Jarňulky 2005 - Pozvánka do divadla :-)

Rodičovství

Asi tak před měsícem jsem se rozhodla, že si s manželem zajdeme rozšířit své kulturní obzory. Cestou z oběda do práce mi padlo oko na plakát divadla Palace Theatre na představení A do pyžam! Uvedené herecké obsazení slibovalo dobrou zábavu a jak se včera večer ukázalo, tak jsem se nemýlila. Duševní očista smíchem probíhala celou dobu představení a každému, kdo přemýšlí o návštěvě nějakého komediálního představení, můžu jen a jen doporučit.

Vzhledem k tomu, že na představení byl docela nával, zbyly na nás lístky do boční lóže. Pravda není odtud tak dobrý výhled, jako z klasických sedadel, ale nic nám neuteklo. Jen jsme občas museli víc povytáhnout krk. Zároveň nám nikdo nefuněl za krk, žádná cizí hlava se před námi nekomíhala, nikdo nás nekopal do opěrek zad a mohli jsme si nerušeně šeptat dojmy během představení a nikoho tím nerušili.

A teď jaké to vlastně bylo: 
Děj se odehrává ve Francii 20. století a jak je u francouzských komedií zvykem, je plný zašmodrchaných lidských vztahů, humorných situací a vtipných dialogů.Herecké obsazení myslím mluví samo za sebe: Jiří Langmajer, Kateřina Brožová, David Suchařípa, Kateřina Hrachovcová - Herčíková, Eva Čížkovská a Martin Hruška.
Nechci prozradit vše, co se v daném příběhu vlastně odehrává, ale myslím, že když uvedu začátek, uděláte si představu o celém zbytku představení sami. Přesto si dovolím říct, že rozhodně ne v dostatečné kvalitě odpovídající skutečnosti.

Kateřina Brožová jako Jacqueline, otevírá dveře bytu a vchází Jiří Langmajer (Robert) s kufrem. Vychází najevo, že jsou milenci. Stihnou se jen letmo políbit a už vchází David Suchařípa (Bernard), manžel Jacqueline a zároveň nejlepší přítel Roberta, kterého k nim pozval na návštěvu na víkend a je velmi rád, že i jeho manželka vítá tuto návštěvu. Když manželka odchází, seznamuje Roberta se svým plánem - pozval totiž také svoji milenku Briggite, která má ten den narozeniny a nechtěl ji nechávat v Paříži o samotě. Vzhledem k tomu, že není možné jen tak si pozvat milenku na víkend, rozhodl se vydávat ji za milenku Roberta, který je velmi vehementně proti (přes velký údiv Bernarda, který v tom nevidí žádný problém).
Sděluje Robertovi, že jeho milenka se jmenuje Briggite a měla by přijet co nevidět vlakem.

Manželský pár Bernard a Jacqueline odjíždějí na nákup do města a Jacqueline (nechápající a rozzlobená, při zprávě, že by měla přijet údajná Robertova milenka) oznamuje, že z agentury má přijít nová hospodyně, která se jmenuje ..... Briggite.
Je vám jistě jasné, že vzhledem k tomu, že Robert, který zůstává sám doma a který neví, jak vypadá milenka jeho nejlepšího přítele, neúmyslně způsobí, že se celý příběh zamotá do zdánlivě nerozpletitelného uzlu, ze kterého se nedá vyjít se zdravou kůží.

A ještě si dovolím jednu poznámku. Během první části představení došlo k přeřeku pana Suchařípy a místo „hospodyně" řekl „hospodine". Nic by se nestalo, kdyby tento přeřek v následujících 5 minutách nezopakovali také ostatní (jím nakažení) herci. Kateřina Brožová, která měla v té chvíli láteřit, se otáčela ke kulisám a snažila se přemoci smích, který ovšem vládl celým podiem i publikem. Na jejich omluvu -  vůbec to nepůsobilo nijak nepatřičně nebo rušivě, ba naopak, bylo vidět, jak se snaží s tím každý poprat a nutno říct, že z toho nakonec vybruslili vskutku profesionálně!

V této sezóně se hraje ještě 4. a 19. června a pokud to nestihnete, resp. pokud bude již vyprodáno, doporučuji počkat si na další sezónu po prázdninách http://www.divadlopalace.cz/…i-a-do-pyzam-

Sandra ****
**a ještě peletonek Jarňulek:****

***Ivous - 15.2. Eliška****
Kris - 17.2 . Vojta
Gabule- 18.2. Štěpán, 11.9.2007 Emma
Maka- 18.2. Michal, 18.12.2006 Matěj
Irias- 18.2. Štěpán
Borůfka- 19.2. Erik,23­.7.2006 Adam, TP - 8/7 2008
Solcka- 19.2. Ondřej, TP- 1.2.2008
Skrolan- 25.2. Jakub,1­.9.1996 Domini­ka
Luja- 26.2. Jakub, 13.7.2006 Kryštof
Indi- 27.2.Matyáš,11­.10.2007 Julie
Hajdula- 28.2. Ondra, TP 17/10 2008
Iv-ka- 28.2. Lukáš,20­.7.2007 Ondrá­šek
Krista- 7.3. Zuzanka, 1.3.2007 Tomášek
Mava- 7.3. Libor
Liduška- 11.3. Ríša, 12.7.2007 Niki
Monika M- 17.3 Terezka, 29.8.2006 Filípek
Petulinka- 18.3. Sofie, 25.2.2008 Evžen
Julie- 19.3. Albert
MaKačka- 19.3. Barunka
Lily- 24.3. Leuška
Ifča- 30.3. Jakub, TP - 13/7 2008
Efča- 30.3.Vojta
Pískle- 3.4. Matěj
Sandrik- 3.4. Anetka
Klaris- 7.4. Bianka, 31.12.2006 Jorika
Dana 26- 14.4. Vojta,6­.2.2001 Mirda
Olda- 15.4. Vítek
Pavča- 29.4. Barča
Brňačka- 3.5. Nelinka
**MataP- 20.6.2003 Roderick, 24.4.2006 Fre­derika, 16.1.2008 Bea­trica*****

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
Irias
Neúnavná pisatelka 15089 příspěvků 27.05.08 10:43

prga, jdu číst

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15089 příspěvků 27.05.08 10:47

Sandro- díky za deníček !!  

tak, na „pražáky“ chodíme často i v Brně. tohle představení jsme také viděli, Langoš a Hrachovcová tam opravdu excelovali, bolely nás bránice od smíchu  

Efčo-jen si užívejte :-))  

ted jsme byli venku a opravdu už  nyní HIC. potkali jsme štěpánkovu školku a ted se na ně štěpa dívá z okna, jsou u našeho domu na hřišti :-))
díky tomu průjmu se jej ještě bojím dát do školky. říkala úča, že je toho ted plno :-(((    i.    

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15089 příspěvků 27.05.08 10:53

.. a JEŠTĚ MŮJ DNEŠNÍ P LÁN, at vidíte, že se na OČR nenudím :-)
upravit knoflíky na nových kalhotech, žehlit megakopu prádla, umyt všechna okna ( tady váhám kvůli tomu zablok. krku) a dále umýt balkon, položit nový trav. koberec a vyměnit prostěradla.. uuuuuuuuuuffff  asi jdu na dvd na Elmu :-))    pááá,i.

 
Dana26
Echt Kelišová 9075 příspěvků 27.05.08 11:29

Ahoj,

Irčo,už ti někdo řek,že jsi nechutně akční:-))).Máš muj obdiv.Ja mam vyprane ložní,upečenou buchtu(ktera nevypada tak dobře jak měla) a vařim brambory.
A pak klasicke utery.Logopedi­e,fletna a cvičeni.Chcem jit s kamaradkou vyzkoušet kavarnu s dětskym koutkem.Je nově otevřena tak uvidime.Venku je sice vedro,ale nechci,aby Mirda ještě lital po hřišti.Tak to prubnem

Děkuji všem za gratulace.
Irčo,jo uživam si.Začla jsem civčit,možna o něco vic o sebe dbam.Ale je to tim,že jsem se doma naštvala a taky forma boje s depresi.
Včera jsem si Outletu donesla věci na tchyninu svatbu.Jak mi někdo zkrati gatě tak hodim foto.Ještě musim oblict kluky.

Sandři,přdstaveni se hralo i u nas,ale asi bych musela jit sama.Nějak nemam s kym.

Jdu pohabat kuchyn a pověsit pradlo.

Krasny den

Dana

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15089 příspěvků 27.05.08 12:04

Danko- já věděla, že se najdeš a nové hadříky jsou vždy třeba !!! :-))  

Skrolan- ted jsem se dodívala na Elmo. noooo, ty chlapi, resp. Jack jsou tááák nechápaví. snad fakt na 9 !!! měs. neodjede ! i.

 
Borufka
Kelišová 5357 příspěvků 27.05.08 12:06

Ahojky,

Sandro strašně moooc děkuju, už jsem objednala dvě vstupenky na 19.6. protože 21.6. máme 3 roky výročí svatby a vůbec jsem nevěděla co jako překvápko :-))) Tak jsi mě navnadila tím deníčkem že jsem hnedka objednala, ještě zajistit hlídání, zrušit Vaškovi naplánované schůzky na ten večer a vydržet s porodem :-))) Super, mám obr radóst.

Irias to je pech, okna nech na jindy ty šílenče, s bloklou páteří bacha. A Štěpulovi ať je líp.

Dano jen tak dál, pohyb a relax to je ono, potřebuješ to jak sůl. A do divadla nebo kina vytáhni nějakou kámošku, já mám výhodu že chodím se staršíma klukama i když výběr filmů je tím dost omezen (sci-fi, fantasy :-)) Love story je bohužel nebere :-))

Dneska mám za sebou poslední poradnu, jsem ofiko opět na mateřské a budu brát PPM což zase na půl roku bodne. Do poradny v porodnici za 14 dní, na porod to zatím nevypadá tak uvidíme, přenášet snad napotřetí nebudu.

Co holky, už jsou z výletu zpátky? Těším se na nějakou fotku a krátké info jak si užívaly.

Venku pařák ale takový divný, jsem z toho spíš unavená než příjemně naladěná. Asi bude večer buřina, už včera to tak vypadalo.

Borůfka

 
Dana26
Echt Kelišová 9075 příspěvků 27.05.08 12:07

Irčo,k novym hadřikum mně donutila svatba pani tch.nemam v čem jit.Ale na to,že je to v podstatě Nextovy sekač,jsem tam nechala dost peněz.A jestli jsem se našla?Snažim se.Spíše mám obavy a vztah.Ale to je u nas asi klasika.

Tak ještě pradlo a letim do te logopky.Ony fakt asi přijdou ty nechutne vedra.Neeee

 
Mava
Generální žvanilka 24691 příspěvků 27.05.08 12:09

Ahojky,  

jsem třetí, jupíííííí. Pokud se nepočítá dialog Irči a Danči.  

Irias odpočívej, ať večer nenaříkáš na bloklou páteř.  

Já dneska jen uvařila. Brambůrky a smaž., květák. Mňam mňam klasicky jsem se narvala k prasknutí. Libča toho snědl taky hafo. Přemluvil mě, že dneska spát nejde. Prý si bude hrát a nebude mě zlobit. Zatím to dodržuje.  

Hic venku a já mám bolavý krk. Včera jsem nemohla polknout, dneska mě tam škrabe. Pořád musím polykat a navíc jsem nějaká unavená.  

Dneska se vracíme od tchánů domů, tak se  budu kurýrovat v klidu domova. Nebo hupnu do bazénu a odrovnám se úplně. :-)))  

Sandro zapoměla jsem ti gratulovat k deníčku. Ráda bych vyrazila za kulturou, ale můj manžel je v tomhle smyslu úplný barbar. Naposledy jsem kdysi za mlada byla na Romeo a Julii na Křižíkově fontáně. Bylo to v podání skupiny Roberta Hasse a náááádherné.  

Tož tolik náš kulturní život.
Jdu omrknout net a čekat muže až se vrátí z práce.

Marťa a Liborek

 
Mava
Generální žvanilka 24691 příspěvků 27.05.08 12:10

Takže Borůfka mě předběhla. Nevadí. Na moji obranu, byli jsme s Libčou kadit a vařila jsem si kafíííííčko.
pa
 Marťa

 
Lliduska
Závislačka 3845 příspěvků 27.05.08 12:11

wow, nowej deníček…Sandro uculovala sem se jenom, když sem to četla, musel to být zážitek…taky bych to ráda viděla… a ty jsi to navíc napsala tak dobře…máš pochvalu!!!!!  

Irčo seš něčím nadopovaná, že jo…takhle smýčit…:o)…ne­dočítala sem starej deníček, ale pochopila sem, že má Štěpka průjem…tak ať je brzo fit…chudáček malej…  

Dani našla jsi si bezva způsob, jak vyzrát na depiny…
já snad začnu už příští tejden zase běhat…pořád bylo něco a tak sem měsíc!!! nebyla běhat…prvně ten kotník…ten se hojil dlouho, když už to vypadalo, že to nebolí začalo být počasí pod psa a ted su mírně nachcípaná…:o/    

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19467 příspěvků 27.05.08 12:58

Děkuju všem za pochvalu deníčku :-)
Byl to pro mě opravdu krásný zážitek a tak jsem se o něj s vámi prostě musela podělit :-)  

Borůfko - myslím, že jsi rozhodně neprohloupila, manželovi se to určitě bude líbit. Jsem pak zvědavá na reakce.
Koukám, že se ti to už pěkně krátí, to je neskutečný, jak to běží  

Irias - koukám, že jsi představení už viděla a jsem ráda, že nejsem jediná, kdo si myslí, že Langoš (tvoje přezdívka se mi fakt líbí!) je v té roli perfektní :-) Hrachor a ostatní ale nezaostávají ani o píď :-)))
Jo a holka, koukej se šetřit, co budeš dělat další měsíc, když všechno zvládneš během jednoho dne? ;-) a Štěpovi hodně zdraví.  

Mavo - to má u mě Libča pochvalu, že když něco slíbí, tak to dodrží, to Anetka leda tak 5 minut a už neví o ničem, ale abych jí nekřivdila, taky jde holka někdy do sebe.  

Dani - tak jdi třeba s kamarádkou, jak už někdo psal, nebo vezmi rodiče .. nebo jděte s Mavou, ta taky psala, že manžel na divadlo neni :-) a už se těšim na tvé nové foto  

Lído - jak jsou na tom vaše jezdecké lekce? Pořád mám v hlavě tu fotku Ríši z alba  

Včera když jsme dorazili z divadla (ještě nebylo ani 10), tak ještě nespala a první dotaz byl, „proč vám to trvalo tak dlouho?“ no byla ráda, že jsme zase u ní, ikdyž s prababičkou ani babičkou se přes den měla evidentně dobře  

Pro dnešek se loučím
Sandra

 
TAPTINKA
Kecalka 408 příspěvků 27.05.08 13:03

Omlouvám se že se pletu do deníčku, ale nemáte někdo zájem o dva lístky do divadla ?

SMÍŠENÉ (PO)CITY
Branické divadlo / Praha
19,00 hod - DNES
2 lístky za cenu 300,– Kč (původní cena 700,– Kč)

Režie L. Munzar, hrají J. Hlaváčová, P. Kostka, J. Satoranský, L. Hampl / J. Zyka

Komedie plná ozdravujícího humoru s mistrně herecky zvládnutým dialogem a dějem naplněným láskou.

Kolegyně nemůže, tak je nabízí k prodeji..

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 27.05.08 13:08

Ahoj spisovatelky,  

tak se hlásím po 5ti denním absťáku :-) Trochu jsme si pobyt u našich prodloužili a vrátili se až včera večer. V sobotu jsme byli s kámoškou a prťatama na Pohádkovém lese v Konopišti, bylo to moc pěkný, samý víly, vodníci, šaškové atd. a spousta her a zábavy pro děti. Škoda, že to Ondru moc nebralo, ale v cíli bylo milion kolotočů, skákací hrady a zmrzlina, tak si to vynadradil.  

Ondráš v neděli ráno začal pěkně chrchlat, asi to bylo tím, že si v pátek odpoledne hrál asi hodinu v dešti a v sobotu večer s babičkou zalíval kytky a byl celý umáčený…navíc, jak byla zima a rychle se nezatopilo, tak jsme v noci celkem mrzli. Ale ráno jsem do něj nalila konev horkýho cibulovýho čaje a musím to zaklepat - je dobrej. Takže všem ostatním nemocníčkům rychlé uzdravení!  

Představte si, jsem fakt hooodně naprdnutá, volal mi účetní z práce, že prý mi „zapomněl" odeslat neschopenku za duben na sociálku…takže na peníze jsem čekala marně. To je idiot, neskutečný. Takže si asi začnu všechny resty vyřizovat s tou sockou sama..bude to jistější. Volal mi v pátek a zuřím ještě teď!  

Musela jsem ještě dočíst starý deník…
Dani, díky za odkaz na dovču, hned jak bude chvilka, tak na to mrknu. A vše nej k narozkám!  

Sandro, story s náušničkama dobrá..jsem zvědavá, jak dopadne. Nový deníček super, taky bychom měli někam vyrazit, aby se doma pročistilo ovzduší :-)))))  

Kristo, doufám, že už brzy doděláte ten sklep, abys zase začala psát! Po tvých komentech se mi stýská…  

Holky, kdo máte info schůzky ve školkách, prosím,napište nějaké poznatky..u nás se žádná info nekoná… rovnou přijít 1.9.  

Tak jdu na kafčo…
Hanka    

 
skrolan
Extra třída :D 12146 příspěvků 27.05.08 15:07

Mariiijo, clovek se na chvilku natahne na slunicko a tady toooolik komentuuuuu.    

Sandro, skvele napsano, bravurne popsano.
Moooc me to navnadilo, a Borufkou jiz yakoupene listky me navnadily jeste vic.
Kruci, nemame sanci, snad az bude Dominika vetsi, ted se je jeste bojim nechat samotne na tak dlouho a daleko a hlidani proste neni.
Ale musi to byt skveleee predstaveni. Skveleee.  

Irias, tak mame myslenky na stejne vlne. Rano jsem vytrela a umyla balkon a okno sice jen balkonove, ale preci a zehlila jsem uz vcera.
Na jeden den sis toho naplanovala az mooooc, brzdiiii a hlave se lec a odpocivej, jasny?
No a Elmooooo...... Jasne, ze ten duboun odjede na 9 mesicu. Jak jinak. Si myslim. Musi se to zdramatizovat. Urcite tam na:,–(i nejakeho korena co pujde po Merin, zatim, co on bude pryc a jeste vis se to zkomplikuje...... Kruci, a tak se to uz mohlo zamuchlovat, vid? No uvidime.  

Efco, nase kyti se take krasne rozrusta, pak vyfotim a hodim do galerky. Ten dest a nasledne slunickove pocasko mu hooodne prospelo.
Zeleninku ja urcite neeee. Tu bych ne:,–(ila ani na domecku. Jsem kytickovy a stromeckovy typ. Dost, ze me manza ukecal na tu Kanadskou boruvku.  

Borufko, jeeee, to uz  kazdou chvilku. A si pis , ze i treti budes prenaset, potvurku. Ja uz jsem taaaaak zvedavaaaa.  

Zuby jsou uz legulerni :,-(o-maso, jak jsem prave psala Hajdule. To snad jeden clovek ani nemuze vydrzet. Kolik jeste? Jak dlouho? Uz to vic neboli, nez boli, ale chvilky, co to boli, jsou drastak nejvetsi.  

Tak zatim, jdu si jeste nahrat kosti na slunicko.  

Eva    

 
iv-ka
Kelišová 5129 příspěvků 27.05.08 20:47

ahooooooooooooj holky:)  

jsme zpět. Ale nejsem schopná psát, vrátili jsme se o den dřív, půl zájezdu nemocná, my se zatím držíme. Ale bylo nádherně, jen ten dnešek hektický - balení, dlouhá cesta a jsem unavená - včera jsme seděly u ohně do půl druhé. Tak snad brzo napíšu a hodím nějakou fotečku, zítra máme v plánu ještě na celý den na přehradu s Ilčou, když jsme si Vranov o jeden den nuceně zkrátili.  

Tak se těšte na zprávy:)  všechny zdraví  

iv-ka a kluci

 
Dana26
Echt Kelišová 9075 příspěvků 27.05.08 21:24

Iv-ko,vítej z5.
Netrpělivě čekam fotečky a info jaky to bylo

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15089 příspěvků 28.05.08 07:08

holčinky,    tak se ráno chystám do práce a štěpánek opět šílený průjem, ani nestíhá dobíhat… tak jsem stále doma a musíme k dr. prý řádí viroza, shit Irias

 
skrolan
Extra třída :D 12146 příspěvků 28.05.08 08:22

Dobre rano.  

Irias, Stepankovi posilame hoooodne sil a at je brzo fit, broucek. Uf.    

Eva

 
Mava
Generální žvanilka 24691 příspěvků 28.05.08 09:14

Krásné ranko,  

Irias vy si taky musíte vyžrat všechny nemoci. Ať jste brzičko fit a nic vás netrápí.  

My jsme se dneska vzbudili v krásných 8,30 :-)
Už ale peru pračku, mám poklizeno, čekáme návštěvu.
Asi malýmu odpo. natáhnu bazének, přijde mi to sice moc brzy. Jenže už teď je tu 27st. ve stínu.  

IV-ko nějak mi to nevyšlo za váma dorazit. Včera jsem přijela od tchánů. Těším se na fotečky.  

Marťa+Liborek

 
Ifca1
Echt Kelišová 8704 příspěvků 28.05.08 09:19

Ahoj,  

tak Kubovi už očka tolik nehnisají, kapeme Spersalerg a ráno a večer bere Xyzal, po dnešku už ho budu dávat jen ráno, vypadá to, že to nejhorší má za sebou, zítra už musí do školky, dneska jsme se o tom bavili a ukápla slzička, no holt jak se pár dní vypustí, tak se mu pak nechce, ale je to nutný, nemá kdo hlídat a já mám první monitor a zítra kontrolu na gyndě, včerejšího zubaře jsem musela zrušit a nový termín mám až 30 června, ještěže ty zuby nebolej.....  

Včerejší vedro na zahradě bylo na padnutí, už sem myslela, že předčasně porodím a to je teprve květen!!!, co mě to napadlo bejt těhotná přes léto a do veder přivést miminečko?????zlatý těhotenství přes zimu a porod na jaře!
Musela jsem se jít uklidit do chládku a na chvíli se natáhnout na gauč, což se ovšem vůůůbec nelíbilo Kubovi, kterýho jsem dovnitř nemohla dostat,  to je prostě venovní dítě (i když si vzpomínám jak v zimě se mu kolikrát vůbec enchtělo a neukecala jsem a neukecala:-))))  

Jdu zalejvat kyti, až se i to víc rozroste, tak se taky pochlubím fotkou, zatím se mi krásně rozrůstají plaménky a rozplazuje vistárie a pomalu narůstá i víno, surfiniím se moc nechce, ale tak do měsíce bude terasa jedna radost!  

Ifča      

 
Dana26
Echt Kelišová 9075 příspěvků 28.05.08 11:26

Irčo,at je Štěpánkovi brzy líp

 
skrolan
Extra třída :D 12146 příspěvků 28.05.08 11:48

Ifco, uz se tesim na fotecky kytiiiii. Vistarku ma pani naproti, na kminku, v kvetinaci, samozrejme, ale vypada naaaadherne, az pokvete, to bude kraaasa.  

Mavo, bazen, klidneeee. Ja bych si dala taky rict. Tady taky desne vedro, ale na balkone nam perfektne profukuje, tak je tam prijemne i pres to slunicko.  

Dneska jsem zavitala k zubni dr., uz jsem proste nemela silu te bolesti celit, dala mi injekci, zenyyyyy, jak v sedmem nebi, paraaaada, doporucuji. Mam ji prvne, a je to proste balada. Jeste porad mi funguje , tak doufam, ze bude co nejdele. Dr. odstranila neco nervu, zbytek umrtvuje, at je brzo kaput a budu mit kliiiiid. Huraaaa.  

Ze same radosti jsem z polikliniky i s Kubikem zamirila primo do obchodu a koupila vinko a namku a vecer si to s manzou oslavime. hihihi. Jsem konecne pouzitelna. Snad nejasam predcasne, ale pry by to uz bolet nemelo.  

Poo jdeme do KIKA na oslavu dvoulete sousedky, tak se Kubik uz mooooc tesi.  

krasny den.  

Eva a Kubik

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 28.05.08 12:59

Ahojky,  

tak dneska mám další story se sociálkou - volala jsem tam a musím podepsat smlouvu se šéfem, že nastupuju do práce, tzn. ukončit neplacené volno, udělat nástup do práce a pak na nemocenskou. Už mi z nich hrabe, mám toho plný zuby. Navíc nemůžu dohnat šéfa, zařizuje nějaký stěhování nebo co.....ach jo!  

Holky, čí děti jsou bez plen…dneska jsem se rozhodla, že je teplo, takže s plínama skoncujeme. Prosím, poraďte nějaké fígle. Ale nepište mi, ať před spaním nepije, to u nás neprojde :-) Teď jsem mu dala plínu, vysvětlila mu to a řekla, že když ji nepočurá, dostaně nějakou odměnu, tak uvidíme, moc tomu nevěřím. Taky tedy asi budu muset v noci budit…ale za chvíli je léto, budeme pořád někde jezdit, tak ať už ty plíny nemusíme tahat s sebou.  

Evi, ať už zuby vůbec nebolí! Kanadskou borůvku mají naši, už asi 15 let, je veliká a je z ní spouuuuuuusta velikých borůvek. A užijte si oslavu!   Štěpíkovi přejeme, ať průjem brzy zmizí!  

Marťo, nepruď se vstávačkou v 8:30 :-))))) My vstávali 5:15!!!  

Ifčo, a co mám říkat já s vedrama? Ty si aspoň porodíš v červenci! Ale já funím už teď a co budu dělat za 2 měsíce? A celý léto…letos by mi vůbec nevadilo, kdyby ty vedra nebyly :-))    

Hanka

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 28.05.08 14:46

Tak Ondráš spal skoro 3 hodiny a plína suchá!!! Jsem zvědavá, jak proběhne noc…
 H.

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 28.05.08 16:09

Ahoj  

Hajdulo - tak to nevím - Michalovi pomohlo když dostal na zadek - neb si ze mě fakt dělal srandu - nepil vyčůral se a do 15 minut od uložení měl mokro - naschvál… dostal jednou na zadek a od té doby spí ve dne bez plínky - a spí taky tak ty 3 hodinky - a loudí že chce i v noci - no to zatím nezkouším páč ráno je nacucaná - ale myslím že do ní čůrá až ráno… ale určitě vyzkoušíme, plínky už chci prostě odbourat úplně  

 
Mava
Generální žvanilka 24691 příspěvků 28.05.08 19:46

Hajdulo ,
utli jsme to ze dne na den. Žádný spaní a čekání jestli bude suchá plína.

Večer taky pijeme neboť je Libča kačena. Ale těsně před ulehnutím vyčůrat a důrazně vysvětlit, že když se mu bude chtít čůrat, zavolat. Zavolal třeba taky 5krát než usnul, a né pokaždé se vyčůral. Pak jsem k němu chodila. Nejdřív tak po dvouch třech hodinách. Mluvila jsem na něj /pojď jdeme se vyčůrat, stoupni, sedni, čůrej/ nočník vedle postele. Většinou se vyčůral, někdy málo někdy dost. Od půlnoci je u nás v posteli, takže počůrání by bylo bez igelitu.
Teď pořád čůráme tak kol. půlnoci, pak až ráno. Nehody dvě a jsme bez plíny asi od velikonoc. Tak hodně sil, určitě to zvládnete.  

Jo a ten budíček neřeš. Libča je lenochod, klidně si přispí. :-)  

Marťa+Liborek

 
iv-ka
Kelišová 5129 příspěvků 28.05.08 21:48

holky já se omlouvám, ale dorazili jsme dneska s klukama až v osm domů, rychle vana, Ondra večeře a Lukin dostal jen mlíko (vyjímečně), protože byl hotovson. Byli jsme celý den na brněnské přehradě, parníkem na O:,–(u, pak pěšky na Sokolák, tam si kluci zdřímli postupně v kočárku (Lukina jsem zkusila dát asi po roce do kočáru a usnul:) a pak zas pěšky až do přístaviště a k autu, pak za našima, rychle nakoupit (doma nic nebylo) a v předsíni mám stále nevybalené tašky z Vranova - hrůza. Foťák se mi dneska vybil, tak během zítřka nabiju a vložím fotečky.
Sestava na Vranově: od pátku já s klukama, Radek za náma dojel na své nové motorce:), obě Leušky, Julka s Bertíkem. V sobotu dorazila Maka s celou rodinkou, v neděli zas odjeli, odjel Radek, přijel Milan (tatínek Leušky), zůstal do pondělí do rána, v neděli ještě dorazila Ilča s Vašíkem a odpoledne na chvíli Jarda, aby Bertíkovi nebylo líto, že tam jedinej nemá tatínka. Od pondělí do úterý jsme tam zůstaly teda bez chlapů, v pondělí večer nás předčasně opustila Julka a v úterý jsme to zabalily už i my.
Stručně - bylo pěkně, nepršelo, v noci zima jaksviňa - dostali jsme přímotopy a trochu to zabralo. Julce vypínaly dvě noci pojistky, tak jí to netopilo, odnesla to nemocí a museli s Bertíkem odjet už v pondělí večer, od pondělní půlnoci začla Leuška horečkovat, v úterý jí zabral Nurofen, ale teplota nepřestávala, tak jsme to zabalily předčasně - zrovna začínaly ty pařáky, tak jsem se ještě stihla letos premiérově vykoupat v přehradě:) a odpoledne než jsme zabalily, tak se i děti počvachtali, tak si i vodu trochu užili.
Výlety - byli jsme na hradě Bítov, v pondělí v Maříži u Slavonic (moje zamilované místo) - keramická dílna, kde jsme si každá s dětmi vytvořili něco pěkného - misku, hrneček, talířek, květináč, vázičku.. holky byly nadšený a já měla radost, že se jim můj tip na výlet líbil. Pak jsme prošly Slavonice a zakotvily na zbytek odpoledne v Besídce (sklepácká kavárna(restau­race), kde je to prostě dokonalý, nedá se to moc popisovat, ale až budete ve Slavonicích, tak určitě nevynechejte!!!) měli tam krásný dětský koutek, vložím foto. No a včera ještě dopoledne na Cornštejn, zříceninu - to jsme si s Ilčou zavzpomínaly, protože v našich 16 letech jsme byly naproti Cornštejnu na čundru a já tam měla jednu letní lásku:):)  to už Leuška měla teploty, tak jsme se jen vyfotily a šly balit.
Ale celkově to myslím stálo za to, děti byli nadšení ze špekáčků, z volnějšího režimu (spát chodili až se setmělo), z ohně, hráli jsme na kytary a děti zpívali písničky - to bylo super. No a pak když padli za vlast, tak jsme kecali většinou do půlnoci, poslední večer se to protáhlo až do půl druhé:) samý důležitý věci:)  Takže já to hodnotím velmi kladně, kempování se nám mooc líbilo a asi zopakujem zas někdy:)  

tak jdu uklízet hromady, mějte se a zítra se pokusím ty fotky, ahoj  

iv-ka

 
skrolan
Extra třída :D 12146 příspěvků 29.05.08 08:05

Dobre raaanooo.  

Vcerejsi oslava byla supeeeeer.
Deti se v KIKA paradne vyblbly, najedly, napily a my maminy jsme dobre zdrbly, valnou cast ucastniku jsme tvorily my, obyvatele naseho bytoveho parku, takze bylo super. Oslavenkyne zarila, drobecek malej, nevedela, co driv chytit, odbalit, kam driv koukat. Pekne jsme ji to tam nazdobily a Nellinka si to patricne uzivala, celou dobu krasne sedela ve velikanske zidli v cele stolu a dlabalaaa a pilaaa. No zlaticko. Joooo, dva roky, to uz je slecnaaaaa. hihihi
Domu jsme dorazily v osm. No mejdlo delsi, nez kdyby si ho delali rodice pro sebe. hihih  

Kuba byl rozjarenej, tak ani nemohl usnout a rano v pul sedme budicek, na posledni dobu dooost brzo.    

Hajduline, at to dneska vsechno dobre obejdes a povybavujes, neb urcite se ti to nechce zdolavat znovu, co? Co si jeste navymyslejiiii, moooooje nervy.  

Irias, tak jak je Stepankovi, je to uz lepsi? A co ty s pateri??  

Ivko, jeeeeminkote, krasne jste si to uzily, uuuplne to vidim, ta keramika, parada, to bych si dala rict i ja. Dobry napad.
Tesim se na fotky.  

Jdeme se nasnidat  a hodime jednu prochajdu smerem OBI, ta jedna 10 l konyvka mi fakt nestaci a porad to odkladam. Tak zatiiim.  

Eva a Kubik  

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15089 příspěvků 29.05.08 09:30

ahojte,    krátce info o nás. jsem už  v práci, sice šíleně nachlazená,ale dá se to :-)) štěpa frčel k babičc e, zítra bude hlídat manža. ten umorný průjem během včerejška přestal, tak snad už bude líp. děkuji za podporu :-))    krásný den,irias    jo, bude ten pondělní srazík v Lužánkách ??????????????

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19467 příspěvků 29.05.08 09:35

Nestíhám, ale tuhle novinku vám prostě MUSÍM napsat.  

Anetka má od včera NAUŠNIČKY :-))))) zvládla to na 1*, ani nepípla, jen se trochu cukla, když to cvakli a pak se na sebe musela podívat do zrcadla. Zatím má modrý ťupky a až se jí to zahojí dostane z bílýho zlata s pomněnkou, no už se tááák těšim. Náramně jí to sluší a vypadá jak princeznička. Včera si totiž poprvé v životě nechala zaplést copánky (od slečny učitelky v jesličkách), ale já jí je zaplétat nesmím, prý jen učitelka Ivanka ;-)  

Postřehla jsem, že se vrátila Ivka a koukám, že až na hrozící nemoci, si to tam náramně užili. Už se těším na fotky.  

ad Hajduly dotaz k plínkám - Anetka přes den nemá plínku už hodně dlouho a bylo to tak, že jí prostě odmítla, nehody se staly, ale jen výjimečně. Přes den spí v jesličkách tak 1-1,5hod.
Odmítala plenku i na noc, ale vydržela jsem to s ní 4 měsíce, kdy jsem jí buď musela v noci vzbudit na nočník, nebo jsem prala - takže jsem častěji prala, protože buzení na nočník znamenalo, že se musím nejdřív vzbudit sama. Čůrá v průběhu noci, bez jakékoli pravidelnosti, někdy do půlnoci suchá, jindy v 11 už pročůraná. Takže už má zase na noc plínku, ikdyž někdy je to boj jí tu plínu vůbec na:,–(it. Nechce a pořád slibuje, že se nepočůrá, ale víme své. Ráno pak plína váží asi kilo :-)))) Doufám, že se to podaří brzo odbourat, hlavně proto, že už teď máme maxi pleny a že by jí byly zrovna volný, to se říct nedá.  

Krásný den
Sandra

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15089 příspěvků 29.05.08 09:55

sandro-  gratuluju k naušničkám :-)    a mám tu jednu anketní otázečku, resp. dvě :

  1. NA  KOHO JE VAŠE DÍTĚ/DĚTI PODOBNÉ ( říká se, že kluci bývají víc po mámě a holčičky po tátovi )???
 

2)   NA KOHO JSTE PODOBNÉ VY ????  

tak já začnu …

  1. štěpán je mixlý,  vršek hlavy na manžu, rty, usměv po mě.. i když celkový výraz bude víc do mne, dle mých dětských fotek
 
  1. já byla do 18 let celý otec, pak   jsem se změnila a nyní jsem celá mamka. ted je to čím dál více, i gesty …

   tak jsem zvědavá, i když dle vašich fotek už ted znám některé odpovědi :-)    i.  

 
solcka
Kecalka 243 příspěvků 29.05.08 10:14

Ahojky,

dneska jen v rychlosti. Mám prosbičku, co všechno dáváte dětem na rýmu, kašel a teplotu? Myslím tím babské rady. Zatím dávám cibuli s cukrem, ale už jsem na:,–(ila i Stodal. Ondra má od včera teploty přes 38. Zatím se k dr. nehrnu. Pokud teploty neklesnou, tak tam vyrazím zítra. Včera jsem začala panikařit, když mu teplota neklesala, jak poznám, kdyby se jednalo o mengokoka nebo jiného hajzlíka. Ach jo.

Děkuji za rady. Všem nemocným přeji hodně zdravíčka.

Hajdulo: Taky ještě plínujem. Po obědě to už pár dnů zvládáme, ale noc ještě neee.

Musím běžet. Díky a mějte se hezky. Petra

 
Mava
Generální žvanilka 24691 příspěvků 29.05.08 12:19

Dobré poledne,  

dneska jsme se zatím nezastavili, ale to fajn. Nejdřív jsem musela převlíct naši postel. Libčovi nic neuteklo, ale manžel vylil v noci pití. Takže převlíkání a praní. Pak jsem jedno včerejší prádlo vyžehlila a šli jsme si hrát do školky.
Libčovi se moc nechtělo, nalákala jsem ho na mobil v taštičce na krku. Ve školce byl celkem spokojený. Chvilku se jakoby nudil, ale pak si začal hrát s jednou holčičkou. Domů jsme došli zamilovaní. Zaláskoval se do předškolačky, jmenuje se Carmen. A teď se pořád chodí ptát, jestli u nás může holčička bydlet a spát s ním v posteli. Jen to jméno si nemůže zapamatovat. Zítra jdem prý zas si za dětima hrát. Vypadá to dobře, ale stejně mi tvrdí, že tam od září nepůjde :-(.  

Iv-ko to je fajn, že se vám tak líbilo na srazíku. Moc mě mrzelo, že jsem se za váma nedostala. Ale měli jste pořádně nabitý program, jak tu čtu.  

Irias odpověď na anketu:  

1. Libča je celý táta. Né jen podobou, která čím je starší tím je větší. Ale i gesty, pohyby a vším co dělá.
2. Já jsem asi podobou na mámu, ale povahu mám tátovu.  

Irias tak hlavně že je Štěpánkovi líp. Já jsem taky  hrozně nachlazená. Bolí mě v krku a mám jakýsi dráždivý kašel.
Solcko kašel, rýma se u nás léčí cibulovým odvarem s medem. Když už je hodně zle, stříkáme Vicentku. I při rýmě mažu prsa prsní mastí. Je tam kafr, mentol a Libča to jako inhaluje. Docela to pomáhá. Jak je trochu nachlazený pije šípkový čaj.  

Libča už vytuhl. No má ze školky vždycky moc dojmů.  

Hani co noc bez plen?  Jak to proběhlo?  

Marťa+Liborek

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 29.05.08 13:48

Ahojky,  

tak papíry z práce mám vyřízené, snad už to bude všechno, uf! Paní na sociálce mě potěšila, pošlou peníze za oba měsíce najednou, tak můžeme vyrazit na dovču :-)
Teď jsem si po chatu hezky pokecala se šéfem (když jsem byla v práci, tak tam nebyl) a docela mě pobavilo - o víkendu stěhuje firmu do baráku, ve kterém sídlila taky cestovní kancelář a kde jsem před 12 lety začínala. Tak mě šéf pozval na grilovačku, že mu pak řeknu, jak se to tam změnilo.    

Marťo, na noc jsem plínu dala a vysvětlila mu, že když by se vzbudil a chtělo se mu čůrat, ať mě zavolá, že ho dám na nočník…což se mu líbilo, protože už dlouho chodí jen na wc. Když jsem šla spát, tak jsem byla líná ho budit a on se pak vzbudil až kolem 3.hod a byl nějaký rozmrzelý, tak jsem ho nechtěla prudit. Vzbudil se v půl sedmý a plína byla totálně pročuraná a i pyžamo mokrý. Tož tak, dneska další pokus… Jo, zdravim Sandru s maxi plenama, my v nich jedeme už hooodně dlouho :-)  

Ivko, to je fajn, že jste si to tak užili!  

Sandro, velká gratulace Anetce k náušničkám, je statečná!  

Irias, k anketním otázkám: 1)      Ondráš je celej tatítek - vizuálně. Já vždycky říkám, že po mně má jen ječák, zácpu a náchylný průdušky :-)) 2)      Já jsem podobná mámě - vizuálně a bohužel asi i vlastnostma, tátovi vůbec.    

Solcko, ad babské rady. Taky jsem slyšela, že na snížení teploty dává někdo syrovou krájenou cibuli do ponožek. Já tedy nepraktikuji…    

Pa, jdu na kafčo než se raubíř vzbudí.
Hanka

 
efča
Kelišová 5707 příspěvků 29.05.08 15:01

Ahoj holky,  

mám chvilinku, tak vás moc zdravím.
Bohužel nemám vůbec čas, takže v rychlosti:  

Sandři - moc pěkný deníček:-) Divadlo máme s manželem moc rádi, zrovna v pondělí vyrážíme na Zrdavý nemocný (bratři Rodenové v hlavní roli). Moc se těším! No, Anetka s copánkama a naušničkama- achchchchchc. No jo, holčičky......:-)  

Anketa - Vojta vypadá úplně jako manžel, když byl malej(blonďatej, akorát měl tmavý oči). No a teď je (Filip) tmavovlasej. Vojtíškovi už začínají taky vlásky trochu tmavnout, tak jsem zvědavá, jestli se i v tomto potatí:-) Povahově je tak půl na půl:-) Ale občas si říkáme:„Po kom to dítě je????“ :-))))))))  Plenky- jsme taky úplně bez. Poté, co byla ráno plína asi 14 dní suchá, jsem mu ji vzala. Když se k ránu stěhuje Vojta k nám, jdu se s ním vyčůrat, nebudíme. Nehoda se stala dvakrát, ale nic tragickýho, akorát si krůpnul…
Evi - tvoje kytky jsou nádherný, kam se na tebe hrabu…  

Irias- ať je Štěpánkovi brzy líp. Hlavně, že už nemá průjem…  

Hani- ufff, to sis oddychla, že máš úřady za sebou, co?:-) S tím stěhováním je to vtipný:-))) O náhody opravdu není nouze:-)    Mavo- to je fajn, že máš možnost chodit s Liborkem mezi děti do školky. Aspoň v září nepůjde do neznáme. A jeho zamilování - dost dobrý:-))))))))))  

Jinak už se moc těším na zítřek, až si pojedeme pro Vojťase. Mají se krásně, denně s ním mluvím po telefonu. My si taky užíváme. Večery trávíme kulturně:-)(pivko, véča, cyklovýlety…měli jsem v plánu kino, ale když je venku tak krásně, tak jsme to odpískali…V práci jsem vše dodělala (opět půjdu až příští týden), tak se pro změnu věnuju domácnosti. Uklizeno, vyprané potahy na matrace a všechno prádlo, ještě dožehlím a mám pokoj. Zítra jdu na kosmetiku, nakoupím a naložím maso na grilovačku a hurá za Vojtíškem na chalupu. Doma na něj čeká překvapení- koupila jsem mu nové povlečení a velkou postel.  

Mějte se krásně!
E.    

 
efča
Kelišová 5707 příspěvků 29.05.08 15:02

No, koukám, že na to, že jsem avizovala nedostatek času jsem toho vyoplodila doooost:-)))
 E.

 
Kris
Kecalka 355 příspěvků 29.05.08 19:02

Ahoj holky,
tak po strašně dlouhé době se znovu hlásím. Nějak prostě nebyl čas. Nicméně poctivě přečteno. Vojta měl ráno průjem a pak dvakrát zvracet. Nic v sobě kromě čaje neudrží.
Jinak anketka: 1.- Vojta je dvojče mého manžela a to doslova. Fakt absolutní dvojče.
2. - Jinak já jsem zase přesná kopie mojí mamky. Na některejch fotkách, kde je mamka tak v mým věku, se někteří lidé i pletou - zda jsem to já či mamka.

Tot dnes vše.

A teď jednu otázku na vás:
Vojta v svém věku 3 let a 3 měsíců - zná všechna čísla a umí je přečíst i napsat a to v podstatě až do tisícovky. Přečte a napíše všechna písmena. Skládá nějaká slova, např. auto, růže, shrek, babička, atd…
Umí se podepsat. Umí spoustu dopravních značek a docela slušně zvládá i anglická slovíčka.
/upozornuji, ze do niceho jsme ho nenutili, jen odpovidame na jeho otazky/
Když tohle všechno zjistila naše dětská doktorka, a tety na hlídání - tak nás všechny posílají na testy do Menzy.
Proto bych se chtěla zeptat na váš názor.

Díky
Kris

 
Lliduska
Závislačka 3845 příspěvků 29.05.08 20:11

čau, jen v rychlosti…Irčo já se v pondělí do Brna chystám…dej vědět jak je na tom Štěpánek a zda dorazíte…přeju ať už je to dobrý…  

Kris teda zírám…Vojtík je strašnej šikulka a ještě víc než šikulka… nevím co jsou to testy v Menze, takže neporadím…snad jen když napíšeš víc…

 
Ifca1
Echt Kelišová 8704 příspěvků 29.05.08 21:17

Ahoj,  

dneska mám za sebou první monitor, prý v pořádku, zítra to ještě zkoukne doktor, ale byla to neskutečná pohodička, měli tam krásně pohodlný křeslo, málem jsem tam usnula, už se tším na příště:-))) Zato pak jsem šla k obvodačce, čekání přes hodinu a půl, už jsem myslela, že nestihnu včas dojít pro kubu do školky, a to mi udělalal výter z krku, akorát dvě minuty předtím si byl chlapík vzorky do laborky vyzvednout, tak jsem si to tam musela i sama odnést, a to jsem měla v plánu zajít do města pro nějakou blbinku ke dni dětí, tak snad zítra…  

Ve školce jsme měli odpoledne dětský den, kuba se skoro ničeho nechtěl účastnit, jen seděl vedle mě a koukal a pak si akorát šel pro odměnu, dvakrát se mi povedlo ho přemluvit aby šel soutežit, z toho jednou zakopnul a s brekotem se ke mě vrátitl a podruhý byla soutěž, že se vždycky ubírali papírky ke sbírání a děti postupně vypadávalai noa když na kubu papírek nevyzbyl, tak to opět oplakal, tak jsem si spolu jen zatancovali, snědli tunu bonbonků a šli domů, ale jinak to bylo docela hezký, už se těším až si to příští rok užije víc:-)))  

Skrolan - vistárie už nám odkvetla:-(, ale to od loňska se strašně rozrostla a po razantním sestřihu kvetla letos fakt nádherně, jen jak ji máme na jižní zdi, tak kvete vždycky brzo,na skoro holých větvích, u tchánů v Šumeprku je chladnějc a tam jim kvete až olistěná, což je hezčí, ale i tak nám dělá radost:-) jen si nedovedu představit mít ji v květináči, časem je to docela slušej „strom“…  

Anketa - 1)Kuba je podobou celej táta, akorát nos má širokej po mě:-)

  1. já jako malá byla celej táta když byl malej, teď lidi říkaj, že jsme si děsně podobný s mamkou
 

Babský rady při nachlazení - já moc nepraktikuju, radši mám bylinkový čaje a bylinný sirupy  a bonbony z lékárny, akorát jednou jsem zkusila na prsa obklad z posmažený cibule na oleji, už si ale nepamatuju jestli to na ten kašel pomohlo nebo ne.....jinak na mě v tomhle těhotenství nezabírá vůůůbec nic, takže jsem dneska vyfásla antibiotika:-(((  

Ifča

 
Ifca1
Echt Kelišová 8704 příspěvků 29.05.08 21:22

Kris - za zkoušku to stojí, Vojtík je šikulka, otázka je co s tím dělat dál, asi bych měla strach dávat dítě do nějaký speciálky pro chytrolíny…joa gratuluju, kuba se taky jeví celkem inteligentně, ale jestli si má vybrat mezi řáděním a zkoumáním písmenek a číslic, vítězí na plný čáře lítání a řádění a blbnutí:-)  

Ifča

 
skrolan
Extra třída :D 12146 příspěvků 29.05.08 22:22

Ahoj zeny.  

Predne k anketce, a chvalim Irias za aktivitu.
1. u nas je to jak psala Irias, kluk po mame, holka po tatovi. Ale jasne, ze se tam najdou vzdy nejake malickosti po tom druhem.
2. ja, celej tata a kruci i povahove, ale mam v povaze i hooodne z me milovane a tuuuze hodneee maminky.doufam.  

Kris, Vojtisek je sikulinek velikej. Testy skusit muzete , ale jak nekdo uz psal,j e otazka co s tim dal. Ja bych se toho spis bala, maj to tihle sikulkove proste tezsi. Ale aby se zase v normalni skole nenudil. Nechte si poradit treba detskym odbornikem. Co?  

Hajduline, no , pliny, dyt to jednou pujde samo, no ne?
Ja se priznam, ze zacatku, jak jsme uz prestali plinkovat i v noci, jsem ho budila kdyz jsme sli spat my. Kolem jedenacte. Pak se zacal budit i sam. Nikdy nevolal cuuuraaat, je prote zacal pomrnkavat, nebo pobrekavat, jsou rozespali, takze nejake volani v tomto veku myslim moc necekej. No a pak se budit prestal a vydrzel celou noc. Ale i dnes nekdy v noci vycurat davam, kdyz ma blbe spani a porad se mu neco zda, to maji pak tendenci tuplem se pocurat. Tuky, tuk - nehoda uz nebyla nai nepamatujuuuu. Ale na zacatku jsme si take uzivali prevlikani postylky.  

Solcko, s tou cibuli jsem to psala ja, nakrajet do ponozek, stahuje to teplotu. Nebo alespon ruce, nohy do studene vody a chvliku vydrzet. Obklad studeny na celo. Davam paralen, na poceni a Mucosolvan na kasel. Tot nase lecba kdyz je treba.  

A uz nevim co jsem chtela, tak brou, zitra budu az v poledne, rano jedem k Hajdulikuuuum.  

eva     

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15089 příspěvků 30.05.08 06:56

dobréééé ránko  dnes jsem v práci brzy, tak budu reagovat poctivě a taky jsem už letně oblíklá. vivat léto, teplo,sluníčko… kdo by to nemiloval :-)))  

Solcko- snad už je Ondráškovi líp, aspon teplotka. my začínáme cibulou s medem, bylinky a pak stejně sklouzneme k lékům. btw. ted je bohužel opět plno virozek, průjmů a soplíků… snad v létě budou prckové ok !  

mavo- zaláskování- to je pěkné :-)) a co bazenek, koupete se ?  

Hajdulko- to budeš bohatá , dvoje prašule ti dojdou :-)))  plíny neřeš, v hlavě se mu to srovná samo..  

Efčo- máme taky blondáčka jdoucího do tmava. náš rod je černý  jako cigáni :-))    Kris- pokud jej dáte do M.,  opravdu otázka a co dál ??? spíše hledejte spešl školu, kde se takovým dětem věnují, protože v klasické státní se bude zřejmě nudit. ale potěším, někdy tento rozvoj u dětí stagnuje a pak jsou jako „normální“ děti :-)) upřímně, nezávidím :-)  

Lído- se srazíkem počítám. určitě si dáme vědět ještě během pondělí !!  A CO MAKA A IV-KA  ?!!  

iFČO- ty nechodší přednostně u doktorů. když je neschopná sestra, tak si to  máš vyřvat :-)) a na soutěže apod. jsou ti naši prckové ještě malí a nezralí. viděla jsem to ve školce, někdy ti nejmenší vůbec nepochopili o co v soutěži jde :-))  

uuufff, dnes  mám spoustu vyřízování, snad stihnu i solárko :-) a odpo běžím brzy domů, štěpánek jede s bráchou k našim a já  tam za nima zítra ráno dojedu (  nějak se mi tam nechce spávat, doma je doma :-)) manža má velkou akci někde mimo Brno s fotbalistama." to zase bude nablito v álejích.." :-)))))))))))))))))))))    krásný den, Irias

 
iv-ka
Kelišová 5129 příspěvků 30.05.08 07:16

já v pondělí ve čtyři v Lužánkách budu:)  

včera jsem normálně usínala u čtení Reflexu, Luki šel spát až kolem deváté a já šla chvíli po něm. Fotky teda opět nic.. no a dneska je zas tak krásně:) holt jak je počasí, tak doma nejsme. Tak se omlouvám, ale se mnou to je vždycky tak:)  

všem pěkný den!
ahoj  

iv-ka

 
Kris
Kecalka 355 příspěvků 30.05.08 08:51

AHoj holky,
moc děkuji za vaše názory ohledně testování v Menze. Právě že my jsme s manželem z toho taky trochu na větvi. Víme, že moc chytrý děti to mívaj většinou těžší a proto se té Menze zatím spíš bráníme. Manža chce mít z Vojty maximálně normálního kluka. Já se zase bojím, ze v normální škole se bude nudit, bude dělat akorát borčus a zakrní. O nějaký spešl škole jsem už přemýšlela - v Praze prý nedávno nějakou takovou otevřeli. Ale třeba se zarazí a bude v první třídě normál, jak jste tu jedna psala.
Jo a pokud si má Vojta vybrat mezi blbnutím, řáděním a písmenky s čísly - tak vítězí písmenka a čísla. Asi z něj bude knihomol jako jsem já.
Jo, ještě k chování v kolektivu - Vojta má děti rád, ale už teď v té soukromé školce vidím, jak se od něj většina dětí distancuje. Prostě Vojtu nebaví hry, které si hrajou ostatní děti a chce si s nima číst, prohlížet knížky, skládat čísla a písmena - no, a jelikož tohle ty děti neumí - tak je tam dost osamocenej. Před časem mi ráno, když se jde do školky říká, že se mu tam nechce, že je tam sám. :-(( Je mi ho prcka malýho líto, ale fakt nevim, jak mu pomoct.
Dneska je naštěstí u babi a hrozně se ráno těšil že si zahrajou Člověče, nezlob se.
Tak snad je mu teď dobře.

Ještě jednou díky
Kris

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 30.05.08 12:25

Ahojky,  

tak jsem teprve teď uložila Ondráše, dneska jsme totiž vstávali až v 7, paráda!
Dopoledne jsme tu měli milou návštěvu - tetu Evču s Kubíkem, tak jsme si zase pořádně zdrbly, až na to, že toho máme na povídání tolik, že si skáčeme do řeči a překřikujeme se (samozřejmě v dobrém), až nás Ondra okřikoval, ať se přestaneme dohadovat :-)) Evi, prostě se musíme sejít častěji :-))  

Irias, ty plíny nijak drasticky neřeším, jen jsem se jich už chtěla zbavit, když budeme v létě pořád někde jezdit, abychom je už nemuseli tahat, je to otrava.   Á, Ondráš nemůže usnout a kňučí, tak jdu za ním, ještě přijdu…
 Hanka

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 30.05.08 12:45

Kris - proč ne ja bych do toho šla- v podstatě bych šla do čehokoli co nezpůsobí prckovi újmu a může být přínost - aspon se pak budete moct rozhodnout co a jak, je lepší vědět že máte na výběr víc variant.
Ono do školy ještě času spousta - klidně může být všechno jinak, ale taky nemusí - jestli bude za rok umět číst.. tak pak bych se fakt docela bála co bude v té škole dělat…
No náš Michal takovýhle sklony rozhodně nemá - navíc vůbec nechce kreslit a tudíž ani kreslit neumí - něco vymalovat - přečmárá celý obrázek - o tom že by se podepsal si můžu nechat zdát:o))))   ale pevně věřím že to přijde:o))))))
jo náš originál je oporavdu svéhlavička - dnes na pohádkové cestě ani nechtěl skoro nic dělat - to mě trochu dožralo, páč to bylo v lese do strašnýho kopce a já s matýnem v kočárkubyla zplavená - a jemnostpána to nebavilo… no abych jen nepomlouvala tak ke konci už něco dělal:o)))
vedrům zdar, porávě jsme vylezli z bazénu - matýno a já - michal nechtěl - jen si čáchal nohy a říkal že je to studený - voda má 23 takže takovej normál ,

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15089 příspěvků 30.05.08 12:50

MAKO- co ten pondělí srazík ? doufám,že dorazíte. musím se opět pomluchovat s Matýnem :-))

 
iv-ka
Kelišová 5129 příspěvků 30.05.08 12:57

Irias, abys nebyla překvapená, jak zas Matýno vyrostl:)  je to kus chlapa. No a Ondra jakbysmet.. možná Niki od Lidušky bude jediná na pomuchlání, princezna:)  

jdu uklízet, zítra jedem s dětma poprvé pod stan, za hodinku dojedou PPLkem dva nové dětské spacáky:D  matraci nafukovací na spaní  máme od včerejška a stan musí Radek půjčit v bývalé práci.. tak ahoj  

iv-ka

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 30.05.08 13:14

Tak jsem tu zas..

Holky pražandy, mám pro vás tip na zítřek: stejně jako minulý rok se opět koná dětský den v Bráníku. Je to zítra od 10 do 16 hodin, jsou tam staré mašiny, parní válec, drezína - vše si můžou děti prolézt a povozit se. Jízda parním vlakem z Braníka do Modřan a zpět a pak vyhlídkové jízdy na most přes Vltavu. Ondrovi se tam vloni moc líbilo, takže zítra tam určitě jdeme.  

Efčo, hoď fotku nové Vojtíkovi postele. A když čtu, jak si užíváš, tak už se těším na příští týden, až bude Ondra na 3 dny u našich. Sice si potřebuju oběhnout asi 3 doktory a pojišťovnu, ale i tak…což mi připomíná, že se jdu hned taky objednat na kosmetiku :-))  

Mako, Ondráše kreslení vůbec nebere, pastelku drží jako kopyto a baví ho čmárat asi 2 minuty, nejlépe u babičky na zeď. Takže tohle zrovna nechávám na školce…
S těma bazénama mě neštvěte :-)), tady v Praze to je zabitý. Už abychom se vykoupali aspoň u našich…  

Ivko, tý jo, vy jste fakt akční.. s prckama pod stan. My jezdili s našima pořád, ale to jsme byli větší. S Ondrášem už by se mi ani nechtělo, jsem už líná a pohodlná…  

Hanka

 
efča
Kelišová 5707 příspěvků 30.05.08 13:46

Ahoj holky,  

dneska je tááák krásně, už se těšim na Vojtíška:-) Na chalupě si užijeme super víkend, hlásí vedra…  

Hani - postel vyblejsknu a dám do galerky. Příští týden přijdou montovat skříň a Vojta bude mít hotovo:-) Naivně jsem si myslela, že dorazí už tento týden, aby měl překvapení, ale hlavní montér onemocněl:-(((((( Užij si kosmetiku, je to super:-)  

Irias- rodinka cigošů:-)))))))))Jsem se pobavila:-) Užij si solárko!!!!:-))))) Mně se tmavý typy vždycky líbily. Když jsem byla těhotná, dost jsme debatovali nad tím, jak to bude s naším potomkem- manžel dost tmavej, já vybledlá blondýna:-) no a vypadá to, že to bude tmavnoucí blonďák:-)  

Ivko- stanování s dětma je super. Loni jsme byli poprvý a letos se chytáme znova. Jezdíme s kamarádama, děti jsou nadšený- vaříme na ohni, zuby si čistí u pumpy. Tohle já můžu…  

Kris- Vojtíšek je šikovnej! Pravdou je, že tyhle nadaný děti to mají těžký. Vrstevníci jim nestačí… Ale pokud v Praze existuje nějaká speciální školka, tak bych se poradila s odborníkem a zkusila to. Určitě tam mají nějaké speciální aktivitity odpovídající  nadání dětí- což v normální školce není.  

Kreslení - Vojta nemá trpělivost. Je ze vším rychle hotovej. Omalovánky začmárá, ale umí nakreslit sluníčko a postavičku „hlavonožce“. Ale to musí mít náladu.  

Užijte si slunečný víkend.  

E.      

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama


Reklama