Jarňulky 2005 - Vzpomínka na školní léta

Rodičovství

Milé ženy, tohle je takový rychlý, nouzový deníček, tak od něj moc nečekejte... Mluvila jsem se sestrou, říkala, že u nich v hotelu bude konference, kde přednáší doc. Král. Docenta Krále znám z vysoké, vždycky mi nejvíc připomínal veselého koníka, ale to nebyl důvod, proč jsem jeho předmět navštěvovala celkem 5x...

I vzpomněla jsem bezděky na další význačné tváře, které jsem vídala před mnohými lety za katedrou.

Kupříkladu pan Neuman, důchodce na výpomoc při výuce chemie na ZŠ. Byl velký, hřmotný akulhal a do třídy vstupoval zá:,–(ně s hlasitým výkřikem: „Aaaaaa, tady vás mám, parchanti!" I nejzavilejší darebáci se postavili do pozoru u lavic. Tento pán měl vůbec spoustu zajímavých hlášek typu: „ Moc kecáš a málo píšeš domů." Nebo: „Zavři hubu, táhne mi na nohy." „Co je lepší voda nebo rum? Rum? Tak máš za jedna."

Dále je třeba vzpomenout paní Rathauskou, učitelku fyziky na ZŠ, která spíše než kantorku připomínala řeznici. Vyznačovala se tím, že házela po žácích, kteří nedávali pozor, tlustý svazek klíčů. Dlužno poznamenat, že mušku měla skvělou a nikdy nikoho nezabila.

Na gymplu se mezi ostatními blýsklprof.Hlobil, češtinář. Byl velmi oblíben pro své moderní metody výuky, například tzv.kyslík při písemce, to znamená, že se žáci mohli na 10 vteřin podívat do sešitů nebo knih.

Jeho následovník, prof.Hyspecký na Hlobila dosti žárlil a z nějakého důvodu si myslel, že ho žáci nemají rádi. Svůj žal utápěl v placatici, ze které chodil občas upíjel i během výuky. Spolužáci z předních lavic by mohli vyprávět o oparu, který se vznášel kolem.

Na vysoké byla také spousta zajímavých osobností. Za všechny vyberu doc.Grünwalda, stařečka nad hrobem, který co chvíli hodil nějaký vtip.
Můj oblíbený:
Zaměstnanec běží pozdě do práce, jde za šéfem s omluvou: „Nebudete mi to věřit, jedu na koni do práce a na náměstí Republiky mi chcípl, musel jsem pěšky a proto jdu pozdě." Šéf zavrtí hlavou, mávne nad tím rukou.
Přibíhá druhý zaměstnanec, opět s omluvou: „Nebudete mi věřit, jedu na koni do práce, na Náměstí Republiky mi chcípl, musel jsem pěšky a tak jdu pozdě." Šéf se podiví, začíná být naštvaný, ale nic neříká.
Přibíhá třetí zaměstnanec, rovnou k šéfovi. Šéf už zdáli křičí: „Hlavně mi netvrďte, že jste jel na koni a on vám chcípl na Náměstí Republiky!!!„
A zaměstnance:„Ale kdepak, jedu normálně tramvají a na Náměstí Republiky najednou dva mrtví koně na kolejích, tak jsem musel pěšky…“

Vzpomeňte taky na něco pěkného ze školních škamen!
Kristýna + Zuzanka + Tomášek

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek
 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19467 příspěvků 19.11.07 12:00

Ha první :-))))  

Krásný deníček, taky mám pár učitelů / profesorů, kteří stojí za vzpomínku … asi sem taky přihodim nějaký ten zážitek, ale teď nemůžu, tak až příště.
Páčko a krásné pondělí všem

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 19.11.07 12:14

Druhá :-))))) po velmi dlouhé době, ale jdu teprve dočíst starý deník a pak tento…

Hanka

 
Borufka
Kelišová 5357 příspěvků 19.11.07 12:30

Ahojky,

Kristo čtivý deníček, takové historky mám ráda :-) Taky pamatuju pár exotů vyberu např. učitele Pavláta na ZŠ který měl po operaci hlavy voperované titanové destičky na které vždycky poklepal a říkal „mě jen tak nezničíte“. Rád sestřeloval houpající se žáky gumyčkou od zavařovaček a taky měl velmi dobrou trefu :-) Na tělocviku střílel lenochům pod nohy, občas z toho byla pěkná jelita ale je opravdu nezapomenutelný.
Na střední to pak byl ředitel Kubista o kterém se tradovalo že si zve studentky do ředitelny a tam si to pod stolem sám dělá, nikdy jsem neviděla ale slyšela z mnoha zdrojů. V hodině se vzrušoval za katedrou naškrobenou kravatou.
Potom už snad jedině angličtinář Sayed (asi turek či co) který přišel do první hodiny a oznámil že nesnáží když někdo žvýká, chodí později než on a  studující ženy. Všichni výše jmenovaní to u něj budou mít hoooodně těžký :-) Nakonec jsem díky němu měla červený diplom protože mě u zkoušky podržel. Jooo to jsou vzpomínky, teď už pěkný :-)

Ivko pokojíček je krásnej, to jste si asi mákly. A co na to Lukin, líbí? A Ondrášek je už teda velkej, to je hrozný jak to letí. Lukáš je pořád stejnej jak naposledy, to ho Ondra brzo doroste :-)

Včera u nás bruslení neproběhlo protože oba kluci mají zase rýmu jak trám, Erik navíc kašle. Doma máme taky vlhko tak nevím, přidala jsem ještě další odpařovač na topení snad trochu pomůže.

Jdu nakrmit slepice, děti už jsou po jídle :-)

A nevolnosti se vrátili, navíc úporná bolest v zádech tak doufám že není žádný problém a jen jsem chytla plotýnky.
Ifčo kdy jdeš na gyndu?
Borůfka

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 19.11.07 12:35

ahoj,

tak jsem mezitím stačila ještě pověsit prádlo. Dneska asi vedu, od včerejšího odpoledne peru už 5.pračku a ještě mám připravené další 3, jen nevím, kam to budu věšet :-))

Sandro, už se taky těším na pečení, Ondru to baví. Kdykoli něco dělám v kuchyni, hned letí a pomáhá. O víkendu se chystám na perníkovou chaloupku. Budu ji dělat poprvé, tak snad to bude trochu na koukání :-) Kdyby jste měl někdo tip na dobré perníkové těsto, sem s ním…já jsem našla nějaké v časopise, tak nevím jaké bude.

Kristy, díky za deníček. Já měla super češtinářku na ZŠ, pořád na ni vzpomínám. Češtinu nás fakt naučila a super formou, jen mi vždycky šíleně vadilo, že mi říkala Hanýžko (dle knihy Hanýžka a Martínek) :-(
Na gymplu jsme měli zeměpisáře Kozla, který po nás házel křídou, když jsme ho neposlouchali a když nás zkoušel - kdo uměl, dostal za 1, kdo ne, dostal za 2. Nejhorší známku 3 dostali jen ti, kdo ho hodně štvali. A vždycky tvrdil, že je jednooký král mezi slepými a pak jsem ho viděla po 5.letech a chudák přišel o jedno oko…takže už je opravdu jednooký král…

Ivko, ten Ondrášek roste, to ani není možný. To už je kus chlapa. A koupelna super, skvělé barvičky.

My teď koupili Ondrášovi do pokoje nové závěsy, červenooranžové a jsou super, celý pokoj krásně rozsvítily.

Tak pište, pa
Hanka

 
skrolan
Extra třída :D 12146 příspěvků 19.11.07 12:40

Treti.  

Kristo - supeeeer.
Mam take par adeptu na oceneni „ucitel stoleti“.
Na zakladce byla nejvyraznejsi snad reditelka, ktera kracejic po skolnich chodbach delala siiilenej ramus se svazkem klicu, aby snad vsichni vedeli, ze jde a maji si dat bacha.
A taky uc. prirodopisu - radsi nebudu jmenovat - ta si dolovala v nosiku, po to tu korist sešmudlila a strilela do tridy - prvni rady byli jak pesaci u Vaterlo.  

Na pedagogicke jsme meli uzasnou pani prof. pedagogiky. Ta kazdou vetu zacinala slovy - Dievka mojaaaaaaa. Byly jsme tam uplny babinec, tak se nikdy seknout nemohla.  

Na ekonomicke stoji za zminku prof. slovenstiny, ktera pri mature holky kopala pod stolem do tehdy jeste bilych silonek, kdyz neco nevedely. Anebo nase prof. dejepisu, ktera kdyz si rano neuhla, tak petky litaly jak spinave pradlo, nebo nase nemcitarka Viktória, ktera nam rikala: vy telátka, vy sprostane, neduochodčatá a podobne.  

Joooo, joooo, byla to prdel nad mraky. hihihii  

Tak dalsi  

Eva

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15089 příspěvků 19.11.07 13:06

ahojte,    Kristo- supeeeeeeeeee­eeeeeeeeeeeeer deníček. takové čtivé téma ze života !!   

též přidám pár kantorů:    nejprve úplně můj nej nej  - měla jsem ráda literaturu a to  ještě podpořil náš češtinář z gympl. vůbec neušil gramatiku, jen nám celé hodiny vyprávěl- nejen o literatuře, ale také o Japonsku, které miloval a o fotografování.. za komančů dost odvážné !! byl velmi malého vzrůstu a nosil vždy  oblek a k tomu sandály tak 3-5 ČÍSEL VĚTŠÍ.  jeho sešity mám dosted schované a na nich napsané jeho oblíbené motto-ZACHOVEJ ŘÁD A ŘÁD ZACHOVÁ TEBE.   pochopila jsem jej až později a souhlasím !!!  dále moje oblíbené angiličtinářka- stará panna, bývalá baletka,ale vůbec se nechovala divně. anglinu jsem milovala i proto, že  byla její výuka zajímá a promítala nám diapozitivy z Velké Británie, kam jezdila.   její velké zážitky byly z ohromného množství výběru barev vln na pletení :-))))))))))))))))))))))))))))))  

a t ed něco odstrašujícího. našemu gymplu velel čili řediteloval velké zvíře z OV KSČ. byli jsme červení až hrůza, žádné  nástěnky s velikonocemi či vánocemi, to neexistovalo. a ted ten hnus- tohle odporné komunistické zvíře tam učí doted :-(((((((((((((((((((((((((((((((((((((     tolik z mého komunistického studia :-)    

včera jsme byli na dětském představení v divadle. štěpánek i jeho kamarád byli velmi velmi hodní a nadšeni pleskali. divadlo opravdu pěkné, jdeme zase !!    

zdravím všechny, Irias

 
Mava
Generální žvanilka 24691 příspěvků 19.11.07 13:10

Ahojky,   čtvrtá.
Kristo pěkný deníček, gratuluji. Byl už vážně potřeba. Na učitele ráda vzpomínám. Příjdemi, že ty nejpřísnější mám teď nejvíc ráda a nejvíc na ně  vzpomínám. Třeba uč. Adámek /chemie a výtvarná výchova/ byl z nás vždycky strašně nervózní. Odbíhal během hodiny na záchod a skoro pokaždé si přivřel košili do příklopce. Měli jsme z toho prču. Nebo při chemii kontroloval zda nemáme taháky. A holky museli zvedat i sukně, zda nemáme tahák pod silonkama :-))).  

Jdu dočíst starý deníček a mrknout na fotky.
Marťa+Liborek

 
Kris
Kecalka 355 příspěvků 19.11.07 13:11

Ahojky,

tak deníček úžasnej. Skvěle jsem se pobavila a hlavně si nádherně zavzpomínala. U mě se nějací zvláštní exotové nevystřídali. Tak snad jen vzpomenu prof. Čížkovou, která nás na střední měla na management a marketing a na právo. Byla (tedy stále je - pokud vím) skvělá ženská. Obdivovala jsem ji pro její přístup k nám studentům. Byla vstřícná a snažila se nám učivo vštípit nějakým srozumitelným způsobem. Fakt super.

Jo, teď jsem si vzpomněla přece jen dva exoty. Učitelka češtiny na základce - vždycky, když skončila hodina, zaječela vysokým hláskem, za který by se nemusela stydět operní pěvkyně: " Tabulíííííííí­íííííííí!" , čímž nám naznačila, že je třeba smazat tabuli.

A druhý exot se objevil na střední škole - prof. matematiky a taky nás chvíli učil výše uvedený MNG a MARK..
Byl to statný a objemný muž vyššího věku. Jeho poznavacím znamením byla slina v koutku úst, lehký odér z úst, usmrkaný kapesník čouhající ze zadní kapsy kalhot a černé kalhoty zmazané od bílé křídy. A hlavně - měli jsme ho na matiku jeden rok - bohužel zrovna ten maturitní - a z matiky nás nenaučil vůbec nic (ani logaritmy a pod.) - a díky tomu jsem se nedostala na vysokou, protože mně chyběli jen body z matiky. :-((

Jo, taky mi dneska přijel opozděnej dárek k narozkám od manžela - je to headset k mobilu - takže konečně budu k zastižení i v autě. Poslední dobou to byl hroznej problem.

Jinak kašel (i když v menší míře) mě trápí už třetí týden a nyní už nezabírá vůbec nic. Vojtovi se kašel s rýmou vrátil, takže jsme marodi oba dva.

 
iv-ka
Kelišová 5129 příspěvků 19.11.07 13:26

Kristo, super deníček:) konečně. Jsi skvělá, že máme do čeho zase psát.
Já si vzpomenu na základku a soudružku učitelku Kupkovou - sice jsme ji neměli z ničeho, ale jen párkrát na supl a stačilo - kolovaly o ní divoké zkazky. Jak o žáky láme pravítka, tahá za pačesy na spánku a tak:) u nás na suplu jen roztrhala pár sešitů a trošku ječela ale pamatuju si to dodnes. Pak náš učitel hudebky, jmenoval se Dan příjmením a byl trošku šouplej a my jako osmáci jsme to dost využívali, takže pravidelně chudák vypěnil, bouchal pěstí do piana (ale těsně nad pianem zpomalil, aby mu neublížil:) a utíkal před náma na chodbu, že si jde stěžovat k řediteli, kam nikdy nedošel… byli jsme hrozný.
No a na střední jsme měli třídního  - profesora Šoupala, mladej, hezkej a pěknej pařič, takže naše školní výlety byly legendární - jezdil vždycky se svým kámošem prof. Habancem a tato dvojka je opravdu legendární pro ty kdo je zažil:) taky byl ale Šoupík, jak jsme mu důvěrně říkali pěkně náladovej, nosil si do hodin ruletu a točil čísla a podle nich vyvolával a kdyby padla nula, tak nikoho nezkoušel:) ale když měl dobrou náladu, tak to byla hodina plná srandiček.  

Díky z apochvaly koupelny, Skrolan od tebe mě to těší:) taková perfekcionistka na detaily. No a na pokojíku jsme makaly ve dvou, Radek hlídal děti a trvalo to od 10:00 do 16:30 i s pauzou na oběd a na kávičku:) ještě bych chtěla zmáknout druhej děcák, ať mám klid a pak postupně už sama budu vymýšlet malování v ostatních pokojích (máme všude bílo)  

Jinak v neděli jsme zkusili i to bruslení, půjčila jsem brusle od Bolka, na suchu dobrý, to zvládal v pohodě, na ledě samozřejmě nic, vozili jsme ho a byl pověšenej za paže, záda úpěly.. ale po hodince byl úspěch -už se udržel sám bez drža uprostřed na ledu:) jak to máte vy s tím bruslením? Já myslím, že je to pro ně dost těžký, takže to považuju za úspěch a hlavně že ho to bavilo..  

Tak zatím ahoj  

iv-ka

 
Mava
Generální žvanilka 24691 příspěvků 19.11.07 13:32

Iv-ko
bruslení: hlavně že je to baví. My se ze začátku taky nechytali, časem se už po ledě přesouval sám. Nejvíce ho baví padat a nechat se od táty vozit /samo co nejrychleji/. Záda trpí jako blázen, táta je víc spocený jak po hokejovém zápase.:-)))
 m

 
Ifca1
Echt Kelišová 8704 příspěvků 19.11.07 14:22

Ahoj.  

Kristo - super deníček, až bude víc času taky zavzpomínám:-)  

Borůfko - na gyndu jdu příští úterý, taky s tím nespěchám, chci vidět srdíčko a posledně mi říkal, že jsem byla v 6tt moc brzo, byl vidět jen gestační váček o něco pozdějc by byli poznat i ty dvojčata, takže si tentokrát dávám na čas, jen jsem si musela včera zopakovat těhu test, jen abych se ujistila, že mi ty dvě potvůrky nikam neutekly:-))) takže příští úterý to bude začátek devátýho týdne,
jo a blé stavy se už taky dostavujou, dneska jsem se celá hladová vrhla na oběd a hned první sousto šlo ven, jen tak tak jsem to stihla vyplivnout, než se mi zvednul fakticky kufr, takže jsem oběd zase ulkidila do ledničky, a to jsem si včera taaak pochutnala - hovězí na česneku, listový špenát a br.knedlík (kluci vakci:-))) dneska mi ty výrazný chutě nejdou pod nos:-( tak jsem si místo oběda dala ostružinovou bublaninu, a´t žije cukrovkářská dieta!  

Včra mi kuba hupsnul na nohy natažený na gauči a já to neustála a on nalít tvářičkou na roh stolu, nateklo to pěkně, dneska je z toho slušná modřina, ještěžemuto nevyrazilo zuby nebo to nedej bože šlo vejš na oko…no už dlouho žádnej velkej úraz nebyl tak jsem si odvykla, brrr ..:-(((  

Iv-ko - kluci jsou děsný fešáci,–))))po tatínkovi????  

asi vyrazíme ven, počasí celkem ujde a včera jsem lenošili a nikam se nehli, tak se musíme vysmradit aspoń dneska, papa  

ifča    

 
Pisklatko
Kelišová 6282 příspěvků 19.11.07 15:34

Ahoj při novém týdnu,  

Kristo - díky za super deník! Až bude chvilka, tak taky písnu.  

Už jsme se teda od našich vrátili, bylo to pohoda. Mates si užil babičky a dědy a opačně:-) Taky jsme konečně koupili závěsy do dětskýho pokoje, pěkný, tak až budou nainstalovaný (dostanem pod strom - babí musí ještě ušít), vyfotím a vložím:-) A nějaký kravinky jsme pokoupili, vyřídili banku a konečně jsem našim zprovoznila pičítač a jen co připojí net, tak si budeme s babí psát a snad na tom rozchodím i skype a budem si volati:-)
Absolvovali jsme oba koncerty a teda Divokej Bill byl průser, vůbec se nám to nelíbilo, ale zase jsme se s taťkou skvěle pobavili:-) Wanastowky se nám naopak móc líbily, Kodym je prostě šoumen a můžu ho za jakýchkoliv okolností:-) Taťka taky spokojen, takže kulturně/muzikálně jsme uspokojený na sto let dopředu:-)  

Omlouvám se, že nebudu reagovat, ale mám přečteno letem světem a to ještě ke všemu jen starej deníček. Večír dočtu a písnu.  

Krásný odpoledne  

Pískle s Matýnem

 
Borufka
Kelišová 5357 příspěvků 19.11.07 20:06

Jsem zase doma sama, v telce nic nejde tak brouzdám a hledám dárky na Vánoce na které teď stejně nemám če jsem právě zaplatila další plavčo pro zvířata. Ještě bude v lednu darda sokol, jestli budou chtít zaplatit už za oba. Uff, konec roku je vyčerpávající :-)

Ifčo to je fajn, jsem objednaná na pondělí tak si v úterý drbnem jaký to bylo :-) Počítám že budu tak na konci sedmého týdne  tak snad už bude všechno vidět jak má být.

Jdu si vzít knížku a zalezu, domácnost opět chátrá, no co, ono se to nezblázní
Borůfka

 
iv-ka
Kelišová 5129 příspěvků 19.11.07 20:54

Ifčo, no samozřejmě krásný po tatínkovi a chytrý budou po mě:D :D  ale náhodou Ondráš je celej já, když jsem byla miminko, podoba neuvěřitelná.. fakt je sranda jak jsou každej jinej, ale přitom podobní..
Borůfko, u nás doma je to jak po náletu neustále, dneska jsme toho spoustu nachodili, dopoledne byl Ondráš v šátku a to včerejší bruslení - jsem úplně mrtvá, takže jdu asi rovnou spát. Jen tak přemýšlím, že tři děti to bych asi potřebovala hospodyni… už i teď by se šikla:)  

tak pěkně těhulky odpočívejte a pište zážitky z kontrol, ať si trochu zavzpomínám:)  

ahoj  

iv-ka

 
Mava
Generální žvanilka 24691 příspěvků 19.11.07 22:11

Ahojky,  

jééé já se taky těším na zážitky těhu. kontrol. Líbí se mi, jak při druhých či třetích dítkách to berete tak volně. Dřív jsme /nebo teda já/ hned letěli k dr., jak se objevili //. A teď pohoda, druhý měsíc no možná si tam už zajdu:-))).
Tak ať je vše OK a ta domácnost se Borůfko vážně nezblázní.  

My zítra jdeme poprvé do mat. centra ve Znojmě. Konečně jsme přes net. našli kámošku co nás doprovodí. Liborek se těší. Hlavně na cestu autobusem. Tak snad se mu to bude líbit. Chtěla bych tam přes zimu jezdit. Berem to jako přípravku na školku. Jo máme doma závisláka.  

Někdy v týdnu.plánujeme honbu za vánočníma dárkama. Snad nám to vyjdem a vyjedeme do Brna. Zdravím Irias a Iv-ku. Chtěla bych Olympie, Ikei no prostě klasika. Snad to klapne. Ráda bych měla dárky do konce listopadu pod střechou.  

Hajdulo já se zítra taky pouštím do perníčků. Budu dělat Mikuláše a čerty a pár vánočních. Chaloupka by se mi taky líbila, ale kdo ví jestli by to někdo poznal, že je to domeček:-)))  

recept:
15dkg cukru
8dkg tuk Hera
5dkg ořechů
40dkg hladké mouky
4 lžíce medu
2 vejce
lžička amonia /přesně netuším co to je, mamina to schovává mezi kořením/, špetka skořice, hřebíček, nové koření
dobře vypracovat, nechat odpočinout  

Tak hodně zdaru. A nééé moc mouky kolem, u nás to vždy vypadá jako po boji, když libča pomáhu.
Dobrou noc
Marťa+Liborek    

 
Mava
Generální žvanilka 24691 příspěvků 20.11.07 12:57

No ženský kde jste?  

Od včera večera nikdo. To ani není možný.  

My se vrátili s MC. Liborek nadšený. Hrál si spíš sám, dětí se vyhýbal. Spokojenost na obouch stranách, pojedeme zas. Tak hrupká.  

Tak pište
Marťa+Liborek

 
skrolan
Extra třída :D 12146 příspěvků 20.11.07 13:10

Ahojky.  

Tak ja.  

Mavo - fajn, ze se prdolovi v MC libilo. Taky bych chtela tady u nas konecne neco skusit. Ale proste nejak ted nestiham.  Ale snad se urveme na to detske divadelko. Neco musim vykoumat.  

Recept na pernicky si pisu. Je fakt dobry?????
Priznam se - pecu hodne, ale pernicky jsem proste jeste nedelala. Nebyl dobry recept. Takze ten tvuj - je fakt dobry?  

Tehulkam at se dari a vsechny info hnedka napsat, jasny?  

My jsme dneska vyprovodili svagra s pritelkyni. Bylo fajn, sranda, mooooc lidi. Decka si to uzily a my taky.  

Tak ted fotim vse co v pokojiku jde a jdu hazet na net. Postel, postylku, male skrinky......­....... At mame o vikendu ty nove postele kam postavit. hihi  

Kubik uz asi usnul, tak padam s pokojiku, at ho nerusim.  

hezky den  

Eva a Kubula

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 20.11.07 13:22

ahojky,

tak dneska samé dobré zprávy: volala jsem na gyndu, výsledky jsou ok, nic mi není. Hormony v pořádku, štítka též. Pak tedy nechápu proč jsem tak abnormálně unavená a proč mi tak padají vlasy. No nic. Teď mě dr nechá měsíc odpočinout a pak se uvidí.
Konečně jsme se přihlásili do knihovny a jsem nadšená. Stojí 80 Kč na rok, půjčili jsme všechno možné, hlavně Mašinku Tomáše a Krtka, takže budeme číst.
Včera jsme byly venku s Luckou, ale byla taková zima, že jsme musely někam zalézt. Nejblíž byl Mekáč :-)), ale děti se vyřádily v dětském koutku a my si daly zmrzku a šejk :-), tak to bylo fajn.

Mavo, díky moc za ten recept na perníčky. Já mám z nějakého časopisu, tak jsem raději chtěla nějaký odzkoušený. A právě tam je i rozpis na chaloupku i přesnými údaji, kolik čeho vykrájet atd. Jinak bych se do toho nepouštěla :-) Zkusím to asi o víkendu. Jestli se povede, hodím foto :-) Jo, jen nevím, co to amonium. Seženu to vůbec někde?

Odpo jdeme do sokola, už se těšíme.

Hanka

 
skrolan
Extra třída :D 12146 příspěvků 20.11.07 13:24
   

Jooo, Iriaaaaaaas, mam prosbu.
Vim, ze jste onehda resily ochranu madrace.
U nas je to nyni aktualni, tak se chci zeptat.
Na nove postele budeme davat nove matrace a Kubikovi bych samozrejme chtela zatim jeste obstarat ochranu madracky - v KIKA mi pani ukazovala - vypada to z jedne strany jako frote a z te druhe jako papir-igelit - no neco podobneho. Pani rikala, ze je to vyborne prodysne. Je to hlavne, kdyz se nahodou prcek pocura.  Cena byla 559,–Kc.
Je to ono? Je to moc - cenove? Mam se poohlednout po necem jinem??? Nejake skusenosti????
Diky moc Irias i vsem pridavsim se s informacemi.
 Eva

 
Mava
Generální žvanilka 24691 příspěvků 20.11.07 13:30

Hani, tak jsem se ptala mamky. Amonium by jsi měla dostat v drogerce.
Je to bílý prášek, něco jako soda. Dává se tam proto, aby ty perníčky byly křehké.
U receptu jsem zapoměla napsat, že se jim musí nechat tak 14 dní, aby změkly. Proto se pečou už teď a na Vánoce jsou mňam.
Já moc perníky na jídlo nemusím, spíš mi ladí oku.
martina

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 20.11.07 14:11

Marťo,

díky moc! Ještě pár amatérských dotazů: jak dlouho to necháváš odpočinout - a v lednici nebo při pokojové teplotě? Kolik hřebíčku a kolik nového koření - a… to zaděláš do těsta a pak to vyndaváš nebo to rozemeleš? Vypadá to, jako bych v životě nepekla, ale s perníčky fakt zkušenost nemám. Mně kámoška říkala, že se jí za měsíc…proto ho chci péct teď o víkendu.

díííííííííky moc
Hanka

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15089 příspěvků 20.11.07 14:29

ahojte    Kristy- všimla jsem si, že tento deníček je v Davídkově deníčku a ne v dětských… překlep ?? když tak písni Lesině, at to přehodí, at se nám pak líp hledá :-) díííky  

Mavo- doporučuji Ikeu vynechat. z půlky parkoviště je staveniště a uvnitř hnus, žádné zboží apod. Ikea se přestavuje. prý ale Vaňkovka je krááásně vánočně vyzdobená. krásně vyvedení sněhuláčci apod. dnes tam jedeme, tak kdyžtak písnu :-)  

Skrolan- prostěradlo vypadá zvrchu klasika froté a zespod pogumovaný materiál. je to pevné ,ale měkké a pratelné i na 100 C. cenově 400-600 kč. doporučují se dvě, jedno vypereš a dlouho to schne díky té pogumované straně.  

Hajdulo- gratuluji k dobrým výsledkům. snad i ty problémky brzy vymizí !  tak páááááá, I.    

 
Borufka
Kelišová 5357 příspěvků 20.11.07 14:57

Ahoj,

Skrolan koukni na www.styltex.com ložní sortiment, mají je tam za docela dobrou cenu. Mám taky technický dotaz na tebe a Irias coby designérky :-)) Mám koupený kapsář na zeď s ouškama na provléknutí na laťku. Původně jsem si představovala jak to z toho budu krásně svlékat a prát ale pak mi došlo jak to chytím na tu zeď? To se musí přivrtat co? A jak se to pak z toho sundavá, zase odšroubovat?

Jsme po očkování, Adam dostal poslední Hexa a už spí skoro 3 hodiny. Vždycky byl pak ubrečenej a měl teplotu tak snad to dneska trochu zaspí. Venku hnusně, taky bych zalezla ale to bych musela Erika asi něčím nadopovat protože do postele za boha nechce. Ale mám vlastně někde do auta kynedril… :-)))

Jdu ho umučit, hučí do mě pro pořád počítám na počítači a to jsem to teď zapla, totálně nesamostatný dítě :-)
Borůfka

 
skrolan
Extra třída :D 12146 příspěvků 20.11.07 15:33

Ahoj zeny.  

Predne - Hajduli, supeeeeeeeeeeeer, ze je vse O.K.. Mozna jen unava organizmu???? Uvidis za ten mesic. Je mozne , ze vse se zblblo tou ukoncenou hormo. antiko., co?  

Irias, Borufko, diky za info. jdu juknout na ty stranky - urco neco vyberu - musim. Skoda nove madrace, no ne?  

Borufko - ano - na zed latku. Bud jsou ouska na kapsari na knoflicky - a da se to takto vzdy odepnout z te latky, nebo latku „povesis“ na zed jako kdyz mas kulatou garnyz - dva pulmesicky po stranach a na ne vzdy " polozis" tu tyc. Kdyz budes chtit prat - jen ji nadzvednes - kapsar vyvleces a hotovka.
Irias jeste poradi praktikuš stránku.
Kuba bude mit  u nove postele kapsar na knoflicky, takze latku davame na pevno.
Pak posli fotoooo - kapsare milujuuu.  

Tak zatim, Domca tu ma kamosku a ja je tu prudim. hihih  

Eva  

 
skrolan
Extra třída :D 12146 příspěvků 20.11.07 15:42

Borufko, jukla jsem to a potrebuju poradiiiiiiiiit.  

Proc je tam jeden chranic za 299 treba a druhy za 514 ????? Rozmerove jsou stejne a je jich tam spoooouuuuuuus­taaaaaa. Tak kruci ktery?????????  

diky
Eva

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 20.11.07 17:28

Zdravím po delší době.   čtu ale nestíhám psát:o))) předvánoční shon skončen dárky nakoupeny, takže už jen napéct a je to:o)))  jinak Borůfko nám se osvědčilo zajít za švadlenou, poutka odstříhat na kapsář  našít 4 cm široký suchý zip, pak jsme koupili laťku za pár kaček a jelikož tu máme ochotné čalouníky, tak mi tam čalounickejma kleštama nastříleli tu druhou část suchého zipu - jde sundat během chvilky a drží nafest.. nalepit se neosvědčilo, a přidělat napevno si netroufnu, páč má Michal vždy alespon jednou dvakrát za rok blicí virozu… a to pak peru komplet všechno…
Momentálně jsem Matějovi na vánoce koupila za dráčka druhej kapsář.. nádhernej se zvířátkama ZOO (taky byl pěkně mastnej)… a opět půjsu somrovat do čalounictví aby mi tam nastřelili sucháč:O)  

JINAK dnes jsem se pěkně vytočila… nakoupili jsme v globusu a pak zírám na účtenku jak blázenm… sunar original - od 10. měsíce - ten stále kupuju MIchalovi stojí místi 159, 259,–--  mě málem jeblo a chyba to fakt nebyla…
tak zatím  ještě musím sehnat na netu koleje k vláčkodráze , v obchodejch je všechno vykoupený:o(
Markéta+ Michal + Matěj - za necelý měsíc 1 rok

 
Krista
Závislačka 4068 příspěvků 20.11.07 17:31

Ahoj ženy,
vidím, že už vánočníte, to je hezké. Perníčky se určitě povedou. Sama je nemám ráda, takže je míváme jen na ozdobu a pečeme je s mámou.  

Iri, už je to správně…asi jsem udělala přehmat, jak jsem to psala, znáš to, jak se to tam posouvá…  

Máme další prima problém se Zuzankou. Škrábe si obličej. Má tam asi 4 rozškrabaný něco jako pupínky, ale vzniklo to z ničeho, prostě si ¨tak dlouho dloube do jednoho místa, až si tam udělá stroupek, který si strhává pořád dokola. Jeden jsem jí na noc zalepila, takže se to téměř zahojilo, ale už je to znova po dnešním poledním spánku. Asi to dělá v době, kdy ještě úplně nespí. Asi jí to budu muset zalepit všechno, ale mám obavy, že si to strhá. Co to zase je?
Jinak už 2 noci spala celé až do 7, aniž by vylezla z pokojíčku. Ovšem Mikuláš a s ním ztráta dudáka se blíží a to bude asi zlý.  

Blecha vstává každé 2 hodiny. Jsem totálně vyčerpaná.  

Ještě mám jeden zážitek a to návštěva šamana reiki.  Šla jsem tam s tím, že jsem vyčerpaná, pořád bolesti krku, rýmy, protivná, zlá na děti…Žádná kouzla se ale nekonala.Ležela jsem na takovým lehátku. Napřed mi prohmatával reflexní body na chodidlech, to tedy pěkně bolelo, podle toho poznával, jestli v těle někde není problém. Všechno bylo dobrý, akorát hrtan a krční mandle mě dost bolely, to by odpovídalo. Pak mi poměřoval nohy a řekl mi, že mám trochu vybočenou kyčel, takže mám jednu nohu jakoby kratší a proto mě bolí záda, jak blbě chodím. NO, to by taky mohlo tak být. Takže mi to nasazoval zpátky Dornovou metodou, nic mě nebolelo, ale on se u toho očividně dost nadřel a musel odpočívat. Potom nic neřekl, sedl si někam za mojí hlavu a nic se nedělo. Leželo se mi moc dobře, děti hlídala sousedka, tak jsem si pěkně poležela, ale necítila jsem žádný příliv tepla, ani energie ani nic jiného, tak nevím…
Na závěr mi ještě porýpal záda, tedy to místy bolelo jak prase. Řekl,že je na mě práce jak na kostele, že ty toky energie musíme spravit… no já nevím. Půjdu ještě příští týden, uvidím, jestli se budu cítit líp. Záda jsou rozhodně lepší. Čekala jsem nějaký nadpřirozený zážitek a ono nic. Přesto nemám pocit, že by ten pán ze mě chtěl tahat peníze. Uvidíme.  

Tož tak u nás. Jdu na božolééé. tedy raději bych šla spát, ale s takovou se nikam nedostanu.
KRistýna a spol    

 
Krista
Závislačka 4068 příspěvků 20.11.07 17:33

JO, pro Maku: ten Sunar je síla, naštěstí jsem zareagovala včas a koupila u mámy v práci za 149 asi 10 krabic do zásoby…jupííííí. Pije ho Zuzanka. POkud ho Blecha nebude za 2 měsíce chtít, tak ho budu muset prodat.
 K.

 
Pisklatko
Kelišová 6282 příspěvků 20.11.07 18:45

Ahoj babulky a malý bobulky,  

tak v rychlosti, než hodím prďolu do vany:-) Teď řádí s tatínkem…  

Borůfko - oslavu narozek určitě bereme! Jsi odvážná a super, vlastně celá Tvá rodinka a to si prostě nemůžeme nechat ujít:-)  

Skrolan - taky se chystám na koupi kapsáře za postel (jeden na výšku už máme), ale až po novém roce a zrovna včera jsem nad tím uchycením přemejšlela - líbí se mi varianta Maky:-) Nevím, jak by držely ty hmoždinky po pár vyšroubování, kdyby to bylo napevno… A s tou garnyžkou Borůfko - nestrhnou nebo nevykopnou to prďolové při nějakém tom řádění v posteli?  

Těhulky - držím palce na kontroly u mudrů a těším se na zprávičky!!!! Nebojte a pište:-))))  

Mako - jó s tim Sunarem jsou to pěkný bestie, chce to hlídat. My se nedávno jali koupit Bebu v tescu a byla o 60 dražší než v rossmanovi naproti, takže od té doby hlídám ceny jako čert… Zdá se mi obecně, že supermarkety nějak podražily i u potravin - no jo, už se začnou vymlouvat na reformu a to pěkně před Vánocema…  

Rodičák - včera mi dorazil novej formulář a nějaký žblepty od MPSV… Nevíte, jestli se tam musí osobně? Píšou, že se má žadatel prokázat platnym OP, což je jasný, že jo… Jen nechápu, jak chtěj všechny stihnout „obsloužit“ do konce roku… Takže se už teď těším na frontění jako prase…  

Helma na kolo - v minulym deníčku jsem se ptala a reakce žádná. Tak ještě jenou - jakou máte helmu na kolo? či jakou doporučujete a jakou ne? Už jí musim pořídit…  

Mavo - recept na perníčky vypadá dobře… Že bych se teda do nich taky vrhla? No uvidím… Říkala jsem si, že bych upekla jen linecký (světlý i tmavý), aby si prcek popekl, pozdobil, povykrájel, pomazal marmoškou… Jinak to u nás nikdo nejí, takže krabička z cukrárny, ať je co dát na stůl to jistí:-)  

U nás dneska dobrý. Dopo cvíčo, Mates teda moc necvičil - zase ty říkanky - ty ho prostě neba nebo to přijde… Ale pohoda. Odpo venku taky dobrý… Zašli jsme do sekáče a má nový džíny a tričko.   Školní zážitky - tak já mám pořád v paměti úču češtiny ze střední, která si otevírala dveře (i kliku) nohou, ruce plný knih a lejster. Jako prvačky-puberťačky jsme se tomu děsně chechtaly. Vůbec nic nás teda nenaučila, ještě štěstí, že jsme jí měli jen ten prvák, nevím, jak bychom maturovali… A ještě můj dialog s mladým prudivým přísedícím učitelem u maturity. On - Tak dobře jste to spočítala. A jak byste spočítala délku odvěsny u tohoto trojúhelníku? Já - Podle vzorečku. On - No a kde byste vzala ten vzoreček? Já - No našla v tabulkách. On - A co byste dělala, kdybyste tabulky neměla? Já - Nooooo tak bych to teda asi nepočítala. Naštěstí se všichni začali smát a tím jsem byla z obliga, prudič sklapnul a já se modlila za kolik to nakonec bude a jestli to vůbec bude… Bylo… Za 1:-)))))))))))) Nevím, kde se to ve mě vzalo, ale prostě to ze mě vylítlo, ani jsem nevěděla jak…  

Tak krásnej večer, prtě už vrže, tak letííííím  

Pískle s Matýnem

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15089 příspěvků 20.11.07 19:27

     uuuuuuuuuuuf, 2 hodiny , slovy dvě  !!! jsme  jsme nakupovali papučky do školky, aby seděly. něco hrozného, ti výrobci by zasloužili nakopat do pr..... asi 6 obchodů jsme prolezli a až Ba'ta jakž takž, ale stejně je to jiný výrobce než B.    Mavo- hodila jsem do galerky fotky vyzdobené vaňkovky. je opravdu náááááááááááá­ádherná. ti sněhuláci jsou plyšoví !!!  

Borůfko- já mám uchycení kapsáře tu druhou verzi co psala Skrolan. na uzké kulaté tyčce a ta je uchycená na 3 bodech a drží to pevně !!! foto jsem dala už kdysi do galerky. koupili jsme vše v Hornbachu  někde v potřebách na okna, tuším    Pískle- helmu máme rok a ted ji poprvé použijeme na brusle :-)  já v nich  tedy nevidím nijak velký rozdíl. u lyžařských jsou dost v ceně,ale na kolo snad ani to  ne…    ted mi tu štěpánek povídá pořád dokola další říkanku co se naučili ve školce, šikulka :-))    pěkný večer,I + chlapi

 
Mava
Generální žvanilka 24691 příspěvků 20.11.07 19:43

Čauky,
Hajdulo já už mám upečeno. Vrhla jsem se na to odpoledne a šlo to dobře. Skořice špetka /tak jsem tu hromádku pří:,–( poprášila/ řebíček a nové koření /asi 3hřebíčky a 3 kul. nov. koř. do hmoždíře roztlouct a dát do těsta/ mě se to nechtělo dělat tak jsem to tam nešoupla :-))). Manželovi to vůbec nevadilo, ochutnal a prý dobré. Jo a to těsto jsem hodila na chodbu asi na půl hodinky. V tvém případě asi do ledničky. Tak hodně zdaru. Ten svůj výtvor jsem vyfotila a hodím ti to do galerky. Ještě zbývá ozdobit, ale na to se vrhnu až někdy večer, až bude Libča spát.  

Irias díky za radu ohledně Ikea, tak to tam asi nepůjdem. Jdu mrkat na foto.  

Kristo Libča se občas taky škrabe. Jak tam má nějaký půpínek, hned to má roškrabaný. Štípanec od komára si na čele rozškrabal tak, až mu tam zůstala jizva. Co dělat, aby se neškrabal, nevím :-(((.  

Papa
Marťa+Liborek

 
Monika_M
Kecalka 133 příspěvků 20.11.07 21:07

Cauky holky,
se zase hlasime.U nas nic moc noveho. Terezka stale bobkuje do pliny na spani, ale jinak je bezvadna. Ani moc nezlobi, dobre ji, spi taky, jen kdyby nechodila v noci k nam do postele, ale nevim jak ji to odnaucit. Breci, ze se tam sama boji a to je neco na tatku. Uz kdyz usina, tak rika, ze kdyz se bude bat tak prijde. Tak se bojime, abychom ji nezpusobili nejake trauma, kdybychom ji to zakazali. Tatka si mysli, ze se to vyresi az tam budou spat oba spolu a nejradsi by tam Filipa taky prestehoval, ale ja moc nechci. On chodi spat v 19h a Terezka si v pokojicku jeste hraje a kouka na pohadky a spat chodi klido po 21h.
S Filipem je to docela narocny. V kocaru byt moc nechce, jen kdyz je unavenej na spani. No a kdyz ho tedy necham slapat, tak to je vo nervy. Sidliste je plny hoven od psu a on po asfaltu chodit nechce. Navic je kazdou chvili na zemi a neradsi chodi opacnym smerem nez ja. Terezka je v pohode, ale obcas se opici po Filipovi, takze kdyz jdu s nima sama ven, tak se vzdycky vratim pekne vycukana :o) No a s jidlem je to s Filipkem taky desny. Jedl by jen susenky a kysele okurky a smetanky. Jak me vidi, ze se blizim s obedem, tak dostane hysterak. Teda ma i svetlejsi chvilky, tak dvakrat tydne nejakej obed sni. Treba dneska zase dostal hysterak, kdyz me videl blizivsi s polevkou. Tak jsem ho vyndala ze zidle at si teda jde pryc, kdyz jist nebude. No a dala jsem par lzic Terezce a on se priritil a nakonec snedl dve misky. Proste z extremu do extremu :o)
Tak to jsem si postezovala…   Tehulkam prejeme at jde vsechno dobre a v pohode. Borufku opravdu obdivuju, ja bych do toho ted nesla ani nahodou. :o)
Holky pekarky, at se vam nic nepripali. Taky chci pect pernicky, ale jsem vecer docela hotova a pres den to nehro :o)
Mako, ceny Sunaru bedlive sleduji, nechapu kde to ty obchodaky berou. Vsude proste meli 189,– pak 229 a ted najizdej s 259,– Ja ho kupuju v lekarne u Kauflace za 164,– a kdyz se tam nedostanu tak chodim do jine lekarny, ted naposled jsem ho videla za 176,– Takze doporucuji zkusit nejakou lekarnu. Me ho pijou oba a ve velkym, takze mame jeden pytlik tak na 3 dny…
Kristo co delat proti skrabani fakt nevim. Co poradne ostrihat nehty uplne co to jde?? Strupy asi strhne tak jako tak, ale novy by se ji nemusely podarit…

Jdu zahnat divou zver. Jsou tady oba v plne parade. Tatka v praci, tak je to na me…
Mejte se moc krasne, dam nejakek foto do galerky :o)  

Monika+Terezka+Fi­lipek

 
Borufka
Kelišová 5357 příspěvků 20.11.07 21:09

Čauves,

dožehlíno hurááá :-) Evi tam u té levné píšou že je minimální odběr 10ks. Leda bysme se mohly domluvit tady, koupit si každá dvě a stačí nás dohromady pět. Určitě by se to vyplatilo, já taky ještě nemám :-)))

Díky za rady ohledně kapsáře, zkusím kouknout na ty garnyže jak píše Irias a když nic šikovného nenajdu tak nastřelím ten sucháč, to mi přijde dost praktický. Foto určitě hodím ale až po novém roce, postel zatím v nedohlednu.

Hajdulo to jsou bezva zprávy ne? Tak šup na to, třeba to za ten měsíc oddechu vyjde, náhoda je blbec :-)) Tak ještě jednou plivu plivanec a držím palec :-)

S drbáním tedy nevím, Adam naštěstí nedrbe ani ten exém, možná bych zkusila trochu máznout Fenistyl.

Jdu padnout
Borůfka

 
skrolan
Extra třída :D 12146 příspěvků 20.11.07 21:09

Ahoj zeny.  

Tak jsme vybrali matrace, budou za cca 10 dni - kruci, na vsechno se musi cekat, to je servis, co? a pofrcim jeste pro ten chranic, ale cekam na Borufku, zda jeste neco poradiiiiiiiiiiii, co? Co s tema strankama? Mas nejaky šifrovač???  

Mavo - teda , ty jsi sikulka. Uz mas hotove perniky. Tak to se na to budu muset taky brzo vrhnout, at jsou pak pekne mekke.  

Piskle - pry jen tak na rychlo - a ooooobr mega koment. Dobryyyyy.
Kapsar - urcite neodsroubovavat. Ale poutka na knoflik - tak jsem to myslela.  

Kristo - podle me jsou to jen takove jejich „ochranne uhybne manevry“. Nekdo si stoucha v nose, nekdo loupe prstama, nekdo kope do zeme, a nekdo se skrabe. Myslim, ze to prdolove delaji hlavne  „ze stresu“ - jeeeezis, ne , ze jich stresujeme my , nebo prudime, ale proste nad necim dume, neco ji nejde do hlavy a podobne a tak se „utika k tomu ci onomu“. Myslim, ze to prejde, ale jak tomu zabranit , to nevim. Asi bych to taky lepila.

  • ted vypadam jak pani psycholozka, co? Sorry. Ja te obdivuju, me by odvazeli.
 

Hani, zatim to vidim blede, Kuba kycha o sto pero. Zitra jeste pisnu.Jo?  

Mako, ty brrrrdo, to je fofr, to uz je prdola tak velkej. Tak sup treti, at tady udrzis lajnu, co?  

Sandro - pracujeeees? Pisni par vet, at vime, jak se mate.  

Irias, jdu juknout na tu vyzdobu.  A gratulace k papuckam - to je sila, co? Clovek by i zaplatil, ale neni zaco.  

Tak pekny vecer.  

Eva a spol.

 
skrolan
Extra třída :D 12146 příspěvků 20.11.07 21:12

Tak nez jsem to poslala, tak dalsi komenty.  

Zdravime Moniku a prtata.  

Borufko diky za info. U nas to dost specha, tak jestli budete zeny dost rychle, jdu do toho.  

Jooo - ostrihat nechty , na exem jsem to taky takto praktikovala.  

Eva

 
skrolan
Extra třída :D 12146 příspěvků 21.11.07 11:56

Dobre poledne, kde jste?
Nakukuju od rana a nic.   ???  

tak dobrou chut.
Eva a Kubula

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 21.11.07 12:24

......tady jsme.....achóóój

Včera jste psaly jak o závod, tak dneska dopo zase nic :-)

Děvčata, díky za gratulace k výsledkům, ale není nad čím jásat, dr mi dala jasně najevo, že to bude na dlouho! Už nad tím ani nepřemýšlím, stejně to neovlivním a nějak to dopadne.

ad chránič matrace - taky žádný nemáme, takže Skrolan a Borůfko, klidně se k vám přidám, abychom ho objednaly hromadně. Mně by ale stačil jeden.

ad perníčky - Marťo, jsi šikula, pak hoď foto. Já se do nich pustím o víkendu. Ještě poslední dotaz: uvedené množství je asi na kolik plechů? Jen jestli z toho udělám celou tu chaloupku nebo jestli mám udělat dvojitou dávku?

ad vánoce - večer se prý s manžou konečně dohodneme, co komu koupíme a snad o víkendu zlanaříme tchýni, aby hlídala a vyrazíme na nákupy. Kéž bychom koupili vše hned :-))))))

ad kapsář - Ondra jej dostane k svátku, snad se mu bude mašinka líbit. Ta naše má ouška (úchyty) rovnou ze suchého zipu, takže se dá krásně rozepnout a sundat. Tak musíme dokoupit jen tyč.

ad dudlík - hurááááááá, asi jsme bez! Předevčírem přes den jsem mu ho schovala a když ho večer nemohl najít, hledala jsem s ním. Pak jsem mu řekla, že ho asi odnesla dudlíková víla nějakému miminku, které ho potřebuje a když vydrží spát bez něj, bude mít ráno pod polštářem nějaké překvapení (tak mi to poradila kámoška). Ondráš se tak těšil na překvapení, že usnul okamžitě a teď jsme už 4. spaní bez dudlíku, tak snad už mu to vydrží.
Takže, Kristo, neboj se toho. Já se bála fakt dost, protože poslední dobou to bylo horší a horší, už ho měl i hodinu ráno po vyspání k pohádkám a nechtěl ho vyndat. Proto jsem se rozhodla konat hned a nečekat na čerty.....

Včera sokol super, za 14 dní tam budeme mít Mikulášskou a děti prý dostanou i dárečky, tak se těšíme.

Hanka

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15089 příspěvků 21.11.07 13:11

jen krátce pozdravím popoledni …
daly jsme  oběd ve zdravé rest- bio těstoviny :-))    a jinak vše při starem :-))))))))))))))    jdu rabota´t i.

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 21.11.07 13:23

Skrolan, Lucka by se asi taky přidala s tim chráničem matrace, ale potřebuje vědět, který typ to přesně je. Prosím, pošli odkaz…

Hanka

 
Kris
Kecalka 355 příspěvků 21.11.07 13:54

Ahojky,
já se k matracovým chráničům taky přidám - brala bych dva kusy.
Koukala jsem na styltex, jak jste psali - a v podstatě pro rozměr 90×200 připadá jen jeden - a to ten první v tabulce, cca za 500,– Kč - ostatní se musí brát ve velkém množství.
 Kris

 
Borufka
Kelišová 5357 příspěvků 21.11.07 14:00

Ahoj, jsem dneska jak praštěná, to počasí je umrtvující.

Hanko je to tenhle:
http://www.styltex.com/?…
Jestli se domluvíte tak já beru 2ks jo? :-)

Dneska jsme byli v knihovně, jen jsem tak ťukla jestli nebudou vyřazovat Budulínka od Plevy mooooc nádherná knížka a ona říkala že jsem za posledních 15 jediná kdo si jí půjčil… tak už jí máme natrvalo doma :-)) Jo jo, na tu naší malou vesnickou knihovnu nedám dopustit :-))

Perníčky jsem koukala vypadají super, hned bych si zobla :-) Nevím jestli letos něco popeču, u všeho se mi dělá šoufl a uvařit dětem oběd je skoro nadlidský výkon. Navíc to u nás stejně jako u Písklete nikdo nejí takže cukroví od známé to jistí a možná udělám linecký ať si kluci popatlají a povykrajují. Jen ještě musím někde najít formičky.

Á, mládě je vzhůru tak pa
Borůfka

 
Borufka
Kelišová 5357 příspěvků 21.11.07 14:02

Ten první ne, ten druhý, vezmeme 10 ks a podělíme se, jestli dobře počítám
Borůfka 2×
Skrolan 2×
Hajdula 1×
Kris  2×
Luja ?

A máme to jedna dvě, jsme holky šikovný. Kdo to objedná? :-))

 
Kris
Kecalka 355 příspěvků 21.11.07 14:51

A Borufko? Jaký je rozdil mezi těmi prvními dvěma?
 Kris

 
skrolan
Extra třída :D 12146 příspěvků 21.11.07 14:58

No tak ja tu vypisuju Hajdule mailika a tady uz to je vse domluveno.
Holky jdu do toho, ale jenom jedeeeen.
Jsme uz sikovni a fakt uz musi byt, aby se stala v noci nehoda, takze bych ty dva  moc neuzila, kdo vi jestli bude a kdy,  treti prdola. Takze ja jeden.
Nove skore:
Borufka 2
Hanka 1
Kris 2
Lucka 2
Skrolan 1  

takze dalsi prazandy šup šup. - a pak to Hanca veme primo na Strosmajeraku a hodime nejakou pizzu nebo co, at mame prilezitost - a tam si to rozdame, co? hihihi  

Eva    

 
Kris
Kecalka 355 příspěvků 21.11.07 15:10

Ahoj
jeste jednou jsem koukala na web styltexu - a nechci byt svina, ale ten prvni za to petikilo je lepsi - propousti totiz vzduch - byla bych nerada, aby vojta byl kazdou noc propocenej, protoze ta folie krome vody nepropusti ani vzduch.
To jsme uz jednou zazili.
Co vas nazor?

Kris

 
Pisklatko
Kelišová 6282 příspěvků 21.11.07 15:10

Ahoj vespolek,  

Hajdulo - no vidíš to jsem ještě chtěla - gratulovat k úspěšné kontrole u dr.:-)))) Tak hodně štěstí a ať nemusíte dlouho čekat:-))) A ještě velká gratulace k životu bez dudlu)))))) Supééééér, Ondra je šikula a Ty taky, že jsi vydržela:-))) Překvapení pod polštář skvělej nápad! A jinak Ondrovi nechybí? Tak vydržte!!!!  

S těma kapsářema jsem to pěkně popletla (myslím jména a uchycení), ale určitě si rozumíme, že:-)  

Ochrana matrace se mi taky moc líbí. Mohla bych se k vám přidat? Stačí mi 1 kousek. Když jich bude 11, tím líp.  

Irčo - dík za reakci na helmu… Já jsem je ještě moc nezkoumala, ale zjistila jsem, že mají s takovým tím kolečkem vzadu a pak bez něj. Tak nevím, jaký jsou lepší. A bio obídky - Ty si užíváš:-)  

Dneska jsme byli na návštěvě u kamarádky a její holčičky, tak si dítka vyhrály… Jen došlo k roztržce kvůli vláčku, holčička dostala autem do hlavy a Mates na zadek… My si pěkně pokecaly a popily kafčo.
Teď jdeme ven, Matýno se začíná nudit.  

Mějte se krásně, večer a zítra mě čeká úklid o víkendu dorazí tchýňka hlídat Matýna, my vyrazíme s kamarádama na akci a taky pokoupit nějaký Vánoce.  

Tak pa  

Pískle s Matýnem

 
Pisklatko
Kelišová 6282 příspěvků 21.11.07 15:20

Teď jsem to pročetla a Kris má pravdu. PVC-polyvinylchlorid je normální igelit (jako igelitovej ubrus) a to PU-polyuretan je taková jakoby gumová dýchatelná látka. Mimochodem PVC je měkčený a těch měkčenejch věcí je hodně závadnejch pro děti - tyhle podložky snad né. No my se přidáme, jen když to bude ta PU podložka, tj. ta dražší. Dík za pochopení:-) P.

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15089 příspěvků 21.11.07 15:54

to kolečko na utažení nemají všechny ?? já je fakt tak nezkoumala,ale určitě nějaká zlatá stř ední cesta :-) i.

 
skrolan
Extra třída :D 12146 příspěvků 21.11.07 16:38

 Tak tady dalsi prudic - ja taky myslela, ze je to propustne. V KIKA - co mi ta pani ukazovala, kladla duraz prave na toto - ze je to vzducho propustne a tudiz to „dycha“.  

Tak holky co?
Borufko u toho propustneho druhu by tam mnozstevni sleva asi nebyla, co? Nevis?
Jinak je tam cena 514,– Kc. Koukam dobre? I tak je to levnejsi, nez co bylo v KIKA - nejakych 90,– Kc.  

Tak dalsi napady jak dal???  

Jinak Piskle sorry - tebe jsem opomnela, ale poslala jsem koment driv a tudiz tvuj jeste nevidela. Sorry.  

Eva

 
skrolan
Extra třída :D 12146 příspěvků 21.11.07 16:55

jooo, a zeny - dodaci lhuta - bacha - je tam 1az3 tydny. Ten jeden bych brala. Víc asi ne. Preci jen matrace bude nova - nechci riskovat.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »