to  počasí je fakt na p… Ani se nedivím, že jsou všichni nastydlí. Zuzanka furt pokašlává, v noci a  ráno, už víc jak měsíc. Tomášek je už asi týden bez rýmy, takže pokud vydrží, utíkám s ním v pondělí na očkování, pořád nám jedno chybí.  

Hajdulo -  a všichni ostatní - 20.6. u nás bude teta Irena a máme v plánu zoo, tam setkání se Skrolankou, takže pokud by někdo po nás zatoužil, může se přidat, zoo je velká dost.  

Dnes odjíždíme do Plzně k babi, Dan nás tam nechá a jede si na víkendovou akcičku do Nýrska. Ten se má. Bere s sebou celou flotilu lodí a letadel, kluci si tam budou krom chlastání taky hrát.  

Neštovice zatím nikde. Jsem zvědavá, Zuzančina imunita je nevyzpytatelná. Ale chtěla bych, aby už si je odbyla, když si vzpomenu na Tomáška a to mu bylo 1,5 roku! a jak chudák dopadl, v puse, pindík, celá hlavička, do dnes má několik jizev.  Já jsem to měla ve 12ti a vzpomínám si, že jsem si myslela, že umřu, jak mi bylo zle.  

Včera jsem usnula u Poirota právě v momentě, kdy vysvětloval, kdo je vrah a proč! Neuvěřitelné. Muž mi řekl, že jsem pěkně chrápala a měla jsem otevřenou pusu. To musela být nádhera.

Užijte si víkend!
Kristýna a spol  

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 05.06.09 08:52

:o)  čaute  

Kristo - já zas koukala na něco jinýho a v rámci reklamy jsem přepla na poirota a viděla kdo je vrah:o)))) z celýho filmu jen to  

tak to máme  půl na půl:o)
Jinak nestrašte s nemocema - no marek je taky nějakej nalomenj - matýnovi už z nosu neteče a Michal se drží - ale obávám se ......  no ve čtvrtek máme nastupovat do toho špitálu -  takže doufám že nic nechytne - ale to obnáší skoro nikam s ním nechodit –  na pískovišti teče každýmu druhýmu děcku z nosu …   a vzhledem k Markovi - nevím nevím  

Hele taky máte tak divoký děti - byli jsme u zubaře (Michal má první plombu - že už to je prý skoro kaz tak aby to nešlo hlouběji - krásně držel a jelikož tam má bílou tak nejde nic poznat - má to zepředu na spodní dvojce)
nicméně k tý divokosti - čekali jsme u zubaře - pak jsem potřebovala do IBCčka (pro neznalé obch. pasáž + sídla nějakých firem) do bazénů dát zkontrolovat vodu - problém vířivka v shopu - samozřejmě že chtěli cákat - tak jsem je umírnila a poslala je si sednout - bez větších keců šli, ale jak odsouvali židle tak ty dost hrkaly (blbá podlaha na takový židle) to už jsme tam dobrejch 5 minut čekali protože při příchodu tam byla jedna telefonující prodavačka a jedna paní - jejíž problém se asi řešil - poté co kluci šáhli na židle a začli je odsouvat a vyluzovat ten nechutný zvuk - se poprvé za 5 minut prodavačka uvolila odložit sluchátko a na můj vkus dost drze na mě zařvala at si uklidním děcka že nic neslyší.....   jako styl kterým mi to řekla ..... jak kdyby se bavila s nějakým obtížným hmyzem - neměla jsem slov - beze slova jsem sbalila děti a odešla .....   to se mi fakt ještě nestalo… chápu že opravdu neslyšela … jenže my jsme tam už čekali takovou dobu - tak snad ku… po našem příchodu mohla odložit na chvilku telefon a slušně říct že to má nadýl - šli bychom se někam projít… 
Byla jsem z toho pěkně otrávená a docela smutná - prostě nemám děti který dokážou pět minut spořádaně a zticha sedět na židli - michal snad jo ale když jsou dva pohromadě je to nemožné, a taky mě dorazilo to chování - v nějakým zaplivaným krcálku by mě to nepřekvapilo (a tam většinou bývají ty nejchápavější prodvačky)  ale v tomto obchodě …  

no nic
musím

 
Mava
Generální žvanilka 24709 příspěvků 05.06.09 09:27

Ahojky,  

my opět s pláčem, už mě z toho klepne. Nevím proč pořád plače, za rok si ještě nezvykl. V úterý mají ve školce kouzelníka, včera hledali v lese poklad, za 14 dní jedou na výlet. Pořád nějaké akce a jemu se to nelíbí.  

Naštěstí jsem se doma hned uklidila u Zoufalek. Našla jsem si na netu nové série. Je to sice v anglině, něco pochytím a dají se stáhnout i titulky. Tož tak, už mám zkouklích 5 dílů a další dva stahuji :-)  

Nemám moc dočteno a musím jít. Linda se rozčiluje. Jdeme ven.  

Jo a hezký pátek a víkend
Marťa

 
Uživatel je onlineIrias
Neúnavná pisatelka 15142 příspěvků 05.06.09 09:35

Mavo- nešel L. do školky, po delší době , byl chvíli nemocný, že ? tak tohle je normál. i druhý rokem, co š. chodí do školky, má po přestávce delší adaptačku. sice  nebrečí,ale je utápnutý a  ráno se mu nechce.  ro se srovná a navíc, budou za chvíli prázdniny :-)    Mako- no, co ti napsát… pravda bude někde uprostřed :-)) jak jsem už psala, bráši, když byli malí, tak na zabití, nikam se s nima nedalo  jít…
prostě máš živější děti a budeš je muset více „hlídat“ či s nimi méně chodit  do obchodů apod. :-)) ale chování prodavačky bylo děsné- měla asi hned upozornit na délku telefonátu a šlo by to i s úsměvem. btw. taky bych nasr.. odešla :-)    a pozor, tady leze sluníčko…

 
Pisklatko
Kelišová 6321 příspěvků 05.06.09 10:34

Nazdárek babky a malý bobci,

tak tady taky opět kosa:-( Chjóóóóó, už mě to fakt nebavííííí… Lééééto šup šup sem:-)

Hajdulo - jé, tak Ondrovi marodovi přejeme ať z toho nic není! Tak taková návštěva mamky by se mi taky líbila, takový dobroty, mňam:-))) No hele bramboráky jsem nedávno dělala snad po 5 letech:-) ňam, ale Matýnovi nechutnaly… takže zase 5 let nebudou… S Baru spaním je to nic moc, teda, jsme to zakřikli po té první noci, ne?… Tak vydržte, bude líp!

Skrolan - taky marodi, jééé, tak ať se o víkendu pěkně vyležíte:-) A hlas ať se vrátí tam kam patří:-)

Irčo - hmmm, tak kašlající kamarád v kraťasech je hustej… By mě z některejch rodičů kleplo, fakt…

Kristo - :-)))) chrápající, usnutá s otevřenou pusou jsem skoro každej večer:-))) Héle Ti naši Danové jsou stejně dobrý, že to s náma vydržej:-))))

Mako - story v obchodě… no jo no… kdekoliv na vola narazíš… To chce klid, prodavačka byla evidentně zpruzená z řešení toho problému a kluci jí dodělali, no… A jsou úplně normální, zvlášť ve dvou, jéžiš:-)))) to musí být rachot:-))) My když jdeme s kamarádem Máti do obchodu, tak je to to samý a mě omejvaj… Nahlas jim říkám ticho, pani prodavačky pracují a potřebují klid a pořád dokola, aby to ty prodavačky slyšely:-)))) V našem krámu jsou zvyklý, ale věřím, že tam kde nejsou a nejsou to profičky, tak jsou vytočený během minuty…

No a u nás pšíkání lepší, včera už míň. Tak jsme se po školce stavili na hřišti, nikdo tam nebyl, hned jsem si vzpomněla na anketku:-)))) Celou dobu jsem s sebou tahala asi 3kg (něco i našim na Šumavu) masa a ruce jsem měla vytahaný jak orangután…

Mava - dneska Mates taky skoroplakal, nejste v tom sami… ještě že je pátek… No a začínám se děsit co bude po prázdninách…

Tak se mějte holky krásně, užijte si moc víkend, sice studenej, ale víkend!:-))))

Pískle

 
Pisklatko
Kelišová 6321 příspěvků 05.06.09 10:47

Jo a jedna milá krásná zpráva, včera se kamarádům narodila druhá dcera - Leontýna, 3,3kg, 50cm, vše ok a maminka nám to prosím volala 2 hodiny po porodu:-))) Kecaly jsme asi 10 min a kamarádka naprosto v pohodě, porod prý nádhera:-))) Jéééééé, takovou radost mi to udělalo:-)
 P.

 
Kris
Kecalka 355 příspěvků 05.06.09 11:48

Ahoj holky,
tak se hlásíme mezi  marody. Vojta už má týden antibiotika, a jeste je budem do půlky příštího týdne dobírat. Už má třetí od začátku roku. Teploty už zmizely, ale kašel - hotová tubera. Navíc před dvěma dny začal stejně chrchlat i manžel a dneska začalo bolet v krku i mě, ale držím se.
Doktorka má podezření na zvětšenou nosní mandli a na nějakou alergii. No, uvidíme. Na ORL už jsme byli, alergologie nás ještě čeká.

Jsem z toho namrtvici - za čtvrnáct dní jedem na dovču, tak snad to do tý doby vyležíme.

Zaznamenala jsem anketku ohledně oblíbených hraček apod.:
U nás teď jasně vede Požárník Sam. Ale rychle se to mění. Jediné co nás zatím míjí je Spiderman a takové ty moderní pohádky.

Ještě se vrátím k té dovče. Letíme letadlem už po několikáté, a vlastně se na to vždycky těším, ale potom, co se teď stalo s tím letadlem AIR FRANCE, mi zrovna moc dobře není. Tak se chci zeptat, bojíte se létat? A ovlivňuje vaše pocity z létání, když se něco takového stane?

No, tak to je od nás zas všechno. Všem nemocníčkům brzké uzdravení a těm, co jsou ještě zdraví, ať jim to vydrží.

kris

 
Uživatel je onlineIrias
Neúnavná pisatelka 15142 příspěvků 05.06.09 13:18

spadné  letadlo rozhodně nezmění můj názor na létání, nebojím se :-)  to je jako když slyšíš o havárce auta a pak se bojíš jezdit :-)  stejně se říká, že létání je nejbezpečnější, procentuélně nejmín nehod. auta- to je  jiný mazec ::-((

 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 05.06.09 13:27

uf, konečne se sem dostavam. takze:  

Hajdulíku, at je Ondra brzo zdravý a bez horecek. počasko pitomé. uf.  

Irias - muj krásný hlásek je zatím v nedohlednu.des. na takhle dlouho mi jeste nevypad, je to na prd. asi me dorazil tim sprayem - znecitlivovacim - kdyz mi delal otisky. no ale diky za nej - jinak bych ho urcite poblila. hih  

Standa - hlasite dychal. nechrapal. on vazne nikdy nechrape - zatim. proste hlasite dýchal - tezký nádech a tezký výdech. chudák. az mi ho bylo líto. nos totál ucpaný. fujtajbl.  

joooo, Irias, a ve stredu jsem Tamaru zaregistrovala - asi jsem nereagovala, ted si uz nespomenu. Ale kráááásne jméno.  

Kristo, no, kdyz nedostala Zuzík nestovice od bráchy, tak kdo ví, mozna je ani nikdy nedostane, mozna je rpave na ne echt imunni, co? jde to?  

Mako - prodavačka kráva a víc bych to ani nerozebírala - proste skoda slov.  

Mavo - naboj, urcite ma jen takove obdobi, proste mu prijde, ze ten plac uz je jako ritual, a tak place ze zvyku. to prejde. neres to. A jak se mu libilo to vcerejsi hledani pokladu v lese? Povidal o tom doma?
Kuba jde na dalsi tyden na celodenni vylet nekam dopryc, musim jeste poradne nastudovat, tak jsem zvedava, jdou takhle prvne. Divadylka jinak jezdila do skolky , taktez kouzelnik a podobne.
A jak píše Irias, i Kuba je po delsi absenci ve skolce uťáplý, ten den skoro nic nesní. ale otrepou se a je zas dobre.          

 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 05.06.09 13:38

nechte jsem odeslala drív. sorry.  

Piskle - Leontýnka - krásné jméno. A dve hodky po porodu. hih. Ja volala se segrou asi  pul hodky po porodu. Ja ti mela energieeeeeeee. nevidano. ale pak to na me pres den padlo. joo v noci mám mejdlo, tak co bych chtela, ze.  

Kris - vam take brzke uzdraveni. nejak se to moc vraci. jak rikam, pitomé počasí. ma na tom velkou zasluhu.
a létání - si piš, ze clovek ma hned cerne myslenky. Ale akorat vcera jsme bukovali letenky směr sladká Paříííííííííž a nejak si to proste nepripoustime. dej pokoj, babo. vše OK, jasny? To by clovek nemohl ani nos na ulici vystrcit. Ale trosku nas to navedlo a letimé radši s ČSA a ne se Skyeurope.  

e

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 05.06.09 14:54

ahojky,

hlásí se jedna troska, jsem naprosto grogy. Baruš byla v noci vzorná, ale já spala v obýváku a přestěhoval se ke mně Ondra, měl v noci horečku a že se v pokojíku sám bojí. Byl pořád vzhůru - napít, vyčůrat, horko, zimnice, achjo. Přes den byl moc hodný, chvíli koukal na dvd, pak si hrál krásně s Bárou. K obědu si přál rajskou a dokonce ji snědl. Teplotu má 38,6, po Nurofenu se mu uleví a tak za 5 hod je teplota zpět. Zatím nemá nic jiného, tak čekám, co z toho bude.
Za to slečinka…ráno vstávala v 7 a od té doby ještě nespala. Nevím proč… když ji položím do postýlky, tak vyřvává. Uspím ji u prsa, ale jak položím, je okamžitě vzhůru. Uspím ji tedy na ruce, ale jak položím, už řve. Už jsem to zkoušela i v kočáře, ale bez úspěchu. Před hodinou mi usnula na ruce, tak jsem ji nechala zabrat aspoň 10 min, ale po položení opět řev. Chudinka Ondra byl sám v obýváku a usnul na zemi. Tak jsem ho aspoň přendala na gauč a jsme zavřený s Bárou v ložnici. Slečinku jsem vrzla do postýlky a dala jí hračky a nemůžu ji ani vidět :-))) A to jsme celý den doma sami, taťka se objeví na skok a jde na nějakou firemní žranici, achjo! Fakt nevím, co s tou Bárou. Teď je hodná a hraje si jako kdyby se nechumelilo.
Tak jsem se vám trochu vyblila, fakt jsem hotová. Ha, už ječí…a co s ní?

Hanka

No, a než jsem to dopsala, tak je Ondra vzhůru a má 39 :-((((

 
Kris
Kecalka 355 příspěvků 05.06.09 15:06

Holky, díky za názory na lítání. Taky si to snažím nepřipouštět. Je to sice ošklivý, ale statisticky je pravděpodnost, že spadnou dvě letadla během tak krátké doby je téměř nulová. Letíme 22.6., což je fakt brzo. Už se hrozně těším - letíme teda s tureckou společností, ale největší co tam maj, takže jsem klidná. Jo, a v Antalyi je už přes třicet stupňů, takže parádička. :-))

Skrolan - kdy do té Paříže letíte?

Kris

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19497 příspěvků 05.06.09 20:07

Ahoj holky,  

nemám dočteno, přes den jsem buď u Tibora na stavbě nebo u šéfa v kanceláři a na internet se nedostanu. Teď večer není čas ani síla, jsem urvaná.
Stihla jsem ještě hodit něco na poštu, odvolit a už i něco poklidit. Do Kadaně (jak bylo původně v plánu) se nejede, je toho na stavbě moc a Tibor musí opět i o víkendu. Ale je to dobře, Anetku jsem dneska vyzvedla ve školce a měla „plovoucí“ oči a byla taková přejetá. Doma jsem jí změřila teplotu a měla 38,7° tak budeme mít o zábavu o víkendu postaráno a budu kurýrovat :-/  

No a víc fakt nevim, jsem ztahaná jak pes, tak jdu koukat s Aný na auta a počítám, že tak za hodinu dorazí Tibor
Pa Sandra

 
Ifca1
Echt Kelišová 8716 příspěvků 06.06.09 11:57

Ahoj,

nemám nic přečteno, jen deníček mi nedal, Kristo- super, naprosto souhlasím, že nic se nemá přehánět:-)

Takže jsme doma z nemocnice, huráááá huráááá třikrát hurááá. A už prosím prosím nikdy více.

Podrobnosti napíšu později, bude to na delší povídání, důležité je, že kačenka je víceméně zdravá, uffff, ale že to trvalo než jsme se k tomu dopátrali.

papa

ifča

 
Uživatel je onlineIrias
Neúnavná pisatelka 15142 příspěvků 07.06.09 07:21

Ifčo- vítejte doma, holky. tak snad už dobrýýý, pak písni wo co go, jsme zvědavé :-))

 
Ifca1
Echt Kelišová 8716 příspěvků 07.06.09 20:51

Ahoj,

nevím co vám dala vědět efča, tak začnu od začátku:

Minulý týden byla Kačenka nastydlá a dostala na zánět průdušek a dlouhodobou rýmu antibiotika, v pátek večer jsem si na ruce a uchu všimla několika pupínků, myslela jsem, že máme v ložnici komára a je poštípaná, do rána se ale na ruce pupínky zbarvily do ruda a byly dost větší, takže mě napdala alegrická reakce na ty antibiotika a jelikož jsem nevěděla, jestli dát další dávku nebo co vlastně, tak jsme vyrazili na pohotovost.
Doktorka na pohotovosti ale netušila co to může být a jako reakce na atb se jí to moc nezdálo, takže nás poslala do nemocnice na infekční. Tady moc milý pan doktor opět nevěděl, ale že nás pro jistotu hospitalizují a sezvou všchny možné dr na konzilium, abychom to nemuseli obíhat po areálu nemocnice. Šok pro mě byl, když mi okamžitě sestra nesla pro Kačku erární hadýrky a pro mě jejich košili, vůbec mi nedocházelo, že na infekčním musí být jiný režim než normálně, takže jsem se vesele procházela s kačenkou po chodbách, než mě sestra řádně sprdla, chtěla jsem jí dát ohřát skleničku k jídlu, a byla jsem upozorněná, že z pokoje se nesmí nic vynášet, a jiný oběd mi pro Kačku nedali, protože jsem na ceduli měla napsáno že kojím:-)
Poslali nás na rentgen plic, protože byla pořád hodně zahleněná a atb už měly zabrat, takže se musel vyloučit zápal plic, což tedy nebyl, a pokračovalo se dál.Takže přišel pediatr a kožařka oba čučeli na fleky jak vyvoraný myši, všichni svorně tvrdili, že nic podobnýho v životě neviděli. A já už začínala bejt dost rozhozená, protože fleky se dost velkou rychlostí zvětšovali a objevoali se nový a do večera už vypadali jako krvavý podlitý oteklý modřiny, na ručičce a zápěstí se tři fleky pomalu slejvali do jednoho obřího, objevili se pupínky na tvářičkách a já se hrozila jak bude vypadat až se jí to zvětší do podoby těch na rukou a jak bude moje krásná holčička vypadat a co když to mezmizí a vůbec jsem začínala dost panikařit, že vůbec nikdo neví co to je. Přidala k tomu i návštěva, Viki s Kubískem mi přinesli nějaký věci a jelikož jsme byli v přízemí, kde se návštěvy odehrávají přes okno, Kuba začal bulet, že chce za mnou a proč ke mě nemůže a bylo to už hodně depresivní:-( Taky mi na dost dlouho Kačku odnesli na odběry a zavedli jí kanylu, slyšela jsem z chodby jak pláče a nemohla jsem nic dělat.Jediné pozitivum toho dne bylo, že nás ještě k večeru přeložili ne dětský, jelikož krevní testy neprokázali žádnou infekční chorobu.
Na dětským jsem si připadala jak exponát v zoo, střídali se doktoři podívat se na kačenku, každej jen zakroutil hlavou a popátráme, popátráme…něko­likrát padlo slovo vaskulitida, tak jsem Vikiho zaúkolovala aby zkouknul internet, přinesl mi pak nějaký materiály a bylo mi do breku, protože se jedná o zánět dorbnách cév, kapilár, a krvácení z nich, bohužel ne jen do kůže ale i do vniřních orgánů, souvislt s onemocněním věnčitých tepen u srdce, selhání ledvin atd.. Prošli jsme ultravuk srdce, ekg, sono břicha, milion odběrů, ale všechno negativní, nic se neprokázalo, nic se nevědělo na jisto. Ptala jsem se na jednu diagnozu co Viki našel na netu, ale prý to není ono, nemá to hlavní příznaky, takže viki hledal dál a něco našel, takže jsem opět sondovala, naštěstí paní doktorka byla velice vstřícná a dokonce byla ráda za další tip.
Kačenku si vyfotili a fotky poslali do Motola specialistce na dětské kožní nemoci, jednu doktoru napadl podobný případ asi 9 let starý, takže se hledalo v archívech. Konečně v pátek přišla doktorka s ohromnou zprávou a sice, nejenže případ toho chlapečka, ale i dr z prahy potvrdila to, co našel Viki na internetu a pro mě to bylo jak vyhrát milion, protože ze všech možných diagóz byla tahle ta nejlepší možnost. A co to vlastně je?
Je to forma vaskulitidy, jmenuje se Seidelmeyerova-Finkelsteinova nemoc, neboli kojenecký akutní hemoragický edém. Příčina není jasná, jen že vždy začíná onemocněním horních cest dýchacích, spouštěč bude asi teplota, četnost výskytu se ani neuvádí, je to hodně vzácné onemocnění, dr z motola se prý za celý život s tím setkala jen třikrát. Může se ještě vrátit i memusí, lečba v podstatě jen paracetamolem na teploty a protizánětlivé účinky. Mažeme Hirudidem, který rozpustil ty krevní sraženiny a urychuje vstřebávání hematomů, jinak bere už jen lék proti lámavosti kapilár.
Týden ale byla léčena kortikosteroidy, no snad to nebude mít žádný vliv, vedlejší účinky dlouhodobýho užívání jsou dost strašný. Já zatím registruju jen dva projevy, který mi v příbalovým letáku padly do oka - zvýšená chuť k jídlu (všechny děti v nemocnici se k jídlu moc nehrnuly, naší Kačenku chytla třetí den žravost neskutečná, za den do sebe nasoukala dvě přesnídávky, tři skleničky zeleninový, dvě kaše a 4 kojení!- a pak projev naprosto nečekaný a když to na ní přišlo byla jsem na nervy a hotová, brečela jsem Vikimu do telefonu, že nevím co s ní- v pátek večer jsem jí nemohla uspat, uspávala jsem jí od 7 do půl 10 (když ráno byla vstávala v 5), válela se smíchy po posteli, chechtala se na celý kolo, já si myslela že se normálně zcvokla, zešílela- a informace z příbalovýho letáku - nadměrně povznesená nálada:-)))))

Smekám, jestli jste dočetly až sem, ale je to pro mě hodně emotivní, čertsvý a potřebuju se vypovídat, od toho počátečního zoufalství, kdy jsem už málem ani nečekala že se dožije prvních narozenin, po ten kus skály, kterej ze mě v pátek spadnul. Strašně si teď tu svoji zlatou usměvavou holčičku užívám a chci jí vynahradit všechno to trápení kterým musela projít, najednou toho hrozně moc umí, holt ten týden který jsme spolu strávily na prostoru 3×3metry, ve 24hodinovém kontaktu je znát.

Měla jsem strach jak se vrátíme zpátky do domácího režimu, třikrát denně jsem jí tam uspávala na ruce, ale ona je opravdu zlatá, je hrozně š´Tastná že je zase doma, prolezla celej byt, všechno prozkoumala, směje se na tátu, Kubíka, se všema je ráda, je vidět, jak moc jí chyběli. hernajs už tu bulím zas, radši končím, a jdu dosspat dluh…

Ifča

 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 07.06.09 20:59

Ifčo supeeeeeer. vitejte. a ted uz jen a jen dobře.    

koukam, ze o vikendu vsichni v čoudu, to je dobre, nic se nema prehanet, ani nase emimino, co závisláčky? hih
u nas vikend ve znameni autodráhy. Standa si splnil sen a detem take a tak mame doma jednu  Carrera, nebo co to je, a vsichni nadseni a delaji se zavody…no proste jako o Vánocích. a jinak vcera odpocinkove, dnes krasna prochajda kol - park a podobne, Standa zatim domontoval a dovrtal sklep - oooobr pochvala. pridal policku vysoko vysoko na boty a druhou na lyze a hned to vypada líp. Jo - a s tema kolama - mame jedno zavesene , to delal uz davneji, ale vic se jich povesit nevejde. Na druhe strane je okno a v cele policový systém. Sklep je malinky. ale kdyby tech kol nebylo, místa je tam haaaabaděj.  

Kris - do Paříže letíme 24.7. a už se mooooc tešíe.studujeme co se o Paříži nastudovat dá a co by se mohlo hodit.  

Zeny, Kristo, Sandro, pripadne dalsi - co ten obed v utery. plati? muzu o pul dvanacte, jestli vam to vyhovuje. Ve dve mam opet zubare - no uz jsem trapná, ja vím. hih  

tak hezký večer a začátek týdne všem.
e    

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »