JARŃULKY 8 aneb něco málo o vyšetření ve 20tt

Těhotenství

Ahoj těhulíny, takže pokusím se Vám tu něco sepsat o zmiňovaném vyšetření Pro UTZ vyšetření je optimální vyšetření v 1113tt (měření NT) a dále v 1822týdnu kdy je možno měřit většinu orgánů plodu spolu s placentou a množstvím plodové vody.

Kvalita UTZ vyšetření závisí na množství plodové vody a tloušťce tukové
vrstvy na břiše nastávající maminky.

Konec 5. měsíce je také ideálním obdobím pro UTZ určení pohlaví plodu.

Při tomto vyšetření se tedy kontroluje rychlost růstu, uložení placenty,
množství plodové vody, pohybová aktivita. Vzhled hlavičky a mozku, obličeje,
stav páteře a hrudníku s pulzujícím srdcem, bříško s ledvinami žaludkem a
střevy, pánve s močovým měchýřem a genitálem, horních a dolních končetin.

V případě jakýchkoliv pochybností nebo při špatné přehlednosti je na místě
provést superkonzilium - velmi podrobné UTZ vyšetření na specializovaném
pracovišti.
Smyslem celého vyšetření je včasné zachycení poruch vývoje těhotenství.

No mnoho jsem toho nenašla, v podstatě ani už není co museli by nám lékaři
někam napsat co má být jak veliký jak vypadat atd. no a z toho by jsme
stejně moc moudrý nebyli.

Protože některé z nás mají před sebou ještě jedno blízké vyšetření tak také
něco málo o něm:

Biochemický scrining ve II. trimestru (krevní odběr) je standardní součástí
prenatální péče a je nabízeno všem těhotným.
Provádí se v 16-18 týdnu.
Odhaluje riziko - Downova a Edwardsova syndromu, defekty neurální trubice a
břišní stěny

Pro výpočet rizika postižení plodu se používají hodnoty biochemických
markerů a věk matky.
Základní trojicí markerů je alfaprotejn (AFP), lidský choriový gonadotropin
(hCG) a nekonjugovaný estriol (uE3) - tzv. „triple test“

Očekávaná detekce plodů s DS je 70% při 5% falešné pozitivitě.

No takže to by bylo o vyšetření ode mne vše.

Všem nám přeju aby dopadly veškeré vyšetření dobře, mimísci byli v
nejlepším pořádku a na jaře nás čekali ty nejkrásnější miminka na světě.

Petra + brouček 16+4

Hodnotilo 3 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 30.09.04 19:38

Tak hurá, máme nový deníček. Konečně jsme se dočkaly. Velikánská pochvala a díky Peti.

Dneska jsem tu první a asi i jediná…:( Všechny jste buď na srazíku nebo už doma z práce. Jsem zvědavá, jak se holky mají a těším se na podrobnosti.

Co se týče vyšetření, tak mě čeká ve čtvrtek právě tripple test a pravděpodobně už budu poslána i na velký UTZ. Příští týden končím 17.tt a pochybuji, že by si mě pan doktor do 20.tt pozval ještě jednou, takže jsem zvědavá. Budou to vůbec moje první krevní testy v těhotenství. Ještě mi nic nebrali.

Všem, které jste se těšily na sraz a z důvodů nevolností nebo nějakého bolení či nemoci nemohly jít, přeji, ať to brzy všechno přejde. Zítra už je pátek, o víkendu můžete, vy pracantky, odpočívat a lenošit, máme k tomu ideální počasí. A mně se konečně v neděli vrátí manžel. Už se nemůžu dočkat, strašně se mi stýská. Ještě, že tu jste…:)

Papa a šetřete se , maminy

Julie

 
sunnys
Povídálka 24 příspěvků 01.10.04 07:48

Ahoj těhulky,
nový deníček-výborně!
Julie, včera jsem tedy byla na 3D/4D UTZ. Jsem trošku rozčarovaná, protože tam byl šílený frmol. Přikládám to tomu, že tento UTZ mají nový a sestřičky neprozřetelně objednaly plno lidí, nevěděly asi, jak dlouho takové vyšetření trvá, takže tam byl docela nával. Miminko máme na CD, je to krásné-šíleně s sebou mrskalo. Jsem šťastná!!!! Všechno je v pořádku, riziko DS je 1:11000, což je skvělé. Jen je mimčo větší asi o týden, takže mi posunuli termín porodu na 4.4.2005. No, uvidíme, myslím, že se to bude ještě měnit! Takže si tam brnkni-MUDr. Petr Polák, Csc. - tel.: 585234444, U Stadionu 8, Olomouc. 3D/4D UTZ by měl stát 500,– Kč, já jsem platila dohromady 1.400,– i za ty tripple testy. Na stránkách www.prediko.cz, které jsou zatím nové a nic moc tam zatím není, je mapka jak se k nim dostaneš.
Tak se mějte krásně, pohlaďte štěstíčka.
Sunnys 12tt+4, nebo 13tt+4 ???

 
Vidi
Kecalka 177 příspěvků 01.10.04 08:09

Ahoj spolupupkandy :o)

nejdřív musím poděkovat za skvělý deníček, v úterý mě čekají tripple testy, takže aspoň vím,do čeho jdu. Včera jsem byla (končně!) na zápisu do poradny, pí doktorka si prcka pochvalovala, že jí pěkně souhlasí s PM, dokonce je podle UTZ o 2 dny větší :o))). S těmi pohyby: jsem docela na vážkách, jestli to může být ono, chvílemi cítím takové jemné „cosi“, je to jiné, než když ze začátku těhu rostla děloha…Jinak mám navrch 2 kila, ale zatím mi bříško vidět není. Kdybyste se chtěli podívat, co už mají mimísci za sebou ve vývoji, tak tady je adresa: http://www.visembryo.com/baby/hp.html. škoda, že fotky mimísek nejsou až do konce těhu :o(.

Jaký byl srazík? Prosím podobné líčení :o)))
Mějte se hezky a užijte víkendu :o))

Vidi 14+4

 
Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 01.10.04 09:01

Ahoj těhulíny,

tak jsem někde četla že se v těhotenství zhoršuje krátkodobá paměť, no někdo tomu říká těhotenská demence :-))))) já nevím jak tomu říct snad jen toto - večer jsem šla se psem, přítel nebyl doma a co myslíte zabouchla jsem si doma klíče ještě že mě osvítil bůh svatý a vzala jsem si mobil. Ráno jsem zaspala - ještě že mi psala kamarádka SMS jinak bych spala do teď :-)))))

No a jaký byl srazík - povídejte, přehánějte !!!

Taky jsem měla úžasný sen o tom jak kojím dvojčata :-))))

Ahojky

Petra + brouček 16+5

 
Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 01.10.04 09:03

Vidi - ty stránky jsou moc hezký akorát mi to u 18tt neukázalo obrázek :-(

Petra

 
Krista
Závislačka 4120 příspěvků 01.10.04 09:31

Ahoj holky,
tak srazík proběhnul (a byl moc pěkný) a teď jsou dvě možnosti: buď si o tom povíme rovnou zatepla nebo počkáme tak týden a napíšeme o tom malý deníček.

Co myslíte?

Kristýna + ještěrka 16+2

 
Anonymní  01.10.04 09:32

Ahoj těhulky,

vypadá to, že holky který byly na srazu ještě spí :-))). Já se tam nakonec taky nedostala, protože nám schůze skončila chvíli před sedmou, takže než bych se dostala do centra, tak už by tam asi nikdo nebyl a tak jsem to vzdala. Bzla jsem pěkně naštvaná, a tak taky s napětím očekávám zprávy. Na TT testech jsem už byla minulý týden, ale výsledky prý budou nejdříve za deset dní :-(((. Tak se teď modlím aby se mi na mobilu neobjevilo cizí číslo, protože kdyby bylo něco špatně tak mi bude doktor volat ještě před kontrolou 7.10. Tak držte palce.
Holky pražandy jste některá objednaná na 3D UTZ? A kam? Napište mi prosím kontakt.
Zatím ahoj, pozdravujte pupíky. Už mám 3kg navrch a mrňavý bříško.

Iva+Bóňa 16+6

 
MaKacka
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 01.10.04 09:45

Ahoj holčiny,
tak se ozývám, aby to nevypadalo, že jsme na srazu někde ponocovaly.
Jsem vzhůru od půl sedmé, ale trochu mi trvalo, že máme nový deníček a já pořád čekám že se někdo ozve v tom starém. No nic.

Zdravím Kristýnku a ostatní ze srazíku. Teda účast nebyla moc hojná, byly jsme celkem čtyři, ale bylo to moc fajn.

Pro ty, co tam byly, jen oznamuji, že javorovou palačinku jsem v sobě udržela :-)

Tak páček, já teda letím k tomu doktorovi na kontrolu a pak se ještě určitě ozvu.

MaKačka + Cipísek 15t

 
Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 01.10.04 09:55

No tak to jste si na srazu asi pěkně dávali do nosu :-)

Teda holky teď koukám že můj deníček napsala nějáká Petra ale fakt jsem to psala já Petulinka :-))))))))

Já už se nemůžu dočkat kontroly, jdeme tam v úterý a doufám že mi vezmou krev na ty tripeltesty. A jsem zvědavá jestli si mě pozve na ten velký UTZ a nebo mi ho udělá už teď ale nevím jetli to není brzy, i když říkájí že od 18tt tak si vyberte no.

Holky fotili jste na srazu ?

Petra + brouček 16+5

 
Vidi
Kecalka 177 příspěvků 01.10.04 10:18

Já jdu na triple příští týden, to budu 15+2, ale dala mi vybrat v rozmezí dvou týdnů,takže buď v poho :o)).Velký ultrazvuk mi taky slíbila, ale zatím mi nevypsala žádanku,tak počítám, že to nebude dřív,než začátkem listopadu, a to už by mělo pořádně kopat :o)). Pohlaví vědět nechceme, to víte, překvápko :o).Podle všech testů, které jsem si zatím dělala (tady+další 2) to bude holčička.Říkala to i jedna paní,která viděla mojí auru :o)))

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 01.10.04 11:51

Ahojky.o)))

Tak už je to tady a cítím pohyby - teda spíš jsem si jistější že je cítím.o))) - poprvý to bylo asi tuto sobotu. A včera večer, když jsem se na to soustředila tak nic. Pak se člověk přestane soustředit, otočí se na bok a je to (a to říkají, že nejlíp to jde cítit na zádech s rukama za hlavou). Takový ťukanečky - dva tři… není to zatím silný, ale už to citím i v sedě a je to něco úplně jinýho než když to jsou střeva, takže si myslím že je to ono. Připadne mi to trošku jako když mám občas tik ve svalu (třeba v bicepsu nebo ve stehne - myslím kvadriceps).

Myslela jsem si, že to nikdy nepřijde (teda fakt doufám že už to přišlo a že se to třeba neztratí… uvidím) a docela jsem se na to přestala soustředit (kolem 15-16tt mě chytl rapl a pořád jsem čekala kdy už.. a ono něco bylo, jenže se to nedalo poznat jestli to je to na co čekám, nebo není). Každopádně kamoška z vedlejšího vchodu je o 14 dní dopředu a říkala že už je cítí i přes břicho - když si dá ruku na břicho, už to jde prostě cítit. No uvidíme, jaký pokroky uděláme my, jelikož my jsme asi v normě, kdežto její dítko je o týden větší. Ale myslím, že na ty velký kopance si klidně ještě počkám i přes měsíc - nevím, jak budu snášet noční disca našeho mimíska.o)))

Takže už konečně svému dr. můžu říct že UŽ. Při každé návštěvě se mě na to ptá, a já pak nabývám dojmu, že jsem nějaká divná, nebo moc vyžraná že ještě nic necítím. Taky se vám zdá že všichni se ptají UŽ????? nedřív když ví o snažení - jestli se to UŽ povedlo, pak jestli tomu UŽ bije srdíčko, pak jestli UŽ víme co to bude, a ke konci - kdy UŽ???? a tím to milé dámy nekončí - už zvedá hlavičku, už sedí, už leze, už chodí, už mluví.....
Kdyby tak všichni dokázali čekat AŽ jim ty jednotlivé radosti sdělíme sami.o)))

Dostali jsme první oblečení pro mimíska, takže pokud to nebude Zuzka ale kluk, tak je to blbý (všechno je červený a růžový.o)))) Byla jsem dost překvapená, jelikož toho je docela hodně, a ke všemu jsou všechny ty hadříky nový a navíc nám je poslala teta až z Německa… Byla jsem z nich nadšená - všechny ty věci jsou naprosto úžasný a roztomilý (nikdy jsem si nemyslela že to budu moct někdy napsat - vždycky mi připadlo, že ty těhulky přehání, a že co je na pár kouscích oblečení. A i když jsem byla v obchodě se kouknout co prckovi koupíme, nikdy mě nenapadlo, že až budu mít doma první hadříky, budu z toho tak naměkko.o)))

Takže se všechny opatrujte. Já jdu 7.10. na velkej UTZ (to budu 19+0 čili úplnej začátek 20 tt) takže už se těším - ale trošku obavy mám taky. Tak vám pak poreferuju co a jak v praxi.o)))) Jinak jsem byla dost překvapená tím, že mě dr. pozval na kontrolu už za 14 dní - čili toho 7.10. (na ten velkej UTZ jdu ke svému dr). Ale na druhou stranu jsem ráda, že kdyby něco… Ale doufám, že nic a že všechny budeme ty nejskvělejší mámy pro naše nejkrásnější miminka.

Pápá

Markéta + Zuzka 18+1

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 01.10.04 12:39

ahoj těhulinky,

já hlásím, že taky po srazu nespím. Jsem v práci a absolutně nestíhám. Navíc mě opět třeští hlava jak blázen.

Petulinky, deníček je super, díky moc.

Holky, srazík byl skvělej, já jsem byla naprosto nadšená. I když jsme se sešly jen 4, bylo to super. Musíme to hodně brzo zopakovat, protože jsem se cítila ve svým živlu :-))

MaKačko, fajn, že jsi udržela palačinku, já jsem přišla domu a ještě jsem se cpala :-))

Tak příjemný pátek a hezký víkend

Hanka+piškot 17+3

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 01.10.04 12:47

Ahoj holky,

tak vidím, že se nám to tady zase pěkně rozjíždí…

Sunnys - díky moc za skvělé info, já Olomouc znám, takže tuším, kde to je. Ve čtvrtek to proberu s doktorem na kontrole a jestli bude pro, určitě tam zajedeme. Jen doufám, že to vyjde tak, aby tam mohl manžel se mnou. Jede totiž na další služebku pro jistotu do Číny a na 16 dnů zrovna v době, kdy budu ve 20.týdnu. Jo, a ještě jsem Ti chtěla říct, že máš ten nový termín přesně na jeho narozeniny:)

Srazík - já bych byla pro, dát to do nového deníčku. Jelikož jsem si všimla, že jsme ze všech deníčků asi nejplodnější a taky nerychlejší, tak když to bude třeba za tři dny, v:,–(ím se, že my už mezitím budeme zase na min 100 komentářích.

Pohyby - já jsem si nebyla jistá. Včera a předevčírem večer, když jsem ležela na zádech a měla ruku na bříšku, tak něco asi třikrát ťuklo. Bylo to jiné než větry, takže jsem zpozorněla a byla šťastná. Nevím, jestli je to ono. Ale podle toho, jak to popisovala MaKačka, tak to bylo stejné. Ale připadá mi to hrozně brzo. Jsem teprve 16+1. A nejsem extrémně hubená, jak to psali, že hubené ženy mohou cítit pohyby dřív. Tak to se mě netýká:)
Tak uvidíme, budu čekat, jak se to dál vyvine.

Mějte se hezky a hezký pátek

Julie

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 01.10.04 12:49

Omlouvám se, byla to Markét, kdo psal o pohybech. Jak to vždycky přebliknu na nový komentář a zmizí mi ty staré, už nevím, kdo co psal…

Julie

 
Krista
Závislačka 4120 příspěvků 01.10.04 12:56

Tak jo, až se to tu za pár dní zaplní, tak se dobrovolně hlásím, že dopodrobna popíšu, jak jsme se sešly, bude to samozřejmě můj pohled a určitě na něco zapomenu, ale to je asi fuk. Bylo to rozhodně moc milé a budu se těšit na další.

Už bych šla domů, pátky by měly být volné…ještě ke všemu tady furt někdo otravuje.

Snědla jsem prasárnu od mekáče, chudák ještěřička, co já jí tam posílám…

Přeju vám moc pěkný víkend!

Kristýna + ještěrka 16+2

 
Borufka
Kelišová 5417 příspěvků 01.10.04 13:11

Ahoj holčiny,

sraz dopadl bezvadně, na foťák jsem úplně zapomněla.

Hajdulo a pak kde se nám berou ty kila :-)) Večer jsem ještě spořádala pytlík chipsů se salsou a konzervu naložených chobotniček… :-)) (obojí ale ve dvou a to nepočítám mimíse! :-))

Kristy to bude super když se toho ujmeš, myslím že když to dáš dohromady přes víkend a sem pošleš příští týden že to bude akorát :-))

Mám tu dneska taky frmol, ale spoň mi to rychlejc utíká.

Tak hezkej víkend všem, počasí zatím vypadá dobře :-)

Borůfka + bobulka 19+4

 
Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 01.10.04 13:48

Kristo - to bude bezva už se těším jak to budeš líčit, příště bych se ráda zúčastnila.

Holky zlatý s těmi pohyby já už jsem taky měla párkrát pocit že je to ono - a to jsem dříve patřila mezi hubené lidi, říkám dříve neboť mám již 6 kg nahoře a nepřipadá mi že bych jedla za 2.

Co takhle přidat míry váhy :-))))

takže já pas (no něco jako pas) 74 = +14cm
bříško (nejvystouplejší část) 82 = nevím kolik plus ale 20 cm asi určitě
prsa 93 = + 6cm
No a boky jsem nezměřila ale napravím to.
Jo váha 56 = +6kg

No roste mi to teda pěkně :-))))

Přeji všem krásný víkend, já už se nemůžu dočkat pterka a naší poradny.

Ahojky

Petra + brouček 16+5

 
Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 01.10.04 13:50

to pterka mělo být úterka :-))))

Jo holky nemohl by jste mi prosím někdo poslat do osobní zprávy adresu na seznam jarňulek já jsem to měla v oblíbených položkách a mám nové PC takže zase nevím.

Děkuji

Petra

 
Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 01.10.04 13:52

Nechcete teď někdo zajít na chat e-mimina ?????

Petra

 
MaKacka
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 01.10.04 14:09

Ahoj holčiny,
tak jsem se vrátila od doktora. Nechala jsem se na vlastní žádost uschopnit, ale musela jsem slíbit i sestřičkám, že jak mi bude blbě, tak hned volat! To je péče.

Na bolesti hlavy jsem se ptala, doktor říkal, že Paralen lze užívat bez problému a půlka Valetolu by taky neměla uškodit i když tam píšou že těhotné ho nemůžou.

Taky jsem se chtěla zeptat Pražaček, jsetli byl někdo na tom 3D ultrazvuku v Gennetu u Dr.Marka. Já bych k němu chtěla, ale nevím si rady, jak to zařídit.

Kristo: hned se do deníčku pusť, to bude bezva a klidně mě práskni, že jsem měla nejmenší břicho a že jsem vám záviděla :-))

Jo, taky jsem si koupila na Václaváku v Levných knihách audio kazetu s písničkami pro mimísky. Tak si to jdu pustit, třeba pak za pár dní (týdnů) začne na to kopat…

Zdraví všechny
MaKačka + Cipísek 15+2

 
Anonymní  01.10.04 14:31

chce :-P Ale tebe tam neni videt :)

casiopea

 
Anonymní  01.10.04 14:31

chce :-P Ale tebe tam neni videt :)

casiopea

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 01.10.04 15:38

Ale Casiopea!!!!

Zrovna dneska jsem na tebe, holka, myslela a doufala, že se nestalo nic špatného, že ses tak dlouho neozvala… Kde ses nám toulala. Je tu tolik nových tváří, že Tě některé holky vůbec nebudou znát:)

Julie

 
Binisi
Kecalka 209 příspěvků 01.10.04 22:33

Nazdárek Casiopeo,
kde ses nám toulala, už jsem na tebe taky myslela, že se nějak dlouho nehlásíš!

Binisi

 
sabik
Kecalka 132 příspěvků 03.10.04 11:22

Ahoj holky.
Jsem ráda,že jste si užily srazík, ale už se těším na vyprávění. Já jsem sice pražská, ale v poslední době se necítím moc dobře a tak jsem se ani nikam nehrnula.
Vidi koukám, že máme stejně stará bříška!! Já jsem dnes v neděli 14+7tt, jsem ráda, že je tu někdo ve stejném týdnu.
Všichni se tu začali vytahovat jak se jim prckové kroutí a já jen závidím. Ha ha. Zítra jdeme k panu doktorovi, tak mi prosím držte palečky, ať vše dobře dopadne.
Díky Peťe za krásný deníček, teď už přibližně vím co mne čeká.
Ani nevíte, jak jsem ráda , že vás tady všechny mám.
Holky mějte se krásně a hlavně nezapomínejte odpočívat, teď jste nejdůležitější jen vy a vaše bříško, vše ostatní počká.
Sabik 14+7

 
Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 04.10.04 08:20

Ahoj Jarňulíny,

tak jaký byl víkend no u nás by to bylo skvělý kdyby ho nezkazil jeden blbej přítelův kamarád !!!

Jinak mám skvělou zprávu a to tak že už od pátku cítím regulérní čutání, vždycky sedím a nehýbu se čekám až to přejde, bylo to prvně v pátek, a včera večer když jsem ležela, mám u toho pocit prostě jako když mě něco zevnitř šťouchá.

Jinak u nás nic nového, zítra odpoledne jseme na kontrolu tak se snad dozvíme co to bude.

Trošku zápasím s boleství v krku, tak stříkám Bioparox.

Mějte se hezky

Petra + brouček (asi čutající :-) ) 17+1

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 04.10.04 08:23

Nazdárek při pondělku,

to jste toho o víkendu moc nevytvořily! :-))

Já vám musím napsat, že už na mě doléhá těhotenská demence ve všech ohledech. Včera jsem chtěla vybrat peníze z bankomatu. 2× jsem namačkala špatně pin, a pak mi to napsalo, že jestli se příště nestrefim, sežere mi to kartu. Jenže já ten pin nevěděla. Takže jsem to riskla a kupodivu to vyšlo. Ale divila jsem se celý odpoledne, co to mám za pin, že jsem určitě měla jiný :-)) No comment…

Borůfko, když cítíš to kopání, cítíš ho pokaždý úplně jinde nebo je to plus mínus na stejným místě? Já jsem od zítřka už 19 tt, a pořád nic! Občas cítím takový něco, ale nevím, jestli by to mohlo být ono, nebo ne :-((

Máťo, co doktor? Napiš, jestli budeš mít tento týden náladu na tu Stromovku.

tak pa a piště víc

Hanka+piškot 17+6

 
Borufka
Kelišová 5417 příspěvků 04.10.04 08:51

Ahojky,
tak jsem po víkendu celá nějaká unavená :-) Celou sobotu jsem s kámoškou probírala hadříky, plínky, fusaky atd. a přitáhla jsem si domu dva plné pytle… Už se doma kochám ponožtičičikama, čepičičkama, dupačičkama… no jak magor :-)))
Ale mám od každého něco tak se mi zdá že toho nebudu muset až tolik kupovat.
Zatím jsem to zbalila a schovala do skříně.
Jinak jsem se přihlásila na bazar toho Špuntíka jak jste o něm mluvily a je to super, mají tam fakt spoustu věcí a není to vůbec drahý :-)

Hajdulo to kopání je občas třeba dvakrát na stejném místě a pak za chvilku na druhé straně, je to takové spíš jako dloubnutí.
Minulý týden jsem to cítila třeba jeden den, pak den nic a pak zase až další. Od víkendu už skoro pravidelně, vychytala jsem že začíná kopat tak kolem půl desáté, pak odpoledne když příjdu z oběda a večer před spaním :-)) Nebo je to možná tím že zrovna v tuhle dobu mám jakžtakž čas se na to soustředit :-))

Petulinko to je super, počkej jak se to ještě rozjede… :-))

Borůfka + bobulka 20+0

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 04.10.04 09:01

Ahojky,

tak já už taky cítím pohyby - ale u mě převažuje pravá strana bříška, nalevo cítím jen málokdy něco. Docela jsi mě Borůfko uklidnila, že nějaký dny necítíš nic, a někdy jo, jelikož pátek, sobota, neděle bylo docela aktivní a cítila jsem ji i v sedě (občas) a od odpoledně nic - až pak večer - jen tak slabě, a dnes zase nic. Už aby šťouchala pořádně a já si byla naprosto jistá.)))

Markéta+Zuzka 18+4

 
Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 04.10.04 09:05

Jo jinak jsem Vám chtěla napsat o Casiopee, já jí minulý týden zastihla na chatu. A mají se i s mimísem dobře, prý nemá čas psát do deníčku. No ale občas by teda mohla alespoň 2 řádky že jo!!!

Tak to aby jste věděli.

Papá

Petra + brouček 17+1

 
Krista
Závislačka 4120 příspěvků 04.10.04 09:22

Ahoj holky,
zdraví vás jedna těhotná důchodkyně. Nemohu se označit jinak. V sobotu jsem byla nucena strávit 2 hodiny na výstavě model hobby, chodila jsem pomaloučku, ale nebylo si kde sednout, prostě už jsem toho měla plný kecky. Pak jsem ještě smažila karbanátky na oběd pro návštěvu, hned jak odjeli jsem na 2 hodiny usnula.
V neděli mě zcela zničila malá 1,5 hodinová vycházka víceméně po rovince…to je hrozný.

Závidím všem pohyby, já občas něco zacítím, ale asi to nebude ono.

Hajdulo, nic si z toho nedělej, všude píšou, že prvorodičky běžně cítí pohyby až kolem 20. týdne, někdo i později, tak se neplaš.

Nevím, jak tady dnes vydržím, celou noc nás trápili komáři, takže jsem opět nevyspalá opuchlá protiva. Určitě budu hubatá na šéfa.

Už pracuju na tom dalším deníčku, tak až se to tu trochu zaplní, mrsknu to sem.

Mějte se moc pěkně.

Kristýna + ještěrka 16+5

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 04.10.04 10:00

Zdravím „zkušenější“ spolutěhulky :-)
nedá mi to, abych Vám sem něco nenapsala. Máte moc pěkný deníček a já si ho závistivě pročítám :-) Také už bych totiž ráda cítila pohyby a věděla pohlaví mimíska. No co, musím si holt ještě chvilku počkat :-))
Přeji krásný den a posílám pusinku na všechna bříska
nakukovatelka od Květňátek
Piki 8+3 tt

 
Borufka
Kelišová 5417 příspěvků 04.10.04 10:14

Ahojky,
letí to jak voda, zdá se mi že jsem ještě nedávno psala jako Ty 8+3 :-) A to si pořád říkám jak to utíká pomalu a nejdnou zjistíš že jsi už skoro v půlce :-))
Uvidíš že to bude za chvilku a brouček se ozve :-))

Hezký den
Borůfka

 
ZuzkaK
Stálice 86 příspěvků 04.10.04 14:02

Ahoj holky,

přeju Vám příjemný den zase po víkendu. Jak tak koukám, je tady dneska dodcela vylidněno.
Závidím Vám to kopání, u mě pořád nic. Doma ležíme, čekáme, ale prckovi se nějak nechce, asi to bude pěkný lenoch:o) No, já vím, že ještě jsou časové rezervy, ale stejně, jak to tak člověk čte, hned by chtěl taky:o)

Dneska jsem se objednala na UTZ srdce do nemocnice. Manžela prý nemám brát, že je to UTZ sice podrobný, ale jenom na srdíčko, takže cvrček ani celý vidět nebude. No tak nic, necháme společnou návštěvu až k mému doktorovi.

Borůfko, už mám taky u sestry nachystané dvě obrovské krabice věcí. Prý opravdu nemá cenu toho moc kupovat, děti tak rychle rostou, že do něčeho je ani nestačila oblíknout. To jsou proma starosti:o) Takže mě to čeká. Zatím mám doma první dvoje mrňavé botičky, velikost tak na palec.o)

Kristko, z té únavy si nic nedělej, to určitě přejde. Ostatně nárok na to se prospat máš te´d mnohem víc než kdy obvykle ne?.o)

Tak pěkný de, ať Vám to všem dnes rychle uteče!

Zuzka a cvrček 17tt+3

 
Krista
Závislačka 4120 příspěvků 04.10.04 14:11

No ženy, co je s váma? Dneska se tu nic neděje, nemám co číst, to mám snad v práci pracovat???

Musím ulevit svému černému svědomí, před chvílí jsem sežrala hermelínový chlebíček…ale fakt to nešlo vydržet…byl výýýborný.

Dnes jsem si poslala všechny svoje výplaty, tak se cítím lépe, neb to je to, co mě na mé práci opravdu baví. Ale spát bych klidně šla, to zase jo.

Tak se ukažte a neschovávejte se.

Kristýna + ještěrka 16+5

 
ZuzkaK
Stálice 86 příspěvků 04.10.04 14:16

Ahoj Kristko,

je tady dneska opravdu pořádně vymeteno, ale já jsem se taky utrhla k netu až teď. No jo, pondělek.o)

S tím hermelínovým chlebíčkem Tě uklidním, já jsem si dneska totiž taky dala hermelín s houskou. Říkám si, že jsem jich zaživot snědla tolik, že snad není možné, abych nebyla vnitřně otrkaná, ne?

Zuzka + cvček 17tt+3

 
Binisi
Kecalka 209 příspěvků 04.10.04 14:47

Ahoj těhulky,
já to s tím hermelínem neřeším, ještě donedávna, dokud jste to tady nezačaly probírat jsem ho normálně jedla a hlavu si z toho nedělám.

Binisi 17+2

 
Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 04.10.04 14:59

No teda dneska je tu teda opravdu mrtvo.

Klaris - já si budu výplaty posílat zítra tak se na to taky těším :-))))))

JInak jsem dnes konečně urgovala teplárny protože už nám 2 měšíce teče v teplý vodě písek, a já se normálně nemůžu vykoupat je to děs, tak doufám že s tím něco udělají. Vypadali celkem vstřícně, a vůbec to nechápu protože to jsou nový byty.
Tak jsem si postěžovala :-)))))

Holky s tím hermelínem to neřešte, jak se říká nic se nesmí přehánět :-))) já někde četla že se nemají jíst párky, a prostě mi to nedá ale rajčatový salát s párkem si dávám téměř ob den.

Tak rychle rychle ať je zejtřek a nejlépe tak 17h at jsme u doktora.
Jak tu někdo už říkal už nikdy prohlídku odpoledne. Je to hrozný :-)))

Hezký zbytek dne

Ahoj Petra + brouček 17+1

 
ZuzkaK
Stálice 86 příspěvků 04.10.04 15:06

Ahojte holčiny,

no já myslím, že ono to s tím čekáním vyjde nastejno. My jdeme ve středu ráno a taky se nemůžu dočkat. Navíc doktor tam posledně nebyl, takže je to s odstupem 5 týdnů, kdy mám poslední obrázek:o(

A s tím jídlem je to pravda, člověk podle knížek nesmí kde co. Navíc, co má zakázané, na to má samozřejmě největší chuť… Takže s rezervou.

Dnešní pracovní den už se krátí, naštěstí. Pak mám sraz se svými kamarádkami, jedna už má 3 měsíční miminko a druhá je o tři týdny před námi. Tak budu tahat rozumy:o)

Zuzka

 
Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 04.10.04 15:24

teda pardon to byla Krista a ne Klaris

Mám v tom hokej :-))))

Petra

 
Anonymní  04.10.04 15:35

Ahoj holčiny,
tak jsem se vrátila z práce a docela mě berou záda, docela jsem si tu svoji práci odvykla za těch deset dní neschopnosti. Teď jsem neschopná pohybu prozměnu já oproti pacientům.
Ale jinak to šlo, dnes mi není blbě, náležitě toho využívám v jídle a půjdu asi na ozdravnou procházku, když je venku hezky.

Vy furt řešíte pohyby a já pořád řeším, kdy už mi začne růst to bříško? Večer je jen nafouklé, ale všichni mi říkají, jak to že ti neroste? Ale ono to asi teprve přijde, že jo.

Jinak jsem na doporučení o víkendu navštívila obchůdek Mutti v Průhonicích (myslím,žes to byla ty Kristi) a koupila si tam hned dvoje pěkný kalhoty. mají tam fakt pěkný věci!

Tak se mějtě hezky a jděte taky na procházku vyvenčit bříška. Je tam krásné babí léto.

Zdraví MaKačka + Cipísek 15+5

 
Krista
Závislačka 4120 příspěvků 04.10.04 15:45

Ahoj holky,
zdravím kolegyni účetní Petru!

Jo, kdyby se člověk měl řídit vším, co mu kdejaká kniha či článek radí, už by nemohl dělat a jíst nic.

Kromě toho jsou informace značně rozporuplné. Až budu jednoho dne mít čas, tak se v tom schválně povrtám a napíšu o tom deníček. Pro příští generace.

Asi už půjdu, jsem chcíplá.
Mějte se moc krásně a těším se zítra.

Kristýna + ještěrka 16+5

 
RitaRita
Stálice 80 příspěvků 04.10.04 17:12

Ahoj MaKačko,
omlouvám se, že jsem ti tenkrát už nenapsala, ohledně té svatby, jestli si teda na mě ještě pamatuješ. Já ale měla tak hrozný nevololnosti, že jsem na net vůbec nechodila. Teď už se to ale lepší a začínám zase žít:)
K tomu bříšku - kamarádce začalo růst až v 25tt. Takže si ještě asi počkáme.
Já zatím zhubla 5kg, teď už jsme 3 nabrala zase zpátky a v pase mám o 10cm víc, ale nikdo to nezpoznal. Akorát manžel.
Rita, 15+5

 
Majule
Kecalka 206 příspěvků 04.10.04 18:13

Ahojky holky, tak jsem se se konecne po nekolika dnecha a naprosto prisernem dni v praci dnes opet dostala.

Koukala jsem, ze srazik byl prima. Moc jsem Vam v duchu zavidela. A zavidim jeste ted, ale priste se uz urcite zucastnim. Prisahaaaam!!!!!

Taky koukam, ze resite co jist a nejist. Ja musim rict, ze jsem tu vzdy potichu s vycitkami sedela. Ze si to tak nehlidam, ale koukam, ze se ted na Vas provalilo, ze uz to taky vzdavate. Ja jsem dosla k zaveru, ze kdyz toho hermelinu nesnim tunu, ale jen si tak trochu zobnu, tak by to vadit nemelo. Protoze moje segra o nicem takovem nevedela, jedla vsechno a ma dve zdrave deti. Takze stridme, kdyz na neco mam chut, tak si to dam.
Jo k tem parkum to znam. Kdyz je to zakazano, tak dvakrat tolik. Driv jsem domu v zadnem pripade nekupovala tatarskou omacku, manzel me vzdy ukecaval a ja mu to zakazovala. Co jsem tehotna, tak hned pristala jedna v lednicce a ja si ji mazu i na chleba. Proste na ni mam tak nehoraznou chut, ze to nemuzu vydrzet. Takze tolik asi u me s jidlem. Navic jsem si ted oblibila jeden plisnovy kozi syr a je moc dobry a navic se rika, ze kozi je i moc zdravy.

No ja jdu zitra v 11 na UTZ a muzu vam s klidem rict, ze i kdyz to neni vecer, tak se proste nemuzu dockat. Navic se mi uz asi tak od ctvrtka o mimiskovi zda jak uz asi vypada a k tomu me jeste obcas prepadnou hruzostrasne sny, ze neco neni v poradku. Tak doufam, ze se zitra dozvim, ze vse v poradku je. Jdeme totiz na takovy ten vetsi ve 13 tt. No vy uz vsechny myslite na vysetreni ve 20 tt a my jsme proste trochu pozadu:-)))).

Tak se mejte krasne a ja se zitra zase ozvu.

Maja 13+1 (teda ted jsem znejsitela, jestli to mam dobre spocitane, snad jo:-))

 
Anonymní  04.10.04 18:36

Ahoj děvčata,

po delší době se opět hlásím. Všech špatných zpráv je mi líto, já jsem své první těhotenství neměla jednoduché, v lednu skončilo 13. týdnem a dnes jsem tu sváma.

Děkuji za vysvětlení vyšetření ve 20.týdnu čeká mě příští středu. Jsme zvědaví na pohlaví, při minulém ultrazvuku si to drobeček pečlivě schovával, tak snad tentokrát…

Závidím vám sraz, já jsem z jižní moravy a Praha je krapet z ruky.

Pohyby už cítím a je to super/zatím, než přidá na síle/.

Tak vás zdravím, opatrujte se, jak to tu sleduji většina stále pracujících. To já jsem od začátku doma, kvůli předešlím problémům. Z nudy jsem se dala na jazyky, takže náš drobeček bude hned po narození mluvit dvěma světovýma jazyky.

Užívejte si pohyby a mějte se hezky
Marťa a mimi 19+1

 
MaKacka
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 04.10.04 20:19

Ahoj Rito,
to víš, že se na tebe pamatuji. Psaly jsme si ještě na fóru, než se začal psát deníček.

No, doufám, že tě nevolnosti už upustili nebo už opouštějí. Koukám, že jsi stejně těhotná jako já. Čekáš mimi 23.3.05?

A co svatba? Doufám, že proběhla navzdory nevolnostem. Mě je ještě taky pořád blbě, ale mám pocit, že už to ustupuje. I když včera večer jsem si zase zařádila nad záchodovou mísou…

Tak zdravím všechny mimísky
MaKačka

 
Anonymní  05.10.04 09:27

Krásné ráno těhulinky!!!

Petulinko - moc poučný deníček, děkuji!!!

Všem vám blahopřeji ke kopančkům (ostatní se brzo dočkáte!)

My se máme dobře. Piškvorátko čutá o 106, dokonce už krásně nakoplo babičku a s taťkou taky kují nějaké techtle mechtle.
Mě zítra čeká ten velký UTZ, tak jsem moc zvědavá. Nemusím chodit nikam do nemocnice, moje dr. to má vše u sebe. Manžel jde se mnou. Taky mě chvilkama přepadne strach, ať je hlavně vše v pořádku, ale pak si řeknu, že to nemá cenu se starat, pro miminko dělám všechno jen to nej, nej, a ostatní neovlivním.
Holky chtěla jsem se zeptat, první 3 měsíce jsem se netkla alkoholu, ale teď si sem tam dám deci červeného nebo bílého vína, sem tam srknu od manžela pivo. Taky trošku hřešíte, nebo jste vzorňačky?
Jinak dnes jsem stoupla na váhu, mých 60kg je dávno v trapu, ukázalo se mi tam hnusných 66kg. Vůbec si nepřipadám nějaká silnější, dokonce dostávám pochvaly, že jsem šikovná maminka. Ta váha mě ale štve. Nevím, jestli mi zítra Dr. neřekne, že mám trochu brzdit. Není to moc 6 kg na polov. těhotenství? Všude píšou, že ten největší váhový přírustek teprve přijde, tak to potěš koště. Mých vysněných max. 10 kg bude asi fakt pouze vysněných.
Tak jsem si trošku postěžovala, hned je člověku líp.

Mějte se krásně, držte nám zítra palečky a pohlaďte bříška.

pa pa Evulefka + piškvorátko 21tt

 
Krista
Závislačka 4120 příspěvků 05.10.04 09:39

Ahoj holky,
tedy včera jsem měla nepříjemný zážitek…poprvé v životě jsem málem omdlela. Stála jsem ve frontě na poště, bylo tam strašný vedro a vydýchaný vzduch. Když už jsem byla skoro na řadě, tak se mi začaly dělat mžitky před očima a podlamovat nohy. Napadlo mě, že se mám předklonit, natekla mi krev do hlavy , takže jsem to ustála, vzala jsem balik a venku uz mi bylo lépe.

No, bude hůř.

MaKačko, už toho zvracení nech, vždyť z tebe nic nezbyde!

Vidím, že tenhle týden všichni jdeme na různá vyšetření, já mám ve čt UTZ a tripl testy (teprve!), pochybuju, že půjdu na něco dalšího ve 20. týdnu.

Tak na sebe dávejte pozor a mějte se!

Kristýna + ještěrka 16+6

 
Anonymní  05.10.04 09:56

Nazdárek holčiny,
tak jsem ráno byla na odběru krve na vývojovky. Tak jsem zvědavá, výsledky budou příští týden.
Já teda dvakrát nezbožňuju odběry, a teď to bylo hned po ránu v sedm a čekala jsem frontu asi s deseti lidmi různého věku a nemocí a navíc se muselo stát. No děs, ale ustála jsem to.

Kristo: asi tě poslechnu, už mě to taky štve a navíc mě dnes manžel opustil na služební cestu a vrátí se až v pátek. Tak se musím hlídat, nikdo se teď o mě nepostará (žádná snídaně do postele a tak, ach jo…)

Taky jsem se konečně objednala na ten lepší UZ do Gennetu k Dr.Markovi. Je prý nejlepší na zjištění srdečních vad a tak podobně. Ale jdu k němu až na začátku listopadu.

Opatrujte se a pa

MaKačka + Cipísek 15+6

 
Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 05.10.04 09:58

Ahoj holky,

Evulefka - myslím že je to OK já jsem dnes 17+2 a mám +6kg, prostě každý nabírá jiným způsobem, ale musím se přiznat že z toho mám taky mírný strach, ale necpu se za dva, takže to neovlivňuju.

Jinak co se týče alkoholu tak já nepiju vůbec, ani normálně jsem tomu nikdy moc nedala.

No já jdu dnes do poradny, doufám že mi vezme tu krev na trippel test jinak ho donutím násilím, a jsem zvědavá kdy si mě pozve na velký UTZ 20tt. Jde s náma taťka a bereme i kazetu tak se moc těším.

Včera se mimís neprojevil, ale snad jak všude píšou je z počátku normální že má nějáké promlky.

Tak přeji hezký den, opatrujte se a dávejte na sebe pozor.

Petra + brouček 17+2

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama