Jarňulky 2005 - Skrýchov 2009

Rodičovství

Ahoj Jarňulky a Jarňulátka, tak jsem tu se srazíkovým deníčkem. Mno, nevím jestli mé psací střevo je zrovna v kondici, ale když jsem se včera v jakémsi záchvatu k deníčku přihlásila, tak tedy budiž.

V pátek se u nás Písklat opravdu dlouhý spánek i přes naplánovanou dovolenku nekonal, ale neva. Vyrazili jsme po obědě směr Prosek, kde nás už čekali Skrolánci. Přes Prahu trochu zácpa, ale zmákli jsme to s perfektní řidičkou Skrolan na jedničku, hoši usnuli hned na dálnici. Cesta ok, nebloudili jsme. Penzion Skrýchov nalezitelný i přes objížďku. Tam už čekala celá skvadra Jarňulek a Jarňulat - Julka + Bertík, Borůfka + Erik + Adam + Tea, Krista + Zuzik + Tomík, Ifča + Kubík + Kačka, Sandra + Anetka. Takže jestli dobře počítám tak celých 7 kousků žen velkých, 1 kousek ženy menší a 10 kousků dětí. Slušný základ, ne?

Odpo a večer proběhl ve znamení her s míčem na asfaltovém hřišti (ójé Kubíka K. opravdu přitahoval, takže kolínka cca 2× odřená), ubytováváním se, klábosením, Domčiným zabavováním dětiček, výtečnou večeří, uložením dítek a následným popíjením ve foyer penzionu, kde se převážně plánovala náplň sobotního dne. Troufám si říci, že Matěj byl posledním z usnuvších dětí, mno ehm, ve 22 hod. Následoval přesun do prostor restauračky a tam popíječka, povídačka, chechtačka, vzpomínačka a celkově prostě super zábava. Poslední do hajan odcházely - Krista, Pískle a Sandra krátce po půlnoci.

Ráno na osmou snídaně a pochod do Jindřichova Hradce, který se teda moc nezamlouval Kačence, ale přežila. Tam vyjížděl z nádraží parní vlak a ten jsme opravdu nemohli prošvihnout. Stihli jsme a nakonec se i Bertík nechal strhnout davem a neodjel nám s ním na dlouhou projížďku s nejistým návratem. Všichni jsme parní vláček obdivovali, kochali se a nechali se dobrovolně očouditi smradlavým kouřem. Následoval přesun do centra Hradce, zde nemohl přežít Matěj, páč chtěl jet místním městským busem, ale ten opravdu v sobotu dopoledne jezdí snad jen jednou. Po cestě byly nakoupeny buřty na naplánované odpolední opíkání. Dnes opravdu zdravá strava. V tuto dobu se v J. Hradci již vyskytovala Ivka s Lukinem a Ondrou a padlo několikero míst na shledání se. Povedlo se u Muzea Jindřichohradecka, kam jsme zavítali, na super doporučení Borůfky, na největší mechanické jesličky (lidový betlém) na světě(jsou zapsány od r. 1998 v Guinessově knize rekordů) - Krýzovy jesličky. Děti myslím unešené a my matky též. Prohlídka muzea i pro prťata záživná - staré zbraně, lékárna, ukázka dobové chalupy atd. Následoval oběd v pizzerii na náměstí, personál se zpočátku asi lekl, ale nakonec to holky ustály v pohodě a my se výtečně najedli. Cesta zpět slíbeným busem, při čekání jsme se setkali s Leuškou a Leuškou, které jsem tedy alespoň já vůůůůbec nečekala, páč nějaké potíže doma. Bylo to milé, že i tak holky dorazily. A ten kousek z nádraží do penzionu byl pěšky úplná hračka.

Pár metrů před penzionem jsme viděli onen parní vláček projet kolem a zmíním slova Skrolan - kdyby to viděl chlap, za hlavu by se chytl - takovou štreku s tolika dětma - při tom jsme mohli sedět u penzionu a pěkně si na ten parní vláček počkat… Jenže tak by nás neočoudil. A následovalo setkání s Mavou, Liborem, Liborkem a sluníčkem Lindou, pohodovou rodinkou. Pekli jsme buřty, Ivka zahalekala a zahrála na kytárku, večeře, uspání dětí - tentokrát rychlovka a posezení ve foyer, které bylo úžasné a protáhlo se do druhé hodiny ranní.

Neděle ve znamení balení, procházky k místnímu parku se zvířátkama (kozy, kůň, ovce) a kamennýma výtvorama. Holky byl tam i kamenný kolotoč… Výtečný oběd a hurá domů.

Škoda, že to nebylo delší, tedy alespoň pro mě.

A souhrn:

Ubytko a strava - skvělé, Sandra báječně vybrala a zorganizovala - díky. Majitelé milí, péče o hosty je jim jistojistě milá. Jen na pokojích trochu přitopit v noci by vůůůbec nevadilo.

Děti - hodnéééé. Fakt. Ani jedna rvačka nebo mlátička, fakt pohoda. Krásně se zabavily. A spešl dík Domče, šikovné opatrovatelce.

Matky - jak psala Borůfka, obdivuhodné, že se stále takhle vídáme, dokážeme vyjít, naplánovat a uskutečnit třeba i takovej výlet a být prostě v pohodě. Všechny. To je nějaká zvláštní harmonie, která mě fascinuje a jsem ráda, že můžu být její součástí. Jste super!!!

No a páč je to už dlouhý, tak konec. Ono protože to bylo tak super, tak krátce by to nešlo, ale přeci jen, takhle to stačí.

Na příští sraz se moc těším.

Pískle

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 21.09.09 20:46

uuuuaaaaaauuuuu, prga, to tu dlouho nebylo. jdu číst.
e  

 
Ifca1
Echt Kelišová 8716 příspěvků 21.09.09 20:58

Ahoj, jsem snad poprvé prvníííí:-))))teda doufám, že než se vymáčknu s komentíkem, že mě nikdo nepředběhne!

Pískle - výstižné, vyčerpávajcí, hezky jsem si u toho zavzpomínala a taky už se těším na příště, kubík stroprocentně taky a Kačenka? - mno jestli do té doby Tea dostane rozum a nebude jí provokovat braním mikin, pitíčka apod, tak určitě taky:-)))

Zatím jsem koukala na nové emimčo - no jsem trochu zmatená, nemůžu najít, na co jsem zvyklá, neorientuju se ve fotogaleriích, komentáře u deníčků mi připadají zbytečně moc roztažené a na více stranách nepřehledné, jinak na pohled to vypadá dobře, uvidíme jaká bude konečná verze až se vychytají mouchy.

ifča

 
Ifca1
Echt Kelišová 8716 příspěvků 21.09.09 21:00

Předběhla mě, potvora jedna slovenská!!!:-)))))))))no tak druhá.......nemám se holt rozkecávat.

ifča

 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 21.09.09 21:15

Písklatko, krásne napsano, uplne to prozivam znovu.
Bylo tam opravdu moc bezva a ja si to uzivala. Deti byly opravdu senzacni, a hodné, sem-tam nejaká rozčílená matka - např. já na te silnici - hih, sorry, ale jinak to byla proste zlatíčka.
Ja pridam jen par pidi postrehů:
Prvně Tea - to dite me naprosto uchvatilo. Samostatná jednotka. Pohodářka, spokojená, nádhera.
Kačulínek - taková bambulka růžová.Typická ženská - zaflirtovat a utéct. hih. Zlatícko.
Tomášek - tak to je Pán Blecha - perfektnííí - rozumbrada, hrozne šikovný a obr turista a ta kukadla. ach.
Zuzanka - velká ségra, moc, moc šikovná, dobre se s ní  povídalo, kdyz ma z neceho radost, děsně a roztomile krščí nosík.
Kubík V. - jak jsem už říkala - včelí medvídek - roztomilýýýý, Dominika se mi asi zakoukala. Nemohla jej spustit z očí. hih
Anetka - tak to je uz „hotový výrobek“, slečna, samostatná, krásne papá, bez remcání poslechne. sikulka. velky obdiv Sandři.
Adámek - šla jsem do kolen, kdyz si sám natrel rohlík máslem - smekáááám. sikulka, samostatný, kouzelný.
Erik - další „borůvečka“ , štramák, ten jeho kukuč - to budou holky vzdychat. Veeelkej kluk, šikulka, jako všechny borůfky. Mámo, jses dobráááá.
Matýsek - krásný chlapeček, dobrý parťák a ten jeho sestřih - aaach, to hlazení jeho hlavičky děěěsně uklidňovalo - hih. A obličejík jako obrázek. /Pískle, Dominika má kráné fotky Matýska, jak je zpracuje , pošlu./
Bertík - tak to je uplne jiná třída. Ten má hlavičku, počítání, čtení - no nestíhala jsem se divit. sikulka.
Lukášek - no joooo, to je pořád černooký frajer, za kazdou legrandu a s Bertíkem  nerozlučná dvojka.
Ondrášek - prďolka - uplný opak Lukáška - vzhledove. Blondáček. A asi pevec po mamce, asistoval u kytary.
Leuška - tak to je už slečnaaaaaaa. Veliká, typla bych ji o rok víc, nez ostatním, a sikulka, dělá mimine radost.
Linduška - miminečko k poňuchňání, ani nezaknourala, spokojená se vším, to musí mít mamina doma klídeček
Liborek - závodník a fotbalista. Kope teda perfektne. Krásne se začlenil,  i kdyz jen na par hodin, ale myslím, ze se mu líbilo.  

Děťátka, jen tak dál.
e            

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19497 příspěvků 21.09.09 22:40

Tak třetí :-) a mám přečteno a musím napsat aspoň jednu věc, která mluví za vše:
Anetka, když jsme odjížděli, tak plakala, že nechce domů a že se jí stýská! Prďolka byla ták spokojená, kdybyste viděli, jak na všechno vzpomínala, no prostě společenský človíček a nejradši by, abychom byli tak pohromadě aspoň na měsíc :-)))) a i mě by se líbilo, kdyby to bylo o nějaký ten den delší, ale tak aspoň si vzájemně nezevšedníme ;-)  

Jdu do hajan, dneska jsem byla v práci do 18, stihla jsem i na poštu pro balík, sundat prádlo i vyprat další várku, vysát, uýklidit kuchyň a ještě převlíct ložní, no mám toho plný kecky, a to ještě nejspíš budu plnit manželský povinnosti ;-) tak ať ráno nezaspim do práce :-)
Dobrou všem
 Sandra

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15141 příspěvků 22.09.09 06:45

zdravím,    Pískle- krásný výstižný deníček, díííky    no, mám husí kůži a je mi líto, že jsme tam nebyli… Irias

 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 22.09.09 08:39

Dobré ráno.  

To bude ted dycky ranni masakr. Kosa, ale poo na tílko. No paráda.
Praha hlásí sluníčko , ale jeste trochu meeeelha.  

Vcera jsme opet !!!! jukali fotky ze Skrýchova a Kuba hlásil tatínkovi které dítko se jak jmenuje a s kým si hrál a s kým kopal a drzel se za ruce a proc jsme byli tam a proc tamhle. Opravdu si to ta detatka uzila. super.  

Kristo, pisni, jestli ti dosly fotky, stahovalo se to desne dlouho, a jestli se dali rozbalit.
Ifco, poslu dnes vecer.  

hezky den vsem.
e        

 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 22.09.09 08:40

teda kopal, jakoze do míče, jo!
hih
e  

 
Krista
Závislačka 4079 příspěvků 22.09.09 08:47

AHoj ženy,
Pískle, děkujeme za shrnutí, bylo to výstižné! Jo, byla to fakt podařená akcička, už se těším na další.  

Holky, kde je co nového na emiminu? Já tu mám pořád to staré! Akorát nahoře za logem je jakési chybové hlášení.  

Ještě jsem si vzpomněla, že jsem někoho mystifikovala s rezavou kočkou:) Tak kdo ví, o čem je řeč, tak sorry, nejsou jen rezaví kocouři, ale i kočky, jen je to o dost vzácnější z genetických důvodů. Zapamatovala jsem si jen půl informace.  

Dnes mám úklid, uuuuufuuuujneee.  

Sbohem, jdu na to
Kristýna a spol    

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15141 příspěvků 22.09.09 08:52

nová verze a jsem zděšená !!!!!!!!!!  

http://www.motivo.cz/  snad se to zobrazí      jak píše Ifča, texty v deníčku roztahané, na více stránkách a hlavně vůbec nechápu fotogalerii. vše je jinak, přijde mi to nepřehledné a hlavně vše splývá v modrošedou barvu.  uvažuji, zda to písnu adminům do diskuse. vím, že se s tím dělali,ale tohle je spíše k horšímu    

I.      

 
Mava
Generální žvanilka 24709 příspěvků 22.09.09 10:12

Ahojky,  

Pískle díky za nový deníček. Napsala jsi to moc krásně. Ono to taky krásné bylo.  

Sandro díky za organizaci.  

A my máme prvního zamilovaného ze srazu. Libča básní o Dominice, pořád  mu musím ukazovat fotky v galerce.  

U nás ráno nádherné, slunečné a teplé. Šli jsme na poštu 2km tam 2 km zpět. Linducha spala jako neviňátko.
A já už peru druhou pračku.  

Nové emimino, první dojem ŠOK, teď už si zvykám. Upravila jsem si profil. Zjistila jsem kde jsou moje oblíbené deníčky, diskuze. Snad si zvyknem. Kdesi v diskuz. foru můžete dávat připomínky co se vám nelíbí, co se má změnit.  

Hezký den, dneska 1. podzimní…  

Marťa

 
Krista
Závislačka 4079 příspěvků 22.09.09 10:13

Tak jsem blázen, ale já tu mám pořád to staré!
K.

 
Krista
Závislačka 4079 příspěvků 22.09.09 10:20

Tak když už spustím novou verzi, tak tam zase nemám tenhle nejnovější deníček…bordel kurnik.
 K.

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19497 příspěvků 22.09.09 10:28

jen rýchlo pro Kristu 
nová verze je zkušební, neobnovují se tam ani deníčky ani diskuse, je to pro vychytání much a pro seznámení se s novým, resp. s připomínkama, co komu třeba vadí, nebo co by se dalo ještě doplnit. Zatim jsem tam jen koukla a nemám moc čas to studovat, ale beru to tak, že ať bude změna jaká chce, vždycky bude chvilku trvat, než si zvykneme, takže to moc neřešim, až to přijde, tak to přijde a nějak se s tím sžiju :-)  

Musim zas pracovat, já se k pořádnýmu komentáři prostě nedostanu :-(
 S.

 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 22.09.09 11:29

tak taky jsem tam jeste nenakoukla a jedu ve starem a neminim to zatim menit.  

Mavo, hih, tak to zdelim Dominice, musim se smat, jak se tem detem líbila. No hold my maminy s nima kotrmelce a valeni se v trave odmítáme, ze.  

zeny - dotaz - jak je to /dle zakona, nebo ceho/, dr. mi musi vydat moji zdrav. kartu, nebo muze delat ramena - opravněně, nebo mi ji proste dat musí. Nevím, zda ji rict, ze prechazim k jine dr., to bych tam prisla pak se zadankou, ale to se mi moc nechce, nebo ji zalhat, ze se stehuju, nebo proste dej a hotovo????  

e  

 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 22.09.09 11:30

Piskle, a co Matýno? jak vám je dnes???
e    

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15141 příspěvků 22.09.09 11:58

Skrolan- co vím, tak karta je majetek  lékaře a není oprávněn ti ji vydat. může vystavit výpis či ji zaslat na žádost dalšímu lékaři

 
Pisklatko
Kelišová 6319 příspěvků 22.09.09 12:38

Nazdárek babulky a malý bobulky,  

tak se hlásíme, že žijeme:-) Matýno už je dobrej, bez teploty, jen pořád ta rýma, huhňá a smrká… Takže si myslím, že ještě den dva doma mu neuškodí:-) A mě taky ne, uklízím a uklízím, do toho výroba zvířátek z kaštanů, ježdění autodráhou, vaření a ták… Docela hoňky:-) V práci si příští týden odpočinu:-)))  

Na srazík vzpomínáme, jéééé to byla pohoda:-) Včera jsme zkoukli s taťkou fotky a moc se mu to líbilo. Matý si také skoro všechny pamatuje a Domču jsme museli též prohlížet několikrát:-))))  

Kristo - tý jo Zuzanka má věru starosti:-) My jsme ateisti, takže Biblí motat hlavu nebudeme, ale asi to pro začátek vysvětlíme Adam a Eva a postupně pak evoluce. Snad to bude stačiti:-)) Jak jsi to nakonec vyřešila?  

Nové emimčo - v rychlosti jsem zkoukla a také to pochopila jako zkušební verzi, bez aktualizací a bez obrázků v galerce a ták. Myslím, že za týden používání to bude v pohodě, zvykne si každý/á:-) Ale taky bych byla raději pro tuto verzi, líbí se mi víc:-)  

Irčo - měli jste pěkný víkend a Štěpa mě se sluněním tedy dostal:-))))  

Holky, víc nestíhám, jsou to doma docela hoňky:-))))  

Krásný den  

Pískle

 
Pisklatko
Kelišová 6319 příspěvků 22.09.09 12:40

Evi - s tou kartou. Má bývalá dr. jí na základě žádanky poslala nové mudře (náš přesun do Odolky), mě jí do ruky dát nechtěla.. Proč nevím, nezkoumala jsem. Vím, že má pacient právo nahlédnout do své karty, ale vzít si jí, to nevím… Asi bych dorazila se žádankou, že proběhlo stěhování a bylo by:-)
 P.

 
Lliduska
Závislačka 3845 příspěvků 22.09.09 12:56

Woooowwww.....měli jste se báječně…
Je mi tááák líto, že jsme tam nemohly být s váma...... příště nám to určitě musí klapnout!!!!!  

Pískle úžasně napsanej deníček…tvoje střevo je očividně v kondici…:o)   ách joooo.....  

No aspoň vás zdravím při úterku…ahoooj…

 
efča
Kelišová 5716 příspěvků 22.09.09 13:07

Ahoj holky,  

Pískle - krásně jsi to sepsala!!!  

Přidávám se k těm, kterým, je hrozně líto, že se nemohly zúčastnit.......  

Tady je krásně, tak dnes podnikneme projížďku na kole.
Honzík je neuvěřitelnej, spí už regulerně jednou denně a to by měl teď.
Místo toho se tam chechtá a střídavě ječí. Musím ho jít zklidnit.  

Zatím pa E.    

 
Ifca1
Echt Kelišová 8716 příspěvků 22.09.09 13:17

Ahoj,

ta nová verze je pouze zkušební a k diskuzi o změnách, takže doufám, že finální bude ještě doladěná, protože je tam nějak všechno jinak, jinde.....

Dnešní cvíčo s Kačulí teda nic moc, nějak nebyla naladěná, párkrát zafňukala, matka to pak dorazila tím, že jí vzala hlavinku o futra:-((( Spravila to až přesnídávka a sušenky.

Peru pračku č.4 a hromadí se mi nevyžehlené, ještě dvě zbylé před srazíkem, prý má být ve čt hnusně, tak tam asi dneska přihodím ještě jednu, pak zas nějaký čas přečkáme, sušit doma se mi ještě nechce a z venku to prádlo tak pěkně voní…

U těch fotek se tak hezky vzpomíná, přiznám se, že jsem byla pěkně nervózní, kam se na ten víkend ženem, že nikoho neznáme a bude to trapné, ale zapluli jsme do davu a byla to fakt pohodička:-)

ad Dominika - však jsem hned první večer psala domů sms, že má Kubík novou lásku:-))) jak tak koukám, zdaleka nebyl sám:-))) Skrolan bacha, když vidím co to dělá se čtyřle´tákama, jak potom po ní musí bláznit vrstevníci!!!

jdu na to prádlo, ať se z toho vyhrabem

Ifča

 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 22.09.09 13:53

Lidu, Efčo, jasně, že příště s náma. Dyt já se na srazík dostala také prvně. koooooonečně.  

Tá karta - jooo, ja vím, mudra ji dát nemusí. Kdyz jsme se stehovali ze Slovače, tak nam ji dala proste do ruky, neb nebylo jak posílat, coz se mi líbilo víc. A ted chceme defakto od této kravky „zdrhnout“, jak to odflákla tehdy Standovi, tak je mi to tak trapné, ale asi to udeláme normoš na žádanku od nové dr.  

Dominika - mi ani nemluvte, na láskování má čas, tedy, co se vrstevníků týče, ale od techto ctyrletaku je to taaaak krásné, takze dovoleno.  Domča se jen uculuje, kdyz ji to vykladám. hih  

je tu prenádherne, dáme dnes dopravní hriště.  

jooo, Kristo, urcite bych to vzala od Adama a Evy a jestli se bude ptát co bylo ještě před, asi je lehčí ta verze stvoření panembohem- podat pohádkově, případne juknout kreslenou „Stvoření světa“ - tu milujuuuu, az budou starší tak pak přes opice - na ty maj ale čas, ne? „Pohadková“ verze se jim bude líbit víc.
Tak písni, jak jste to vyřešili.  

Piskle, super, ze je Matýsek OK, ono toho bylo na nej asi moc, na koho ne, ze. toooolik zázitkuuuuuuu. Tak dosmrkat a hlavne zadný kasel. Pohov doma prospeje , to bych rekla.  

zatím
e  

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19497 příspěvků 22.09.09 14:41

tak jsem si na vás vyčlenila poobědovou pauzu, ale stejně to vidím tak, že budu psát zas celý odpoledne, páč už tu na mě bliká další mail  

tak zcela „srazo-středný“ komentář (to téma se prostě nedá hned tak opustit) :-))
Jak Ifča psala, že je nervózní, kam to jede, tak já byla nervózní, jaký bude ubytování, jestli budou všichni spokojení a jestli jsem někde něco nepomotala, však to taky byla moje první organizace podobného rázu … no a nakonec to dopadlo celkem dobře. Hlavně ta zahrada pro děti byla ideální, dost místa na všechny aktivity, jen ten beton by mohl být míň hrbolatý (Anetky strup na koleni už se pomalu hojí) :-))  

a ještě něco k té naší cestě zpět - jelikož nám jel bus až z JH, počítala jsem že se tam dopravíme po vlastní ose a Krista mi nabídla, že nám vezmou tašku do Prahy a dovezou na Roztyly, tak jsem byla pro, přeci jen se mi s tím nechtělo vláčet. Kolem 13h odjeli všechny jarňulky až na Julku, která čekala odvoz kolem 14h, tak si Anetka ještě chvilku pohrála s Bertíkem (a když odjížděl dala mu sladkou pusu a donesla mu k autu ještě natrhanou kytičku, co měla být původně pro mě) :-)) No a paní domácí mi nabídla, že nás do JH odvezou dcery (co pomáhaly v kuchyni a s úklidem pokojů), které tam prý stejnak jedou­, tak jsem ráda přijala. Anetka navíc dostala balíček na cestu (lízátko, pití a tatranku, prý aby jí cesta busem rychle utíkala), no potěšilo mě to a Anetku dvojnásob.
Jenže bus v 15,15 byl narvaný k prasknutí, tak jsme počkaly na druhý v 15,30, kde se podařilo být mezi prvními nemístenkovými a tak jsme si sedly, na rozdíl od některý méně šťastných. Asi po půl hodině jsme obě usnuly, aspoň se nám cesta o kousek zkrátila. Jenže u Benešova to začalo, kolony a popojíždění a na D1 jsme jednu chvíli jeli krokem, že jsem myslela, že dorazíme až tak o půlnoci. Kousek od Prahy se to najednou rozjelo, takže dobrý, ale zadek jsem tedy měla notně osezený :-) Anetka to snášela statečně (neustále něco jedla, vycucala snad půl balíčku klokánků, tak aby ne) :) Pak už jsme jen chvilku počkali, než manžel Kristy dovezl tažku a za půl hodinky v metru a tram jsme byli doma, načež krátce na to dorazil Tibor z Kadaně se slíbenými švestkovými knedlíky od tchýně, takže útrapy cesty byly rázem zapomenuty :))))  

Kristo - děkuju za poslané fotky a taky za tu tašku (kdybych bývala věděla, že to budu mít i s odvozen na nádraží, tak bych manžela ani neobtěžovala) a nějak jsme zapomněly pořešit, co se týkalo korálků, říkalas, že na mě budeš mít nějaký dotaz/prosbu či co?  

prolítla jsem taky fotky - nádhera, nemá snad ani smysl psát ke každé zvlášť, jen potvrzuju slova Irias, že všem jarňuliám to moc slušelo a děti byli k sežrání! Až budu mít chvilku, tak je stáhnu do pc a taky něco vložím a slibuju, že i rozešlu (snad budou aspoň některé v dobré kvalitě, případně rozešlu i ty nezaostřený) :-)  

A k zálohám
Iv-ko - popravdě záloha jako taková bývá často nevratná, nebo je tam nějaké storno, ale doufala jsem, že se podaří to s paní nějak domluvit, říkala, že to pak bude řešit konkrétně s váma. Jsem ráda, že to nakonec dopadlo na 50%, je mi jasný, že to bylo nepříjemný, ale já si pamatuju, že na první Vysočině jsme platili 1000 a někdo taky nepřijel, jen přijel někdo jiný, takže pokoj zůstal obsazený a tudíž nebylo žádné storno. Pravda je že další roky se zálohy neplatily, ale to zas nás už znali. Věřím, že tady, kdybychom jeli znovu, se taky domluvíme na jiných podmínkách, co se záloh týká.  

Mako - myslela jsem, že to máš s paní vyřízené, páč se mi o ničem nezmínila, z počátku totiž vznikl menší chaos, jelikož jsem jí nepsala jména těch, kdo mají přijet jen počty, nějak mě to nenapadlo, a tak jsem to dolaďovala až na místě a musim říct, že u některých jsem si prostě nemohla vzpomenout na jméno/příjmení :D
Vzhledem k tomu, že u vás se jednalo o nemoc, tak by mohli „přimhouřit“ oko a vrátit zálohu celou, minimálně těch 50%. Zkus paní zavolat, případně můžu i já. A co neštovice - jak jsou „M“ka na tom?  

Irias - Beskydy vám vyšly nádherně, fotka opalujícího se Štěpy nemá chybu!  

Efčo - škoda, že jsi nakonec nejela, doufám,ž e aspoň ta rodinná oslava stála za to ;-)  

no po 2hod psaní toho už dohromady asi víc nedám, tak končím
 Sandra

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 22.09.09 15:15

Sandriku - bodejť by se zmiňovala - já se o faktury taky dobrovolně nehlásím:o))))))  nemám prostě mi řekla že to bude projednávat s tebou…
no já jí zejtra zase brnknu ale vidím to bledě
Neštovice už pomalu odeznívají - jen ještě jedna ne bo dvě nechcou rupnout a zaschnout - takž je ještě infekční - no zítra či pozítří nám příjde návštěva - taky s neštovicema­.o¨)))  tak aspon bude změna  

Matěj má 4 prapodivné pupínky v xichtě ale asi to nic není - spíš to mizí … zatím je ještě brzo - podle mě to chytne někdy o víkendu.  

novou verzi??? nějak to jd emimo mě - kde se to dá shlídnout?  

M.

 
iv-ka
Kelišová 5140 příspěvků 22.09.09 22:05

Sandro, chápu a s paní jsme se myslím domluvily rozumě. šlo tam ještě o něco jiného, ale to nebudu rozmazávat. Zařídilas to moc hezky, fakt:) Třeba nám to vyjde na tu zimu.
jdu zalehnout, dneska jsme byli venku s Ondrou přesně od 8:15, kdy jsme vezli Lukina do školky až do 19hod do večera, no ale když je tak hezky:) nohy mě ale bolí pěkně.  

iv-ka

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 22.09.09 22:07

ahojky,

teď jsem prohlédla fotky a musím říct, že Skrýchov vypadá super a je vidět, jak jste si to užily. Hlavně mě celkem fascinuje, jak děti vypadají jako sehraný tým, všichni kámoši. Ondra je děsný stydlín a koho nezná, s tím prostě nemluví, ani s dětma. Asi by byl jediná černá ovce, která nechce s nikým kámošit :-(( Chjo.
No, krásný výlet jste měli, snad se nám příště povede jet s vámi. Holt musím brousit to řízení......

Víc zítra.
Hanka

 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 23.09.09 07:39

Dobré ráno.  

Hani, si pis, ze priste jedes, ono je to z roka na rok horsi, kdyz je nas vic, jakoze kazda ma nejmin dve dítka, to je potom ten odvoz problém, neb se dve rodiny do jednoho auta jen tak uz nevlezou.
A take byly deti co se stydely víc a jiné zase mín, ale otrkaly se vsechny. bylo to desne spontánní a ani jsme jim nemusely vymyslet hry. proste si dycky neco nasly. jsou uz velcííííí.  

Sandri - muzes byt sto pro spokojená. Zaridila jsi to uuuuzasne. Ubytovani super, prostredí super, strava - výtecná - opravdu dobre varili. Opravdu spokojenost. Ješte jednou velke, velke díky. jsi sikulka.  

My jsme vcera dali dopravní hriste. bylo prenadherne, teplo, deti se vyblbli, pak velka prochajda cestou domu. no paráda. tak uvidime, co podnikneme dnes.  

hezky den vsem.
e  

 
Mava
Generální žvanilka 24709 příspěvků 23.09.09 07:46

Krásný den,
u nás teplý a slunečný. Libča si bral do školky sluneční brýle. Prý děti mají, on chce taky.  

Hani Libča je taky takový, že se hned nazapojí. Ale tam mě mile překvapil. Skutečně se sžil s dětma a hrál si. Možná mu pomohlo to, že Libor tam s nima lítal a kopal. Pak už byl ale mezi dětma sám.  

Efco se stejnejma pocitama jsem jela i já. Jestli zapadnu a jaký kdo bude. Navic jsem jela jen na otočku, s manželem, miminkem. A vyšlo to vánžě na 1*. Linda byla sladká, Libča neprudil a Libor snad taky nepřekážel. Takže příště jedu zas. Jsme vážně skvělá parta.  

Dneska jdeme zkusit s Liborkem kurz plavání. Četla jsem o tom tady v novynách, že začíná nový kurz. Jen tam nebylo žádný číslo, jen termín. Tak snad to už nebude obsazené. Libča se docela těší, Libor půjde s ním a já s Lindou na ně budu jukat za sklem.
A potřebuji jít do zdravé výživy. Máme zapojovat jáhly, pohanku, oves. vločky. Pomalu a postupně a já nemám nic doma. Navíc musím reklamovat chůvičky, strašně v nich začalo chřapět.  

Tož toliko od nás…  

Marťa

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19497 příspěvků 23.09.09 09:18

Ahojky,  

zdravím ze slunečné Prahy, dneska bylo ráno příjemně, škoda, že se to má před víkendem zkazit.
Tak přeju všem pěkný den a zatím páčko
 Sandra

 
Ifca1
Echt Kelišová 8716 příspěvků 23.09.09 12:19

AHoj,

na jihu je taky krásně:-) no jak jsem koukala na počasí, mělo by se pokazit jen na zítra a víkend opět slunečný, tak uvidíme…

Sere mě soused, včera i dnes úderem 12 začíná něco sekat do zdi, jelikož jsme řadovka, je slyšet jak kdyby to dělal u nás v kuchyni, nevím, že si vybere zrovna dobu, kdy nám děti mají spát:-((( JInak pán je v důchodu a POŘÁD něco dělá, doufali jsem, že když dcera bude mít mimino, tak se s třískáním zklidní, ale jejich malé jsou už 4 měsíce a rachot furt:-(((

Včera jsem přijela o něco později do školky, kačenka si protáhla spaní, musela jsem jí o půl 3 budit, a Kubík už zase bulel, že se obouvají na ven a on tam pořááád ještě je, má zase období, kdy mě prosí, že chce chodit po obídku, usmlouvávám to jen na pátek, včera mi to odsouhlasil, dnes ráno začal nanovo, nejdřív že nechce vůbec, apk teda že poo, nakonec jde v klidu, ale v poledne prý odchází hodně dětí a on začne bulet, to je ta nevýhoda, že jsou namíchaní věkově, kdyby zůstala celá třída z loňska, spávali by všichni a basta!

Navíc mi tuhle vyprávěl, že si půjčí od kamarádovo tatínka brusku a uříznou tu zeď ve školce, aby mohli být spolu, nevím jestli nezkusit přložení do druhé třídy kde má ty své dva kamarády, ale zase tady se mi zdají být lepší učitelky.....achjo­oo

Ifča

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15141 příspěvků 23.09.09 13:03

zdravím,  

něco pořád řeším v práci. dnes jsem požádala o přeložení, přímá  nadřízená je mi nakloněna, tak snad do dvou  měsíců, kdy se budeme stěhovat, to půjde. a to bych seděla s někým, ne sama. mám vyhlídnutého mého  kámoše, chlapi jsou chlapi :-))   štěpa je dva dny u tchýně, protože manža jel na dva dny na služebku. bych nestíhala zavést a vyzvednout, chudáci samoživitelky !  

dnes si dnes možná budu užívat svobody doma u žehlení a čtení v klidu :-)     pěkný sluníčkový den, Irias

 
Pisklatko
Kelišová 6319 příspěvků 23.09.09 13:50

Nazdárek vespolek,  

tak zdravím při přestávce debordelizace dětského pokoje:-))) To je teda činnost vám povím… Ale igelitka hraček je už vytříděná a dokonce za asistence Matěje:-) Zázrak, loni jsme museli hračky třídit tajně… V 16 přijdou chlápci pořešit ještě něco k reklamaci těch našich plísní v baráku, tak musíme udělat alespoň cestičku k oknu, aby nemuseli skákat přes hračky:-) Večer razím na sraz s kamarádkama a kamarádem z mládí (přijel po dlouhé době z Ameriky, kde žije), tak se celkem těším, že vypadnu. Ale Mates je zlatej, pomáhá, vůbec nezlobí, pěkně jí, fakt hodnej:-) Si to tedy doma řádně užíváme:-) Akorát teď něco musím udělat do práce, tak tedy tak. Jinak rýma je čím dál lepší a zítra půjdeme na prochajdu, když je tak pěkně:-)  

Sandři - téda, cesta domů byla krušnáááá… Chuděrky malé… Ale zvládli jste to bravůrně:-)  

Ifčo - tedy hlavou o futra, matko!?:-)))) Jé, to se mi taky několikráte stalo, ehm…  

Hajdulko - příště určitě musíte jet, dopravu prostě nějak vymyslíme, když se nerozjezdíš… A Matesovi taky trvá dýl, než se začlení… A pak je spíš takovej pozorovatel a individulatika, ale na blbnutí, to se strhnout nechá:-))) Takže myslím, že Ondra by byl také v pohodě:-)  

Mavo - tak ať se plavčo Libčovi líbí a hlavně, ať se dostanete…  

Mavo, Ifčo - jééééé přesně takové pocity jsem měla, když jsem jela poprvé, ikdyž tedy s holkama s Prahy už jsme se znaly:-) Ale přesně vím o čem mluvíte. A jsem ráda, že jste byly nakonec spokojené:-))))  

Irčo - tak ať žádost dopadne dobře a jsi konečně v práci spokojená:-) A užij si klídečku doma:-)  

Tak se mějte krásně, užívejte tepla.  

Pískle

 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 23.09.09 13:57

Pisklatko, super, ze je Matýno skoro OK, jo, jo, venku je nadherne, skocte alespon na chvilku, skoda sedet doma.  

Chtela jsem dnes s Kubikem do Sokola na cvico, vede - tyhle starsi deti - mladas a je moc fajn, zajimave prekazkove drahy a podobne. Ale v noci Kubík skarede dva-krat zakaslal, tak pockam, zda z toho nic nebude, ale dneska urcite nejdem.  

Mavo, uzijte si s Liborkem plavání.  

Jooo, Sandri, taky jsem ti chtela napsat, ze mas obr pochvalu za to cestovani - jedina busem a zvladli jste to perfektne, i kdyz ta zacpa - ble - nif mof.  

Irias - tak snad bude v novem kanclu fajn a s kolegou take, jo, jo, je to jine, nez s babou. a uzij si volny vecer, i kdyz pri zehleni, je to i tak zmena, no ne?  

tady slunecnoooo, sand az moooc.
e      

 
Lliduska
Závislačka 3845 příspěvků 23.09.09 13:59

Ahojec…  

nějak to přispívání sem poslední dobou flákám, tak jsem si řekla, že se polepším…  

Ifčo tak stejnej problém se školkou máme taky…nebo aspoň podobnej…Ríša mě poslední dobou každý ráno ukecává, že do školky už chodit nechce, že chce raději se mnou nakoupit/do cukrárny/na procházku a podobně…přitom učitelky o žádným konfliktu nebo problému nevědí, když do školky příjdeme, tak se okamžitě stratí v davu dětí…asi zkouší co povolím a co ne…  

Borůfko co vaše Růža??? naše morče Nody je neustále v kurzu…vozí se platovým vláčkem, plastovým kočárkem pro panenky jezdí na procházky, pořád mu stavíme domečky z kostek a podobně…zdá se jako velmi dobrá investice…:o)  

Nová verze emimina se mi celkem líbí…jsem zvědavá na finální výsledek…hlavně mě těší, že se fakt ujalo Mavino logo na kterým jsme pracovaly společně ještě se Sandrou…:o)  

No a nakonec jen trochu nastíním, proč jsem vlastně nejela na sraz.....před 4 měsícema jsme dali náš dům realitce, že ho prodáme a půjdeme do stavby novýho…Bohužel všechno se zamotalo tak, že nejspíš nic nebude a ještě jsem podepsala pěkně debilní smlouvu s realitkou..­...O pozemek jsme přišly, páč majitelka odmítla už dýl čekat, náš dům za tu cenu kterou potřebujeme nikdo zatím nekoupil a zdřejmě ani nekoupí a navíc ta hloupá smlouva s realitkou, kde je psáno, že nesmím dům prodat třetí osobě bez učasti realitky i po skončení trvání smlouvy, jinak jim zaplatíme pokutu hodně vysokou…při podpisu smlouvy mi to zvláštní nepřipadlo, protože jsem ji podepisovala s tím, že se to prostě prodá, nenapadlo mě, že bych chtěla realitku změnit.....stejně jsme zatím nic nevyřešily, akorát to, že prozatím nic prodávat nebudeme a zůstaneme tam kde jsme…ale až se rozhodneme zase prodávat, tak to budu muset hnát přes právníka.....toliko k hlavně mé blbosti…příště…no třeba už nebudu tak naivní.....    

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 23.09.09 14:15

ahojky,

konečně jsem vás zase dočetla. Dneska je nádherně a Ondra zrovna spí se školce. O víkendu mi udělal radost, krásně jezdil na kole. Letos jsme to ještě nějak nestíhali, ostudy, tak konečně s taťkou vyrazili a jde mu to perfektně. Jede jak drak a umí zastavit. Ještě ty rozjezdy a bude to paráda. Bára už regulérně chodí - teda, ne že by přešla celý byt, to ještě ne, ale půlku místnosti už jo. Ondra začal chodit ve 14,5 měs a Bára v 11,5…šikula. Jinak už tedy opravdu pomalu ukončujeme kojení, holčička kouše jak ďas a už tolik ani nepije, tak to nemá cenu protahovat. Po víkendu končíme.

Na víkend totiž jedeme na Mariánskou, naposledy. Chata se bude prodávat, tak budeme muset na zimu splašit něco jinde.

Včera jsme byli v sokole, Ondráš ječel, že tam nechce, ale pak se mu tam samozřejmě líbilo, je to pro děti super. Bude s ním chodit i kámoš ze školky Tomášek, tak jsem se dohodla s maminkou, že si Tomáška budeme brát každý úterý po obědě, bude u nás a pak půjdeme společně do sokola. Spokojeni jsou oba hoši i zaměstnaná maminka :-)

Irias, tu pohodu SAMA doma ti závidím. Potřebovala bych už taky trochu vypnout. Jenže Bára má mamánkovský období, jak zmizím z dohledu, už ječí. Vždycky se ráda koupala ve vaně a teď taťkovi každý večer řve.
Dneska je ve školce info schůzka, tak bude děti tu hodinku hlídat tchýně na hřišti, jsem zvědavá, jak to proběhne. Ale už se normálně těším, aspoň hodinka bez dětí :-)

Hanka

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15141 příspěvků 23.09.09 16:00

Hani, taky si samotu užívám. ne že by si štěpa nehrál sám,ale úplně být sama je něco jiného :-) úplně tě chápu, jak se těšíš na schůzku do školky bez dětí :-) čtu si, jede mi tv, popíjím vínečko .. no a čeká mne žehlení a upéct štrůdl.. ale to počká dovečera. zatím  klídek :-)  

s tím cvičením jsme na tom obdobně- štěpa tam nechce chodit sám. ale  už si včera hrál na cvičení. slyšela jsem z chodby- ZDAR- NAZDAR !! A TED PO JEDNOM BUDETE UTÍKAT PRO ZELENÉ VRŠKY
no,prča :-)))  tak to zítra zkusíme naostro I.

 
Borufka
Kelišová 5373 příspěvků 23.09.09 19:46

Ahoj,

Sandro máš jedničku s hvězdičkou, zařídila jsi to báječně a vybrala ještě lépe :-)

Kristo u nás to projelo taky, od vzniku života přes členovce, obojživelníky, dinosaury, savce, opice až k člověku. Ale hodně mi v tom pomohla DVD od BBC :-))) Každopádně variantu Bible nechávám na později. Jak to dopadlo u vás?

Liduško nech si to jo? :-))) Růža je kluk a pořád hajzl, ve čtvrtek prokousl Vaškovi prst, v sobotu mu utekl, nakonec ho lovil pod skříní s ocelovou řeznickou rukavicí :-)) Už se tomu směju že jsme koupili zvířátko pro děti a všichni se ho bojíme, do klece saháme jen v rukavicích :-)) Nedej bože že vyroste a bude mít půl kila. Teď zvažujeme kočičku, mě navnadila Lea ve Skrýchově, snad to nebude malý tygr (až na jaře) :-)

Rozjíždíme další stavební práce na domku, bude to hukot, dodělat fasádu, nové venkovní schody, terasa… Uff, odpočinek mě čeká asi až v hrobě.

Jdu na hermelín, Vašek předevčírem naložil a odjel…chachá, má smůlu :-))
Borůfka

 
Mava
Generální žvanilka 24709 příspěvků 23.09.09 20:16

Borůfko pošli po drátě hermelín, honí mě mlsná.  

Koupání se vydařilo, Libča chce do kurzu chodit. Na začátku to vypadalo nahnutě, rodiče nesmí na bazén s dětma. Libča prve že nepůjde, pak se zlomil a šel. Na bazénu jsem sice byla, bylo víc rodičů. Seděli jsme na lavičce opodál. Děti si rozdělili do skupyn. Skupiny jsou 4 asi po 15 dětí. Libča je v neplavcech a mají je na starost 3 plavčice. Byl spokojený. Cena 1500kč do půlky prosince. Další kurz zas až na jaře. Teď ho nechám dva kurzy a pak uvidím, jestli budem chodit a zaplatím.  

Teď se nemohl dojest, dal si talíř polívky, žemlovku a celý krajíc chleba, čaj a actimel. Už jsem myslela, že praskne :-)  

Tak brou noc.
marťa

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15141 příspěvků 24.09.09 07:20

zdravím,  

jsem debil nebo mám ted fakt smůlu :-((  včera jsem nalila  přes net asi 100 fotek do DM na vyvolání. přetáhly se,ale už se nestihly uložit, chyba… takže zase znovu, grrr    dnes, že si aktivně promažu poštu na gmailu. tak dám odeslanou smazat a ono mi to smazalo celou poštu, až na 3 emaily v doručené.bohužel tam mám spoustu obchodních emailů, tak jsem v pr…    Mavo či kdo má GMAIL - nevíš, kde je  tam koš či jak je dát zpět do doručených, pls ?  

Borůfko- toho „hajzla“ bych už dala pryč, vždyt už pokousal skoro celou rodinu  

u nás pořád teplo, snad to vydrží i bez deště.    pěkný den, Irias

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15141 příspěvků 24.09.09 07:48

a ešče jedna anketní pro diváky- čky TV  

co říkáte na včerejší  PRŮŠVIHY ( či jak se to jmenuje) na Primě ?
mně se to  nelíbilo, bez šmrncu, živosti, vleklé a místy i trapné …  

a pak nové díly HOUSE ?  s manžou jsme zklamaní, je to až přespříliš. mám ráda drsný černý humor, ale to už přehání.. spíš už tam není ani nic k zasmání. a už vůbec nechápu tu velkou  intrikánskou zápletku se soukr. detektivem
a  taky si říkám kdo ti díly píše z hlediska medicínského, tolik nemocí a odborností tam :-) I.

 
Mava
Generální žvanilka 24709 příspěvků 24.09.09 08:28

Ahojky,  

Irčo gmail sice mám, ale nepoužívám. Takže neporadím.
Tuším, že by mohla vědět Sandra.  

Přešlapy na primě jsem měla zaplé, ale jen jako zvukovou kulisu, nevím z toho nic. Dr. House nesleduji. Já ujíždím na Zoufálkách. Teď začli dávat novou sérii, ale tu už jsem shlédla na netu z americké tv. A na net zrovna přichází další. Tak už se těším :-)  

U nás slunečno teplo. Libču v noci bolela hlava. Asi před týdnem se nazazil a má stále ve vlasech strup. Pořád to škrabe a v noci si to strašně rozdrápal.  

Linda si tu na zemi na peřině hraje s jeho kombajnem, naprosto spokojená. A zkusili jsme kukuřičné křupky a madam baští o 106.  

Jdeme ven, pak loupat hrušky Lindě na přesnídávky. Budu zavařovat .-)  

M.

 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 24.09.09 08:31

Dobré ráno, či den, všem.  

Takze jsme vcera dali s manzou kino. Mno, větší blbost jsem nevidela. Teda druhá pulka se jeste jakz-takz dala, ale UFFFFFFFF. Manza samozrejme nadsen, jemu se to líbilo desne, co by clovek pro chlapa neudelal, ze.  Takze zeny na DISCRIT 9 s chlapama NECHODIT !!! A to zvladam ruzné akčnáky a scifi a běžně a dokonce se mi líbí a uzívám si to. Tohle mi vsak nejak neslo pod nos.
Ale vyrazili jsme si, trochu se prosli, bylo to fajn.  

Borufko, jak jsem psala Ruzu postavit  NA HANBU, nebo proste vyhnat z domu, at si to chlapec rozmyslí. hih
Irias - den blbec, ale snad se ty maily dají nejak vratit zpet, pisni informatikum, co? nebo tos mela doma???
Hajduliku, Baru je sikulka a Ondrasek z jezdenim taky. U nas se na to detske kolo take nejak nemuzeme dostat, porad neco, ale na dopravni jedeme na kole - tak to mu postranni nechavam, neb to je kus a po hrbolech a vymolech..... ,ale s manzou jezdi bez kolecek a taky mu to uz jde krasne. jeste ty rozjezdy, dojezdy.  

jdu rabotať.
e      

 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 24.09.09 12:35

Tak mám obe zdrav. karty. Moji i Standy. Div se svete, sestricka bez problemu dala, ja podepsala a to jsem ji narovinu rekla, ze odchazime k jine dr.  

Praha - teplo, ale maličko mrholí.  

e  

 
Ifca1
Echt Kelišová 8716 příspěvků 24.09.09 13:23

Ahoj,

Skrolan - no vidíš, to je tak, že když má člověk z něčeho obavy pak to proběhne úplně hladce:-)
Kubík je šikulka na tom kole, ten náš bez koleček ani omylem, a když si vybavím, jak na Skrýchově drandil Lukin, klobouk dolů! Momentálně zápasíme s koloběžkou, chvílema mu to jede pěkně, pak se zaškobrtne, málem spadne a pak táhnu kolobrndu já:-(

Borůfko, já se musím smát:-) nedjřív píšeš jakej je Růža hajzlík a pak plynule přejdeš na řeči, že pořídíš kočku, mě v první chvíli napadlo, že proto aby si to s Růžou vyřídila:-)))))

Kačka sice stále nudlí, ale plavat jsme šly, užila si to a byla v pohodě, dokonce klouzala po klouzačce do vody:-)

mavo - plavání s libčou super, taky bych pro kubíka brala, ale podle reakcí některých maminek ze školky, jejichž děti chodí, si to hodně rozmýšlím, je to bez rodičů, ty jodu sice k bazénu, ale spíš kvůli tomu, aby si každý se svým dítětem odběhnul na záchod a pak kvůli převlíkání, jinak říkali, že instruktorka je moc pod dozorem neměla, při tom počtu se to snad ani nedá, píšeš, že u vás byly na ně tři, tak to je už lepší poměr…

Dnes máme ještě sebeobranu, Kubísek opět sondoval, jestli tam budu sedět taky:-( Mají slíbené gumové pistole a nože, natěšený je obrovsky, ale v pondělí prý cviitelka říkala, že jí ještě nedorazili, ale že si je zkusí jinde vypůjčit, tak to snad vyjde, to bylo bylo asi velké zklamání.

Irias - Štěpovo domácí sokolnické cvičení nemá chybu:-))))

Liduško - s barákem je to pech:-( zkusila bych poradu s právníkem už teď, takovéhle ujednání ve smlouvě se mi tedy moc nezdá, je to tedy od té realitky troufalost nehorázná!!! možná  s tím půjde něco udělat, nevzdávejte to ještě!

Ifča

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15141 příspěvků 24.09.09 13:40

Ifčo na kolobrndě jde o zvyk. když bude každý den jezdit, umí to za chvíli… š. taky nejdříve jako na koze :-)) a ted lítá jak  ďas    tak s tím cvičením jsme to odpískali. dnes jsem š. řekla, že tam jdeme a on hned, že ne a spousty výmluv. v podstatě pořád o tom mluví, jak se mu tam nechce. ten pocit moc znám… tak jsme  řekli, že od II. pololetí !
nechceme,aby se tam vyloženě netěšil, i když to cvičení se mu asi líbí… no nic, škoda, ž e tam nemá žádné známé kámoše      Skrolan- takové  obavy a nakonec máš karty i v ruce, super ! I.

 
Mava
Generální žvanilka 24709 příspěvků 24.09.09 13:59

Ifco jojo u toho plavání musí být dohled. Libčova neplavající skupina měla tři plavčice. Ti druzí měli jen jednoho. No ale po pravdě, radši jsem si Libče pořád sama po očku sledovala. Příště taky ještě budem na bazénu. Pak budem stát nad bazénem, je tam prosklená galerka. Snad to zvládnem.  

M.

 
Pisklatko
Kelišová 6319 příspěvků 24.09.09 14:25

Ahojky babulky a malý bobulky,  

zdravíme všechny:-) Tak včerejší pokec s kámoškama a kamarádem z mládí se zadařil, dokonce jsme si i zahráli bowling:-))) Bylo to fajn:-) Klucí to doma zvládli s přehledem, jsou to moje šikulky:-)
Dnes máme schůzku s logopedií, takže prochajdu spojíme s návštěvou školky:-) Bude to organizační, tak doufám, že časy těch logosezení budou tak nějak dobře - buď ráno nebo odpoledne, přes den by se mi to teda moc nehodilo, ale co bych nadělala, že… No a nám tedy také začne kroužek /> Jinak dnes nic neděláme, od úklidu si dáváme oddych. Dopo jsem pracovala z domova. Zítra v plánu jest vygruntovat balkon, já ostuda tam mám ještě uschlý hrášky, ehm:-) To by Skrolan koukala, jaké mám kvítí:-))))
Holky, ty fotky nestíhám, tak mějte strpení, ju? O víkendu…  

Lidu - hmmm, tak s tou smlouvou s realitkou teda nic moc:-( Taky bych se obrátila asi na právníka…  

Hajdul - Ondra je v sokole šikula:-) Super, že tam má kamaráda!  

Borůfko - Růža je teda hustej:-( Asi bych ho dala z domu a počkala si na hodnou tulivou kočičku:-) A hermoš ňam ňam:-))))  

Mavo - super, že se plavčo Libčovi líbí a i Ty jsi spokojená:-)))  

Irčo - tv moc nesleduju, ale House mi taky přijde už přestřelenej… Občas dáme Superstar, Ordinaci, ale spíš jako kulisu… A to Štěpovo cvičení - ták, nelámejte to přes koleno… By to měl tak akorát jako trápení… My to máme stejně… Taky zkusíme něco v druhém pololetí.  

Skrolan - šikula s kartou:-)))) Skvělý:-))) A kino zamrzí, no ale co, alespoň jste si vyrazili:-)  

Ifčo - sebeobrana ať se zadaří a Kubík to zmákne:-)  

Tak jdu pochystat na tu třídní schůzku a napsat si nákup.  

Pískle

 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 24.09.09 14:25

plavání - Dominika take zacinala v nejmladsi skupine, bylo ji sest. - a meli tri plavcice, ale rodice nesmí být ani na lavicce, natoz v satne, cekali jsme pekne venku a pak az sli do saten pomahat prdolum se oblekat.
a berou tam deti nyní uz od ctyr let. Ale chodime s Kubikem casto plavat na bazen, takze ho prihlasim taky az v sesti - ten posledni rok pred skolou. to staci.  

u nas Sokol a podobne aktivity bez maminy - v pohode. nepotrebuje me ta, coz jsem moooc rada. Kubík si tam hned najde nejakeho kamarada, spíš mu vadí, kdyz se nekdo stydí a nechce se chytnout za ruku. tomu nejak nedokáže porozumet.  

Lidu - jo, tobe jsem jeste chtela napsat. nic si z toho nedelej, jednou naleti kazdy a co ty vís, priste to mozna prodate presne pres tu realitku a nic na vic platit nebudes muset. jsou to ale mrchy, co?  

Borufko - na baracek kočičku jooooo - deti by meli radost.  

karta - jooo, jooo, tak snadné jsem to necekala, jsou to obě dúry, ale ejhle, div se svete, zazraky se dějí.  

Ifco - plavani na rymu myslim neva, kolikrat mi to prijde, ze to spis proplachne a chlor vydenzifikuje. hih  

e        

 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 25.09.09 06:29

Dobré ráno.
e    

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama


Reklama