Jarňulky 23 - trochu těhulkovský a trochu miminkovský

Těhotenství

Ahoj těhulky i maminky Jarňulky, v tomhle deníčku si dovolím tak trochu soukromě popsat jak u nás probíhal porod v Podolí a kterak se rodí v přeplněné porodnici.

Sama mám ráda povídání o příjemných a bezproblémových porodech, takže doufám že tohle bude jedno z nich a všechny vás to povzbudí a bude se na to těšit :-)

V pátek ráno, tak asi kolem páté když jsem šla jako každou noc už asi po čtvrté na malou, odešla hlenová zátka. Poučená z knih a PA jsem věděla že to vůbec nic neznamená a porod může být klidně ještě daleko. Jenže kolem osmé se mi zdálo že mám trochu mokro a zdálo se mi že by to mohla být postupně odtékající plodovka. Jak už jsem psala v rychlosti v minulém deníčku, polovička byla objednaná na devátou k zubaři takže jsem si v klidu dožehlila a vyluxovala a trpělivě čekala až se vrátí a zajedeme se zeptat do Podolí. Tam jsme dojeli asi kolem poledne. Už před příjmem seděly dvě maminky s tatínkama a po třetím zazvonění otevřela udýchaná sestřička. S tím že mají hrozný frmol mně rychle připojila na monitor a zase odběhla. Po deseti minutách zazvonila další mamina s tím že jí odešla určitě plodovka a čeká třetí a že už skoro rodí. Sestra jí zděšeně oznámila že mají právě plné všechny sály a že to přinejhorším odrodí rovnou na příjmu. To už mi začalo být trošku úzko. Na monitoru se ukázaly malé kontrakce o kterých jsem ani nevěděla a po prohlídce doktora a zkoušce vložky mně poslali domů s tím že když by se to začalo rozbíhat ať přijedeme znovu, jinak ať vydržím do úterka na to vyvolávání, to by prý mělo být volněji :-)
Takže jsem uklidněná vzala Vaška a šli jsme na dobrý oběd (kachna se zelím a se šesti, zákusek byly dva hermelínové chlebíčky), zajeli jsme se podívat do Radotína a koupili jsme mimískovi záchranou vestu (je bombová, pro 3-10kg, maličká a krásná) a ještě jí vtipně zkoušeli přes břicho jestli se do ní vejde. Už cestou domů mě začalo pobolívat v podbříšku, zatím bez nějaké pravidelnosti.
Dojeli jsme domů kolem čtvrté, zavolala jsem mamině že ještě nerodíme a jdu se natáhnout. Jen jsem zavěsila telefon tak mi s velkou parádou praskla voda.
Pro ty které máte obavu že to nepoznáte tak vás ujišťuju že když opravdu praskne tak je jeden ručník málo. Stála jsem uprostřed kuchyně a pode mnou louže jak hrom, v tu chvíli jsem vůbec nevěděla jestli to mám začít utírat, běžet do koupelny nebo co… Nevím kolik toho mohlo být, mně se zdálo že aspoň půl litru. Převlíkla jsem se do suchého a znovu louže jako hrom, tak jsem šupla do spchy a chvilku čekala. Jenže to pořád tak nějak teklo, takže jsme se třema vložkama a ručníkem na sedadle vyrazili. Sestra zírala co tam zase dělám, ale když jsem jí dala tři durch vložky bylo jasno. To už mi začaly mírné kontrakce tak po sedmi, osmi minutách. Znovu monitor napsat porodopis a šup na přípravu. Tam jsem se dostala kolem šesté otevřená na jeden prst.
Oholená a připravená ještě z rána, jsem dostala YAL. Pak už se šlo na sál. Zrovna se střídaly směny tak se mi přišla představit naše PA. Sál byl nádhernej (jak je vidět na fotce), ještě tam byla zvlášť masážní sprcha a záchod. Po třech hodinách celkem bolestivých a pravidelných kontrakcí (cca 5 min), několika sprchách a hopsání na míči mi asistentka oznámila že právě začínáme první dobu porodní :-)) To jsem byla zděšená, já myslela že už tři hodiny rodím a ona to zatím prý byla jen příprava…
Porod tedy začal v devět. Kontrakce byly fakt bolestivý, naštěstí mi to šlo všechno jen do podbříšku a ne do beder. Po každé horké sprše to byla větší a větší síla. Ještě že tam byl Vašek se mnou, nebyla jsem schopná se moc předklánět (přes pupek) tak mi vždycky po sprše otíral nohy a tak :-) PA nám ukázala nějaké úlevové masáže které byly vážně příjemné a tak jsme tam dělali co jsme uměli (teda spíš moc neuměli :-)) Polovička se držela statečně, sršel humorem a byl úžasná opora. Když jsem řekla nehlaď tak nehladil a když jsem potřebovala ruku tak byl vždycky u mně.
Kolem půl jedné přišel doktor podívat se jak postupujeme. Na to že jsem měla bolesti už od šesti jsem se moc neotvírala a tak mi navrhl jestli nechci epidurál nebo opiáty a že on by určitě manželce ten epidurál doporučil. Takže jsme se po dohodě rozhodli že si ho nechám dát. Kolem druhé se jim podařilo vzbudit rozespalou a mžourající anestezioložku, vypadala že vůbec nevidí jak únavou padala. Ale epidurál zavedla skvěle, nic jsem necítila a trefila se mezi dvě kontrakce tak to byla pohoda. Za deset minut to začalo působit, přestanete cítit od břicha dolů bolest (ani horkou vodu!) a cítíte jen tlak. Ta úleva byla úžasná, působí to 90 minut a pak se musí připíchnout další. Jenže to hodně zpomalilo kontrakce (misto 3-5min to najednou bylo 10 a víc) takže jsem tam chodila a říkala že jedeme domů že už nerodím :-)) PA přišla až když už to začalo přicházet k sobě a řekla že to moc nepostupuje a dopíchneme oxytocin. No a pak to šlo ráz na ráz, po 90 minutách odpočinku kontrakce jak hrom po 2-3 minutách a otvírání z 5prstů na 8 snad za půl hodiny. Zeptala se jakou mám přestavu o poloze porodu, řekla jsem jí ať mi doporučí co je nejrychlejší, takže jsem hupsla dolů z křesla a když začaly stahy tak jsem tlačila ve stoje, opřená o předloktí o křeslo a ona pode mnou pro jistotu chytala. Za chviličku říká že už vidí hlavičku, a že má vlásky, ať si šáhnu :-)) No to byla bomba, fakt tam byla :-)) PA tam na to byla sama a tak mně poprosila jestli bych si nevlezla zpátky že je mimčo úplně sestoupené a stačí dvě tři kontrakce a je venku a že to dorodíme klasicky. A měla pravdu, přibehla sestra z dětského, ještě jedna PA a po jedné kontrakci byla venku hlavička, po druhé ramínka a po třetí byl venku celý Erik. Bylo 3:55 a měl 53cm a 3,34kg. A to celou dobu strašili jak bude obrovskej, brouček malej. Jenom si tak trochu kníknul a už mi ležel na břiše a tiše na mně zíral a já na něj. Pak mi ho ještě přiložili už očištěného a zabaleného a dali ho tatínkovi.

Ptala jsem se jak moc jsem nastřižená, ale podařilo se bez nástřihu s malým natržením na tři stehy a to jen díky tomu že se malej už těšil na tu koupenou záchranou vestu a šel ven jako potápěč s rukou nahoru u hlavičky :-) Malý problém s placentou, která se mrcha nechtěla pustit po hodině tahání a tlačení, už nade mnou stála doktorka s narkózou, šel kolem silák doktor, ruka šátralka zašátrala, opřel se mi o břicho a tahal a já tlačila a on vytáhl.
Hrozně jsem se rozepsala tak to trochu zkrátím, malého odnesli na šestinedělí k nahřátí a já šla na pokoj v domění že ho tam přinesou. A ejhle, všude plno, tam kde jsem ležela já už nebylo místo pro děti a tam kde on zase pro maminky. Už jsem neusnula a hormóny pracovaly. Když pro mně v devět přišli jestli si chci zkusit přiložit, začala jsem řvát jak malá že ho chci mít u sebe a ne za ním jen docházet… Postel jsem u něj dostala až po poledni a oznámili že mu klasl cukr a musí ho dokrmit a zůstane přes noc u nich. Druhý den byl už v pořádku, pořád pro jistotu na dokrmu a po vizitě mi ho přinesli (byla asi jedna hodina). Od té chvíle už bylo jenom dobře a všechna bolest a příkoří jsou zapomenuta :-))
Domů jsme šli v úterý odpoledne s tím že byl pěkně rozjedenej těma příkrmama a já nestíhala moc kojit, nemaje ještě pořádně rozjeté mlíko, ale už jsme se srovnali.

O tom jak to zvládáme doma třeba zase napíšu někdy další deníček :-)
Těším se až nám přibydou další maminky a začneme probírat popraskané, ploché, vpáčené a jiné bradavky, bolavá prsa a blinkající děti které nechtějí odříhávat atd…

Snad to na vás není moc dlouhé ale byl to zážitek a já nevěděla co vypustit a co tam nechat :-))

Držím vám všem palce aby bylo všechno v pohodě jako u nás a mimča byla zdravá a v termínu u svých milujících rodičů

Borůfka a Erik

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Zet
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 24.02.05 17:13

Moc moc moc gratuluji.
Krásně jsi to napsala.
Ať se máme oba krásně
 Zet

Zet
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 24.02.05 17:13

Moc moc moc gratuluji.
Krásně jsi to napsala.
Ať se máte oba krásně
 Zet

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.05 17:28

Ahoj Borůfko a Eriku (a taky samozřejmě tatínku),
jsem jen nakukovatelka z květňátek, ale vaše deníčky jsem sledovala - takže si nemůžu odpustit óóóóóbrovskou gratulaci!!!!!!!!!
Tak ať jste zdraví a ať se vám všechno daří!!!
Jaa a Sára 30+2

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.05 17:34

Borůfko, nádhera! Četla jsem už ve vašem minulém deníčku jak jsi v pohodě a obdivuju a popis je moc krásný! Hodně štěstí Erikovi a ať Vám přináší hodně radosti!!
nakukovatelka Claudie

Krista
Závislačka 4256 příspěvků 24.02.05 17:43

Hurá, nový deníček!

Bofůfko, napsala jsi to moc pěkně, takhle nějak si to představuju. Dobře, žes to popsala tak podrobně, nějaký zkráceniny nemají smysl.
Hlavně, že je Erik v pořádku a pěkně papká.

Kristýna + ještěrka Zuzanka 38.tt

MaKacka
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 24.02.05 19:00

Ahoj holčiny,

tak hurá v novém deníčku!
Borůfko, díky moc za vyprávění, už jsem se ho nemohla dočkat. Já teda doufám, že porod taky zvládnu dobře a hlavně v pohodě jako ty, ale ještě chci opravdu počkat, ještě si to bříško na chvilku nechám :-))

Jen hlásím, že je mi už o hodně lépe, jen v noci jsem nemohla dýchat, ale opravdu vůbec, až to probudilo manžela a ten pohotově zareagoval. Lehl si za mě na bok, přiložil ruku na bříško a poručil, že mám dýchat podle něj. Takže mojí hysterii z nedýchání vmžiku sklidnil. Ó jé, doufám, že bude fakt u porodu, že mě v tom nenechá samotnou…

Tak se mějte hezky, opatrujte pupíky a miminka!

MaKačka + Cipíska 37tt

LUJA
Ukecaná baba ;) 1456 příspěvků 24.02.05 19:13

AHoj,
Borufko super denicek. Ty se fakt mas, ze uz to mas za sebou a hlavne, ze uz mas malyho u sebe.
Taky moc moc gratuluju Markete k Michalovi.

Na dnesek jsem stravila opravdu podivnou noc, vzbudila jsem se asi milionkrat, mela jsem dost podivne bolesti bricha, pichani v podbrisku, palila me zaha jak blazen a vubec sem si rikala ze je to nejake divne, jeste ze jdu rano do poradny.....
V poradne mi sestricka rikala, ze je dnes nejaky divny tlak a ze bude uplnek, takze se pry pripravuji na najezd rodicich maminek. Uz maji zkusenost, ze uplnek dela divy. Po tom jsem sla na monitor, kde mi sestricka rekla, ze je to krasny nalez, ze mam primo ukazkove kontrakce, ale ja vubec nic necitila. Ale po tom vsem jsem se docela vydesila, ze prece jenom jeste dnes rodit nechci!!!!
Nastesti me uklidnil pan doktor, ze to co mi na monitoru namerili jeste nejsou kontrakce k porodu a ze se nemusim bat. Nicmene uz zacinaji byt nejaci znepojeni kvuli memu tlaku a zitra jdu na premereni, a pokud neklesne, budou to nejak resit. Mozna na tom budu stejne jako Maka.

Takze si snad prece jenom jdu zabalit tu tasku :-))) Myslim, ze jestli to s tim uplnkem bude fungovat, nejmene Hajdula nam dnes porodi.

A Hanko s Malinou, kde jste byli????? Porad jsem si prohlizela maminky v cekarne a snazila se odhadnout ktera ty ses, ale bezvysledne. A to jsem tam byla az do jedne hodiny.

Tak doufam,ze se jeste zitra ozvu, pokud ne, budu informovat pres nase spolehlive stycne dustojniky. :-))

Lucka a Melounek

Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 24.02.05 21:08

Borůfko - děkuju, krásnej deníček, je to opravdu na štěstí, protože já včera strávila na přijmu rodiček asi hodinu a nic se tam nedělo, prý byl klid :-)))) tak jsem zvědavá jakej den si vybere naše malá.

Lucko - no držím ti moc palce aby bylo všechno OK, vždyť už je taky na čase aby jste rodili tak si s tou taškou už holka pospěš jo :-)

Hajdulo - moc na tebe myslím, dejte vědět až budou nějáké novinky

No u nás nic nového, co včera proběhlo na monitoru jsem Vám popisovala. Tak uvidíme příští týden.

Petra + beruška 38tt

Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 24.02.05 21:08

Borůfko - děkuju, krásnej deníček, je to opravdu na štěstí, protože já včera strávila na přijmu rodiček asi hodinu a nic se tam nedělo, prý byl klid :-)))) tak jsem zvědavá jakej den si vybere naše malá.

Lucko - no držím ti moc palce aby bylo všechno OK, vždyť už je taky na čase aby jste rodili tak si s tou taškou už holka pospěš jo :-)

Hajdulo - moc na tebe myslím, dejte vědět až budou nějáké novinky

No u nás nic nového, co včera proběhlo na monitoru jsem Vám popisovala. Tak uvidíme příští týden.

Petra + beruška 38tt

Monika_M
Kecalka 133 příspěvků 25.02.05 09:24

Cauky holciny,
denicek je moc krasnej, diky. Krasne nas to v tom teseni povzbudi.
Ja byla vcera sepsat porodopis, fakt zadny slozity otazky :o)) oddeleni bylo poloprazdne, tak doufam, ze to vydrzi…
Tady zase snezi… tak krasny den :o)
Monika+Drobin­ka 39tt

MataP
Závislačka 2619 příspěvků 25.02.05 11:00

Nazdárek těhule a maminy,

Borůfko, krásnej deníček, moc tě obdivuju hlavně za tu pohodu s kterou to zvládáš, já budu určitě děsně hysterická.

Dneska jsem u Máti na netu, ještě jsem nestačila přečíst komentáře z minulého týdne, takže novinky mě jaksi míjejí…
Jen mi manžílek oznámil, že notebook z práce už půjčovat nemůže, takže budu odříznutá nadobro!!!!

Jinak hlásím, že jsme ještě celý - ani úplněk nás nevystrašil :-))
V úterý v Motole se doktor ptal, jestli už máme sbalenou tašku a že to může být každou chvíli, tak pořád čekám, ale nic zvláštního se neděje. Pořád si myslím, že musím vydržet minimálně do 1.3., když chci to březnový miminko :-))

V Motole jsem potkala Sandru, má termín už za měsíc, takže tam začala chodit do poradny. Říkala, že nestíhá net, mají hodně práce s bytečkem.

Tak já končím, kdyby se něco dělo, určitě vás budu informovat sms :-))

pa pa Hajdula 39 tt

Krista
Závislačka 4256 příspěvků 25.02.05 15:53

Ahoj holky,
tady to zase tedy žije, kdepak všechny jste?

Byla jsem dnes v poradně v Podolí, zase dvě hodiny na chodbě a cca 3 minuty v ordinaci, moc by mě zajímalo, co tam dělají ostatní tak dlouho…na monitoru jsem ještě nebyla, prý až příště. CS mi poskočilo ze 2 na 5, tak si říkám, jestli už nebudeme brzy rodit, když je ten úplněk. Byla tam taková strašně mladá doktorka, napřed řekla, že mě ani nebude vyšetřovat, pak si to rozmyslela, bylo to docela nepříjemný, no ale všechno je v pořádku.

Asi bych raději měla udělat alespoň své daňové přiznání.

Nějak mě dnes tlačí břicho, kupodivu nahoře, to je neobvyklý pocit, vždycky to bolelo jen dole. Ale co, hlavně,že mi pořád jezdí bouličky po pravoboku. Asi se půjdu zase rochnit do vany, tam je nejlépe.

Zase se má ochladit, ach jo, proč si tady vlastně říkáme Jarňulky, když je zima? No, snad to jaro brzy dorazí.

Tak pěkný víkend. Snad se tu brzy objeví zpráva o dalším miminku.

Kristýna + ještěrka Zuzanka 38.tt

LUJA
Ukecaná baba ;) 1456 příspěvků 25.02.05 16:22

Ahoj,
tak ja hlasim, ze jsem take stale jeste 2v1. Teda Hani, tos me zklamala, ja na tebe sazela, ze to dnes bude. Porad kontroluju mobil, kdy mi prijde od tebe sms ze uz rodis :-))

Dnes nemam moc dobrou naladu. Byla jsem na premereni tlaku a stale mam 140/90. DOstala jsem nejake leky na snizeni a jeste me poslali na odbery krve, aby zjistili jestli to neni proto, ze se neco deje s miminkem nebo s placentou. Na to, ze mam takovejhle tlak uz docela dlouho, mohli to zacit resit uz mnohem driv a ne az ted na posledni chvili. Tak se bojim o Melounka, ale verim, ze je vse OK. Bilkovinu v moci nemam, coz je pry dobre. Jen mi natekaji nohy a ruce. Tak nevim jestli to je preeklaspie nebo ne, doktori se poradne nevyjadrili. Samozrejme jsem si z chytrych knih uz stihla nastudovat ty nejkatastrofictejsi scenare.
Vysledky budou v pondeli, tak snad se neco dozvim.

Tak pekny vikend a nebudte line a piste!!!!
at mam co cist.

Lucka a Melounek (38+6tt)

Uživatel je onlineBorufka
Kelišová 5538 příspěvků 25.02.05 16:49

Ahojky,

Máťo potřebuju poradit…
Jak jste na tom byli s Roderickem s dudlíkem? Malej včera večer usínal u prsu dobře dvě hodiny a jen tak dudal a vždycky když jsem ho vytáhla tak začal hledat a brečel. Zkusila jsem mu strčit dudáka a byl klidnej. Původně jsem si říkala že bych to chtěla zvládnout bez něj, ale asi lepší než aby si cucal prsty? Není to na dudlíka strašně moc brzo? Pomoooooccccc

Lucko držím palce aby to bylo v pohodě
Borůfka a Erik

Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 25.02.05 17:01

Lucko - určitě to bude dobrý, já jsem z toho taky mimo oni ti ti doktoři toho (teda slespoň v podolí moc neřeknou), na monitoru mě vyděsili, že srdíčko bije moc lítá tam tep od 140-180, no za 3 hodiny jsem tam byla znova a zase a to už mě pustili domu že je to dobrý, na tak se v tom sakra vyznej, ruce i nohy, vlastně všechno mám oteklý jako blázen....... knížky raději neotvírám. Už by to chtělo porodit :-))))

Borůfko - já myslím že to nevadí když dáš malýmu dudlík, ono co člověk to názor, a ségra neměla s dudlíkem vůbec problém, měli ho akorát na usnutí pak ho malej vyplivnul a bylo. Já chci taky takový starosti !!!!!!!!

Kristo - nemohla by jsi mi poslat osobní zprávou telefon na tu paní Fišerovou, já jsem byla asi jediná kdo neměl na předporodním kurzu tužku tak jsem to jaksi nestihla :-))))

Mějte se hezky

Petra + beruška 38tt

MataP
Závislačka 2619 příspěvků 25.02.05 17:02

Ahojky,
jo to znam :-) Roderick se v sestinedeli prsu nepustil :-)

Jestli pije normalne, pribira a nemate problemy s kojenim, tak mu ho klido dej. Ony to sestricky v porodnici delaji taky :-) On s nim usne a pak jak povoli pusu, tak mu vypadne sam :-)

Ja jsem ho Roderickovi taky davala, i kdyz on ho moc nechtel, za chvilinku ho vyplivl a spal bez nej…

Nech to na Erikovi, on si sam rekne :-)

Jo dneska me napadlo, ze ve jmenu Roderick je celek Erik obsazenej ;-) uz mi hrabe… mame dneska urvanej den, rostou spicaky, zatim je to to nejhorsi, co me ze zubu potkalo…

Mata

Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 25.02.05 18:08

Holky nechcete jít někdo na chat ?????

Petra

Maka
Závislačka 2857 příspěvků 25.02.05 18:14

Borůfko - děkuju moc za dotaz ohledně dudláku.o))))))) Myslela jsem si, že jsem v tom sama kdo tak brzo dá dudláka. Zatím ho malej nepoužívá, ale pokud bude předvádět to co v porodnicí - tj 2 nekonečný noci řvaní a řvaní v tahu a žádná možnost utišení (prso nechtěl, přebalenej byl) - a jen naprázdo dělal sací pohyby. Zkusila jsem dudlíka a ejhle klid. No doma jsme spali zatím 2× a neopakovalo se to, takže zatím ho nemá, ale pokud se to bude opakovat tak dudlík parkuju v puse Michala.o))

Luja - s tím tlakem by tě měli sledovat. I když bereš prášky, tak bys měla chodit na občasné měření tlaku (já se domluvila se svým obvodákem - resp. se sestrou a chodila tam.) S hodnotou 140/90 mě nechali být, oteklá jsem byla taky - prsty jsem skoro nezohla. Jenže pak jsem po mírným úklidu doma zůstala jaksi paf - tj. točení hlavy rozostřený vidění - chvilku jsem neviděla část zornýho pole vůbec - trvalo to 20 min. Zavolala jsem do špitálu - naměřili mi 150/100 a už si mě tam nechali a za dva dny porod vyvolali…
Jo a ještě by měli dělat UTZ - průtok krve pupečníkem - jestli mimískovi nic neschází. Ale ten nedělají nijak často - mě ho dělali v 30 a pak v 35 tt a pak už jen v 39 tt před porodem.

Markéta a Michal

MaKacka
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 25.02.05 21:16

Ahoj holčiny,

STYČNÝ DŮSTOJNÍK OPĚT ZASAHUJE!!!

Před necelou hodinkou mi psala LUJA SMS!!!

Píše, že jí teče voda, ale kontrakce žádné. Jestli prý kontrakce nezačnou do 24 hodin, tak jí budou porod vyvolávat. Už si jí tam nechali. Taky píše, že se začíná bát. Tašku prý doma stihla zabalit, ale holení už nestihla.

Tak vidíte, asi na výsledky krve do pondělka čekat nemusí… A pak že úplněk nepůsobí :-))

Zdraví

MaKačka (momentální zpravodajství)

Uživatel je onlineBorufka
Kelišová 5538 příspěvků 25.02.05 22:48

Ahoj holky,

díky za rady s dudlíkem, zkouším to zatím vydržet s prsama a uvidíme. Jinak jste mně uklidnili, mám hrůzu z dvouletých dětí v kočárku s dudlíkem v puse :-))

Petulinko však se taky dočkáš, jen si užívej ještě chvilku bříška. Tys to tý Lucce přivolala :-)

Hrozně moc jí držím palce

Borůfka

Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 26.02.05 11:16

Ty jo - Lucko moc na tebe myslím a držím palce aby jsi to všechno v pohodě zvládla.

Tak nám ty termíny zatím celkem vychází co :-)

MaKačko - teším se na další informace.

Petra + beruška 38tt

Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 26.02.05 11:16

Ty jo - Lucko moc na tebe myslím a držím palce aby jsi to všechno v pohodě zvládla.

Tak nám ty termíny zatím celkem vychází co :-)

MaKačko - teším se na další informace.

Petra + beruška 38tt

Maka
Závislačka 2857 příspěvků 26.02.05 12:10

ahojky

jen ještě k těm dudlíkům. Byla u nás včera zdrav. sestra tak jsem se jí na to ptala. Ona říkala že prý se ted doporučuje je nepoužívat, ale že obě její vnučky je mají a že v tom nevidí problém když dítě dobře saje z prsu.

Navíc dodala, že roční dítě s plochým palcem který ani na chvíli nevystrčí z pusy taky není nic moc.

Takže to je asi z blápta do louže, Michal už si ruce do pusinky cpe docela úspěšně.

ZLatím ahojky

Markéta + Michal 8 dní

Krista
Závislačka 4256 příspěvků 26.02.05 12:47

Tak vida, Lucka bude další. Moooc držíme palce, ať to dobře dopadne.
Kristýna + ještěrka Zuzanka 38.tt

MaKacka
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 26.02.05 13:58

Ahoj holčiny,

tak jsem celou noc nespala, jak jsem pořád myslela na Luju a jestli už rodí a jak to zvládne.

A ted mi psala Hajdula, že Melounek do LUJI je už na světě!!! JMENUJE SE JAKUB, VÁŽÍ 3,25KG A MĚŘÍ 54 CM.
Podrobnosti v kolik a jak se narodil a jak se jim vůbec daří se dozvíme v pondělí, plánuje s Hankou, že se tam za ní přijdeme podívat. Jestli mi teda Hanka do tý doby neporodí :-))

Tak se mějte hezky

MaKačka + Cipíska 37tt

Krista
Závislačka 4256 příspěvků 26.02.05 14:32

To je krása, Lucce strašně moc gratulujeme! Je to ale pěknej čahoun, co? Musím jí poslat sms.

Kačko, já jsem taky blbě spala, taky se mi honily myšlenky na porody.

Kristýna + ještěrka 38.tt

Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 26.02.05 14:52

Jé to je skvělí moc moc gratulujeme - zatím je převaha chlapečků :-))) tak holčičky jdeme taky na to ne :-)))))

Petra + Beruška 38tt

Lucie_F
Kecalka 196 příspěvků 26.02.05 15:21

Také Lucce moc blahopřeji.
Já už bych to také chtěla mít za sebou! A nebo alespoň na dohled. Mám teď nějakou krizi. Furt mě bolí břicho, že nemůžu spát, a se svým tlakem 85/55 musím pořád ležet :-(( (na nic jiného se nezmůžu, už jsem 2 x omdlela-naštěstí ne na břicho, uf!)
No, mohlo by bejt hůř, doktor mě straší nemocnicí, a tam bych mooc nerada.
Holky, pardón za tenhle můj „výlev“, ale jsem z toho nějaká špatná.
Vám přeji jen samé hezké dny!
pa,
Lucka+Barborka 35tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.05 15:47

Ahoj holky,

tady neprihlasena Petule Skatule. Nejak se mi nedari prihlasit… :(
Ale konecne hlasim, ze mam pripojeni na Internet, tak uz mi snad zadne porody neutecou!! Jelikoz jsem se sem dostala jednou za uhersky rok, tak jsem vzdycky byla prekvapena, ze uz je dalsi mimco na svete, holky, teda vy jste se nejak rozjely a vsechny tak brzo!! Ja doufam, ze vydrzim 2v1 az do dubna. Termin mame 2.4. a tak uvidime. Ale jak to tak pozoruju, tak se vsechny mimca rodi minimalne o tyden, ci dva driv.. Takze vsem novopecenym maminkam, miminkum a tatinkum gratuluju!! Uzivejte si ty prvni dny ve trech v co nejvetsi pohode a klidu!!

Co noveho u nas? Zatim vypada, ze je vsechno v poradku, tlak mam dobry, hrdlo se nam zacina zkracovat, ale pry zatim drzi, tak bych mela byt asi vic v klidu, aby se nam to nerozjelo moc rychle. Jo a asi jsme snad jedini, co nemaji jeste kocarek :o) Mam vyhlidnuty Apollon od Patrona a starou kolekci uz nemaji a novou jeste nemaji, tak si musime jeste dva tydny pockat. no holt to bude na posledni chvili, ale doufam, ze to stihnem akorat. Snad si to teda prdola moc dobre rozmysli a vydrzi az do toho dubna v brisku a v teplicku.

Taky mam problem sehnat ten caj z maliniku, uz jsem byla v nekolika lekarnach a ani v jedny ho nemeli. Pry mam zkusit primo nejaky obchod s bylinkami. Tak se asi nakonec vypravim na ten Mustek, tam je to od vas zaruceny.

Holky, tak vsem drzim palce, bezproblemove porody a budu dal napinave sledovat, jak se vyviji situace.
Hajdula a Markina je ted v poradi, ne?

Mejte se krasne,

ahoj Skatule 36tt

Uživatel je onlineBorufka
Kelišová 5538 příspěvků 26.02.05 16:25

Připojuju se k velké gratulaci, tak to už má další za sebou. Hajdulo jsi na řadě holka, těš se :-)
A možná by se mohla pomalu připravovat i Markina, co? Ještě se na k tomu neschyluje??

MaKačko jestli tam v pondělí půjdete tak si určitě dělej zápisky ať nám to můžeš hned pořádně napsat, jsem hrozně zvědavá jak to zvládli. A zdá se že v zápalu boje pro:,–(ila Lucka i Jakuba, jak jen to asi udělala? :-))
Co cvičení byly jste v úterý vůbec některá? Muselo to být pro ně asi překvapení když jsme hned jeden tejden nepřišly všechny :-))

Mako s tím dudlíkem je to trápení, ale zkouším to vydržet s prsem, říkám si že je to zatím nejmenší zlo. Snad jen kdyby si vyloženě zvyknul u prsu usínat, ale to se bude řešit až časem, že jo.

Byli jsme dneska na první pořádné procházce i s tatínkem, Riky ještě teď spí jak andílek a já jsem se cejtila taková hrozně pyšná :-)) No ty hormóny se mnou teď trochu cvičí a jsem taková pořád na měko :-)

Borůfka

Monika_M
Kecalka 133 příspěvků 26.02.05 16:29

Taky velka gratulace Lucce a miminku, at se jim dari :o)
Tak jak to tak sleduju, tak to skoro vsem vychazi jeste pred terminem. No to jsem zvedava kdy to bude u nas. Ale obavam se, ze to jen tak nebude… Alespon na vsech kontrolach mi doktor rika, ze tam drzi hooodne dobre. V pondeli jdu zase na kontrolu, tak uvidime jestli se tam uz neco preci jen nezacina dit. Uz bych docela rada… stale casteji me zacinaji pronasledovat myslenky na porod… a vubec jak to vsechno zvladnu… ale kazdopadne se spis tesim… ono to nejak dopadne…
A kdyz ctu vase zpravicky, tak me to celkem uklidnuje… :o)
Tak pekny zbytek vikendu :o)
Monika 39tt

MaKacka
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 26.02.05 18:50

Borůfko,
poznámky si tedy budu dělat, připadám si jak redaktor těhotenských listů :-)))

V úterý cvičit nikdo nebyl, ty a Iva máte mimi, já jsem byla nemocná a Lucka s Hankou to zavrhli, když to mají za pár…Teda teď už jen Hanka.

Nejsem si teda jistá, ale nechtěla Lucka přece jenom Kryštofa? Ten Jakub byl snad kompromis…

Nějak dlouho se tu neukázala Markina??!!

zdraví

MaKačka + Cipíska 37tt

zdravicko
Kecalka 184 příspěvků 26.02.05 23:25

Ahojda,
Tak moc gratulací pro Markétu a Michala, dále pro Lucku.

Začínají tady být opravdu v převaze maminky........

Nám v poradně řekli, že to musí být císař a jdeme na něj v úterý, tak snad se do té doby udržíme…

Já si teda beru svoje dudlíky už do porodnice, ani jsem nepřemýšlela, že bych je nedávala..

Tak hezký zbytek víkendu

Zdravíčko + Matýsek 39tt

Maka
Závislačka 2857 příspěvků 27.02.05 11:56

ahojky

obrovské gratulace k čahounovi Kubíčkovi.o))

Borůfko - vy už můžete ven???? mě dr. řekla až za 14 dní.

no ale u nás je chřipková epidemie (do porodnice za mnou nikdo nemohl strčit ani nos - ani manžel - bylo to pwěkný psýcho - tolik jsem potřebovala povzbudit a nikdo tam nemoh.o( a navíc tu začlo pěkně mrznout - je pod -5 takže to se prý s mimčem stejně ven nesmí (včera byly +3 a krásně a taky jsem si říkala že bych s ním šla ráda ven…

no ještě si toho užijeme doufám.o)))

Dudlík zatím nepoužíváme, malej ho má stejně tak 5 min a pak jde z pusy a já už mu ho tam nevracím.)) Takže denně ho má tak 10 minut.o))

zatím ahojky a šup sem s nějakou nevěstou pro ty naše zlobidla.o)

Markéta + Michal tak nějak 10 dní

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.05 12:49

Ahoj holky- hlásím návrat ztracené dcery:-)),

to jsem já Ivča a Eliška. Jsme od pátku doma, je to ještě trochu hektický, ale vytiskla jsem si právě deníček, tak až ho přečtu tak napíšu.
Zatím se mějte

Iva a Eliška 12 dní

julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 27.02.05 13:00

Ahoj holky,

hlásím se po třech dnech a vítám nová miminka. Gratuluju Markét a Luci a kluci:) Ať se vám na tom světě líbí…

U nás jsou poměrně zá:,–(ní změny. Po páteční kontrole jsem opravdu ráda, že jsme ten kočárek nakonec už koupili, protože jsem otevřená na 1,5cm a podle dr. to určitě bude dřív. Prý to může být tak někdy mezi 5. a 10. anebo taky zítra. No, je fakt, že večery už míváme dost krušné. Hlavička už je sestoupená úplně v pánvi a jak se trošku zavrtí, což dělá večer se zvláštní oblibou, je to dost bolestivé. Ale to asi taky znáte. Od té páteční kontroly dost špiním, ale to je prý normální, protože už se otvírám. A pokud to tak bude postupovat, mám jásat, protože by porod neměl trvat moc dlouho. Zítra jdu sepsat porodopis a zaregistrovat se a objednat na monitor, tak se uvidí. Moje představa, že budu 4 dny přenášet, aby to bylo na první jarní den, je v háji a beránek to nebude v žádném případě. No, co, takže rybička a asi už brzo:) Je to takové zvláštní, čekala jsem, že máme ještě tři týdny čas a najednou to může být tady každou chvíli. Jo, a hlavička má 9.5cm a odhad váhy teď je 3,40, takže to je asi dobře, že to bude dřív.

Tolik novinky ode mne. Zítra se zase ozvu. Opatrujte miminka, ať už v postýlkách nebo v bříšku a jsem fakt zvědavá, kolik z vás nakonec předběhnem:)

Julie

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.05 16:18

Tak jsem to všechno přelouskala,

Mako, Kristo a Lujo moc gratuluju k miminkům.
Borůfko o popraskaných bradavkách si se mnou moc nepokecáš, neboť mně je stále žužlá jen odsávačka. Eliška je potvora a rozhodla se mě ignorovat a baští radši Omneo, dokonce i na to odstříkaný se šklebí jak opice na citron, protože je Omneo sladší. Ještě to stále nevzdávám, ale už tomu, že budeme kojit moc nevěřím. No co se dá dělat, už se s tím snažím srovnat. Jinak docela trpí na prdíky, protože na tom umělým mlíku se víc tvoří pěna, kterou napolyká a pak se kroutí , takže už jsme koupili Sab simplex, který tu pěnu ničí, docela to funguje. Jsme pořád děsně mrňavý, ale dnes jsme poprvé překročily 2,5 kg. Doktorka mi půjčila domů váhu, protože tady příští týden není, tak abych kontrolovala, že Eliška přibírá.
Už jsem se i trochu vyspala a zpacifikovala domácnost, Petr se moc snaží, vyváří úžasná jídla a nakupuje a montuje až se z něho kouří, ale na úklid nemá buňky.
Jinak je to všechno skvělý, na malou koukám pořád jak na obrázek a strašně se těším na všechno, co nás čeká.
K mému porodu a pobytu v Podolí se můžu vrátit třeba v novém deníčku až tenhle trochu naplníme. Jsem Podolím docela zklamaná, především mým pobytem na šestinedělí, kterého jsem si užila víc než dost. Mají v současné době opravdu problémy s kapacitou, jak postelí tak personálu a odráží se to na mnoha věcech. Maminky bez problémů to tolik nepocítí (jen v tom, že se je snaží co nejdříve vylifrovat domů), ale ty co nějaké problémy mají si to dost vychutnají.
Všem Vám přeji bezproblémový porod a zdravé miminka a těším se až s nimi někam vyrazíme.
A těšte se je to strašně krásný.

Iva a Eliška

Uživatel je onlineBorufka
Kelišová 5538 příspěvků 27.02.05 17:57

Ahojky,

Ivčo vítej zpátky :-) Z toho kojení si nic nedělej a zatím ještě neházej flintu do žita, je docela dobře možný že se to doma ještě změní. Zkoušela si tu laktační ligu? Jezdí i domů na rady… A i kdyby jste nakonec skončili na umělé výživě tak to má taky svoje pozitiva, krmit může i taťka, jíst můžeš i květák a brokolici a malá dostane všechno co potřebuje :-)
Nás pouštěli z porodnice s tím že malej jedl každou hodinu a žádná velká sláva to nebyla, nakojila jsem tak maximálně 20ml a to ještě hodně zřídka, ale hned první den doma najel na 2-3 hodinový režim (dneska jsem k němu v noci vstávala jen dvakrát) a pije jak duha :-)) Uvidíme jestli je to „efektivní“ sání a jestli přibírá, hlad ale určitě nemá. Už se těším na tvůj deníček, myslím že se v nedostatečné péči a ne zrovna moc dobrém přístupu v Podolí shodneme (ať už jsou příčiny přeplněnost nebo rivalita).

Mako vzhledem k tomu že jsme jeli s kočárem hned minulou středu do poradny, pochopila jsem z toho že když nebude těch kritických -5 tak že můžeme normálně ven. Byli jsme včera přes půl hodiny a oběma nám to udělalo moc dobře.

Tak holky šup, kdo je další na řadě? :-)

Borůfka a Erik

Markina
Kecalka 401 příspěvků 27.02.05 18:19

Ahojky vsem jarnulkam a mimiskum,

Pridavam se ke gratulantum a preji Luje a Jakoubkovi jen to nej!!! :))), tak vidis Luci, zes me predbehla :))..teda a tise zavidim, ze uz mas sveho broucka u sebe, tak si to spolu hezky uzivejte a brzi se nam ozvi! :)

Po patecni kontrole se mi take zvedl tlak, tak jsem vyfasla prasky a pry kdyz se to nezpravi, tak v utery jdem na ciare, ale vcera mi namerili nizsi hodnoty, tak myslim, ze to zas tak zhave nebude…kazdopadne je pry mimi pripravene a muze prijit kazdou chvilkou…ja se teda absolutne na porod necitim, ale budis…V pondeli jdu na dalsi kontrolu, jsem zvedava. Zatim je mimisek malinky 49cm/2,707kg, vidim to az minimalne za tyden za dva…

Juli, to ti vychazi termin presne jako nam 5.-10.3., tak to jsem zvedava :)), mozna ze nas take predbehnete, drzim palecky!! :), to by byl gol, kdyby jsme to mely zaroven, vid'? :D…no, kdybych se ti nedovolala, tak aspon vim, ze jsi v tom ;))..

Zatim vsem krasnou nedeli a zitra na videnou :)

Markina 38+3

Majule
Kecalka 206 příspěvků 27.02.05 18:43

Ahojky holky,

tak Vas vsechny zdravim. Moc gratuluji vsem novym miminkum. No jednou jsem mohla byt rychlejsi jak MaKacka v porodnim zpravodajstvi a me se vypne mobil a ja na to prijdu az v sobotu odpoledne. Ach jo.

A jak tak koukam, tak nas brzy zase par pribude, vid Julie, a jak to pozoruje, ze tu neni Markina, tak bych to tam taky tipovala, ze se tam uz taky neco deje.

No u nas novinky k porodu zadne. Jen nam vysla negativni ta cukrovka, coz jsem moc rada. Ale porad mame problem, ze mame hodne plodove vody a kazdy tyden chodime na utz na kontrolu a stale nam pisou, ze se jedna o polyhydramion, coz nevim co znamena, ale vsichni mi tvrdi, ze to nic neni a hlavne to nema vliv na mimo. Tak jim verim, i kdyz jsem nejista. No jdu ted kouknout na net, jestli tam o tom neco nenajdu.

Taky jsme vcera koupili postylku, vanicku a dudliky a nejake dalsi drobnosti a tak uz zaciname mit vsechno. A tento tyden zacnu prat pidi veci, aby to bylo pripraveno. Nejak mam pocit, ze to prijde driv, ale chtela bych to vydrzet do toho dubna. Duben se mi moc libi.

Tak se mejte krasne, hladte miminka a pupiky a vsechny co to mate za par a pripravujete se uz na odjezd do porodnice, tak vam drzim palce.

Maja a skritek neposeda, zitra zaciname 35 tt - to to leti.

PS: Borufko, krasny popis, taky bych chtela, aby to byla takova pohoda.

Majule
Kecalka 206 příspěvků 27.02.05 19:08

Ach jo holky,

ze ja na ten net lezla. Ted jsem se docetla, ze polyhydramnion muze znamenat i nejake vrozene vady miminka. Hlavne srdecni. Je to pry bud nadmerna tvorba plodove vody nebo jeji spatne vstrebavani, coz je asi ta horsi varianta. Ach jo ted zase budu do ctvrtka nervozni. Ale verim jim, ze kdyby se neco delo, tak by mi to rekli a zatim rikaji, ze mimo je OK.

Ach jo.

Tak se mejte krasne, ja jdu uklizet, at na to nemyslim a navic je to u nas jak kdyz padne atomovka.

Jo zitra pujdeme s Hajdulou za Luckou, tak dame vedet jak se maji. Ted mi psala, ze trochu bojuji s kojenim, ale jinak dobry.

Maja

Markina
Kecalka 401 příspěvků 28.02.05 01:05

Ahojky Majule, nedelej si dramaticke zavery…kamaradka mela take pri obou tehu moooc plodovky a mima byli obe O.K., ja mam zase problem s nedostatkem plodovky a to piju vic jak 3l denne. Dr. mi rikal, ze kdyz se to nezpravi, tak mi budiu muset pri porodu lit vodu prez kapacky…

Markina

Markina
Kecalka 401 příspěvků 28.02.05 01:08

Joo, jeste, Majo, pozdravujte ode mne Lucku, jak za ni pujdete a prosim, vyridte take me gratulace…ja vedela, ze bude prede mnou…

Markina

Markina
Kecalka 401 příspěvků 28.02.05 01:15

Borufko, teda mas moji pochvalu za rychly a hlavne krasny denicek…jsi fakt sikulka, ze to s Erickem tak suprove zvladas…
Predstavuji si, ze to na mne prijde tak nejak necekane, prdne plodovka, nebo odejde zatka, co ja vim…zatim se na porod vubec necitim, i kdyz doktor v patek rikal, ze kazdym dnem..
S tim epiduralem jsem stale na vazkach, asi kdyz bude nejhur, tak snad, no chtela bych to vsechno zvladnout bez chemie…
A jak Ti maly v noci spava…mas take nejake poporodni bolesti..a jak jde kojeni…pisni jak budes moct, zatim pa a brouckovi pusinku.

Markina

Krista
Závislačka 4256 příspěvků 28.02.05 08:14

Ahoj holky,
tak jsem čekala, jestli se tu objeví zpráva o dalším miminku, sice zatím nic, ale minimálně zítra má rodit Zdravíčko, Julie je na spadnutí, Markina taky, no a co ta Hajdula? Pokud vím, tak už týden běhá bez zátky a furt nic. To jsou způsoby.

U nás se celkem nic neděje. Tedy včera se něco dělo, ale nevím, co to bylo. Byli jsme na procházce, říkala jsem si, jak se mi pěkně jde a nic mě nebolí, jen myšlenka doběhla, tak mě začlo bolet břicho, ale ne dole ale uprostřed a jen vpravo, celá pravá půlka, jakoby chtěla prasknout. Skoro jsem nemohla jít. Byli jsme uprostřed Průhonického parku, no ale nakonec jsem se do auta dohrabala. Doma jsem vlezla do vany a přešlo to. Ještěr se vesele odráží od mých žeber a hlavou mě žďuchá do močáku, takže je snad všechno v pořádku.

Řekla jsem ještěrce, že musí počkat minimálně do středy, aby jí nikdo nemohl říkat nedonošeňátko a taky aby se narodila v březnu a ne v únoru.

Jinak mám dotaz: co když mi prdne plodovka a já budu zrovna ležet ve vaně? Poznám to vůbec? Pořád mi to vrtá hlavou, ve vaně jsem naložená každý den, je to jediná možnost, jak si odpočinout na zádech.

Tak jo, mějte se pěkně, čekáme na další zprávy o nových mimi.

Kristýna + ještěrka Zuzanka 38.tt

Jenofefa001
Stálice 56 příspěvků 28.02.05 08:25

Jeeeej, tak ja velmi gratulujem vsetkym novopecenym mamickam - skvele, ze uz to mate tak uspesne za sebou a vsetci drobci su krasne zdravi!
Velky obdiv aj Borufke a Ivci, ktore sa tak rychlo dokazali znova zapojit do online zivota. Dodava mi to nadej ;-) Hoci ja uz mam teraz pocit, ze absolutne nic nestiham… No konecne som poprala a pozehlila veci na ten nas balicek, teraz este poslednych par drobnosti (typu teplomer a pod…snad to zvladnem tento tyzden), a potom uz nas to naozaj neprekvapi.

Na konci minulho dennicku ste sa bavili o prebalovacich komodach. Ako som zistila, je nas viac, ktore maju tu sikovnu IKEAcku ;-) Ale este mi napadlo tusim pre Hanku, ktora sa pytala na „improvizaciu“. Ja ked som tu behala po obchodoch a obzerala tie komody, tak som zistila, ze prakticky vsetky maju tu hornu dosku odnimatelnu. Riesene je to tak, ze treba mat proste komodu primeranej vysky (aby si sa nad nou nemusela prilis hrbit…budes ju pouzivat dost casto a dost dlho), na ktoru je namontovana horna doska. Na vacsine modelov je ta doska namontovana tak, ze trci smerom dozadu (ulahuje to pristup k prednym suflikom ci dvierkam) a tym padom stoji samotna komoda tak cc. 40 cm od steny. Tento priestor bol vsak zvacsa celkom sikovne vyuzity pridavnymi regalmi z oboch stran (zlava i zprava), takze na polickach z tych bokov mozes mat poukladane napriklad plienky, alebo nieco ine. Proste tiez je to vyuzity priestor. Ked uz prebalovat nepotrebujes, doska sa odmontuje, komoda sa prisunie k stene a tie zadne policky mozes pouzit ako normalne regale (vedla komody). Snad som to opisala aspon trosku zrozumitelne…

Mam inak taku asi trosku „outsidersku“ otazku. Planujete niektora pouzivat bavlnene plienky? …my sme sa rozhodli, ze to asi skusime :-D Citala som jeden pekny clanok na rodine, a zistila som, ze dnes uz to nie je taka makacka ako kedysi - tie plenky su vlastne v tvare „pampersiek“, akurat su z bavlny. Teda aspon tu v Nemecku ich nie je problem dostat. Tak sme to rozdiskutovali s manzelom, a asi do toho pojdeme. Nie je tu este niekto iny taky blazon? ;-)

A este otazka na Babulku (ak si dobre spominam ;-)) - tusim si spominala, ze praktikujete s manzelom symptomaticku metodu na planovanie pocatia. My v podstate tiez, len som si teraz trosku lamala hlavu nad tym, ako je to vlastne po porode. teda hlavne kym nedostanem prvu MS (ono ta ovulacia totiz moze prist uz predtym :-D). Mas nejaku dobru linku, kde je diskutovana prave tato otazka?

Vsetkym este-zatial-tehulkam zelam vela zdravia, malo stresov a poho-porody! Maminkam vela intuincie a pohody, aby to s tymi svojimi balickami zvladali co najlepsie!

Zatial paaaa,

Jenofefa (37tt)

Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 28.02.05 10:58

Ahoj holčinky,

to jsme „jarňulky jako vyšitý co“ :-)))))) myslím že fusak nemine ani nás :-)

To je supe jak se u Vás něco děje, u mě asi nic občas mě bolí břicho do zad jako při MS ale nic se opakujícího, a na porodní bolesti asi velmi slabá bolest. Tak jsem zvědavá co mi řeknou ve středu, každopádně chci vysvětlit ten monitor.

No asi povlíknu postýlku aby už malá viděla že je očekávána :-))))

Taky moc pozdravujte Lucku !!!!!

Petra + beruška 39tt

Uživatel je onlineBorufka
Kelišová 5538 příspěvků 28.02.05 15:06

Ahoj holky,

tak malej zase spí a nechává maminku vlézt na chvilku na internet :-)
Jenofefo my dáváme klasické bavlněné plenky přes den a na noc jednorázovky, to totiž nepřebaluju tak často. Polovička jede zítra do Německa tak jsem ho zaúkolovala že musí koupit ty plenkové bavlněné kalhotky, tady u nás se to neprodává, ale viděla jsem to někde na internetu. Perou se myslím celé, že? No vypadaly vychytaně, ty klasické mu dělají dole takovou bakuly že se mi zdá jestli neleží hlavičkou níž než zadečkem. A k opruzení… zatím se mi zdá že má tu kůži po látkových lepší než po těch jednorázovkách. Navíc je nemusím prát ani žehlit, toho se ujal Vašek v rámci spolupráce :-) Řekl ty kojíš já žehlím :-) Je zlatej.
S kojením zatím žádné problémy nemáme, bradavky už se docela vzpamatovaly a jde nám to dobře, dneska v noci spal Riky skoro pět hodin v kuse, chodila jsem kontrolovat jestli vůbec dýchá :-) Jen mi nechce odříhávat, ale neblinká tak to snad nepotřebuje. Zkoušela jsem to najít někde v knížce ale neúspěšně.

Markino k těm bolestem nemám moc co říct, tím že jsem měla jenom tři malé stehy jsem v pohodě seděla už druhý den, jen to maličko bolelo když jsem kašlala nebo pčíkla ale už je to dobrý. Teď mně ale docela fest bolí záda, nevím jestli tím jak se k malýmu pořád hrbím, nebo že mám těžší prsa nebo nevím, ale budu muset začít cvičit. Kdybyste viděly to břicho…no fuujj, čím dřív začnu tím se to snad rychleji dá do pořádku.

Už jsem celá natěšená na novinky od Lucky, snad se holky připojí a napíšou brzo

Borůfka a Erik

Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 28.02.05 15:12

Teda borůfko, jste šikulky a máš fakt úžasnýho chlapa...... vyměním :-))))) ne to byla sranda s tou výměnou :-))))

Petra

Monika_M
Kecalka 133 příspěvků 28.02.05 15:22

Cauky holciny,
tak dneska zacinam 40tt, rano jsem byla na kontrole a bylo mi receno, ze se asi jen tak nic dit nebude. Mimi drzi velmi dobre a neni ani poradne klesle. Doktor to vidi, ze budu tak 14 dni prenaset :o( Ach jo, tak mam z toho nejakou divnou naladu. Asi tady budu sluzebne nejstarsi tehulka. Ale tak asi to to miminko jeste potrebuje, tak to musim nejak vydrzet…
Preji vam pohodovy tyden at uz jeste s briskama nebo s drobeckama :o)
Monika 40tt

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »