JARŃULKY 2005-VÝVOJ DÍTĚTE 21-23 měs.

Rodičovství

Ahoj moje milé ( resp.nejmilejší :o)) Jarňulky ! Již jsem jednou jsem psala o vývoji dítěte a to ve věku 1214 měsíců. Opět se mi dostala do rukou kniha od Anne Bacus Vaše dítě ve věku od 1 do 3 let a tak jsem se rozhodla Vás potěšit tím, že ty hnusné věci, které naše děti někdy (???) dělají, jsou dle autorky v tomhle věku běžné a není tedy nutné si denně říkat, jak jsme neschopné matky vychovatelky :)))))))

V první díle jsem srovnávala autorku s realitou,ale tentokrátbuduspíše opisovat autorčiny rady ( moje připomínky určitě poznáte) :-).

**OSOBNOST DÍTĚTE

**Během těchto měsíců se z malého „andílka s rohama“ stává rozkošná dvouletá holčička nebo chlapeček. Hlavní bitka o nezávislost je už svedena. ( OPRAVDU ???????? ).Dítě získalo sebedůvěru a tak se pomalu zbavuje neustálého odmítavého postoje ( ALE MOHLO BY TO JÍT RYCHLEJŠÍ TEMPEM, ŽE ). Nesouhlas nyní slouží často jen ke škádlení rodičů a nemá už svoudřívější sílu. Ale stále se projevuje neustálý boj o moc. Raději než abyste s dítětem bojovali, je vhodnější upevnovat jeho pozitivní jednání tím, že je budete chválit !!!! Agresivní chování dětí je nutné zamezit ihned, jakmile si ho všimnete a je nutné mu vysvětlit, že takové jednání je nepřípustné. ( ALE JAK DLOUHO JEŠTĚ ??????)

**ŘEČ **

Vzteklost dětí se v tomto období zmenšuje hlavně proto, že dítě dokáže lépe vyjádřit, co chce.( NO ,MYSLÍM, ŽE I DŘÍVE TO BYLO JASNÉ…) Rozdíly mezi jednotlivými dětmi mohou být stále značné, ačkoli můžeme zaznamenat, že většina dětí skládá dohromady slova a začíná z nich vytvářet věty. Jejich slovní zásoba se rychle rozrůstá ( TO MOHU POTVRDIT, VŠE POPISUJE A KOMENTUJE ) , protože s nadšením zjistily, že každá věc má své jméno. Dítě v tomto věku zvláště zajímají zvířata, je dobré naučit jej napodobovat zvuky, které zvířátka vydávají (TAK TADY JE SNAD VĚTŠINA VEPŘEDU).

**HRAČKY **

Děti si stále( BOHUŽEL) rádyhrají s vodou, blátem a pískem. Je už možné je vzít mezi ostatní děti na hřiště (ASLEDOVAT, JAK SI BEROU NAVZÁJEM HRAČKY ATD)
Velmi" vhodné" (TOTO SLOVO SE MI MOC LÍBÍ.. )jsou prolézačky , kde děti mohou po něčem šplhat, lézt, klouzat nebo se houpat (A RODIČ SI ANI NA CHVÍLI NESEDNE A JEN STÁLE MUSÍ BEDLIVĚ SLEDOVAT, ODKUD TO NAŠE ZLATO ZASE MŮŽE SPADNOUT ). Mezi oblíbené hračky patří vše, co mánějaké držadlo nebo rukojeťhrábě, koště, kladívko, lopatka ( POTVRZUJÍ- FRČÍ ŠROUBOVÁK, KLADÍVKO A SMETÁČEK ) Děti taky rády pozorují hmyz ( TE´D VEDE JEDNOZNAČNE BERUŠKA), sbírají kamínky ( MÁME JICH PLNÉ KAPSY ), hrají si na schovávanou ( NAŠTĚSTÍ ZATÍM JEN DOMA).
Tady jen dodámmimo závorku :o), že u nás je v tomto období nejoblíbenější činnost- sledováníjaké­hokoliv sportovního přenosu, hraní hokeje a fotbalu ( nejlépe hned po ránu :-((( ), ale naštěstí také zpívání a čtení.

**OBDOBÍ VZDORU **

Velmi aktuální a nepopulární téma. Ale do toho a vezmu to zkrátka.....Autorka tedy radí: V tomto věku se setkáváme s problémy v oblasti poslušnosti ( HAHAHAÁÁÁÁ). Konfliktypak mohou být na denním pořádku. Dítě budu svoji osobnost tím, ženám vzdoruje. Je to v pořádku ( TO SNAD NE ?!)a je tonaprosto normální. Ale je také žádoucí, aby se mohlo konfrontovat s vůlí vyšší, než je jeho, která dokáže být v případě potřeby důsledná !!!!!! Bud se dítě naučí postupně ovládat a bude z něho milé a rozumné dítě ( JÉÉÉÉÉ),nebo se z něj stane tyran, kterého budete jen těžko zdolávat. Je třeba se obrnit trpělivostí a mírností. Je nutné nekřičet, ale zachovat klidný a rozhodný hlas, i když dítě je slyšet na hony daleko. ( MYSLÍM,ŽETUHLE TEORII OVLÁDÁ VĚTŠINA Z NÁS, ALE JSME PŘECE JEN LIDI A TO JEŠTĚ NA MATEŘSKÉ:o))). Dále je nutné nepronášet slova jen tak do větru .Věta
" A TO STAČÍ" by měla být skutečně poslední, nikoli první větou dlouhého vyjednávání.

S touhle kouzelnou větou ( MUSÍM JI MÍT STÁLE NA PAMĚTI !!!!!)raději ukončím tenhle psychologický deníček.

Irias + Štěpán 22 měsíců

P.S. NEJSTE V TOM SAMY:-)))

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
 Váš příspěvek
 
Dana26
Echt Kelišová 9075 příspěvků 17.12.06 13:21

prvni a jdu číst:-))

 
Dana26
Echt Kelišová 9075 příspěvků 17.12.06 13:26

Irčo,super:-)))

Zviřátka nám bohužel nic moc neříkaJÍ.Víme,že kačena je gaga,pes haf  a žabička kva.Tím končíme.

O vztekani vime své a o ditěti skluzavkach a prulezkach také.Občas nevím na hřišti kdem mám koukat dřív:-(

Manža se vrátil od tchyně a přivezl řízky.Sice hospodské,ale aspon nemusím vařit:-))))

dana

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15089 příspěvků 17.12.06 13:55

druha a přečteno už mám :-)))    i.

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15089 příspěvků 17.12.06 13:57

Mako- pokud to stihneš přečíst, myslíme na tebe  !!!  

i.

 
Gabule
Závislačka 3277 příspěvků 17.12.06 14:29

Mako,moc na Tebe myslíme,drž se!!!Máš informátora který nás bude aktuálně informovat o Tvém stavu??Kdyby něco tak se klíďo hlásím :))

Iri,pěkný deníček.Vzdor známe ale naštěstí mu zatím stačí se šprajcnout pro mně v nedůležitých věcech,kde teda kosa na kámen nenarazí,v těch důležitých to sice zkusí ale zcely nevýchovně ZAŘVU!!!! a je po zkoušení :-)))

Jinak komentátor je obrovský,vše co dělám komentuje,hlásí a žaluje :))Včera jsem zažila trapas.Byli jsme v Tescu a tam dělala ochutnávku na vína dcera známých a ona má nad rtem takové velké znamínko.A Štěpán hned že má paní bak a tvářil se u toho pěkně znechuceně.Snažila jsem se nenápadně ale rychle odvést jeho pozornost,nicméně mně začal přeřvávat Bak,bak :-))) Pomooooc!!!

No nic jdu za mládětem,papa G.

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15089 příspěvků 17.12.06 17:54

   Gábi, štěpán zase křičí FUUUUJ BEBÍÍÍ :-)))))  

Už se těším, jak ostatní řeší  výchovu v deníčku :-))))))))))  

i.

 
Krista
Závislačka 4068 příspěvků 17.12.06 18:58

Ahoj ženy,
zdravím v novém deníčku. Irias, díky, vidím, že jsme jakž takž v normě. Vztekání je děsné, prosazování vlastní vůle neustálé, já nervy nadranc a křičím a leckdy i plácnu - bez efektu.  

Mako, držíme palce, i když tohle asi nečteš. Ať je to rychlý.  

Lidu, neboj, špinění nic nemusí znamenat, samozřejmě může to být problém, ale uvidíš, za pár dní bude jasno. Víš, že jedno dítě jsi v pohodě donosila, tak donosíš i další, i kdyby to vyšlo až na příště.  

Hajdulo, nebeč, je to pech, ale holt tě ta holka čeká až příští rok, to přece vydržíš!  

Mám dnes taky prachmizernou náladu, neb jsem ráno stoupla na váhu a ejhle…+10 kg, uvidíme, jaký přírůstek uvidím na doktorské lepší váze zítra. Jsem moc vyžraná, pořád se projevuje ten náskok 2 kg ze začátku těhu oproti Zuzance…a to jsem tenkrát jedla jak prase, žrala jsem jen mekáče a majonézové saláty. Teď se stravuji doma, čili zdravěji a jak to vypadá. Asi si zajedu pro BigMacka.  

Zuzanka stále zlobí s jídlem- nejradši by jedla jen maso a čokoládu. Dnes se podařilo něco málo rýže.  Ovoce, zeleninu, jogurty, pečivo, kaše - vše úspešně ignoruje. Většinou sní dobře aspoň polévky, takže dělám hodně výživné.Někdy mě to pořádně štve, ale fakt nevím, co s tím dělat.  

Včera jsme byli na Krtkovi, no bylo tam milion lidí, Zuzanka se docela i bála, rozhodně byla pořádně vykulená a chtěla pokud možno chovat¨.  Ale bylo to nakonec pěkné. Dám nějakou fotku do galerky.  

Tak se mějte pěkně.
Kristýna a spol              

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19467 příspěvků 17.12.06 19:12

jééé, já psala ještě do starýho deníčku, tak to skopíruju:  

Ahojky po víkendu,
děkuju za slova podpory - od pátku jsem v podstatě nečetla komentáře, protože jak jsem zasedla k pc, Anetka začala prudit.
V pátek jsem měla tolik lítání, že jsem ani neměla čas být naštvaná a večer jsme šly na oslavu narozenin naší spolubydlící a máma hlídala. Byla tam taková psina, že mě bolelo od smíchu břicho i tváře a moje předsevzetí, že budu trucovat bylo po 5min pryč.
V sobotu jsem pak byla nanávštěvě u sestry, po obědě jsme courly po vánočních trzích a zbytek odpoledne a večera jsem strávila v kuchyni - večeře + nedělní oběd + dva druhy vánočního cukroví.
Dneska na mě padla taková únava, že jsem doledne předala malou manžovi a dvě hodiny si schrupla, odpoledne pak jesště jednou dvě hodinky společně s malou a konečně mám pocit, že jsem schopná existovat.
Teď jdu přelouskat komentáře a pak ještě napíšu
 Sandra

 
skrolan
Extra třída :D 12146 příspěvků 17.12.06 20:15

Ahoj holčiny.  

Irias - super denicek. Jsem se smala na tvych komentarich - opravdu nesli prehlednout. hihihi.
A huraaaaa - nejsem v tom sama. To se mi ulevilo.  

Vic nestihnu, neustale kecame s bábí, tak vice pozdeji.  

papa mejte se krasne  

Eva

 
iv-ka
Kelišová 5129 příspěvků 17.12.06 20:53

Irias, díky za nový deníček, jen se mi nezdá, že hlavní bitva o nezávislost je svedena :) u nás střídavě oblačno, občas to zvládám, občas mi tečou nervy.. občas mám pochybnosti o sobě jako o skvělé mámě, ale nikdo není dokonalý, snad aspoň něco se mi zadaří dobře.
Mako, myslíme na tebe..
zatím ahoj, jdu ještě něco zkouknout
 iv-ka

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 17.12.06 22:24

ahoj děvčata :-)))

Irias, deníček super, pobavila jsem se. Ondráš se ani moc nevzteká, ale štve mě, že hned kvůli všemu brečí a má slzy jak krokodýl, i když se mu nic moc nestalo. Moc nevím, co s tím, pofoukám mu to, řeknu, že už to je dobrý a víc si ho nevšímám. Většinou to pomůže. Taky na všechno říká ne. Dneska jsem se ho ptala, jestli mě má rád, prý ne :-(((

Holky, všem moc děkuju za podporu. Včera jsem se vyřvala a dneska dobrý. Ale je to celkem zajímavý - předevčírem jsem začala maličko špinit (23.den cyklu), včera maličko krve a dneska maličko ráno a od tý doby nic. Nevím, co si o tom mám myslet. Buď to ještě přijde později nebo… si dělám maličko naděje, páč jsem slyšela, že někdo, i když je těhotnej, tak normálně menstruuje :-)) No, uvidíme zítra. Mimochodem, Kristo, kdybych věděla předem, že to bude určitě holčička, tak si klidně ještě dva tři měsíce počkám :-)))) Jo, Julko, nebylo to zpoždění 3 týdny, ale MS 3 týdny po té předchozí :-(((

Dneska jsem koupila poslední vánoční dárek a ještě v úterý čekáme balíček na poště a je to všechno, jsem ráda, nesnáším kupovat něco narychlo den před vánoci jen abych to měla do počtu :-)) Mám upečený 3 druhy, už to začíná odsejpat :-))

Mako, moc na tebe myslíme! Ráno tu chci vidět zprávu, že je Mates na světě :-))

Koukali jste na Superstar? Čekám na vyhlášení, páč jsem poslala hlas Spilkovi :-))

tak pá
Hajdula, dneska ne uřvaná, ale zmatená :-))

 
Gabule
Závislačka 3277 příspěvků 18.12.06 00:36

Hani,já byla těhotná a myslela jsem že přišla normální tetka a když bylo za 2 dny po všem tak jsem udělala test a byly tam  // Takže nevěš hlavu,pak jsem špinila ještě další 3 měsíce-povzbuzení pro Liduš :))

Dítě si odebrala babička.Byli jsme za ní  v práci,dělá ve Scontu-kupovali jsme nějaké věci a ona že prý máme malého večer dovézt,že má zítra volno a že si ho s dědou a švagrovou užijí.Tak jsem ho v 19 dovezla a v tu ránu zapomněl na maminku,takže paráda bez breku.Je prostě ve svém živlu a mami mu řekla že příjde ráno :))

Teď se musím věnovat ta´tkovi,významně tu po mně pomrkává :-D

Dobrooou,Gabka

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15089 příspěvků 18.12.06 07:37

ahoj v dalším pracovním týdnu a tentokrát předvánočním (hurááááááá !! )  

děkuj za pochvalu deníčku, myslím,že je to aktuální téma a hlavně deníček měl být jako POVZBUZENÍ a něco málo rad …  

Kristo- vůbec na tobě ty kila navíc nejsou vidět, tak nedělej Zagorku :-))))))) a s jídlem Zuzanky, asi to období přetrpět. trapná otázka,ale i pečivo nechce ?    btw. včera snědl š. svoji první mandarinku.on totiž bojkotuje veškeré ovoce a zeleninu    to mi připomíná… SKROLAN - jak jste na tom s AE ?? my ted velké zhoršení, hnusné fleky se vrací,ale naštěstí jej asi nesvědí.  asi uplně omezemím vše s čokoškou.. ale jak ž e ???? :-(((    jdu dát snídani a zkouknout Ztracené a pak jedeme do hudebky.    SS vyhrál Zbyňda- super !!!! ze začátku jsem Spilku neměla vůůůůbec ráda, ale pak mne dostaly ty jeho krásné oči. ale Zbynda je Zbynda !!!    Irias    

 
Dana26
Echt Kelišová 9075 příspěvků 18.12.06 08:22

Dobré ráno,u nás se spí a to máme jit do školky.ZAs budu budit a pujdem na devět:-((

TAky jsem fandila Spilkovi.Mé rockerské srdce plesalo a včera svým Chci za v tobě spát mně dostal.To byla pecka.Ale Drda taky není špatnej.

Včera byla večerka v jedenact.Že by se Vojta lepšil?

krásný den

Dana

 
Olda
Kecalka 356 příspěvků 18.12.06 10:39

Irčo dík za povzbuzující deníček :))) nemám doma hloupého trucovitého vzdorovitého tyrana, ale úplně obyčejné batole :)  

Kristo, písni mi prosím, jak jsi na tom s truhlářem, já už soptím.  

Já chci vánoce, hned teď okamžitě.  

pa po ránu rozezlená Olda.
P.S. to dělá ten PMS, jinak su hodná fine baba, vid Iri

 
Dana26
Echt Kelišová 9075 příspěvků 18.12.06 10:42

tak ja bych zase vanoce klidně zrušila.

Oldo,vy ještě nemate dodělanou truhlařinu?Hoď se do klidu a mysli na to,že v neděli už ti bude svitit stromeček:-))

 
Lliduska
Závislačka 3845 příspěvků 18.12.06 11:59

Ahojky…  

Irčo díky za deníček…moc hezky vkládaný komentáře do textu.....a třeba si něco i zapamatuju…„TO UŽ STAČILO“.....tak tahle věta se u nás většinou musí opakovat......ted díky tobě už vím že nesmí!!!!!…  

MAko......co mi to děláš.....dávala jsi mi takovou naději že se mi preeklampsie nebude v dalším těhu opakovat a ted tohle?????…Tatínka s Michalem zdravíme a přejeme at to sami bez mamky zvládáte na jedničku.....a domluvte Matýnovi at už jde ven…a mamka je brzo fit…  

Hajdulo teda ty napínáš.....pa­matuješ?? mě ty 2 čárky taky napínaly.....:o)))­......Gabča ti dala zase naději a mě taky…:o))))..­...držím pěsti…  

Moje špinění je od včera zase pryč…ale bojím bojím že se to vrátí…zatím to nijak řešit nebudu.....a HLAVNĚ…už se s ničím nebudu tahat…v sobotu se Richard naštval, že domluvil známýho s autem a zajely sme do globusu na mega nákup, takže já už ted budu nosit z obchodu jen chleba a rohlíky…:o))))…mi­luju svýho partnera…:o))))…já bych se asi nikoho neprosila a dál tahala těžký nákupy z Tišnova…ještě že příští měsíc konečně kupujeme to auto…!!!!!!  

Ríša zatím už žádnej novej úraz nemá…takže v pohodě......  

a Oldo na Vánoce sem se začala taky těšit......prckovi sme nakoupily park centrum na angličáky, super vláčkodráhu…byla drahá jak prase ale vyřádíme se na ní celá rodinka.....batůžek krtečka sem nesplašila, ale tak sem koupila tygra v akci s botičkama…taky tygříci.....a další a další drobný hračky…mi sme si koupily jen povlečení „hvězdná obloha“ a sme spokojení…no ještě v pátek sem měla z vánoc hrozný depky a ted.....at už je neděle…vlastně i sobota…to má R. narozky…  

Kristy skoč si klíďo do mekáče…ze začátku sem se chtěla taky řešit s tím co budu a nebudu jíst, ale prdím na to…zrovna se láduju vlašákem…ten mi nesmrdí…mnam.­....tak brou chuť na meka.....pak se to někdy shodí dolů ne???.....jo a Ríša mi jí ovoce jen když to jím já, krteček, slon, pes…a pak si teprve vezme kousek jablíčka i on, a musí to bejt před hlavním jídlem aby měl hlad…zkus to taky…:o))))…jo a čokoláda…tu mi ted jí ve velkým až mi je to proti srsti…ted je táta v práci tak nic nedám, ale jak příjde domů…to je furt…co mu to odpíráš, vždyt sou vánoce, jen at si dá…a ládujou se spolu…grrrr…ale hned po vánocích budu zase tvrdá.....  

Iri to je mi líto že se Štěpulkovi zhoršilo AE…snad se toho někdy zbavíte.....moc vám to přeju…  

Julie asi už jsi u Iv-ky co…tak si to spolu užíjte.....táta vám přijede tuším ve středu co......jo a chtěla sem se zeptat…teda jestli nechceš, neodpovídej…ty jsi někdy potratila??? z tvýho komentáře co byl směrovanej mě to tak vyplynulo......  

Sandro, tak skvělí že ste si to s manžou nakonec vyříkaly a už zase svítí sluníčko…hlavně ten spánek bodnul co…já ted chodím se slepicema a to že Super star vyhrál Zbynda sem se dozvěděla až dneska ráno…  

mmch fandila sem Spilkovi…pro mě je superstar on..Zbynda je moc mrtvolnej jak jednou řekl Klezla…  

jinak předvánoční úklid je u nás jakž takž v rámci mých možností ukončen a ted už se jen budu válet a odpočívat aby se u mě Bohouškovi líbilo a zůstal s náma…:o)))  

pááá L+R+B 6tt

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15089 příspěvků 18.12.06 13:10

ano Oldo, ty moje pražando :-))))))))))))))))))) máš ale pamatováka !! i.

 
solcka
Kecalka 243 příspěvků 18.12.06 13:24

Ahoj baby,  

Irias: skvělý deníček. Asi je to opravdu všechno normální, ale kdo to má vydržet. Ondra si teď oblíbil slovo moje. Už jsem na to alergická. Cokoliv mu řeknu, tak odpoví ne,takže v tomhle s autorkou nesouhlasím, zatím se z něho žádný andílek nestává a pomalu začínám pochybovat, jestli se vůbec někdy stane. No jo vydržať, určitě se to zlepší.  

Lídu: nic nedělej a pořádně odpočívej. Bohouškovi bude u vás určitě fajn.  

Hajdulo: nestresuj, určitě se to brzy povede. Nesmíš se na to tak upínat, psychika je sviňa. Pokus se tomu nechat volný průběh.  

Vánoce: už se moc těším, mám je moc ráda. Letos jsme k nám pozvali naši rodinu, takže u nás bude 7 dospělých a Ondra. Trochu z toho začínám mít strach, jestli to všechno ukočírujem. Snad to všechno proběhne v pohodě. Dárky už mám nakoupený a zabalený. Dokonce jsem něco málo upekla.

Dneska mám den blbec. Chtěla jsem zajít zítra do práce, abych popřála k vánocům a hlavně poděkovala za přání k narozeninám (které jsem měla v červenci, nebyla jsme schopná tam dojet). Hned ráno jsme začala péct žloutkové řezy, nechala jsem je vychladnout a mazala jsem s Ondrou ven, že je dodělám odpoledne. Teď je nemůžu sundat z plechu, takže milé placky poletí do koše.  Do práce asi ani nepůjdu, ale mám černé svědomí, že bych se tam měla ukázat.
Přes víkend jsme na netu našli v bazaru auto za celkem slušnou cenu. O víkendu měli zavřeno, tak tam manžel dneska volal, jestli je ještě volné. Než se stihl dovolat, tak ho akorát prodali. Prostě dneska máme smůlu.  

Dneska už nic nedělám, abych zas něco nezvrtla. Jdu si dát kávičku a nohy hore, dokud O. spí.  

Petra    

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15089 příspěvků 18.12.06 14:01

   Peťo, ty mi něco povídej,jak nevaříš, nepečeš :-(((((((   seš dobrá, i když to poletí možná do koše.  to já už mám týden koupené hotov é linecké těsto !!! :-)))  a do práce fakt zajdi, taky tam asi zajedu :-))))    i.  

 
pavča1
Kecalka 300 příspěvků 18.12.06 15:31

Ahojda,

Irias - deníček je super, jsem ráda, že v tom nejsem sama :-), hlas zvyšuju často, opakuju se neustále, ale zvířátka už umíme asi všechny, tak aspoň jedno pozitivum :-)))

Mako - ať už to máš co nejdříve za sebou, držíme taky všechny pěsti

Liduško - tak snad už se to špinění nevrátí, šetři se, odpočívej a žádný těžký nákupy !! myslím na tebe

Hajdulo - díky za tip na dovču, Thajsko zní nádherně, hned to manžovi navrhnu, on by rád do Turecka, no jsem zvědavá, co nakonec vymyslíme......

Musím končit, přijela mi návštěva.

Mějte se a hezký zbytek dne
Pavlína

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 18.12.06 17:46

ahojky holky,

ani jsem přes den neměla čas za vámi zajít, když Ondráš spal, balila jsem dárky. Původně mi měly přijet na celý den na návštěvu 2 kámošky s prckama, ale včera večer to odpískaly, jeden prcek má střevní chřipku a druhý velkou rýmu, tak prý až v lednu :-((, a to se prosím domlouváme už od července :-((

Začínám mít dojem, že si Ondráš myslí, že stejně jako u babičky chodí krmit každý den slepice, že v Praze musí každý den jít nakrmit kačeny do Stromovky. Pořád se toho dožaduje. Dneska došel tak daleko, že otevřel skříň s pečivem, zjistil, že tam pro kačeny nic není, takže když jsme šli ven, táhnul mě nejdřív do pekárny pro rohlíky a pak ke kačenám. Takže my asi budeme kupovat denodenně čerstvé pečivo pro kačeny :-)), protože doma moc bílé pečivo nejíme a tmavé většinou nezbyde :-)). Taky, když si Ondráš bere čepici, si jí já musím vzít též. Dále trvá na tom, že když jdeme za kačenama a od nich, musíme nahoře ve Stromovce počkat, až pojede vláček - který tam projíždí jednou za půl hodiny, takže kolikrát čekáme dost dlouho :-(((

Gabi, díky moc za útěchu. Dneska mám čisto a podbřišek před chvílí zase začal pobolívat, fakt už si začínám dělat naděje… a pak budu určitě zklamaná :-(( Jestli se nic nerozjede, zkusím testík asi v neděli. Kdyby náhodou, ať mám překvápko pod stromek :-))))

Irias, Ondráš mandarinky pořád nechtěl, začal je jíst až před týdnem, ale za to ve velkém. Denně sní minimálně 3. Ovoce jí v pohodě, nejvíc miluje banány, ale zeleninu v syrovém stavu ani omylem. Vařenou v pohodě. Taky se trochu bojím, že to nebude chtít jíst, můj manža totiž vůbec nejí žádné ovoce ani zeleninu!
Ad SuperStar, ztotožňuji se s názorem Lídy, Drda byl na mě moc mrtvolnej a takovej moc slaďoch, to já nemusím. Zpíval ale hezky, to jo. Ale Spilka je super :-))

Pavčo, jestli máte jet na tu dovolenou teď v zimě, tak v Turecku byste se moc nevykoupali. Maximálně Egypt, a to taky spíš zjara-březen, duben. Touto dobou jsou nejlepší Emiráty (ale ty spíš na hodně levné nákupy) a hlavně to Thajsko. Škoda, že nebydlíš blíž, mám odtamtud spoustu fotek, mohla jsem tě namlsat :-)) Nejlepší jsou ostrovy Krabi a Phi Phi, ale ten byl hodně zničený při tsunami. Jé, jsem se rozvášnila, promiň za tu přednášku :-)) Já bych jela okamžitě :-)

Jsem už pěkně dlouhá, tak se loučím

pa Hajdula

 
Dana26
Echt Kelišová 9075 příspěvků 18.12.06 18:42

Hoky,v minulem den ičku je vzkat od Manžela MAky.
MATĚJ JE NA SVĚTĚ.

Mako,gratulujeme:-))))) a ať jsi brzo fit:-)))

 
Dana26
Echt Kelišová 9075 příspěvků 18.12.06 18:45

Snad se nebude Maka zlobit,když to zkopiruju sem
Ahojky maminy,
dneska, 12:50 se narodil Matěj. Váží 3650g, měří 51 cm a dal mamině pěkně zabrat. Šel vyvolávačkou, máma se docela nadřela a je dole pěkně potrhaná a sešitá.
Moc Vás zdraví, máte jí držet palce, ať se to rychle hojí.
Matěj je v poho, jen po tom čím prošel má trošku šišatou kebuli - vypadá jak marťánek :-D Ale jinak je to správnej zamračenej chlap :-)
Já si jdu dát panáčka, než mi bábi přivalí Michala.
P.S. Nohu jí asi spravili, když s ní hejbali na sále při šití (byla v totálce). Prostě se probudila z narkózy a noha byla o.k. Tak jsem jí na to šoupnul ortézu a snad to bude dobrý.
Z Kuřima
dvojnásobný taťka
 Marek

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 18.12.06 18:51

Mako, hrozně moc moc gratulujeme, hodně zdravíčka vám oběma, teda všem čtyřem :-)) Hlavně, že už to máš za sebou, i když sis teda užila! Ještě nohu do toho :-((, ale na vánoce budete určitě doma, což je skvělý!!! Pochvalu má i taťka za zpravodajství, ten můj by se na to vybod :-)))

Tak držíme palce!

Hajdula

 
Gabule
Závislačka 3277 příspěvků 18.12.06 18:59

Krásná zprávička v dnešní,pro mně smutný den!!!Mako moc gratuluji,brzy se dej do kupy a pošli brzy foto!!!
V deníčku PSTM kde taky píšu se taky dneska ráno narodilo mimčo-Jonášek!!Byla to rychlovka!!!
A to smutné je že na rodině kde píšu do únorňat umírá jedna únorová holčička,otok mozku,je  v komatu,a mají ji odpojit z přístrojů,tak jsem to ořvala :-((
Písnu později a snad zvesela,omlouvám se že jsem to tu musela vyblít ale je mi z toho těžko!!
Papa gabka

 
Klaris
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 18.12.06 19:04

Mako uuuuf tak koukám, že to byl zase mazec a bez šití se to neobešlo ani teď i když v jiných partiích..Ale hlavní je to že to máte za sebou a Mates je teda pěknej kus chlapa!!Tak mu přejem ať pěkně roste a je ještě větší kus a tobě držíme všechny palce a pěsti, co jich máme ať seš brzo fit! A dvojnásobnému taťkovi děkujem za zpravodajství a ať to s Michalem taky v pohodě zvládnete!!  

Klaris 37tt  

takže teď už jsem na řadě já..

 
skrolan
Extra třída :D 12146 příspěvků 18.12.06 20:10

Makooooo - to je nadhera. Hoooodne, hodne zdravicka prdolkovi a taky obema chlapum doma a hlavne mamine. At to sesiti moc neboli, noha at je uz porad jen O.K, a mamina vysmata od ucha k uchu. Jasny?
Chvala tatinkovi za brzke zpravy.
Marku - priiima taťka!!!!!!! A k tomu dvojnasobnej. Nadhera.  

Ale ze jsme dobre carodejky, co? Vsechny jsme ti rikaly, ze na Vanoce mas prdolu doma. Neco z nas bude. hihihi  

Hani - netrpelive cekam na zpravy od tebe. A drzim palecky, opravdu by to byl ten nej darecek pod stromecek, co? Tak dej vedet, ale do nedele to asi nevydrziiiiiiiiiim.  

Lidu - pochvala za obr komentar. Jsi spisovatelka.
Vice vsak zitra - to odjizdi bábí, jdu zase klabosit.  

papa
Eva    

 
Mava
Generální žvanilka 24687 příspěvků 18.12.06 20:13

Ahoj,

 

tak nejdřív obr gratulce pro Maku. Tak to máš holka za sebou, tolik jsi se toho bála a vážně ti to dalo zabrat. Tak ať se rány rychle hojí a hlavička na bolest zapomíná. Matýskovi nej a nej do životo.
Hajdulo ať se tam v neděli ty dvě čárky ukážou, držím pěsti. Hlavně na to pořád nemysli, já vím, lehce se to řekne …
No a teď se konečně omluvím za ten můj výpadek tady. Tak nejdřív jsem nestíhala. Minulý týden jsme se dali s maminou do pečení, večer se mi nějak nechtělo číst ani psát. A víkend jsme trávili u tchánovců. Takže až dnes jsem se sem dostala.
Irias deníček je fajn, jsem ráda, že na to nejsem sama. A tu větu A TO STAČÍ si určitě zapamatuji. Chtěla jsem se zeptat, jak moc jí Štěpula čokoládu. Lib. má teď denně jednu z adventního kalendáře a občas něco uzobne od nás. No a mojí skoro švagrové se to nezdá. Tak nevím, dělám něco blbě, když mu jí dávám. Lib. teda AE nemá, spíš se ptám jen tak, jak je to stou zdravou stravou u dětí.
Vánoce už mám jakž tak v kopě. Ještě chci vyčistit trochu sedačku. Ale to udělám až tak ve čtvrtek večer, aby do rána uschla. Dárky jsou skoro zabalený, cukrový zítra dodělám.
V neděli jsme se byli podívat na Krýzovi jesličky. Malej byl nadšenej, když to skončilo a zhasli tak jako jediné dítě řval, že NÉNÍ. Kupili jsme mu domů papírový betlém, tak mu to musí stačit.
Jé já se dneska nějak rozepsla. Tak pa vše, snad se ještě do neděle ukážu.
Marťa +Liborek  

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 18.12.06 20:17

Ahojky,
Mako, obrovka gratulace!!!  To budete na Stedry vecer uz vsichni doma :-)  

Gabule, to je sila :-( Z ceho ma dvoulete dite otok na mozku? Chudatko…  

Hajdulo, tak ja ti budu stradat nejake zbytky peciva :-) Drzime palce, at se // brzy ukazou…  

Prihodila jsem vam nasi nejnovejsi fotku do galerky …  

Mata

 
Gabule
Závislačka 3277 příspěvků 18.12.06 20:43

Mato,píše kamarádka té maminky,zkopčím to sem: ani pořádně nevím, jak se to Milence stalo, četla jsem zpětně, že začátkem listopadu byla hospitalizovaná kvůli zjevným bolestem hlavičky, ale všechna vyšetření byla v pořádku, neurolog neshledal žádný problém, takže byly propuštěny domů. „Záchvaty“ doma ale trvaly, kdy se Milenka motala, narážela do nábytku a špatně chodila, doktorka řekla že na ten přístroj, který to zjišťuje, má plno na týden předem a vzít je nemůže, takže Mili se sebrala a jela s ní přímo do okresní (tuším plzeňské) nemocnice na neurologii, tam zůstaly, moc si tam s ní nevěděli rady, chvíli se to lepšilo, chvíli horšilo. Když uznali, že neví, jak jí pomoct, převezli ji do Motola. Tam se to zdramatizovalo. Nechápu, že tomu doktoři nemohli zabránit!

Hrůza :((((

 
Borufka
Kelišová 5357 příspěvků 18.12.06 20:45

Ahojky,

Mako oobr gratulace, to šlo tedy rychle. Vidíš a máš to za sebou, ani to nebolelo..:-)) Ať se brzo zahojíš a jste oba v pořádku doma. Tatínkovi pochvala za rychlé info a doma to dobře zvládněte, vím jak to šlo u nás…

Hajdulo nenapínej, neděle je ještě daleko, to přece nevydržíš… Skoč zítra do lékárny a ve středu písni jak jsi na tom. A Danovi to kidně můžeš pak schovat až pod stromeček :-)

Dneska jsme byli na kyčlích, opět tužší a cvičit, ať žije prevence. Adam v poho a Erik měl hysterák když viděl jak mu to tam skenuje, nemohla jsem ho vůbec utišit. Teď jsme začali používat ty a já, nevím jak mu vysvětlit že když mluví o sobě tak má říkat já a ne ty. Ptám se třeba kdo to tu rozlil a on „ty“ a myslím tím já, no sranda :-))

A hrůza jak rostou, dneska jsem neměla ráno čisté tričko pro Adama tak jsem vzala jedno menší od Erika které neměl od jara na sobě a Adam má jen mírně ohrnutý rukáv jinak mu to je… pleny Adam 4 a Erik 5…za chvíli to bude knedlíky Erik 5 a Adam 4 :-)))

Ještě jsem něco chtěla ale teď nevím tak se loučím, jdu spát
Borůfka

 
Borufka
Kelišová 5357 příspěvků 18.12.06 21:05

Už jsem si vzpomněla, chci jít ve čtvrtek s klukama na ty betlémy na Hrad, spíš dopoledne, tak jestli se tam nechcete pražandy ještě naposled před Vánocema srazit. Nechám auto asi dole a uděláme ještě prochajdu přes Karlův most jak vyjde čas. Nepřipojíte se někdo??

Borůfka

 
Gabule
Závislačka 3277 příspěvků 18.12.06 22:17

Tak holčička v 11,30 zemřela-byla odpojena od přístrojů :((( Ach joo!

 
ivous
Ukecaná baba ;) 1934 příspěvků 18.12.06 22:19

Ahoj baby,
píšu po děsný době, já vím, ani si už nebudu sypat popel na hlavu. Chtěla jsem vám ale všem popřát krásný vánoce, a tak aspoň napíšu jak se máme. Eliška je až na občasné rýmy zdravá (rychle ťukám do dřeva) a prostě „úžasná“ jako všichni naši mrňousci. Děsně mele a občas z ní vypadávají skvě­lý hlášky , takže se bavím.
Dvě nejlepší:
Jednou odpoledne dlouho spala, takže jsem se vydala jí vzbudit. Roztáhla jsem závěsy, pohladila jí po zádech a Eliška se jen tak převalila a prohlásila " Tabísi spinkají, krteček spinká, Elinka taky spinká" zavřela oči a  dala najevo ať neprudím (o Teletubies a krtkovi tvrdím, že spí vždycky když jí potřebuju dostat do postele).
Hláška číslo dvě:
Učila jsem Elišku, že kometa je hvězda s dlouhým ocáskem. No a jdeme takhle večer zpátky domů, míjíme zrovna tlupu lidí a Eliška uviděla v jednom okně rozsvícenou kometu. A tak jí říkám " Hele Eli kometa" načež ona odpověděla svým „tichým“ hláskem " Ocásek má, klásnej ,dlouhej. Taky doma máme" Myslela samozřejmě že máme doma tu kometu, ale samozřejmě už to nedořekla, takže sousedi byli mrtví smíchy a Petr má teď skvělý renomé.
Jinak add některý témata který tu proběhly. Nočník u nás taky nehrozí. Přiznám že jsem líná, takže čekám až příjde po kolenou a pěkně poprosí, jestli by nemohla na záchod :-))). Jídlo se zlepšilo, ale většinou jí krmím já, protože s ním dělá děsný kraviny, a kdo to má pak uklízet, takže opět „špatná matka“ :-)). ˇJede teď ve velkým čokoládovýho Lipánka, šlehne si minimálně jednoho denně, miluje omáčky s knedlíkem, ale jí i špenát atd. Ovoce si vždycky nějaký oblíbí ,jí ho 14 dní a pak přejde na něco jinýho. Momentálně taky vedou mandarinky. No a na noc samozřejmě taky navlíkáme jak na lyže.
Na domečku už máme hotovou střechu a momentálně vybíráme kuchyně a podlahy a …Bohužel moje drahá polovička nepatří mezi ty chlapy, kterým je zařizování více méně ukradený, takže věčně bojujem. Dva je fakt blbý číslo na rozhodování. Občas mám depky i jinýho druhu, neboť mám doma workoholika, bordeláře a začíná mi to vadit. To pak vždycky zavolám Borůfce, zkonstatujeme že všichni chlapy jsou stejný a je mi o něco líp.
Jěště pár osobních:
Mako moc gratuluju ať jsi brzy po všech stránkách zahojená.
Taky velká gratulace všem budoucím maminám iv-ko, Lído, Hajdule?, nezapomněla jsem na nikoho ?
Vítám nové přírůstky Pavlu a Indi
a vás všechny ostatní mooooooc zdravím a přeju krásné vánoce a do novýho roku zdravý děti a hodný chlapy  (no to jsem teda „spisovatel-romantik“,  musím říct, že se stoupající slovní zásobou Elišky plynule klesá ta moje, tak se omlouvám).
Mějte se
Iva a Eliška

 
ivous
Ukecaná baba ;) 1934 příspěvků 18.12.06 22:23

Gabule teď jsem si přečetla tu tvoji zpávu, to je strašný.

 
Dana26
Echt Kelišová 9075 příspěvků 18.12.06 22:42

ha,návrat ztracené dcery.
Ivous ozvi se častěji:-))))

d

 
Borufka
Kelišová 5357 příspěvků 19.12.06 08:20

Ahoj,

jen v rychlosti, sraz je domluvený na čtvrtek dopoledne mezi 9-9:30 na Hradě, nějak se tam dovoláme jak kdo přijde.

Borůfka

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19467 příspěvků 19.12.06 09:22

Ahojky,

vůbec nestíhám, a to ještě víc než obvykle, včera jsem celý den strávila na jednání (od 9,30 do 17,30 s půlhodinou na oběd) 8-O a práce jsem dostala naloženo dos tředy jak na dva týdny :-/ ale napsat vám musim.

Předně Mako GRATULACEEEEE!!!!! A díky šťastnému dvojnásobnému tatínkovi za spravodajství :-) Ať se ti to Mako dobře hojí a v neděli jste všichni pohromadě u stromečku.

Hajdulo - držim pěsti ať jsou // a těm co už jsoiu těhu, ať je jen dobře a fajn a užívají si vánoční přípravy v klídku a pohodě.

Gabule - s tou holčičkou … nemám slov, jen pár slziček jsem uronila … je mi z toho smutno

Julie - básnička asi nebude, o takových náladách se nedá psát, to bych tak možná ten papír jen roztrhala :-))))

Indi - našla jsi tabulku?

Jo a kdo chce, můžu mu tabulku poslat mailem.

Dani - tak jak je doma? a co Vojtík, jak spí?

Ivousi - děkujeme z akrátkou návštěvu :-) a doufám, že se zase brzo objevíš.

Borůfko, zítra dorazíme, tak se snad někde sejdem. nemáte bližší místo určení? Hrad je docela velký :-)

no a určitě jsem ještě něco chtěla, ale už nevim a hlavně musim končit :-/ asi mě brzo odvezou do bohnic
Pa Sandra

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19467 příspěvků 19.12.06 10:00

Jasně, že nedorazíme zítra, ale ve čtvrtek :-) a omlouvám se za překlepy S.

 
Krista
Závislačka 4068 příspěvků 19.12.06 11:31

Ahoj ženy,
tak jsem se zaradovala i zasmutnila, jak to tady čtu…  

Mako, super veliká gratulace k Matýskovi, hlavně, ať se dobře a snadno zahojíš!  

Té holčičky je mi moc líto, je to děsné, jak se taková věc může vůbec stát??? Člověk si musí všechno u doktora vydupat a ani to nepomůže, ach jo.  

IVous, tedy Eliška je šikovná, takhle krásně mluvit! U nás jsou stále více méně jednotlivá slova, sem tam „věta“ typu DUDU tam a apod.  

Včera jsem byla u doktora, podle něj vše ok. Jen pro ilustraci, jaká je s ním komunikace. Dělal UTZ, neříkal nic. Vidím na obrazovce,že měří hlavu…tak se ptám, pro zajímavost, kolik ta hlava měří. Odpověď  byla: Dost. Ptám se znovu: kolik dost? Odpověď : Ničeho se nebojte, odpovídá to tomu 29.týdnu. Ptám se naposled: KOLIK CENTIMETRŮ? Konečně jsem se dočkala: 7,5. Asi působím jako nesvéprávný debilek.  No, u toho pána už mě uvidí pouze párkrát, pak jdu do Podolí a po porodu začnu chodit jinam.  

Musím jít na ten glukozový test, to se fakt těším, půjdu zítra, ať to mám z krku.  

Přemýšlím, že bych ve čt zkusila taky dorazit, ale zdá se mi to dosti náročné, Hrad je na kopci, cestování tramvají mě děsí, no, zkusím vymyslet schůdnou trasu, jsem holt lemra.  

Co se týče vánočních příprav, všechny, co dělají úklid upřímně obdivuji. U nás se to odbylo tím, co je pro vás normální úklid, tzn. vysát, vytřít, umýt záchody  a koupelnu. Už to bylo dost potřeba. Jo, vlastně jsme utřeli police pod kytkama a uklidili na zahrádce.   Upekla jsem vánočku, jen malou, protože to jím u nás jen já. Docela se to povedlo, trochu mi sjela a taky jsem jí málo osolila, ale jinak výborná.  

Dárek bych ještě potřebovala jeden koupit, ale musím na to mít klid, s malou se to prostě nedá a večer už jsem úplně mrtvá, představa, že pojedu autem a pak se budu někde boxovat v davu…asi mi nic jiného nezbyde.  

Mavo, co se týče čokolády, Zuzanka má každý den 3 čokoládky z kalendáře a někdy i nějaký kousek navíc. Ovšem mě si neber moc jako měřítko.  

Iri, přeju, ať se ten AE zase spraví.   

Je dobré si zde postěžovat , vždycky se to pak hned spraví- předevčírem snědla kus rohlíku s máslem a včera spoustu hrachu v polévce.  

Tak já jdu vařit oběd, pa
Kristýna a spol              

 
Lliduska
Závislačka 3845 příspěvků 19.12.06 11:42

Ahojky  

takže předně tu nejhezčí novinku......Mako, Marku a Michale, mooooc gratulujeme k přírůstku do rodinky, a Matějovi pusinku na protáhlý čelíčko a hodně zdravíčka, štěstíčka, lásky a hodný rodiče a bráchu......  

Hajdulo to snad nemyslíš vážně že nás budeš napínat až do neděle ne???   přeju ti at to nevydržíš a testuješ co nejdřív…to su mrcha co.....:o)))…no stejně tam ty 2 čáry budou.......začínám tomu věřit.....:o)))…  

Gabule to je moc smutný, nic víc k tomu nenapíšu…:o(((  

Mavo já si říkala že nepíšeš kůli vánočnímu shonu…kolik ste s mamkou napekly druhů???…  

Evi a tobě pochvala za to že píšeš komentáře i přes to že máš doma babi…:o)))  

Sandři hlavně všechnu tu práci zvládni s klidem.....nj, před vánocema je všude plno práce…náš táta nám ted jezdí 3 dny v týdnu domů až po deváté hodině…ještě že už tomu bude konec…  

Ivousy tak už víme co máte doma…je to „dlouhý“ a „krásný“.....­.:o)))) to mě fakt pobavilo…pozdravuj Elišku a piš častěji......jo a přeju pohodový zařizování domečku.....  

jinak u nás žádný katastrofy, ani úrazy, takže pohoda jazz.....jen aby to tak vydrželo…  

Klaris kdy že to máš termín??? někdy v lednu ne???......teda to tak hrozně uteklo…měly bysme začít dělat tipy kdy že to příjde…:o))))  

nic je čas udělat hají…tak  

pááá L+R+B 6tt

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15089 příspěvků 19.12.06 12:41

   ahojte,    původně jsem vůb ec nechtěla psát, neb je u mne- nás DEN BLBEC a t o od rána a je terpve poledne. nechce se mi to ani rozepisovat, jak jsem nasr… a to má manža dovču, takže zkažený den dvakrát :-(((((((((((((((((((((    ale musím se přece ozvat a POGRATULOVAT MARKÉTĚ K VÝKONU A POPŘÁT HOOOOOODNĚ ZDRAVÍ  !!!!!    Mavo- čokošku dávám opravdu vyjímečně, měl snad jen dvě maličké.ale stejně se ten AE zhoršil a nevím čím to je. může to být i počasím    omlouvám se,ale víc optimismu ze mě nedostanete :-))      tak se mějte líp než já, irias

 
skrolan
Extra třída :D 12146 příspěvků 19.12.06 12:42

Ahoj holky.  

Tak jsem zase plně a zcela vaše. Bábí jsme dopoledne vyprovodili na vlacek, Kuba maval jak o zivot, hooodne pak jeste utapal venku, tak ted chrní jako dudek.  

Gabi - to je des. Ani jsem to nedocetla. Proste tohle nemuzu, jsem mekota silena.  

Marto -  cokoska - no ja nedavam. A z jakeho duvodu? Proste to nepotrebuje, tak ji nedavam. Kdyz ji jime my, reknu, ze to neni dobra mňamka pro Kubíčka a donesu mu jeho detskou susenku, nebo tycinky. No a jeden z duvodu je asi i AE - nechci ho zbytecne skadlit.  

Borufko: ja a ty jeste nepouzivame. Kubča rika porad: Kubík hačí, Kubík spinkat, maminka pomuze a tak. No a ja mu i tak odpovidam. Maminka rikala......., maminka obuje Kubickovi.........  

Ivo - no hnedka vecer se za plna svetla juknu, jestli mame doma taky " klásnej, dlouhej". hihihihi Dobryyyyy!  

Hani , tak co? Do kdy budeme jeste cekat? Ty chces byt za  hvezdu, co?   

Liduuu - jak je, tehule? Uzivas si to? Hlavne na sebe davej pozor.  

Indi, kde se holka flakas?  

Vanocni uklid - NERESIM !! Tento rok urcite ne. Ceka me to za dva mesice, tak to preci nebudu prehanet, no ne?    

Vsem dnes krasny den.  Prave jsem si vyfoukala hlavu, takze mam o 20 cm vic, hihihi, a padim za chvilku na „vecirek“ do prace.  

papa
Eva a Kubísek

 
skrolan
Extra třída :D 12146 příspěvků 19.12.06 12:43

Irias - AE je urco pocasim, venku je hnusne a my jsme taky „struhadloví“. Takze to bude zase dobre.
A co te tak naprdlo? Sem s tim, at se v tom neňahňáš!  

Eva

 
Indi
Zasloužilá kecalka 933 příspěvků 19.12.06 13:22

Ahojky holky,
nestíhám vůbec číst všechny komentáře je jich toooooliiikkkk!!!!  

Sandro, tabulku jsem našla, určitě doplním nějaké další věci, ale teď je takový jakýsi Vánoční shon, no hrůza..  

Mako, moc moc zdravíčka a štěstíčka tobě a mimi, úplně mi zase vběhly slzy do očí, nevím že dycky když si čtu narození mimi, tak mám takvé mravenčení po celým těle jaké to bylo nádherné jak se narodilo nám..A to šití, to mě mrzí, na to nejhůř vzpomínám, blééé šili mě třičtvrtě hodiny a co bylo potom, ne nepišu..... Konec  

Skrolan, jsem tu, ale když dočtu komentáře tak mě Mates nenechá napsat , nebo sa zrovna vzbudí, dneska jsem to jenom proletěla a ani vše nečetla abych mohla napsat… Koupila jsem si vánoční dárek, chůvičky a těď je testuju jak malý spí. Nic teda neslyším (to je fajn).. Máme jet asi na silvestra za známýma a bez nich by to nešlo, protože jedině kde ho můžu nechat spát, tak nahoře v patře a přesně vím že bych si to neužila a lítala co pět minut nahoru, jestli sa nevzbudil.
Dneska jsem si koupilazase těh.test a zase nic. A to na to nějak zas až moc nemyslím, ale říkala jsem si že už to přeci muselo vyjít, když máme nějak teď s manžou napilno. No zase nic, ach jo. Tak si aspoň možu dát trochu vaječného koňaku. Jak trochu - hoooddnněěěě… Úklid jsem měla už minulý týden, ale už není vidět. Na balkoně mám asi deset druhů cukroví a ještě musím udělat štafetky, už podruhé protože to můj muž úplně zbožňuje a nějak sa vytratily…
Zítra bych měla jet na Vsetín na dárek Matýskovi a manžovi, jinak všechny ostatní už máme které jsme koupili společně předevčírem, ale vůbec nevím co,…  

Holky užívejte vánoční nálady i když mě to letos vůbec nepříjde, žádnej sníh to je pech..  

Indi+M

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15089 příspěvků 19.12.06 17:34

   tak jsem se zklidnila. byla jsem si zacvičit a bylo to poprvé, co jsem se tak těšila do posilky. potřebovala jsem ten vztek někde vybít :-)) a pomohlo. ted jsem dobalila ván.dárky a tak mám ještě dobrý pocit :-))  

a ted tedy ty hnusy, co se staly :-(((  

  • budíček už v pět… to nepamatuju
  • jeli jsme do DP vyřídit tu průkazku na MHD zdarma. no milion lidí, naštěstí byla pro nás jedna přepážka a bohužel s důchodci. takže jedna hádka mne neminula. předbíhal jeden důchodce- hodně čilý !!! z lontu. tak jsem se ohradila, že informace jsou jinde  a kdákal na  mne i byl sprostý . ale co jsem čekala, NIKDO se ke mně nepřidal,  už jsem si zvykla, že lidi tak drží hubu a nechají se předbíhat :-((((
  • na vánočních trzích  jsme vůůůůbec nic nekoupili. nebyly tam vůbec žádné stánky s vánočními ozdoby, věnci apod. jen samé žrádlo a hadry .-((((((

   - ted to nejhorší. ve fotolabu mám od listopadu !!!! objednané tričko pro otce s fotkou štěpánka. bude to  pro něj nejdůležitější dárek. a dosud jej po DRUHÉ urgence NEMAJÍ a PRÝ TO ASI NESTIHNOU. absolutně nesolidní jednání, neumí řešit problém..... tak jsem se nedala a žádala doručení od nich do vánoc PPL. tak jsem zvědavá,shit, tak mne tam nasr… od nich mám už kalendáře a vše v poho. takže chystám jednu mega stížnost na nejvyšší místa. aspon pro ulevení   - pak  jsme promrzlí jeli domů, štěpán už protiva a doma stačil rozbít jednu misku na polévku ZE SADY :-(((    tož takový den blbec  u nás. a jasně, že vše odnesl manža :-(((  Irias    

 
skrolan
Extra třída :D 12146 příspěvků 19.12.06 20:18

Ahojky.  

Tak jsem zpatky z prac. vecirku. Po prvni pripitkove sklence sampana se mi desne tocila hlava a nohy jsem mela jako z olova. Nesmejte se, nekecam, moje telo proste absolutne nesnese alkohol. To je prča, co? Holky se mi smaly. Ale pak to vyprchalo a bylo fajn, tak jsme jedly a kecaly a drbaly. No parada.
Jsem ale deeesne unavena. Ale desne.  

Irias - den blbec. Manza - nekdo to odnest musi. A to triko by me tedy taky nastvalo. Hlavne, ze jste zdravi, vse ostatni se da resit, no ne? Teda az na to triko - at si te nepreji, viď? Drzim palecky.  

Klidnou noc  

Eva

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 19.12.06 21:59

ahojky,

tak jsem tady a rovnou hlásím (abyste mi nenabančily :-))…že… být za hvězdu bych ráda (Skrolan :-)), bohužel překvapení se nekoná. Na váš lehký nátlak (Lidu a ostatní :-)) jsem si dneska udělala test, bohužel byl negativní.

Irčo, aby sis nemyslela, že v tom jsi sama… v říjnu jsme přes net na Čáryfukovi objednali Ondráškovi hračky k vánocům přes 1200,– a říkali jsme si, jak je fajn, že jsme to objednali TOLIK dopředu! V podmínkách mají, že zboží odešlou do tří pracovních dnů, pokud ne, ozvou se. Po pěti týdnech, kdy se nic nedělo, jsem to mailem urgovala, nikdo se neozval! Naposledy jsem jim psala minulý týden a milostivě mi zavolali, že to nemají!!!! TAky to měl být hlavní dárek! TAkže jsme to narychlo objednali jinde a SNAD by to mělo zítra dorazit. Jsem velmi zvědavá!!

Gabi, to s tou holčičkou je hrozný. Pořád na to myslím, vůbec nevím, co bych dělala. Pro ty rodiče to je strašný.

Borůfko, na Hrad nejdu, na betlémech už jsme byli a Ondráše nijak zvlášť nezaujaly..

tak zdar
Hajdula

 
Gabule
Závislačka 3277 příspěvků 19.12.06 22:58

Ahojky,

včera jsem těch smutných zpráv byla tak plná že jsem se Vám zapomněla pochlubit…koupila jsemsi pravou podprdu Wonderbra…sleva z 900 na 200..no nekupte to :))Perfektně sedí(80 C),konečně mi prsa nevypadávají akorát jsou nezvykle nahoře :)) Jupíííí :)))

Ráno jdu makat tak se chystám do hajan a odpol.se pak chci mrknout do obchodu s dětskými autosedačkami-Štěpula už vyrostl ze sedačky 9-18kg..čouhá mu už hlava,takže se ji pokusím slušně prodat,je rok používaná,jako no­vá!!

Dnes jsme byli dopoledne u kamarádky,má 3,5 letou Emily a pupíka 25tt.Štěpula se vyblnul a byl tak unavený že po 13h.vytuhnul vedle mně na sedačcepři čtení knížky :))
Koukám na něj a on pomalu mrkal až oko zavřel,prásknul s sebou dozadu a byl tuhoň.Přenesla jsem ho do postýlky a chrněl 2hodiny.
Včera jsem ho zase na polední spánek nahnala do ložnice ať si lehne na naši postel.Jednou vylezl,šel si pro plyšáka a za chvíli jsem ho šla zkontrolovat a spal :)))
Jinak  perlička-začal mi říkat mamčo :))
Tak dobrou,papa Gabka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »