Jarňulky 2005 - S úsměvem jde všechno líp

Rodičovství

jen malá rychlovka sepsaná u ranní kávy. Popsala jsem takový běžný den. Co udělá malý úsměv? Vám nic, druhého potěší a nepřítele naštve. A co když úsměv vykouzlíte jednou, pětkrát, stokrát za den není den hned krásnější? Dnes jsem měla živý sen zaručený tip Prý i s malým úsměvem jde hned všechno líp

6h ráno zazvoní budík - manžel musí vstávat do práce. Místo toho, abych se jen překulila na druhou stranu, snažím se rozlepit oči a přeji mu krásné ráno a se slovy Miluji tě a polibkem ho vyprovázím z peřin. Za půl hodiny opět zvoní budík - místo vzteklého probuzení beru k sobě do postele Anetku a ještě se chvilku tulíme a špitáme si, oblíknout, posnídat a vyrážíme. Bez hádání a křiku, když malou něco popadne, snižuju hlas a dělám, že nic neslyším a případně jdu do předsíně a jen na ní volám, že už jsem na odchodu - to zabírá stopro.

 

Cestou do jesliček pozdravíme všechny sousedy co potkáme, v krámě se nerozčiluju nad „spěchajícím" důchodcem a říkám si, že třeba běží k doktorovi a v duchu děkuju, že jsme zdraví. V tramvaji nenutim nikoho vstát - Anetka už to zvládá v tramvaji ikdyž stojí a drží se tyče oběma ruka (a já jí jistím), stejně nás ale vždy někdo pustí sednout a tak dotyčné osobě poděkuju a usměju se.
Při vystupování se nikam necpu, kdyžbychom náhodou nestihli vystoupit, hold vystoupíme další zastávku. U dveří pustím všechny ty spěchající, nervózní a klidným krokem vyrážíme s Anetkou k jesličkám. Dáme si pusu a zamáváme si. Já jdu do práce.

 

Nervózní lidi kolem sebe odzbrojuju úsměvem. Na přechodu se necpu do silnice a když mě některý řidič pouští usměju se, poděkuju a na přechodu se neploužím (vím co rozčiluje manžela za volantem nejvíc: chodec, kterého pustí a co jde přes silnici jako na vycházku).
V práci na dotaz, jak se daří, odpovídám s úsměvem, že dobře, kolegovi pochválím kravatu a kolegyni nabídnu, jestli nechce přinést kávu. Na obědě se nemračím na číšníka, že mu to trvá, však je to taky člověk (a co já vim, jestli nemá kuří oko nebo puchýř na patě) :-) poděkuju i za jídelní lístek, stejně jako za přinesené jídlo a oběd si vychutnávám a zá:,–(ně nemyslím na práci. Pak volám manželovi, jak mi chybí, že se na něj moc těším a jak moc ho miluju, vím, že on to ví, ale proč mu to neříct znovu.

 

Večer si přebírám Anetku od babičky, vítáme se, mazlíme, vypráví mi, co všechno za den dělala. Poslouchám to jako bych nikdy nic podobného neslyšela, ikdyž se to téměr vždy opakuje stále dokola. Za kde co jí pochválím a odměnou mi je, když se na mě Anetka usmívá, pohladí mě, nebo mi řekne, že mě má ráda. To jsem hned na měkko.
Dorazíme domů i s nákupem a vaříme večeři. Manžel dorazí o něco později, vítáme ho objetím a polibkem - obě - a  obě mu vyprávíme, co se za den přihodilo a on naoplátku povídá nám. Pak se u:,–(íme ke zprávám. Anetka si vyčistí zuby, pomazlit, vyprávět pohádku a už chrupká.

 

Po takovém dni jsem šťastná, děkuju, že mám ty moje dva poklady, že máme jeden druhého a usínám, zvědavá, co krásného se přihodí další den.

 

Sandra

 

P.S.: nebojte, mám i horší dny, kdy jsem protivná i sama sobě, ale naštěstí jich není tolik

Ivous - 15.2. Eliška
Kris - 17.2 . Vojta 
Gabule- 18.2. Štěpán, 12.9.2007 Emma
Maka- 18.2. Michal, 18.12.2006 Matěj
Irias- 18.2. Štěpán
Borůfka- 19.2. Erik,23­.7.2006 Adam
Solcka- 19.2. Ondřej, TP- 1.2.2008
Skrolan- 25.2. Jakub,1­.9.1996 Domini­ka
Luja- 26.2. Jakub, 13.7.2006 Kryštof
Indi- 27.2.Matyáš, 11.10.07 Julie
Hajdula- 28.2. Ondřej
Iv-ka- 28.2. Lukáš,20­.7.2007 Ondrá­šek
Krista- 7.3. Zuzanka, 1.3.2007 Tomášek
Mava- 7.3. Libor
Liduška- 11.3. Ríša, 12.7.2007 Niki
Monika M- 17.3 Terezka, 29.8.2006 Filípek
Petulinka- 18.3. Sofie, TP -
Julie- 19.3. Albert
MaKačka- 19.3. Barunka
Lily- 24.3. Leuška
Ifča- 30.3. Jakub
Efča- 30.3.Vojta
Pískle- 3.4. Matěj
Sandrik- 3.4. Anetka
Klaris- 7.4. Bianka, 31.12.2006 Jorika
Dana 26- 14.4. Vojta,6­.2.2001 Mirda
Olda- 15.4. Vítek
Pavča- 29.4. Barča
Brňačka- 3.5. Nelinka
MataP- 20.6.2003 Roderick, 24.4.2006 Fre­derika, TP 19.2.2008

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek
 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 25.10.07 10:15

Prga ;-)

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19467 příspěvků 25.10.07 11:35

druhá ale já se nepočítám :-) ;-)
S.

 
Krista
Závislačka 4068 příspěvků 25.10.07 11:37

Druhá!
Sandro, krásné, jak to děláš, aby ti ten úsměv nikdo nezkazil?
Kristýna a spol

 
Gabule
Závislačka 3277 příspěvků 25.10.07 12:02

Moc pěkný deníček,potěšil mě!!
Jo a Emm se narodila 11.9.2007 !!!!!!!!!!!!!
 G.

 
skrolan
Extra třída :D 12143 příspěvků 25.10.07 12:03

Treti,
ale jeste musim precit.
Steží jsem docetla ten stary.
Kristo - no joooo, to uz bylo ale daaaavno, co jsem se te na ten nabytek ptala, takze jsem myslela, ze uz si to nepamatujes. Sorry, a diiiikyyyy.
Piskle - takze darek utajen. Jsi sikula.  

Tak jdu cist.
zatim
Eva a deti  

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19467 příspěvků 25.10.07 12:08

tak ještě k minulému deníčku:  

Skrolan - jedno info spešl pro tebe - mám čerstvě dvoj-CD Noname Tour 2006 live in Prague, … pohodičkaaaa :-) kdybys třeba chtěla přpálit …  

 

Kristo - ad žehlení máš můj obdiv, mě to tááák neba, že už skoro nic nežehlim, jen ty nejnutnější věci do práce, nebo když někam razíme s Tiborem … jsem ostuda co? :-) Zuzanky nucený dávení  je nalevačku :-( neporadila ti něco mudra? Aby si časem nezadělala na problémy s natrávenou záklopkou od žaludečních šťáv apod … a hlavně aby v ní nějaký to jídlo zůstalo, když už ho sní.  

Ať je Tomášek brzo ok a oba se v klídku vyspíte.  

Jo a s úsměvem to prostě jde tak nějak automaticky, nerada se mračim a škaredim na svět, tak si radši třeba prozpěvuju a hned je mi veseleji a i ten úsměv se objeví sám, ale jak jsem psala, jsou dny, kdy jsem jak tajfun a všichni mi musí radši z cesty, jak jsem nabručená :-D

 

Gabule - promiň, pelotonek jsem kopírovala z minulého deníčku, neumím to opravit, na to je expert Irias, tak se obrať kdyžtak naní  

Emma je pořádná holčina :-) pamatuju, že stejně měřila i Anetka, tak ať se jí daří i dál a tomě taky, btw. na tý fotce vám to vážně sekne, jsi dítě od dítěte krásnější ;-)  

 

Pískle- parádně jste to zvládli s dárkama, lehká závist, že už máte vyřešeno, mě to pořád sedí za krkem, ale já prostě nevííím co komu darovat (nebo vím, ale nevím, kde to sehnat, případně na to nejsou korunky)  

 

a ztracené duše, holky, KDE JSTE ? Klaris, Lily, Luja (účast na srazíku se nepočítá, napiš taky někdy něco), Jerry, Julie, Olda, Makačka, MonikaM, Majule, Peťulinka, Sabik, a další a další už dávno nezvěstné jarňulky??  

 

Pavčo - jj taky doufám, že to vyjde, hlavně, aby neměl šéfa magora, to ti pak otráví ať už děláš cokoliv za jakýkoliv peníz (no skoro jakýkoliv :-D za 100litrů by se možná dal skousnout i magor) ;-)  

 

Borůfko - doufám, že to má Erik opravdu jen takový období, nebo to bude hodně těžký, třeba jen podzimní deprese, či co ;-) Do školky jsem chtěla dát už letos, ale neni místo, mám vyhlídlý jedny hned u práce, druhý kousek od bydliště, kam jsem chodívala i já a jedny krapet z ruky, ale máma zas říkala, že je tam výborný personál (její bývalé studentky), ale je plno nebo berou až od 3 let :-/  

Hele s tou fasádou se poptám Tibora, lidí má sice nedostatek, ale třeba by k vám někoho dobrýho propasoval a za dobrou cenu určitě.  

 

Ifčo - Cimrman je taky moje krevní skupina, perfektní humor, prostě nemá chybu, tak snad jsi si nasbírala dobré nálady do zásoby, abys přežila ve zdraví návštěvu tchánovců  

 

Mavo - užijte si neteřinky a manžela nezanedbávat! hih ;-)  

 

Irias - ejhle, já prázdniny ani nezaznamenala :-) to je ta výhoda soukromých  

Zatím Sandra

 
skrolan
Extra třída :D 12143 příspěvků 25.10.07 12:08

No tak oprava, ctvrta, no.  

Sandro - jednoznačna reakce - SVATÁÁÁ TRPĚLIVOST!!!!!!!!! Maš muj obdiv. Kez bych to takto zvladala kazdy den. Jsou takove krasne dny a neni jich malo, ale snadno se necham vytocit, nastesti se nemracim dlouho. Nastestiiiii.  

Tak krasny usmevavy den vsem.  

Eva

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19467 příspěvků 25.10.07 12:15

koukám, zase blbne formátování, tak pardón, že to tak roztahuju :)
 S.

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15086 příspěvků 25.10.07 12:15

Sandro-  

díky za nový deníček, je pěkný. jen mne překvapilo o kolik to máš složitější jako my.  my v šalině dobrý, na obědě se mě pikolíci snad 3× za oběd ptají, zda bylo vše v pořádku a kolegyním sem tam taky něco pochválím … :-))))))    Gabule- jestli to tam nedala Lesina, tedy to datum Emm     zatím pa,I.

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15086 příspěvků 25.10.07 12:29

ke ztraceným dušičkám :  

Klaris- velmi aktivní na BC  

Jerry- ani mi nemluvte, vždy napíše či zavolá,jak dojede a prd . je v jednom kole- pracuje a ještě dostavují baráček  

Makačka- velmi aktivní na MMB,ale určitě se stýká s pražandama, že Máto ? :-)    Sabika jsem možná též zahlídla někdy na BC a možná  už i rodila.....  holt už  jsme tu takové zdravé jádro, vid Skrolan , mavo a všechny moje píšící jarnulky:-)))))))))))))­)))))))))))    

I.

 
Mava
Generální žvanilka 24687 příspěvků 25.10.07 12:56

Nazdárek,  

tak musím rychle něco napsat, když mě Irias hodila do těch stálic tady. Jo taky mě mrzí, že jich polovina odpadla. To nemůžou psát sem i na BC ?:-)))  

Já se na BC taky mrkl, zaregistrovala se, ale jen kvůli Scrapbooku. Můžu si tam aspoň stahovat kitty na foto.  

Sandro máš u mě jedničku. Nejdřív za to, že zvládneš u snídaně vymyslet super deníček. Pak za to, jak to všechno hravě zvládáte a to ještě s úsměvem. No a taky za to, že jsi si vzpoměla na tolik Jarňulek co už mezi nás nechodí, bohužel. Některé nicky se mi už vykouřili.:-(((  

JInak u nás nic nového. Venku blé hnus hnus. Zataženo, mrholí a vůbec se nám nechce vystrčit nos. Navíc je mi nějak blééé od žalůdku. Jdu hledat na net, kam by jsme mohli odpoledne vyrazit. Nějaký dobrý a né drahý bazének. Neteře jsou fajn, ale je tu úplná divočina. Pro představu: řve tu CD přehrávač. Do toho jedna neteř skáče na balónu, Libča troubí na trumpetu, druhá neteř naplno PC a mastí jakousi hru a děda mlátí na buben. Šla jsem dobrovolně smažit palačinky k obědu, i když jich byla hromada. Holky jsou jako kyseliny. Odpoledne to musím někam vyvézt nebo vypráskat na dvůr.  

Irias zdravím do práce. Někdy ti až závidím, máš tam aspoň klídek.  

Marťa+Liborek

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15086 příspěvků 25.10.07 13:00

ať jsem tu nejaktivnější :-))))))))))))))))    sem si ještě vzpomněla - štěpán říkal, že už začala zima, tak bysme mu měli koupit LYŽE,HELMU, BRÝLE, BRUSLE A SKEJT  ..... má to ale zájmy, že :-)) I.

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 25.10.07 13:07

ahojky,

tak my dopo trošku zmokli, teď Ondráš chrupká a už se odpo těšíme do Človíčkova. Zítra ráno valíme spěšňákem k našim, máme posvícení, budeme péct koláčky, už se těším! MaVo, nechcete dorazit na koláče do Čerčan? :-) Večer jedu s kámoškou do pizerky na pokec a babi bude hlídat, hurá!

ke ztraceným duším…docela chápu, že někdo nemá čas všechno číst a pak i reagovat. Mně kolikrát taky trvá pěkně dlouho než to všechno pročtu :-)) a je jasný, že časem to prořídne. Mrzí mě, že už se neozvala třeba Gelenka, ta chodila jeden čas i na srazy a taky Zdravíčko, atd. No jo no.

Sandři, díííky za deníček, jdi poklad. A škoda, že jsi musela skončit s těma břišníma tancema, když tě tak bavily! Já teď začala chodit na cvíčo aspoň 1× týdně a fakt mě to chytlo.

Skrolan, co hlava? Už nebolí?

Mavo, není nic jednoduššího než nebrat prášky :-)) Tak to manžovi neříkej a sveď to na to, že jsi je asi nebrala pravidelně :-)))))))))))))) Počkej, budeš tady nakonec první těhotná :-)))

ad školka, pro nás bude nejlepší ta nejbližší a hlavně ta, která nás vezme…

Hanka

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 25.10.07 13:15

Irias, ty mas preled ;-)  

S MaKackou jsem obcas ve styku na ICQ, videly jsme se naposledy asi pet minut nekdy pred mesicem.
Sabik ma kloucka Daniela, je mu pores pet mesicu a jsou vetsinou na Sumave.
Petulinka si uziva pupicku a raduje se z dobre naplanovaneho pohlavi ;-) Termin ma 1.3.
Maja chodi na prazske sraziky a nejvic v kontaktu je asi s Lujou.
 Mata

 
Mava
Generální žvanilka 24687 příspěvků 25.10.07 13:29

Hajdulo bacha,  

ať to s tím pozváním nevezmu vážně. Manža má ještě po neděli volno, tak aby jsme nedojeli.  

A k těm práškům: to není tak jednoduché, sama to dobře víš. Já si mimčo přeju moc. Myslím, že manžel by se tomu taky nebránil. Spíš nám brání bytové podmínky. U našich je to fajn, ale čtyři /s našima 6/ by jsme se tu už moc mančkali. Takže nejdřív bude asi byt, a pak mimi.  

Já to první těhu. nechám klidně tobě :-))) tak se snažte.  

Martina

 
pavča1
Kecalka 300 příspěvků 25.10.07 13:41

Ahojky,

Sandři - deníček je moc hezký, hned mi v tomhle pošmourným dni zvedl náladu,díky:-)))

taky jsem se teď musela zasmát Barče - seděla na nočníku, tlačila bobek a povídá, fůůj bobečku ty ale smrdíš :-)))

Písklátko - tak než jsem včera dopsala komentář, tak už tu byl tvůj o utajení dárku. Tak to dopadlo dobře:-)

Kristo - oboum dětičkám přejeme brzké uzdravení

dopoledne jsme se byly s Barunkou podívat na malinkatý miminko, je to taková nádhera, takovej malinkej drobeček, no úplně jsem kamarádce záviděla, tak snad se nám to taky podaří

a těhu pocity mám taky, každej měsíc si myslím že už, ale nic, musím manželovi nakázat zvýšení frekvence :-))))

tak hezký den, jdu se donutit k žehlení nebo už budem za chvilku zavalení prádlem
papa
Pavlína

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19467 příspěvků 25.10.07 14:06

jen rychle - pádim pro malou a jdeme za mým tátou

děkuju všem za pochvaly, ani si to nezasloužim :-)

jen v reakci na noví info Sabíku, pokud někdy zavítáš, tak si tu vyzvedni oooooobr gratulace k Danielovi!!!!!! ať se vám daří

Sandra

 
Lliduska
Závislačka 3845 příspěvků 25.10.07 14:24

ahojky v novém…  

Sandři super optimistickej deníček, nedávno jsem taky přemýšlela že bych nějakej spáchala a napadla mě podobná vize jako je ten tvůj deníček a napadlo mě to v souvislosti s Kristou a Borůfkou, jak moc se s děckama zlobijou, to mě taky z Ríše tečou nervy, ale než sem něco napsala, není toho času moc, tak jsi mě předběhla a jsem i ráda, páč to tvoje psaní je určitě lepší…nemám na to střevo…:o)))…mmch posílám úsměv…:o))))  

VŠEM!!!!…:o))))  

dneska mám jeden z takových usměvavých dnů…teda noc byla jedna z nejhorších, Ríša se vzbudil snad víc než 5× a když zrovna v mezičase spal tak sebou děsně házel a kopal mě, Nikolku sem za noc kojila jen jednou…no ale každopádně, přes den je zltatíčko, šli sme dneska na kontrlu na rehabku s Nikčou, paní říkala, že je to naprosto zdraví vyvynutý miminko a pohybově vpořádku, takže Vojtovka nám 100% pomohla a už dál cvičit nemusíme, jen by nás ve 4 měsících ještě ráda zkoukla…pro jistotu, takže su stráááášně ráda…Nikolka je moje zlatíčko šikovný…jo a ta paní za mlada chodila v partě s mým tátou na zábavy, Ríša je mu děsně podobnej(mýmu tátovi), tak se jí děsně líbil a skvěle sme pokecaly.....to jen tak, že sem se z toho chtěla vypsat…:o)))  

Irčo váš Štěpík je teda rozumbrada…náš Ríša chce naštěstí jen od ježucha balon…teda ted už jen od ježucha, ale dalo mi to práci mu vysvětlit že pod stromeček nosí dárečky ježíšek a né TÁTA…:o))))  

Hajdulko začíná nám zabírat vyhrožování, že nedostane od ježucha dárky, díky za inspiraci…užíjte si u vašich posvícení…  

tak Sabik má chlapečka…to je dobře že jim taky vyšel páreček…  

no zase si nic nepamatuju…tak dneska páá  

Lída+Ríša+Nikča

 
efča
Kelišová 5707 příspěvků 25.10.07 15:34

Ahoj holky,  

zdravím v novém deníčku- Sandři- opravdu se ti povedl. taky mi zvedl náladu a krásně se mi četl…  

Přestože je počasí na draka, byli jsme dopoledne venku. Jeli jsme ke kámošce na návštěvu. Má o rok staršího klučíka než je Vojta a roční holčičku. Kluci si táááák krásně hráli- vůbec jsme o nich nevěděly. Ještě před několika měsíci se rvali o hračky a pošťuchovali…Dneska si všechno půjčovali, vozili se na střídačku v tatře- prostě pohodička. Mohly jsme si dát v klidu kafčo a poklábosit. Cestou zpátky Vojíšek vykládal, jak se mu tam líbilo a jak si krásně hrál  a že si bude hrát s Kubíkem(od Ifči), který je prý jeho nejlepší kamarád:-))  

Dneska jsem hrozně líná- vůbec do ničeho se mi nechce…Je to děs, tohle počasí na mě působí hrozně útlumově. Už se těším, až nám dorazí taťka z práce. V neděli odjíždí na 14ti denní služebku do zahraničí. Takovou dobu jsme od sebe ještě nebyli. Bude se mi hrozně stejskat. Bééééé.  

Teď z trošku jiného soudku…Holky, mamči chlapečků, jak jste v minulém deníčku psaly o přetahování pindíků - nám to vůbec nejde …Vojta teda zatím žádný potíže s čůráním nemá, na bolest si taky nestěžuje, ale dělá mi to celkem starost.  

V pondělí jsme byli u zubaře. Přestože jsme byli objednaný,  čekali jsme hodinu!!!! Vojta už byl protivnej, vytahoval prospekty ze stojanů a měl tendence bouchat doktorce na dveře. Ale jakmile nás zavolali, Vojta vstoupil do ordinace, nahlas pozdravil, dřepnul do křesla- sám, otevřel pusu a nechal si prohlídnout zubáky. Doktorka i sestřička ho moc chválily a já se dmula pýchou:-) Měla jsem tam jít i příští týden na řezání horní uzdičky, ale prý za to dlouhé čekání mi ten zákrok udělají rovnou. Mají laser, tak jediné, co mě bolelo, byla injekce na umrtvení. Laser je fakt úžasná věc a navíc jsem neplatila ani korunu.  

Co se týče vánočních dárků, tak mám pouze v hlavě nějaké nápady, ale fyzicky zatím nic.Snad to do konce listopadu budu mít po kupě. Alespoň si to tak plánuju:-)   

Tak a teď s úsměvem:-))) jdu něco dělat. Mějte se krásně!  

Efča      

 
Pisklatko
Kelišová 6281 příspěvků 25.10.07 15:38

Ahojky babušky a malý berušky,  

tak posílám taky jeden úsměv:-))))  

Téda Sandři - Ty jsi holka šikovná, krásnej deníček:-) Je super, že si dokážeš takhle pěkně udělat krásnej den, ikdyž obyčejnej, a náležitě si ho vychutnat:-)))) Mám ráda takové lidi!  

Hajdulo - užijte si moc posvícení a Ty si užij posezení s kamarádkou:-)))  

Lidu - gratuluju k úspěšné kontrole!!! To je super, že vám tak rychle ta vojtovka pomohla!!! Nikča je ohromná šikula a Ty výborná mamina:-))) Jen tak dál… A z noci si nic nědělej, další budou lepší a lepší a tohle je ta nejlepší zprávička:-)  

Gabčo - Emmička je kus ženský a na fotce vám to moc sluší!:-)  

Díky za podporu při utajování daru:-))) Ono se to nezdá, ale ti pinďové jsou fakt potvůrky… Tak jsem to včera s taťkou vybalili a dobrýýýý:-) Koloběžka super, jen má špatnou matku, takže jsme jí nedomontovali… Taťka musí koupit novou matku a bude to super. Měnit to kvůli tomu nebudu… No a kolo je móc pěkný, červeno-žluto-bílý s košíkem vepředu (to byla pro Máťu nutnost:-))) jen docela těžký, ale ten rok to vydržíme, že… Mozaika nezklamala, super, jsou to takový hříbečky, který se sázejí do děrované podložky (určo znáte z dětství…). Matýnovi se to na návštěvě jednou moc líbilo… No a od Mikuláše dostane nový prstový barvičky a jsme vyřízený:-) Koloběžka je od babiček. Ještě nějaký auto a hotovo:-) No a ještě „vyřídit“ taťuldu, tam bohužel nápad nemám, ale musím se poradit… Naši dostali pičítač a ještě tchánovci… Nóóóóó, kdyby mi to vymejšlení a pořizovaní bavilo…  

Dneska oká den, sice Matýno už prudí, takže vyrazíme ven, ale ještě chviličku. Dopo jsme po prochajdě zašli na kafe k známé s holčičkou, díťata si pohrála. Jukly jsme to ván. katalogu tesco a mají tam krásný věci k vláčkodráhám, tak už asi něco pořídíme k svátku (únor)… a taky úžasný věci pro holky (kuchyňky, pračky, žehličku), no božíííí:-)))  

Ježiš, já jsem dneska nějaká ukecaná)))  

No a ke ztraceným duším - no jo, dítka už odrostla, začaly pomalu další životní etapy, času se nedostává, jsou jiné problémy… to je život… Tak hlavně ať se ty ztracené duše a jejich ratolesti mají dobře a když písnou, tak se zlobit nebudeme, ne?:-))) Jo a jsem taky ráda za ty které zůstaly věrné a pořád je to tady baví. Mě jó:-)))  

Tak krásné odpo  

Pískle s Matýnem

 
skrolan
Extra třída :D 12143 příspěvků 25.10.07 15:43

Ahoj zeny pisatelky.
Clovek si da jen dvacet na ucho a kdyz prijdu spatky k pc, nestacim docitat. Uf.  

Takze:
Sandriku - NONAME - to cd maaaaam a supeeeeer - dostala jsem od švagra. Zlaticko. Vedel, ze se mi koncert moooc libil, tak zareagoval. hihihi. Ale diky za nabidku. Vazim si.
Brala bych jeste PEHU - když tak, jo? hihihi. diky.  

Irias - zdrave jadro, jo? Nebo skazene - vecne cumici na pc, a procitajici a stezujici si a drbajici klepny nejvetsiii. hihihi. Neeeeee - to byla legraceee. Jasne, ze zdraveeeee!  

Hani - hlava - dala jsem ibalgin, tak zatim dobry. Ale porad me sem-tam pichne na tom jednom piste vpravo. Snad to nic neni a bude lip.  

K neozivavším se holkám: postradam Oldu - jeji komenty byli proste jedinečnééé.  

a od nas:

  • vcera jsem Dominice střihla vpáčo o 15 cm. Mela je uz po prdel, ale chtelo to ozdravit konecky - a to by tri klasicke centaky nespravili, tak jsme to vzaly radikalneji. A dobryyyy.
  • Kubula uz tri dny spi jen po hodine a pul - kruci, jsem si zvykla na trihodinovou siestu. nu coz, snad se zase umoudri.
  • hodila jsem Kubovo botky do galerky. Jestli nekdo videl neco podobneho v damskem cisle - dejte sím vedet. Dik.
 

zatim.
Eva a deti        

 
Ifca1
Echt Kelišová 8703 příspěvků 25.10.07 15:46

Ahoj holky,  

fakt zlatej konec roku - u nás taky platí vyhrožování typu - ježíšek to vidí… a ještě -přijde zlej čert…a opravdu to na něj platí, teda chvilku chvililičku, co budem dělat po vánocích fakt nevím, asi že si ježíšek zase hračky odnese?  

Dneska na vás nemám čas, děda si vzal kubu a já jdu šůrovat, ať se to tu před tchýná blejská.....i když je přijedou AŽ zejtra, mám obavy aby trochu pořádku vzdrželo:-(  

ahoj  

Ifča     …Sandři - krásnej den v deníčku , takovej chci taky......jó holt jaký si uděláš, takový to máš.......

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 25.10.07 16:08

Nazdárek  

Lliduško - jsem ráda že vám vojtovka pomohla… Já myslím že v případech jako jste vy je to úžasná věc… ale pokud se s ní mají napravovat jen kosmetické mouchy což byl případ u obou kluků, tak se mi ani poctivé 3 měsíční cvičení, vůbec nerentovalo… pokrok naprosto žádnej, prořád si vedly svou… takže jsem to u obou znechuceně vzdala… Myslím že to ted v rámci mody naordinují i děcku kterému by spíš stačily jen posilovací a jiné cviky…  

Ad noci - u nás dnes bomba vstávalo se jen jedenkrát o půl čtvrté…  jenže pak jsem šla na záchod a všude měla být tma… byla jsem si 100% tně jistá že jsem všude zhasla, páč jsem ještě při zhasnutí večer posledního světla nadávala že jsem rozkopala boty páč nebylo naprosto nic vidět… no a o půl čtvrté světlo v obýváku.. malé tlumené, ale zřetelné… málem mě jeblo,  Marek spal v Praze, a Michal rozhodně v noci z lože nevylézá… a i kdyby náhdou vylezl, tak by metl ke mě do postele jako každé ráno… no nemusím vám říkat jak mě začlo bušit srdce a jak jsem byla poto.....   narychlo jsem z dílny vytasila nějakej sprej a takovej ten šíleně ostrej nožík co se s ním řežou krabice a vyrazila jsem směr obývák…  no nikdo tam nebyl. Světlo, které zapínáme tak 1× za týden protože je k němu mizerný přístup si svítilo…  tak jsem prolezla celej byt a nic… ale myslela jsem že mě klepne… prostě vím že to světlo jsem určitě nezapínala.. člověk musí lézt pod šikminu kleknout na kolena a zapnout to…  ani ten vypínač nebyl třeba v mezipoloze  že by se tato záhada dala uhrát na to, že nebylo ani zaplé ani vyplé a spínač si usmyslel že se bude svítit… prostě je to klasická trojka přepínačka - svítím moc - nesvítím - svítím málo… a byla jednoznačně zaplá…  uf ještě ted mi je z toho divně… Krysy ani potkany tu nemáme že by to byla jejich práce..  

Dnes naštěstí spí Marek doma, takže případné záhady nechávám na něm:o)
Mám dnes nějaký volno… Matýna jsem uložila ve 12, ale už mám pocit že se ozývá…  je sice super že tak dlouho spí, ale být s ním venku když je v kočáře je očistec.. furt prudí
A MIchal jak je šero tak spí… už od 13:00 . Doufám že nebude zase spát až do 17 :o((
Matýsek už začíná jistějc obcházet ten nábytek a je to vůbec sluníčko… teda kdyby se nemusl oblíkat - to nesnáší… ale jinak se pořád směje… až je to neskutečný…  Strašně zbožňuje vodu, jen se mu ted zhoršil AE:o((( takže se skoro vůbec nekoupe......  ale předevčírem jsem mu udělala radost a napustrila vaničku, tak vám hodím foto:o)  

zatím čaute  

Markéta + Michal 2r8m6+pár dní + Matěj 10m+pár dní
za chvilku jsou Vánoce jupííííí

 
skrolan
Extra třída :D 12143 příspěvků 25.10.07 16:27

Efčo, komu strihali tu horni uzdicku, malymu????
Me dr. rikala, ze nevi o nikom, kdo by to takto malym detem delal.   ????? A pry mame tedy jeste pockat.
 Eva

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19467 příspěvků 25.10.07 16:53

Tak jsem dorazila domů, děda nemohl, takže jsme doma dřív a i tak nám bylo krááásně, Anetka je prostě zlatíčko, když chce. Vzali jsme to přes park a tak se s váma můžu podělit o svůj dnešní a včerejší výtvor k podzimu (konečně taky jednou od velikonoc nějaká dekorace) :-D
Vydlabala jsem včera večer dýni a i jsme v ní nechali hořet svíčky a nádhera, jen z toho krapet seschla. No a dneska jsem doplnila zátiší o listí a kuličky psího vína, tak jukněte :)  

Přečteno nemám, tak budu reagovat až zítra.
Pa Sandra

 
Pisklatko
Kelišová 6281 příspěvků 25.10.07 19:16

Mako - téda to je zážitek brrrrrr… asi bych se strachy pos… no snad by zloděj neklekal a nezapínal složitě světlo… no fuj hnuj… jsi hrdinka, že jsi to takhle pěkně zvládla… když jsem doma v noci bez Dana, tak mám blbej pocit hlavně při mytí nádobí - jsem zády ke všemu dění a ještě hlučí voda… stačí aby bouchly dveře někde v baráku a pozorním a to jsem zamčená na dva zámky… v baráku bych se bála ještě vííííc… a co na to řikal manžel?  

Efčo - my s pinďou nic neděláme, až co řekne mudra na tříletý… Matýno měl problémy s čůráním, tak jsme poletovali po doktorech, hrozili obřízkou a naše mudra mu to nakonec přetáhla sama a krásně… Tak hlídám čůrání a až bude čas, tak začneme trénovat - tedy Mates sám, páč si na něj nenechá ani šáhnout a to pod všema možnýma záminkama… takže to bude na něm…  

Tak letim, prtě volá z vody ven.  

Pískle s Matýnem

 
Vidi
Kecalka 177 příspěvků 25.10.07 19:53

Ahoj Sandriku,
hlasi se nepisici Jarnulka…nejak jsem na psani lina, ale ctu poctive :-). Kristynka uz taky zacla chodit do skolky, zatim na 5 dni v mesici, ale strasne se ji tam libi. Nejradsi by si porad hrala :-))). A ja se poohlizim po nejake praci. Tady na severu zadna slava.....
Pozdrav pro zdrave jadro :-))
Vendy+Kristynka 2,5 r    

 
efča
Kelišová 5707 příspěvků 25.10.07 19:58

Evi, tu uzdičku řezali mně… Vojta jí má taky pěknou a opravdu se to prý dětem nedělá.  

Pískle- díky za uklidnění. Uvidíme, co nám řekne paní doktorka ve třech letech. Jsou to starosti s těma pinďourama, co? :-)))  

Vojta s taťkou páchají hygienu, tak mám klídek. Přece jenom jsem se odpoledne překonala a vytřela celý byt, uvařila k véče kapustovou polívku a ještě jsme zvládli zatlouct fotky v rámečcích na zeď do ložnice. Vojta asistoval se svým nářadím a podával hřebíčky:-)  

Užijte si pohodový večer!  

Efča

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19467 příspěvků 26.10.07 08:56

DOBRÉ PÁTEČNÍ RÁNO!

Sandra

 
Gabule
Závislačka 3277 příspěvků 26.10.07 09:00

Slovy mé bývalé šéfky z kadeřnictví-KRÁSNÝ PÁŤULÍNEK :-D

Dneska malá spala po dlouhé době ve své postýlce,taťka toho hned využil k tulení :-) Teď  tady začalo svítit sluníčko,toje ned veseleji!
Děkujeme za pochvalu fotek,holky nevypadám líp,to budu až zase začnu hubnout a shodím 10-20kg-teda doufám že to půjde-Makoporaď jak na to a hlavně hoď nějaké mtivační fotky sebe!!
Tak krásný den!!!
 G.

 
Krista
Závislačka 4068 příspěvků 26.10.07 09:16

Dobré ráno, ženy!
Tedy Mako, to je hnusný zážitek, ale jestli byly všechny vlezy do baráku zadělaný, tak se to prostě muselo stát nějakým nedopatřením. Taky se doma bojím, když jsem sama, vždycky si zavírám dětská vrátka v patře, protože ne každý je umí hned a rychle otevřít, tak bych případného útočníka třeba ještě stihla shora něčím praštit. No, ale při mém štěstí, pokud bych se strachy vůbec na něco vzmohla (ale kdo ví, rozzuřená samice bránící mláďata…), tak bych ho zabila a už bych měla na krku soud pro nepřiměřenou obranu (moc prima institut v našem právu, že?).  

Ta'tka tvrdí, že Zuzanka měla v noci horečku. Ráno tedy nic nebylo a večer taky ne, tak nevím, moc se mi to nezdá. Ale je fakt, že nechce ráno pít sunar, což je velmi podezřelé, ten pije pěkně.  Tož se uvidí.  

Tomáš spal docela dobře, kápla jsem mu pro změnu Otrivin a vydržel v postýlce do půl 3, pak jsem ho lupla ještě do sedačky, protože chrčel a vydržel ještě do 6. Pak ovšem už jen hučení a vstávat a hrát si.  

Venku je pěkně lezavý podzim, brrr.  Aspoň jsem si včera skákla zase do solárka, mám to tady hodně blízko, takže je to výlet na 20 min se vším všudy. Ale připadá mi, že to na mě nějak vůbec nechytá. Dřív stačilo 3× rychle za sebou a pak tak 1× za měsíc a byla jsem snědá. Teď už jsem tam byla asi 6× a furt jsem zelená. Nojo, hormony.  

Kde se kupuje dýně? Nikde jsem jí neviděla.

Pa

KRistýna  a spol      

 
Vidi
Kecalka 177 příspěvků 26.10.07 10:28

U nás mají dýně v Tescu, ale jestli i v Praze, to nevím. Chtějí 14,90 za kg.
Vendy  

 
Lliduska
Závislačka 3845 příspěvků 26.10.07 12:02

ahojky…  

Skorolan, tobě moooc chválím recept na Pizza kolečka, můžem se po nich umlátit…díky…:o)))  

Mako a kam ste vlastně chodily na rehabky??? když sem v Brně škemrala at mi dají tipa, kam na RHB chodit blíž v bydlišti at nemusím každejch 14 dní do Brna, tak mi řekla že v Kuřimě to nikdo nedělá že jedině Tišnov nebo Blansko…jo a fakt tajemnej zážitek…brrrr…a to jste jen v bytě…jen počkej až budeš v baráku…jůůů to tě krásně straším co…:o)))    

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19467 příspěvků 26.10.07 14:13

Ahojky,

Ještě jendou díky za pochvaly děníčku - potěší a mooc ;-)

Lído - taky posílám úsměv a velikou gratulaci Nikolce, je to šikulka šikovná a ty taky zasloužíš pochvalu, bez tebe by ta Vojtovka nepomohla

Mako - ad světlo - máme v ložnici lampičku, která má blbý kontakt, takže když jí zapneš, tak někdy sama od sebe zhasne a po nějaký době se zas rozsvítí. Takže se mohlo stát něco podobnýho u vás - místo aby jí někdo zhasnul, zhasla sama a pak se sama rozsvítila

Efčo - vydřž těch 14 dní bez manžela, mě by se taky stýskalo, ale ber to tak, že to je jen 14, co to je třeba z pohledu celého roku. Vojta byl u zubařky pašák a ta uzdička jak jsi měla ty nás taky čeká, Anetka jí má až mezi jedničky a pamatuju, že to kdysi dělali mámě … ale to jí už bylo nějakých 45, ale už to měla taky laserem.

Skrolan - Pehu bohužel nemám, kdybych měla, tak už přepaluju a posílám :-) „zdrave jadro, jo? Nebo zkažené - věčně čumící na pc, a pročítající a stěžující si a drbající klepny největší." joooo tak to jsi vystihla přesně :-D hihihi :-))))))

Ifčo - dej vědět, jak dopadla návštěva, jestli pak jsi přežila ve zdraví

Gabule - tak pročítám tvůj komentář a nevim jestli ta tvá veselejší nálada je sluníčkem nebo spíš tím tulením ;-)

Kristo - snad se to Zuzance nerozjede v nic horšího a Tomášek bude brzo fit. Ad solárko - byla jsem tam dvakrát v životě takže neporadim co proč nač, ale třeba bys potřebovala víc betakarotenu, po tom se opálení projevuje výrazněji - i od normálního sluníčka
Dýni jsem koupila u nás v zelenině - ta malá stála 50,– … typuju tak 3kg a měli tam i velký za 150,– a obrovský za 200,– ale tu obr bych ani neunesla. Myslim, že je mývají i v některých květinářstvích

Vidi - jééé holka tebe jsem neviděla jakou dobu, vítej navrátilče ;-) co je u vás nového? Minulý týden jsme byli v Kadani takže opět kousek od vás, třeba se jednou podaří a my se sejdeme, teda pokud ty nedorazíš dřív do Prahy

Sandra

 
Vidi
Kecalka 177 příspěvků 26.10.07 14:15

no jo, jsem takový neaktivní člen :-) ale čtu poctivě ;-) tak až zas pojedete na sever, tak mi písni na icq (273605518) a muzem si dat spicha :-)). Malá dnes byla ve školce poprvé i na oběd a dostala pochvalu, že vše snědla. I chleba k ranní svačině…jsem nevěřila, páč doma jí jak vrabec…
V.    

 
Mava
Generální žvanilka 24687 příspěvků 26.10.07 15:52

Ahoj,  

právě jsme se vrátili s plavání. Děcka se pořádně vyřádili, hlavně Libča. V poledne nešel spát, tak snad brzo večer odpadne.  

Moc se sem teď nedostanu. Co jsou tu neteře, abych si PC rezervovala.  

Dneska mi přišel balíček z MMB a další jsem obědnala. Naštěstí jsou to věci pro neteře, takže to mojí peněženku nebolí.  

Mako já mám někdy taky takový stavy. Když nespí manža doma, tak se tu občas bojím. V ložnici máme za zdí vrata, ta si občas v noci taky bouchnou nebo cvaknou. Pak jsem jako … a do rána nezahmouřím oko.  

Zítra nás čeká veřejné bruslení. I já vytáhnu brusle. Tak snad budou kosti pohromadě, nestála jsem na tom tak pět let.  

Všechny zdraví, poctivě jsem četla, ale nepamatuji si co komu jsem chtěla. Jdu mrknout do galerky, co je tam nového.  

Marťa+Liborek  

 
Mava
Generální žvanilka 24687 příspěvků 26.10.07 15:52

Ahoj,  

právě jsme se vrátili s plavání. Děcka se pořádně vyřádili, hlavně Libča. V poledne nešel spát, tak snad brzo večer odpadne.  

Moc se sem teď nedostanu. Co jsou tu neteře, abych si PC rezervovala.  

Dneska mi přišel balíček z MMB a další jsem obědnala. Naštěstí jsou to věci pro neteře, takže to mojí peněženku nebolí.  

Mako já mám někdy taky takový stavy. Když nespí manža doma, tak se tu občas bojím. V ložnici máme za zdí vrata, ta si občas v noci taky bouchnou nebo cvaknou. Pak jsem jako … a do rána nezahmouřím oko.  

Zítra nás čeká veřejné bruslení. I já vytáhnu brusle. Tak snad budou kosti pohromadě, nestála jsem na tom tak pět let.  

Všechny zdraví, poctivě jsem četla, ale nepamatuji si co komu jsem chtěla. Jdu mrknout do galerky, co je tam nového.  

Marťa+Liborek  

 
Mava
Generální žvanilka 24687 příspěvků 26.10.07 15:53

Ahoj,  

právě jsme se vrátili s plavání. Děcka se pořádně vyřádili, hlavně Libča. V poledne nešel spát, tak snad brzo večer odpadne.  

Moc se sem teď nedostanu. Co jsou tu neteře, abych si PC rezervovala.  

Dneska mi přišel balíček z MMB a další jsem obědnala. Naštěstí jsou to věci pro neteře, takže to mojí peněženku nebolí.  

Mako já mám někdy taky takový stavy. Když nespí manža doma, tak se tu občas bojím. V ložnici máme za zdí vrata, ta si občas v noci taky bouchnou nebo cvaknou. Pak jsem jako … a do rána nezahmouřím oko.  

Zítra nás čeká veřejné bruslení. I já vytáhnu brusle. Tak snad budou kosti pohromadě, nestála jsem na tom tak pět let.  

Všechny zdraví, poctivě jsem četla, ale nepamatuji si co komu jsem chtěla. Jdu mrknout do galerky, co je tam nového.  

Marťa+Liborek  

 
Mava
Generální žvanilka 24687 příspěvků 26.10.07 15:55

jééééééé tak to máte třikrát :-)))  

pardon

 
Pisklatko
Kelišová 6281 příspěvků 26.10.07 16:43

Ahoj babule a malý bobule,  

Skrolan - pizza kolečka ňám:-))) Znám od švagrovky, ale doma jsem je zatím nedělala. Včera padla objednávka na slanej štrůdl, tak už se chladí na balkóně. Mladej vyráběl se mnou, tak nadšeně čeká u balkon dveří, že si ho dá k sváče:-))) Jo a popis jádra jarňulek si vystihla naprosto přesně:-)))))  

Mavo - při dnešku velmi aktivníííí:-)))) Dokonce třikrát:-)))) Užij si brusle! Taky jsem za mlada hodně bruslila. Tak se chystám v zimě mládě postavit na kačeny a sebe na brusle a vyrazit na takovou louži, co máme za barákem:-))) Ale asi o víkendu, aby mohl taťka s náma a zvedal nás ze země:-))))) Ale co já vim, třeba si taky doveze od rodičů brusle a půjdeme všichni - no tak to by bylo na natočení humorného klípku:-))))  

Mako - jé, já myslela, že bydlíte už v baráku… a vy vlastně ještě v tom podkrovním bytě… taky bych to viděla jako Sandra na nějakej blbej ten spínač…  

Kristo - stejně Tě obdivuju, že si ještě najdeš chvilku na sebe… teda že se tam dokopeš… Hele já s jednim prckem fitko, solárko a další péče o tělo i duši  2 minuty od baráku a nejsem schopná, no asi to nemám prostě v krvi… Ale na jaře jsem na stoly chodila - no asi 2 měsíce - ehm ehm… Ať jsou prťata fit!  

Dneska takovej ospalej den, brrrr, taky chci kousek sluníčka jako u Gabuleeeee… Pošli sem Gabko trochu…  

Dopo jsme byli jen v krámu pro matroš na ten štrůdl a na louce, zalepili jsme kolo na motorce (jó už ty kamenitý kopce odmítla absolvovat a ruplo kolo) a snad do Vánoc vydrží, pak už bude to kolo a kolobrnda (jó už je smontovaná a krásnáááá). Odpo jsme dřímali u telky, pak ten štrůdl a ani se mi nechce ven. Taťka naštěstí přijde brzo, tak bude zábava:-))))
Jinak se chystáme na koncert Divokýho Billa a začínám se móc těšit:-) Nějak se mi nechtělo, ale včera jsem chytla slinu, tak už aby to bylo:-))) Tuším někdy za tři tejdny… to má v merku taťka…  

Jé a to vám taky musím napsat - mé těhotnění:-))) Tak jsem taky prodělala s největší pravděpodobností bolestivou ovulaci. Až co jste to tu psaly - tuším Borůfka - tak mi bliklo… Takže snažení proběhlo a huvidíme huvidíme:-)  

Tak krásnej víkend, zítra jedeme k bráchovi a švagrovce, tak tu nebudu, až v pondělí. Opatrujte se a pište piště pište nebo vás kousne myš:-))))  

Pískle s Matýnem

 
Krista
Závislačka 4068 příspěvků 26.10.07 18:47

Haha, tak vidím, že se hlavně Mava rozjela…čert ví, jak se to stane, co? A najednou jsi tam 3×…  

Pískle, pro mě je to chvilka, kdy jsem opět ženou a ne ztrhanou matkou, chvíle, kdy se starám jen o sebe a o nikoho jiného. I když je to třeba jen 10 minut v solárku.  

Zuzanka má 38 a nejí, to se dalo čekat. Blecha taky dnes zlobila s jídlem, ale asi to bylo tím, že jsem mu dala domácí stravu.  

Tak nic, jsme na víkend zase doma. Ach jo. Asi někam vyrazím za dárkama, sama.
Kristýna a nemocnice      

 
Monika_M
Kecalka 133 příspěvků 26.10.07 22:50

Cauky holky,
tak tady se taky hlasi jedna ztracena duse :o) Ctu vas tak 2-3× tydne, vic se neurvu a na psani je to se mnou taky spatne. Sandro bezva denicek, takhle pekny a klidny den bych si taky prala. Ja mam posledni dny takovy podzimni splin. Jak jsme skoro cely dny zavreny doma, tak uz je to unavny. Deti to taky nebavi. Ale co mam delat, kdyz je venku tak hnusne a oni maji rymu a kaslou. Tatka je hodne v praci, tak jsme tady takovy opusteny.
Ale jinak se mame dobre. Filipek je zdatny chodec a horolezec. Pohybove se neda s Terezkou ve 14 mesicich srovnat. Ale narozdil od ni toho moc nenapovida. Poslednich 14 dni zlobi s jidlem. Predtim jedl uplne vzorne, asi jsem ho prechvalila. Ted nechce nic vareneho, ma jen jednu oblibenou konzervicku s tunakem, jinak jen se v poledne priblizim s lzici, tak jeci. Obcas si vezme lzici sam a to pak neco sni. Myslim, ze to neni v tom, ze by mu to nechutnalo, ale ma najednou nejaky zabrany, netusim z ceho… Ale treba susenky a smetanky by mohl jist cely den.
Terezka uz obcas udela bobek do nocniku, ale vetsinou to jisti plina v poledne na spani. Ale jisty pokrok tam je. Ma zakazane sladkosti a uz si na to nejak zvykla. Kdyz dostane treba od kamaradky nejake bombicko tak rekne, ze to ona nesmi, kdyz nedela ty bobky do nocniku :o) S jidlem, jak kdy, nejradsi ma ovsem sunar, a to klido 5× denne. Jeden sacek nam vydrzi max na 3 dny… Chodime jednou tydne do skolicky (predskolka), docela ji to tam bavi, ale furt si me hlida. S ni to za rok v zari nebude jednoduche…

Tak se mejte krasne a budu se snazit ozvat driv, nez zase za mesic.. :o)
Monika+Terezka+Fi­lipek

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15086 příspěvků 27.10.07 08:12

zdravím všechny o víkendu, hurááá a konečně !!    

včera byla u nás taky pěkná kosa. byla jsem se štěpou u mé kadeřnice a držel jako dospělák :-)) stříhala nůžkama  i strojkem a má to fakt pěkný :-) cena 60 kč !  

ted je manža dopolko v práci a¨odpoledne jedou na hroby na Znojemsko, tak budu mít po dloooohé době volné odpoledne. dám kosmetiku, leháro s knihou a budu muset i malý uklid..  

posílám  všem, zvláště nemocníčkům pusinky !!!!  

Irias + štěpánek

 
skrolan
Extra třída :D 12143 příspěvků 27.10.07 08:43

Dobre rano.  

Omlouvam se za pateční pust, ale Dominika ma prazdniny a k pc se dostat - to je proste sen.
Ale taky jsme nestihali, neb jsme byli pro „nabytek“ do obyvaku. Mame vse, krom jedne dlouhe policky. Ale tatka uz zbytek poskladal a navrtal a ja aranzovala a prekladala a..... no a vypada to krasne . Svetly nabytek je proste „dýchací“. Ach. Fotnu, az bude hotovo i s tou posledni poličkou, jo? Snad bude v utery - pry jim maji dodat.  

Mavo - jsem rada, ze pizza kolecka chutnala. Vyskousej i ty cibulove jednohubky - to je bašta nad baštu.
Jestli by byl zajem hodim recept i na to kynute pecivo - slane. To je taky dobrota.Ale zdlouhavejsi.  

Mam precteno, ale vic budu  reagovat az pozdeji, Dominika tady stepuje. Och.  

krasny den vsem  

Eva a spol. 

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19467 příspěvků 27.10.07 10:09

Ahojky všem,  

 

manžel chrupká, Anetka dlabe jabko a kouká na Eso 8-O :-) Mám hotovou polívku a rozmrzá maso, vypraná pračka, prostě pohoda. To se pracuje, když je motivace - Tibor mi slíbil, že se po obědě můžu natáhnout a spáááát, tak mi to jde všechno nějak líp od ruky  

 

Včera jsme byly s Aný a se sestrou u naší spolužačky ze ZŠ, takový malý babinec a s námi v obýváku byly i dvě agamy (páíreček) a Anetka z nich byla úplně uchvácená, dokonce si je i pohladila a řekla, že příště, až přijde, tak si je i vezme do ruky … a sestra poprvý v životě vzala do ruky plaza, tak jsem koukala jak puk, ale ty ještěrky jsou fakt nádherný.  

 

Vidi - poslala jsem ti autorizaci :-) do Kadaně nejspíš pojedeme ten víkend 17-18.11. a pak určitě o Vánocích asi 27.

Mavo - koukám že s neteřema máte o zábavu postaráno a přeju hezký bruslení - jen radši opatrně, já dostala před dvěma roky brusle od Ježuchy a na třetím bruslení (po cca 10 letech) jsem si naštípla zápěstí :-/ sportem ku zdraví ;-) hih  

 

Pískle - tvůj komentář o bruslení a hlavně o manželovi, jak vás bude zvedat mě pobavil ;-) užijte si koncert Billa a pak dej vědět, jaký to bylo, ať můžeme závidět  

 

Kristo - lazaretu přejeme brzké uzdravení!

 

Moniko - ahojky, je Smělý, že sis na nás udělala chvilku a napsala, jak si žijete. Podzimní splíny znám, musí se s nimi bojovat, jinak zůstávaj potvory neodbytný :-/ tak přeju, ať se nálada brzo zlepší, děti jsou zdravý a ještě posílám gratulaci Filípkovi k pokrokům. To, že nemluví, není nic strašného. Synovec má 2r 3m a je schopný většinu dne mlčet. Když něco chce, zabrblá cosi, ukáže a když ho nikdo nechápe, obslouží se sám případně nad tim „mávne rukou" a věnuje se něčemu jinýmu. Hluchej ani němej není, jak je mezi dětma tak klábosí o 106  

 

Irias - hoď  foto ostříhaného Štěpána do galerky, ať se taky můžeme pokochat. Užij si volné odpoledne a na úklid se vybodni, radši odpočívej, víkend je setsakra krátkej  

Skrolan - granulka k nábytku a pozdravuj Domču - vyřiď jí, ať tě taky na chvilku pustí na pc, ať nejsme ochuzený o tvoje komentáře :-)))  

Páčko, jdu věšet to prádlo.
Sandra

 
Mava
Generální žvanilka 24687 příspěvků 27.10.07 11:24

Ahoj,  

já se taky hlásím při víkendu.  

Zdravím znovu nalezenou duši Moniku. To je fajn, že se taky ukážeš.  

Hajdulo co posvícení? To je na stole asi plno dobrot, co?  

Já mám tady ten zvěřinec sama na starost. Naši jeli /asi jako většina/ po hřbitovech. Ale naštěstí jsou neteře hodné, docela pomáhají. Už máme upečené kuře, rýže se dovařují. Holky už mají nachystané brusle, já taky :-))).
Odpoledne je vezmem na pizzu, a pak na ten bruslák.  

Irias tak si hoď nožky nahoru a odpočívej. Jsi pracující žena, máš na to nárok.  

Sandro pro tebe to platí taky.  

Tak tady začala divočina. Manža hraje na harmoniku a Libin tancuje a huláááákáááááá.  

Marťa+Liborek zdraví z blázince

 
skrolan
Extra třída :D 12143 příspěvků 27.10.07 12:13

Ahoj zeny.  

Uz jsme doma. Ja vyfocena / potrebuju novy pas - at me vubec pusti na Slovensko/, snad to do Vanoc stihnou - jsou to pres SR peripetie. Uf. A taky jsme stihli vystavku musli a lastur a sasanek a koralu v KD Ladvi - podiiivanaaa neviiidanaaa. Ale vazne. Fakt nadhera. Bylo na co koukat a odvazlivci i kupovali.  

Mavo - ze manzu pozdravujuuuu. Jako dite jsem hravala na harmoniku osm let / na akordeon /. No a muj tata je naprosty nadsenec a hraje nadherne. A kdyz k tomu i zazpiva a zajodluje - to je parada.  

Pochvala Sandre, jak krasne zase na vsechny myslela a vsem okpovedela na komenty. Jsi proste dobraaaa.
A sup - sup do pelechu, at si to spanicko poo vychutnas co nejdele.  

krasny den  

Eva a spol.

 
skrolan
Extra třída :D 12143 příspěvků 27.10.07 19:55

uaaauuu.
nikde nikdo???  

to mam za ten vcerejsek, ze jsem tu ani nepipla, co?  

krasny vecer  

Eva a Kubík a Dominika a Standa

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19467 příspěvků 27.10.07 23:02

Mavo - kuře s rýží mňam dostala jsem chuť, tak ho jdu vytáhnout z mrazáku a bude zítra :-)  

Skrolan - díky za pochvalu, ale taky to u mě neni pravidlo, minulý měsíc jsem psala jednou týdně a jen krátce, tak jsem se musela trochu „pochlapit“ :-)  

Tak jsem si vzala Mavy radu k srdci a po obědě jsem ještě chvilku poklábosila s Tiborem a šla se natáhnout. Anetka chtěla nejdřív jít spát se mnou, ale nebavilo jí tam ležet, ani když jsem se snažila vyprávět pohádku, tak odkráčela do obýváku a já si schrupla na skoro 4 hodiny … jsem jak nový člověk hih, jen nesmíme dneska moc ponocovat, aby to nepřišlo v niveč :-D a to nám ještě přidají hodinu času.  

Snad Anetku nenapadne vstávat moc brzo. Sice nespala přes den a usnula až kolem půl 9, ale kdo ví, jak dlouho nás nechá v neděli poležet.
Přeju dobrou noc a krásnou neděli všem.  

Sandra a spol.

 
skrolan
Extra třída :D 12143 příspěvků 28.10.07 08:07

Dobre rano.  

Sandri - pochvala plati, i kdyz tam byla ta absence, ale jsi pracujici - takze mas narok.  

Kubik dneska vstaval v sedm, takze po novemu v sest - coz jde. Diky zlato.
Nejak mam porad fuuuru casu, a to je jen rano. Hodka navic se proste dycky hodi, ze?  

Tak jsem objevila ratanove kose do obyvaku / potrebujeme eeextra nizke. Jedem pro ne - KIKA.
Jeste ale pozehlim, at mam pak ceeeeely den veget.  

krasny den dnes vsem.  

jooo - a venku mlha, ze si na nos nevidime. hihihi  

Eva a spol.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama


Reklama