JARŇULKY 25 - Být matkou aneb jak objevuji Ameriku

Rodičovství

Původně tento deníček měl být o porodu, ale protože je to první miminkovský a protože už jsme tu dvojí vyprávění o Podolí měly, tak si myslím, že je třeba začít z jiného soudku. Domnívám se, že jsem byla na mateřství teoreticky dobře připravena. Leč jak to bývá, teorie a praxe se poněkud liší. Nevím, zda mi někam zmizely šedé buňky mozkové nebo je to prostě hormony, veškeré informace, které jsem měla v hlavě do porodu se někam vytratily a já každý den objevuji již dávno známé a objevené pravdy.

Hned po porodu nával štěstí, ale ouha, mimi má hlavu jako mimozemšťan, to je překvapení! Hlavně, že jsem muže den co den upozorňovala, že hlava musí nějak projít a proto se deformuje. Druhý den už byla jiná a dnes už je úplně normální. Taky vám to vaše mimčo připadá nejkrásnější?

Mimi po porodu pár dní hubne! Jako bych to nečetla snad stokrát. Byla jsem z toho vynervená celé tři dny, měla jsem pocit, že nemám žádné mléko, že se nikdy nerozkojím, no prostě poporodní depka jako vyšitá.

Mimi pláče! Co pláče, řve. Řve hlady, kvůli prdíkům, protože je rozmrzelé, jen tak… Věděla jsem, že bude brečet a přišlo mi to ve filmech i veselé, jak ty matky hysterčí, ale když už několikátou noc moc nespíte a pořád konejšíte, je to opravdu o nervy.

Mimi kouká! Myslela jsem, že bude mít oči víceméně zavřené, ale ono má oči věčně vykulené, hlavně v noci, a moudře na mě hledí, jako že chce něco říct.

Mimi prdí!. Ne decentně jako dáma, ale rovnou s mokrým dozvukem a za některé kousky by se nemusel stydět ani starý námořník.

Mimi chce pít! Kojení. Kapitola sama pro sebe. Jediná poloha, kterou zatím zvládám bez potíží, je vleže jako v porodnici. Zkuste si lehnout v čekárně u doktora. Chytré knihy praví, že se má kojit vždy, když mimi chce. Autoři se ale neznají s naší Zuzankou. Kdybych se tím měla řídit, musela bych celý den ležet s uzlíkem u prsu. Snažím se tedy dodržet nějaký rozumný interval a necpat jí prso pokaždé, když zavřeští.

Mimi se nemusí tolik oblékat! Moje představy o nanančaném a barevně sladěném miminu jsou fuč. Jediné, co v našem přetopeném bytě opravdu potřebuji, jsou bodíčka, kterých mám skoro nedostatek, protože jsou neustále pokaděná. Sem tam nějaké ty dupačky nebo overálek, na ven čepice a svetr a je to. Ale šuplíky mám plné moc pěkných věciček.

Mimi kaká! A jak. Chytré knihy mluví o 4-6 stoličkách za den. Naše mimi dělá stoličku (příšerné slovo, jako od zubaře) při každém kojení, před ním i po něm, do vaničky s vodou, do vlhčeného ubrousku, do ruky mamce, do čisté pleny, kdykoli. Dle doktorky je to normální a časem to trochu ustane.

No, co vám budu vykládat, většina z vás už to taky poznala. Je to všechno díkybohu normální.
Být matkou je moc krásné, ale taky, alespoň ze začátku, pěkné náročné povolání.

Takže přeji všem mamkám a posledním čekatelkám pevné nervy a zdravá prdící a kakající miminka!

Kristýna + Zuzanka 18 dní

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.05 22:53

Hurá, jsem první
Naše mimčo je to samé v bledě modrém. Už jsme si na sebe zvykli a zatím to vše docela zvládáme, ale dá to pěkně zabrat.
Jsme předčasně narození termín byl 7.3. a narodil se se 30.1. Vážil 2.5.kg a měřil 45cm. Protože po porodu zhubnul, tak jsme si pobyli v porodnici 20 dní.
Už jsme to vše dohnali a rostem jako z vody (radost pohledět). Dáváme o sobě pěkně vědět a už krásně žvatláme a usmíváme se.
Je to sranda sledovat jak mimčo dělá každý den pokroky, vždy nás překvapí něčím novým.
Jdu do hajan snad bude spát dlouho. Včera trhnul rekord, spal 5,5 hodiny v kuse. Tak dnes doufám, že vydrží taky.
Mějte se fajn a užívejte si rodičovství.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.05 22:58

Tak my to trošku už nemyslí zapoměla jsem se podepsat. Tak tedy
Vendy a Filípek 54 dní

zdravicko
Kecalka 184 příspěvků 26.03.05 07:57

Ahojky,

Tak deníček je super, moc jsem se pobavila, u nás je to stejné, až na to kaďení, to máme tak max. jednou denně.

Jinak jsem toho dnes a včera moc nenaspala, máme prdíky nebo máme hlad a pak jsme s manželem zjistili, že ten náš drobeček je také pěkný vztekloun.

Dále moc gratuluji všem novým maminkám a přeju jim moc krásných chvil s mimčem.

dále nám zase včera začalo téct z očí, tak kapu ophtalmoseptonex a vytírám borovou vodou.

Markino, Krásné fotky, moc vám to tam sluší.Šimonek je sladkej.

Já jsem se konečně přes všechny návštěvy dostala na net, tak tam zkusím konečně také dodat fotky.

Dnes jedeme poprvé na návštěvy my, tak dle rad Borůfky to pobalím.

Tak všem maminám a všem ještě těhulkám přejeme krásné velikonoce, musím leťet, už začíná vřeštět :o))))

Pa

Zdravíčko+ Matýsek 26 dní

Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 26.03.05 10:21

Ahoj maminky,
tak já jsem čekala, že tady najdu články od maminek, co mají všeho nad hlavu, co si neví rady s tím a s tamtím.....­........ no a spletla jsem se :o).
Chtěla jsem vám dodat odvahy a napsat, že všechno se časem zvládne, že prdíky přejdou a že mimča se začnou na vás usmívat.........
A vidím, že to všechny zvládáte super, že je můj článek zbytečný. Tak vám aspoň gratuluji a pro ty ostatní, co třeba nestíhají ani psát (jako dřív já) a chtěla jsem napsat o tom, jak jsem myslela, že nic nezvládám, jak jsem si připadala neschopná, i když jsem měla načten¨ých asi milion knih a stránek z internetu…a vždycky mě něco dokázalo překvapit :-)
Strašně jsem chtěla od někoho slyšet, že to sice potrvá ještě měsíc, ale pak se to spraví, i ty nálady budou lepší (za plno věcí můžou rozbouřený hormony v těle). Tak vám to píšu. I spací intervaly se prodlouží a vůbec všechno pak půjde úplně samo :-) a konečně najdete (trvalo mi to) čas i na sebe :o)

Tak přeji všem plno sil do mateřství a ať to tak pěkně a bez problémů zvládáte, jako ty maminky, co psaly články přede mnou :-)

S pozdravem Veronika, Barča 6m a pidižvík*

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.05 15:09

Ahojky,

vůbec vás tady nestíhám, malej mi dává pěkně zabrat. Prostě nám pořád řve a řve. Včera už jsem to nevydržela a jela sním na pohotovost. Prohlídli mi ho a je naprosto zdravej. Prý některý miminka tekhle pláčou. Hlavní je že nemá horečku a pije. Krmím ho po 2-3 hodinách. Naštěstí řve jen přes den, v noci po nakojení klidně usne. A taky vydrží spát venku v kočárku. Tak jsem zvědavá, jak dlouho nás bude takhle zkoušet.

Tak se tu zatím mějte pěkně, jak mi to vyjde tak se ukážu.

Gratuluji všem novým miminkám a maminkám.

Budu se snažit přečíst vaše komentáře jak mi čas dovolí.
ahoj
marťa+liborek 19dní

MaKacka
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 26.03.05 15:57

Ahoj holčiny,

tak vás všechny zdravím po dlouhé době!

Před několika hodinami nás pustili domů a teď jsem tu a připadá mi to jak sen. Nekecám, já přišla domů a rozbrečela se. Mám pocit, jako by mě propustili z vězení. No, za pár dní už budu statečnější a všechno vám vylíčím, jak to vše probíhalo, jak jsem kápla na skvělý sestřičky i na ty děsné můry, které mě tak totálně rozhodili…Navíc jsem tam musela být déle po císaři a ještě mi stouply horečky a doktoři nevěděli co mi je (mám snad všechny možné vyšetření za sebou a nic mi není) a s teplotou vás domů prostě nepustí. Takže poslední den jsem sklepávala teploměr, páč bych tam mohla být do vánoc. Myslím si, že domácí prostředí a klid mi pomůže.
Momentálně ještě beru antibiotika a bojuju sama se sebou. Připadám si jak biologický odpad, kus hadru, ze kterého vyrvou dítě. Ale každý den je lepší a lepší a já věřím, že teď doma to půjde rychleji a budu zase moct tu být s vámi denně!
Hodně mi pomohl můj manžel Honza, jak při po porodu, chtěl být i u sekce, ale bylo to vše na honem, že mi ani nestihli sundat naušnice a on se nestihl převléknout. Tak se koukal přes dveře. Hrozně se o nás bál a špatně mu teda nebylo. Naštěstí malou zachránili, důvod komplikací byla nakonec krátká pupeční šňůra, jen 30cm a ona nemohla ven. Je však krásná, zdravá a prospívá rozhodně lépe než já…Ale já ji dohoním! :-))

MOC MOC děkuju všem za sms, na JIPu mi to pomohlo :-)

Časem postupně přelouskám všechny příspěvky a deníček a vložím fotečku naší malé na stránky jarňulek.

Moc vás všechny zdraví ještě bolavá

MaKačka s Barborkou (dnes přesně týden)

MaKacka
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 26.03.05 16:57

Tak zhruba jsem přelouskala vaše příspěvky i deníček…
Díky ještě jednou za gratulace a držení palečků!
Těm co ještě čekají 2v1 vzkazuji, že když doktor řekne: no, na porod to rozhodně ještě nevypadá…neberte ho vážně! A když budete nahlas říkat, chci si počkat na první jarní den a aby to byl beránek…Miminko to v bříško slyší a řekne si: to si jen mamino myslíš :-))

Vložila jsem fotky na Jarňuky…

Papa, jdu odpočívat…

MaKačka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.05 16:57

Ahoj holky,

Kači, vítej doma a vítej zpátky u nás:) Ani nevíš, jak ráda tě tu vidím. A nic si nedělej z těch slziček. já brečela, když jsem si Bertíka nesla z porodnice, když jsme přišli domů, a pak ještě párkrát. Ve čtvrtek jsem dostala neodůvodnitelný plačtivý záchvat při kojení. Prostě to na mě teprve dolehlo a já plakala a plakala. Ale jen chvilinku a bylo to štěstím.

Vložila jsem Bertíka na Rodinu, tak mrkněte. Pa, jdem se koukat na fotbal a pak koupat.

Julie a Albi týden

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.05 17:00

Jo a včera jsem poslala do starého deníčku popis porodu, tak když tak taky jukněte.
 J.

Gabule
Závislačka 3321 příspěvků 26.03.05 18:39

Ahoj všem,

Verčo,super deníček.Úplně se v něm vidím :-))Jak jsem měla všechno teoreticky zmáknuté ale pak seděla a brečela jako uzlík nervů…Dneska už je vše lepší…i když.­.vždycky se najde něco so mě zase ,,rozhodí,,třeba čtvrteční kontrola na kyčlích.Skoro vše ok akorát na jedné kyčli jakási nezaostřená stříška.Takže balit naširoko.Kontrola 14.4.takže žádá hrůza,přesto jsem z toho byla špatná,jelikož Štěpánka trápí větry a s těmi plenami se moc nemůže hýbat a tak křičí.Dnes v noci a i celý den to stojí za to-jen řve a řve.V noci už mi tekly nervy a pak se stydím že jsem krkavčí matka :-(

No jinak abych se představila-Jsem Gabka,je mi 24.manžovi 30let.Jsme z Ostravy a máme Štěpánka-nar.18.2.05-takže měl včera 5 týdnů.

Moc mě povzbutuje vědomí že ,,bude líp,,a taky vaše zkušenosti.Takpapa.
Hezký víkend

Gabka a Štěpánek

Monika_M
Kecalka 133 příspěvků 26.03.05 20:37

Cauky holciny,
Kristynko krasny denicek, tak nejak je to presne u nas. Jen mozna zvladame vic poloho pri kojeni… :o) jde nam to i s jednou rukou na klavesnici :o)
Kacko to jsem rada, ze jste doma. Moc jsem na vas myslela, hlavne ze jste v poradku, urcite budes zase brzy fit.
Koukala jsem na fotecky, moc krasny miminka mate, taky jsem tam dala 2 fotky nasi Terezky.
Tak krasny Velikonoce :o)
Monika + Terezka 9dni

MaKacka
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 26.03.05 22:55

Ahoj holčiny,

ještě jednou dnes…

Mám velkou prosbu, snad mi někdo pomůže…
Třeba Julka nebo kdo používal ta homeopatika.

Můj současný stav: Pořád mám teploty a to až k 38°C, už si nevím se sebou rady. Nic mi není, jen stav prostě týden po císaři. Snad jen mě dost trápí inkontinence (únik moči), ale to je tím, že mám oslabené pánevní dno a taky mě cévkovali… Momentálně beru antibiotika Augmentin už od středy. Když je teplota dost vysoká, tak si beru i Paralen, který se může i při kojení. Je mi zle z těch teplot, únava, malátnost…Prsa netvrdnou, z nich to není.Tak co mi proboha je???
PROSÍM PORADTE!

MaKačka

hacina
Povídálka 24 příspěvků 27.03.05 13:27

Ahoj Kacko,
ja Ti tedy neporadim, to rikam hned na uvod, ale jen bych Tobe i Honzovi chtela moc pogratulovat k Barborce a poprat ji do zivota jen to nejlepsi. Tobe moc a moc drzim palce, je mi lito, ze mas (a pri porodu melas) takove problemy, ale snad se to doma brzy spravi a cekaji Vas uz jen same hezke veci! Nepochybuju o tom, ze jsi silna a mas v manzelovi velkou oporu.
Tak hodne stesti, jeste jednou blahopreju a drz se!
Hanka, ktera mela svatbu den pred Tebou a ktere moc pomahalo, ze s Tebou muze pres mail resit vsechny ty predsvatebni nesmysly.

P.S.: Zkusim Ti v blizke dobe poslat mailik, snad ta adresa jeste funguje.

ivous
Ukecaná baba ;) 2055 příspěvků 27.03.05 15:54

Kačko ještě jednou moc gratuluju. Taky Ti moc nepomůžu, ale moje kamarádka měla po císaři problém, že se jí nezmenšovalo břicho. Taky všechna možná vyšetření a nikdo nic nevěděl. Vyřešil to čas. Pokud Ti ty teploty nelezou nějak moc přes 38 a necítíš žádný problém ( utz dělohy ti asi dělali?), tak se snaž to moc neřešit. Tělo si pomůže. Jen by to chtělo hodně spát a odpočívat, já vím.........

Holky trochu jste mě uklidnily (že ty vaše miminka taky brečí a vy taky), už jsem si myslela, že to nezvládám jen já.
Včera měla malá hysťák, že už jsem chtěla jet na pohotovost, ale uklidnilo ji koupání a dnes je zatím zlatá. Strašně se těším až se na mě poprvé usměje. Zatím se blaženě usmívá jen když usíná s nacpaným bříškem.

Příští týden chci vyzkoušet bruslení s kočárkem, tak doufám, že to obě přežijem.

Iva a Eliška

MaKacka
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 27.03.05 17:06

Ahoj Hani, adresa by měla fungovat, díky, určitě napiš…

MaKačka

MaKacka
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 27.03.05 17:21

Ahoj Ivo,

v porodnici mi dělali vyšetření krve, moči, střěry z pochvy, EKG, byla za mnou doktorka z interny, UTZ břicha…Nikde nic, jsem naprosto v pořádku. Jen mám zvášené CRP krve (nevím co to je), jenže nikdo neví, jestli ho nemají třeba zvýšené všechy po císaři. Standartně se vyšetření nedělá.

Zase si na druhou stranu říkám, jestli ve mě je nějaký bacil, tak beru přece ATB a ty by ho měli zničit. Jen je divný, že mám třeba ráno k těm 37°C, odpoledne skoro už 38°C a najednou večer 36,6°C a jsem v pohodě. Prostě ta teplota lítá, jak si chce.
Doma se snažím odpočívat, Honza zastává naprosto všechno, úklid, praní, přebalování…Jenže mě ten odpočinek nějak nepomáhá.

Zajímá mě problém té tvé kamarádky: jak to s ní nakonec dopadlo? Co jí pomohlo? Mě se břicho taky nějak nezmenšuje…

Díky a pa

MaKačka s Barborkou

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.05 17:21

ahoj holky,
jsem tu zase jen na skok a mám na vás velkou prosbu. Ráda bych začala chodit na gyndu do Gennetu (Klinika u sv. Klimenta), ale řekli mi, že už nepřibírají nové pacienty, ale kdybych znala někoho, kdo tam na gyndu chodí, a ten by se za mě přimluvil, tak by mě vzali.
Takže: NECHODÍTE NĚKDO NA GYNDU DO GENNETU A NEPŘIMLUVILI BY JSTE SE ZA MĚ? :-))
V týdnu se sem podívám, kdyby náhodou…

Jinak, Kačko, moc ti držím palečky, ať je brzy vše ok a můžeme vyrazit do Stromovky s kočárama. S léčbou ti asi neporadím, jen vím, že v tý velký lékarně na Milady Horákový mají i homeopatika a určitě ti i poradí, tak tam zkus Honzu vyslat.

My dneska pořád řveme… v pátek nám dr. na poradně řekla, že málo přibýváme a že máme zkrátit kojení z naší hodiny a půl na max. půl hodiny, takže má piškot asi hlad a taky ho bolí bříško, tak se kroutí jak žížala. Jsem zvědavá, až ho zváží příště!

Tak, mějte se všichni krásně a prosím, dejte mi vědět s tím Gennetem… díky moc.

Hajdula (pořád bez netu) a Ondrášek-zítra nám je měsíc!

Maka
Závislačka 2857 příspěvků 27.03.05 17:22

ahojky,

Kristo - jako by jsi mi psala z duše.o)))

Gabule - tak to je super můj prcek je narozenej taky 18.02. .o))) no a z těch kyčlí mám taky hrůzu. Jdu příští čtvrtek, a malýho dost trápí pr¨díky - celou noc i den tlačí a rudne a zase tlačí - však to znáš… snažíš se pomoct všelijak , ale nic nepomůže úplně a maličkej si to musí přetrpět..... a když se s tím smíříš tak přijde strašák ve formě širokýho balení a bříško bolí ještě víc… řev jekot… no musí nás uklidnit, že budou v budoucnu zdravý kyčle který budou potřebovat celej život a na prdíky v prvních měsících života si už nevzpomenou.o))))

Jinak jsme byli na kontrole . Malej váží 4350 g a měří 54 cm.o)))

Jo a přes den taky pořád řve - prostě se chce chovat , nebo ukazovat hračky, nebo zpívat - ale všechno zabere jen na chvíli.
Taky spí jen v kočárku nebo v autě .. no a pak naštěstí v noci. Holt miminka jinak komunikovat neumí. Předevčírem začal jaksi chraptět - prostě už skoro nemohl nahlas zařvat jen tak sýpal - jak když máte něco na hlasivkách, tak jsme jeli radši k dr. jestli nebude nemocnej. Nic mu není… Prý to může být tím, že se mu obsah žaludku vrací zpátky do lpusinky (občas ublinkává) a má to v krku podráždění od žaludečních šťáv, tak jsme dostali ještě Nutriton - taková sračka která se přidá k trošce odstríkanýho MM a dá se prckovi a pak se nakojí a má mu to v žaludku zhustit aby se to nevracelo. … No zatím mu to dávám, ale bříšku se to asi moc nelíbí a chraptí pořád… tak uvidíme

MaKačko - no ty teploty - jsem taky po císaři a teploty jsem měla jen tak kolem 37,5 a bylo to z nervů ...... jak jsem dojela domů a našla podporu manžela (byla jsem v porodnici v době zákazu návštěv.o( tak to bylo lepší. ale určitě by měli zkontrolovat , jestli máš prázdnou dělohu… jinak mě nenapadá proč by jsi měla ty teploty…

nic budu končit, prcek spinká na balkoně a za chvilku se vzbudí..

Jo ještě dotaz - náš prcek je celej den vzhůru - tj. vstává tak v 9 ráno a až tak do 14:00 než vyjedu na procházku je vzhůru. Pak jsem tak 2-3 hod na procházce a od 17:00 - 18:00 je opět vzhůru tak do 22:00

Mě by to nevadilo, jen kdyby pořád neplakal… jo vydrží chvilku pod hrazdičkou, a ták, jenže já si nemůžu ani umýt vlasy aniž bych to dělala za zvuků „sirény“…

Máte to taky tak???

Markéta a Michal 5 týdnů a 2 dny

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.05 18:08

Ahoj Juli,

moc díky za popis, je to neuvěřitelný, jak můžou věci nabrat rychlý spád. Teď v pondělí rodila kamarádka ze cvičení, 12 hodin byla pořád otevřená jen na 3 a když se na ní znenadání přišel podívat manža, tak mimi bylo do hodiny na světě..je to asi opravdu v hlavě :-).Proto mám pocit, že mě všichni jakoby blokujou, když říkaj věty typu: tak co, ještě jsi celá nebo co tu strašíš…přitom mám termín až v úterý a i podle doktorky mám čas. No děs, kdybych byla ještě někdy těhotná, tak nikomu neřeknu, kdy to čekáme ani vybraný jména. Můžu ještě vědět, kdepak jsi ty homeopatika sehnala - v lékarně? A jak dlouho před porodem se berou? Díky moc :-)

Nepřihlašená Vidi 39+5

Krista
Závislačka 4239 příspěvků 27.03.05 19:20

Ahoj holky,
Markéto, naše malá taky rozhodně nespí uváděných 16 hodin, ale nemá zatím takový režim, že by bylo cokoli pravidelně. Prostě někdy řve dost dlouho a nezabírá na to vůbec nic. A to tady pořád mám někoho na výpomoc, takže se můžu v klidu zavřít do koupelny, pak ten jekot tolik není slyšet.
Týden v porodnici, týden tu byla moje máma, pak si vzal muž dovolenou. Dopadlo to tak, že jsme ve čtvrtek oba onemocněli, takže jsem v pátek volala opět sos mámě, jestli by nepřijela, jinak to nezvládneme…já s horečkama, muž už umdléval…

Ale maličká si vesele řvala a plna sil se krmila dál a dál, utahala nás všechny. A to si myslím, že jsou mnohem uřvanější miminka.

Dnes přijeli tcháni na návštěvu, už mi z nich tekli nervy, protože malá se začala předvádět a pořádně si zařičela, musela jsem kojit po 1,5 hodině, protože tchán tvrdil, že má přece hlad (cpala si ruce do pusy, což dělá furt). Když jídlo nezabíralo, usoudil, že mám asi málo mlíka. Můj argument, že to asi ne, když nám mimčo přibírá, nezabral.

No tedy někdy mám trochu obavy, protože pořád čtu, jak všem teče mlíko, potřebujou vložky do podprdy, odstříkávají, protékají, já prostě nic takového nemám. Občas mi prosákne kapka, ale odstříkávat nepotřebuju. Tak nevím, máte to taky někdo takhle, nebo jste tu všechny prosakující?

Kačko, pokoušela jsem se tě povzbudit sms, ale nedařilo se mi to nějak odeslat, nevím, jestli ti něco vůbec došlo.
Takže: taky mám zato, že to máš spíš psychický, snaž se radovat, že máš zdravou holčičku, uvidíš, že se to všechno brzy spraví a ty jí doženeš. Na porodnici zapomeň, už je to pryč.

Tak já jdu koupat.Pa.
Kristýna + Zuzanka, už skoro 3 týdny

Markina
Kecalka 401 příspěvků 28.03.05 06:57

Ahooojda!

Kristynko, moc hezky napsane, jsi proste holka sikovna!! :)). …ten nas mel po porodu taky hlavu jako vajicko, navic protahlou jako lebkounek, muj to jen s usmevem okomentoval, ze ma hlavu jako penis..hi..hi…, ale pro mne byl ten nejkrasnejsi mimozenstanek na svete :)),…nastesti netrpi nijak na prdiky, takze place jen obcas a to spise hlady, protoze, se ridime radou pediatra, ze je pro mimi nejlepsi interval 2,5-5hod.(tech 5 hod.neleknete se, to je jen kdyz treba dele spi) a ma se to dodrzovat kvuli spravnemu fungovani traviciho traktu, aby nemelo v budoucnu zazivaci problemy! Jednou jsem mu ale zkusila dat nasoskat po hodine a to jsem nemela delat, protoze zacal blinkat a pak mel rozhozene zazivani a nemoh se poradne vykakat, tak zacal jecet a pak mel zase hlad, no rychle jsme presli na vyzkousenou metodu pana pediatra a musim mu dat za pravdu!!…jinak si fakt nemohu stezovat, je to andilek, kdyz nespinka, tak kouka v postylce, place minimalne, zatim plakal jen jedinou noc a to bylo prave tim rozhozenym systemem, pri koupani je nejspokojenejsi :))..
Takze abych to shrnula, byt mamou je opravdu to nejkrasnejsi, co mne mohlo v zivote potkat a diky Bohu je malinky zdravy a spokojeny clovicek :))) a ta narocnost role matky mi nijak nepripada, ba naopak, rekla bych, ze je to pohoda :)..(asi je to tim, ze jsem mela do porodu zkreslene predstavy, ba dokonce obavy jak to budu vse stihat!!).

Zdravicko, dekuji za pochvalu naseho Simi :), brzy zkusim poslat vice fotek, uz konecne na Rodinu.
Take se pochlub svym uzlickem, ju?

MaKacko, to je mi lito, ze jsi nakonec musela podstoupit CS, urcite si se tesila na prirozeny porod, ale hlavni vec je, ze je Barunka zdrava a musim ti ji pochvalit: Je moc nadherna!! :)) ..stala skutecne za tu bolest a vydrz, cas rany zahoji, ted se tes z malicke a uzivej si s ni maximum, preji ti brzske zotaveni, a na ty horecky zkus homeopatikum (misto paralenu), jak uz nekdo radil, je to nejsetrnejsi ;).

Julinko, maly Bertik je sladoucky v tom pyzamku, moc mu to slusi, hned bych ho spapala :))

Borufko, Erik roste jako z vody, na tech poslednich fotkach bych ho ani nepoznala ;)), je to kluk sikovny! :)

Hajdulo, nas Simon take zitra slavi 1.mesic!! ..blahoprejeme vasemu brouckovi k 1. mesicnim narozeninam!:)

Dnes jsme s manzelem vyrazili do gurmanske restaurace, slavila jsem narozeniny…nastesti se tady velikonoce neslavi, tak jsem se vyhla vyprasku na sve narozky, a jak jste to odnesly vy, holciny? ..manzilci pekne vyprasili kozisky??

Tak se mejte fajn a piste piste!!
Markina

p.s. joo, Kristy, taky mi nekape..(teda neee na majak..z prsou ;)

Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 28.03.05 07:58

Makačko,
je to zánět prsu,vrátil se mi 3krát a s kojením byl konec,jelikož jsem skončila na antibiotikách…Takže konzultuj s vyšší instancí…nebo na to flákni tvaroh…papa

vtěrka od Podzimaček :-)))

Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 28.03.05 08:00

Prsa mi netvrdly,jen mě jedno bolelo,jak by mi ho zboxoval…Nedočetla jsem to do konce,tak teď nevím,jestli je to ono…tak ahoj

Monika_M
Kecalka 133 příspěvků 28.03.05 10:37

Cauky holciny,
tak doufam, ze jste byli vsechny pohlazeny pomlazkou, abyste jeste zkrasneli :o)
Kacko, to chce cas, pokud ti ty teploty takhle litaj, tak to muze byt fakt jen to psychikou. Podle me kdyby to byl zanet, tak tu teplotu mas vysokou furt… Tak at jsi brzy OK.
Kristynko, docela ti zavidim, ze ti mlicko neunika. Me kdyz mala spi pres 3 hodiny, zacne vytekat, protece i skrz vlozku, no a kdyz jsme nekde mimo domov, tak flek na tricku je nic moc… a to pouzivam jak papirovy, tak latkovy (od Aventu) vlozky a stejne to nepomaha… doufam, ze se to do leta nejak srovna…
Holky chtela jsem se vas zeptat, jak dlouho po porodu jste krvaceli?? ja jsem 11 den a je to stale stejny. Ne nejak moc silny krvaceni, ale jen nejake spineni to tedy taky neni…
Mejte se krasne
Monika+Terezka 11dni

ivous
Ukecaná baba ;) 2055 příspěvků 28.03.05 16:45

Kačko CRP je ukazatel nějakého zánětu v těle, ale asi může být zvýšený i díky hojení té jizvy. Ber mě s rezervou nejsem doktor, ale taky už jsem ho měla párkrát zvýšený a k tomu trochu zvýšenou teplotu. Císař je pro tělo poměrně velký zásah a teď se s tím vyrovnává, tak bych tomu rozuměla já.
Ohledně toho zvětšeného břicha Ti to zjistím a dám vědět.
Mám dnes depku, malá se probouzí jen do pláče a připadá mi, že je to pořád horší. Jsem nevyspalá, utahaná a vůbec. Nebudu tu radši kazit náladu.
Mějte se lépe

Iva

Markina
Kecalka 401 příspěvků 28.03.05 17:14

Ahoj Moni, krvacela jsem zhruba nejakych 14 dnu a pak 2 tydny jen spinila, uz zacinam byt „cista“ ;)..
Pusinku Teezce :)
Pa Markina

Krista
Závislačka 4239 příspěvků 28.03.05 18:34

Ahoj holky,
tak se duševně chystám na těžkou noc, malá je dnes strašně hodná, pořád spinká, pěkně papá a krká, to není normální. Určitě nabírá síly na noční rodeo.

Jinak Moniko, já tak trošku krvácím nebo špiním, dnes mám 3 týdny od porodu. Čekám, že to ještě nějaký týden potrvá. Čekala jsem to horší.

Tak jak jsem si včera pochvalovala, že mi to mlíko moc neteče, tak dnes jsem měla pěkný fleky na podprsence. Ale vložky mi to v pohodě zachytí.

Dnes jsem mluvila s kamarádkou, co má 9 měsíčního chlapečka a „uklidnila“ mě, že oni žádný režim nemají dodnes, že je to každý týden jinačí. Shodly jsme se, že nebýt toho nedostatku spánku, tak se to dá všechno zvládnout. Jen kdyby to chtělo v noci 8 hodin spinkat.

Ach jo, pořád nám hnisá očičko, ty kapky nějak nezabírají. Pořád vytírám hnis borovou vodou a kapu antibiotika.Snad to ještě zabere.

Co Kačka, už je lepší?

Kristýna + Zuzanka 3 týdny

MaKacka
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 28.03.05 19:33

Ahoj holčiny,

přeju pěkné velikonoce!
Díky moc za rady. Zánět prsou nemám, na to jsem dost poučená od ségry, takže prevetivně vždy ve sprše nahřívám prsa a pokud je mlíčka moc, samovolně odkape. Pomáhá to když jdu hned kojit, počínající tvrdnutí hned vymizí. Asi se malý líp saje. Ale to jsem zatím potřebovala jen jednou.
Jinak jsem si novým týdnem nastolila vojenský režim, protože to jinak nejde. Ještě zítra a pozítří bude s námi doma manža, ale pak už jde do práce a je to jen a jen na mě. Takže jsem si nejdřív zakázala měřit teplotu, takže jak jsem na tom dneska nevím a neřeším to. Pravidelně si píšu v kolik a z kterého prsa kojím, abych nevynechala a prso jedno nebylo přeplněné :-))
Začala jsem o sebe více pečovat - ale trvá mi to pěkně dlouho :-)) Dnes umyté vlasy, manikúra, oholené nohy, namasírovaná jizva…Ještě mi zbývá moje cvičeníčko, které jsem si jako fyzioterapeut naordinovala :-))

Dnes jsme byli poprvé na procházce, holky kdybyste nás viděli! Muž s kočárkem, naprosto mu to slušelo, že bych ho na ulici oslovila, kdybych ho neznala…akorát se za ním o dva kroky ploužila nějaká ženská :-)) No, nějak mě ta půl hodinka zmohla…

Tak mi držte palce, ať mi elán do plánů jen tak neskončí…

Jinak mám též dotaz ke krvácení: používáte doma porodnické vložky nebo jste volně přešly na normální??

zdraví všechny

MaKačka s Barborkou

Vidi
Kecalka 177 příspěvků 28.03.05 20:35

Ahoj holky,

doufám, že jste ten dnešek v klidu ustály :-) Já jsem sice trošku dostala,ale jen symbolicky, abych neuschla :-). Docela řeším dilema - jak často jste v těhu chodily na monitor a od jakého týdne? Myslíte, že tam dr pošle jen když má podezření na to, že se mimi nedaří dobře? Já jsem dnes 39+6 a na monitoru jsem zatím nebyla…Ve středu jdu do poradny, tak abych mohla své dr. něčím argumentovat. Kamarádky kolem mě, které chodily k jinému dr. a měly bezproblémové těhu,také na monitoru byly.Tak nevím…

Mějte se pěkně, Vendy

Vidi
Kecalka 177 příspěvků 28.03.05 20:38

Kačko, k těm vložkám - když jsem se byla podívat v porodnici,tak nám tam PA říkala, že můžem používat buď porodnické anebo ty klasické velké na noc (Moneta) hlavně, aby neměly to pogumování jako mají třeba Alwaysky, že se to tam pak zapařuje…

V.

zdravicko
Kecalka 184 příspěvků 28.03.05 22:25

Ahojky,

Tak se mi konečně podařilo vložit Matýska na rodinu, tak jsem nadšená.

Makačko, já jsem také po CS a první týden jsem měla břicho skoro jako před porodem, teď to bude čtyřy týdny a krásně se to zatahuje.

K tomu krvácení, také nemůžu říct, že bych jen špinila, ale dneska se to začíná zlepšovat, ach jo to mě neba.......
Jinak používám vložky always.

Kris, mně teda také z prsou moc neteče, jen, když mi ujede vložka, tak mám fleky na tričku, nějak jsem se přecenila a mám asi o dvě čísla větší podprsenky, než bych potřebovala :o))

Zítra jdeme s Matýskem na kyčle, tak mám strach ze širokého balení, na prdíky teda také dost trpíme, ach jo.

Tak všem maminkám a těhulkám hezký den

Zdravíčko+Matýsek 27 dní

Hanny
Povídálka 45 příspěvků 29.03.05 10:41

zdravím maminy, mimísky a zbytek těhulek,
tak já dnes začínám 41tt., (přesluhuju), jak jsem tušila budeme přenášet. Jen jsem zvědavá, jak dlouho ještě :o(??
Křtiny jsme v sobotu zvládli, ale v noci jsem měla asi tříhodinové bolení břícha, nebyly to kontrakce, bolest byla trvalá. Neměla jste to také některá? Měla jsem trochu strach, ale pohyby jsem cítila, ale pro jistotu jsme hned v neděli jeli zpět domů, co kdyby?
Včera večer jsem začala mít pravidelné tvrdnutí s křečovou bolestí v podpříšku, tak jsem si říkala, že by? Objevovalo se to asi po deseti minutách po dobu asi 2hodin, pak to začalo odeznívat. Tak že zase nic.
Do poradny jdu až ve čtvrtek, jak se tu někdo ptal na monitor, tak já chodím pravidelně od 37tt.
Včera jsme zase celý den makali na zahradě, mylý byl celou dobu v klidu, až na ten večer, nevím zda to mohlo být potom?
Už bych to ráda měla za sebou. O víkendu máme mít na baráku a zahradě řemeslníky, tak to určitě vyjde tak, že budu v porodnici. Ale mě už je to jedno, jen abych to měla za sebou.
Fotky na rodině jsou krásné, všechna miminka jsou zlatá.
Tak se zatím mějte krásně a držte nám těhulkám pěstičky, at to máme brzy a šťastně všechny za sebou a můžeme se dělit s vámi maminami o „krásné“ starosti s prdíky a tvrdými prsy.
Pá Hanka a Malina 41tt.

Borufka
Kelišová 5526 příspěvků 29.03.05 11:53

Ahoj holky,

tak jsem po čtyřech dnech zpátky a koukám že máme nový deníček v miminkách, je zpátky MaKačka - vítej, a vůbec že jste to tu pěkně rozjely :-)

Chci se zeptat jestli se některému miminku nezačala dělat vyrážka? Erik totiž začal mít po obličeji místy takovou drobnou krupičku, občas mu to trochu zčervená a pak to zase bledne. Nedrbe to a nikde jinde to nemá tak nevím jestli to je z nějakého špatného jídla nebo ovoce, zatím jsem na to nepřišla. Jdu pozítří do poradny tak se na to musím zeptat. Mažu ho občas jen Infadolanem a z toho to asi nebude.

Další problém máme s hlavičkou, točí jí totiž pořád jen k jedné straně, snažím se ho přes den dávat na bok aby ležel na obou tvářích ale budí se a nechce se mu, je na něm vidět jak mu to jde na tu druhou stranu ztěžka.

Jinak Ivčo chápu tvoje nervy když se Ti Eliška budí do pláče, měli jsme to teď poslední dva dny a nebyl k utišení, zmlknul jen u prsa. Usínal jen na chviličku a probouzel se propnutý jak luk. Včera večer se dvakrát totálně pokakal, pak dvě hodiny prdíkoval a dneska je od rána jako sluníčko, ale já jsem z toho byla hodně na nervy a brečela jsem s ním, no co vám budu povídat. Už aby jsme byli po kontrole těch kyčlí a snad přestaneme dávat to široký balení, má to stopro z toho.

Už jste některá začala zase sexovat? Nechávám to po šestinedělí což bude už příští týden, jdu na kontrolu na gyndu a pak zase začneme, drahá polovička už se nemůže dočkat :-)

Dívala jsem se že jsou přidané i nové fotky, jsou krásné (Zdravíčko Matýsek je krásně vlasatý :-).

Tak ať se vám těhulkám miminka brzo vyklubou a maminkám pevné nervy

Borůfka

sandrik
Neúnavná pisatelka 19816 příspěvků 29.03.05 12:00

Ahojky,

tak stále ještě nic. Zítra začínáme 42tt a na porod to pořád nevypadá. Z UTZ jsme se dozvěděli, že malá bude spíš malý obřík (určitě přes 4kg a velká hlavička) :-) jinak je v pořádku, ale děloha mi nechce sestoupit. Sestřička se ptala proč prý nerodim, že už nemáme na co čekat :-) No já bych už taky byla radši, ale Anetce se ještě nechce. Ve čtvrtek jdu na zátěžový test (?) tak uvidíme.

Markina - mě bylo 24 a tobě? Moje kamarádka je taky 27.3. (bylo jí 24 jako mě).

Hanny - jsem ráda že nejsem jediná 2v1.

Sandra a Anetka

MaKacka
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 29.03.05 12:24

Vendy, já byla na monitoru jen jednou a to když jsem doktorovi v poradně říkala, že mi v noci tvrdne bříško a že necítím tolik pohyby…Jinak by mi monitor ani nedělal…No druhý den jsem nečekaně byla na monitoru znovu, ale to byl ten už u porodu :-))

Monika_M
Kecalka 133 příspěvků 29.03.05 12:39

Cauky holciny,
drzim pesti poslednim tehulkam, vim co to je za cekani…
Nase Terezka se taky zklidni hlavne u prsa… je schopna ucucavat i po pul hodine. Taky mi trha srdce kdyz dlouho place a ja nevim co ji je. Jenze myslim, ze tim ze jsem ji davala mlicko tak casto, aby neplakala, jsem ji uklidnila jen docasne. Zacala mi pak blinkat, kroutit se, 3× zcela prelnila plenku. Ale je to tak tezky nedat ji cucnout. A to ji obcas uklidnuju dudakem, jinak fakt nevim jak bych ty jeji place prezila :o)
Nastesti to neni tak caste.
Vyrazku jsme zatim nemeli jen mame malinko opruzenou prdelku. Tak vetrame a pudrujeme, zitra se poradim s doktorkou co s tim. Ale co se nam stalo, ze jsme ji vecer namazali olejem Johnson a do rana ji naskakaly mali bedarci. Uz je ma 3 dny, vypada chudinka jako pubertak :o) Pak jsem se nekde docetla, ze se oblicejicek ma myt jen prevarenou vodou. Tak snad se ji to brzy ztrati.

Uz tu dlouho nebyla Petulinka, ani na ICQ se nehlasi… mate o ni nekdo zpravy? uz by take mela byt s miminkem doma…
Mejte se krasne
Monika+Terezka 12dni

Maka
Závislačka 2857 příspěvků 29.03.05 13:07

ahojky

Borůfko - pupínky máme taky - na tvářích bradě a pod krkem a asi to bude to stejný co u vás. Postupně se objevují a mizí. Já to na radu dr. mažu 2× denně calciem pantotenicem a pomáhá to. Prcka to nesvědí takže myslím že je to v pohodě.

Monika - koukám že jsi na tom jako já s tím dudlíkem. Všichni mě strašili jak nebude malej sát a ppodobně ale nedalo se to vydržet. U prsa se přepíjel a i po hodině u prsa když jsem ho oddělala a on to zjistil, tak zase řev - takže v rámci zachování bradavek a jeho žaludku nastoupil dudlík. Dávám mu ho teda jen večer a v noci při usínání , přes den to řeším hračkama a povídáním a podobně.

Jo Borůfko nevíš kdy se maj prcci začít usmívat..... Já furt čekám a spíš se mi zdá, že když je se mnou tak pořád brečí a že to k úsměvu nikdy nebude.o(((
Přeju ať nemusíte dávat to široké balení. Já jdu na kontrolu až ted ve čtvrtek tak jsem zvědavaá.

Markéta a Michal 5t + 4

Maka
Závislačka 2857 příspěvků 29.03.05 13:11

Borůfko ohledně té preference jedné strany - prej to maj všechny mimča.o))) V porodnici nás na to upozornili - že tak do 6 týdnů to ještě můžeš ovlivnit - na jakou stranu je otočíš tam budou, ale pak že se otočí tam kam chtějí - no naše oblíbená je pravá.o))) řeším to tak, že na malýho když si s ním hraju mluvím zleva a taky mu dám do leva co nejvíc hraček - prostě aby ta strana byla zajímavější - no ne že by se tam otáčel nějak ochotně, ale občas tam mrkne.o)))) jo a v noci ho dávám spát na tu nebolíbenou stranu (říkám si aspon něco) no a ráno ho najdu s hlavou na straně oblíbedné :)))

Vidi
Kecalka 177 příspěvků 29.03.05 14:27

Ahojky,

to jsem ráda,že v tom nejsem sama - dnes jsem 40+0 :-) a zatím to nevypadá, že by se malé chtělo na svět…asi čeká na pátek, aby nás vyvedla rovnou aprílem :-)))))). Na porod se moc těším, navíc když vidím z vašich foteček, že to malé za to fakt stojí :-)))))))

Zítra jdu do poradny, moc od toho nečekám, ale ten monitor si vybojuju, už jen pro klid duše :-)

Vendy

Borufka
Kelišová 5526 příspěvků 29.03.05 16:10

Ahoj Markéto,

naše oblíbená je taky pravá :-) Chrastím a mluvím zleva ale otáčí se jak se mu kdy chce. Usíná s hlavou vlevo a budí se s hlavou vpravo, stejně jako u vás.
Erik se usmívá už docela dlouho, zezačátku to bylo tak samovolně, spíš cuky, ale teď zvlášť ráno po probuzení když na něj mluvím a dívám se mu do očí tak se směje jako sluníčko :-) Nevydrží ale dlouho, tak dvě tři minuty. Občas mi připadá že i tak nahlas smíchem hýkne ale to se mi asi zdá :-) Zkusím to vyfotit a hodím to do alba.

Na kyčle vám moc držím palce, nevím pro koho je to široký balení větší utrpení jestli pro něj nebo pro mně :-)

Borůfka

ivous
Ukecaná baba ;) 2055 příspěvků 29.03.05 17:21

Evi a Markéto hlásím uplně tu samou vyrážku, nebude to tím, že je máme stejně starý?:-)))
Evi se sexíkem jsem na to zvědavá, ve čtvrtek jdu na kontrolu, takže uvidíme. Mám trochu pocit, že Petr díky tomu klešťovému porodu bude mít strach se mě dotknout :-)) zatím dostávám takové bratrské polibky :-)).
Markéto v „chytré knize“ píšou, že by se mimčo mělo začít smát mezi 4 a 8 týdnem, taky se už moc těším až uvidím něco jiného než podmračený obličej :-( (prdíky jedny hnusný......)
Dnes je ale Eliška fajn sice pořád vyžaduje společnost, ale nebrečí,.to asi bude noc...........

Mějte se fajn a všem nerozdvojeným těhulkám přeji ať mají miminka brzo u sebe v náručí

Iva

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.05 17:27

Ahojky holky, tak se po delsi dobe hlasim a chvalim Kristynu za denicek. Mooooc hezky.

U nas vse pri starem, tzn. ze se nic nedeje. Jen mam dneska takovy trochu horsi den. V noci spatne spim a rano se nemohu probudit. No a taky me zacina pobolivat bricho tak uvidime ve ctvrtek na kontrole jestli uz se neco deje nebo jeste nic:-).

V sobotu jsme prckovi nachystali koutek v loznici. Tatinek se vyradil, namalovali jsme mu na stenu kyticky, slunicko, beranka, papouska a tak, smontovali postylku, tak uz muze prijit. Jen porad cekame na ten duben:-).

Tak se mejte krasne a ja jdu varit veceri.

Maja a mimousek dnes 38+2

Maka
Závislačka 2857 příspěvků 29.03.05 18:16

Ahojky.

no tak ten náš furt nic - směje se jen ze spaní respl. když usíná. Včera se nám zdálo že už - ale byl to takový náznak…

No holt je těžký se smát, když se celej den i noc tlačí.

No já právě dojedla ovesnou kaši. Už nevím co na ty prdy, tak jsem vyzkoušela tohle - radily to už dvě mamči v diskuzním foru… tak uvidím a dám vědět.o)

Markéta a opět tlačící Michal

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.05 20:10

Ahoj holky,

zdravíme s Bertíkem po dvou dnech. Dnes jsme měli první trochu krizovou noc. Šli jsme spát po koupání v půl sedmé a vzbudili se 0:40, pak hodinu a půl střídavě fňukání, nošení s tátou, kolíbání s mámou, houpání, atd. A nakonec jsem si ho vzala do postele a do pěti jsme spali tak, že jsem ho měla na hrudi a on ležel na bříšku s hlavou zabořenou někde mezi mým krkem a prsama:) Byli jsme úplně zpocení:) ale spali jsme. Tak jsem zvědavá, co bude dnes. Byli jsme už po druhé venku. Včera jen půl hodinky i s taťkou a dnes sami už hodinu a něco. původně jsem chtěla jen 45 min. ale znáte to, ještě tamto a tadyto, do toho dva tři známí, kteří koukají na mímo a chtějí si povykládat a už jste ve skluzu:)

Prdíky - děs běs. Začali jsme kapat Sab, ale nezdá se mi, že by to moc pomáhalo. Prolívám se fenyklovým čajem od rána do rána a děláme suché vrby, ale stejně se kroutí…
A negrcáme. Holky, co ti vaši drobci, grcnou po každém kojení?
Dnes jsem sháněla zachytávače mléka, abych to mohla schovat a neteklo to zbytečně do vložky, když kojíme z druhého, a myslíte, že to někde mají? Ani nevěděli, že něco takového existuje… Poraďte, kde to seženem. Dík.

Peťulinka je se Sofčou dávno doma, ale asi se po císaři ještě necítí úplně fit a malá ji zaměstnává. Ale určitě jsou v pořádku a doma.

Zítra jsem rozhodnutá zkusit si vytlačit jeden pomeranč. Celé těhu jsem denně pila dvě až čtyři deci citrusové šťávy, tak by na to měl být Albert z bříška zvyklý. Uvidíme. Jestli se mi osype, tak si naliskám:) (Pro Pražandy:) a spol. ze západu - naliskám rovná se nafackuju:) ) Ale když to nezkusíme, nebudu to vědět, že…

Sexík - já bych si dala říct hned, jenže to se mi to kecá, když nejsem nastřižená, že? Ještěže mám tak zodpovědného manžela a ten vyčkává konce šestinedělí…

Mějte se, letím na Pouta.

Páček Julie a Albert 10dnů

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.05 20:23

Ahoj holky,
tak co Kacko, jak je?? myslim na tebe. U nas byl zacatek take krusny, ale uz jsme v pohode. Tak ti preju, at je vsechno co nejdrive v poradku.
Uz mam docela roupy, nekam bych vyrazila. Psala jsem Hance, tak mozna pristi tyden: Letna nebo Stromovka. Nechcete take nekdo vyrazit???

Jinak Melounek ji tak kazde 3 hodiny, musim si to este porad psat, stale si nepamatuju, ktere prso bylo posledni. A v noci ma prvni pauzu nekdy i 6 hodin, vetsinou ale tak 4,5-5. I to docela ujde.

Ja jsem krvacela 3 tydny. Ted uz nic. Dokud to byla krev a ne spineni, pouzivala jsem porodnicke vlozky a ty sitovane kalhotky. Pro jistotu. Bohuzel ted me zacina jizva nejak palit, tak nevim co se deje. Do konce sestinedeli jeste 2 tydny.
No, Borufko, manzel se uz take nemuze dockat, ale ja sex zatim nejak moc nemam silu ani chut.

Holky, koukala jsem na fotky a musim vsechna miminka pochvalit. Jsou tak sladoucky.

tak se loucim
mejte se vsichni krasne

Lucka a melounek Kuba

Borufka
Kelišová 5526 příspěvků 29.03.05 21:10

Ahojky,

Julie dostala jsem ty sběrače na mléko od kamarádky ale nepotřebuju je, kdybys měla zájem tak Ti je můžu poslat poštou zadarmo, adresu mi můžeš napsat do soukromé pošty.
Jinak je myslím prodávají ve zdravotnických potřebách nebo v lékárně a stojí kolem 300,–.

Lucko já bych se k vám s Hajdulou přidala, musíš mi ale dát vědět dřív, pro mně to bude výlet na půl dne tak ať se můžu připravit dopředu :-) Kojení v autě už mám zmáknutý, o víkendu jsme byli na výstavě lodí a Erik nevydržel tak mám za sebou i kojení v přeplněné restauraci a kojení v parku (to byla dvouhodinová špatně načasovaná procházka, ještě že bylo sluníčko a teplo :-)) Tak já se už začnu těšit, jo?:-)))

Jdu chrupat, láska odjel na dva dny tak můžu zalehnout dřív, dobrou všem

Borůfka

Markina
Kecalka 401 příspěvků 29.03.05 23:16

Zdarec holciny!

Sandriku, me bylo v nedeli 29 :(, leti to..i kdyz si pripadam na 20 ..ano, i v setinedeli :)), tak mi roky nikdo neodpare..

Julie, tak to bych se asi nevyspala s malym na prsou, obdivuji te :)..mame u postele kolibku, a nastesti v noci neplace, na prdiky netrpime, a zridkakdy si po kojeni ugrcne, ale to je asi tim, ze si nekdy nechce odgrknout :))..

ad sex: my uz se na to vrhli po 3. tydnu, ale bylo to divne..jeste nejsem ve vnitr 100% vporadku i kdyz uz po 3.tydnu nekrvacim, tak vyckavame, ale chute jsou :))

Jdu odeslat fotecky naseho kralicka ;)
Mejte se hezky a pohlazenim mimiskum a tehulkam trpelivost..

Markina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.03.05 07:58

Jé, Borůfko, to bys byla zlatá. To víš, malé město…, sem ještě vymoženosti nedorazily… hned to posílám. a moc děkuji.
 j.

julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 30.03.05 08:17

Ahoj Marti,

však to taky žádné velké spaní nebylo. a dnes to bylo podobné. opět budíček 0:40, kojení a pak nošení, negrcnuctí a do 2 .30 na střídačku křik a vyplivování dudina. pak jsem ho přebalila a spal až do šesti. A teď tu sedíme a koukáme. myslela jsem, že se dospím, ale vypadá to, že do devíti bude vzhůru. taky kojím po třech hodinách. Kdybych mu dala pokaždé, co si začne dumlat ručičky, tak ho mám furt u prsu a za dva dny mi umře na bolebřuchy.

Borůfko a Vidi, poslala jsem vám soukromou.

j.

julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 30.03.05 08:22

Jo a ve zdravotnických potřebách jsem byla, ale bohužel jen před nimi, neprojela jsem dveřmi s kočárem, tak jsem to musela vzdát, ale stejně je tam nemají… jak to děláte, když se do nějakého obchodu nedostanete? já tam prostě nejdu, nenechám ho nikde stát bez dozoru, strašně se bojím.
A ještě jedna trapná otázka - můžete mi, vy už zkušené matky, prosím, napsat, co všechno vozíte v tašce na kočáru? Díky.

j.

j.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »