JARŇULKY 2005 - Pracovat po rodičovské dovolené s dítkem? An

Rodičovství

Pracovat po rodičovské dovolené s jedním dítětem? Ano je to možné...   Už pár týdnů ve mně uzrává tento deníček. Práce po rodičovské 3,5 roku je možná. Z mého pohledu.

Protože se nám nepovedl druhý potomek, který by navazoval na první rodičovskou dovolenou, byla jsem „nucena" postavit se k hledání práce jistým způsobem. Dalo mi hodně práce, přemýšlení, přesvědčování se, nabývání vlastního sebevědomí… Měla jsem výhodu - vzdělání a dlouhou praxi ve svém oboru a jednu „záležitost", kterou jsem dříve považovala za jistý handicap vůči své budoucí práci - mé milované dítko, krásné, zdravé a ve své podstatě můj „smysl života"… I rozhodla jsem se postavit k této věci způsobem, který nyní považuji za ten nejsprávnější. Mé dítě mi není překážkou k vykonávání práce, mé dítě a s ním prožitá léta na mateřské/rodičovské dovolené nejsou léta zabitá, je to úžasná škola. Škola tolerance, sebepoznání a uvědomění si sama sebe, své síly a vážnosti. Jsem matka a to ve mně dokáže vyvolat takové sebevědomí, které mnou do této doby nebylo poznáno… Dokážu bojovat v této „příšerné době" a vím za co bojuji, za sebe, své dítě a potažmo za celou svoji rodinu. S tímto jsem šla do hledání své práce. Napoprvé se mi to povedlo, asi v tom je notná dávka štěstí, díky, že mi je přánaJSice do budoucna tato firma není stopro jistotou, ale při příštím hledání práce do toho půjdu úplně stejně jako před 4 měsíci. A šla jsem do toho takhle - žádné lži, hned narovinu. Potřebuji zkrácený prac. úvazek, pokud nemoc, tak půlden volna na doktory a poté hlídání v době nemoci babičkou (mojí maminkou, které velikánský dík, že má sílu a je ochotna své vnouče obstarati), na kontrolu také půl den volna. Oba půldne možno nadělat v průběhu nemoci. Jednou za měsíc dr. se mnou a s malým (zubař, gynda), opět půlden možný nadělat. Dovolená hlavně v létě. Peníze takové, aby mi vyšlo na dopravné, páč teď dojíždím hodinu a alespoň dvojnásobek rodičáku, který bych ještě pobírala. Tyto podmínky jsem měla a kdo nemá zájem, ať se rovnou na inzerát neozývá. Víc nemohu nabídnout a myslím, že žádná matka předškoláka ani nabídnout nemůže… I ozvala se moje šéfová…

Apropo dnes se obecně ve firmě ptala. Mám tu 2 uchazečky na asistentku - jednu 26 bezdětnou a 32 s dítkem. Nevím, koho vzít (na zkrácený úvazek)… A já hned, že tu s dítětem… Ze své zkušenostni vidím velkou výhodu pro zaměstnavatele v ženskejch po rodičáku… Po rodičáku jsem odpočinutá, práce mě baví, jsem nabitá energií (tou mimomateřskou) zá:,–(ně dodržuji to, co jsem slíbila (hlídání babičkou, očr jen v pátek, když nemá cenu, by babička přijela), jsem nabitá právě tím mateřským sebevědomím, neberu si servítky a snažím se dosáhnout svého a mimo jiné také za těch 6 hodin udělám stejně, jako kolega za 8a to se sakra tomu zaměstnavateli, zvlášť v této době, vyplatí, nebo snad ne?

Chápu, že všechny matky nemají to štěstí mít manžela, jež se podílí na rodinném rozpočtu, ani babičku na hlídání, s čímž jsem se setkala v diskuzích na emiminu…

Tak to je snad vše, co jsem chtěla… Snad pochopíte, co jsem tím chtěla říci:-) S mojí mamkou, která právě hlídá (doma má nemocného dědu (mého tatínka) a děsně jí bolí záda, tož není to pro mě lehké jí odpoutávat od jejího života)…

A velkým důvodem mého deníčku jest to, že mi padá v práci při takovém množství komentů v našem deníčku počítač. Takže milé jarňulky, ať mám v té mé práci co čístJ

Pískle

****
Peletonek :

Kris - 17.2 . Vojta
Gabule- 18.2. Štěpán, 11.9.2007 Emma
Maka- 18.2. Michal, 18.12.2006 Matěj
Irias- 18.2. Štěpán
Borůfka- 19.2. Erik,23­.7.2006 Adam, 6.7.2008 Teodora
Solcka- 19.2. Ondřej, 29.1.08 Martin
Skrolan- 25.2. Jakub,1­.9.1996 Domini­ka
Hajdula- 28.2. Ondra, Barborka10.10.2008
Iv-ka- 28.2. Lukáš,20­.7.2007 Ondrá­šek
Krista- 7.3. Zuzanka, 1.3.2007 Tomášek
Mava- 7.3. Libor, TP 16/3 2009
Liduška- 11.3. Ríša, 12.7.2007 Niki
Monika M- 17.3 Terezka, 29.8.2006 Filípek
Ifča- 30.3. Jakub, 2.7.2008 Kačenka
Efča- 30.3.Vojta, TP 19/3 2009
Pískle- 3.4. Matěj
Sandrik- 3.4. Anetka
Klaris- 7.4. Bianka 31.12.2006 Jorika
Dana 26- 14.4. Vojta,6­.2.2001 Mirda

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
 
skrolan
Extra třída :D 12146 příspěvků 04.02.09 06:36

Dobre rano.  

Piskle - krááásny dennícek.
Vidim to stejne. Zena po materske ma urcite co nabidnout a hlavne - má prožito.
Samozrejme, ze s temi nasimi detmi by to urcite nebylo na post reditelky velké korporace a podobne, ale o to z našich řad - jarnulek - snad žádné ani nejde.
Veeeeelkou roly - ale obrovskou - v tom vsem - zda jsme v praci spokojene, zda v ní vidime smysl, zda to ma vse cenu - je defakto pises - podpora rodiny - pomoc babicek a také vstrícnost šéfové - vedení v práci.
Dikybohu - ja to nasla také. Sice se s platem v práci nepretrhli, ale ty výhody co mám - nemenila bych - do urcite míry volná pracovní doba, Pn - bez problému, očr - bez problémů, chápavá šéfová, fajn ředitel v čele, vstřícnost vůči zamestnancum vseobecne. No paráda. Akorát nam doma chybí ta babicka, co by obcas zaskocila. Ale díky jiz poposaným výhodám ze strany zamestnavatele, to zvladame i bez babičky.  

Na materské jsem si to uzivala - hlavne nakonci, kdy je prdola uz „v cajchu“ a „samostatný“. Ale ted si neumím predstavit, ze bych nechodila do prace - cloveka to urcitým zpusobem naplnuje.    

a neco malo ke komentum:
Ifco - " nepočůůůůůůraaaal" - je naprosto uzasné přivítací slůvko - co víc by sis mohla přát? Je to poklad, jen tak dál, at smajlíku pribývá a páááánečku, to bude odmena.  

Kris - naprosto chápu tvé nadsení, jedno casu jsem také sedela pred obrazovkou  a sledovala kazdou soutez v tancích. Je to pohlazení po duši a cloveku se mimodek krouti boky, vid?  

vsem dnes krasny den
na jednu jdu k zubari na to rezání - jestli mi ten zub dnes neřízne, tak se picnu.  

e      

 
Mava
Generální žvanilka 24691 příspěvků 04.02.09 08:05

Dobré ráno,  

druháááááá.  

Pískle velký dík za nový deníček. Taky už mě nebavilo čekat, než se načtou všechny komentáře.  

A gratuluji ti k tvému zaměstnání, vlastně i Evičce. Není nad to, když je člověk spokojený. A je super, že vám takhle vyšli vstříc. Já po pravdě přiznám, že jsem ráda, že čekám druhé dítě. Protože mě sice byl nabídnut také zkrácený úvazek, ale ty podmínky, hanba. Když jsem si spočítala co bych vydělala, projela /musím dojíždět 20km tam, 20km zpět/ tak bych měla jen o něco málo víc než mám, když jsem doma.
Je mi jasný, že druhým dítkem se taky nic nevyřeší, jen se problém odsune o nějaký ten rok dál. A proto už teď z toho mám občas velkou hlavu, jak to jednou všechno vyřešíme. Pokud budeme ještě u našich, je část problému díky babičce vyřešen. Bude se mít kdo postarat o dítě v době nemoci, doprovodit a vyzvednout ze školky, starší dovést na autobus do školy. Většina mamin u nás ve vsi babičky plně využívá. Jenže mi se chceme co nejdřív osamostatnit, odstěhovat do města, kde nemáme ani jednu babičku, takže to bude problém. Navíc manžel zatížen službami a vzít si očr v zimě nemožné. Navíc nemám žádné školy a matura co jsem si udělala, mi často příjde zbytečná. Ale přesto věřím, že jednou budu mít co nabídnout, že práci která mě bude bavit a vyhovovat najdu. Ono totiž nic jiného než věřit nezbývá.  

Jdu juknout do starého deníčku.  

Marťa

 
efča
Kelišová 5707 příspěvků 04.02.09 08:51

Ahoj,
třetííí:-)))  

Pískle - moc hezký deníček. Taky ti moc přeju, že se ti podařilo sehnat takovou práci, která ti vyhovuje.  

Já osobně jsem moc ráda, že jsem měla možnost mezi dětmi pracovat. Přišla jsem mezi lidi a dalo by se říct, že jsem si do práce chodila provětrat hlavu od domácích povinností.Rozhodně se mi zvedlo sebevědomí a pocirt, že pracuju mi přinášel jisté uspokojení. Pra­covala jsem skoro rok (od března do teď) a myslím si, že tam občas zaskočím i při drzhé RD. Takže tak u mě. Obdivuju holky, které jsou doma s dětma v kuse. Já se přiznávám, že bych to nezvládla…  

Holky, mojí skvělé kámošce se narodila Evička - 4800g !!!Rodila ji přirozeně. Je tak nádherná:-))) Hned včera jsem jí byla koupi trůžový šatičky:-)))  

Tady je dneska hnusně- úplná tma. Sbalim sebe, Vojtu a jedeme za prababičkou na návštěvu.

Zatím pa E.

 
Krista
Závislačka 4068 příspěvků 04.02.09 08:59

Dobré ráno, ženy! Čekám tu na plynaře, jestlipak vůbec dorazí? Ještěže mám nakoupeno a uvařeno.  

Pískle, moc pěkný deníček, místy až dojemný. Máš pravdu,že člověk získá takové jakoby sebevědomí, protože už nekope jen za sebe.  Taky to na sobě cítím.  

Kdybych někoho zaměstnávala a měla si vybrat mezi mladou holkou a ženskou po mateřský, rozhodně bych taky brala tu po dětech. Ale jen za předem dohodnutých a dodržovaných podmínek, přesně, jak to Peťa napsala.  

Jsem ale ráda,že nemusím žádné zaměstnání řešit. Už jen proto, že babičky nejsou v dosahu.  Moje představa je pracovat tak 2-3 dny v týdnu, přinést domů nějakou tu korunu a nic neřešit.   

Dnes mi na hlavě vzniknul mladistvý vrkoč. Spala jsem v papilotkách a drží to jak blázen. Nakonec to není tak zlý, ba i jsem to musela rovnat voskem.  

Tento týden jsem jak rozmařilá panička, v pondělí kadeřnice, cvičení s Jirkou (au, ještě dnes mě bolí břicho), včera solárko, dnes jdu na cvičení na záda (rádobypilates, ale není)…
Taky jsme si včera koupili přeskáče. Na Harfě. Děti u toho děsně zlobily, Zuzanka měla zlý očička a nic jí nebylo po vůli, Tomíš byl naopak ve výtečné náladě, válel se po zemi, což jsme ignorovali, když jsem ho zvedla, lehl si znova, kdybych mu nabančila, tak by to prořval…naštěstí já jsem měla vybráno hned, druhé mi padly dobře (na design jsem se fakt vysr…), Dan to měl složitější, ale nakonec dobrý.  Lyže si letos půjčíme.  

Tomíš se konečně po dvou dnech vykadil, už jsem měla starost, přece jen s našima zkušenostma…ale za takový kus bych se nemusela stydět ani já.  

Tak zatím
Kristýna a spol        

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15089 příspěvků 04.02.09 09:51

zdravím z MARODOVA    Pískle- krááááásný pravdivý deníček a gratuluju k „mateřskému“ sebevědomí !!! více se vyjádřím na konci  

nejprve jsem vůbec nechtěla a ani neměla sílu reagovat…    štěpánek  CELOU NOC HOŘEL, čtyřicítky,nic nezabíralo, sprcha, ponožky, panadol… ale je to statečný rytíř a vše vydržel a reagoval k věci, ne horečkově
ráno ovšem, že jej vše bolí, hlavně hlava na čele a začal zvracet zelené svinstvo… málem jsem se zhroutila, manža už v práci, mně ani nešel nabrat ten Nurofen ( bože, proč to každý výrobce dělá jinak ???!!!)  ale pak  teplotka trochu klesla a nyní se dívá na krtečka a snědl půl vánočky ( jeho oblíbené jídlo ). ještě ale nemám na netu nastudováno zánět mozk. blan,ale snad TO není ono  

taky je ta mateřská síla, co stále bereme a  ani nevíme odkud. ta příroda to umí zařídit, samy nemocné a přece MUSÍME  a CHCEME…  

já stále kašlu jako tuberák, krk trochu povolil, krevní testy v normě a a tak jen opět zase na krční… zř. chronický zánět. latinsky blá blá blá..
a je pěkné, jak to naše tuberákové kašlání máme se štěpánkem sesynchronizované :-)))))  

zkusím něco málo ke komentům
Efčo- gratulace k další Evičce :-)  

Skrolan- není nad dobrou šefovou. jj, ve státním nic moc peníze,ale nějaká jistotka tam je :-)
Kristo- já věděla, že u kadeřnice to byl spíše nezvyk :-))  

k deníčku- bože, když já se vracela, nedala jsem dohromady ani jednu ODBORNOU  větu, já se tak styděla. ale nyní sebevědomí dávno nabyto, zkušenosti ještě větší. vzpomínáte, když mi tehdy nabízeli ředitelku správ. odd ?? nevzala bych to ani nyní, protože jde spíše o ekonomii a  managering a to mne až tak neba,ale ani nevím, zda bych se uměla tehdy SEBEVĚDOMĚ  představit.  ale Pískle to napsala pravdivě, musí si to člověk převrátit a vzít z mateřské do pozitivní. a btw. taky bych vzala po MD ( za daných podmínek). není nad obětavějšího člověka :-))  

tááák, jdu pověsit prádlo a vyčistit zuby, zatím nebyl čas, dokonce tu byl i pošták  

tak marodové, at je líííp, Irias

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15089 příspěvků 04.02.09 10:07

Ještě Ifča se ptala na domácí práce- tak nás pěkně rozděleno takže si v žádné případě nestěžuji . a co nikoho nebavilo, tak na to máme uklízecí slečnu Janičku :-)
razím heslo- děti a domácnost je společná, takže u mne není věta  „manžel MI pomáhá“, ale prostě se OBA podílíme na výchově a chodu dom. :-) i.

 
Mava
Generální žvanilka 24691 příspěvků 04.02.09 10:22

Irčo vy si to marodění teda užíváte. Tak ať už je vážně brzo lépe.  

K anketce, úplně jsem na ní zapoměla. Manžel mi pomáhá, jak kdy. Někdy mu musím říct přímo co chci, je to dle nálady. Ale péče o malýho a doufám i o mimčo, je samozřejmá.  

Marťa

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19467 příspěvků 04.02.09 11:26

Zdravím v novém deníčku  

Pískle - krásně jsi to napsala!  

Chtěla jsem poctivě na všechno reagovat, ale když jsem okopírovala všechny ty komentáře od včera do Wordu, tak mi to hodilo 13 stránek - holky nezlobte se, ale na to nemám :-))))))))  

Marodům brzké uzdravení!  

Kristo - super, že máte přeskáče a tvůj komentář jako obvykle nezklamal a pobavil  

ad anketa - musím říct, že dřív jsem doma dělala všechno já včetně nákupů :-/ manžel jen 1× týdně vysál koberce (tj. dva a půl pokoje) a to až když jsem mu to připomněla, ale poslední dobou je zlatý!!! Pomáhá se vším, nemusím nic říkat a dokonce v pondělí, když byl doma, tak mě překvapil - při návratu domůjsem našla uklizený celý byt :-) no skoro jsem to tam nepoznala! Uděluju mu vyznamenání před rozvitou zástavou :D a doufám, že to vydrží ;-)  

Včera jsem celý večer žehlila a vzpomínala na Mavu, jestli jí k nám vážně nepozvu :-D No a ráno se mi děsně motala hlava, že jsem sebou málem švihla a hádejte co, při příchodu do práce jsem dostala MS, tak musím před obědem do lékárny pro ibalgin
Páčko S.

 
skrolan
Extra třída :D 12146 příspěvků 04.02.09 11:54

jeste rychle z kanclu, pak jdu k zubari a razim vystridat manzu, zitra a v patek pak očr.  

k anketce:  u nás se dělíme hooodne. v nečem toho ma manza vic, v nečem ja.
vareni je treba u nas 50 na 50 - manzel vari rad, coz vitam, tak je to super.
S detma si kolikkrát také víc vyhraje, a venuje se ukazkove.
veci jako zehleni, prani , uklid - to si udelam sama - chci.
vysavaní, smetí ........ i Standa - proste jak se stihne.  

Takze vsechna cest vsem vstricnym a ochotným chlapum - manza je muj partner ve vsech smerech.  

Irias - mariiijo, ja bych byla za hysterku - zvracet mi Kubis takové zelené fuj, nechces zavolat - jen pro info - dr.????
Moc na vas myslím - drzte se. A ty taky, at si jeste neco navrh neuzenes. Jasny? podavej pravidelne zpravy.  

vic nestihnu - tak pak zase z domu.
e      

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15089 příspěvků 04.02.09 12:00

Skrolan - zvracel jen jednou, ted už i bez teploty a diriguje mě ? střídáme už třetí DVD :-)) necháme jej doma asi i ten další ( třetí ) týden. chjooo    co Kubík ?  

papa, babulky    

 
efča
Kelišová 5707 příspěvků 04.02.09 13:00

Jejda, Irias - tak už snad bude dobře…No to muselo být hrozný. Pozdravuj statečného rytíře!!!!  

Anketa - manžel mi pomáhá se vším, je to poklad. Samosebou, když jsem nebyla těhotná a nechodila do práce, většinu domácích prací jsem zvládla než přišel domů. Teď pomáhá opravdu hodně. S Vojtou si umí hrát taky líp než já.  

Kristo - gratulace k přezkáčům, ten obchod na Harfě je fakt dobrej.  

Sandři - ať tě bléééé stavy brzy přejdou…  

Zatím pa.    

 
efča
Kelišová 5707 příspěvků 04.02.09 14:17

Marťa mě inspirovala, tak jsem hodila taky jednu pupíkatou do galerky.
Akorát kvalita nicmoc - fotila jsem se sama:-)))

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15089 příspěvků 04.02.09 14:31

nemůžu tam žádnou novou fotku najít :-(((

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19467 příspěvků 04.02.09 14:35

:-))) to proto, že to je v albu „a nezařazeno“ … Efčo zapomněla jsi zadat název alba ;-) to se mi stává běžně

 
efča
Kelišová 5707 příspěvků 04.02.09 14:41

Sandři - opravdu to tam ještě není, ani v tom nezařazeno. Foto prý bude vloženo po schválení adminem…
Název alba jsem zadala, - dávám si na to pozor od té doby, co jsem fotku Vojty zařadila do modelek:-)))

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19467 příspěvků 04.02.09 14:47

já si pak taky všimla, že to není tvůj pupík, tenhle jen 14+0 to ty určitě nejsi :-))))))) tak se omlouvám že jsem tě podcenila ;-) to mám z toho že jsem tak zbrklá :-D

 
efča
Kelišová 5707 příspěvků 04.02.09 14:53

Už tam jsem:-)))

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15089 příspěvků 04.02.09 15:54

taky jsem si všimla nezařazeného pupíku,ale byl tam jen 14 tt :-))  když jsi zadávala fotku, byla jsi nepřihlášená, taky se mi to stává. jste jak těhu- modelky. já byla rozjetá od 3 měs :-( i.

 
Mava
Generální žvanilka 24691 příspěvků 04.02.09 16:31

Efčo bříško krásný, jsi taková pěkná. Kolik jsi přibrala?
 M.

 
skrolan
Extra třída :D 12146 příspěvků 04.02.09 16:35

ahoj zeny.  

uz jsem doma aaaaaaaaaaaaa­aaaaaa..... říznutá - huraaaaaaaaaa­aaaaaaaaaaaa.
stav uspokojivy, takze dr. nelenila a rezala. zoubek obrousila, dala do kupy, udelala prozatimní výpln, cca za mesic opet a dotáhneme to do konce. jsem nadopovaná valetolem a stastnaaaaaaa­aaaaaaa. Konecne mi to nekdo po ttrech mesicich hnisani a boleni říznul.
Jinak cely ten zanet byl pry zpusoben ulomkem neceho /plomby?, zubu?/ co tam moje byvala dr. zarypla dovnitr a priplombovala . No des neskutecnej. tak snad to bude uz dobre, a kost pry doroste. jsem zvedava.  

jinak Kubik - mooooj nerv. dopoledne se zacal zhorsovat, horecka skoro 39 rýma stylem: kazdou minutu krici - smrkaaaaaaaaa­aaaaaaaaaaaat. nekecam - kazdou minutu. Vysmrka se jinak sam, ale je opet jak bláto, tak se ani zvednou nechce. chjo. nejak se to v nem porad toci a ne a ne skoncit.  

Irias - jeste ze tak - ze zvracel takhle udesne jen jednou. Tak snad se to bude jen zlepsovat a co ty vis, mozna uz pujde v pondeli Stepanek do skolky, co?
A ty si taky davas, sama jak bláto, bolavý krk a takhle musis obskakovat - ale jak pises, zenska zvladne vsechno.  

Kristo - gratulace k vybornemu kupu. A super, ze je z vlasama dneska lip. Ty si to urcite upravis k obrazu svemu. Strih je zaklad a ten, jak jsi psala , je dobryyyy. 90 procent uspechu.  

Efco - hned se jdu juknout na pupika do galerky, tak kdoze ma vetsiho? Mava, nebo ty????,  

e

 
skrolan
Extra třída :D 12146 příspěvků 04.02.09 16:44

Efco, Mavo - pupiky fakt krasne, a obe jako proutek. Moc vam to slusi.  

Evi - asi mimo mísu, ale asi deformace - prosim te, mate oblozene zarubne. chci se zeptat, jsou to oblozky na puvodnichh zeleznych, nebo mate drevene zarubne od zacatku? diky moc  

  • aaaaaaaaaaaaaaaaaa - opet nam horecka klesa - zaciname si vymyslet a vyskakovat a porucili jsme si chlebik se salamem - podivejme.
 

e    

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15089 příspěvků 04.02.09 16:55

tak nám horečka stoupá, opět 39 C .-((((

 
skrolan
Extra třída :D 12146 příspěvků 04.02.09 17:05

Irias, chjo, neznam nic horsiho, nez mit nemocne ditko - to me naprosto ubíjí.
drzte se.
e            

 
efča
Kelišová 5707 příspěvků 04.02.09 17:06

Holky, díky za pochvalu pupenda:-) Jste zlatíčka:-) Ale ony fotky dost  zkreslujou- kdybyste viděly mojí celulitidu na prdce…No, lepší už to nebude:-)))) Hubená teda určitě nejsem, nebudu a nikdy jsem nebyla:-)) Fakt, nekecám!!!!!(Před těhu jsem měla 57 kg na výšku 163.)  

Skrolan - zárubně jsou původní. Byly normálně ve standardu bytu. Ty bacily teda dávají Kubíkovi zabrat, určitě je brzy přemůže.  

Marťo - přibrala jsem asi 10 kg, zatím:-))) Ty jsi jak lunt, nechápu, kde je tvých 13 kg!!!!  

E.

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15089 příspěvků 04.02.09 17:36

Skrolan- tak snad se zubák podaří zachránit, vivat !!  nurofen zabral, aspon na čas a š. koneční jí- poručil si perník :-)    manža už je podruhé  na nákupech, knihovně, lékárně apod. já už druhý týden nevylezla… a večer nám udělá polívku- vývar s nudlema :-)) i.

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15089 příspěvků 04.02.09 18:28

tak chlapi čtou pohádku o míšovi- velmi oblíbené příběhy. já přečtu jednu kapitolu a už nemůžu mluvit…    jo Skrolan- jsem se řehtala, jak jsi šla od kadeřnice jako ruský Ivan :-))))))))))))))))))))    včera mi manža donesl růži a štěpa slzavé údolí, že chce taky. tak ji máme ve váze v pokojíčku :-))    pěkný večer, držte pěsti, at není zase ta šílená horečka, I.

 
skrolan
Extra třída :D 12146 příspěvků 04.02.09 18:43

Irias - a kdybys me videla na zivo, tak se smíchy počůráš - a to nekecám. No co ji to napadlo........ ale strih - vsechna cest - spokojenost.  

a moc, moc dobre, ze nurofen zabral. to je na nich hnedka znat, vid? nam paralen take zabral, horecka je, ale podstatne nizsi. hura.
u nas nakupy take casto obstara  manza - o vikendech výhradne on - chystá i snídane - no balada - je to pomoc desne velka.
dneska ma vsak z prace minimecheche - si zaslouzi za tu vstricnost pri stridani se u Kubise - ma toho v praci opravdu hodne a platove se s nim proste srovnavat totalne nemuzu, takze uprednostnuji jeho praci samozrejme o hodne vic. tak jsem detem dnes udelala taky mecheche - Kubikovi jako bolestne a Dominika se veze - byla jsem koupit hranolky - to je radostiiiiiiiiiiiii - ze ty deti maji nejradsi ty nejnezdravejsi veci. hm. ja si donesla Naš utulny byt a kochám se listovaním v nej a popíjím capucino - brčkem - ooooo, kolik romantiky - ale jsem rada, ze mužu aspon tekuté veci.  

irias - diky moc za spoluradost z meho zubu - vypada to opravdu nadejne. vse se samoozrejme jen uvidi, jak si s tim papula poradi - ale zatim dobryyyyyyyyy­yyyyyyyy. vivat!  

a co ostatni marodi, jak jste na tom?    

e    

 
skrolan
Extra třída :D 12146 příspěvků 04.02.09 19:20

a ruzicka od manzela - hmmmmmmmmmmm, mileeeeee, to je kabrňák.

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 04.02.09 20:43

ahojky,

Pískle, krásnej deníček a moc hezky napsanej. Jsi třída! A ve všem ti dávám za pravdu.

U nás lazaret pokračuje. Já jsem ráno měla 37,5, ale šíleně jsem začala kašlat. Dopo jsem už zase měla 39,5, takže jsem volala dr. a bylo mi řečeno, že i při kojení můžu normálně brát paralen a ibalgin. Tak jsem hned jeden zbodla a krásně zabral, fakt se mi ulevilo. No, lehnul i manža, v noci 39, takže je doma taky. Moje mamka se tu o nás stará, vaří, dělá čaje a věnuje se dětem, já na to nemám sílu. Ještě, že tu je. A naštěstí jsou obě děti zdravé.

S pomáháním manži… i když lítám jak fretka, tak sedí a nevšimne si…ale když mu konkrétně řeknu, co má udělat, tak to udělá. Výhradně jeho práce je luxování a mytí oken, ostatní dle potřeby..hlavně vytírání a myčka.

Marťo, 13 kg, to jsi dobrá. A Ifča jen 10, teda holky, vy se máte. Já měla 20 kg a ještě 10 mám :-((

Moc myslím na všechny marody, hlavně Kubíka a Štěpu, je to síla. Už aby byl duben :-)

pa Hanka

 
skrolan
Extra třída :D 12146 příspěvků 04.02.09 21:23

 ahoj Hajduliku, jsem dobra, ze si pri tech teplonach najdes chvilku napsat.
Smankote, snad vam bude s manzou brzo lip. Ja ti rikala, ze se pri kojeni neco muze. Ja tusim brala ibalgin. A co Barus, teple mlicko ji nevadi? Ji pekne?
Drzte se.
a diky za podporu.
e  

 
Gabule
Závislačka 3277 příspěvků 04.02.09 22:40

Ahoj ženy,

tak mě taky bacil bacil a ležela jsem celý víkend jak placka,mohla jsem vykašlat plíce,takhle blbě mi nebylo už
dlouho.No už je mi fajn,děti zdravějí tak snad nás za týden zase něco neskolí!

Jinak byl Štěpa včera ve školce na karnevalu,měl masku smr´táka-byl jediný smrťák což je úspěch,Spidermanů bylo asi 10 a princezen nepočítaně :-D
No a do konce týdne bude doma,ještě kašle sice alergický kašel ale ať ještě doma spočne.
Emmi se děsně vytáhla a zeslečnovatěla,roz­kecala…to je samé chci pití,chci sýr,nechci to…a mamííííí cicííííí-to tu slyším furt,závisláček jeden malý :-)
Já se snažím držet,nežrat ale jíst pravidelně,stříd­mě,hlavně se nutím do snídaní-já jsem celý život nesnídaňová a tak to je děs se učit novým kouskům…Tak snad budou brzy nějaké motivující výsledky,doufám…

Na marody moc myslíme,už ani nemusím psát jak mi je když jsme furt na kupě,onehdá zasvitlo slunko a já měla super náladičku,už se těším na jaro.....

Tak všem posíláme hubana!!G+Š+E

 
skrolan
Extra třída :D 12146 příspěvků 05.02.09 08:16

Dobre rano z tepla domova.
Mariiijooo, to byla noc. Mamiii, smrkaaaaaat, napiiiiit, prikrýýýýýt - takze jsem jak po noci plna kojení - nevyspala az hrúza. Teplota zatim neni, ale ona se mrcha urco zase ukaze - jako v noci, paralen ale zabral.
a ted prosim, zeny , o radu s očkama. kapeme oftalposeptonex - zabral hned a oci uz nejsou krvave, ale hnis porad je. nic strasneho, ale prece. rano je ma polozalepene. tak zda s nim jit, nebo jeste vyckat, ze to ten oftalmo… zmakne? nechce se mi zase cekat u dr hodiny v cekarne plne bacilu.uuuuuaaaa
Irias, co vy - jaka noc?
Hani - a tobe je uz taky lip?
a co ostatnim???  

pracujicim - at to dneska odsejpa.  

Gabule - fajn, ze je u vas lip, a uz zadne nemoce - mrchy.
detem to mooc slusi - deeeesne rostou.  

hezky den dnes vsem.
e      

 
Krista
Závislačka 4068 příspěvků 05.02.09 08:44

Ahoj ženy,
proboha, je tady vůbec někdo zdráv??? A co ty šílené horečky, ženy, nechte toho!  

Skrolan, s tím očičkem ještě vyčkej, je to z té infekce, až když to poleví a očičko by se nelepšilo, tak vyražte na oční pro nějaké lepší kapky.  Hodně vykapávat a odstraňovat hnoje a možná taky masírovat kanálek. Nakonec myslím, že uvidíš, když se ti to nebude zdát…chuděro nevyspalá.  

U nás jsme ---buchy buchy ťuky 'tuky - pořád v pořádku. Mám ale starost, Dan s dětmi má jet na víkend do Brna ,abych mohla makat, jenže neteř je nemocná, tak nevím, jestli je to dobrý nápad. No, máme ještě dva dny na rozmyšlenou.  

Včera měla přijet paní z mmb pro postýlku a  nic! Tohle nesnáším, takže jsem napsala hodně jedovatý mail, ráno kupodivu přišla omluva, poměrně věrohodná, tak jí to možná i odpustím.  

Dnes Zuzanka poprvé spinká ve školce. Až mě to dojalo a měla jsem blbý pocit, že se s Tomáškem ani neuvidí, ale vlastně je to jen o hodinu méně, on pak stejně chodí spát na 2 hodiny…  

Včera ráno si začal rašit opar, ale vypadá to, že jsem to chytla akorát včas, že se nestihl rozjet. Ufff, zase po roce.  

Ještě k těm domácím pracem: muž má rád myčku, ale to je tak jediné. Pokud ho vyloženě požádám, tak to i ono udělá, ale sám ne. Domácí práce vykonávám já, beru jako pomoc to,že mi na 2 hodiny odvede děti, abych stihla vytřít a vyluxovat. Má přísný zákaz se přibližovat k prádlu, do pračky hází bílé s barevným, pověsí to tak, že žehlení se stává hororem a k žehlení jako takovému ho už taky nikdy nepustím.  

Tak, zdravte se, nechte už těch strašných horeček!  Počasí je proti nám.  

Kristýna a spol  

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15089 příspěvků 05.02.09 08:55

zdravím,    i když mne synátor nechal spát do 8,30 hod, tak jsem totál nevyspalá. stále srážení horečky, podávání jiných léků a hlavně děsný kašel a opět zvracení. dnes jdeme k dr.  

Hajdulo- tak vydržat, ještě že ty prášky zabraly !    GABULE- K TOBĚ VELKÁ PROSBA. MOHLA BY JSI FOTKY DÁVAT, JAKO MY VŠICHNI, DO GALERKY ?? :-)))) u sousedů na BC je také nedáváš do deníčků. nám to hrozně zpomaluje načítání a upřímně, nikdo jiný to nedělá :-). díííky  

tak marůdci, posílám hafo síly,I.

 
skrolan
Extra třída :D 12146 příspěvků 05.02.09 09:29

Kristo, tak se drzte v zdravi a jak rikas, mate jeste dva dny na rozmyslenou - zda jet. Kazdopadne, kdyz deti prozily bez nasledku skolku a prochajdy a tak - tak imunita dobra a jen tak nejaka sestrenka je preci neskolí, ne?  

Irias  - chjo, tak i u vas noc nif-mof. me prijde, ze za tech pet dnu se to nijak nezlepsilo, prave naopak - ma to tendenci gradovat. kruci. ja jeste vyckam, ale kdyyby bylo dalsi zhorseni, zitra padime k dr. vidim pondeli v praci moooc blede. asi to bude na dyl. uf.  

e    

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15089 příspěvků 05.02.09 09:30

Evi- štěpa bude doma zř. 3 týdny  a já dva :-((((

 
skrolan
Extra třída :D 12146 příspěvků 05.02.09 09:52

to je síla. ja byla zatím nejvíc tri dny, Kubík taky - dycky nam to vyslo kolem vikendu. tohle bude na dyl.    

 
Pisklatko
Kelišová 6282 příspěvků 05.02.09 10:54

Ahoj babulky a malý bobulky,

tak teda koukám, že chřipkový období graduje:-( Chjo, chůďata marůdci, všem vám přeji brzké uzdravení a ať je brzo líp!!!!
Děkuji za pochvaly deníčku, jste zlaté:-))) Já si říkala, jéžiš, co jsem to tam poslala za slátaninu a vám se to líbí, tak to je supér:-)))

Evi - co je Máťa ve školce, tak mu všechna rýma a hnis jde do očí a pak teda z očí. Vždy perfektně do dvou dnů zaberou kapky do očí Kanamicin se to myslím jmenuje, je to na předpis a stačí normální dětská dr. Takže šup pro kapičky, ať se mu brzo uleví, Máťu ta očka při tom totiž děsně škrábou a pálí… Ale třeba zabere ten septonex, Matýnovi nezabral… A hlavně, ať je Kubíkovi brzo dobře a nemocný dítko to je hrůza pocit, vím, znám a nemám ráda…

Irčo - dr. pro jistotu určitě dobrý nápad, když zvrací… Taky přeji brzké uzdravení!!!! A Tobě též…

Hajdulo - no téda, tak u vás taky:-( By se jeden picnul… To je dobře, že ten paralen můžeš a zabírá. Drž se!!!

Mavo, Efčo - krásné pupíky:-))) A těch pár přibraných kilek to je paráda!!! Tak ať je vše oká:-)))

Kristo - no vidíš, že vlasy nebudou nakonec tak hrozný - a Ivan mě taky pobavil:-))))

U nás dobroš, ještě dnes hlídá mamka a zítra jde Matý do školky, mamča potřebuje k dr. Mates už nekašle a potřebuje školku jako sůl:-) Mají divadýlko, tak snad se mu bude líbit. Mobil už mám opraven, tak si ho dnes vyzvednu. Dvířka ke kuchyni se mi zatím nepovedlo sehnat.

Holky nevíte, jestli prodejci na netu vestavěný myčky taky montujou a zapojujou?

K anketce - Dan není vyloženě pomahač číslo jedna, jako že by uklidil celej byt:-))) Nakupuje, s Máťou si krásně vyhraje, luxuje, občas umyje nádobí, po sobě si drobnej bordýlek a prádlo taky uklízí (díky tchýňko žes ho to naučila:-)))) O co si řeknu, to udělá:-))) Do kuchyně se mi montne jen tak jednou za měsíc a k prádlu nemám odvahu ho pustit:-) Vyhovuje mi to, naučila jsem se jak na něj a jsem tak spokojená:-) Jen s Matýnem by mohl občas vyrazit sám ven a nedělat u toho takový ksichty, když je vyženu)))) V létě na tom zapracuju:-))))

Tak jdu makati, určo jsem nenapsala vše, co jsem chtěla, tak jen to nejdůležitější - ať je vám brzo dobře!!!

Pískle

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 05.02.09 11:16

Pisklatko - obávám se že nemontujou - my teda objednávali do bývalé kuchyně v bytu přes studio co nám dělalo kuchyň a ti to i namontovali - sem do domku jsem objednala z netu a ukecala ty maníky co stavěli kuchyň aby to namontovali taky.  Osobně si myslím že si budete muset sehnat nějakýho instalatéra nebo certif. pracovníka - většinou bývají uvedení v papírech který obdržíš s výrobkem.  Když to objednáž z netu tak ti to doveze normální rozvážková služba která s tím nemá žádnou zkušenost - a navíc ještě při montáži spotřebičů od siemens vyžadovali jejich certifikovaného člověka - u ostatních to třeba být nemusí - nevím  - jinak za prý neručí za vady - takže tak.

 
Mava
Generální žvanilka 24691 příspěvků 05.02.09 11:28

Ahojky,
tak jsem lítala po úřadech a vyřizovala mateřskou. Posílají mě od čerta k ďáblu. Teď už to nevyřizuje zaměstnavatel, ale OSSZ a socka. A navíc OSSZ má na to 30dní. No děs běs.  

Marodům zdar. Trápí vás to teda všechny pořádně. Já musím zaklepat ťuk, ťuk, ťuk stále se držíme. Libča zobe marťany, baští pořád jablka a mandariny a možná i díky tomu bruslení od září je takovej odolnější.  

Dneska jsem si udělala radost, mám růžové bodýso a čepičku. Ňuch ňuch, je to takové maloučké a roztomiloučké.  

Jinak nemám nic moc dočteno.
Snad jen Irčo mě zas Gabule fotky vždycky potěší. Oni mají ty děti jako ze žurnálu. tož tolik od nás  

Marťa

 
skrolan
Extra třída :D 12146 příspěvků 05.02.09 11:40

Piskle - Matyno bude zitra ve skolce urcite spokojeny - divadélko, pátek - no co víc si prát, ze. hih  

mycka - urcite - ale je to - jako vsechno - placene, takze za priplatek - dle mého - zapoji - to urcite - mají na too certifikát - takze kdyby neco, mas kryta zada - odskacou to oni, a jestli i za:,–(i - to nevim - ale za uplatu urcite myslim, ze jo. jsou to chlapi sikovní.
mobil - supeeer, dvirka  - vyzkousej nejakeho „kutila“ - soukromnika mensiho - ty delaji zazraky na pockani.  

Irias, jak u dr.?  

Kubís si hraje - teplota klesla. hlasek jak konipasek - skoro neslyset a nudlíííí, ze by jeden neveril. kasel skoro zadny - super. aspon neco, ze.  

Jo, Piskle, diky za typ na kapicky, dneska si jdu pro ttu očr, tak si reknu ii o recept .
a mozna, jak psala Krista, jak polevi ryma, polevi i hnisavá očka.  

e    

 
Pisklatko
Kelišová 6282 příspěvků 05.02.09 11:49

Mako - díky, já si to myslela. Zatím máme vybranou Whirpoolku. Šikovného chlapíka na montáž taky, jde mi právě o ty dvířka, který ještě nevím, jestli budou, možná to bude složitější… Každopáďo díky.
 P.

 
efča
Kelišová 5707 příspěvků 05.02.09 11:56

Ahoj holky,  

Vojta si hraje s dominem, tak vás jdu pozdravit než vyrazíme k zubaři.  

Irias - moc na vás myslím!!! To je hrůza, co vy si s těma nemocema zažíváte. Věřím, že se z toho brzy vyhrabete…Držím palce.  

Skrolan - u nás je nemoc vždy tak na 10 dní… Jste dobří, že jste do dosud zvládali za 3 dny… Kubík bude brzy OK, uvidíš. A o trecept na kapky si určitě řekni, ten ophtalmo… je moc slabej, uvidíš, že jiný kapičky zaberou hned. Tak se držte, marodi.  

Pískle - to je fajn, že už jde Mates do školky. Ať se mu divadýlko líbí.  

Marťo - já posílala formulář na mateřskou od doktorky do práce- můj zaměstnavatel sídlí v Praze. Předtím jsem volala na socku a bylo mi řečeno, že to mám odevdat zaměstnavateli a oni to pak vyřídí s pražskou sockou. Naše personální mi volala, že to zařídí, ale musím počkat, než aktualizujou jejich účetní systém- kvůli změnám od roku 2009:-(((( No a ještě jsem na pracáku dostala další dva papíry ohledně zrušení rodičáku. Na jeden taky čekám, až mi ho z práce pošlou potvrzený. No, jestli mi v březnu dorazí mateřská na účet, budu to považovat za malý zázrak…  

My jsem dopoledne zvládli nákup- v Albertu měli zlevněný grilovaný kuřata, tak tam důchodci stáli megafrontu…Sotva jsme prošli:-))) Vojta je evidentně nevylítanej, šijou s ním všichni čerti. Atb dobral včera ráno, tak ho chci ještě dneska udržet v klidu. Je to velmi náročné…Právě leze na stůl a skáče dolů…Jdu ho krotit.  

Zatím pa E.

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15089 příspěvků 05.02.09 12:21

dííky, že na nás myslíte :-))  právě jsem napsala delší koment a uplně mne to odhlásilo, tak zkusím ještě jednou :-)  

Efčo- štěpu jsem udržela v posteli jen při teplotě 39 C a výš :-((  

u dr. udělali CRP, na hraně, takže ATB nemáme, jen alternativní přírodní náhražku - Kaloba. a hurááá, tuky tuky, dnes nemá horečku !  

Mavo-  mno, ráda bych ty fotky jako ze žurnálu viděla v galerce. nechci ani domyslet, kdybychom každá sem dávaly fotky svých KRÁSNÝCH dětí, které máme všechny !!! to bych se mi deníček otevíral asi půl hodiny :-((( myslím, že to byla ode mne laskavá prosba, howg :-)

 
skrolan
Extra třída :D 12146 příspěvků 05.02.09 12:23

Mako, Piskle, jak jsme schaneli mycku - tak jsme sli primo k prodejci whirpool tady v Praze, a pry, i kdyz si objedname z netu, muzeme si pak u nich v prodejne o toho chlapika, co to zapojuje, říct. samo ze za uplatu. nakonec nam delal vsechny sppotrebice najednou jedne - co delal i instalaterske prace. sikula a s certifikatem.  

Mavo - jeeemine, dalsi ruzovy prirustek - to je nadhera - takove prtave, vid?
A si pis, ze Liborkovi to zimni brusleni jen prospelo. my jsme chodili s Kubikem zima-nezima porad plavat - alle jak je ve skolce, tak jee proste skoro porad nakraplej a ja si dycky myslim, ze mu tim bazenem jen pritizime. Dominika chodi pravidelne a je jako ryba. tak jen co se ted da dokupy - jdeme plavat. ono to ta ditka urcite zoceli , plus - musi si zvyknout samo na skolkobacilko­lektiv. uf.  

Efco - duchodci, mi ani nemluv, me pripada, ze kdyz je neco ve sleve - nakupujou i kdyz to vuuubec nepotrebujou.  

tak jsme neco zobli - a pujdeme spat. jsem nejaka uplacana, loudam se tu cely den. sice jsem vyprala dve pracky, ale potrebuju veeeeeeeeeeee­eeeeeeeeeeen. vetram co to jde, ale prote ty bacily jsou tu doslova hmatatelneeeee.  

e    

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 05.02.09 12:36

Skrolan - tak jsem to myslela - objednat kdekoli na netu a domluvit se s firemním prodejcem o montáži :o) no upřímně řečeno my jinak než z internetu žádné větší el. spotřebiče nekupujeme - ten rozdíl v ceně bývá dost podstatný.  

 
Gabule
Závislačka 3277 příspěvků 05.02.09 12:52

S fotkama už prudit nebudu.G.

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15089 příspěvků 05.02.09 13:00

"prudit " můžeš,ale v galerce :-))))))))))))) díky :-)

 
Gabule
Závislačka 3277 příspěvků 05.02.09 13:08

Nebudu už pro jistotu vůbec.

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19467 příspěvků 05.02.09 13:16

Ahojky všem,  

vy toho sepíšete vždycky tolik, že to v hlavě neudržím a na můj ovyklý způsob (otevření ve dvou oknech apostupně psát) se nějak nedostává času
Takže jen telegraficky stručně :-)  

Marodům brzké udravení  

Efče a Mavě zdráné vyřízení všech papírovací anabází  

Kristo - tvůj komenář ohledně pomoci manžela v domácnosti opět pobavil  

Jdu za chvíli reklamovat tu Anetky kombinézu, tak uvidíme, jak to dopadne, pani to musí poslat výrobci a záleží, jak se vyjádří oni. Páčko
 S.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama


Reklama